Godot Engine class reference - en to nb translation catalogue (15 entries)

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Tutorials
nb: Veiledninger

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Methods
nb: Metoder

en: Signals
nb: Signaler

en: Constants
nb: Konstanter

en: Default
nb: Standard

en: value
nb: verdi

en: Getter
nb: Henter

en: Built-in GDScript functions.
nb: Innebygde GDScript-funksjoner.

en: Returns a color constructed from integer red, green, blue, and alpha channels. Each channel should have 8 bits of information ranging from 0 to 255.
    [code]r8[/code] red channel
    [code]g8[/code] green channel
    [code]b8[/code] blue channel
    [code]a8[/code] alpha channel
    [codeblock]
    red = Color8(255, 0, 0)
    [/codeblock]
nb: Returnerer en farge konstruert fra heltall rødt-, grønt-, blått- og alfakanaler. Hver kanal skal ha 8 bits med informasjon fra 0 til 255.
    [code]r8[/code] rød kanal
    [code]g8[/code] grønn kanal
    [code]b8[/code] blå kanal
    [code]a8[/code] alfakanal
    [codeblock]
    red = Color8(255, 0, 0)
    [/codeblock]

en: Converts from decibels to linear energy (audio).
nb: Konverterer fra desibel til lineær energi (lyd).

en: Invalid parameter.
nb: Ugyldig parameter.

en: HTTP error.
nb: HTTP feil.

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.
