Godot Engine class reference - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Tutorials
hu: Útmutatók

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Methods
hu: Metódusok

en: Theme Properties
hu: Téma Tulajdonságai

en: Signals
hu: jelek

en: Enumerations
hu: Felsorolások

en: Constants
hu: Állandók

en: Property Descriptions
hu: Tulajdonság leírásai

en: Method Descriptions
hu: Metódus leírások

en: value
hu: érték

en: Built-in GDScript functions.
hu: Beépített GDScript függvények

en: List of core built-in GDScript functions. Math functions and other utilities. Everything else is provided by objects. (Keywords: builtin, built in, global functions.)
hu: Egy lista a belső beépített GDScript függvényekről. Matematikai függvények és további segédprogramok. Minden más objektumok által van biztosítva. (Kulcsszavak: beépített, globális függvények.)

en: Returns a color constructed from integer red, green, blue, and alpha channels. Each channel should have 8 bits of information ranging from 0 to 255.
    [code]r8[/code] red channel
    [code]g8[/code] green channel
    [code]b8[/code] blue channel
    [code]a8[/code] alpha channel
    [codeblock]
    red = Color8(255, 0, 0)
    [/codeblock]
hu: Egy színt ad vissza, amit egy egész szám (integer) alapú piros, zöld, kék és átlátszóság (alpha) csatorna alapján rak össze. Mindegyik csatorna egy 8 bitnyi információt tartalmaz 0-tól 255-ig.
    [code]r8[/code] piros csatorna
    [code]g8[/code] zöld csatorna
    [code]b8[/code] kék csatorna
    [code]a8[/code] átlátszósági csatorna
    [codeblock]
    red = Color8(255, 0, 0)
    [/codeblock]

en: Top-left corner.
hu: Bal felső sarok.

en: Top-right corner.
hu: Jobb felső sarok.

en: Bottom-right corner.
hu: Jobb alsó sarok.

en: Bottom-left corner.
hu: Bal alsó sarok.

en: Escape key.
hu: Escape billentyű.

en: Tab key.
hu: Tab billentyű.

en: Shift+Tab key.
hu: Shift+Tab billentyű.

en: Backspace key.
hu: Backspace billentyű.

en: ± key.
hu: ± gomb.

en: If [code]true[/code], child nodes are sorted, otherwise sorting is disabled.
hu: Ha [code]true[/code], az al-csomópontok rendezve vannak, egyébként a sorba rendezés kikapcsolva.
