Godot Engine properties - en to bg translation catalogue (2044 entries)

en: Application
bg: Апликация

en: Config
bg: Конфигурация

en: Name
bg: Име

en: Name Localized
bg: Локализирано Име

en: Description
bg: Описание

en: Version
bg: Версия

en: Run
bg: Пусни

en: Main Scene
bg: Главна Сцена

en: Disable stdout
bg: Изключи stdout

en: Disable stderr
bg: Изключи stderr

en: Print Header
bg: Отпечатай Заглавие

en: Enable Alt Space Menu
bg: Включи Alt Space Менюто

en: Use Hidden Project Data Directory
bg: Ползвай Скрита Директория с Данни на Проекта

en: Use Custom User Dir
bg: Ползвай Персонализирана Потребителска Директория

en: Custom User Dir Name
bg: Име на Персонализирана Потребителска Директория

en: Project Settings Override
bg: Замяна на Настройките на Проекта

en: Disable Project Settings Override
bg: Изключи Замяна на Настройките на Проекта

en: Main Loop Type
bg: Тип на Главния Цикъл

en: Auto Accept Quit
bg: Автоматичен Изход без Потвърждение

en: Quit on Go Back
bg: Напусни при Връщане Назад

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: General
bg: Общ

en: Accessibility Support
bg: Поддръжка за Достъпност

en: Updates per Second
bg: Актуализации в Секунда

en: Display
bg: Покажи

en: Window
bg: Прозорец

en: Size
bg: Размер

en: Viewport Width
bg: Ширина на Изгледа

en: Viewport Height
bg: Височина на Изгледа

en: Mode
bg: Режим

en: Initial Position Type
bg: Тип Начална Позиция

en: Initial Position
bg: Начална Позиция

en: Initial Screen
bg: Начален Екран

en: Resizable
bg: Изменяем Размер

en: Borderless
bg: Без Граници

en: Always on Top
bg: Винаги Отгоре

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Extend to Title
bg: Разшири до Заглавието

en: No Focus
bg: Без Фокус

en: Sharp Corners
bg: Остри Ъгли

en: Minimize Disabled
bg: Минимизиране Изключено

en: Maximize Disabled
bg: Максимизиране Изключено

en: Window Width Override
bg: Презапис на Ширина на Прозорец

en: Window Height Override
bg: Презаписване на Височината на Прозореца

en: Energy Saving
bg: Пестене на Енергия

en: Keep Screen On
bg: Дръж Екрана Включен

en: Animation
bg: Анимация

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Check Invalid Track Paths
bg: Провери Невалидни Пътища на Пътеки

en: Check Angle Interpolation Type Conflicting
bg: Провери за Конфликт при Типа на Ъглова Интерполация

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Default Parent Skeleton in Mesh Instance 3D
bg: Стандартен Родителски Скелет в Mesh Instance 3D

en: Audio
bg: Аудио

en: Buses
bg: Шини

en: Default Bus Layout
bg: Стандартно Разположение на Шина

en: Default Playback Type
bg: Стандартен Тип на Възпроизвеждане

en: Text to Speech
bg: Текст към Говор

en: 2D Panning Strength
bg: 2D Сила на Панорамиране

en: 3D Panning Strength
bg: 3D Сила на Панорамиране

en: Session Category
bg: Сесийна Категория

en: Mix with Others
bg: Смеси с Други

en: Subwindows
bg: Подпрозорци

en: Embed Subwindows
bg: Вмъкни Подпрозорци

en: Frame Pacing
bg: Темпо на Кадрите

en: Enable Frame Pacing
bg: Позволи Темпо на Кадрите

en: Swappy Mode
bg: Режим Swappy

en: Physics
bg: Физики

en: Run on Separate Thread
bg: Изпълни на Отделна Нишка

en: Stretch
bg: Разтегни

en: Aspect
bg: Аспект

en: Scale
bg: Мащабирай

en: Scale Mode
bg: Режим на Мащабиране

en: Debug
bg: Дебъгвай

en: Settings
bg: Настройки

en: Profiler
bg: Профайлър

en: Max Functions
bg: Макс. Функции

en: Max Timestamp Query Elements
bg: Макс. Брой Елементи за Заявка на Времеви Отпечатък

en: Compression
bg: Компресиране

en: Formats
bg: Формати

en: Long Distance Matching
bg: Съвпадение на Дълги Разстояния

en: Compression Level
bg: Ниво на Компресия

en: Window Log Size
bg: Размер на Журналът на Прозорци

en: Crash Handler
bg: Обработчик на Сривове

en: Message
bg: Съобщение

en: Rendering
bg: Рендериране

en: Occlusion Culling
bg: Определяне на Скрити Повърхности

en: BVH Build Quality
bg: Качество на BVH Конструкцията

en: Jitter Projection
bg: Проекция на Колебания

en: Internationalization
bg: Интернационализация

en: Force Right to Left Layout Direction
bg: Форсирай Посока за Оформление Дясно към Ляво

en: Root Node Layout Direction
bg: Посока на Оформление на Root Възел

en: Root Node Auto Translate
bg: Автоматично Превеждане на Root Възела

en: GUI
bg: Графичен Потребителски Интерфейс

en: Timers
bg: Таймери

en: Incremental Search Max Interval Msec
bg: Инкрементално Търсене Макс. Интервал в ms

en: Tooltip Delay (sec)
bg: Забавяне на Подсказката (сек.)

en: Common
bg: Общ

en: Drag Threshold
bg: Праг на Съпротивление

en: Snap Controls to Pixels
bg: Прилепи Контроли към Пиксели

en: Show Focus State on Pointer Event
bg: Покажи Статуса на Фокус при Събитие с Показалеца

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Dynamic Fonts
bg: Динамични Шрифтове

en: Use Oversampling
bg: Използвай Свръхсемплиране

en: Rendering Device
bg: Устройство за Рендеринг

en: V-Sync
bg: Вертикално Синхронизиране

en: Frame Queue Size
bg: Размер на Опашката с Кадри

en: Swapchain Image Count
bg: Брой Изображения в Swapchain-а

en: Staging Buffer
bg: Буфер за Подготовка

en: Block Size (KB)
bg: Размер на Блока (KB)

en: Max Size (MB)
bg: Макс. Размер (MB)

en: Texture Upload Region Size Px
bg: Размер на Региона на Текстурата за Качване в Пиксели

en: Texture Download Region Size Px
bg: Размер на Региона на Текстурата за Сваляне в Пиксели

en: Pipeline Cache
bg: Кеш в Pipeline-а

en: Enable
bg: Включи

en: Save Chunk Size (MB)
bg: Размер на Части за Запазване (MB)

en: Max Descriptors per Pool
bg: Макс. Брой Дескриптори в Пула

en: Max Resource Descriptors
bg: Макс. Брой Ресурсни Дескриптори

en: Max Sampler Descriptors
bg: Макс. Брой Самплирани Дескриптори

en: Agility SDK Version
bg: Agility SDK Версия

en: Textures
bg: Текстури

en: Canvas Textures
bg: Текстури на Платното

en: Default Texture Filter
bg: Стандартен Текстурен Филтър

en: Default Texture Repeat
bg: Стандартно Текстурно Повторение

en: Use Ambient
bg: Използвай Околни

en: Input Devices
bg: Входни Устройства

en: Pointing
bg: Посочване

en: Enable Long Press as Right Click
bg: Включи Десен Клик чрез Дълго Задържане

en: Enable Pan and Scale Gestures
bg: Включи Панорамни и Мащабни Жестове

en: Rotary Input Scroll Axis
bg: Ос на Въртежното Входно Превъртане

en: Override Volume Buttons
bg: Преопредели Бутоните за Звук

en: Disable Scroll Deadzone
bg: Изключи Мъртва Зона на Превъртане

en: Navigation
bg: Навигация

en: World
bg: Свят

en: Map Use Async Iterations
bg: Използвай Асинхронни Итерации в Картата

en: Region Use Async Iterations
bg: Използвай Асинхронни Итерации в Региона

en: Avoidance
bg: Избягване

en: Thread Model
bg: Нишков Модел

en: Avoidance Use Multiple Threads
bg: Използвай Множество Нишки при Избягване

en: Avoidance Use High Priority Threads
bg: Използвай Нишки с Висок Приоритет при Избягване

en: Pathfinding
bg: Намиране на Път

en: Max Threads
bg: Макс. Нишки

en: Baking
bg: Запичане

en: Use Crash Prevention Checks
bg: Използвай Проверки за Предотвратяване на Сривове

en: Baking Use Multiple Threads
bg: Използвай Множество Нишки при Запичане

en: Baking Use High Priority Threads
bg: Използвай Нишки с Висок Приоритет при Запичане

en: NavMesh Edge Merge Errors
bg: NavMesh Грешки при Сливане на Ръбове

en: NavMesh Cell Size Mismatch
bg: NavMesh Размер на Несъвпадащите Клетки

en: Editor Overrides
bg: Преупределения на Редактора

en: Low Processor Usage Mode
bg: Режим на Ниско Натоварване на Процесора

en: Low Processor Usage Mode Sleep (µsec)
bg: Заспиване в Режим на Ниско Натоварване на Процесора (µsec)

en: Delta Smoothing
bg: Делта Изглаждане

en: Print Error Messages
bg: Принтирай Съобщения за Грешки

en: Print to stdout
bg: Принтирай в stdout

en: Physics Ticks per Second
bg: Физичен Кадър за Секунда

en: Max Physics Steps per Frame
bg: Макс. Физични стъпки за Кадър

en: Max FPS
bg: Макс. FPS

en: Time Scale
bg: Времева Скала

en: Physics Jitter Fix
bg: Корекция на Физично Трептене

en: Mouse Mode
bg: Режим на Мишка

en: Use Accumulated Input
bg: Ползвай Акумулиран Вход

en: Emulate Mouse From Touch
bg: Емулация на Мишка от Допир

en: Emulate Touch From Mouse
bg: Емулация на Допир от Мишка

en: Legacy Just Pressed Behavior
bg: Наследствено Поведение "Туко-що Докоснат"

en: Sensors
bg: Сензори

en: Enable Accelerometer
bg: Включи Акселерометър

en: Enable Gravity
bg: Включи Гравитация

en: Enable Gyroscope
bg: Включи Жироскоп

en: Enable Magnetometer
bg: Включи Магнитометъра

en: Device
bg: Устройство

en: Window ID
bg: ID на Прозорец

en: Command or Control Autoremap
bg: Пренареждане на Команди или Контрол

en: Alt Pressed
bg: Alt Натиснат

en: Shift Pressed
bg: Shift Натиснат

en: Ctrl Pressed
bg: Ctrl Натиснат

en: Meta Pressed
bg: Meta Натиснат

en: Pressed
bg: Натиснат

en: Keycode
bg: Ключов Код

en: Physical Keycode
bg: Физически Ключов Код

en: Key Label
bg: Ключов Етикет

en: Unicode
bg: Уникод

en: Location
bg: Местоположение

en: Echo
bg: Ехо

en: Button Mask
bg: Бутон Маска

en: Position
bg: Позиция

en: Global Position
bg: Глобална Позиция

en: Factor
bg: Фактор

en: Button Index
bg: Индекс на Бутона

en: Canceled
bg: Прекратен

en: Double Click
bg: Двойно Щракване

en: Tilt
bg: Наклон

en: Pressure
bg: Натиск

en: Pen Inverted
bg: Писалка Обърната

en: Relative
bg: Относително

en: Screen Relative
bg: Относително към Екрана

en: Velocity
bg: Скорост

en: Screen Velocity
bg: Скорост на Екрана

en: Axis
bg: Ос

en: Axis Value
bg: Стойност на Ос

en: Index
bg: Индекс

en: Double Tap
bg: Двоен Допир

en: Action
bg: Действие

en: Strength
bg: Сила

en: Event Index
bg: Индекс на Събитие

en: Delta
bg: Делта

en: Channel
bg: Канал

en: Pitch
bg: Тоналност

en: Instrument
bg: Инструмент

en: Controller Number
bg: Номер на Контролера

en: Controller Value
bg: Стойност на Контролер

en: Shortcut
bg: Пряк Път

en: Events
bg: Събития

en: Include Navigational
bg: Включи Навигация

en: Include Hidden
bg: Включи Скрити

en: Big Endian
bg: Голям Ендиан

en: Blocking Mode Enabled
bg: Блокиращ Режим Включен

en: Read Chunk Size
bg: Размер на Прочетеното Парче

en: Data
bg: Данни

en: Object ID
bg: ID на Обект

en: Encode Buffer Max Size
bg: Макс. Размер на Буфера за Кодиране

en: Input Buffer Max Size
bg: Макс. Размер на Входния Буфер

en: Output Buffer Max Size
bg: Макс. Размер на Изходния Буфер

en: Resource
bg: Ресурс

en: Local to Scene
bg: Местен за Сцената

en: Path
bg: Път

en: Data Array
bg: Масив от Данни

en: Max Pending Connections
bg: Макс. Брой Чакащи Връзки

en: Neighbor Filter Enabled
bg: Включен Филтър за Съседи

en: Region
bg: Регион

en: Offset
bg: Отместване

en: Cell Size
bg: Големина на Клетка

en: Cell Shape
bg: Форма на Клетка

en: Jumping Enabled
bg: Включено Скачане

en: Default Compute Heuristic
bg: Стандартна Евристика за Изчисление

en: Default Estimate Heuristic
bg: Стандартна Евристика за Преценка

en: Diagonal Mode
bg: Диагонален Режим

en: Seed
bg: Семе

en: State
bg: Състояние

en: Memory
bg: Памет

en: Limits
bg: Ограничения

en: Message Queue
bg: Опашка за Съобщения

en: Max Steps
bg: Макс. Стъпки

en: Network
bg: Мрежа

en: Connect Timeout Seconds
bg: Таймаут при Свързване (секунди)

en: Packet Peer Stream
bg: Пакетен Пиър Поток

en: Max Buffer (Power of 2)
bg: Макс. Буфер (На 2-ра степен)

en: Certificate Bundle Override
bg: Презаписване на Пакет Сертификати

en: Threading
bg: Нишкопрокарване

en: Worker Pool
bg: Пуул с Работници

en: Low Priority Thread Ratio
bg: Съотношение за Нишките с Нисък Приоритет

en: Locale
bg: Локал

en: Plural Rules Override
bg: Замяна на Множествените Правила

en: Test
bg: Тест

en: Fallback
bg: Резерва

en: Pseudolocalization
bg: Псевдолокализация

en: Use Pseudolocalization
bg: Използвай Псевдолокализация

en: Replace with Accents
bg: Замени с Акценти

en: Double Vowels
bg: Двойни Гласни

en: Fake BiDi
bg: Фалшив BiDi

en: Override
bg: Преопредели

en: Expansion Ratio
bg: Коефициент на Разширение

en: Prefix
bg: Представка

en: Suffix
bg: Наставка

en: Skip Placeholders
bg: Пропусни Заместващи Елементи

en: Rotation
bg: Ротация

en: Value
bg: Стойност

en: Arg Count
bg: Брой Аргументи

en: Args
bg: Аргументи

en: Type
bg: Тип

en: In Handle
bg: Входна Дръжка

en: Out Handle
bg: Изходна Дръжка

en: Handle Mode
bg: Режим на Дръжката

en: Stream
bg: Поток

en: Start Offset
bg: Начално Отместване

en: End Offset
bg: Крайно Отместване

en: Easing
bg: Облекчаване

en: Asset Library
bg: Библиотека с Активи

en: Available URLs
bg: Налични URL Адреси

en: Debug Adapter
bg: Адаптер за Дебъгване

en: Remote Port
bg: Дистанционен Порт

en: Request Timeout
bg: Таймаут на Заявка

en: Sync Breakpoints
bg: Синхронизирай Точките на Прекъсване

en: Title
bg: Заглавие

en: Layout Key
bg: Ключ на Разположение

en: Global
bg: Глобален

en: Transient
bg: Преходен

en: Closable
bg: Затварящ се

en: Icon Name
bg: Име на Икона

en: Dock Icon
bg: Док Икона

en: Force Show Icon
bg: Принуди Показване на Икона

en: Title Color
bg: Цвят на Заглавие

en: Dock Shortcut
bg: Пряк Път към Док

en: Default Slot
bg: Стандартен Слот

en: Available Layouts
bg: Налични Разположения

en: Distraction Free Mode
bg: Режим без Разсейване

en: Movie Maker Enabled
bg: Включен Movie Maker

en: Custom Template
bg: Персонализиран Шаблон

en: Architectures
bg: Архитектури

en: App Store Team ID
bg: ID на App Store Екипа

en: Export Method Debug
bg: Дебъг Версия на Експортен Метод

en: Code Sign Identity Debug
bg: Дебъг Версия на Идентичност на Подпис на Код

en: Code Sign Identity Release
bg: Release Идентичност на Подпис на Код

en: Provisioning Profile UUID Debug
bg: Дебъг Версия на UUID на Профил за Предоставяне

en: Provisioning Profile UUID Release
bg: Release UUID на Профил за Предоставяне

en: Provisioning Profile Specifier Debug
bg: Дебъг Версия на UUID на Профил за Предоставяне

en: Provisioning Profile Specifier Release
bg: Release UUID на Профил за Предоставяне

en: Export Method Release
bg: Release Експортен Метод

en: Bundle Identifier
bg: Идентификатор на Пакет

en: Signature
bg: Подпис

en: Short Version
bg: Кратка Версия

en: Additional Plist Content
bg: Допълнително Plist Съдържание

en: Icon Interpolation
bg: Интерполация на Икона

en: Export Project Only
bg: Експортирай Само Проекта

en: Delete Old Export Files Unconditionally
bg: Изтрий Стари Файлове за Експорт Безусловно

en: Plugins
bg: Приставки

en: Entitlements
bg: Права

en: Increased Memory Limit
bg: Завишен Лимит на Паметта

en: Push Notifications
bg: Push Нотификации

en: Additional
bg: Допълнително

en: Capabilities
bg: Възможности

en: Access Wi-Fi
bg: Достъпи Безжичната Мрежа

en: Performance Gaming Tier
bg: Ниво на Производителност в Игри

en: Performance A 12
bg: Производство на А 12

en: Shader Baker
bg: Запичане на Шейдъри

en: Enabled
bg: Включен

en: User Data
bg: Потребителски Данни

en: Accessible From Files App
bg: Достъпен от Файловия Мениджър

en: Accessible From iTunes Sharing
bg: Достъпен от iTunes Споделяне

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Camera Usage Description
bg: Потребителско Описание на Камерата

en: Camera Usage Description Localized
bg: Локализирано Потребителско Описание на Камерата

en: Microphone Usage Description
bg: Потребителско Описание на Микрофона

en: Microphone Usage Description Localized
bg: Локализирано Потребителско Описание на Микрофона

en: Photolibrary Usage Description
bg: Потребителско Описание на Галерията

en: Photolibrary Usage Description Localized
bg: Локализирано Потребителско Описание на Галерията

en: Tracking Enabled
bg: Включено Проследяване

en: Tracking Domains
bg: Домейни за Проследяване

en: Icons
bg: Икони

en: Icon 1024 X 1024
bg: Икона 1024 X 1024

en: Icon 1024 X 1024 Dark
bg: Икона 1024 X 1024 Тъмна

en: Icon 1024 X 1024 Tinted
bg: Икона 1024 X 1024 Оцветена

en: Export Console Wrapper
bg: Експорт на Конзолна Обвивка

en: Binary Format
bg: Бинарен Формат

en: Embed PCK
bg: Вграждане на PCK

en: Texture Format
bg: Текстурен Формат

en: Export Path
bg: Експортен Път

en: Label
bg: Етикет

en: Read Only
bg: Само за Четене

en: Flat
bg: Равен

en: Control State
bg: Контролно Състояние

en: Hide Slider
bg: Скрий Плъзгача

en: Editing Integer
bg: Редактиране на Цяло Число

en: Zoom
bg: Приближи

en: Retarget
bg: Пренасочви

en: Bone Renamer
bg: Преименувач на Кост

en: Rename Bones
bg: Преименувай Кости

en: Unique Node
bg: Уникален Възел

en: Make Unique
bg: Направи Уникален

en: Skeleton Name
bg: Име на Скелетон

en: Rest Fixer
bg: Поправка на Състояние в Покой

en: Apply Node Transforms
bg: Прилагане на Трансформации върху Възели

en: Normalize Position Tracks
bg: Нормализирай Позиционните Пътечки

en: Reset All Bone Poses After Import
bg: Нулирай всички Пози на Костите след Импортиране

en: Retarget Method
bg: Метод на Пренасочване

en: Keep Global Rest on Leftovers
bg: Запази Глобалния Покой Върху Остатъците

en: Use Global Pose
bg: Използвай Глобалната Поза

en: Original Skeleton Name
bg: Използвай Оригиналното Име на Скелета

en: Fix Silhouette
bg: Поправи Силуета

en: Filter
bg: Филтър

en: Threshold
bg: Праг

en: Base Height Adjustment
bg: Регулиране на Основната Височина

en: Remove Tracks
bg: Премахни Пътечки

en: Except Bone Transform
bg: Освен Трансформация на Костите

en: Unimportant Positions
bg: Неважни Позиции

en: Unmapped Bones
bg: Неотбелязани Кости

en: Generate Tangents
bg: Генерирай Тангенти

en: Generate LODs
bg: Генерирай LOD-та

en: Generate Shadow Mesh
bg: Генерирай Mesh Сянка

en: Generate Lightmap UV2
bg: Генерирай Светлинна Карта UV2

en: Generate Lightmap UV2 Texel Size
bg: Генерирай Размер на Тексел на Светлинна Карта UV2

en: Scale Mesh
bg: Мащабирай Mesh

en: Offset Mesh
bg: Отмести Mesh

en: Force Disable Mesh Compression
bg: Принуди Изключване на Mesh Компресия

en: Node
bg: Възел

en: Node Type
bg: Тип Възел

en: Script
bg: Скрипт

en: Import
bg: Импортирай

en: Skip Import
bg: Пронусни Импортиране

en: Generate
bg: Генерирай

en: Body Type
bg: Тип Тяло

en: Shape Type
bg: Тип Форма

en: Physics Material Override
bg: Презаписване на Физичен Материал

en: Layer
bg: Слоеве

en: Mask
bg: Маска

en: Mesh Instance
bg: Mesh Инстанция

en: Layers
bg: Слоеве

en: Visibility Range Begin
bg: Старт на Обхвата на Видимост

en: Visibility Range Begin Margin
bg: Старт на Маржа на Обхвата на Видимост

en: Visibility Range End
bg: Край на Обхвата на Видимост

en: Visibility Range End Margin
bg: Край на Маржа Обхвата на Видимост

en: Visibility Range Fade Mode
bg: Режим на Избледняване на Обхвата на Видимост

en: Cast Shadow
bg: Хвърли Сянка

en: Decomposition
bg: Декомпозиция

en: Advanced
bg: Разширени

en: Precision
bg: Точност

en: Max Concavity
bg: Макс. Вдлъбнатина

en: Symmetry Planes Clipping Bias
bg: Пристрастие при Изваждане на Симетрични Равнини

en: Revolution Axes Clipping Bias
bg: Пристрастие при Изваждане на Революционните Осове

en: Min Volume per Convex Hull
bg: Мин. Обем на Изпъкнал Корпус

en: Resolution
bg: Резолюция

en: Max Num Vertices per Convex Hull
bg: Макс. Брой Върхове на Изпъкнала Обвивка

en: Plane Downsampling
bg: Downsampling на Равнина

en: Convexhull Downsampling
bg: Downsampling на Изпъкнал Корпус

en: Normalize Mesh
bg: Нормализирай Mesh

en: Convexhull Approximation
bg: Приближение на Изпъкнал Корпус

en: Max Convex Hulls
bg: Макс. Изпъкнали Корпуси

en: Project Hull Vertices
bg: Проектирай Върховете на Корпуса

en: Primitive
bg: Примитив

en: Height
bg: Височина

en: Radius
bg: Радиус

en: Occluder
bg: Прикривател

en: Simplification Distance
bg: Разстояние на Опростяване

en: Save to File
bg: Запази във Файл

en: Shadow Meshes
bg: Mesh Сенки

en: Lightmap UV
bg: UV на Светлинна Карта

en: LODs
bg: Нива на Детайл

en: Normal Merge Angle
bg: Нормален Ъгъл на Сливане

en: Use External
bg: Използвай Външен

en: Loop Mode
bg: Режим на Цикъл

en: Keep Custom Tracks
bg: Остави Персонализираните Пътечки

en: Slices
bg: Резени

en: Amount
bg: Бройка

en: Optimizer
bg: Оптимизатор

en: Max Velocity Error
bg: Макс. Грешка при Скорост

en: Max Angular Error
bg: Макс. Грешка при Ъгъл

en: Max Precision Error
bg: Макс. Грешка при Презицност

en: Page Size
bg: Размер на Страница

en: Import Tracks
bg: Импортирай Пътечки

en: Rest Pose
bg: Поза в Покой

en: Load Pose
bg: Зареди Поза

en: External Animation Library
bg: Външна Анимационна Библиотека

en: Selected Animation
bg: Избрана Анимация

en: Selected Timestamp
bg: Избрана Времева Марка

en: Bone Map
bg: Карта на Костите

en: Nodes
bg: Възели

en: Root Type
bg: Root Тип

en: Root Name
bg: Root Име

en: Root Script
bg: Root Скрипт

en: Apply Root Scale
bg: Приложи Root Мащаб

en: Root Scale
bg: Root Мащаб

en: Import as Skeleton Bones
bg: Импортирай като Кости на Скелет

en: Use Name Suffixes
bg: Използвай Имена на Наставки

en: Use Node Type Suffixes
bg: Използвай Наставки за Тип Възел

en: Meshes
bg: Mesh-ове

en: Ensure Tangents
bg: Осигури Тангенти

en: Create Shadow Meshes
bg: Създай Mesh Сенки

en: Light Baking
bg: Запичане на Светлина

en: Lightmap Texel Size
bg: Тексел Размер на Светлинна Карта

en: Force Disable Compression
bg: Принуди Изключена Компресия

en: Skins
bg: Кожи

en: Use Named Skins
bg: Използвай Именувани Кожи

en: FPS
bg: Кадри/сек

en: Trimming
bg: Подрязване

en: Remove Immutable Tracks
bg: Премахни Непроменливите Пътечки

en: Import Rest as Reset
bg: Импортиране на Останалото като Нулирано

en: Import Script
bg: Импортирай Скрипт

en: Materials
bg: Материали

en: Extract
bg: Извлечи

en: Extract Format
bg: Формат на Извличане

en: Extract Path
bg: Път на Извличане

en: Antialiasing
bg: Антиалиасинг

en: Generate Mipmaps
bg: Генерирай Mipmap-ове

en: Disable Embedded Bitmaps
bg: Изключи Вградени Bitmap-ове

en: Multichannel Signed Distance Field
bg: Мултиканален Signed Distance Field

en: MSDF Pixel Range
bg: MSDF Диапазон на Пикселите

en: MSDF Size
bg: MSDF Размер

en: Allow System Fallback
bg: Разреши Системно Преминаване към Резерва

en: Force Autohinter
bg: Принуди Автоматично Намекване

en: Modulate Color Glyphs
bg: Модулирай Цветните Глифове

en: Hinting
bg: Намекване

en: Subpixel Positioning
bg: Подпикселово Позициониране

en: Keep Rounding Remainders
bg: Задръж Остатъци при Закръгляне

en: Oversampling
bg: Свръхсемплиране

en: Metadata Overrides
bg: Презаписи на Метаданни

en: Language Support
bg: Поддръжка на Език

en: Script Support
bg: Поддръжка на Скрипт

en: OpenType Features
bg: OpenType Функции

en: Fallbacks
bg: Резерви

en: Compress
bg: Компресирай

en: Language
bg: Език

en: Outline Size
bg: Размер на Контура

en: Variation
bg: Вариация

en: Embolden
bg: Окуражи

en: Face Index
bg: Индекс на Лицето

en: Transform
bg: Трансформирай

en: Create From
bg: Създай Форма

en: Scaling Mode
bg: Режим на Мащабиране

en: Delimiter
bg: Разделител

en: Unescape Keys
bg: Ключове за Разкодиране

en: Unescape Translations
bg: Преводи за Разкодиране

en: Character Ranges
bg: Диапазон на Символите

en: Kerning Pairs
bg: Кернинг Двойки

en: Columns
bg: Колони

en: Rows
bg: Редове

en: Image Margin
bg: Марж на Изображението

en: Character Margin
bg: Марж на Символа

en: Ascent
bg: Изкачване

en: Descent
bg: Спускане

en: High Quality
bg: Високо Качество

en: Lossy Quality
bg: Качество със Загуба

en: UASTC Level
bg: Ниво на UASTC

en: RDO Quality Loss
bg: RDO Загуба на Качество

en: HDR Compression
bg: HDR Компресия

en: Channel Pack
bg: Пакет Канали

en: Mipmaps
bg: Mipmap-ове

en: Limit
bg: Лимит

en: Horizontal
bg: Хоризонтала

en: Vertical
bg: Вертикала

en: Arrangement
bg: Подредба

en: Layout
bg: Разположение

en: Base Scale
bg: Основен Мащаб

en: Saturation
bg: Насищане

en: Color Map
bg: Цветова Карта

en: Normal Map
bg: Карта на Нормалите

en: Roughness
bg: Грубост

en: Src Normal
bg: Src Нормал

en: Process
bg: Процес

en: Channel Remap
bg: Пренареждане на Каналите

en: Red
bg: Червено

en: Green
bg: Зелено

en: Blue
bg: Синьо

en: Alpha
bg: Алфа

en: Fix Alpha Border
bg: Поправи Алфа Границата

en: Premult Alpha
bg: Premult Алфа

en: Normal Map Invert Y
bg: Инвертирай Y на Нормалната Карта

en: HDR as sRGB
bg: HDR като sRGB

en: HDR Clamp Exposure
bg: Фиксирай HDR Експозицията

en: Size Limit
bg: Лимит на Размера

en: Detect 3D
bg: Октрий 3D

en: Compress To
bg: Компресирай Към

en: Editor
bg: Редактор

en: Scale with Editor Scale
bg: Скалирай с Мащаба на Редактора

en: Convert Colors with Editor Theme
bg: Конвертирай Цветове с Темата на Редактора

en: Atlas File
bg: Атлас Файл

en: Import Mode
bg: Режим на Импортиране

en: Crop to Region
bg: Изрежи до Регион

en: Trim Alpha Border From Region
bg: Отрежи Алфа Границата от Региона

[ctx: Enforce]
en: Force
bg: Наложи

en: 8 Bit
bg: 8 Битов

en: Max Rate
bg: Макс. Честота

en: Max Rate Hz
bg: Макс. Честота Hz

en: Edit
bg: Редактирай

en: Trim
bg: Подрежи

en: Normalize
bg: Нормализирай

en: Loop Begin
bg: Начало на Цикъл

en: Loop End
bg: Край на Цикъл

en: Draw Label
bg: Етикет за Рисуване

en: Draw Background
bg: Рисуване на Задния Фон

en: Checkable
bg: Проверяем

en: Checked
bg: Проверен

en: Draw Warning
bg: Предупреждение за Рисуване

en: Keying
bg: Ключиране

en: Deletable
bg: Изтриваемо

en: Selectable
bg: Избираем

en: Use Folding
bg: Използвай Сгъване

en: Name Split Ratio
bg: Съотношение на Разделяне на Името

en: Base Type
bg: Основен Тип

en: Editable
bg: Редактируем

en: Toggle Mode
bg: Превключи Режим

en: Main Run Args
bg: Основни Аргументи за Изпълнение

en: Templates Search Path
bg: Път за Търсене на Шаблони

en: Naming
bg: Наименуване

en: Default Signal Callback Name
bg: Стандартен Сигнал за Обратно Извикване към Име

en: Default Signal Callback to Self Name
bg: Стандартен Сигнал за Обратно Извикване към Собственото Име

en: Scene Name Casing
bg: Конвенция за Главни и Малки Букви при Именуване на Сцени

en: Script Name Casing
bg: Конвенция за Главни и Малки Букви при Именуване на Скриптове

en: Reimport Missing Imported Files
bg: Реимпортиране на Липсващи Импортирани Файлове

en: Use Multiple Threads
bg: Използва Множество Нишки

en: Atlas Max Width
bg: Атлас Макс. Ширина

en: Export
bg: Експортирай

en: Convert Text Resources to Binary
bg: Конвертирай Текст Ресурс в Бинарен Формат

en: Version Control
bg: Контрол на Версиите

en: Plugin Name
bg: Име на Приставката

en: Autoload on Startup
bg: Автоматично Зареждане при Стартиране

en: Texture
bg: Текстура

en: Margins
bg: Маржове

en: Separation
bg: Разделение

en: Texture Region Size
bg: Размер на Регион на Текстура

en: Use Texture Padding
bg: Използвай Текстурно Подплатяване

en: Atlas Coords
bg: Атлас Координати

en: Size in Atlas
bg: Размер в Атлас

en: Alternative ID
bg: Алтернативно ID

en: Speed
bg: Скорост

en: Frames Count
bg: Брой Кадри

en: Duration
bg: Продължителност

en: Current Group Idx
bg: Idx на Текущата Група

en: Current Bone Idx
bg: Idx на Текущата Кост

en: Editors
bg: Редактори

en: Gizmo Colors
bg: Gizmo Цветове

en: Particles Emission Shape
bg: Форма на Емисиите на Частици

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Editor Language
bg: Език на Редактора

en: Use Threads
bg: Използвай Нишки

en: Localize Settings
bg: Локализирай Настройките

en: Dock Tab Style
bg: Стил на Док Раздела

en: Bottom Dock Tab Style
bg: Стил на Долния Док Раздел

en: UI Layout Direction
bg: UI Посока на Оформление

en: Display Scale
bg: Мащаб на Дисплейа

en: Custom Display Scale
bg: Персонализиран Мащаб на Дисплейа

en: Editor Screen
bg: Екран на Редактора

en: Tablet Driver
bg: Драйвер за Таблета

en: Project Manager Screen
bg: Екран на Проектния Мениджър

en: Connection
bg: Връзка

en: Check for Updates
bg: Провери за Обновления

en: Use Embedded Menu
bg: Използвай Вградено Меню

en: Use Native File Dialogs
bg: Използвай Родни Диалогови Прозорци за Файлове

en: Expand to Title
bg: Разшири до Заглавие

en: Main Font Size
bg: Основен Размер на Шрифта

en: Code Font Size
bg: Размер на Шрифта на Кода

en: Main Font Custom OpenType Features
bg: Основни Функции за Персонализиране на Шрифта OpenType

en: Code Font Contextual Ligatures
bg: Контекстуални Лигатури на Шрифта за Код

en: Code Font Custom OpenType Features
bg: Персонализирани OpenType Функции за Шрифта за Код

en: Code Font Custom Variations
bg: Персонализирани Вариации за Шрифта за Код

en: Font Antialiasing
bg: Antialiasing на Шрифта

en: Font Hinting
bg: Намекване за Шрифтове

en: Font Subpixel Positioning
bg: Шрифт Подпикселово Позициониране

en: Font Disable Embedded Bitmaps
bg: Изключи Вмъкнати Bitmap-ове за Шрифтове

en: Font Allow MSDF
bg: Позволи MSDF за Шрифтове

en: Main Font
bg: Главен Шрифт

en: Main Font Bold
bg: Главен Шрифт Удебелен

en: Code Font
bg: Кодов Шрифт

en: Dragging Hover Wait Seconds
bg: Изчакване в Секунди за Плъзгане на Курсора

en: Separate Distraction Mode
bg: Режим Премахни Разсейване

en: Automatically Open Screenshots
bg: Автоматично Отвори Екранни Снимки

en: Single Window Mode
bg: Режим Единичен Екран

en: Mouse Extra Buttons Navigate History
bg: Навигационна История на Допълнителните Бутони за Мишката

en: Save Each Scene on Quit
bg: Запазване на Всяка Сцена при Затваряне

en: Save on Focus Loss
bg: Запази при Загуба на Фокус

en: Accept Dialog Cancel OK Buttons
bg: Приеми Бутоните Cancel и OK в Диалогови Прозорци

en: Show Internal Errors in Toast Notifications
bg: Показване на Вътрешни Грешки в Toast Нотификациите

en: Show Update Spinner
bg: Покажи Въртящ се Индикатор при Актуализация

en: Low Processor Mode Sleep (µsec)
bg: Режим на Ниско Натоварване на Процесора (µsec)

en: Unfocused Low Processor Mode Sleep (µsec)
bg: Режим на Ниско Натоварване на Процесора Нефокусиран (µsec)

en: Import Resources When Unfocused
bg: Импортирай Ресурси Когато не е Фокусиран

en: V-Sync Mode
bg: V-Sync Режим

en: Update Continuously
bg: Продължително Обновяване

en: Collapse Main Menu
bg: Сгъване на Главното Меню

en: Show Scene Tree Root Selection
bg: Покажи Селекцията на Root Дървото за Сцени

en: Derive Script Globals by Name
bg: Извличане на Глобални Променливи от Скрипт по Име

en: Docks
bg: Докове

en: Scene Tree
bg: Дърво на Сцената

en: Ask Before Revoking Unique Name
bg: Попитай Преди да Отмениш Уникалното Име

en: Inspector
bg: Инспектор

en: Max Array Dictionary Items per Page
bg: Макс. Брой Елементи на Страница от Масив Речник

en: Show Low Level OpenType Features
bg: Покажи OpenType Функции от Ниско Ниво

en: Float Drag Speed
bg: Скорост на Съпротивление при Плуване

en: Integer Drag Speed
bg: Целочислена Скорост на Плъзгане

en: Nested Color Mode
bg: Вложен Цветови Режим

en: Delimitate All Container and Resources
bg: Ограничави Всички Контейнери и Ресурси

en: Default Property Name Style
bg: Стандартен Стил на Име на Променлива

en: Default Float Step
bg: Стандартна Стъпка на Плаващо Число

en: Disable Folding
bg: Изключи Сгъване

en: Auto Unfold Foreign Scenes
bg: Автоматично Разгъвай Чужди Сцени

en: Horizontal Vector2 Editing
bg: Промяна на Хоризонтален Вектор2

en: Horizontal Vector Types Editing
bg: Редактиране на Хоризонтални Векторни Типове

en: Open Resources in Current Inspector
bg: Отвори Ресурси в Текущия Инспектор

en: Resources to Open in New Inspector
bg: Ресурси за Отваряне в Нов Инспектор

en: Default Color Picker Mode
bg: Стандартен Режим на Пипетка

en: Default Color Picker Shape
bg: Стандартна Форма на Пипетка

en: Color Picker Show Intensity
bg: Покажи Интензивност на Пипетката

en: Theme
bg: Тема

en: Follow System Theme
bg: Следвай Системната Тема

en: Style
bg: Стил

en: Color Preset
bg: Предварително Зададени Цветове

en: Spacing Preset
bg: Предварително Зададено Разстояние

en: Icon and Font Color
bg: Цвят на Икона и Шрифт

en: Base Color
bg: Основен Цвят

en: Accent Color
bg: Акцентен Цвят

en: Use System Accent Color
bg: Използвай Системен Акцентен Цвят

en: Contrast
bg: Контраст

en: Draw Extra Borders
bg: Рисуване на Допълнителни Рамки

en: Icon Saturation
bg: Насищане на Икона

en: Draw Relationship Lines
bg: Начертай Линии на Взаимоотношенията

en: Relationship Line Opacity
bg: Непрозрачност на Линията на Взаимоотношенията

en: Border Size
bg: Размер на Границата

en: Corner Radius
bg: Радиус на Ъгъла

en: Base Spacing
bg: Основно Разстояние

en: Additional Spacing
bg: Допълнително Разстояние

en: Custom Theme
bg: Персонализирана Тема

en: Touchscreen
bg: Сензорен Екран

en: Enable Touch Optimizations
bg: Активирай Оптимизации за Докосване

en: Scale Gizmo Handles
bg: Мащабирай Gizmo Дръжките

en: Touch Actions Panel
bg: Панел за Действия на Докосване

en: Scene Tabs
bg: Раздели на Сцени

en: Display Close Button
bg: Покажи Бутона за Затваряне

en: Show Thumbnail on Hover
bg: Покажи Миниатюра при Навеждане

en: Maximum Width
bg: Макс. Ширина

en: Show Script Button
bg: Покажи Скрипт Бутона

en: Restore Scenes on Load
bg: Възстанови Сцени при Зареждане

en: Auto Select Current Scene File
bg: Автоматично Избиране на Текущен Сценови Файл

en: Multi Window
bg: Мулти Прозорец

en: Restore Windows on Load
bg: Възстанови Прозорци при Зареждане

en: Maximize Window
bg: Максимизирай Прозорец

en: External Programs
bg: Външни Програми

en: Raster Image Editor
bg: Редактор на Растерни Изображения

en: Vector Image Editor
bg: Редактор на Векторни Изображения

en: Audio Editor
bg: Редактор на Аудио

en: 3D Model Editor
bg: Редактор на 3D Модели

en: Terminal Emulator
bg: Емулатор на Терминал

en: Terminal Emulator Flags
bg: Флагове за Емулатор на Терминал

en: Directories
bg: Директории

en: Autoscan Project Path
bg: Автоматично Сканиране на Пътя до Проекта

en: Default Project Path
bg: Стандартен Път До Проекта

en: On Save
bg: При Запазване

en: Compress Binary Resources
bg: Компресирай Бинарни Ресурси

en: Safe Save on Backup then Rename
bg: Запази Безопасно в Архива, След Което Преименувай

en: Warn on Saving Large Text Resources
bg: Предупреди при Запазване на Големи Текстови Ресурси

en: File Server
bg: Файлов Сървър

en: Port
bg: Порт

en: Password
bg: Парола

en: File Dialog
bg: Диалогов Прозорец за Файлове

en: Show Hidden Files
bg: Покажи Скрити Файлове

en: Display Mode
bg: Режим на Дисплея

en: Thumbnail Size
bg: Размер на Миниатюрата

en: Quick Open Dialog
bg: Диалогов Прозорец „Бързо Отваряне“

en: Max Results
bg: Макс. Резултати

en: Instant Preview
bg: Незабавен Преглед

en: Show Search Highlight
bg: Покажи Подчертаване при Търсене

en: Enable Fuzzy Matching
bg: Включи Fuzzy Съвпадение

en: Max Fuzzy Misses
bg: Макс. Fuzzy Пропускания

en: Include Addons
bg: Включи Добавки

en: Default Display Mode
bg: Стандартен Режим на Дисплей

en: Blender Path
bg: Път към Blender

en: RPC Port
bg: RPC Порт

en: RPC Server Uptime
bg: Време на Работа на RPC Сървъра

en: FBX2glTF Path
bg: Път към FBX2glTF

en: Tools
bg: Инструменти

en: OIDN Denoise Path
bg: OIDN Път за Отстраняване на Шум

en: Ask Before Deleting Related Animation Tracks
bg: Попитай Преди Изтриване на Свързани Анимационни Пътечки

en: Start Create Dialog Fully Expanded
bg: Стартиране на Диалоговия Прозорец „Създаване“ в Разгънат Вид

en: Auto Expand to Selected
bg: Автоматично Разширяване до Избраното

en: Center Node on Reparent
bg: Центрирай Възел при Промяна на Родител

en: Hide Filtered Out Parents
bg: Скрий Филтрираните Родители

en: Accessibility Warnings
bg: Предупреждения за Достъпност

en: Always Show Folders
bg: Винаги Показвай Папки

en: TextFile Extensions
bg: TextFile Разширения

en: Other File Extensions
bg: Други Файлови Разширения

en: Property Editor
bg: Редактор на Свойства

en: Auto Refresh Interval
bg: Интервал на Автоматично Обновяване

en: Subresource Hue Tint
bg: Нюанс на Цветовия Тон на Субресурс

en: Text Editor
bg: Редактор на Текст

en: Color Theme
bg: Цветова Тема

en: Highlighting
bg: Подчертаване

en: Comment Markers
bg: Маркери за Коментари

en: Critical List
bg: Лист на Критически Събития

en: Warning List
bg: Лист на Предупредителни Събития

en: Notice List
bg: Лист на Уведомления

en: Appearance
bg: Изглед

en: Enable Inline Color Picker
bg: Включи Вграден Избор на Цвят

en: Caret
bg: Карет

en: Caret Blink
bg: Премигване на Карет

en: Caret Blink Interval
bg: Интервал за Премигване на Карет

en: Highlight Current Line
bg: Подчертай Сегашната Линия

en: Highlight All Occurrences
bg: Подчертай Всички Съвпадения

en: Guidelines
bg: Указания

en: Show Line Length Guidelines
bg: Покажи Указания за Дължината на Линията

en: Line Length Guideline Soft Column
bg: Насоки за Дължината на Реда на Мека Колона

en: Line Length Guideline Hard Column
bg: Насоки за Дължината на Реда на Твърда Колона

en: Gutters
bg: Улуци

en: Show Line Numbers
bg: Покажи Номера на Редовете

en: Line Numbers Zero Padded
bg: Номера на Редове с Добавени Нули

en: Highlight Type Safe Lines
bg: Подчертай Типово Безопасни Линии

en: Show Info Gutter
bg: Покажи Информация за Улея

en: Show Minimap
bg: Покажи Minimap

en: Minimap Width
bg: Ширина на Minimap-а

en: Lines
bg: Редове

en: Code Folding
bg: Сгъване на Код

en: Word Wrap
bg: Преноси Думи на Нов Ред

en: Autowrap Mode
bg: Режим на Автоматично Пренасяне

en: Whitespace
bg: Празно Място

en: Draw Tabs
bg: Раздел на Рисуване

en: Draw Spaces
bg: Пространство на Рисуване

en: Line Spacing
bg: Разстояние Между Редовете

en: Behavior
bg: Държание

en: Empty Selection Clipboard
bg: Изчисти Избраното от Клипборда

en: Move Caret on Right Click
bg: Помести Карет при Дясно Щракване

en: Scroll Past End of File
bg: Превърти до Края на Файла

en: Smooth Scrolling
bg: Плавно Превъртане

en: V Scroll Speed
bg: Вертикална Скорост на Превъртане

en: Drag and Drop Selection
bg: Избор чрез Плъзгане и Пускане

en: Stay in Script Editor on Node Selected
bg: Остани в Редактор на Скрипт при Избор на Възел

en: Open Script When Connecting Signal to Existing Method
bg: Отвори Скрипт при Свързване на Сигнал към Съществуващ Метод

en: Use Default Word Separators
bg: Използвай Стандарни Разделители на Думи

en: Use Custom Word Separators
bg: Ползвай Персонализиран Разделител на Думи

en: Custom Word Separators
bg: Персонализиран Разделител на Думи

en: Indent
bg: Отстъп

en: Auto Indent
bg: Автоматично Отстъпване

en: Indent Wrapped Lines
bg: Отстъпване на Обхванати Редове

en: Files
bg: Файлове

en: Trim Trailing Whitespace on Save
bg: Изрежи Празните Места при Запазване

en: Trim Final Newlines on Save
bg: Изрежи Посления Нов Ред при Запазване

en: Autosave Interval Secs
bg: Интервал на Автоматично Запазване в Секунди

en: Restore Scripts on Load
bg: Възстанови Скрипт при Зареждане

en: Convert Indent on Save
bg: Конвертирай Отстъпване при Запазване

en: Auto Reload Scripts on External Change
bg: Автоматично Презареди Скриптове при Външна Промяна

en: Auto Reload and Parse Scripts on Save
bg: Автоматично Презареди и Анализирай Скриптове при Външна Промяна

en: Open Dominant Script on Scene Change
bg: Отвори Доминиращ Скрипт при Промяна на Сцената

en: Drop Preload Resources as UID
bg: Изтрий Предварително Заредени Ресурси Като UID

en: Documentation
bg: Документация

en: Enable Tooltips
bg: Включи Подсказки

en: Script List
bg: Лист от Скриптове

en: Show Members Overview
bg: Покажи Общ Преглед на Членовете

en: Sort Members Outline Alphabetically
bg: Сортирай Членовете по Азбучен Ред

en: Script Temperature Enabled
bg: Включена Температура на Скриптове

en: Script Temperature History Size
bg: Размер на Историята на Температурата на Скриптове

en: Highlight Scene Scripts
bg: Подчертай Сценови Скриптове

en: Group Help Pages
bg: Групирай Страниците за Помощ

en: Sort Scripts By
bg: Сортирай Скриптове По

en: List Script Names As
bg: Подреди Имена на Скриптове Като

en: External
bg: Външен

en: Exec Path
bg: Път на Изпълнение

en: Exec Flags
bg: Флагове за Изпълнение

en: Completion
bg: Завършване

en: Idle Parse Delay
bg: Забавяне при Неактивно Разчитане

en: Idle Parse Delay with Errors Found
bg: Забавяне при Неактивно Разчитане с Намерени Грешки

en: Auto Brace Complete
bg: Автоматичното Сковане е Завършено

en: Code Complete Enabled
bg: Включено Довършване на Код

en: Code Complete Delay
bg: Забяване при Довършване на Код

en: Put Callhint Tooltip Below Current Line
bg: Поставете Намек за Callhint под Текущия Ред

en: Complete File Paths
bg: Довърши Файловите Пътища

en: Add Type Hints
bg: Добави Намеци за Типове

en: Add String Name Literals
bg: Добави Литерали на Имена на Низове

en: Add Node Path Literals
bg: Добави Литерали на Пътища на Възели

en: Use Single Quotes
bg: Използвай Единични Кавички

en: Colorize Suggestions
bg: Предложения за Оцветяване

en: Use External Editor
bg: Ползвай Външен Редактор

en: Help
bg: Помощ

en: Show Help Index
bg: Покажи Помощния Индекс

en: Help Font Size
bg: Размер на Шрифта на Помощта

en: Help Source Font Size
bg: Размер на Шрифта на Източника на Помощта

en: Help Title Font Size
bg: Размер на Шрифта на Заглавие на Помощта

en: Class Reference Examples
bg: Примери за Референции на Класове

en: Sort Functions Alphabetically
bg: Сортирай Функции Алфабетично

en: Grid Map
bg: Мрежова Карта

en: Pick Distance
bg: Избери Разстояние

en: Preview Size
bg: Размер на Предварителния Преглед

en: Primary Grid Color
bg: Основен Мрежов Цвят

en: Secondary Grid Color
bg: Вторичен Мрежов Цвят

en: Selection Box Color
bg: Цвят на Маркиращата Кутия

en: Active Selection Box Color
bg: Активен Цвят на Маркиращата Кутия

en: Instantiated
bg: Инстанцииран

en: Joint
bg: Става

en: Stream Player 3D
bg: Стриймвай Player 3D

en: Camera
bg: Kamera

en: Decal
bg: Декоративна Проекция

en: Fog Volume
bg: Обем на Мъглата

en: Particles
bg: Частици

en: Particle Attractor
bg: Атрактор на Частици

en: Particle Collision
bg: Сблъсък на Частици

en: Joint Body A
bg: Става на Тяло A

en: Joint Body B
bg: Става на Тяло B

en: Lightmap Lines
bg: Линии на Светлинната Карта

en: Lightprobe Lines
bg: Линии на Светлинни Сонди

en: Reflection Probe
bg: Отразяваща Сонда

en: Visibility Notifier
bg: Уведомител за Видимост

en: Voxel GI
bg: Глобално Осветяване на Воксели

en: Path Tilt
bg: Наклон на Пътя

en: Skeleton
bg: Скелет

en: Selected Bone
bg: Избрана Кост

en: GridMap Grid
bg: GridMap Мрежа

en: Spring Bone Joint
bg: Пружинена Костна Става

en: Spring Bone Collision
bg: Сблъсък на Пружинена Кост

en: Spring Bone Inside Collision
bg: Вътрешен Сблъсък на Пружинена Кост

en: IK Chain
bg: IK Верига

en: Gizmo Settings
bg: Gizmo Настройки

en: Bone Axis Length
bg: Дължина на Ос на Кост

en: Bone Shape
bg: Форма на Кост

en: Path3D Tilt Disk Size
bg: Path3D Размер на Диска на Наклон

en: Lightmap GI Probe Size
bg: Размер на Сондата на Глобално Осветена Светлинна Карта

en: Primary Grid Steps
bg: Освновни Стъпки на Мрежата

en: Grid Size
bg: Размер на Мрежата

en: Grid Division Level Max
bg: Макс. Ниво на Разделяне на Мрежата

en: Grid Division Level Min
bg: Мин. Ниво на Разделяне на Мрежата

en: Grid Division Level Bias
bg: Пристрастение на Разделяне на Мрежата

en: Grid XZ Plane
bg: Мрежа XZ Равнина

en: Grid XY Plane
bg: Мрежа XY Равнина

en: Grid YZ Plane
bg: Мрежа YZ Равнина

en: Default FOV
bg: Стандартно FOV

en: Default Z Near
bg: Стандартен Близък Z

en: Default Z Far
bg: Стандарен Далечен Z

en: Invert X Axis
bg: Инвертирай X Оста

en: Invert Y Axis
bg: Инвертирай Y Оста

en: Navigation Scheme
bg: Навигационна Схема

en: Orbit Mouse Button
bg: Бутон на Мишката Orbit

en: Pan Mouse Button
bg: Бутон на Панелната Мишка

en: Zoom Mouse Button
bg: Бутон на Мишката за Мащабиране

en: Zoom Style
bg: Стил на Мащабиране

en: Emulate Numpad
bg: Емулирай Цифровия Блок

en: Emulate 3 Button Mouse
bg: Емулирай 3-Бутонна Мишка

en: Warped Mouse Panning
bg: Панорамиране на Изкривена Мишка

en: Navigation Feel
bg: Усещане за Навигация

en: Orbit Sensitivity
bg: Чувствителност на Orbit Мишката

en: Translation Sensitivity
bg: Чувствителност на Превода

en: Orbit Inertia
bg: Инерция на Orbit Мишката

en: Translation Inertia
bg: Инерция на Превеждането

en: Zoom Inertia
bg: Инерция на Мащабирането

en: Angle Snap Threshold
bg: Праг на Ъглова Фиксация

en: Show Viewport Rotation Gizmo
bg: Показване на Инструмент за Ротация на Прозореца

en: Show Viewport Navigation Gizmo
bg: Показване на Инструмент за Навигация на Прозореца

en: Freelook
bg: Свободен Поглед

en: Freelook Navigation Scheme
bg: Свободен Поглед Навигационна Схема

en: Freelook Sensitivity
bg: Свободен Поглед Чувствителност

en: Freelook Inertia
bg: Свободен Поглед Инерция

en: Freelook Base Speed
bg: Свободен Поглед Базова Скорост

en: Freelook Activation Modifier
bg: Свободен Поглед Модификатор за активиране

en: Freelook Speed Zoom Link
bg: Свободен Поглед Връзка за Бързо Мащабиране

en: Manipulator Gizmo Size
bg: Размер на Манипулиращ Инструмент

en: Manipulator Gizmo Opacity
bg: Непрозрачност на Манипулиращ Инструмент

en: Grid Color
bg: Цвят на Мрежа

en: Guides Color
bg: Цвят на Указания

en: Smart Snapping Line Color
bg: Цвят за Линията за Умно Закрепване

en: Bone Width
bg: Ширина на Кост

en: Bone Color 1
bg: Цвят на Кост 1

en: Bone Color 2
bg: Цвят на Кост 2

en: Bone Selected Color
bg: Избран Цвят на Кост

en: Bone IK Color
bg: IK Цвят на Кост

en: Bone Outline Color
bg: Цвят на Контурите на Кост

en: Bone Outline Size
bg: Размер на Контурите на Кост

en: Viewport Border Color
bg: Цвят на Рамката на Прозорец

en: Use Integer Zoom by Default
bg: Използвай Цели Числа за Мащабиране по Подразбиране

en: Zoom Speed Factor
bg: Фактор на Бързо Мащабиране

en: Ruler Width
bg: Ширина на Линийка

en: Bone Mapper
bg: Картограф на Кости

en: Handle Colors
bg: Цветове на Дръжките

en: Unset
bg: Незададен

en: Set
bg: Зададен

en: Missing
bg: Липсващ

en: Error
bg: Грешка

en: Panning
bg: Панорамиране

en: 2D Editor Panning Scheme
bg: Панорамна Схема на 2D Редактора

en: Sub Editors Panning Scheme
bg: Панорамна Схема на Подредакторите

en: Animation Editors Panning Scheme
bg: Панорамна Схема на Анимационните Редактори

en: Simple Panning
bg: Елементарно Панорамиране

en: 2D Editor Pan Speed
bg: Скорост на Панорама в 2D Редактора

en: Tiles Editor
bg: Редактор на Плочки

en: Display Grid
bg: Мрежда на Дисплея

en: Highlight Selected Layer
bg: Подчертай Избрания Слой

en: Polygon Editor
bg: Редактор на Полигони

en: Point Grab Radius
bg: Радиус на Грабване на Точки

en: Show Previous Outline
bg: Покажи Предишния Контур

en: Auto Bake Delay
bg: Забавяне на Автоматично Запичане

en: Default Animation Step
bg: Стандартна Анимационна Стъпка

en: Default FPS Mode
bg: Стандартен Режим на FPS

en: Default FPS Compatibility
bg: Стандартна Съвместимост на FPS

en: Autorename Animation Tracks
bg: Авто-преименуване на Анимационни Пътечки

en: Confirm Insert Track
bg: Потвърди Вмъкване на Пътечка

en: Default Create Bezier Tracks
bg: Стандартно Създаване на Безие Пътечки

en: Default Create Reset Tracks
bg: Стандартно Създаване на Нулирани Пътечки

en: Insert at Current Time
bg: Вмъкни в Текущото Време

en: Onion Layers Past Color
bg: Минал Цвят на Слоеве Лук

en: Onion Layers Future Color
bg: Бъдещ Цвят на Слоеве Лук

en: Shader Editor
bg: Редактор на Шейдъри

en: Restore Shaders on Load
bg: Възстанови Шейдъри при Зареждане

en: Visual Editors
bg: Визуални Редактори

en: Minimap Opacity
bg: Непрозрачност на Minimap-a

en: Lines Curvature
bg: Кривина на Линиите

en: Grid Pattern
bg: Мрежови Шаблон

en: Visual Shader
bg: Визуален Шейдър

en: Port Preview Size
bg: Размер на Предварителния Преглед на Порт

en: Window Placement
bg: Разположение на Прозорец

en: Rect Custom Position
bg: Rect Персонализирана Позиция

en: Screen
bg: Екран

en: Android Window
bg: Android Прозорец

en: Game Embed Mode
bg: Режим на Вградена Игра

en: Auto Save
bg: Автоматично Запазване

en: Save Before Running
bg: Запази Преди Изпълнение

en: Bottom Panel
bg: Долен Панел

en: Action on Play
bg: Действие при Възпроизвеждане

en: Action on Stop
bg: Действие при Спиране

en: Output
bg: Изход

en: Font Size
bg: Размер на Шрифта

en: Always Clear Output on Play
bg: Винаги Изчиствай Изход при Въпроизвеждане

en: Max Lines
bg: Макс. Редове

en: Platforms
bg: Платформи

en: Prefer Wayland
bg: Предпочитай Wayland

en: Network Mode
bg: Режим на Мрежа

en: HTTP Proxy
bg: HTTP Прокси

en: Host
bg: Хост

en: Editor TLS Certificates
bg: TLS Сертификати на Редактора

en: Enable TLS V 1
bg: Включи TLS Версия 1

en: Remote Host
bg: Отдалечен Хост

en: Debugger
bg: Дебъгер

en: Auto Switch to Remote Scene Tree
bg: Автоматично Превключи към Отдалечено Дърво на Сцена

en: Auto Switch to Stack Trace
bg: Автоматично Превключи към Stack Trace

en: Max Node Selection
bg: Макс. Избор на Възели

en: Profiler Frame History Size
bg: Профайлър Размер на Историята на Кадрита

en: Profiler Frame Max Functions
bg: Профайлър Макс. Функции на Кадрите

en: Profiler Target FPS
bg: Профайлър Целеви FPS

en: Remote Scene Tree Refresh Interval
bg: Интервал на Обновление на Отдалечено Дърво на Сцена

en: Remote Inspect Refresh Interval
bg: Интервал на Обновяване на Отдалечена Проверка

en: Profile Native Calls
bg: Профилиране на Извиквания към Родния Код

en: Username
bg: Потребителско Име

en: SSH Public Key Path
bg: Път до Публичния SSH Ключ

en: SSH Private Key Path
bg: Път до Частния SSH Ключ

en: Input
bg: Вход

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Agile Event Flushing
bg: Гъвкаво Изчистване на Събития

en: Project Manager
bg: Управление на Проектите

en: Sorting Order
bg: Ред на Сортиране

en: Directory Naming Convention
bg: Конвенция за Именуване на Директории

en: Default Renderer
bg: Стандартен Рендерър

en: Connection Colors
bg: Цветове на Връзки

en: Scalar Color
bg: Цвят на Скалар

en: Vector2 Color
bg: Цвят на Вектор2

en: Vector 3 Color
bg: Цвят на Вектор 3

en: Vector 4 Color
bg: Цвят на Вектор 4

en: Boolean Color
bg: Цвят на Булева

en: Transform Color
bg: Цвят на Трансформ

en: Sampler Color
bg: Цвят на Самплер

en: Category Colors
bg: Цветове на Категории

en: Output Color
bg: Цвят на Изход

en: Color Color
bg: Цвят на Цвят

en: Conditional Color
bg: Условен Цвят

en: Input Color
bg: Цвят на Вход

en: Textures Color
bg: Цвят на Текстури

en: Utility Color
bg: Цвят на Инструменти

en: Vector Color
bg: Цвят на Вектор

en: Special Color
bg: Специален Цвят

en: Particle Color
bg: Цвят на Частица

en: Flush stdout on Print
bg: Изчистване на stdout при Печатане

en: Low Processor Mode
bg: Режим на Ниска Производителност на Процесора

en: Print FPS
bg: Отпечатай FPS

en: Print GPU Profile
bg: Отпечатай GPU Профил

en: Verbose stdout
bg: Подробен stdout

en: Physics Interpolation
bg: Интерполация на Физика

en: Enable Warnings
bg: Включи Предупреждения

en: Max Chars per Second
bg: Макс. Символа на Секунда

en: Max Queued Messages
bg: Макс. Съобщения в Опашката

en: Max Errors per Second
bg: Макс. Грешки на Секунда

en: Max Warnings per Second
bg: Макс. Предупреждения на Секунда

en: File Logging
bg: Логване на Файлове

en: Enable File Logging
bg: Включи Логване на Файлове

en: Log Path
bg: Път на Лог

en: Max Log Files
bg: Макс. Лог Файлове

en: Driver
bg: Драйвър

en: Fallback to Vulkan
bg: Използвай Vulkan като Резерва

en: Fallback to D3D12
bg: Използвай D3D12 като Резерва

en: Fallback to OpenGL 3
bg: Използвай OpenGL 3 като Резерва

en: GL Compatibility
bg: Съвместимост с GL

en: Nvidia Disable Threaded Optimization
bg: Nvidia Изключи Нишкова Оптимизация

en: Fallback to Angle
bg: Използвай Angle като Резерва

en: Fallback to Native
bg: Използвай Роден като Резерва

en: Fallback to GLES
bg: Използвай GLES като Резерва

en: Force Angle on Devices
bg: Принуди Angle на Устройства

en: Renderer
bg: Рендерер

en: Rendering Method
bg: Режим на Рендериране

en: Allow hiDPI
bg: Позволи hiDPI

en: Per Pixel Transparency
bg: Прозрачност на Пиксел

en: Allowed
bg: Позволен

en: Load Shell Environment
bg: Зареждане на Shell Среда

en: Threads
bg: Нишки

en: Display Server
bg: Сървър на Дисплея

en: Handheld
bg: Преносим

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Output Latency
bg: Латентност на Изхода

en: Frame Delay Msec
bg: Забавяне на Кадър в ms

en: Allow High Refresh Rate
bg: Позволи Висока Честота на Опресняване

en: Hide Home Indicator
bg: Скриване на Индикатора за Начало

en: Hide Status Bar
bg: Скриване на Лентата за Състояние

en: Suppress UI Gesture
bg: Потискане на Жестове на Потребителския Интерфейс

en: Default Action Map
bg: Стандартна Карта за Действия

en: Form Factor
bg: Форм Фактор

en: View Configuration
bg: Виж Конфигурация

en: Reference Space
bg: Референтно Пространство

en: Environment Blend Mode
bg: Режим на Смесване на Околната Среда

en: Foveation Level
bg: Ниво на Фокусиране

en: Foveation Dynamic
bg: Изпрати Буфер за Дълбочина

en: Submit Depth Buffer
bg: Изпрати Буфер за Дълбочина

en: Startup Alert
bg: Сигнал при Стартиране

en: Extensions
bg: Добавки

en: Debug Utils
bg: Инструменти за Дебъгване

en: Debug Message Types
bg: Типове Съобщения за Дебъгване

en: Frame Synthesis
bg: Синтез на Кадър

en: Hand Tracking
bg: Проследяване на Ръцете

en: Hand Tracking Unobstructed Data Source
bg: Проследяване на Ръцете: Безпрепятствен Източник на Данни

en: Hand Tracking Controller Data Source
bg: Проследяване на Ръцете: Източник на Данни за Контролер

en: Hand Interaction Profile
bg: Профил на Взаимодействието с Ръцете

en: Spatial Entity
bg: Пространствена Единица

en: Enable Spatial Anchors
bg: Включи Пространствени Котви

en: Enable Persistent Anchors
bg: Включи Постоянни Котви

en: Enable Builtin Anchor Detection
bg: Включи Вградено Откриване на Котва

en: Enable Plane Tracking
bg: Включи Проследяване на Равнина

en: Enable Builtin Plane Detection
bg: Включи Вградено Проследяване на Равнина

en: Enable Marker Tracking
bg: Включи Проследяване на Маркери

en: Enable Builtin Marker Tracking
bg: Включи Вградено Проследяване на Маркери

en: Aruco Dict
bg: Aruco Речник

en: April Tag Dict
bg: April Речник на Етикети

en: Eye Gaze Interaction
bg: Взаимодействие чрез Поглед

en: Render Model
bg: Режим на Рендър

en: Binding Modifiers
bg: Свързващи Модификатори

en: Analog Threshold
bg: Аналогов Праг

en: Dpad Binding
bg: Свързване на Dpad

en: Boot Splash
bg: Графично Изобразяване при Стартиране

en: BG Color
bg: Цвят на Фон

en: Pen Tablet
bg: Графичен Таблет

en: Environment
bg: Околна Среда

en: Defaults
bg: Стандартни

en: Default Clear Color
bg: Стандартен Чист Цвят

en: Icon
bg: Иконка

en: macOS Native Icon
bg: Икона на macOS

en: Windows Native Icon
bg: Икона на Windows

en: Text Driver
bg: Текстов Драйвер

en: Search in File Extensions
bg: Търси във Файловите Добавки

en: Mouse Cursor
bg: Курсор на Мишката

en: Custom Image
bg: Персонализирано Изображение

en: Custom Image Hotspot
bg: Персонализирана Гореща Точка на Изображението

en: Tooltip Position Offset
bg: Отместване на Позицията на Подсказката

en: Show Image
bg: Покажи Изображение

en: Stretch Mode
bg: Режим на Разтягане

en: Use Filter
bg: Използвай Филтър

en: Image
bg: Изображение

en: Minimum Display Time
bg: Минимум Време на Показване

en: Project
bg: Проект

en: Assembly Name
bg: Име на Assembly

en: Solution Directory
bg: Главна Директория

en: Assembly Reload Attempts
bg: Опити за Презареждане на Assembly

en: Time
bg: Време

en: Physics Process
bg: Физичен Процес

en: Navigation Process
bg: Процес на Навигация

en: Static
bg: Статичен

en: Static Max
bg: Макс. Статичен

en: Msg Buf Max
bg: Макс. Буфер на Съобщенията

en: Object
bg: Обект

en: Objects
bg: Обекти

en: Resources
bg: Ресурси

en: Orphan Nodes
bg: Сираци Възли

en: Raster
bg: Растер

en: Total Objects Drawn
bg: Общо Нарисувани Обекти

en: Total Primitives Drawn
bg: Общо Нарисувани Примитиви

en: Total Draw Calls
bg: Общо Повиквания за Рисуване

en: Video
bg: Видео

en: Video Mem
bg: Видео Памет

en: Texture Mem
bg: Текстура Памет

en: Buffer Mem
bg: Буферна Памет

en: Active Objects
bg: Активни Обекти

en: Collision Pairs
bg: Двойки Сблъсъци

en: Islands
bg: Острови

en: Active Maps
bg: Активни Карти

en: Regions
bg: Региони

en: Agents
bg: Агенти

en: Links
bg: Връзки

en: Polygons
bg: Полигони

en: Edges
bg: Ръбове

en: Edges Merged
bg: Ръбове Сляти

en: Edges Connected
bg: Ръбове Свързани

en: Edges Free
bg: Ръбове Свободни

en: Obstacles
bg: Препятствия

en: Compilations Canvas
bg: Canvas Компилации

en: Compilations Mesh
bg: Mesh Компилации

en: Compilations Surface
bg: Surface Компилации

en: Compilations Draw
bg: Draw Компилации

en: Compilations Specialization
bg: Specialization Компилации

en: Basis Universal
bg: Универсална Основа

en: RDO Dict Size
bg: RDO Размер на Речника

en: Zstd Supercompression
bg: Zstd Суперкомпресия

en: Zstd Supercompression Level
bg: Zstd Ниво на Суперкомпресия

en: Operation
bg: Операция

en: Calculate Tangents
bg: Пресметни Тангентите

en: Collision
bg: Сблъсък

en: Use Collision
bg: Използвай Сблъсъци

en: Collision Layer
bg: Слой на Слъбък

en: Collision Mask
bg: Маска на Сблъсък

en: Collision Priority
bg: Приориет на Сблъсък

en: Flip Faces
bg: Обърни Лица

en: Material
bg: Материал

en: Radial Segments
bg: Радиални Сегменти

en: Rings
bg: Пръстени

en: Smooth Faces
bg: Гладки Лица

en: Sides
bg: Страни

en: Cone
bg: Конус

en: Inner Radius
bg: Вътрешен Радиус

en: Outer Radius
bg: Външен Радиус

en: Ring Sides
bg: Страни на Пръстен

en: Polygon
bg: Полигон

en: Depth
bg: Дълбочина

en: Spin Degrees
bg: Въртене Степени

en: Spin Sides
bg: Въртене Страни

en: Path Node
bg: Path Възел

en: Path Interval Type
bg: Path Тип на Интервал

en: Path Interval
bg: Path Интервал

en: Path Simplify Angle
bg: Path Опрости Ъгъл

en: Path Rotation
bg: Path Ротация

en: Path Rotation Accurate
bg: Path Точна Ротация

en: Path Local
bg: Path Локален

en: Path Continuous U
bg: Path Продължително U

en: Path U Distance
bg: Path U Дистанция

en: Path Joined
bg: Path Свързан

en: Importer
bg: Импортьор

en: Allow Geometry Helper Nodes
bg: Позволи Възели за Подпомагане на Геометрията

en: Embedded Image Handling
bg: Работа с Вградени Изображения

en: Naming Version
bg: Именуване на Версия

en: Max Call Stack
bg: Макс. Брой Извиквания

en: Always Track Call Stacks
bg: Винаги Проследявай Стека на Повикванията

en: Always Track Local Variables
bg: Винаги Проследявай Локалните Променливи

en: Renamed in Godot 4 Hint
bg: "Преименуван в Godot 4" Намек

en: Unassigned Variable
bg: Незададена Променлива

en: Unassigned Variable Op Assign
bg: Незададена Променлива: Op Assign

en: Unused Variable
bg: Неизползвана Променлива

en: Unused Local Constant
bg: Неизползвана Локална Константа

en: Unused Private Class Variable
bg: Неизползвана Променлива на Private Клас

en: Unused Parameter
bg: Неизползван Параметър

en: Unused Signal
bg: Неизползван Сигнал

en: Shadowed Variable
bg: Засенчена Променлива

en: Shadowed Variable Base Class
bg: Засенчена Променлива Основен Клас

en: Shadowed Global Identifier
bg: Засенчен Глобален Идентификатор

en: Unreachable Code
bg: Недостъпен Код

en: Unreachable Pattern
bg: Недостъпен Шаблон

en: Standalone Expression
bg: Самостоятелна Експресия

en: Standalone Ternary
bg: Самостоятелна Тринарна

en: Incompatible Ternary
bg: Несъвместима Тринарна

en: Untyped Declaration
bg: Декларация без Тип

en: Inferred Declaration
bg: Предполагаема Декларация

en: Unsafe Property Access
bg: Небезопасен Достъп до Свойство

en: Unsafe Method Access
bg: Небезопасен Достъп до Метод

en: Unsafe Cast
bg: Небезопасен Каст

en: Unsafe Call Argument
bg: Небезопасен Аргумент за Обаждане

en: Unsafe Void Return
bg: Небезопазно Връщане от Void Функция

en: Return Value Discarded
bg: Върната Стойност Изхвърлена

en: Static Called On Instance
bg: Static Извикван на Инстанция

en: Missing Tool
bg: Липсващ Инструмент

en: Redundant Static Unload
bg: Излизшен Static Unload

en: Redundant Await
bg: Излишен Await

en: Missing Await
bg: Липсващ Await

en: Assert Always True
bg: Утвърди Винаги True

en: Assert Always False
bg: Утвърди Винаги False

en: Integer Division
bg: Целочислено Деление

en: Narrowing Conversion
bg: Свиване на Конверсията

en: Int As Enum Without Cast
bg: Int като Enum Без Преобразуване

en: Int As Enum Without Match
bg: Int Като Enum Без Съвпадение

en: Enum Variable Without Default
bg: Enum Променлива Без Стандартна Стойност

en: Empty File
bg: Празен Файл

en: Deprecated Keyword
bg: Остаряла Ключова Дума

en: Confusable Identifier
bg: Объркващ Идентификатор

en: Confusable Local Declaration
bg: Объркваща Локална Декларация

en: Confusable Local Usage
bg: Объркваща Локална Употреба

en: Confusable Capture Reassignment
bg: Объркващо Пренасочване на Заснемане

en: Inference On Variant
bg: Извод на Тип за Variant

en: Native Method Override
bg: Преопредели Роден Метод

en: Get Node Default Without Onready
bg: Вземи Стандартния Възел Без Onready

en: Onready With Export
bg: Onready с Експорт

en: Language Server
bg: Езиков Сървър

en: Enable Smart Resolve
bg: Включи Smart Resolve

en: Show Native Symbols in Editor
bg: Покажи Родни Символи в Редактора

en: Use Thread
bg: Използвай Нишка

en: Poll Limit (µsec)
bg: Ограничение на Заявки (µsec)

en: Copyright
bg: Авторски Права

en: Bake FPS
bg: FPS на Запичане

en: Color
bg: Цвят

en: Intensity
bg: Интензивност

en: Light Type
bg: Тип Светлина

en: Range
bg: Обхват

en: Inner Cone Angle
bg: Ъгъл на Вътрешния Конус

en: Outer Cone Angle
bg: Ъгъл на Външния Конус

en: Diffuse Img
bg: Разпръсни Изображение

en: Diffuse Factor
bg: Разпръскващ Фактор

en: Gloss Factor
bg: Фактор на Блясък

en: Specular Factor
bg: Отразителен Фактор

en: Spec Gloss Img
bg: Спецификация Гланц Изображение

en: Mass
bg: Маса

en: Linear Velocity
bg: Линейна Скорост

en: Angular Velocity
bg: Ъглова Скорост

en: Center of Mass
bg: Център на Масата

en: Inertia Diagonal
bg: Диагонал на Инерцията

en: Inertia Orientation
bg: Ориентация на Инерцията

en: Inertia Tensor
bg: Тензор на Инерцията

en: Is Trigger
bg: Е ли Trigger

en: Mesh Index
bg: Mesh Индекс

en: Importer Mesh
bg: Mesh Импортьор

en: Image Format
bg: Формат на Изображението

en: Fallback Image Format
bg: Резерва на Изображението

en: Fallback Image Quality
bg: Резервно Ниво на Качество на Изображението

en: Root Node Mode
bg: Root Възел Режим

en: Visibility Mode
bg: Режим на Видимост

en: Major Version
bg: Основна Версия

en: Minor Version
bg: Второстепенна Версия

en: GLB Data
bg: GLB Данни

en: Use Named Skin Binds
bg: Използвай Именовани Кожни Връзки

en: Buffers
bg: Буфери

en: Buffer Views
bg: Буферни Изгледи

en: Accessors
bg: Аксесори

en: Scene Name
bg: Име на Сцена

en: Base Path
bg: Основен Път

en: Filename
bg: Име на Файл

en: Root Nodes
bg: Root Възели

en: Texture Samplers
bg: Текстурни Самплери

en: Images
bg: Изображения

en: Cameras
bg: Камери

en: Lights
bg: Светлини

en: Unique Names
bg: Уникални Имена

en: Unique Animation Names
bg: Уникални Имена на Анимации

en: Skeletons
bg: Скелети

en: Create Animations
bg: Създай Анимации

en: Animations
bg: Анимации

en: Handle Binary Image Mode
bg: Режим за Бинарна Обработка на Изображението

en: Buffer View
bg: Буферен Изглед

en: Byte Offset
bg: Байтово Отместване

en: Component Type
bg: Тип Компонент

en: Normalized
bg: Нормализиран

en: Count
bg: Брой

en: Accessor Type
bg: Тип Аксесори

en: Min
bg: Мин.

en: Max
bg: Макс.

en: Sparse Count
bg: Редък Брой

en: Sparse Indices Buffer View
bg: Изглед на Буфера за Редки Индекси

en: Sparse Indices Byte Offset
bg: Байтово Отместване на Редките Индекси

en: Sparse Indices Component Type
bg: Тип Компонент на Редките Индекси

en: Sparse Values Buffer View
bg: Изглед на Буфер за Редките Стойности

en: Sparse Values Byte Offset
bg: Байтово Отместване на Редките Стойности

en: Original Name
bg: Оригинално Име

en: Loop
bg: Цикъл

en: Buffer
bg: Буфер

en: Byte Length
bg: Дължина на Байт

en: Byte Stride
bg: Байт Stride

en: Indices
bg: Индекси

en: Vertex Attributes
bg: Атрибути на Връх

en: Perspective
bg: Перспектижа

en: Size Mag
bg: Обща Големина

en: Depth Far
bg: Дълбочина Далеч

en: Depth Near
bg: Дълбочина Близко

en: Blend Weights
bg: Смеси Тежести

en: Instance Materials
bg: Материали за Инстанции

en: Parent
bg: Родител

en: Skin
bg: Кожа

en: Children
bg: Деца

en: Light
bg: Светъл

en: Visible
bg: Видим

en: glTF to Godot Expression
bg: glTF към Godot Израз

en: Godot to glTF Expression
bg: Godot към glTF Израз

en: Node Paths
bg: Пътища на Възели

en: Object Model Type
bg: Тип на Обектов Модел

en: Json Pointers
bg: Json Указатели

en: Variant Type
bg: Variant Тип

en: Joints
bg: Стави

en: Roots
bg: Корени

en: Godot Bone Node
bg: Godot Кост Възел

en: Skin Root
bg: Root Кожа

en: Joints Original
bg: Оригинални Стави

en: Non Joints
bg: Не-Стави

en: Godot Skin
bg: Godot Кожа

en: Src Image
bg: Източник на Изображение

en: Sampler
bg: Самплер

en: Mag Filter
bg: Филтър за Увеличение

en: Min Filter
bg: Филтер за Намаляне

en: Wrap S
bg: Опаковай по S

en: Wrap T
bg: Опаковай по T

en: Mesh Library
bg: Mesh Библиотека

en: Physics Material
bg: Физичен Материал

en: Cell
bg: Клетка

en: Octant Size
bg: Размер на Октант

en: Center X
bg: Център X

en: Center Y
bg: Център Y

en: Center Z
bg: Център Z

en: Priority
bg: Приоритет

en: Bake Navigation
bg: Навигация на Запичане

en: Clip Count
bg: Брой Клипове

en: Initial Clip
bg: Начален Клип

en: Shuffle
bg: Разбъркай

en: Fade Time
bg: Верме на Избледняване

en: Stream Count
bg: Брой Потоци

en: Simulation
bg: Симулация

en: Velocity Steps
bg: Стъпки на Скоростта

en: Position Steps
bg: Стъпки на Позицията

en: Use Enhanced Internal Edge Removal
bg: Ползвай Подобрено Вътрешно Премахване на Ръбове

en: Generate All Kinematic Contacts
bg: Генерирай Всички Кинематични Контакти

en: Penetration Slop
bg: Толеранс за Проникване

en: Speculative Contact Distance
bg: Спекулативно Разстояние за Контакт

en: Baumgarte Stabilization Factor
bg: Baumgarte Фактор на Стабилизация

en: Soft Body Point Radius
bg: Радиус на Меката Точка на Тялото

en: Bounce Velocity Threshold
bg: Праг на Скорост на Отскачане

en: Allow Sleep
bg: Позволи Сън

en: Sleep Velocity Threshold
bg: Праг на Спяща Скорост

en: Sleep Time Threshold
bg: Праг на Време за Сън

en: Continuous CD Movement Threshold
bg: Праг на Продължително CD Движение

en: Continuous CD Max Penetration
bg: Продължително CD Макс. Проникване

en: Body Pair Contact Cache Enabled
bg: Включен Кещ на Контакт между Двойка Тела

en: Body Pair Contact Cache Distance Threshold
bg: Праг на Кеш Разстоянието на Контакт между Двойка Тела

en: Body Pair Contact Cache Angle Threshold
bg: Праг на Кеш Ъгъла на Контакт между Двойка Тела

en: Queries
bg: Запитвания

en: Enable Ray Cast Face Index
bg: Включи Индекс на Лице на Лъча

en: Motion Queries
bg: Запитвания за Движение

en: Recovery Iterations
bg: Итерации на Възстановяване

en: Recovery Amount
bg: Размер на Възстановяването

en: Collisions
bg: Сблъсъци

en: Collision Margin Fraction
bg: Фракция на Границата на Сблъсък

en: Active Edge Threshold
bg: Праг на Активния Ръб

en: World Node
bg: Свят Възел

en: Temporary Memory Buffer Size
bg: Размер на Паметта на Временния Буфер

en: World Boundary Shape Size
bg: Размер на Формата на Границата на Света

en: Max Linear Velocity
bg: Макс. Линейна Скорост

en: Max Angular Velocity
bg: Макс. Ъглова Скорост

en: Max Bodies
bg: Макс. Тела

en: Max Body Pairs
bg: Макс. Двойки Тела

en: Max Contact Constraints
bg: Макс. Ограничения на Контакти

en: Lightmapping
bg: Създаване на Светлинна Карта

en: Bake Quality
bg: Качество на Запичане

en: Low Quality Ray Count
bg: Брой Лъчи при Ниско Качество

en: Medium Quality Ray Count
bg: Брой Лъчи при Средно Качество

en: High Quality Ray Count
bg: Брой Лъчи при Високо Качество

en: Ultra Quality Ray Count
bg: Брой Лъчи при Ултра Качество

en: Bake Performance
bg: Производителност на Запичане

en: Max Rays per Pass
bg: Макс. Лъчи на Преминаване

en: Region Size
bg: Размер на Региона

en: Max Transparency Rays
bg: Макс. Прозрачни Лъчи

en: Low Quality Probe Ray Count
bg: Брой Сонди Лъчи при Ниско Качество

en: Medium Quality Probe Ray Count
bg: Брой Сонди Лъчи при Средно Качество

en: High Quality Probe Ray Count
bg: Брой Сонди Лъчи при Високо Качество

en: Ultra Quality Probe Ray Count
bg: Брой Сонди Лъчи при Ултра Качество

en: Max Rays per Probe Pass
bg: Макс. Лъчи на Сонда на Преминаване

en: Denoising
bg: Поттискане на Шума

en: Denoiser
bg: Шумопотискач

en: Eye Height
bg: Височина на Очите

en: IOD
bg: Разстояние Между Очите

en: Display Width
bg: Ширина на Дисплея

en: Display to Lens
bg: Дисплей към Обектив

en: Offset Rect
bg: Отместване на Rect

en: Oversample
bg: Свръхсемплирай

en: Min Radius
bg: Мин. Радиус

en: BPM
bg: Удари/мин.

en: Beat Count
bg: Брой Удари

en: Bar Beats
bg: Тактове и Удари

en: Loop Offset
bg: Отместване на Цикъл

en: Spawn Path
bg: Път на Създател

en: Spawn Limit
bg: Лимит на Създаване

en: Root Path
bg: Root Път

en: Replication Interval
bg: Интервал на Репликация

en: Delta Interval
bg: Делта Интервал

en: Visibility Update Mode
bg: Режим на Обновяване на Видимост

en: Public Visibility
bg: Публична Видимост

en: Auth Callback
bg: Auth Обратна Връзка

en: Auth Timeout
bg: Auth Таймаут

en: Allow Object Decoding
bg: Разреши Декодирането на Обекта

en: Refuse New Connections
bg: Откажи Нови Връзки

en: Server Relay
bg: Сървърне Реле

en: Max Sync Packet Size
bg: Макс. Размер Синхронизационни Пакети

en: Max Delta Packet Size
bg: Макс. Размер Делта Пакети

en: Noise Type
bg: Тип Шум

en: Frequency
bg: Честота

en: Fractal
bg: Фрактал

en: Octaves
bg: Октави

en: Lacunarity
bg: Лакунарност

en: Gain
bg: Усилване

en: Weighted Strength
bg: Претеглена Сила

en: Ping Pong Strength
bg: Пинг-Понг Сила

en: Cellular
bg: Клетъчен

en: Distance Function
bg: Функция на Дистанцията

en: Jitter
bg: Трептене

en: Return Type
bg: Тип на Върнат Резултат

en: Domain Warp
bg: Domain Изквивяване

en: Amplitude
bg: Амплитуда

en: Fractal Type
bg: Фрактален Тип

en: Fractal Octaves
bg: Фрактални Октави

en: Fractal Lacunarity
bg: Фрактална Лакунарност

en: Fractal Gain
bg: Фрактално Усилване

en: Width
bg: Ширина

en: Noise
bg: Шум

en: Color Ramp
bg: Цветова Рампа

en: Seamless
bg: Плавен

en: Invert
bg: Обърни

en: In 3D Space
bg: В 3D Пространство

en: As Normal Map
bg: Като Нормална Карта

en: Seamless Blend Skirt
bg: Преходна Зона за Плавно Смесване

en: Bump Strength
bg: Сила на Удара

en: Localized Name
bg: Локализирано Име

en: Action Type
bg: Тип Действие

en: Toplevel Paths
bg: Най-високо Ниво Пътища

en: Binding Path
bg: Свързващ Път

en: Interaction Profile Path
bg: Път на Профил за Взаимодействие

en: Runtime Paths
bg: Пътища на Изпълнение

en: Action Set
bg: Набор Действия

en: Input Path
bg: Входен Път

en: Threshold Released
bg: Праг Отменен

en: Center Region
bg: Централен Регион

en: Wedge Angle
bg: Ъгъл на Клин

en: Is Sticky
bg: Е Лепкав

en: On Haptic
bg: Haptic Включен

en: Off Haptic
bg: Haptic Изключен

en: Relax Frame Interval
bg: Интервал на Релаксиран Кадър

en: On Threshold
bg: Включен Праг

en: Off Threshold
bg: Изключен Праг

en: Entity
bg: Субект

en: Spatial Tracking State
bg: Състояние на Пространствено Проследяване

en: Bounds Size
bg: Размер на Граници

en: Marker Type
bg: Тип Маркер

en: Marker ID
bg: ID на Маркер

en: Plane Alignment
bg: Изравняване на Равнина

en: Plane Label
bg: Етикет на Равнина

en: Display Refresh Rate
bg: Покажи Честота на Опресняване

en: Render Target Size Multiplier
bg: Мултипликатор на Размера на Целевия Рендер

en: Next
bg: Следващ

en: Layer Viewport
bg: Виз. Прозорец на Слоя

en: Use Android Surface
bg: Ползвай Android Surface

en: Protected Content
bg: Защитено Съдържание

en: Android Surface Size
bg: Размер на Android Surface

en: Sort Order
bg: Ред на Сортиране

en: Alpha Blend
bg: Алфа Смесване

en: Enable Hole Punch
bg: Включи Hole Punch

en: Swapchain State
bg: Swapchain Статус

en: Mipmap Mode
bg: Режим на Mipmap

en: Horizontal Wrap
bg: Хоризонтално Опаковане

en: Vertical Wrap
bg: Вертикално Опаковане

en: Red Swizzle
bg: Червен Swizzle

en: Green Swizzle
bg: Зелен Swizzle

en: Blue Swizzle
bg: Син Swizzle

en: Alpha Swizzle
bg: Алфа Червен Swizzle

en: Max Anisotropy
bg: Макс. Анизотропия

en: Border Color
bg: Цвят на Граница

en: Aspect Ratio
bg: Съотношение на Страните

en: Central Angle
bg: Централен Ъгъл

en: Fallback Segments
bg: Резервни Сегменти

en: Central Horizontal Angle
bg: Централен Хоризонтален Ъгъл

en: Upper Vertical Angle
bg: Горен Вертикален Ъгъл

en: Lower Vertical Angle
bg: Долен Вертикален Ъгъл

en: Quad Size
bg: Размер на Квадроцикъл

en: Hand
bg: Ръка

en: Motion Range
bg: Диапазон на Движение

en: Hand Skeleton
bg: Скелет на Ръка

en: Skeleton Rig
bg: Скелетна Конструкция

en: Bone Update
bg: Обновяване на Кост

en: Tracker
bg: Тракер

en: Make Local to Pose
bg: Направи Локален за Позата

en: Subject
bg: Тема

en: Names
bg: Имена

en: Strings
bg: Текстови Низове

en: Discover Multicast If
bg: Открий Multicast If

en: Discover Local Port
bg: Октрий Локален Порт

en: Discover IPv6
bg: Октрий IPv6

en: Description URL
bg: URL Адрес на Описанието

en: Service Type
bg: Тип Услуга

en: IGD Control URL
bg: URL Адрес на Управлението на IGD

en: IGD Service Type
bg: IGD Тип Сервиз

en: IGD Our Addr
bg: IGD Our Адрес

en: IGD Status
bg: IGD Статус

en: Max Channel in Buffer (KB)
bg: Макс. Канал в Буфера (KB)

en: Write Mode
bg: Режим на Писане

en: Supported Protocols
bg: Поддържани Протоколи

en: Handshake Headers
bg: Заглавията на Ръкостисканията

en: Inbound Buffer Size
bg: Размер на Входния Буфер

en: Outbound Buffer Size
bg: Размер на Изходния Буфер

en: Handshake Timeout
bg: Таймаут на Ръкостискане

en: Max Queued Packets
bg: Макс. Пакети в Опашката

en: Heartbeat Interval
bg: Пулс Интервал

en: Session Mode
bg: Режим на Сесия

en: Required Features
bg: Необходими Функции

en: Optional Features
bg: Опционални Функции

en: Requested Reference Space Types
bg: Необходими Типове Референтно Пространство

en: Reference Space Type
bg: Тип Референтно Пространство

en: Enabled Features
bg: Включени Функции

en: Visibility State
bg: Статус на Видимост

en: Debug Keystore
bg: Дебъг Хранилище за Ключове

en: Debug Keystore User
bg: Дебъг Потребител на Хранилище за Ключове

en: Debug Keystore Pass
bg: Дебъг Парола за Хранилище на Ключове

en: Install Exported APK
bg: Инсталирай Експортирана Мобилна Апликация

en: Java SDK Path
bg: Java SDK Път

en: Android SDK Path
bg: Android SDK Път

en: Virtual Display
bg: Виртуален Дисплей

en: No Decorations
bg: Без Декорации

en: Local IME
bg: Локален IME

en: Screen Size
bg: Размер на Екрана

en: Force System User
bg: Принуди Системен Потребител

en: Shutdown ADB on Exit
bg: Изключи ADB при Изход

en: One Click Deploy Clear Previous Install
bg: Едно Щракване Разгърни и Изчисти Предишна Инсталация

en: Use Wi-Fi for Remote Debug
bg: Използвай Wi-Fi за Отдалечено Дебъгване

en: Wi-Fi Remote Debug Host
bg: Wi-Fi Отдалечен Дебъг Хост

en: Launcher Icons
bg: Икона на Стартиращата Програма

en: Main 192 X 192
bg: Главен 192 X 192

en: Adaptive Foreground 432 X 432
bg: Адаптивен Преден План 432 X 432

en: Adaptive Background 432 X 432
bg: Адаптивен Заден План 432 X 432

en: Adaptive Monochrome 432 X 432
bg: Адаптивен Монохром 432 X 432

en: Gradle Build
bg: Gradle Компилация

en: Use Gradle Build
bg: Използвай Gradle Компилация

en: Gradle Build Directory
bg: Директория на Gradle Компилация

en: Android Source Template
bg: Android Източник Шаблон

en: Compress Native Libraries
bg: Компресирай Родни Библиотеки

en: Export Format
bg: Формат на Експорт

en: Min SDK
bg: Мин. SDK

en: Target SDK
bg: Целеви SDK

en: Custom Theme Attributes
bg: Персонализираи Атрибути на Тема

en: Keystore
bg: Хранилище за Ключове

en: Debug User
bg: Дебъг Потребител

en: Debug Password
bg: Дебъг Парола

en: Release User
bg: Release Потребител

en: Release Password
bg: Release Парола

en: Code
bg: Код

en: Package
bg: Пакет

en: Unique Name
bg: Уникално Име

en: Signed
bg: Подписан

en: App Category
bg: Категория на Приложението

en: Retain Data on Uninstall
bg: Запазване на Данни при Деинсталиране

en: Exclude From Recents
bg: Изключване от Последните

en: Show in Android TV
bg: Покажи в Android TV

en: Show in App Library
bg: Покажи в

en: Show as Launcher App
bg: Покажи като Стартиращо Приложение

en: Graphics
bg: Графики

en: OpenGL Debug
bg: OpenGL Дебъг

en: XR Features
bg: XR Функции

en: XR Mode
bg: XR Режим

en: Gesture
bg: Жест

en: Swipe to Dismiss
bg: Плъзни, за да Отхвърлиш

en: Immersive Mode
bg: Immersive Режим

en: Edge to Edge
bg: Ръб към Ръб

en: Support Small
bg: Поддръжка Small

en: Support Normal
bg: Поддръжка Small

en: Support Large
bg: Поддръжка Large

en: Support Xlarge
bg: Поддръжка Xlarge

en: Background Color
bg: Цвят на Фона

en: User Data Backup
bg: Резервни Потребителски Данни

en: Allow
bg: Позволи

en: Command Line
bg: Командна Линия

en: Extra Args
bg: Допълнителни Аргименти

en: APK Expansion
bg: APK Expansion Файл

en: Salt
bg: Сол

en: Public Key
bg: Публичен Ключ

en: Permissions
bg: Достъп

en: Custom Permissions
bg: Персонализирани Разрешения

en: iOS Deploy
bg: iOS Инсталирай

en: Targeted Device Family
bg: Целева Фамилия Устройства

en: Min iOS Version
bg: Мин. iOS Версия

en: Storyboard
bg: iOS Storyboard

en: Image Scale Mode
bg: Режим на Мащабиране на Изображение

en: Custom Image @2x
bg: Персонализирано Изображение @2x

en: Custom Image @3x
bg: Персонализирано Изображение @3x

en: Use Custom BG Color
bg: Използвай Персонализиран Цвят за Задния Фон

en: Custom BG Color
bg: Персонализиран Цвят за Задния Фон

en: Settings 58 X 58
bg: Настройки 58 X 58

en: Settings 87 X 87
bg: Настройки 87 X 87

en: Notification 40 X 40
bg: Известиe 40 X 40

en: Notification 60 X 60
bg: Известиe 60 X 60

en: Notification 76 X 76
bg: Известиe 76 X 76

en: Notification 114 X 114
bg: Известиe 114 X 114

en: Spotlight 80 X 80
bg: iOS Spotlight 80 X 80

en: Spotlight 120 X 120
bg: iOS Spotlight 120 X 120

en: Architecture
bg: Архитектура

en: SSH Remote Deploy
bg: SSH Отдалечена Инсталация

en: Extra Args SSH
bg: SSH Допълнителни Аргументи

en: Extra Args SCP
bg: SCP Допълнителни Аргументи

en: Run Script
bg: Изпълни Скрипта

en: Cleanup Script
bg: Изчисти Скрипта

en: Distribution Type
bg: Тип Дистрибуция

en: Liquid Glass Icon
bg: Liquid Glass Икона

en: Copyright Localized
bg: Авторски права Локализирани

en: Min macOS Version x86 64
bg: Мин. macOS Версия x86 64

en: Min macOS Version arm64
bg: Мин. macOS Версия arm64

en: Export Angle
bg: Ъгъл на Експорт

en: High Res
bg: Висока Резолюция

en: Debugging
bg: Дебъгване

en: Variant
bg: Вариант

en: Export Icon
bg: Икона на Експорт

en: Modify Resources
bg: Модифицирай Ресурси

en: Product Version
bg: Версия на продукта

en: Export D3D12
bg: Експортирай D3D12

en: Frame
bg: Кадър

en: Anchor Mode
bg: Режим на Котва

en: Ignore Rotation
bg: Игнорирай Ротацията

en: Left
bg: Наляво

en: Right
bg: Надясно

en: Rotation Smoothing
bg: Изглаждане на Ротация

en: Horizontal Offset
bg: Хоризонтално Отместване

en: Vertical Offset
bg: Вертикално Отместване

en: Draw Screen
bg: Рисувай Екрана

en: Emission Shape
bg: Форма на излъчването

en: Sphere Radius
bg: Радиус на сферата

en: Points
bg: Точки

en: Colors
bg: Цветове

en: Initial Velocity
bg: Начална Скорост

en: Color Initial Ramp
bg: Цветова Начална Рампа

en: Offset Min
bg: Мин. Отместване

en: Offset Max
bg: Макс. Отместване

en: Offset Curve
bg: Отместване на Крива

en: Default Color
bg: Стандартен цвят

en: Joint Mode
bg: Режим на Става

en: Path Desired Distance
bg: Желано Разстояние на Път

en: Path Max Distance
bg: Макс. Разстояние на Път

en: Pathfinding Algorithm
bg: Алгоритъм за Намиране на Път

en: Path Postprocessing
bg: Пост-Обработка на Пътя

en: Path Metadata Flags
bg: Флагове на Метаданните на Пътя

en: Simplify Path
bg: Улесни Път

en: Path Return Max Length
bg: Макс. Дължина на Път За Връщане

en: Path Return Max Radius
bg: Макс. Радиус на Път за Връщане

en: Path Search Max Polygons
bg: Макс. Полигони при Търсене на Път

en: Path Search Max Distance
bg: Макс. Разстояние при Търсене на Път

en: Path Custom Color
bg: Цвят на Персонализиран Път

en: Path Custom Point Size
bg: Персонализиран Размер на Точка на Път

en: Path Custom Line Width
bg: Персонализирана Ширина на Пътна Линия

en: Use Edge Connections
bg: Ползвай Връзки на Ръбове

en: Scroll Scale
bg: Мащаб на Превъртане

en: Scroll Offset
bg: Отместване на Превъртане

en: Autoscroll
bg: Автоматично Превъртане

en: End
bg: Край

en: Ignore Camera Scroll
bg: Игнорирай Превъртане на Камера

en: Screen Offset
bg: Отместване на Екрана

en: Scroll
bg: Превърти

en: Base Offset
bg: Основно Отместване

en: H Offset
bg: Хоризонтално Отместване

en: V Offset
bg: Вертикално Отместване

en: Point
bg: Точка

en: Debug Color
bg: Дебъг Цвят

en: Initial Offset
bg: Начално Отместване

en: Bone 2D Nodepath
bg: Кост 2D Nodepath

en: Auto Configure Joint
bg: Автоматично Конфигуриране на Ставите

en: Lock Rotation
bg: Заключи Ротация

en: Linear
bg: Линейно

en: Bitmask
bg: Побитова маска

en: Vertex Colors
bg: Цвят на връх

en: Remote Path
bg: Отдалечен Път

en: Update
bg: Обновяване

en: Editor Settings
bg: Настройки на редактора

en: Node Path
bg: Път към Възел

en: Degrees
bg: Градуси

en: Frustum Offset
bg: Отместване на Отрязването

en: Skeleton Path
bg: Път към Скелет

en: Alpha Scissor Threshold
bg: Праг на Алфа Ножицата

en: Alpha Antialiasing Edge
bg: Алфа Антиалиасинг Ръб

en: Text
bg: Като текст

en: Uppercase
bg: Главни букви

en: Quality
bg: Качество

en: Custom Sky
bg: Персонализирано небе

en: Custom Color
bg: Персонализиран цвят

en: Primary Rotation Axis
bg: Главна Ос на Ротация

en: Use Secondary Rotation
bg: Използвай Вторична Ротация

en: Primary Damp Threshold
bg: Праг на Първична Влажност

en: Primary Positive Damp Threshold
bg: Праг на Позитивна Първична Влажност

en: Primary Negative Damp Threshold
bg: Праг на Негативна Първична Влажност

en: Secondary Damp Threshold
bg: Праг на Вторична Влажност

en: Secondary Positive Damp Threshold
bg: Праг на Позитивна Вторична Влажност

en: Secondary Negative Damp Threshold
bg: Праг на Негативна Вторична Влажност

en: Path Height Offset
bg: Отместване на Височината на Път

en: Rotation Edit Mode
bg: Режим на Редактиране на Ротация

en: Rotation Order
bg: Ред на Ротация

en: Debug Shape
bg: Дебъг Форма

en: Rotation Mode
bg: Режим на Ротация

en: Source Path
bg: Път Източник

en: Debug Fill
bg: Дебъг Попълване

en: Joint Constraints
bg: Ограничения на Ставите

en: Body Offset
bg: Отместване на Тяло

en: Spatial Attachment Path
bg: Път към Пространствената Привързаност

en: Wheel
bg: Колело

en: Origin Offset
bg: Отместване на Начало

en: Reflection Mask
bg: Отразителна Маска

en: Mesh LOD Threshold
bg: Праг на Mesh LOD

en: Color Energy
bg: Цветова енергия

en: Position Offset
bg: Отместване на Позиция

en: Rotation Offset
bg: Отместване на Ротация

en: Sync
bg: Синхронизиране

en: Root Node
bg: Коренен Връх

en: Reset
bg: Нулиране

en: Condition
bg: Условие

en: Expression
bg: Израз

en: Default Blend Time
bg: Стандартно време за преход

en: Animation Path
bg: Път на Анимация

en: Button Pressed
bg: Натиснат бутон

en: Button Group
bg: Група бутони

en: Color Mode
bg: Цветови режим

en: Color Modes Visible
bg: Видими цветови режими

en: Anchors Preset
bg: Шаблон за Котви

en: Anchor Points
bg: Точки на Котви

en: Anchor Offsets
bg: Отместване на Котва

en: Pivot Offset
bg: Отместване на Пивот

en: Pivot Offset Ratio
bg: Съотнощение на Отместване от Пивот

en: Previous
bg: Предишна

en: Force Pass Scroll Events
bg: Принудително Превъртане на Събития

en: Default Cursor Shape
bg: Стандартна форма на курсор

en: Access
bg: Достъп

en: Filters
bg: Филтри

en: Use Native Dialog
bg: Използвай Родни Диалогови Прозорци

en: Tint Color Enabled
bg: Включи измяна на цвета

en: Tint Color
bg: Измени цвета

en: Select Mode
bg: Режим на избиране

en: Scroll Hint Mode
bg: Режим на Намек при Превъртане

en: Tile Scroll Hint
bg: Намек за Превъртане на Плочки

en: Icon Mode
bg: Режим на иконки

en: Prefer Native Menu
bg: Предпочитай Родното Меню

en: Step
bg: Стъпка

en: Scroll Active
bg: Превъртане Активно

en: Scroll Following
bg: Превърти Следващото

en: Scroll Following Visible Characters
bg: Превърти Следващите Видими Символи

en: Hint Underlined
bg: Намек за Подчертан

en: Scrollbar
bg: Плъзгаща Лента

en: Scroll Horizontal
bg: Хоризонтално Превъртане

en: Scroll Vertical
bg: Вертикално Превъртане

en: Scroll Horizontal Custom Step
bg: Превърти Хоризонтално с Персонализиран Брой Стъпки

en: Scroll Vertical Custom Step
bg: Превърти Вертикално с Персонализиран Брой Стъпки

en: Horizontal Scroll Mode
bg: Режим на Хоризонтално Превъртане

en: Vertical Scroll Mode
bg: Режим на Вертикално Превъртане

en: Scroll Deadzone
bg: Мъртва Зона на Превъртане

en: Scroll Hint
bg: Намек за Превъртане

en: Default Scroll Deadzone
bg: Стандартна Мъртва Зона на Превъртане

en: Scrollable
bg: Превъртяем

en: Split Offsets
bg: Раздели Отмествания

en: Split Offset
bg: Раздели Отместване

en: Scrolling Enabled
bg: Превъртане Включено

en: Scroll to Selected
bg: Превърти към Избран

en: Initial Angle
bg: Начален Ъгъл

en: Center Offset
bg: Отместване на Центъра

en: Progress Offset
bg: Отместване на Прогрес

en: Scroll Horizontal Enabled
bg: Хоризонтално Превъртане Включено

en: Scroll Vertical Enabled
bg: Вертикално Превъртане Включено

en: Z Index
bg: Индекс по Z

en: Timeout
bg: Таймаут

en: Transfer Mode
bg: Режим на трансфер

en: Debug Collisions Hint
bg: Намек за Дебъг Сблъсквания

en: Debug Paths Hint
bg: Намек за Дебъг Пътища

en: Debug Navigation Hint
bg: Намек за Дебъг Навигация

en: Shape Color
bg: Цвят на форма

en: Contact Color
bg: Цвят на контакт

en: Paths
bg: Пътища

en: Geometry Color
bg: Цвят на геометрия

en: Screen Space AA
bg: Екранно Пространство AA

en: Threshold Pixels
bg: Праг на Пиксели

en: Atlas Size
bg: Атлас Размер

en: Atlas Quadrant 0 Subdiv
bg: Атлас Квадрант 0-во Подделение

en: Atlas Quadrant 1 Subdiv
bg: Атлас Квадрант 1-во Подделение

en: Atlas Quadrant 2 Subdiv
bg: Атлас Квадрант 2-ро Подделение

en: Atlas Quadrant 3 Subdiv
bg: Атлас Квадрант 3-то Подделение

en: Default Environment
bg: Стандартна околна среда

en: Viewport Path
bg: Път на Прозореца

en: Debug Draw
bg: Дебъгване на Рисуване

en: Positional Shadow Atlas
bg: Атлас на Позиционните Сенки

en: Oversampling Override
bg: Презапис на Свръхсемплиране

en: Current Screen
bg: Текущ Екран

en: Popup Wm Hint
bg: Намек за Изкачащ Прозорец Wm

en: Force Native
bg: Принуди Роден

en: Source Geometry Mode
bg: Режим на Геометричен Източник

en: Source Geometry Group Name
bg: Име на Група на Геометричен Източник

en: Baking Rect Offset
bg: Отместване на Запищач Rect

en: B
bg: Б

en: Target Nodepath
bg: Целеви Nodepath

en: Tip Nodepath
bg: Съвет за Nodepath

en: Default Joint Settings
bg: Стандартни Настройки на Ставите

en: Tile Offset Axis
bg: Осове Отместване на Плочка

en: Edge Fade
bg: Избледняване на Ръб

en: Item
bg: Елемент

en: Preview
bg: Преглед

en: Top Color
bg: Цвят отгоре

en: Horizon Color
bg: Цвят на хоризонта

en: Bottom Color
bg: Цвят отдолу

en: Ground Color
bg: Земен цвят

en: Fallback Environment
bg: Резервна Среда

en: Atlas
bg: Атлас

en: Frustum
bg: Отрязване

en: Needs Motion Vectors
bg: Нуждае се от вектори за движение

en: Load Path
bg: Път на Зареждане

en: Up Vector
bg: Вектор нагоре

en: Source
bg: Източник

en: Bloom
bg: Сияние

en: HDR Threshold
bg: HDR Праг

en: Light Color
bg: Светлинен цвят

en: Color Correction
bg: Цветова редакция

en: Color Space
bg: Цветово пространтство

en: Offsets
bg: Отмествания

en: Vertex Color
bg: Цвят на връх

en: Refraction
bg: Пречупване

en: Lightmap Size Hint
bg: Намек за Размер на Светлинна Карта

en: Transform Format
bg: Формат на трансформацията

en: Use Colors
bg: Използвай цветове

en: Source Group Name
bg: Име на Група на Източник

en: Baking AABB Offset
bg: Запичане на AABB Отместване

en: Spawn
bg: Създай

en: Emission Shape Offset
bg: Отместване на Форма на Емисия

en: Emission Color Texture
bg: Текстура на светлинен цвят

en: Color Curves
bg: Цветови криви

en: Top Left
bg: Горе вляво

en: Top Right
bg: Горе вдясно

en: Bottom Right
bg: Долу вдясно

en: Bottom Left
bg: Долу вляво

en: Number Color
bg: Цвят на числа

en: Symbol Color
bg: Цвят на символ

en: Function Color
bg: Цвят на функции

en: Member Variable Color
bg: Цвят на променливи

en: Keyword Colors
bg: Цветове на ключови думи

en: Member Keyword Colors
bg: Цветове на променливи

en: Color Regions
bg: Цветови региони

en: Default Base Scale
bg: Стандартна базова скала

en: Default Font
bg: Стандартен текст

en: Default Font Size
bg: Стандартен текстов размер

en: File
bg: Файл

en: Constant
bg: Константа

en: Function
bg: Функция

en: Hint
bg: Намек

en: Default Value Enabled
bg: Включена стандартна стойност

en: Default Value
bg: Стандартна стойност

en: Color Default
bg: Цветен стандарт

en: Texture Source
bg: Източник на Текстура

en: Font Pressed Color
bg: Цвят на натиснат текст

en: Font Hover Color
bg: Цвят на активен текст

en: Font Focus Color
bg: Цвят на фокусиран текст

en: Font Hover Pressed Color
bg: Цвят на активен и натиснат текст

en: Font Disabled Color
bg: Цвят на изключен текст

en: Font Outline Color
bg: Цвят на текстова рамка

en: Icon Normal Color
bg: Нормален цвят на иконка

en: Icon Pressed Color
bg: Натиснат цвят на иконка

en: Icon Hover Color
bg: Активен цвят на иконка

en: Icon Hover Pressed Color
bg: Активен и натиснат цвят на иконка

en: Icon Focus Color
bg: Фокусиран цвят на иконка

en: Icon Disabled Color
bg: Изключен цвят на иконка

en: Check V Offset
bg: Check Вертикално Отместване

en: Checkbox Checked Color
bg: Цвят на отметнато тикче

en: Checkbox Unchecked Color
bg: Цвят на неотметнато тикче

en: Button Checked Color
bg: Цвят на отметнат бутон

en: Button Unchecked Color
bg: Цвят на неотметнат бутон

en: Font Shadow Color
bg: Цвят на текстова сянка

en: Shadow Offset X
bg: X Отместване на Сянка

en: Shadow Offset Y
bg: Y Отместване на Сянка

en: Font Selected Color
bg: Цвят на избран текст

en: Font Uneditable Color
bg: Цвят на непроменлив текст

en: Font Placeholder Color
bg: Цвят на заместителен текст

en: Selection Color
bg: Цвят на избор

en: Clear Button Color
bg: Цвят на изчистващия бутон

en: Clear Button Color Pressed
bg: Натиснат цвят на изчистващия бутон

en: Clear
bg: Изчистване

en: Current Line Color
bg: Цвят на сегашната линия

en: Caret Background Color
bg: Фонов цвят за каретката

en: Word Highlighted Color
bg: Цвят на избрана дума

en: Search Result Color
bg: Цвят на резултати от търсене

en: Search Result Border Color
bg: Цвят на рамката на резултати от търсене

en: Wrap Offset
bg: Отместване на Обвивка

en: Completion Color BG
bg: Комплиментен фонов цвят

en: Completion Background Color
bg: Цвят на фона на подсказките

en: Completion Selected Color
bg: Цвят на избрани подсказки

en: Completion Existing Color
bg: Цвят на съществуващи подсказки

en: Completion Scroll Color
bg: Цвят на Привършващо Превъртане

en: Completion Scroll Hovered Color
bg: Цвят на Довършващия Скролер при Посочване

en: Breakpoint Color
bg: Цвят на прекъсвачна точка

en: Executing Line Color
bg: Цвят на изпълняваща линия

en: Code Folding Color
bg: Цвят на сгъване на кода

en: Folded Code Region Color
bg: Цвят на регион от сгънат код

en: Brace Mismatch Color
bg: Цвят на грешни скоби

en: Line Number Color
bg: Цвят на редови номер

en: Line Length Guideline Color
bg: Цвят на подсказката за дължина на линия

en: Completion Scroll Width
bg: Ширина на Довършващия Скролер

en: Scroll Focus
bg: Фокус на Превъртане

en: Grabber Offset
bg: Отместване на Хващач

en: Tick Offset
bg: Отместване на Отметка

en: Scroll Hint Vertical
bg: Намек за Вертикално Превъртане

en: Scroll Hint Horizontal
bg: Намек за Хоризонтално Превъртане

en: Close
bg: Затваряне

en: Close H Offset
bg: Close Хоризонтално Отместване

en: Close V Offset
bg: Close Вертикално Отместване

en: Reload
bg: Презареждане

en: Folder Icon Color
bg: Цвят на папкова иконка

en: File Icon Color
bg: Цвят на файлова иконка

en: File Disabled Color
bg: Цвят на изключен файл

en: Submenu
bg: Подменю

en: Font Separator Color
bg: Цвят на текстов разделител

en: Font Separator Outline Color
bg: Рамков цвят на текстов разделител

en: Resizer Color
bg: Цвят на преоразмерител

en: Port H Offset
bg: Хоризонтално Отместване на Порт

en: Title Button Color
bg: Цвят на заглавен бутон

en: Font Hovered Color
bg: Цвят на активен текст

en: Font Hovered Dimmed Color
bg: Цвят на затъмнен активен текст

en: Font Hovered Selected Color
bg: Цвят на избран активен текст

en: Drop Position Color
bg: Цвят на позиция за пускане

en: Scroll Border
bg: Граница на Превъртане

en: Scroll Speed
bg: Скорот на Превъртане

en: Scrollbar Margin Left
bg: Марж Отляво на Плъзгащата Лента

en: Scrollbar Margin Top
bg: Марж Отгоре на Плъзгащата Лента

en: Scrollbar Margin Right
bg: Марж Отдясно на Плъзгащата Лента

en: Scrollbar Margin Bottom
bg: Марж Отдолу на Плъзгащата Лента

en: Scrollbar H Separation
bg: Хоризонтално Разделение на Плъзгащата Лента

en: Scrollbar V Separation
bg: Вертикално Разделение на Плъзгащата Лента

en: Font Unselected Color
bg: Цвят на неизбран текст

en: Focused not Editing Cursor Color
bg: Цвят на фокусиран, нередактиращ курсор

en: Screen Picker
bg: Избирател на Екран

en: Color Script
bg: Цвят на програма

en: Color Hue
bg: Цветова гама

en: Preset FG
bg: Предварителна настройка FG

en: Normal Font
bg: Нормален шрифт

en: Connection Hover Tint Color
bg: Изменен активен цвят на връзка

en: Connection Valid Target Tint Color
bg: Изменен валиден цвят на връзка

en: Hover Font Color
bg: Цвят на избран текст

en: Collapsed Font Color
bg: Цвят на сгънат текст

en: Default Theme Scale
bg: Стандартна скала на тема

en: Fallback values
bg: Резервни стойности

en: Channel Disable Threshold dB
bg: Праг за Изключване на Канал в dB

en: Random Volume Offset dB
bg: Случайно Отместване на Силата на Звука в dB

en: Release (ms)
bg: Освобождаване (ms)

en: Threshold dB
bg: Праг в dB

en: Path Types
bg: Типове Пътища

en: Path Rids
bg: Път Rids

en: Path Owner IDs
bg: ID на Притежател на Път

en: Path Length
bg: Дължина на Път

en: Default Cell Size
bg: Стандартен размер на клетка

en: Default Edge Connection Margin
bg: Стандартен Марж за Връзка на Ръб

en: Default Link Connection Radius
bg: Стандартна линк радиус връзка

en: Edge Connection Color
bg: Цвят на Връзка на Ръб

en: Geometry Edge Color
bg: Цвят на Геометричен Ръб

en: Geometry Face Color
bg: Цвят на геометрично лице

en: Geometry Edge Disabled Color
bg: Изключен Цвят на Геометричен Ръб

en: Geometry Face Disabled Color
bg: Цвят на изключено геометрично лице

en: Link Connection Color
bg: Цвят на линк връзка

en: Link Connection Disabled Color
bg: Цвят на изключена линк връзка

en: Agent Path Color
bg: Цват на Пътеката на Агента

en: Enable Edge Connections
bg: Включи Връзки на Ръбове

en: Enable Edge Lines
bg: Включи Линии на Ръбове

en: Enable Geometry Face Random Color
bg: Включи случаен цвят на геометрично лице

en: Enable Agent Paths
bg: Включи Агентни Пътища

en: Agent Path Point Size
bg: Агентен Път Размер на Точката

en: Obstacles Radius Color
bg: Цвят на препятствен радиус

en: Obstacles Static Edge Pushin Color
bg: Pushin Цвят на Препядствия на Статични Ръбове

en: Obstacles Static Edge Pushout Color
bg: Pushout Цвят на Препядствия на Статични Ръбове

en: Default Cell Height
bg: Стандартна височина на клетка

en: Default Up
bg: Стандартно нагоре

en: Enable Edge Connections X-Ray
bg: Включи X-Ray за Връзки на Ръбове

en: Enable Edge Lines X-Ray
bg: Включи X-Ray за Линии на Ръбове

en: Enable Agent Paths X-Ray
bg: Включи X-Ray за Агентни Пътища

en: Default Gravity
bg: Стандартна гравитация

en: Default Gravity Vector
bg: Стандартен гравитационен вектор

en: Default Linear Damp
bg: Стандартно линейни забавяне

en: Default Angular Damp
bg: Стандартно въртеливо забавяне

en: Sleep Threshold Linear
bg: Праг на Заспиване Линеен

en: Sleep Threshold Angular
bg: Праг на Заспиване Ъглов

en: Debug Redraw Time
bg: Дебъгване на Времето за Прерисуване

en: Debug Redraw Color
bg: Дебъгване на Прерисуване на Цвят

en: Import S3TC BPTC
bg: Импортирай S3TC BPTC

en: Import ETC2 ASTC
bg: Импортирай ETC2 ASTC

en: Atlas 16 Bits
bg: Атлас 16 Бита

en: Shadow Atlas
bg: Атлас на Сенките

en: Strip Debug
bg: Премахни Дебъг

en: Reflections
bg: Отражения

en: Sky Reflections
bg: Отражения в Небето

en: Texture Array Reflections
bg: Отражения в Текстурен Масив

en: Reflection Atlas
bg: Атлас на Отраженията

en: Reflection Size
bg: Размер на Отраженията

en: Reflection Count
bg: Брой на Отраженията

en: Default Filters
bg: Стандартни филтри

en: Screen Space Roughness Limiter
bg: Ограничител на Грапавостта на Екранното Пространство

en: SMAA Edge Detection Threshold
bg: Праг на SMAA Откриване на Ръб

en: Screen Space Reflection
bg: Отражение на Екранното Пространство

en: Subsurface Scattering
bg: Подповърхностно разсейване

en: Ensure Correct Normals
bg: Подсигуряване на правилни нормали

en: Debug Shadow Splits
bg: Дебъг на Разделяне на Сенки

en: Default Font Antialiasing
bg: Стандартно депикселизиране на текст

en: Default Font Hinting
bg: Стандартно Намекване за Шрифт

en: Default Font Subpixel Positioning
bg: Стандартна подпикселова позиция на текст

en: Hand Tracking Source
bg: Проследяване на Ръцете: Източник

en: Is Anchor Detection Enabled
bg: Включено ли е Засичането на Котви
