Godot Engine extractable strings - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Open
hr: Otvori

en: Open a File
hr: Otvori datoteku

en: Open File(s)
hr: Otvori datoteke

en: Open a Directory
hr: Otvori direktorij

en: Open a File or Directory
hr: Otvori datoteku ili direktorij

en: Save
hr: Spremi

en: Save a File
hr: Spremi datoteku

en: Go to previous folder.
hr: Idi u prethodni direktorij.

en: Go to next folder.
hr: Idi u sljedeći direktorij.

en: Go to parent folder.
hr: Idi u roditeljski direktorij.

en: Refresh files.
hr: Osvježi datoteke.

en: Directories & Files:
hr: Direktoriji i datoteke:

en: File:
hr: Datoteka:

en: Zoom Out
hr: Odzumiraj

en: Zoom In
hr: Zumiraj

en: Copy
hr: Kopiraj
