Godot Engine class reference - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Description
hi: विवरण

en: Tutorials
hi: शिक्षण

en: Properties
hi: विशेषता

en: Methods
hi: तरीकों

en: Theme Properties
hi: थीम विशेषता

en: Signals
hi: संकेत

en: Enumerations
hi: गणना

en: Constants
hi: A

en: Property Descriptions
hi: कखगघचछ

en: Theme Property Descriptions
hi: थीम विशेषता
