Godot Engine extractable strings - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: All Recognized
fi: Kaikki tunnistetut

en: Color: #%s
    LMB: Apply color
    RMB: Remove preset
fi: Väri: #%s
    Vasen hiirenkorva: Aseta väri
    Oikea hiirenkorva: Poista esiasetus

en: Color: #%s
    LMB: Apply color
fi: Väri: #%s
    Vasen hiiren painike: Aseta väri

en: Enter a hex code ("#ff0000") or named color ("red").
fi: Syötä hex koodi ("#ff0000") tai nimetty väri ("red").

en: Hex code or named color
fi: Hex koodi tai nimetty väri

en: Add current color as a preset.
fi: Lisää nykyinen väri esiasetukseksi.

en: Network
fi: Verkko

en: File "%s" already exists.
    Do you want to overwrite it?
fi: Tiedosto "%s" on jo olemassa.
    Haluatko ylikirjoittaa sen?

en: Open
fi: Avaa

en: Select Current Folder
fi: Valitse nykyinen kansio

en: Save
fi: Tallenna

en: Select This Folder
fi: Valitse tämä kansio

en: You don't have permission to access contents of this folder.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän kansio sisältöön.

en: Open a File
fi: Avaa tiedosto

en: Open File(s)
fi: Avaa tiedosto(t)

en: Open a Directory
fi: Avaa Hakemisto

en: Open a File or Directory
fi: Avaa Tiedosto tai Hakemisto

en: Save a File
fi: Tallenna tiedosto

en: Go to previous folder.
fi: Siirry edelliseen kansioon.

en: Go to next folder.
fi: Siirry seuraavaan kansioon.

en: Go to parent folder.
fi: Siirry yläkansioon.

en: Path:
fi: Polku:

en: Refresh files.
fi: Lataa uudelleen tiedostot.

en: Toggle the visibility of hidden files.
fi: Aseta piilotiedostojen näyttäminen.

en: Directories & Files:
fi: Hakemistot ja Tiedostot:

en: File:
fi: Tiedosto:

en: Create Folder
fi: Luo kansio

en: Name:
fi: Nimi:

en: Could not create folder.
fi: Kansiota ei voitu luoda.

en: Zoom Out
fi: Loitonna

en: Zoom Reset
fi: Palauta oletuslähennystaso

en: Zoom In
fi: Lähennä

en: Right-to-Left
fi: Oikealta-Vasemmalle

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Copy
fi: Kopioi

en: Paste
fi: Liitä

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Undo
fi: Peru

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: (Other)
fi: (Muu)
