Godot Engine extractable strings - en to el translation catalogue (34 entries)

en: All Recognized
el: Όλα τα αναγνωρισμένα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Add current color as a preset.
el: Προσθήκη τρέχοντος χρώματος στα προκαθορισμένα.

en: Network
el: Δίκτυο

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Select Current Folder
el: Επιλογή τρέχοντα φακέλου

en: Select This Folder
el: Επιλογή αυτού του φακέλου

en: Open a File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open File(s)
el: Άνοιγμα αρχείου/-ων

en: Open a Directory
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Open a File or Directory
el: Άνοιγμα αρχείου ή φακέλου

en: Save a File
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Go to previous folder.
el: Πήγαινε στον προηγούμενο φάκελο.

en: Go to next folder.
el: Πήγαινε στον επόμενο φάκελο.

en: Go to parent folder.
el: Πήγαινε στον γονικό φάκελο.

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Refresh files.
el: Ανανέωση αρχείων.

en: Directories & Files:
el: Φάκελοι & Αρχεία:

en: Toggle the visibility of hidden files.
el: Εναλλαγή ορατότητας κρυφών αρχείων.

en: File:
el: Αρχείο:

en: Create Folder
el: Δημιουργία φακέλου

en: Name:
el: Όνομα:

en: Could not create folder.
el: Αδύνατη η δημιουργία φακέλου.

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Zoom Reset
el: Επαναφορά Μεγέθυνσης

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: (Other)
el: (Άλλο)
