Godot Engine extractable strings - en to pl translation catalogue (149 entries)

en: New Code Region
pl: Nowa region kodu

en: Linear
pl: Liniowy

en: Pick a color from the screen.
pl: Pobierz kolor z ekranu.

en: Pick a color from the application window.
pl: Pobierz kolor z okna aplikacji.

en: Alpha
pl: Alfa

en: Intensity
pl: Intensywność

en: Expr
pl: Wyr.

en: Hex
pl: Heks.

en: Enter a hex code ("#ff0000") or named color ("red").
pl: Wprowadź kod szesnastkowy ("#ff0000") lub nazwany kolor ("red").

en: Load Color Palette
pl: Wczytaj paletę kolorów

en: Save Color Palette
pl: Zapisz paletę kolorów

en: The changes to this palette have not been saved to a file.
pl: Zmiany w tej palecie nie zostały zapisane do pliku.

en: Save
pl: Zapisz

en: Save the current color palette to reuse later.
pl: Zapisz aktualną paletę kolorów, żeby użyć jej ponownie później.

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save the current color palette as a new to reuse later.
pl: Zapisz aktualną paletę kolorów, by użyć jej ponownie później.

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load existing color palette.
pl: Wczytaj istniejącą paletę kolorów.

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear the currently loaded color palettes in the picker.
pl: Wyczyść aktualnie wczytaną w próbniku paletę kolorów.

en: Pick
pl: Pobierz

en: Select a picker shape.
pl: Wybierz kształt próbnika.

en: Select a picker mode.
pl: Wybierz tryb próbnika.

en: Colorized Sliders
pl: Kolorowe suwaki

en: Hexadecimal Values
pl: Wartości szesnastkowe

en: Hex code or named color
pl: Kod szesnastkowy lub nazwany kolor

en: Swatches
pl: Próbki

en: Show all options available.
pl: Pokaż wszystkie dostępne opcje.

en: Recent Colors
pl: Ostatnie kolory

en: Add current color as a preset.
pl: Dodaj bieżący kolor do zapisanych.

en: Screen Recording permission missing!
pl: Brakuje uprawnienia do nagrywania ekranu!

en: Screen Recording permission is required to pick colors from the other application windows.
    Click here to request access...
pl: Uprawnienie do nagrywania ekranu jest wymagane, by pobierać kolory z okien innych aplikacji.
    Kliknij tutaj, aby zażądać dostępu...

en: Color: %s
    LMB: Apply color
pl: Kolor: %s
    LPM: Ustaw ten kolor

en: Color: %s
    LMB: Apply color
    RMB: Remove preset
pl: Kolor: %s
    LPM: Ustaw ten kolor
    PPM: Usuń próbkę

en: Color: %s
pl: Kolor: %s

en: HSV Rectangle
pl: Prostokąt HSV

en: OK HS Rectangle
pl: Prostokąt OK HS

en: OK HL Rectangle
pl: Prostokąt OK HL

en: HSV Wheel
pl: Koło HSV

en: VHS Circle
pl: Koło VHS

en: OKHSL Circle
pl: Koło OKHSL

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Alert!
pl: Uwaga!

en: Please Confirm...
pl: Proszę potwierdzić...

en: Network
pl: Sieć

en: File "%s" already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik "%s" już istnieje.
    Czy chcesz go nadpisać?

en: Open
pl: Otwórz

en: Select Current Folder
pl: Wybierz bieżący katalog

en: Select This Folder
pl: Wybierz ten folder

en: Copy Path
pl: Skopiuj ścieżkę

en: Delete
pl: Usuń

en: New Folder...
pl: Nowy folder...

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Open in File Manager
pl: Otwórz w menedżerze plików

en: Show in File Manager
pl: Pokaż w menedżerze plików

en: Show Package Contents
pl: Pokaż zawartość paczki

en: You don't have permission to access contents of this folder.
pl: Nie masz uprawnień, by uzyskać dostęp do tego folderu.

en: All Recognized
pl: Wszystkie rozpoznane

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Open a File
pl: Otwórz plik

en: Open File(s)
pl: Otwórz plik(i)

en: Open a Directory
pl: Otwórz katalog

en: Open a File or Directory
pl: Otwórz plik lub katalog

en: Save a File
pl: Zapisz plik

en: Go to previous folder.
pl: Przejdź do poprzedniego folderu.

en: Go to next folder.
pl: Przejdź do następnego folderu.

en: Go to parent folder.
pl: Przejdź folder wyżej.

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Drive
pl: Napęd

en: Refresh files.
pl: Odśwież pliki.

en: (Un)favorite current folder.
pl: Dodaj/usuń aktualny folder do ulubionych.

en: Create a new folder.
pl: Utwórz nowy folder.

en: Favorites:
pl: Ulubione:

en: Recent:
pl: Ostatnie:

en: Directories & Files:
pl: Katalogi i pliki:

en: Toggle the visibility of hidden files.
pl: Przełącz widoczność ukrytych plików.

en: View items as a grid of thumbnails.
pl: Pokaż elementy jako siatkę miniatur.

en: View items as a list.
pl: Pokaż elementy jako listę.

en: Toggle the visibility of the filter for file names.
pl: Przełącz widoczność filtru dla nazw plików.

en: Sort files
pl: Sortuj pliki

en: Sort by Name (Ascending)
pl: Sortuj po nazwie (rosnąco)

en: Sort by Name (Descending)
pl: Sortuj po nazwie (malejąco)

en: Sort by Type (Ascending)
pl: Sortuj po typie (rosnąco)

en: Sort by Type (Descending)
pl: Sortuj po typie (malejąco)

en: Sort by Modified Time (Newest First)
pl: Sortuj po czasie modyfikacji (najpierw nowe)

en: Sort by Modified Time (Oldest First)
pl: Sortuj po czasie modyfikacji (najpierw stare)

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Filename Filter:
pl: Filtr nazwy pliku:

en: File:
pl: Plik:

en: Delete the selected file?
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
pl: Usunąć wybrany plik?
    W zależności od konfiguracji twojego systemu plików, pliki zostaną albo przeniesione do kosza systemowego, albo usunięte bezpowrotnie.

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Could not create folder.
pl: Nie można utworzyć katalogu.

en: Invalid extension, or empty filename.
pl: Niepoprawne rozszerzenie lub pusta nazwa pliku.

en: connection to %s (%s) port %d
pl: połączenie do %s (%s) port %d

en: connection from %s (%s) port %d
pl: połączenie z %s (%s) port %d

en: Zoom Out
pl: Oddal

en: Zoom Reset
pl: Wyzeruj zbliżenie

en: Zoom In
pl: Przybliż

en: Toggle the visual grid.
pl: Przełącz wizualną siatkę.

en: Toggle snapping to the grid.
pl: Przełącz przyciąganie do siatki.

en: Change the snapping distance.
pl: Zmień odległość przyciągania.

en: Toggle the graph minimap.
pl: Przełącz minimapę grafu.

en: Automatically arrange selected nodes.
pl: Automatycznie ułóż zaznaczone węzły.

en: graph node %s (%s)
pl: węzeł grafu %s (%s)

en: slot %d of %d
pl: slot %d z %d

en: input port, type: %s
pl: port wejściowy, typ: %s

en: input port, type: %d
pl: port wejściowy, typ: %d

en: no connections
pl: brak połączeń

en: output port, type: %s
pl: port wyjściowy, typ: %s

en: output port, type: %d
pl: port wyjściowy, typ: %d

en: currently selecting target port
pl: wybieranie docelowego portu

en: has %d slots
pl: ma %d slotów

en: Edit Input Port Connection
pl: Edytuj połączenie portu wejściowego

en: Edit Output Port Connection
pl: Edytuj połączenie portu wyjściowego

en: Follow Input Port Connection
pl: Podążaj za połączeniem portu wejściowego

en: Follow Output Port Connection
pl: Podążaj za połączeniem portu wyjściowego

en: , in slot %d of graph node %s (%s)
pl: , w slocie %d węzła grafu %s (%s)

en: Same as Layout Direction
pl: Tak samo jak kierunek układu

en: Auto-Detect Direction
pl: Autowykrywanie kierunku

en: Left-to-Right
pl: Od lewej do prawej

en: Right-to-Left
pl: Od prawej do lewej

en: Left-to-Right Mark (LRM)
pl: Znacznik od lewej do prawej (LRM)

en: Right-to-Left Mark (RLM)
pl: Znacznik od prawej do lewej (RLM)

en: Start of Left-to-Right Embedding (LRE)
pl: Początek osadzania od lewej do prawej (LRE)

en: Start of Right-to-Left Embedding (RLE)
pl: Początek osadzania od prawej do lewej (RLE)

en: Start of Left-to-Right Override (LRO)
pl: Początek zastępowania od lewej do prawej (LRO)

en: Start of Right-to-Left Override (RLO)
pl: Początek zastępowania od prawej do lewej (RLO)

en: Pop Direction Formatting (PDF)
pl: Pokaż formatowanie kierunkowe (PDF)

en: Arabic Letter Mark (ALM)
pl: Znacznik litery arabskiej (ALM)

en: Left-to-Right Isolate (LRI)
pl: Odrębne od lewej do prawej (LRI)

en: Right-to-Left Isolate (RLI)
pl: Odrębne od prawej do lewej (RLI)

en: First Strong Isolate (FSI)
pl: Pierwsza silna odrębność (FSI)

en: Pop Direction Isolate (PDI)
pl: Pokaż odrębność kierunkową (PDI)

en: Zero-Width Joiner (ZWJ)
pl: Łącznik zerowej długości (ZWJ)

en: Zero-Width Non-Joiner (ZWNJ)
pl: Rozłącznik zerowej długości (ZWNJ)

en: Word Joiner (WJ)
pl: Łącznik wyrazów (WJ)

en: Soft Hyphen (SHY)
pl: Miękki łącznik (SHY)

en: Emoji & Symbols
pl: Emoji i symbole

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Text Writing Direction
pl: Kierunek pisania tekstu

en: Display Control Characters
pl: Pokaż znaki kontrolne

en: Insert Control Character
pl: Wstaw znak kontrolny

en: (Other)
pl: Inne
