Godot Engine editor - en to nb translation catalogue (1323 entries)

en: Tablet Driver
nb: Nettbrett Driver

en: Clipboard
nb: Utklippstavle

en: Current Screen
nb: Nåværende Skjerm

en: Exit Code
nb: Exit Kode

en: V-Sync Enabled
nb: V-Sync Aktivert

en: V-Sync Via Compositor
nb: V-Sync Via Kompositor

en: Delta Smoothing
nb: Delta Utjevning

en: Low Processor Usage Mode
nb: Lav Prosessorbruksmodus

en: Low Processor Usage Mode Sleep (µsec)
nb: Lav Prosessorbruksmodus Dvale (µsek)

en: Keep Screen On
nb: Hold Skjerm Påskrudd

en: Min Window Size
nb: Min. Vindustørrelse

en: Max Window Size
nb: Maks Vindustørrelse

en: Screen Orientation
nb: Skjermretning

en: Window
nb: Vindu

en: Borderless
nb: Rammeløs

en: Per Pixel Transparency Enabled
nb: Per Piksel Gjennomsiktighet Aktivert

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Maximized
nb: Maksimert

en: Minimized
nb: Minimert

en: Resizable
nb: Skalerbar

en: Position
nb: Posisjon

en: Size
nb: Størrelse

en: Endian Swap
nb: Endian Utbytting

en: Print Error Messages
nb: Print Feilmelding

en: Iterations Per Second
nb: Iterasjoner Per Sekund

en: Target FPS
nb: Mål FPS

en: Time Scale
nb: Tidsskala

en: Physics Jitter Fix
nb: Fysikk-Jitterfiks

en: Error
nb: Feil

en: Error String
nb: Feil Streng

en: Error Line
nb: Feil Linje

en: Result
nb: Resultat

en: Memory
nb: Minne

en: Limits
nb: Begrensninger

en: Command Queue
nb: Kommando Kø

en: Multithreading Queue Size (KB)
nb: Flertråding Kø Størrelse (KB)

en: Function
nb: Funksjon

en: Network
nb: Nettverk

en: Remote FS
nb: Fjernstyrt FS

en: Page Size
nb: Sidestørrelse

en: Blocking Mode Enabled
nb: Blokkeringsmodus Aktivert

en: Connection
nb: Tilkobling

en: Read Chunk Size
nb: Les Chunk Størrelse

en: Object ID
nb: Objekt ID

en: Allow Object Decoding
nb: Tillat Objekt Dekoding

en: Refuse New Network Connections
nb: Avslå Nye Nettverkstilkoblinger

en: Network Peer
nb: Nettverkspeer

en: Root Node
nb: Rotnode

en: Refuse New Connections
nb: Avslå Nye Tilkoblinger

en: Transfer Mode
nb: Overføringsmodus

en: Encode Buffer Max Size
nb: Enkodingsbuffer Maks Størrelse

en: Max Pending Connections
nb: Maks Ventende Tilkoblinger

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
nb: Ugyldig argumenttype til convert(), bruk TYPE_* konstantene.

en: Expected a string of length 1 (a character).
nb: Forventet en streng med lenge 1 (et tegn).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
nb: Ikke nok bytes til å dekode, eller ugyldig format.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
nb: self kan ikke brukes fordi instansen er null (ikke bestått)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
nb: Ugyldige operander til operator %s, %s og %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
nb: Ugyldig indeks av type %s for grunntypen %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
nb: Ugyldig navngitt indeks '%s' for grunntypen %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
nb: Ugyldige argumenter for å konstruere '%s'

en: On call to '%s':
nb: Når '%s' blir påkalt:

en: Seed
nb: Frø

en: State
nb: Tilstand

en: Message Queue
nb: Melding Kø

en: Max Size (KB)
nb: Maks Størrelse (KB)

en: Device
nb: Enhet

en: Control
nb: Kontrol

en: Command
nb: Kommando

en: Physical Scancode
nb: Fysisk Scancode

en: Global Position
nb: Global Posisjon

en: Factor
nb: Faktor

en: Doubleclick
nb: Dobbelklikk

en: Pressure
nb: Trykk

en: Relative
nb: Relativ

en: Speed
nb: Hastighet

en: Axis
nb: Akse

en: Axis Value
nb: Akseverdi

en: Strength
nb: Styrke

en: Channel
nb: Kanal

en: Message
nb: Melding

en: Config
nb: Konfig

en: Name
nb: Navn

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Run
nb: Kjør

en: Main Scene
nb: Hovedscene

en: Disable stdout
nb: Deaktiver stdout

en: Disable stderr
nb: Deaktiver stderr

en: Use Custom User Dir
nb: Bruk Tilpasset Brukerkatalog

en: Custom User Dir Name
nb: Tilpasset Brukerkatalognavn

en: Audio
nb: Lyd

en: Main Run Args
nb: Hovedkjøringsargumenter

en: Search In File Extensions
nb: Søk I Filetternavn

en: Script Templates Search Path
nb: Skriptmaler Søkesti

en: UI Cancel
nb: UI Avbryt

en: UI Focus Next
nb: UI Fokus Neste

en: UI Focus Prev
nb: UI Fokus Forrige

en: UI Left
nb: UI Venstre

en: UI Right
nb: UI Høyre

en: UI Up
nb: UI Opp

en: UI Down
nb: UI Ned

en: UI Home
nb: UI Hjem

en: UI End
nb: UI Slutt

en: Physics
nb: Fysikk

en: Smooth Trimesh Collision
nb: Jevn Trimesh Kollisjon

en: Rendering
nb: Rendrer

en: Quality
nb: Kvalitet

en: Filters
nb: Filter

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Max Functions
nb: Maks Funksjoner

en: Compression
nb: Komprimering

en: Formats
nb: Formater

en: Compression Level
nb: Kompresjonsnivå

en: Modules
nb: Moduler

en: Certificates
nb: Sertifikater

en: Resource
nb: Ressurs

en: Local To Scene
nb: Lokal Til Scene

en: Path
nb: Søkesti

en: Source Code
nb: Kildekode

en: Locale
nb: Språk

en: Max Lights Per Object
nb: Maks Lys Per Objekt

en: Scale
nb: Skala

en: Follow Surface
nb: Følg Overflate

en: High Quality
nb: Høy Kvalitet

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
nb: Fri

en: Balanced
nb: Balansert

en: Mirror
nb: Speil

en: Time:
nb: Tid:

en: Value:
nb: Verdi:

en: Insert Key Here
nb: Sett Inn Nøkkel Her

en: Add Bezier Point
nb: Legg Til Bezier-punkt

en: Move Bezier Points
nb: Flytt Bezier-punkt

en: Time
nb: Tid

en: Type
nb: Skriv

en: Animation
nb: Animasjon

en: Change Animation Length
nb: Endre Animasjonslengde

en: Change Animation Loop
nb: Endre Animasjonsløkke

en: Property Track
nb: Egenskapsspor

en: 3D Transform Track
nb: 3D Transformasjonsspor

en: Call Method Track
nb: Kall Metodespor

en: Bezier Curve Track
nb: Bézier-kurvespor

en: Audio Playback Track
nb: Lydavspillingsspor

en: Animation Playback Track
nb: Animasjonavspillingspor

en: Animation length (frames)
nb: Animasjonslengde (bilder)

en: Animation length (seconds)
nb: Animasjonslengde (sekunder)

en: Add Track
nb: Legg Til Spor

en: Functions:
nb: Funksjoner:

en: Audio Clips:
nb: Lydklipp:

en: Interpolation Mode
nb: Interpolasjonsmodus

en: Remove this track.
nb: Fjern dette sporet.

en: Scale:
nb: Skala:

en: Toggle Track Enabled
nb: Veksl Aktivering Av Spor

en: Continuous
nb: Kontinuerlig

en: Discrete
nb: Diskret

en: Trigger
nb: Utløser

en: Capture
nb: Fang

en: Nearest
nb: Nærmeste

en: Linear
nb: Lineær

en: Clamp Loop Interp
nb: Klem Sløyfeinterp

en: Wrap Loop Interp
nb: Pakk Inn Sløyfeinterp

en: Insert Key
nb: Sett Inn Nøkkel

en: Duplicate Key(s)
nb: Dupliser Nøkler

en: Add RESET Value(s)
nb: Legg Til RESET-Verdi(er)

en: Change Animation Update Mode
nb: Endre oppdateringsmetode for animasjon

en: Change Animation Interpolation Mode
nb: Endre interpolasjonsmodus for animasjon

en: Change Animation Loop Mode
nb: Endre løkkemodus for animasjon

en: Remove Anim Track
nb: Fjern Anim-Spor

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
nb: Lag NYTT spor for %s og sett inn nøkkel?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
nb: Lag %d NYE spor og sett inn nøkler?

en: Create
nb: Opprett

en: Anim Insert
nb: Anim Sett inn

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: animation
nb: animasjon

en: AnimationPlayer can't animate itself, only other players.
nb: AnimasjonAvspiller kan ikke animere seg selv, kun andre avspillere.

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: property '%s'
nb: egenskap '%s'

en: Anim Create & Insert
nb: Anim Lag og Sett Inn

en: Anim Insert Track & Key
nb: Anim Sett Inn Spor & Nøkkel

en: Anim Insert Key
nb: Anim Sett Inn Nøkkel

en: Change Animation Step
nb: Endre Animasjonstrinn

en: Rearrange Tracks
nb: Omorganiser Spor

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
nb: Transformeringsspor virker kun på Spatial-baserte noder.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
nb: Lydspor kan kun peke på noder av type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
nb: Animasjonsspor kan kun peke på AnimationPlayer-noder.

en: Not possible to add a new track without a root
nb: Ikke mulig å legge til et nytt spor uten en rot

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
nb: Ugyldig spor for Bézier (ingen passende underegenskaper)

en: Add Bezier Track
nb: Legg til Bézier-spor

en: Track path is invalid, so can't add a key.
nb: Sporsti er ugyldig, så kan ikke legge til en nøkkel.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
nb: Spor er ikke av typen Spatial, kan ikke sette inn nøkkel

en: Add Transform Track Key
nb: Legg til transformasjons-spornøkkel

en: Add Track Key
nb: Legg til spornøkkel

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
nb: Sporsti er ugyldig, så kan ikke legge til en metodenøkkel.

en: Add Method Track Key
nb: Legg til metode-spornøkkel

en: Anim Move Keys
nb: Anim Flytt Nøkler

en: Transform
nb: Transformer

en: Methods
nb: Metoder

en: Clipboard is empty!
nb: Utklippsbordet er tomt!

en: Paste Tracks
nb: Sett in spor

en: Anim Scale Keys
nb: Anim Skalér Nøkler

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
nb: Dette valget virker ikke på Bézier-redigering, da det kun er ett enkelt spor.

en: This animation belongs to an imported scene, so changes to imported tracks will not be saved.
    
    To enable the ability to add custom tracks, navigate to the scene's import settings and set
    "Animation > Storage" to "Files", enable "Animation > Keep Custom Tracks", then re-import.
    Alternatively, use an import preset that imports animations to separate files.
nb: Denne animasjonen hører til en importert scene, så endringer på importerte spor vil ikke bli lagret.
    
    For å legge til egendefinerte spor, gå til scenens importinstillinger og sett
    "Animasjon > Lagring" til "Filer", aktiver "Animasjon > Behold egne spor", og importer på nytt.
    Alternativt, bruk et importoppsett som importerer animasjonen som separate filer.

en: Warning: Editing imported animation
nb: Advarsel: Redigerer importert animasjon

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
nb: Velg en AnimationPlayer-node for å lage og redigere animasjoner.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
nb: Vis kun spor fra noder valgt i treet.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
nb: Grupper spor etter node eller vis dem i en enkel liste.

en: Animation step value.
nb: Animasjonstrinnverdi.

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Edit
nb: Rediger

en: Animation properties.
nb: Animasjon egenskaper.

en: Copy Tracks
nb: Kopier Spor

en: Scale Selection
nb: Skaler Utvalg

en: Scale From Cursor
nb: Skaler Fra Peker

en: Duplicate Selection
nb: Dupliser utvalg

en: Duplicate Transposed
nb: Dupliser transponert

en: Delete Selection
nb: Slett valgte

en: Go to Next Step
nb: Gå til neste steg

en: Go to Previous Step
nb: Gå til forrige steg

en: Optimize Animation
nb: Optimaliser Animasjon

en: Clean-Up Animation
nb: Rydd-Opp-Animasjon

en: Pick the node that will be animated:
nb: Velg noden som skal animeres:

en: Use Bezier Curves
nb: Bruk Bezier-kurver

en: Anim. Optimizer
nb: Anim. Optimaliserer

en: Max. Linear Error:
nb: Maks. Linær Feilmelding:

en: Max. Angular Error:
nb: Max. Vinklet Feilmelding:

en: Max Optimizable Angle:
nb: Max Optimaliserbar Vinkel:

en: Optimize
nb: Optimaliser

en: Remove invalid keys
nb: Fjern ugyldige nøkler

en: Remove unresolved and empty tracks
nb: Fjern uløste og tomme spor

en: Clean-up all animations
nb: Rengjør alle animasjoner

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
nb: Rengjør Animasjon(er) (IKKE REVERSERBART!)

en: Clean-Up
nb: Rengjøring

en: Scale Ratio:
nb: Skaler Størrelsesforhold:

en: Select Tracks to Copy
nb: Velg spor å kopiere

en: Copy
nb: Kopier

en: Select All/None
nb: Velg Alle/Ingen

en: Add Audio Track Clip
nb: Legg til lyd-spor klipp

en: Change Audio Track Clip Start Offset
nb: Endre Forskyvning Av Lydklippets Start

en: Change Audio Track Clip End Offset
nb: Endre Forskyvning Av Lydklippets Slutt

en: Resize Array
nb: Endre størrelsen på Array

en: Change Array Value Type
nb: Endre Array verditype

en: Change Array Value
nb: Endre Array-verdi

en: Go to Line
nb: Gå til Linje

en: Line Number:
nb: Linjenummer:

en: %d replaced.
nb: %d erstattet.

en: %d match.
nb: %d samsvarer.

en: %d matches.
nb: %d sammsvarer.

en: Match Case
nb: Match Tilfelle

en: Whole Words
nb: Hele Ord

en: Replace
nb: Erstatt

en: Replace All
nb: Erstatt alle

en: Selection Only
nb: Kun Valgte

en: Toggle Scripts Panel
nb: Veksle skriptpanel

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Zoom ut

en: Reset Zoom
nb: Nullstill Zoom

en: Warnings
nb: Advarsler

en: Line and column numbers.
nb: Linje- og kolonnenummer.

en: Method in target node must be specified.
nb: Metode i målnoden må spesifiseres.

en: Method name must be a valid identifier.
nb: Metodenavnet må være en gyldig identifikator.

en: From Signal:
nb: Fra signal:

en: Scene does not contain any script.
nb: Scenen inneholder ikke noen skript.

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: Add Extra Call Argument:
nb: Legg til ekstra Call Argument:

en: Extra Call Arguments:
nb: Ekstra Call Argumenter:

en: Receiver Method:
nb: Mottakermetode:

en: Advanced
nb: Avansert

en: Deferred
nb: Utsatt

en: Oneshot
nb: Engangs

en: Disconnects the signal after its first emission.
nb: Kobler fra signalet etter dets første utsending.

en: Close
nb: Lukk

en: Connect
nb: Koble til

en: Connect '%s' to '%s'
nb: Koble '%s' til '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
nb: Koble '%s' fra '%s'

en: Connect...
nb: Koble Til...

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Signals
nb: Signaler

en: Filter signals
nb: Filtrer Signaler

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
nb: Er du sikker på at du ønsker å fjerne alle koblinger fra dette signalet?

en: Edit...
nb: Rediger...

en: Change %s Type
nb: Endre %s type

en: Change
nb: Endre

en: Create New %s
nb: Lag ny %s

en: Favorites:
nb: Favoritter:

en: Recent:
nb: Nylige:

en: Search:
nb: Søk:

en: Matches:
nb: Treff:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Search Replacement For:
nb: Søk Erstatning For:

en: Dependencies For:
nb: Avhengigheter For:

en: Dependencies
nb: Avhengigheter

en: Dependencies:
nb: Avhengigheter:

en: Fix Broken
nb: Reparer Ødelagt

en: Dependency Editor
nb: Redigeringsverktøy for avhengigheter

en: Search Replacement Resource:
nb: Søk Erstatningsressurs:

en: Open
nb: Åpne

en: Owners of: %s (Total: %d)
nb: Eiere av: %s (Totalt: %d)

en: Cannot remove:
nb: Kan ikke fjerne:

en: Error loading:
nb: Feil ved innlasting:

en: Open Anyway
nb: Åpne Likevel

en: Which action should be taken?
nb: Hvilken handling skal utføres?

en: Fix Dependencies
nb: Fiks Avhengigheter

en: Errors loading!
nb: Feil ved lasting!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
nb: Slett %d elementer for godt? (kan ikke angres)

en: Orphan Resource Explorer
nb: Foreldreløs ressursutforsker

en: Delete
nb: Slett

en: Owns
nb: Eier

en: Resources Without Explicit Ownership:
nb: Ressurser uten eksplisitt eierskap:

en: Change Dictionary Key
nb: Endre listenøkkel

en: Change Dictionary Value
nb: Endre listeverdi

en: Thanks from the Godot community!
nb: Takk fra Godot-samfunnet!

en: Godot Engine contributors
nb: Godot Engine sine bidragsytere

en: Project Founders
nb: Prosjektgrunnleggere

en: Lead Developer
nb: Ledende utvikler

en: Developers
nb: Utviklere

en: Authors
nb: Skapere

en: Platinum Sponsors
nb: Platinasponsorer

en: Gold Sponsors
nb: Gullsponsorer

en: Mini Sponsors
nb: Minisponsorer

en: Gold Donors
nb: Gulldonorer

en: Silver Donors
nb: Sølvdonorer

en: Bronze Donors
nb: Bronsedonorer

en: Donors
nb: Donorer

en: License
nb: Lisens

en: All Components
nb: Alle Komponenter

en: Components
nb: Komponenter

en: Licenses
nb: Lisenser

en: Uncompressing Assets
nb: Dekomprimerer Ressurser

en: Success!
nb: Suksess!

en: Install
nb: Installer

en: Speakers
nb: Høyttalere

en: Add Effect
nb: Legg Til Effekt

en: Rename Audio Bus
nb: Gi nytt navn til Audio Bus

en: Change Audio Bus Volume
nb: Endre Lydbuss Volum

en: Toggle Audio Bus Solo
nb: Veksle Audio Bus Solo

en: Toggle Audio Bus Mute
nb: Veksle Audio Bus Mute

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
nb: Veksle Audio Bus Bypass Effekter

en: Select Audio Bus Send
nb: Velg Audio Bus Send

en: Add Audio Bus Effect
nb: Legg til Audio Bus Effekt

en: Move Bus Effect
nb: Flytt Bus Effekt

en: Delete Bus Effect
nb: Slett Bus Effekt

en: Mute
nb: Demp

en: Bypass
nb: Forbipasser

en: Duplicate
nb: Dupliser

en: Reset Volume
nb: Nullstill Volum

en: Delete Effect
nb: Fjern Effekt

en: Add Audio Bus
nb: Legg til Audio Bus

en: Master bus can't be deleted!
nb: Master bus kan ikke slettes!

en: Delete Audio Bus
nb: Slett Audio Bus

en: Duplicate Audio Bus
nb: Duplisér Audio Bus

en: Reset Bus Volume
nb: Nullstill Bus Volum

en: Move Audio Bus
nb: Flytt Audio Bus

en: Save Audio Bus Layout As...
nb: Lagre Audio Bus Oppsett som...

en: Location for New Layout...
nb: Plassering for nytt oppsett...

en: Open Audio Bus Layout
nb: Åpne Audio Bus oppsett

en: There is no '%s' file.
nb: Det finnes ingen «%s»-fil

en: Invalid file, not an audio bus layout.
nb: Ugyldig fil, ikke et audio bus oppsett.

en: Error saving file: %s
nb: Feil ved lagring av filen: %s

en: Add Bus
nb: Legg til Bus

en: Load
nb: Last

en: Load an existing Bus Layout.
nb: Last et eksisterende Bus oppsett.

en: Save As
nb: Lagre som

en: Save this Bus Layout to a file.
nb: Lagre dette Bus oppsettet til en fil.

en: Load Default
nb: Last Standard

en: Load the default Bus Layout.
nb: Last standard Bus oppsettet.

en: Create a new Bus Layout.
nb: Opprett et nytt Bus oppsett.

en: Invalid name.
nb: Ugyldig navn.

en: Valid characters:
nb: Gyldige karakterer:

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
nb: Nøkkelord kan ikke brukes som autoloadnavn.

en: Autoload '%s' already exists!
nb: Autoload '%s' eksisterer allerede!

en: Rename Autoload
nb: Gi nytt navn til Autoload

en: Toggle AutoLoad Globals
nb: Veksle AutoLoad Globals

en: Move Autoload
nb: Flytt Autoload

en: Remove Autoload
nb: Fjern Autoload

en: Enable
nb: Aktiver

en: Rearrange Autoloads
nb: Omorganiser Autoloads

en: Add AutoLoad
nb: Legg til AutoLoad

en: Path:
nb: Filbane:

en: Node Name:
nb: Nodenavn:

en: Paste Params
nb: Lim inn Parametre

en: Updating Scene
nb: Oppdaterer Scene

en: Storing local changes...
nb: Lagrer lokale endringer...

en: Updating scene...
nb: Oppdaterer scene...

en: [empty]
nb: [blank]

en: [unsaved]
nb: [ulagret]

en: Choose a Directory
nb: Velg en Mappe

en: Create Folder
nb: Opprett mappe

en: Name:
nb: Navn:

en: Could not create folder.
nb: Kunne ikke opprette mappe.

en: Choose
nb: Velg

en: Project export for platform:
nb: Prosjekteksport til platform:

en: Completed with warnings.
nb: Fullført med varsler.

en: Completed successfully.
nb: Fullført vellykket.

en: Failed.
nb: Feilet.

en: Storing File:
nb: Lagrer Fil:

en: No export template found at the expected path:
nb: Ingen eksportmal funnet på forventet søkesti:

en: Packing
nb: Pakking

en: Save PCK
nb: Lagre PCK

en: Cannot create file "%s".
nb: Kunne ikke opprette filen "%s".

en: Failed to export project files.
nb: Kunne ikke eksportere prosjektfiler.

en: Can't open file to read from path "%s".
nb: Kan ikke åpne filen for å lese fra banen "%s".

en: Save ZIP
nb: Lagre ZIP

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
nb: Målplatform krever 'ETC' teksturkomprimering for GLES2. Aktiver 'Importer Etc' i Prosjektinnstillinger.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
nb: Målplatform krever 'ETC' teksturkomprimering for GLES3. Aktiver 'Importer Etc 2' i Prosjektinnstillinger.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
nb: Målplatform krever 'ETC' teksturkomprimering for drivertilbakefallet til GLES2.
    Aktiver 'Importer Etc' i Prosjektinnstillinger, eller deaktiver 'Drivertilbakefall Aktivert'.

en: Custom Template
nb: Egendefinert mal

en: Release
nb: Slipp

en: Binary Format
nb: Binærformat

en: Embed PCK
nb: Innebygd PCK

en: Texture Format
nb: Teksturformat

en: No BPTC Fallbacks
nb: Ingen BPTC tilbakefall

en: Custom debug template not found.
nb: Tilpasset feilsøkingsmal ble ikke funnet.

en: Custom release template not found.
nb: Fant ikke tilpasset utgivelsesmal.

en: Prepare Template
nb: Forbered mal

en: The given export path doesn't exist.
nb: Den angitte eksportbanen eksisterer ikke.

en: Template file not found: "%s".
nb: Malfil ble ikke funnet "%s".

en: Failed to copy export template.
nb: Kunne ikke kopiere eksportmalen.

en: 3D Editor
nb: 3D Redigeringsverktøy

en: Script Editor
nb: Skript Redigeringsverktøy

en: Asset Library
nb: Ressursbibliotek

en: Scene Tree Editing
nb: Scenetre redigering

en: FileSystem Dock
nb: FilSystem Panel

en: Allows to view and edit 3D scenes.
nb: Lar deg se og redigere 3D scener.

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
nb: Profil må være et gyldig filnavn, og kan ikke inneholde '.'

en: Class Options:
nb: Alternativer for klasse:

en: Enable Contextual Editor
nb: Aktiver kontekstavhengig redigeringsverktøy

en: File '%s' format is invalid, import aborted.
nb: Filformatet til '%s' er ugyldig, importen ble avbrutt.

en: Error saving profile to path: '%s'.
nb: Feil ved lagring av profilen til stien: '%s'.

en: Reset to Default
nb: Tilbakestill til standarder

en: Import
nb: Importer

en: Export
nb: Eksporter

en: Export Profile
nb: Eksporter Profil

en: Select Current Folder
nb: Velg Gjeldende Mappe

en: Copy Path
nb: Kopier Bane

en: New Folder...
nb: Ny Mappe...

en: Refresh
nb: Oppdater

en: All Recognized
nb: Alle gjenkjente

en: All Files (*)
nb: Alle filer (*)

en: Open a File
nb: Åpne en fil

en: Open File(s)
nb: Åpne fil(er)

en: Open a Directory
nb: Åpne ei mappe

en: Open a File or Directory
nb: Åpne ei fil eller mappe

en: Save
nb: Lagre

en: Save a File
nb: Lagre ei fil

en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: Go Forward
nb: Gå fremover

en: Go Up
nb: Gå Oppover

en: Toggle Hidden Files
nb: Veksle Visning av Skjulte Filer

en: Toggle Favorite
nb: Veksle Favorittmarkering

en: Toggle Mode
nb: Veksle Modus

en: Focus Path
nb: Fokuser Bane

en: Move Favorite Up
nb: Flytt Favoritt Oppover

en: Move Favorite Down
nb: Flytt Favoritt Nedover

en: Go to parent folder.
nb: Gå til ovennevnt mappe.

en: (Un)favorite current folder.
nb: (Av)favoriser gjeldende mappe.

en: Directories & Files:
nb: Mapper og Filer:

en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

en: File:
nb: Fil:

en: ScanSources
nb: Gjennomsøk kilder

en: (Re)Importing Assets
nb: (Re)Importerer Assets

en: Top
nb: Topp

en: Class:
nb: Klasse:

en: Inherits:
nb: Arver:

en: Inherited by:
nb: Arvet av:

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Colors
nb: Farger

en: Constants
nb: Konstanter

en: Fonts
nb: Skrifttyper

en: Icons
nb: Ikoner

en: Styles
nb: Stiler

en: Enumerations
nb: Nummereringer

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
nb: Det finnes i øyeblikket ingen beskrivelse av denne egenskapen. Hjelp til ved å [colour=$color][url=$url]bidra med en[/url][/color]!

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
nb: Det finnes i øyeblikket ingen beskrivelse av denne metoden. Hjelp til ved å [colour=$color][url=$url]bidra med en[/url][/color]!

en: Text Editor
nb: Tekst Editor

en: Help
nb: Hjelp

en: Search Help
nb: Søk Hjelp

en: Case Sensitive
nb: Skilling mellom store/små bokstaver

en: Show Hierarchy
nb: Vis hierarki

en: Display All
nb: Vis alle

en: Class
nb: Klasse

en: Method
nb: Metode

en: Constant
nb: Konstant

en: Property
nb: Egenskap

en: Property:
nb: Egenskap:

en: Set Multiple:
nb: Sett mange:

en: Output:
nb: Utgang:

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear Output
nb: Nullstill Resultat

en: Stop
nb: Stopp avspilling

en: Down
nb: Ned

en: Up
nb: Opp

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: Spins when the editor window redraws.
nb: Snurrer når redigeringsvinduet tegner opp på nytt.

en: Imported resources can't be saved.
nb: Importerte ressurser kan ikke lagres.

en: Error saving resource!
nb: Feil ved lagring av ressurs!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
nb: Denne ressursen kan ikke lagres fordi den hører ikke til den redigerte scenen. Gjør den unik først.

en: Save Resource As...
nb: Lagre Ressurs Som...

en: Can't open file for writing:
nb: Kan ikke åpne fil for skriving:

en: Requested file format unknown:
nb: Forespurte filformat ukjent:

en: Error while saving.
nb: Feil under lagring.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
nb: Kan ikke åpne '%s'. Filen kan ha blitt flyttet eller slettet.

en: Error while parsing '%s'.
nb: Feil ved parsing av '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
nb: Uventet slutt på fil '%s'.

en: Missing '%s' or its dependencies.
nb: Mangler '%s' eller dens avhengigheter.

en: Error while loading '%s'.
nb: Feil ved lasting av '%s'.

en: Saving Scene
nb: Lagrer Scene

en: Analyzing
nb: Analyserer

en: Creating Thumbnail
nb: Lager Thumbnail

en: This operation can't be done without a tree root.
nb: Denne operasjonen kan ikke gjennomføres uten en trerot.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
nb: Denne scenen kan ikke lagres fordi det er en sirkulær instansieringsinklusjon.
    Vennligst løs feilen og forsøk å lagre igjen.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
nb: Kunne ikke lagre scene. Sannsynligvis kunne ikke avhengigheter (instanser eller arvinger) oppfylles.

en: Save All Scenes
nb: Lagre Alle Scener

en: Can't overwrite scene that is still open!
nb: Kan ikke overskrive en scene som fortsatt er åpen!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
nb: Kan ikke laste MeshLibrary for sammenslåing!

en: Error saving MeshLibrary!
nb: Feil ved lagring av MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
nb: Kan ikke laste TileSet for sammenslåing!

en: Error saving TileSet!
nb: Feil ved lagring av TileSet!

en: Layout name not found!
nb: Layoutnavn ikke funnet!

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
nb: Denne ressursen tilhører en scene som ble importert, så den er ikke redigerbar.
    Les dokumentasjonen om import av scener for å bedre forstå denne arbeidsflyten.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
nb: Denne ressursen ble importert, så det ikke er redigerbar. Endre innstillingene i import-panelet og importer deretter på nytt.

en: There is no defined scene to run.
nb: Det er ingen definert scene å kjøre.

en: Could not start subprocess!
nb: Kunne ikke starta subprosess!

en: Open Scene
nb: Åpne Scene

en: Open Base Scene
nb: Åpne Base Scene

en: Quick Open Scene...
nb: Hurtigåpne Scene...

en: Quick Open Script...
nb: Hurtigåpne Skript...

en: Save & Close
nb: Lagre og Lukk

en: Save changes to '%s' before closing?
nb: Lagre endringer til '%s' før lukking?

en: Save Scene As...
nb: Lagre Scene Som...

en: This operation can't be done without a scene.
nb: Denne operasjonen kan ikke gjøres uten en scene.

en: Export Mesh Library
nb: Eksporter MeshBibliotek

en: This operation can't be done without a root node.
nb: Denne operasjonen kan ikke gjennomføres uten en rotnode.

en: Export Tile Set
nb: Eksporter Tile Set

en: This operation can't be done without a selected node.
nb: Denne operasjonen kan ikke gjøres uten en valgt node.

en: Current scene not saved. Open anyway?
nb: Gjeldende scene er ikke lagret. Åpne likevel?

en: Can't reload a scene that was never saved.
nb: Kan ikke laste en scene som aldri ble lagret.

en: Quick Run Scene...
nb: Hurtigkjør Scene...

en: Quit
nb: Avslutt

en: Yes
nb: Ja

en: Exit the editor?
nb: Avslutt redigeringsverktøyet?

en: Open Project Manager?
nb: Åpne ProsjektManager?

en: Save & Quit
nb: Lagre & Avslutt

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
nb: Lagre endring til følgende scene(r) før avslutting?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
nb: Lagre endringer til følgende scene(r) før åpning av Prosjekt-Manager?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
nb: Dette alternativet er foreldet. Situasjoner der oppdatering må bli tvunget regnes nå som en feil. Vennligst rapporter.

en: Pick a Main Scene
nb: Velg en HovedScene

en: Close Scene
nb: Lukk Scene

en: Reopen Closed Scene
nb: Gjenåpne Lukket Scene

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
nb: Kan ikke laste addon-skript fra bane: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
nb: Kan ikke laste addon-skript fra stien: Basistypen '%s' er ikke en EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
nb: Kunne ikke laste tillegsskript fra sti: '%s' Script er ikke i verktøymodus.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
nb: Scene '%s' var automatisk importert, så den kan ikke modifiseres.
    For å gjøre endringer i den, kan du opprette en ny arvet scene.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
nb: Feil ved lasting av scene, den må være i prosjektbanen. Bruk "Importer" for å åpne scenen, så lagre den i prosjektbanen.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
nb: Scene '%s' har ødelagte avhengigheter:

en: Clear Recent Scenes
nb: Fjern Nylige Scener

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
nb: Ingen hovedscene har blitt definert, velg en?
    Du kan endre dette senere under "Prosjekt Innstilliner" i kategorien 'applikasjon'.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
nb: Den valgte scenen '%s' finnes ikke. Vil du velge en gyldig scene?
    Du kan endre dette senere i "Prosjektinnstillinger" under kategorien 'applikasjon'.

en: Save Layout
nb: Lagre Layout

en: Delete Layout
nb: Slett Layout

en: Default
nb: Standard

en: Close Tab
nb: Lukk fanen

en: Close Other Tabs
nb: Lukk Andre Faner

en: Close Tabs to the Right
nb: Lukk faner til høyre

en: Close All Tabs
nb: Lukk alle faner

en: Switch Scene Tab
nb: Bytt Scenefane

en: %d more files or folders
nb: %d flere filer eller mapper

en: %d more folders
nb: %d flere mapper

en: %d more files
nb: %d flere filer

en: Output
nb: Utgang

en: Inspector
nb: Inspektør

en: Version Control
nb: Versjonskontroll

en: Dock Position
nb: Dock-posisjon

en: Distraction Free Mode
nb: Distraksjonsfri Modus

en: Toggle distraction-free mode.
nb: Vis/skjul distraksjonsfri modus.

en: Add a new scene.
nb: Legg til ny scene.

en: Go to previously opened scene.
nb: Gå til forrige åpne scene.

en: Next tab
nb: Neste fane

en: Previous tab
nb: Forrige fane

en: Filter Files...
nb: Filtrer Filer...

en: Operations with scene files.
nb: Operasjoner med scene-filer.

en: New Scene
nb: Ny Scene

en: New Inherited Scene...
nb: Ny Arvet Scene...

en: Open Scene...
nb: Åpne Scene...

en: Open Recent
nb: Åpne nylig brukte

en: Save Scene
nb: Lagre Scene

en: Convert To...
nb: Konverter Til...

en: MeshLibrary...
nb: MeshBibliotek...

en: TileSet...
nb: Flissett…

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjør om

en: Project
nb: Prosjekt

en: Set Up Version Control
nb: Sett opp versjonskontroll

en: Shut Down Version Control
nb: Steng ned versjonskontroll

en: Export...
nb: Eksporter...

en: Tools
nb: Verktøy

en: Quit to Project List
nb: Avslutt til Prosjektliste

en: Deploy with Remote Debug
nb: Distribuer med ekstern feilsøking

en: Visible Collision Shapes
nb: Synlige kollisjons-former

en: Visible Navigation
nb: Synlig navigasjon

en: When this option is enabled, any changes made to the scene in the editor will be replicated in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
nb: Når denne innstillingen er aktivert, vil alle endringer gjort i scenen i redigeringsverktøyet bli gjenspeilet i det kjørende spillet.
    Når det brukes eksternt på en enhet, er dette mer effektivt med et nettverksfilsystem aktivert.

en: Editor Settings...
nb: Innstillinger for redigeringsverktøy …

en: Editor Layout
nb: Redigeringsverktøy Layout

en: Take Screenshot
nb: Ta skjermbilde

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
nb: Skjermavbildninger lagres i redigeringsdata/innstillingsmappen.

en: Toggle Fullscreen
nb: Veksle Fullskjerm

en: Open Editor Data/Settings Folder
nb: Åpne data for redigeringsverktøy/innstillingsmappe

en: Open Editor Data Folder
nb: Åpne Redigererdatamappen

en: Open Editor Settings Folder
nb: Åpne mappe for redigeringsverktøyinnstillinger

en: Community
nb: Samfunn

en: Play the project.
nb: Spill prosjektet.

en: Play
nb: Spill

en: Pause Scene
nb: Sett Scenen På Pause

en: Stop the scene.
nb: Stopp scenen.

en: Play the edited scene.
nb: Spill den redigerte scenen.

en: Play Scene
nb: Spill Scene

en: Play custom scene
nb: Spill tilpasset scene

en: Play Custom Scene
nb: Spill av Tilpasset Scene

en: FileSystem
nb: FilSystem

en: Expand Bottom Panel
nb: Utvid Nederste Panel

en: Don't Save
nb: Ikke Lagre

en: Import Templates From ZIP File
nb: Importer Mal Fra ZIP-Fil

en: Export Library
nb: Eksporter bibliotek

en: Merge With Existing
nb: Slå sammen Med Eksisterende

en: Open & Run a Script
nb: Åpne & Kjør et Skript

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
nb: Følgende filer er nyere på disken.
    Hvilken handling skal utføres?

en: Reload
nb: Oppdater

en: Resave
nb: Lagre på nytt

en: Load Errors
nb: Last feil

en: Select
nb: Velg

en: Open 2D Editor
nb: Åpne 2D-redigeringsverktøy

en: Open 3D Editor
nb: Åpne 3D-redigeringsverktøy

en: Open Script Editor
nb: Åpne Skriptredigeringsverktøy

en: Open Asset Library
nb: Åpne Assets-Bibliotek

en: Open the next Editor
nb: Åpne det neste redigeringsverktøyet

en: Open the previous Editor
nb: Åpne det forrige redigeringsverktøy

en: Warning!
nb: Advarsel!

en: Creating Mesh Previews
nb: Lager Forhåndsvisning av Mesh

en: Thumbnail...
nb: Miniatyrbilde...

en: Installed Plugins:
nb: Installerte Plugins:

en: Update
nb: Oppdater

en: Version
nb: Versjon

en: Author
nb: Forfatter

en: Measure:
nb: Mål:

en: Frame %
nb: Bilde %

en: Physics Frame %
nb: Fysikk-Frame %

en: Inclusive
nb: Inklusiv

en: Self
nb: Selv

en: Frame #:
nb: Bilde #:

en: Calls
nb: Samtaler

en: Debugger
nb: Feilsøkingsprogram

en: On
nb: På

en: Layer
nb: Lag

en: Bit %d, value %d
nb: Bit %d, verdi %d

en: [Empty]
nb: [Tom]

en: Assign...
nb: Tilordne...

en: Invalid RID
nb: Ugyldig RID

en: Pick a Viewport
nb: Velg visningsvindu

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Remove Item
nb: Fjern Gjenstand

en: Add Key/Value Pair
nb: Legg Til Nøkkel/Verdi Par

en: Make Unique
nb: Gjør Unik

en: Paste
nb: Lim inn

en: New %s
nb: Ny %s

en: New Script
nb: Nytt Skript

en: Write your logic in the _run() method.
nb: Skriv logikken din i _run() metoden.

en: There is an edited scene already.
nb: Det er en redigert scene allerede.

en: Couldn't instance script:
nb: Kunne ikke innstansiere skript:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
nb: Glemte du nøkkelordet 'tool'?

en: Couldn't run script:
nb: Kunne ikke kjøre skript:

en: Did you forget the '_run' method?
nb: Glemte du '_run'-metoden?

en: Theme
nb: Tema

en: Preset
nb: Forhåndsinnstilling

en: Auto Indent
nb: Automatisk Innrykk

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Completion
nb: Fullføring

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Project Manager
nb: Prosjekthåndterer

en: Select Node(s) to Import
nb: Velg node(r) som skal importeres

en: Browse
nb: See gjennom

en: Scene Path:
nb: Scene-Sti:

en: Import From Node:
nb: Importer Fra Node:

en: Error requesting URL:
nb: Feil ved nettadresse-forespørsel:

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
nb: Ingen nedlastningslink funnet for denne versjonen. Direkte nedlastning er kun mulig for offisielle utvigelser.

en: Disconnected
nb: Koblet fra

en: Resolving
nb: Løser

en: Can't Resolve
nb: Kan ikke Løses

en: Connecting...
nb: Kobler til…

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Connection Error
nb: Tilkoblingsfeil

en: Extracting Export Templates
nb: Ekstraherer Eksport Mal

en: Importing:
nb: Importerer:

en: Current Version:
nb: Nåværende versjon:

en: Open Folder
nb: Åpne mappe…

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
nb: Status: Import av fil feilet. Reparer filen eller importer igjen manuelt.

en: Cannot move a folder into itself.
nb: Kan ikke flytte en mappe inn i seg selv.

en: Error moving:
nb: Feil ved flytting:

en: Unable to update dependencies:
nb: Kan ikke oppdatere avhengigheter:

en: No name provided.
nb: Ingen navn gitt.

en: A file or folder with this name already exists.
nb: En fil eller mappe med dette navnet eksisterer allerede.

en: Name contains invalid characters.
nb: Navn inneholder ugyldige tegn.

en: The following files or folders conflict with items in the target location '%s':
    
    %s
    
    Do you wish to overwrite them?
nb: Disse filene eller mappene er i konflikt med oppføringene i målstedet «%s»:
    
    %s
    
    Ønsker du å overskrive dem?

en: Renaming file:
nb: Endrer filnavn:

en: Renaming folder:
nb: Ender mappenavn:

en: Instance
nb: Instans

en: Add to Favorites
nb: Legg til i favoritter

en: Remove from Favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Edit Dependencies...
nb: Endre Avhengigheter...

en: View Owners...
nb: Vis Eiere...

en: Move To...
nb: Flytt Til...

en: Expand All
nb: Utvid alle

en: Collapse All
nb: Fold sammen alle

en: Rename...
nb: Gi nytt navn...

en: Re-Scan Filesystem
nb: Gjennomsøk filsystem på ny

en: Search files
nb: Søk i filer

en: Scanning Files,
    Please Wait...
nb: Gjennomgår filer,
    Vent…

en: Move
nb: Flytt

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Overwrite
nb: Overskriv

en: Create Script
nb: Opprett skript

en: Find in Files
nb: Finn i filer

en: Find:
nb: Finn:

en: Replace:
nb: Erstatt:

en: Folder:
nb: Mappe:

en: Find...
nb: Finn...

en: Replace...
nb: Erstatt...

en: Searching...
nb: Søker …

en: Add to Group
nb: Legg til i Gruppe

en: Remove from Group
nb: Fjern fra Gruppe

en: Group name already exists.
nb: Gruppenavnet finnes allerede.

en: Groups
nb: Grupper

en: Empty groups will be automatically removed.
nb: Tomme grupper vil automatisk bli fjernet.

en: Group Editor
nb: Redigeringsverktøy for grupper

en: Manage Groups
nb: Håndter grupper

en: Import as Single Scene
nb: Importer som Enkel Scene

en: Import with Separate Animations
nb: Importer med Separerte Animasjoner

en: Import with Separate Materials
nb: Importer med Separerte Materialer

en: Import with Separate Objects
nb: Importer med Separerte Objekter

en: Import with Separate Objects+Materials
nb: Importer med Separerte Objekter+Materialer

en: Import with Separate Objects+Animations
nb: Importer med Separerte Objekter+Animasjoner

en: Import with Separate Materials+Animations
nb: Importer med Separerte Materialer+Animasjoner

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
nb: Importer med Separerte Objekter+Materialer+Animasjoner

en: Import as Multiple Scenes
nb: Importer som Flere Scener

en: Import as Multiple Scenes+Materials
nb: Importer som Flere Scener+Materialer

en: Import Scene
nb: Importer Scene

en: Importing Scene...
nb: Importerer Scene...

en: Generating Lightmaps
nb: Genererer lyskart

en: Running Custom Script...
nb: Kjører Tilpasser Skript...

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
nb: Ugyldig/ødelagt skript for post-import (sjekk konsoll):

en: Error running post-import script:
nb: Feil ved kjøring av post-import script:

en: Saving...
nb: Lagrer...

en: %d Files
nb: %d Filer

en: Set as Default for '%s'
nb: Sett som Standard for '%s'

en: Clear Default for '%s'
nb: Fjern Standard for '%s'

en: Reimport
nb: Reimporter

en: Import As:
nb: Importer Som:

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
nb: Å endre typen av en importert fil krever omstart av redigereren

en: Failed to load resource.
nb: Kunne ikke laste ressurs.

en: Raw
nb: Rå

en: Make Sub-Resources Unique
nb: Lag underressurser unike

en: Create a new resource in memory and edit it.
nb: Lag en ny ressurs i minnet og endre den.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
nb: Last inn en eksisterende ressurs fra disk og rediger den.

en: Save the currently edited resource.
nb: Lagre den nylige redigerte ressursen.

en: Save As...
nb: Lagre Som...

en: Copy Resource
nb: Kopier Ressurs

en: Go to the previous edited object in history.
nb: Gå til det forrige redigerte objektet i historikken.

en: Go to the next edited object in history.
nb: Gå til det neste redigerte objektet i historikken.

en: History of recently edited objects.
nb: Historikk av nylige redigerte objekter.

en: Changes may be lost!
nb: Endringer kan bli tapt!

en: Plugin Name:
nb: Navn på tillegg:

en: Subfolder:
nb: Undermappe:

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Version:
nb: Versjon:

en: Language:
nb: Språk:

en: Activate now?
nb: Aktiver nå?

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
nb: Rediger punkter.
    Venstreklikk: Flytt punkt
    Høyreklikk: Fjern punkt

en: Insert Point
nb: Sett inn punkt

en: Add Animation
nb: Legg til Animasjon

en: Add %s
nb: Legg til %s

en: Load...
nb: Last...

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
nb: Denne typen node kan ikke bli brukt. Kun rotnoder er tillatt.

en: Move BlendSpace1D Node Point
nb: Flytt BlendSpace1D Nodepunkt

en: Select and move points, create points with RMB.
nb: Velg og flytt punkt, lag punkt med høyre museklikk.

en: Point
nb: Punkt

en: Triangle already exists.
nb: Triangelet finnes allerede.

en: Edit Filters
nb: Rediger filtere

en: Functions
nb: Funksjoner

en: New Animation Name:
nb: Nytt Animasjonsnavn:

en: New Anim
nb: Ny Anim

en: Create New Animation
nb: Lag Ny Animasjon

en: Change Animation Name:
nb: Endre Animasjonsnavn:

en: Rename Animation
nb: Endre navn på Animasjon

en: Delete Animation?
nb: Fjern Animasjon?

en: Remove Animation
nb: Fjern Animasjon

en: Invalid animation name!
nb: Ugyldig animasjonsnavn!

en: Animation name already exists!
nb: Animasjonsnavnet finnes allerede!

en: Duplicate Animation
nb: Dupliser Animasjon

en: Change Blend Time
nb: Endre Blend-Tid

en: Load Animation
nb: Last Animasjon

en: No animation resource on clipboard!
nb: Ingen animasjonsressurs på utklippstavlen!

en: Pasted Animation
nb: Limt inn Animasjon

en: Paste Animation
nb: Lim inn Animasjon

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
nb: Spill av valgte animasjon baklengs fra gjeldende posisjon. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
nb: Spill av valgte animasjon baklengs fra slutten. (Shift+A)

en: Stop animation playback. (S)
nb: Stopp avspilling av animasjon. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
nb: Spill av valgte animasjon fra start. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
nb: Spill av valgte animasjon fra gjeldende posisjon. (D)

en: Animation position (in seconds).
nb: Animasjonsposisjon (i sekunder).

en: Scale animation playback globally for the node.
nb: Skaler animasjonsavspilling globalt for noden.

en: Animation Tools
nb: Animasjonsverktøy

en: New
nb: Nye

en: Display list of animations in player.
nb: Vis liste av animasjoner i avspiller.

en: Enable Onion Skinning
nb: Aktiver Løk-Lag

en: Directions
nb: Retninger

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
nb: Fortid

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
nb: Fremtid

en: Depth
nb: Dybde

en: 1 step
nb: 1 steg

en: 2 steps
nb: 2 steg

en: 3 steps
nb: 3 steg

en: Differences Only
nb: Kun Forskjeller

en: Force White Modulate
nb: Tving Hvit-Modulat

en: Include Gizmos (3D)
nb: Inkluder Gizmoer (3D)

en: Animation Name:
nb: Animasjonsnavn:

en: Error!
nb: Feil!

en: Blend Times:
nb: Blend-Tid:

en: Transition exists!
nb: Overgang eksisterer!

en: Add Node
nb: Legg til node

en: Immediate
nb: Umiddelbart

en: Sync
nb: Synkroniser

en: Travel
nb: Reise

en: AnimationTree
nb: Animasjontre

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: Fade In (s):
nb: Fade Inn (s):

en: Fade Out (s):
nb: Fade Ut (s):

en: Blend
nb: Bland

en: Auto Restart:
nb: Start Om Igjen Automatisk:

en: Restart (s):
nb: Omstart (s):

en: Random Restart (s):
nb: Tilfeldig Omstart (s):

en: Amount:
nb: Mengde:

en: X-Fade Time (s):
nb: X-Fade Tid (s):

en: Add Input
nb: Legg til inndata

en: Delete Input
nb: Slett Input

en: Animation tree is valid.
nb: Animasjonstre er gyldig.

en: Animation tree is invalid.
nb: Animasjonstre er ugyldig.

en: Animation Node
nb: Animasjonsnode

en: Mix Node
nb: Miks-Node

en: TimeScale Node
nb: TidSkala Node

en: TimeSeek Node
nb: TidSøk Node

en: Transition Node
nb: Overgang Node

en: Import Animations...
nb: Importer Animasjoner...

en: Edit Node Filters
nb: Rediger Node-Filtre

en: Filters...
nb: Filtre...

en: Contents:
nb: Innhold:

en: View Files
nb: Vis Filer

en: Download
nb: Last ned

en: Connection error, please try again.
nb: Tilkoblingsfeil, vennligst prøv igjen.

en: Can't connect.
nb: Kan ikke koble til.

en: Can't connect to host:
nb: Kan ikke koble til tjener:

en: No response from host:
nb: Ingen respons fra tjener:

en: No response.
nb: Ingen respons.

en: Can't resolve hostname:
nb: Kan ikke løse tjenernavn:

en: Request failed, return code:
nb: Forespørsel feilet, returneringskode:

en: Request failed, too many redirects
nb: Forespørsel feilet, for mange omdirigeringer

en: Failed:
nb: Feilet:

en: Expected:
nb: Forventet:

en: Got:
nb: Fikk:

en: Downloading...
nb: Laster ned...

en: Resolving...
nb: Løser...

en: Idle
nb: Inaktiv

en: Retry
nb: Prøv på nytt

en: Download Error
nb: Feil ved nedlasting

en: Recently Updated
nb: Nylig oppdatert

en: Name (A-Z)
nb: Navn (A-Z)

en: Name (Z-A)
nb: Navn (Z-A)

en: Loading...
nb: Laster...

en: All
nb: Alle

en: Import...
nb: Importer...

en: Sort:
nb: Sorter:

en: Category:
nb: Kategori:

en: Site:
nb: Side:

en: Support
nb: Støtte

en: Official
nb: Offisiell

en: Testing
nb: Tester

en: Assets ZIP File
nb: Assets ZIP-Fil

en: Failed creating lightmap images, make sure path is writable.
nb: Laging av lysmapbilder feilet, forsikre om at stien er skrivbar.

en: Preview
nb: Forhåndvisning

en: Configure Snap
nb: Konfigurer Snap

en: Grid Offset:
nb: Rutenett Offset:

en: Grid Step:
nb: Rutenett Steg:

en: Rotation Offset:
nb: Rotasjon Offset:

en: Rotation Step:
nb: Rotasjon Steg:

en: Locked
nb: Låst

en: Top Left
nb: Øverst til venstre

en: Top Right
nb: Øverst til høyre

en: Bottom Right
nb: Nederst til høyre

en: Bottom Left
nb: Nederst til venstre

en: Center Left
nb: I midten til venstre

en: Center Right
nb: I midten til høyre

en: Center
nb: I midten

en: Anchors only
nb: Kun anker

en: Change Anchors and Margins
nb: Endre Anker og Marginer

en: Change Anchors
nb: Endre Anker

en: Paste Pose
nb: Lim Inn Pose

en: Make IK Chain
nb: Lag IK Kjede

en: Clear IK Chain
nb: Fjern IK Kjede

en: Zoom Reset
nb: Tilbakestill forstørring

en: Select Mode
nb: Velg Modus

en: Move Mode
nb: Flytt Modus

en: Rotate Mode
nb: Roter Modus

en: Scale Mode
nb: Skaler Modus

en: Click to change object's rotation pivot.
nb: Klikk for å endre objektets rotasjonspivot.

en: Pan Mode
nb: Panorerings-Modus

en: Ruler Mode
nb: Linjal Modus

en: Use Smart Snap
nb: Bruk Smart Snap

en: Use Grid Snap
nb: Bruk Rutenett Snap

en: Use Rotation Snap
nb: Bruk Rotasjons-Snap

en: Snap Relative
nb: Snap Relativt

en: Use Pixel Snap
nb: Bruk Piksel Snap

en: Configure Snap...
nb: Konfigurer Snap...

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
nb: Lås fast det valgte objektet (kan ikke flyttes).

en: Unlock the selected object (can be moved).
nb: Lås opp det valgte objektet (kan flyttes).

en: Makes sure the object's children are not selectable.
nb: Vær sikker at objektets barn ikke er valgbar.

en: Restores the object's children's ability to be selected.
nb: Gjenopprett objektets barn sin mulighet for å bli valgt.

en: Show Bones
nb: Vis Ben

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
nb: Vis

en: Grid
nb: Rutenett

en: Show Helpers
nb: Vis Hjelpere

en: Show Rulers
nb: Vis linjaler

en: Show Guides
nb: Vis Veiledere

en: Frame Selection
nb: Bildeutvalg

en: Layout
nb: Utforming

en: Insert Key (Existing Tracks)
nb: Sett inn Nøkkel (Eksisterende Spor)

en: Copy Pose
nb: Kopier Pose

en: Clear Pose
nb: Fjern Posering

en: Multiply grid step by 2
nb: Multipliser rutenett-steg med 2

en: Divide grid step by 2
nb: Del rutenett-steg med 2

en: Pan View
nb: Panoreringsvisning

en: Adding %s...
nb: Legger til %s...

en: Cannot instantiate multiple nodes without root.
nb: Kan ikke instansiere flere noder uten rot.

en: Create Node
nb: Lag Node

en: Error instancing scene from %s
nb: Feil ved instansiering av scene fra %s

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
nb: Dra & Slipp + Shift: Legg til node som søsken
    Dra & Slipp + Alft: Endre nodetype

en: Edit Poly
nb: Rediger Poly

en: Edit Poly (Remove Point)
nb: Rediger Poly (fjern punkt)

en: Restart
nb: Omstart

en: Particles
nb: Partikler

en: Smoothstep
nb: Smooth-steg

en: Modify Curve Point
nb: Modifiser Kurvepunkt

en: Modify Curve Tangent
nb: Modifiser Kurvetangent

en: Load Preset
nb: Åpne forhåndsinnstilling

en: Remove Curve Point
nb: Fjern Kurvepunkt

en: Hold Shift to edit tangents individually
nb: Hold Shift for å endre tangenter individuelt

en: Bake GI Probe
nb: Bak GI Probe

en: Text
nb: Tekst

en: Icon
nb: Ikon

en: Item %d
nb: Element %d

en: Items
nb: Elementer

en: This doesn't work on scene root!
nb: Dette virker ikke på sceneroten!

en: Could not create outline!
nb: Kunne ikke lage omriss!

en: Create Outline
nb: Lag Omriss

en: Remove item %d?
nb: Fjern element %d?

en: Update from existing scene?:
    %s
nb: Oppdater fra eksisterende scene?:
    %s

en: Add Item
nb: Legg til en gjenstand

en: Remove Selected Item
nb: Fjern Valgte Element

en: Update from Scene
nb: Oppdater fra Scene

en: X-Axis
nb: X-Akse

en: Y-Axis
nb: Y-Akse

en: Z-Axis
nb: Z-Akse

en: Random Rotation:
nb: Tilfeldig Rotasjon:

en: Random Tilt:
nb: Tilfeldig Tilt:

en: Random Scale:
nb: Tilfeldig Skala:

en: Surface Points
nb: Overflatepunkter

en: Volume
nb: Volum

en: Add Point to Curve
nb: Legg til Punkt på Kurve

en: Move Point in Curve
nb: Flytt Punkt på Kurve

en: Select Points
nb: Velg Punkter

en: Shift+Drag: Select Control Points
nb: Shift+Dra: Velg Kontrollpunkter

en: Click: Add Point
nb: Klikk: Legg til Punkt

en: Right Click: Delete Point
nb: Høyreklikk: Fjern Punkt

en: Select Control Points (Shift+Drag)
nb: Velg Kontrollpunkter (Shift+Dra)

en: Add Point (in empty space)
nb: Legg til Punkt (i tomt rom)

en: Delete Point
nb: Slett punkt

en: Close Curve
nb: Lukk Kurve

en: Options
nb: Innstillinger

en: Curve Point #
nb: Kurvepunkt #

en: Split Path
nb: Splitt Sti

en: Remove Path Point
nb: Fjern Stipunkt

en: Split Segment (in curve)
nb: Split Segment (i kurve)

en: Open Polygon 2D UV editor.
nb: Åpne 2D-redigeringsverktøy for polygon-UV

en: Points
nb: Poeng

en: Shift: Move All
nb: Shift: Flytt Alle

en: Ctrl: Rotate
nb: Ctrl: Roter

en: Shift+Ctrl: Scale
nb: Shift+Ctrl: Skaler

en: Move Polygon
nb: Flytt Polygon

en: Rotate Polygon
nb: Roter Polygon

en: Scale Polygon
nb: Skaler Polygon

en: Clear UV
nb: Fjern UV

en: Grid Settings
nb: Instillinger for rutenett

en: Enable Snap
nb: Aktiver Snap

en: Show Grid
nb: Vis Rutenett

en: ERROR: Couldn't load resource!
nb: FEIL: Kunne ikke laste ressurs!

en: Add Resource
nb: Legg til Ressurs

en: Rename Resource
nb: Gi nytt navn til Ressurs

en: Delete Resource
nb: Fjern Ressurs

en: Resource clipboard is empty!
nb: Ressurs-utklippstavle er tom!

en: Paste Resource
nb: Lim inn Ressurs

en: Instance:
nb: Instans:

en: Open in Editor
nb: Åpne i Redigeringsverktøy

en: Load Resource
nb: Last Ressurs

en: Clear Recent Files
nb: Fjern Nylige Filer

en: Close and save changes?
nb: Lukke og lagre endringer?

en: Error writing TextFile:
nb: Feil ved lagring av TextFile:

en: Error saving file!
nb: Feil ved lagring av filen!

en: Error while saving theme.
nb: Feil ved lagring av tema

en: Error Saving
nb: Feil ved lagring

en: Error importing theme.
nb: Feil ved importering av tema.

en: Error Importing
nb: Feil ved importering

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Import Theme
nb: Importer Tema

en: Error while saving theme
nb: Feil ved lagring av tema

en: Error saving
nb: Feil ved lagring

en: Save Theme As...
nb: Lagre drakt som …

en: Find Next
nb: Finn neste

en: Find Previous
nb: Finn forrige

en: Sort
nb: Sortering

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

en: File
nb: Fil

en: Reopen Closed Script
nb: Gjenåpne Lukket Skript

en: Save All
nb: Lagre alle

en: Copy Script Path
nb: Kopier Skript-Sti

en: History Previous
nb: Historie Forrige

en: Reload Theme
nb: Gjeninnlast drakt

en: Save Theme
nb: Lagre drakt

en: Close All
nb: Lukk alle

en: Close Docs
nb: Lukk Dokumentasjon

en: Search
nb: Søk

en: Step Into
nb: Stepp Inn i

en: Step Over
nb: Stepp over

en: Break
nb: Stopp

en: Continue
nb: Fortsett

en: Keep Debugger Open
nb: Hold feilretteren åpen

en: Online Docs
nb: Online Dokumentasjon

en: Search the reference documentation.
nb: Søk i referanse-dokumentasjonen.

en: Go to previous edited document.
nb: Gå til tidligere redigert dokument.

en: Go to next edited document.
nb: Gå til neste redigerte dokument.

en: Discard
nb: Forkast

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Source
nb: Kilde

en: Target
nb: Mål

en: Line
nb: Linje

en: Go to Function
nb: Gå til Funksjon

en: Pick Color
nb: Velg farge

en: Uppercase
nb: Store bokstaver

en: Lowercase
nb: Små bokstaver

en: Capitalize
nb: Stor forbokstav

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Breakpoints
nb: Stoppunkter

en: Go To
nb: Gå til

en: Cut
nb: Kutt

en: Select All
nb: Velg alle

en: Delete Line
nb: Slett Linje

en: Indent Left
nb: Innrykk Venstre

en: Indent Right
nb: Innrykk Høyre

en: Toggle Comment
nb: Veksle Kommentar

en: Fold/Unfold Line
nb: Veksle Linjebretting

en: Fold All Lines
nb: Fold sammen alle linjer

en: Unfold All Lines
nb: Brett ut alle linjer

en: Evaluate Selection
nb: Evaluer Seleksjon

en: Convert Indent to Spaces
nb: Konverter Innrykk til Mellomrom

en: Convert Indent to Tabs
nb: Konverter Inrykk til Tabs

en: Toggle Bookmark
nb: Veksle Bokmerke

en: Go to Next Bookmark
nb: Gå til Neste Bokmerke

en: Go to Previous Bookmark
nb: Gå til Forrige Bokmerke

en: Toggle Breakpoint
nb: Slå av/på stoppunkt

en: Go to Previous Breakpoint
nb: Gå til Forrige Steg

en: Skeleton
nb: Skelett

en: Perspective
nb: Perspektiv

en: Rotate
nb: Roter

note: TRANSLATORS: This refers to the movement that changes the position of an object.
en: Translate
nb: Oversett

en: Rotating %s degrees.
nb: Roterer %s grader.

en: Right View.
nb: Høyrevisning.

en: Front View.
nb: Frontvisning.

en: Rear View.
nb: Bakvisning.

en: No parent to instance a child at.
nb: Ingen foreldre å instansere et barn på.

en: This operation requires a single selected node.
nb: Denne operasjonen krever én valgt node.

en: View Information
nb: Vis Informasjon

en: View FPS
nb: Vis FPS

en: Half Resolution
nb: Halver Oppløsning

en: Use Snap
nb: Bruk Snap

en: Bottom View
nb: Bunnvisning

en: Top View
nb: Toppvisning

en: Rear View
nb: Bakvisning

en: Front View
nb: Frontvisning

en: Left View
nb: Venstrevisning

en: Right View
nb: Høyrevisning

en: Switch Perspective/Orthogonal View
nb: Bytt Perspektiv/Ortogonal Fremvisning

en: Snap Object to Floor
nb: Snap Objekt til Gulv

en: Settings...
nb: Innstillinger…

en: Perspective FOV (deg.):
nb: Perspektiv-synsv. (deg.):

en: Post
nb: Send

en: Settings:
nb: Innstillinger:

en: (empty)
nb: (tom)

en: Loop
nb: Repeter

en: Offset:
nb: Avstand:

en: Updating the editor
nb: Oppdaterer redigeringsverktøyet

en: Deselect All
nb: Velg ingen

en: Types:
nb: Typer:

en: Import Items
nb: Importer gjenstander

en: Item
nb: Oppføring

en: Submenu
nb: Undermeny

en: Tab 1
nb: Fane 1

en: Tab 2
nb: Fane 2

en: Tab 3
nb: Fane 3

en: Subtree
nb: Undertre

en: Erase Selection
nb: Fjern Seleksjon

en: Cut Selection
nb: Klipp ut Seleksjon

en: Bucket Fill
nb: Bøttefylling

en: Find Tile
nb: Finn Flis

en: Transpose
nb: Transposer

en: Rotate Left
nb: Roter til venstre

en: Rotate Right
nb: Roter til høyre

en: Flip Horizontally
nb: Vend horisontalt

en: Flip Vertically
nb: Vend loddrett

en: Clear Transform
nb: Nullstill Transformasjon

en: Next Coordinate
nb: Neste Koordinat

en: Previous Coordinate
nb: Forrige Koordinat

en: Priority
nb: Prioritet

en: Region Mode
nb: Region Modus

en: Collision Mode
nb: Kollisjon Modus

en: Occlusion Mode
nb: Okklusjon Modus

en: Navigation Mode
nb: Navigasjon Modus

en: Bitmask Mode
nb: Bitmaske Modus

en: Priority Mode
nb: Prioritet Modus

en: Icon Mode
nb: Ikon Modus

en: Z Index Mode
nb: Z Indeks Modus

en: Delete selected Rect.
nb: Slett valgte Rect.

en: Select current edited sub-tile.
    Click on another Tile to edit it.
nb: Velg gjeldende redigerte underflis.
    Klikk på en annen flis for å redigere den.

en: LMB: Set bit on.
    RMB: Set bit off.
    Shift+LMB: Set wildcard bit.
    Click on another Tile to edit it.
nb: Venstreklikk: Sett bit på.
    Høyreklikk: Sett bit av.
    Skift+venstreklikk: Sett jokertegn-bit.
    Klikk på en annen flis for å redigere den.

en: Select sub-tile to change its z index.
    Click on another Tile to edit it.
nb: Velg underflis for å endre z-indeksen.
    Klikk på en annen flis for å redigere den.

en: Step
nb: Steg

en: Commit
nb: Sjekk inn

en: Commit Changes
nb: Sjekk inn endringer

en: Modified
nb: Endret

en: Deleted
nb: Slettet

en: Vector
nb: Vektor

en: Boolean
nb: Boolsk verdi

en: Paste Nodes
nb: Lim inn Noder

en: Light
nb: Lys

en: Runnable
nb: Kjørbar

en: Delete preset '%s'?
nb: Slett forhåndsinnstillingen «%s»?

en: Presets
nb: Forhåndsinnstillinger

en: Add...
nb: Legg til…

en: Resources
nb: Ressurser

en: Export all resources in the project
nb: Eksporter alle ressurser i prosjektet

en: Export selected scenes (and dependencies)
nb: Eksporter valgte scener (og avhengigheter)

en: Export selected resources (and dependencies)
nb: Exporter valgte ressurser (og avhengigheter)

en: Features
nb: Funksjoner

en: Script
nb: Skript

en: ZIP File
nb: ZIP-fil

en: Please choose an empty folder.
nb: Velg en tom mappe.

en: New Game Project
nb: Nytt Spill-Prosjekt

en: Couldn't create project.godot in project path.
nb: Kunne ikke lage project.godot i prosjektstien.

en: The following files failed extraction from package:
nb: De følgende filene feilet ekstrahering fra pakke:

en: Rename Project
nb: Endre Navn på Prosjekt

en: Import Existing Project
nb: Importer Eksisterende Prosjekt

en: Import & Edit
nb: Importer & Endre

en: Create New Project
nb: Opprett Nytt Prosjekt

en: Create & Edit
nb: Opprett og rediger

en: Install Project:
nb: Installer Prosjekt:

en: Install & Edit
nb: Installer & Endre

en: Project Name:
nb: Prosjektnavn:

en: Project Path:
nb: Prosjektsti:

en: Project Installation Path:
nb: Prosjekt installasjonsti:

en: Renderer:
nb: Opptegner:

en: Not supported by your GPU drivers.
nb: Støttes ikke av dine GPU-drivere.

en: Higher visual quality
    All features available
    Incompatible with older hardware
    Not recommended for web games
nb: Høyere visuell kvalitet
    All funksjonalitet tilgjengelig
    Fungerer ikke med eldre maskinvare
    Ikke anbefalt for nettsidebaserte spill

en: Lower visual quality
    Some features not available
    Works on most hardware
    Recommended for web games
nb: Lavere visuell kvalitet
    Noe funksjonalitet er ikke tilgjengelig
    Virker på det meste av maskinvare
    Anbefalt for nettsidebaserte spill

en: Renderer can be changed later, but scenes may need to be adjusted.
nb: Rendrer kan endres senere, men scener må kanskje justeres.

en: Missing Project
nb: Manglede Prosjekt

en: Local
nb: Lokal

en: Local Projects
nb: Lokale prosjekter

en: Can't open project at '%s'.
nb: Kan ikke åpne prosjektet i '%s'.

en: Are you sure to open more than one project?
nb: Er du sikker på at du vil åpne mer enn ett prosjekt?

en: Remove %d projects from the list?
nb: Fjern %d prosjekter fra listen?

en: Remove this project from the list?
nb: Fjern dette prosjektet fra listen?

en: Remove all missing projects from the list?
    The project folders' contents won't be modified.
nb: Fjern alle manglende prosjekter fra listen?
    Innhold i prosjektmappene vil ikke påvirkes.

en: Are you sure to scan %s folders for existing Godot projects?
    This could take a while.
nb: Er du sikker på at du vil søke gjennom %s mapper etter eksisterende Godotprosjekter.
    Det kan ta en stund.

en: Last Modified
nb: Sist endret

en: Edit Project
nb: Rediger Prosjekt

en: Run Project
nb: Kjør prosjektet

en: Scan
nb: Søk

en: Scan Projects
nb: Søk etter prosjekter

en: Select a Folder to Scan
nb: Velg en mappe å søke gjennom

en: New Project
nb: Nytt prosjekt

en: Import Project
nb: Importert prosjekt

en: Remove Project
nb: Fjern prosjekt

en: Remove Missing
nb: Fjern manglende

en: About
nb: Om

en: Restart Now
nb: Start på nytt nå

en: Remove All
nb: Fjern alle

en: Also delete project contents (no undo!)
nb: Slett også prosjektets innhold (kan ikke reverseres!)

en: Can't run project
nb: Kan ikke kjøre prosjekt

en: Filter projects
nb: Filtre prosjekter

en: Mouse Button
nb: Museknapp

en: An action with the name '%s' already exists.
nb: En handling med navnet '%s' finnes allerede.

en: All Devices
nb: Alle enheter

en: Press a Key...
nb: Trykk en tast...

en: Left Button
nb: Venstre knapp

en: Right Button
nb: Høyre knapp

en: Middle Button
nb: Midtknapp

en: X Button 1
nb: X knapp 1

en: X Button 2
nb: X knapp 2

en: Add Event
nb: Legg til hendelse

en: Button
nb: Knapp

en: Left Button.
nb: Venstre knapp.

en: Right Button.
nb: Høyre knapp.

en: Middle Button.
nb: Midtknapp.

en: No property '%s' exists.
nb: Egenskapen «%s» eksisterer ikke.

en: Delete Item
nb: Slett objektet

en: Remove Translation
nb: Fjern oversettelse

en: General
nb: Generelt

en: Override For...
nb: Overstyr for...

en: Deadzone
nb: Dødsone

en: Device:
nb: Enhet:

en: Localization
nb: Lokalisering

en: Translations
nb: Oversettelser

en: Translations:
nb: Oversettelser:

en: Preset...
nb: Forhåndsinnstilt...

en: File...
nb: Fil...

en: Assign
nb: Knytt

en: Select Node
nb: Velg node

en: Batch Rename
nb: Endre Navn på Parti

en: Advanced Options
nb: Avanserte alternativer

en: Current scene name
nb: Navn på gjeldende scene

en: Padding
nb: Fyll

en: Style
nb: Stil

en: Keep
nb: Behold

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Delete %d nodes and any children?
nb: Slett %d noder og eventuelle barn?

en: Delete %d nodes?
nb: Slett %d noder?

en: Delete node "%s"?
nb: Slett noden "%s"?

en: Create Root Node:
nb: Opprett rot-node:

en: User Interface
nb: Brukergrensesnitt

en: Other Node
nb: Andre noder

en: Copy Node Path
nb: Kopier Node-bane

en: Instance a scene file as a Node. Creates an inherited scene if no root node exists.
nb: Opprett en scenefil som en node. Oppretter en arvet scene hvis det ikke finnes en rot-node.

en: Remote
nb: Ekstern

en: Toggle Visibility
nb: Juster synlighet

en: Path is empty.
nb: Stien er tom.

en: Filename is empty.
nb: Filnavnet er tomt.

en: Path is not local.
nb: Stien er ikke lokal.

en: File does not exist.
nb: Fil eksisterer ikke.

en: N/A
nb: Ikke aktuelt

en: Open Script / Choose Location
nb: Åpne skript / Velg plassering

en: Template:
nb: Mal:

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Error:
nb: Feil:

en: C++ Error
nb: C++-feil

en: C++ Error:
nb: C++-feil:

en: Source:
nb: Kildekode:

en: Errors
nb: Feil

en: Copy Error
nb: Feil ved kopiering

en: Monitor
nb: Skjerm

en: Monitors
nb: Skjermer

en: Usage
nb: Bruk

en: Misc
nb: Diverse

en: Editor Settings
nb: Innstillinger for redigeringsverktøy

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Library
nb: Bibliotek

en: Platform
nb: Plattform

en: Not a script with an instance
nb: Ikke et skript med en instans

en: Not based on a script
nb: Ikke basert på et skript

en: Not based on a resource file
nb: Ikke basert på en ressursfil

en: Post processing
nb: Etterbehandling

en: Calculating grid size...
nb: Regner ut rutenettstørrelse…

en: Partitioning...
nb: Partisjonerer...

en: Creating contours...
nb: Lager konturer...

en: Done!
nb: Ferdig

en: Return value must be assigned to first element of node working memory! Fix your node please.
nb: Returverdi må bli tidelt til det første elementet av node fungerende minne! Fiks noden din vær så snill.

en: Variables:
nb: Variabler:

en: Signals:
nb: Signaler:

en: Name is not a valid identifier:
nb: Navn er ikke en gyldig identifikator:

en: Name already in use by another func/var/signal:
nb: Navnet er allerede i bruk av annen funk/var/signal:

en: Rename Function
nb: Endre navn på funksjonen

en: Rename Variable
nb: Endre navn på variabelen

en: Rename Signal
nb: Endre navn på signalet

en: Add Function
nb: Legg til funksjon

en: Add Variable
nb: Legg til variabel

en: Add Signal
nb: Legg til signal

en: Change Expression
nb: Endre uttrykk

en: Can't copy the function node.
nb: Kan ikke kopiere funksjonsnoden.

en: Hold Ctrl to drop a Getter. Hold Shift to drop a generic signature.
nb: Hold Ctrl for å slippe en Getter. Hold Skift for å slippe en generisk signatur.

en: Hold Ctrl to drop a simple reference to the node.
nb: Hold Ctrl for å slippe en enkel referanse til noden.

en: Add Node(s) From Tree
nb: Legg til node(r) fra tre

en: Remove Function
nb: Fjern Funksjon

en: Remove Variable
nb: Fjern variabel

en: Editing Variable:
nb: Redigerer variabel:

en: Remove Signal
nb: Fjern signal

en: Editing Signal:
nb: Redigerer signal:

en: Members:
nb: Medlemmer:

en: Delete Selected
nb: Slett valgt

en: Find Node Type
nb: Finn Node Type

en: Copy Nodes
nb: Kopier Noder

en: Cut Nodes
nb: Klipp ut Noder

en: Make Function
nb: Lag Funksjon

en: Refresh Graph
nb: Oppdater Graf

en: Edit Member
nb: Rediger Medlem

en: Iterator became invalid
nb: Iterator ble ugyldig

en: Base object is not a Node!
nb: Baseobjekt er ikke en Node!

en: Invalid index property name '%s' in node %s.
nb: Ugyldig navn for indeksegenskap '%s' i noden %s.

en: Select device from the list
nb: Velg enhet fra listen

en: Uninstalling...
nb: Avinstallerer …

en: Done
nb: Fullført

en: Plane shapes don't work well and will be removed in future versions. Please don't use them.
nb: Flate former virker ikke så bra og vil bli fjernet i fremtidige versjoner. Veldig fint om de ikke brukes.

en: Invalid animation: '%s'.
nb: Ugyldig animasjon: '%s'.

en: Next
nb: Neste

en: Previous
nb: Forrige

en: Must use a valid extension.
nb: Må ha en gyldig filutvidelse.

en: (Other)
nb: (Annet)

en: Invalid comparison function for that type.
nb: Ugyldig sammenligningsfunksjon for den typen.

en: Mix
nb: Miks

en: Constants cannot be modified.
nb: Konstanter kan ikke endres.
