Godot Engine extractable strings - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: All Recognized
hi: सभी स्वीकृत

en: Network
hi: संजाल

en: Open
hi: खोलो इसे

en: Select Current Folder
hi: वर्तमान फ़ोल्डर सिलेक्ट कीजिये

en: Save
hi: सेव कीजिये

en: Select This Folder
hi: यह फ़ोल्डर सिलेक्ट कीजिये

en: Open a File
hi: फ़ाइल खोलिये

en: Open File(s)
hi: फ़ाइल(s) खोलिये

en: Open a Directory
hi: डायरेक्टरी खोलिये

en: Open a File or Directory
hi: फ़ाइल या डायरेक्टरी खोलिये

en: Save a File
hi: फ़ाइल सेव कीजिये

en: Go to previous folder.
hi: पिछले फ़ोल्डर पे जाय.

en: Go to next folder.
hi: अगले फ़ोल्डर पे जाय.

en: Go to parent folder.
hi: मूल फ़ोल्डर पे जाय.

en: Path:
hi: पाथ:

en: Refresh files.
hi: रिफ़्रेश फ़ाइल.

en: Toggle the visibility of hidden files.
hi: छिपी फ़ाइलों की दृश्य टॉगल कीजिये.

en: Directories & Files:
hi: डायरेक्टरिज & फ़ाइले:

en: File:
hi: फ़ाइल:

en: Create Folder
hi: फ़ोल्डर बनाइये

en: Name:
hi: नाम:

en: Could not create folder.
hi: फ़ोल्डर नही बना सकते.

en: Zoom Out
hi: छोटा करो

en: Zoom Reset
hi: ज़ूम रीसेट

en: Zoom In
hi: बड़ा करो

en: Clear
hi: साफ़

en: Undo
hi: पीछे जाएं

en: Redo
hi: दोहराएँ
