Godot Engine editor - en to bg translation catalogue (1870 entries)

en: Tablet Driver
bg: Драйвер за таблет

en: Clipboard
bg: Клипборд

en: Current Screen
bg: Текуща Сцена

en: Exit Code
bg: Изходен Код

en: V-Sync Enabled
bg: V-Sync Включено

en: V-Sync Via Compositor
bg: V-Sync Чрез Композитора

en: Delta Smoothing
bg: Делта Изглаждане

en: Low Processor Usage Mode
bg: Режим на Ниско Натоварване на Процесора

en: Low Processor Usage Mode Sleep (µsec)
bg: Заспиване в Режим на Ниско Натоварване на Процесора (µsec)

en: Keep Screen On
bg: Дръж Екрана Включен

en: Min Window Size
bg: Минимален Размер на Екрана

en: Max Window Size
bg: Максимален Размер на Екрана

en: Screen Orientation
bg: Ориентация на Екрана

en: Window
bg: Прозорец

en: Borderless
bg: Без граници

en: Per Pixel Transparency Enabled
bg: Попикселова Прозрачност Включено

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Maximized
bg: Максимизиран

en: Minimized
bg: Минимизиран

en: Resizable
bg: Преоразмеряване е Възможно

en: Position
bg: Позиция

en: Size
bg: Размер

en: Endian Swap
bg: Размяна на Байтова Крайност

en: Editor Hint
bg: Съвет за Редактора

en: Print Error Messages
bg: Принтирай съобщения за грешки

en: Iterations Per Second
bg: Итерации в Секунда

en: Target FPS
bg: Целеви FPS

en: Time Scale
bg: Времева Скала

en: Physics Jitter Fix
bg: Корекция на Физично Трептене

en: Error
bg: Грешка

en: Error String
bg: Низ на Грешката

en: Error Line
bg: Линия на Грешката

en: Result
bg: Резултат

en: Memory
bg: Памет

en: Limits
bg: Ограничения

en: Command Queue
bg: Oпашка от Kоманди

en: Multithreading Queue Size (KB)
bg: Размер на Многонишковата Опашка (KB)

en: Function
bg: Функция

en: Data
bg: Данни

en: Network
bg: Мрежа

en: Remote FS
bg: Дистанционна ФС

en: Page Size
bg: Размер на Страница

en: Page Read Ahead
bg: Кеширане на Страницата

en: Blocking Mode Enabled
bg: Блокиращ Режим Включен

en: Connection
bg: Връзка

en: Read Chunk Size
bg: Размер на Прочетеното Парче

en: Object ID
bg: Обект ID

en: Allow Object Decoding
bg: Разреши Декодирането на Обекта

en: Refuse New Network Connections
bg: Отказ на нови мрежови връзки

en: Network Peer
bg: Мрежов Връстник

en: Root Node
bg: Коренен Връх

en: Refuse New Connections
bg: Отказ на нови връзки

en: Transfer Mode
bg: Режим на трансфер

en: Encode Buffer Max Size
bg: Максимален размер на буфера за кодиране

en: Input Buffer Max Size
bg: Максимален размер на входния буфер

en: Output Buffer Max Size
bg: Максимален размер на изходния буфер

en: Stream Peer
bg: Поточен връстник

en: Big Endian
bg: Биг-Ендиан

en: Data Array
bg: Масив от Данни

en: Blocking Handshake
bg: Блокиращ Handshake

en: Max Pending Connections
bg: Максимален брой чакащи връзки

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
bg: Невалиден тип на аргумент, подаден на convert() - използвайте константите започващи с TYPE_*.

en: Expected a string of length 1 (a character).
bg: Очаква се низ с дължина 1 (един знак).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
bg: Недостатъчно байтове за разкодиране или неправилен формат.

en: Invalid input %d (not passed) in expression
bg: Неправилен входен параметър %d (не е подаден) в израза

en: self can't be used because instance is null (not passed)
bg: self не може да се използва, тъй като инстанцията е null (не е била подадена)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
bg: Невалидни операнди към оператор %s, %s и %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
bg: Невалиден индекс от тип %s за базов тип %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
bg: Невалидно наименован индекс '%s' за базов тип %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
bg: Неправилни аргументи за изграждане на „%s“

en: On call to '%s':
bg: При извикване на „%s“:

en: State
bg: Състояние

en: Message Queue
bg: Опашка на съобщения

en: Max Size (KB)
bg: Максимален размер (KB)

en: Use Accumulated Input
bg: Ползвай акумулиран вход

en: Device
bg: Устройство

en: Meta
bg: Мета

en: Physical
bg: Физически

en: Pressed
bg: Натиснат

en: Physical Scancode
bg: Физически сканкод

en: Unicode
bg: Уникод

en: Global Position
bg: Глобална позиция

en: Factor
bg: Фактор

en: Button Index
bg: Индекс на бутона

en: Doubleclick
bg: Двоен клик

en: Tilt
bg: Наклон

en: Pressure
bg: Натиск

en: Pen Inverted
bg: Писалка обърната

en: Relative
bg: Относително

en: Axis
bg: Ос

en: Axis Value
bg: Стойност на оста

en: Action
bg: Действие

en: Strength
bg: Сила

en: Delta
bg: Делта

en: Channel
bg: Канал

en: Message
bg: Съобщение

en: Velocity
bg: Скорост

en: Instrument
bg: Инструмент

en: Controller Value
bg: Стойност на контролер

en: Application
bg: Приложение

en: Config
bg: Конфигурация

en: Name
bg: Име

en: Description
bg: Описание

en: Run
bg: Пускане

en: Main Scene
bg: Основна сцена

en: Use Hidden Project Data Directory
bg: Ползвай скрита дата директория на проекта

en: Use Custom User Dir
bg: Ползвай персоналната директория на потребителя

en: Custom User Dir Name
bg: Име на персонална потребителска категория

en: Display
bg: Покажи

en: Width
bg: Широчина

en: Height
bg: Височина

en: Always On Top
bg: Винаги отгоре

en: Test Width
bg: Тестова широчина

en: Test Height
bg: Тестова височина

en: Audio
bg: Аудио

en: Default Bus Layout
bg: Bus Layout по подразбиране

en: Editor
bg: Редактор

en: Scene Naming
bg: Наименование на сцена

en: Search In File Extensions
bg: Търси във файловите окончания

en: Script Templates Search Path
bg: Път за търсене на скриптови шаблони

en: Version Control Autoload On Startup
bg: Стартирай контрол на версиите при стартиране

en: Input
bg: Вход

en: UI Accept
bg: UI Приемам

en: UI Focus Next
bg: UI фокус следващ

en: UI Focus Prev
bg: UI фокус предишен

en: UI Left
bg: UI наляво

en: UI Right
bg: UI надясно

en: UI Up
bg: UI нагоре

en: UI Down
bg: UI надолу

en: UI Page Up
bg: UI страница нагоре

en: UI Page Down
bg: UI страница надолу

en: Physics
bg: Физика

en: Smooth Trimesh Collision
bg: Плавен тримеш сблъсък

en: Rendering
bg: Рендериране

en: Quality
bg: Качество

en: Filters
bg: Филтри

en: Sharpen Intensity
bg: Интензивност на изострянето

en: Debug
bg: Дебъгване

en: Settings
bg: Настройки

en: Profiler
bg: Профайлър

en: Compression
bg: Компресиране

en: Formats
bg: Формати

en: Long Distance Matching
bg: Съвпадение на дълги разстояния

en: Compression Level
bg: Ниво на компресия

en: Window Log Size
bg: Размер на лог прозореца

en: Android
bg: Андроид

en: Modules
bg: Модули

en: Connect Timeout Seconds
bg: Време за свързване Секунди

en: Packet Peer Stream
bg: Брой пакети на стрийм

en: Max Buffer (Power of 2)
bg: Максимален размер на буфера (степен от 2)

en: Certificates
bg: Сертификати

en: Resource
bg: Ресурс

en: Local To Scene
bg: Локално на сцената

en: Path
bg: Път

en: Source Code
bg: Изходен код

en: Locale
bg: Локал

en: Test
bg: Тест

en: Fallback
bg: Резервен вариант

en: B
bg: Б

en: KiB
bg: КиБ

en: MiB
bg: МиБ

en: GiB
bg: ГиБ

en: TiB
bg: ТиБ

en: PiB
bg: ПиБ

en: EiB
bg: ЕиБ

en: Buffers
bg: Буфери

en: Canvas Polygon Buffer Size (KB)
bg: Размер на буфера на полигона на канавата (KB)

en: Use Bicubic Sampling
bg: Ползвай Bicubic семплиране

en: Max Renderable Elements
bg: Макс. рендерируеми елементи

en: Max Renderable Lights
bg: Максимум рендерируеми светлини

en: Max Renderable Reflections
bg: Макс рендерируеми отражения

en: Max Lights Per Object
bg: Максимум светлини на обект

en: Subsurface Scattering
bg: Подповърхностно разсейване

en: Scale
bg: Скалиране

en: Follow Surface
bg: Следвай повърхност

en: High Quality
bg: Високо качество

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
bg: Свободно

en: Balanced
bg: Балансирано

en: Mirror
bg: Огледално

en: Time:
bg: Време:

en: Value:
bg: Стойност:

en: Insert Key Here
bg: Вмъкване на ключ тук

en: Duplicate Selected Key(s)
bg: Дупликат на избран(и) ключ(ове)

en: Delete Selected Key(s)
bg: Изтриване на избран(и) ключ(ове)

en: Add Bezier Point
bg: Добавяне на точка на Безие

en: Move Bezier Points
bg: Преместване на точки на Безие

en: Anim Duplicate Keys
bg: Копиране на ключ(ове) (Анимация)

en: Anim Delete Keys
bg: Изтриване на ключ(ове) (Анимация)

en: Anim Change Keyframe Time
bg: Промяна на момент на ключов кадър (Анимация)

en: Anim Change Transition
bg: Промяна на вид преход (Анимация)

en: Anim Change Transform
bg: Промяна на трансформация (Анимация)

en: Anim Change Keyframe Value
bg: Промяна на стойност на ключов кадър (Анимация)

en: Anim Change Call
bg: Промяна на повикана функция (Анимация)

en: Frame
bg: Кадър

en: Time
bg: Време

en: Location
bg: Местоположение

en: Value
bg: Стойност

en: Args
bg: Аргументи

en: Type
bg: Тип

en: Stream
bg: Поток

en: Animation
bg: Анимация

en: Change Animation Length
bg: Промяна на продължителността на анимацията

en: Change Animation Loop
bg: Промени анимационния цикъл

en: Property Track
bg: Пътечка за свойство

en: 3D Transform Track
bg: Пътечка за 3-измерна трансформация

en: Call Method Track
bg: Пътечка за извикване на метод

en: Bezier Curve Track
bg: Пътечка за крива на Безие

en: Audio Playback Track
bg: Пътечка за възпроизвеждане на звук

en: Animation Playback Track
bg: Пътечка за възпроизвеждане на анимация

en: Animation length (frames)
bg: Продължителност на анимацията (в кадри)

en: Animation length (seconds)
bg: Продължителност на анимацията (в секунди)

en: Add Track
bg: Добавяне на пътечка

en: Animation Looping
bg: Повтаряне на анимацията

en: Functions:
bg: Функции:

en: Audio Clips:
bg: Звукови клипове:

en: Anim Clips:
bg: Анимационни клипове:

en: Change Track Path
bg: Промяна на пътя на пътечката

en: Toggle this track on/off.
bg: Включване/изключване на тази пътечка.

en: Update Mode (How this property is set)
bg: Режим на обновяване (как се задава стойност на това свойство)

en: Interpolation Mode
bg: Режим на интерполация

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
bg: Режим на превъртане (интерполиране между края и началото при превъртане)

en: Remove this track.
bg: Премахване на тази пътечка.

en: Time (s):
bg: Време (сек):

en: Position:
bg: Позиция:

en: Rotation:
bg: Завъртане:

en: Scale:
bg: Мащаб:

en: Type:
bg: Тип:

en: Toggle Track Enabled
bg: Включване/изключване на пътечката

en: Continuous
bg: Плавно

en: Discrete
bg: Дискретно

en: Trigger
bg: Спусък

en: Nearest
bg: Без интерполиране

en: Linear
bg: Линейно

en: Cubic
bg: Кубично

en: Insert Key
bg: Вмъкване на ключ

en: Duplicate Key(s)
bg: Дублиране на ключа/ключовете

en: Delete Key(s)
bg: Изтриване на ключа/ключовете

en: Change Animation Update Mode
bg: Промяна на режима на обновяване на анимацията

en: Change Animation Interpolation Mode
bg: Промяна на режима на интерполиране на анимацията

en: Change Animation Loop Mode
bg: Промяна на режима на повтаряне на анимацията

en: Remove Anim Track
bg: Премахване на анимационната пътечка

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
bg: Да се създаде ли НОВА пътечка за %s и да се вмъкне ключ?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
bg: Да се създадат ли %d НОВИ пътечки и да се вмъкнат ключове?

en: Create
bg: Създаване

en: Anim Insert
bg: Вмъкване на анимация

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: node '%s'
bg: обект „%s“

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: animation
bg: анимация

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: property '%s'
bg: свойство „%s“

en: Anim Create & Insert
bg: Създаване и вмъкване на анимация

en: Anim Insert Track & Key
bg: Вмъкване на писта и ключ за анимация

en: Anim Insert Key
bg: Вмъкване на ключ за анимация

en: Change Animation Step
bg: Промяна на стъпката на анимацията

en: Rearrange Tracks
bg: Пренареждане на пътечките

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
bg: Пътечките за трансформация могат да работят само с обекти, базирани на Spatial.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
bg: Пътечки за възпроизвеждане на звук могат да сочат само към обекти от тип:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
bg: Анимационните пътечки могат да сочат само към обекти от тип AnimationPlayer.

en: Not possible to add a new track without a root
bg: Добавянето на нова пътечка без корен е невъзможно

en: Add Bezier Track
bg: Добавяне на нова пътечка на Безие

en: Add Track Key
bg: Добавяне на ключ за пътечката

en: Add Method Track Key
bg: Добавяне на ключ за пътечка с метод

en: Transform
bg: Трансформиране

en: Methods
bg: Методи

en: Clipboard is empty!
bg: Клипбордът е празен!

en: Paste Tracks
bg: Поставяне на пътечки

en: Snap:
bg: Прилепване:

en: Animation step value.
bg: Стойност за стъпката на анимацията.

en: Animation properties.
bg: Свойства на анимацията.

en: Delete Selection
bg: Изтриване на избраното

en: Go to Next Step
bg: Преминаване към следващата стъпка

en: Go to Previous Step
bg: Преминаване към предходната стъпка

en: Optimize Animation
bg: Оптимизиране на анимацията

en: Clean-Up Animation
bg: Почистване на анимацията

en: Pick the node that will be animated:
bg: Изберете обекта, който да бъде анимиран:

en: Create RESET Track(s)
bg: Създаване на пътечка/и за НУЛИРАНЕ

en: Optimize
bg: Оптимизиране

en: Clean-Up
bg: Почистване

en: Select Tracks to Copy
bg: Изберете пътечки за копиране

en: Copy
bg: Копиране

en: Select All/None
bg: Избиране на всичко/нищо

en: Add Audio Track Clip
bg: Добавяне на звукова пътечка

en: Resize Array
bg: Преоразмеряване на масива

en: Go to Line
bg: Преминаване към ред

en: Line Number:
bg: Номер на реда:

en: %d replaced.
bg: %d заменени.

en: %d match.
bg: %d съвпадение.

en: %d matches.
bg: %d съвпадения.

en: Match Case
bg: Различаване на малки и главни букви

en: Whole Words
bg: Цели думи

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace All
bg: Замяна на всички

en: Selection Only
bg: Само избраното

en: Toggle Scripts Panel
bg: Превключване на панела за скриптове

en: Zoom In
bg: Приближаване

en: Zoom Out
bg: Отдалечаване

en: Connect to Node:
bg: Свързване към обект:

en: Connect to Script:
bg: Свързване към скрипт:

en: From Signal:
bg: От сигнал:

en: Scene does not contain any script.
bg: Сцената не съдържа скриптове.

en: Add
bg: Добавяне

en: Remove
bg: Премахване

en: Receiver Method:
bg: Метод-получател:

en: Cannot connect signal
bg: Сигналът не може да бъде свързан

en: Close
bg: Затваряне

en: Connect
bg: Свързване

en: Signal:
bg: Сигнал:

en: Connect '%s' to '%s'
bg: Свързване на „%s“ с „%s“

en: Disconnect '%s' from '%s'
bg: Разкачване на „%s“ от „%s“

en: Disconnect all from signal: '%s'
bg: Разкачване на всички от сигнала: „%s“

en: Connect...
bg: Свързване…

en: Disconnect
bg: Разкачване

en: Connect a Signal to a Method
bg: Свързване на сигнала към метод

en: Edit Connection:
bg: Редактиране на Връзката:

en: Signals
bg: Сигнали

en: Filter signals
bg: Филтриране на сигналите

en: Disconnect All
bg: Разкачване на всички

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Go to Method
bg: Към метода

en: Create New %s
bg: Създаване на %s

en: Favorites:
bg: Любими:

en: Recent:
bg: Последни:

en: Search:
bg: Търсене:

en: Matches:
bg: Съвпадения:

en: Description:
bg: Описание:

en: Search Replacement For:
bg: Търсене на заместител за:

en: Dependencies For:
bg: Зависимости за:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
bg: Сцената „%s“ в момента се редактира.
    Промените ще влязат в сила след презареждане.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
bg: Ресурсът „%s“ се използва.
    Промените ще влязат в сила след презареждане.

en: Dependencies
bg: Зависимости

en: Dependencies:
bg: Зависимости:

en: Fix Broken
bg: Поправка на грешките

en: Dependency Editor
bg: Редактор на зависимости

en: Search Replacement Resource:
bg: Търсене на заместващ ресурс:

en: Open
bg: Отваряне

en: Remove the selected files from the project? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
bg: Да се премахнат ли избраните файлове от проекта? (Това е необратимо.)
    В зависимост от настройките на файловата система, файловете може да бъдат преместени в кошчето или окончателно изтрити.

en: The files being removed are required by other resources in order for them to work.
    Remove them anyway? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
bg: Файловете за премахване са необходими за работата на други ресурси.
    Наистина ли искате да ги премахнете? (Това е необратимо.)
    В зависимост от настройките на файловата система, файловете може да бъдат преместени в кошчето или окончателно изтрити.

en: Cannot remove:
bg: Не може да се премахне:

en: Error loading:
bg: Грешка при зареждане:

en: Load failed due to missing dependencies:
bg: Зареждането беше неуспешно заради липсващи зависимости:

en: Open Anyway
bg: Отваряне въпреки това

en: Which action should be taken?
bg: Кое действие да се изпълни?

en: Fix Dependencies
bg: Поправяне на зависимостите

en: Errors loading!
bg: Грешки при зареждането!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
bg: Наистина ли искате да изтриете %d елемент(а)? (Това е необратимо!)

en: Show Dependencies
bg: Показване на зависимостите

en: Delete
bg: Изтриване

en: Thanks from the Godot community!
bg: Благодарности от общността на Godot!

en: Click to copy.
bg: Натисни за да копираш.

en: Project Founders
bg: Основатели на проекта

en: Lead Developer
bg: Главен разработчик

en: Authors
bg: Автори

en: License
bg: Лиценз

en: All Components
bg: Всички компоненти

en: Components
bg: Компоненти

en: %s (already exists)
bg: %s (вече съществува)

en: Uncompressing Assets
bg: Разархивиране на ресурсите

en: The following files failed extraction from asset "%s":
bg: Следните файлове не успяха да бъдат изнесени от материала „%s“:

en: (and %s more files)
bg: (и още %s файла)

en: Success!
bg: Готово!

en: Install
bg: Инсталиране

en: Asset Installer
bg: Инсталатор на ресурси

en: Bus Options
bg: Настройки на шината

en: Delete Audio Bus
bg: Изтриване на звуковата шина

en: Error saving file: %s
bg: Грешка при запазването на файла: %s

en: Invalid name.
bg: Неправилно име.

en: Cannot begin with a digit.
bg: Не може да започва с цифра.

en: Valid characters:
bg: Позволени знаци:

en: Must not collide with an existing engine class name.
bg: Не може да съвпада с име на клас от Godot.

en: Must not collide with an existing built-in type name.
bg: Не може да съвпада с име на вграден тип.

en: Must not collide with an existing global constant name.
bg: Не може да съвпада с име на съществуваща глобална константа.

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
bg: Не може да се ползва ключова дума като име на автозареждане.

en: Autoload '%s' already exists!
bg: Вече съществува автозареждане „%s“!

en: Rename Autoload
bg: Преименуване на автозареждането

en: Toggle AutoLoad Globals
bg: Превключване на глобалните автозареждания

en: Move Autoload
bg: Преместване на автозареждането

en: Remove Autoload
bg: Премахване на автозареждането

en: Enable
bg: Включване

en: Rearrange Autoloads
bg: Преподреждане на автозарежданията

en: Can't add autoload:
bg: Не може да се добави автозареждане:

en: %s is an invalid path. File does not exist.
bg: Неправилен път: „%s“. Файлът не съществува.

en: %s is an invalid path. Not in resource path (res://).
bg: Неправилен път: „%s“. Трябва да се намира в пътя за ресурсите (res://).

en: Add AutoLoad
bg: Добавяне на автозареждане

en: Path:
bg: Път:

en: Node Name:
bg: Име на обекта:

en: Global Variable
bg: Глобална променлива

en: Paste Params
bg: Поставяне на параметрите

en: Updating Scene
bg: Обновяване на сцената

en: Storing local changes...
bg: Запазване на локалните промени...

en: Updating scene...
bg: Обновяване на сцената...

en: Please select a base directory first.
bg: Моля, първо изберете основна папка.

en: Choose a Directory
bg: Изберете папка

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Name:
bg: Име:

en: Could not create folder.
bg: Папката не може да бъде създадена.

en: Choose
bg: Избиране

en: Binary Format
bg: Двоичен формат

en: 3D Editor
bg: 3-измерен редактор

en: Script Editor
bg: Редактор на скриптове

en: Asset Library
bg: Библиотека с ресурси

en: Scene Tree Editing
bg: Редактиране на дървото на сцената

en: Node Dock
bg: Панел за обектите

en: FileSystem Dock
bg: Панел за файловата система

en: Import Dock
bg: Панел за внасяне

en: Profile with this name already exists.
bg: Вече съществува профил с това име.

en: (Properties Disabled)
bg: (Свойствата са заключени)

en: (Editor Disabled)
bg: (Редакторът е заключен)

en: Class Options:
bg: Настройки на класа:

en: Class Properties:
bg: Свойства на класа:

en: Nodes and Classes:
bg: Обекти и класове:

en: Error saving profile to path: '%s'.
bg: Грешка при запазването на профила в: „%s“.

en: Reset to Default
bg: Връщане на стандартните настройки

en: Current Profile:
bg: Текущ профил:

en: Create Profile
bg: Създаване на профил

en: Remove Profile
bg: Изтриване на профила

en: Available Profiles:
bg: Налични профили:

en: Import
bg: Внасяне

en: Export
bg: Изнасяне

en: Configure Selected Profile:
bg: Настройка на избрания профил:

en: Extra Options:
bg: Допълнителни настройки:

en: New profile name:
bg: Ново име на профила:

en: Import Profile(s)
bg: Внасяне на профил(и)

en: Export Profile
bg: Изнасяне на профила

en: Select Current Folder
bg: Избиране на текущата папка

en: File exists, overwrite?
bg: Файлът съществува. Искате ли да го презапишете?

en: Select This Folder
bg: Избиране на тази папка

en: Open in File Manager
bg: Отваряне във файловия мениджър

en: Show in File Manager
bg: Показване във файловия мениджър

en: New Folder...
bg: Нова папка...

en: All Recognized
bg: Всички разпознати

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Open a File
bg: Отваряне на файл

en: Open File(s)
bg: Отваряне на файл(ове)

en: Open a Directory
bg: Отваряне на папка

en: Open a File or Directory
bg: Отваряне на файл или папка

en: Save
bg: Запазване

en: Save a File
bg: Запазване на файл

en: Access
bg: Достъп

en: Toggle Hidden Files
bg: Превключване на скритите файлове

en: Toggle Favorite
bg: Превключване на любимите

en: Go to previous folder.
bg: Преминаване към горната папка.

en: Go to next folder.
bg: Преминаване към горната папка.

en: Go to parent folder.
bg: Преминаване към горната папка.

en: Refresh files.
bg: Опресняване на файловете.

en: (Un)favorite current folder.
bg: Добавяне/премахване на текущата папка в любимите.

en: Toggle the visibility of hidden files.
bg: Превключване на видимостта на скритите файлове.

en: Directories & Files:
bg: Папки и файлове:

en: File:
bg: Файл:

en: (Re)Importing Assets
bg: (Повторно) внасяне на ресурсите

en: Class:
bg: Клас:

en: Inherits:
bg: Наследява:

en: Inherited by:
bg: Наследява се от:

en: overrides %s:
bg: заменя %s:

en: Theme Properties
bg: Свойства на темата

en: Colors
bg: Цветове

en: Constants
bg: Константи

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Icons
bg: Иконки

en: Styles
bg: Стилове

en: Enumerations
bg: Изброени типове

en: Property Descriptions
bg: Описания на свойствата

en: (value)
bg: (стойност)

en: Method Descriptions
bg: Описания на методите

en: Search Help
bg: Търсене в помощната информация

en: Case Sensitive
bg: Чувствителност към регистъра

en: Show Hierarchy
bg: Показване на йерархията

en: Display All
bg: Показване на всичко

en: Methods Only
bg: Само методи

en: Signals Only
bg: Само сигнали

en: Constants Only
bg: Само константи

en: Properties Only
bg: Само свойства

en: Theme Properties Only
bg: Само свойства на теми

en: Class
bg: Клас

en: Method
bg: Метод

en: Signal
bg: Сигнал

en: Constant
bg: Константа

en: Property
bg: Свойство

en: Theme Property
bg: Свойство на тема

en: Pin value
bg: Закачане на стойността

en: Copy Property
bg: Копиране на свойството

en: Paste Property
bg: Поставяне на свойството

en: Copy Property Path
bg: Копиране на пътя на свойството

en: Copy Selection
bg: Копиране на избраното

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear Output
bg: Изчистване на изхода

en: Down
bg: Надолу

en: Node
bg: Връх

en: OK
bg: Добре

en: Can't open file for writing:
bg: Файлът не може да бъде отворен за запис:

en: Requested file format unknown:
bg: Форматът на избрания файл е непознат:

en: Error while saving.
bg: Грешка при записване.

en: Error while parsing '%s'.
bg: Грешка при анализа на „%s“.

en: Unexpected end of file '%s'.
bg: Неочакван край на файла „%s“.

en: Missing '%s' or its dependencies.
bg: Липсва „%s“ или съответните зависимости.

en: Error while loading '%s'.
bg: Грешка при зареждането на „%s“.

en: Saving Scene
bg: Запазване на сцената

en: Analyzing
bg: Анализиране

en: Save All Scenes
bg: Запазване на всички сцени

en: Can't load MeshLibrary for merging!
bg: Не може да се зареди библиотеката с полигонни мрежи за сливане!

en: Error saving MeshLibrary!
bg: Грешка при запазването на библиотеката с полигонни мрежи!

en: Open Scene
bg: Отваряне на сцена

en: Quick Open...
bg: Бързо отваряне...

en: Quick Open Scene...
bg: Бързо отваряне на сцена...

en: Save & Close
bg: Запазване и затваряне

en: Save Scene As...
bg: Запазване на сцената като...

en: This operation can't be done without a scene.
bg: Операцията не може да се извърши без сцена.

en: Export Mesh Library
bg: Изнасяне на библиотека с полигонни мрежи

en: Current scene not saved. Open anyway?
bg: Текущата сцена не е запазена. Отваряне въпреки това?

en: Can't reload a scene that was never saved.
bg: Сцена, която никога не е била запазвана, не може да бъде презаредена.

en: Reload Saved Scene
bg: Презареждане на запазената сцена

en: Quick Run Scene...
bg: Бързо пускане на сцена...

en: Quit
bg: Изход

en: Open Project Manager?
bg: Да се отвори ли мениджърът на проекти?

en: Save & Quit
bg: Запазване и изход

en: Pick a Main Scene
bg: Изберете главна сцена

en: Close Scene
bg: Затваряне на сцената

en: Reopen Closed Scene
bg: Повторно отваряне на затворена сцена

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
bg: Не може да бъде намерено полето за скрипт за добавката: „%s“.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
bg: Не може да се зареди добавката-скрипт от: „%s“.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
bg: Не може да се зареди добавката-скрипт от: „%s“. Възможно е да има грешка в кода.
    Добавката „%s“ ще бъде изключена, за да се предотвратят последващи проблеми.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
bg: Не може да се зареди добавката-скрипт от: „%s“. Базовият тип не е „EditorPlugin“.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
bg: Не може да се зареди добавката-скрипт от: „%s“. Скриптът не е в режим на „инструмент“.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
bg: Сцената „%s“ е била внесена автоматично и затова не може да се променя.
    Ако искате да правите промени в нея, може да създадете нова сцена-наследник.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
bg: Грешка при зареждането на сцената. Тя трябва да се намира в папката на проекта. Използвайте „Внасяне“, за да отворите сцената, и след това я запазете някъде в папката на проекта.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
bg: Сцената „%s“ има нарушени зависимости:

en: Clear Recent Scenes
bg: Изчистване на последните сцени

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
bg: Няма определена главна сцена. Искате ли да изберете такава сега?
    Можете да промените това по всяко време в „Настройките на проекта“, в категорията „Приложение“.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
bg: Избраната сцена „%s“ не съществува. Искате ли да изберете друга?
    Можете да промените това по всяко време в „Настройките на проекта“, в категорията „Приложение“.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
bg: Избраната сцена „%s“ не е файл съдържащ сцена. Искате ли да изберете подходящ файл?
    Можете да промените това по всяко време в „Настройките на проекта“, в категорията „Приложение“.

en: Show in FileSystem
bg: Показване във файловата система

en: Play This Scene
bg: Пускане на сцената

en: Close Tab
bg: Затваряне на раздела

en: Undo Close Tab
bg: Отмяна на затварянето на раздела

en: Close All Tabs
bg: Затваряне на всички раздели

en: %d more folders
bg: Още %d папки

en: Inspector
bg: Инспектор

en: Version Control
bg: Контрол на версиите

en: Username
bg: Потребителско име

en: SSH Public Key Path
bg: Път до публичния SSH ключ

en: SSH Private Key Path
bg: Път до частния SSH ключ

en: Add a new scene.
bg: Добавяне на нови нова сцена.

en: Scene
bg: Сцена

en: Copy Text
bg: Копиране на текста

en: Next tab
bg: Следващ раздел

en: Previous tab
bg: Предишен раздел

en: New Scene
bg: Нова сцена

en: Open Scene...
bg: Отваряне на сцена...

en: Save Scene
bg: Запазване на сцената

en: MeshLibrary...
bg: Библиотека с полигонни мрежи…

en: Project
bg: Проект

en: Project Settings...
bg: Настройки на проекта...

en: Export...
bg: Изнасяне...

en: Open User Data Folder
bg: Отваряне на папката с данни на потребителя

en: Tools
bg: Инструменти

en: Reload Current Project
bg: Презареждане на текущия проект

en: Quit to Project List
bg: Изход към списъка с проекти

en: When this option is enabled, navigation meshes and polygons will be visible in the running project.
bg: Ако тази настройка е включено, навигационните полигони и мрежи ще бъдат видими в изпълняващия се проект.

en: When this option is enabled, shaders will be used in their fallback form (either visible via an ubershader or hidden) during all the run time.
    This is useful for verifying the look and performance of fallbacks, which are normally displayed briefly.
    Asynchronous shader compilation must be enabled in the project settings for this option to make a difference.
bg: Ако това е включено, ще се използват резервните варианти на шейдърите (или видими чрез убершейдър, или скрити) през цялото време на изпълнението.
    Това е полезно, ако искате да видите как изглеждат и как се държат резервните шейдъри, които обикновено се виждат за много кратко време.
    За да работи това, в настройките на проекта трябва да е включено асинхронното компилиране на шейдърите.

en: Editor Settings...
bg: Настройки на редактора...

en: Take Screenshot
bg: Заснемане на екрана

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
bg: Снимките на екрана се пазят в папката с данни/настройки на редактора.

en: Open Editor Data/Settings Folder
bg: Отваряне на папката с данни/настройки на редактора

en: Open Editor Settings Folder
bg: Отваряне на папката с настройки на редактора

en: Manage Export Templates...
bg: Управление на шаблоните за изнасяне...

en: Online Documentation
bg: Документация в Интернет

en: Report a Bug
bg: Докладване на проблем

en: About Godot
bg: Относно Godot

en: Play the project.
bg: Пускане на проекта.

en: Pause Scene
bg: Спиране на сцената на пауза

en: Stop the scene.
bg: Спиране на сцената.

en: Play the edited scene.
bg: Пускане на редактираната сцена.

en: Play Scene
bg: Пускане на сцената

en: Play custom scene
bg: Пускане на персонализирана сцена

en: Play Custom Scene
bg: Пускане на персонализирана сцена

en: Save & Restart
bg: Запазване и рестартиране

en: Expand Bottom Panel
bg: Разширяване на долния панел

en: Don't Save
bg: Без запазване

en: Manage Templates
bg: Управление на шаблоните

en: Install from file
bg: Инсталиране от файл

en: Select android sources file
bg: Изберете изходен файл за android

en: This will set up your project for custom Android builds by installing the source template to "res://android/build".
    You can then apply modifications and build your own custom APK on export (adding modules, changing the AndroidManifest.xml, etc.).
    Note that in order to make custom builds instead of using pre-built APKs, the "Use Custom Build" option should be enabled in the Android export preset.
bg: Това ще настрои проекта Ви за персонализирано компилиране за Android, като инсталира изходния шаблон в „res://android/build“.
    След това ще можете да го промените (като добавите модули, промените файла „AndroidManifest.xml“ и т.н.) и да създадете свой собствен APK за изнасянето.
    Имайте предвид, че за да ползвате персонализирани файлове APK, вместо предварително готовите, в конфигурацията за изнасяне за Android трябва да поставена отметка в „Използване на собствена компилация“.

en: Import Templates From ZIP File
bg: Внасяне на шаблони от архив във формат ZIP

en: Template Package
bg: Пакет с шаблони

en: Export Library
bg: Изнасяне на библиотеката

en: Apply MeshInstance Transforms
bg: Прилагане на трансформациите на MeshInstance

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
bg: Следните файлове са по-нови на диска.
    Кое действие трябва да се предприеме?

en: Reload
bg: Презареждане

en: Resave
bg: Презаписване

en: New Inherited
bg: Нова наследена сцена

en: Select Current
bg: Избиране на текущото

en: Open Script Editor
bg: Отваряне на редактора на скриптове

en: Open Asset Library
bg: Отваряне на библиотеката с ресурсите

en: Warning!
bg: Внимание!

en: Main Script:
bg: Основен скрипт:

en: Edit Plugin
bg: Редактиране на приставката

en: Installed Plugins:
bg: Инсталирани приставки:

en: Version
bg: Версия

en: Author
bg: Автор

en: Frame Time (ms)
bg: Продължителност на кадъра (мсек)

en: Debugger
bg: Дебъгер

en: Edit Text:
bg: Редактиране на текста:

en: Size:
bg: Размер:

en: New Value:
bg: Нова стойност:

en: Paste
bg: Поставяне

en: Convert to %s
bg: Преобразуване в %s

en: New Script
bg: Нов скрипт

en: Extend Script
bg: Разширяване на скрипта

en: Theme
bg: Тема

en: Navigation
bg: Навигация

en: Translation Inertia
bg: Инерция на транслирането

en: Remote Host
bg: Отдалечен сървър

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Project Manager
bg: Управление на проектите

en: Background Color
bg: Фонов цвят

en: Caret Background Color
bg: Фонов цвят за каретката

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Scene Path:
bg: Път на сцената:

note: TRANSLATORS: %s refers to the name of a version control system (e.g. "Git").
en: %s Error
bg: Грешка от %s

en: Retrieving the mirror list...
bg: Получаване на списъка с огледални местоположения...

en: Error requesting URL:
bg: Грешка при заявката за адрес:

en: Connecting to the mirror...
bg: Свързване с огледалното местоположение...

en: Can't connect to the mirror.
bg: Огледалното местоположение е недостъпно.

en: Request failed.
bg: Заявката беше неуспешна.

en: Request ended up in a redirect loop.
bg: Заявката попадна в цикъл от пренасочвания.

en: Request failed:
bg: Заявката беше неуспешна:

en: Cannot remove temporary file:
bg: Временният файл не може да бъде премахнат:

en: Error getting the list of mirrors.
bg: Грешка при получаването на списъка от огледални местоположения.

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Can't Connect
bg: Не може да се установи връзка

en: Connected
bg: Свързан

en: Requesting...
bg: Запитване...

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Connection Error
bg: Грешка във връзката

en: Can't open the export templates file.
bg: Файлът с шаблоните за изнасяне не може да се отвори.

en: Error creating path for extracting templates:
bg: Грешка при създаването на път за разархивиране на шаблоните:

en: Importing:
bg: Внасяне:

en: Uncompressing Android Build Sources
bg: Разархивиране на изходния код на компилацията за Андроид

en: Open Folder
bg: Отваряне на папката

en: Download from:
bg: Сваляне от:

en: Open in Web Browser
bg: Отваряне в уеб браузъра

en: Copy Mirror URL
bg: Копиране на адреса на огледалното местоположение

en: Install from File
bg: Инсталиране от файл

en: Install templates from a local file.
bg: Внасяне на шаблони от локален файл.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Other Installed Versions:
bg: Други инсталирани версии:

en: Uninstall Template
bg: Деинсталиране на шаблона

en: Select Template File
bg: Избор на шаблонен файл

en: Godot Export Templates
bg: Шаблони за изнасяне на Godot

en: Password
bg: Парола

en: Favorites
bg: Любими

en: Error moving:
bg: Грешка при преместването:

en: Error duplicating:
bg: Грешка при дублирането:

en: Unable to update dependencies:
bg: Зависимостите не могат да бъдат обновени:

en: A file or folder with this name already exists.
bg: Вече съществува файл или папка с това име.

en: Renaming file:
bg: Преименуване на файла:

en: Duplicating file:
bg: Дублиране на файла:

en: New Inherited Scene
bg: Нова сцена – наследник

en: Set As Main Scene
bg: Задаване като главна сцена

en: Open Scenes
bg: Отваряне на сцените

en: Add to Favorites
bg: Добавяне в любимите

en: Remove from Favorites
bg: Премахване от любимите

en: New Scene...
bg: Нова сцена...

en: New Script...
bg: Нов скрипт...

en: New Resource...
bg: Нов ресурс...

en: Collapse All
bg: Свиване на всичко

en: Sort files
bg: Сортиране на файлове

en: Previous Folder/File
bg: Предишна папка/файл

en: Next Folder/File
bg: Следваща папка/файл

en: Toggle Split Mode
bg: Превключване на разделения режим

en: Search files
bg: Търсене на файлове

en: Create Scene
bg: Създаване на сцена

en: Find in Files
bg: Търсене във файловете

en: Find:
bg: Търсене:

en: Replace:
bg: Замяна:

en: Folder:
bg: Папка:

en: Filters:
bg: Филтри:

en: Find...
bg: Търсене...

en: Replace...
bg: Замяна...

en: Replace in Files
bg: Замяна във файловете

en: Replace All (NO UNDO)
bg: Замяна на всички (НЕОБРАТИМО)

en: Searching...
bg: Търсене...

en: %d match in %d file.
bg: %d съвпадение в %d файл.

en: %d matches in %d file.
bg: %d съвпадения в %d файл.

en: %d matches in %d files.
bg: %d съвпадения в %d файла.

en: Group name already exists.
bg: Вече съществува група с това име.

en: Invalid group name.
bg: Неправилно име на група.

en: Rename Group
bg: Преименуване на групата

en: Delete Group
bg: Изтриване на групата

en: Groups
bg: Групи

en: Filter nodes
bg: Филтриране на обектите

en: Group Editor
bg: Редактор на групи

en: Import as Single Scene
bg: Внасяне като самостоятелна сцена

en: Import with Separate Animations
bg: Внасяне с отделени анимации

en: Import with Separate Materials
bg: Внасяне с отделени материали

en: Import with Separate Objects
bg: Внасяне с отделени обекти

en: Import with Separate Objects+Materials
bg: Внасяне с отделени обекти и материали

en: Import with Separate Objects+Animations
bg: Внасяне с отделени обекти и анимации

en: Import with Separate Materials+Animations
bg: Внасяне с отделени материали и анимации

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
bg: Внасяне с отделени обекти, материали и анимации

en: Import as Multiple Scenes
bg: Внасяне като няколко сцени

en: Import as Multiple Scenes+Materials
bg: Внасяне като няколко сцени и материали

en: Import Scene
bg: Внасяне на сцена

en: Importing Scene...
bg: Внасяне на сцената...

en: Saving...
bg: Запазване...

en: Normalize
bg: Нормализиране

en: Select Importer
bg: Изберете вид внасяне

en: Importer:
bg: Вид внасяне:

en: Reset to Defaults
bg: Връщане на стандартните настройки

en: %d Files
bg: %d файла

en: Set as Default for '%s'
bg: Задаване по подразбиране за „%s“

en: Clear Default for '%s'
bg: Изчистване на подразбирането за „%s“

en: Reimport
bg: Повторно внасяне

en: Import As:
bg: Внасяне като:

en: Failed to load resource.
bg: Ресурсът не може да бъде зареден.

en: Copy Properties
bg: Копиране на свойствата

en: Paste Properties
bg: Поставяне на свойствата

en: Save the currently edited resource.
bg: Запазване на текущо редактирания ресурс.

en: Save As...
bg: Запазване като...

en: Extra resource options.
bg: Допълнителни настройки на ресурса.

en: Edit Resource from Clipboard
bg: Редактиране на ресурс от буфера за обмен

en: Go to the previous edited object in history.
bg: Преминаване към предходния редактиран обект в историята.

en: Go to the next edited object in history.
bg: Преминаване към следващия редактиран обект в историята.

en: History of recently edited objects.
bg: История на последно редактираните обекти.

en: Open documentation for this object.
bg: Отваряне на документацията за този обект.

en: Open Documentation
bg: Отваряне на документацията

en: Filter properties
bg: Филтриране на свойствата

en: Manage object properties.
bg: Управление на свойствата на обекта.

en: Changes may be lost!
bg: Промените могат да бъдат загубени!

en: Select a single node to edit its signals and groups.
bg: Изберете един обект, за да редактирате сигналите и групите му.

en: Edit a Plugin
bg: Редактиране на приставка

en: Create a Plugin
bg: Създаване на приставка

en: Plugin Name:
bg: Име на приставката:

en: Subfolder:
bg: Подпапка:

en: Version:
bg: Версия:

en: Language:
bg: Език:

en: Script Name:
bg: Име на скрипта:

en: Activate now?
bg: Активиране сега?

en: Create Polygon
bg: Създаване на полигон

en: Create points.
bg: Създаване на точки.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
bg: Редактиране на точки.
    Ляв бутон на мишката: преместване на точката
    Ctrl+ляв бутон: Изтриване на точката

en: Erase points.
bg: Изтриване на точки.

en: Edit Polygon
bg: Редактиране на полигона

en: Insert Point
bg: Вмъкване на точка

en: Edit Polygon (Remove Point)
bg: Редактиране на полигона (премахване на точка)

en: Remove Polygon And Point
bg: Премахване на полигона и точката

en: Add Animation
bg: Добавяне не анимация

en: Add %s
bg: Добавяне на %s

en: Load...
bg: Зареждане...

en: Move Node Point
bg: Преместване на точката на обекта

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
bg: Този тип обект не може да бъде използван. Разрешени са само коренни обекти.

en: Add Node Point
bg: Добавяне на точка за обект

en: Add Animation Point
bg: Добавяне на точки за анимация

en: Remove BlendSpace1D Point
bg: Премахване на точка на BlendSpace1D

en: AnimationTree is inactive.
    Activate to enable playback, check node warnings if activation fails.
bg: AnimationTree не е активен.
    Активирайте го, за да включите възпроизвеждането. Ако не стане, проверете дали има предупредителни съобщения относно обектите.

en: Set the blending position within the space
bg: Задаване на точката на смесване в пространството

en: Select and move points, create points with RMB.
bg: Избиране и преместване на точки; създаване на точки с десен бутон.

en: Enable snap and show grid.
bg: Включване на прилепването и показване на решетката.

en: Point
bg: Точка

en: Open Editor
bg: Отваряне на редактора

en: Open Animation Node
bg: Отваряне на обекта за анимация

en: Triangle already exists.
bg: Триъгълникът вече съществува.

en: Add Triangle
bg: Добавяне на триъгълник

en: Remove BlendSpace2D Point
bg: Преместване на точка на BlendSpace2D

en: BlendSpace2D does not belong to an AnimationTree node.
bg: BlendSpace2D не принадлежи на обект от тип AnimationTree.

en: No triangles exist, so no blending can take place.
bg: Смесването е невъзможно, тъй като няма нито един триъгълник.

en: Toggle Auto Triangles
bg: Превключване на автоматичните триъгълници

en: Create triangles by connecting points.
bg: Създаване на триъгълници чрез свързване на точки.

en: Erase points and triangles.
bg: Изтриване на точки и триъгълници.

en: Generate blend triangles automatically (instead of manually)
bg: Създаване на триъгълници за смесване автоматично (а не ръчно)

en: Blend:
bg: Смесване:

en: Parameter Changed:
bg: Параметърът е променен:

en: Edit Filters
bg: Редактиране на филтрите

en: Add Node to BlendTree
bg: Добавяне на обекта към BlendTree

en: Node Moved
bg: Обектът е преместен

en: Unable to connect, port may be in use or connection may be invalid.
bg: Свързването е невъзможно. Портът може би е зает, или връзката да е неправилна.

en: Nodes Connected
bg: Обектите са свързани

en: Nodes Disconnected
bg: Обектите са разкачени

en: Set Animation
bg: Задаване на анимация

en: Delete Node
bg: Изтриване на обекта

en: Delete Node(s)
bg: Изтриване на обекта/обектите

en: Toggle Filter On/Off
bg: Превключване на филтъра ВКЛ/ИЗКЛ

en: Change Filter
bg: Промяна на филтъра

en: Anim Clips
bg: Анимационни клипове

en: Audio Clips
bg: Аудио клипове

en: Functions
bg: Функции

en: Node Renamed
bg: Обектът е преименуван

en: Add Node...
bg: Добавяне на обект…

en: Edit Filtered Tracks:
bg: Редактиране на филтрираните пътечки:

en: Enable Filtering
bg: Включване на филтрирането

en: Toggle Autoplay
bg: Превключване на авт. възпроизвеждане

en: New Animation Name:
bg: Ново име на анимацията:

en: New Anim
bg: Нова анимация

en: Create New Animation
bg: Създаване на нова анимация

en: Change Animation Name:
bg: Промяна на името на анимацията:

en: Rename Animation
bg: Преименуване на анимацията

en: Delete Animation?
bg: Изтриване на анимацията?

en: Remove Animation
bg: Премахване на анимацията

en: Invalid animation name!
bg: Неправилно име на анимацията!

en: Animation name already exists!
bg: Вече съществува анимация с това име!

en: Duplicate Animation
bg: Дублиране на анимацията

en: Change Blend Time
bg: Промяна на времето на смесване

en: Load Animation
bg: Зареждане на анимация

en: No animation resource on clipboard!
bg: Няма ресурс–анимация в буфера за обмен!

en: Pasted Animation
bg: Поставена анимация

en: Paste Animation
bg: Поставяне на анимация

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
bg: Възпроизвеждане на избраната анимация наобратно от текущата позиция. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
bg: Възпроизвеждане на избраната анимация наобратно от края. (Shift+A)

en: Stop animation playback. (S)
bg: Спиране на възпроизвеждането на анимацията. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
bg: Възпроизвеждане на избраната анимация от началото. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
bg: Възпроизвеждане на избраната анимация от текущата позиция. (D)

en: Animation position (in seconds).
bg: Позиция в анимацията (в секунди).

en: Scale animation playback globally for the node.
bg: Скалиране на скоростта на възпроизвеждане на анимацията глобално за обекта.

en: Animation Tools
bg: Инструменти за анимациите

en: New
bg: Нова

en: Edit Transitions...
bg: Редактиране на преходите...

en: Open in Inspector
bg: Отваряне в инспектора

en: Display list of animations in player.
bg: Показване на списъка с анимации.

en: Autoplay on Load
bg: Авт. възпроизвеждане при зареждане

en: Enable Onion Skinning
bg: Показване на избледняващи кадри

en: Onion Skinning Options
bg: Настройки на режима с избледняващи кадри

en: Directions
bg: Направления

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
bg: Минало

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
bg: Бъдеще

en: Depth
bg: Дълбочина

en: 1 step
bg: 1 стъпка

en: 2 steps
bg: 2 стъпки

en: 3 steps
bg: 3 стъпки

en: Differences Only
bg: Само разликите

en: Force White Modulate
bg: Принудително модулиране на бялото

en: Pin AnimationPlayer
bg: Закачане на AnimationPlayer

en: Animation Name:
bg: Име на анимацията:

en: Error!
bg: Грешка!

en: Blend Times:
bg: Времена на смесване:

en: Next (Auto Queue):
bg: Следваща (авт. опашка):

en: Cross-Animation Blend Times
bg: Времена на смесване между анимациите

en: Move Node
bg: Преместване на обекта

en: Transition exists!
bg: Преходът вече съществува!

en: Add Transition
bg: Добавяне на преход

en: Add Node
bg: Добавяне на обект

en: End
bg: Край

en: Immediate
bg: Незабавно

en: Sync
bg: Синхронизиране

en: At End
bg: На края

en: No playback resource set at path: %s.
bg: Няма ресурс, който може да бъде изпълнен, на пътя: %s.

en: Node Removed
bg: Обектът е премахнат

en: Transition Removed
bg: Преходът е премахнат

en: Create new nodes.
bg: Създаване на нови обекти.

en: Connect nodes.
bg: Свързване на обекти.

en: Remove selected node or transition.
bg: Премахване на избрания обект или преход.

en: Play Mode:
bg: Режим на възпроизвеждане:

en: New name:
bg: Ново име:

en: Auto Restart:
bg: Автоматично рестартиране:

en: Animation Node
bg: Анимационен обект

en: Import Animations...
bg: Внасяне на анимации...

en: Edit Node Filters
bg: Промяна на филтрите за обектите

en: Filters...
bg: Филтри...

en: Contents:
bg: Съдържание:

en: View Files
bg: Преглед на файловете

en: Connection error, please try again.
bg: Грешка във връзката. Моля, опитайте отново.

en: Request failed, return code:
bg: Заявката беше неуспешна. Код:

en: Cannot save response to:
bg: Отговорът не може да бъде запазен в:

en: Request failed, too many redirects
bg: Заявката се провали. Твърде много пренасочвания

en: Request failed, timeout
bg: Заявката е неуспешна, изчакването е неуспешно

en: Expected:
bg: Очаквано:

en: Got:
bg: Получено:

en: Failed SHA-256 hash check
bg: Неуспешна проверка на хеш от вид SHA-256

en: Downloading (%s / %s)...
bg: Сваляне (%s / %s)...

en: Downloading...
bg: Сваляне...

en: Resolving...
bg: Инициализиране...

en: Error making request
bg: Грешка при извършването на заявката

en: Install...
bg: Инсталирате...

en: Retry
bg: Повторен опит

en: Download Error
bg: Грешка при свалянето

en: Download for this asset is already in progress!
bg: Този ресурс вече се сваля!

en: Recently Updated
bg: Последно обновени

en: Least Recently Updated
bg: Обновени отдавна

en: License (A-Z)
bg: Лиценз (А-Я)

en: License (Z-A)
bg: Лиценз (Я-А)

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: All
bg: Всички

en: Import...
bg: Внасяне…

en: Plugins...
bg: Приставки ...

en: Sort:
bg: Сортиране:

en: Category:
bg: Категория:

en: Site:
bg: Уеб сайт:

en: Support
bg: Поддръжка

en: Official
bg: Официално

en: Testing
bg: Тестово

en: Can't determine a save path for lightmap images.
    Save your scene and try again.
bg: Не може да се установи пътят за запазване на изображения с карти на осветеност.
    Запазете сцената и опитайте отново.

en: No meshes to bake. Make sure they contain an UV2 channel and that the 'Use In Baked Light' and 'Generate Lightmap' flags are on.
bg: Няма полигонни мрежи за изпичане. Уверете се, че те съдържат канал UV2 и че флаговете „Използване при изпичане на светлината“ и „Създаване на карта на осветеност“ са включени.

en: Failed creating lightmap images, make sure path is writable.
bg: Грешка при създаването на изображения с карти на осветеност. Уверете се, че пътят е достъпен за запис.

en: Failed determining lightmap size. Maximum lightmap size too small?
bg: Не може да се определи размерът на картата на осветеност. Твърде малък ли е максималният размер?

en: Some mesh is invalid. Make sure the UV2 channel values are contained within the [0.0,1.0] square region.
bg: Има неподходяща полигонна мрежа. Уверете се, че стойностите в канала UV2 се принадлежат на квадратната област [0.0,1.0].

en: Godot editor was built without ray tracing support, lightmaps can't be baked.
bg: Редакторът на Godot е бил компилиран без поддръжка за трасиране на лъчи. Не могат да се изпичат карти на осветеност.

en: Bake Lightmaps
bg: Изпичане на карти на осветеност

en: Select lightmap bake file:
bg: Изберете файл за изпичане на карта на осветеност:

en: Preview
bg: Преглед

en: Configure Snap
bg: Настройване на прилепването

en: Grid Offset:
bg: Отместване на мрежата:

en: Grid Step:
bg: Стъпка на мрежата:

en: Primary Line Every:
bg: Основна линия на всеки:

en: steps
bg: стъпки

en: Rotation Offset:
bg: Отместване при завъртане:

en: Rotation Step:
bg: Стъпка при завъртане:

en: Scale Step:
bg: Стъпка на мащабиране:

en: Move Vertical Guide
bg: Преместване на вертикалния водач

en: Create Vertical Guide
bg: Създаване на нов вертикален водач

en: Remove Vertical Guide
bg: Премахване на вертикалния водач

en: Move Horizontal Guide
bg: Преместване на хоризонталния водач

en: Create Horizontal Guide
bg: Създаване на нов хоризонтален водач

en: Remove Horizontal Guide
bg: Премахване на хоризонталния водач

en: Create Horizontal and Vertical Guides
bg: Създаване на нов хоризонтален и вертикален водач

en: Locked
bg: Заключено

en: Grouped
bg: Групирано

en: Top Left
bg: Горе вляво

en: Top Right
bg: Горе вдясно

en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

en: Bottom Left
bg: Долу вляво

en: Center Left
bg: По средата вляво

en: Center Top
bg: По средата горе

en: Center Right
bg: По средата вдясно

en: Center Bottom
bg: По средата долу

en: Lock Selected
bg: Заключване на избраното

en: Group Selected
bg: Групиране на избраното

en: Ungroup Selected
bg: Разгрупиране на избраното

en: Clear Guides
bg: Изчистване на водачите

en: Create Custom Bone(s) from Node(s)
bg: Създаване на персонализирана/и кост(и) от обекта/обектите

en: Clear Bones
bg: Изчистване на костите

en: Make IK Chain
bg: Създаване на верига за IK

en: Clear IK Chain
bg: Изчистване на веригата за IK

en: Zoom Reset
bg: Връщане на оригиналния мащаб

en: Select Mode
bg: Режим на избиране

en: Drag: Rotate selected node around pivot.
bg: Влачене: въртене на избрания обект около централната му точка.

en: Alt+Drag: Move selected node.
bg: Alt+Влачене: преместване на избрания обект.

en: Alt+Drag: Scale selected node.
bg: Alt+Влачене: скалиране на избрания обект.

en: V: Set selected node's pivot position.
bg: V: задаване на централната точка на обекта.

en: Alt+RMB: Show list of all nodes at position clicked, including locked.
bg: Alt+Десен бутон: показване на списък с всички обекти на щракнатата позиция, включително заключените.

en: RMB: Add node at position clicked.
bg: Десен бутон: добавяне на обект на щракнатата позиция.

en: Move Mode
bg: Режим на преместване

en: Rotate Mode
bg: Режим на завъртане

en: Scale Mode
bg: Режим на скалиране

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
bg: Показване на списък с всички обекти на щракнатата позиция
    (същото като Alt+Десен бутон в режим на избиране).

en: Click to change object's rotation pivot.
bg: Щракнете, за да промените централната точка за въртене на обекта.

en: Pan Mode
bg: Панорамен режим

en: Ruler Mode
bg: Режим на линията

en: Toggle smart snapping.
bg: Превключване на умното прилепване.

en: Toggle grid snapping.
bg: Превключване на прилепването към решетката.

en: Snap to Node Sides
bg: Прилепване към страните на обекта

en: Snap to Other Nodes
bg: Прилепване към другите обекти

en: Snap to Guides
bg: Прилепване към водачите

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
bg: Заключване на избрания обект на място (за да не може да бъде местен).

en: Lock Selected Node(s)
bg: Заключване на избрания обект/обекти

en: Unlock the selected object (can be moved).
bg: Отключване на избрания обект (за да може да се премества).

en: Unlock Selected Node(s)
bg: Отключване на избрания обект/обекти

en: Makes sure the object's children are not selectable.
bg: Прави така, че децата на този обект да не могат да бъдат избирани.

en: Group Selected Node(s)
bg: Групиране на избрания обект/обекти

en: Restores the object's children's ability to be selected.
bg: Възстановява на способността да се избират децата на обекта.

en: Ungroup Selected Node(s)
bg: Разгрупиране на избрания обект/обекти

en: Skeleton Options
bg: Опции на скелета

en: Clear Custom Bones
bg: Изчистване на персонализираните кости

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
bg: Преглед

en: Show Rulers
bg: Показване на линиите

en: Show Guides
bg: Показване на водачите

en: Center Selection
bg: Центриране върху избраното

en: Frame Selection
bg: Мащабиране до побиране на избраното в изгледа

en: Add Node Here
bg: Добавяне на обект тук

en: Instance Scene Here
bg: Инстанциране на сцена тук

en: Zoom to 25%
bg: Мащабиране на 25%

en: Zoom to 50%
bg: Мащабиране на 50%

en: Zoom to 100%
bg: Мащабиране на 100%

en: Zoom to 200%
bg: Мащабиране на 200%

en: Zoom to 400%
bg: Мащабиране на 400%

en: Zoom to 800%
bg: Мащабиране на 800%

en: Adding %s...
bg: Добавяне на %s...

en: Create Node
bg: Създаване на обект

en: Create Polygon3D
bg: Създаване на Polygon3D

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Create Emission Points From Mesh
bg: Създаване на излъчващи точки от полигонната мрежа

en: Create Emission Points From Node
bg: Създаване на излъчващи точки от обекта

en: Add Point
bg: Добавяне на точка

en: Remove Point
bg: Премахване на точката

en: Left Linear
bg: Линейно отляво

en: Text
bg: Като текст

en: Icon
bg: Иконка

en: Mesh is empty!
bg: Полигонната мрежа е празна!

en: Couldn't create a Trimesh collision shape.
bg: Не може да се създаде форма за колизия от тип полигонна мрежа от триъгълници.

en: Create Simplified Convex Shape
bg: Създаване на опростена изпъкнала форма

en: Create Single Convex Shape
bg: Създаване на единична изпъкнала форма

en: Couldn't create any collision shapes.
bg: Не могат да бъдат създадени никакви форми за колизии.

en: Create Multiple Convex Shapes
bg: Създаване на няколко изпъкнали форми

en: Create Navigation Mesh
bg: Създаване на навигационна полигонна мрежа

en: Contained Mesh is not of type ArrayMesh.
bg: Съдържащата се полигонна мрежа не е от тип ArrayMesh.

en: UV Unwrap failed, mesh may not be manifold?
bg: Разгъването на UV беше неуспешно. Възможно ли е полигонната мрежа да се състои от повече от една форма?

en: No mesh to debug.
bg: Няма полигонна мрежа за дебъгване.

en: MeshInstance lacks a Mesh!
bg: В MeshInstance няма полигонна мрежа!

en: Mesh has not surface to create outlines from!
bg: Полигонната мрежа няма повърхност, от която да се създадат контури!

en: Mesh primitive type is not PRIMITIVE_TRIANGLES!
bg: Примитивният тип на полигонната мрежа не е PRIMITIVE_TRIANGLES!

en: Could not create outline!
bg: Контурът не може да бъде създаден!

en: Create Outline
bg: Създаване на контур

en: Mesh
bg: Полигонна мрежа

en: Create Outline Mesh...
bg: Създаване на контурна полигонна мрежа…

en: Creates a static outline mesh. The outline mesh will have its normals flipped automatically.
    This can be used instead of the SpatialMaterial Grow property when using that property isn't possible.
bg: Създава статична полигонна мрежа за контура. Нормалите на контурната полигонна мрежа ще бъдат автоматично обърнати.
    Това може да се използва вместо свойството Grow на SpatialMaterial, когато това свойство не може да се променя.

en: View UV1
bg: Показване на UV1

en: View UV2
bg: Показване на UV2

en: Create Outline Mesh
bg: Създаване на контурна полигонна мрежа

en: Outline Size:
bg: Размер на контура:

en: Update from existing scene?:
    %s
bg: Обновяване от съществуващата сцена?:
    %s

en: Import from Scene (Ignore Transforms)
bg: Внасяне от сцена (пренебрегване на трансформациите)

en: Import from Scene (Apply Transforms)
bg: Внасяне от сцена (прилагане на трансформациите)

en: Update from Scene
bg: Обновяване от сцена

en: No mesh source specified (and no MultiMesh set in node).
bg: Няма посочен източник за полигонна мрежа (и в обекта няма MultiMesh).

en: No mesh source specified (and MultiMesh contains no Mesh).
bg: Няма посочен източник за полигонна мрежа (и MultiMesh не съдържа полигонна мрежа).

en: Mesh source is invalid (invalid path).
bg: Източникът за полигонна мрежа е неправилен (грешен път).

en: Mesh source is invalid (not a MeshInstance).
bg: Източникът за полигонна мрежа е неправилен (не е MeshInstance).

en: Mesh source is invalid (contains no Mesh resource).
bg: Източникът за полигонна мрежа е неправилен (не съдържа ресурс, който е полигонна мрежа).

en: Select a Source Mesh:
bg: Изберете източник за полигонна мрежа:

en: Source Mesh:
bg: Източник за полигонна мрежа:

en: Mesh Up Axis:
bg: Ос сочеща нагоре за полигонната мрежа:

en: Convert to CPUParticles2D
bg: Преобразуване в CPUParticles2D

en: The geometry doesn't contain any faces.
bg: Геометрията не съдържа страни.

en: "%s" doesn't contain geometry.
bg: „%s“ не съдържа геометрия.

en: "%s" doesn't contain face geometry.
bg: „%s“ не съдържа геометрия със страни.

en: Emission Points:
bg: Излъчващи точки:

en: Surface Points
bg: Точки на повърхността

en: Surface Points+Normal (Directed)
bg: Точки на повърхността + нормали (насочени)

en: Volume
bg: Обем

en: Delete Point
bg: Изтриване на точка

en: Move Joint
bg: Преместване на ставата

en: Create Internal Vertex
bg: Създаване на вътрешен вертекс

en: Remove Internal Vertex
bg: Премахване на вътрешния вертекс

en: Add Custom Polygon
bg: Добавяне на персонализиран полигон

en: Remove Custom Polygon
bg: Премахване на персонализирания полигон

en: Transform Polygon
bg: Преобразуване на полигона

en: Points
bg: Точки

en: Polygons
bg: Полигони

en: Move Points
bg: Преместване на точките

en: Command: Rotate
bg: Command: завъртане

en: Shift: Move All
bg: Shift: преместване на всичко

en: Shift+Command: Scale
bg: Shift+Command: мащабиране

en: Ctrl: Rotate
bg: Ctrl: завъртане

en: Shift+Ctrl: Scale
bg: Shift+Ctrl: мащабиране

en: Move Polygon
bg: Преместване на полигона

en: Rotate Polygon
bg: Завъртане на полигона

en: Scale Polygon
bg: Мащабиране на полигона

en: Radius:
bg: Радиус:

en: Copy Polygon to UV
bg: Копиране на полигона в UV

en: Copy UV to Polygon
bg: Копиране на UV в полигона

en: Clear UV
bg: Изчистване на UV

en: Grid Settings
bg: Настройки на решетката

en: ERROR: Couldn't load resource!
bg: ГРЕШКА: Ресурсът не може да бъде зареден!

en: Room Generate Points
bg: Точки за генериране на стая

en: Generate Points
bg: Генериране на точки

en: Center Node
bg: Центриране на обекта

en: Clear Recent Files
bg: Изчистване на последните файлове

en: Close and save changes?
bg: Затвяране и запазване на промените?

en: Error writing TextFile:
bg: Грешка при записването:

en: Could not load file at:
bg: Файлът не може да бъде зареден:

en: Error saving file!
bg: Грешка при записването на файла!

en: Error while saving theme.
bg: Грешка при запазването на темата.

en: Error Saving
bg: Грешка при запазване

en: Error importing theme.
bg: Грешка при внасянето на темата.

en: Error Importing
bg: Грешка при внасянето

en: New Text File...
bg: Нов текстов файл…

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Save File As...
bg: Запазване на файла като...

en: Import Theme
bg: Внасяне на тема

en: Error saving
bg: Грешка при запазването

en: Save Theme As...
bg: Запазване на темата като...

en: Find Next
bg: Търсене напред

en: Filter scripts
bg: Филтриране на скриптовете

en: Filter methods
bg: Филтриране на методите

en: Sort
bg: Сортиране

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Next Script
bg: Следващ скрипт

en: Previous Script
bg: Предишен скрипт

en: File
bg: Файл

en: Open...
bg: Отваряне…

en: Reopen Closed Script
bg: Повторно отваряне на затворения скрипт

en: Save All
bg: Запазване на всичко

en: History Previous
bg: Назад в историята

en: History Next
bg: Напред в историята

en: Import Theme...
bg: Внасяне на тема…

en: Reload Theme
bg: Презареждане на темата

en: Save Theme
bg: Запазване на темата

en: Close All
bg: Затваряне на всичко

en: Close Docs
bg: Затваряне на документацията

en: Search
bg: Търсене

en: Keep Debugger Open
bg: Дебъгерът да остане отворен

en: Open Godot online documentation.
bg: Отваряне на документацията на Godot в Интернет.

en: Go to previous edited document.
bg: Към предходния променен документ.

en: Go to next edited document.
bg: Към следващия променен документ.

en: Discard
bg: Отхвърляне

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?:
bg: Следните файлове са по-нови на диска.
    Кое действие трябва да се предприеме?:

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Current Script Background Color
bg: Фонов цвят за текущия скрипт

en: Clear Recent Scripts
bg: Изчистване на последните скриптове

en: Connections to method:
bg: Връзки към метода:

en: Line
bg: Ред

en: Go to Function
bg: Към функция

en: Uppercase
bg: Главни букви

en: Lowercase
bg: Малки букви

en: Capitalize
bg: Всяка дума с главна буква

en: Breakpoints
bg: Точки на прекъсване

en: Cut
bg: Изрязване

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Delete Line
bg: Изтриване на ред

en: Toggle Comment
bg: Превключване на коментар

en: Fold/Unfold Line
bg: Разгъване/свиване на реда

en: Fold All Lines
bg: Свиване на всички редове

en: Unfold All Lines
bg: Разгъване на всички редове

en: Complete Symbol
bg: Знак за авт. довършване

en: Evaluate Selection
bg: Изчисляване на избраното

en: Trim Trailing Whitespace
bg: Премахване на празните места в края на редовете

en: Find in Files...
bg: Търсене във файловете…

en: Replace in Files...
bg: Замяна във файловете…

en: Toggle Bookmark
bg: Превключване на отметка

en: Go to Next Bookmark
bg: Към следващата отметка

en: Go to Previous Bookmark
bg: Към предходната отметка

en: Remove All Bookmarks
bg: Премахване на всички отметки

en: Go to Line...
bg: Към ред…

en: Toggle Breakpoint
bg: Превключване на точка на прекъсване

en: Remove All Breakpoints
bg: Премахване на всички точки на прекъсване

en: Go to Next Breakpoint
bg: Към следващата точка на прекъсване

en: Go to Previous Breakpoint
bg: Към предходната точка на прекъсване

en: This shader has been modified on on disk.
    What action should be taken?
bg: Този шеъдър е бил променен на диска.
    Какво да се предприеме?

en: Create Rest Pose from Bones
bg: Създаване на поза на покоя от костите

en: Reset to Rest Pose
bg: Връщане в поза на покой

en: None
bg: Няма

en: Rotate
bg: Ротация

note: TRANSLATORS: This refers to the movement that changes the position of an object.
en: Translate
bg: Транслиране

en: Rotating %s degrees.
bg: Завъртане на %s градуса.

en: Objects Drawn:
bg: Изчертани обекти:

en: Material Changes:
bg: Промени в материала:

en: Shader Changes:
bg: Промени в шейдъра:

en: Surface Changes:
bg: Промени в повърхнината:

en: Draw Calls:
bg: Извиквания за изчертаване:

en: Vertices:
bg: Вертекси:

en: FPS: %d (%s ms)
bg: Кадри/сек: %d (%s мсек)

en: Top View.
bg: Изглед отгоре.

en: Bottom View.
bg: Изглед отдолу.

en: Left View.
bg: Изглед отляво.

en: Right View.
bg: Изглед отдясно.

en: Front View.
bg: Изглед отпред.

en: Rear View.
bg: Изглед отзад.

en: Align Transform with View
bg: Подравняване на трансформацията с изгледа

en: Align Rotation with View
bg: Подравняване на ротацията с изгледа

en: No parent to instance a child at.
bg: Няма родител, към който да се добави дъщерен обект.

en: This operation requires a single selected node.
bg: Това действие изисква да е избран само един обект.

en: Lock View Rotation
bg: Заключване на въртенето на изгледа

en: View Environment
bg: Показване на обкръжението

en: View Gizmos
bg: Показване на гизмота

en: View Information
bg: Показване на информация

en: View FPS
bg: Показване на кадри/сек

en: Half Resolution
bg: Половин резолюция

en: Enable Doppler
bg: Включване на доплеровия ефект

en: Cinematic Preview
bg: Кинематографски предварителен преглед

en: Freelook Left
bg: Свободен изглед отляво

en: Freelook Right
bg: Свободен изглед отдясно

en: Freelook Forward
bg: Свободен изглед отпред

en: Freelook Backwards
bg: Свободен изглед отзад

en: Freelook Up
bg: Свободен изглед отгоре

en: Freelook Down
bg: Свободен изглед отдолу

en: Freelook Speed Modifier
bg: Модификатор за скоростта на свободния изглед

en: Freelook Slow Modifier
bg: Модификатор за забавяне на свободния изглед

en: Toggle Camera Preview
bg: Превключване на изгледа за преглед на камерата

en: View Rotation Locked
bg: Въртенето на изгледа е заключено

en: To zoom further, change the camera's clipping planes (View -> Settings...)
bg: За да увеличите още мащаба, променете равнините на отсичане на камерата (Изглед -> Настройки…)

en: Note: The FPS value displayed is the editor's framerate.
    It cannot be used as a reliable indication of in-game performance.
bg: Забележка: Показаната стойност за кадрите/сек е тази на редактора.
    Тя не бива да се ползва като показател за реалната производителност на играта.

en: Convert Rooms
bg: Преобразуване на стаите

en: XForm Dialog
bg: Диалогов прозорец XForm

en: Click to toggle between visibility states.
    
    Open eye: Gizmo is visible.
    Closed eye: Gizmo is hidden.
    Half-open eye: Gizmo is also visible through opaque surfaces ("x-ray").
bg: Щракнете, за да превключите между състоянията на видимост.
    
    Отворено око: гизмото е видимо.
    Затворено око: гизмото е скрито.
    Полуотворено око: гизмото е видимо и през непрозрачни повърхности („рентген“).

en: Snap Nodes to Floor
bg: Прилепване на обектите към пода

en: Couldn't find a solid floor to snap the selection to.
bg: Не е намерен твърд под, към който да се прилепи избраното.

en: Use Local Space
bg: Използване на локалното пространство

en: Use Snap
bg: Използване на прилепването

en: Bottom View
bg: Изглед отдолу

en: Top View
bg: Изглед отгоре

en: Rear View
bg: Изглед отзад

en: Front View
bg: Изглед отпред

en: Left View
bg: Изглед отляво

en: Right View
bg: Изглед отдясно

en: Orbit View Down
bg: Орбитален изглед отдолу

en: Orbit View Left
bg: Орбитален изглед отляво

en: Orbit View Right
bg: Орбитален изглед отдясно

en: Orbit View Up
bg: Орбитален изглед отгоре

en: Orbit View 180
bg: Орбитален изглед 180

en: Switch Perspective/Orthogonal View
bg: Превключване между перспективен/ортогонален изглед

en: Insert Animation Key
bg: Вмъкване на ключ за анимиране

en: Focus Origin
bg: Фокусиране върху отправната точка

en: Focus Selection
bg: Фокусиране върху избраното

en: Toggle Freelook
bg: Превключване към свободен изглед

en: Decrease Field of View
bg: Намаляване на полето на видимост

en: Increase Field of View
bg: Увеличаване на полето на видимост

en: Reset Field of View to Default
bg: Връщане на стандартното поле на видимост

en: Snap Object to Floor
bg: Прилепяне на обекта към пода

en: Transform Dialog...
bg: Прозорец за трансформиране…

en: 1 Viewport
bg: 1 прозорец за изглед

en: 2 Viewports
bg: 2 прозореца за изглед

en: 2 Viewports (Alt)
bg: 2 прозореца за изглед (друг)

en: 3 Viewports
bg: 3 прозореца за изглед

en: 3 Viewports (Alt)
bg: 3 прозореца за изглед (друг)

en: 4 Viewports
bg: 4 прозореца за изглед

en: Gizmos
bg: Гизмота

en: View Origin
bg: Показване на отправната точка

en: View Grid
bg: Показване на решетката

en: Settings...
bg: Настройки…

en: Snap Settings
bg: Настройки за прилепването

en: Translate Snap:
bg: Прилепване при транслация:

en: Rotate Snap (deg.):
bg: Прилепване при ротация (градуси):

en: Scale Snap (%):
bg: Прилепване при скалиране (%):

en: Viewport Settings
bg: Настройки на прозореца за изглед

en: Perspective FOV (deg.):
bg: Поле на видимост в перспектива (градуси):

en: Create Mesh2D
bg: Създаване на Mesh2D

en: Mesh2D Preview
bg: Преглед на Mesh2D

en: Create Polygon2D
bg: Създаване на Polygon2D

en: Create CollisionPolygon2D
bg: Създаване на CollisionPolygon2D

en: CollisionPolygon2D Preview
bg: Предварителен преглед на CollisionPolygon2D

en: Create LightOccluder2D
bg: Създаване на LightOccluder2D

en: LightOccluder2D Preview
bg: Предварителен преглед на LightOccluder2D

en: Invalid geometry, can't replace by mesh.
bg: Неправилна геометрия. Не може да се замени с полигонна мрежа.

en: Invalid geometry, can't create polygon.
bg: Неправилна геометрия, не може да се създаде полигон.

en: Convert to Polygon2D
bg: Превръщане в Polygon2D

en: Invalid geometry, can't create collision polygon.
bg: Неправилна геометрия, не може да се създаде полигон за колизии.

en: Create CollisionPolygon2D Sibling
bg: Създаване на съседен CollisionPolygon2D

en: Create LightOccluder2D Sibling
bg: Създаване на съседен LightOccluder2D

en: Update Preview
bg: Обновяване на предварителния преглед

en: Settings:
bg: Настройки:

en: No Frames Selected
bg: Няма избрани кадри

en: Add %d Frame(s)
bg: Добавяне на %d кадър/кадри

en: Add Frame
bg: Добавяне на кадър

en: Unable to load images
bg: Изображенията не могат да бъдат заредени

en: ERROR: Couldn't load frame resource!
bg: ГРЕШКА: Не може да се зареди ресурсът с кадъра!

en: Resource clipboard is empty or not a texture!
bg: Буферът за обмен на ресурси е празен или не съдържа текстура!

en: Paste Frame
bg: Поставяне на кадър

en: Add Empty
bg: Добавяне на празен

en: Change Animation FPS
bg: Промяна на скоростта (кадри/сек) на анимацията

en: (empty)
bg: (празно)

en: Move Frame
bg: Преместване на кадъра

en: Animations:
bg: Анимации:

en: New Animation
bg: Нова анимация

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Loop
bg: Повтаряне

en: Animation Frames:
bg: Кадри на анимацията:

en: Add a Texture from File
bg: Добавяне на текстура от файл

en: Insert Empty (Before)
bg: Вмъкване на празен (преди)

en: Insert Empty (After)
bg: Вмъкване на празен (след)

en: Move (Before)
bg: Преместване (преди)

en: Move (After)
bg: Преместване (след)

en: Select Frames
bg: Избиране на кадри

en: Horizontal:
bg: Хоризонтала:

en: Vertical:
bg: Вертикала:

en: Separation:
bg: Разделение:

en: Offset:
bg: Отместване:

en: Select/Clear All Frames
bg: Избиране/изчистване на всички кадри

en: Set Margin
bg: Задаване на отстъп

en: Snap Mode:
bg: Режим на прилепване:

en: Pixel Snap
bg: Прилепване към пикселите

en: Grid Snap
bg: Прилепване към решетката

en: Auto Slice
bg: Автоматично отрязване

en: Step:
bg: Стъпка:

en: TextureRegion
bg: Текстурна област

en: Styleboxes
bg: Стилове

en: {num} constant(s)
bg: {num} константа/и

en: No constants found.
bg: Няма намерени константи.

en: Importing Theme Items
bg: Внасяне на елементите на темата

en: Updating the editor
bg: Обновяване на редактора

en: Finalizing
bg: Завършване

en: Filter:
bg: Филтриране:

en: Select all visible color items.
bg: Избиране на всички видими цветни елементи.

en: Collapse types.
bg: Свиване на типовете.

en: Select all Theme items.
bg: Избиране на всички елементи – теми.

en: Select With Data
bg: Избиране с данните

en: Import Selected
bg: Внасяне на избраното

en: Remove All Color Items
bg: Премахване на всички елементи – цветове

en: Rename Item
bg: Преименуване на елемента

en: Remove All Constant Items
bg: Премахване на всички елементи – константи

en: Remove All Font Items
bg: Премахване на всички елементи – шрифтове

en: Remove All Icon Items
bg: Премахване на всички елементи – иконки

en: Remove All StyleBox Items
bg: Премахване на всички елементи – стилове

en: Add Color Item
bg: Добавяне на елемент – цвят

en: Add Constant Item
bg: Добавяне на елемент – константа

en: Add Font Item
bg: Добавяне на елемент – шрифт

en: Add Icon Item
bg: Добавяне на елемент – иконка

en: Add Stylebox Item
bg: Добавяне на елемент – стил

en: Rename Color Item
bg: Преименуване на елемента – цвят

en: Rename Font Item
bg: Преименуване на елемента – шрифт

en: Rename Icon Item
bg: Преименуване на елемента – иконка

en: Rename Stylebox Item
bg: Преименуване на елемента – стил

en: Invalid file, not a Theme resource.
bg: Неправилен файл – не е ресурс от тип тема.

en: Manage Theme Items
bg: Управление на елементите на темата

en: Edit Items
bg: Редактиране на елементите

en: Types:
bg: Типове:

en: Add Type:
bg: Добавяне на тип:

en: Add Item:
bg: Добавяне на елемент:

en: Add StyleBox Item
bg: Добавяне на елемент на стила

en: Remove Items:
bg: Премахване на елементи:

en: Remove Custom Items
bg: Премахване на персонализираните елементи

en: Remove All Items
bg: Премахване на всички елементи

en: Add Theme Item
bg: Добавяне на елемент на темата

en: Old Name:
bg: Старо име:

en: Import Items
bg: Внасяне на елементи

en: Default Theme
bg: Тема по подразбиране

en: Editor Theme
bg: Тема на редактора

en: Another Theme
bg: Друга тема

en: Add Type
bg: Добавяне на тип

en: Available Node-based types:
bg: Налични типове основани на Node:

en: Type name is empty!
bg: Името на типа е празно!

en: Confirm Item Rename
bg: Потвърждаване на преименуването на елемента

en: Add Item Type
bg: Добавяне на тип елемент

en: Show Default
bg: Показване на стандартните

en: Override All
bg: Замяна на всичко

en: Theme:
bg: Тема:

en: Manage Items...
bg: Управление на елементите...

en: Add Preview
bg: Добавяне на преглед

en: Default Preview
bg: Стандартен предварителен преглед

en: Select UI Scene:
bg: Изберете сцена за потребителски интерфейс:

en: Toggle Button
bg: Бутон-превключвател

en: Disabled Button
bg: Заключен бутон

en: Item
bg: Елемент

en: Disabled Item
bg: Заключен елемент

en: Check Item
bg: Елемент за отметка

en: Checked Item
bg: Отметнат елемент

en: Named Separator
bg: Именуван разделител

en: Submenu
bg: Подменю

en: Subitem 1
bg: Поделемент 1

en: Subitem 2
bg: Поделемент 2

en: Has
bg: Има

en: Many
bg: Много

en: Disabled LineEdit
bg: Заключено текстово поле

en: Tab 1
bg: Раздел 1

en: Tab 2
bg: Раздел 2

en: Tab 3
bg: Раздел 3

en: Editable Item
bg: Редактируем елемент

en: Subtree
bg: Поддърво

en: Has,Many,Options
bg: Има,Много,Опции

en: Erase Selection
bg: Изтриване на избраното

en: Fix Invalid Tiles
bg: Поправка на неправилните плочки

en: Cut Selection
bg: Изрязване на избраното

en: Line Draw
bg: Изчертаване на линия

en: Enable Priority
bg: Включване на приоритета

en: Filter tiles
bg: Филтриране на плочките

en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

en: Clear Transform
bg: Изчистване на трансформацията

en: Remove selected Texture from TileSet.
bg: Изтриване на избраната текстура от плочния набор.

en: New Autotile
bg: Нова авт. плочка

en: Next Coordinate
bg: Следваща координата

en: Previous Coordinate
bg: Предходна координата

en: Region
bg: Регион

en: Collision
bg: Колизия

en: Occlusion
bg: Прикриване

en: Bitmask
bg: Побитова маска

en: Priority
bg: Приоритет

en: Z Index
bg: Индекс по Z

en: Region Mode
bg: Режим на регион

en: Collision Mode
bg: Режим на колизии

en: Occlusion Mode
bg: Режим на прикриване

en: Navigation Mode
bg: Режим на навигация

en: Bitmask Mode
bg: Режим на побитова маска

en: Priority Mode
bg: Режим на приоритет

en: Icon Mode
bg: Режим на иконки

en: Z Index Mode
bg: Режим на индекс по Z

en: Paste bitmask.
bg: Поставяне на битова маска.

en: Erase bitmask.
bg: Изтриване на побитовата маска.

en: Create a new rectangle.
bg: Създаване на нов правоъгълник.

en: New Rectangle
bg: Нов правоъгълник

en: Create a new polygon.
bg: Създаване на нов полигон.

en: New Polygon
bg: Нов полигон

en: Delete Selected Shape
bg: Изтриване на избраната форма

en: Remove selected texture? This will remove all tiles which use it.
bg: Преместване на избраната текстура? Това ще премахне всички плочки, които я ползват.

en: Remove Texture
bg: Премахване на текстурата

en: Delete selected Rect.
bg: Изтриване на избрания Rect.

en: Select current edited sub-tile.
    Click on another Tile to edit it.
bg: Изберете редактираната в момента под-плочка.
    Щракнете върху друга плочка, за да я редактирате.

en: Delete polygon.
bg: Изтриване на полигона.

en: LMB: Set bit on.
    RMB: Set bit off.
    Shift+LMB: Set wildcard bit.
    Click on another Tile to edit it.
bg: Ляв бутон: включване на бита.
    Десен бутон: изключване на бита.
    Shift + ляв бутон: включване на бита за заместване.
    Щракнете на друга плочка, за да я редактирате.

en: Select sub-tile to change its z index.
    Click on another Tile to edit it.
bg: Изберете под-плочка, за да промените индекса ѝ по Z.
    Щракнете на друга плочка, за да я редактирате.

en: Set Tile Region
bg: Задаване на регион от плочки

en: Create Tile
bg: Създаване на плочка

en: Edit Tile Bitmask
bg: Редактиране на побитовата маска на плочката

en: Edit Collision Polygon
bg: Редактиране на полигона за колизии

en: Edit Occlusion Polygon
bg: Редактиране на полигона за прикриване

en: Edit Navigation Polygon
bg: Редактиране на полигона за навигация

en: Paste Tile Bitmask
bg: Поставяне на побитовата маска на плочката

en: Make Polygon Concave
bg: Преобразуване на полигона във вдлъбнат

en: Make Polygon Convex
bg: Преобразуване на полигона в изпъкнал

en: Remove Tile
bg: Премахване на плочката

en: Remove Collision Polygon
bg: Премахване на полигона за колизии

en: Remove Occlusion Polygon
bg: Премахване на полигона за прикриване

en: Remove Navigation Polygon
bg: Премахване на полигона за навигация

en: Edit Tile Priority
bg: Редактиране на приоритета на плочката

en: Make Convex
bg: Преобразуване в изпъкнал

en: Make Concave
bg: Преобразуване във вдлъбнат

en: Create Collision Polygon
bg: Създаване на полигон за колизии

en: Create Occlusion Polygon
bg: Създаване на полигон за прикриване

en: This property can't be changed.
bg: Това свойство не може да бъде променено.

en: Step
bg: Стъпка

en: TileSet
bg: Плочен набор

en: Staged Changes
bg: Промени в индекса за подаване

en: Unstaged Changes
bg: Промени, които не са в индекса за подаване

en: Subtitle:
bg: Подзаглавие:

en: Initialize
bg: Инициализиране

en: Remote Login
bg: Отдалечен вход

en: Select SSH public key path
bg: Задайте пътя до публичния SSH ключ

en: Select SSH private key path
bg: Задайте пътя до частния SSH ключ

en: SSH Passphrase
bg: Парола за SSH

en: Detect new changes
bg: Засичане на новите промени

en: Discard all changes
bg: Отмяна на всички промени

en: Stage all changes
bg: Добавяне на всички промени в индекса за подаване

en: Unstage all changes
bg: Премахване на всички промени от индекса за подаване

en: Commit Message
bg: Съобщение за подаването

en: Commit Changes
bg: Подаване на промените

en: Commit List
bg: Списък с подавания

en: Commit list size
bg: Размер на списъка с подавания

en: Branches
bg: Клони

en: Create New Branch
bg: Създаване на нов клон

en: Remove Branch
bg: Премахване на клона

en: Branch Name
bg: Име на клона

en: Remotes
bg: Отдалечени хранилища

en: Create New Remote
bg: Създаване на ново отдалечено хранилище

en: Remove Remote
bg: Премахване на отдалеченото хранилище

en: Remote Name
bg: Име на отдалеченото хранилище

en: Remote URL
bg: Адрес на отдалеченото хранилище

en: Fetch
bg: Извличане

en: Pull
bg: Получаване

en: Push
bg: Изпращане

en: Force Push
bg: Принудително изпращане

en: Modified
bg: Променен

en: Renamed
bg: Преименуван

en: Deleted
bg: Изтрит

en: Typechange
bg: Променен тип

en: Unmerged
bg: Неслят

en: View:
bg: Преглед:

en: Split
bg: Разделен

en: Unified
bg: Обединен

en: (GLES3 only)
bg: (само GLES3)

en: Add Output
bg: Добавяне на изход

en: Scalar
bg: Число

en: Vector
bg: Вектор

en: Add input port
bg: Добавяне на входящ порт

en: Change input port type
bg: Промяна на типа на входящия порт

en: Change input port name
bg: Промяна на името на входящия порт

en: Remove input port
bg: Премахване на входния порт

en: Remove output port
bg: Премахване на изходния порт

en: Set expression
bg: Задаване на израз

en: Resize VisualShader node
bg: Преоразмеряване на обекта VisualShader

en: Set Input Default Port
bg: Задаване на входен порт по подразбиране

en: Node(s) Moved
bg: Обектът/обектите са преместени

en: Duplicate Nodes
bg: Дублиране на обектите

en: Paste Nodes
bg: Поставяне на обектите

en: Delete Nodes
bg: Изтриване на обектите

en: Show resulted shader code.
bg: Показване на получения код на шейдъра.

en: Create Shader Node
bg: Създаване на обект с шейдър

en: Color function.
bg: Функция за цвят.

en: Color constant.
bg: Константа за цвят.

en: Color uniform.
bg: Uniform за цвят.

en: Transform function.
bg: Функция за трансформация.

en: Transform constant.
bg: Константа за трансформация.

en: Vector function.
bg: Векторна функция.

en: Edit Visual Property:
bg: Редактиране на визуално свойство:

en: Exporting All
bg: Изнасяне на всичко

en: Export Path
bg: Път за изнасяне

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Resources
bg: Ресурси

en: Export all resources in the project
bg: Изнасяне на всички ресурси в проекта

en: Export selected scenes (and dependencies)
bg: Изнасяне на избраните сцени (включително зависимостите)

en: Export selected resources (and dependencies)
bg: Изнасяне на избраните ресурси (включително зависимостите)

en: Export Mode:
bg: Режим на изнасяне:

en: Resources to export:
bg: Ресурси за изнасяне:

en: Filters to export non-resource files/folders
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
bg: Филтри за изнасяне на нересурсни файлове/папки
    (разделени със запетая, например: *.json, *.txt, docs/*)

en: Filters to exclude files/folders from project
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
bg: Филтри за изключване на файлове/папки от проекта
    (разделени със запетая, например: *.json, *.txt, docs/*)

en: Script
bg: Скрипт

en: GDScript Export Mode:
bg: Режим на изнасяне на файловете с код на GDScript:

en: Compiled Bytecode (Faster Loading)
bg: Компилиран байт-код (по-бързо зареждане)

en: Encrypted (Provide Key Below)
bg: Шифровани (въведете ключ по-долу)

en: Invalid Encryption Key (must be 64 hexadecimal characters long)
bg: Неправилен ключ за шифроване (трябва да бъде с дължина 64 шестнадесетични знака)

en: GDScript Encryption Key (256-bits as hexadecimal):
bg: Ключ за шифроване на GDScript (256 бита, в шестнадесетичен формат):

en: Export All
bg: Изнасяне на всичко

en: ZIP File
bg: Файл ZIP

en: Export templates for this platform are missing:
bg: Шаблоните за изнасяне за тази система липсват:

en: Manage Export Templates
bg: Управление на шаблоните за изнасяне

en: Export With Debug
bg: Изнасяне с данни за дебъгване

en: The path specified doesn't exist.
bg: Посоченият път не съществува.

en: Error opening package file (it's not in ZIP format).
bg: Грешка при отваряне на пакета (не е във формат ZIP).

en: Invalid ".zip" project file; it doesn't contain a "project.godot" file.
bg: Неправилен проектен файл „.zip“. В него не се съдържа файл „project.godot“.

en: Please choose an empty folder.
bg: Моля, изберете празна папка.

en: Please choose a "project.godot" or ".zip" file.
bg: Моля, изберете файл от тип „project.godot“ или „.zip“.

en: This directory already contains a Godot project.
bg: Тази папка вече съдържа проект на Godot.

en: New Game Project
bg: Нов игрален проект

en: Imported Project
bg: Внесен проект

en: Invalid project name.
bg: Неправилно име на проекта.

en: Couldn't create folder.
bg: Папката не може да бъде създадена.

en: There is already a folder in this path with the specified name.
bg: В този път вече съществува папка с това име.

en: It would be a good idea to name your project.
bg: Няма да е лошо да дадете име на проекта си.

en: Invalid project path (changed anything?).
bg: Неправилен път до проекта (Променяли ли сте нещо?).

en: Rename Project
bg: Преименуване на проекта

en: Import Existing Project
bg: Внасяне на съществуващ проект

en: Import & Edit
bg: Внасяне и редактиране

en: Create New Project
bg: Създаване на нов проект

en: Create & Edit
bg: Създаване и редактиране

en: Install & Edit
bg: Инсталиране и редактиране

en: Project Name:
bg: Име на проекта:

en: Project Path:
bg: Път до проекта:

en: Project Installation Path:
bg: Път на инсталация на проекта:

en: Missing Project
bg: Проектът липсва

en: Local Projects
bg: Локални проекти

en: Asset Library Projects
bg: Проекти от Библиотеката с ресурси

en: Can't open project at '%s'.
bg: Не може да бъде отворен проектът в „%s“.

en: Loading, please wait...
bg: Зареждане. Моля, изчакайте…

en: Edit Project
bg: Редактиране на проекта

en: Run Project
bg: Пускане на проекта

en: Scan
bg: Сканиране

en: Scan Projects
bg: Сканиране за проекти

en: Select a Folder to Scan
bg: Изберете папка за сканиране

en: New Project
bg: Нов проект

en: Import Project
bg: Внасяне на проект

en: Remove Project
bg: Премахване на проекта

en: Remove Missing
bg: Премахване на липсващите

en: About
bg: Относно

en: Remove All
bg: Премахване на всичко

en: Can't run project
bg: Проектът не може да бъде пуснат

en: Filter projects
bg: Филтриране на проектите

en: An action with the name '%s' already exists.
bg: Вече съществува действие с името „%s“.

en: All Devices
bg: Всички устройства

en: Left Button
bg: Ляв бутон

en: Right Button
bg: Десен бутон

en: Middle Button
bg: Среден бутон

en: Wheel Up Button
bg: Колелце нагоре

en: Wheel Down Button
bg: Колелце надолу

en: Wheel Left Button
bg: Ляв бутон на колелцето

en: Wheel Right Button
bg: Десен бутон на колелцето

en: X Button 1
bg: Бутон X 1

en: X Button 2
bg: Бутон X 2

en: Button
bg: Бутон

en: Left Button.
bg: Ляв бутон.

en: Right Button.
bg: Десен бутон.

en: Middle Button.
bg: Среден бутон.

en: Wheel Up.
bg: Колелцето нагоре.

en: Wheel Down.
bg: Колелцето надолу.

en: Settings saved OK.
bg: Настройките са запазени.

en: Add %d Translations
bg: Добавяне на %d превода

en: Remove Translation
bg: Премахване на превода

en: Project Settings (project.godot)
bg: Настройки на проекта (project.godot)

en: General
bg: Общи

en: Show All Locales
bg: Показване на всички езици

en: Show Selected Locales Only
bg: Показване само на избраните езици

en: Filter mode:
bg: Режим на филтриране:

en: AutoLoad
bg: Автозареждане

en: Plugins
bg: Приставки

en: Import Defaults
bg: Внасяния

en: Preset...
bg: Конфигурация…

en: Zero
bg: Нула

en: File...
bg: Файл…

en: Dir...
bg: Папка…

en: Assign
bg: Задаване

en: Select Node
bg: Избиране на обект

en: Error loading file: Not a resource!
bg: Грешка при зареждането на файла: не е ресурс!

en: Pick a Node
bg: Изберете обект

en: Bit %d, val %d.
bg: Бит %d, стойност %d.

en: Select Property
bg: Избиране на свойство

en: Select Virtual Method
bg: Избиране на виртуален метод

en: Select Method
bg: Избиране на метод

en: Batch Rename
bg: Масово преименуване

en: Prefix:
bg: Представка:

en: Suffix:
bg: Наставка:

en: Use Regular Expressions
bg: Използване на регулярни изрази

en: Advanced Options
bg: Разширени настройки

en: Substitute
bg: Заместване

en: Node name
bg: Име на обекта

en: Node type
bg: Тип на обекта

en: Current scene name
bg: Текущо име на сцената

en: Root node name
bg: Име на коренния обект

en: Sequential integer counter.
    Compare counter options.
bg: Последователен целочислен брояч.
    Сравнете настройките на брояча.

en: Per-level Counter
bg: Брояч по нива

en: If set, the counter restarts for each group of child nodes.
bg: Ако е зададено, броячът се подновява за всяка група дъщерни обекти.

en: Initial value for the counter
bg: Начална стойност на брояча

en: Amount by which counter is incremented for each node
bg: Стойност, с която броячът се увеличава при всеки следващ обект

en: Padding
bg: Отстъп

en: Minimum number of digits for the counter.
    Missing digits are padded with leading zeros.
bg: Минимален брой цифри за брояча.
    Ако числото има по-малко цифри, ще се допълни с нули отпред.

en: Style
bg: Стил

en: Keep
bg: Запазване

en: PascalCase to snake_case
bg: PascalCase към snake_case

en: snake_case to PascalCase
bg: snake_case към PascalCase

en: Case
bg: Регистър

en: To Lowercase
bg: Към долен регистър

en: To Uppercase
bg: Към горен регистър

en: Reset
bg: Нулиране

en: Regular Expression Error:
bg: Грешка в регулярния израз:

en: Scene Run Settings
bg: Настройки за пускане на сцена

en: Paste Node(s)
bg: Поставяне на обекта/обектите

en: Detach Script
bg: Разкачане на скрипта

en: Make node as Root
bg: Превръщане на обекта в коренен

en: Delete %d nodes and any children?
bg: Изтриване на %d обекта и дъщерните им обекти?

en: Delete %d nodes?
bg: Изтриване на %d обекта?

en: Delete node "%s"?
bg: Изтриване на обекта „%s“?

en: New Scene Root
bg: Нов корен на сцената

en: Create Root Node:
bg: Създаване на коренен обект:

en: 2D Scene
bg: 2-измерна сцена

en: 3D Scene
bg: 3-измерна сцена

en: Other Node
bg: Друг обект

en: Attach Script
bg: Закачане на скрипт

en: Cut Node(s)
bg: Изрязване на обекта/обектите

en: Expand/Collapse All
bg: Разгъване/свиване на всичко

en: Reparent to New Node
bg: Преместване под нов обект

en: Make Scene Root
bg: Превръщане на сцената в коренна

en: Delete (No Confirm)
bg: Изтриване (без потвърждение)

en: Add/Create a New Node.
bg: Добавяне/създаване на нов обект.

en: Remote
bg: Отдалечен

en: Unlock Node
bg: Отключване на обекта

en: Button Group
bg: Група бутони

en: (Connecting From)
bg: (Свързване от)

en: Open Script:
bg: Отваряне на скрипт:

en: Path is not local.
bg: Пътят не е локален.

en: Invalid base path.
bg: Неправилен базов път.

en: A directory with the same name exists.
bg: Вече съществува папка с това име.

en: Invalid extension.
bg: Неправилно разширение.

en: Wrong extension chosen.
bg: Избрано е грешно разширение.

en: Error loading template '%s'
bg: Грешка при зареждане на шаблона „%s“

en: Error - Could not create script in filesystem.
bg: Грешка: скриптът не може да бъде създаден във файловата система.

en: Error loading script from %s
bg: Грешка при зареждане на скрипт от %s

en: Open Script
bg: Отваряне на скрипта

en: File exists, it will be reused.
bg: Файлът съществува и ще бъде преизползван.

en: Invalid path.
bg: Неправилен път.

en: Invalid class name.
bg: Неправилно име на клас.

en: Will create a new script file.
bg: Ще създаде нов скиптов файл.

en: Script file already exists.
bg: Скриптовият файл вече съществува.

en: Class Name:
bg: Име на класа:

en: Template:
bg: Шаблон:

en: Built-in Script:
bg: Вграден скрипт:

en: Attach Node Script
bg: Закачане на скрипт

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Error:
bg: Грешка:

en: C++ Error
bg: Грешка в C++

en: C++ Error:
bg: Грешка в C++:

en: Errors
bg: Грешки

en: Child process connected.
bg: Дъщерният процес е свързан.

en: Copy Error
bg: Копиране на грешката

en: Skip Breakpoints
bg: Пропускане на точките на прекъсване

en: Network Profiler
bg: Профилиране на мрежата

en: Export list to a CSV file
bg: Изнасяне на списъка като файл CSV

en: Misc
bg: Разни

en: Editor Settings
bg: Настройки на редактора

en: Library
bg: Библиотека

en: Remove current entry
bg: Премахване на текущия елемент

en: Platform
bg: Платформа

en: Dynamic Library
bg: Динамична библиотека

en: GDNativeLibrary
bg: Библиотека GDNative

en: Step argument is zero!
bg: Аргументът за стъпката е нула!

en: Not a script with an instance
bg: Скриптът няма инстанция

en: Not based on a script
bg: Не се базира на скрипт

en: Not based on a resource file
bg: Не се базира на ресурсен файл

en: Invalid instance dictionary format (missing @path)
bg: Неправилен формат в речника на инстанциите (липсва @path)

en: Invalid instance dictionary format (can't load script at @path)
bg: Неправилен формат в речника на инстанциите (скриптът в @path не може да бъде зареден)

en: Invalid instance dictionary format (invalid script at @path)
bg: Неправилен формат в речника на инстанциите (скриптът в @path е невалиден)

en: Invalid instance dictionary (invalid subclasses)
bg: Неправилен формат в речника на инстанциите (невалиден подклас)

en: Export Mesh GLTF2
bg: Изнасяне на полигонна мрежа като GLTF2

en: Export GLTF...
bg: Изнасяне на GLTF...

en: Translation
bg: Транслиране

en: Mesh Library
bg: Библиотека с полигонни мрежи

en: Next Plane
bg: Следваща равнина

en: Previous Plane
bg: Предходна равнина

en: Plane:
bg: Равнина:

en: Next Floor
bg: Следващ под

en: Previous Floor
bg: Предходен под

en: Floor:
bg: Под:

en: Clip Disabled
bg: Отрязването е изключено

en: Clip Above
bg: Отрязване над

en: Clip Below
bg: Отрязване под

en: Edit X Axis
bg: Редактиране на оста X

en: Edit Y Axis
bg: Редактиране на оста Y

en: Edit Z Axis
bg: Редактиране на оста Z

en: Paste Selects
bg: Поставяне на избраното

en: Clear Selection
bg: Изчистване на избраното

en: Fill Selection
bg: Запълване на избраното

en: GridMap Settings
bg: Настройки на GridMap

en: Filter meshes
bg: Филтриране на полигонните мрежи

en: Give a MeshLibrary resource to this GridMap to use its meshes.
bg: Задайте ресурс от тип MeshLibrary в този GridMap, за да можете да използвате полигонните му мрежи.

en: Direct lighting
bg: Директно осветяване

en: Post processing
bg: Постобработка

en: End of inner exception stack trace
bg: Край на вътрешния стек на проследяване за изключението

en: A NavigationMesh resource must be set or created for this node to work.
bg: Трябва да се зададе или създаде ресурс от тип NavigationMesh, за може да работи този обект.

en: Bake NavMesh
bg: Изпичане на NavMesh

en: Clear the navigation mesh.
bg: Изчистване на навигационната полигонна мрежа.

en: Creating polymesh...
bg: Създаване на полигонна мрежа…

en: Converting to native navigation mesh...
bg: Преобразуване на навигационната полигонна мрежа в собствения формат…

en: Navigation Mesh Generator Setup:
bg: Настройка на генератора на навигационни полигонни мрежи:

en: Done!
bg: Готово!

en: Add Input Port
bg: Добавяне на входящ порт

en: Add Output Port
bg: Добавяне на изходящ порт

en: Change Port Type
bg: Промяна на типа на порта

en: Change Port Name
bg: Промяна на името на порт

en: Create a new function.
bg: Създаване на нова функция.

en: Variables:
bg: Променливи:

en: Create a new variable.
bg: Създаване на нова променлива.

en: Signals:
bg: Сигнали:

en: Create a new signal.
bg: Създаване на нов сигнал.

en: Name is not a valid identifier:
bg: Името не е правилен идентификатор:

en: Name already in use by another func/var/signal:
bg: Името вече е заето от друга функция/променлива/сигнал:

en: Rename Function
bg: Преименуване на функцията

en: Rename Variable
bg: Преименуване на променливата

en: Rename Signal
bg: Преименуване на сигнала

en: Add Function
bg: Добавяне на функция

en: Delete input port
bg: Изтриване на входящия порт

en: Add Variable
bg: Добавяне на променлива

en: Add Signal
bg: Добавяне на сигнал

en: Remove Input Port
bg: Премахване на входящия порт

en: Remove Output Port
bg: Премахване на изходящия порт

en: Change Expression
bg: Промяна на израза

en: Paste VisualScript Nodes
bg: Поставяне на обектите с VisualScript

en: Remove VisualScript Nodes
bg: Премахване на обектите с VisualScript

en: Duplicate VisualScript Nodes
bg: Дублиране на обектите с VisualScript

en: Add Node(s)
bg: Добавяне на обект(и)

en: Move Node(s)
bg: Преместване на обекта/обектите

en: Connect Nodes
bg: Свързване на обектите

en: Disconnect Nodes
bg: Разкачане на обектите

en: Connect Node Data
bg: Свързване на данните на обекта

en: Connect Node Sequence
bg: Свързване на последователност от обекти

en: Resize Comment
bg: Преоразмеряване на коментара

en: Create Function
bg: Създаване на функция

en: Add Nodes...
bg: Добавяне на обекти…

en: Add Function...
bg: Добавяне на функция…

en: Cut Nodes
bg: Изрязване на обектите

en: Make Function
bg: Преобразуване във функция

en: Expression
bg: Израз

en: Condition
bg: Условие

en: in order:
bg: в ред:

en: Type Cast
bg: Преобразуване на типа

en: Mod %s
bg: Остатък от деление %s

en: ShiftLeft %s
bg: Отместване наляво %s

en: ShiftRight %s
bg: Отместване надясно %s

en: BitAnd %s
bg: Побитово И %s

en: BitOr %s
bg: Побитово ИЛИ %s

en: BitXor %s
bg: Побитолво Изключващо ИЛИ %s

en: Compose Array
bg: Създаване на масив

en: Preload
bg: Предварително зареждане

en: Get Index
bg: Вземане на индекс

en: Set Index
bg: Задаване на индекс

en: Global Constant
bg: Глобална константа

en: Class Constant
bg: Константа от клас

en: Basic Constant
bg: Проста константа

en: Math Constant
bg: Математическа константа

en: Get Scene Node
bg: Вземане на обект от сцената

en: Get Scene Tree
bg: Вземане на дървото на сцената

en: CustomNode
bg: Персонализиран обект

en: Construct %s
bg: Създаване на %s

en: Get Local Var
bg: Вземане на локална променлива

en: Set Local Var
bg: Задаване на локална променлива

en: Action %s
bg: Действие %s

en: Deconstruct %s
bg: Деконструиране на %s

en: Search VisualScript
bg: Търсене във VisualScript

en: Wait
bg: Изчакване

en: Next Frame
bg: Следващ кадър

en: Next Physics Frame
bg: Следващ кадър на физичната система

en: %s sec(s)
bg: %s сек

en: WaitSignal
bg: Изчакване на сигнал

en: WaitNodeSignal
bg: Изчакване на сигнал от обект

en: WaitInstanceSignal
bg: Изчакване на сигнал от инстанция

en: Package name is missing.
bg: Липсва име на пакета.

en: Package segments must be of non-zero length.
bg: Частите на пакета не могат да бъдат с нулева дължина.

en: The character '%s' is not allowed in Android application package names.
bg: Знакът „%s“ не може да се ползва в името на пакет за приложение на Android.

en: A digit cannot be the first character in a package segment.
bg: Първият знак в част от пакет не може да бъде цифра.

en: The character '%s' cannot be the first character in a package segment.
bg: Първият знак в част от пакет не може да бъде „%s“.

en: The package must have at least one '.' separator.
bg: Пакетът трябва да има поне един разделител „.“ (точка).

en: Select device from the list
bg: Изберете устройство от списъка

en: Running on %s
bg: Изпълнение на %s

en: Exporting APK...
bg: Изнасяне на APK...

en: Uninstalling...
bg: Деинсталиране...

en: Installing to device, please wait...
bg: Инсталиране на устройството. Моля, изчакайте…

en: Could not install to device: %s
bg: Не може да се инсталира на устройство: %s

en: Running on device...
bg: Изпълнение на устройство…

en: Could not execute on device.
bg: Изпълнението на устройството е невъзможно.

en: A valid Android SDK path is required in Editor Settings.
bg: В настройките на редактора трябва да бъде посочен правилен път към Android SDK.

en: Invalid Android SDK path in Editor Settings.
bg: Пътят до Android SDK в настройките на редактора е грешен.

en: Missing 'platform-tools' directory!
bg: Липсва папката „platform-tools“!

en: Unable to find Android SDK platform-tools' adb command.
bg: Не е намерена командата „adb“ от Android SDK – platform-tools.

en: Please check in the Android SDK directory specified in Editor Settings.
bg: Моля, проверете папката на Android SDK, която е посочена в настройките на редактора.

en: Missing 'build-tools' directory!
bg: Липсва папката „build-tools“!

en: Unable to find Android SDK build-tools' apksigner command.
bg: Не е намерена командата „apksigner “ от Android SDK – build-tools.

en: Invalid public key for APK expansion.
bg: Неправилен публичен ключ за разширение към APK.

en: Invalid package name:
bg: Неправилно име на пакет:

en: "Use Custom Build" must be enabled to use the plugins.
bg: „Използване на собствена компилация“ трябва да е включено, за да могат да се използват приставките.

en: "Export AAB" is only valid when "Use Custom Build" is enabled.
bg: „Изнасяне на AAB“ може да се ползва само когато е включено „Използване на собствена компилация“.

en: 'apksigner' could not be found. Please check that the command is available in the Android SDK build-tools directory. The resulting %s is unsigned.
bg: Командата „apksigner“ не може да бъде намерена. Проверете дали командата е налична в папката „build-tools“ на Android SDK. Резултатният файл „%s“ не е подписан.

en: Could not find keystore, unable to export.
bg: Не е намерено хранилище за ключове. Изнасянето е невъзможно.

en: 'apksigner' returned with error #%d
bg: „apksigner“ завърши с грешка #%d

en: Verifying %s...
bg: Потвърждаване на %s...

en: 'apksigner' verification of %s failed.
bg: Проверката на %s от „apksigner“ беше неуспешна.

en: Exporting for Android
bg: Изнасяне за Android

en: Invalid filename! Android APK requires the *.apk extension.
bg: Неправилно име! Android APK изисква разширение *.apk.

en: Unsupported export format!
bg: Неподдържан формат за изнасяне!

en: Could not export project files to gradle project.
bg: Файловете на проекта не могат да бъдат изнесени като проект на gradle.

en: Could not write expansion package file!
bg: Файлът с пакета за разширение не може да бъде записан!

en: Building Android Project (gradle)
bg: Компилиране на проект за Android (gradle)

en: Building of Android project failed, check output for the error. Alternatively visit docs.godotengine.org for Android build documentation.
bg: Компилирането на проекта за Android беше неуспешно. Вижте изхода за грешката. Може също да разгледате документацията за компилиране за Android на docs.godotengine.org.

en: Moving output
bg: Преместване на изходящите данни

en: Unable to copy and rename export file, check gradle project directory for outputs.
bg: Изнесеният файл не може да бъде копиран и преименуван. Потърсете резултатите в папката на проекта на gradle.

en: Creating APK...
bg: Създаване на APK…

en: Could not find template APK to export: "%s".
bg: Не е намерен шаблонен файл APK за изнасяне: %s

en: Missing libraries in the export template for the selected architectures: %s. Please build a template with all required libraries, or uncheck the missing architectures in the export preset.
bg: В шаблона за изнасяне липсват библиотеки за избраните архитектури: %s. Моля, създайте шаблон с всички необходими библиотеки или махнете отметките от липсващите архитектури в конфигурацията за изнасяне.

en: Adding files...
bg: Добавяне на файлове...

en: Identifier
bg: Идентификатор

en: Signature
bg: Подпис

en: Short Version
bg: Кратка версия

en: Capabilities
bg: Възможности

en: Access Wi-Fi
bg: Достъп до безжична мрежа

en: Push Notifications
bg: Известия

en: User Data
bg: Потребителски данни

en: Creating app bundle
bg: Създаване на пакета на приложението

en: Could not open file to read from path "%s".
bg: Файловете на проекта не могат да бъдат изнесени като проект на gradle.

en: Invalid bundle identifier:
bg: Неправилен идентификатор на пакета:

en: Publisher Display Name
bg: Име за показване на издателя

en: Product GUID
bg: GUID на продукта

en: Invalid package short name.
bg: Неправилно кратко име на пакет.

en: Invalid package unique name.
bg: Неправилно уникално име на пакет.

en: Invalid package publisher display name.
bg: Неправилно име за показване на издателя на пакет.

en: Invalid product GUID.
bg: Неправилен продуктов GUID.

en: Invalid publisher GUID.
bg: Неправилен GUID на издател.

en: Invalid background color.
bg: Неправилен фонов цвят.

en: Product Version
bg: Версия на продукта

en: Invalid icon path:
bg: Неправилен път до иконката:

en: Invalid file version:
bg: Неправилна версия на файла:

en: Invalid product version:
bg: Неправилна версия на продукта:

en: A SpriteFrames resource must be created or set in the "Frames" property in order for AnimatedSprite to display frames.
bg: За да може AnimatedSprite да показва кадри, първо трябва се създаде или зададе ресурс от тип SpriteFrames в свойството „Frames“.

en: Only one visible CanvasModulate is allowed per scene (or set of instanced scenes). The first created one will work, while the rest will be ignored.
bg: Може да има само един видим CanvasModulate на сцена (или няколко инстанцирани сцени). Само първият ще работи, а всички останали ще бъдат пренебрегнати.

en: CollisionPolygon2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
bg: CollisionPolygon2D служи само, за да даде форма за колизии на обект основан на CollisionObject2D. Моля, използвайте го като наследник на Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D и т.н. само, за да им дадете форма.

en: An empty CollisionPolygon2D has no effect on collision.
bg: Празен CollisionPolygon2D не влияе на колизиите.

en: CollisionShape2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
bg: CollisionShape2D служи само, за да даде форма за колизии на обект основан на CollisionObject2D. Моля, използвайте го като наследник на Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, и т.н. само, за да им дадете форма.

en: A shape must be provided for CollisionShape2D to function. Please create a shape resource for it!
bg: За да работи CollisionShape2D, е необходимо да се зададе форма. Моля, създайте ресурс с форма за него!

en: Emission Shape
bg: Форма на излъчването

en: Sphere Radius
bg: Радиус на сферата

en: Accel
bg: Ускорение

en: A texture with the shape of the light must be supplied to the "Texture" property.
bg: В свойството „Texture“ трябва да бъде зададена текстура с формата на светлината.

en: An occluder polygon must be set (or drawn) for this occluder to take effect.
bg: Закриващият полигон трябва да бъде зададен (или нарисуван), за да може да работи прикриването.

en: The occluder polygon for this occluder is empty. Please draw a polygon.
bg: Прикриващият полигон за този прикриващ обект е празен. Моля, нарисувайте полигон.

en: A NavigationPolygon resource must be set or created for this node to work. Please set a property or draw a polygon.
bg: За този обект трябва да бъде зададен или създаден ресурс NavigationPolygon. Моля, задайте свойство или нарисувайте полигон.

en: Rotation Degrees
bg: Градуси на завъртане

en: Global Rotation Degrees
bg: Градуси на глобално завъртане

en: ParallaxLayer node only works when set as child of a ParallaxBackground node.
bg: ParallaxLayer работи само, когато е дъщерен на обект от тип ParallaxBackground.

en: PathFollow2D only works when set as a child of a Path2D node.
bg: PathFollow2D работи само, когато е дъщерен на обект от тип Path2D.

en: Path property must point to a valid Node2D node to work.
bg: Свойството „Path“ трябва да сочи към действителен обект от тип Node2D, за да работи.

en: TileMap with Use Parent on needs a parent CollisionObject2D to give shapes to. Please use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
bg: Възел от типа TileMap с включено свойство „Use Parent“ трябва да има родителски елемент от тип CollisionShape2D, на който да придаде форма. Моля, използвайте го само като дъщерен елемент на Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D и т.н., за да им придадете форма.

en: Degrees
bg: Градуси

en: Finding meshes and lights
bg: Търсене на полигонни мрежи и светлини

en: Done
bg: Готово

en: Custom Sky
bg: Персонализирано небе

en: Custom Sky Rotation Degrees
bg: Градуси на завъртане на персонализираното небе

en: A shape must be provided for CollisionShape to function. Please create a shape resource for it.
bg: За да работи CollisionShape2D, е нужно да му се даде форма. Моля, създайте му ресурс-форма.

en: Nothing is visible because no mesh has been assigned.
bg: Не се вижда нищо, той като няма зададена полигонна мрежа.

en: Plotting Meshes
bg: Построяване на полигонните мрежи

en: Nothing is visible because meshes have not been assigned to draw passes.
bg: Не се вижда нищо, тъй като полигонните мрежи не са били свързани към стъпки на изчертаване.

en: PathFollow only works when set as a child of a Path node.
bg: PathFollow работи само когато е дъщерен обект на обект от тип Path.

en: The "Remote Path" property must point to a valid Spatial or Spatial-derived node to work.
bg: Свойството „Remote Path“ трябва да сочи към действителен обект от тип Spatial или негов наследник, за да работи.

en: This body will be ignored until you set a mesh.
bg: Това тяло ще бъде игнорирано, докато не зададете полигонна мрежа.

en: A SpriteFrames resource must be created or set in the "Frames" property in order for AnimatedSprite3D to display frames.
bg: За да може AnimatedSprite3D да показва кадри, първо трябва се създаде или зададе ресурс от тип SpriteFrames в свойството „Frames“.

en: Wheel
bg: Колело

en: Next
bg: Следваща

en: Previous
bg: Предишна

en: Alert!
bg: Тревога!

en: Please Confirm...
bg: Моля, потвърдете...

en: Must use a valid extension.
bg: Трябва да се използва правилно разширение.

en: (Other)
bg: (Други)

en: Button Pressed
bg: Натиснат бутон

en: Preset FG
bg: Предварителна настройка FG

en: Normal Font
bg: Нормален шрифт

en: Sky Rotation
bg: Завъртане на небето

en: Sky Rotation Degrees
bg: Градуси на завъртане на небето

en: Transition
bg: Преход

en: Ensure Correct Normals
bg: Подсигуряване на правилни нормали

en: Transmission
bg: Преход

en: Refraction
bg: Пречупване

en: Color Format
bg: Формат на цвета

en: Transform Format
bg: Формат на трансформацията

en: Constants cannot be modified.
bg: Константите не могат да бъдат променени.
