Godot Engine extractable strings - en to id translation catalogue (35 entries)

en: All Recognized
id: Semua diakui

en: Color: #%s
    LMB: Apply color
id: Warna: #%s
    LMB: Terapkan warna

en: Add current color as a preset.
id: Tambahkan warna yang sekarang sebagai preset.

en: Network
id: Jaringan

en: File "%s" already exists.
    Do you want to overwrite it?
id: File "%s" sudah ada.
    Apakah Anda ingin menimpanya?

en: Open
id: Buka

en: Select Current Folder
id: Pilih Folder Saat Ini

en: Save
id: Simpan

en: Select This Folder
id: Pilih Folder Ini

en: Open a File
id: Buka sebuah File

en: Open File(s)
id: Buka File (File-file)

en: Open a Directory
id: Buka sebuah Direktori

en: Open a File or Directory
id: Buka sebuah File atau Direktori

en: Save a File
id: Simpan sebuah File

en: Go to previous folder.
id: Pergi ke direktori sebelumnya.

en: Go to next folder.
id: Pergi ke direktori selanjutnya.

en: Go to parent folder.
id: Pergi ke direktori atasnya.

en: Path:
id: Jalur:

en: Refresh files.
id: Segarkan berkas.

en: Toggle the visibility of hidden files.
id: Beralih visibilitas berkas yang tersembunyi.

en: Directories & Files:
id: Direktori-direktori & File-file:

en: Create Folder
id: Buat berkas

en: Name:
id: Nama:

en: Could not create folder.
id: Tidak dapat membuat folder.

en: Zoom Out
id: Perkecil Pandangan

en: Zoom Reset
id: Reset Perbesaran

en: Zoom In
id: Perbesar Pandangan

en: Cut
id: Potong

en: Copy
id: Salin

en: Paste
id: Tempel

en: Select All
id: Pilih Semua

en: Clear
id: Bersihkan

en: Undo
id: Batal

en: Redo
id: Ulangi

en: (Other)
id: (Yang Lain)
