Godot Engine editor - en to sk translation catalogue (1204 entries)

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
sk: Chybný argument convert(), použite TYPE_* konštanty.

en: Expected a string of length 1 (a character).
sk: dĺžka očakávaného stringu 1 (písmeno).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
sk: Nedostatok bajtov na dekódovanie, alebo chybný formát.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
sk: self sa nedá použiť lebo inštancia je null (neprešiel)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
sk: Neplatné operandy pre operátor %s, %s a %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
sk: Neplatný index typu %s pre základný typ %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
sk: Neplatný názov indexu '%s' pre základný typ %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
sk: Neplatné argumenty pre vytvorenie '%s'

en: On call to '%s':
sk: Pri volaní '%s':

en: Device
sk: Zariadenie

en: Axis
sk: Os

en: Name
sk: Meno

en: Description
sk: Popis

en: Resource
sk: Prostriedok

en: Path
sk: Cesta

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
sk: Voľný

en: Balanced
sk: Vyvážený

en: Mirror
sk: Zrkadlový

en: Time:
sk: Čas:

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Insert Key Here
sk: Tu vložiť kľúč

en: Duplicate Selected Key(s)
sk: Duplikovať kľúč(e)

en: Delete Selected Key(s)
sk: Zmazať označené kľúč(e)

en: Add Bezier Point
sk: Pridať Bezier bod

en: Move Bezier Points
sk: Presunúť Bazier Points

en: Anim Duplicate Keys
sk: Anim Duplikovať Kľúče

en: Anim Delete Keys
sk: Anim Zmazať Kľúče

en: Anim Change Keyframe Time
sk: Anim Zmeniť Keyframe Čas

en: Anim Change Transition
sk: Anim zmeniť prechod

en: Anim Change Transform
sk: Anim Zmeniť Veľkosť

en: Anim Change Keyframe Value
sk: Anim Zmeniť Hodnotu Keyframe

en: Time
sk: Čas

en: Animation
sk: Animácie

en: Anim Multi Change Keyframe Time
sk: Anim Zmeniť čas Keyframe-u

en: Anim Multi Change Transition
sk: Animácia zmeniť prechod(Anim Multi Change Transition)

en: Anim Multi Change Transform
sk: Anim zmeniť Transform

en: Anim Multi Change Keyframe Value
sk: Animácia Zmeniť Keyframe Hodnotu (Anim Multi Change Keyframe Value)

en: Anim Multi Change Call
sk: Animácia Zmeniť Hovor (Anim Multi Change Call)

en: Change Animation Length
sk: Zmeniť Dĺžku Animácie (Change Animation Length)

en: Change Animation Loop
sk: Zmeniť Opakovanie Animácie

en: Animation length (frames)
sk: Dĺžka Času Animácie (v sekundách)

en: Animation length (seconds)
sk: Dĺžka Času Animácie (v sekundách)

en: Add Track
sk: Pridať Track

en: Animation Looping
sk: Opakovanie Animácie

en: Functions:
sk: Funkcie:

en: Audio Clips:
sk: Zvukové Klipy:

en: Anim Clips:
sk: Klipy Animácie:

en: Change Track Path
sk: Zmeniť cestu Tracku

en: Toggle this track on/off.
sk: Zapnúť/Vypnúť tento track.

en: Update Mode (How this property is set)
sk: Update Mode (Tak ako je táto možnosť nastavená)

en: Interpolation Mode
sk: Režim Interpolácie

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
sk: Loop Wrap Mode (interpoluje koniec zo začiatkom opakovania)

en: Remove this track.
sk: Vymazať tento track.

en: Scale:
sk: Veľkosť:

en: Toggle Track Enabled
sk: Zmena Tracku Povolená

en: Continuous
sk: Priebežný

en: Discrete
sk: Diskrétne

en: Trigger
sk: Spúšť

en: Capture
sk: Zachytiť

en: Nearest
sk: Najbližší

en: Linear
sk: Lineárne

en: Cubic
sk: Kubický

en: Insert Key
sk: Vložiť Kľúč

en: Duplicate Key(s)
sk: Duplikovanie Kľúčov

en: Delete Key(s)
sk: Vymazanie kľúča(ov)

en: Change Animation Update Mode
sk: Zmeniť Update Mode Animácie

en: Change Animation Interpolation Mode
sk: Zmeniť Interpolacný Mód Animácie

en: Change Animation Loop Mode
sk: Zmeniť Loop Mode Animacie

en: Remove Anim Track
sk: Vymazať Track Animácie

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
sk: Vytvoriť NOVÝ track za %s a vložiť kľúč?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
sk: Vytvoriť %d NOVÉ track-y a vložiť kľúče?

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Anim Insert
sk: Animácia Vložiť

en: AnimationPlayer can't animate itself, only other players.
sk: AnimationPlayer nemôže animovať sám seba, iba ostatný hráči.

en: Anim Create & Insert
sk: Animácia Vytvoriť & Vložiť

en: Anim Insert Track & Key
sk: Anim Vložiť Track & kľúč

en: Anim Insert Key
sk: Animácia Vložiť Kľúč

en: Change Animation Step
sk: Zmeniť krok Animácie

en: Rearrange Tracks
sk: Preskupiť Track-y

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
sk: Transformovať track-y a aplikovať do Spatial-based node-ov.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
sk: Audio stopy môžu ukazovať len na nodes typu:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
sk: Track-y Animácií môžu ukazovať iba na node-y AnimationPlayer.

en: Not possible to add a new track without a root
sk: Není možné pridať nový track bez root-u

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
sk: Neplatný track pre Bezier (niesu vhodné sub-properties)

en: Add Bezier Track
sk: Pridať Bezier Track

en: Track path is invalid, so can't add a key.
sk: Cesta Track-u je neplatná, takže sa nedá pridať kľúč.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
sk: Track není typ Spatial, nedá sa vložiť kľúč

en: Add Transform Track Key
sk: Pridať Transform Track Key

en: Add Track Key
sk: Pridať Track Key

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
sk: Cesta track-u je neplatná, takže sa nedá pridať do method key.

en: Add Method Track Key
sk: Pridať Method Track Key

en: Anim Move Keys
sk: Pohybové kľúče Animácie

en: Methods
sk: Metódy

en: Paste Tracks
sk: Vložiť Track-y

en: Anim Scale Keys
sk: Scale keys Animácie

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
sk: Táto možnosť nefunguje pre Bezier editovanie, lebo je to jeden track.

en: This animation belongs to an imported scene, so changes to imported tracks will not be saved.
    
    To enable the ability to add custom tracks, navigate to the scene's import settings and set
    "Animation > Storage" to "Files", enable "Animation > Keep Custom Tracks", then re-import.
    Alternatively, use an import preset that imports animations to separate files.
sk: Táto Animácia patrí importovanej scéne, takže zmeny pre importované track-y nebudú uložené.
     
    Na povolenie abilite pridať vlastné track-y, prejdite na nastavenia importu scén a nastavte
    " Animation > Storage" na "Files", povolte "Animation > Keep Custom Tracks", a potom re-import.
    Alternatívne, použite import preset ktorý importuje animácie pre oddelenie file-ov.

en: Warning: Editing imported animation
sk: Upozornenie: Editovanie importovaných animácií

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
sk: Označte AnimationPlayer node aby ste vytvorili a upravili animácie.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
sk: Iba show track-y z node-ov označené v strome.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
sk: Zoskupte track-y pomocou node-u alebo ich zobrazte ako plain list.

en: Snap:
sk: Prichytiť:

en: Animation step value.
sk: Hodnota kroku Animácie.

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Animation properties.
sk: Vlastnosti Animácie.

en: Copy Tracks
sk: Kopírovať track-y

en: Scale Selection
sk: Zmeniť veľkosť výberu

en: Scale From Cursor
sk: Zmeniť veľkosť od kurzora

en: Duplicate Selection
sk: Duplikovať výber

en: Duplicate Transposed
sk: Duplikovanie transponovaných

en: Delete Selection
sk: Vymazať výber

en: Go to Next Step
sk: Prejsť na ďalší krok

en: Go to Previous Step
sk: Prejsť na predchádzajúci krok

en: Optimize Animation
sk: Optimalizácia Animacie

en: Clean-Up Animation
sk: Vyčistenie Animácie

en: Pick the node that will be animated:
sk: Vyberte node ktorý bude animovaný:

en: Use Bezier Curves
sk: Použiť Bezier Curves

en: Anim. Optimizer
sk: Optimalizér Animácií

en: Max Optimizable Angle:
sk: Maximálny Optimalizovatelný Uhol:

en: Optimize
sk: Optimalizácia

en: Remove invalid keys
sk: Vymazať neplatné kľúče

en: Remove unresolved and empty tracks
sk: Vymazať nevyriešené a prázdne track-y

en: Clean-up all animations
sk: Vyčistiť všetky animácie

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
sk: Vyčistenie Animácií (NIEJE KROK SPÄŤ!)

en: Clean-Up
sk: Vyčistenie

en: Scale Ratio:
sk: Pomer mierky:

en: Select Tracks to Copy
sk: Vybrať Track-y na skopírovanie

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Select All/None
sk: Vybrať všetko/nič

en: Add Audio Track Clip
sk: Pridať Audio Track Clip

en: Change Audio Track Clip Start Offset
sk: Zmeniť Audio Track Clip spustiť Offset

en: Change Audio Track Clip End Offset
sk: Zmeniť Audio Track Clip koniec Offset-u

en: Resize Array
sk: Zmeniť veľkosť Array-u

en: Change Array Value Type
sk: Zmeniť hodnotu Array-u

en: Change Array Value
sk: Zmeniť hodnotu Array-u

en: Go to Line
sk: Choďte na Líniu

en: Line Number:
sk: Číslo línie:

en: %d replaced.
sk: %d náhradené.

en: %d match.
sk: %d sa zhoduje.

en: %d matches.
sk: %d zhody.

en: Whole Words
sk: Celé slová

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť Všetko

en: Selection Only
sk: Iba Výber

en: Standard
sk: Štandard

en: Toggle Scripts Panel
sk: Vypnúť Panel Script-ov

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Reset Zoom
sk: Resetovať priblíženie

en: Warnings
sk: Varovania

en: Line and column numbers.
sk: Čísla riadkov a stĺpcov.

en: Method in target node must be specified.
sk: Metóda v target node-e musí byť špecifikovaná.

en: Method name must be a valid identifier.
sk: Meno Metódy musí byť špecifikované.

en: Target method not found. Specify a valid method or attach a script to the target node.
sk: Metóda Target sa nenašla. Špecifikujte platnú metódu alebo pripojte script k target node-u.

en: Connect to Node:
sk: Pripojiť k Node-u:

en: Connect to Script:
sk: Pripojiť k Scriptu:

en: From Signal:
sk: Zo Signálu:

en: Scene does not contain any script.
sk: Scéna neobsahuje žiadny script.

en: Add
sk: Pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Add Extra Call Argument:
sk: Pridajte Extra Call Argument:

en: Extra Call Arguments:
sk: Extra Call Argumenty:

en: Receiver Method:
sk: Metóda Prijímača:

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Deferred
sk: Odložené

en: Defers the signal, storing it in a queue and only firing it at idle time.
sk: Odloží signál, uloží ho do queue a vystrelí ho iba cez idle time.

en: Disconnects the signal after its first emission.
sk: Odpojí signál po jeho prvej emisii.

en: Cannot connect signal
sk: Nedá sa pripojiť signál

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Signal:
sk: Signál:

en: Connect '%s' to '%s'
sk: Pripojiť '%s' k '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
sk: Odpojiť '%s' z '%s'

en: Disconnect all from signal: '%s'
sk: Opojiť všetky z signálu: '%s'

en: Connect...
sk: Pripojiť...

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Connect a Signal to a Method
sk: Pripojiť Signál k Metóde

en: Edit Connection:
sk: Upraviť Pripojenie:

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky pripojenia z "%s" signálu?

en: Signals
sk: Signály

en: Filter signals
sk: Signály Filtru

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky pripojenia z tohto signálu?

en: Disconnect All
sk: Opojiť Všetko

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Change %s Type
sk: Zmeniť %s Typ

en: Change
sk: Zmeniť

en: Create New %s
sk: Vytvoriť Nový %s

en: No results for "%s".
sk: Žiadne výsledky pre "%s".

en: Favorites:
sk: Obľúbené:

en: Recent:
sk: Nedávne:

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Matches:
sk: Zhody:

en: Description:
sk: Popis:

en: Search Replacement For:
sk: Hľadať Náhradu pre:

en: Dependencies For:
sk: Závislosti pre:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
sk: Scéna '%s' sa práve upravuje.
    Zmeny sa prejavia iba keď sa znovu načítajú.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
sk: Scéna '%s' sa práve upravuje.
    Zmeny sa prejavia iba keď sa znovu načítajú.

en: Dependencies
sk: Závislostí

en: Dependencies:
sk: Závislostí:

en: Fix Broken
sk: Opraviť Rozbité

en: Dependency Editor
sk: Editor Závislostí

en: Search Replacement Resource:
sk: Hľadať Náhradný Zdroj:

en: Open
sk: Otvoriť

en: Cannot remove:
sk: Nemôžete odstrániť:

en: Error loading:
sk: Chyba pri načítaní:

en: Load failed due to missing dependencies:
sk: Načítanie zlyhalo z dôvodu chýbajúcich závislostí:

en: Open Anyway
sk: Otvoriť aj napriek tomu

en: Which action should be taken?
sk: Ktorá akcia by sa mala prijať?

en: Fix Dependencies
sk: Opraviť Závislosti

en: Errors loading!
sk: Chyby pri načítaní!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
sk: Natrvalo odstrániť %d položky? (Nedá sa vrátiť späť!)

en: Show Dependencies
sk: Zobraziť Závislosťi

en: Delete
sk: Vymazať

en: Owns
sk: Vlastní

en: Resources Without Explicit Ownership:
sk: Zdroje Bez Výslovného Vlastníctva:

en: Change Dictionary Key
sk: Zmeniť Kľúč v Slovníku

en: Change Dictionary Value
sk: Zmeniť Hodnotu v Slovníku

en: Thanks from the Godot community!
sk: Vďaka z Godot komunity!

en: Click to copy.
sk: Klikni na skopírovanie.

en: Godot Engine contributors
sk: Godot Engine prispievatelia

en: Project Founders
sk: Zakladatelia Projektu

en: Lead Developer
sk: Vedúci Vývojár

en: Developers
sk: Vývojári

en: Authors
sk: Autori

en: Platinum Sponsors
sk: Platinový Sponzori

en: Gold Sponsors
sk: Zlatý Sponzori

en: Silver Sponsors
sk: Strieborný Sponzori

en: Bronze Sponsors
sk: Bronzový Sponzori

en: Mini Sponsors
sk: Malý Sponzori

en: Gold Donors
sk: Zlatý Darcovia

en: Silver Donors
sk: Strieborný Darcovia

en: Bronze Donors
sk: Bronzový Darcovia

en: Donors
sk: Darcovia

en: License
sk: Licencia

en: Third-party Licenses
sk: Thirdparty Licencie

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
sk: Godot Engine sa spolieha na množstvo bezplatných a otvorených knižníc tretích strán, ktoré sú kompatibilné s podmienkami licencie MIT. Nasleduje vyčerpávajúci zoznam všetkých takýchto komponentov tretích strán s ich príslušnými prehláseniami o autorských právach a licenčnými podmienkami.

en: All Components
sk: Všetky Komponenty

en: Components
sk: Komponenty

en: Licenses
sk: Licencie

en: Uncompressing Assets
sk: Dekompresia Prostriedkov

en: Success!
sk: Úspech!

en: Install
sk: Inštalovať

en: Speakers
sk: Reproduktory

en: Add Effect
sk: Pridať Efekt

en: Rename Audio Bus
sk: Premenovať Audio Bus

en: Change Audio Bus Volume
sk: Zmeniť hlasitosť Audio Bus-u

en: Toggle Audio Bus Solo
sk: Prepnúť Audio Bus Solo

en: Toggle Audio Bus Mute
sk: Prepnúť Audio Bus Mute

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
sk: Prepnúť Audio Bus Bypass Effects

en: Select Audio Bus Send
sk: Vybrať Audio Bus Send

en: Add Audio Bus Effect
sk: Pridať Audio Bus Effect

en: Move Bus Effect
sk: Posunúť Bus Effect

en: Delete Bus Effect
sk: Vymazať Bus Effect

en: Drag & drop to rearrange.
sk: Zoberte a položte(drag & drop) pre rearandžovanie.

en: Solo
sk: Sólo

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Bypass
sk: Obísť

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Reset Volume
sk: Obnoviť Hlasitosť

en: Delete Effect
sk: Odstrániť Efekt

en: Add Audio Bus
sk: Pridať Audio Bus

en: Master bus can't be deleted!
sk: Master bus nemôžete vymazať!

en: Delete Audio Bus
sk: Vymazať Audio Bus

en: Duplicate Audio Bus
sk: Duplikovať Audio Bus

en: Reset Bus Volume
sk: Resetovať hlasitosť Bus-u

en: Move Audio Bus
sk: Presunúť Audio Bus

en: Save Audio Bus Layout As...
sk: Uložiť Audio Bus Layaut Ako...

en: Location for New Layout...
sk: Lokácia pre Nový Layout...

en: Open Audio Bus Layout
sk: Otvoriť Audio Bus Layout

en: There is no '%s' file.
sk: Není tu žiadny '%s' súbor.

en: Invalid file, not an audio bus layout.
sk: Neplatný súbor, není audio bus layout.

en: Error saving file: %s
sk: Chyba uloženia súbora: %s

en: Add Bus
sk: Pridať Bus

en: Add a new Audio Bus to this layout.
sk: Pridať nový Audio Bus do tohoto layout-u.

en: Load
sk: Načítať

en: Load an existing Bus Layout.
sk: Načítať existujúci Bus Layout.

en: Save As
sk: Uložiť Ako

en: Save this Bus Layout to a file.
sk: Uložiť tento Bus Layout do súboru.

en: Load Default
sk: Načítať predvolené

en: Load the default Bus Layout.
sk: Načítať základný Bus Layout.

en: Create a new Bus Layout.
sk: Vytvoriť nový Bus Layout.

en: Invalid name.
sk: Neplatný Názov.

en: Valid characters:
sk: Platné písmená:

en: Must not collide with an existing engine class name.
sk: Nesmie kolidovať(collide) s existujúcim názvom engine class-u.

en: Must not collide with an existing built-in type name.
sk: Nesmie kolidovať(collide) s existujúcim menom pre built-in-type.

en: Must not collide with an existing global constant name.
sk: Nesmie kolidovať s existujúcim menom pre global constant.

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
sk: Kľúčové slovo nemožno použiť ako AutoLoad názvu.

en: Autoload '%s' already exists!
sk: AutoLoad '%s' už existujuje!

en: Rename Autoload
sk: Premenovať AutoLoad

en: Toggle AutoLoad Globals
sk: Prepnúť globálne AutoLoad-y

en: Move Autoload
sk: Presunúť AutoLoad-y

en: Remove Autoload
sk: Vymazať AutoLoad

en: Enable
sk: Povoliť

en: Rearrange Autoloads
sk: Rearandžovať AutoLoad-y

en: Can't add autoload:
sk: Nepodarilo sa pridať autoload:

en: Add AutoLoad
sk: Pridať AutoLoad

en: Path:
sk: Cesta:

en: Node Name:
sk: Meno Node-u:

en: Paste Params
sk: Vložiť Params

en: Updating Scene
sk: Aktualizovať Scénu

en: Storing local changes...
sk: Ukladanie lokálnych zmien...

en: Updating scene...
sk: Aktualizovanie scény...

en: [empty]
sk: [Prázdne]

en: [unsaved]
sk: [Neuložené]

en: Please select a base directory first.
sk: Najprv vyberte základný adresár.

en: Choose a Directory
sk: Vyberte adresár

en: Create Folder
sk: Vytvoriť adresár

en: Name:
sk: Meno:

en: Could not create folder.
sk: Priečinok sa nepodarilo vytvoriť.

en: Choose
sk: Vyberte

en: Storing File:
sk: Ukladanie súboru:

en: No export template found at the expected path:
sk: Na očakávanej ceste sa nenašla žiadna exportná cesta:

en: Packing
sk: Zabalovanie

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
sk: Target platforma potrebuje 'ETC' kompresor textúr pre GLES2. Povoliť 'Import Etc' v Nastaveniach Projektu.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
sk: Target platforma potrebuje 'ETC2' kompresor textúr pre GLES3. Povoliť'Import Etc 2' v Nastaveniach Projektu.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
sk: Target platform potrebuje'ETC' kompresor textúr pre driver fallback do GLES2.
    Povoľte 'Import Etc' v Nastaveniach Projektu, alebo vipnite 'Driver Fallback Enabled'.

en: Target platform requires 'ETC2' or 'PVRTC' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' or 'Import Pvrtc' in Project Settings.
sk: Cieľová platforma potrebuje 'ETC2' alebo 'PVRTC' kompresor textúr pre GLES3. Povoľte 'Import Etc 2' alebo 'Import Pvrtc' v Nastaveniach Projektu.

en: Custom debug template not found.
sk: Vlastná debug šablóna sa nenašla.

en: Custom release template not found.
sk: Vlastná release šablóna sa nenašla.

en: On 32-bit exports the embedded PCK cannot be bigger than 4 GiB.
sk: Pri 32-bitovom exporte nemôže byť vložená PCK väčšia ako 4 GiB.

en: Scene Tree Editing
sk: Editovanie Stromu Scén

en: FileSystem Dock
sk: FileSystém Dock

en: Import Dock
sk: Importovať Dock

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
sk: Profil musí mať platný názov súboru a musí obsahovať '.'

en: Profile with this name already exists.
sk: Profil s týmto menom už existuje.

en: (Editor Disabled, Properties Disabled)
sk: (Editor je vypnutý, Vlastnosti sú vypnuté)

en: (Properties Disabled)
sk: (Vlastnosi sú vypnuté)

en: (Editor Disabled)
sk: (Editor je vypnutý)

en: Class Options:
sk: Možnosti pre Class:

en: Enable Contextual Editor
sk: Povoliť Kontextuálny Editor

en: File '%s' format is invalid, import aborted.
sk: Formát súboru '%s' je neplatny, Import bol prerušený.

en: Profile '%s' already exists. Remove it first before importing, import aborted.
sk: Profil '%s' už existuje. Najprv ho Vymažte ako začnete Importovať, import je prerušený.

en: Error saving profile to path: '%s'.
sk: Error pri ukladaní profilu do cesty: '%s'.

en: Current Profile:
sk: Aktuálny Profil:

en: Available Profiles:
sk: Profily k dispozícii:

en: Make Current
sk: Spraviť Aktuálny

en: New profile name:
sk: Nové profilové meno:

en: Godot Feature Profile
sk: Godot Feature Profil

en: Import Profile(s)
sk: Importovať Profil(y)

en: Export Profile
sk: Exportovať Profil

en: Manage Editor Feature Profiles
sk: Spravovať Feature Profily Editora

en: Select Current Folder
sk: Vybrať Aktuálny Priečinok

en: Select This Folder
sk: Vybrať Tento Priečinok

en: Copy Path
sk: Skopírovať Cestu

en: Open in File Manager
sk: Otvoriť v File Manažérovy

en: Show in File Manager
sk: Ukázať v File Manažérovy

en: New Folder...
sk: Nový Priečinok...

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: All Recognized
sk: Všetko rozpoznané

en: All Files (*)
sk: Všetky Súbory (*)

en: Open a File
sk: Otvoriť súbor

en: Open File(s)
sk: Otvoriť súbor(y)

en: Open a Directory
sk: Otvorit priečinok

en: Open a File or Directory
sk: Otvoriť súbor / priečinok

en: Save
sk: Uložiť

en: Save a File
sk: Uložiť súbor

en: Go Back
sk: Ísť Naspäť

en: Go Forward
sk: Ísť Dopredu

en: Go Up
sk: Ísť Hore

en: Toggle Hidden Files
sk: Prepnúť Skryté Súbory

en: Toggle Favorite
sk: Prepnúť Obľúbené

en: Toggle Mode
sk: Prepnúť Mode

en: Focus Path
sk: Zamerať Cestu

en: Move Favorite Up
sk: Posunúť obľúbené Vyššie

en: Move Favorite Down
sk: Posunúť Obľúbené Nižšie

en: Go to previous folder.
sk: Ísť do predchádzajúceho priečinka.

en: Go to next folder.
sk: Ísť do ďalšieho priečinka.

en: Go to parent folder.
sk: Ísť do parent folder.

en: Refresh files.
sk: Obnoviť súbory.

en: (Un)favorite current folder.
sk: (Od)obľúbiť aktuálny priečinok.

en: Toggle the visibility of hidden files.
sk: Prepnúť viditeľnosť skrytých súborov.

en: View items as a grid of thumbnails.
sk: Zobraziť veci ako mriežku náhľadov.

en: View items as a list.
sk: Zobraziť veci ako list.

en: Directories & Files:
sk: Priečinky a Súbory:

en: Preview:
sk: Predzobraziť:

en: File:
sk: Súbor:

en: ScanSources
sk: SkenZdrojov

en: There are multiple importers for different types pointing to file %s, import aborted
sk: Sú tu viacero importérov pre rozličné typy ukazujúce do súboru, import prerušený

en: (Re)Importing Assets
sk: (Re)Importovanie Asset-ov

en: Class:
sk: Trieda:

en: Inherits:
sk: Inherit-y:

en: Inherited by:
sk: Zdedené používateľom:

en: Online Tutorials
sk: Online Tutoriáli

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: default:
sk: Štandard:

en: Theme Properties
sk: Vlastnosti Témy

en: Constants
sk: Konštanty

en: Enumerations
sk: Výpočty

en: Property Descriptions
sk: Popisok Vlastnosti

en: (value)
sk: (hodnota)

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
sk: Zatiaľ tu není žiadny popisok pre túto vlastnosť. Prosím pomôžte nám pomocou [color=$color][url=$url]prispetím jedného[/url][/color]!

en: Method Descriptions
sk: Popisky Metód

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
sk: Zatiaľ tu není žiadny popisok pre túto metódu. Prosím pomôžte nám pomocou [color=$color][url=$url]prispetím jedného[/url][/color]!

en: Help
sk: Pomoc

en: Search Help
sk: Vyhľadať Pomoc

en: Case Sensitive
sk: Rozlišuje malé a veľké písmená

en: Show Hierarchy
sk: Ukázať Hierarchiu

en: Display All
sk: Zobraziť Všetko

en: Classes Only
sk: Iba Class-y

en: Methods Only
sk: Iba Metódy

en: Signals Only
sk: Iba Signály

en: Constants Only
sk: Iba Konštanty

en: Properties Only
sk: Iba Vlastnosti

en: Theme Properties Only
sk: Iba Vlastnosti Témy

en: Member Type
sk: Typ Člena

en: Method
sk: Metóda

en: Signal
sk: Signál

en: Constant
sk: Konštant

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Theme Property
sk: Vlastnosť Témy

en: Property:
sk: Vlastnosť:

en: Set Multiple:
sk: Nastaviť Viac:

en: Copy Selection
sk: Skopírovať Výber

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear Output
sk: Vyčistiť Output

en: Start
sk: Štart

en: Down
sk: Dole

en: Up
sk: Hore

en: Incoming RPC
sk: Prichádzajúce RPC

en: Incoming RSET
sk: Prichádzajúci RSET

en: Outgoing RPC
sk: Vychádzajúce RPC

en: Outgoing RSET
sk: Vychádzajúci RSET

en: New Window
sk: Nové Okno

en: Spins when the editor window redraws.
sk: Otáča sa, keď sa okno editora redistribuuje.

en: Imported resources can't be saved.
sk: Importované zdroje nemôžu byť uložené.

en: Error saving resource!
sk: Error pri ukladaní prostriedku!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
sk: Tento prostriedok nemôže byť uložený lebo nepatrí editovanej scéne. Najprv ho spravte jedinečným.

en: Save Resource As...
sk: Uložiť Prostriedok Ako...

en: Can't open file for writing:
sk: Nie je možné otvoriť súbor pre písanie:

en: Requested file format unknown:
sk: Požadovaný formát súboru je neznámy:

en: Error while saving.
sk: Error pri ukladaní.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
sk: Nedá sa otvoriť '%s'. Súbor mohol byť presunutý alebo vymazaný.

en: Error while parsing '%s'.
sk: Error pri analýze '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
sk: Neočakávaný koniec súboru '%s'.

en: Missing '%s' or its dependencies.
sk: Chýba '%s' alebo jeho závislosti.

en: Error while loading '%s'.
sk: Error pri načítavaní '%s'.

en: Saving Scene
sk: Ukladanie Scény

en: Analyzing
sk: Analyzovanie

en: Creating Thumbnail
sk: Vytváranie Náhľadu

en: This operation can't be done without a tree root.
sk: Tátu operáciu nie je možné vykonať bez tree root-u.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
sk: Táto scéna nemôže byť uložená lebo je tu cyklické instancovanie inklúzie.
    Prosím vyriešte to a skúste to znova.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
sk: Nedá sa uložiť scéna. Pravdepodobne (inštancie alebo dedičstvo) nemôžu byť spokojné.

en: Save All Scenes
sk: Uložiť Všetky Scény

en: Can't overwrite scene that is still open!
sk: Scéna sa nedá predpísať keď je stále otvorená!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
sk: Nedá sa načítať MeshLibrary lebo sa spája!

en: Error saving MeshLibrary!
sk: Error pri ukladaní MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
sk: Nedá sa načítať TileSet lebo sa spája!

en: Error saving TileSet!
sk: Error pri ukladaní TileSet-u!

en: An error occurred while trying to save the editor layout.
    Make sure the editor's user data path is writable.
sk: Nastala chyba pri pokuse o uloženie rozloženia editoru.
    Uistite sa, že cesta uživateľských dát editoru je zapisovateľná.

en: Default editor layout overridden.
    To restore the Default layout to its base settings, use the Delete Layout option and delete the Default layout.
sk: Prednastavené rozloženie editoru prepísané.
    Na obnovenie Prednastaveného rozloženia na základné nastavenia, použite možnosť Vymazať Rozloženie a vymažte Prednastavené rozloženie.

en: Layout name not found!
sk: Meno Layout-u sa nenašlo!

en: Restored the Default layout to its base settings.
sk: Predvolené rozloženie bolo obnovené na základné nastavenia.

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
sk: Tento prostriedok patrí scéne ktorá bola importovaná, takže není editovateľný.
    Prosím prečítajte si dokumentáciu na importovanie scén aby ste tomu viac pochopili.

en: This resource belongs to a scene that was instanced or inherited.
    Changes to it won't be kept when saving the current scene.
sk: Tento prostriedok patrí scéne ktorá bola inštancovaná alebo zdedená.
    Zmeny sa nezanechajú po uložení aktuálnej scény.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
sk: Tento prostriedok bol importovaný, takže není editovateľný. Zmeňte jeho nastavenia v import panely a potom stlačťe re-import.

en: This scene was imported, so changes to it won't be kept.
    Instancing it or inheriting will allow making changes to it.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
sk: Táto scéna bola importovaná, takže sa zmeny neuložia.
    Jej inštancovaním alebo zdedením povolíte to že môžete robiť zmeny v tejto scéne.
    Prosím prečítajte si dokumentáciu na importovanie scén aby ste tomu viac pochopili.

en: This is a remote object, so changes to it won't be kept.
    Please read the documentation relevant to debugging to better understand this workflow.
sk: Toto je remote objekt, takže sa zmeny neuložia.
    Prosím prečítajte si dokumentáciu o debbugging aby ste tomu viac pochopili.

en: There is no defined scene to run.
sk: Nieje definovaná žiadna scéna na spustenie.

en: Save scene before running...
sk: Uložiť scénu pred spustením...

en: Could not start subprocess!
sk: Subprocess sa nedá spustiť!

en: Open Scene
sk: Otvoriť Scénu

en: Open Base Scene
sk: Otvoriť Base Scene

en: Quick Open...
sk: Rýchle Otvorenie...

en: Quick Open Scene...
sk: Rýchle Otvorenie Scény...

en: Quick Open Script...
sk: Rýchle Otvorenie Scriptu...

en: Save & Close
sk: Uložiť & Zatvoriť

en: Save changes to '%s' before closing?
sk: Chcete uložiť zmeny do '%s' pred zatvorením?

en: Save Scene As...
sk: Uložiť Scénu Ako...

en: This operation can't be done without a scene.
sk: Táto operácia nemôže byť dokončená bez scény.

en: Export Mesh Library
sk: Exportovať Mesh Library

en: This operation can't be done without a root node.
sk: Táto operácia nemôže byť dokončená bez root node-u.

en: Export Tile Set
sk: Exportovať Tile Set

en: This operation can't be done without a selected node.
sk: Táto operácia nemôže byť dokončená bez vybraného node-u.

en: Current scene not saved. Open anyway?
sk: Aktuálna scéna sa neuložila. Chcete ju aj tak otvoriť?

en: Can't reload a scene that was never saved.
sk: Nemožno načítať scénu, ktorá nikdy nebola uložená.

en: Reload Saved Scene
sk: Reloadnuť Uloženú Scénu

en: The current scene has unsaved changes.
    Reload the saved scene anyway? This action cannot be undone.
sk: Táto scéna má neuložené zmeny.
    Aj tak chcete scény reloadnuť? Táto akcia nomôže byť nedokončená.

en: Quick Run Scene...
sk: Rýchle Spustenie Scény...

en: Quit
sk: Odísť

en: Yes
sk: ÁNO

en: Exit the editor?
sk: Odísť z editora?

en: Open Project Manager?
sk: Otvoriť Manažéra Projektov?

en: Save & Quit
sk: Uložiť & Ukončiť

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
sk: Uložiť zmeny do nasledujúcich scén pred ukončením?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
sk: Uložiť zmeny nasledujúcich scén pred otvorením Manažéra Projektov?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
sk: Táto možnosť je zastaraná. Situácie, v ktorých je potrebné obnovenie, sa teraz považujú za chybu. Prosím, nahláste.

en: Pick a Main Scene
sk: Vyberte hlavnú scénu

en: Close Scene
sk: Zavrieť Scénu

en: Reopen Closed Scene
sk: Preotvoriť Zatvorenú Scénu

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
sk: Addon plugin nie je možné povoliť pri: '% s' analýze konfigurácie zlyhalo.

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
sk: Nepodarilo sa nájsť pole skriptu pre addon plugin v: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
sk: Nepodarilo sa načítať addon script z cesty: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
sk: Nebolo možné načítať addon skript z cesty: '%s'. Toto môže byť spôsobené chybou kódu v skripte.
    Deaktivujem addon z '%s', aby sa predišlo ďalším chybám.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
sk: Nepodarilo sa načítať addon script z cesty: '%s' Base type není EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
sk: Nepodarilo sa načítať addon script z cesty: '%s' Script není v tool móde.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
sk: Scéna '%s' bola automaticky importovaná, takže nemôže byť modifikovaná.
    Aby ste v nej mohli spraviť úpravy, môžete vytvoriť novú zdedenú scénu.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
sk: Error pri načítavaní, musí byť vo vnútri projektovej cesty. Použite 'Import' aby ste otvorili scénu, a potom ju uložte do projektovej cesty.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
sk: Scéna '%s' má zničené závislosti:

en: Clear Recent Scenes
sk: Vyčistiť Posledné Scény

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sk: Ešte ste nedefinovali hlavnú scénu, chcete nejakú vybrať?
    Neskôr ju môžete zmeniť v "Nastaveniach Projektu" pod kategóriou 'application'.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sk: Vybraná scéna '%s' neexistuje, vybrať platnú?
    Neskôr ju môžete zmeniť v "Nastaveniach Projekta" pod kategóriou 'application'.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sk: Vybraná scéna '%s' není scene file, vybrať platnú scénu?
    Neskôr ju môžete zmeniť v "Nastaveniach Projekta" pod kategóriou 'application'.

en: Save Layout
sk: Uložiť Layout

en: Delete Layout
sk: Odstrániť Layout

en: Default
sk: Predvolené

en: Show in FileSystem
sk: Ukázať v FileSystéme

en: Play This Scene
sk: Spustiť Túto Scénu

en: Close Tab
sk: Zavrieť Kartu

en: Undo Close Tab
sk: Naspäť Otvoriť Kartu

en: Close Other Tabs
sk: Zavrieť Ostatné Karty

en: Close Tabs to the Right
sk: Zavrieť Karty na Pravo

en: Close All Tabs
sk: Zatvoriť všetky Karty

en: Switch Scene Tab
sk: Prepnúť Kartu Scény

en: %d more files or folders
sk: %d viac súborov alebo priečinkov

en: %d more folders
sk: %d viac priečinkov

en: %d more files
sk: %d viac súborov

en: Output
sk: Výstup

en: Update Continuously
sk: Aktualizovať priebežne

en: Inspector
sk: Inšpektor

en: Version Control
sk: Kontrola Verzie

en: Dock Position
sk: Pozícia Dock-u

en: Distraction Free Mode
sk: Režim bez rozptyľovania

en: Toggle distraction-free mode.
sk: Prepnúť režim bez rozptyľovania.

en: Add a new scene.
sk: Pridať novú scénu.

en: Scene
sk: Scéna

en: Go to previously opened scene.
sk: Ísť do naposledy otvorenej scény.

en: Copy Text
sk: Kopírovať Text

en: Next tab
sk: Ďalšia karta

en: Previous tab
sk: Minulá karta

en: Filter Files...
sk: Filtrovať Súbory...

en: Operations with scene files.
sk: Operácie zo súbormi scén.

en: New Scene
sk: Nová Scéna

en: New Inherited Scene...
sk: Nové Zdedené Scény...

en: Open Scene...
sk: Otvoriť Scénu...

en: Open Recent
sk: Otvoriť Posledné

en: Save Scene
sk: Uložiť Scénu

en: Convert To...
sk: Konvertovať Do...

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Prerobiť

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
sk: Zmiešanosti projektových alebo scénových wide tool-ov.

en: Project
sk: Projekt

en: Project Settings...
sk: Nastavenia Projektu...

en: Set Up Version Control
sk: Nastaviť Kontrolu Verizie

en: Shut Down Version Control
sk: Vypnúť Kontrolu Verzie

en: Install Android Build Template...
sk: Inštalovať Android Build Template...

en: Tools
sk: Nástroje

en: Quit to Project List
sk: Odísť do Listu Projektov

en: Deploy with Remote Debug
sk: Deploy-ovanie z Remote Debug-om

en: When this option is enabled, using one-click deploy will make the executable attempt to connect to this computer's IP so the running project can be debugged.
    This option is intended to be used for remote debugging (typically with a mobile device).
    You don't need to enable it to use the GDScript debugger locally.
sk: Keď je povolená táto možnosť, použitím one-click deploy sa spraví pokus o pripojenie k IP tohoto počítača takže spustený projekt sa bude dať debuggovať.
    Táto možnosť je určená k debughovaniu na diaľku (typicky pre mobilné zariadenia).
    Nemusíte ju povoľovať aby ste použili GDScript debugger lokálne.

en: Small Deploy with Network Filesystem
sk: Malý Deploy z Network Filesystémom

en: When this option is enabled, using one-click deploy for Android will only export an executable without the project data.
    The filesystem will be provided from the project by the editor over the network.
    On Android, deploying will use the USB cable for faster performance. This option speeds up testing for projects with large assets.
sk: Keď povolíte túto možnosť, použitím one-click deploy pre Android exportuje spustiteľný bez dát projektu.
    Filesystém bude z projektu poskytovaný editorom v sieti.
    Na Androide, deployovanie bude potrebovať USB kábel pre rýchlejší výkon. Táto možnosť zrýchľuje proces testovania.

en: Visible Collision Shapes
sk: Viditeľné Tvary Kolízie

en: When this option is enabled, collision shapes and raycast nodes (for 2D and 3D) will be visible in the running project.
sk: Keď je povolená táto možnosť,
    Tvary Kolízie a raycast node-y (2D a 3D) budú viditeľné po spustení projektu.

en: Visible Navigation
sk: Viditeľná Navigácia

en: When this option is enabled, navigation meshes and polygons will be visible in the running project.
sk: Keď bude povolená táto možnosť,
    Navigačné mesh-e a polygony budú viditeľné po spustení projektu.

en: Synchronize Scene Changes
sk: Zosynchronizovať Zmeny Scény

en: When this option is enabled, any changes made to the scene in the editor will be replicated in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
sk: Keď zapnete túto možnosť, akékoľvek zmeny do scény v editore budú náhradené so spusteným projektom.
    Keď je použitá na diaľku v zariadení, je to viac efektívne keď je zapnutá možnosť network filesytem.

en: Synchronize Script Changes
sk: Zosynchronizovať Zmeny Scriptov

en: When this option is enabled, any script that is saved will be reloaded in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
sk: Keď je zapnutá táto Možnosť, akýkoľvek uložený script bude znovu načítaný v spustenom projekte.
    Keď je použitá na diaľku zo zariadenia, tak je to viac efektívnejšie keď je povolený network filesystem.

en: Editor Settings...
sk: Nastavenia Editora...

en: Editor Layout
sk: Layout Editora

en: Take Screenshot
sk: Spraviť Snímku Obrazovky

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
sk: Snímky obrázky sú uložené v Editor Data/Settings Folder.

en: Toggle Fullscreen
sk: Prepnúť na Celú Obrazovku

en: Open Editor Data/Settings Folder
sk: Otvoriť Editor Data/Settings Folder

en: Open Editor Data Folder
sk: Otvoriť priečinok Editor Data

en: Open Editor Settings Folder
sk: Otvoriť Priečinok Editor Settings

en: Manage Editor Features...
sk: Spravovať Funkcie Editora...

en: Manage Export Templates...
sk: Spravovať Export Templates...

en: Report a Bug
sk: Nahlásiť Bugy

en: Send Docs Feedback
sk: Poslať spätnú väzbu Dokumentácie

en: Community
sk: Komunita

en: Support Godot Development
sk: Podporte vývoj Godot

en: Play the project.
sk: Spustiť projekt.

en: Play
sk: Spustiť

en: Pause the scene execution for debugging.
sk: Pozastavenie vykonávania scény kvôli debugg-ovaniu.

en: Pause Scene
sk: Pozastaviť Scénu

en: Stop the scene.
sk: Zastaviť scénu.

en: Play the edited scene.
sk: Spustiť editovanú scénu.

en: Play Scene
sk: Spustiť Scénu

en: Play custom scene
sk: Spustiť vlastnú scénu

en: Play Custom Scene
sk: Spustiť Vlastnú Scénu

en: Changing the video driver requires restarting the editor.
sk: Zmena video driver-u vyžaduje reštart editora.

en: Save & Restart
sk: Uložiť & Reštartovať

en: Hide Update Spinner
sk: Skryť aktualizáciu Spinner

en: FileSystem
sk: FileSystém

en: Expand Bottom Panel
sk: Expandovať Spodný Panel

en: Don't Save
sk: Neukladať

en: Android build template is missing, please install relevant templates.
sk: Android build template chýba, prosím nainštalujte príslušné šablóny.

en: Manage Templates
sk: Spravovať Šablóny

en: This will set up your project for custom Android builds by installing the source template to "res://android/build".
    You can then apply modifications and build your own custom APK on export (adding modules, changing the AndroidManifest.xml, etc.).
    Note that in order to make custom builds instead of using pre-built APKs, the "Use Custom Build" option should be enabled in the Android export preset.
sk: Toto pripraví vás projekt pre vlastný Android builds keď inštalujete source template do "res://android/build".
    Teraz môžete pridať modifikácie a tak vytvoriť vlastné APK na export (pridávanie modulov, zmeniť AndroidManifest.xml, atď.).
    Poznámka že v záujme vytvorenia vlastných zostavení namiesto použitia vopred vytvorených súborov APK by mala byť v predvoľbe exportu systému Android povolená možnosť "Use Costom Build".

en: The Android build template is already installed in this project and it won't be overwritten.
    Remove the "res://android/build" directory manually before attempting this operation again.
sk: V tomto projekte už je nainštalovaný Android build template a nemôže byť prepísaný.
    Manuálne odstránte "res://android/build" predtým ako sa znova pokúsite o túto operáciu.

en: Import Templates From ZIP File
sk: Importovať Šablóny Zo ZIP File-u

en: Template Package
sk: Balík Šablón

en: Export Library
sk: Exportovať Knižnicu

en: Merge With Existing
sk: Zlúčiť s existujúcim

en: Open & Run a Script
sk: Otvoriť a vykonať skript

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
sk: Nasledujúce súbory majú novšiu verziu na disku.
    Aká akcia sa má vykonať?

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Resave
sk: Znovu uložiť

en: New Inherited
sk: Novo Zdedené

en: Load Errors
sk: Načítať Chyby

en: Select
sk: Zvoliť

en: Open 2D Editor
sk: Otvoriť 2D Editor

en: Open 3D Editor
sk: Otvoriť 3D Editor

en: Open Script Editor
sk: Otvoriť Editor Skriptov

en: Open Asset Library
sk: Otvoriť Knižnicu "Assetov"

en: Open the next Editor
sk: Otvoriť následujúci Editor

en: Open the previous Editor
sk: Otvoriť predchádzajúci Editor

en: Warning!
sk: Upozornenie!

en: No sub-resources found.
sk: Nenašli sa žiadne "sub-resources".

en: Creating Mesh Previews
sk: Vytváranie Predzobrazenia Mesh-u

en: Thumbnail...
sk: "Thumbnail"...

en: Main Script:
sk: Hlavný Script:

en: Edit Plugin
sk: Editovať Plugin

en: Installed Plugins:
sk: Nainštalované Plugins:

en: Measure:
sk: Opatrenia:

en: Frame %
sk: Snímka %

en: Physics Frame %
sk: Fyzická Snímka %

en: Inclusive
sk: Inkluzívne

en: Self
sk: Vlastné

en: Frame #:
sk: Snímka #:

en: Calls
sk: Volania

en: Edit Text:
sk: Editovať Text:

en: On
sk: Zapnúť

en: Layer
sk: Vrstva

en: Bit %d, value %d
sk: Bit %d, hodnota %d

en: [Empty]
sk: [Prázdne]

en: Assign...
sk: Priradiť...

en: Invalid RID
sk: Nesprávny "RID"

en: Can't create a ViewportTexture on resources saved as a file.
    Resource needs to belong to a scene.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť ViewportTextúru na zdroj uložený ako súbor.
    Zdroj musí patriť scéne.

en: Can't create a ViewportTexture on this resource because it's not set as local to scene.
    Please switch on the 'local to scene' property on it (and all resources containing it up to a node).
sk: Nepodarilo sa vytvoriť ViewportTextúru na tomto zdroji lebo není nastavený ako lokálna scéna.
    Prosím zmeňte ho vo vlastnosti 'local to scene' (a všetky zdroje ktoré ho obsahujú hore v node-e).

en: Pick a Viewport
sk: Vybrať Viewport

en: Selected node is not a Viewport!
sk: Vybraný node není Viewport!

en: Remove Item
sk: Vymazať Predmet

en: New Key:
sk: Nový Kľúč:

en: New Value:
sk: Nová Hodnota:

en: Add Key/Value Pair
sk: Pridať Kľúč/Hodnota "Pair"

en: The selected resource (%s) does not match any type expected for this property (%s).
sk: Vybraný prostriedok (%s) sa nezhoduje žiadnemu typu pre túto vlastnosť (%s).

en: Make Unique
sk: Spraviť Jedinečným

en: Paste
sk: Vložiť

en: New %s
sk: Nový %s

en: New Script
sk: Nový Script

en: Extend Script
sk: "Extendovaný" Script

en: No runnable export preset found for this platform.
    Please add a runnable preset in the Export menu or define an existing preset as runnable.
sk: Pre túto platformu sa nenašiel žiadny spustiteľný "export preset" .
    Prosím pridajte spustiteľný "preset" v export menu alebo definujte existujúci "preset" ako spustiteľný.

en: Write your logic in the _run() method.
sk: Napíšte svoju logiku v metóde _run().

en: There is an edited scene already.
sk: Už tu je editovaná scéna.

en: Couldn't instance script:
sk: Nepodarilo sa inštancovať script:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
sk: Zabudli ste skratku pre 'tool'?

en: Couldn't run script:
sk: Nepodarilo sa spustiť script:

en: Did you forget the '_run' method?
sk: Nezabudli ste na metódu '_run'?

en: Select Node(s) to Import
sk: Vyberte Node(y) pre Importovanie

en: Browse
sk: Vyhladať

en: Scene Path:
sk: Cesta Scény:

en: Import From Node:
sk: Importovať Z Node-u:

en: Error requesting URL:
sk: Chyba pri zadávaní URL:

en: Request failed.
sk: Žiadosť zlyhala.

en: Cannot remove temporary file:
sk: Nepodarilo sa vymazať dočasné súbory:

en: Templates installation failed.
    The problematic templates archives can be found at '%s'.
sk: Inštalácia šablón zlihala.
    Archívy problémových šablón nájdete v '%s'.

en: Error getting the list of mirrors.
sk: Chyba pri získavaní listu zrkadiel.

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
sk: Nenašli sa žiadne download linky pre túto verziu. Priame stiahnutie je dostupný iba pre "official releases".

en: Disconnected
sk: Odpojené

en: Resolving
sk: Riešenie

en: Can't Resolve
sk: Nepodarilo sa Vyriešiť

en: Connecting...
sk: Pripájanie...

en: Can't Connect
sk: Nepodarilo sa pripojiť

en: Connected
sk: Pripojené

en: Requesting...
sk: Requestuje sa...

en: Downloading
sk: Inštalovanie

en: Connection Error
sk: Chyba pri Pripájaní

en: SSL Handshake Error
sk: Chyba SSL Handshake

en: Extracting Export Templates
sk: Extrahovanie exportných šablón

en: Importing:
sk: Importovanie:

en: Uncompressing Android Build Sources
sk: Nekompresované "Android Build Sources"

en: Export Template Manager
sk: Exportovať Manažera Šablón

en: Current Version:
sk: Aktuálna Verzia:

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Official export templates aren't available for development builds.
sk: Oficiálne export šablóny niesu dostupné pre "development builds".

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Select Template File
sk: Vybrať Súbor Šablóny

en: Godot Export Templates
sk: Godot Exportovanie Šablón

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
sk: Status:Import súboru zlihal. Prosím opravte súbor a manuálne reimportujte.

en: Importing has been disabled for this file, so it can't be opened for editing.
sk: Importovanie bolo zablokované pre tento súbor, čiže nemôže byť otvorený pre úpravy.

en: Cannot move/rename resources root.
sk: Nedá sa presunúť/premenovať "resources root".

en: Cannot move a folder into itself.
sk: Nadá sa presunúť pričinok do toho istého priečinku.

en: Error moving:
sk: Chyba pri presúvaní:

en: Error duplicating:
sk: Chyba pri duplikovaní:

en: Unable to update dependencies:
sk: Nepodarilo sa update-nuť závislosti:

en: No name provided.
sk: Nieje uvedené žiadne meno.

en: Provided name contains invalid characters.
sk: Toto meno obsahuje nepodporované písmená.

en: A file or folder with this name already exists.
sk: Súbor alebo priečinok s tímto menom už existuje.

en: Name contains invalid characters.
sk: Meno obsahuje neplatné písmená.

en: The following files or folders conflict with items in the target location '%s':
    
    %s
    
    Do you wish to overwrite them?
sk: Nasledujúce súbory alebo zložky sú v konflikte s položkami v cieľovom umiestnení '%s':
    
    %s
    
    Prajete si ich prepísať?

en: Renaming file:
sk: Zostávajúce súbory:

en: Renaming folder:
sk: Zostávajúce priečinky:

en: Duplicating file:
sk: Duplikovanie súborov:

en: Duplicating folder:
sk: Duplikovanie priečinka:

en: New Inherited Scene
sk: Nová Zdedená Scéna

en: Set As Main Scene
sk: Nastaviť ako Hlavnú Scénu

en: Open Scenes
sk: Otvoriť Scény

en: Instance
sk: Inštancie

en: Add to Favorites
sk: Pridať do Obľúbených

en: Remove from Favorites
sk: Odstrániť z Obľúbených

en: Edit Dependencies...
sk: Editovať Závislosti...

en: View Owners...
sk: Zobraziť Majiteľov...

en: Move To...
sk: Presunúť Do...

en: New Scene...
sk: Nová Scéna...

en: New Script...
sk: Nový Script...

en: New Resource...
sk: Nový Prostriedok...

en: Expand All
sk: Expandovať Všetky

en: Duplicate...
sk: Duplikovať...

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Previous Folder/File
sk: Minulý Priečinok/Súbor

en: Next Folder/File
sk: Ďalší Priečinok/Súbor

en: Re-Scan Filesystem
sk: Preskenovať Filesystem

en: Toggle Split Mode
sk: Prepnúť Split Mode

en: Search files
sk: Vyhľadať súbory

en: Scanning Files,
    Please Wait...
sk: Skenujem Súbory,
    Počkajte Prosím...

en: Move
sk: Presunúť

en: Rename
sk: Premenovať

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Create Scene
sk: Vytvoriť Scénu

en: Create Script
sk: Vytvoriť Script

en: Find in Files
sk: Nájsť v Súboroch

en: Find:
sk: Nájsť:

en: Folder:
sk: Priečinok:

en: Filters:
sk: Filtre:

en: Include the files with the following extensions. Add or remove them in ProjectSettings.
sk: Obsahuje súbory s následujúcimi extensiami. Pridajte ich alebo Odstránte v NastaveniachProjektu.

en: Find...
sk: Nájsť...

en: Replace...
sk: Nahradiť...

en: Searching...
sk: Vyhľadávam...

en: %d match in %d file.
sk: %d zhoda v %d súbore.

en: %d matches in %d file.
sk: %d zhôd v % súbore.

en: %d matches in %d files.
sk: %d zhôd v %d súboroch.

en: Add to Group
sk: Pridať do Skupiny

en: Remove from Group
sk: Vymazať zo Skupiny

en: Group name already exists.
sk: Meno skupiny už existuje.

en: Invalid group name.
sk: Neplatné meno skupiny.

en: Rename Group
sk: Premenovať Skupinu

en: Delete Group
sk: Zmazať Skupinu

en: Groups
sk: Skupiny

en: Nodes Not in Group
sk: Node-y Nie sú v Skupine

en: Filter nodes
sk: Filter Node-y

en: Nodes in Group
sk: Node-y v Skupine

en: Empty groups will be automatically removed.
sk: Prázdne Skupiny budú automaticky zmazané.

en: Group Editor
sk: Editor Skupín

en: Manage Groups
sk: Spravovať Skupiny

en: Import as Single Scene
sk: Importovať ako Samostatnú Scénu

en: Import with Separate Animations
sk: Importovať z Oddelenými Animáciami

en: Import with Separate Materials
sk: Importovať z Oddelenými Materiálmi

en: Import with Separate Objects
sk: Importovať z Oddelenými Objektami

en: Import with Separate Objects+Materials
sk: Importovať z Oddelenými Objektami+Materiálmi

en: Import with Separate Objects+Animations
sk: Importovať z Oddelenými Objektami+Animáciami

en: Import with Separate Materials+Animations
sk: Importovať z Oddelenými Materiálmi+Animáciami

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
sk: Importovať z Oddelenými Objektami+Materiálmi+Animáciami

en: Import as Multiple Scenes
sk: Importovať ako Dvojité Scény

en: Import as Multiple Scenes+Materials
sk: Importovať ako Dvojité Scény+Materiály

en: Import Scene
sk: Importovať Scénu

en: Importing Scene...
sk: Importujem Scénu...

en: Generating Lightmaps
sk: Generovanie Lightmaps

en: Running Custom Script...
sk: Spustiť Vlastný Script...

en: Couldn't load post-import script:
sk: Nepodarilo sa načítať post-import script:

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
sk: Neplatný/rozbitý script pre post-import (prezrite konzolu):

en: Error running post-import script:
sk: Chyba pri spustení post-import scriptu:

en: Did you return a Node-derived object in the `post_import()` method?
sk: Vrátili ste Node-derived objekt v `post_import()` metóde?

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Select Importer
sk: Vybrať Importér

en: Importer:
sk: Importér:

en: Reset to Defaults
sk: Obnoviť na východzie

en: Keep File (No Import)
sk: Ponechať súbor (bez importu)

en: %d Files
sk: %d Súbory

en: Set as Default for '%s'
sk: Nastaviť ako Štandardné pre '%s'

en: Clear Default for '%s'
sk: Vyčistiť Štandardné pre '%s'

en: Reimport
sk: Reimportovať

en: Import As:
sk: Importovať Ako:

en: Save Scenes, Re-Import, and Restart
sk: Uložiť Scény, Re-Importovať, a Reštartovať

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
sk: Mení sa typ impotovaného súboru, treba reštartovať editor.

en: WARNING: Assets exist that use this resource, they may stop loading properly.
sk: VAROVANIE: Položky ktoré existujú v tomto prostriedku, Sa nemusia načitať správne.

en: Failed to load resource.
sk: Nepodarilo sa načítať prostriedok.

en: Make Sub-Resources Unique
sk: Spraviť Sub-Prostriedky Unikátne

en: Create a new resource in memory and edit it.
sk: Vytvoriť nový prostriedok v pamäti a upraviť ho.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
sk: Načítať existujúci prostriedok z disku a upraviť ho.

en: Save the currently edited resource.
sk: Uložiť aktuálne upravený prostriedok.

en: Save As...
sk: Uložiť Ako...

en: Copy Resource
sk: Skopírovať Prostriedok

en: Go to the previous edited object in history.
sk: Ísť do histórie predchádzajúceho upravovaného objekta.

en: Go to the next edited object in history.
sk: Ísť do ďalšej histórie upraveného objekta.

en: History of recently edited objects.
sk: História upravených objektov.

en: Filter properties
sk: Vlastnosti Filtra

en: Changes may be lost!
sk: Zmeny môžu byť stratené!

en: Select a single node to edit its signals and groups.
sk: Vyberte jeden node aby ste mohli upraviť jeho signály a skupiny.

en: Edit a Plugin
sk: Upraviť Plugin

en: Create a Plugin
sk: Vytvoriť Plugin

en: Plugin Name:
sk: Meno Pluginu:

en: Author:
sk: Autor:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Script Name:
sk: Meno Skriptu:

en: Activate now?
sk: Aktivovať teraz?

en: Create Polygon
sk: Vytvoriť Polygon

en: Create points.
sk: Vytvoriť body.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
sk: Upraviť body.
    LMB: Presunúť Bod
    RMB: Zmazať Bod

en: Erase points.
sk: Zmazať body.

en: Edit Polygon
sk: Upraviť Polygon

en: Insert Point
sk: Vložiť Bod

en: Edit Polygon (Remove Point)
sk: Upraviť Polygon (Zmazať Bod)

en: Remove Polygon And Point
sk: Zmazať Polygon A Bod

en: Add Animation
sk: Pridať Animáciu

en: Add %s
sk: Pridať %s

en: Load...
sk: Načítať...

en: Move Node Point
sk: Presunúť Bod Node-u

en: Change BlendSpace1D Limits
sk: Zmeniť BlendSpace1D Limity

en: Change BlendSpace1D Labels
sk: Zmeniť BlendSpace1D Označenia

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
sk: Tento typ node-u nemôže byť použitý. Iba ak povolíte root node-y.

en: Add Node Point
sk: Pridať Bod Node-u

en: Add Animation Point
sk: Pridať Bod Animácie

en: Remove BlendSpace1D Point
sk: Zmazať BlendSpace1D Bod

en: Move BlendSpace1D Node Point
sk: Presunúť BlendSpace1D Node Bod

en: AnimationTree is inactive.
    Activate to enable playback, check node warnings if activation fails.
sk: StromAnimácie je neaktívny.
    Aktivujte aby ste povolili playback, zaškrtnite node warnings ak aktívacia nepôjde.

en: Set the blending position within the space
sk: Nastaviť pozíciu blending v priestore

en: Select and move points, create points with RMB.
sk: Vyberte a premiestnite body, vytvorte body z RMB.

en: Enable snap and show grid.
sk: Povoliť prichytenie a zobraziť mriežku.

en: Point
sk: Bod

en: Open Editor
sk: Otvorit Editor

en: Open Animation Node
sk: Otvoriť Node Animácie

en: Triangle already exists.
sk: Trojuholník už existuje.

en: Add Triangle
sk: Pridať Trojuholník

en: Change BlendSpace2D Limits
sk: Zmeniť Limity BlendSpace2D

en: Change BlendSpace2D Labels
sk: Zmeniť Label BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Point
sk: Vymazať BlendSpace2D Bod

en: Remove BlendSpace2D Triangle
sk: Vymazať BlendSpace2D Trojuholník

en: BlendSpace2D does not belong to an AnimationTree node.
sk: BlendSpace2D nepatrí ku AnimationTree node.

en: No triangles exist, so no blending can take place.
sk: Neexistujú žiadne trojuholníky, takže si nemôže zabrať miesto žiadny blending.

en: Toggle Auto Triangles
sk: Prepnúť Automatické Trojuholníky

en: Create triangles by connecting points.
sk: Vytvoriť trojuholníky spájaním bodov.

en: Erase points and triangles.
sk: Vymazať body a trojuholníky.

en: Generate blend triangles automatically (instead of manually)
sk: Vygenerovať blend trojuholníky Automaticky (nie manuálne)

en: Edit Filters
sk: Upraviť Filtre

en: Output node can't be added to the blend tree.
sk: Nemôžete pridať output node do blend tree.

en: Add Node to BlendTree
sk: Pridať Node do BlendTree

en: Node Moved
sk: Node sa pohol

en: Unable to connect, port may be in use or connection may be invalid.
sk: Nepodarilo sa pripojiť, port sa možno používa alebo je neplatný.

en: Nodes Connected
sk: Node-y Spojené

en: Nodes Disconnected
sk: Node-y Odpojené

en: Set Animation
sk: Nastaviť Animáciu

en: Delete Node
sk: Zmazať Node

en: Delete Node(s)
sk: Zmazať Node(y)

en: Toggle Filter On/Off
sk: Zapnúť/Vypnúť Filter

en: Change Filter
sk: Zmeniť Filter

en: No animation player set, so unable to retrieve track names.
sk: Nieje nastavený Animačný Prehrávač, takže sa nepodarilo získať mená trackov.

en: Player path set is invalid, so unable to retrieve track names.
sk: Cesta prehrávača je neplatná, takže sa nepodarilo získať mená trackov.

en: Animation player has no valid root node path, so unable to retrieve track names.
sk: Animačný Prehrávač nemá žiadny platnú root node cestu, takže sa nepodarilo zistiť mená trackov.

en: Anim Clips
sk: Klipy Animácie

en: Audio Clips
sk: Zvukové Klipy

en: Functions
sk: Funkcie

en: Node Renamed
sk: Node Premenovaný

en: Add Node...
sk: Pridať Node...

en: Edit Filtered Tracks:
sk: Upraviť Filtrované Tracky:

en: Enable Filtering
sk: Povoliť Filtrovanie

en: Toggle Autoplay
sk: Prepnúť Autoplay

en: New Animation Name:
sk: Nové Meno Animácie:

en: New Anim
sk: Nová Animácia

en: Create New Animation
sk: Vytvoriť Novú Animáciu

en: Change Animation Name:
sk: Zmeniť Meno Animácie:

en: Rename Animation
sk: Premenovať Animáciu

en: Delete Animation?
sk: Naozaj chcete vymazať Animáciu?

en: Remove Animation
sk: Vymazať Animáciu

en: Invalid animation name!
sk: Meno animácie je Vadné!

en: Animation name already exists!
sk: Toto meno Animácie už existuje!

en: Duplicate Animation
sk: Duplikovať Animáciu

en: Blend Next Changed
sk: Blend sa Ďalej Zmenil

en: Change Blend Time
sk: Zmeniť Blend Time

en: Load Animation
sk: Načítať Animáciu

en: No animation resource on clipboard!
sk: Žiadny zroj animácie v clipboard!

en: Pasted Animation
sk: Prilepená Animácia

en: Paste Animation
sk: Prilepiť Animáciu

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
sk: Spusťiť vybranú animáciu odzadu z aktuálnej pozície. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
sk: Spustiť vybranú animáciu odzadu z konca. (Shift+A)

en: Stop animation playback. (S)
sk: Zastaviť playback animácie. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
sk: Spustiť vybranú animáciu od začiatku. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
sk: Spustiť vybranú animáciu z aktuálnej pozície. (D)

en: Animation position (in seconds).
sk: Pozícia Animácie (v sekundách).

en: Scale animation playback globally for the node.
sk: Zväčšiť playback animácie globálne pre node.

en: Animation Tools
sk: Animačné Náradie

en: New
sk: Nový

en: Edit Transitions...
sk: Upraviť Prechody...

en: Open in Inspector
sk: Otvorit v Inšpektor-ovi

en: Display list of animations in player.
sk: Zobraziť list animácii v prehrávači.

en: Autoplay on Load
sk: Autoplay pri Načítaní

en: Enable Onion Skinning
sk: Povoliť Onion Skinning

en: Onion Skinning Options
sk: Onion Skinning Možnosti

en: Directions
sk: Smery

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
sk: Minulosť

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
sk: Budúcnosť

en: Depth
sk: Hĺbka

en: 1 step
sk: 1 krok

en: 2 steps
sk: 2 kroky

en: 3 steps
sk: 3 kroky

en: Differences Only
sk: Iba Odlišnosti

en: Include Gizmos (3D)
sk: Zahŕňa Gizmos (3D)

en: Pin AnimationPlayer
sk: Pripnúť Prehrávač Animácie

en: Animation Name:
sk: Meno Animácie:

en: Error!
sk: Chyba!

en: Next (Auto Queue):
sk: Ďalej (Automatický Rad):

en: Move Node
sk: Premiestniť Node

en: Transition exists!
sk: Prechod existuje!

en: Add Transition
sk: Pridať Prechod

en: Add Node
sk: Pridať Node

en: End
sk: Koniec

en: Immediate
sk: Okamžite

en: Sync
sk: Synchronizácia

en: At End
sk: Na Konci

en: Travel
sk: Cestovať

en: Start and end nodes are needed for a sub-transition.
sk: Pre sub-prechod je potrebné začať a skončiť node-y.

en: No playback resource set at path: %s.
sk: Nieje nastavený žiadny zdrojový playback ako cesta: %s.

en: Node Removed
sk: Node Zmazaný

en: Transition Removed
sk: Prechod Vymazaný

en: Set Start Node (Autoplay)
sk: Nastaviť Začiatočný Node (Autoplay)

en: Select and move nodes.
    RMB to add new nodes.
    Shift+LMB to create connections.
sk: Vybrať a premiestniť node-y.
    Pravím tlačítkom myši pridáte node-y.
    Shift+Lavé tlačíko myši vytvoriť pripojenie.

en: Create new nodes.
sk: Vytvoriť Nové Node-y.

en: Connect nodes.
sk: Spojiť Node-y.

en: Remove selected node or transition.
sk: Vymazať označený node alebo prechod.

en: Toggle autoplay this animation on start, restart or seek to zero.
sk: Prepnúť autoplay na tejto animácii pri štarte, reštarte alebo seek to zero.

en: Set the end animation. This is useful for sub-transitions.
sk: Nastaviť koniec animácie. Toto je užitočné pre sub-prechody.

en: Play Mode:
sk: Prehrať Mód:

en: AnimationTree
sk: AnimačnýStrom

en: New name:
sk: Nové Meno:

en: Fade In (s):
sk: Miznutie do (s):

en: Fade Out (s):
sk: Miznutie Von (s):

en: Auto Restart:
sk: Auto Reštart:

en: Restart (s):
sk: Reštart (s):

en: Random Restart (s):
sk: Náhodný Reštart (s):

en: Start!
sk: Štart!

en: Amount:
sk: Množstvo:

en: X-Fade Time (s):
sk: Čas X-Miznutia (s):

en: Add Input
sk: Pridať Vstup

en: Clear Auto-Advance
sk: Čistý Auto-Advance

en: Set Auto-Advance
sk: Nastaviť Auto-Advance

en: Delete Input
sk: Zmazať Vstup

en: Animation tree is valid.
sk: Animačný Strom je platný.

en: Animation tree is invalid.
sk: Animačný Strom je neplatný.

en: Animation Node
sk: Animačný Node

en: Transition Node
sk: Prechodový Node

en: Import Animations...
sk: Importovať Animácie...

en: Edit Node Filters
sk: Nastaviť Node Filtre

en: Filters...
sk: Filtre...

en: Contents:
sk: Obsah:

en: View Files
sk: Zobraziť Súbory

en: Download
sk: Stiahnuté

en: Connection error, please try again.
sk: Chyba pripojenia, prosím skúste znovu.

en: Can't connect.
sk: Nedá sa pripojiť.

en: Can't connect to host:
sk: Nepodarilo sa pripojiť k host:

en: No response from host:
sk: Žiadna odozva od host-a:

en: No response.
sk: Žiadna odozva.

en: Can't resolve hostname:
sk: Nepodarilo sa rozlúštiť hostove meno:

en: Can't resolve.
sk: Nerozpoznané.

en: Request failed, return code:
sk: Žiadosť zlyhala, spätný kód:

en: Cannot save response to:
sk: Nepodarilo sa uložiť odpoveď do:

en: Write error.
sk: Chyba písania.

en: Request failed, too many redirects
sk: Žiadosť zlyhala, príliš veľa presmerovaní

en: Redirect loop.
sk: Presmerovací loop.

en: Request failed, timeout
sk: Žiadosť zlyhala, čas vypršal

en: Timeout.
sk: Čas vypršal.

en: Failed:
sk: Zlihalo:

en: Bad download hash, assuming file has been tampered with.
sk: Zlý download hash, za predpokladu že bolo narábané so súborom.

en: Expected:
sk: Očakávané:

en: Got:
sk: Má:

en: Failed SHA-256 hash check
sk: Zlyhalo overenie SHA-256 hashu

en: Asset Download Error:
sk: Zlyhalo Sťahovanie Prostriedku:

en: Downloading (%s / %s)...
sk: Sťahovanie (%s / %s)...

en: Downloading...
sk: Sťahovanie...

en: Resolving...
sk: Rieši sa...

en: Error making request
sk: Pri vytváraní žiadosťi nastala chyba

en: Install...
sk: Inštalovať...

en: Retry
sk: Skúsiť znova

en: Download Error
sk: Chyba Sťahovania

en: Download for this asset is already in progress!
sk: Sťahovanie tohoto prostriedku už prebieha!

en: Recently Updated
sk: Nedávno Vylepšené

en: Least Recently Updated
sk: Za Poslednú Dobu Najmenej Aktualizované

en: Name (A-Z)
sk: Meno (A-Z)

en: Name (Z-A)
sk: Meno (Z-A)

en: License (A-Z)
sk: Licencia (A-Z)

en: License (Z-A)
sk: Licencia (Z-A)

en: Loading...
sk: Načitávanie...

en: All
sk: Všetky

en: Plugins...
sk: Pluginy...

en: Sort:
sk: Zoradiť:

en: Category:
sk: Kategória:

en: Site:
sk: Stránka:

en: Support
sk: Podpora

en: Official
sk: Oficiálne

en: Testing
sk: Testovanie

en: Assets ZIP File
sk: Prostriedky Súboru ZIP

en: Failed creating lightmap images, make sure path is writable.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť lightmap obrázok, uistite sa že či je cesta zapisovateľná.

en: Preview
sk: Predzobraziť

en: Configure Snap
sk: Konfigurovať Prichytenie

en: Grid Offset:
sk: Odchýlka Mriežky:

en: Grid Step:
sk: Krok Mriežky:

en: Primary Line Every:
sk: Všetky Primary Line:

en: steps
sk: kroky

en: Rotation Offset:
sk: Odchýlka Rotácie:

en: Rotation Step:
sk: Krok Rotácie:

en: Scale Step:
sk: Krok Veľkosti:

en: Move Vertical Guide
sk: Presunúť Vertikálny Návod

en: Create Vertical Guide
sk: Vytvoriť Vertikálny Návod

en: Remove Vertical Guide
sk: Vymazať Vertikálny Návod

en: Move Horizontal Guide
sk: Presunúť Horizontálny Návod

en: Create Horizontal Guide
sk: Vytvoriť Horizontálny Návod

en: Remove Horizontal Guide
sk: Vymazať Horizontálny Návod

en: Create Horizontal and Vertical Guides
sk: Vytvoriť Horizontálne a Vertikálne Návody

en: Children of containers have their anchors and margins values overridden by their parent.
sk: Dieťa kontajnerov majú svoje kovadliny a okraje prepísané svojimi rodičmi.

en: Presets for the anchors and margins values of a Control node.
sk: Prenastaviť pre kovadliny a okraje hodnoty Control node-u.

en: When active, moving Control nodes changes their anchors instead of their margins.
sk: Pri aktivovaní, pohybovanim Control node-ov zmeníte ich kovadliny namiesto ich okrajov.

en: Top Left
sk: Vľavo Hore

en: Top Right
sk: Vpravo Hore

en: Bottom Right
sk: Vpravo Dole

en: Bottom Left
sk: Vľavo Dole

en: Center Left
sk: Od Stredu Vľavo

en: Center Top
sk: Od Stredu Hore

en: Center Right
sk: Od Stredu Vpravo

en: Center Bottom
sk: Od Stredu Dole

en: Center
sk: V Strede

en: Left Wide
sk: Ľavá Šírka

en: Top Wide
sk: Horná Šírka

en: Right Wide
sk: Pravá Šírka

en: Bottom Wide
sk: Dolná Šírka

en: VCenter Wide
sk: VerStredná Šírka

en: HCenter Wide
sk: HorStredná Šírka

en: Full Rect
sk: Plný Obdĺžnik

en: Keep Ratio
sk: Udržovať Pomer

en: Anchors only
sk: Iba Kovadliny

en: Change Anchors and Margins
sk: Zmeniť Kovadliny a Okraje

en: Change Anchors
sk: Zmeniť Kovadliny

en: Lock Selected
sk: Zamknúť Označené

en: Unlock Selected
sk: Odomknúť Označené

en: Group Selected
sk: Pridať Označené do Skupiny

en: Ungroup Selected
sk: Odskupiť Označené

en: Paste Pose
sk: Prilepiť Pózu

en: Clear Guides
sk: Zmazať Návody

en: Create Custom Bone(s) from Node(s)
sk: Vytvoriť Vlastnú Kosť(i) z Node-u(ou)

en: Clear Bones
sk: Zmazať Kosti

en: Make IK Chain
sk: Vytvoriť IK Reťaz

en: Clear IK Chain
sk: Zmazať IK Reťaz

en: Warning: Children of a container get their position and size determined only by their parent.
sk: Upozornenie: Dieťa kontajnera získa ich pozíciu a veľkosť iba podľa svojho rodiča.

en: Zoom Reset
sk: Resetovať Priblíženie

en: Select Mode
sk: Vybrať Režim

en: Rotate Mode
sk: Rotačný Režim

en: Scale Mode
sk: Zmena Veľkosti

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
sk: Zobraziť list všetkých objektov na kliknutej pozícii
    (rovnako ako Alt+RMB v výberovom režime).

en: Click to change object's rotation pivot.
sk: Kliknite pre zmenu rotačného pivota objektu.

en: Pan Mode
sk: Pohyb Mód

en: Ruler Mode
sk: Pravítko

en: Toggle smart snapping.
sk: Prepnúť smart prichytenie.

en: Use Smart Snap
sk: Použiť Smart Prichytenie

en: Toggle grid snapping.
sk: Prepnúť Prichytenie Mriežky.

en: Use Grid Snap
sk: Použiť Príchyt Mriežky

en: Snapping Options
sk: Možnosti Prichytávania

en: Use Rotation Snap
sk: Použiť Prichytávanie Rotácie

en: Use Scale Snap
sk: Použiť Prichytávanie Veľkosti

en: Snap Relative
sk: Prichytiť Relatívne

en: Use Pixel Snap
sk: Použiť Pixelové Prichytenie

en: Smart Snapping
sk: Smart Prichytávanie

en: Configure Snap...
sk: Konfigurovať Prichytávanie...

en: Snap to Parent
sk: Prichytiť na Rodiča

en: Snap to Node Anchor
sk: Prichytiť na Kovadlinu Node-u

en: Snap to Node Sides
sk: Prichitiť na strany Node-u

en: Snap to Node Center
sk: Prichytiť na Stred Node-u

en: Snap to Other Nodes
sk: Prichytiť na Ostatné Node-y

en: Snap to Guides
sk: Prichytiť na Návody

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
sk: Zamknúť označený objekt na mieste (už sa s ním nebude dať hýbať).

en: Unlock the selected object (can be moved).
sk: Odomknúť označený objekt (dá sa s ním hýbať).

en: Makes sure the object's children are not selectable.
sk: Uistite sa že sa nedá označiť dieťa objektu.

en: Restores the object's children's ability to be selected.
sk: Aby ste označili dieťa objektu tak mu musíte obnoviť schopnosť.

en: Skeleton Options
sk: Nastavenia Kostry

en: Show Bones
sk: Zobraziť Kosti

en: Make Custom Bone(s) from Node(s)
sk: Vytvoriť Vlastnú Kosť(i) z Node-u(ou)

en: Clear Custom Bones
sk: Zmazať Vlastné Kosti

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
sk: Zobrazenie

en: Show Helpers
sk: Zobraziť Pomocníkov

en: Show Rulers
sk: Zobraziť Pravítka

en: Show Guides
sk: Zobraziť Návody

en: Show Origin
sk: Zobraziť Pôvod

en: Show Viewport
sk: Zobraziť Výrez

en: Show Group And Lock Icons
sk: Zobraziť Skupinu a Zamknúť Ikony

en: Center Selection
sk: Výber Stredu

en: Frame Selection
sk: Výber Frame-u

en: Preview Canvas Scale
sk: Predzobraziť Veľkosť Plátna

en: Translation mask for inserting keys.
sk: Prekladová maska na vkladanie kľúčov.

en: Rotation mask for inserting keys.
sk: Rotačná maska na vkladanie kľúčov.

en: Scale mask for inserting keys.
sk: Veľkostná maska na vkladanie kľúčov.

en: Insert keys (based on mask).
sk: Vkladanie kľúčov (založené na maske).

en: Auto insert keys when objects are translated, rotated or scaled (based on mask).
    Keys are only added to existing tracks, no new tracks will be created.
    Keys must be inserted manually for the first time.
sk: Automaticky vložiť kľúče keď sú objekty preložené, rotované alebo zväčšené (založené na maske).
    Kľúče sú pridané iba do existujúcich track-ov, nebudú vytvorené žiadne nové tracky.
    Prvý krát musia byť kľúče vložené manuálne.

en: Auto Insert Key
sk: Automaticky Vložiť Kľúč

en: Animation Key and Pose Options
sk: Animačný Kľúč a Možnosti Pozície

en: Insert Key (Existing Tracks)
sk: Vložte Kľúč (Existujúce Tracky)

en: Copy Pose
sk: Kopírovať Pozíciu

en: Clear Pose
sk: Zmazať Pozíciu

en: Multiply grid step by 2
sk: Zdvojnásobiť krok mriežky dvomi

en: Divide grid step by 2
sk: vydeliť krok mriežky dvomi

en: Pan View
sk: Zobrazenie Pan

en: Adding %s...
sk: Pridávanie %s...

en: Cannot instantiate multiple nodes without root.
sk: Nie je možné vytvoriť inštanciu viacerých node-ov bez koreňa.

en: Create Node
sk: Vytvoriť Node

en: Error instancing scene from %s
sk: Chyba pri inštalácovaní scény z %s

en: Change Default Type
sk: Zmeniť Predvolený Typ

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
sk: Zoberte a položte + Shift : pridajte node ako súrodenca
    Zoberte a položte + Alt : Zmente typ node-u

en: Create Polygon3D
sk: Vytvoriť Polygon3D

en: Edit Poly
sk: Upraviť Poly

en: Edit Poly (Remove Point)
sk: Upraviť Poly (Odstrániť Bod)

en: Set Handle
sk: Nastaviť Rukoväť

en: Load Emission Mask
sk: Načíť Emisnú Masku

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Clear Emission Mask
sk: Zmazať Emisnú Masku

en: Particles
sk: Particly

en: Generated Point Count:
sk: Generovaný Bodový Počet:

en: Emission Mask
sk: Emisná Maska

en: Solid Pixels
sk: Pevné Pixely

en: Border Pixels
sk: Ohraničené Pixely

en: Directed Border Pixels
sk: Pixely s Priamym Ohraničením

en: Capture from Pixel
sk: Snímanie z Pixelu

en: Emission Colors
sk: Emisné Farby

en: CPUParticles
sk: CPUParticly

en: Create Emission Points From Mesh
sk: Vytvoriť Emisné Body z Mesh-u

en: Create Emission Points From Node
sk: Vytvoriť Emisné Body z Node-u

en: Flat 0
sk: Plochý 0

en: Flat 1
sk: Plochý 1

en: Ease In
sk: Zvyšovanie

en: Ease Out
sk: Znižovanie

en: Smoothstep
sk: Hladkýkrok

en: Modify Curve Point
sk: Modifikovať Bod Krivky

en: Modify Curve Tangent
sk: Modifikovať Tangetu Krivky

en: Load Curve Preset
sk: Načítať Predvoľbu Krivky

en: Add Point
sk: Pridať Bod

en: Remove Point
sk: Vymazať Bod

en: Left Linear
sk: Lineárne Vľavo

en: Right Linear
sk: Lineárne Vpravo

en: Load Preset
sk: Načítať Predvoľbu

en: Remove Curve Point
sk: Vymazať Bod Krivky

en: Toggle Curve Linear Tangent
sk: Prepnúť Lineárnu Tangetu Krivky

en: Hold Shift to edit tangents individually
sk: Podržte Shift aby ste upravili tangetu individuálne

en: Right click to add point
sk: Pravým kliknutím pridáťe Bod

en: Bake GI Probe
sk: Vypiecť GI Probe

en: Gradient Edited
sk: Prechod je Upravený

en: Item %d
sk: Predmet %d

en: Items
sk: Predmety

en: Item List Editor
sk: List Editor Predmetov

en: Create Occluder Polygon
sk: Vytvoriť Occluder Polygon

en: Mesh is empty!
sk: Mesh je prázdny!

en: Couldn't create a Trimesh collision shape.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť Trimesh collision shape.

en: Create Static Trimesh Body
sk: Vytvoriť Static Trimesh Telo

en: This doesn't work on scene root!
sk: Toto nefunguje na koreni scény!

en: Create Trimesh Static Shape
sk: Vytvoriť Trimesh Static Shape

en: Snap
sk: Prichytiť

en: Enable Snap
sk: Povoliť Prichytávanie

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Online Docs
sk: Online Dokumentácie

en: Cinematic Preview
sk: Filmové Predzobrazenie

en: Couldn't find a solid floor to snap the selection to.
sk: Nepodarilo sa nájsť pevnú zem na prichytenie výberu.

en: Use Snap
sk: Použiť Prichytávanie

en: Snap Object to Floor
sk: Prichytiť Objekt na Zem

en: Snap Settings
sk: Nastavenie Prichytenia

en: Translate Snap:
sk: Preložiť Preloženie:

en: Rotate Snap (deg.):
sk: Prichytenie Rotácie (v stupňoch.):

en: Scale Snap (%):
sk: Prichytenie Veľkosti (%):

en: Mesh2D Preview
sk: Predzobraziť Mash2D

en: Polygon2D Preview
sk: Predzobraziť Polygon2D

en: CollisionPolygon2D Preview
sk: Predzobraziť CollisionPolygon2D

en: LightOccluder2D Preview
sk: Predzobraziť LightOccluder2D

en: Update Preview
sk: Predzobraziť Vylepšenie

en: Snap Mode:
sk: Režim Prichytenia:

en: Pixel Snap
sk: Prichytenie Pixelov

en: Grid Snap
sk: Prichytenie Mriežky

en: Enable snap and show grid (configurable via the Inspector).
sk: Povoliť prichytávanie a zobraziť mriežku (konfigurovatelné cez inšpektor).

en: Select current edited sub-tile.
    Click on another Tile to edit it.
sk: Vybrať aktuálne upravený pod-nadpis.
    Kliknite na ďalší Nadpis aby ste ho upravili.

en: LMB: Set bit on.
    RMB: Set bit off.
    Shift+LMB: Set wildcard bit.
    Click on another Tile to edit it.
sk: LMB: Zapnúť bit.
    RMB: Vypnúť bit.
    Shift+LMB: Nastaviť wildcard bit.
    Kliknite na ďalší Nadpis pre úpravu.

en: Select sub-tile to change its z index.
    Click on another Tile to edit it.
sk: Vybrať podnadpis aby ste zmenili jeho index.
    Kliknite na ďalší Nadpis na úpravu.

en: Error opening package file, not in ZIP format.
sk: Chyba pri otváraní súboru balíka, nie je vo formáte zip.

en: The following files failed extraction from package:
sk: Nasledovné súbory sa nepodarilo extrahovať z balíka:

en: Package installed successfully!
sk: Balík bol úspešne nainštalovaný!

en: About
sk: O nás

en: Button
sk: Tlačidlo

en: General
sk: Hlavné

en: Plugins
sk: Pluginy

en: Delete %d nodes and any children?
sk: Zmazať %d node-y a nejaké deti?

en: Delete %d nodes?
sk: Zmazať %d node-y?

en: Delete node "%s"?
sk: Zmazať node "%s"?

en: (Connecting From)
sk: (Pripájanie z)

en: File does not exist.
sk: Súbor neexistuje.

en: Invalid path.
sk: Neplatná cesta.

en: Snap View
sk: Prichytiť Zobrazenie

en: Signals:
sk: Signály:

en: An empty CollisionPolygon2D has no effect on collision.
sk: Prázdny CollisionPolygon2D nemá žiaden efekt na kolíziu.

en: CollisionShape2D only serves to provide a collision shape to a CollisionObject2D derived node. Please only use it as a child of Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, etc. to give them a shape.
sk: CollisionShape2D slúži iba na pridelenie kolízneho tvaru objektu vydedeného z CollisionObject2D uzlu. Prosím, použite ho iba ako dieťa objektu Area2D, StaticBody2D, RigidBody2D, KinematicBody2D, atď. aby ste im dali tvar.

en: A shape must be provided for CollisionShape2D to function. Please create a shape resource for it!
sk: Musíte nastaviť tvar objektu CollisionShape2D aby fungoval. Prosím, vytvorte preň tvarový objekt!

en: An occluder polygon must be set (or drawn) for this occluder to take effect.
sk: Okluzorový polygón musí byť nastavený (alebo vykreslený) aby sa okluzor prejavil.

en: A shape must be provided for CollisionShape to function. Please create a shape resource for it.
sk: Aby CollisionShape fungoval musíte nastaviť tvar. Prosím, vytvorte preň tvarový objekt.

en: Next
sk: Ďalší

en: Previous
sk: Minulý

en: Must use a valid extension.
sk: Musíte použiť platné rozšírenie.

en: Invalid source for preview.
sk: Neplatný zdroj pre predzobrazenie.

en: Invalid source for shader.
sk: Neplatný zdroj pre shader.

en: Invalid comparison function for that type.
sk: Neplatná funkcia porovnania pre tento typ.
