Godot Engine extractable strings - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: All Recognized
ro: Toate Recunoscute

en: Save
ro: Salvați

en: Clear
ro: Curăță

en: Network
ro: Rețea

en: Open
ro: Deschide

en: Select Current Folder
ro: Selectaţi directorul curent

en: Select This Folder
ro: Selectaţi directorul curent

en: Open a File
ro: Deschideți un Fișier

en: Open File(s)
ro: Deschideți Fișier(e)

en: Open a Directory
ro: Deschideţi un Director

en: Open a File or Directory
ro: Deschideți un Fişier sau Director

en: Save a File
ro: Salvați un Fișier

en: Go to previous folder.
ro: Accesați Directorul Precedent.

en: Go to next folder.
ro: Mergi la următorul director.

en: Go to parent folder.
ro: Mergi la Directorul Părinte.

en: Path:
ro: Cale:

en: Refresh files.
ro: Reîmprospătează filele.

en: Directories & Files:
ro: Directoare și Fişiere:

en: Toggle the visibility of hidden files.
ro: Comutați Vizibilitatea Fișierelor Ascunse.

en: File:
ro: Fișier:

en: Create Folder
ro: Creare folder

en: Name:
ro: Nume:

en: Could not create folder.
ro: Directorul nu a putut fi creat.

en: Zoom Out
ro: Departare

en: Zoom Reset
ro: Resetare zoom

en: Zoom In
ro: Apropiere

en: Cut
ro: Tăiere

en: Copy
ro: Copiaza

en: Paste
ro: Lipește
