Godot Engine editor - en to pr translation catalogue (76 entries)

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
pr: Shiver me timbers! ye type argument t' convert() be wrong! use yer TYPE_* constants!

en: Expected a string of length 1 (a character).
pr: Expected a strin' o' length 1 (jus' a character).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
pr: Nah enough bytes fer decodin' bytes, or ye got th' wrong ship.

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
pr: Yer opera'r %s be usin' th' wrong grub, %s an' %s!

en: Invalid index of type %s for base type %s
pr: Yer index type %s o' node type %s be walkin' th' plank!

en: Invalid arguments to construct '%s'
pr: Evil argument o' th' type '%s'

en: On call to '%s':
pr: O' th' call t' '%s':

en: Debug
pr: Debuggin'

en: B
pr: ' Barnacles

en: KiB
pr: ' Kilo-Barnacles

en: MiB
pr: ' Mega-Barnacles

en: GiB
pr: ' Giga-Barnacles

en: TiB
pr: ' Tera-Barnacles

en: PiB
pr: ' Peta-Barnacles

en: EiB
pr: ' Exa-Barnacles

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
pr: O'en

en: Balanced
pr: Smooth Sailin'

en: Mirror
pr: See'in Double

en: Time:
pr: Sundial:

en: Value:
pr: Grub:

en: Delete Selected Key(s)
pr: Yar, Plunder th' Selected!

en: Functions:
pr: Yer functions:

en: Output:
pr: Cap'n's Log:

en: Clear Output
pr: Clear Cap'n's Log

en: Output
pr: Cap'n's Log

en: Toggle Breakpoint
pr: Toggle ye Breakpoint

en: Paste Nodes
pr: Paste yer Node

en: Not a script with an instance
pr: Arr! Yer script is marooned!

en: Not based on a script
pr: Ye be loaded to the gunwalls? It's anchorage be not on a script!

en: Not based on a resource file
pr: Yer anchorage not be on a resource file, ye bilge rat!

en: Invalid instance dictionary format (missing @path)
pr: Ye got th' wrong dictionary getup! (ye be missin' yer @path!)

en: Invalid instance dictionary format (can't load script at @path)
pr: Ye got th' wrong dictionary getup! (yer script aint' at ye @path)

en: Invalid instance dictionary format (invalid script at @path)
pr: Ye got th' wrong dictionary getup! (ye be drinkin'? Ye got yerself a bad script at @path!)

en: Invalid instance dictionary (invalid subclasses)
pr: Ye got th' wrong dictionary getup! (yer subclasses be walkin' the plank!)

en: A node yielded without working memory, please read the docs on how to yield properly!
pr: Yer scurvy node yielded but she got n' workin' memry'! Ye should keep a lookout for em' docs, she knows how t' yield like yer captain!

en: Node yielded, but did not return a function state in the first working memory.
pr: Yer scurvy node yielded but er' booty didn't have no function state in er' maiden workin' memry'!

en: Return value must be assigned to first element of node working memory! Fix your node please.
pr: Yer value best be comin' back posted to ye first element of yer node's workin' memry'! Swab the decks!

en: Found sequence bit but not the node in the stack, report bug!
pr: Arrr! I found yer sequence bit but there be no node in yer stack. Tell th' Captain!

en: Variables:
pr: Yer variables:

en: Signals:
pr: Yer signals:

en: Name is not a valid identifier:
pr: Yer name's got no valid identifier:

en: Name already in use by another func/var/signal:
pr: Yer name be backstabin'! She be used by another dastardly func/var/signal:

en: Change Expression
pr: Swap yer Expression

en: Hold Ctrl to drop a Getter. Hold Shift to drop a generic signature.
pr: Smash yer Ctrl key t' sink yer Getter. Smash yer Shift t' sink a generic signature.

en: Hold Ctrl to drop a simple reference to the node.
pr: Smash yer Ctrl key t' sink a naked reference t' th' node.

en: Hold Ctrl to drop a Variable Setter.
pr: Smash yer Ctrl key t' sink a Variable Setter.

en: Add Preload Node
pr: Add yer Preload Node

en: Add Node(s) From Tree
pr: Add Node(s) From yer Tree

en: Add Getter Property
pr: Add yer Getter Property

en: Add Setter Property
pr: Add yer Setter Property

en: Remove Function
pr: Discharge ye' Function

en: Remove Variable
pr: Discharge ye' Variable

en: Editing Variable:
pr: Ye be fixin' Variable:

en: Remove Signal
pr: Discharge ye' Signal

en: Editing Signal:
pr: Ye be fixin' Signal:

en: Members:
pr: th' Members:

en: Delete Selected
pr: Yar, Blow th' Selected Down!

en: Find Node Type
pr: Find ye Node Type

en: Copy Nodes
pr: Forge yer Node!

en: Cut Nodes
pr: Slit th' Node

en: Iterator became invalid
pr: Yer Iterator be no good

en: Invalid index property name.
pr: Yer index property name be thrown overboard!

en: Base object is not a Node!
pr: Yer Base object aint' a Node!

en: Invalid index property name '%s' in node %s.
pr: Yer index property name '%s' in node %s be walkin' th' plank!

en: Custom node has no _step() method, can't process graph.
pr: Yer fancy node got no _step() method, we can't get th' graph.

en: Invalid return value from _step(), must be integer (seq out), or string (error).
pr: Yer return value from _step() be no good! She must be th' integer (seq out) or th' string (error).

en: Invalid product GUID.
pr: Yer product GUID be evil.

en: Invalid publisher GUID.
pr: Yer publisher GUID be evil! Walk th' plank!

en: Invalid background color.
pr: Yer background color be evil!

en: Invalid Store Logo image dimensions (should be 50x50).
pr: Yer Store Logo got th' wrong dimensions! She should be 50x50 I reckon.

en: Invalid square 44x44 logo image dimensions (should be 44x44).
pr: Yer square 44x44 logo image dimensions aint' 44x44!

en: Invalid square 71x71 logo image dimensions (should be 71x71).
pr: Yer square 71x71 logo image dimensions aint' 71x71!

en: Invalid square 150x150 logo image dimensions (should be 150x150).
pr: Yer square 150x150 logo image dimensions aint' 150x150!

en: Invalid square 310x310 logo image dimensions (should be 310x310).
pr: Yer square 310x310 logo image dimensions aint' 310x310!

en: Invalid wide 310x150 logo image dimensions (should be 310x150).
pr: Yer wide 310x150 logo image dimensions aint' 310x150!

en: Invalid splash screen image dimensions (should be 620x300).
pr: Yer splash screen image dimensions aint' 620x300!
