Godot Engine class reference - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Tutorials
mr: शिकवण्या

en: Methods
mr: मेथड्स

en: Signals
mr: सिग्नल

en: Enumerations
mr: गणने

en: Constants
mr: स्थिरांक (कॉन्स्टन्ट)

en: Nodes and Scenes
mr: नोड्स आणि दृश्ये
