Godot Engine extractable strings - en to vi translation catalogue (33 entries)

en: Save
vi: Lưu

en: Clear
vi: Xoá

en: Network
vi: Mạng

en: Open
vi: Mở

en: Select Current Folder
vi: Chọn thư mục hiện tại

en: Select This Folder
vi: Chọn thư mục này

en: All Recognized
vi: Đã nhận diện hết

en: Open a File
vi: Mở một Tệp tin

en: Open File(s)
vi: Mở Tệp tin

en: Open a Directory
vi: Mở một thư mục

en: Open a File or Directory
vi: Mở một tệp tin hoặc thư mục

en: Save a File
vi: Lưu thành tệp tin

en: Go to previous folder.
vi: Quay lại thư mục trước.

en: Go to next folder.
vi: Đến thư mục tiếp theo.

en: Go to parent folder.
vi: Đến thư mục mẹ.

en: Path:
vi: Đường dẫn:

en: Refresh files.
vi: Làm mới các tệp.

en: Directories & Files:
vi: Các Thư mục và Tệp tin:

en: Toggle the visibility of hidden files.
vi: Hiện/ẩn tệp ẩn.

en: File:
vi: Tệp tin:

en: Create Folder
vi: Tạo thư mục

en: Name:
vi: Tên:

en: Could not create folder.
vi: Không thể tạo folder.

en: Zoom Out
vi: Thu nhỏ

en: Zoom Reset
vi: Đặt lại Thu phóng

en: Zoom In
vi: Phóng to

en: Cut
vi: Cắt

en: Copy
vi: Sao chép

en: Paste
vi: Dán

en: Select All
vi: Chọn Toàn Bộ

en: Undo
vi: Hoàn tác

en: Redo
vi: Làm lại

en: (Other)
vi: (Khác)
