Godot Engine extractable strings - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: All Recognized
nl: Alles Herkend

en: Save
nl: Opslaan

en: Clear
nl: Wissen

en: Add current color as a preset.
nl: Huidige kleur als voorkeuze toevoegen.

en: Network
nl: Netwerk

en: Open
nl: Openen

en: Select Current Folder
nl: Huidige Map Selecteren

en: Select This Folder
nl: Deze map selecteren

en: Open a File
nl: Open een Bestand

en: Open File(s)
nl: Open Bestand(en)

en: Open a Directory
nl: Map openen

en: Open a File or Directory
nl: Bestand of map openen

en: Save a File
nl: Sla een Bestand Op

en: Go to previous folder.
nl: Ga naar vorige map.

en: Go to next folder.
nl: Ga naar de volgende map.

en: Go to parent folder.
nl: Ga naar de bovenliggende map.

en: Path:
nl: Pad:

en: Refresh files.
nl: Ververs bestandslijst.

en: Directories & Files:
nl: Mappen & Bestanden:

en: Toggle the visibility of hidden files.
nl: Maak verborgen bestanden (on)zichtbaar.

en: File:
nl: Bestand:

en: Create Folder
nl: Map maken

en: Name:
nl: Naam:

en: Could not create folder.
nl: Map kon niet gemaakt worden.

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Zoom Reset
nl: Zoom terugzetten

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Cut
nl: Knippen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: (Other)
nl: (Andere)
