Godot Engine properties - en to ka translation catalogue (2098 entries)

en: Application
ka: აპლიკაცია

en: Config
ka: კონფიგურაცია

en: Name
ka: სახელი

en: Name Localized
ka: ლოკალიზებული სახელი

en: Description
ka: აღწერა

en: Version
ka: ვერსია

en: Run
ka: სირბილი

en: Main Scene
ka: მთავარი სცენა

en: Disable stdout
ka: Stdout-ის გამორთვა

en: Disable stderr
ka: STDERR-ის გამორთვა

en: Print Header
ka: თავსართის დაბეჭდვა

en: Use Hidden Project Data Directory
ka: დამალული პროექტის მონაცემების საქაღალდის გამოყენება

en: Use Custom User Dir
ka: მომხმარებლის საქაღალდის გამოყენება

en: Custom User Dir Name
ka: მომხმარებლის საქაღალდის სახელი

en: Project Settings Override
ka: პროექტის პარამეტრების გადაფარვა

en: Main Loop Type
ka: მთავარი მარყუჟის ტიპი

en: Auto Accept Quit
ka: გასვლის ავტოდადასტურება

en: Quit on Go Back
ka: გასვლა უკან გადასვლაზე

en: General
ka: ძირითადი

en: Display
ka: ჩვენება

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Size
ka: ზომა

en: Viewport Width
ka: ჩვენების არის სიგანე

en: Viewport Height
ka: ჩვენების არის სიმაღლე

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Initial Position Type
ka: საწყისი მდებარეობის ტიპი

en: Initial Position
ka: საწყისი მდებარეობა

en: Initial Screen
ka: საწყისი ეკრანი

en: Resizable
ka: შეცვლადი ზომით

en: Borderless
ka: საზღვრების გარეშე

en: Always on Top
ka: ყოველთვის ყველაზე ზემოთ

en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

en: Extend to Title
ka: სათაურამდე გაფართოება

en: No Focus
ka: ფოკუსის გარეშე

en: Window Width Override
ka: ფანჯრის სიგანის გადაფარვა

en: Window Height Override
ka: ფანჯრის სიმაღლის გადაფარვა

en: Energy Saving
ka: ენერგიის შენახვა

en: Keep Screen On
ka: ეკრანის ჩართულად დატოვება

en: Animation
ka: ანიმაცია

en: Warnings
ka: გაფრთხილებები

en: Audio
ka: აუდიო

en: Buses
ka: ავტობუსები

en: Default Bus Layout
ka: ნაგულისხმევი მატარებლის განლაგება

en: Default Playback Type
ka: ნაგულისხმევი დაკვრის ტიპი

en: Text to Speech
ka: ტექსტიდან-საუბრამდე

en: 2D Panning Strength
ka: 2D პანორამირების სიძლიერე

en: 3D Panning Strength
ka: 3D პანორამირების სიძლიერე

en: Session Category
ka: სესიის კატეგორია

en: Mix With Others
ka: სხვებთან შერევა

en: Subwindows
ka: ქვეფანჯრები

en: Embed Subwindows
ka: ქვეფანჯრების ჩაშენება

en: Physics
ka: ფიზიკა

en: Run on Separate Thread
ka: ცალკე ნაკადად გაშვება

en: Stretch
ka: გაწელვა

en: Aspect
ka: ასპექტი

en: Scale
ka: მასშტაბი

en: Scale Mode
ka: გადიდების რეჟიმი

en: Debug
ka: გამართვა

en: Settings
ka: მორგება

en: Profiler
ka: პროფაილერი

en: Max Functions
ka: მაქს. ფუნქციები

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Formats
ka: ფორმატები

en: Long Distance Matching
ka: დიდი მანძილების შედარება

en: Compression Level
ka: შეკუმშვის დონე

en: Window Log Size
ka: ფანჯრის ჟურნალის ზომა

en: Crash Handler
ka: ავარიის დამმუშავებელი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Rendering
ka: რენდერი

en: BVH Build Quality
ka: BVH აგების ხარისხი

en: Jitter Projection
ka: ჯიტერის პროექცია

en: Internationalization
ka: ინტერნაციონალიზაცია

en: Force Right to Left Layout Direction
ka: განლაგება მარჯვნიდან მარცხნივ ნაძალადევად

en: Root Node Layout Direction
ka: ძირითადი კვანძის განლაგების მიმართულება

en: Root Node Auto Translate
ka: საწყისი კვანძის ავტომატური თარგმანი

en: GUI
ka: ინტერფეისი

en: Timers
ka: ტაიმერები

en: Incremental Search Max Interval Msec
ka: ინკრემენტული ძებნის მაქს ინტერვალი მწმ

en: Common
ka: ჩვეულებრივი

en: Snap Controls to Pixels
ka: კონტროლების მიმაგრება პიქსელებზე

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Dynamic Fonts
ka: დინამიკური ფონტები

en: Use Oversampling
ka: ოვერსემპლინგის გამოყენება

en: Rendering Device
ka: რენდერის მოწყობილობა

en: Frame Queue Size
ka: კადრის რიგის ზომა

en: Swapchain Image Count
ka: ცვლადი სამიზნის გამოსახულებების რიცხვი

en: Staging Buffer
ka: დროებითი ბუფერი

en: Block Size (KB)
ka: ბლოკის ზომა (კბ)

en: Max Size (MB)
ka: მაქს. ზომა (მბ)

en: Texture Upload Region Size Px
ka: ტექსტური ატვირთვის რეგიონის ზომა პქს

en: Pipeline Cache
ka: ფაიფლაინის კეში

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Save Chunk Size (MB)
ka: ნაგლეჯის ზომის შენახვა (მბ)

en: Max Descriptors per Pool
ka: მაქს დესკრიპტორი თითოეული პულისთვის

en: Max Resource Descriptors per Frame
ka: მაქს რესურსის დესკრიპტორი თითოეული კადრისთვის

en: Max Sampler Descriptors per Frame
ka: მაქს სემპლის დესკრიპტორი თითოეული კადრისთვის

en: Max Misc Descriptors per Frame
ka: მაქს დანარჩენი დესკრიპტორი თითოეული კადრისთვის

en: Agility SDK Version
ka: Agility SDK-ის ვერსია

en: Textures
ka: ტექსტურები

en: Canvas Textures
ka: ტილოს ტექსტურები

en: Default Texture Filter
ka: ნაგულისხმევი ტექსტურის ფილტრი

en: Default Texture Repeat
ka: ნაგულისხმევი ტექსტურის გამეორება

en: Use Ambient
ka: გარემოს გამოყენება

en: Input Devices
ka: შემომტანი მოწყობილობები

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Avoidance
ka: თავიდან აცილება

en: Pathfinding
ka: ბილიკის პოვნა

en: Max Threads
ka: მაქს ნაკადები

en: Baking
ka: ცხობა

en: Low Processor Usage Mode
ka: ნაკლები რესურსების გამოყენების რეჟიმი

en: Low Processor Usage Mode Sleep (µsec)
ka: ნაკლები რესურსების გამოყენების რეჟიმის ძილი (µწმ)

en: Delta Smoothing
ka: დელტას მოგლუვება

en: Print Error Messages
ka: შეცდომის შეტყობინებების დაბეჭდვა

en: Physics Ticks per Second
ka: ფიზიკის ტიკები წამში

en: Max Physics Steps per Frame
ka: მაქს ფიზიკის ნაბიჯები თითოეულ კადრზე

en: Max FPS
ka: მაქს კადრი/წმ

en: Time Scale
ka: დროის მასშტაბი

en: Mouse Mode
ka: თაგუნას რეჟიმი

en: Use Accumulated Input
ka: დაგროვებული შეყვანის გამოყენება

en: Compatibility
ka: თავსებადობა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Window ID
ka: ფანჯრის ID

en: Alt Pressed
ka: Alt დაჭერილია

en: Shift Pressed
ka: Shift დაჭერილია

en: Ctrl Pressed
ka: Ctrl დაჭერილია

en: Meta Pressed
ka: Meta დაჭერილია

en: Pressed
ka: დაწოლილი

en: Keycode
ka: ღილაკის კოდი

en: Physical Keycode
ka: ღილაკის ფიზიკური კოდი

en: Key Label
ka: ღილაკის ჭდე

en: Unicode
ka: უნიკოდი

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Echo
ka: ექო

en: Button Mask
ka: ღილაკის ნიღაბი

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Global Position
ka: გლობალური პოზიცია

en: Factor
ka: ფაქტორი

en: Button Index
ka: ღილაკის ინდექსი

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Double Click
ka: ორმაგი წკაპი

en: Tilt
ka: მოხრა

en: Pressure
ka: წნევა

en: Relative
ka: ფარდობითი

en: Screen Relative
ka: ფარდობითი ეკრანი

en: Velocity
ka: სიჩქარე

en: Screen Velocity
ka: ეკრანის აჩქარება

en: Axis
ka: ღერძი

en: Axis Value
ka: ღერძის მნიშვნელობა

en: Index
ka: ინდექსი

en: Double Tap
ka: ორმაგი ტყაპი

en: Action
ka: ქმედება

en: Strength
ka: სიძლიერე

en: Event Index
ka: მოვლენის ინდექსი

en: Delta
ka: დელტა

en: Channel
ka: არხი

en: Pitch
ka: ხმის სიმაღლე

en: Instrument
ka: ინსტრუმენტი

en: Controller Number
ka: კონტროლერის ნომერი

en: Controller Value
ka: კონტროლერის მნიშვნელობა

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Events
ka: მოვლენები

en: Include Navigational
ka: ნავიგაციების შექმნა

en: Include Hidden
ka: დამალულების ჩასმა

en: Big Endian
ka: მსხვილბოლოიანი

en: Blocking Mode Enabled
ka: დაბლოკვის რეჟიმი ჩართულია

en: Read Chunk Size
ka: წაკითხვის ნაგლეჯის ზომა

en: Data
ka: მონაცემები

en: Object ID
ka: ობიექტის ID

en: Encode Buffer Max Size
ka: დაშიფვრის ბუფერის მაქს. ზომა

en: Input Buffer Max Size
ka: შეყვანის ბუფერის მაქს. ზომა

en: Output Buffer Max Size
ka: გამოტანის ბუფერის მაქს. ზომა

en: Resource
ka: რესურსი

en: Local to Scene
ka: ლოკალური სცენამდე

en: Path
ka: ბილიკი

en: Data Array
ka: მონაცემების მასივი

en: Max Pending Connections
ka: მაქს დარჩენილი მიერთება

en: Region
ka: რეგიონი

en: Offset
ka: წანაცვლება

en: Cell Size
ka: უჯრედის ზომა

en: Cell Shape
ka: უჯრედის ფორმა

en: Jumping Enabled
ka: ხტუნვა ჩართულია

en: Default Compute Heuristic
ka: ევრისტიკის გამოთვლა ნაგულისხმევად

en: Default Estimate Heuristic
ka: შეფასების ევრისტიკა ნაგულისხმევად

en: Diagonal Mode
ka: დიაგონალური რეჟიმი

en: Seed
ka: თესლი

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Limits
ka: ლიმიტები

en: Message Queue
ka: შეტყობინებების რიგი

en: Max Steps
ka: მაქს ნაბიჯები

en: Network
ka: ქსელი

en: Connect Timeout Seconds
ka: მიერთების მოლოდინის ვადა წამებში

en: Packet Peer Stream
ka: პაკეტის პარტნიორის ნაკადი

en: Max Buffer (Power of 2)
ka: მაქს ბუფერი (ორის ხარისხი)

en: Certificate Bundle Override
ka: სერტიფიკატების პაკეტის გადაფარვა

en: Low Priority Thread Ratio
ka: დაბალ პრიორიტეტების მქონე ნაკადების ფარდობა

en: Locale
ka: ენა

en: Test
ka: ტესტი

en: Fallback
ka: გადართვა შეცდომის შემთხვევაში

en: Pseudolocalization
ka: ფსევდოლოკალიზაცია

en: Use Pseudolocalization
ka: ფსევდოლოკალიზაციის გამოყენება

en: Replace With Accents
ka: აქცენტებით ჩანაცვლება

en: Double Vowels
ka: ორმაგი ბრჭყალები

en: Fake BiDi
ka: ცრუ BiDi

en: Override
ka: გადაფარვა

en: Expansion Ratio
ka: გაფართოების ფარდობა

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: Skip Placeholders
ka: ადგილმჭერების გამოტოვება

en: Rotation
ka: შემობრუნება

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Arg Count
ka: არგუმენტების რაოდენობა

en: Type
ka: ტიპი

en: Handle Mode
ka: დამმუშავებლის რეჟიმი

en: Stream
ka: ნაკადი

en: Start Offset
ka: დაწყების წანაცვლება

en: End Offset
ka: საბოლოო წანაცვლება

en: Available URLs
ka: ხელმისაწვდომი ბმულები

en: Debug Adapter
ka: გამართვის ადაპტერი

en: Remote Port
ka: დაშორებული პორტი

en: Request Timeout
ka: მოთხოვნის მოლოდინის ვადა

en: Sync Breakpoints
ka: წყვეტის წერტილების სინქრონიზაცია

en: Movie Maker Enabled
ka: Movie Maker ჩართულია

en: Custom Template
ka: მორგებული შაბლონი

en: Release
ka: რელიზი

en: Architectures
ka: არქიტექტურები

en: Bundle Identifier
ka: ნაკრების იდენტიფიკატორი

en: Signature
ka: ხელმოწერა

en: Short Version
ka: მოკლე ვერსია

en: Icon Interpolation
ka: ხატულის ინტერპოლაცია

en: Export Project Only
ka: მხოლოდ, პროექტის გატანა

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Entitlements
ka: უფლებები

en: Push Notifications
ka: პუშ გაფრთხილებები

en: Capabilities
ka: შესაძლებლობები

en: Access Wi-Fi
ka: წვდომა Wi-Fi-სთან

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: User Data
ka: მომხმარებლის მონაცემები

en: Privacy
ka: პირადი ინფორმაცია

en: Camera Usage Description
ka: კამერის გამოყენების აღწერა

en: Camera Usage Description Localized
ka: კამერის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Microphone Usage Description
ka: მიკროფონის გამოყენების აღწერა

en: Microphone Usage Description Localized
ka: მიკროფონის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Photolibrary Usage Description
ka: ფოტობიბლიოთეკის გამოყენების აღწერა

en: Photolibrary Usage Description Localized
ka: ფოტობიბლიოთეკის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Icons
ka: ხატულები

en: Export Console Wrapper
ka: კონსოლის გადამყვანის გატანა

en: Binary Format
ka: ბინარული ფორმატი

en: Texture Format
ka: ტექსტურის ფორმატი

en: Export Path
ka: გატანის ბილიკი

en: Access
ka: წვდომა

en: Display Mode
ka: ჩვენების რეჟიმი

en: File Mode
ka: ფაილის რეჟიმი

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Options
ka: მორგება

en: Show Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Label
ka: ჭდე

en: Read Only
ka: მხოლოდ კითხვისთვის

en: Flat
ka: ბრტყელი

en: Hide Slider
ka: ჩოჩიის დამალვა

en: Zoom
ka: მასშტაბი

en: Bone Renamer
ka: ძვლის სახელის გადარმქმევი

en: Rename Bones
ka: ძვლების სახელის გადარქმევა

en: Unique Node
ka: უნიკალური კვანძი

en: Skeleton Name
ka: ჩონჩხის სახლი

en: Apply Node Transforms
ka: კვანძის გარდაქმნების გადატარება

en: Normalize Position Tracks
ka: მდებარეობის ტრეკების ნორმალიზაცია

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: Remove Tracks
ka: ტრეკების წაშლა

en: Except Bone Transform
ka: ძვლის გარდაქმნის გარდა

en: Unimportant Positions
ka: უმნიშვნელო მდებარეობები

en: Generate Tangents
ka: მხებების გენერაცია

en: Generate LODs
ka: LOD-ების გენერაცია

en: Scale Mesh
ka: ბადის მასშტაბი

en: Force Disable Mesh Compression
ka: ბადის შეკუმშვის ძალით გათიშვა

en: Node
ka: კვანძი

en: Script
ka: სკრიპტი

en: Import
ka: შემოტანა

en: Skip Import
ka: შემოტანის გამოტოვება

en: Generate
ka: გენერაცია

en: Body Type
ka: სხეულის ტიპი

en: Shape Type
ka: მოხაზულობის ტიპი

en: Layer
ka: ფენა

en: Mask
ka: ნიღაბი

en: Mesh Instance
ka: ბადის გაშვებული ასლი

en: Layers
ka: ფენები

en: Visibility Range Begin
ka: ხილვადობის შუალედის დასაწყისი

en: Visibility Range End
ka: ხილვადობის შუალედის დასასრული

en: Visibility Range End Margin
ka: ხილვადობის შუალედის დასასრულის საზღვარი

en: Visibility Range Fade Mode
ka: ხილვადობის შუალედის მინავლების რეჟიმი

en: Cast Shadow
ka: ჩრდილის დადება

en: Decomposition
ka: დაშლა

en: Advanced
ka: დამატებითი

en: Precision
ka: სიზუსტე

en: Max Concavity
ka: მაქს. ჩაზნექილობა

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Normalize Mesh
ka: ბადის ნორმალიზაცია

en: Max Convex Hulls
ka: მაქს ამოზნექილი კორპუსები

en: Project Hull Vertices
ka: პროექტის კორპუსის წვეროები

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Radius
ka: რადიუსი

en: Occluder
ka: ოკლუდატორი

en: Simplification Distance
ka: გამარტივების მანძილი

en: Save to File
ka: ფაილში შენახვა

en: Shadow Meshes
ka: ჩრდილის ბადეები

en: Normal Merge Angle
ka: ნორმალის შერწყმის კუთხე

en: Use External
ka: გარეს გამოყენება

en: Loop Mode
ka: მარყუჟის რეჟიმი

en: Keep Custom Tracks
ka: მომხმარებლის ტრეკების შენარჩუნება

en: Slices
ka: ფენები

en: Amount
ka: რაოდენობა

en: Optimizer
ka: ოპტიმიზატორი

en: Max Velocity Error
ka: მაქს სიჩქარის შეცდომა

en: Max Angular Error
ka: მაქსიმალური კუთხოვანი შეცდომა

en: Max Precision Error
ka: მაქს სიზუსტის შეცდომა

en: Page Size
ka: გვერდის ზომა

en: Import Tracks
ka: ტრეკების შემოტანა

en: Bone Map
ka: ძვლების რუკა

en: Nodes
ka: კვანძები

en: Root Type
ka: ფესვის ტიპი

en: Root Name
ka: საწყისი სახელი

en: Apply Root Scale
ka: საწყისი მასშტაბის გადატარება

en: Root Scale
ka: საწყისი მასშტაბი

en: Meshes
ka: ბადეები

en: Create Shadow Meshes
ka: ჩრდილის ბადეების შექმნა

en: Light Baking
ka: სინათლის ცხობა

en: Force Disable Compression
ka: შეკუმშვის ძალით გათიშვა

en: Skins
ka: სკინები

en: Use Named Skins
ka: მითითებული სკინების გამოყენება

en: FPS
ka: კადრი/წმ

en: Remove Immutable Tracks
ka: უცვლელი ტრეკების წაშლა

en: Import Script
ka: სკრიპტის შემოტანა

en: Antialiasing
ka: მომრგვალება

en: Generate Mipmaps
ka: მიპმაპების შექმნა

en: MSDF Size
ka: MSDF ზომა

en: Allow System Fallback
ka: სისტემური გადართვის დაშვბა

en: Hinting
ka: მომრგვალება

en: Subpixel Positioning
ka: ქვეპიქსელის მოთავსება

en: Metadata Overrides
ka: მეტამონაცემები გადაფარავს

en: Language Support
ka: ენის მხარდაჭერა

en: Script Support
ka: სკრიპტის მხარდაჭერა

en: OpenType Features
ka: OpenType-ის თვისებები

en: Compress
ka: შეკუმშვა

en: Language
ka: ენა

en: Variation
ka: ვარიაცია

en: Transform
ka: ტრასფორმირება

en: Create From
ka: შექმნის წყარო

en: Scaling Mode
ka: მასშტაბირის რეჟიმი

en: Delimiter
ka: გამყოფი

en: Character Ranges
ka: სიმბოლოს დიაპაზონები

en: Kerning Pairs
ka: კერნინგის წყვილები

en: Columns
ka: სვეტები

en: Rows
ka: სტრიქონები

en: Image Margin
ka: გამოსახულების ზღვარი

en: Character Margin
ka: სიმბოლოს ზღვარი

en: High Quality
ka: მაღალი ხარისხი

en: HDR Compression
ka: HDR შეკუმშვა

en: Channel Pack
ka: არხების ნაკრები

en: Mipmaps
ka: მინირუკები

en: Limit
ka: ზღვარი

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Layout
ka: განლაგება

en: Base Scale
ka: საბაზისო მასშტაბი

en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

en: Src Normal
ka: წყარო ნორმალი

en: Process
ka: პროცესი

en: Size Limit
ka: ზომის ლიმიტი

en: Compress To
ka: შეკუმშვა სად

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Scale With Editor Scale
ka: მასშტაბი რედაქტორით

en: Atlas File
ka: ატლასის ფაილი

en: Import Mode
ka: შემოტანის რეჟიმი

en: Crop to Region
ka: ამოჭრა რეგიონამდე

[ctx: Enforce]
en: Force
ka: ძალით

en: Mono
ka: მონო

en: Max Rate
ka: მაქს სიხშირე

en: Max Rate Hz
ka: მაქს სიხშირე ჰც

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Trim
ka: დაჭრა

en: Normalize
ka: ნორმალიზაცია

en: Loop Begin
ka: მარყუჟის დასაწყისი

en: Loop End
ka: მარყუჟის დასასრული

en: Checked
ka: ჩართულია

en: Draw Warning
ka: გაფრთხილების დახატვა

en: Deletable
ka: წაშლადი

en: Selectable
ka: მონიშვნადი

en: Base Type
ka: საბაზისო ტიპი

en: Editable
ka: ჩასწორებადი

en: Toggle Mode
ka: მუქი რეჟიმის გადართვა

en: Scene Name Casing
ka: სცენის სახელის რეგისტრი

en: Export
ka: გატანა

en: Version Control
ka: ვერსიის კონტროლი

en: Plugin Name
ka: დამატების სახელი

en: Texture
ka: ტექსტურა

en: Margins
ka: გვერდის ველები

en: Separation
ka: გაცალკევება

en: Texture Region Size
ka: ტექსტურის რეგიონის ზომა

en: Use Texture Padding
ka: ტექსტურის შევსების გამოყენება

en: Atlas Coords
ka: ატლასის კოორდინატები

en: Size in Atlas
ka: ზომა ატლასში

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Frames Count
ka: კადრების რაოდენობა

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Current Group Idx
ka: მიმდინარე ჯგუფის Idx

en: Current Bone Idx
ka: მიმდინარე ძვლის ID-ები

en: Editors
ka: რედაქტორები

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Editor Language
ka: რედაქტორის ენა

en: Use Threads
ka: ნაკადების გამოყენება

en: Localize Settings
ka: პარამეტრების ლოკალიზაცია

en: UI Layout Direction
ka: ინტერფეისის განლაგების მიმართულება

en: Display Scale
ka: ეკრანის მასშტაბი

en: Editor Screen
ka: რედაქტორის ეკრანი

en: Project Manager Screen
ka: პროექტების მამრთველის ეკრანი

en: Use Native File Dialogs
ka: ფაილის სისტემური დიალოგების გამოყენება

en: Code Font Custom Variations
ka: კოდის ფონტის მომხმარებლის ვარიაციები

en: Font Subpixel Positioning
ka: ფონტის ქვეპიქსელების მდებარეობა

en: Font Disable Embedded Bitmaps
ka: ფონტში ჩაშენებული სურათების გათიშვა

en: Main Font
ka: მთავარი ფონტი

en: Main Font Bold
ka: მთავარი ფონტი სქელია

en: Code Font
ka: კოდის ფონტი

en: Separate Distraction Mode
ka: ცალკე გაფანტვის რეჟიმი

en: Single Window Mode
ka: ერთფანჯრიანი რეჟიმი

en: Low Processor Mode Sleep (µsec)
ka: ნაკლები რესურსების გამოყენების რეჟიმის ძილი (µწმ)

en: Unfocused Low Processor Mode Sleep (µsec)
ka: უფოკუსო ნაკლები რესურსების გამოყენების რეჟიმის ძილი (µწმ)

en: V-Sync Mode
ka: V-Sync-ის რეჟიმი

en: Update Continuously
ka: უწყვეტი განახლება

en: Scene Tree
ka: სცენის ხე

en: Inspector
ka: ინსპექტორი

en: Disable Folding
ka: გაკეცვის გამორთვა

en: Theme
ka: თემა

en: Icon and Font Color
ka: ხატულისა და ფონტის ფერი

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Icon Saturation
ka: ხატულის გაჯერებულობა

en: Border Size
ka: საზღვრის ზომა

en: Base Spacing
ka: საბაზისო დაშორება

en: Additional Spacing
ka: დამატებითი დაშორება

en: Custom Theme
ka: მომხმარებლის ეკრანი

en: Touchscreen
ka: სენსორული ეკრანი

en: Scene Tabs
ka: სენის ჩანართები

en: Display Close Button
ka: დახურვის ღილაკის ჩვენება

en: Maximum Width
ka: მაქსიმალური სიგანე

en: Restore Scenes on Load
ka: სცენების აღდგენა ჩატვირთვისას

en: FileSystem
ka: ფაილური სისტემა

en: External Programs
ka: გარე პროგრამები

en: Directories
ka: საქაღალდეები

en: Autoscan Project Path
ka: პროექტის ბილიკის ავტოსკანირება

en: File Server
ka: ფაილების სერვერი

en: Port
ka: პორტი

en: Password
ka: პაროლი

en: File Dialog
ka: ფაილის ფანჯარა

en: Max Results
ka: მაქს. შედეგები

en: Blender Path
ka: Blender-ის ბილიკი

en: RPC Port
ka: RPC: პორტი

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Ask Before Deleting Related Animation Tracks
ka: კითხვა დაკავშირებული ანიმაციის ტრეკების წაშლამდე

en: Auto Expand to Selected
ka: ავტომატური გაფართოება მონიშნულამდე

en: TextFile Extensions
ka: ტექსტური ფაილის გაფართოებები

en: Property Editor
ka: თვისების რედაქტორი

en: Text Editor
ka: ტექსტური რედაქტორი

en: Color Theme
ka: ფერის თემა

en: Highlighting
ka: გამოკვეთა

en: Comment Markers
ka: კომენტარის მარკერები

en: Critical List
ka: კრიტიკული სია

en: Warning List
ka: გაფრთხილებების სია

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Caret
ka: კარეტა

en: Highlight Current Line
ka: მიმდინარე ხაზის გამოკვეთა

en: Show Line Numbers
ka: ხაზის ნომრების ჩვენება

en: Line Numbers Zero Padded
ka: ხაზის ნომრები ნულებით შეივსება

en: Lines
ka: ხაზები

en: Code Folding
ka: კოდის გადატანა

en: Autowrap Mode
ka: ავტომატური გადატანის რეჟიმი

en: Whitespace
ka: გამოტოვებები

en: Draw Spaces
ka: გამოტოვებების დახატვა

en: Line Spacing
ka: ხაზებს შუა მანძილი

en: Behavior
ka: ქცევა

en: Smooth Scrolling
ka: გლუვი გადახვევა

en: Drag and Drop Selection
ka: გადაათრიეთ და დააგდეთ მონიშნული

en: Indent
ka: შეწევა

en: Auto Indent
ka: ავტომატური სწორება

en: Files
ka: ფაილები

en: Restore Scripts on Load
ka: სკრიპტების აღდგენა ჩატვირთვისას

en: Convert Indent on Save
ka: შეწევის გადაყვანა შენახვისას

en: Script List
ka: სკრიპტების სია

en: Script Temperature Enabled
ka: სკრიპტის ტემპერატურა ჩართულია

en: Group Help Pages
ka: დახმარების გვერდების დაჯგუფება

en: Sort Scripts By
ka: სკრიპტების დალაგების პირობა

en: External
ka: გარე

en: Exec Path
ka: გამშვების ბილიკი

en: Completion
ka: დასრულება

en: Code Complete Enabled
ka: კოდის დასრულება ჩართულია

en: Add Type Hints
ka: ტიპის მინიშნებების დამატება

en: Colorize Suggestions
ka: მინიშნებების გაფერადება

en: Use External Editor
ka: გარე რედაქტორის გამოყენება

en: Help
ka: დახმარება

en: Show Help Index
ka: დახმარების ინდექსის ჩვენება

en: Sort Functions Alphabetically
ka: ფუნქციების ანბანის მიხედვით დალაგება

en: Selection Box Color
ka: მონიშვნის დიალოგის ფერი

en: Instantiated
ka: შექმნილია

en: Camera
ka: კამერა

en: Particles
ka: ნაწილაკები

en: Particle Attractor
ka: ნაწილაკების მიმზიდველი

en: Particle Collision
ka: ნაწილაკების შეჯახება

en: Lightmap Lines
ka: სინათლის რუკის ხაზები

en: Lightprobe Lines
ka: სინათლის ზონდის ხაზები

en: Reflection Probe
ka: ანარეკლის ზონდი

en: Path Tilt
ka: ბილიკის მოხრა

en: Skeleton
ka: ჩონჩხი

en: Selected Bone
ka: არჩეული ძვალი

en: Gizmo Settings
ka: Gizmo-ის მორგება

en: Bone Axis Length
ka: ძვლის ღერძის სიგრძე

en: Bone Shape
ka: ძვლის მოხაზულობა

en: Invert X Axis
ka: X ღერძის ინვერსია

en: Invert Y Axis
ka: Y ღერძის ინვერსია

en: Navigation Feel
ka: ნავიგაციის გრძნობა

en: Translation Inertia
ka: გადაადგილების ინერცია

en: Zoom Inertia
ka: გადიდების ინერცია

en: Freelook
ka: თავისუფალი ხედი

en: Grid Color
ka: ბადის ფერი

en: Bone Selected Color
ka: ძვლის არჩეული ფერი

en: Bone Mapper
ka: ძვლების ასახვა

en: Handle Colors
ka: ფერების მართვა

en: Unset
ka: მოხსნა

en: Set
ka: დაყენება

en: Missing
ka: აკლია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Panning
ka: პანინგი

en: 2D Editor Pan Speed
ka: 2D რედაქტორის პანორამირების სიჩქარე

en: Tiles Editor
ka: სათაურების რედაქტორი

en: Display Grid
ka: ბადის ჩვენება

en: Polygon Editor
ka: მრავალკუთხედის რედაქტორი

en: Show Previous Outline
ka: წინა კონტურის ჩვენება

en: Autorename Animation Tracks
ka: ანიმაციის ტრეკების სახელის ავტომატური გადარქმევა

en: Shader Editor
ka: შეიდერის რედაქტორი

en: Restore Shaders on Load
ka: შეიდერების აღდგენა ჩატვირთვისას

en: Visual Editors
ka: ვიზუალური რედაქტორები

en: Lines Curvature
ka: ხაზის სიმრუდე

en: Visual Shader
ka: ვიზუალური შეიდერი

en: Port Preview Size
ka: პორტის მინიატურის ზომა

en: Window Placement
ka: ფანჯრის მდებარეობა

en: Rect
ka: მართკუთხედი

en: Rect Custom Position
ka: მართკუთხედი მომხმარებლის მდებარეობა

en: Screen
ka: ეკრანი

en: Auto Save
ka: ავტომატური შენახვა

en: Output
ka: გამოტანა

en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

en: Platforms
ka: პლატფორმები

en: HTTP Proxy
ka: HTTP პროქსი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Remote Host
ka: დაშორებული ჰოსტი

en: Debugger
ka: გამმართველი

en: Profiler Frame Max Functions
ka: მაქსიმალური ფუნქციები პროფაილერის კადრში

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Input
ka: შეყვანა

en: Buffering
ka: ბუფერის შევსება

en: Project Manager
ka: პროექტის მმართველი

en: Print GPU Profile
ka: GPU-ის პროფილის გამოტანა

en: Max Errors per Second
ka: მაქს შეცდომა წამში

en: Enable File Logging
ka: ფაილის ჟურნალის ჩართვა

en: Log Path
ka: ჟურნალის ბილიკი

en: Max Log Files
ka: მაქს ჟურნალის ფაილები

en: Driver
ka: დრაივერი

en: GL Compatibility
ka: GL თავსებადობა

en: Fallback to Angle
ka: გადართვა კუთხეზე

en: Fallback to Native
ka: გადართვა საუთარზე

en: Renderer
ka: რენდერერი

en: Rendering Method
ka: რენდერის მეთოდი

en: Allowed
ka: დაშვებულია

en: Threads
ka: ნაკადები

en: Display Server
ka: ჩვენების სერვერი

en: Handheld
ka: ჯიბის

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: Hide Status Bar
ka: მდგომარეობის ზოლის დამალვა

en: Default Action Map
ka: ნაგულისხმევი ქმედების რუკა

en: Form Factor
ka: ზომა

en: Environment Blend Mode
ka: გარემოს შერევის რეჟიმი

en: Foveation Level
ka: ჩაღრმავების დონე

en: Startup Alert
ka: გაშვების გაფრთხილება

en: Extensions
ka: გაფართოებები

en: Hand Tracking
ka: ხელის დევნება

en: Eye Gaze Interaction
ka: ურთიერთქმედებაზე მიჩერება

en: BG Color
ka: ფონის ფერი

en: Environment
ka: გარემო

en: Defaults
ka: ნაგულისხმევები

en: Icon
ka: ხატულა

en: Text Driver
ka: ტექსტის დრაივერი

en: Search in File Extensions
ka: ძებნა ფაილის გაფართოებებში

en: Custom Image
ka: ხელით მითითებული გამოსახულება

en: Show Image
ka: გამოსახულების ჩვენება

en: Use Filter
ka: ფილტრის გამოყენება

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Minimum Display Time
ka: მინიმალური ჩვენების დრო

en: Project
ka: პროექტი

en: Assembly Name
ka: აგების სახელი

en: Time
ka: დრო

en: Static
ka: სტატიკური

en: Object
ka: ობიექტი

en: Objects
ka: ობიექტები

en: Resources
ka: რესურსები

en: Video
ka: ვიდეო

en: Regions
ka: რეგიონები

en: Agents
ka: აგენტები

en: Polygons
ka: მრავალკუთხედები

en: Edges
ka: წიბოები

en: Operation
ka: ოპერაცია

en: Collision
ka: შეჯახება

en: Use Collision
ka: შეჯახების გამოყენება

en: Collision Layer
ka: შეჯახების დონე

en: Collision Mask
ka: შეჯახების ნიღაბი

en: Collision Priority
ka: შეჯახების პრიორიტეტი

en: Mesh
ka: ბადე

en: Material
ka: მასალა

en: Rings
ka: ბეჭდები

en: Sides
ka: მხარეები

en: Inner Radius
ka: შიდა რადიუსი

en: Outer Radius
ka: გარე რადიუსი

en: Polygon
ka: მრავალკუთხედი

en: Depth
ka: სიღრმე

en: Path Node
ka: ბილიკის კვანძი

en: Path Rotation
ka: ბილიკის შემობრუნება

en: Path Local
ka: ბილიკი ლოკალურია

en: Path Continuous U
ka: უწყვეტი ბილიკი U

en: Path Joined
ka: ბილიკი შეერთდა

en: Importer
ka: შემომტანი

en: Naming Version
ka: დასახელების ვერსია

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Color
ka: ფერი

en: Intensity
ka: ინტენსვობა

en: Light Type
ka: განათების ტიპი

en: Range
ka: შუალედი

en: Mass
ka: მასა

en: Linear Velocity
ka: წრფივი იჩქარე

en: Center of Mass
ka: მასის ცენტრი

en: Inertia Diagonal
ka: დიაგონალური ინერცია

en: Inertia Orientation
ka: ინერციის ორიენტაცია

en: Mesh Index
ka: ბადის ინდექსი

en: Importer Mesh
ka: შემომტანის ბადე

en: Image Format
ka: გამოსახულების ფორმატი

en: Root Node Mode
ka: Root კვანძის რეჟიმი

en: Minor Version
ka: მინორული ვერსია

en: Buffers
ka: ბაფერები

en: Scene Name
ka: სცენის სახელი

en: Base Path
ka: საბაზისო ბილიკი

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Root Nodes
ka: Root კვანძები

en: Texture Samplers
ka: ტექსტურის მასშტაბი

en: Cameras
ka: კამერები

en: Lights
ka: სინათლეები

en: Unique Animation Names
ka: უნიკალური ანიმაციის სახელები

en: Skeletons
ka: ჩოჩნხები

en: Create Animations
ka: ანიმაციების შექმნა

en: Animations
ka: ანიმაციები

en: Component Type
ka: კომპონენტის ტიპი

en: Normalized
ka: ნორმალიზებულია

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Min
ka: მინ

en: Sparse Count
ka: გაყოფილი დათვლა

en: Loop
ka: მარყუჟი

en: Buffer
ka: ბუფერი

en: Byte Length
ka: ბაიტის სიგრძე

en: Indices
ka: ინდექსები

en: Perspective
ka: პერსპექტივა

en: FOV
ka: ხედვის არე

en: Size Mag
ka: კამერის ზომა

en: Depth Far
ka: სიღრმე შორი

en: Depth Near
ka: სიღრმე ახლო

en: Blend Weights
ka: წონების შერევა

en: Instance Materials
ka: გაშვებული ასლის მასალები

en: Parent
ka: მშობელი

en: Skin
ka: კანი

en: Children
ka: ბავშვები

en: Light
ka: მსუბუქი

en: Visible
ka: ხილული

en: Joints
ka: შეერთებები

en: Godot Bone Node
ka: Godot ძვლის კვანძი

en: Mag Filter
ka: მაქს ფილტრი

en: Min Filter
ka: მინ ფილტრი

en: Cell
ka: უჯრედი

en: Octant Size
ka: ოქტანტის ზომა

en: Center X
ka: ცენტრის X

en: Center Y
ka: ცენტრის Y

en: Center Z
ka: ცენტრის Z

en: Priority
ka: პრიორიტეტი

en: Bake Navigation
ka: ცხობის ნავიგაცია

en: Bake Quality
ka: ცხობის ხარისხი

en: Region Size
ka: რეგიონის ზომა

en: Denoising
ka: ხმაურის მოცილება

en: Denoiser
ka: დენოიზერი

en: Beat Count
ka: დარტყმების რაოდენობა

en: Bar Beats
ka: დარტყმები

en: Loop Offset
ka: მარყუჟის წანაცვლება

en: Display Width
ka: ეკრანის სიგანე

en: Display to Lens
ka: ეკრანიდან ლინზამდე

en: Spawn Path
ka: აღმოცენების ბილიკი

en: Spawn Limit
ka: აღმოცენების ლიმიტი

en: Root Path
ka: საწყისი ბილიკი

en: Replication Interval
ka: რეპლიკაციის ინტერვალი

en: Delta Interval
ka: დელტას ინტერვალი

en: Visibility Update Mode
ka: ხილვადობის განახლების რეჟიმი

en: Refuse New Connections
ka: ახალი შეერთებების უარყოფა

en: Max Sync Packet Size
ka: მაქს. სინქრონიზაციის პაკეტის ზომა

en: Max Delta Packet Size
ka: მაქს. დელტა პაკეტის ზომა

en: Noise Type
ka: ხმაურის ტიპი

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Fractal
ka: ფრაქტალი

en: Octaves
ka: ოქტავები

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Ping Pong Strength
ka: პინგ-პონგის სიმაგრე

en: Cellular
ka: მობილური

en: Distance Function
ka: მანძილის ფუნქცია

en: Jitter
ka: თრთოლა

en: Return Type
ka: დასაბრუნებელი მნიშვნელობის ტიპი

en: Amplitude
ka: ამპლიტუდა

en: Fractal Type
ka: ფრაქტალის ტიპი

en: Fractal Octaves
ka: ფრაქტალური ოქტავები

en: Width
ka: სიგანე

en: Noise
ka: ხმაური

en: Seamless
ka: გამჭვირვალე

en: Invert
ka: ინვერსია

en: Localized Name
ka: ლოკალიზებული სახელი

en: Action Type
ka: ქმედების ტიპი

en: Toplevel Paths
ka: ზედა დონის ბილიკები

en: Interaction Profile Path
ka: ინტერაქციის პროფილის ბილიკი

en: Runtime Paths
ka: გაშვების გარემოს ბილიკები

en: Display Refresh Rate
ka: ეკრანის განახლების სიხშირე

en: Border Color
ka: საზღვრის ფერი

en: Hand
ka: ხელი

en: Motion Range
ka: მოძრაობის შუალედი

en: Hand Skeleton
ka: ხელის ჩონჩხი

en: Skeleton Rig
ka: ჩონჩხი

en: Bone Update
ka: ძვლის განახლება

en: Tracker
ka: ტრეკერი

en: Names
ka: სახელები

en: Strings
ka: სტრიქონები

en: Description URL
ka: აღწერის URL

en: Service Type
ka: სერვისის ტიპი

en: Write Mode
ka: ჩაწერის რეჟიმი

en: Supported Protocols
ka: მხარდაჭერილი პროტოკოლები

en: Session Mode
ka: სესიის რეჟიმი

en: Wi-Fi Remote Debug Host
ka: Wi-Fi დაშორებული გამართვის ჰოსტი

en: Export Format
ka: გატანის ფორმატი

en: Min SDK
ka: მინ. SDK

en: Target SDK
ka: სამიზნე SDK

en: Code
ka: კოდი

en: Package
ka: პაკეტი

en: Unique Name
ka: უნიკალური სახელი

en: Signed
ka: ხელმოწერილი

en: Exclude From Recents
ka: უახლესებიდან ამოღება

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: OpenGL Debug
ka: OpenGL-ის გამართვა

en: XR Features
ka: XR თვისებები

en: XR Mode
ka: XR რეჟიმი

en: Immersive Mode
ka: ჩაძირვადი რეჟიმი

en: Background Color
ka: ფონტის ფერი

en: User Data Backup
ka: მომხმარებლის მონაცემების მარქაფი

en: Allow
ka: დაშვება

en: Command Line
ka: ბრძანების ველი

en: Extra Args
ka: დამატებითი არგუმენტები

en: Public Key
ka: საჯარო გასაღები

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Custom Permissions
ka: წვდომების ხელით მითითება

en: Image Scale Mode
ka: გამოსახულების მასშტაბის რეჟიმი

en: Custom Image @2x
ka: მომხმარებლის გამოსახულება @2x

en: Custom Image @3x
ka: მომხმარებლის გამოსახულება @3x

en: Use Custom BG Color
ka: ფონის ფერის ხელით მითითება

en: Custom BG Color
ka: მომხმარებლის ფონის ფერი

en: Settings 58 X 58
ka: პარამეტრები 58 X 58

en: Settings 87 X 87
ka: პარამეტრები 87 X 87

en: Notification 40 X 40
ka: გაფრთხილება 40 X 40

en: Notification 60 X 60
ka: გაფრთხილება 60 X 60

en: Architecture
ka: არქიტექტურა

en: Extra Args SSH
ka: დამატებითი არგუმენტები SSH

en: Extra Args SCP
ka: დამატებითი არგუმენტები SCP

en: Run Script
ka: სკრიპტის გაშვება

en: Cleanup Script
ka: სკრიპტის მოსუფთავება

en: Distribution Type
ka: განაწილების ტიპი

en: Copyright Localized
ka: საავტორო უფლებები, ნათარგმნი

en: Export Angle
ka: კუთხის გატანა

en: Platform Build
ka: პლატფორმა აგება

en: SDK Version
ka: SDK-ის ვერსია

en: SDK Build
ka: SDK აგება

en: SDK Name
ka: SDK-ის სახელი

en: Xcode Version
ka: Xcode-ის ვერსია

en: Xcode Build
ka: Xcode-ის აგება

en: Codesign
ka: 'Codesign'

en: Installer Identity
ka: დამყენებლის იდენტიფიკატორი

en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

en: Certificate File
ka: სერტიფიკატის ფაილი

en: Provisioning Profile
ka: მუშაობისთვის მომზადების პროფილი

en: Custom File
ka: მომხმარებლის ფაილი

en: Disable Library Validation
ka: ბიბლიოთეკის გადამოწმების გათიშვა

en: Audio Input
ka: აუდიოს შეტანა

en: Address Book
ka: მისამართების წიგნი

en: Calendars
ka: კალენდრები

en: Apple Events
ka: Apple-ის მოვლენები

en: Debugging
ka: გამართვა

en: Network Server
ka: ქსელური სერვერი

en: Files User Selected
ka: ფაილები, რომლებიც მომხმარებელმა მონიშნა

en: Custom Options
ka: ხელით მითითებული პარამეტრები

en: Notarization
ka: ნოტარიალური დამოწმება

en: API Key
ka: API-ის გასაღები

en: API Key ID
ka: API გასაღების ID

en: Location Usage Description
ka: მდებარეობის გამოყენების აღწერა

en: Location Usage Description Localized
ka: მდებარეობის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Address Book Usage Description Localized
ka: მისამართების წიგნის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Calendar Usage Description
ka: კალენდრის გამოყენების აღწერა

en: Calendar Usage Description Localized
ka: კალენდრის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Photos Library Usage Description
ka: ფოტოების ბიბლიოთეკის გამოყენების აღწერა

en: Photos Library Usage Description Localized
ka: ფოტოების ბიბლიოთეკის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Desktop Folder Usage Description
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდის გამოყენების აღწერა

en: Desktop Folder Usage Description Localized
ka: სამუშაო მაგიდის საქაღალდის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Documents Folder Usage Description
ka: დოკუმენტების საქაღალდის გამოყენების აღწერა

en: Documents Folder Usage Description Localized
ka: დოკუმენტების საქაღალდის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Downloads Folder Usage Description Localized
ka: გადმოწერების საქაღალდის გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Network Volumes Usage Description Localized
ka: ქსელური ტომების გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Removable Volumes Usage Description Localized
ka: მოხსნადი ტომების გამოყენების აღწერა, ლოკალიზებული

en: Web
ka: ვები

en: Variant
ka: ვარიანტი

en: Thread Support
ka: ნაკადების მხარდაჭერა

en: VRAM Texture Compression
ka: VRAM ტექსტურის შეკუმშვა

en: Custom HTML Shell
ka: მომხმარებლის HTML გარსი

en: Experimental Virtual Keyboard
ka: ექსპერიმენტული ვირტუალური კლავიატურა

en: Timestamp
ka: დროის შტამპი

en: Modify Resources
ka: რესურსების ჩასწორება

en: File Version
ka: ფაილის ვერსია

en: Product Version
ka: პროდუქტის ვერსია

en: Company Name
ka: კომპანიის სახელი

en: Product Name
ka: პროდუქტის სახელი

en: File Description
ka: ფაილის აღწერა

en: Trademarks
ka: სავაჭრო ნიშნები

en: Export D3D12
ka: D3D12-ის გატანა

en: Sprite Frames
ka: სპრაიტის კადრები

en: Frame
ka: კადრი

en: Speed Scale
ka: სიჩქარის მასშტაბი

en: Centered
ka: შუაზე გასწორებული

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Pitch Scale
ka: ტრანსპონირება

en: Playing
ka: მიმდინარეობს დაკვრა

en: Autoplay
ka: ავტომატური დაკვრა

en: Attenuation
ka: ატენუაცია

en: Max Polyphony
ka: მაქს. პოლიფონია

en: Bus
ka: მატარებელი

en: Copy Mode
ka: კოპირების რეჟიმი

en: Anchor Mode
ka: მიმაგრებაის რეჟიმი

en: Ignore Rotation
ka: ტრიალის იგნორი

en: Process Callback
ka: პროცესის უკუგამოძახება

en: Left
ka: მარცხენა

en: Top
ka: თავში

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Bottom
ka: ბოლოში

en: Position Smoothing
ka: მდებარეობის მოგლუვება

en: Rotation Smoothing
ka: მობრუნების მოგლუვება

en: Drag
ka: გადათრევა

en: Horizontal Enabled
ka: ჰორიზონტალური ჩართულია

en: Vertical Enabled
ka: ვერტიკალური ჩართულია

en: Horizontal Offset
ka: ჰორიზონტალური წანაცვლება

en: Vertical Offset
ka: ვერტიკალური წანაცვლება

en: Left Margin
ka: მარცხენა ზღვარი

en: Top Margin
ka: ზედა ზღვარი

en: Right Margin
ka: მარჯვენა ზღვარი

en: Bottom Margin
ka: ქვედა ზღვარი

en: Draw Drag Margin
ka: გადათრევის საზღვრის დახატვა

en: Tweaks
ka: მცირე ცვლილებები

en: Fit Margin
ka: ჩატევის საზღვარი

en: Clear Margin
ka: საზღვრის გასუფთავება

en: Use Mipmaps
ka: მინირუკების გამოყენება

en: Emitting
ka: გამომსხივებელი

en: Randomness
ka: შემთხვევითობა

en: Drawing
ka: ნახატი

en: Local Coords
ka: ლოკალური კოორდინატები

en: Shape
ka: მოხაზულობა

en: Points
ka: წერტილები

en: Colors
ka: ფერები

en: Particle Flags
ka: ნაწილაკის ალმები

en: Direction
ka: მიმართულება

en: Spread
ka: გავრცელება

en: Gravity
ka: მიზიდულობა

en: Initial Velocity
ka: საწყისი სიჩქარე

en: Velocity Min
ka: მინ. სიჩქარე

en: Velocity Max
ka: მაქს. სიჩქარე

en: Velocity Curve
ka: სიჩქარის მრუდი

en: Linear Accel
ka: წრფივი აჩქარება

en: Accel Min
ka: აჩქარება მინ

en: Accel Max
ka: აჩქარება მაქს

en: Accel Curve
ka: აჩქარების მრუდი

en: Damping Min
ka: მინ. ჩახშობა

en: Damping Max
ka: მაქს. ჩახშობა

en: Damping Curve
ka: ჩახშობის მრუდი

en: Angle
ka: კუთხე

en: Angle Curve
ka: კუთხის მრუდ

en: Scale Amount Min
ka: მასშტაბის რაოდენობის მინ

en: Scale Amount Max
ka: მასშტაბის რაოდენობის მაქს

en: Scale Amount Curve
ka: რაოდენობის მრუდის მასშტაბი

en: Split Scale
ka: გაყოფის მასშტაბი

en: Scale Curve X
ka: მრუდის X-ის მასშტაბი

en: Scale Curve Y
ka: მრუდის Y-ის მასშტაბი

en: Hue Variation
ka: ტონის ვარიაცია

en: Variation Min
ka: ვარიაცია მინ

en: Variation Max
ka: ვარიაცია მაქს

en: Variation Curve
ka: ვარიაცია ბმული

en: Speed Min
ka: მინ სიჩქარე

en: Speed Max
ka: მაქს სიჩქარე

en: Speed Curve
ka: სიჩქარის მრუდი

en: Offset Min
ka: მინ წანაცვლება

en: Offset Max
ka: მაქს წანაცვლება

en: Offset Curve
ka: წანაცვლების მრუდი

en: Amount Ratio
ka: რაოდენობის პროპორცია

en: Interp to End
ka: ინტერპოლაცია ბოლომდე

en: Interpolate
ka: ინტერპოლაცია

en: Base Size
ka: ძირითადი ზომა

en: Trails
ka: კვალები

en: Sections
ka: ჭრილები

en: Editor Only
ka: მხოლოდ, რედაქტორი

en: Energy
ka: ენერგია

en: Blend Mode
ka: შერევის რეჟიმი

en: Shadow
ka: ჩრდილი

en: Filter Smooth
ka: გლუვი გაფილტვრა

en: Closed
ka: დახურულია

en: Cull Mode
ka: გადარჩევის რეჟიმი

en: SDF Collision
ka: SDF შეჯახება

en: Occluder Light Mask
ka: ოკლუდატორის სინათლის ნიღაბი

en: Width Curve
ka: სიგანის მრუდი

en: Default Color
ka: ნაგულისხმები ფერი

en: Fill
ka: შევსება

en: Gradient
ka: გრადაცია

en: Texture Mode
ka: ტექსტურის რეჟიმი

en: Joint Mode
ka: გაერთიანების რეჟიმი

en: Border
ka: საზღვარი

en: Antialiased
ka: მომრგვალებული

en: Path Desired Distance
ka: ბილიკის სასურველი დაშორება

en: Navigation Layers
ka: ნავიგაციის ფენები

en: Pathfinding Algorithm
ka: ბილიკის პოვნის ალგორითი

en: Avoidance Enabled
ka: თავიდან აცილება ჩართულია

en: Neighbor Distance
ka: მეზობლის დაშორება

en: Time Horizon Agents
ka: დროის ჰორიზონტის აგენტები

en: Time Horizon Obstacles
ka: დროის ჰორიზონტის წინააღმდეგობები

en: Max Speed
ka: მაქს. სიჩქარე

en: Avoidance Layers
ka: თავიდან აცილების ფენები

en: Avoidance Mask
ka: თავიდან აცილების ნიღაბი

en: Avoidance Priority
ka: თავიდან აცილების პრირიტეტი

en: Use Custom
ka: მორგებულის გამოყენება

en: Path Custom Color
ka: ბილიკის ფერის მორგება

en: Path Custom Point Size
ka: ბილიკის მორგებული ბილიკის ზომა

en: Path Custom Line Width
ka: ბილიკის ხაზის სიგანის ხელით მითითება

en: Bidirectional
ka: ორმხრივი

en: Start Position
ka: საწყისი მდებარეობა

en: End Position
ka: საბოლოო მდებარეობა

en: Enter Cost
ka: შეიყვანეთ ღირებულება

en: Vertices
ka: წვეროები

en: NavigationMesh
ka: ნავიგაციის ბადე

en: Navigation Polygon
ka: ნავიგაციის პოლიგონი

en: Use Edge Connections
ka: წიბო მიერთებების გამოყენება

en: Skew
ka: გადახრა

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Autoscroll
ka: ავტოჩოჩია

en: Begin
ka: დაწყება

en: End
ka: დასასრული

en: Scroll
ka: ჩამოქაჩვა

en: Base Offset
ka: საბაზისო წანაცვლება

en: Motion
ka: მოძრაობა

en: Mirroring
ka: ანარეკლი

en: Curve
ka: მრუდი

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

en: Progress Ratio
ka: მიმდინარეობის შეფარდება

en: Rotates
ka: ბრუნავს

en: Monitoring
ka: მონიტორინგი

en: Point
ka: წერტილი

en: Point Unit Distance
ka: წერტილის ერთეულის დაშორება

en: Point Center
ka: ცენტრზე მითითება

en: Linear Damp
ka: წრფივი ჩახშობა

en: Audio Bus
ka: აუდიომატარებელი

en: Motion Mode
ka: მოძრაობის რეჟიმი

en: Up Direction
ka: მიმართულება მაღლა

en: Slide on Ceiling
ka: სახურავზე გადაცურება

en: Floor
ka: სართული

en: Constant Speed
ka: მუდმივი სიჩქარე

en: Block on Wall
ka: ბლოკი კედელზე

en: Snap Length
ka: მიბმის სიგრძე

en: Floor Layers
ka: სართულის ფენები

en: Wall Layers
ka: კედლის ფენები

en: Disable Mode
ka: რეჟიმის გათიშვა

en: Build Mode
ka: აგების რეჟიმი

en: Disabled
ka: გამოირთო

en: One Way Collision
ka: ერთმხრივი დაჯახება

en: Margin
ka: ზღვარი

en: Debug Color
ka: გამართვის ფერი

en: Length
ka: სიგრძე

en: Stiffness
ka: სიმყიფე

en: Node A
ka: კვანძი A

en: Node B
ka: კვანძი B

en: Disable Collision
ka: შეჯახების გათიშვა

en: Softness
ka: სირბილე

en: Lower
ka: დაწევა

en: Upper
ka: ზედა

en: Motor
ka: მოტორი

en: Target Velocity
ka: სამიზნის სიჩქარე

en: Bone 2D Nodepath
ka: ძვლის 2D Nodepath

en: Bone 2D Index
ka: ძვლის 2D ინდექსი

en: Target Position
ka: სამიზნის მდებარეობა

en: Areas
ka: ადგილები

en: Mass Distribution
ka: მასის განაწილება

en: Center of Mass Mode
ka: მასის ცენტრის რეჟიმი

en: Deactivation
ka: დეაქცივაცია

en: Sleeping
ka: მძინარე

en: Lock Rotation
ka: ტრიალის დაბლოკვა

en: Freeze
ka: გაყინვა

en: Freeze Mode
ka: გაყინვის რეჟიმი

en: Solver
ka: ამომხსნელი

en: Custom Integrator
ka: მომხმარებლის ინტეგრატორი

en: Continuous CD
ka: უწყვეტი CD

en: Linear
ka: ხაზოვანი

en: Damp Mode
ka: ჩახშობის რეჟიმი

en: Constant Forces
ka: მუდმივი ძალები

[ctx: Physics]
en: Force
ka: ძალით

en: Constant Linear Velocity
ka: მუდმივი წრფივი სიჩქარე

en: Constant Angular Velocity
ka: მუდმივი კუთხური სიჩქარე

en: Texture Normal
ka: ტექსტურის ნორმალი

en: Texture Pressed
ka: ტექსტურაზე დაჭერილია

en: UV
ka: ულტრაიისფერი გამოსხივება

en: Remote Path
ka: დაშორებული ბილიკი

en: Use Global Coordinates
ka: გლობალური კოორდინატების გამოყენება

en: Update
ka: განახლება

en: Bone Angle
ka: ძვლის კუთხე

en: Editor Settings
ka: რედაქტორის პარამეტრი

en: Rest
ka: პაუზა

en: Modification Stack
ka: ცვლილების სტეკი

en: Filter Clip Enabled
ka: ფილტრის კლიპი ჩართულია

en: Collision Animatable
ka: შეჯახება ანიმირებადია

en: Collision Visibility Mode
ka: შეჯახების ხილვადობის რეჟიმი

en: Navigation Visibility Mode
ka: ნავიგაციის ხილვადობის რეჟიმი

en: Y Sort Origin
ka: Y დალაგების წყარო

en: Enabling
ka: ჩართვა

en: Node Path
ka: კვანძის ბილიკი

en: Doppler Tracking
ka: დოპლერის დევნება

en: Attenuation Model
ka: ატენუაციის მოდელი

en: Max dB
ka: მაქს დბ

en: Degrees
ka: გრადუსი

en: Filter Attenuation dB
ka: ატენუაციის ფილტრი დბ

en: dB
ka: დბ

en: Doppler
ka: დოპლერი

en: Tracking
ka: ტრეკინგი

en: Bone Name
ka: ძვლის სახელი

en: Bone Idx
ka: ძვლის Idx

en: Override Pose
ka: პოზის გადაფარვა

en: Keep Aspect
ka: ფარდობის შენარჩუნება

en: Compositor
ka: კომპოზიტორი

en: Projection
ka: პროექცია

en: Near
ka: ახლოს

en: Far
ka: შორს

en: Ring Radius
ka: რგოლის რადიუსი

en: Rotate Y
ka: შებრუნება Y

en: Disable Z
ka: Z-ის გათიშვა

en: Scale Curve Z
ka: მრუდის Z-ის მასშტაბი

en: Albedo
ka: ალბედო

[ctx: Geometry]
en: Normal
ka: ნორმალური

en: Parameters
ka: პარამეტრები

en: Emission Energy
ka: გამოსხივების ენერგია

en: Normal Fade
ka: ნორმალური მინავლება

en: Vertical Fade
ka: ვერტიკალური მინავლება

en: Upper Fade
ka: ზედა მინავლება

en: Lower Fade
ka: ქვედა მინავლება

en: Transform Align
ka: გადაყვანის სწორება

en: Thickness
ka: სისქე

en: Bake Mask
ka: ცხობის ნიღაბი

en: Update Mode
ka: განახლების რეჟიმი

en: Follow Camera Enabled
ka: კამერის მიყოლა ჩართულია

en: Directionality
ka: მიმართულება

en: Skeleton Path
ka: ჩონჩხის ბილიკი

en: Layer Mask
ka: ფენის ნიღაბი

en: Begin Margin
ka: დაწყების ზღვარი

en: End Margin
ka: დასასრულის საზღვარი

en: Fade Mode
ka: მინავლების რეჟიმი

en: Pixel Size
ka: პიქსელის ზომა

en: Flags
ka: ალმები

en: Shaded
ka: დაჩრდილული

en: Fixed Size
ka: ფიქსირებული ზომა

en: Alpha Hash Scale
ka: ალფა ჰეშის მასშტაბი

en: Texture Filter
ka: ტექსტურის ფილტრი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Outline Modulate
ka: კონტური მოდულაცია

en: Font
ka: ფონტი

en: Horizontal Alignment
ka: ჰორიზონტალური სწორება

en: Vertical Alignment
ka: ვერტიკალური სწორება

en: Uppercase
ka: მაღალირეგისტრი

en: Justification Flags
ka: დამტკიცების ალმები

en: Text Direction
ka: ტექსტის მიმართულება

en: Temperature
ka: ტემპერატურა

en: Projector
ka: პროექტორი

en: Angular Distance
ka: კუთხური დაშორება

en: Negative
ka: უარყოფითი

en: Specular
ka: ამრეკლავი

en: Bake Mode
ka: ცხობის რეჟიმი

en: Reverse Cull Face
ka: კულინგის ზედაპირის შებრუნება

en: Transmittance Bias
ka: გამტარობის წანაცვლება

en: Blur
ka: ბუნდოვნება

en: Split 1
ka: გაყოფა 1

en: Split 2
ka: გაყოფა 2

en: Split 3
ka: გაყოფა 3

en: Pancake Size
ka: Pancake-ის ზომა

en: Sky Mode
ka: ცის რეჟიმი

en: Shadow Mode
ka: ჩრდილის რეჟიმი

en: Spot
ka: წერტილოვანი

en: Angle Attenuation
ka: კუთხის ატენუაცია

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Directional
ka: მიმართული

en: Use Texture for Bounces
ka: ტექსტურს გამოყენება ხტუნვისთვის

en: Interior
ka: ინტერიერი

en: Use Denoiser
ka: დენოიზერის გამოყენება

en: Denoiser Strength
ka: დენოიზერის სიძლიერე

en: Texel Scale
ka: ტექსტურის მასშტაბი

en: Max Texture Size
ka: მაქს. ტექსტურის ზომა

en: Custom Sky
ka: მომხმარებლის ცა

en: Custom Color
ka: ფერის არჩევა

en: Custom Energy
ka: მორგებული ენერგია

en: Gen Probes
ka: გენ ზონდები

en: Target Node
ka: სამიზნე კვანძი

en: From
ka: ვისგან

en: Path Height Offset
ka: ბილიკის სიმაღლის წანაცვლება

en: Use 3D Avoidance
ka: 3D თავიდან აცილების გამოყენება

en: Keep Y Velocity
ka: Y სიჩქარის შენარჩუნება

en: Navigation Mesh
ka: ნავიგაციის ბადე

en: Rotation Edit Mode
ka: მობრუნების ჩასწორების რეჟიმი

en: Rotation Order
ka: ბრუნვის მიმდევრობა

en: Top Level
ka: ზედა დონე

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Bake
ka: ცხობა

en: Rotation Mode
ka: მობრუნების რეჟიმი

en: Tilt Enabled
ka: მოხრა ჩართულია

en: Wind
ka: ქარი

en: Attenuation Factor
ka: ატენუაციის ფაქტორი

en: Source Path
ka: წყაროს ბილიკი

en: Capture on Drag
ka: გადაღება გადათრევისას

en: Relaxation
ka: მოშვება

en: Linear Limit
ka: წრფივი შეზღუდვა

en: Upper Distance
ka: ზედა დაშორება

en: Lower Distance
ka: ქვედა დაშორება

en: Restitution
ka: დაბრუნება

en: Linear Motor
ka: წრფივი ძრავა

en: Linear Spring
ka: წრფივი ზამბარა

en: Angular Motor
ka: კუთხოვანი ძრავა

en: Angular Spring
ka: კუთხოვანი ზამბარა

en: Params
ka: პარამეტრები

en: Max Impulse
ka: მაქს იმპულსი

en: Solver Priority
ka: ამომხსნელის პრიორიტეტი

en: Exclude Nodes From Collision
ka: კვანძების გამორიცხვა შეჯახებიდან

en: Linear Motion
ka: წრფივი გადაადგილება

en: Linear Ortho
ka: წრფივი ორთო

en: Angular Motion
ka: კუთხოვანი მოძრაობა

en: Angular Ortho
ka: კუთხოვანი ორთო

en: Joint Constraints
ka: შეერთების შეზღუდვები

en: Angular Limit Enabled
ka: კუთხური შეზღუდვა ჩართულია

en: Angular Limit Upper
ka: კუთხური შეზღუდვა ზედა

en: Angular Limit Lower
ka: კუთხური შეზღუდვის მინ

en: Angular Limit Softness
ka: კუთხური შეზღუდვის სირბილე

en: Angular Limit Relaxation
ka: კუთხური შეზღუდვის მოშვება

en: Linear Limit Upper
ka: წრფივი ლიმიტი ზედა

en: Linear Limit Lower
ka: წრფივი ლიმიტი ქვედა

en: Linear Limit Softness
ka: წრფივი ლიმიტის სირბილე

en: Linear Limit Restitution
ka: წრფივი ლიმიტის დაბრუნება

en: Angular Limit Restitution
ka: კუთხური შეზღუდვის დაბრუნება

en: Linear Limit Enabled
ka: წრფივი ლიმიტი ჩართულია

en: Linear Spring Enabled
ka: წრფივი ზამბარა ცართულია

en: Linear Spring Stiffness
ka: წრფივი ზამბარის სიმყიფე

en: Linear Equilibrium Point
ka: წრფივი ტოლობის წერტილი

en: Linear Restitution
ka: წრფივი დაბრუნება

en: Linear Damping
ka: წრფივი ჩახშობა

en: Angular Restitution
ka: კუთხოვანი დაბრუნება

en: Angular Damping
ka: კუთხური ჩახშობა

en: Angular Spring Enabled
ka: კუთხოვანი ზამბარა ჩართულია

en: Friction
ka: ხახუნი

en: Bounce
ka: ხტუნვა

en: Linear X
ka: წრფივი X

en: Linear Y
ka: წრფივი Y

en: Linear Z
ka: წრფივი Z

en: Pinned Points
ka: მიმაგრებული წერტილები

en: Attachments
ka: დანართი

en: Point Index
ka: წერტილის ინდექსი

en: Parent Collision Ignore
ka: მშობლის შეჯახების გამოტოვება

en: Use as Traction
ka: გასათრევად გამოყენება

en: Wheel
ka: ბორბალი

en: Friction Slip
ka: ხახუნი სრიალი

en: Suspension
ka: სუსპენზია

en: Travel
ka: მოგზაურობა

en: Max Force
ka: მაქს ძალა

en: Box Projection
ka: ყუთის პროექცია

en: Enable Shadows
ka: ჩრდილების ჩართვა

en: Reflection Mask
ka: არეკვლის ნიღაბი

en: Ambient
ka: გარემოს განათება

en: Color Energy
ka: ფერის ენერგია

en: Profile
ka: პროფილი

en: Motion Scale
ka: მოძრაობის მასშტაბი

en: Show Rest Only
ka: მხოლოდ, დარჩენილის ჩვენება

en: Modifier
ka: შემცვლელი

en: Root Bone
ka: ძირითადი ძვალი

en: Target
ka: სამიზნე

en: Magnet
ka: მაგნიტი

en: Min Distance
ka: მინ. დაშორება

en: Max Iterations
ka: მაქს. იტერაციები

en: Active
ka: აქტიური

en: Position Offset
ka: მდებარეობის წანაცვლება

en: Sorting
ka: დალაგება

en: Geometry
ka: გეომეტრია

en: Transparency
ka: გამჭვირვალობა

en: Global Illumination
ka: გლობალური განათება

en: Dynamic Range
ka: დინამიკური შუალედი

en: Propagation
ka: გავრცელება

en: Pose
ka: პოზა

en: World Scale
ka: სამყაროს მასშტაბი

en: Play Mode
ka: დაკვრის რეჟიმი

en: Sync
ka: სინქრონიზაცია

en: Mix Mode
ka: შერევის რეჟიმი

en: Fadein Time
ka: გამოჩენის დრო

en: Fadein Curve
ka: გამოჩენის მრუდი

en: Fadeout Curve
ka: მინავლების მრუდი

en: Auto Restart
ka: ავტომატური გადატვირთვა

en: Autorestart
ka: ავტოგადატვირთვა

en: Delay
ka: დაყოვნება

en: Random Delay
ka: შემთხვევითი დაყოვნება

en: Xfade Curve
ka: Xfade-ის მრუდი

en: Input Count
ka: შეყვანის რაოდენობა

en: Request
ka: მოთხოვნა

en: Internal Active
ka: შიდა აქტიურია

en: Add Amount
ka: რაოდენობის დამატება

en: Blend Amount
ka: შერევების რაოდენობა

en: Sub Amount
ka: რაოდენობის გამოკლება

en: Current Index
ka: მიმდინარე ინდექსი

en: Current State
ka: მიმდინარე მდგომარეობა

en: Transition Request
ka: გარდასვლის მოთხოვნა

en: Libraries
ka: ბიბლიოთეკები

en: Reset on Save
ka: ჩამოყრა შენახვისას

en: Root Node
ka: Root კვანძი

en: Track
ka: ტრეკი

en: Callback Mode
ka: უკუგამოძახების რეჟიმი

en: Reset
ka: ჩამოყრა

en: Switch
ka: გადართვა

en: Switch Mode
ka: გადართვის რეჟიმი

en: Advance
ka: დამატებით

en: Condition
ka: მდგომარეობა

en: Expression
ka: გამოსახულება

en: State Machine Type
ka: მდგომარეობის მანქანის ტიპი

en: Reset Ends
ka: ჩამოყრა ასრულებს

en: Current Animation
ka: მიმდინარე ანიმაცია

en: Playback Options
ka: დაკვრის პარამეტრები

en: Default Blend Time
ka: ნაგულისხმევი შერევის დრო

en: Tree Root
ka: ხის საწყისი

en: Anim Player
ka: ანიმაციის დამკვრელი

en: Animation Path
ka: ანიმაციის ბილიკი

en: Ratio
ka: პროპორციები

en: Stretch Mode
ka: გაწელვის რეჟიმი

en: Alignment
ka: სწორება

en: Button Pressed
ka: ღილაკი დაჭერილია

en: Action Mode
ka: ქმედების რეჟიმი

en: Text Behavior
ka: ტექსტის ქცევა

en: Clip Text
ka: კლიპის ტექსტი

en: Icon Behavior
ka: ხატულის ქცევა

en: Icon Alignment
ka: ხატულების სწორება

en: Vertical Icon Alignment
ka: ვერტიკალური ხატულის სწორება

en: Line Folding
ka: ხაზის გაკეცვა

en: Draw Line Numbers
ka: ხაზის ნომრების დახატვა

en: Zero Pad Line Numbers
ka: ხაზის ნომრები ნულებით შეივსება

en: Delimiters
ka: გამყოფები

en: Comments
ka: კომენტარები

en: Code Completion
ka: კოდის დასრულება

en: Prefixes
ka: პრეფიქსები

en: Indentation
ka: სწორება

en: Use Spaces
ka: გამოტოვებების გამოყენება

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Auto Brace Completion
ka: ფრჩხილების ავტომატური დახურვა

en: Highlight Matching
ka: დამთხვევის გამოკვეთა

en: Pairs
ka: წყვილები

en: Color Mode
ka: ფერის რეჟიმი

en: Deferred Mode
ka: გადადებული რეჟიმი

en: Picker Shape
ka: ამრჩევის ფორმა

en: Customization
ka: ხელით შეტანილი ცვლილებები

en: Color Modes Visible
ka: ფერის რეჟიმები ხილულია

en: Theme Overrides
ka: თემა გადაფარავს

en: Constants
ka: კონსტანტები

en: Font Sizes
ka: ფონტის ზომები

en: Styles
ka: სტილები

en: Clip Contents
ka: კლიპის შემცველობა

en: Custom Minimum Size
ka: მინიმალური ზომის მორგება

en: Layout Direction
ka: განლაგების მიმართულება

en: Layout Mode
ka: განლაგების რეჟიმი

en: Anchors Preset
ka: ღუზის პრესეტი

en: Anchor Points
ka: მიმაგრების წერტილი

en: Anchor Offsets
ka: მიმაგრების წანაცვლებები

en: Stretch Ratio
ka: გაწელვის ფარდობა

en: Localization
ka: ლოკალიზაცია

en: Tooltip
ka: მინიშნება

en: Focus
ka: ფოკუსი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Previous
ka: წინა

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Default Cursor Shape
ka: ნაგულისხმევი კურსორის ფორმა

en: Type Variation
ka: ტიპის ვარიაცია

en: Dialog
ka: ფანჯარა

en: Hide on OK
ka: დამალვა დიახზე დაჭერისას

en: Close on Escape
ka: დახურვა Escape ღილაკით

en: Root Subfolder
ka: საწყისი ქვესაქაღალდე

en: Folded
ka: გაკეცილი

en: Title
ka: სათაური

en: Show Grid
ka: ბადის ჩვენება

en: Snapping Enabled
ka: მიბმა ჩართულია

en: Snapping Distance
ka: მიბმის მანძილი

en: Panning Scheme
ka: პანორამირების სქემა

en: Right Disconnects
ka: მარჯვენა თიშავს

en: Connection Lines
ka: მიერთების ხაზები

en: Curvature
ka: სიმრუდე

en: Zoom Min
ka: მინიმალური გადიდება

en: Zoom Max
ka: მაქსიმალური გადიდება

en: Zoom Step
ka: გადიდების ბიჯები

en: Show Menu
ka: მენიუს ჩვენება

en: Show Zoom Buttons
ka: გადიდებისღილაკების ჩვენება

en: Selected
ka: მონიშნული

en: Allow Reselect
ka: თავიდან არჩევის დაშვება

en: Allow RMB Select
ka: RMB მონიშვნის დაშვება

en: Allow Search
ka: ძებნის დაშვება

en: Items
ka: ელემენტები

en: Icon Mode
ka: ხატულის რეჟიმი

en: Icon Scale
ka: ხატულის მასშტაბი

en: Fixed Icon Size
ka: ფიქსირებული ხატულის ზომა

en: Label Settings
ka: ჭდის მორგება

en: Displayed Text
ka: ნაჩვენები ტექსტი

en: Visible Ratio
ka: ხილული ფარდობა

en: Max Length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Expand to Text Length
ka: გაფართოება ტექსტის სიგრძემდე

en: Virtual Keyboard Enabled
ka: ვირტუალური კლავიატურა ჩართულია

en: Virtual Keyboard Type
ka: ვირტუალური კლავიატურის ტიპი

en: Clear Button Enabled
ka: გასუფთავების ღილაკი ჩართულია

en: Middle Mouse Paste Enabled
ka: თაგუნას შუა წკაპით ჩასმა ჩართულია

en: Selecting Enabled
ka: მონიშვნა ჩართულია

en: Deselect on Focus Loss Enabled
ka: მონიშვნის მოხსნა ფოკუსის დაკარგვისას ჩართულია

en: Drag and Drop Selection Enabled
ka: მონიშნულის გადათრევა/დაგდება ჩართულია

en: Right Icon
ka: მარჯვენა ხატულა

en: Select All on Focus
ka: ყველას მონიშვნა ფოკუსის მიღებისას

en: Blink
ka: ციმციმი

en: Column
ka: სვეტები

en: Force Displayed
ka: ნაჩვენებია ძალით

en: Secret
ka: საიდუმლო

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Start Index
ka: ინდექსის დასაწყისი

en: Switch on Hover
ka: გადართვა გადატარებისას

en: Region Rect
ka: მართკუთხედი რეგიონი

en: Hide on Item Selection
ka: დამალვა ელემენტის მონიშვნისას

en: Hide on Checkable Item Selection
ka: დამალვა მონიშვნადი ელემენტის არჩევისას

en: Hide on State Item Selection
ka: დამალვა მდგომარეობის ელემენტის არჩევისას

en: Fill Mode
ka: შევსების რეჟიმი

en: Show Percentage
ka: პროცენტული მაჩვენებლის ჩვენება

en: Step
ka: ბიჯი

en: Page
ka: გვერდი

en: Exp Edit
ka: გამოს. ჩასწორება

en: Rounded
ka: მომრგვალებული

en: Border Width
ka: საზღვრის სიგანე

en: Elapsed Time
ka: გასული დრო

en: Outline
ka: კონტური

en: Glyph Index
ka: გლიფების ინდექსი

en: Glyph Count
ka: გლიფების რაოდენობა

en: BBCode Enabled
ka: BBCode ჩართულია

en: Fit Content
ka: შემცველობის ჩატევა

en: Tab Size
ka: ჩანართის ზომა

en: Markup
ka: მარქაფი

en: Custom Effects
ka: მომხმარებლის ეფექტები

en: Threaded
ka: ნაკადებით

en: Progress Bar Delay
ka: მიმდინარეობის ზოლის დაყოვნება

en: Text Selection
ka: მონიშნული ტექსტი

en: Selection Enabled
ka: მონიშვნა ჩართულია

en: Custom Step
ka: ბიჯის მორგება

en: Follow Focus
ka: ფოკუსის მიყოლა

en: Horizontal Custom Step
ka: ჰორიზონტალური მომხმარებლის ნაბიჯი

en: Vertical Custom Step
ka: ვერტიკალური მომხმარებლის ნაბიჯი

en: Horizontal Scroll Mode
ka: ჰორიზონტალური გადახვევის რეჟიმი

en: Vertical Scroll Mode
ka: ვერტიკალური გადახვევის რეჟიმი

en: Scroll Deadzone
ka: მკვდარიზონის ჩოჩია

en: Scrollable
ka: გადახვევადი

en: Ticks on Borders
ka: წერტილები საზღვრებზე

en: Update on Text Changed
ka: განახლება ტექსტის ცვლილებისას

en: Custom Arrow Step
ka: მომხმარებლის ისრის ნაბიჯი

en: Split Offset
ka: გაყოფის წანაცვლება

en: Collapsed
ka: აკეცვა

en: Stretch Shrink
ka: გაწელვა შემჭიდროვება

en: Current Tab
ka: მიმდინარე ჩანართი

en: Tab Alignment
ka: ჩანართის სწორება

en: Clip Tabs
ka: ჩანართების წაკვეთა

en: Max Tab Width
ka: მაქს ჩანართის სიგანე

en: Drag to Rearrange Enabled
ka: გადათრევა გადასალაგებლად ჩართულია

en: Scroll to Selected
ka: გადახვევა მონიშნულამდე

en: Tabs
ka: ჩანართები

en: Tab Focus Mode
ka: ჩანართის ფოკუსის რეჟიმი

en: Wrap Mode
ka: გადატანის რეჟიმი

en: Smooth
ka: რბილი

en: Draw
ka: ხატვა

en: Draw When Editable Disabled
ka: დახატვა, როცა ჩასწორებადი გათიშულია

en: Multiple
ka: მრავალი

en: Visual Whitespace
ka: ვიზუალური გამოტოვება

en: Control Chars
ka: საკონტროლო სიმბოლოები

en: Spaces
ka: სივრცეები

[ctx: Ordinary]
en: Normal
ka: ნორმალური

en: Hover
ka: გადატარება

en: Focused
ka: მონიშნული

en: Click Mask
ka: წკაპის ნიღაბი

en: Ignore Texture Size
ka: ტექსტურის ზომის იგნორი

en: Center Offset
ka: ცენტრის წანაცვლება

en: Nine Patch Stretch
ka: გაწელვა 9 ადგილამდე

en: Stretch Margin
ka: გაწელვის საზღვარი

en: Under
ka: ქვემოდან

en: Over
ka: ზემოთ

en: Tint
ka: ტონი

en: Expand Mode
ka: გაფართოების რეჟიმი

en: Hide Folding
ka: გაკეცვის დამალვა

en: Enable Recursive Folding
ka: რეკურსიული დაკეცვის ჩართვა

en: Hide Root
ka: საწყისის დამალვა

en: Scroll Horizontal Enabled
ka: გადახვევა ჰორიზონტალურად ჩართულია

en: Scroll Vertical Enabled
ka: გადახვევა ვერტიკალურად ჩართულია

en: Audio Track
ka: აუდიობილიკი

en: Paused
ka: შეჩერებული

en: Expand
ka: გაფართოება

en: Self Modulate
ka: თვითმოდულაცია

en: Clip Children
ka: კლიპის შვილები

en: Ordering
ka: დალაგება

en: Y Sort Enabled
ka: Y დალაგება ჩართულია

en: Diffuse
ka: დიფუზია

en: Timeout
ka: მოლოდინის ვადა

en: Transfer Mode
ka: გადაცემის რეჟიმი

en: Transfer Channel
ka: გადაცემის არხი

en: Physics Priority
ka: ფიზიკის პრიორიტეტი

en: Thread Group
ka: ნაკადების ჯგუფი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Group Order
ka: ჯგუფის მიმდევრობა

en: Messages
ka: შეტყობინებები

en: Auto Translate
ka: ავტომატური თარგმანი

en: Editor Description
ka: რედაქტორის აღწერა

en: Time Left
ka: დარჩენილი დრო

en: Debug Collisions Hint
ka: შეჯახებების მინიშნების გამართვა

en: Debug Paths Hint
ka: ბილიკის მინიშნების გამართვა

en: Debug Navigation Hint
ka: ნავიგაციის მინიშნების გამართვა

en: Shapes
ka: მოყვანილობები

en: Paths
ka: ბილიკები

en: Geometry Width
ka: გეომეტრიის სიგანე

en: Max Contacts Displayed
ka: მაქს ნაჩვენები კონტაქტები

en: Viewport
ka: ჩვენების არე

en: Transparent Background
ka: გამჭვირვალე ფონი

en: Anti Aliasing
ka: მომრგვალება

en: Snap
ka: მიბმა

en: Snap 2D Transforms to Pixel
ka: 2D გარდაქმნების მიბმა პიქსელზე

en: Positional Shadow
ka: პოზიციური ჩრდილი

en: Oversize
ka: ძალიან დიდი

en: Default Environment
ka: ნაგულისხმევი გარემო

en: Menu
ka: მენიუ

en: Autostart
ka: ავტოგაშვება

en: Viewport Path
ka: ჩვენების არის ბილიკი

en: Disable 3D
ka: 3D-ის გათიშვა

en: World 3D
ka: სამყარო 3D

en: Scaling 3D
ka: 3D-ის დამასშტაბება

en: Scaling 3D Mode
ka: 3D-ის დამასშტაბების რეჟიმი

en: Scaling 3D Scale
ka: 3D-ის დამასშტაბების მასშტაბი

en: Canvas Items
ka: ტილოს ელემენტები

en: Enable 2D
ka: 2D-ის ჩართვა

en: Enable 3D
ka: 3D-ის ჩართვა

en: Disable Input
ka: შეყვანის გათიშვა

en: 16 Bits
ka: 16 ბიტიანი

en: Size 2D Override
ka: ზომა 2D გადაფარავს

en: Clear Mode
ka: გასუფთავების რეჟიმი

en: Current Screen
ka: მიმდინარე ეკრანი

en: Mouse Passthrough Polygon
ka: თაგუნა მრავალკუთხედში გაივლის

en: Transient
ka: შუალედური

en: Exclusive
ka: ექსკლუზიური

en: Min Size
ka: მინ. ზომა

en: Max Size
ka: მაქს. ზომა

en: Content Scale
ka: შემცველობის მასშტაბი

en: Layer Names
ka: ფენის სახელები

en: 2D Physics
ka: 2D ფიზიკა

en: 2D Navigation
ka: 2D ნავიგაცია

en: 3D Physics
ka: 3D ფიზიკა

en: 3D Navigation
ka: 3D ნავიგაცია

en: Segments
ka: სეგმენტები

en: Sampling
ka: სემპლინგი

en: Partition Type
ka: დანაყოფის ტიპი

en: Parsed Collision Mask
ka: დამუშავებული შეჯახების ნიღაბი

en: Source Geometry Group Name
ka: წყარო გეომეტრიის ჯგუფის სახელი

en: Cells
ka: უჯრედები

en: Slide on Slope
ka: დახრაზე დაცურება

en: Execution Mode
ka: შესრულების რეჟიმი

en: Target Nodepath
ka: სამიზნე Nodepath

en: Tip Nodepath
ka: ბოლო Nodepath

en: Default Joint Settings
ka: ნაგულისხმევი საერთო პარამეტრები

en: Bone Index
ka: ძვლების ინდექსი

en: Bone 2D Node
ka: ძვლის 2D კვანძი

en: Physical Bone Chain Length
ka: ფიზიკური ძვლის ჯაჭვის სიგრძე

en: Target Minimum Distance
ka: სამიზნის მინ. დაშორება

en: Target Maximum Distance
ka: სამიზნის მაქს. დაშორება

en: Flip Bend Direction
ka: გადაბრუნების მიმართულება

en: Modification Count
ka: ცვლილების რაოდენობა

en: Right Side
ka: მარჯვენა მხარე

en: Right Corner
ka: მარჯვენა კუთხე

en: Bottom Right Side
ka: ქვედა მარჯვენა მხარე

en: Bottom Right Corner
ka: ქვედა მარჯვენა კუთხე

en: Bottom Side
ka: ქვედა მხარე

en: Bottom Corner
ka: ფსკერის კუთხე

en: Bottom Left Side
ka: ქვედა მარცხენა მხარე

en: Bottom Left Corner
ka: ქვედა მარცხენა კუთხე

en: Left Side
ka: მარცხენა მხარე

en: Left Corner
ka: მარცხენა კუთხე

en: Top Left Side
ka: ზედა მარცხენა

en: Top Left Corner
ka: ზედა მარცხენა კუთხე

en: Top Side
ka: ზედა მხარე

en: Top Corner
ka: ზედა კუთხე

en: Top Right Side
ka: ზედა მარჯვენა მხარე

en: Top Right Corner
ka: ზედა მარჯვენა კუთხე

en: Custom Data
ka: მომხმარებლის მონაცემები

en: Tile Shape
ka: ფილის მოხაზულობა

en: Tile Layout
ka: ფილების განლაგება

en: Tile Offset Axis
ka: ფილის წანაცვლების ღერძი

en: Tile Size
ka: ფილის ზომა

en: Occlusion Layers
ka: ოკლუზიის ფენები

en: Physics Layers
ka: ფიზიკის ფენები

en: Custom Data Layers
ka: მორგებული მონაცემის ფენები

en: Scenes
ka: სცენები

en: Scene
ka: სცენა

en: Display Placeholder
ka: ადგილმჭერის ჩვენება

en: Polygons Count
ka: მრავალკუთხედების რაოდენობა

en: One Way Margin
ka: ერთმხრივი საზღვარი

en: Transpose
ka: ტრანსპოზიცია

en: Texture Origin
ka: ტექსტურის წყარო

en: Terrain
ka: რელიეფი

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Probability
ka: ალბათობა

en: Distance
ka: მანძილი

en: Backface Collision
ka: შეჯახება უკანა მხრიდან

en: Density
ka: სიმკვრივე

en: Height Falloff
ka: სიმაღლის დაცემა

en: Density Texture
ka: სიმკვრივის ტექსტურა

en: Item
ka: ელემენტი

en: Mesh Transform
ka: ბადის გარდაქმნა

en: Navigation Mesh Transform
ka: ნავიგაციის ბადის გარდაქმნა

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Cap Bottom
ka: საცობი ქვემოდან

en: Left to Right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Radial Steps
ka: რადიალური ნაბიჯები

en: Section Length
ka: კვეთის სიგრძე

en: Section Rings
ka: კვეთის რგოლები

en: Section Segments
ka: კვეთის სეგმენტები

en: Bind Count
ka: მიბმების რაოდენობა

en: Bind
ka: აკინძვა

en: Bone
ka: ძვალი

en: Sky
ka: ცა

en: Top Color
ka: ზედა ფერი

en: Horizon Color
ka: ჰორიზონტის ფერი

en: Cover
ka: ყდა

en: Cover Modulate
ka: ყდის მოდულაცია

en: Ground
ka: მიწა

en: Bottom Color
ka: ფსკერის ფერი

en: Sun
ka: მზე

en: Panorama
ka: პანორამა

en: Coefficient
ka: კოეფიციენტი

en: Mie
ka: მიე

en: Ground Color
ka: მიწის ფერი

en: Night Sky
ka: ღამის ცა

en: Plane
ka: სიბრტყე

en: Frames
ka: კადრები

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Atlas
ka: ატლასი

en: Filter Clip
ka: ფილტრის კლიპი

en: Polyphony
ka: პოლიფონია

en: Format
ka: _ფორმატი

en: Stereo
ka: სტერეო

en: Bonemap
ka: ძვლების რუკა

en: Exposure
ka: ექსპოზიცია

en: Sensitivity
ka: მგრძნობიარობა

en: Multiplier
ka: მამრავლი

en: Auto Exposure
ka: ავტომატური ექსპოზიცია

en: Far Enabled
ka: შორი ჩართულია

en: Far Distance
ka: შორი დაშორება

en: Far Transition
ka: შორი გარდასვლა

en: Near Enabled
ka: ახლო ჩართულია

en: Near Distance
ka: ახლო დაშორება

en: Near Transition
ka: ახლო გადასვლა

en: Focus Distance
ka: ფოკუსის მანძილი

en: Focal Length
ka: ფოკალური სიგრძე

en: Aperture
ka: დიაფრაგმის მნიშვნელობა

en: Shutter Speed
ka: შატერის სიჩქარე

en: Light Mode
ka: ღია რეჟიმი

en: Particles Animation
ka: ნაწილაკების ანიმაცია

en: Load Path
ka: ბილიკის ჩატვირთვა

en: Bake Resolution
ka: ცხობის გაფართოება

en: Curve X
ka: მრუდის X

en: Curve Y
ka: მრუდის Y

en: Curve Z
ka: მრუდის Z

en: Background
ka: ფონი

en: Custom FOV
ka: ხედვის არეს მორგება

en: Source
ka: წყარო

en: Sky Contribution
ka: ცის წვლილი

en: Reflected Light
ka: არეკვლილი სინათლე

en: White
ka: თეთრი

en: Fade In
ka: გამოჩენა

en: Fade Out
ka: მინავლება

en: Depth Tolerance
ka: სიღრმის დაშვება

en: Power
ka: სიმძლავრე

en: Detail
ka: დეტალები

en: Horizon
ka: ჰორიზონტი

en: Sharpness
ka: სიმკვეთრე

en: Light Affect
ka: სინათლე ზემოქმედებს

en: Normal Rejection
ka: ნორმალური უარყოფა

en: Use Occlusion
ka: ოკლუზიის გამოყენება

en: Cascades
ka: კასკადები

en: Min Cell Size
ka: მინ. უჯრედის ზომა

en: Cascade 0 Distance
ka: 0 კასკადის დაშორება

en: Y Scale
ka: Y მასშტაბი

en: Glow
ka: ნათება

en: Levels
ka: დონეები

en: Mix
ka: მიქსი

en: Bloom
ka: გაფურჩქვნა

en: HDR Scale
ka: HDR მასშტაბი

en: Map
ka: რუკა

en: Fog
ka: ნისლი

en: Light Color
ka: სინათლის ფერი

en: Light Energy
ka: სინათლის ენერგია

en: Sky Affect
ka: ცა ზემოქმედებს

en: Height Density
ka: სიმაღლის სიმკვრივე

en: Detail Spread
ka: დეტალის გავრცელება

en: Ambient Inject
ka: გარემოს შეყვანა

en: Temporal Reprojection
ka: დროებითი რეპროექცია

en: Adjustments
ka: მორგება

en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

en: Color Correction
ka: ფერების კორექცია

en: Base Font
ka: საბაზისო ფონტი

en: Features
ka: თვისებები

en: Extra Spacing
ka: დამატებითი გამოტოვება

en: Space
ka: სივრცე

en: Baseline
ka: საბაზისო ხაზი

en: Font Names
ka: ფონტის სახელები

en: Font Italic
ka: კურსივი ფონტი

en: Font Weight
ka: ფონტის წონა

en: Font Stretch
ka: ფონტის გაწელვა

en: Interpolation
ka: ინტერპოლაცია

en: Color Space
ka: ფერის სივრცე

en: Raw Data
ka: დაუმუშავებელი მონაცემები

en: Offsets
ka: წანაცვლებები

en: Depth Draw Mode
ka: ღრმა ხატვის რეჟიმი

en: Shading
ka: დაჩრდილვა

en: Shading Mode
ka: დაჩრდილვის რეჟიმი

en: Diffuse Mode
ka: დიფუზიის რეჟიმი

en: Specular Mode
ka: ამრეკლავის რეჟიმი

en: Disable Ambient Light
ka: გარემოს განათების გათიშვა

en: Disable Fog
ka: ნისლის გათიშვა

en: Texture Force sRGB
ka: ტექსტურა ნაძალადევი sRGB

en: Texture MSDF
ka: ტექსტურის MSDF

en: Metallic
ka: ლითონური

en: Texture Channel
ka: ტექსტურის არხი

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Rim
ka: ფერსო

en: Clearcoat
ka: გამჭვირვალე ზედაპირი

en: Ambient Occlusion
ka: გარემოს ოკლუზია

en: Min Layers
ka: მინ ფენები

en: Flip Texture
ka: ტექსტურის გადაბრუნება

en: Skin Mode
ka: სკინის რეჟიმი

en: Transmittance
ka: გადაცემადობა

en: Boost
ka: აწევა

en: Back Lighting
ka: გამოკვეთა

en: Backlight
ka: უკანა განათება

en: Refraction
ka: არეკვლა

en: Shadows
ka: ჩრდილები

en: Disable Receive Shadows
ka: ჩრდილების მიღების გათიშვა

en: Shadow to Opacity
ka: ჩრდილიდან გაუმჭვირვალობამდე

en: Keep Scale
ka: მასშტაბის შენარჩუნება

en: Grow
ka: გაზრდა

en: Use Point Size
ka: წერტილის ზომის გამოყენება

en: Point Size
ka: წერტილის ზომა

en: Pixel Range
ka: პიქსელის შუალედი

en: Convex Hull Downsampling
ka: ამოზნექილი კორპუსის დაუნსემპლინგი

en: Blend Shape Mode
ka: შერევის ფორმის რეჟიმი

en: Shadow Mesh
ka: ჩრდილის ბადე

en: Base Texture
ka: საბაზისო ტექსტურა

en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

en: Transform Format
ka: გადაყვანის ფორმატი

en: Use Colors
ka: ფერების გამოყენება

en: Use Custom Data
ka: მომხმარებლის მონაცემების გამოყენება

en: Instance Count
ka: გაშვებული ასლების რაოდენობა

en: Source Group Name
ka: წყარო ჯგუფის სახელი

en: Max Error
ka: მაქს შეცდომა

en: Vertices per Polygon
ka: წვერო თითოეულ მრავალკუთხედზე

en: Details
ka: დეტალები

en: Baking AABB Offset
ka: ცხობა AABB წანაცვლებით

en: Spawn
ka: აღმოცენება

en: Emission Shape Offset
ka: გამოსხივების ფორმის წანაცვლება

en: Emission Shape Scale
ka: გამოსხივების ფორმის მასშტაბი

en: Emission Box Extents
ka: გამოსხივების ყუთის ზომები

en: Emission Point Texture
ka: გამოსხივების წერტილის ტექსტურა

en: Emission Normal Texture
ka: გამოსხივების ნორმალის ტექსტურა

en: Emission Color Texture
ka: გამოსხივების ფერის ტექსტურა

en: Emission Point Count
ka: გამოსხივების წერტილების რაოდენობა

en: Emission Ring Axis
ka: გამოსხივების რგოლის ღერძი

en: Emission Ring Height
ka: გამოსხივების რგოლის სიმაღლე

en: Emission Ring Radius
ka: გამოსხივების რგოლის რადიუსი

en: Inherit Velocity Ratio
ka: სიჩქარის შეფარდების მემკვიდრეობით მიღება

en: Velocity Pivot
ka: სიჩქარის ღერძი

en: Animated Velocity
ka: ანიმირებული სიჩქარე

en: Velocity Limit
ka: სიჩქარის შეზღუდვა

en: Directional Velocity
ka: მიმართული აჩქარება

en: Radial Velocity
ka: რადიალური სიჩქარე

en: Velocity Limit Curve
ka: სიჩქარის შეზღუდვის მრუდი

en: Accelerations
ka: აჩქარებები

en: Attractor Interaction
ka: მიმზიდველის ურთიერთქმედება

en: Scale Curve
ka: მასშტაბის მრუდი

en: Scale Over Velocity
ka: მასშტაბი სიჩქარეზე

en: Scale over Velocity Curve
ka: მასშტაბი სიჩქარის მრუდზე

en: Color Curves
ka: ფერის მრუდები

en: Alpha Curve
ka: ალფას მრუდი

en: Emission Curve
ka: გამოსხივების მრუდი

en: Turbulence
ka: ტურბულენტობა

en: Noise Strength
ka: ხმაურის სიძლიერე

en: Noise Scale
ka: ხმაურის მასშტაბი

en: Noise Speed
ka: ხმაურის სიჩქარე

en: Noise Speed Random
ka: ხმაურის სიჩქარე შემთხვევითია

en: Use Scale
ka: გადიდება

en: Amount at Collision
ka: რაოდენობა შეჯახებისას

en: Keep Velocity
ka: სიჩქარის შენარჩუნება

en: Rough
ka: უხეში

en: Size Override
ka: ზომის გადაფარვა

en: Scale Base Bone
ka: საბაზისო ძვლის მასშტაბი

en: Group Size
ka: ჯგუფის ზომა

en: Bone Size
ka: ძვლის ზომა

en: Sky Material
ka: ცის მასალა

en: Process Mode
ka: დამუშავების რეჟიმი

en: Content Margins
ka: შემცველობის საზღვრები

en: Blend
ka: შერევა

en: Top Left
ka: ზედა მარცხენა

en: Top Right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Bottom Right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Bottom Left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Expand Margins
ka: ზღვრების გაფართოება

en: Texture Margins
ka: ტექსტურის საზღვრები

en: Sub-Region
ka: ქვერეგიონი

en: Function Color
ka: ფუნქციის ფერი

en: Keyword Colors
ka: საკვანძო სიტყვის ფერები

en: Color Regions
ka: ფერის რეგიონები

en: Preserve Invalid
ka: არასწორის შენარჩუნება

en: Custom Punctuation
ka: პუნქტუაციის მორგება

en: Default Base Scale
ka: ნაგულისხმევი საბაზისო მასშტაბი

en: Default Font
ka: ნაგულისხმევი ფონტი

en: Default Font Size
ka: ნაგულისხმევი ფონტის ზომა

en: File
ka: ფაილი

en: Modes
ka: რეჟიმები

en: Parameter Name
ka: პარამეტრის სახელი

en: Qualifier
ka: სპეციფიკატორი

en: Autoshrink
ka: ავტომატური დამალვა

en: Varying Name
ka: ცვალებადი სახელი

en: Varying Type
ka: ცვალებადი ტიპი

en: Op Type
ka: ოპის ტიპი

en: Constant
ka: მუდმივა

en: Texture Type
ka: ტექსტურის ტიპი

en: Texture Array
ka: ტექსტურების მასივი

en: Function
ka: ფუნქცია

en: Hint
ka: მინიშნება

en: Default Value Enabled
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობა ჩართულია

en: Default Value
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობა

en: Color Default
ka: ნაგულისხმევი ფერი

en: Texture Repeat
ka: ტექსტურის გამეორება

en: Texture Source
ka: ტექსტურის წყარო

en: Billboard Type
ka: განცხადების დაფის ტიპი

en: Mode 2D
ka: რეჟიმი 2D

en: Use All Surfaces
ka: ყველა ზედაპირის გამოყენება

en: Surface Index
ka: ზედაპირის ინდექსი

en: Degrees Mode
ka: გრადუსების რეჟიმი

en: Font Pressed Color
ka: ფონტის დაწოლილი ფერი

en: Font Hover Color
ka: ფონტის გადატარების ფერი

en: Font Focus Color
ka: ფონტის ფოკუსის ფერი

en: Font Hover Pressed Color
ka: ფონტის გადატარების დაწოლილი ფერი

en: Font Disabled Color
ka: ფონტის გათიშულის ფერი

en: Font Outline Color
ka: ფონტის კონტურის ფერი

en: Icon Normal Color
ka: ხატულის ნორმალური ფერი

en: Icon Pressed Color
ka: დაწოლილი ხატულის ფერი

en: Icon Hover Color
ka: ხატულის ფერი გადატარებისას

en: Icon Hover Pressed Color
ka: ხატულის გადატარების დაწოლილი ფერი

en: Icon Focus Color
ka: ხატულის ფოკუსის ფერი

en: Icon Disabled Color
ka: ხატულის გათიშული ფერი

en: H Separation
ka: ჰ განცალკევება

en: Icon Max Width
ka: ხატულის მაქს სიგანე

en: Underline Spacing
ka: გამოტოვების ხაზგასმა

en: Normal Mirrored
ka: ნორმალი არეკვლილი

en: Hover Mirrored
ka: გადატარება არეკვლილია

en: Pressed Mirrored
ka: დაწოლა არეკვლილია

en: Disabled Mirrored
ka: გათიშული არეკლილი

en: Arrow
ka: ისარი

en: Arrow Margin
ka: ისრიანი ზღვარი

en: Modulate Arrow
ka: ისრის მოდულაცია

en: Hover Pressed
ka: გადატარება დაწოლილია

en: Checked Disabled
ka: ჩართულია გათიშულია

en: Unchecked
ka: გამორთული

en: Unchecked Disabled
ka: ჩაურთავია გათიშულია

en: Radio Checked Disabled
ka: რადიო ჩართულია გათიშულია

en: Check V Offset
ka: ვ წანაცვლების შემოწმება

en: Checked Mirrored
ka: ჩართულია არეკლილია

en: Checked Disabled Mirrored
ka: ჩართულია გამორთულია არეკლილია

en: Unchecked Mirrored
ka: გამორთულია არეკლილია

en: Unchecked Disabled Mirrored
ka: გამორთულია გათიშულია არეკლილია

en: Font Shadow Color
ka: ფონტის ჩრდილის ფერი

en: Shadow Offset X
ka: ჩრდილის წანაცვლების X

en: Shadow Offset Y
ka: ჩრდილის წანაცვლების Y

en: Shadow Outline Size
ka: ჩრდილის კონტურის ზომა

en: Font Selected Color
ka: ფონტის მონიშნულის ფერი

en: Font Uneditable Color
ka: ფონტი არაჩასწორებადი ფერი

en: Font Placeholder Color
ka: ფონტის ადგილმჭერის ფერი

en: Caret Color
ka: კარეტის ფერი

en: Selection Color
ka: მონიშნულის ფერი

en: Clear Button Color
ka: ღილაკის ფერის გასუფთავება

en: Clear Button Color Pressed
ka: დაწოლილი ღილაკის ფერის გასუფთავება

en: Caret Width
ka: კარეტის სიგანე

en: Clear
ka: სუფთა ცა

en: Tab
ka: ჩანართი

en: Font Readonly Color
ka: ფონტი მხოლოდკითხვადი ფერი

en: Caret Background Color
ka: კარეტის ფონის ფერი

en: Search Result Color
ka: ძებნის შედეგის ფერი

en: Search Result Border Color
ka: ძებნის შედეგის საზღვრის ფერი

en: Breakpoint
ka: გამართვის წერტილი

en: Bookmark
ka: სანიშნე

en: Executing Line
ka: სრულდება ხაზი

en: Can Fold
ka: შეიძლება დაკეცვა

en: Can Fold Code Region
ka: შეუძლია გაკეცოს კოდის რეგიონი

en: Folded Code Region
ka: გაკეცილი კოდის რეგიონი

en: Completion Background Color
ka: დასრულების ფონის ფერი

en: Completion Selected Color
ka: დასრულების არჩეული ფერი

en: Completion Scroll Hovered Color
ka: მონიშნულის გადახვევისას გადატარების ფერი

en: Breakpoint Color
ka: გამართვის წერტილის ფერი

en: Folded Code Region Color
ka: გაკეცილი კოდის რეგიონის ფერი

en: Line Number Color
ka: ხაზის ნომრის ფერი

en: Completion Lines
ka: დასრულების ხაზები

en: Completion Max Width
ka: დასრულების მაქს. სიგანე

en: Completion Scroll Width
ka: დასრულების ჩოჩიის სიგანე

en: Grabber
ka: დამთრევი

en: Grabber Pressed
ka: დამთრევი დაწოლილია

en: Increment
ka: გაზრდა

en: Decrement
ka: შემცირება

en: Slider
ka: ჩოჩია

en: Grabber Disabled
ka: ჩამჭერი გამორთულია

en: Tick
ka: ტიკ

en: Center Grabber
ka: დამთრევის გასწორება ცენტრზე

en: Grabber Offset
ka: დამთრევის წანაცვლება

en: Title Font
ka: სათაურის ფონტი

en: Title Font Size
ka: სათაურის შრიფტის ზომა

en: Title Color
ka: სათაურის ფერი

en: Title Outline Modulate
ka: სათაურის კონტურის მოდულაცია

en: Title Outline Size
ka: სათაურის კონტურის ზომა

en: Title Height
ka: სათაურის სიმაღლე

en: Resize Margin
ka: საზღვრის ზომის შეცვლა

en: Close
ka: დახურვა

en: Close Pressed
ka: დაწოლილის დახურვა

en: Close H Offset
ka: ჰ წანაცვლების დახურვა

en: Close V Offset
ka: ჰვ წანაცვლების დახურვა

en: Buttons Separation
ka: ღილაკების განცალკევება

en: Parent Folder
ka: მშობელი საქაღალდე

en: Back Folder
ka: წინა საქაღალდე

en: Forward Folder
ka: შემდეგი საქაღალდე

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Toggle Hidden
ka: დამალულების გადართვა

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Folder Icon Color
ka: საქაღალდის ხატულის ფერი

en: File Icon Color
ka: ფაილის ხატულის ფერი

en: File Disabled Color
ka: ფაილის გათიშულობის ფერი

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Submenu
ka: ქვემენიუ

en: Font Separator
ka: ფონტის გამყოფი

en: Font Separator Size
ka: ფონტის გამყოფის ზომა

en: Font Accelerator Color
ka: ფონტის ამაჩქარებლის ფერი

en: Font Separator Color
ka: ფონტის გამყოფის ფერი

en: Font Separator Outline Color
ka: ფონტის გამყოფის კონტურის ფერი

en: V Separation
ka: ვ განცალკევება

en: Item Start Padding
ka: ელემენტის შევსების დაწყება

en: Panel Selected
ka: პანელი არჩეულია

en: Titlebar
ka: სათაურის ზოლი

en: Titlebar Selected
ka: სათაურის ქუდი მონიშნულია

en: Slot
ka: სლოტი

en: Resizer
ka: ზომის შემცვლელი

en: Resizer Color
ka: ზომის შემცვლელის ფერი

en: Port H Offset
ka: პორტის ჰ წანაცვლება

en: Hovered
ka: გადაატარეს

en: Selected Focus
ka: მონიშნული ფოკუსი

en: Cursor
ka: კურსორი

en: Title Button Normal
ka: სათაურის ღილაკი ნორმალური

en: Title Button Pressed
ka: სათაურის ღილაკი დაწოლილი

en: Title Button Hover
ka: სათაური ღილაკზე გადატარება

en: Custom Button
ka: მომხმარებლის ღილაკი

en: Custom Button Pressed
ka: მომხმარებლის ღილაკს დააწვნენ

en: Custom Button Hover
ka: ღილაკზე გადატარების მორგება

en: Select Arrow
ka: აირჩეთ ფერი

en: Arrow Collapsed
ka: ისარი აკეცილია

en: Arrow Collapsed Mirrored
ka: ისარი აკეცილია არეკვლილია

en: Title Button Font
ka: სათაური ღილაკის ფონტი

en: Title Button Font Size
ka: სათაური ღილაკის ფონტის ზომა

en: Title Button Color
ka: სათაურის ღილაკის ფერი

en: Font Hovered Color
ka: ფონტი გადატარების ფერი

en: Guide Color
ka: მიმმართველის ფერი

en: Drop Position Color
ka: დაგდების ადგილის ფერი

en: Relationship Line Color
ka: ურთიერთობის ხაზის ფერი

en: Parent HL Line Color
ka: მშობელი HL ხაზის ფერი

en: Item Margin
ka: ელემენტის ზღვარი

en: Inner Item Margin Bottom
ka: შიდა ელემენტის საზღვრის ფსკერი

en: Inner Item Margin Left
ka: შიდა ელემენტის საზღვრის მარცხენა

en: Inner Item Margin Right
ka: შიდა ელემენტის საზღვრის მარჯვენა

en: Inner Item Margin Top
ka: შიდა ელემენტის საზღვრის ზედა

en: Button Margin
ka: ღილაკის ზღვარი

en: Relationship Line Width
ka: ურთიერთობის ხაზის სიგანე

en: Parent HL Line Width
ka: მშობელი HL ხაზის სიგანე

en: Children HL Line Width
ka: შვილი HL ხაზის სიგანე

en: Draw Guides
ka: მიმმართველების დახატვა

en: Scroll Border
ka: ჩოჩიის საზღვარი

en: Scroll Speed
ka: ჩოჩიის სიჩქარე

en: Scrollbar Margin Left
ka: ჩოჩიის საზღვარი მარცხნივ

en: Scrollbar Margin Top
ka: ჩოჩიის საზღვარი ზემოთ

en: Scrollbar Margin Right
ka: ჩოჩიის საზღვარი მარჯვნივ

en: Scrollbar Margin Bottom
ka: ჩოჩიის საზღვარი ქვემოთ

en: Scrollbar H Separation
ka: ჩოჩიის ჰ განცალკევება

en: Scrollbar V Separation
ka: ჩოჩიის ვ განცალკევება

en: Icon Margin
ka: ხატულის საზღვარი

en: Tab Selected
ka: ჩანართი მონიშნულია

en: Tab Hovered
ka: ჩანართი გადატარებულია

en: Tab Unselected
ka: ჩანართის მონიშვნა გაუქმდა

en: Tab Disabled
ka: ჩანართი გამორთულია

en: Tab Focus
ka: ჩანართის ფოკუსი

en: Tabbar Background
ka: ჩანართების პანელის ფონი

en: Menu Highlight
ka: მენიუს გამოკვეთა

en: Font Unselected Color
ka: ფონტი მონიშვნის მოხსნის ფერი

en: Side Margin
ka: გვერდის ზღვარი

en: Icon Separation
ka: ხატულის გაყოფა

en: Button Highlight
ka: ღილაკის გამოკვეთა

en: SV Width
ka: SV სიგანე

en: SV Height
ka: SV სიმაღლე

en: H Width
ka: H სიგანე

en: Label Width
ka: ჭდის სიგანე

en: Folded Arrow
ka: გაკეცილი ისარი

en: Shape Rect
ka: მართკუთხედი მოხაზულობა

en: Add Preset
ka: პრესეტის დამატება

en: Picker Cursor
ka: ამრჩევი კურსორი

en: Color Hue
ka: ფერის ტონი

en: BG
ka: ფ

en: Preset FG
ka: პრესეტის წინა პლანი

en: Preset BG
ka: პრესეტის ფონი

en: Normal Font
ka: ნორმალური ფონტი

en: Bold Font
ka: სქელი ფონტი

en: Mono Font
ka: მონო ფონტი

en: Normal Font Size
ka: ნორმალური ფონტის ზომა

en: Bold Font Size
ka: სქელი ფონტის ზომა

en: Italics Font Size
ka: კურსივი ფონტის ზომა

en: Mono Font Size
ka: მონო ფონტის ზომა

en: Table H Separation
ka: ცხრილის ჰ განცალკევება

en: Table V Separation
ka: ცხრილის ვ განცალკევება

en: Table Border
ka: ცხრილის საზღვარი

en: Margin Left
ka: საზღვარი მარცხნივ

en: Margin Top
ka: ზედა საზღვარი

en: Margin Right
ka: საზღვარი მარჯვნივ

en: Margin Bottom
ka: ქვედა საზღვარი

en: Autohide
ka: ავტომატური დამალვა

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Reset
ka: გადიდების გაუქმება

en: Selection Fill
ka: მონიშნულის შევსება

en: Selection Stroke
ka: მონიშნულის განძრევა

en: Activity
ka: აქტივობა

en: Default Theme Scale
ka: ნაგულისხმები თემის მასშტაბი

en: Custom
ka: მორგებული

en: Custom Font
ka: ხელით მითითებული ფონტი

en: Playback Mode
ka: დაკვრის რეჟიმი

en: Streams
ka: ნაკადები

en: Dry
ka: მშრალი

en: Wet
ka: სველი

en: Voice
ka: ხმა

en: Depth (ms)
ka: სიღრმე (მწმ)

en: Pan
ka: პანინგი

en: Feedback
ka: უკუკავშირი

en: Drive
ka: დრაივი

en: Resonance
ka: რეზონანსი

en: FFT Size
ka: FFT-ის ზომა

en: Surround
ka: სივრცული ხმა

en: Enable Input
ka: შეყვანის ჩართვა

en: Channel Disable Time
ka: არხი დროის გამორთვა

en: Bus Count
ka: მატარებლების რაოდენობა

en: Output Device
ka: გამოტანის მოწყობილობები

en: Input Device
ka: შეყვანის მოწყობილობა

en: Playback Speed Scale
ka: დაკვრის სიჩქარის მასშტაბი

en: Feed
ka: ლენტა

en: Speaker Mode
ka: დინამიკის რეჟიმი

en: Movie File
ka: ფილმის ფაილი

en: Disable V-Sync
ka: V-Sync-ის გამორთვა

en: Path Types
ka: ბილიკის ტიპები

en: Path Rids
ka: ბილიკის RID-ები

en: Default Cell Size
ka: ნაგულისხმევი უჯრედის ზომა

en: Default Edge Connection Margin
ka: ნაგულისხმევი წიბოს მიერთების საზღვარი

en: Default Link Connection Radius
ka: ნაგულისხმევი მიბმის მიერთების რადიუსი

en: Edge Connection Color
ka: წიბოს მიერთების ფერი

en: Geometry Edge Color
ka: გეომეტრიის წიბოს ფერი

en: Geometry Face Color
ka: გეომეტრიის ზედაპირის ფერი

en: Link Connection Color
ka: ბმული მიერთების ფერი

en: Link Connection Disabled Color
ka: ბმულის მიერთება გათიშულიას ფერი

en: Agent Path Color
ka: აგენტი ბილიკის ფერი

en: Enable Edge Connections
ka: წიბო მიერთებების ჩართვა

en: Enable Edge Lines
ka: წიბოოს ხაზების ჩართვა

en: Enable Geometry Face Random Color
ka: გეომეტრიის ზედაპირის შემთხვევითი ფერის ჩართვა

en: Enable Link Connections
ka: მიბმის მიერთებების ჩართვა

en: Enable Agent Paths
ka: აგენტის ბილიკების ჩართვა

en: Agent Path Point Size
ka: აგენტის ბილიკის წერტილის ზომა

en: Agents Radius Color
ka: აგენტები რადიუსის ფერი

en: Enable Agents Radius
ka: აგენტის რადიუსის ჩართვა

en: Default Cell Height
ka: ნაგულისხმევი უჯრედის სიმაღლე

en: Default Up
ka: ნაგულისხმევი მაღლა

en: Enable Edge Connections X-Ray
ka: წიბო მიერთებების X-Ray-ის ჩართვა

en: Enable Link Connections X-Ray
ka: მიბმის მიერთებების X-Ray-ის ჩართვა

en: Enable Agent Paths X-Ray
ka: აგენტის ბილიკების X-Ray-ის ჩართვა

en: Exclude
ka: გამორიცხვა

en: Collide With Bodies
ka: შეჯახება სხეულებთან

en: Canvas Instance ID
ka: ტილოს გაშვებული ასლის ID

en: Exclude Bodies
ka: სხეულების ამოღება

en: Exclude Objects
ka: ობიექტების ამოღება

en: Recovery as Collision
ka: აღდგენა შეჯახებასთან

en: Solver Iterations
ka: ამომხსნელის იტერაციები

en: Contact Max Separation
ka: კონტაქტი მაქს გაცალკევება

en: Physics Engine
ka: ფიზიკის ძრავა

en: Max Collisions
ka: მაქს. შეჯახებები

en: Debug Redraw Time
ka: გადახატვის დროის გამართვა

en: Debug Redraw Color
ka: გადახატვის ფერის გამართვა

en: Vertex
ka: წვერო

en: Fragment
ka: ფრაგმენტი

en: Compute
ka: გამოთვლა

en: Syntax
ka: სინტაქსი

en: Bytecode
ka: ბაიტკოდი

en: Compile Error
ka: აგების შეცდომა

en: Base Error
ka: საბაზისო შეცდომა

en: IDs
ka: ID-ები

en: Constant ID
ka: კონსტანტის ID

en: Sample Masks
ka: მაგალითი ნიღბები

en: Depth Draw
ka: ღრმა ხატვა

en: Cull
ka: კულინგი

en: Wireframe
ka: კარკასი

en: Skip Vertex Transform
ka: წვეროს გარდაქმნის გამოტოვება

en: Ensure Correct Normals
ka: სწორი ნორმალების გარანტია

en: Shadows Disabled
ka: ჩრდილები გამორთულია

en: Ambient Light Disabled
ka: გარემოს განათება გამორთულია

en: Vertex Lighting
ka: წვეროს განათება

en: Particle Trails
ka: ნაწილაკის კვლები

en: Fog Disabled
ka: ნისლი გათიშულია

en: Light Only
ka: მხოლოდ, განათება

en: Collision Use Scale
ka: შეჯახება მასშტაბს იყენებ

en: Disable Force
ka: ძალის გათიშვა

en: Disable Velocity
ka: სიჩქარის გამორთვა

en: Keep Data
ka: მონაცემების დატოვება

en: Internal Size
ka: შიდა ზომა

en: Target Size
ka: სამიზნის ზომა

en: View Count
ka: ნახვების რაოდენობა

en: Render Loop Enabled
ka: რენდერის მარყუჟი ჩართულია

en: Import S3TC BPTC
ka: S3TC BPTC-ის შემოტანა

en: Import ETC2 ASTC
ka: ETC2 ASTC-ის შემოტანა

en: WebP Compression
ka: WebP შეკუმშვა

en: Compression Method
ka: შეკუმშვის მეთოდი

en: Lossless Compression Factor
ka: კარგვისგარეშე შეკუმშვის ფაქტორი

en: Shader Compiler
ka: შეიდერის კომპილატორი

en: Shader Cache
ka: შეიდერის კეში

en: Use Zstd Compression
ka: Zstd შეკუმშვის გამოყენება

en: Strip Debug
ka: გამართვის მოცილება

en: Reflections
ka: ანარეკლები

en: Sky Reflections
ka: ცის ანარეკლები

en: Roughness Layers
ka: სიუხეშის ფენები

en: GGX Samples
ka: GGX სემპლები

en: Reflection Atlas
ka: ანარეკლის ატლასი

en: Reflection Size
ka: ანარეკლის ზომა

en: Reflection Count
ka: ანარეკლის რაოდენობა

en: Use Half Resolution
ka: ნახევარი გაფართოების გამოყეენბა

en: Overrides
ka: გადაფარავს

en: Disable for Vendors
ka: გამორთეთ მწარმოებლებისთვის

en: Default Filters
ka: ნაგულიხმევი ფილტრები

en: Depth of Field
ka: ველის სიღრმე

en: Depth of Field Bokeh Shape
ka: ბოკეს მოხაზულობის ველის სიღრმე

en: Depth of Field Bokeh Quality
ka: ბოკეს ხარისხის ველის სიღრმე

en: Half Size
ka: ნახევარი ზომა

en: Fadeout From
ka: მინავლება საიდან

en: Fadeout To
ka: მინავლება სადამდე

en: Light Projectors
ka: სინათლის პროექტორები

en: Upscale Mode
ka: ხარისხის მომატების რეჟიმი

en: Screen Space Reflection
ka: ეკრანის სივრცის ანარეკლი

en: Roughness Quality
ka: სიუხეშის ხარისხი

en: Global Shader Variables
ka: გლობალური შეიდერის ცვლადები

en: Buffer Size
ka: ბაფერის ზომა

en: Update Speed
ka: განახლების სიჩქარე

en: Texel Size
ka: Texel-ის ზომა

en: Probe Ray Count
ka: საცდელი სხივების რაოდენობა

en: Volume Size
ka: მოცულობის ზომა

en: Spatial Indexer
ka: სივრცითი ინდექსერი

en: Threaded Cull Minimum Instances
ka: მრავალნაკადიანი დაწუნების მინიმალურ გაშვებული ასლები

en: Cluster Builder
ka: კლასტერის ამგები

en: Shaders
ka: შეიდერები

en: Shader Language
ka: შეიდერის ენა

en: Default Font Antialiasing
ka: ნაგულისხმევი ფონტის მოგლუვება

en: Default Font Hinting
ka: ნაგულისხმევი ფონტის ჰინტინგი

en: Default Font Subpixel Positioning
ka: ნაგულისხმევი ფონტის ქვეპიქსელების მდებარეობა

en: LCD Subpixel Layout
ka: LCD ქვეპიქსელის განლაგება

en: Has Tracking Data
ka: აქვს ტრეკინგის მონაცემები

en: Play Area Mode
ka: დაკვრის ადგილის რეჟიმი

en: World Origin
ka: სამყაროს წყარო
