Godot Engine extractable strings - en to cs translation catalogue (35 entries)

en: All Recognized
cs: Všechny rozpoznatelné

en: Save
cs: Uložit

en: Clear
cs: Promazat

en: Add current color as a preset.
cs: Přidat aktuální barvu jako předvolbu.

en: Network
cs: Síť

en: Open
cs: Otevřít

en: Select Current Folder
cs: Vybrat stávající složku

en: Select This Folder
cs: Vybrat tuto složku

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Open a File
cs: Otevřít soubor

en: Open File(s)
cs: Otevřít soubor(y)

en: Open a Directory
cs: Otevřít složku

en: Open a File or Directory
cs: Otevřít soubor nebo složku

en: Save a File
cs: Uložit soubor

en: Go to previous folder.
cs: Přejít do předchozí složky.

en: Go to next folder.
cs: Přejít do další složky.

en: Go to parent folder.
cs: Přejít do nadřazené složky.

en: Path:
cs: Cesta:

en: Refresh files.
cs: Obnovit soubory.

en: Directories & Files:
cs: Složky a soubory:

en: Toggle the visibility of hidden files.
cs: Změnit viditelnost skrytých souborů.

en: File:
cs: Soubor:

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Name:
cs: Jméno:

en: Could not create folder.
cs: Nelze vytvořit složku.

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Zoom Reset
cs: Obnovení lupy

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Select All
cs: Označit vše

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: (Other)
cs: (Ostatní)
