Godot Engine editor - en to pl translation catalogue (3977 entries)

en: Tablet Driver
pl: Sterownik tabletu

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Current Screen
pl: Bieżący ekran

en: Exit Code
pl: Kod zakończenia

en: V-Sync Enabled
pl: V-Sync włączone

en: V-Sync Via Compositor
pl: V-Sync przez kompozytor

en: Delta Smoothing
pl: Wygładzanie delta

en: Low Processor Usage Mode
pl: Tryb niskiego wykorzystania procesora

en: Low Processor Usage Mode Sleep (µsec)
pl: Niskie zużycie procesora Tryb uśpienia (µsec)

en: Keep Screen On
pl: Zachowaj włączony ekran

en: Min Window Size
pl: Min. rozmiar okna

en: Max Window Size
pl: Maks. rozmiar okna

en: Screen Orientation
pl: Orientacja ekranu

en: Window
pl: Okno

en: Borderless
pl: Bez obramowania

en: Per Pixel Transparency Enabled
pl: Włączona przezroczystość na piksel

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Maximized
pl: Zmaksymalizowane

en: Minimized
pl: Zminimalizowane

en: Resizable
pl: Zmienny rozmiar

en: Position
pl: Pozycja

en: Size
pl: Rozmiar

en: Endian Swap
pl: Zamiana Endian

en: Editor Hint
pl: Wskazówka edytora

en: Print Error Messages
pl: Wyświetlaj komunikaty o błędach

en: Iterations Per Second
pl: Iteracje na sekundę

en: Target FPS
pl: Docelowa liczba klatek na sekundę (FPS)

en: Time Scale
pl: Skala czasu

en: Physics Jitter Fix
pl: Poprawka zakłóceń w fizyce

en: Error
pl: Błąd

en: Error String
pl: Tekst Błędu

en: Error Line
pl: Linia błędu

en: Result
pl: Wynik

en: Memory
pl: Pamięć

en: Limits
pl: Limity

en: Command Queue
pl: Kolejka komend

en: Multithreading Queue Size (KB)
pl: Rozmiar kolejki wielowątkowej (KB)

en: Function
pl: Funkcja

en: Data
pl: Dane

en: Network
pl: Sieć

en: Remote FS
pl: Zdalny System Plików

en: Page Size
pl: Rozmiar strony

en: Page Read Ahead
pl: Strona czytana z wyprzedzeniem

en: Blocking Mode Enabled
pl: Tryb blokowania włączony

en: Connection
pl: Połączenie

en: Read Chunk Size
pl: Odczytaj rozmiar fragmentu

en: Object ID
pl: ID Obiektu

en: Allow Object Decoding
pl: Zezwalaj na dekodowanie obiektów

en: Refuse New Network Connections
pl: Odmowa nowych połączeń sieciowych

en: Network Peer
pl: Członek sieci

en: Root Node
pl: Węzeł główny

en: Refuse New Connections
pl: Odmowa nowych połączeń

en: Transfer Mode
pl: Tryb transferu

en: Encode Buffer Max Size
pl: Maks. rozmiar bufora kodowania

en: Input Buffer Max Size
pl: Maks. rozmiar bufora wejściowego

en: Output Buffer Max Size
pl: Maksymalna wielkość bufora wyjściowego

en: Stream Peer
pl: Członek transmisji

en: Big Endian
pl: Big endian

en: Data Array
pl: Tablica danych

en: Blocking Handshake
pl: Blokowanie uścisku dłoni

en: Max Pending Connections
pl: Maks. liczba połączeń oczekujących

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
pl: Niepoprawny typ argumentu funkcji convert(), użyj stałych TYPE_*.

en: Expected a string of length 1 (a character).
pl: Oczekiwano ciągu znaków o długości 1 (znaku).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
pl: Niewystarczająca ilość bajtów dla bajtów dekodujących lub zły format.

en: Invalid input %d (not passed) in expression
pl: Niewłaściwe dane %d (nie przekazane) w wyrażeniu

en: self can't be used because instance is null (not passed)
pl: self nie może zostać użyte, ponieważ instancja jest nullem (nie przekazana)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
pl: Nieprawidłowe operandy dla operatora %s, %s i %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
pl: Nieprawidłowy indeks we właściwości "%s" węzła %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
pl: Niepoprawny nazwany indeks "%s" dla bazowego typu %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
pl: Niepoprawne argumenty do utworzenia "%s"

en: On call to '%s':
pl: Przy wywołaniu "%s":

en: Seed
pl: Ziarno

en: State
pl: Stan

en: Message Queue
pl: Kolejka komunikatów

en: Max Size (KB)
pl: Maks. rozmiar (KB)

en: Mouse Mode
pl: Tryb myszki

en: Use Accumulated Input
pl: Użyj skumulowanego wejścia

en: Device
pl: Urządzenie

en: Physical
pl: Fizyczny

en: Pressed
pl: Wciśnięty

en: Scancode
pl: Kod skanu

en: Physical Scancode
pl: Fizyczny kod skanu

en: Button Mask
pl: Maska przycisku

en: Global Position
pl: Globalna pozycja

en: Factor
pl: Czynnik

en: Button Index
pl: Indeks przycisków

en: Doubleclick
pl: Podwójne kliknięcie

en: Tilt
pl: Pochylenie

en: Pressure
pl: Nacisk

en: Pen Inverted
pl: Odwrócone pióro

en: Relative
pl: Względny

en: Speed
pl: Prędkość

en: Axis
pl: Oś

en: Axis Value
pl: Wartość osi

en: Index
pl: Indeks

en: Action
pl: Akcja

en: Strength
pl: Siła

en: Channel
pl: Kanał

en: Message
pl: Wiadomość

en: Pitch
pl: Poziom

en: Velocity
pl: Prędkość

en: Controller Number
pl: Numer kontrolera

en: Controller Value
pl: Wartość kontrolera

en: Application
pl: Aplikacja

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Project Settings Override
pl: Nadpisanie ustawień projektu

en: Name
pl: Nazwa

en: Description
pl: Opis

en: Run
pl: Uruchom

en: Main Scene
pl: Scena główna

en: Disable stdout
pl: Wyłączenie stdout

en: Disable stderr
pl: Wyłączenie stderr

en: Use Hidden Project Data Directory
pl: Użyj ukrytego katalogu danych projektu

en: Use Custom User Dir
pl: Użyj niestandardowego katalogu użytkownika

en: Custom User Dir Name
pl: Własna nazwa katalogu użytkownika

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Always On Top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Test Width
pl: Szerokość testowa

en: Test Height
pl: Wysokość testowa

en: Default Bus Layout
pl: Domyślny układ magistrali

en: Editor
pl: Edytor

en: Main Run Args
pl: Główne argumenty włączania

en: Scene Naming
pl: Nazywanie scen

en: Search In File Extensions
pl: Wyszukiwanie w rozszerzeniach plików

en: Script Templates Search Path
pl: Ścieżka wyszukiwania szablonów skryptów

en: Version Control Autoload On Startup
pl: Automatyczne ładowanie kontroli wersji podczas uruchamiania

en: Version Control Plugin Name
pl: Nazwa wtyczki kontroli wersji

en: Input
pl: Wejście

en: UI Accept
pl: UI Akceptuj

en: UI Select
pl: UI Wybierz

en: UI Cancel
pl: UI Anuluj

en: UI Focus Next
pl: UI Zaznacz Następny

en: UI Focus Prev
pl: UI Zaznacz Poprz.

en: UI Left
pl: UI Lewo

en: UI Right
pl: UI Prawo

en: UI Up
pl: UI Góra

en: UI Down
pl: UI Dół

en: UI Page Up
pl: UI Strona powyżej

en: UI Page Down
pl: UI Strona poniżej

en: UI End
pl: UI Koniec

en: Physics
pl: Fizyka

en: Smooth Trimesh Collision
pl: Płynna kolizja trimesh

en: Rendering
pl: Renderowanie

en: Quality
pl: Jakość

en: Filters
pl: Filtry

en: Sharpen Intensity
pl: Intensywność wyostrzania

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Max Functions
pl: Maksymalna ilość funkcji

en: Compression
pl: Kompresja

en: Formats
pl: Formaty

en: Long Distance Matching
pl: Dopasowanie długodystansowe

en: Compression Level
pl: Poziom kompresji

en: Window Log Size
pl: Rozmiar logów okna

en: Modules
pl: Moduły

en: Connect Timeout Seconds
pl: Sekundowy limit czasu połączenia

en: Packet Peer Stream
pl: Strumień pakietów równorzędnych

en: Max Buffer (Power of 2)
pl: Maksymalny bufor (do potęgi 2)

en: Certificates
pl: Certyfikaty

en: Resource
pl: Zasób

en: Local To Scene
pl: Lokalne na scenę

en: Path
pl: Ścieżka

en: Source Code
pl: Kod źródłowy

en: Locale
pl: Ustawienia regionalne

en: Buffers
pl: Bufory

en: Canvas Polygon Buffer Size (KB)
pl: Rozmiar buforu poligonu płutna (KB)

en: Canvas Polygon Index Buffer Size (KB)
pl: Rozmiar bufora indeksu wielokąta płutna (KB)

en: Snapping
pl: Przyciąganie

en: Use GPU Pixel Snap
pl: Użyj przyciągania pikseli przez kartę graficzną

en: Immediate Buffer Size (KB)
pl: Natychmiastowy rozmiar bufora (KB)

en: Use Bicubic Sampling
pl: Użyj próbkowania dwusześciennego

en: Max Renderable Elements
pl: Maksymalna liczba elementów renderowanych

en: Max Renderable Lights
pl: Maksymalna liczba renderowalnych świateł

en: Max Renderable Reflections
pl: Maksymalna liczba możliwych do renderowania odbić

en: Max Lights Per Object
pl: Maksymalna liczba świateł na obiekt

en: Subsurface Scattering
pl: Rozpraszanie podpowierzchniowe

en: Scale
pl: Skala

en: Follow Surface
pl: Śledź powierzchnię

en: Weight Samples
pl: Próbki wagowe

en: Voxel Cone Tracing
pl: Śledzenie stożka wokselowego

en: High Quality
pl: Wysoka jakość

en: Blend Shape Max Buffer Size (KB)
pl: Maksymalny rozmiar bufora mieszania kształtów (KB)

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
pl: Wolne

en: Balanced
pl: Zrównoważony

en: Mirror
pl: Odbij

en: Time:
pl: Czas:

en: Value:
pl: Wartość:

en: Insert Key Here
pl: Wstaw klucz tutaj

en: Duplicate Selected Key(s)
pl: Duplikuj zaznaczone klucz(e)

en: Delete Selected Key(s)
pl: Usuń zaznaczony klucz(e)

en: Add Bezier Point
pl: Dodaj punkt krzywej Beziera

en: Move Bezier Points
pl: Przesuń punkty krzywej Beziera

en: Anim Duplicate Keys
pl: Animacja Duplikuj klucze

en: Anim Delete Keys
pl: Animacja Usuń klucze

en: Anim Change Keyframe Time
pl: Animacja Zmień wartość czasu klatki kluczowej

en: Anim Change Transition
pl: Animacja Zmień przejście

en: Anim Change Transform
pl: Animacja Zmień transformacjię

en: Anim Change Keyframe Value
pl: Animacja Zmień wartość klatki kluczowej

en: Anim Change Call
pl: Animacja Wywołanie funkcji

en: Frame
pl: Klatka

en: Time
pl: Czas

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Rotation
pl: Obrót

en: Value
pl: Wartość

en: Arg Count
pl: Liczba argumentów

en: Args
pl: Argumenty

en: Type
pl: Typ

en: In Handle
pl: Uchwyt wejściowy

en: Out Handle
pl: Uchwyt wyjściowy

en: Stream
pl: Strumień

en: Start Offset
pl: Rozpocznij przesunięcie

en: End Offset
pl: Koniec przesunięcia

en: Animation
pl: Animacja

en: Easing
pl: Wygładzanie

en: Anim Multi Change Keyframe Time
pl: Animacja Zmień czas wielu klatek

en: Anim Multi Change Transition
pl: Animacja Zmień przejście wielu klatek

en: Anim Multi Change Transform
pl: Animacja Zmień transformację wielu klatek

en: Anim Multi Change Keyframe Value
pl: Animacja Zmień wartość wielu klatek kluczowych

en: Anim Multi Change Call
pl: Animacja Zmień wywołanie wielu funkcji

en: Change Animation Length
pl: Zmień długość animacji

en: Change Animation Loop
pl: Zmień pętle animacji

en: Property Track
pl: Ścieżka właściwości

en: 3D Transform Track
pl: Ścieżka przekształcenia 3D

en: Call Method Track
pl: Ścieżka wywołania metody

en: Bezier Curve Track
pl: Ścieżka krzywej Béziera

en: Audio Playback Track
pl: Ścieżka odtwarzania dźwięku

en: Animation Playback Track
pl: Ścieżka odtwarzania animacji

en: Animation length (frames)
pl: Długość animacji (klatki)

en: Animation length (seconds)
pl: Długość animacji (sekundy)

en: Add Track
pl: Dodaj ścieżkę

en: Animation Looping
pl: Zapętlenie animacji

en: Functions:
pl: Funkcje:

en: Audio Clips:
pl: Klipy dźwiękowe:

en: Anim Clips:
pl: Klipy animacji:

en: Change Track Path
pl: Zmień adres ścieżki

en: Toggle this track on/off.
pl: Włącz/wyłącz ścieżkę.

en: Update Mode (How this property is set)
pl: Sposób odświeżania (jak ta właściwość jest ustawiana)

en: Interpolation Mode
pl: Sposób interpolacji

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
pl: Tryb zawijania pętli (interpolacja końca i początku pętli)

en: Remove this track.
pl: Usuń tę ścieżkę.

en: Time (s):
pl: Czas (s):

en: Position:
pl: Pozycja:

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Scale:
pl: Skala:

en: Type:
pl: Typ:

en: (Invalid, expected type: %s)
pl: (Nieprawidłowy, oczekiwano typ: %s)

en: Easing:
pl: Łagodne wejście-wyjście:

en: In-Handle:
pl: Uchwyt wew.:

en: Out-Handle:
pl: Uchwyt zew.:

en: Stream:
pl: Strumień:

en: End (s):
pl: Koniec (s):

en: Animation Clip:
pl: Animacja:

en: Toggle Track Enabled
pl: Przełącz aktywność ścieżki

en: Continuous
pl: Ciągłe

en: Discrete
pl: Dyskretnie

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Capture
pl: Przechwyć

en: Nearest
pl: Najbliższy

en: Linear
pl: Liniowy

en: Cubic
pl: Sześcienny

en: Clamp Loop Interp
pl: Przytnij

en: Wrap Loop Interp
pl: Zawiń pętlę interpolacji

en: Insert Key
pl: Wprowadź klucz

en: Duplicate Key(s)
pl: Duplikuj klucz(e)

en: Add RESET Value(s)
pl: Dodaj wartość(i) RESET

en: Delete Key(s)
pl: Usuń klucz(e)

en: Change Animation Update Mode
pl: Zmień sposób aktualizacji animacji

en: Change Animation Interpolation Mode
pl: Zmień sposób interpolacji animacji

en: Change Animation Loop Mode
pl: Zmień sposób zapętlania animacji

en: Remove Anim Track
pl: Usuń ścieżkę animacji

en: Editors
pl: Edytory

en: Confirm Insert Track
pl: Potwierdź wstawienie ścieżki

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
pl: Utworzyć NOWĄ ścieżkę dla %s i wstawić klucz?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
pl: Utworzyć %d NOWYCH ścieżek i dodać klatki kluczowe?

en: Create
pl: Utwórz

en: Anim Insert
pl: Wstaw animację

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: node '%s'
pl: węzeł "%s"

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: animation
pl: animacja

en: AnimationPlayer can't animate itself, only other players.
pl: AnimationPlayer nie może animować sam siebie, tylko inne węzły tego typu.

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: property '%s'
pl: właściwość "%s"

en: Anim Create & Insert
pl: Utwórz i wstaw

en: Anim Insert Track & Key
pl: Wstaw ścieżkę i klatkę kluczową

en: Anim Insert Key
pl: Wstaw klatkę kluczową

en: Change Animation Step
pl: Zmień krok animacji

en: Rearrange Tracks
pl: Przestaw ścieżki

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
pl: Ścieżki przekształceń działają tylko z węzłami bazującymi na Spatial.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
pl: Ścieżki audio mogą wskazywać tylko na węzły tych typów:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
pl: Ścieżki animacji mogą wskazywać tylko na węzły AnimationPlayer.

en: Not possible to add a new track without a root
pl: Nie da się dodać nowej ścieżki bez korzenia

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
pl: Nieprawidłowa ścieżka dla Beziera (brak odpowiednich podwłaściwości)

en: Add Bezier Track
pl: Dodaj ścieżkę krzywej Beziera

en: Track path is invalid, so can't add a key.
pl: Ścieżka jest nieprawidłowa, więc nie można wstawić klucza.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
pl: Ścieżka nie jest typu Spatial, nie można wstawić klucza

en: Add Transform Track Key
pl: Dodaj klucz ścieżki transformacji

en: Add Track Key
pl: Dodaj klucz ścieżki

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
pl: Ścieżka jest nieprawidłowa, więc nie można wstawić klucza metody.

en: Add Method Track Key
pl: Dodaj klucz ścieżki metody

en: Method not found in object:
pl: Metoda nie znaleziona w obiekcie:

en: Anim Move Keys
pl: Przemieść klucze animacji

en: Transform
pl: Przekształcanie

en: Methods
pl: Metody

en: Clipboard is empty!
pl: Schowek jest pusty!

en: Paste Tracks
pl: Wklej ścieżki

en: Anim Scale Keys
pl: Przeskaluj klatki kluczowe

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
pl: Ta opcja nie działa dla edycji Beziera, ponieważ jest to tylko jedna ścieżka.

en: Anim Add RESET Keys
pl: Dodaj klucze animacji RESET

en: This animation belongs to an imported scene, so changes to imported tracks will not be saved.
    
    To enable the ability to add custom tracks, navigate to the scene's import settings and set
    "Animation > Storage" to "Files", enable "Animation > Keep Custom Tracks", then re-import.
    Alternatively, use an import preset that imports animations to separate files.
pl: Ta animacja należy do importowanej sceny, więc zmiany w importowanych ścieżkach nie zostaną zapisane.
    
    By umożliwić dodawanie własnych ścieżek, przejdź do ustawień importu i zmień
    "Animation > Storage" na "Files", włącz "Animation > Keep Custom Tracks", a potem importuj ponownie.
    Alternatywnie, użyj profilu importu, który importuje animacje do oddzielnych plików.

en: Warning: Editing imported animation
pl: Ostrzeżenie: Edytowanie importowanej animacji

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
pl: Wybierz węzeł AnimationPlayer, by tworzyć i edytować animacje.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
pl: Pokaż tylko ścieżki z węzłów zaznaczonych w drzewie.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
pl: Grupuj ścieżki po węzłach lub wyświetl je jako prostą listę.

en: Snap:
pl: Przyciąganie:

en: Animation step value.
pl: Wartość kroku animacji.

en: Seconds
pl: sekund

en: FPS
pl: klatek na sekundę

en: Edit
pl: Edycja

en: Animation properties.
pl: Właściwości animacji.

en: Copy Tracks
pl: Kopiuj ścieżki

en: Scale Selection
pl: Skaluj zaznaczone

en: Scale From Cursor
pl: Skaluj od kursora

en: Duplicate Selection
pl: Duplikuj zaznaczone

en: Duplicate Transposed
pl: Duplikuj transponowane

en: Delete Selection
pl: Usuń zaznaczone

en: Go to Next Step
pl: Przejdź do następnego kroku

en: Go to Previous Step
pl: Przejdź do poprzedniego kroku

en: Apply Reset
pl: Zastosuj reset

en: Optimize Animation
pl: Optymalizuj animację

en: Clean-Up Animation
pl: Wyczyść animację

en: Pick the node that will be animated:
pl: Wybierz węzeł, który będzie animowany:

en: Use Bezier Curves
pl: Użyj krzywych Beziera

en: Create RESET Track(s)
pl: Utwórz ścieżki RESET

en: Anim. Optimizer
pl: Optymalizator animacji

en: Max. Linear Error:
pl: Maks. błąd liniowy:

en: Max. Angular Error:
pl: Maks. błąd kątowy:

en: Max Optimizable Angle:
pl: Maksymalny kąt do optymalizacji:

en: Optimize
pl: Zoptymalizuj

en: Remove invalid keys
pl: Usuń wadliwe klatki kluczowe

en: Remove unresolved and empty tracks
pl: Usuń nierozwiązane i puste ścieżki

en: Clean-up all animations
pl: Wyczyść wszystkie animacje

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
pl: Oczyść animacje (NIE MOŻNA COFNĄĆ!)

en: Clean-Up
pl: Oczyść

en: Scale Ratio:
pl: Współczynnik skali:

en: Select Tracks to Copy
pl: Wybierz ścieżki do skopiowania

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Select All/None
pl: Wybierz wszystkie/żadne

en: Add Audio Track Clip
pl: Dodaj klip ścieżki audio

en: Change Audio Track Clip Start Offset
pl: Zmień początkowe przesunięcie klipu ścieżki audio

en: Change Audio Track Clip End Offset
pl: Zmień końcowe przesunięcie klipu ścieżki audio

en: Resize Array
pl: Zmień rozmiar Tablicy

en: Change Array Value Type
pl: Zmień typ wartości tablicy

en: Change Array Value
pl: Zmień Wartość Tablicy

en: Go to Line
pl: Idź do lini

en: Line Number:
pl: Numer linii:

en: %d replaced.
pl: %d zamieniono.

en: %d match.
pl: %d dopasowanie.

en: %d matches.
pl: %d dopasowań.

en: Match Case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: Whole Words
pl: Całe słowa

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace All
pl: Zastąp wszystkie

en: Selection Only
pl: Tylko zaznaczenie

en: Standard
pl: Standardowy

en: Toggle Scripts Panel
pl: Przełącz panel skryptów

en: Zoom In
pl: Przybliż

en: Zoom Out
pl: Oddal

en: Reset Zoom
pl: Wyzeruj przybliżenie

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Line and column numbers.
pl: Numery linii i kolumn.

en: Method in target node must be specified.
pl: Metoda w węźle docelowym musi zostać podana.

en: Method name must be a valid identifier.
pl: Nazwa metody musi być poprawnym identyfikatorem.

en: Target method not found. Specify a valid method or attach a script to the target node.
pl: Docelowa metoda nie znaleziona. Podaj właściwą metodę lub dołącz skrypt do wybranego węzła.

en: Connect to Node:
pl: Połącz do węzła:

en: Connect to Script:
pl: Połącz do skryptu:

en: From Signal:
pl: Z sygnału:

en: Scene does not contain any script.
pl: Scena nie posiada żadnego skryptu.

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: Add Extra Call Argument:
pl: Dodaj dodatkowy argument wywołania funkcji:

en: Extra Call Arguments:
pl: Dodatkowe argumenty wywołania:

en: Receiver Method:
pl: Metoda odbiorcy:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Deferred
pl: Opóźniony

en: Defers the signal, storing it in a queue and only firing it at idle time.
pl: Opóźnij sygnał, kolejkując go i uruchamiając tylko w czasie bezczynności.

en: Oneshot
pl: Wywołaj raz

en: Disconnects the signal after its first emission.
pl: Odłącza sygnał po pierwszej emisji.

en: Cannot connect signal
pl: Nie można połączyć sygnału

en: Close
pl: Zamknij

en: Connect
pl: Połącz

en: Signal:
pl: Sygnał:

en: Connect '%s' to '%s'
pl: Połącz '%s' z '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
pl: Rozłącz "%s" z "%s"

en: Disconnect all from signal: '%s'
pl: Rozłącz wszystko z sygnału: "%s"

en: Connect...
pl: Połącz...

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Connect a Signal to a Method
pl: Połącz sygnał do metody

en: Edit Connection:
pl: Edytuj połączenie:

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
pl: Na pewno chcesz usunąć wszystkie połączenia z sygnału "%s"?

en: Signals
pl: Sygnały

en: Filter signals
pl: Filtruj sygnały

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
pl: Na pewno chcesz usunąć wszystkie połączenia z tego sygnału?

en: Disconnect All
pl: Rozłącz wszystkie

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Go to Method
pl: Idź do metody

en: Change %s Type
pl: Zmień typ %s

en: Change
pl: Zmień

en: Create New %s
pl: Utwórz nowy %s

en: No results for "%s".
pl: Brak wyników dla "%s".

en: No description available for %s.
pl: Brak dostępnego opisu dla %s.

en: Favorites:
pl: Ulubione:

en: Recent:
pl: Ostatnie:

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Matches:
pl: Pasujące:

en: Description:
pl: Opis:

en: Search Replacement For:
pl: Znajdź i zamień:

en: Dependencies For:
pl: Zależności:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
pl: Scena "%s" jest obecnie edytowana.
    Zmiany zajdą dopiero po przeładowaniu.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
pl: Zasób "%s" jest w użyciu.
    Zmiany zajdą dopiero po jego przeładowaniu.

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Dependencies:
pl: Zależności:

en: Fix Broken
pl: Napraw uszkodzone

en: Dependency Editor
pl: Edytor zależnośći

en: Search Replacement Resource:
pl: Szukaj zastępczego zasobu:

en: Open
pl: Otwórz

en: Owners of: %s (Total: %d)
pl: Właściciele: %s (Suma: %d)

en: Remove the selected files from the project? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
pl: Usunąć wybrane pliki z projektu? (nie można tego cofnąć)
    W zależności od konfiguracji systemu plików, te pliki zostaną przeniesione do kosza albo usunięte na stałe.

en: The files being removed are required by other resources in order for them to work.
    Remove them anyway? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
pl: Usuwane pliki są wymagane przez inne zasoby, żeby mogły one działać.
    Usunąć mimo to? (nie można tego cofnąć)
    W zależności od konfiguracji systemu plików, te pliki zostaną przeniesione do kosza albo usunięte na stałe.

en: Cannot remove:
pl: Nie można usunąć:

en: Error loading:
pl: Błąd ładowania:

en: Load failed due to missing dependencies:
pl: Wczytywanie nieudane z powodu brakujących zależności:

en: Open Anyway
pl: Otwórz pomimo

en: Which action should be taken?
pl: Jakie działanie powinno zostać podjęte?

en: Fix Dependencies
pl: Napraw zależności

en: Errors loading!
pl: Błędy ładowania!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
pl: Permanentnie usuń %d obiekt(ów) (Nie można tego cofnąć)

en: Show Dependencies
pl: Pokaż zależności

en: Orphan Resource Explorer
pl: Eksplorator osieroconych zasobów

en: Delete
pl: Usuń

en: Owns
pl: Posiada

en: Resources Without Explicit Ownership:
pl: Zasoby bez jawnych właścicieli:

en: Change Dictionary Key
pl: Zmień klucz słownika

en: Change Dictionary Value
pl: Zmień wartość słownika

en: Thanks from the Godot community!
pl: Podziękowania od społeczności Godota!

en: Click to copy.
pl: Kliknij, by skopiować.

en: Godot Engine contributors
pl: Współtwórcy Godot Engine

en: Project Founders
pl: Założyciele projektu

en: Lead Developer
pl: Deweloper naczelny

[ctx: Job Title]
note: TRANSLATORS: This refers to a job title.
en: Project Manager
pl: Kierownik projektu

en: Developers
pl: Deweloperzy

en: Authors
pl: Autorzy

en: Platinum Sponsors
pl: Platynowi sponsorzy

en: Gold Sponsors
pl: Złoci sponsorzy

en: Silver Sponsors
pl: Srebrni sponsorzy

en: Bronze Sponsors
pl: Brązowi sponsorzy

en: Mini Sponsors
pl: Mini-sponsorzy

en: Gold Donors
pl: Złoci darczyńcy

en: Silver Donors
pl: Srebrni darczyńcy

en: Bronze Donors
pl: Brązowi darczyńcy

en: Donors
pl: Darczyńcy

en: License
pl: Licencja

en: Third-party Licenses
pl: Licencje zewnętrzne

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
pl: Godot Engine opiera się na wielu niezależnych i otwartych bibliotekach, wszystkie zgodne z warunkami licencji MIT. Poniżej znajduje się kompletna lista wszystkich takich zewnętrznych komponentów wraz z ich oświadczeniami o prawach autorskich i postanowieniami licencyjnymi.

en: All Components
pl: Wszystkie komponenty

en: Components
pl: Komponenty

en: Licenses
pl: Licencje

en: Error opening asset file for "%s" (not in ZIP format).
pl: Błąd otwierania pliku zasobu dla "%s" (nie jest w formacie ZIP).

en: %s (already exists)
pl: %s (już istnieje)

en: Contents of asset "%s" - %d file(s) conflict with your project:
pl: Zawartość zasobu "%s" - %d plik(ów) konfliktuje z twoim projektem:

en: Contents of asset "%s" - No files conflict with your project:
pl: Zawartość zasobu "%s" - Żaden plik nie konfliktuje z twoim projektem:

en: Uncompressing Assets
pl: Dekompresja zasobów

en: The following files failed extraction from asset "%s":
pl: Nie powiodło się wypakowanie następujących plików z zasobu "%s":

en: (and %s more files)
pl: (i jeszcze %s plików)

en: Asset "%s" installed successfully!
pl: Zasób "%s" zainstalowany pomyślnie!

en: Success!
pl: Sukces!

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Asset Installer
pl: Instalator zasobu

en: Speakers
pl: Głośniki

en: Add Effect
pl: Dodaj efekt

en: Rename Audio Bus
pl: Zmień nazwę magistrali audio

en: Change Audio Bus Volume
pl: Zmień głośność magistrali audio

en: Toggle Audio Bus Solo
pl: Przełącz tryb solo magistrali audio

en: Toggle Audio Bus Mute
pl: Przełącz wyciszenie magistrali audio

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
pl: Przełącz ominięcie efektów w magistrali audio

en: Select Audio Bus Send
pl: Wybierz przesył magistrali audio

en: Add Audio Bus Effect
pl: Dodaj efekt do magistrali audio

en: Move Bus Effect
pl: Przemieść efekt magistrali

en: Delete Bus Effect
pl: Usuń efekt magistrali

en: Drag & drop to rearrange.
pl: Przeciągnij i upuść, by zmienić kolejność.

en: Mute
pl: Wyciszenie

en: Bypass
pl: Omiń

en: Bus Options
pl: Opcje magistrali

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Reset Volume
pl: Zresetuj głośność

en: Delete Effect
pl: Usuń efekt

en: Add Audio Bus
pl: Dodaj magistralę audio

en: Master bus can't be deleted!
pl: Nie można usunąć głównej magistrali!

en: Delete Audio Bus
pl: Usuń magistralę audio

en: Duplicate Audio Bus
pl: Duplikuj magistralę audio

en: Reset Bus Volume
pl: Zresetuj głośność magistrali

en: Move Audio Bus
pl: Przemieść magistralę audio

en: Save Audio Bus Layout As...
pl: Zapisz układ magistrali audio jako...

en: Location for New Layout...
pl: Lokalizacja nowego układu...

en: Open Audio Bus Layout
pl: Otwórz układ magistrali audio

en: There is no '%s' file.
pl: Nie ma pliku "%s".

en: Layout:
pl: Układ:

en: Invalid file, not an audio bus layout.
pl: Plik niepoprawny, nie jest układem magistral audio.

en: Error saving file: %s
pl: Błąd zapisywania pliku: %s

en: Add Bus
pl: Dodaj magistralę

en: Add a new Audio Bus to this layout.
pl: Dodaj nową Szynę Audio do tego układu.

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load an existing Bus Layout.
pl: Załaduj istniejący układ magistral.

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save this Bus Layout to a file.
pl: Zapisz układ magistrali audio jako...

en: Load Default
pl: Wczytaj domyślny

en: Load the default Bus Layout.
pl: Załaduj domyślny układ magistral.

en: Create a new Bus Layout.
pl: Utwórz nowy układ magistral.

en: Audio Bus Layout
pl: Układ magistrali audio

en: Invalid name.
pl: Niewłaściwa nazwa.

en: Cannot begin with a digit.
pl: Nie może zaczynać się od cyfry.

en: Valid characters:
pl: Dopuszczalne znaki:

en: Must not collide with an existing engine class name.
pl: Nie może kolidować z nazwą istniejącej klasy silnika.

en: Must not collide with an existing built-in type name.
pl: Nie może kolidować z nazwą istniejącego wbudowanego typu.

en: Must not collide with an existing global constant name.
pl: Nie może kolidować z nazwą istniejącej globalnej stałej.

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
pl: Słowo kluczowe nie może zostać użyte jako nazwa autoładowania.

en: Autoload '%s' already exists!
pl: Autoładowanie "%s" już istnieje!

en: Rename Autoload
pl: Zmień nazwę Autoload

en: Toggle AutoLoad Globals
pl: Globalnie przełącz Autoload

en: Move Autoload
pl: Przemieść Autoload

en: Remove Autoload
pl: Usuń Autoload

en: Enable
pl: Włącz

en: Rearrange Autoloads
pl: Przestaw Autoloady

en: Can't add autoload:
pl: Nie można dodać Autoload:

en: %s is an invalid path. File does not exist.
pl: Ścieżka %s jest nieprawidłowa. Plik nie istnieje.

en: %s is an invalid path. Not in resource path (res://).
pl: %s jest nieprawidłową ścieżką. Nie jest ścieżką zasobu (res://).

en: Add AutoLoad
pl: Dodaj AutoLoad

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Node Name:
pl: Nazwa węzła:

en: Global Variable
pl: Zmienna globalna

en: Paste Params
pl: Wklej parametry

en: Updating Scene
pl: Aktualizowanie Sceny

en: Storing local changes...
pl: Zachowywanie lokalnych zmian...

en: Updating scene...
pl: Aktualizacja sceny ...

en: [empty]
pl: [pusty]

en: [unsaved]
pl: [niezapisany]

en: Please select a base directory first.
pl: Najpierw wybierz katalog podstawowy.

en: Choose a Directory
pl: Wybierz katalog

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Could not create folder.
pl: Nie można utworzyć katalogu.

en: Choose
pl: Wybierz

en: Project export for platform:
pl: Eksportowanie projektu dla platformy:

en: Completed with warnings.
pl: Ukończone z ostrzeżeniami.

en: Completed successfully.
pl: Zakończono pomyślnie.

en: Failed.
pl: Nie powiodło się.

en: Storing File:
pl: Zapisywanie pliku:

en: No export template found at the expected path:
pl: Nie znaleziono szablonu eksportu w przewidywanej lokalizacji:

en: Packing
pl: Pakowanie

en: Save PCK
pl: Zapisz plik PCK

en: Cannot create file "%s".
pl: Nie można utworzyć pliku "%s".

en: Failed to export project files.
pl: Eksportowanie plików projektu nie powiodło się.

en: Can't open file to read from path "%s".
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu:

en: Save ZIP
pl: Zapisz plik ZIP

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
pl: Platforma docelowa wymaga dla GLES2 kompresji tekstur "ETC". Włącz "Import Etc" w Ustawieniach Projektu.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
pl: Platforma docelowa wymaga dla GLES3 kompresji tekstur "ETC2". Włącz "Import Etc 2" w Ustawieniach Projektu.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
pl: Platforma docelowa wymaga kompresji tekstur "ETC", by sterownik awaryjny GLES2 mógł zadziałać.
    Włącz "Import Etc" w Ustawieniach Projektu lub wyłącz "Driver Fallback Enabled".

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings.
pl: Platforma docelowa wymaga dla GLES2 kompresji tekstur "PVRTC". Włącz "Import Pvrtc" w Ustawieniach Projektu.

en: Target platform requires 'ETC2' or 'PVRTC' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' or 'Import Pvrtc' in Project Settings.
pl: Platforma docelowa wymaga dla GLES3 kompresji tekstur "ETC2" lub "PVRTC". Włącz "Import Etc 2" lub "Import Pvrtc" w Ustawieniach Projektu.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
pl: Platforma docelowa wymaga kompresji tekstur "PVRTC", by sterownik awaryjny GLES2 mógł zadziałać.
    Włącz "Import Pvrtc" w Ustawieniach Projektu lub wyłącz "Driver Fallback Enabled".

en: Custom Template
pl: Własny szablon

en: Release
pl: Wydanie

en: Binary Format
pl: Format binarny

en: 64 Bits
pl: 64 Bity

en: Embed PCK
pl: Osadź PCK

en: Texture Format
pl: Format tekstury

en: No BPTC Fallbacks
pl: Brak fallbacków BPTC

en: Custom debug template not found.
pl: Nie znaleziono własnego szablonu debugowania.

en: Custom release template not found.
pl: Nie znaleziono własnego szablonu wydania.

en: Prepare Template
pl: Przygotuj szablon

en: The given export path doesn't exist.
pl: Podana ścieżka eksportu nie istnieje.

en: Template file not found: "%s".
pl: Nie znaleziono pliku szablonu: "%s".

en: Failed to copy export template.
pl: Kopiowanie szablonu eksportu nie powiodło się.

en: PCK Embedding
pl: Osadzanie plików PCK

en: On 32-bit exports the embedded PCK cannot be bigger than 4 GiB.
pl: W eksportach 32-bitowych dołączony PCK nie może być większy niż 4 GiB.

en: Convert Text Resources To Binary On Export
pl: Konwertuj Zasoby Tekstowe Na Binarne Przy Eksporcie

en: 3D Editor
pl: Edytor 3D

en: Script Editor
pl: Edytor skryptów

en: Asset Library
pl: Biblioteka zasobów

en: Scene Tree Editing
pl: Edycja drzewa sceny

en: Node Dock
pl: Dok węzła

en: FileSystem Dock
pl: System plików

en: Import Dock
pl: Dok importowania

en: Allows to view and edit 3D scenes.
pl: Pozwala wyświetlać i edytować sceny 3D.

en: Allows to edit scripts using the integrated script editor.
pl: Pozwala edytować skrypty, z użyciem zintegrowanego edytora skryptów.

en: Provides built-in access to the Asset Library.
pl: Zapewnia wbudowany dostęp do Biblioteki Zasobów.

en: Allows editing the node hierarchy in the Scene dock.
pl: Pozwala edytować hierarchię węzłów w doku sceny.

en: Allows to work with signals and groups of the node selected in the Scene dock.
pl: Pozwala pracować z sygnałami i grupami węzłów zaznaczonych w doku sceny.

en: Allows to browse the local file system via a dedicated dock.
pl: Pozwala przeglądać lokalny system plików używając dedykowanego doku.

en: Allows to configure import settings for individual assets. Requires the FileSystem dock to function.
pl: Pozwala konfigurować ustawienia importu dla indywidualnych zasobów. Wymaga doku systemu plików do funkcjonowania.

en: (current)
pl: (bieżący)

en: (none)
pl: (żaden)

en: Remove currently selected profile, '%s'? Cannot be undone.
pl: Usunąć aktualnie wybrany profil, "%s"? Nie można cofnąć.

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
pl: Nazwa profilu musi być poprawną nazwą pliku i nie może zawierać "."

en: Profile with this name already exists.
pl: Profil o tej nazwie już istnieje.

en: (Editor Disabled, Properties Disabled)
pl: (Edytor wyłączony, Właściwości wyłączone)

en: (Properties Disabled)
pl: (Właściwości wyłączone)

en: (Editor Disabled)
pl: (Edytor wyłączony)

en: Class Options:
pl: Opcje klasy:

en: Enable Contextual Editor
pl: Włącz edytor kontekstowy

en: Class Properties:
pl: Właściwości klasy:

en: Main Features:
pl: Główne funkcjonalności:

en: Nodes and Classes:
pl: Węzły i klasy:

en: File '%s' format is invalid, import aborted.
pl: Format pliku "%s" jest nieprawidłowy, import przerwany.

en: Profile '%s' already exists. Remove it first before importing, import aborted.
pl: Profil "%s" już istnieje. Usuń go przed importowaniem, import przerwany.

en: Error saving profile to path: '%s'.
pl: Błąd zapisywania profilu do ścieżki "%s".

en: Reset to Default
pl: Resetuj do domyślnych

en: Current Profile:
pl: Bieżący profil:

en: Create Profile
pl: Utwórz profil

en: Remove Profile
pl: Usuń profil

en: Available Profiles:
pl: Dostępne profile:

en: Make Current
pl: Ustaw na bieżący

en: Import
pl: Zaimportuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Configure Selected Profile:
pl: Konfiguruj wybrany profil:

en: Extra Options:
pl: Opcje dodatkowe:

en: Create or import a profile to edit available classes and properties.
pl: Utwórz lub zaimportuj profil, by edytować dostępne klasy i właściwości.

en: New profile name:
pl: Nazwa nowego profilu:

en: Godot Feature Profile
pl: Profil funkcjonalności Godota

en: Import Profile(s)
pl: Importuj profil(e)

en: Export Profile
pl: Eksportuj profil

en: Manage Editor Feature Profiles
pl: Zarządzaj profilami funkcjonalności edytora

en: Default Feature Profile
pl: Profil domyślnych funkcji

en: Select Current Folder
pl: Wybierz bieżący katalog

en: File exists, overwrite?
pl: Plik istnieje, nadpisać?

en: Select This Folder
pl: Wybierz ten folder

en: Copy Path
pl: Skopiuj ścieżkę

en: Open in File Manager
pl: Otwórz w menedżerze plików

en: Show in File Manager
pl: Pokaż w menedżerze plików

en: New Folder...
pl: Utwórz katalog...

en: Refresh
pl: Odśwież

en: All Recognized
pl: Wszystkie rozpoznane

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: Open a File
pl: Otwórz plik

en: Open File(s)
pl: Otwórz plik(i)

en: Open a Directory
pl: Otwórz katalog

en: Open a File or Directory
pl: Otwórz plik lub katalog

en: Save
pl: Zapisz

en: Save a File
pl: Zapisz plik

en: Access
pl: Dostęp

en: Display Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Mode
pl: Tryb

en: Current Dir
pl: Bieżący katalog

en: Current File
pl: Bieżący Plik

en: Current Path
pl: Bieżąca ścieżka

en: Show Hidden Files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Disable Overwrite Warning
pl: Wyłącz ostrzeżenie o nadpisaniu

en: Go Back
pl: Wróć

en: Go Forward
pl: Dalej

en: Go Up
pl: W górę

en: Toggle Hidden Files
pl: Przełącz ukryte pliki

en: Toggle Favorite
pl: Przełącz ulubione

en: Toggle Mode
pl: Przełącz tryb

en: Focus Path
pl: Przejdź do wprowadzania ścieżki

en: Move Favorite Up
pl: Przesuń ulubiony w górę

en: Move Favorite Down
pl: Przesuń ulubiony w dół

en: Go to previous folder.
pl: Przejdź do poprzedniego folderu.

en: Go to next folder.
pl: Przejdź do następnego folderu.

en: Go to parent folder.
pl: Przejdź folder wyżej.

en: Refresh files.
pl: Odśwież pliki.

en: (Un)favorite current folder.
pl: Dodaj/usuń aktualny folder z ulubionych.

en: Toggle the visibility of hidden files.
pl: Przełącz widoczność ukrytych plików.

en: View items as a grid of thumbnails.
pl: Wyświetl elementy jako siatkę miniatur.

en: View items as a list.
pl: Wyświetl elementy jako listę.

en: Directories & Files:
pl: Katalogi i pliki:

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: File:
pl: Plik:

en: ScanSources
pl: Przeszukaj źródła

en: There are multiple importers for different types pointing to file %s, import aborted
pl: Istnieje wiele importerów różnych typów dla pliku %s, import przerwany

en: (Re)Importing Assets
pl: (Ponowne) importowanie zasobów

en: Reimport Missing Imported Files
pl: Zaimportuj ponownie brakujące importowane pliki

en: Top
pl: Góra

en: Class:
pl: Klasa:

en: Inherits:
pl: Dziedziczy:

en: Inherited by:
pl: Dziedziczone przez:

en: Online Tutorials
pl: Poradniki online

en: Properties
pl: Właściwości

en: overrides %s:
pl: nadpisuje %s:

en: default:
pl: domyślne:

en: Theme Properties
pl: Właściwości motywu

en: Colors
pl: Kolory

en: Constants
pl: Stałe

en: Fonts
pl: Fonty

en: Icons
pl: Ikony

en: Styles
pl: Style

en: Enumerations
pl: Wyliczenia

en: Property Descriptions
pl: Opisy właściwości

en: (value)
pl: (wartość)

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
pl: Obecnie nie ma opisu dla tej właściwości. Pomóż nam, [color=$color][url=$url]wysyłając ją[/url][/color]!

en: Method Descriptions
pl: Opisy metod

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
pl: Obecnie nie ma opisu dla tej metody. Pomóż nam, [color=$color][url=$url]wysyłając ją[/url][/color]!

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Help
pl: Pomoc

en: Sort Functions Alphabetically
pl: Sortuj funkcje alfabetycznie

en: Search Help
pl: Wyszukaj w pomocy

en: Case Sensitive
pl: Z uwzględnieniem wielkości liter

en: Show Hierarchy
pl: Pokaż hierarchię

en: Display All
pl: Pokaż wszystko

en: Classes Only
pl: Tylko klasy

en: Methods Only
pl: Tylko metody

en: Signals Only
pl: Tylko sygnały

en: Constants Only
pl: Tylko stałe

en: Properties Only
pl: Tylko właściwości

en: Theme Properties Only
pl: Tylko właściwości motywu

en: Member Type
pl: Typ członka

en: Class
pl: Klasa

en: Method
pl: Metoda

en: Signal
pl: Sygnał

en: Constant
pl: Stała

en: Property
pl: Właściwość

en: Theme Property
pl: Właściwość motywu

en: Property:
pl: Właściwość:

en: Label
pl: Etykieta

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Checkable
pl: Zaznaczalne

en: Checked
pl: Sprawdzone

en: Draw Red
pl: Rysuj czerwony

en: Keying
pl: Kluczowanie

en: Pin value
pl: Przypnij wartość

en: Pinning a value forces it to be saved even if it's equal to the default.
pl: Przypięcie wartości wymusza zapisanie jej, nawet jeśli jest równa domyślniej.

en: Pin value [Disabled because '%s' is editor-only]
pl: Przypnij wartość [Niedostępne, ponieważ "%s" jest tylko dla edytora]

en: Set %s
pl: Ustaw %s

en: Set Multiple:
pl: Ustaw wiele:

en: Pinned %s
pl: Przypięto %s

en: Unpinned %s
pl: Odpięto %s

en: Copy Property
pl: Kopiuj właściwość

en: Paste Property
pl: Wklej właściwość

en: Copy Property Path
pl: Skopiuj ścieżkę właściwości

en: Output:
pl: Wyjście:

en: Copy Selection
pl: Kopiuj zaznaczenie

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Output
pl: Wyczyść wyjście

en: Down
pl: Dół

en: Up
pl: Góra

en: Node
pl: Węzeł

en: Incoming RPC
pl: Przychodzące RPC

en: Incoming RSET
pl: Przychodzące RSET

en: Outgoing RPC
pl: Wychodzące RPC

en: Outgoing RSET
pl: Wychodzące RSET

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Unnamed Project
pl: Projekt bez nazwy

en: Spins when the editor window redraws.
    Update Continuously is enabled, which can increase power usage. Click to disable it.
pl: Kręci się, gdy edytor się przerysowuje.
    Ciągła aktualizacja jest włączona, co zwiększa pobór mocy. Kliknij, by ją wyłączyć.

en: Spins when the editor window redraws.
pl: Obraca się, gdy okno edytora jest przerysowywane.

en: Imported resources can't be saved.
pl: Zaimportowane zasoby nie mogą być zapisane.

en: Error saving resource!
pl: Błąd podczas zapisu zasobu!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
pl: Ten zasób nie może zostać zapisany, ponieważ nie należy do edytowanej sceny. Uczyń go najpierw unikalnym.

en: Save Resource As...
pl: Zapisz zasób jako...

en: Can't open file for writing:
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu:

en: Requested file format unknown:
pl: Nieznany format pliku:

en: Error while saving.
pl: Błąd podczas zapisywania.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
pl: Nie można otworzyć "%s". Plik mógł zostać przeniesiony lub usunięty.

en: Error while parsing '%s'.
pl: Błąd analizy "%s".

en: Unexpected end of file '%s'.
pl: Niespodziewane zakończenie pliku "%s".

en: Missing '%s' or its dependencies.
pl: Brak "%s" lub ich zależności.

en: Error while loading '%s'.
pl: Błąd ładowania "%s".

en: Saving Scene
pl: Zapisywanie sceny

en: Analyzing
pl: Analizowanie

en: Creating Thumbnail
pl: Tworzenie miniatury

en: This operation can't be done without a tree root.
pl: Ta operacja nie może zostać wykonana bez sceny.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
pl: Ta scena nie może zostać zapisana, ponieważ istnieje cykliczna inkluzja.
    Rozwiąż to i spróbuj zapisać ponownie.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
pl: Nie udało się zapisać sceny. Najprawdopodobniej pewne zależności (instancjonowanie lub dziedziczenie) nie są spełnione.

en: Could not save one or more scenes!
pl: Nie można zapisać jednej lub więcej scen!

en: Save All Scenes
pl: Zapisz wszystkie sceny

en: Can't overwrite scene that is still open!
pl: Nie można nadpisać sceny, która wciąż jest otwarta!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
pl: Nie udało się wczytać MeshLibrary do połączenia!

en: Error saving MeshLibrary!
pl: Błąd podczas zapisywania MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
pl: Nie udało się wczytać TileSet do połączenia!

en: Error saving TileSet!
pl: Błąd podczas zapisywania TileSet!

en: An error occurred while trying to save the editor layout.
    Make sure the editor's user data path is writable.
pl: Wystąpił błąd podczas próby zapisu układu edytora.
    Upewnij się, że ścieżka ustawień użytkownika edytora ma możliwość zapisu.

en: Default editor layout overridden.
    To restore the Default layout to its base settings, use the Delete Layout option and delete the Default layout.
pl: Domyślny układ edytora nadpisany.
    By przywrócić Domyślny układ do bazowych ustawień, użyj opcji Usuń układ i usuń Domyślny układ.

en: Layout name not found!
pl: Nie znaleziono nazwy układu!

en: Restored the Default layout to its base settings.
pl: Przywrócono Domyślny układ do ustawień bazowych.

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
pl: Ten zasób należy do sceny która została zaimportowana, więc nie jest edytowalny.
    Proszę zapoznać się z dokumentacją na temat importowania scen, by lepiej zrozumieć ten proces.

en: This resource belongs to a scene that was instanced or inherited.
    Changes to it won't be kept when saving the current scene.
pl: Ten zasób należy do sceny, która została zainstancjonowana lub odziedziczona.
    Zmiany w nim nie zostaną zachowane w momencie zapisania obecnej sceny.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
pl: Ten zasób został zaimportowany, więc nie jest edytowalny. Zmień jego ustawienia w panelu importów, po czym zaimportuj go ponownie.

en: This scene was imported, so changes to it won't be kept.
    Instancing it or inheriting will allow making changes to it.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
pl: Ta scena została zaimportowana, więc zmiany w niej nie będą zachowane.
    Instancjacja lub dziedziczenie jest pozwoli na prowadzenie zmian.
    Proszę zapoznać się z dokumentacją dotyczącą importowania scen, by lepiej zrozumieć ten proces.

en: This is a remote object, so changes to it won't be kept.
    Please read the documentation relevant to debugging to better understand this workflow.
pl: To jest zdalny obiekt, więc zmiany nie zostaną zachowane.
    Przeczytaj dokumentację dotyczącą debugowania, by lepiej zrozumieć ten proces.

en: There is no defined scene to run.
pl: Nie ma zdefiniowanej sceny do uruchomienia.

en: Save scene before running...
pl: Zapisz scenę przed uruchomieniem...

en: Could not start subprocess!
pl: Nie można było uruchomić podprocesu!

en: Open Scene
pl: Otwórz scenę

en: Open Base Scene
pl: Otwórz scenę bazową

en: Quick Open...
pl: Szybkie otwieranie...

en: Quick Open Scene...
pl: Szybkie otwieranie sceny...

en: Quick Open Script...
pl: Szybkie otwieranie skryptu...

en: Save & Reload
pl: Zapisz i zrestartuj

en: Save changes to '%s' before reloading?
pl: Zapisać zmiany w '%s' przed zrestartowaniem?

en: Save & Close
pl: Zapisz i zamknij

en: Save changes to '%s' before closing?
pl: Zapisać zmiany w "%s" przed zamknięciem?

en: %s no longer exists! Please specify a new save location.
pl: %s nie istnieje! Proszę wybrać nową lokalizację zapisu.

en: The current scene has no root node, but %d modified external resource(s) were saved anyway.
pl: Aktualna scena nie ma korzenia, ale %s zmodyfikowane zasoby zostały zapisane i tak.

en: A root node is required to save the scene. You can add a root node using the Scene tree dock.
pl: Scena musi posiadać korzeń, by ją zapisać. Możesz dodać węzeł korzenia używając doku drzewa sceny.

en: Save Scene As...
pl: Zapisz scenę jako...

en: This operation can't be done without a scene.
pl: Ta operacja nie może zostać wykonana bez sceny.

en: Export Mesh Library
pl: Eksportuj bibliotekę Meshów

en: This operation can't be done without a root node.
pl: Ta operacja nie może zostać wykonana bez węzła głównego.

en: Export Tile Set
pl: Eksportuj TileSet

en: This operation can't be done without a selected node.
pl: Ta operacja nie może zostać wykonana bez zaznaczonego węzła.

en: Current scene not saved. Open anyway?
pl: Aktualna scena nie została zapisana. Otworzyć mimo to?

en: Can't undo while mouse buttons are pressed.
pl: Nie można cofnąć akcji kiedy przyciski myszy są wciśnięte.

en: Nothing to undo.
pl: Nie ma nic do cofnięcia.

en: Undo: %s
pl: Cofnij: %s

en: Can't redo while mouse buttons are pressed.
pl: Nie można ponowić kiedy przyciski myszy są wciśnięte.

en: Nothing to redo.
pl: Nie ma nic do ponowienia.

en: Redo: %s
pl: Ponów: %s

en: Can't reload a scene that was never saved.
pl: Nie można przeładować sceny która nie została zapisana.

en: Reload Saved Scene
pl: Przywróć zapisaną scenę

en: The current scene has unsaved changes.
    Reload the saved scene anyway? This action cannot be undone.
pl: Aktualna scena ma niezapisane zmiany.
    Przywrócić zapisaną scenę tak czy inaczej? Ta akcja nie może zostać cofnięta.

en: Quick Run Scene...
pl: Szybkie uruchomienie sceny...

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Yes
pl: Tak

en: Exit the editor?
pl: Zamknąć edytor?

en: Open Project Manager?
pl: Otworzyć menadżera projektów?

en: Save changes to the following scene(s) before reloading?
pl: Czy zapisać zmiany w aktualnej scenie/scenach przed zrestartowaniem?

en: Save & Quit
pl: Zapisz i wyjdź

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
pl: Czy zapisać zmiany w aktualnej scenie/scenach przed wyjściem?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
pl: Zapisać zmiany w następujących scenach przed otwarciem menedżera projektów?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
pl: Ta opcja jest przestarzała. Sytuacje, w których odświeżanie musi być wymuszone są teraz uznawane za błąd. Prosimy o zgłoszenia.

en: Pick a Main Scene
pl: Wybierz główną scenę

en: Close Scene
pl: Zamknij scenę

en: Reopen Closed Scene
pl: Przywróć zamkniętą scenę

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
pl: Nie można włączyć dodatku: "%s" - parsowanie konfiguracji nie powiodło się.

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
pl: Nie można odnaleźć pola skryptu w dodatku: "%s".

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
pl: Nie można załadować skryptu dodatku z ścieżki: "%s".

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
pl: Nie można załadować skryptu dodatku ze ścieżki: "%s". Może to być spowodowane błędem w skrypcie.
    Wyłączam dodatek "%s" by uniknąć dalszych błędów.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
pl: Nie można wczytać skryptu dodatku ze ścieżki: "%s" Skrypt nie dziedziczy po klasie EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
pl: Nie można załadować skryptu dodatku z ścieżki: "%s" Skrypt nie jest w trybie narzędzia (tool).

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
pl: Scena "%s" została automatycznie zaimportowana, więc nie może być zmodyfikowana.
    Aby dokonać na niej zmian, można utworzyć nową odziedziczoną scenę.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
pl: Błąd podczas ładowania sceny. Musi ona znajdować się wewnątrz folderu projektu. Użyj narzędzia "Importuj" aby zapisać scenę wewnątrz tego projektu.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
pl: Scena "%s" ma niespełnione zależności:

en: Clear Recent Scenes
pl: Wyczyść listę ostatnio otwieranych scen

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
pl: Nie zdefiniowano głównej sceny, chcesz jakąś wybrać?
    Można to później zmienić w "Ustawienia projektu" w kategorii "aplikacja".

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
pl: Wybrana scena "%s" nie istnieje, wybrać poprawną? 
    Można to później zmienić w "Ustawienia projektu" w kategorii "aplikacja".

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
pl: Wybrany plik "%s" nie jest sceną, wybrać poprawny?
    Można to później zmienić w "Ustawienia projektu" w kategorii "aplikacja".

en: Save Layout
pl: Zapisz układ

en: Delete Layout
pl: Usuń układ

en: Default
pl: Domyślny

en: Show in FileSystem
pl: Pokaż w systemie plików

en: Play This Scene
pl: Odtwórz tę scenę

en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

en: Undo Close Tab
pl: Cofnij zamknięcie karty

en: Close Other Tabs
pl: Zamknij inne karty

en: Close Tabs to the Right
pl: Zamknij karty po prawej

en: Close All Tabs
pl: Zamknij wszystkie karty

en: Switch Scene Tab
pl: Przełącz zakładkę sceny

en: %d more files or folders
pl: Pozostało %d plików lub katalogów

en: %d more folders
pl: Pozostało %d katalogów

en: %d more files
pl: Pozostało %d plików

en: Unable to write to file '%s', file in use, locked or lacking permissions.
pl: Nie można zapisać do pliku '%s', plik jest w użyciu, zablokowany lub nie ma wystarczających uprawnień.

en: Interface
pl: Interfejs

en: Scene Tabs
pl: Zakładki scen

en: Always Show Close Button
pl: Zawsze pokazuj przycisk wyjścia

en: Resize If Many Tabs
pl: Rozszerz rozmiar jeżeli jest wiele zakładek

en: Minimum Width
pl: Minimalna szerokość

en: Output
pl: Konsola

en: Always Clear Output On Play
pl: Zawsze wyczyszczaj wyjście gdy włączono grę

en: Always Open Output On Play
pl: Zawsze Otwieraj Wyjście Przy Uruchomieniu

en: Always Close Output On Stop
pl: Zawsze Zamykaj Wyjście Po Zatrzymaniu

en: Save On Focus Loss
pl: Zapisz przy utracie skupienia

en: Save Each Scene On Quit
pl: Zapisz każdą scenę przed wyjściem

en: Quit Confirmation
pl: Potwierdzenie wyjścia

en: Show Update Spinner
pl: Pokaż suwak aktualizacji

en: Update Continuously
pl: Aktualizuj ciągle

en: Update Vital Only
pl: Aktualizuj tylko istotne

en: Localize Settings
pl: Lokalizuj ustawienia

en: Restore Scenes On Load
pl: Przywracaj sceny po załadowaniu

en: Show Thumbnail On Hover
pl: Pokaż miniaturę po najechaniu kursorem

en: Inspector
pl: Inspektor

en: Default Property Name Style
pl: Domyślny styl nazw właściwości

en: Default Float Step
pl: Domyślny krok zmiennoprzecinkowy

en: Disable Folding
pl: Wyłącz zwijanie

en: Auto Unfold Foreign Scenes
pl: Automatyczne rozwijanie zagranicznych scen

en: Horizontal Vector2 Editing
pl: Edycja pozioma Vector2

en: Horizontal Vector Types Editing
pl: Edycja poziomych typów wektorów

en: Open Resources In Current Inspector
pl: Otwórz zasoby w aktualnym inspektorze

en: Resources To Open In New Inspector
pl: Zasoby do otwarcia w nowym inspektorze

en: Default Color Picker Mode
pl: Domyślny tryb pobieracza kolorów

en: Version Control
pl: Kontrola wersji

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: SSH Public Key Path
pl: Ścieżka do publicznego klucza SSH

en: SSH Private Key Path
pl: Ścieżka do prywatnego klucza SSH

en: Dock Position
pl: Pozycja doku

en: Distraction Free Mode
pl: Tryb bez rozproszeń

en: Toggle distraction-free mode.
pl: Tryb bez rozproszeń.

en: Add a new scene.
pl: Dodaj nową scenę.

en: Scene
pl: Scena

en: Go to previously opened scene.
pl: Wróć do poprzednio otwartej sceny.

en: Copy Text
pl: Skopiuj tekst

en: Next tab
pl: Następna zakładka

en: Previous tab
pl: Poprzednia zakładka

en: Filter Files...
pl: Filtrowanie plików...

en: Operations with scene files.
pl: Operacja na plikach sceny.

en: New Scene
pl: Nowa scena

en: New Inherited Scene...
pl: Nowa scena dziedzicząca...

en: Open Scene...
pl: Otwórz scenę...

en: Open Recent
pl: Ostatnio otwierane

en: Save Scene
pl: Zapisz scenę

en: Convert To...
pl: Konwertuj na...

en: MeshLibrary...
pl: Biblioteka Meshów...

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
pl: Różne narzędzia dla scen lub projektu.

en: Project
pl: Projekt

en: Project Settings...
pl: Ustawienia projektu...

en: Set Up Version Control
pl: Ustaw kontrolę wersji

en: Shut Down Version Control
pl: Wyłącz kontrolę wersji

en: Export...
pl: Eksport...

en: Install Android Build Template...
pl: Zainstaluj szablon eksportu dla Androida...

en: Open User Data Folder
pl: Otwórz folder danych użytkownika

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Orphan Resource Explorer...
pl: Eksplorator osieroconych zasobów...

en: Reload Current Project
pl: Wczytaj ponownie aktualny projekt

en: Quit to Project List
pl: Wyjdź do listy projektów

en: Deploy with Remote Debug
pl: Uruchom z użyciem zdalnego debugowania

en: When this option is enabled, using one-click deploy will make the executable attempt to connect to this computer's IP so the running project can be debugged.
    This option is intended to be used for remote debugging (typically with a mobile device).
    You don't need to enable it to use the GDScript debugger locally.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, użycie szybkiego wdrażania sprawi, że gra spróbuje połączyć się z IP tego komputera, żeby uruchomiony projekt mógł być debugowany.
    Ta opcja jest przeznaczona do użytku ze zdalnym debugowaniem (zazwyczaj z urządzeniem mobilnym).
    Nie potrzebujesz jej włączać, by używać debugera GDScript lokalnie.

en: Small Deploy with Network Filesystem
pl: Małe wdrożenie z sieciowym systemem plików

en: When this option is enabled, using one-click deploy for Android will only export an executable without the project data.
    The filesystem will be provided from the project by the editor over the network.
    On Android, deploying will use the USB cable for faster performance. This option speeds up testing for projects with large assets.
pl: Gdy ta opcja jest zaznaczona, szybkie wdrożenie na Androida eksportuje tylko plik wykonywalny bez danych projektu.
    System plików będzie udostępniony z projektu przez edytor poprzez sieć.
    Na Androidzie, wdrożenie użyje kabla USB dla szybszej wydajności. Opcja ta znacznie przyspiesza testowanie dużych gier.

en: Visible Collision Shapes
pl: Widoczne kształty kolizji

en: When this option is enabled, collision shapes and raycast nodes (for 2D and 3D) will be visible in the running project.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, kształty kolizji i węzły RayCast (2D i 3D) będą widoczne w uruchomionym projekcie.

en: Visible Navigation
pl: Widoczna nawigacja

en: When this option is enabled, navigation meshes and polygons will be visible in the running project.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, siatki i wielokąty nawigacyjne będą widoczne w uruchomionym projekcie.

en: Force Shader Fallbacks
pl: Opóźnienia wymuszania shaderów

en: When this option is enabled, shaders will be used in their fallback form (either visible via an ubershader or hidden) during all the run time.
    This is useful for verifying the look and performance of fallbacks, which are normally displayed briefly.
    Asynchronous shader compilation must be enabled in the project settings for this option to make a difference.
pl: Gdy ta opcja jest włączona, shadery będą używane w ich zastępczej formie (albo widoczne poprzez ubershader, albo ukryte) przez cały czas działania.
    Jest to przydatne do sprawdzania wyglądu i wydajności fallbacków, które normalnie wyświetlane są krótko.
    Asynchroniczna kompilacja shaderów musi być włączona w ustawieniach projektu, aby ta opcja działała.

en: Synchronize Scene Changes
pl: Synchronizuj zmiany na scenie

en: When this option is enabled, any changes made to the scene in the editor will be replicated in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
pl: Kiedy ta opcja jest zaznaczona, wszystkie zmiany na scenie w edytorze będą powtórzone w uruchomionej grze.
    Kiedy używane zdalnie na urządzeniu, ta opcja jest wydajniejsza kiedy sieciowy system plików jest włączony.

en: Synchronize Script Changes
pl: Synchronizuj zmiany w skryptach

en: When this option is enabled, any script that is saved will be reloaded in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, każdy zapisany skrypt będzie przeładowany w uruchomionej grze.
    Kiedy używane zdalnie na urządzeniu, ta opcja jest wydajniejsza kiedy sieciowy system plików jest włączony.

en: Editor Settings...
pl: Ustawienia edytora...

en: Editor Layout
pl: Układ edytora

en: Take Screenshot
pl: Zrób zrzut ekranu

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
pl: Zrzuty ekranu są przechowywane w folderze danych/ustawień edytora.

en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącz pełny ekran

en: Open Editor Data/Settings Folder
pl: Otwórz folder ustawień/danych edytora

en: Open Editor Data Folder
pl: Otwórz folder danych edytora

en: Open Editor Settings Folder
pl: Otwórz folder ustawień edytora

en: Manage Editor Features...
pl: Zarządzaj funkcjonalnościami edytora...

en: Manage Export Templates...
pl: Zarządzaj szablonami eksportu...

en: Online Documentation
pl: Dokumentacja online

en: Questions & Answers
pl: Pytania i odpowiedzi

en: Report a Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Suggest a Feature
pl: Zasugeruj funkcjonalność

en: Send Docs Feedback
pl: Oceń dokumentację

en: Community
pl: Społeczność

en: About Godot
pl: O Godocie

en: Support Godot Development
pl: Wesprzyj rozwój Godota

en: Play the project.
pl: Uruchom projekt.

en: Play
pl: Uruchom

en: Pause the scene execution for debugging.
pl: Zapauzuj wykonywanie sceny, żeby debugować.

en: Pause Scene
pl: Zapauzuj scenę

en: Stop the scene.
pl: Zatrzymaj scenę.

en: Play the edited scene.
pl: Uruchom aktualnie edytowaną scenę.

en: Play Scene
pl: Odtwórz scenę

en: Play custom scene
pl: Wybierz scenę do uruchomienia

en: Play Custom Scene
pl: Uruchom niestandardową scenę

en: Changing the video driver requires restarting the editor.
pl: Zmiana sterownika grafiki wymaga restartu edytora.

en: Save & Restart
pl: Zapisz i zrestartuj

en: Update All Changes
pl: Aktualizuj wszystkie zmiany

en: Update Vital Changes
pl: Zaktualizuj istotne zmiany

en: Hide Update Spinner
pl: Ukryj wiatraczek aktualizacji

en: FileSystem
pl: System plików

en: Expand Bottom Panel
pl: Rozwiń panel dolny

en: Don't Save
pl: Nie zapisuj

en: Android build template is missing, please install relevant templates.
pl: Brakuje szablonu budowania Androida, zainstaluj odpowiednie szablony.

en: Manage Templates
pl: Zarządzaj szablonami

en: Install from file
pl: Zainstaluj z pliku

en: Select android sources file
pl: Wybierz pliki źródłowe Androida

en: This will set up your project for custom Android builds by installing the source template to "res://android/build".
    You can then apply modifications and build your own custom APK on export (adding modules, changing the AndroidManifest.xml, etc.).
    Note that in order to make custom builds instead of using pre-built APKs, the "Use Custom Build" option should be enabled in the Android export preset.
pl: Ta opcja przygotuje twój projekt dla własnych buildów Androida, instalując źródłowy szablon w "res://android/build".
    Możesz wtedy dodać modyfikacje i zbudować podczas eksportu własny pakiet APK (dodając moduły, zmieniając AndroidManifest.xml itp.)
    Pamiętaj, że aby stworzyć własny build zamiast używać gotowego APK, opcja "Use Custom Build" powinna być włączona w profilu eksportu Androida.

en: The Android build template is already installed in this project and it won't be overwritten.
    Remove the "res://android/build" directory manually before attempting this operation again.
pl: Szablon budowania Androida jest już zainstalowany w tym projekcie i nie zostanie on nadpisany.
    Usuń ręcznie folder "res://android/build" przed spróbowaniem tej operacji ponownie.

en: Import Templates From ZIP File
pl: Zaimportuj Szablony z pliku ZIP

en: Template Package
pl: Szablonowy pakiet

en: Export Library
pl: Wyeksportuj bibliotekę

en: Merge With Existing
pl: Połącz z Istniejącym

en: Apply MeshInstance Transforms
pl: Zastosuj transformacje MeshInstance

en: Open & Run a Script
pl: Otwórz i Uruchom Skrypt

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
pl: Następujące pliki są nowsze na dysku.
    Jakie działanie powinno zostać podjęte?

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Resave
pl: Zapisz ponownie

en: New Inherited
pl: Nowa dziedzicząca scena

en: Load Errors
pl: Błędy wczytywania

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select Current
pl: Wybierz aktualną

en: Open 2D Editor
pl: Otwórz edytor 2D

en: Open 3D Editor
pl: Otwórz edytor 3D

en: Open Script Editor
pl: Otwórz edytor skryptów

en: Open Asset Library
pl: Otwórz bibliotekę zasobów

en: Open the next Editor
pl: Otwórz następny edytor

en: Open the previous Editor
pl: Otwórz poprzedni edytor

en: Warning!
pl: Ostrzeżenie!

en: No sub-resources found.
pl: Nie znaleziono podzasobów.

en: Open a list of sub-resources.
pl: Otwórz listę pod-zasobów.

en: Creating Mesh Previews
pl: Tworzenie podglądu Mesh

en: Thumbnail...
pl: Miniatura...

en: Main Script:
pl: Skrypt główny:

en: Edit Plugin
pl: Edytuj wtyczkę

en: Installed Plugins:
pl: Zainstalowane wtyczki:

en: Update
pl: Odśwież

en: Version
pl: Wersja

en: Author
pl: Autor

en: Measure:
pl: Pomiar:

en: Frame Time (ms)
pl: Czas klatki (ms)

en: Average Time (ms)
pl: Średni czas (ms)

en: Frame %
pl: Klatka %

en: Physics Frame %
pl: Klatka fizyki %

en: Inclusive
pl: Łącznie

en: Self
pl: Pojedynczo

en: Inclusive: Includes time from other functions called by this function.
    Use this to spot bottlenecks.
    
    Self: Only count the time spent in the function itself, not in other functions called by that function.
    Use this to find individual functions to optimize.
pl: Inkluzyjny: Zawiera czas z innych funkcji wywołanych przez tę funkcję.
    Użyj tego, by znaleźć wąskie gardła.
    
    Własny: Licz tylko czas spędzony w samej funkcji, bez funkcji wywołanych przez nią.
    Użyj tego, by znaleźć pojedyncze funkcje do optymalizacji.

en: Frame #:
pl: Klatka #:

en: Calls
pl: Wywołania

en: Profiler Frame History Size
pl: Rozmiar historii klatek profilera

en: Profiler Frame Max Functions
pl: Maksymalna ilość funkcji klatki profilera

en: Edit Text:
pl: Edytuj tekst:

en: On
pl: Włącz

en: Layer
pl: Warstwa

en: Bit %d, value %d
pl: Bit %d, wartość %d

en: [Empty]
pl: [Pusty]

en: Assign...
pl: Przypisz...

en: Invalid RID
pl: Nieprawidłowy RID

en: Can't create a ViewportTexture on resources saved as a file.
    Resource needs to belong to a scene.
pl: Nie można utworzyć ViewportTexture na zasobach zapisanych jako plik.
    Zasób musi należeć do sceny.

en: Can't create a ViewportTexture on this resource because it's not set as local to scene.
    Please switch on the 'local to scene' property on it (and all resources containing it up to a node).
pl: Nie można utworzyć ViewportTexture na tym zasobie, ponieważ nie jest ustawiony jako lokalny dla sceny.
    Włącz mu właściwość "lokalny dla sceny" (i wszystkim zasobom, które go zawierają, aż do węzła).

en: Pick a Viewport
pl: Wybierz Viewport

en: Selected node is not a Viewport!
pl: Wybrany węzeł to nie Viewport!

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Page:
pl: Strona:

en: Remove Item
pl: Usuń element

en: New Key:
pl: Nowy klucz:

en: New Value:
pl: Nowa wartość:

en: Add Key/Value Pair
pl: Dodaj parę klucz/wartość

en: The selected resource (%s) does not match any type expected for this property (%s).
pl: Wybrany zasób (%s) nie zgadza się z żadnym rodzajem przewidywanym dla tego użycia (%s).

en: Quick Load
pl: Szybkie załadowanie

en: Make Unique
pl: Zrób unikalny

en: Paste
pl: Wklej

en: Convert to %s
pl: Konwertuj do %s

en: New %s
pl: Nowy %s

en: Base Type
pl: Typ bazowy

en: Edited Resource
pl: Edytowany zasób

en: Editable
pl: Edytowalny

en: New Script
pl: Nowy skrypt

en: Extend Script
pl: Rozszerz skrypt

en: Script Owner
pl: Właściciel skryptu

en: No runnable export preset found for this platform.
    Please add a runnable preset in the Export menu or define an existing preset as runnable.
pl: Nie znaleziono uruchamialnego profilu eksportu dla tej platformy.
    Dodaj uruchamialny profil w menu eksportu lub zdefiniuj istniejący profil jako uruchamialny.

en: Project Run
pl: Uruchom projekt

en: Write your logic in the _run() method.
pl: Wpisz swoją logikę w metodzie _run().

en: There is an edited scene already.
pl: Edytowana scena już istnieje.

en: Couldn't instance script:
pl: Nie udało się utworzyć instancji skryptu:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
pl: Zapomniano słowa kluczowego "tool"?

en: Couldn't run script:
pl: Nie można uruchomić skryptu:

en: Did you forget the '_run' method?
pl: Zapomniano metody "_run"?

en: Editor Language
pl: Język edytora

en: Display Scale
pl: Rozmiar wyświetlania

en: Custom Display Scale
pl: Niestandardowa skala wyświetlania

en: Main Font Size
pl: Rozmiar głównej czcionki

en: Code Font Size
pl: Rozmiar czcionki kodu

en: Font Antialiased
pl: Wygładzana czcionka

en: Font Hinting
pl: Czcionka podpowiedzi

en: Main Font
pl: Główna czcionka

en: Main Font Bold
pl: Główna czcionka pogrubiona

en: Code Font
pl: Czcionka kodu

en: Dim Editor On Dialog Popup
pl: Przygaś edytor przy wyskakującym oknie

en: Low Processor Mode Sleep (µsec)
pl: Niski tryb uśpienia procesora (µsec)

en: Unfocused Low Processor Mode Sleep (µsec)
pl: Nieskoncentrowany tryb uśpienia w trybie niskiego procesora (µsec)

en: Separate Distraction Mode
pl: Oddzielny tryb bez rozproszeń

en: Automatically Open Screenshots
pl: Automatycznie otwieraj zrzuty ekranu

en: Max Array Dictionary Items Per Page
pl: Maksymalna liczba pozycji słownika tablicy na stronie

en: Theme
pl: Motyw

en: Preset
pl: Profil

en: Icon And Font Color
pl: Kolor ikony i czcionki

en: Base Color
pl: Kolor podstawowy

en: Accent Color
pl: Kolor akcentu

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Relationship Line Opacity
pl: Przezroczystość linii relacji

en: Highlight Tabs
pl: Podświetl zakładki

en: Border Size
pl: Rozmiar obwódki

en: Use Graph Node Headers
pl: Użyj wykresu nagłówków węzłów

en: Additional Spacing
pl: Dodatkowe odstępy

en: Custom Theme
pl: Własny motyw

en: Show Script Button
pl: Pokaż przycisk skryptu

en: Directories
pl: Katalogi

en: Autoscan Project Path
pl: Automatycznie skanuj ścieżkę projektu

en: Default Project Path
pl: Domyślna ścieżka projektu

en: On Save
pl: Przy zapisie

en: Compress Binary Resources
pl: Skompresuj binarne zasoby

en: Safe Save On Backup Then Rename
pl: Bezpieczne zapisywanie kopii zapasowej, a następnie zmiana nazwy

en: File Dialog
pl: Dialog plików

en: Thumbnail Size
pl: Rozmiar miniaturki

en: Docks
pl: Doki

en: Scene Tree
pl: Drzewo sceny

en: Start Create Dialog Fully Expanded
pl: Rozpocznij tworzenie w pełni rozwiniętego okna dialogowego

en: Always Show Folders
pl: Zawsze pokazuj foldery

en: Property Editor
pl: Edytor właściwości

en: Auto Refresh Interval
pl: Czas między automatycznym odświeżaniem

en: Subresource Hue Tint
pl: Odcień barwy zasobów podrzędnych

en: Color Theme
pl: Motyw koloru

en: Line Spacing
pl: Odstępy między liniami

en: Highlighting
pl: Podświetlanie

en: Syntax Highlighting
pl: Podświetlanie składni

en: Highlight All Occurrences
pl: Podświetl wszystkie wystąpienia

en: Highlight Current Line
pl: Podświetl obecną linię

en: Highlight Type Safe Lines
pl: Wyróżnij typy bezpiecznych linii

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Auto Indent
pl: Automatyczne wcięcie

en: Convert Indent On Save
pl: Zamień wcięcia przy zapisie

en: Draw Tabs
pl: Rysuj taby

en: Draw Spaces
pl: Rysuj spacje

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Smooth Scrolling
pl: Płynne przewijanie

en: V Scroll Speed
pl: Pionowa szybkość przewijania

en: Show Minimap
pl: Pokaż minimapę

en: Minimap Width
pl: Szerokość minimapy

en: Mouse Extra Buttons Navigate History
pl: Historia nawigacji dodatkowych przycisków myszy

en: Drag And Drop Selection
pl: Przeciągnij i upuść zaznaczenie

en: Stay In Script Editor On Node Selected
pl: Pozostań w edytorze skryptów na wybranym węźle

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Show Line Numbers
pl: Pokaż numery linii

en: Line Numbers Zero Padded
pl: Numery linii wyrównane zerami

en: Show Bookmark Gutter
pl: Pokaż ciek zakładek

en: Show Breakpoint Gutter
pl: Pokaż rynnę punktów wstrzymania

en: Show Info Gutter
pl: Pokaż ciek informacji

en: Code Folding
pl: Zawijanie kodu

en: Word Wrap
pl: Zawijanie tekstu

en: Show Line Length Guidelines
pl: Pokaż wytyczne dotyczące długości linii

en: Line Length Guideline Soft Column
pl: Wytyczne dotyczące długości linii miękkiej kolumny

en: Line Length Guideline Hard Column
pl: Wytyczne dotyczące długości linii twardej kolumny

en: Script List
pl: Lista skryptów

en: Show Members Overview
pl: Pokaż podgląd członków

en: Files
pl: Pliki

en: Trim Trailing Whitespace On Save
pl: Przytnij końcowe białe znaki przy zapisie

en: Autosave Interval Secs
pl: czas autozapisu sek

en: Restore Scripts On Load
pl: Przywróć skrypty przy załadowaniu

en: Auto Reload And Parse Scripts On Save
pl: Automatycznie przeładuj i zanalizuj skrypty przy zapisie

en: Auto Reload Scripts On External Change
pl: Automatycznie przeładuj skrypty przy zmianie zewnętrznej

en: Create Signal Callbacks
pl: Twórz wywołania zwrotne sygnałów

en: Sort Members Outline Alphabetically
pl: Posortuj szkic członków alfabetycznie

en: Cursor
pl: Kursor

en: Scroll Past End Of File
pl: Przewijaj za koniec pliku

en: Block Caret
pl: Zablokuj Karete

en: Caret Blink
pl: Mignięcie karety

en: Caret Blink Speed
pl: Prędkość migania karety

en: Right Click Moves Caret
pl: Prawy klik przesuwa kursor

en: Completion
pl: Ukończenie

en: Idle Parse Delay
pl: Opóźnienie interpretacji

en: Auto Brace Complete
pl: Automatyczne zamykanie nawiasów

en: Code Complete Delay
pl: Opóźnienie zakończenia kodu

en: Put Callhint Tooltip Below Current Line
pl: Ustaw dymek podpowiedzi pod aktualnym wierszem

en: Callhint Tooltip Offset
pl: Przesunięcie dymka podpowiedzi

en: Complete File Paths
pl: Uzupełniaj ścieżki plików

en: Add Type Hints
pl: Dodaj wskazówki typów

en: Use Single Quotes
pl: Użyj pojedynczych cudzysłowów

en: Show Help Index
pl: Pokaż indeks pomocy

en: Help Font Size
pl: Rozmiar czcionki pomocy

en: Help Source Font Size
pl: Rozmiar czcionki kodu w pomocy

en: Help Title Font Size
pl: Rozmiar czcionki tytułu w pomocy

en: Grid Map
pl: Siatka

en: Pick Distance
pl: Dystans łapania

en: Preview Size
pl: Rozmiar podglądu

en: Primary Grid Color
pl: Główny kolor siatki

en: Secondary Grid Color
pl: Pomocniczy kolor siatki

en: Selection Box Color
pl: Kolor prostopadłościanu zaznaczenia

en: 3D Gizmos
pl: Uchwyty 3D

en: Gizmo Colors
pl: Kolory uchwytów

en: Instanced
pl: Instancjonowany

en: Joint
pl: Złącze

en: Shape
pl: Kształt

en: Primary Grid Steps
pl: Główne kroki siatki

en: Grid Size
pl: Rozmiar siatki

en: Grid Division Level Max
pl: Maksymalny poziom podziału siatki

en: Grid Division Level Min
pl: Minimalny poziom podziału siatki

en: Grid Division Level Bias
pl: Tendencja poziomu podziału siatki

en: Grid XZ Plane
pl: Płaszczyzna siatki XZ

en: Grid XY Plane
pl: Płaszczyzna siatki XY

en: Grid YZ Plane
pl: Płaszczyzna siatki YZ

en: Default FOV
pl: Domyślne pole widzenia (FOV)

en: Default Z Near
pl: Domyślne bliskie Z

en: Default Z Far
pl: Domyślne dalekie Z

en: Lightmap Baking Number Of CPU Threads
pl: Liczba wątków CPU dla wypalania map światła

en: Navigation Scheme
pl: Schemat nawigacji

en: Invert Y Axis
pl: Odwróć oś Y

en: Invert X Axis
pl: Odwróć oś X

en: Zoom Style
pl: Styl przybliżenia

en: Emulate Numpad
pl: Emuluj klawiaturę numeryczną

en: Emulate 3 Button Mouse
pl: Emuluj trzyprzyciskową mysz

en: Orbit Modifier
pl: Modyfikator orbity

en: Pan Modifier
pl: Modyfikator przesuwania

en: Zoom Modifier
pl: Modyfikator przybliżenia

en: Warped Mouse Panning
pl: Zawinięte przesuwanie myszą

en: Navigation Feel
pl: Preferencje nawigacji

en: Orbit Sensitivity
pl: Czułość orbity

en: Orbit Inertia
pl: Bezwładność orbity

en: Translation Inertia
pl: Bezwładność przesunięcia

en: Zoom Inertia
pl: Bezwładność przybliżenia

en: Freelook
pl: Wolny widok

en: Freelook Navigation Scheme
pl: Schemat nawigacji wolnego widoku

en: Freelook Sensitivity
pl: Czułość wolnego widoku

en: Freelook Inertia
pl: Bezwładność wolnego widoku

en: Freelook Base Speed
pl: Bazowa prędkość wolnego widoku

en: Freelook Activation Modifier
pl: Modyfikator aktywacji wolnego widoku

en: Freelook Speed Zoom Link
pl: Szybkość swobodnego widoku zależna od przybliżenia

en: Grid Color
pl: Kolor siatki

en: Guides Color
pl: Kolor prowadnic

en: Smart Snapping Line Color
pl: Kolor linii inteligentnego przyciągania

en: Bone Width
pl: Szerokość kości

en: Bone Color 1
pl: Kolor kości 1

en: Bone Color 2
pl: Kolor kości 2

en: Bone Selected Color
pl: Kolor zaznaczenia kości

en: Bone IK Color
pl: Kolor kości IK

en: Bone Outline Color
pl: Kolor obrysu kości

en: Bone Outline Size
pl: Rozmiar obrysu kości

en: Viewport Border Color
pl: Kolor obwódki viewportu

en: Constrain Editor View
pl: Ogranicz widok edytora

en: Simple Panning
pl: Proste przesuwanie

en: Scroll To Pan
pl: Przewijanie przesuwa

en: Pan Speed
pl: Szybkość przesuwania

en: Poly Editor
pl: Edytor wielokątów

en: Point Grab Radius
pl: Promień chwytania punktów

en: Show Previous Outline
pl: Pokaż poprzedni obrys

en: Autorename Animation Tracks
pl: Automatycznie przemianuj ścieżki animacji

en: Default Create Bezier Tracks
pl: Twórz domyślnie ścieżki Beziera

en: Default Create Reset Tracks
pl: Domyślnie twórz ścieżki resetu

en: Onion Layers Past Color
pl: Przeszły kolor warstw cebuli

en: Onion Layers Future Color
pl: Przyszły kolor warstw cebuli

en: Visual Editors
pl: Edytory wizualne

en: Minimap Opacity
pl: Przezroczystość minimapy

en: Window Placement
pl: Ustawienie okna

en: Rect
pl: Prostokąt

en: Rect Custom Position
pl: Własna pozycja prostokąta

en: Screen
pl: Ekran

en: Auto Save
pl: Autozapis

en: Save Before Running
pl: Zapisz przed uruchomieniem

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Remote Host
pl: Zdalny host

en: Remote Port
pl: Zdalny port

en: Editor SSL Certificates
pl: Certyfikaty SSL edytora

en: HTTP Proxy
pl: Proxy HTTP

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Project Manager
pl: Menedżer projektów

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Sorting Order
pl: Kolejność sortowania

en: Symbol Color
pl: Kolor symbolu

en: Keyword Color
pl: Kolor słowa kluczowego

en: Control Flow Keyword Color
pl: Kolor słowa kluczowego kontroli przepływu

en: Base Type Color
pl: Kolor typu bazowego

en: Engine Type Color
pl: Kolor typu silnika

en: User Type Color
pl: Kolor typu użytkownika

en: Comment Color
pl: Kolor komentarza

en: String Color
pl: Kolor ciągu znaków

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Completion Background Color
pl: Kolor tła uzupełniania

en: Completion Selected Color
pl: Kolor zaznaczenia uzupełniania

en: Completion Existing Color
pl: Kolor istniejącego uzupełniania

en: Completion Scroll Color
pl: Kolor przewijania uzupełniania

en: Completion Font Color
pl: Kolor czcionki uzupełniania

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Line Number Color
pl: Kolor numerów linii

en: Safe Line Number Color
pl: Kolor numerów bezpiecznych linii

en: Caret Color
pl: Kolor kursora

en: Caret Background Color
pl: Kolor tła kursora

en: Text Selected Color
pl: Kolor zaznaczonego tekstu

en: Selection Color
pl: Kolor zaznaczenia

en: Brace Mismatch Color
pl: Kolor niedopasowanych nawiasów

en: Current Line Color
pl: Kolor aktualnej linii

en: Line Length Guideline Color
pl: Kolor prowadnicy długości linii

en: Word Highlighted Color
pl: Kolor podświetlonego słowa

en: Number Color
pl: Kolor numeru

en: Function Color
pl: Kolor funkcji

en: Member Variable Color
pl: Kolor zmiennej członkowskiej

en: Mark Color
pl: Kolor oznaczenia

en: Bookmark Color
pl: Kolor zakładki

en: Breakpoint Color
pl: Kolor punktu wstrzymania

en: Executing Line Color
pl: Kolor wywoływanej linii

en: Code Folding Color
pl: Kolor zawinięcia kodu

en: Search Result Color
pl: Kolor wyniku wyszukiwania

en: Search Result Border Color
pl: Kolor obramowania wyniku wyszukiwania

en: Hold %s to round to integers. Hold Shift for more precise changes.
pl: Przytrzymaj %s, by zaokrąglić do liczb całkowitych. Przytrzymaj Shift dla bardziej precyzyjnych zmian.

en: Flat
pl: Płaski

en: Hide Slider
pl: Ukryj suwak

en: Select Node(s) to Import
pl: Wybierz węzły do importu

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Scene Path:
pl: Ścieżka sceny:

en: Import From Node:
pl: Zaimportuj z węzła:

note: TRANSLATORS: %s refers to the name of a version control system (e.g. "Git").
en: %s Error
pl: Błąd %s

en: Open the folder containing these templates.
pl: Otwórz folder zawierający te szablony.

en: Uninstall these templates.
pl: Odinstaluj te szablony.

en: There are no mirrors available.
pl: Brak dostępnych mirrorów.

en: Retrieving the mirror list...
pl: Pobieranie listy mirrorów...

en: Starting the download...
pl: Zaczynam pobieranie...

en: Error requesting URL:
pl: Błąd podczas żądania adresu URL:

en: Connecting to the mirror...
pl: Łączenie z mirrorem...

en: Can't resolve the requested address.
pl: Nie udało się rozstrzygnąć żądanego adresu.

en: Can't connect to the mirror.
pl: Nie można połączyć z mirrorem.

en: No response from the mirror.
pl: Brak odpowiedzi mirrora.

en: Request failed.
pl: Żądanie nie powiodło się.

en: Request ended up in a redirect loop.
pl: Żądanie skończyło w pętli przekierowań.

en: Request failed:
pl: Żądanie nie powiodło się:

en: Download complete; extracting templates...
pl: Pobieranie ukończone; rozpakowuję szablony...

en: Cannot remove temporary file:
pl: Nie można usunąć pliku tymczasowego:

en: Templates installation failed.
    The problematic templates archives can be found at '%s'.
pl: Instalacja szablonów się nie udała.
    Problematyczne archiwa szablonów mogą być znalezione w "%s".

en: Error getting the list of mirrors.
pl: Błąd odbierania listy mirrorów.

en: Error parsing JSON with the list of mirrors. Please report this issue!
pl: Błąd parsowania JSONa z listą mirrorów. Zgłoś proszę ten błąd!

en: Best available mirror
pl: Najlepszy dostępny mirror

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
pl: Nie znaleziono plików do pobrania dla tej wersji. Pobieranie jest dostępne tylko dla oficjalnych wydań.

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: Resolving
pl: Rozwiązywanie

en: Can't Resolve
pl: Nie można rozwiązać

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Can't Connect
pl: Nie można połączyć

en: Connected
pl: Podłączony

en: Requesting...
pl: Żądanie danych...

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Connection Error
pl: Błąd połączenia

en: SSL Handshake Error
pl: Błąd podczas wymiany (handshake) SSL

en: Can't open the export templates file.
pl: Nie można otworzyć pliku szablonów eksportu.

en: Invalid version.txt format inside the export templates file: %s.
pl: Nieprawidłowy format version.txt w pliku szablonów eksportu: %s.

en: No version.txt found inside the export templates file.
pl: Nie znaleziono version.txt w pliku szablonu eksportu.

en: Error creating path for extracting templates:
pl: Błąd tworzenia ścieżki do rozpakowania szablonów:

en: Extracting Export Templates
pl: Wypakowywanie szablonów eksportu

en: Importing:
pl: Importowanie:

en: Remove templates for the version '%s'?
pl: Usunąć szablony dla wersji "%s"?

en: Uncompressing Android Build Sources
pl: Dekompresja źródeł budowania Androida

en: Export Template Manager
pl: Menedżer szablonów eksportu

en: Current Version:
pl: Aktualna wersja:

en: Export templates are missing. Download them or install from a file.
pl: Brakuje szablonów eksportu. Pobierz je lub zainstaluj z pliku.

en: Export templates are installed and ready to be used.
pl: Szablony eksportu są zainstalowane i gotowe do użycia.

en: Open Folder
pl: Otwórz folder

en: Open the folder containing installed templates for the current version.
pl: Otwórz folder zawierający zainstalowane szablony dla aktualnej wersji.

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Uninstall templates for the current version.
pl: Odinstaluj szablony dla aktualnej wersji.

en: Download from:
pl: Pobierz z:

en: Open in Web Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Copy Mirror URL
pl: Kopiuj URL mirrora

en: Download and Install
pl: Pobierz i zainstaluj

en: Download and install templates for the current version from the best possible mirror.
pl: Pobierz i zainstaluj szablony dla aktualnej wersji z najlepszego dostępnego mirroru.

en: Official export templates aren't available for development builds.
pl: Oficjalne szablony eksportowe nie są dostępne dla kompilacji programistycznych.

en: Install from File
pl: Zainstaluj z pliku

en: Install templates from a local file.
pl: Zainstaluj szablony z lokalnego pliku.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel the download of the templates.
pl: Anuluj pobieranie szablonów.

en: Other Installed Versions:
pl: Inne zainstalowane wersje:

en: Uninstall Template
pl: Odinstaluj szablon

en: Select Template File
pl: Wybierz plik szablonu

en: Godot Export Templates
pl: Szablony eksportu Godota

en: The templates will continue to download.
    You may experience a short editor freeze when they finish.
pl: Szablony kontynuują pobieranie.
    Możesz doświadczyć krótkiego zacięcia edytora, kiedy skończą.

en: File Server
pl: Serwer plików

en: Password
pl: Hasło

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
pl: Status: Importowanie pliku nie powiodło się. Proszę naprawić plik i ponownie zaimportować ręcznie.

en: Importing has been disabled for this file, so it can't be opened for editing.
pl: Importowanie zostało wyłączone dla tego pliku, więc nie może być otwarty do edytowania.

en: Cannot move/rename resources root.
pl: Nie można przenieść/zmienić nazwy korzenia zasobów.

en: Cannot move a folder into itself.
pl: Nie można przenieść katalogu do siebie samego.

en: Error moving:
pl: Błąd przenoszenia:

en: Error duplicating:
pl: Błąd duplikacji:

en: Unable to update dependencies:
pl: Nie można zaktualizować zależności:

en: No name provided.
pl: Nie podano nazwy.

en: Provided name contains invalid characters.
pl: Podana nazwa zawiera niedozwolone znaki.

en: A file or folder with this name already exists.
pl: Plik lub katalog o tej nazwie już istnieje.

en: Name contains invalid characters.
pl: Nazwa zawiera niedozwolone znaki.

en: This file extension is not recognized by the editor.
    If you want to rename it anyway, use your operating system's file manager.
    After renaming to an unknown extension, the file won't be shown in the editor anymore.
pl: Te rozszerzenie pliku nie zostało rozpoznane przez edytor.
    Jeśli mimo tego chcesz zmienić jego nazwę, użyj menedżera plików swojego systemu operacyjnego.
    Po zmienieniu na nieznane rozszerzenie, plik nie będzie już widoczny w edytorze.

en: The following files or folders conflict with items in the target location '%s':
    
    %s
    
    Do you wish to overwrite them?
pl: Następujące pliki lub foldery konfliktują z pozycjami w lokalizacji docelowej "%s":
    
    %s
    
    Czy chcesz je nadpisać?

en: Renaming file:
pl: Zmiana nazwy pliku:

en: Renaming folder:
pl: Zmiana nazwy folderu:

en: Duplicating file:
pl: Duplikowanie pliku:

en: Duplicating folder:
pl: Duplikowanie Folderu:

en: New Inherited Scene
pl: Nowa scena dziedzicząca

en: Set As Main Scene
pl: Ustaw jako główną scenę

en: Open Scenes
pl: Otwórz sceny

en: Instance
pl: Instancja

en: Add to Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Remove from Favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Edit Dependencies...
pl: Edytuj zależności...

en: View Owners...
pl: Pokaż właścicieli...

en: Move To...
pl: Przenieś do...

en: New Scene...
pl: Nowa scena...

en: New Script...
pl: Nowy skrypt...

en: New Resource...
pl: Nowy zasób...

en: Expand All
pl: Rozwiń wszystko

en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

en: Sort files
pl: Sortuj pliki

en: Sort by Name (Ascending)
pl: Sortuj po nazwie (rosnąco)

en: Sort by Name (Descending)
pl: Sortuj po nazwie (malejąco)

en: Sort by Type (Ascending)
pl: Sortuj po typie (rosnąco)

en: Sort by Type (Descending)
pl: Sortuj po typie (malejąco)

en: Sort by Last Modified
pl: Ostatnie zmodyfikowane

en: Sort by First Modified
pl: Pierwsze zmodyfikowane

en: Duplicate...
pl: Duplikuj...

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Focus the search box
pl: Przełącz na pasek wyszukiwania

en: Previous Folder/File
pl: Poprzedni folder/plik

en: Next Folder/File
pl: Następny folder/plik

en: Re-Scan Filesystem
pl: Przeskanuj system plików ponownie

en: Toggle Split Mode
pl: Przełącz tryb podziału

en: Search files
pl: Przeszukaj pliki

en: Scanning Files,
    Please Wait...
pl: Skanowanie plików,
    Proszę czekać...

en: Move
pl: Przenieś

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Create Scene
pl: Utwórz scenę

en: Create Script
pl: Utwórz Skrypt

en: Find in Files
pl: Znajdź w plikach

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Replace:
pl: Zastąp:

en: Filters:
pl: Filtry:

en: Include the files with the following extensions. Add or remove them in ProjectSettings.
pl: Dołącz pliki z podanymi rozszerzeniami. Dodaj lub usuń je w Ustawieniach Projektu.

en: Find...
pl: Znajdź...

en: Replace...
pl: Zamień...

en: Replace in Files
pl: Zastąp w plikach

en: Replace All (NO UNDO)
pl: Zastąp wszystkie (NIE MOŻNA COFNĄĆ)

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: %d match in %d file.
pl: %d dopasowanie w %d pliku.

en: %d matches in %d file.
pl: %d dopasowań w %d pliku.

en: %d matches in %d files.
pl: %d dopasowań w %d plikach.

en: Add to Group
pl: Dodaj do Grupy

en: Remove from Group
pl: Usuń z Grupy

en: Group name already exists.
pl: Nazwa grupy już istnieje.

en: Invalid group name.
pl: Niewłaściwa nazwa grupy.

en: Rename Group
pl: Zmień nazwę grupy

en: Delete Group
pl: Usuń grupę

en: Groups
pl: Grupy

en: Nodes Not in Group
pl: Węzły nie w grupie

en: Filter nodes
pl: Filtruj węzły

en: Nodes in Group
pl: Węzły w grupie

en: Empty groups will be automatically removed.
pl: Puste grupy zostaną automatycznie usunięte.

en: Group Editor
pl: Edytor grup

en: Manage Groups
pl: Zarządzaj grupami

en: Use Ambient
pl: Użyj otoczenia

en: Create From
pl: Utwórz z

en: Threshold
pl: Próg

en: Compress
pl: Skompresuj

en: Delimiter
pl: Separator

en: No BPTC If RGB
pl: Bez BPTC jeśli RGB

en: Flags
pl: Flagi

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Filter
pl: Filtr

en: Mipmaps
pl: Mipmapy

en: Anisotropic
pl: Anizotropowe

en: Slices
pl: Kawałki

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Generate Tangents
pl: Wygeneruj styczne

en: Scale Mesh
pl: Skaluj siatkę

en: Offset Mesh
pl: Przesuń siatkę

en: Octahedral Compression
pl: Kompresja ośmiościenna

en: Optimize Mesh Flags
pl: Optymalizuj flagi siatki

en: Import as Single Scene
pl: Importuj jako pojedynczą scenę

en: Import with Separate Animations
pl: Importuj z oddzielnymi animacjami

en: Import with Separate Materials
pl: Import z oddzielnymi materiałami

en: Import with Separate Objects
pl: Import z oddzielnymi obiektami

en: Import with Separate Objects+Materials
pl: Zaimportuj osobno Obiekty+Materiały

en: Import with Separate Objects+Animations
pl: Importuj oddzielnie obiekty i animacje

en: Import with Separate Materials+Animations
pl: Zaimportuj osobno Materiały+Animacje

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
pl: Zaimportuj osobno Obiekty+Materiały+Animacje

en: Import as Multiple Scenes
pl: Importuj jako wiele scen

en: Import as Multiple Scenes+Materials
pl: Importuj jako wiele scen + materiały

en: Nodes
pl: Węzły

en: Root Type
pl: Typ korzenia

en: Root Name
pl: Nazwa korzenia

en: Root Scale
pl: Skala korzenia

en: Custom Script
pl: Własny skrypt

en: Storage
pl: Przechowywanie

en: Use Legacy Names
pl: Użyj starszych nazw

en: Materials
pl: Materiały

en: Keep On Reimport
pl: Zachowaj po reimporcie

en: Meshes
pl: Siatki

en: Ensure Tangents
pl: Zapewnij styczne

en: Light Baking
pl: Wypalanie światła

en: Lightmap Texel Size
pl: Rozmiar teksela mapy światła

en: Skins
pl: Skórki

en: Use Named Skins
pl: Używaj nazwanych skórek

en: External Files
pl: Pliki zewnętrzne

en: Store In Subdir
pl: Przechowaj w podfolderze

en: Filter Script
pl: Skrypt filtra

en: Keep Custom Tracks
pl: Zachowaj własne ścieżki

en: Optimizer
pl: Optymalizator

en: Enabled
pl: Włączony

en: Max Linear Error
pl: Maks. błąd liniowy

en: Max Angular Error
pl: Maks. błąd kątowy

en: Max Angle
pl: Maksymalny kąt

en: Remove Unused Tracks
pl: Usuń nieużywane ścieżki

en: Clips
pl: Klipy

en: Amount
pl: Ilość

en: Import Scene
pl: Importuj Scenę

en: Importing Scene...
pl: Importowanie Sceny...

en: Generating Lightmaps
pl: Generowanie Lightmapy

en: Generating for Mesh:
pl: Generowanie dla siatki:

en: Running Custom Script...
pl: Uruchamiam skrypt...

en: Couldn't load post-import script:
pl: Nie udało się wczytać skryptu po imporcie:

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
pl: Pojawiły się błędy podczas uruchamiania skryptu po imporcie (sprawdź konsolę):

en: Error running post-import script:
pl: Błąd podczas uruchamiania skryptu po imporcie:

en: Did you return a Node-derived object in the `post_import()` method?
pl: Czy zwracasz obiekt dziedziczący po Node w metodzie `post_import()`?

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: %s: Texture detected as used as a normal map in 3D. Enabling red-green texture compression to reduce memory usage (blue channel is discarded).
pl: %s: Tekstura wykryta jako mapa normalnych w 3D. Włączam czerwono-zieloną kompresję tekstury, by zmniejszyć zużycie pamięci (niebieski kanał jest odrzucony).

en: %s: Texture detected as used in 3D. Enabling filter, repeat, mipmap generation and VRAM texture compression.
pl: %s: Tekstura wykryta jako używana w 3D. Włączam filtrowanie, powtarzanie, generację mipmap i kompresję tekstur VRAM.

en: 2D, Detect 3D
pl: 2D, wykryj 3D

en: 2D Pixel
pl: 2D piksel

en: Lossy Quality
pl: Stratna jakość

en: HDR Mode
pl: Tryb HDR

en: BPTC LDR
pl: LDR BPTC

en: Normal Map
pl: Mapa normalnych

en: Process
pl: Przetwarzanie

en: Fix Alpha Border
pl: Popraw obramowanie alfa

en: Premult Alpha
pl: Wstępnie przemnóż alfę

en: Hdr As Srgb
pl: HDR jako sRGB

en: Invert Color
pl: Odwróć kolor

en: Normal Map Invert Y
pl: Odwróć Y mapy normalnych

en: Size Limit
pl: Limit rozmiaru

en: Detect 3D
pl: Wykryj 3D

en: Warning, no suitable PC VRAM compression enabled in Project Settings. This texture will not display correctly on PC.
pl: Ostrzeżenie, brak ustawionej w ustawieniach projektu odpowiedniej kompresji PC VRAM. Ta tekstura nie będzie się poprawnie wyświetlać na PC.

en: Atlas File
pl: Plik atlasu

en: Import Mode
pl: Tryb importu

en: Crop To Region
pl: Przytnij do regionu

en: Trim Alpha Border From Region
pl: Przytnij obramowanie alfy z regionu

en: Force
pl: Siła

en: 8 Bit
pl: 8 bitów

en: Max Rate
pl: Maksymalne tempo

en: Max Rate Hz
pl: Maksymalne tempo Hz

en: Trim
pl: Przytnij

en: Normalize
pl: Normalizuj

en: Loop Mode
pl: Tryb zapętlenia

en: Loop Begin
pl: Początek pętli

en: Loop End
pl: Koniec pętli

en: Select Importer
pl: Wybierz importer

en: Reset to Defaults
pl: Resetuj do domyślnych

en: Keep File (No Import)
pl: Zachowaj plik (brak importu)

en: %d Files
pl: %d plików

en: Set as Default for '%s'
pl: Ustaw jako domyślne dla "%s"

en: Clear Default for '%s'
pl: Usuń domyślne dla "%s"

en: Reimport
pl: Importuj ponownie

en: You have pending changes that haven't been applied yet. Click Reimport to apply changes made to the import options.
    Selecting another resource in the FileSystem dock without clicking Reimport first will discard changes made in the Import dock.
pl: Masz niezapisane zmiany, które nie zostały jeszcze zastosowane. Kliknij Importuj ponownie, aby zastosować zmiany dokonane w ustawieniach importu.
    Wybranie innego zasobu w systemie plików bez kliknięcia wpierw Importuj ponownie odrzuci zmiany dokonane w imporcie.

en: Import As:
pl: Importuj jako:

en: Save Scenes, Re-Import, and Restart
pl: Zapisz sceny, reimportuj i uruchom ponownie

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
pl: Zmiana rodzaju importowanego pliku wymaga restartu edytora.

en: WARNING: Assets exist that use this resource, they may stop loading properly.
pl: OSTRZEŻENIE: Istnieje zawartość używająca tego zasobu, która może przestać działać prawidłowo.

en: Select a resource file in the filesystem or in the inspector to adjust import settings.
pl: Wybierz plik zasobu z systemu plików lub z inspektoraby zmienić ustawienia importu.

en: Failed to load resource.
pl: Nie udało się wczytać zasobu.

en: Property Name Style
pl: Styl nazw właściwości

en: Capitalized
pl: Z wielkiej litery

en: Localized
pl: Tłumaczone

en: Localization not available for current language.
pl: Tłumaczenie niedostępne dla aktualnego języka.

en: Copy Properties
pl: Skopiuj właściwości

en: Paste Properties
pl: Wklej właściwości

en: Make Sub-Resources Unique
pl: Utwórz unikalne podzasoby

en: Create a new resource in memory and edit it.
pl: Utwórz nowy zasób w pamięci i edytuj go.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
pl: Wczytaj istniejący zasób i edytuj go.

en: Save the currently edited resource.
pl: Zapisz aktualnie edytowany zasób.

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Extra resource options.
pl: Dodatkowe opcje zasobów.

en: Edit Resource from Clipboard
pl: Edytuj zasób ze schowka

en: Copy Resource
pl: Kopiuj zasób

en: Make Resource Built-In
pl: Uczyń zasób wbudowanym

en: Go to the previous edited object in history.
pl: Idź do poprzedniego edytowanego obiektu w historii.

en: Go to the next edited object in history.
pl: Idź do następnego edytowanego obiektu w historii.

en: History of recently edited objects.
pl: Historia ostatnio edytowanych obiektów.

en: Open documentation for this object.
pl: Otwórz dokumentację dla tego obiektu.

en: Open Documentation
pl: Otwórz dokumentację

en: Filter properties
pl: Filtruj właściwości

en: Manage object properties.
pl: Zarządzaj właściwościami obiektu.

en: Changes may be lost!
pl: Zmiany mogą zostać utracone!

en: MultiNode Set
pl: Ustaw wielu węzłom

en: Select a single node to edit its signals and groups.
pl: Wybierz pojedynczy węzeł, aby edytować jego sygnały i grupy.

en: Edit a Plugin
pl: Edytuj wtyczkę

en: Create a Plugin
pl: Utwórz wtyczkę

en: Plugin Name:
pl: Nazwa wtyczki:

en: Subfolder:
pl: Podfolder:

en: Author:
pl: Autor:

en: Version:
pl: Wersja:

en: Language:
pl: Język:

en: Script Name:
pl: Nazwa skryptu:

en: Activate now?
pl: Aktywować teraz?

en: Create Polygon
pl: Utwórz wielokąt

en: Create points.
pl: Utwórz punkty.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
pl: Edycja punktów.
    LPM: Przesuwanie punktu
    PPM: Usuwanie punktu

en: Erase points.
pl: Usuń punkty.

en: Edit Polygon
pl: Edytuj wielokąt

en: Insert Point
pl: Wstaw punkt

en: Edit Polygon (Remove Point)
pl: Edytuj wielokąt (usuń punkt)

en: Remove Polygon And Point
pl: Usuń wielokąt i punkt

en: Add Animation
pl: Dodaj animację

en: Add %s
pl: Dodaj %s

en: Load...
pl: Wczytaj...

en: Move Node Point
pl: Przesuń punkt węzła

en: Change BlendSpace1D Limits
pl: Zmień granice BlendSpace1D

en: Change BlendSpace1D Labels
pl: Zmień etykiety BlendSpace1D

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
pl: Ten typ węzła nie może zostać użyty. Tylko węzły korzenia są dozwolone.

en: Add Node Point
pl: Dodaj punkt węzła

en: Add Animation Point
pl: Dodaj punkt animacji

en: Remove BlendSpace1D Point
pl: Usuń punkt BlendSpace1D

en: Move BlendSpace1D Node Point
pl: Przesuń punkt węzła BlendSpace1D

en: AnimationTree is inactive.
    Activate to enable playback, check node warnings if activation fails.
pl: AnimationTree jest nieaktywne.
    Aktywuj, by umożliwić odtwarzanie. Sprawdź ostrzeżenia węzła, jeśli aktywacja się nie powiedzie.

en: Set the blending position within the space
pl: Wybierz pozycję mieszania w przestrzeni

en: Select and move points, create points with RMB.
pl: Wybierz i przesuń punkty, utwórz punkty używając PPM.

en: Enable snap and show grid.
pl: Włącz przyciąganie i pokaż siatkę.

en: Point
pl: Punkt

en: Open Editor
pl: Otwórz edytor

en: Open Animation Node
pl: Otwórz węzeł animacji

en: Triangle already exists.
pl: Trójkąt już istnieje.

en: Add Triangle
pl: Dodaj trójkąt

en: Change BlendSpace2D Limits
pl: Zmień granice BlendSpace2D

en: Change BlendSpace2D Labels
pl: Zmień etykiety BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Point
pl: Usuń punkt BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Triangle
pl: Usuń trójkąt BlendSpace2D

en: BlendSpace2D does not belong to an AnimationTree node.
pl: BlendSpace2D nie należy do węzła AnimationTree.

en: No triangles exist, so no blending can take place.
pl: Nie ma żadnego trójkąta, więc nie może zajść mieszanie.

en: Toggle Auto Triangles
pl: Przełącz automatyczne trójkąty

en: Create triangles by connecting points.
pl: Utwórz trójkąty poprzez łączenie punktów.

en: Erase points and triangles.
pl: Usuń punkty i trójkąty.

en: Generate blend triangles automatically (instead of manually)
pl: Wygeneruj trójkąty mieszania automatycznie (zamiast ręcznie)

en: Blend:
pl: Mieszanie:

en: Parameter Changed:
pl: Parametr zmieniony:

en: Edit Filters
pl: Edytuj filtry

en: Output node can't be added to the blend tree.
pl: Węzeł wyjściowy nie może być dodany do drzewa mieszania.

en: Add Node to BlendTree
pl: Dodaj węzeł do BlendTree

en: Node Moved
pl: Węzeł przesunięty

en: Unable to connect, port may be in use or connection may be invalid.
pl: Nie można połączyć, port może być w użyciu lub połączenie może być nieprawidłowe.

en: Nodes Connected
pl: Węzły połączone

en: Nodes Disconnected
pl: Węzły rozłączone

en: Set Animation
pl: Ustaw animację

en: Delete Node
pl: Usuń węzeł

en: Delete Node(s)
pl: Usuń węzeł (węzły)

en: Toggle Filter On/Off
pl: Przełącz filtrowanie

en: Change Filter
pl: Zmień filtr

en: No animation player set, so unable to retrieve track names.
pl: Nie ustawiono odtwarzacza animacji, więc nie można uzyskać nazw ścieżek.

en: Player path set is invalid, so unable to retrieve track names.
pl: Ścieżka odtwarzacza jest nieprawidłowa, więc nie można uzyskać nazw ścieżek.

en: Animation player has no valid root node path, so unable to retrieve track names.
pl: Odtwarzacz animacji nie ma prawidłowej ścieżki korzenia, więc nie można uzyskać nazw ścieżek.

en: Anim Clips
pl: Klipy animacji

en: Audio Clips
pl: Klipy dźwiękowe

en: Functions
pl: Funkcje

en: Node Renamed
pl: Węzeł przemianowany

en: Add Node...
pl: Dodaj węzeł...

en: Edit Filtered Tracks:
pl: Edytuj filtrowane ścieżki:

en: Enable Filtering
pl: Włącz filtrowanie

en: Toggle Autoplay
pl: Ustaw automatycznie

en: New Animation Name:
pl: Nowa nazwa animacji:

en: New Anim
pl: Nowa animacja

en: Create New Animation
pl: Utwórz nową animację

en: Change Animation Name:
pl: Zmień nazwę animacji:

en: Rename Animation
pl: Zmień nazwę animacji

en: Delete Animation?
pl: Usunąć animację?

en: Remove Animation
pl: Usuń animację

en: Invalid animation name!
pl: Nieprawidłowa nazwa animacji!

en: Animation name already exists!
pl: Nazwa animacji już istnieje!

en: Duplicate Animation
pl: Duplikuj animację

en: Blend Next Changed
pl: Zmieszaj kolejną po zmianach

en: Change Blend Time
pl: Zmień czas mieszania

en: Load Animation
pl: Wczytaj animację

en: No animation resource on clipboard!
pl: Brak zasobu animacji w schowku!

en: Pasted Animation
pl: Wklejona animacja

en: Paste Animation
pl: Wklej animację

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
pl: Odtwórz zaznaczoną animację od tyłu z aktualnej pozycji. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
pl: Odtwórz zaznaczoną animację od tyłu z końca. (Shift+A)

en: Stop animation playback. (S)
pl: Zatrzymaj animację. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
pl: Uruchom animację od początku. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
pl: Uruchom animację od aktualnej pozycji. (D)

en: Animation position (in seconds).
pl: Pozycja animacji (sekundy).

en: Scale animation playback globally for the node.
pl: Skaluj odtwarzanie animacji globalnie dla węzłu.

en: Animation Tools
pl: Narzędzia do animacji

en: New
pl: Nowy

en: Paste As Reference
pl: Wklej jako referencję

en: Edit Transitions...
pl: Edytuj przejścia...

en: Open in Inspector
pl: Otwórz w inspektorze

en: Display list of animations in player.
pl: Pokaż listę animacji w odtwarzaczu.

en: Autoplay on Load
pl: Auto odtwarzanie po załadowaniu

en: Enable Onion Skinning
pl: Włącz tryb warstw cebuli (onion skinning)

en: Onion Skinning Options
pl: Opcje trybu warstw cebuli

en: Directions
pl: Kierunki

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
pl: Poprzedni

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
pl: Przyszłe

en: Depth
pl: Głębia

en: 1 step
pl: 1 krok

en: 2 steps
pl: 2 kroki

en: 3 steps
pl: 3 kroki

en: Differences Only
pl: Tylko różnice

en: Force White Modulate
pl: Wymuś białe cieniowanie

en: Include Gizmos (3D)
pl: Dołącz uchwyty (3D)

en: Pin AnimationPlayer
pl: Przypnij AnimationPlayer

en: Animation Name:
pl: Nazwa animacji:

en: Error!
pl: Błąd!

en: Blend Times:
pl: Czasy Blendowania:

en: Next (Auto Queue):
pl: Następny (automatyczna kolejka):

en: Cross-Animation Blend Times
pl: Czasy Blendowania Pomiędzy Animacjami

en: Move Node
pl: Przesuń węzeł

en: Transition exists!
pl: Przejście istnieje!

en: Add Transition
pl: Dodaj przejście

en: Add Node
pl: Dodaj węzeł

en: End
pl: Koniec

en: Immediate
pl: Pośredni

en: Sync
pl: Synchronizuj

en: At End
pl: Na końcu

en: Travel
pl: Przejdź

en: Start and end nodes are needed for a sub-transition.
pl: Początkowy i końcowy węzeł są potrzebne do podprzejścia.

en: No playback resource set at path: %s.
pl: Nie znaleziono zasobu do odtworzenia w ścieżce: %s.

en: Node Removed
pl: Węzeł usunięty

en: Transition Removed
pl: Przejście usunięte

en: Set Start Node (Autoplay)
pl: Ustaw węzeł początkowy (autoodtwarzanie)

en: Select and move nodes.
    RMB to add new nodes.
    Shift+LMB to create connections.
pl: Wybierz i przesuń węzły.
    PPM, by dodać nowe węzły.
    Shift+LPM, by utworzyć połączenia.

en: Create new nodes.
pl: Utwórz nowe węzły.

en: Connect nodes.
pl: Połącz węzły.

en: Remove selected node or transition.
pl: Usuń zaznaczony węzeł lub przejście.

en: Toggle autoplay this animation on start, restart or seek to zero.
pl: Przełącz autoodtwarzanie tej animacji na starcie, restart lub przewinięcie do zera.

en: Set the end animation. This is useful for sub-transitions.
pl: Ustaw koniec animacji. To jest przydatne dla podprzejść.

en: Transition:
pl: Przejście:

en: Play Mode:
pl: Tryb odtwarzania:

en: AnimationTree
pl: DrzewoAnimacji

en: New name:
pl: Nowa nazwa:

en: Fade In (s):
pl: Zanikanie w (s):

en: Fade Out (s):
pl: Zanikanie z (s):

en: Blend
pl: Mieszanie

en: Auto Restart:
pl: Automatyczny Restart:

en: Restart (s):
pl: Restart(y):

en: Random Restart (s):
pl: Losowy restart (s):

en: Amount:
pl: Ilośc:

en: Blend 0:
pl: Mieszanie 0:

en: Blend 1:
pl: Mieszanie 1:

en: X-Fade Time (s):
pl: Czas X-Fade (s):

en: Add Input
pl: Dodaj Wejście

en: Clear Auto-Advance
pl: Wyczyść autopostęp

en: Set Auto-Advance
pl: Ustaw autopostęp

en: Delete Input
pl: Usuń Wejście

en: Animation tree is valid.
pl: Drzewo animacji jest poprawne.

en: Animation tree is invalid.
pl: Drzewo animacji jest wadliwe.

en: Animation Node
pl: Węzeł animacji

en: OneShot Node
pl: Jednorazowy Węzeł

en: Mix Node
pl: Węzeł Mieszania

en: Blend2 Node
pl: Węzeł Blend2

en: Blend3 Node
pl: Węzeł Blend3

en: Blend4 Node
pl: Węzeł Blend4

en: TimeScale Node
pl: Węzeł Skalowania Czasu

en: TimeSeek Node
pl: Węzeł Przewijania w Czasie

en: Transition Node
pl: Węzeł Przeobrażenia

en: Import Animations...
pl: Zaimportuj animacje...

en: Edit Node Filters
pl: Edytuj filtry węzłów

en: Filters...
pl: Filtry...

en: Use Threads
pl: Używaj wątków

en: Contents:
pl: Zawartość:

en: View Files
pl: Pokaż pliki

en: Download
pl: Pobierz

en: Connection error, please try again.
pl: Błąd połączenia. Spróbuj ponownie.

en: Can't connect.
pl: Nie można połączyć.

en: Can't connect to host:
pl: Nie można połączyć do hosta:

en: No response from host:
pl: Brak odpowiedzi hosta:

en: No response.
pl: Brak odpowiedzi.

en: Can't resolve hostname:
pl: Nie udało się odnaleźć hosta:

en: Can't resolve.
pl: Nie można rozwiązać.

en: Request failed, return code:
pl: Żądanie nie powiodło się, zwracany kod:

en: Cannot save response to:
pl: Nie można zapisać odpowiedzi do:

en: Write error.
pl: Błąd pisania.

en: Request failed, too many redirects
pl: Żądanie nieudane, zbyt dużo przekierowań

en: Redirect loop.
pl: Pętla przekierowań.

en: Request failed, timeout
pl: Żądanie nie powiodło się, przekroczono czas

en: Timeout.
pl: Przekroczenie czasu.

en: Failed:
pl: Nie powiodło się:

en: Bad download hash, assuming file has been tampered with.
pl: Zła suma kontrolna pobranego pliku. Zakładamy, że ktoś przy nim majstrował.

en: Expected:
pl: Oczekiwano:

en: Got:
pl: Otrzymano:

en: Failed SHA-256 hash check
pl: Test SHA-256 nieudany

en: Asset Download Error:
pl: Błąd Podczas Pobierania Zasobu:

en: Downloading (%s / %s)...
pl: Pobieranie (%s / %s)...

en: Downloading...
pl: Pobieranie...

en: Resolving...
pl: Rozwiązywanie...

en: Error making request
pl: Wystąpił błąd podczas żądania

en: Idle
pl: Bezczynny

en: Install...
pl: Zainstaluj...

en: Retry
pl: Ponów Próbę

en: Download Error
pl: Błąd pobierania

en: Available URLs
pl: Dostępne URL

en: Download for this asset is already in progress!
pl: Pobieranie tego zasobu jest już w toku!

en: Recently Updated
pl: Ostatnio zaktualizowane

en: Least Recently Updated
pl: Najwcześniej zaktualizowane

en: Name (A-Z)
pl: Nazwa (A-Z)

en: Name (Z-A)
pl: Nazwa (Z-A)

en: License (A-Z)
pl: Licencja (A-Z)

en: License (Z-A)
pl: Licencja (Z-A)

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

[ctx: Pagination]
en: First
pl: Początek

[ctx: Pagination]
en: Previous
pl: Wstecz

[ctx: Pagination]
en: Next
pl: Dalej

[ctx: Pagination]
en: Last
pl: Koniec

en: All
pl: Wszystko

en: Search templates, projects, and demos
pl: Przeszukaj szablony, projekty i dema

en: Search assets (excluding templates, projects, and demos)
pl: Przeszukaj zasoby (bez szablonów, projektów i dem)

en: Import...
pl: Importuj...

en: Plugins...
pl: Wtyczki...

en: Sort:
pl: Sortuj:

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Site:
pl: Źródło:

en: Support
pl: Wsparcie

en: Official
pl: Oficjalny

en: Testing
pl: Testowanie

en: Failed to get repository configuration.
pl: Nie udało się uzyskać konfiguracji repozytorium.

en: Assets ZIP File
pl: Plik ZIP assetów

en: Audio Preview Play/Pause
pl: Graj/Pauzuj podgląd audio

en: Can't determine a save path for lightmap images.
    Save your scene and try again.
pl: Nie można określić ścieżki zapisu dla obrazów mapy światła.
    Zapisz scenę i spróbuj ponownie.

en: No meshes to bake. Make sure they contain an UV2 channel and that the 'Use In Baked Light' and 'Generate Lightmap' flags are on.
pl: Brak siatek do wypalenia. Upewnij się, że zawierają kanał UV2 i że flagi "Use In Baked Light" oraz "Generate Lightmap" są ustawione.

en: Failed creating lightmap images, make sure path is writable.
pl: Błąd przy tworzeniu ligtmapy, upewnij się że ścieżka nie jest ustawiona jedynie do odczytu.

en: Failed determining lightmap size. Maximum lightmap size too small?
pl: Nie udało się określić rozmiaru mapy światła. Maksymalny rozmiar jest za mały?

en: Some mesh is invalid. Make sure the UV2 channel values are contained within the [0.0,1.0] square region.
pl: Jakaś siatka jest nieprawidłowa. Upewnij się, że wartości kanału UV2 mieszczą się w kwadratowym obszarze [0.0, 1.0].

en: Godot editor was built without ray tracing support, lightmaps can't be baked.
pl: Edytor Godota został zbudowany bez wsparcia ray tracingu, mapy światła nie mogą zostać wypalone.

en: Bake Lightmaps
pl: Stwórz Lightmaps

en: LightMap Bake
pl: Wypal mapę światła

en: Select lightmap bake file:
pl: Wybierz plik wypalenia mapy światła:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Configure Snap
pl: Konfiguruj przyciąganie

en: Grid Offset:
pl: Offset siatki:

en: Grid Step:
pl: Krok siatki:

en: Primary Line Every:
pl: Główna linia co każde:

en: steps
pl: kroki

en: Rotation Offset:
pl: Offset obrotu:

en: Rotation Step:
pl: Krok obrotu:

en: Scale Step:
pl: Krok skali:

en: Move Vertical Guide
pl: Przesuń pionową prowadnicę

en: Create Vertical Guide
pl: Utwórz pionową prowadnicę

en: Remove Vertical Guide
pl: Usuń pionową prowadnicę

en: Move Horizontal Guide
pl: Przesuń poziomą prowadnicę

en: Create Horizontal Guide
pl: Utwórz poziomą prowadnicę

en: Remove Horizontal Guide
pl: Usuń poziomą prowadnicę

en: Create Horizontal and Vertical Guides
pl: Utwórz poziomą i pionową prowadnicę

en: Set CanvasItem "%s" Pivot Offset to (%d, %d)
pl: Ustaw Pivot Offset dla CanvasItem "%s" na (%d, %d)

en: Rotate %d CanvasItems
pl: Obróć %d węzłów CanvasItem

en: Rotate CanvasItem "%s" to %d degrees
pl: Obróć CanvasItem "%s" do %d stopni

en: Move CanvasItem "%s" Anchor
pl: Przesuń Anchor dla CanvasItem "%s"

en: Scale Node2D "%s" to (%s, %s)
pl: Przeskaluj Node2D "%s" do (%s, %s)

en: Resize Control "%s" to (%d, %d)
pl: Zmień rozmiar Control "%s" na (%d, %d)

en: Scale %d CanvasItems
pl: Przeskaluj %d węzłów CanvasItem

en: Scale CanvasItem "%s" to (%s, %s)
pl: Przeskaluj CanvasItem "%s" do (%s, %s)

en: Move %d CanvasItems
pl: Przesuń %d węzłów CanvasItem

en: Move CanvasItem "%s" to (%d, %d)
pl: Przesuń CanvasItem "%s" na (%d, %d)

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Grouped
pl: Zgrupowany

en: Children of containers have their anchors and margins values overridden by their parent.
pl: Wartości zakotwiczeń i marginesów węzłów potomnych kontenerów są nadpisane przez ich rodzica.

en: Presets for the anchors and margins values of a Control node.
pl: Ustawienia wstępne dla wartości zakotwiczeń i marginesów węzła sterującego.

en: When active, moving Control nodes changes their anchors instead of their margins.
pl: Gdy aktywne, poruszanie węzłów typu Control zmienia ich zakotwiczenie, zamiast marginesów.

en: Top Left
pl: Lewy górny róg

en: Top Right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom Right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom Left
pl: Lewy dolny róg

en: Center Left
pl: Wyśrodkowane po lewej

en: Center Top
pl: Wyśrodkowane na górze

en: Center Right
pl: Wyśrodkowane po prawej

en: Center Bottom
pl: Wyśrodkowane na dole

en: Center
pl: Wyśrodkowane

en: Left Wide
pl: Rozciągnij po lewej

en: Top Wide
pl: Rozciągnij na górze

en: Right Wide
pl: Rozciągnij po prawej

en: Bottom Wide
pl: Rozciągnij na dole

en: VCenter Wide
pl: Rozciągnij pionowo

en: HCenter Wide
pl: Rozciągnij poziomo

en: Full Rect
pl: Cały obszar

en: Keep Ratio
pl: Zachowaj proporcje

en: Anchors only
pl: Tylko zakotwiczenie

en: Change Anchors and Margins
pl: Zmień kotwice i marginesy

en: Change Anchors
pl: Zmień zakotwiczenie

en: Project Camera Override
    Overrides the running project's camera with the editor viewport camera.
pl: Przejmij kamerę gry
    Nadpisuje kamerę uruchomionego projektu kamerą z widoku edytora.

en: Project Camera Override
    No project instance running. Run the project from the editor to use this feature.
pl: Przejmij kamerę gry
    Nie ma uruchomionej instancji projektu. Uruchom projekt z edytora, by użyć tej funkcjonalności.

en: Lock Selected
pl: Zablokuj wybrane

en: Unlock Selected
pl: Odblokuj wybrane

en: Group Selected
pl: Grupuj wybrane

en: Ungroup Selected
pl: Rozgrupuj wybrane

en: Paste Pose
pl: Wklej pozę

en: Clear Guides
pl: Wyczyść prowadnice

en: Create Custom Bone(s) from Node(s)
pl: Utwórz własne kości z węzłów

en: Clear Bones
pl: Wyczyść kości

en: Make IK Chain
pl: Utwórz Łańcuch IK

en: Clear IK Chain
pl: Wyczyść Łańcuch IK

en: Warning: Children of a container get their position and size determined only by their parent.
pl: Ostrzeżenie: Pozycja i rozmiar węzła potomnego kontenera są ustawiane tylko przez jego rodzica.

en: Zoom Reset
pl: Wyzeruj zbliżenie

en: Select Mode
pl: Tryb zaznaczenia

en: Drag: Rotate selected node around pivot.
pl: Przeciągnij: Obróć zaznaczony węzeł wokół osi obrotu.

en: Alt+Drag: Move selected node.
pl: Alt+Przeciągnij: Przesuń zaznaczony węzeł.

en: Alt+Drag: Scale selected node.
pl: Alt+Przeciągnij: Skaluj zaznaczony węzeł.

en: V: Set selected node's pivot position.
pl: V: Ustaw pozycję osi obrotu zaznaczonego węzła.

en: Alt+RMB: Show list of all nodes at position clicked, including locked.
pl: Alt+PPM: Pokaż listę wszystkich węzłów na klikniętej pozycji, wliczając zablokowane.

en: RMB: Add node at position clicked.
pl: Ctrl+PPM: Dodaj węzeł na klikniętej pozycji.

en: Move Mode
pl: Tryb przesuwania

en: Rotate Mode
pl: Tryb obrotu

en: Scale Mode
pl: Tryb skalowania

en: Shift: Scale proportionally.
pl: Shift: Skaluj proporcjonalnie.

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
pl: Pokaż listę obiektów w miejscu kliknięcia
    (tak samo jak Alt+RMB w trybie zaznaczania).

en: Click to change object's rotation pivot.
pl: Kliknij by zmienić środek obrotu obiektu.

en: Pan Mode
pl: Tryb przemieszczania

en: Ruler Mode
pl: Tryb linijki

en: Toggle smart snapping.
pl: Przełącz inteligentne przyciąganie.

en: Use Smart Snap
pl: Użyj inteligentnego przyciągania

en: Toggle grid snapping.
pl: Przełącz przyciąganie do siatki.

en: Use Grid Snap
pl: Użyj przyciągania do siatki

en: Snapping Options
pl: Opcje przyciągania

en: Use Rotation Snap
pl: Użyj kroków obrotu

en: Use Scale Snap
pl: Użyj przyciągania skali

en: Snap Relative
pl: Przyciągaj względnie

en: Use Pixel Snap
pl: Przyciągaj do pikseli

en: Smart Snapping
pl: Inteligentne przyciąganie

en: Configure Snap...
pl: Konfiguruj przyciąganie...

en: Snap to Parent
pl: Przyciągaj do rodzica

en: Snap to Node Anchor
pl: Przyciągaj do zakotwiczenia węzła

en: Snap to Node Sides
pl: Przyciągaj do boków węzła

en: Snap to Node Center
pl: Przyciągaj do środka węzła

en: Snap to Other Nodes
pl: Przyciągaj do innych węzłów

en: Snap to Guides
pl: Przyciągaj do prowadnic

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
pl: Zablokuj wybrany obiekt w miejscu (nie można go przesuwać).

en: Lock Selected Node(s)
pl: Zablokuj zaznaczone węzły

en: Unlock the selected object (can be moved).
pl: Odblokuj wybrany obiekt (można go przesuwać).

en: Unlock Selected Node(s)
pl: Odblokuj zaznaczone węzły

en: Makes sure the object's children are not selectable.
pl: Zablokuj selekcję węzłów podrzędnych.

en: Group Selected Node(s)
pl: Grupuj zaznaczone węzły

en: Restores the object's children's ability to be selected.
pl: Odblokuj selekcję węzłów podrzędnych.

en: Ungroup Selected Node(s)
pl: Rozgrupuj zaznaczone węzły

en: Skeleton Options
pl: Opcje szkieletu

en: Show Bones
pl: Pokaż kości

en: Make Custom Bone(s) from Node(s)
pl: Utwórz własne kości z węzłów

en: Clear Custom Bones
pl: Wyczyść własne kości

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
pl: Widok

en: Show
pl: Pokaż

en: Show When Snapping
pl: Pokaż podczas przyciągania

en: Hide
pl: Ukryj

en: Toggle Grid
pl: Przełącz siatkę

en: Grid
pl: Siatka

en: Show Helpers
pl: Pokaż linie pomocnicze

en: Show Rulers
pl: Pokaż linijki

en: Show Guides
pl: Pokaż prowadnice

en: Show Origin
pl: Pokaż pozycję początkową

en: Show Viewport
pl: Pokaż widok

en: Show Group And Lock Icons
pl: Pokaż ikony grup i blokady

en: Center Selection
pl: Wyśrodkowywanie na zaznaczeniu

en: Frame Selection
pl: Powiększ do zaznaczenia

en: Preview Canvas Scale
pl: Podejrzyj skalę płótna

en: Layout
pl: Układ

en: Translation mask for inserting keys.
pl: Maska przesunięcia dla wstawiania kluczy.

en: Rotation mask for inserting keys.
pl: Maska obrotu dla wstawiania kluczy.

en: Scale mask for inserting keys.
pl: Maska skali dla wstawiania kluczy.

en: Insert keys (based on mask).
pl: Wstaw klucze (w oparciu o maskę).

en: Auto insert keys when objects are translated, rotated or scaled (based on mask).
    Keys are only added to existing tracks, no new tracks will be created.
    Keys must be inserted manually for the first time.
pl: Automatycznie wstaw klucze, kiedy obiekt jest przesuwany, obracany lub skalowany (w oparciu o maskę).
    Klucze są dodawane tylko do istniejących ścieżek, żadne nowe ścieżki nie zostaną utworzone.
    Za pierwszym razem klucze muszą być umieszczone ręcznie.

en: Auto Insert Key
pl: Automatycznie wstaw klucz

en: Animation Key and Pose Options
pl: Opcje kluczy animacji i pozy

en: Insert Key (Existing Tracks)
pl: Wstaw klucz (istniejące ścieżki)

en: Copy Pose
pl: Skopiuj pozę

en: Clear Pose
pl: Wyczyść pozę

en: Add Node Here
pl: Dodaj węzeł tutaj

en: Instance Scene Here
pl: Instancjonuj scenę tutaj

en: Multiply grid step by 2
pl: Powiększ siatkę x2

en: Divide grid step by 2
pl: Pomniejsz siatkę x2

en: Pan View
pl: Przesuń widok

en: Zoom to 3.125%
pl: Oddal do 3.125%

en: Zoom to 6.25%
pl: Oddal do 6.25%

en: Zoom to 12.5%
pl: Oddal do 12.5%

en: Zoom to 25%
pl: Oddal do 25%

en: Zoom to 50%
pl: Oddal do 50%

en: Zoom to 100%
pl: Przybliż do 100%

en: Zoom to 200%
pl: Przybliż do 200%

en: Zoom to 400%
pl: Przybliż do 400%

en: Zoom to 800%
pl: Przybliż do 800%

en: Zoom to 1600%
pl: Przybliż do 1600%

en: Adding %s...
pl: Dodawanie %s...

en: Cannot instantiate multiple nodes without root.
pl: Nie można utworzyć instancji wielu węzłów bez węzła głównego.

en: Create Node
pl: Utwórz węzeł

en: Error instancing scene from %s
pl: Błąd instancjacji sceny z %s

en: Change Default Type
pl: Zmienić domyślny typ

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
pl: Przeciągnij i upuść + Shift: Dodaj węzeł równorzędny
    Przeciągnij i upuść + Alt: Zmień typ węzła

en: Create Polygon3D
pl: Utwórz Wielokąt3D

en: Edit Poly
pl: Edytuj wielokąt

en: Edit Poly (Remove Point)
pl: Edytuj wielokąt (usuń punkty)

en: Set Handle
pl: Ustaw uchwyt

en: Load Emission Mask
pl: Wczytaj maskę emisji

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Clear Emission Mask
pl: Usuń maskę emisji

en: Particles
pl: Cząsteczki

en: Generated Point Count:
pl: Wygeneruj chmurę punktów:

en: Emission Mask
pl: Maska emisji

en: Solid Pixels
pl: Widoczne piksele

en: Border Pixels
pl: Brzegowe piksele

en: Directed Border Pixels
pl: Skierowane brzegowe piksele

en: Capture from Pixel
pl: Przechwytywanie z piksela

en: Emission Colors
pl: Kolory emisji

en: CPUParticles
pl: Cząsteczki CPU

en: Create Emission Points From Mesh
pl: Twórz punkty emisji z siatki

en: Create Emission Points From Node
pl: Twórz punkty emisji z węzła

en: Flat 0
pl: Płaskie 0

en: Flat 1
pl: Płaskie 1

en: Ease In
pl: Łagodne wejście

en: Ease Out
pl: Łagodne wyjście

en: Smoothstep
pl: Płynny Krok

en: Modify Curve Point
pl: Zmodyfikuj punkt krzywej

en: Modify Curve Tangent
pl: Modyfikuj styczną krzywej

en: Load Curve Preset
pl: Wczytaj predefiniowaną krzywą

en: Add Point
pl: Dodaj punkt

en: Remove Point
pl: Usuń punkt

en: Left Linear
pl: Lewe liniowe

en: Right Linear
pl: Prawe liniowe

en: Load Preset
pl: Wczytaj profil

en: Remove Curve Point
pl: Usuń punkt krzywej

en: Toggle Curve Linear Tangent
pl: Przełącz styczną liniową krzywej

en: Hold Shift to edit tangents individually
pl: Przytrzymaj Shift aby edytować styczne indywidualnie

en: Right click to add point
pl: Prawy klik, aby dodać punkt

en: Bake GI Probe
pl: Wygeneruj próbnik GI

en: Gradient Edited
pl: Gradient edytowany

en: Swap GradientTexture2D Fill Points
pl: Zamień punkty wypełnienia GradientTexture2D

en: Swap Gradient Fill Points
pl: Zamień punkty wypełnienia gradientu

en: Toggle Grid Snap
pl: Przełącz przyciąganie do siatki

en: Text
pl: Tekst

en: Icon
pl: Ikona

en: Item %d
pl: Element %d

en: Items
pl: Elementy

en: Item List Editor
pl: Edytor listy elementów

en: Create Occluder Polygon
pl: Utwórz wielokąt przesłaniający

en: Mesh is empty!
pl: Siatka jest pusta!

en: Couldn't create a Trimesh collision shape.
pl: Nie udało się utworzyć kształtu trójsiatki.

en: Create Static Trimesh Body
pl: Stwórz Static Trimesh Body

en: This doesn't work on scene root!
pl: Nie działa na głównym węźle sceny!

en: Create Trimesh Static Shape
pl: Utwórz statyczny kształt trójsiatki

en: Can't create a single convex collision shape for the scene root.
pl: Nie można utworzyć pojedynczego wypukłego kształtu kolizji dla korzenia sceny.

en: Couldn't create a single convex collision shape.
pl: Nie udało się utworzyć pojedynczego wypukłego kształtu kolizji.

en: Create Simplified Convex Shape
pl: Utwórz uproszczony wypukły kształt

en: Create Single Convex Shape
pl: Utwórz pojedynczy wypukły kształt

en: Can't create multiple convex collision shapes for the scene root.
pl: Nie można utworzyć wielu wypukłych kształtów kolizji dla korzenia sceny.

en: Couldn't create any collision shapes.
pl: Nie udało się utworzyć żadnego kształtu kolizji.

en: Create Multiple Convex Shapes
pl: Utwórz wiele wypukłych kształtów

en: Create Navigation Mesh
pl: Utwórz siatkę nawigacyjną (Navigation Mesh)

en: Contained Mesh is not of type ArrayMesh.
pl: Zawarta siatka nie jest typu ArrayMesh.

en: UV Unwrap failed, mesh may not be manifold?
pl: Błąd mapowania UV, siatka modelu może nie być poprawnie wykonana?

en: No mesh to debug.
pl: Brak siatki do debugowania.

en: Mesh has no UV in layer %d.
pl: Siatka nie posiada UV na warstwie %d.

en: MeshInstance lacks a Mesh!
pl: MeshInstance nie posiada siatki!

en: Mesh has not surface to create outlines from!
pl: Siatka nie posiada powierzchni, z której można by utworzyć obrysy!

en: Mesh primitive type is not PRIMITIVE_TRIANGLES!
pl: Prymitywne elementy siatki nie sią PRIMITIVE_TRIANGLES!

en: Could not create outline!
pl: Nie udało się utworzyć zarysu!

en: Create Outline
pl: Utwórz obrys

en: Create Trimesh Static Body
pl: Stwórz statyczne ciało siatki trójkątów (Trimesh)

en: Creates a StaticBody and assigns a polygon-based collision shape to it automatically.
    This is the most accurate (but slowest) option for collision detection.
pl: Tworzy węzeł StaticBody i automatycznie przypisuje mu kształt kolizji oparty na wielokątach.
    To jest najdokładniejsza (ale najwolniejsza) opcja do detekcji kolizji.

en: Create Trimesh Collision Sibling
pl: Utwórz sąsiadującą trójsiatkę kolizji

en: Creates a polygon-based collision shape.
    This is the most accurate (but slowest) option for collision detection.
pl: Tworzy kształt kolizji oparty na wielokątach.
    To jest najdokładniejsza (ale najwolniejsza) opcja do detekcji kolizji.

en: Create Single Convex Collision Sibling
pl: Utwórz pojedynczego wypukłego sąsiada kolizji

en: Creates a single convex collision shape.
    This is the fastest (but least accurate) option for collision detection.
pl: Tworzy pojedynczy wypukły kształt kolizji.
    To jest najszybsza (ale najmniej dokładna) opcja dla detekcji kolizji.

en: Create Simplified Convex Collision Sibling
pl: Utwórz uproszczonego wypukłego sąsiada kolizji

en: Creates a simplified convex collision shape.
    This is similar to single collision shape, but can result in a simpler geometry in some cases, at the cost of accuracy.
pl: Tworzy uproszczony wypukły kształt kolizji.
    Podobne do pojedynczego kształtu, ale w niektórych przypadkach tworzy prostszą geometrię, kosztem dokładności.

en: Create Multiple Convex Collision Siblings
pl: Utwórz wiele wypukłych sąsiadów kolizji

en: Creates a polygon-based collision shape.
    This is a performance middle-ground between a single convex collision and a polygon-based collision.
pl: Tworzy kształt kolizji oparty o wielokąty.
    To jest złoty środek względem wydajności pomiędzy pojedynczym kształtem, a kolizją opartą o wielokąty.

en: Create Outline Mesh...
pl: Utwórz siatkę zarysu...

en: Creates a static outline mesh. The outline mesh will have its normals flipped automatically.
    This can be used instead of the SpatialMaterial Grow property when using that property isn't possible.
pl: Tworzy statyczną siatkę obwódki. Siatka obwódki ma automatycznie odwrócone normalne.
    To może zostać użyte zamiast właściwości Grow w SpatialMaterial kiedy używanie tej właściwości jest niemożliwe.

en: View UV1
pl: Widok UV1

en: View UV2
pl: Widok UV2

en: Unwrap UV2 for Lightmap/AO
pl: Rozwiń siatkę UV2 dla Lightmapy/AO

en: Create Outline Mesh
pl: Utwórz siatkę zarysu

en: Outline Size:
pl: Rozmiar zarysu:

en: UV Channel Debug
pl: Debug kanału UV

en: Remove item %d?
pl: Usuń element %d?

en: Update from existing scene?:
    %s
pl: Zaktualizować z istniejącej sceny?:
    %s

en: MeshLibrary
pl: Biblioteka siatek

en: Add Item
pl: Dodaj element

en: Remove Selected Item
pl: Usuń zaznaczony element

en: Import from Scene (Ignore Transforms)
pl: Import ze sceny (ignoruj transformacje)

en: Import from Scene (Apply Transforms)
pl: Import ze sceny (zastosuj transformacje)

en: Update from Scene
pl: Aktualizuj ze sceny

en: Apply without Transforms
pl: Zastosuj bez transformacji

en: Apply with Transforms
pl: Zastosuj z transformacjami

en: No mesh source specified (and no MultiMesh set in node).
pl: Nie ustawiono źródła siatki (i brak ustawionego zasobu MultiMesh w węźle).

en: No mesh source specified (and MultiMesh contains no Mesh).
pl: Nie ustawiono źródła siatki (i węzeł MultiMesh nie zawiera węzła Mesh).

en: Mesh source is invalid (invalid path).
pl: Źródło siatki jest niepoprawne (nieprawidłowa ścieżka).

en: Mesh source is invalid (not a MeshInstance).
pl: Źródło siatki jest niepoprawne (nie jest typu MeshInstance).

en: Mesh source is invalid (contains no Mesh resource).
pl: Źródło siatki jest niepoprawne (nie zawiera zasobu Siatka (Mesh)).

en: No surface source specified.
pl: Nie ustawiono źródła płaszczyzny.

en: Surface source is invalid (invalid path).
pl: Źródło powierzchni jest niepoprawne (nieprawidłowa ścieżka).

en: Surface source is invalid (no geometry).
pl: Źródło powierzchni jest niepoprawne (brak geometrii).

en: Surface source is invalid (no faces).
pl: Płaszczyzna jest niepoprawna (brak ścian).

en: Select a Source Mesh:
pl: Wybierz siatkę źródłową:

en: Select a Target Surface:
pl: Wybierz docelową płaszczyznę:

en: Populate Surface
pl: Zapełnij powierzchnię

en: Populate MultiMesh
pl: Zapełnij MultiMesh

en: Target Surface:
pl: Docelowa powierzchnia:

en: Source Mesh:
pl: Źródłowa siatka:

en: X-Axis
pl: Oś-X

en: Y-Axis
pl: Oś-Y

en: Z-Axis
pl: Oś-Z

en: Mesh Up Axis:
pl: Oś "do góry" siatki:

en: Random Rotation:
pl: Obrót losowy:

en: Random Tilt:
pl: Losowe nachylenie:

en: Random Scale:
pl: Losowa skala:

en: Populate
pl: Zapełnij

en: Create Navigation Polygon
pl: Utwórz wielokąt nawigacyjny

en: Convert to CPUParticles
pl: Przekonwertuj na cząsteczki CPU

en: Generating Visibility Rect
pl: Generowanie prostokąta widzialności

en: Generate Visibility Rect
pl: Wygeneruj prostokąt widoczności

en: Can only set point into a ParticlesMaterial process material
pl: Punkt można wstawić tylko w materiał przetwarzania ParticlesMaterial

en: Convert to CPUParticles2D
pl: Przekonwertuj na CPUParticles2D

en: Generation Time (sec):
pl: Czas generowania (sek):

en: The geometry's faces don't contain any area.
pl: Powierzchnie geometrii nie zawierają żadnego obszaru.

en: The geometry doesn't contain any faces.
pl: Geometria nie zawiera żadnych powierzchni.

en: "%s" doesn't inherit from Spatial.
pl: "%s" nie dziedziczy ze Spatial.

en: "%s" doesn't contain geometry.
pl: "%s" nie zawiera geometrii.

en: "%s" doesn't contain face geometry.
pl: "%s" nie zawiera geometrii powierzchni.

en: Create Emitter
pl: Utwórz Emiter

en: Emission Points:
pl: Punkty emisji:

en: Surface Points
pl: Punkty powierzchni

en: Surface Points+Normal (Directed)
pl: Punkty powierzchni+normalna (skierowane)

en: Volume
pl: Głośność

en: Emission Source:
pl: Źródło emisji:

en: A processor material of type 'ParticlesMaterial' is required.
pl: Materiał przetwarzający typu "ParticlesMaterial" jest wymagany.

en: Generating AABB
pl: Generowanie AABB

en: Generate Visibility AABB
pl: Generuj AABB widoczności

en: Remove Point from Curve
pl: Usuń punkt z krzywej

en: Remove Out-Control from Curve
pl: Usuń punkt kontrolny wychodzący z krzywej

en: Remove In-Control from Curve
pl: Usuń punkt kontrolny wchodzący z krzywej

en: Add Point to Curve
pl: Dodaj punkt do krzywej

en: Split Curve
pl: Podziel krzywą

en: Move Point in Curve
pl: Przenieś punkt krzywej

en: Move In-Control in Curve
pl: Przesuń punkt kontrolny wchodzący z krzywej

en: Move Out-Control in Curve
pl: Przesuń punkt kontrolny wychodzący z krzywej

en: Select Points
pl: Zaznacz Punkty

en: Shift+Drag: Select Control Points
pl: Shift+Drag: Zaznacz Punkty Kontrolne

en: Click: Add Point
pl: Klik: Dodaj Punkt

en: Left Click: Split Segment (in curve)
pl: LPM: Podziel Segment (na krzywej)

en: Right Click: Delete Point
pl: Prawy Klik: Usuń Punkt

en: Select Control Points (Shift+Drag)
pl: Zaznacz Punkty Kontrolne (Shift+Drag)

en: Add Point (in empty space)
pl: Dodaj Punkt (w pustym miejscu)

en: Delete Point
pl: Usuń Punkt

en: Close Curve
pl: Zamknij krzywą

en: Options
pl: Opcje

en: Mirror Handle Angles
pl: Odbij kąty uchwytów

en: Mirror Handle Lengths
pl: Odbij długość uchwytów

en: Curve Point #
pl: Punkt Krzywej #

en: Set Curve Point Position
pl: Ustaw pozycje punktu krzywej

en: Set Curve In Position
pl: Ustaw punkt kontrolny wchodzący z krzywej

en: Set Curve Out Position
pl: Ustaw punkt kontrolny wychodzący z krzywej

en: Split Path
pl: Podziel Ścieżkę

en: Remove Path Point
pl: Usuń punkt ścieżki

en: Remove Out-Control Point
pl: Usuń punkt kontrolny wychodzący

en: Remove In-Control Point
pl: Usuń punkt kontrolny wchodzący

en: Split Segment (in curve)
pl: Podziel Segment (na krzywej)

en: Move Joint
pl: Przesuń złącze

en: The skeleton property of the Polygon2D does not point to a Skeleton2D node
pl: Właściwość skeleton węzła Polygon2D nie wskazuje na węzeł Skeleton2D

en: Sync Bones
pl: Synchronizuj kości

en: No texture in this polygon.
    Set a texture to be able to edit UV.
pl: Ten wielokąt nie ma tekstury.
    Ustaw teksturę, by móc edytować UV.

en: Create UV Map
pl: Utwórz Mapę UV

en: Polygon 2D has internal vertices, so it can no longer be edited in the viewport.
pl: Wielokąt 2D ma wewnętrzne wierzchołki, więc nie można go już edytować w oknie roboczym.

en: Create Polygon & UV
pl: Utwórz wielokąt i UV

en: Create Internal Vertex
pl: Utwórz wewnętrzny wierzchołek

en: Remove Internal Vertex
pl: Usuń wewnętrzny wierzchołek

en: Invalid Polygon (need 3 different vertices)
pl: Nieprawidłowy wielokąt (potrzebujesz 3 różnych wierzchołków)

en: Add Custom Polygon
pl: Dodaj niestandardowy wielokąt

en: Remove Custom Polygon
pl: Usuń niestandardowy wielokąt

en: Transform UV Map
pl: Przekształć Mapę UV

en: Transform Polygon
pl: Przekształć wielokąt

en: Paint Bone Weights
pl: Oznacz ciężar kości

en: Open Polygon 2D UV editor.
pl: Otwórz Polygon 2D UV editor.

en: Polygon 2D UV Editor
pl: Wielokąt 2D UV Edytor

en: Points
pl: Punkty

en: Polygons
pl: Wielokąt

en: Bones
pl: Kości

en: Move Points
pl: Przesuń punkty

en: Command: Rotate
pl: Command: Obróć

en: Shift: Move All
pl: Shift: Przesuń wszystko

en: Shift+Command: Scale
pl: Shift+Command: Skaluj

en: Ctrl: Rotate
pl: Ctrl: Obróć

en: Shift+Ctrl: Scale
pl: Shift+Ctrl: Skaluj

en: Move Polygon
pl: Przesuń Wielokąt

en: Rotate Polygon
pl: Obróć Wielokąt

en: Scale Polygon
pl: Skaluj Wielokąt

en: Create a custom polygon. Enables custom polygon rendering.
pl: Utwórz własny wielokąt. Włącza renderowanie własnego wielokąta.

en: Remove a custom polygon. If none remain, custom polygon rendering is disabled.
pl: Usuń własny wielokąt. Jeśli nie został żaden, renderowanie własnych wielokątów jest wyłączone.

en: Paint weights with specified intensity.
pl: Oznacz ciężar ze sprecyzowaną intensywnością.

en: Unpaint weights with specified intensity.
pl: Odznacz ciężar ze sprecyzowaną intensywnością.

en: Radius:
pl: Promień:

en: Copy Polygon to UV
pl: Kopiuj wielokąt do UV

en: Copy UV to Polygon
pl: Kopiuj UV do wielokąta

en: Clear UV
pl: Wyczyść UV

en: Grid Settings
pl: Ustawienia siatki

en: Snap
pl: Przyciągaj

en: Enable Snap
pl: Włączyć przyciąganie

en: Show Grid
pl: Pokaż siatkę

en: Configure Grid:
pl: Konfiguruj siatkę:

en: Grid Offset X:
pl: Przesunięcie X siatki:

en: Grid Offset Y:
pl: Przesunięcie Y siatki:

en: Grid Step X:
pl: Krok X siatki:

en: Grid Step Y:
pl: Krok Y siatki:

en: Sync Bones to Polygon
pl: Synchronizuj kości z wielokątem

en: Set cast_to
pl: Ustaw cast_to

en: ERROR: Couldn't load resource!
pl: BŁĄD: Nie można wczytać zasobu!

en: Add Resource
pl: Dodaj Zasób

en: Rename Resource
pl: Zmień nazwę Zasobu

en: Delete Resource
pl: Usuń zasób

en: Resource clipboard is empty!
pl: Schowka zasobów jest pusty!

en: Paste Resource
pl: Wklej zasób

en: Instance:
pl: Instancja:

en: Open in Editor
pl: Otwórz w edytorze

en: Load Resource
pl: Wczytaj zasób

en: Flip Portals
pl: Odbij portale

en: Room Generate Points
pl: Wygeneruj punkty pokoju

en: Generate Points
pl: Wygeneruj punkty

en: Flip Portal
pl: Odbij portal

en: Occluder Set Transform
pl: Ustaw transformację przesłaniacza

en: Center Node
pl: Wycentruj węzeł

en: AnimationTree has no path set to an AnimationPlayer
pl: Węzeł AnimationTree nie ma ustawionej ścieżki do AnimationPlayer

en: Path to AnimationPlayer is invalid
pl: Ścieżka do AnimationPlayer jest nieprawidłowa

en: Clear Recent Files
pl: Wyczyść ostatnie pliki

en: Close and save changes?
pl: Zamknąć i zapisać zmiany?

en: Error writing TextFile:
pl: Błąd pisania pliku tekstowego:

en: Could not load file at:
pl: Nie można załadować pliku w:

en: Error saving file!
pl: Błąd zapisywania pliku!

en: Error while saving theme.
pl: Błąd podczas zapisywania motywu.

en: Error Saving
pl: Błąd zapisywania

en: Error importing theme.
pl: Błąd importowania motywu.

en: Error Importing
pl: Błąd importowania

en: New Text File...
pl: Nowy plik tekstowy...

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Save File As...
pl: Zapisz plik jako...

en: Can't obtain the script for running.
pl: Brak skryptu do uruchomienia.

en: Script failed reloading, check console for errors.
pl: Nie udało się przeładować skryptu, sprawdź błędy w konsoli.

en: Script is not in tool mode, will not be able to run.
pl: Skrypt nie jest w trybie edytora (tool), nie można go uruchomić.

en: To run this script, it must inherit EditorScript and be set to tool mode.
pl: By uruchomić ten skrypt, musi on dziedziczyć EditorScript i być ustawiony w tryb edytora (tool).

en: Import Theme
pl: Zaimportuj motyw

en: Error while saving theme
pl: Błąd podczas zapisywania motywu

en: Error saving
pl: Błąd zapisywania

en: Save Theme As...
pl: Zapisz motyw jako...

en: %s Class Reference
pl: Referencja klasy %s

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Filter scripts
pl: Filtruj skrypty

en: Toggle alphabetical sorting of the method list.
pl: Przełącz alfabetyczne sortowanie listy metod.

en: Filter methods
pl: Filtruj metody

en: Sort
pl: Sortuj

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Next Script
pl: Następny skrypt

en: Previous Script
pl: Poprzedni skrypt

en: File
pl: Plik

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Reopen Closed Script
pl: Przywróć zamknięty skrypt

en: Save All
pl: Zapisz wszystko

en: Soft Reload Script
pl: Miękkie przeładowania skryptu

en: Copy Script Path
pl: Skopiuj ścieżkę skryptu

en: History Previous
pl: Poprzedni plik

en: History Next
pl: Następny plik

en: Import Theme...
pl: Importuj motyw...

en: Reload Theme
pl: Przeładuj motyw

en: Save Theme
pl: Zapisz motyw

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Close Docs
pl: Zamknij pliki pomocy

en: Search
pl: Szukaj

en: Step Into
pl: Krok w

en: Step Over
pl: Przekrocz

en: Break
pl: Przerwa

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Keep Debugger Open
pl: Pozostaw Debugger otwarty

en: Debug with External Editor
pl: Debugowanie z zewnętrznym edytorem

en: Online Docs
pl: Dokumentacja online

en: Open Godot online documentation.
pl: Otwórz dokumentację Godota online.

en: Search the reference documentation.
pl: Poszukaj w dokumentacji referencyjnej.

en: Go to previous edited document.
pl: Przejdź do poprzednio edytowanego dokumentu.

en: Go to next edited document.
pl: Przejdź do następnego edytowanego dokumentu.

en: Discard
pl: Odrzucić

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?:
pl: Następujące pliki są nowsze na dysku.
    Jakie działania powinny zostać podjęte?:

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Open Dominant Script On Scene Change
pl: Otwórz dominujący skrypt przy zmianie sceny

en: External
pl: Zewnętrzne

en: Use External Editor
pl: Użyj zewnętrznego edytora

en: Exec Path
pl: Ścieżka uruchomienia

en: Script Temperature Enabled
pl: Włącz temperaturę skryptów

en: Highlight Current Script
pl: Podświetl aktualny skrypt

en: Script Temperature History Size
pl: Rozmiar historii temperatury skryptów

en: Current Script Background Color
pl: Kolor tła aktualnego skryptu

en: Group Help Pages
pl: Grupuj strony pomocy

en: Sort Scripts By
pl: Sortuj skrypty po

en: List Script Names As
pl: Listuj nazwy skryptów jako

en: Exec Flags
pl: Parametry uruchomienia

en: Clear Recent Scripts
pl: Wyczyść ostatnio otwierane skrypty

en: Connections to method:
pl: Połączenia do metody:

en: Source
pl: Źródło

en: Target
pl: Cel

en: Missing connected method '%s' for signal '%s' from node '%s' to node '%s'.
pl: Brakuje połączonej metody "%s" dla sygnału "%s" z węzła "%s" do węzła "%s".

en: [Ignore]
pl: [Ignoruj]

en: Line
pl: Linia

en: Go to Function
pl: Przejdź do funkcji

en: Only resources from filesystem can be dropped.
pl: Jedynie zasoby z systemu plików mogą zostać tu upuszczone.

en: Can't drop nodes because script '%s' is not used in this scene.
pl: Nie można upuścić węzłów, ponieważ "%s" nie jest używany na tej scenie.

en: Lookup Symbol
pl: Podejrzyj symbol

en: Pick Color
pl: Wybierz Kolor

en: Convert Case
pl: Zmień wielkość liter

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Capitalize
pl: Wielkie litery na początku słów

en: Syntax Highlighter
pl: Podświetlacz składni

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Breakpoints
pl: Punkty wstrzymania

en: Go To
pl: Idź do

en: Cut
pl: Wytnij

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Delete Line
pl: Usuń wiersz

en: Indent Left
pl: Wcięcie w lewo

en: Indent Right
pl: Wcięcie w prawo

en: Toggle Comment
pl: Przełącz komentarz

en: Fold/Unfold Line
pl: Zwiń/rozwiń wiersz

en: Fold All Lines
pl: Zwiń wszystkie linie

en: Unfold All Lines
pl: Rozwiń wszystkie linie

en: Complete Symbol
pl: Uzupełnij symbol

en: Evaluate Selection
pl: Wylicz wyrażenie

en: Trim Trailing Whitespace
pl: Przytnij końcowe białe znaki

en: Convert Indent to Spaces
pl: Zamień wcięcia na spacje

en: Convert Indent to Tabs
pl: Zamień wcięcia na tabulatory

en: Find in Files...
pl: Znajdź w plikach...

en: Replace in Files...
pl: Zamień w plikach...

en: Contextual Help
pl: Pomoc kontekstowa

en: Toggle Bookmark
pl: Przełącz zakładkę

en: Go to Next Bookmark
pl: Przejdź do następnej zakładki

en: Go to Previous Bookmark
pl: Przejdź do poprzedniej zakładki

en: Remove All Bookmarks
pl: Usuń wszystkie zakładki

en: Go to Function...
pl: Przejdź do funkcji...

en: Go to Line...
pl: Przejdź do linii...

en: Toggle Breakpoint
pl: Przełącz punkt wstrzymania

en: Remove All Breakpoints
pl: Usuń wszystkie punkty wstrzymania

en: Go to Next Breakpoint
pl: Przejdź do następnego punktu wstrzymania

en: Go to Previous Breakpoint
pl: Przejdź do poprzedniego punktu wstrzymania

en: This shader has been modified on on disk.
    What action should be taken?
pl: Ten shader został zmieniony na dysku.
    Jakie działania podjąć?

en: This skeleton has no bones, create some children Bone2D nodes.
pl: Ten szkielet nie ma kości. Stwórz jakieś węzły potomne Bone2D.

en: Set Rest Pose to Bones
pl: Ustaw kościom pozę spoczynkową

en: Create Rest Pose from Bones
pl: Utwórz pozę spoczynkową z kości

en: Skeleton2D
pl: Szkielet 2D

en: Reset to Rest Pose
pl: Resetuj do pozy spoczynkowej

en: Overwrite Rest Pose
pl: Nadpisz pozę spoczynkową

en: Create physical bones
pl: Utwórz fizyczne kości

en: Skeleton
pl: Szkielet

en: Create physical skeleton
pl: Utwórz fizyczny szkielet

en: Play IK
pl: Odtwórz IK

en: Orthogonal
pl: Ortogonalne

en: Perspective
pl: Perspektywa

en: Top Orthogonal
pl: Góra ortogonalnie

en: Top Perspective
pl: Góra perspektywicznie

en: Bottom Orthogonal
pl: Spód ortogonalnie

en: Bottom Perspective
pl: Spód perspektywicznie

en: Left Orthogonal
pl: Lewo ortogonalnie

en: Left Perspective
pl: Perspektywa z Lewej

en: Right Orthogonal
pl: Prawo ortogonalnie

en: Right Perspective
pl: Prawo perspektywicznie

en: Front Orthogonal
pl: Przód ortogonalnie

en: Front Perspective
pl: Przód perspektywicznie

en: Rear Orthogonal
pl: Tył ortogonalnie

en: Rear Perspective
pl: Tył perspektywicznie

note: TRANSLATORS: This will be appended to the view name when Portal Occlusion is enabled.
en:  [portals active]
pl:  [portale aktywne]

en: Transform Aborted.
pl: Transformacja Zaniechana.

en: X-Axis Transform.
pl: Transformacja osi X.

en: Y-Axis Transform.
pl: Transformacja osi Y.

en: Z-Axis Transform.
pl: Transformacja osi Z.

en: View Plane Transform.
pl: Pokaż transformację płaszczyzny.

en: None
pl: Brak

en: Rotate
pl: Obróć

note: TRANSLATORS: This refers to the movement that changes the position of an object.
en: Translate
pl: Przesuń

note: TRANSLATORS: Refers to changing the scale of a node in the 3D editor.
en: Scaling:
pl: Skalowanie:

note: TRANSLATORS: Refers to changing the position of a node in the 3D editor.
en: Translating:
pl: Przesuwanie:

en: Rotating %s degrees.
pl: Obracanie o %s stopni.

en: Keying is disabled (no key inserted).
pl: Kluczowanie jest wyłączone (nie wstawiono klucza).

en: Animation Key Inserted.
pl: Wstawiono klucz animacji.

en: Pitch:
pl: Pułap:

en: Yaw:
pl: Odchylenie:

en: Objects Drawn:
pl: Narysowane obiekty:

en: Material Changes:
pl: Zmiany materiału:

en: Shader Changes:
pl: Zmiany shadera:

en: Surface Changes:
pl: Zmiany powierzchni:

en: Draw Calls:
pl: Wywołania rysowania:

en: Vertices:
pl: Wierzchołki:

en: Top View.
pl: Widok z góry.

en: Bottom View.
pl: Widok z dołu.

en: Left View.
pl: Widok z lewej.

en: Right View.
pl: Widok z prawej.

en: Front View.
pl: Widok z przodu.

en: Rear View.
pl: Widok z tyłu.

en: Align Transform with View
pl: Dopasuj położenie do widoku

en: Align Rotation with View
pl: Dopasuj obrót do widoku

en: No parent to instance a child at.
pl: Brak elementu nadrzędnego do stworzenia instancji.

en: This operation requires a single selected node.
pl: Ta operacja wymaga pojedynczego wybranego węzła.

en: Auto Orthogonal Enabled
pl: Automatyczna ortogonalizacja włączona

en: Lock View Rotation
pl: Zablokuj obrót widoku

en: Display Normal
pl: Widok normalny

en: Display Wireframe
pl: Widok siatki

en: Display Overdraw
pl: Widok rentgena

en: Display Unshaded
pl: Widok bezcieniowy

en: View Environment
pl: Wyświetlaj środowisko

en: View Gizmos
pl: Pokaż uchwyty

en: View Information
pl: Wyświetlaj informacje

en: View FPS
pl: Pokaż klatki na sekundę

en: Half Resolution
pl: Połowa rozdzielczości

en: Audio Listener
pl: Słuchacz dźwięku

en: Enable Doppler
pl: Włącz Dopplera

en: Cinematic Preview
pl: Podgląd kinowy

en: (Not in GLES2)
pl: (Nie w GLES2)

en: Debug draw modes are only available when using the GLES3 renderer, not GLES2.
pl: Tryby rysowania debugowego są dostępne tylko w przypadku korzystania z renderera GLES3, a nie GLES2.

en: Freelook Left
pl: "Wolny widok" w lewo

en: Freelook Right
pl: "Wolny widok" w prawo

en: Freelook Forward
pl: "Wolny widok" w przód

en: Freelook Backwards
pl: "Wolny widok" w tył

en: Freelook Up
pl: "Wolny widok" w górę

en: Freelook Down
pl: "Wolny widok" w dół

en: Freelook Speed Modifier
pl: Modyfikator prędkości swobodnego widoku

en: Freelook Slow Modifier
pl: Wolny modyfikator swobodnego widoku

en: Toggle Camera Preview
pl: Przełącz podgląd kamery

en: View Rotation Locked
pl: Obroty widoku zablokowane

en: To zoom further, change the camera's clipping planes (View -> Settings...)
pl: By przybliżyć bardziej, zmień płaszczyzny odcięcia kamery (Widok -> Ustawienia...)

en: Note: The FPS value displayed is the editor's framerate.
    It cannot be used as a reliable indication of in-game performance.
pl: Uwaga: Wyświetlana wartość FPS pochodzi z edytora.
    Nie może być używana jako miarodajny wskaźnik wydajności w grze.

en: Convert Rooms
pl: Konwertuj pokoje

en: XForm Dialog
pl: Okno dialogowe XForm

en: Click to toggle between visibility states.
    
    Open eye: Gizmo is visible.
    Closed eye: Gizmo is hidden.
    Half-open eye: Gizmo is also visible through opaque surfaces ("x-ray").
pl: Kliknij, by przełączyć pomiędzy stanami widoczności.
    
    Otwarte oko: uchwyt jest widzialny.
    Zamknięte oko: uchwyt jest ukryty.
    Półotwarte oko: uchwyt jest również widoczny przez nieprzezroczyste powierzchnie ("x-ray").

en: Snap Nodes to Floor
pl: Przyciągnij węzły do podłogi

en: Couldn't find a solid floor to snap the selection to.
pl: Nie udało się znaleźć stałej podłogi do przyciągnięcia zaznaczenia.

en: Use Local Space
pl: Użyj przestrzeni lokalnej

en: Use Snap
pl: Użyj przyciągania

en: Converts rooms for portal culling.
pl: Konwertuje pokoje do cullingu portali.

en: Bottom View
pl: Widok z dołu

en: Top View
pl: Widok z góry

en: Rear View
pl: Widok z tyłu

en: Front View
pl: Widok z przodu

en: Left View
pl: Widok z lewej

en: Right View
pl: Widok z prawej

en: Orbit View Down
pl: Orbituj widok w dół

en: Orbit View Left
pl: Orbituj widok w lewo

en: Orbit View Right
pl: Orbituj widok w prawo

en: Orbit View Up
pl: Widok Orbitalny z Góry

en: Orbit View 180
pl: Orbituj widok o 180

en: Switch Perspective/Orthogonal View
pl: Przełącz widok perspektywiczny/ortogonalny

en: Insert Animation Key
pl: Wstaw klucz animacji

en: Focus Origin
pl: Wycentruj na pozycji początkowej

en: Focus Selection
pl: Wycentruj na zaznaczeniu

en: Toggle Freelook
pl: Przełącz swobodny widok

en: Decrease Field of View
pl: Zmniejsz pole widzenia

en: Increase Field of View
pl: Zwiększ pole widzenia

en: Reset Field of View to Default
pl: Resetuj pole widzenia do domyślnych ustawień

en: Snap Object to Floor
pl: Przyciągnij obiekt do podłogi

en: Transform Dialog...
pl: Okno transformowania...

en: 1 Viewport
pl: 1 widok

en: 2 Viewports
pl: 2 widoki

en: 2 Viewports (Alt)
pl: 2 widoki (alternatywnie)

en: 3 Viewports
pl: 3 widoki

en: 3 Viewports (Alt)
pl: 3 widoki (alternatywnie)

en: 4 Viewports
pl: 4 widoki

en: Gizmos
pl: Uchwyty

en: View Origin
pl: Pokaż pozycję początkową

en: View Grid
pl: Pokaż siatkę

en: View Portal Culling
pl: Culling portali widoku

en: View Occlusion Culling
pl: Pokaż Occlusion Culling

en: Settings...
pl: Ustawienia...

en: Snap Settings
pl: Ustawienia przyciągania

en: Translate Snap:
pl: Przekształcenie przyciągania:

en: Rotate Snap (deg.):
pl: Obrót przyciągania (stopnie):

en: Scale Snap (%):
pl: Skala przyciągania (%):

en: Viewport Settings
pl: Ustawienia widoku

en: Perspective FOV (deg.):
pl: Pole widzenia w perspektywie (stopnie):

en: View Z-Near:
pl: Widok Z-Blisko:

en: View Z-Far:
pl: Widok Z-Daleko:

en: Transform Change
pl: Zmiana przekształcenia

en: Translate:
pl: Przesuń:

en: Rotate (deg.):
pl: Obrót (stopnie):

en: Scale (ratio):
pl: Skala (proporcja):

en: Transform Type
pl: Typ przekształcenia

en: Pre
pl: Przed

en: Post
pl: Po

en: Manipulator Gizmo Size
pl: Regulacja wielkości uchwytu

en: Manipulator Gizmo Opacity
pl: Regulacja przezroczystości uchwytu

en: Show Viewport Rotation Gizmo
pl: Pokaż obrót widoku uchwytu

en: Unnamed Gizmo
pl: Nienazwany uchwyt

en: Create Mesh2D
pl: Utwórz węzeł Mesh2D

en: Mesh2D Preview
pl: Podgląd Mesh2D

en: Create Polygon2D
pl: Utwórz węzeł Polygon2D

en: Polygon2D Preview
pl: Podgląd Polygon2D

en: Create CollisionPolygon2D
pl: Utwórz węzeł CollisionPolygon2D

en: CollisionPolygon2D Preview
pl: Podgląd CollisionPolygon2D

en: Create LightOccluder2D
pl: Utwórz węzeł LightOccluder2D

en: LightOccluder2D Preview
pl: Podgląd LightOccluder2D

en: Sprite is empty!
pl: Sprite jest pusty!

en: Can't convert a sprite using animation frames to mesh.
pl: Nie można przekonwertować sprite'a używającego klatek animacji na siatkę.

en: Invalid geometry, can't replace by mesh.
pl: Nieprawidłowa geometria, nie można zastąpić przez siatkę.

en: Convert to MeshInstance2D
pl: Konwertuj do MeshInstance2D

en: Invalid geometry, can't create polygon.
pl: Nieprawidłowa geometria, nie można utworzyć wielokąta.

en: Convert to Polygon2D
pl: Zamień na Polygon2D

en: Invalid geometry, can't create collision polygon.
pl: Nieprawidłowa geometria, nie można utworzyć wielokąta kolizji.

en: Create CollisionPolygon2D Sibling
pl: Utwórz równorzędny węzeł CollisionPolygon2D

en: Invalid geometry, can't create light occluder.
pl: Nieprawidłowa geometria, nie można utworzyć przesłaniacza światła.

en: Create LightOccluder2D Sibling
pl: Utwórz równorzędny węzeł LightOccluder2D

en: Simplification:
pl: Uproszczenie:

en: Shrink (Pixels):
pl: Zmniejsz (piksele):

en: Grow (Pixels):
pl: Zwiększ (piksele):

en: Update Preview
pl: Odśwież podgląd

en: Settings:
pl: Ustawienia:

en: No Frames Selected
pl: Nie wybrano klatek

en: Add %d Frame(s)
pl: Dodaj %d klatek

en: Add Frame
pl: Dodaj klatkę

en: Unable to load images
pl: Nie można wczytać obrazków

en: ERROR: Couldn't load frame resource!
pl: Błąd: Nie można załadować zasobu klatki!

en: Resource clipboard is empty or not a texture!
pl: Schowek zasobów jest pusty lub nie zawiera tekstury!

en: Paste Frame
pl: Wklej klatkę

en: Add Empty
pl: Dodaj pusty

en: Change Animation FPS
pl: Zmień FPS animacji

en: (empty)
pl: (pusty)

en: Move Frame
pl: Przesuń klatkę

en: Animations:
pl: Animacje:

en: New Animation
pl: Nowa animacja

en: Filter animations
pl: Filtruj animacje

en: Speed:
pl: Szybkość:

en: Loop
pl: Zapętl

en: Animation Frames:
pl: Klatki animacji:

en: Add a Texture from File
pl: Dodaj teksturę z pliku

en: Add Frames from a Sprite Sheet
pl: Dodaj klatki ze Sprite Sheeta

en: Insert Empty (Before)
pl: Dodaj pusty (wcześniej)

en: Insert Empty (After)
pl: Dodaj pusty (później)

en: Move (Before)
pl: Przenieś (przed)

en: Move (After)
pl: Przenieś (za)

en: Select Frames
pl: Zaznacz klatki

en: Horizontal:
pl: Poziomo:

en: Vertical:
pl: Pionowo:

en: Separation:
pl: Separacja:

en: Offset:
pl: Przesunięcie:

en: Select/Clear All Frames
pl: Wybierz/wyczyść wszystkie klatki

en: Create Frames from Sprite Sheet
pl: Utwórz klatki ze Sprite Sheeta

en: Set Region Rect
pl: Ustaw obszar tekstury

en: Set Margin
pl: Ustaw margines

en: Snap Mode:
pl: Tryb przyciągania:

en: Pixel Snap
pl: Przyciągaj do pikseli

en: Grid Snap
pl: Przyciągaj do siatki

en: Auto Slice
pl: Tnij automatycznie

en: Step:
pl: Krok:

en: TextureRegion
pl: Obszar tekstury

en: Styleboxes
pl: Styleboxy

en: {num} color(s)
pl: {num} kolor(y)

en: No colors found.
pl: Nie znaleziono kolorów.

en: {num} constant(s)
pl: {num} stałych

en: No constants found.
pl: Nie znaleziono stałych.

en: {num} font(s)
pl: {num} czcionki

en: No fonts found.
pl: Nie znaleziono czcionek.

en: {num} icon(s)
pl: {num} ikon

en: No icons found.
pl: Nie znaleziono ikon.

en: {num} stylebox(es)
pl: {num} stylebox(y)

en: No styleboxes found.
pl: Nie znaleziono styleboxów.

en: {num} currently selected
pl: {num} aktualnie wybrane

en: Nothing was selected for the import.
pl: Nic nie zostało wybrane do importu.

en: Importing Theme Items
pl: Importowanie elementów motywu

en: Importing items {n}/{n}
pl: Importowanie elementów {n}/{n}

en: Updating the editor
pl: Aktualizowanie edytora

en: Finalizing
pl: Finalizowanie

en: Filter:
pl: Filtr:

en: With Data
pl: z danymi

en: Select by data type:
pl: Zaznacz po typie danych:

en: Select all visible color items.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy kolorów.

en: Select all visible color items and their data.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy kolorów oraz ich dane.

en: Deselect all visible color items.
pl: Odznacz wszystkie widoczne elementy kolorów.

en: Select all visible constant items.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy stałych.

en: Select all visible constant items and their data.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy stałych i ich dane.

en: Deselect all visible constant items.
pl: Odznacz wszystkie widoczne elementy stałych.

en: Select all visible font items.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy czcionek.

en: Select all visible font items and their data.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy czcionek i ich dane.

en: Deselect all visible font items.
pl: Odznacz wszystkie widoczne elementy czcionek.

en: Select all visible icon items.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy ikon.

en: Select all visible icon items and their data.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy ikon i ich dane.

en: Deselect all visible icon items.
pl: Odznacz wszystkie widoczne elementy ikon.

en: Select all visible stylebox items.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy styleboxów.

en: Select all visible stylebox items and their data.
pl: Zaznacz wszystkie widoczne elementy styleboxów i ich dane.

en: Deselect all visible stylebox items.
pl: Odznacz wszystkie widoczne elementy styleboxów.

en: Caution: Adding icon data may considerably increase the size of your Theme resource.
pl: Uwaga: Dodanie danych ikon może znacząco zwiększyć rozmiar twojego zasobu Theme.

en: Collapse types.
pl: Zwiń typy.

en: Expand types.
pl: Rozwiń typy.

en: Select all Theme items.
pl: Zaznacz wszystkie elementy motywu.

en: Select With Data
pl: Zaznacz z danymi

en: Select all Theme items with item data.
pl: Zaznacz wszystkie elementy motywu z ich danymi.

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystko

en: Deselect all Theme items.
pl: Odznacz wszystkie elementy motywu.

en: Import Selected
pl: Importuj zaznaczone

en: Import Items tab has some items selected. Selection will be lost upon closing this window.
    Close anyway?
pl: Zakładka importu elementów ma zaznaczone elementy. Zaznaczenie zostanie utracone po zamknięciu tego okna.
    Zamknąć tak czy inaczej?

en: Remove Type
pl: Usuń typ

en: Select a theme type from the list to edit its items.
    You can add a custom type or import a type with its items from another theme.
pl: Wybierz typ motywu z listy, aby edytować jego elementy.
    Możesz dodać niestandardowy typ lub importować typ wraz z jego elementami z innego motywu.

en: Remove All Color Items
pl: Usuń wszystkie elementy kolorów

en: Rename Item
pl: Zmień nazwę elementu

en: Remove All Constant Items
pl: Usuń wszystkie elementy stałych

en: Remove All Font Items
pl: Usuń wszystkie elementy czcionek

en: Remove All Icon Items
pl: Usuń wszystkie elementy ikon

en: Remove All StyleBox Items
pl: Usuń wszystkie elementy styleboxów

en: This theme type is empty.
    Add more items to it manually or by importing from another theme.
pl: Ten motyw jest pusty.
    Dodaj więcej elementów ręcznie albo importując z innego motywu.

en: Add Color Item
pl: Dodaj element koloru

en: Add Constant Item
pl: Dodaj element stałej

en: Add Font Item
pl: Dodaj element czcionki

en: Add Icon Item
pl: Dodaj element ikony

en: Add Stylebox Item
pl: Dodaj element stylebox

en: Rename Color Item
pl: Zmień nazwę elementu koloru

en: Rename Constant Item
pl: Zmień nazwę elementu stałej

en: Rename Font Item
pl: Zmień nazwę elementu czcionki

en: Rename Icon Item
pl: Zmień nazwę elementu ikony

en: Rename Stylebox Item
pl: Zmień nazwę elementu stylebox

en: Invalid file, not a Theme resource.
pl: Plik niepoprawny, nie jest zasobem motywu (Theme).

en: Invalid file, same as the edited Theme resource.
pl: Nieprawidłowy plik, taki sam jak edytowany zasób motywu.

en: Manage Theme Items
pl: Zarządzaj elementami motywu

en: Edit Items
pl: Edytuj elementy

en: Types:
pl: Typy:

en: Add Type:
pl: Dodaj typ:

en: Add Item:
pl: Dodaj element:

en: Add StyleBox Item
pl: Dodaj element stylebox

en: Remove Items:
pl: Usuń elementy:

en: Remove Class Items
pl: Usuń elementy klasy

en: Remove Custom Items
pl: Usuń własne elementy

en: Remove All Items
pl: Usuń wszystkie elementy

en: Add Theme Item
pl: Dodaj element motywu

en: Old Name:
pl: Stara nazwa:

en: Import Items
pl: Importuj elementy

en: Default Theme
pl: Domyślny motyw

en: Editor Theme
pl: Motyw edytora

en: Select Another Theme Resource:
pl: Wybierz inny zasób motywu:

en: Another Theme
pl: Inny motyw

en: Add Type
pl: Dodaj typ

en: Filter the list of types or create a new custom type:
pl: Przefiltruj listę typów lub stwórz nowy, niestandardowy typ:

en: Available Node-based types:
pl: Dostępne typy oparte na węzłach:

en: Type name is empty!
pl: Nazwa typu jest pusta!

en: Are you sure you want to create an empty type?
pl: Czy jesteś pewny że chcesz utworzyć pusty typ?

en: Confirm Item Rename
pl: Potwierdź zmianę nazwy elementu

en: Cancel Item Rename
pl: Anuluj zmianę nazwy elementu

en: Override Item
pl: Nadpisz element

en: Unpin this StyleBox as a main style.
pl: Odepnij ten StyleBox jako główny styl.

en: Pin this StyleBox as a main style. Editing its properties will update the same properties in all other StyleBoxes of this type.
pl: Przypnij ten StyleBox jako główny styl. Edytowanie jego właściwości zaktualizuje te same właściwości we wszystkich innych StyleBoxach tego typu.

en: Add Item Type
pl: Dodaj typ elementu

en: Show Default
pl: Pokaż domyślne

en: Show default type items alongside items that have been overridden.
pl: Pokaż domyślne elementy typu obok elementów, które zostały nadpisane.

en: Override All
pl: Nadpisz wszystkie

en: Override all default type items.
pl: Nadpisz wszystkie domyślne elementy typu.

en: Theme:
pl: Motyw:

en: Manage Items...
pl: Zarządzaj elementami...

en: Add, remove, organize and import Theme items.
pl: Dodaj, usuń, organizuj i importuj elementy motywu (Theme).

en: Add Preview
pl: Dodaj podgląd

en: Default Preview
pl: Domyślny podgląd

en: Select UI Scene:
pl: Wybierz scenę UI:

en: Toggle the control picker, allowing to visually select control types for edit.
pl: Przełącz pobieranie kontrolek, pozwalające na wizualne wybranie typów kontrolek do edytowania.

en: Toggle Button
pl: Przełączany przycisk

en: Disabled Button
pl: Wyłączony przycisk

en: Item
pl: Element

en: Disabled Item
pl: Wyłączony element

en: Check Item
pl: Element wyboru

en: Checked Item
pl: Zaznaczony element wyboru

en: Radio Item
pl: Element opcji

en: Checked Radio Item
pl: Zaznaczony element opcji

en: Named Separator
pl: Nazwany separator

en: Submenu
pl: Podmenu

en: Subitem 1
pl: Podelement 1

en: Subitem 2
pl: Podpozycja 2

en: Has
pl: Ma

en: Many
pl: Wiele

en: Disabled LineEdit
pl: Wyłączony LineEdit

en: Tab 1
pl: Zakładka 1

en: Tab 2
pl: Zakładka 2

en: Tab 3
pl: Zakładka 3

en: Editable Item
pl: Edytowalny element

en: Subtree
pl: Poddrzewo

en: Has,Many,Options
pl: Ma,Wiele,Opcji

en: Invalid path, the PackedScene resource was probably moved or removed.
pl: Nieprawidłowa ścieżka, zasób PackedScene został prawdopodobnie przeniesiony lub usunięty.

en: Invalid PackedScene resource, must have a Control node at its root.
pl: Nieprawidłowy zasób PackedScene, musi posiadać węzeł Control jako korzeń.

en: Invalid file, not a PackedScene resource.
pl: Nieprawidłowy plik, nie jest zasobem PackedScene.

en: Reload the scene to reflect its most actual state.
pl: Przeładuj scenę, by odzwierciedlić jej najbardziej aktualny stan.

en: Erase Selection
pl: Usuń zaznaczenie

en: Fix Invalid Tiles
pl: Napraw niewłaściwe kafelki

en: Cut Selection
pl: Wytnij zaznaczenie

en: Paint TileMap
pl: Maluj TileMap

en: Line Draw
pl: Rysuj Linię

en: Rectangle Paint
pl: Malowanie prostokątne

en: Bucket Fill
pl: Wypełnienie

en: Erase TileMap
pl: Usuń TileMap

en: Find Tile
pl: Znajdź kafelek

en: Transpose
pl: Transpozycja

en: Disable Autotile
pl: Wyłącz autokafelki

en: Enable Priority
pl: Włącz priorytety

en: Filter tiles
pl: Filtruj kafelki

en: Give a TileSet resource to this TileMap to use its tiles.
pl: Przypisz temu węzłowi TileMap zasób TileSet, aby korzystać z jego kafelków.

en: Paint Tile
pl: Maluj kafelek

en: Shift+LMB: Line Draw
    Shift+Command+LMB: Rectangle Paint
pl: Shift+LPM: Rysowanie linii
    Shift+Command+LPM: Malowanie prostokąta

en: Shift+LMB: Line Draw
    Shift+Ctrl+LMB: Rectangle Paint
pl: Shift+LPM: Rysowanie linii
    Shift+Ctrl+LPM: Malowanie prostokąta

en: Pick Tile
pl: Wybierz kafelek

en: Rotate Left
pl: Obróć w lewo

en: Rotate Right
pl: Obróć w prawo

en: Flip Horizontally
pl: Odbij poziomo

en: Flip Vertically
pl: Odbij pionowo

en: Clear Transform
pl: Wyczyść przekształcenie

en: Add Texture(s) to TileSet.
pl: Dodaj teksturę/y do TileSetu.

en: Remove selected Texture from TileSet.
pl: Usuń zaznaczoną Teksturę z TileSetu.

en: Create from Scene
pl: Utwórz ze sceny

en: Merge from Scene
pl: Połącz ze sceny

en: New Single Tile
pl: Nowy pojedynczy kafelek

en: New Autotile
pl: Nowy autokafelek

en: New Atlas
pl: Nowy atlas

en: Next Coordinate
pl: Następny koordynat

en: Select the next shape, subtile, or Tile.
pl: Wybierz następny kształt, podkafelek lub Kafelek.

en: Previous Coordinate
pl: Poprzedni koordynat

en: Select the previous shape, subtile, or Tile.
pl: Wybierz poprzedni kształt, podkafelek lub Kafelek.

en: Region
pl: Obszar

en: Collision
pl: Kolizja

en: Occlusion
pl: Okluzja

en: Bitmask
pl: Maska bitowa

en: Priority
pl: Priorytet

en: Z Index
pl: Indeks Z

en: Region Mode
pl: Tryb obszaru

en: Collision Mode
pl: Tryb kolizji

en: Occlusion Mode
pl: Tryb okluzji

en: Navigation Mode
pl: Tryb nawigacji

en: Bitmask Mode
pl: Tryb maski bitowej

en: Priority Mode
pl: Tryb priorytetów

en: Icon Mode
pl: Tryb ikon

en: Z Index Mode
pl: Tryb indeksów Z

en: Copy bitmask.
pl: Kopiuj maskę bitową.

en: Paste bitmask.
pl: Wklej maskę bitową.

en: Erase bitmask.
pl: Wyczyść maskę bitową.

en: Create a new rectangle.
pl: Utwórz nowy prostokąt.

en: New Rectangle
pl: Nowy prostokąt

en: Create a new polygon.
pl: Utwórz nowy wielokąt.

en: New Polygon
pl: Nowy Wielokąt

en: Delete Selected Shape
pl: Usuń Zaznaczony Kształt

en: Keep polygon inside region Rect.
pl: Trzymaj wielokąt wewnątrz regionu Prostokąta.

en: Enable snap and show grid (configurable via the Inspector).
pl: Włącz przyciąganie i pokaż siatkę (konfigurowalne w inspektorze).

en: Display Tile Names (Hold Alt Key)
pl: Pokaż nazwy kafelków (przytrzymaj Alt)

en: Add or select a texture on the left panel to edit the tiles bound to it.
pl: Dodaj lub wybierz teksturę na lewym panelu, aby edytować przywiązane do niej kafelki.

en: Remove selected texture? This will remove all tiles which use it.
pl: Usunąć wybraną teksturę? To usunie wszystkie kafelki, które jej używają.

en: You haven't selected a texture to remove.
pl: Nie wybrano tekstury do usunięcia.

en: Create from scene? This will overwrite all current tiles.
pl: Utworzyć na podstawie sceny? Obecne kafelki zostaną nadpisane.

en: Merge from scene?
pl: Połącz ze sceny?

en: Remove Texture
pl: Usuń teksturę

en: %s file(s) were not added because was already on the list.
pl: %s plik(ów) nie zostało dodane, bo był(y) już na liście.

en: Drag handles to edit Rect.
    Click on another Tile to edit it.
pl: Przeciągnij uchwyty, by edytować prostokąt.
    Kliknij na inny kafelek, by go edytować.

en: Delete selected Rect.
pl: Usuń zaznaczony Prostokąt.

en: Select current edited sub-tile.
    Click on another Tile to edit it.
pl: Wybierz aktualnie edytowany pod-kafelek.
    Kliknij inny kafelek, by go edytować.

en: Delete polygon.
pl: Usuń wielokąt.

en: LMB: Set bit on.
    RMB: Set bit off.
    Shift+LMB: Set wildcard bit.
    Click on another Tile to edit it.
pl: LPM: Włącz bit.
    PPM: Wyłącz bit.
    Shift+LPM: Ustaw bit typu wildcard.
    Kliknij inny Kafelek, by go edytować.

en: Select sub-tile to use as icon, this will be also used on invalid autotile bindings.
    Click on another Tile to edit it.
pl: Wybierz pod-kafelek do użycia jako ikona. Zostanie on również użyty do niewłaściwych ustawień autokafelków.
    Kliknij inny kafelek, by go edytować.

en: Select sub-tile to change its priority.
    Click on another Tile to edit it.
pl: Wybierz pod-kafelek, by zmienić jego priorytet.
    Kliknij inny kafelek, by go edytować.

en: Select sub-tile to change its z index.
    Click on another Tile to edit it.
pl: Wybierz pod-kafelek, by zmienić jego indeks Z.
    Kliknij inny Kafelek, by go edytować.

en: Set Tile Region
pl: Ustaw obszar Kafelka

en: Create Tile
pl: Utwórz Kafelek

en: Set Tile Icon
pl: Ustaw ikonę Kafelka

en: Edit Tile Bitmask
pl: Edytuj maskę bitową Kafelka

en: Edit Collision Polygon
pl: Edytuj wielokąt kolizji

en: Edit Occlusion Polygon
pl: Edytuj wielokąt okluzji

en: Edit Navigation Polygon
pl: Edytuj wielokąt nawigacji

en: Paste Tile Bitmask
pl: Wklej maskę bitową kafelka

en: Clear Tile Bitmask
pl: Wyczyść maskę bitową Kafelka

en: Make Polygon Concave
pl: Zmień wielokąt na wklęsły

en: Make Polygon Convex
pl: Zmień wielokąt na wypukły

en: Remove Tile
pl: Usuń Kafelek

en: Remove Collision Polygon
pl: Usuń wielokąt kolizji

en: Remove Occlusion Polygon
pl: Usuń wielokąt okluzji

en: Remove Navigation Polygon
pl: Utwórz wielokąt nawigacji

en: Edit Tile Priority
pl: Edytuj priorytet Kafelka

en: Edit Tile Z Index
pl: Edytuj indeks Z Kafelka

en: Make Convex
pl: Uczyń wypukłym

en: Make Concave
pl: Uczyń wklęsłym

en: Create Collision Polygon
pl: Utwórz wielokąt kolizji

en: Create Occlusion Polygon
pl: Utwórz wielokąt okluzji

en: This property can't be changed.
pl: Ta właściwość nie może zostać zmieniona.

en: Step
pl: Krok

en: No VCS plugins are available.
pl: Brak dostępnych dodatków VCS.

en: Remote settings are empty. VCS features that use the network may not work.
pl: Zdalne ustawienia są puste. Funkcje VCS, które korzystają z sieci mogą nie działać.

en: No commit message was provided.
pl: Nie podano treści opisu aktualizacji.

en: Staged Changes
pl: Zmiany w poczekalni przed commitem

en: Unstaged Changes
pl: Zmiany poza poczekalnią przed commitem

en: Commit:
pl: Przydziel:

en: Date:
pl: Data:

en: Subtitle:
pl: Podtytuł:

en: Do you want to remove the %s branch?
pl: Czy chcesz usunąć gałąź %s ?

en: Do you want to remove the %s remote?
pl: Czy chcesz usunąć zdalne %s ?

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Version Control System
pl: System Kontroli Wersji (VCS)

en: Initialize
pl: Inicjuj

en: Remote Login
pl: Login do Remote

en: Select SSH public key path
pl: Wybierz ścieżkę do publicznego klucza SSH

en: Select SSH private key path
pl: Wybierz ścieżkę do prywatnego klucza SSH

en: SSH Passphrase
pl: Hasło SSH

en: Detect new changes
pl: Wykryj nowe zmiany

en: Discard all changes
pl: Odrzuć wszystkie zmiany

en: Stage all changes
pl: Wrzuć do kolejki wszystkie zmiany

en: Unstage all changes
pl: Wyrzuć z kolejki wszystkie zmiany

en: Commit Message
pl: Opis zmian

en: Commit Changes
pl: Commituj zmiany

en: Commit List
pl: Lista commitów

en: Commit list size
pl: Wielkość listy commitów

en: Branches
pl: Gałęzie

en: Create New Branch
pl: Utwórz nową gałąź

en: Remove Branch
pl: Usuń gałąź

en: Branch Name
pl: Nazwa gałęzi

en: Remotes
pl: Zdalne repozytoria

en: Create New Remote
pl: Utwórz nowe zdalne repozytorium

en: Remove Remote
pl: Usuń zdalne repozytorium

en: Remote Name
pl: Nazwa zdalnego repozytorium

en: Remote URL
pl: URL zdalnego repozytorium

en: Fetch
pl: Załaduj

en: Pull
pl: Ściągnij

en: Push
pl: Wrzuć

en: Force Push
pl: Wrzuć na siłę

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Renamed
pl: Przemianowany

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Typechange
pl: Zmiana typu

en: Unmerged
pl: Niezłączone

en: View:
pl: Widok:

en: Split
pl: Rozdziel

en: Unified
pl: Ujednolicony

en: (GLES3 only)
pl: (Tylko GLES3)

en: Add Output
pl: Dodaj wyjście

en: Scalar
pl: Skalar

en: Vector
pl: Wektor

en: Boolean
pl: Prawda/fałsz

en: Sampler
pl: Próbnik (sampler)

en: Add input port
pl: Dodaj port wejściowy

en: Add output port
pl: Dodaj port wyjściowy

en: Change input port type
pl: Zmień typ portu wejściowego

en: Change output port type
pl: Zmień typ portu wyjściowego

en: Change input port name
pl: Zmień nazwę portu wejściowego

en: Change output port name
pl: Zmień nazwę portu wyjściowego

en: Remove input port
pl: Usuń port wejściowy

en: Remove output port
pl: Usuń port wyjściowy

en: Set expression
pl: Ustaw wyrażenie

en: Resize VisualShader node
pl: Zmień rozmiar węzła VisualShader

en: Set Uniform Name
pl: Ustaw nazwę uniformu

en: Set Input Default Port
pl: Ustaw domyślny port wejścia

en: Add Node to Visual Shader
pl: Dodaj Węzeł do Wizualnego Shadera

en: Node(s) Moved
pl: Węzeł/y przesunięte

en: Duplicate Nodes
pl: Duplikuj węzły

en: Paste Nodes
pl: Wklej węzły

en: Delete Nodes
pl: Usuń węzły

en: Visual Shader Input Type Changed
pl: Typ wejścia shadera wizualnego zmieniony

en: UniformRef Name Changed
pl: Nazwa UniformRef zmieniona

en: Vertex
pl: Wierzchołki

en: Fragment
pl: Fragmenty

en: Light
pl: Światło

en: Show resulted shader code.
pl: Pokaż wynikowy kod shadera.

en: Create Shader Node
pl: Utwórz węzeł shadera

en: Color function.
pl: Funkcja koloru.

en: Color operator.
pl: Operator koloru.

en: Grayscale function.
pl: Funkcja odcieni szarości.

en: Converts HSV vector to RGB equivalent.
pl: Konwertuje wektor HSV do odpowiednika RGB.

en: Converts RGB vector to HSV equivalent.
pl: Konwertuje wektor RGB do odpowiednika HSV.

en: Sepia function.
pl: Funkcja sepii.

en: Burn operator.
pl: Operator wypalenia.

en: Darken operator.
pl: Operator przyciemnienia.

en: Difference operator.
pl: Operator różnicy.

en: Dodge operator.
pl: Operator uniku.

en: HardLight operator.
pl: Operator twardego światła.

en: Lighten operator.
pl: Operator rozjaśnienia.

en: Overlay operator.
pl: Operator pokrycia.

en: Screen operator.
pl: Operator ekranu.

en: SoftLight operator.
pl: Operator miękkiego światła.

en: Color constant.
pl: Stała koloru.

en: Color uniform.
pl: Uniform koloru.

en: Returns the boolean result of the %s comparison between two parameters.
pl: Zwraca wynik boolowski porównania %s pomiędzy dwoma parametrami.

en: Equal (==)
pl: Równe (==)

en: Greater Than (>)
pl: Większe niż (>)

en: Greater Than or Equal (>=)
pl: Większe lub równe (>=)

en: Returns an associated vector if the provided scalars are equal, greater or less.
pl: Zwraca powiązany wektor, jeśli podane skalary są równe, większe lub mniejsze.

en: Returns the boolean result of the comparison between INF and a scalar parameter.
pl: Zwraca wynik boolowski porównania pomiędzy INF i parametrem skalarnym.

en: Returns the boolean result of the comparison between NaN and a scalar parameter.
pl: Zwraca wynik boolowski porównania pomiędzy NaN i parametrem skalarnym.

en: Less Than (<)
pl: Mniejsze niż (<)

en: Less Than or Equal (<=)
pl: Mniejsze lub równe (<=)

en: Not Equal (!=)
pl: Nierówne (!=)

en: Returns an associated vector if the provided boolean value is true or false.
pl: Zwraca powiązany wektor, jeśli podana wartość boolowska jest prawdziwa albo fałszywa.

en: Returns an associated scalar if the provided boolean value is true or false.
pl: Zwraca powiązany skalar, jeśli podana wartość boolowska jest prawdziwa albo fałszywa.

en: Returns the boolean result of the comparison between two parameters.
pl: Zwraca wynik boolowski porównania pomiędzy dwoma parametrami.

en: Returns the boolean result of the comparison between INF (or NaN) and a scalar parameter.
pl: Zwraca wynik boolowski porównania pomiędzy INF (lub NaN) i parametrem skalarnym.

en: Boolean constant.
pl: Stała prawda/fałsz.

en: Boolean uniform.
pl: Uniform prawda/fałsz.

en: '%s' input parameter for all shader modes.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla wszystkich trybów shadera.

en: Input parameter.
pl: Parametr wejściowy.

en: '%s' input parameter for vertex and fragment shader modes.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla wierzchołkowego i fragmentowego trybu shadera.

en: '%s' input parameter for fragment and light shader modes.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla fragmentowego i światłowego shadera.

en: '%s' input parameter for fragment shader mode.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla fragmentowego trybu shadera.

en: '%s' input parameter for light shader mode.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla światłowego trybu shadera.

en: '%s' input parameter for vertex shader mode.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla wierzchołkowego trybu shadera.

en: '%s' input parameter for vertex and fragment shader mode.
pl: Parametr wejściowy "%s" dla wierzchołkowego i fragmentowego trybu shadera.

en: Scalar function.
pl: Funkcja skalarna.

en: Scalar operator.
pl: Operator skalarny.

en: E constant (2.718282). Represents the base of the natural logarithm.
pl: Stała e (2.718282). Reprezentuje podstawę logarytmu naturalnego.

en: Epsilon constant (0.00001). Smallest possible scalar number.
pl: Stała epsilon (0.00001). Najmniejszy możliwy numer skalarny.

en: Phi constant (1.618034). Golden ratio.
pl: Stała phi (1.618034). Złoty podział.

en: Pi/4 constant (0.785398) or 45 degrees.
pl: Stała Pi/4 (0.785398) lub 45 stopni.

en: Pi/2 constant (1.570796) or 90 degrees.
pl: Stała Pi/2 (1.570796) lub 90 stopni.

en: Pi constant (3.141593) or 180 degrees.
pl: Stała Pi (3.141593) lub 180 stopni.

en: Tau constant (6.283185) or 360 degrees.
pl: Stała tau (6.283185) lub 360 stopni.

en: Sqrt2 constant (1.414214). Square root of 2.
pl: Stała sqrt2 (1.414214). Pierwiastek kwadratowy z 2.

en: Returns the absolute value of the parameter.
pl: Zwraca wartość bezwzględną parametru.

en: Returns the arc-cosine of the parameter.
pl: Zwraca arcus cosinus parametru.

en: Returns the inverse hyperbolic cosine of the parameter.
pl: Zwraca odwrócony cosinus hiperboliczny parametru.

en: Returns the arc-sine of the parameter.
pl: Zwraca arcus sinus parametru.

en: Returns the inverse hyperbolic sine of the parameter.
pl: Zwraca odwrócony sinus hiperboliczny parametru.

en: Returns the arc-tangent of the parameter.
pl: Zwraca arcus tangens parametru.

en: Returns the arc-tangent of the parameters.
pl: Zwraca arcus tangens parametrów.

en: Returns the inverse hyperbolic tangent of the parameter.
pl: Zwraca odwrócony tangens hiperboliczny parametru.

en: Finds the nearest integer that is greater than or equal to the parameter.
pl: Znajduje najbliższą liczbę całkowitą większą lub równą parametrowi.

en: Constrains a value to lie between two further values.
pl: Ogranicza wartość, by leżała pomiędzy dwiema podanymi wartościami.

en: Returns the cosine of the parameter.
pl: Zwraca cosinus parametru.

en: Returns the hyperbolic cosine of the parameter.
pl: Zwraca cosinus hiperboliczny parametru.

en: Converts a quantity in radians to degrees.
pl: Konwertuje wartość w radianach na stopnie.

en: Base-e Exponential.
pl: Eksponenta o podstawie e.

en: Base-2 Exponential.
pl: Eksponenta o podstawie 2.

en: Finds the nearest integer less than or equal to the parameter.
pl: Znajduje najbliższą liczbę całkowitą mniejszą lub równą parametrowi.

en: Computes the fractional part of the argument.
pl: Liczy ułamkową część argumentu.

en: Returns the inverse of the square root of the parameter.
pl: Zwraca odwrotność pierwiastka kwadratowego z parametru.

en: Natural logarithm.
pl: Logarytm naturalny.

en: Base-2 logarithm.
pl: Logarytm o podstawie 2.

en: Returns the greater of two values.
pl: Zwraca większą z dwóch wartości.

en: Returns the lesser of two values.
pl: Zwraca mniejszą z dwóch wartości.

en: Linear interpolation between two scalars.
pl: Interpolacja liniowa między dwoma skalarami.

en: Returns the opposite value of the parameter.
pl: Zwraca przeciwieństwo parametru.

en: 1.0 - scalar
pl: 1.0 - skalar

en: Returns the value of the first parameter raised to the power of the second.
pl: Zwraca wartość pierwszego parametru podniesioną do potęgi z drugiego.

en: Converts a quantity in degrees to radians.
pl: Konwertuje wartość ze stopni na radiany.

en: 1.0 / scalar
pl: 1.0 / skalar

en: Finds the nearest integer to the parameter.
pl: Znajduje najbliższą parametrowi liczbę całkowitą.

en: Finds the nearest even integer to the parameter.
pl: Znajduje najbliższą parametrowi parzystą liczbę całkowitą.

en: Clamps the value between 0.0 and 1.0.
pl: Ogranicza wartość pomiędzy 0.0 i 1.0.

en: Extracts the sign of the parameter.
pl: Wyciąga znak z parametru.

en: Returns the sine of the parameter.
pl: Zwraca sinus parametru.

en: Returns the hyperbolic sine of the parameter.
pl: Zwraca sinus hiperboliczny parametru.

en: Returns the square root of the parameter.
pl: Zwraca pierwiastek kwadratowy parametru.

en: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), scalar(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if x is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
pl: Funkcja gładkiego przejścia( skalar(krawędź0), skalar(krawędź1), skalar(x) ).
    
    Zwraca 0.0 jeśli "x" jest mniejsze niż "edge0" i 1.0 jeśli x jest większe niż "edge1". W innym przypadku, zwraca wartość interpolowaną pomiędzy 0.0 i 1.0 używając wielomianów Hermite'a.

en: Step function( scalar(edge), scalar(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
pl: Funkcja przejścia( skalar(krawędź), skalar(x) ).
    
    Zwraca 0.0 jeśli "x" jest mniejsze niż krawędź, w innym przypadku 1.0.

en: Returns the tangent of the parameter.
pl: Zwraca tangens parametru.

en: Returns the hyperbolic tangent of the parameter.
pl: Zwraca tangens hiperboliczny parametru.

en: Finds the truncated value of the parameter.
pl: Zwraca obciętą wartość parametru.

en: Adds scalar to scalar.
pl: Dodaje skalar do skalara.

en: Divides scalar by scalar.
pl: Dzieli skalar przez skalar.

en: Multiplies scalar by scalar.
pl: Mnoży skalar przez skalar.

en: Returns the remainder of the two scalars.
pl: Zwraca resztę z dwóch skalarów.

en: Subtracts scalar from scalar.
pl: Odejmuje skalar od skalara.

en: Scalar constant.
pl: Stała skalarna.

en: Scalar uniform.
pl: Uniform skalarny.

en: Perform the cubic texture lookup.
pl: Wykonaj podejrzenie tekstury kubicznej.

en: Perform the texture lookup.
pl: Wykonaj podejrzenie tekstury.

en: Cubic texture uniform lookup.
pl: Podejrzenie uniformu tekstury kubicznej.

en: 2D texture uniform lookup.
pl: Podejrzenie uniformu tekstury 2D.

en: 2D texture uniform lookup with triplanar.
pl: Podejrzenie uniformu tekstury 2D triplanarnej.

en: Transform function.
pl: Funkcja transformacji.

en: Calculate the outer product of a pair of vectors.
    
    OuterProduct treats the first parameter 'c' as a column vector (matrix with one column) and the second parameter 'r' as a row vector (matrix with one row) and does a linear algebraic matrix multiply 'c * r', yielding a matrix whose number of rows is the number of components in 'c' and whose number of columns is the number of components in 'r'.
pl: Oblicz iloczyn diadyczny pary wektorów.
    
    OuterProduct traktuje pierwszy parametr "c" jako kolumnowy wektor (macierz z jedną kolumną) i drugi parametr "r" jako rzędowy wektor (macierz z jednym rzędem) i wykonuje mnożenie macierzy "c * r" dając w wyniku macierz, której ilość rzędów odpowiada ilości komponentów w "c" oraz której ilość kolumn to liczba komponentów w 'r'.

en: Composes transform from four vectors.
pl: Składa przekształcenie z czterech wektorów.

en: Decomposes transform to four vectors.
pl: Rozkłada przekształcenie na cztery wektory.

en: Calculates the determinant of a transform.
pl: Liczy wyznacznik przekształcenia.

en: Calculates the inverse of a transform.
pl: Liczy odwrotność przekształcenia.

en: Calculates the transpose of a transform.
pl: Liczy transpozycję przekształcenia.

en: Multiplies transform by transform.
pl: Mnoży przekształcenie przez przekształcenie.

en: Multiplies vector by transform.
pl: Mnoży wektor przez przekształcenie.

en: Transform constant.
pl: Stała przekształcenia.

en: Transform uniform.
pl: Uniform przekształcenia.

en: Vector function.
pl: Funkcja wektorowa.

en: Vector operator.
pl: Operator wektorowy.

en: Composes vector from three scalars.
pl: Składa wektor z trzech skalarów.

en: Decomposes vector to three scalars.
pl: Rozkłada wektor na trzy skalary.

en: Calculates the cross product of two vectors.
pl: Liczy iloczyn wektorowy dwóch wektorów.

en: Returns the distance between two points.
pl: Zwraca dystans pomiędzy dwoma punktami.

en: Calculates the dot product of two vectors.
pl: Liczy iloczyn skalarny dwóch wektorów.

en: Returns the vector that points in the same direction as a reference vector. The function has three vector parameters : N, the vector to orient, I, the incident vector, and Nref, the reference vector. If the dot product of I and Nref is smaller than zero the return value is N. Otherwise -N is returned.
pl: Zwraca wektor, który wskazuje ten sam kierunek co wektor odniesienia. Funkcja posiada trzy parametry wektorowe: N, wektor do orientacji, I, wektor padający i Nref, wektor odniesienia. Jeżeli iloczyn skalarny I i Nref jest mniejszy od zera, zwracana jest wartość N. W przeciwnym razie zwracana jest wartość -N.

en: Calculates the length of a vector.
pl: Liczy długość wektora.

en: Linear interpolation between two vectors.
pl: Liniowo interpoluje pomiędzy dwoma wektorami.

en: Linear interpolation between two vectors using scalar.
pl: Liniowo interpoluje pomiędzy dwoma wektorami używając skalara.

en: Calculates the normalize product of vector.
pl: Liczy znormalizowany wektor.

en: 1.0 - vector
pl: 1.0 - wektor

en: 1.0 / vector
pl: 1.0 / wektor

en: Returns the vector that points in the direction of reflection ( a : incident vector, b : normal vector ).
pl: Zwraca wektor zwrócony w kierunku odbicia ( a : wektor padający, b : wektor normalny ).

en: Returns the vector that points in the direction of refraction.
pl: Zwraca wektor skierowany w kierunku załamania.

en: SmoothStep function( vector(edge0), vector(edge1), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if 'x' is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
pl: Funkcja gładkiego przejścia( wektor(krawędź0), wektor(krawędź1), wektor(x) ).
    
    Zwraca 0.0 jeśli "x" jest mniejsze niż "edge0" i 1.0 jeśli x jest większe niż "edge1". W innym przypadku, zwraca wartość interpolowaną pomiędzy 0.0 i 1.0 używając wielomianów Hermite'a.

en: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if 'x' is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
pl: Funkcja gładkiego przejścia( skalar(krawędź0), skalar(krawędź1), wektor(x) ).
    
    Zwraca 0.0 jeśli "x" jest mniejsze niż "edge0" i 1.0 jeśli x jest większe niż "edge1". W innym przypadku, zwraca wartość interpolowaną pomiędzy 0.0 i 1.0 używając wielomianów Hermite'a.

en: Step function( vector(edge), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
pl: Funkcja przejścia( wektor(krawędź), wektor(x) ).
    
    Zwraca 0.0 jeśli "x" jest mniejsze niż krawędź, w innym przypadku 1.0.

en: Step function( scalar(edge), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
pl: Funkcja przejścia( skalar(krawędź), wektor(x) ).
    
    Zwraca 0.0 jeśli "x" jest mniejsze niż krawędź, w innym przypadku 1.0.

en: Adds vector to vector.
pl: Dodaje wektor do wektora.

en: Divides vector by vector.
pl: Dzieli wektor przez wektor.

en: Multiplies vector by vector.
pl: Mnoży wektor przez wektor.

en: Returns the remainder of the two vectors.
pl: Zwraca resztę z dwóch wektorów.

en: Subtracts vector from vector.
pl: Odejmuje wektor od wektora.

en: Vector constant.
pl: Stała wektorowa.

en: Vector uniform.
pl: Uniform wektorowy.

en: Custom Godot Shader Language expression, with custom amount of input and output ports. This is a direct injection of code into the vertex/fragment/light function, do not use it to write the function declarations inside.
pl: Własne wyrażenie w języku shaderów Godota, z własną ilością portów wejścia i wyjścia. To jest bezpośrednie wstrzyknięcie kodu do funkcji wierzchołków/fragmentów/światła, nie używaj tego do deklarowania tych funkcji w środku.

en: Returns falloff based on the dot product of surface normal and view direction of camera (pass associated inputs to it).
pl: Zwraca spadek na podstawie iloczynu skalarnego normalnej powierzchni i kierunku widoku kamery (podaj tu powiązane wejście).

en: Custom Godot Shader Language expression, which is placed on top of the resulted shader. You can place various function definitions inside and call it later in the Expressions. You can also declare varyings, uniforms and constants.
pl: Własne wyrażenie w języku shaderów Godota, znajdujące się na górze wynikowego shadera. Możesz wewnątrz utworzyć różne definicje funkcji i wywoływać je później Wyrażeniami. Możesz także deklarować zmienne, uniformy i stałe.

en: A reference to an existing uniform.
pl: Referencja do istniejącego uniformu.

en: (Fragment/Light mode only) Scalar derivative function.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) Skalarna pochodna funkcji.

en: (Fragment/Light mode only) Vector derivative function.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) Wektorowa pochodna funkcji.

en: (Fragment/Light mode only) (Vector) Derivative in 'x' using local differencing.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) (Wektor) Pochodna po "x" używając lokalnej zmienności.

en: (Fragment/Light mode only) (Scalar) Derivative in 'x' using local differencing.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) (Skalar) Pochodna po "x" używając lokalnej zmienności.

en: (Fragment/Light mode only) (Vector) Derivative in 'y' using local differencing.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) (Wektor) Pochodna po "y" używając lokalnej zmienności.

en: (Fragment/Light mode only) (Scalar) Derivative in 'y' using local differencing.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) (Skalar) Pochodna po "y" używając lokalnej zmienności.

en: (Fragment/Light mode only) (Vector) Sum of absolute derivative in 'x' and 'y'.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) (Wektor) Suma bezwzględnej pochodnej po "x" i "y".

en: (Fragment/Light mode only) (Scalar) Sum of absolute derivative in 'x' and 'y'.
pl: (Tylko tryb fragmentów/światła) (Skalar) Suma bezwzględnej pochodnej po "x" i "y".

en: VisualShader
pl: Shader wizualny

en: Edit Visual Property:
pl: Edytuj wizualną właściwość:

en: Visual Shader Mode Changed
pl: Zmiana Trybu Wizualnego Shadera

en: Runnable
pl: Uruchamiany

en: Delete preset '%s'?
pl: Usunąć profil "%s"?

en: Exporting All
pl: Eksportowanie wszystkiego

en: Export Path
pl: Ścieżka eksportu

en: Presets
pl: Profile eksportu

en: Add...
pl: Dodaj...

en: If checked, the preset will be available for use in one-click deploy.
    Only one preset per platform may be marked as runnable.
pl: Kiedy zaznaczone, profil będzie dostępny do szybkiego wdrażania.
    Tylko jeden profil na platformę może być zaznaczony jako uruchamiany.

en: Resources
pl: Zasoby

en: Export all resources in the project
pl: Eksportuj wszystkie zasoby w projekcie

en: Export selected scenes (and dependencies)
pl: Eksportuj wybrane sceny (i zależności)

en: Export selected resources (and dependencies)
pl: Eksportuj wybrane zasoby (oraz zależności)

en: Export Mode:
pl: Tryb eksportu:

en: Resources to export:
pl: Zasoby do eksportu:

en: Filters to export non-resource files/folders
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
pl: Filtry do eksportowania plików/folderów nie będących zasobami
    (oddzielone przecinkami, np. *.json, *.txt, docs/*)

en: Filters to exclude files/folders from project
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
pl: Filtry do wykluczenia plików/folderów z projektu
    (oddzielone przecinkami, np. *.json, *.txt, docs/*)

en: Features
pl: Funkcje

en: Custom (comma-separated):
pl: Niestandardowe (oddzielone przecinkami):

en: Feature List:
pl: Lista funkcji:

en: Script
pl: Skrypt

en: GDScript Export Mode:
pl: Tryb eksportu GDScript:

en: Compiled Bytecode (Faster Loading)
pl: Skompilowany kod bajtowy (szybsze ładowanie)

en: Encrypted (Provide Key Below)
pl: Zaszyfrowany (podaj klucz poniżej)

en: Invalid Encryption Key (must be 64 hexadecimal characters long)
pl: Nieprawidłowy klucz szyfrowania (długość musi wynosić 64 znaki szesnastkowe)

en: GDScript Encryption Key (256-bits as hexadecimal):
pl: Klucz szyfrujący GDScript (256 bitów jako szesnastkowy):

en: Export All
pl: Eksportuj wszystko

en: ZIP File
pl: Plik ZIP

en: Export templates for this platform are missing:
pl: Brakuje eksportu szablonów dla tej platformy:

en: Manage Export Templates
pl: Zarządzaj szablonami eksportu

en: Export With Debug
pl: Eksport z debugowaniem

en: The path specified doesn't exist.
pl: Podana ścieżka nie istnieje.

en: Error opening package file (it's not in ZIP format).
pl: Błąd otwierania pliku pakietu (nie jest w formacie ZIP).

en: Invalid ".zip" project file; it doesn't contain a "project.godot" file.
pl: Niewłaściwy plik ".zip" projektu; nie zawiera pliku "project.godot".

en: Please choose an empty folder.
pl: Proszę wybrać pusty folder.

en: Please choose a "project.godot" or ".zip" file.
pl: Proszę wybrać plik "project.godot" lub ".zip".

en: This directory already contains a Godot project.
pl: Ten folder już zawiera projekt Godota.

en: New Game Project
pl: Nowy projekt gry

en: Imported Project
pl: Zaimportowano projekt

en: Invalid project name.
pl: Nieprawidłowa nazwa projektu.

en: Couldn't create folder.
pl: Nie można utworzyć katalogu.

en: There is already a folder in this path with the specified name.
pl: Folder o podanej nazwie istnieje już w tej lokalizacji.

en: It would be a good idea to name your project.
pl: Dobrym pomysłem byłoby nazwanie swojego projektu.

en: Invalid project path (changed anything?).
pl: Niepoprawna ścieżka projektu (zmienić cokolwiek?).

en: Couldn't create project.godot in project path.
pl: Nie można utworzyć project.godot w ścieżka projektu.

en: Error opening package file, not in ZIP format.
pl: Błąd otwierania pliku pakietu, nie jest w formacie ZIP.

en: The following files failed extraction from package:
pl: Nie powiodło się wypakowanie z pakietu następujących plików:

en: Package installed successfully!
pl: Pakiet zainstalowano poprawnie!

en: Rename Project
pl: Zmień nazwę projektu

en: Import Existing Project
pl: Importuj istniejący projekt

en: Import & Edit
pl: Importuj i edytuj

en: Create New Project
pl: Utwórz nowy projekt

en: Create & Edit
pl: Utwórz i edytuj

en: Install Project:
pl: Zainstaluj projekt:

en: Install & Edit
pl: Zainstaluj i edytuj

en: Project Name:
pl: Nazwa projektu:

en: Project Path:
pl: Ścieżka do projektu:

en: Project Installation Path:
pl: Ścieżka instalacji projektu:

en: Not supported by your GPU drivers.
pl: Nie obsługiwany przez twój sterownik GPU.

en: Higher visual quality
    All features available
    Incompatible with older hardware
    Not recommended for web games
pl: Wyższa jakość wizualna
    Wszystkie funkcjonalności dostępne
    Niekompatybilne ze starszym sprzętem
    Niezalecane dla gier przeglądarkowych

en: Lower visual quality
    Some features not available
    Works on most hardware
    Recommended for web games
pl: Mniejsza jakość wizualna
    Niektóre funkcjonalności niedostępne
    Działa na większości sprzętu
    Rekomendowane dla gier przeglądarkowych

en: Renderer can be changed later, but scenes may need to be adjusted.
pl: Renderer może zostać później zmieniony, ale sceny mogą potrzebować dostosowania.

en: Missing Project
pl: Brakujący projekt

en: Error: Project is missing on the filesystem.
pl: Błąd: Projekt nieobecny w systemie plików.

en: Local
pl: Lokalny

en: Local Projects
pl: Lokalne projekty

en: Asset Library Projects
pl: Projekty Biblioteki Zasobów

en: Can't open project at '%s'.
pl: Nie można otworzyć projektu w "%s".

en: Are you sure to open more than one project?
pl: Czy jesteś pewny że chcesz otworzyć więcej niż jeden projekt?

en: The following project settings file does not specify the version of Godot through which it was created.
    
    %s
    
    If you proceed with opening it, it will be converted to Godot's current configuration file format.
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
pl: Podany plik ustawień projektu nie zawiera informacji o wersji Godota, w której został stworzony.
    
    %s
    
    Jeśli mimo to go otworzysz, zostanie przekonwertowany do aktualnego formatu pliku konfiguracji Godota.
    Ostrzeżenie: Nie będziesz w stanie więcej otworzyć tego projektu z wcześniejszymi wersjami silnika.

en: The following project settings file was generated by an older engine version, and needs to be converted for this version:
    
    %s
    
    Do you want to convert it?
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
pl: Podany plik ustawień projektu został wygenerowany przez starszą wersję silnika i musi zostać przekonwertowany do aktualnej wersji.
    
    %s
    
    Chcesz go przekonwertować?
    Ostrzeżenie: Nie będziesz w stanie więcej otworzyć tego projektu z wcześniejszymi wersjami silnika.

en: The project settings were created by a newer engine version, whose settings are not compatible with this version.
pl: Opcje projektu zostały utworzone w nowszej wersji silnika, która nie jest kompatybilna z obecną wersją.

en: Can't run project: no main scene defined.
    Please edit the project and set the main scene in the Project Settings under the "Application" category.
pl: Nie można uruchomić projektu: główna scena niezdefiniowana.
    Edytuj projekt i zmień główną scenę w Ustawieniach Projektu pod kategorią "Application".

en: Can't run project: Assets need to be imported.
    Please edit the project to trigger the initial import.
pl: Nie można uruchomić projektu: Zasoby muszą zostać zaimportowane
    Otwórz projekt w edytorze aby zaimportować zasoby.

en: Are you sure to run %d projects at once?
pl: Czy na pewno chcesz uruchomić %d projektów na raz?

en: Remove %d projects from the list?
pl: Usunąć %d projektów z listy?

en: Remove this project from the list?
pl: Usunąć ten projekt z listy?

en: Remove all missing projects from the list?
    The project folders' contents won't be modified.
pl: Usunąć wszystkie brakujące projekty z listy?
    Zawartość folderów projektów nie zostanie zmodyfikowana.

en: Language changed.
    The interface will update after restarting the editor or project manager.
pl: Język został zmieniony.
    Interfejs zaktualizuje się po restarcie edytora lub menedżera projektów.

en: Are you sure to scan %s folders for existing Godot projects?
    This could take a while.
pl: Czy na pewno chcesz przeskanować %s folderów w poszukiwaniu istniejących projektów Godota?
    To może chwilę zająć.

en: Last Modified
pl: Data modyfikacji

en: Loading, please wait...
pl: Wczytywanie, proszę czekać...

en: Edit Project
pl: Edytuj projekt

en: Run Project
pl: Uruchom projekt

en: Scan
pl: Skanuj

en: Scan Projects
pl: Skanuj projekty

en: Select a Folder to Scan
pl: Wybierz folder do skanowania

en: New Project
pl: Nowy projekt

en: Import Project
pl: Importuj projekt

en: Remove Project
pl: Usuń projekt

en: Remove Missing
pl: Usuń brakujące

en: About
pl: O silniku

en: Restart Now
pl: Uruchom ponownie

en: Remove All
pl: Usuń wszystkie

en: Also delete project contents (no undo!)
pl: Usuń także projekt (nie można cofnąć!)

en: Can't run project
pl: Nie można uruchomić projektu

en: You currently don't have any projects.
    Would you like to explore official example projects in the Asset Library?
pl: Nie posiadasz obecnie żadnych projektów.
    Czy chcesz zobaczyć oficjalne przykładowe projekty w Bibliotece Zasobów?

en: Filter projects
pl: Filtruj projekty

en: This field filters projects by name and last path component.
    To filter projects by name and full path, the query must contain at least one `/` character.
pl: To pole filtruje projekty po nazwie i ostatniej składowej ścieżki.
    By filtrować projekty po nazwie i pełnej ścieżce, zapytanie musi zawierać przynajmniej jeden znak "/".

en: Physical Key
pl: Fizyczny klawisz

en: Key
pl: Klawisz

en: Joy Button
pl: Przycisk joysticka

en: Joy Axis
pl: Oś joysticka

en: Mouse Button
pl: Przycisk myszy

en: Invalid action name. It cannot be empty nor contain '/', ':', '=', '\' or '"'
pl: Niepoprawna nazwa akcji. Nie może być pusta ani zawierać "/", ":", "=", "\" lub "

en: An action with the name '%s' already exists.
pl: Akcja o nazwie "%s" już istnieje.

en: Rename Input Action Event
pl: Zmień nazwę zdarzenia akcji wejścia

en: Change Action deadzone
pl: Zmień martwą strefę akcji

en: Add Input Action Event
pl: Dodaj zdarzenie akcji wejścia

en: All Devices
pl: Wszystkie urządzenia

en:  (Physical)
pl:  (fizyczny)

en: Press a Key...
pl: Naciśnij klawisz...

en: Mouse Button Index:
pl: Indeks przycisku myszy:

en: Left Button
pl: Lewy przycisk

en: Right Button
pl: Prawy przycisk

en: Middle Button
pl: Środkowy przycisk

en: Wheel Up Button
pl: Kółko myszy w górę

en: Wheel Down Button
pl: Kółko myszy w dół

en: Wheel Left Button
pl: Kółko w lewo

en: Wheel Right Button
pl: Kółko w prawo

en: X Button 1
pl: Przycisk X 1

en: X Button 2
pl: Przycisk X 2

en: Joypad Axis Index:
pl: Indeks osi joysticka:

en: Joypad Button Index:
pl: Indeks przycisku joysticka:

en: Erase Input Action
pl: Wyczyść akcję wejścia

en: Erase Input Action Event
pl: Wyczyść zdarzenie akcji wejścia

en: Add Event
pl: Dodaj zdarzenie

en: Button
pl: Przycisk

en: Left Button.
pl: Lewy przycisk.

en: Right Button.
pl: Prawy przycisk.

en: Middle Button.
pl: Środkowy przycisk.

en: Wheel Up.
pl: Kółko myszy w górę.

en: Wheel Down.
pl: Kółko myszy w dół.

en: Add Global Property
pl: Dodaj globalną właściwość

en: Select a setting item first!
pl: Najpierw wybierz ustawienie z listy!

en: No property '%s' exists.
pl: Właściwość "%s" nie istnieje.

en: Setting '%s' is internal, and it can't be deleted.
pl: Wbudowana opcja "%s" nie może zostać usunięta.

en: Delete Item
pl: Usuń element

en: Invalid action name. It cannot be empty nor contain '/', ':', '=', '\' or '"'.
pl: Niepoprawna nazwa akcji. Nie może być pusta ani zawierać "/", ":", "=", "\" lub ".

en: Add Input Action
pl: Dodawanie akcji Wejścia

en: Error saving settings.
pl: Błąd zapisu ustawień.

en: Settings saved OK.
pl: Ustawienia zapisane pomyślnie.

en: Moved Input Action Event
pl: Przesuń zdarzenie akcji wejścia

en: Override for Feature
pl: Nadpisanie dla cechy

en: Add %d Translations
pl: Dodaj %d tłumaczeń

en: Remove Translation
pl: Usuń tłumaczenie

en: Translation Resource Remap: Add %d Path(s)
pl: Przemapowanie tłumaczenia zasobu: Dodaj %d ścieżek

en: Translation Resource Remap: Add %d Remap(s)
pl: Przemapowanie tłumaczenia zasobu: Dodaj %d przemapowań

en: Change Resource Remap Language
pl: Zmień język mapowania zasobu

en: Remove Resource Remap
pl: Usuń mapowanie zasobu

en: Remove Resource Remap Option
pl: Usuń opcję mapowania zasobu

en: Changed Locale Filter
pl: Zmień filtr ustawień lokalizacji

en: Changed Locale Filter Mode
pl: Zmień tryb filtrowania ustawień lokalizacji

en: Project Settings (project.godot)
pl: Ustawienia projektu (project.godot)

en: General
pl: Ogólne

en: Override For...
pl: Nadpisz dla...

en: The editor must be restarted for changes to take effect.
pl: Edytor musi zostać zrestartowany, by zmiany miały efekt.

en: Input Map
pl: Mapowanie wejścia

en: Action:
pl: Akcja:

en: Deadzone
pl: Martwa strefa

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Index:
pl: Indeks:

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Translations:
pl: Tłumaczenia:

en: Remaps
pl: Mapowanie zasobów

en: Resources:
pl: Zasoby:

en: Remaps by Locale:
pl: Mapowanie w zależności od lokalizacji:

en: Locales Filter
pl: Filtr ustawień lokalizacji

en: Show All Locales
pl: Pokaż wszystkie języki

en: Show Selected Locales Only
pl: Pokaż tylko wybrane języki

en: Filter mode:
pl: Tryb filtrowania:

en: Locales:
pl: Lokalizacje:

en: AutoLoad
pl: Autoładowanie

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Import Defaults
pl: Domyślny import

en: Preset...
pl: Ustawienie predefiniowane...

en: Easing In-Out
pl: Łagodne wejście-wyjście

en: Easing Out-In
pl: Łagodne wyjście-wejście

en: File...
pl: Plik...

en: Dir...
pl: Katalog...

en: Assign
pl: Przypisz

en: Select Node
pl: Wybierz węzeł

en: Error loading file: Not a resource!
pl: Błąd wczytania pliku: Brak zasobu!

en: Pick a Node
pl: Wybierz węzeł

en: Bit %d, val %d.
pl: Bit %d, wartość %d.

en: Select Property
pl: Wybierz właściwość

en: Select Virtual Method
pl: Wybierz metoda wirtualną

en: Select Method
pl: Wybierz metodę

en: Batch Rename
pl: Grupowa zmiana nazwy

en: Prefix:
pl: Przedrostek:

en: Suffix:
pl: Przyrostek:

en: Use Regular Expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Substitute
pl: Substytut

en: Node name
pl: Nazwa węzła

en: Node's parent name, if available
pl: Nazwa rodzica węzła, jeśli dostępna

en: Node type
pl: Typ węzła

en: Current scene name
pl: Nazwa aktualnej sceny

en: Root node name
pl: Nazwa korzenia

en: Sequential integer counter.
    Compare counter options.
pl: Sekwencyjny licznik całkowity.
    Porównaj opcje licznika.

en: Per-level Counter
pl: Oddzielny licznik na poziom

en: If set, the counter restarts for each group of child nodes.
pl: Gdy ustawione, licznik restartuje dla każdej grupy węzłów potomnych.

en: Initial value for the counter
pl: Początkowa wartość dla licznika

en: Amount by which counter is incremented for each node
pl: Liczba, o którą licznik jest zwiększany dla każdego węzła

en: Padding
pl: Wyrównanie

en: Minimum number of digits for the counter.
    Missing digits are padded with leading zeros.
pl: Minimalna liczba cyfr dla licznika.
    Brakujące cyfry są wyrównywane zerami poprzedzającymi.

en: Post-Process
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Style
pl: Styl

en: Keep
pl: Bez zmian

en: PascalCase to snake_case
pl: PascalCase na snake_case

en: snake_case to PascalCase
pl: snake_case na PascalCase

en: Case
pl: Notacja

en: To Lowercase
pl: Na małe litery

en: To Uppercase
pl: Na wielkie litery

en: Reset
pl: Resetuj

en: Regular Expression Error:
pl: Błąd wyrażenia regularnego:

en: At character %s
pl: Przy znaku %s

en: Reparent Node
pl: Zmień nadrzędny węzeł

en: Reparent Location (Select new Parent):
pl: Wybierz nowego rodzica dla węzła:

en: Keep Global Transform
pl: Zachowaj globalną transformację

en: Reparent
pl: Zmień nadrzędny

en: Run Mode:
pl: Tryb uruchamiania:

en: Current Scene
pl: Aktualna scena

en: Main Scene Arguments:
pl: Argumenty głównej sceny:

en: Scene Run Settings
pl: Ustawienia uruchomienia sceny

en: No parent to instance the scenes at.
pl: Brak elementu nadrzędnego do stworzenia instancji sceny.

en: Error loading scene from %s
pl: Błąd przy ładowaniu sceny z %s

en: Cannot instance the scene '%s' because the current scene exists within one of its nodes.
pl: Nie można utworzyć sceny "%s" ponieważ obecna scena jest jednym z jej węzłów.

en: Instance Scene(s)
pl: Dodaj instancję sceny

en: Replace with Branch Scene
pl: Podmień na gałąź sceny

en: Instance Child Scene
pl: Dodaj instancję sceny

en: Can't paste root node into the same scene.
pl: Nie można wkleić korzenia do tej samej sceny.

en: Paste Node(s)
pl: Wklej węzeł/y

en: Detach Script
pl: Odłącz skrypt

en: This operation can't be done on the tree root.
pl: Nie można wykonać tej operacji na głównym węźle drzewa.

en: Move Node In Parent
pl: Przenieś węzeł w nadrzędnym

en: Move Nodes In Parent
pl: Przenieś węzły w nadrzędnym

en: Duplicate Node(s)
pl: Duplikuj węzeł(y)

en: Can't reparent nodes in inherited scenes, order of nodes can't change.
pl: Nie można zmieniać węzłów nadrzędnych w scenie dziedziczonej. Kolejność węzłów nie może się zmienić.

en: Node must belong to the edited scene to become root.
pl: Węzeł musi należeć do edytowanej sceny, by stać się korzeniem.

en: Instantiated scenes can't become root
pl: Instancje scen nie mogą zostać korzeniem

en: Make node as Root
pl: Zmień węzeł na Korzeń

en: Delete %d nodes and any children?
pl: Usunąć %d węzłów i ich węzły potomne?

en: Delete %d nodes?
pl: Usunąć %d węzłów?

en: Delete the root node "%s"?
pl: Usunąć korzeń "%s"?

en: Delete node "%s" and its children?
pl: Usunąć węzeł "%s" oraz jego węzły potomne?

en: Delete node "%s"?
pl: Usunąć węzeł "%s"?

en: Saving the branch as a scene requires having a scene open in the editor.
pl: Zapisane gałęzi jako scena wymaga, aby scena była otwarta w edytorze.

en: Saving the branch as a scene requires selecting only one node, but you have selected %d nodes.
pl: Zapisanie gałęzi jako scena wymaga wybrania tylko jednego węzła, a masz wybrane %d węzłów.

en: Can't save the root node branch as an instanced scene.
    To create an editable copy of the current scene, duplicate it using the FileSystem dock context menu
    or create an inherited scene using Scene > New Inherited Scene... instead.
pl: Nie można zapisać gałęzi z korzenia jako instancji sceny.
    By utworzyć edytowalną kopię aktualnej sceny, zduplikuj ją z menu kontekstowego doku systemu plików
    lub utwórz scenę dziedziczącą używając Scena > Nowa scena dziedzicząca...

en: Can't save the branch of an already instanced scene.
    To create a variation of a scene, you can make an inherited scene based on the instanced scene using Scene > New Inherited Scene... instead.
pl: Nie można zapisać gałęzi instancji sceny.
    By utworzyć wariację sceny, zamiast tego możesz stworzyć scenę dziedziczącą bazowaną na instancji sceny, używając Scena -> Nowa scena dziedzicząca...

en: Can't save a branch which is a child of an already instantiated scene.
    To save this branch into its own scene, open the original scene, right click on this branch, and select "Save Branch as Scene".
pl: Nie można zapisać gałęzi, która jest dzieckiem już wcześniej zainicjowanej sceny.
    Aby zapisać tą gałąź do jej własnej sceny, otwórz oryginalną scenę, kliknij prawym przyciskiem myszy na tą gałąź i wybierz "Zapisz gałąź jako scenę".

en: Can't save a branch which is part of an inherited scene.
    To save this branch into its own scene, open the original scene, right click on this branch, and select "Save Branch as Scene".
pl: Nie można zapisać gałęzi która jest częścią odziedziczonej sceny.
    Aby zapisać tą gałąź do jej własnej sceny, otwórz oryginalną scenę, kliknij prawym przyciskiem myszy na tę gałąź i wybierz "Zapisz gałąź jako scenę".

en: Save New Scene As...
pl: Zapisz nową scenę jako ...

en: Disabling "editable_instance" will cause all properties of the node to be reverted to their default.
pl: Wyłączenie "edytowalnej instancji" sprawi, że wszystkie właściwości węzła zostaną przywrócone do domyślnych.

en: Enabling "Load As Placeholder" will disable "Editable Children" and cause all properties of the node to be reverted to their default.
pl: Włączenie "edytowalnej instancji" sprawi, że wszystkie właściwości węzła zostaną przywrócone do domyślnych.

en: Make Local
pl: Uczyń lokalnym

en: New Scene Root
pl: Nowy korzeń sceny

en: Create Root Node:
pl: Utwórz korzeń:

en: 2D Scene
pl: Scena 2D

en: 3D Scene
pl: Scena 3D

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Other Node
pl: Inny węzeł

en: Can't operate on nodes from a foreign scene!
pl: Nie można operować węzłami z innej sceny!

en: Can't operate on nodes the current scene inherits from!
pl: Nie można działać na węzłach z których dziedziczy obecna scena!

en: This operation can't be done on instanced scenes.
pl: Tej operacji nie można wykonać na dziedziczącej scenie.

en: Attach Script
pl: Dołącz skrypt

en: Cut Node(s)
pl: Wytnij węzeł/y

en: Remove Node(s)
pl: Usuń węzeł(y)

en: Change type of node(s)
pl: Zmień typ węzła/ów

en: Couldn't save new scene. Likely dependencies (instances) couldn't be satisfied.
pl: Nie udało się zapisać sceny. Najprawdopodobniej pewne zależności nie są spełnione.

en: Error saving scene.
pl: Błąd podczas zapisywania sceny.

en: Error duplicating scene to save it.
pl: Błąd duplikowania sceny przy zapisywaniu.

en: Sub-Resources
pl: Zasoby

en: Clear Inheritance
pl: Wyczyść dziedziczenie

en: Editable Children
pl: Edytowalne dzieci

en: Load As Placeholder
pl: Wczytaj jako zastępczy

en: Cannot attach a script: there are no languages registered.
    This is probably because this editor was built with all language modules disabled.
pl: Nie można dołączyć skryptu: brak zarejestrowanych języków.
    To prawdopodobnie przez to, że ten edytor został zbudowany z wyłączonymi wszystkimi modułami języków.

en: Add Child Node
pl: Dodaj węzeł

en: Expand/Collapse All
pl: Rozwiń/zwiń wszystko

en: Change Type
pl: Zmień typ

en: Reparent to New Node
pl: Zmień nadrzędny węzeł na nowy

en: Make Scene Root
pl: Zmień na korzeń sceny

en: Merge From Scene
pl: Dołącz ze sceny

en: Save Branch as Scene
pl: Zapisz gałąź jako scenę

en: Copy Node Path
pl: Skopiuj ścieżkę węzła

en: Delete (No Confirm)
pl: Usuń (bez potwierdzenia)

en: Add/Create a New Node.
pl: Dodaj/Utwórz nowy węzeł.

en: Instance a scene file as a Node. Creates an inherited scene if no root node exists.
pl: Dodaj instancję sceny jako węzeł. Tworzy dziedziczącą scenę jeśli węzeł główny nie istnieje.

en: Attach a new or existing script to the selected node.
pl: Dołącz nowy lub istniejący skrypt do zaznaczonego węzła.

en: Detach the script from the selected node.
pl: Odłącz skrypt z zaznaczonego węzła.

en: Remote
pl: Zdalny

en: If selected, the Remote scene tree dock will cause the project to stutter every time it updates.
    Switch back to the Local scene tree dock to improve performance.
pl: Kiedy wybrany, dok zdalnego drzewa sceny będzie powodował przestoje za każdym razem, gdy się aktualizuje.
    Zmień z powrotem na drzewo lokalne, by zwiększyć wydajność.

en: Clear Inheritance? (No Undo!)
pl: Wyczyścić dziedziczenie? (Nie można cofnąć!)

en: Toggle Visible
pl: Przełącz widoczność

en: Unlock Node
pl: Odblokuj węzeł

en: Button Group
pl: Grupa przycisków

en: (Connecting From)
pl: (łączony teraz)

en: Node configuration warning:
pl: Ostrzeżenie konfiguracji węzła:

en: Node has %s connection(s) and %s group(s).
    Click to show signals dock.
pl: Węzeł posiada %s połączeń i %s grup.
    Kliknij, aby wyświetlić panel sygnałów.

en: Node has %s connection(s).
    Click to show signals dock.
pl: Węzeł posiada %s połączenia.
    Kliknij, aby wyświetlić panel sygnałów.

en: Node is in %s group(s).
    Click to show groups dock.
pl: Węzeł jest w %s grupach.
    Kliknij, aby wyświetlić panel grup.

en: Open Script:
pl: Otwórz skrypt:

en: Node is locked.
    Click to unlock it.
pl: Węzeł jest zablokowany.
    Kliknij, by go odblokować.

en: Children are not selectable.
    Click to make selectable.
pl: Dzieci nie są możliwe do zaznaczenia.
    Kliknij, by móc zaznaczyć.

en: Toggle Visibility
pl: Przełącz widoczność

en: AnimationPlayer is pinned.
    Click to unpin.
pl: AnimationPlayer jest przypięty.
    Kliknij, by odpiąć.

en: Invalid node name, the following characters are not allowed:
pl: Nieprawidłowa nazwa węzła, następujące znaki są niedozwolone:

en: Rename Node
pl: Zmień nazwę węzła

en: Scene Tree (Nodes):
pl: Drzewo sceny (węzły):

en: Node Configuration Warning!
pl: Ostrzeżenie konfiguracji węzła!

en: Select a Node
pl: Wybierz węzeł

en: Path is empty.
pl: Ścieżka jest pusta.

en: Filename is empty.
pl: Nazwa pliku jest pusta.

en: Path is not local.
pl: Ścieżka nie jest lokalna.

en: Invalid base path.
pl: Niepoprawna ścieżka bazowa.

en: A directory with the same name exists.
pl: Katalog o tej nazwie już istnieje.

en: File does not exist.
pl: Plik nie istnieje.

en: Invalid extension.
pl: Niepoprawne rozszerzenie.

en: Wrong extension chosen.
pl: Wybrano błędne rozszerzenie.

en: Error loading template '%s'
pl: Błąd podczas ładowania szablonu "%s"

en: Error - Could not create script in filesystem.
pl: Błąd - Nie można było utworzyć skryptu w systemie plików.

en: Error loading script from %s
pl: Błąd ładowania skryptu z %s

en: Overrides
pl: Nadpisuje

en: Open Script / Choose Location
pl: Otwórz skrypt / Wybierz lokację

en: Open Script
pl: Otwórz skrypt

en: File exists, it will be reused.
pl: Plik istnieje, zostanie użyty ponownie.

en: Invalid path.
pl: Niepoprawna ścieżka.

en: Invalid class name.
pl: Niepoprawna nazwa klasy.

en: Invalid inherited parent name or path.
pl: Nieprawidłowa nazwa lub ścieżka klasy bazowej.

en: Script path/name is valid.
pl: Ścieżka/nazwa skryptu jest prawidłowa.

en: Allowed: a-z, A-Z, 0-9, _ and .
pl: Dozwolone: a-z, A-Z, 0-9, _ i .

en: Built-in script (into scene file).
pl: Wbudowany skrypt (w plik sceny).

en: Will create a new script file.
pl: Utwórz nowy plik skryptu.

en: Will load an existing script file.
pl: Wczytaj istniejący plik skryptu.

en: Script file already exists.
pl: Plik skryptu już istnieje.

en: Note: Built-in scripts have some limitations and can't be edited using an external editor.
pl: Uwaga: wbudowane skrypty posiadają pewne ograniczenia i nie mogą być edytowane przy użyciu zewnętrznego edytora.

en: Warning: Having the script name be the same as a built-in type is usually not desired.
pl: Ostrzeżenie: Posiadanie skryptu z nazwą taką samą jak typ wbudowany jest zazwyczaj niepożądane.

en: Class Name:
pl: Nazwa klasy:

en: Template:
pl: Szablon:

en: Built-in Script:
pl: Skrypt wbudowany:

en: Attach Node Script
pl: Dołącz skrypt dla węzła

en: Bytes:
pl: Bajty:

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Error:
pl: Błąd:

en: C++ Error
pl: Błąd C++

en: C++ Error:
pl: Błąd C++:

en: C++ Source
pl: Źródło C++

en: Source:
pl: Źródło:

en: C++ Source:
pl: Źródło C++:

en: Stack Trace
pl: Ślad stosu

en: Errors
pl: Błędy

en: Child process connected.
pl: Połączono z procesem potomnym.

en: Copy Error
pl: Kopiuj błąd

en: Open C++ Source on GitHub
pl: Otwórz źródło C++ na GitHubie

en: Video RAM
pl: Wideo RAM

en: Skip Breakpoints
pl: Pomiń punkty wstrzymania

en: Inspect Previous Instance
pl: Sprawdź poprzednią instancję

en: Inspect Next Instance
pl: Sprawdź następną instancję

en: Stack Frames
pl: Ramki stosu

en: Network Profiler
pl: Profiler sieci

en: Monitors
pl: Monitory

en: Pick one or more items from the list to display the graph.
pl: Wybierz jeden lub więcej elementów z listy by wyświetlić graf.

en: List of Video Memory Usage by Resource:
pl: Zużycie pamięci wideo według zasobów:

en: Total:
pl: Całkowity:

en: Export list to a CSV file
pl: Eksportuj listę do pliku CSV

en: Resource Path
pl: Ścieżka zasobu

en: Usage
pl: Użycie

en: Misc
pl: Różne

en: Clicked Control:
pl: Kliknięta kontrolka:

en: Clicked Control Type:
pl: Typ klikniętej kontrolki:

en: Live Edit Root:
pl: Korzeń edycji:

en: Set From Tree
pl: Ustaw z drzewa

en: Export measures as CSV
pl: Eksportuj pomiary jako CSV

en: Erase Shortcut
pl: Usuń skrót

en: Restore Shortcut
pl: Przywróć skrót

en: Change Shortcut
pl: Zmień skrót

en: Editor Settings
pl: Ustawienia edytora

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Binding
pl: Wiązanie

en: Change Light Radius
pl: Zmień promień światła

en: Change AudioStreamPlayer3D Emission Angle
pl: Zmień kąt emisji węzła AudioStreamPlayer3D

en: Change Camera FOV
pl: Zmień Pole Widzenia Kamery

en: Change Camera Size
pl: Zmień rozmiar kamery

en: Change Notifier AABB
pl: Zmień AABB powiadamiacza

en: Change Particles AABB
pl: Zmień AABB cząsteczek

en: Change Probe Extents
pl: Zmień rozmiar Probe

en: Change Sphere Shape Radius
pl: Zmień promień Sphere Shape

en: Change Box Shape Extents
pl: Zmień rozmiar Box Shape

en: Change Capsule Shape Radius
pl: Zmień średnicę Capsule Shape

en: Change Capsule Shape Height
pl: Zmień wysokość kształtu kapsuły

en: Change Cylinder Shape Radius
pl: Zmień promień kształtu cylindra

en: Change Cylinder Shape Height
pl: Zmień wysokość kształtu cylindra

en: Change Ray Shape Length
pl: Zmień długość Ray Shape

en: Set Room Point Position
pl: Ustaw pozycję punktu pokoju

en: Set Portal Point Position
pl: Ustaw pozycję punktu portalu

en: Set Occluder Sphere Radius
pl: Ustaw promień sfery przesłaniacza

en: Set Occluder Sphere Position
pl: Ustaw pozycję sfery przesłaniacza

en: Set Occluder Polygon Point Position
pl: Ustaw położenie punktu poligonowego okludera

en: Set Occluder Hole Point Position
pl: Ustawienie pozycji punktu otworu okludera

en: Verbose stdout
pl: Werbalne stdout

en: Low Processor Mode
pl: Tryb niskiego wykorzystania procesora

en: Delta Sync After Draw
pl: Synchronizacja delta po wyświetlaniu

en: Hide Home Indicator
pl: Ukryj wskaźnik powitalny

en: Touch Delay
pl: Opóźnienie dotyku

en: Boot Splash
pl: Ekran uruchamiania

en: Show Image
pl: Pokaż obraz

en: Image
pl: Obraz

en: Fullsize
pl: Pełny rozmiar

en: Use Filter
pl: Użyj filtra

en: BG Color
pl: Kolor tła

en: macOS Native Icon
pl: Ikona natywna macOS

en: Windows Native Icon
pl: Ikona natywna Windows

en: Buffering
pl: Buforowanie

en: Emulate Touch From Mouse
pl: Emulacja dotyku za pomocą myszy

en: Emulate Mouse From Touch
pl: Emulacja myszy za pomocą dotyku

en: Mouse Cursor
pl: Kursor myszy

en: Custom Image
pl: Niestandardowy obraz

en: Custom Image Hotspot
pl: Własny punkt dostępu do obrazów

en: Tooltip Position Offset
pl: Przesunięcie pozycji podpowiedzi

en: Wait For Debugger
pl: Czekanie na Debuggera

en: Wait Timeout
pl: Limit czasu oczekiwania

en: Runtime
pl: Środowisko pracy

en: Unhandled Exception Policy
pl: Polityka dotycząca wyjątków nieobsługiwanych

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Aspect
pl: Aspekt

en: Shrink
pl: Zmniejsz

en: Auto Accept Quit
pl: Automatyczne akceptowanie zamknięcia

en: Snap Controls To Pixels
pl: Przymocuj elementy sterujące do pikseli

en: Dynamic Fonts
pl: Czcionki dynamiczne

en: Use Oversampling
pl: Zastosuj nadpróbkowanie

en: Active Soft World
pl: Aktywuj wsparcie SoftBody World

en: Change Cylinder Radius
pl: Zmień promień cylindra

en: Change Cylinder Height
pl: Zmień wysokość cylindra

en: Change Torus Inner Radius
pl: Zmień wewnętrzny promień torusa

en: Change Torus Outer Radius
pl: Zmień zewnętrzny promień torusa

en: Operation
pl: Operacja

en: Calculate Tangents
pl: Oblicz styczne

en: Use Collision
pl: Użyj kolizji

en: Collision Layer
pl: Warstwa kolizji

en: Collision Mask
pl: Maska kolizji

en: Radius
pl: Promień

en: Rings
pl: Pierścienie

en: Smooth Faces
pl: Gładkie twarze

en: Sides
pl: Boki

en: Cone
pl: Stożek

en: Inner Radius
pl: Promień wewnętrzny

en: Outer Radius
pl: promień zewnętrzny

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Path Node
pl: Ścieżka węzła

en: Path Interval
pl: Odstęp między ścieżkami

en: Path Rotation
pl: Obrót ścieżki

en: Path Local
pl: Ścieżka lokalna

en: Library
pl: Biblioteka

en: Select the dynamic library for this entry
pl: Wybierz dynamiczną bibliotekę do tego pola

en: Select dependencies of the library for this entry
pl: Zaznacz zależności biblioteki dla tego pola

en: Remove current entry
pl: Usuń aktualny wpis

en: Double click to create a new entry
pl: Kliknij dwukrotnie by stworzyć nowy wpis

en: Platform:
pl: Platforma:

en: Platform
pl: Platforma

en: Dynamic Library
pl: Biblioteka dynamiczna

en: Add an architecture entry
pl: Dodaj pole architektury

en: GDNativeLibrary
pl: Natywna biblioteka GD

en: Enabled GDNative Singleton
pl: Włączony singleton GDNative

en: Disabled GDNative Singleton
pl: Wyłączony singleton GDNative

en: Step argument is zero!
pl: Argument kroku wynosi zero!

en: Not a script with an instance
pl: To nie jest skrypt z instancją

en: Not based on a script
pl: Nie bazuje na skrypcie

en: Not based on a resource file
pl: Nie bazuje na pliku zasobów

en: Invalid instance dictionary format (missing @path)
pl: Niepoprawna instancja formatu słownika (brakuje @path)

en: Invalid instance dictionary format (can't load script at @path)
pl: Niepoprawna instancja formatu słownika (nie można wczytać skryptu w @path)

en: Invalid instance dictionary format (invalid script at @path)
pl: Niepoprawna instancja formatu słownika (niepoprawny skrypt w @path)

en: Invalid instance dictionary (invalid subclasses)
pl: Niepoprawny słownik instancji (niepoprawne podklasy)

en: Object can't provide a length.
pl: Obiekt nie może podać długości.

en: Export Mesh GLTF2
pl: Eksportowani siatki GLTF2

en: Export GLTF...
pl: Eksportuj GLTF...

en: Joint I To Bone I
pl: Staw I do kości I

en: Joint I To Name
pl: Staw I do nazwy

en: Godot Skin
pl: Skórka Godot

en: Diffuse Img
pl: Rozmycie obrazu

en: Diffuse Factor
pl: Współczynnik rozmycia

en: Gloss Factor
pl: Współczynnik połysku

en: Skeleton To Node
pl: Szkielet do węzła

en: Animations
pl: Animacje

en: Src Image
pl: Obraz źródłowy

en: Mesh Library
pl: Biblioteka meshów

en: Cell
pl: Komórka

en: Octant Size
pl: Wielkość oktantu

en: Center X
pl: Wyśrodkowanie X

en: Center Y
pl: Wyśrodkowanie Y

en: Center Z
pl: Wyśrodkowanie Z

en: Mask
pl: Maska

en: Navigation Layers
pl: Warstwy nawigacji

en: Next Plane
pl: Następna płaszczyzna

en: Previous Plane
pl: Poprzednia płaszczyzna

en: Plane:
pl: Płaszczyzna:

en: Next Floor
pl: Następny poziom

en: Previous Floor
pl: Poprzedni poziom

en: Floor:
pl: Poziom:

en: GridMap Delete Selection
pl: GridMap Usuń zaznaczenie

en: GridMap Fill Selection
pl: GridMap Wypełnij zaznaczenie

en: GridMap Paste Selection
pl: GridMap Wklej zaznaczenie

en: GridMap Paint
pl: Malowanie GridMap

en: GridMap Selection
pl: Wybór GridMap

en: Snap View
pl: Przyciąganie widoku

en: Clip Disabled
pl: Wyłącz przycinanie

en: Clip Above
pl: Przytnij powyżej

en: Clip Below
pl: Przytnij poniżej

en: Edit X Axis
pl: Edytuj oś X

en: Edit Y Axis
pl: Edytuj oś Y

en: Edit Z Axis
pl: Edytuj oś Z

en: Cursor Rotate X
pl: Kursor Obróć X

en: Cursor Rotate Y
pl: Kursor Obróć Y

en: Cursor Rotate Z
pl: Kursor Obróć Z

en: Cursor Back Rotate X
pl: Kursor Obróć w tył X

en: Cursor Back Rotate Y
pl: Kursor Obróć w tył Y

en: Cursor Back Rotate Z
pl: Kursor Obróć w tył Z

en: Cursor Clear Rotation
pl: Kursor Wyczyść obrót

en: Paste Selects
pl: Wklejanie zaznacza

en: Clear Selection
pl: Wyczyść zaznaczone

en: Fill Selection
pl: Wypełnij zaznaczone

en: GridMap Settings
pl: Ustawienia GridMap

en: Pick Distance:
pl: Wybierz odległość:

en: Filter meshes
pl: Filtruj siatki

en: Give a MeshLibrary resource to this GridMap to use its meshes.
pl: Przypisz temu węzłowi GridMap zasób MeshLibrary, aby korzystać z jego siatek.

en: Begin Bake
pl: Zacznij wypalanie

en: Preparing data structures
pl: Przygotowywanie struktur danych

en: Generate buffers
pl: Generuj bufory

en: Direct lighting
pl: Oświetlenie bezpośrednie

en: Indirect lighting
pl: Oświetlenie pośrednie

en: Post processing
pl: Przetwarzanie końcowe

en: Plotting lightmaps
pl: Kreślenie map światła

en: CPU Lightmapper
pl: Mapper światła CPU

en: Loop Offset
pl: Przesunięcie pętli

en: Eye Height
pl: Wysokość oczu

en: Display Width
pl: Szerokość wyświetlacza

en: Oversample
pl: Nadpróbkowanie

en: Class name can't be a reserved keyword
pl: Nazwa klasy nie może być słowem zastrzeżonym

en: Build Solution
pl: Zbuduj rozwiązanie

en: Auto Update Project
pl: Automatyczna aktualizacja projektu

en: Assembly Name
pl: Nazwa zespołu

en: C# Project Directory
pl: Katalog projektów C#

en: End of inner exception stack trace
pl: Koniec śladu stosu wewnętrznego wyjątku

en: A NavigationMesh resource must be set or created for this node to work.
pl: Zasób typu NavigationMesh musi być ustawiony w odpowiednim polu, aby ten węzeł zadziałał.

en: Bake NavMesh
pl: Przygotuj NavMesh

en: Clear the navigation mesh.
pl: Wyczyść siatkę nawigacji.

en: Setting up Configuration...
pl: Ustawianie konfiguracji...

en: Calculating grid size...
pl: Obliczanie wielkości siatki...

en: Creating heightfield...
pl: Tworzenie pola wysokości...

en: Marking walkable triangles...
pl: Zaznaczanie możliwych do przejścia trójkątów ...

en: Constructing compact heightfield...
pl: Konstruowanie zwartego pola wysokości...

en: Eroding walkable area...
pl: Erodowanie osiągalnego obszaru...

en: Partitioning...
pl: Rozdzielanie...

en: Creating contours...
pl: Tworzenie konturów...

en: Creating polymesh...
pl: Tworzenie siatki wielokątnej...

en: Converting to native navigation mesh...
pl: Konwertowanie do natywnej siatki nawigacyjnej...

en: Navigation Mesh Generator Setup:
pl: Ustawienia generatora siatek nawigacyjnych:

en: Parsing Geometry...
pl: Parsowanie Geometrii...

en: Done!
pl: Gotowe!

en: As Normal Map
pl: Jako normalna mapa

en: Bump Strength
pl: Siła uderzenia

en: Noise
pl: Szum

en: Noise Offset
pl: Redukcja szumów

en: Octaves
pl: Oktawy

en: Period
pl: Okres

en: Persistence
pl: Trwałość

en: Names
pl: Nazwy

en: Strings
pl: Ciągi tekstowe

en: A node yielded without working memory, please read the docs on how to yield properly!
pl: Węzeł został zawieszony bez pamięci roboczej, przeczytaj w dokumentacji jak właściwie zawieszać działanie węzłów!

en: Node yielded, but did not return a function state in the first working memory.
pl: Węzeł został zawieszony, ale nie zwrócił stanu funkcji w pierwszej pamięci roboczej.

en: Return value must be assigned to first element of node working memory! Fix your node please.
pl: Zwrócona wartość musi być przypisana do pierwszego elementu węzła pamięci roboczej! Proszę naprawić swój węzeł.

en: Found sequence bit but not the node in the stack, report bug!
pl: Nie znaleziono węzła w stosie, choć znaleziono ciąg bitów. Powiadom o błędzie!

en: Change Signal Arguments
pl: Edytuj argumenty sygnału

en: Change Argument Type
pl: Zmień typ argumentu

en: Change Argument name
pl: Zmień nazwę argumentu

en: Set Variable Default Value
pl: Zmień wartość domyślną zmiennej

en: Set Variable Type
pl: Ustaw typ zmiennej

en: Add Input Port
pl: Dodaj port wejściowy

en: Add Output Port
pl: Dodaj port wyjściowy

en: Change Port Type
pl: Zmień typ portu

en: Change Port Name
pl: Zmień nazwę portu

en: Override an existing built-in function.
pl: Zastąp istniejącą funkcję wbudowaną.

en: Create a new function.
pl: Utwórz nową funkcję.

en: Variables:
pl: Zmienne:

en: Create a new variable.
pl: Utwórz nową zmienną.

en: Signals:
pl: Sygnały:

en: Create a new signal.
pl: Utwórz nowy sygnał.

en: Name is not a valid identifier:
pl: Nazwa nie jest prawidłowym identyfikatorem:

en: Name already in use by another func/var/signal:
pl: Nazwa jest już użyta przez inną funkcję/zmienną/sygnał:

en: Rename Function
pl: Zmień nazwę funkcji

en: Rename Variable
pl: Zmień nawę zmiennej

en: Rename Signal
pl: Zmień nazwę sygnału

en: Add Function
pl: Dodaj funkcję

en: Delete input port
pl: Usuń port wejściowy

en: Add Variable
pl: Dodaj zmienną

en: Add Signal
pl: Dodaj sygnał

en: Remove Input Port
pl: Usuń port wejściowy

en: Remove Output Port
pl: Usuń port wyjściowy

en: Change Expression
pl: Zmień wyrażenie

en: Can't copy the function node.
pl: Nie można skopiować węzła funkcji.

en: Paste VisualScript Nodes
pl: Wklej węzeł VisualScript

en: Remove VisualScript Nodes
pl: Usuń węzły VisualScript

en: Duplicate VisualScript Nodes
pl: Duplikuj węzły VisualScript

en: Hold %s to drop a Getter. Hold Shift to drop a generic signature.
pl: Przytrzymaj %s, by upuścić pobieracz (Getter). Przytrzymaj Shift, by upuścić generyczną sygnaturę.

en: Hold Ctrl to drop a Getter. Hold Shift to drop a generic signature.
pl: Przytrzymaj Ctrl, by upuścić pobieracz (Getter). Przytrzymaj Shift, by upuścić generyczną sygnaturę.

en: Hold %s to drop a simple reference to the node.
pl: Przytrzymaj %s, by upuścić prostą referencję do węzła.

en: Hold Ctrl to drop a simple reference to the node.
pl: Przytrzymaj Ctrl, by upuścić prostą referencję do węzła.

en: Hold %s to drop a Variable Setter.
pl: Przytrzymaj %s, by upuścić ustawiacz (Setter) zmiennej.

en: Hold Ctrl to drop a Variable Setter.
pl: Przytrzymaj Ctrl, by upuścić ustawiacz (Setter) zmiennej.

en: Add Preload Node
pl: Dodaj wstępnie wczytany węzeł

en: Add Node(s)
pl: Dodaj węzeł(y)

en: Add Node(s) From Tree
pl: Dodaj węzeł(y) z drzewa

en: Can't drop properties because script '%s' is not used in this scene.
    Drop holding 'Shift' to just copy the signature.
pl: Nie można upuścić właściwości, ponieważ "%s" nie jest używany na tej scenie.
    Upuść trzymając "Shift", by skopiować samą sygnaturę.

en: Add Getter Property
pl: Dodaj właściwość Getter

en: Add Setter Property
pl: Dodaj właściwość Settera

en: Change Base Type
pl: Zmień typ podstawowy

en: Move Node(s)
pl: Przenieś węzły

en: Remove VisualScript Node
pl: Usuń węzeł VisualScript

en: Connect Nodes
pl: Podłącz węzły

en: Disconnect Nodes
pl: Odłącz węzły

en: Connect Node Data
pl: Połącz dane węzła

en: Connect Node Sequence
pl: Połącz sekwencję węzłów

en: Script already has function '%s'
pl: Skrypt posiada już funkcję "%s"

en: Change Input Value
pl: Zmień wartość wejściową

en: Resize Comment
pl: Zmień rozmiar komentarza

en: Can't create function with a function node.
pl: Nie można utworzyć funkcji z węzłem funkcji.

en: Can't create function of nodes from nodes of multiple functions.
pl: Nie można utworzyć funkcji węzłów z węzłów wielu funkcji.

en: Select at least one node with sequence port.
pl: Wybierz co najmniej jeden węzeł z portem sekwencyjnym.

en: Try to only have one sequence input in selection.
pl: Spróbuj mieć tylko jedno wejście sekwencyjne w zaznaczeniu.

en: Create Function
pl: Utwórz funkcję

en: Remove Function
pl: Usuń funkcję

en: Remove Variable
pl: Usuń zmienną

en: Editing Variable:
pl: Edytuj zmienną:

en: Remove Signal
pl: Usuń sygnał

en: Editing Signal:
pl: Edytuj sygnał:

en: Make Tool:
pl: Aktywny w edytorze:

en: Members:
pl: Członkowie:

en: Change Base Type:
pl: Zmień typ podstawowy:

en: Add Nodes...
pl: Dodaj węzły...

en: Add Function...
pl: Dodaj funkcję...

en: function_name
pl: nazwa_funkcji

en: Select or create a function to edit its graph.
pl: Wybierz lub utwórz funkcję, aby edytować jej graf.

en: Delete Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Find Node Type
pl: Znajdź typ węzła

en: Copy Nodes
pl: Skopiuj węzły

en: Cut Nodes
pl: Wytnij węzły

en: Make Function
pl: Zamień na funkcję

en: Refresh Graph
pl: Odśwież graf

en: Edit Member
pl: Edytuj członka

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Return
pl: Wróć

en: Condition
pl: Warunek

en: if (cond) is:
pl: if (warunek) is:

en: while (cond):
pl: while (warunek):

en: for (elem) in (input):
pl: dla (elementu) w (input)

en: Iterator became invalid
pl: Iterator stał się nieprawidłowy

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: in order:
pl: w kolejności:

en: Switch
pl: Przełącznik

en: Type Cast
pl: Narzucenie typu

en: Is %s?
pl: Czy jest %s?

en: On %s
pl: Na %s

en: On Self
pl: Na samym sobie

en: Subtract %s
pl: Odejmij %s

en: Multiply %s
pl: Pomnóż %s

en: Divide %s
pl: Dziel %s

en: Mod %s
pl: Modulo %s

en: ShiftLeft %s
pl: PrzesuńWLewo %s

en: ShiftRight %s
pl: PrzesuńWPrawo %s

en: BitAnd %s
pl: BitoweAnd %s

en: BitOr %s
pl: BitoweOr %s

en: BitXor %s
pl: BitoweXor %s

en: Get %s
pl: Przyjmij %s

en: Invalid index property name.
pl: Nieprawidłowa nazwa właściwości indeksowej.

en: Base object is not a Node!
pl: Obiekt bazowy nie jest węzłem!

en: Invalid index property name '%s' in node %s.
pl: Nieprawidłowy indeks we właściwości "%s" węzła %s.

en: Emit %s
pl: Emituj %s

en: Compose Array
pl: Utwórz Tablicę

en: a if cond, else b
pl: a jeśli warunek, w przeciwnym razie b

en: Preload
pl: Ładuj przed

en: Get Index
pl: Weź indeks

en: Set Index
pl: Ustaw indeks

en: Global Constant
pl: Stała globalna

en: Class Constant
pl: Stała klasy

en: Basic Constant
pl: Stała podstawowa

en: Math Constant
pl: Stała matematyczna

en: Get Engine Singleton
pl: Uzyskaj Singleton silnika

en: Get Scene Node
pl: Pozyskaj węzeł sceny

en: Get Scene Tree
pl: Pozyskaj drzewo sceny

en: Get Self
pl: Pozyskaj samego siebie

en: CustomNode
pl: Niestandardowy węzeł

en: Custom node has no _step() method, can't process graph.
pl: Niestandardowy węzeł nie posiada metody _step(), nie można przetworzyć grafu.

en: Invalid return value from _step(), must be integer (seq out), or string (error).
pl: Nieprawidłowa wartość zwracana przez funkcję _step(), musi ona być liczbą całkowitą (seq out), lub tekstową (error).

en: SubCall
pl: PodWywołania

en: Construct %s
pl: Zbuduj %s

en: Get Local Var
pl: Użyj zmiennej lokalnej

en: Set Local Var
pl: Ustaw zmienną lokalną

en: Action %s
pl: Akcja %s

en: Deconstruct %s
pl: Dekonstruuj %s

en: Search VisualScript
pl: Przeszukaj VisualScript

en: Wait
pl: Czekaj

en: Next Frame
pl: Następna klatka

en: Next Physics Frame
pl: Następna klatka fizyki

en: %s sec(s)
pl: %s sekund(s)

en: WaitSignal
pl: SygnałOczekiwania

en: WaitNodeSignal
pl: SygnałOczekiwaniaWęzła

en: WaitInstanceSignal
pl: SygnałOczekiwaniaInstancji

en: Package name is missing.
pl: Brakuje nazwy paczki.

en: Package segments must be of non-zero length.
pl: Segmenty paczki muszą mieć niezerową długość.

en: The character '%s' is not allowed in Android application package names.
pl: Znak "%s" nie jest dozwolony w nazwach paczek aplikacji Androida.

en: A digit cannot be the first character in a package segment.
pl: Cyfra nie może być pierwszym znakiem w segmencie paczki.

en: The character '%s' cannot be the first character in a package segment.
pl: Znak "%s" nie może być pierwszym znakiem w segmencie paczki.

en: The package must have at least one '.' separator.
pl: Paczka musi mieć co najmniej jedną kropkę jako separator.

en: Select device from the list
pl: Wybierz urządzenie z listy

en: Running on %s
pl: Uruchamiam na %s

en: Exporting APK...
pl: Eksportowanie APK...

en: Uninstalling...
pl: Odinstalowywanie...

en: Installing to device, please wait...
pl: Instalowanie na urządzeniu, proszę czekać...

en: Could not install to device: %s
pl: Nie udało się zainstalować na urządzeniu: %s

en: Running on device...
pl: Uruchamiam na urządzeniu...

en: Could not execute on device.
pl: Nie udało się uruchomić na urządzeniu.

en: Android build template not installed in the project. Install it from the Project menu.
pl: Szablon budowania Androida nie jest zainstalowany dla projektu. Zainstaluj go z menu Projekt.

en: Either Debug Keystore, Debug User AND Debug Password settings must be configured OR none of them.
pl: Albo ustawienia Debug Keystore, Debug User ORAZ Debug Password muszą być skonfigurowane, ALBO żadne z nich.

en: Debug keystore not configured in the Editor Settings nor in the preset.
pl: Debugowy keystore nieskonfigurowany w Ustawieniach Edytora ani w profilu eksportu.

en: Either Release Keystore, Release User AND Release Password settings must be configured OR none of them.
pl: Albo ustawienia Release Keystore, Release User ORAZ Release Password muszą być skonfigurowane, ALBO żadne z nich.

en: Release keystore incorrectly configured in the export preset.
pl: Wydaniowy keystore jest niepoprawnie skonfigurowany w profilu eksportu.

en: A valid Android SDK path is required in Editor Settings.
pl: Wymagana jest poprawna ścieżka SDK Androida w Ustawieniach Edytora.

en: Invalid Android SDK path in Editor Settings.
pl: Niepoprawna ścieżka do SDK Androida w Ustawieniach Edytora.

en: Missing 'platform-tools' directory!
pl: Folder "platform-tools" nie istnieje!

en: Unable to find Android SDK platform-tools' adb command.
pl: Nie udało się znaleźć komendy adb z narzędzi platformowych SDK Androida.

en: Please check in the Android SDK directory specified in Editor Settings.
pl: Sprawdź w folderze SDK Androida podanych w Ustawieniach Edytora.

en: Missing 'build-tools' directory!
pl: Brakuje folderu "build-tools"!

en: Unable to find Android SDK build-tools' apksigner command.
pl: Nie udało się znaleźć komendy apksigner z narzędzi SDK Androida.

en: Invalid public key for APK expansion.
pl: Niepoprawny klucz publiczny dla ekspansji APK.

en: Invalid package name:
pl: Niepoprawna nazwa paczki:

en: "Use Custom Build" must be enabled to use the plugins.
pl: "Use Custom Build" musi być włączone, by używać wtyczek.

en: "Export AAB" is only valid when "Use Custom Build" is enabled.
pl: "Eksportuj AAB" jest ważne tylko gdy "Use Custom Build" jest włączone.

en: 'apksigner' could not be found. Please check that the command is available in the Android SDK build-tools directory. The resulting %s is unsigned.
pl: "apksigner" nie został znaleziony. Sprawdź, czy komenda jest dostępna w folderze narzędzi SDK Androida. Wynikowy %s jest niepodpisany.

en: Signing debug %s...
pl: Podpisywanie debugu %s...

en: Signing release %s...
pl: Podpisywanie wydania %s...

en: Could not find keystore, unable to export.
pl: Nie udało się znaleźć keystore, nie można eksportować.

en: 'apksigner' returned with error #%d
pl: "apksigner" zwrócił błąd #%d

en: Verifying %s...
pl: Weryfikowanie %s...

en: 'apksigner' verification of %s failed.
pl: Weryfikacja "apksigner" dla %s nieudana.

en: Exporting for Android
pl: Eksportowanie na Androida

en: Invalid filename! Android App Bundle requires the *.aab extension.
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku! Android App Bundle wymaga rozszerzenia *.aab.

en: APK Expansion not compatible with Android App Bundle.
pl: APK Expansion nie jest kompatybilne z Android App Bundle.

en: Invalid filename! Android APK requires the *.apk extension.
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku! APK Androida wymaga rozszerzenia *.apk.

en: Unsupported export format!
pl: Nieobsługiwany format eksportu!

en: Trying to build from a custom built template, but no version info for it exists. Please reinstall from the 'Project' menu.
pl: Próbowano zbudować z własnego szablonu, ale nie istnieje dla niego informacja o wersji. Zainstaluj ponownie z menu "Projekt".

en: Android build version mismatch: Template installed: %s, Godot version: %s. Please reinstall Android build template from 'Project' menu.
pl: Niezgodna wersja buildu Androida: Zainstalowany szablon: %s Wersja Godota: %s. Zainstaluj ponownie szablon z menu "Projekt".

en: Could not export project files to gradle project.
pl: Nie udało się eksportować plików projektu do projektu gradle.

en: Could not write expansion package file!
pl: Nie udało się zapisać pliku pakietu rozszerzenia!

en: Building Android Project (gradle)
pl: Budowanie projektu Androida (gradle)

en: Building of Android project failed, check output for the error. Alternatively visit docs.godotengine.org for Android build documentation.
pl: Budowanie projektu Androida się nie powiodło, sprawdź dane wyjściowe błędu. Ewentualnie, odwiedź docs.godotengine.org po dokumentację budowania dla Androida.

en: Moving output
pl: Przesuwam wyjście

en: Unable to copy and rename export file, check gradle project directory for outputs.
pl: Nie udało się skopiować i przemianować pliku eksportu, sprawdź folder projektu gradle po informacje.

en: Creating APK...
pl: Tworzenie APK...

en: Could not find template APK to export: "%s".
pl: Nie udało się znaleźć szablonu APK do eksportu: "%s".

en: Missing libraries in the export template for the selected architectures: %s. Please build a template with all required libraries, or uncheck the missing architectures in the export preset.
pl: Brakujące biblioteki w szablonie eksportu dla wybranej architektury: %s. Zbuduj szablon ze wszystkimi wymaganymi bibliotekami lub odznacz brakujące architektury w profilu eksportu.

en: Adding files...
pl: Dodawanie plików...

en: Aligning APK...
pl: Uzgadnianie APK...

en: Could not unzip temporary unaligned APK.
pl: Nie udało się rozpakować tymczasowego niewyrównanego APK.

en: Identifier is missing.
pl: Brakuje identyfikatora.

en: The character '%s' is not allowed in Identifier.
pl: Znak "%s" nie jest dozwolony w identyfikatorze.

en: App Store Team ID not specified - cannot configure the project.
pl: App Store Team ID nie podany - nie można skonfigurować projektu.

en: Invalid Identifier:
pl: Niepoprawny identyfikator:

en: Stop HTTP Server
pl: Zatrzymaj serwer HTTP

en: Run in Browser
pl: Uruchom w przeglądarce

en: Run exported HTML in the system's default browser.
pl: Uruchom wyeksportowany dokument HTML w domyślnej przeglądarce.

en: Can't get filesystem access.
pl: Nie można uzyskać dostępu do systemu plików.

en: Failed to get Info.plist hash.
pl: Nie udało się uzyskać hasha Info.plist.

en: Invalid Info.plist, no exe name.
pl: Nieprawidłowy plik Info.plist, brak nazwy pliku wykonywalnego.

en: Invalid Info.plist, no bundle id.
pl: Nieprawidłowy Info.plist, nie ma id pakietu.

en: Invalid Info.plist, can't load.
pl: Nieprawidłowy Info.plist, nie można załadować.

en: Failed to create "%s" subfolder.
pl: Nie można utworzyć podkatalogu "%s".

en: Failed to extract thin binary.
pl: Nie udało się wypakować uszczuplonego pliku binarnego.

en: Invalid binary format.
pl: Niepoprawny format binarny.

en: Already signed!
pl: Już podpisane!

en: Failed to process nested resources.
pl: Nie udało się przetworzyć zagnieżdżonych zasobów.

en: Failed to create _CodeSignature subfolder.
pl: Nie udało się utworzyć podfolderu _CodeSignature.

en: Failed to get CodeResources hash.
pl: Nie udało się wczytać hasha CodeResources.

en: Invalid entitlements file.
pl: Nieprawidłowy plik uprawnień.

en: Invalid executable file.
pl: Niepoprawny plik wykonywalny.

en: Can't resize signature load command.
pl: Nie można zmienić rozmiaru polecenia ładowania podpisu.

en: Failed to create fat binary.
pl: Nie udało się stworzyć dużego pliku binarnego.

en: Unknown bundle type.
pl: Nieznany typ pakietu.

en: Unknown object type.
pl: Nieznany typ obiektu.

en: You can check progress manually by opening a Terminal and running the following command:
pl: Możesz sprawdzić postęp ręcznie, otwierając Terminal i wykonując następujące polecenie:

en: Run the following command to staple the notarization ticket to the exported application (optional):
pl: Uruchom następujące polecenie, aby przypiąć bilet notarialny do eksportowanej aplikacji (opcjonalnie):

en: No identity found.
pl: Nie znaleziono tożsamości.

en: Creating app bundle
pl: Tworzenie pakietu aplikacji

en: Relative symlinks are not supported on this OS, the exported project might be broken!
pl: Relatywne linki symboliczne nie są obsługiwane na tym systemie operacyjnym, wyeksportowany projekt może być uszkodzony!

en: Making PKG
pl: Tworzenie PKG

en: Ad-hoc signed applications require the 'Disable Library Validation' entitlement to load dynamic libraries.
pl: Aplikacje podpisane ad-hoc wymagają uprawnienia "Wyłącz walidację biblioteki" do ładowania bibliotek dynamicznych.

en: Code signing bundle
pl: Pakiet do podpisywania kodu

en: Making DMG
pl: Tworzenie DMG

en: Code signing DMG
pl: DMG podpisywania kodu

en: Making ZIP
pl: Tworzenie ZIP

en: Notarization requires the app to be archived first, select the DMG or ZIP export format instead.
pl: Poświadczenie wymaga wcześniejszego zarchiwizowania aplikacji, dlatego należy wybrać format eksportu DMG lub ZIP.

en: Sending archive for notarization
pl: Przesyłanie archiwum w celu poświadczenia

en: Could not open file to read from path "%s".
pl: Nie udało się otworzyć pliku do odczytu ze ścieżki "%s".

en: Invalid bundle identifier:
pl: Nieprawidłowy identyfikator paczki:

en: Warning: Built-in "codesign" is selected in the Editor Settings. Code signing is limited to ad-hoc signature only.
pl: Ostrzeżenie: Wbudowane "podpisywanie kodu" jest wybrane w ustawieniach edytora. Podpisywanie kodu jest ograniczone tylko do podpisu ad-hoc.

en: Warning: Xcode command line tools are not installed, using built-in "codesign". Code signing is limited to ad-hoc signature only.
pl: Ostrzeżenie: Narzędzia wiersza poleceń Xcode nie są zainstalowane, zatem używany jest wbudowany "codesign". Podpisywanie kodu jest ograniczone tylko do podpisu ad-hoc.

en: Notarization: Notarization with an ad-hoc signature is not supported.
pl: Poświadczenie: Poświadczenie z podpisem ad hoc nie jest obsługiwane.

en: Notarization: Code signing is required for notarization.
pl: Notaryzacja: Wymagane podpisanie kodu.

en: Notarization: Hardened runtime is required for notarization.
pl: Notaryzacja: Wymagane wzmocnione środowisko wykonawcze.

en: Notarization: Timestamp runtime is required for notarization.
pl: Notaryzacja: wymagane środowisko wykonawcze ze znacznikiem czasu.

en: Notarization: Apple ID name not specified.
pl: Poświadczenie: Nazwa Apple ID nie podana.

en: Notarization: Apple ID password not specified.
pl: Poświadczenie: Hasło Apple ID nie podane.

en: Warning: Notarization is disabled. The exported project will be blocked by Gatekeeper if it's downloaded from an unknown source.
pl: Osztrzeżenie: Poświadczenie jest wyłączone. Wyeksportowany projekt zostanie zablokowany jeśli zostanie pobrany z nieznanego źródła.

en: Code signing is disabled. The exported project will not run on Macs with enabled Gatekeeper and Apple Silicon powered Macs.
pl: Podpisywanie kodu jest wyłączone. Wyeksportowany projekt nie będzie mógł zostać uruchomiony na komputerach Mac z włączonym Gatekeeperem i komputerach Mac napędzanych przez procesor Apple Silicon.

en: Hardened Runtime is not compatible with ad-hoc signature, and will be disabled!
pl: Hardened Runtime nie jest kompatybilny z podpisem ad-hoc i zostanie wyłączony!

en: Timestamping is not compatible with ad-hoc signature, and will be disabled!
pl: Timestamping nie jest kompatybilny z podpisem ad-hoc i będzie wyłączony!

en: Warning: Notarization is not supported from this OS. The exported project will be blocked by Gatekeeper if it's downloaded from an unknown source.
pl: Ostrzeżenie: Poświadczenia nie są obsługiwane przez ten system operacyjny. Wyeksportowany projekt zostanie zablokowany przez Gatekeeper, jeśli zostanie pobrany z nieznanego źródła.

en: Privacy: Microphone access is enabled, but usage description is not specified.
pl: Prywatność: Dostęp do mikrofonu jest włączony, ale opis jego użycia nie jest określony.

en: Privacy: Camera access is enabled, but usage description is not specified.
pl: Prywatność: Dostęp do kamery jest włączony, ale opis jej użycia nie jest określony.

en: Privacy: Location information access is enabled, but usage description is not specified.
pl: Prywatność: Dostęp do informacji o lokalizacji jest włączony, ale opis jej użycia nie jest określony.

en: Privacy: Address book access is enabled, but usage description is not specified.
pl: Prywatność: Dostęp do kontaktów jest włączony, ale opis ich użycia nie jest określony.

en: Privacy: Calendar access is enabled, but usage description is not specified.
pl: Prywatność: Dostęp do kalendarza jest włączony, ale opis jego użycia nie jest określony.

en: Privacy: Photo library access is enabled, but usage description is not specified.
pl: Prywatność: Dostęp do galerii zdjęć jest włączony, ale opis jej użycia nie jest określony.

en: Invalid package short name.
pl: Niepoprawna krótka nazwa paczki.

en: Invalid package unique name.
pl: Niewłaściwa unikalna nazwa paczki.

en: Invalid package publisher display name.
pl: Niepoprawna wyświetlana nazwa wydawcy paczki.

en: Invalid product GUID.
pl: Nieprawidłowy GUID produktu.

en: Invalid publisher GUID.
pl: Niepoprawny GUID wydawcy.

en: Invalid background color.
pl: Kolor tła nieprawidłowy.

en: Invalid Store Logo image dimensions (should be 50x50).
pl: Nieprawidłowe wymiary sklepowego obrazka logo (powinno być 50x50).

en: Invalid square 44x44 logo image dimensions (should be 44x44).
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka kwadratowego logo 44x44 (powinno być 44x44).

en: Invalid square 71x71 logo image dimensions (should be 71x71).
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka kwadratowego logo 71x71 (powinno być 71x71).

en: Invalid square 150x150 logo image dimensions (should be 150x150).
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka kwadratowego logo 150x150 (powinno być 150x150).

en: Invalid square 310x310 logo image dimensions (should be 310x310).
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka kwadratowego logo 310x310 (powinno być 310x310).

en: Invalid wide 310x150 logo image dimensions (should be 310x150).
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka szerokiego logo 310x150 (powinno być 310x150).

en: Invalid splash screen image dimensions (should be 620x300).
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka ekranu powitalnego (powinno być 620x300).

en: The rcedit tool must be configured in the Editor Settings (Export > Windows > Rcedit) to change the icon or app information data.
pl: Narzędzie rcedit musi być skonfigurowane w Ustawieniach edytora (Eksport > Windows > Rcedit), aby zmienić ikonę lub dane informacji o aplikacji.

en: Invalid icon path:
pl: Niepoprawna ścieżka ikony:

en: Invalid file version:
pl: Niepoprawna wersja pliku:

en: Invalid product version:
pl: Nieprawidłowa wersja produktu:

en: A SpriteFrames resource must be created or set in the "Frames" property in order for AnimatedSprite to display frames.
pl: Właściwość "Frames" musi zawierać odpowiedni zasób SpriteFrames, aby AnimatedSprite wyświetlał klatki.

en: Only one visible CanvasModulate is allowed per scene (or set of instanced scenes). The first created one will work, while the rest will be ignored.
pl: Tylko jeden widoczny węzeł CanvasModulate jest dozwolony na scenie (lub zestawie zinstancjonowanych scen). Tylko pierwszy CanvasModulate zadziała, przy czym pozostałe zostaną zignorowane.

en: This node has no shape, so it can't collide or interact with other objects.
    Consider adding a CollisionShape2D or CollisionPolygon2D as a child to define its shape.
pl: Ten węzeł nie posiada kształtu, więc nie może kolidować, czy wchodzić w interakcje z innymi obiektami.
    Rozważ dodanie węzła CollisionShape2D lub CollisionPolygon2D jako podrzędny, aby zdefiniować kształt.

en: CollisionPolygon2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
pl: CollisionPolygon2D służy jedynie do określenia kształtu kolizji dla jednego z obiektów dziedziczących z CollisionObject2D. Używaj go tylko jako dziecko obiektów typu Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D itp. by nadać im kształt.

en: An empty CollisionPolygon2D has no effect on collision.
pl: Pusty CollisionPolygon2D nie ma wpływu na kolizje.

en: Invalid polygon. At least 3 points are needed in 'Solids' build mode.
pl: Nieprawidłowy wielokąt. Co najmniej 3 punkty są potrzebne do trybu budowania "Solids".

en: Invalid polygon. At least 2 points are needed in 'Segments' build mode.
pl: Nieprawidłowy wielokąt. Co najmniej 3 punkty są potrzebne do trybu budowania "Segments".

en: CollisionShape2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
pl: CollisionShape2D służy jedynie do określenia kształtu kolizji dla jednego z obiektów dziedziczących z CollisionObject2D. Używaj go tylko jako dziecko obiektów typu Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D itp. by nadać im kształt.

en: A shape must be provided for CollisionShape2D to function. Please create a shape resource for it!
pl: Kształt jest niezbędny do działania CollisionShape2D. Proszę utworzyć zasób Shape!

en: Polygon-based shapes are not meant be used nor edited directly through the CollisionShape2D node. Please use the CollisionPolygon2D node instead.
pl: Kształty oparte na wielokątach nie są przystosowane, by ich używać lub edytować bezpośrednio przez węzeł CollisionShape2D. Zamiast tego użyj węzła CollisionPolygon2D.

en: CPUParticles2D animation requires the usage of a CanvasItemMaterial with "Particles Animation" enabled.
pl: Animacja CPUParticles2D wymaga użycia CanvasItemMaterial z włączonym "Particles Animation".

en: One Shot
pl: Wyemituj raz

en: Preprocess
pl: Przetwarzanie wstępne

en: Explosiveness
pl: Wybuchowość

en: Randomness
pl: Losowość

en: Node A and Node B must be PhysicsBody2Ds
pl: Node A i Node B muszą być węzłami PhysicsBody2D

en: Node A must be a PhysicsBody2D
pl: Node A musi być węzłem PhysicsBody2D

en: Node B must be a PhysicsBody2D
pl: Node B musi być węzłem PhysicsBody2D

en: Joint is not connected to two PhysicsBody2Ds
pl: Złącze nie jest połączone do dwóch węzłów PhysicsBody2D

en: Node A and Node B must be different PhysicsBody2Ds
pl: Node A i Node B muszą być różnymi węzłami PhysicsBody2D

en: A texture with the shape of the light must be supplied to the "Texture" property.
pl: Tekstura z kształtem promieni światła musi być dostarczona do właściwości "Texture".

en: An occluder polygon must be set (or drawn) for this occluder to take effect.
pl: Wielokąt przesłaniający musi być ustawiony (lub narysowany), aby ten przesłaniacz zadziałał.

en: The occluder polygon for this occluder is empty. Please draw a polygon.
pl: Wielokąt przesłaniający dla tego przesłaniacza jest pusty. Narysuj wielokąt.

en: The NavigationObstacle2D only serves to provide collision avoidance to a Node2D object.
pl: NavigationObstacle2D służy jedynie do zapewnienia unikania kolizji obiektowi Node2D.

en: A NavigationPolygon resource must be set or created for this node to work. Please set a property or draw a polygon.
pl: Zasób typu NavigationPolygon musi być ustawiony lub utworzony, aby ten węzeł zadziałał.

en: ParallaxLayer node only works when set as child of a ParallaxBackground node.
pl: Węzeł typu ParallaxLayer zadziała tylko jeśli będzie dzieckiem węzła ParallaxBackground.

en: GPU-based particles are not supported by the GLES2 video driver.
    Use the CPUParticles2D node instead. You can use the "Convert to CPUParticles2D" toolbar option for this purpose.
pl: Cząsteczki oparte o GPU są nieobsługiwane przez sterownik wideo GLES2.
    Zamiast tego użyj węzła CPUParticles2D. Możesz użyć do tego celu opcji "Konwertuj na CPUParticles".

en: On macOS, Particles2D rendering is much slower than CPUParticles2D due to transform feedback being implemented on the CPU instead of the GPU.
    Consider using CPUParticles2D instead when targeting macOS.
    You can use the "Convert to CPUParticles2D" toolbar option for this purpose.
pl: W systemie macOS, renderowanie Particles2D jest znacznie wolniejsze niż CPUParticles2D z powodu sprzężenia zwrotnego transformacji, które jest implementowane na CPU zamiast na GPU.
    Rozważ użycie CPUParticles2D zamiast Particles2D, gdy używasz macOS.
    W tym celu można użyć opcji "Konwertuj do CPUParticles2D" na pasku narzędzi.

en: A material to process the particles is not assigned, so no behavior is imprinted.
pl: Materiał nie jest przypisany do cząsteczek, więc ich zachowanie będzie niewidoczne.

en: Particles2D animation requires the usage of a CanvasItemMaterial with "Particles Animation" enabled.
pl: Animacja Particles2D wymaga użycia CanvasItemMaterial z włączonym "Particles Animation".

en: Visibility Rect
pl: Prostokąt widoczności

en: PathFollow2D only works when set as a child of a Path2D node.
pl: PathFollow2D zadziała tylko wtedy, gdy będzie dzieckiem węzeł Path2D.

en: Size changes to RigidBody2D (in character or rigid modes) will be overridden by the physics engine when running.
    Change the size in children collision shapes instead.
pl: Zmiany rozmiaru w RigidBody2D (w trybach character lub rigid) zostaną nadpisane przez silnik fizyki podczas działania.
    Zamiast tego, zmień rozmiary kształtów kolizji w węzłach podrzędnych.

en: Sync To Physics
pl: Synchronizuj z fizyką

en: Path property must point to a valid Node2D node to work.
pl: Żeby zadziałało, pole Path musi wskazywać na istniejący węzeł Node2D.

en: This Bone2D chain should end at a Skeleton2D node.
pl: Ten łańcuch kości 2D powinien się kończyć na węźle Skeleton2D.

en: A Bone2D only works with a Skeleton2D or another Bone2D as parent node.
pl: Węzeł Bone2D działa tylko z węzłem Skeleton2D lub innym Bone2D jako nadrzędnym węzłem.

en: This bone lacks a proper REST pose. Go to the Skeleton2D node and set one.
pl: Tej kości brakuje odpowiedniej pozy spoczynkowej. Pójdź do węzła Skeleton2D i ustaw ją.

en: TileMap with Use Parent on needs a parent CollisionObject2D to give shapes to. Please use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
pl: Węzeł TileMap z włączonym Use Parent potrzebuje nadrzędnego węzła CollisionObject2D, by dać mu kształty. Używaj go jako dziecko węzłów Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D itp. by nadać im kształt.

en: VisibilityEnabler2D works best when used with the edited scene root directly as parent.
pl: VisibilityEnabler2D działa najlepiej, gdy jest użyty bezpośrednio pod korzeniem aktualnie edytowanej sceny.

en: ARVRCamera must have an ARVROrigin node as its parent.
pl: ARVRCamera musi posiadać węzeł ARVROrigin jako nadrzędny.

en: ARVRController must have an ARVROrigin node as its parent.
pl: ARVRController musi posiadać węzeł ARVROrigin jako nadrzędny.

en: The controller ID must not be 0 or this controller won't be bound to an actual controller.
pl: ID kontrolera nie może być 0, w innym przypadku kontroler nie zostanie przypisany do żadnego rzeczywistego kontrolera.

en: ARVRAnchor must have an ARVROrigin node as its parent.
pl: ARVRAnchor musi posiadać węzeł ARVROrigin jako nadrzędny.

en: The anchor ID must not be 0 or this anchor won't be bound to an actual anchor.
pl: ID kotwicy nie może być 0, bo inaczej ta kotwica nie będzie przypisana do rzeczywistej kotwicy.

en: ARVROrigin requires an ARVRCamera child node.
pl: ARVROrigin wymaga węzła potomnego typu ARVRCamera.

en: Finding meshes and lights
pl: Szukanie siatek i świateł

en: Preparing geometry (%d/%d)
pl: Przygotowywanie geometrii (%d/%d)

en: Preparing environment
pl: Przygotowywanie środowiska

en: Generating capture
pl: Generowanie przechwycenia

en: Saving lightmaps
pl: Zapisywanie map światła

en: Done
pl: Gotowe

en: This node has no shape, so it can't collide or interact with other objects.
    Consider adding a CollisionShape or CollisionPolygon as a child to define its shape.
pl: Ten węzeł nie posiada kształtu, więc nie może kolidować, czy wchodzić w interakcje z innymi obiektami.
    Rozważ dodanie węzła CollisionShape lub CollisionPolygon jako podrzędny, aby zdefiniować kształt.

en: CollisionPolygon only serves to provide a collision shape to a CollisionObject derived node. Please only use it as a child of Area, StaticBody, RigidBody, KinematicBody, etc. to give them a shape.
pl: CollisionPolygon służy jedynie do określenia kształtu kolizji dla jednego z obiektów dziedziczących z CollisionObject. Używaj go tylko jako dziecko obiektów typu Area, StaticBody, RigidBody, KinematicBody itp. by nadać im kształt.

en: An empty CollisionPolygon has no effect on collision.
pl: Pusty CollisionPolygon nie wpływa na efekty kolizji.

en: CollisionShape only serves to provide a collision shape to a CollisionObject derived node. Please only use it as a child of Area, StaticBody, RigidBody, KinematicBody, etc. to give them a shape.
pl: CollisionShape służy jedynie do określenia kształtu kolizji dla jednego z węzłów dziedziczących z CollisionObject. Używaj go tylko jako dziecko węzłów typu Area, StaticBody, RigidBody, KinematicBody itp. by nadać im kształt.

en: A shape must be provided for CollisionShape to function. Please create a shape resource for it.
pl: Kształt musi być zapewniony, aby CollisionShape zadziałał. Utwórz dla niego zasób typu CollisionShape.

en: Plane shapes don't work well and will be removed in future versions. Please don't use them.
pl: Kształty płaszczyzny nie działają dobrze i zostaną usunięte w przyszłych wersjach. Nie używaj ich.

en: ConcavePolygonShape doesn't support RigidBody in another mode than static.
pl: ConcavePolygonShape nie obsługuje węzła RigidBody w innym trybie niż statyczny.

en: Nothing is visible because no mesh has been assigned.
pl: Nie została przypisana żadna siatka, więc nic się nie pojawi.

en: CPUParticles animation requires the usage of a SpatialMaterial whose Billboard Mode is set to "Particle Billboard".
pl: Animacja CPUParticles wymaga użycia zasobu SpatialMaterial, którego Billboard Mode jest ustawione na "Particle Billboard".

en: Plotting Meshes
pl: Kreślenie siatek

en: Finishing Plot
pl: Kończenie kreślenia

en: GIProbes are not supported by the GLES2 video driver.
    Use a BakedLightmap instead.
pl: GIProbes nie są obsługiwane przez sterownik wideo GLES2.
    Zamiast tego użyj BakedLightmap.

en: The GIProbe Compress property has been deprecated due to known bugs and no longer has any effect.
    To remove this warning, disable the GIProbe's Compress property.
pl: Właściwość GIProbe Compress jest przestarzała z powodu znanych błędów i nie ma już żadnego efektu.
    By usunąć to ostrzeżenie, wyłącz właściwość Compress w GIProbe.

en: A SpotLight with an angle wider than 90 degrees cannot cast shadows.
pl: SpotLight z kątem szerszym niż 90 stopni nie może rzucać cieni.

en: No shape is set.
pl: Żaden kształt nie jest ustawiony.

en: Only uniform scales are supported.
pl: Obsługiwane są tylko jednolite skale.

en: GPU-based particles are not supported by the GLES2 video driver.
    Use the CPUParticles node instead. You can use the "Convert to CPUParticles" toolbar option for this purpose.
pl: Cząsteczki oparte o GPU są nieobsługiwane przez sterownik wideo GLES2.
    Zamiast tego użyj węzła CPUParticles2D. Możesz użyć do tego celu opcji "Konwertuj na CPUParticles".

en: On macOS, Particles rendering is much slower than CPUParticles due to transform feedback being implemented on the CPU instead of the GPU.
    Consider using CPUParticles instead when targeting macOS.
    You can use the "Convert to CPUParticles" toolbar option for this purpose.
pl: Na macOS, renderowanie Cząsteczek jest znacznie wolniejsze niż CPUParticles z powodu sprzężenia zwrotnego transformacji implementowanego na CPU zamiast na GPU.
    Rozważ użycie CPUParticles, gdy używasz macOS.
    Możesz użyć do tego celu opcji "Konwertuj do CPUParticles" na pasku narzędzi.

en: Nothing is visible because meshes have not been assigned to draw passes.
pl: Nic nie jest widoczne ponieważ siatki nie zostały przydzielone do przebiegów wyświetlających.

en: Particles animation requires the usage of a SpatialMaterial whose Billboard Mode is set to "Particle Billboard".
pl: Animacja Particles wymaga użycia zasobu SpatialMaterial, którego Billboard Mode jest ustawione na "Particle Billboard".

en: PathFollow only works when set as a child of a Path node.
pl: PathFollow działa tylko, gdy jest węzłem podrzędnym Path.

en: PathFollow's ROTATION_ORIENTED requires "Up Vector" to be enabled in its parent Path's Curve resource.
pl: Właściwość ROTATION_ORIENTED węzła PathFollow wymaga włączonego "Up Vector" w zasobie Curve jego nadrzędnego węzła Path.

en: Size changes to RigidBody (in character or rigid modes) will be overridden by the physics engine when running.
    Change the size in children collision shapes instead.
pl: Zmiany rozmiaru w RigidBody (w trybach character lub rigid) zostaną nadpisane przez silnik fizyki podczas działania.
    Zamiast tego, zmień rozmiary kształtów kolizji w węzłach podrzędnych.

en: Node A and Node B must be PhysicsBodies
pl: Node A i Node B muszą być węzłami PhysicsBody

en: Node A must be a PhysicsBody
pl: Node A musi być węzłem PhysicsBody

en: Node B must be a PhysicsBody
pl: Node B musi być węzłem PhysicsBody

en: Joint is not connected to any PhysicsBodies
pl: Złącze nie jest połączone z żadnym węzłem PhysicsBody

en: Node A and Node B must be different PhysicsBodies
pl: Node A i Node B muszą być różnymi węzłami PhysicsBody

en: The RoomManager should not be a child or grandchild of a Portal.
pl: RoomManager nie powinien być potomkiem Portalu.

en: A Room should not be a child or grandchild of a Portal.
pl: Room nie powinien być potomkiem Portalu.

en: A RoomGroup should not be a child or grandchild of a Portal.
pl: RoomGroup nie powinien być potomkiem Portalu.

en: Portal Active
pl: Portal Aktywny

en: The "Remote Path" property must point to a valid Spatial or Spatial-derived node to work.
pl: Właściwość "Remote Path" musi wskazywać na poprawny węzeł typu Spatial lub pochodnego.

en: A Room cannot have another Room as a child or grandchild.
pl: Room nie może mieć innego węzła Room jako potomka.

en: The RoomManager should not be placed inside a Room.
pl: RoomManager nie powinien znajdować się w węźle Room.

en: A RoomGroup should not be placed inside a Room.
pl: RoomGroup nie powinien znajdować się w węźle Room.

en: Room convex hull contains a large number of planes.
    Consider simplifying the room bound in order to increase performance.
pl: Otoczka wypukła pokoju zawiera dużą liczbę płaszczyzn.
    Rozważ uproszczenie granicy pokoju w celu zwiększenia wydajności.

en: The RoomManager should not be placed inside a RoomGroup.
pl: RoomManager nie powinien znajdować się w węźle RoomGroup.

en: The RoomList has not been assigned.
pl: RoomList nie został przypisany.

en: The RoomList node should be a Spatial (or derived from Spatial).
pl: Węzeł RoomList powinien być typu Spatial lub pochodnego.

en: Portal Depth Limit is set to Zero.
    Only the Room that the Camera is in will render.
pl: Portal Depth Limit jest ustawione na zero.
    Tylko pokój, w którym jest kamera będzie się renderował.

en: There should only be one RoomManager in the SceneTree.
pl: Powinien być tylko jeden RoomManager w drzewie sceny.

en: RoomList path is invalid.
    Please check the RoomList branch has been assigned in the RoomManager.
pl: Ścieżka RoomList jest nieprawidłowa.
    Sprawdź czy gałąź RoomList została przypisana w RoomManager.

en: RoomList contains no Rooms, aborting.
pl: RoomList nie zawiera żadnego węzła Room, przerywam.

en: Misnamed nodes detected, check output log for details. Aborting.
pl: Wykryto błędnie nazwane węzły, sprawdź dziennik wyjściowy po więcej szczegółów. Przerywam.

en: Portal link room not found, check output log for details.
pl: Łącznik portali nie znaleziony, sprawdź dziennik wyjściowy po więcej szczegółów.

en: Portal autolink failed, check output log for details.
    Check the portal is facing outwards from the source room.
pl: Autołączenie portali nieudane, sprawdź dziennik wyjścia po szczegóły.
    Sprawdź, czy portal jest zwrócony na zewnątrz ze źródłowego pokoju.

en: Room overlap detected, cameras may work incorrectly in overlapping area.
    Check output log for details.
pl: Wykryto nachodzenie się pokoi, kamery mogą działać niepoprawnie na nachodzącym obszarze.
    Sprawdź dziennik wyjścia po szczegóły.

en: Error calculating room bounds.
    Ensure all rooms contain geometry or manual bounds.
pl: Błąd liczenia granic pokoju.
    Upewnij się, że wszystkie pokoje zawierają geometrię lub ręczne granice.

en: This body will be ignored until you set a mesh.
pl: To ciało będzie ignorowane, dopóki nie ustawisz siatki.

en: Size changes to SoftBody will be overridden by the physics engine when running.
    Change the size in children collision shapes instead.
pl: Zmiany rozmiaru dla SoftBody zostaną nadpisane przez silnik fizyki podczas działania.
    Zamiast tego, zmień rozmiary kształtów kolizji w węzłach podrzędnych.

en: A SpriteFrames resource must be created or set in the "Frames" property in order for AnimatedSprite3D to display frames.
pl: Właściwość "Frames" musi zawierać odpowiedni zasób SpriteFrames, aby AnimatedSprite3D wyświetlał klatki.

en: VehicleWheel serves to provide a wheel system to a VehicleBody. Please use it as a child of a VehicleBody.
pl: VehicleWheel zapewnia system kół do VehicleBody. Proszę użyć go jako dziedziczącego po VehicleBody.

en: WorldEnvironment requires its "Environment" property to contain an Environment to have a visible effect.
pl: WorldEnvironment wymaga, by jego właściwość "Environment" posiadała zasób Environment, by mieć widoczny efekt.

en: Only one WorldEnvironment is allowed per scene (or set of instanced scenes).
pl: Tylko jeden WorldEnvironment jest dozwolony na scenę (lub zestaw zinstancjonowanych scen).

en: This WorldEnvironment is ignored. Either add a Camera (for 3D scenes) or set this environment's Background Mode to Canvas (for 2D scenes).
pl: Ten WorldEnvironment jest ignorowany. Dodaj Camera (dla scen 3D) lub ustaw Background Mode tego środowiska na Canvas (dla scen 2D).

en: On BlendTree node '%s', animation not found: '%s'
pl: W węźle BlendTree '%s', animacja nie znaleziona: '%s'

en: Animation not found: '%s'
pl: Animacja nie znaleziona: "%s"

en: Anim Apply Reset
pl: Resetowanie animacji

en: In node '%s', invalid animation: '%s'.
pl: W węźle "%s", nieprawidłowa animacja: "%s".

en: Invalid animation: '%s'.
pl: Nieprawidłowa animacja: "%s".

en: Nothing connected to input '%s' of node '%s'.
pl: Nic nie podłączono do wejścia "%s" węzła "%s".

en: No root AnimationNode for the graph is set.
pl: Nie ustawiono korzenia AnimationNode dla grafu.

en: Path to an AnimationPlayer node containing animations is not set.
pl: Ścieżka do węzła AnimationPlayer zawierającego animacje nie jest ustawiona.

en: Path set for AnimationPlayer does not lead to an AnimationPlayer node.
pl: Ścieżka do węzła AnimationPlayer nie prowadzi do węzła AnimationPlayer.

en: The AnimationPlayer root node is not a valid node.
pl: Korzeń AnimationPlayer nie jest poprawnym węzłem.

en: This node has been deprecated. Use AnimationTree instead.
pl: Ten węzeł jest przestarzały. Zamiast tego użyj AnimationTree.

en: Color: #%s
    LMB: Apply color
    RMB: Remove preset
pl: Kolor: #%s
    LPM: Ustaw ten kolor
    PPM: Usuń próbkę

en: Pick a color from the editor window.
pl: Pobierz kolor z okna edytora.

en: Switch between hexadecimal and code values.
pl: Przełącz między szesnastkowymi i kodowymi wartościami.

en: Add current color as a preset.
pl: Dodaj bieżący kolor do zapisanych.

en: Container by itself serves no purpose unless a script configures its children placement behavior.
    If you don't intend to add a script, use a plain Control node instead.
pl: Kontener sam w sobie nie spełnia żadnego celu, chyba że jakiś skrypt konfiguruje sposób ustawiania jego podrzędnych węzłów.
    Jeśli nie zamierzasz dodać skryptu, zamiast tego użyj zwykłego węzła Control.

en: The Hint Tooltip won't be displayed as the control's Mouse Filter is set to "Ignore". To solve this, set the Mouse Filter to "Stop" or "Pass".
pl: Hint Tooltip nie zostanie pokazany, ponieważ Mouse Filter jest ustawione na "Ignore". By to rozwiązać, ustaw Mouse Filter na "Stop" lub "Pass".

en: Next
pl: Dalej

en: Previous
pl: Wstecz

en: Alert!
pl: Alarm!

en: Please Confirm...
pl: Proszę potwierdzić...

en: Must use a valid extension.
pl: Rozszerzenie musi być poprawne.

en: Enable grid minimap.
pl: Włącz minimapę siatki.

en: Caret
pl: Kareta

en: The Tile and Tile Fit options for Axis Stretch properties are only effective when using the GLES3 rendering backend.
    The GLES2 backend is currently in use, so these modes will act like Stretch instead.
pl: Opcje Kafelkowanie i Dopasowane kafelkowanie dla właściwości Rozciąganie Osi są skuteczne tylko w przypadku korzystania z backendu renderowania GLES3.
    Backend GLES2 jest obecnie używany, więc te tryby będą zamiast tego działać jak Rozciągnięcie.

en: Popups will hide by default unless you call popup() or any of the popup*() functions. Making them visible for editing is fine, but they will hide upon running.
pl: Wyskakujące okna będą domyślnie ukryte dopóki nie wywołasz popup() lub dowolnej funkcji popup*(). Ustawienie ich jako widocznych do edycji jest w porządku, ale zostaną ukryte po uruchomieniu.

en: If "Exp Edit" is enabled, "Min Value" must be greater than 0.
pl: Jeśli "Exp Edit" jest włączone, "Min Value" musi być większe od 0.

en: ScrollContainer is intended to work with a single child control.
    Use a container as child (VBox, HBox, etc.), or a Control and set the custom minimum size manually.
pl: ScrollContainer jest zaprojektowany do działania z jedną potomną kontrolką.
    Użyj kontenera jako dziecko (VBox, HBox, itp.) lub węzła typu Control i ustaw minimalny rozmiar ręcznie.

en: (Other)
pl: Inne

en: Reflections
pl: Odbicia

en: Default Environment as specified in Project Settings (Rendering -> Environment -> Default Environment) could not be loaded.
pl: Domyślne środowisko określone w Ustawieniach Projektu (Renderowanie -> Environment -> Default Environment) nie mogło zostać załadowane.

en: Very low timer wait times (< 0.05 seconds) may behave in significantly different ways depending on the rendered or physics frame rate.
    Consider using a script's process loop instead of relying on a Timer for very low wait times.
pl: Bardzo niskie czasy czekania (< 0,05 sekund) mogą zachowywać się znacząco różnie w zależności od częstotliwości klatek renderowania lub fizyki
    Rozważ użycie pętli procesowej w skrypcie zamiast polegać na Timerze dla bardzo niskich czasów czekania.

en: The Viewport size must be greater than or equal to 2 pixels on both dimensions to render anything.
pl: Wielkość Viewportu musi być większa lub równa 2 piksele w obu wymiarach, by cokolwiek renderować.

en: Fog
pl: Mgła

en: Blur
pl: Rozmazanie

en: OccluderShapeSphere Set Spheres
pl: OccluderShapeSphere ustaw sfery

en: The sampler port is connected but not used. Consider changing the source to 'SamplerPort'.
pl: Port samplera jest podłączony, ale nieużyty. Rozważ zmianę źródła na "SamplerPort".

en: Invalid source for preview.
pl: Nieprawidłowe źródło do podglądu.

en: Invalid source for shader.
pl: Niewłaściwe źródło dla shadera.

en: Invalid comparison function for that type.
pl: Niewłaściwa funkcja porównania dla tego typu.

en: Mix
pl: Miks

en: Feedback
pl: Informacja zwrotna

en: Pre Gain
pl: Wstępne wzmocnienie

en: Resonance
pl: Rezonans

en: Ceiling dB
pl: Sufit dB

en: Threshold dB
pl: Wartość progowa dB

en: Varying may not be assigned in the '%s' function.
pl: Varying nie może zostać przypisane w funkcji "%s".

en: Assignment to function.
pl: Przypisanie do funkcji.

en: Assignment to uniform.
pl: Przypisanie do uniformu.

en: Constants cannot be modified.
pl: Stałe nie mogą być modyfikowane.

en: Batching
pl: Tworzenie pakietów wsadowych

en: Use Batching
pl: Użyj przetwarzania wsadowego

en: Compatibility
pl: Kompatybilność

en: Precision
pl: Precyzja

en: Shader Compilation Mode
pl: Sposób kompilacji shader'ów
