Godot Engine editor - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
mr: convert() साठी अवैध आरग्युमेन्ट, TYPE_* कोन्सटन्ट वापरा.

en: Expected a string of length 1 (a character).
mr: 1 लांबीची स्ट्रिंग अपेक्षित (एक कैरेक्टर).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
mr: डिकोड करण्यासाठी पुरसे बाईटस् नाहित, किंवा अवैध फ़ोरमैट.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
mr: self वापरले जाऊ शकत नाही कारण इन्सटन्स null आहे (पास नाही झाले)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
mr: ऑपरेटर %s, %s आणि %s साठी अवैध ऑपरेंड.

en: Invalid index of type %s for base type %s
mr: बेस प्रकार %s साठी %s प्रकाराची अवैध अनुक्रमणिका

en: Invalid named index '%s' for base type %s
mr: बेस प्रकार %s साठी अवैध नामांकित इंडेक्स '%s'

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
mr: मोफत

en: Balanced
mr: संतुलित

en: Time:
mr: वेळ:

en: Value:
mr: मूल्य:

en: Add Bezier Point
mr: बेझियर पॉईंट जोडा

en: Anim Duplicate Keys
mr: अनिम डुप्लिकेट की

en: Change Animation Loop
mr: अ‍ॅनिमेशन लूप बदला

en: Scale:
mr: स्केल:

en: (value)
mr: (किंमत)

en: Community
mr: समुदाय

en: Create New Animation
mr: नवीन अ‍ॅनिमेशन तयार करा

en: 1 step
mr: 1 पायरी

en: 2 steps
mr: 2 पायऱ्या

en: 3 steps
mr: 3 पायर्‍या

en: Differences Only
mr: फक्त फरक

en: Force White Modulate
mr: व्हाइट मॉड्युलेटेड सक्ती करा

en: Include Gizmos (3D)
mr: गिझ्मोस (3 डी) समाविष्ट करा

en: Pin AnimationPlayer
mr: अ‍ॅनिमेशनप्लेअर पिन करा

en: Animation Name:
mr: अ‍ॅनिमेशन नाव:

en: Error!
mr: त्रुटी!

en: Blend Times:
mr: ब्लेंड टाइम्स:

en: Next (Auto Queue):
mr: पुढील (स्वयं रांग):

en: Cross-Animation Blend Times
mr: क्रॉस-अ‍ॅनिमेशन ब्लेंड टाइम्स

en: Move Node
mr: नोड हलवा

en: Transition exists!
mr: संक्रमण विद्यमान आहे!

en: Add Transition
mr: संक्रमण जोडा

en: Add Node
mr: नोड जोडा

en: End
mr: समाप्त

en: Immediate
mr: त्वरित

en: Sync
mr: समक्रमित करा

en: At End
mr: शेवटी

en: Travel
mr: प्रवास

en: Node Removed
mr: नोड काढला

en: Transition Removed
mr: संक्रमण काढले

en: Set Start Node (Autoplay)
mr: स्टार्ट नोड सेट करा (ऑटोप्ले)

en: Create new nodes.
mr: नवीन नोड तयार करा.

en: Connect nodes.
mr: नोड कनेक्ट करा.

en: Remove selected node or transition.
mr: निवडलेले नोड किंवा संक्रमण काढा.

en: Set the end animation. This is useful for sub-transitions.
mr: शेवटचे अ‍ॅनिमेशन सेट करा. हे उप-संक्रमणांसाठी उपयुक्त आहे.

en: Play Mode:
mr: प्ले मोड:

en: AnimationTree
mr: अ‍ॅनिमेशन ट्री

en: New name:
mr: नवीन नाव:

en: About
mr: आमच्या बद्दल

en: General
mr: सामान्य
