Godot Engine extractable strings - en to gl translation catalogue (32 entries)

en: Save
gl: Gardar

en: Clear
gl: Limpar

en: Open
gl: Abrir

en: Select Current Folder
gl: Seleccionar Cartafol Actual

en: Select This Folder
gl: Seleccionar Este Cartafol

en: All Recognized
gl: Todos Recoñecidos

en: Open a File
gl: Abrir un Arquivo

en: Open File(s)
gl: Abrir Arquivo(s)

en: Open a Directory
gl: Abrir un Directorio

en: Open a File or Directory
gl: Abrir un Arquivo ou Directorio

en: Save a File
gl: Gardar un Arquivo

en: Go to previous folder.
gl: Ir ao cartafol anterior.

en: Go to next folder.
gl: Ir ao cartafol seguinte.

en: Go to parent folder.
gl: Ir ao cartafol padre.

en: Path:
gl: Ruta:

en: Refresh files.
gl: Actualizar Arquivos.

en: Directories & Files:
gl: Directorios e Arquivos:

en: Toggle the visibility of hidden files.
gl: Amosar/Ocultar arquivos ocultos.

en: File:
gl: Arquivo:

en: Create Folder
gl: Crear Cartafol

en: Name:
gl: Nome:

en: Could not create folder.
gl: Non se puido crear cartafol.

en: Zoom Out
gl: Diminuír Zoom

en: Zoom Reset
gl: Restablecer Zoom

en: Zoom In
gl: Aumentar Zoom

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Pegar

en: Select All
gl: Seleccionar Todo

en: Undo
gl: Desfacer

en: Redo
gl: Refacer

en: (Other)
gl: (Outros)
