Godot Engine extractable strings - en to th translation catalogue (33 entries)

en: Save
th: บันทึก

en: Clear
th: เคลียร์

en: Add current color as a preset.
th: เพิ่มสีปัจจุบันเป็นพรีเซ็ต

en: Open
th: เปิด

en: Select Current Folder
th: เลือกโฟลเดอร์ปัจจุบัน

en: Select This Folder
th: เลือกโฟลเดอร์นี้

en: All Recognized
th: ทุกนามสุกลที่รู้จัก

en: Open a File
th: เปิดไฟล์

en: Open File(s)
th: เปิดไฟล์

en: Open a Directory
th: เปิดโฟลเดอร์

en: Open a File or Directory
th: เปิดไฟล์หรือโฟลเดอร์

en: Save a File
th: บันทึกไฟล์

en: Go to previous folder.
th: ไปยังโฟลเดอร์ก่อนหน้า

en: Go to next folder.
th: ไปยังโฟลเดอร์ถัดไป

en: Go to parent folder.
th: ไปยังโฟลเดอร์หลัก

en: Path:
th: ตำแหน่ง:

en: Refresh files.
th: รีเฟรชไฟล์

en: Directories & Files:
th: ไฟล์และโฟลเดอร์:

en: Toggle the visibility of hidden files.
th: เปิด/ปิดการแสดงไฟล์ที่ซ่อน

en: File:
th: ไฟล์:

en: Create Folder
th: สร้างโฟลเดอร์

en: Name:
th: ชื่อ:

en: Could not create folder.
th: ไม่สามารถสร้างโฟลเดอร์

en: Zoom Out
th: ย่อ

en: Zoom Reset
th: รีเซ็ตการซูม

en: Zoom In
th: ขยาย

en: Cut
th: ตัด

en: Copy
th: คัดลอก

en: Paste
th: วาง

en: Select All
th: เลือกทั้งหมด

en: Undo
th: ยกเลิกการกระทำ

en: Redo
th: ทำซ้ำ

en: (Other)
th: (อื่น)
