Godot Engine editor - en to sq translation catalogue (539 entries)

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
sq: Tipi i argumentit i pa lejuar për tu konvertuar me convert(), përdor konstantet TYPE_*.

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
sq: Bajte (byte) të pa mjaftueshem për çkodim të bajteve, ose format i gabuar.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
sq: 'self' nuk mund të përdoret sepse instanca është 'null' (nuk kaloi)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
sq: Operandë të gabuar për operatorët %s, %s dhe %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
sq: Indeksi i gabuar i llojit %s për llojin bazë %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
sq: Indeksi i emërtuar gabimisht '%s' për llojin bazë %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
sq: Argumente të gabuar për të ndërtuar '%s'

en: On call to '%s':
sq: Në thërritje të '%s':

en: Name
sq: Emri

en: Debug
sq: Rregullo (Debug)

en: Resource
sq: Resursi

en: Path
sq: Rrugë

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
sq: Liro

en: Balanced
sq: I Balancuar

en: Mirror
sq: Pasqyrë

en: Time:
sq: Koha:

en: Insert Key Here
sq: Vendos Çelësin Këtu

en: Duplicate Selected Key(s)
sq: Dyfisho Çelësat e Zgjedhur

en: Delete Selected Key(s)
sq: Fshi Çelësat e Zgjedhur

en: Time
sq: Koha

en: Change Animation Length
sq: Ndrysho Gjatësin e Animacionit

en: Change Animation Loop
sq: Ndrysho Ciklin e Animacionit

en: Property Track
sq: Binari i Vetive

en: 3D Transform Track
sq: Binari i Transformimeve 3D

en: Call Method Track
sq: Binari i Thërritjes së Metodave

en: Audio Playback Track
sq: Binari i Ridëgjimit të Audios

en: Animation Playback Track
sq: Binari i Rishikimit të Animacionit

en: Add Track
sq: Shto Binarë

en: Animation Looping
sq: Përsëritje Animacioni

en: Functions:
sq: Funksionet:

en: Audio Clips:
sq: Klipe Audio:

en: Continuous
sq: I Vazhdueshëm

en: Cubic
sq: Kubik

en: Insert Key
sq: Vendos Key

en: Duplicate Key(s)
sq: Dyfisho Key(s)

en: Delete Key(s)
sq: Fshi Key(s)

en: Change Animation Loop Mode
sq: Ndrysho Metodën e Përsëritjes së Animacionit

en: Create
sq: Krijo

en: Change Animation Step
sq: Ndrysho Hapin e Animacionit

en: Methods
sq: Metodat

en: Animation step value.
sq: Vlera e hapit për animacionin.

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Animation properties.
sq: Karakteristikat e animacionit.

en: Delete Selection
sq: Fshi të Selektuarat

en: Go to Next Step
sq: Shko tek Hapi Tjetër

en: Go to Previous Step
sq: Shko tek Hapi i Mëparshëm

en: Optimize Animation
sq: Përmirëso Animacionin

en: Clean-Up Animation
sq: Pastro Animacionin

en: Pick the node that will be animated:
sq: Zgjidh Node që do të animohet:

en: Optimize
sq: Përmirëso

en: Remove invalid keys
sq: Fshi keys të gabuar

en: Clean-up all animations
sq: Pastro të gjithë animacionet

en: Add Audio Track Clip
sq: Shto Klip Audio

en: Add
sq: Shto

en: Remove
sq: Hiq

en: Close
sq: Mbyll

en: Connect
sq: Lidh

en: Connect '%s' to '%s'
sq: Lidh '%s' me '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
sq: Shkëput '%s' nga '%s'

en: Disconnect all from signal: '%s'
sq: Shkëputi të gjith nga sinjali: '%s'

en: Connect...
sq: Lidh...

en: Disconnect
sq: Shkëput

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
sq: A jeni i sigurt që do të heqësh të gjitha lidhjet nga sinjali "%s"?

en: Signals
sq: Sinjalet

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
sq: A jeni i sigurt që doni të hiqni të gjitha lidhjet nga ky sinjal?

en: Disconnect All
sq: Shkëputi të Gjitha

en: Edit...
sq: Modifiko...

en: Change %s Type
sq: Ndrysho Tipin e %s

en: Change
sq: Ndrysho

en: Create New %s
sq: Krijo %s të ri

en: Favorites:
sq: Të Preferuarat:

en: Recent:
sq: Të fundit:

en: Search:
sq: Kërko:

en: Matches:
sq: Përputhjet:

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Search Replacement For:
sq: Kërko Zëvendësimin Për:

en: Dependencies For:
sq: Varësit Për:

en: Dependencies
sq: Varësitë

en: Dependencies:
sq: Varësitë:

en: Fix Broken
sq: Rregullo të Thyerat

en: Dependency Editor
sq: Editori i Varësive

en: Search Replacement Resource:
sq: Kërko Resursin Zëvendësues:

en: Open
sq: Hap

en: Cannot remove:
sq: Nuk mund të heqësh:

en: Error loading:
sq: Gabim gjatë ngarkimit:

en: Load failed due to missing dependencies:
sq: Ngrakimi dështoi për shkak të varësive të munguara:

en: Open Anyway
sq: Hap Gjithsesi

en: Which action should be taken?
sq: Cili veprim duhet të kryet?

en: Fix Dependencies
sq: Rregullo Varësitë

en: Errors loading!
sq: Gabimet janë duke u ngarkuar!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
sq: Përfundimisht fshi %d artikuj? (pa kthim pas)

en: Orphan Resource Explorer
sq: Eksploruesi I Resurseve Pa Zotërues

en: Delete
sq: Fshi

en: Owns
sq: Zotëron

en: Resources Without Explicit Ownership:
sq: Resurset Pa Zotërues Të Caktuar:

en: Change Dictionary Key
sq: Ndrysho Çelësin e Fjalorit

en: Change Dictionary Value
sq: Ndrysho Vlerën e Fjalorit

en: Thanks from the Godot community!
sq: Faleminderit nga komuniteti i Godot!

en: Godot Engine contributors
sq: Kontribuesit e Godot Engine

en: Project Founders
sq: Themeluesit e Projektit

en: Lead Developer
sq: Krye Zhvilluesi

en: Developers
sq: Zhvilluesit

en: Authors
sq: Autorët

en: Platinum Sponsors
sq: Sponsorat Platinium

en: Gold Sponsors
sq: Sponsorat Flori

en: Mini Sponsors
sq: Mini Sponsorat

en: Gold Donors
sq: Dhuruesit Flori

en: Silver Donors
sq: Dhuruesit Argjend

en: Bronze Donors
sq: Dhuruesit Bronz

en: Donors
sq: Dhuruesit

en: License
sq: Liçensa

en: All Components
sq: Të Gjithë Komponentët

en: Components
sq: Komponentët

en: Licenses
sq: Liçensat

en: Uncompressing Assets
sq: Duke Dekompresuar Asetet

en: Success!
sq: Sukses!

en: Install
sq: Instalo

en: Speakers
sq: Folësit

en: Add Effect
sq: Shto Efekt

en: Mute
sq: Pa Zë

en: Bypass
sq: Tejkalo

en: Duplicate
sq: Dyfisho

en: Reset Volume
sq: Rivendos Volumin

en: Delete Effect
sq: Fshi Efektin

en: Load
sq: Ngarko

en: Save As
sq: Ruaje Si

en: Load Default
sq: Ngarko të Parazgjedhur

en: Invalid name.
sq: Emër i palejuar.

en: Valid characters:
sq: Karakteret e lejuar:

en: Autoload '%s' already exists!
sq: Autoload '%s' egziston!

en: Rename Autoload
sq: Riemërto Autoload-in

en: Toggle AutoLoad Globals
sq: Ndrysho Globalet e AutoLoad-it

en: Move Autoload
sq: Lëviz Autoload-in

en: Remove Autoload
sq: Hiq Autoload-in

en: Enable
sq: Lejo

en: Rearrange Autoloads
sq: Riorganizo Autoload-et

en: Add AutoLoad
sq: Shto Autoload

en: Path:
sq: Rruga:

en: Node Name:
sq: Emri i Nyjes:

en: Paste Params
sq: Ngjit Parametrat

en: Updating Scene
sq: Duke Përditësuar Skenën

en: Storing local changes...
sq: Duke ruajtur ndryshimet lokale...

en: Updating scene...
sq: Duke përditësuar skenën...

en: [empty]
sq: [bosh]

en: [unsaved]
sq: [e paruajtur]

en: Choose a Directory
sq: Zgjidh një Direktori

en: Create Folder
sq: Krijo një Folder

en: Name:
sq: Emri:

en: Could not create folder.
sq: Nuk mund të krijoj folderin.

en: Choose
sq: Zgjidh

en: Storing File:
sq: Duke Ruajtur Skedarin:

en: No export template found at the expected path:
sq: Nuk u gjet shabllon eksportimi në rrugën e pritur:

en: Packing
sq: Duke Paketuar

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
sq: Platforma e përcaktuar kërkon 'ETC' texture compression për GLES2. Lejo 'Import Etc' në Opsionet e Projektit.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
sq: Platforma e përcaktuar kërkon 'ETC2' texture compression për GLES3. Lejo 'Import Etc 2' në Opsionet e Projektit.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
sq: Platforma e përcaktuar kërkon 'ETC' texture compression për driver fallback to GLES2.
    Lejo 'Import Etc' in Opsionet e Projektit, ose çaktivizo 'Driver Fallback Enabled'.

en: Custom debug template not found.
sq: Shablloni 'Custom debug' nuk u gjet.

en: Custom release template not found.
sq: Shablloni 'Custom release' nuk u gjet.

en: Import
sq: Importo

en: Export
sq: Eksporto

en: Select Current Folder
sq: Zgjidh Folderin Aktual

en: Select This Folder
sq: Zgjidh Këtë Folder

en: Copy Path
sq: Kopjo Rrugën

en: Open in File Manager
sq: Hap në Menaxherin e Skedarëve

en: Show in File Manager
sq: Shfaq në Menaxherin e Skedarëve

en: New Folder...
sq: Folder i Ri...

en: Refresh
sq: Rifresko

en: All Recognized
sq: Të Gjithë të Njohurat

en: All Files (*)
sq: Të Gjithë Skedarët (*)

en: Open a File
sq: Hap një Skedar

en: Open File(s)
sq: Hap Skedarët

en: Open a Directory
sq: Hap një Direktori

en: Open a File or Directory
sq: Hap një Skedar ose Direktori

en: Save
sq: Ruaj

en: Save a File
sq: Ruaj një Skedar

en: Go Back
sq: Shko Pas

en: Go Forward
sq: Shko Përpara

en: Go Up
sq: Shko Lartë

en: Toggle Hidden Files
sq: Ndrysho Skedarët e Fshehur

en: Toggle Favorite
sq: Ndrysho të Preferuarat

en: Toggle Mode
sq: Ndrysho Mënyrën

en: Focus Path
sq: Fokuso Rrugën

en: Move Favorite Up
sq: Lëviz të Preferuarën Lartë

en: Move Favorite Down
sq: Lëviz të Preferuarën Poshtë

en: (Un)favorite current folder.
sq: Hiqe nga të preferuarat folderin aktual.

en: View items as a grid of thumbnails.
sq: Shiko artikujt si një rrjet kornizash.

en: View items as a list.
sq: Shiko artikujt si nje list.

en: Directories & Files:
sq: Direktorit & Skedarët:

en: Preview:
sq: Shikim paraprak:

en: File:
sq: Skedar:

en: ScanSources
sq: SkanoBurimet

en: (Re)Importing Assets
sq: Duke (Ri)Importuar Asetet

en: Top
sq: Siper

en: Class:
sq: Klasa:

en: Inherits:
sq: Trashëgon:

en: Inherited by:
sq: E trashëguar nga:

en: Properties
sq: Vetitë

en: Theme Properties
sq: Vetitë e Temës

en: Constants
sq: Konstantet

en: Enumerations
sq: Enumeracionet

en: Property Descriptions
sq: Përshkrimi i Vetive

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
sq: Nuk ka për momentin përshkrim për këtë veti. Të lutem na ndihmo duke  [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!

en: Method Descriptions
sq: Përshkrimi i Metodës

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
sq: Nuk ka për momentin një përshkrim për këtë metod. Të lutem na ndihmo duke [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!

en: Help
sq: Ndihmë

en: Search Help
sq: Kërko Ndihmë

en: Display All
sq: Shfaqi të Gjitha

en: Classes Only
sq: Vetëm Klasat

en: Methods Only
sq: Vetëm Metodat

en: Signals Only
sq: Vetëm Sinjalet

en: Constants Only
sq: Vetëm Konstantet

en: Properties Only
sq: Vetëm Vetitë

en: Theme Properties Only
sq: Vetëm Vetitë e Temës

en: Member Type
sq: Tipi i Anëtarit

en: Class
sq: Klasa

en: Property:
sq: Vetitë:

en: Set Multiple:
sq: Vendos të Shumëfishta:

en: Output:
sq: Përfundimi:

en: Clear
sq: Pastro

en: Clear Output
sq: Pastro Përfundimin

en: Stop
sq: Ndalo

en: Start
sq: Fillo

en: Node
sq: Nyje

en: Spins when the editor window redraws.
sq: Rrotullohet kur dritarja e editorit rivizaton.

en: Imported resources can't be saved.
sq: Resurset e importuara nuk mund të ruhen.

en: OK
sq: Në rregull

en: Error saving resource!
sq: Gabim duke ruajtur resurset!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
sq: Ky resurs nuk mund të ruhet sepse nuk i përket skenës së modifikuar. Bëje më parë unik.

en: Save Resource As...
sq: Ruaj Resurset Si...

en: Can't open file for writing:
sq: Nuk mund të hapi skedarin për të shkruajtur:

en: Requested file format unknown:
sq: Formati i skedarit të kërkuar është i panjohur:

en: Error while saving.
sq: Gabim gjatë ruajtjes.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
sq: Nuk mund të hapi '%s'. Skedari mund te jetë lëvizur ose fshirë.

en: Error while parsing '%s'.
sq: Gabim gjatë analizës gramatikore '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
sq: Mbarim i papritur i skedarit '%s'.

en: Missing '%s' or its dependencies.
sq: Mungesë e '%s' ose e varësive të tij.

en: Error while loading '%s'.
sq: Gabim gjatë ngarkimit të '%s'.

en: Saving Scene
sq: Duke Ruajtur Skenën

en: Analyzing
sq: Duke Analizuar

en: Creating Thumbnail
sq: Duke Krijuar Kornizat

en: This operation can't be done without a tree root.
sq: Ky veprim nuk mund të kryhet pa një rrënjë të pemës.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
sq: Skena nuk mund të ruhet sepse ndodhet një instancim ciklik.
    Të lutem rregulloje dhe më pas provoje ta ruash përsëri.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
sq: Nuk mund ta ruante skenën. Me shumë  mundësi varësitë (instancat ose trashgimit) nuk mund të plotësohej.

en: Save All Scenes
sq: Ruaj të Gjitha Skenat

en: Can't overwrite scene that is still open!
sq: Nuk mund të mbishkruash skenën që është akoma e hapur!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
sq: Nuk mund të ngarkoj 'MeshLibrary' për bashkimin!

en: Error saving MeshLibrary!
sq: Gabim gjatë ruajtjes së MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
sq: Nuk mund të ngarkoj TileSet-in për bashkimin!

en: Error saving TileSet!
sq: Gabim gjatë ruajtjes së TileSet-it!

en: Layout name not found!
sq: Emri i faqosjes nuk u gjet!

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
sq: Ky resurs i përket një skene që është e importuar, kështu që nuk mund të modifikohet.
    Ju lutem lexoni dokumentimin e përshtatshëm për të importuar skenat dhe të kuptoni më mirë këtë metodë të punuari.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
sq: Ky resurs është i importuar kështu që nuk mund të modifikohet. Kështu që ndrysho opsionet e tij në panelin e importit dhe më pas ri-importoje.

en: There is no defined scene to run.
sq: Nuk ka një skenë të përcaktuar për të filluar.

en: Could not start subprocess!
sq: Nuk mund të fillojë subprocess-in!

en: Open Scene
sq: Hap Skenën

en: Open Base Scene
sq: Hap Skenën Bazë

en: Quick Open Scene...
sq: Hap Skenën Shpejtë...

en: Quick Open Script...
sq: Hap Shkrimin Shpejt...

en: Save & Close
sq: Ruaj & Mbyll

en: Save changes to '%s' before closing?
sq: Ruaji ndryshimet në '%s' para se ta mbyllësh?

en: Save Scene As...
sq: Ruaje Skenën Si...

en: This operation can't be done without a scene.
sq: Ky veprim nuk mund të kryhet pa një skenë.

en: Export Mesh Library
sq: Eksporto Librarinë Mesh

en: This operation can't be done without a root node.
sq: Ky veprim nuk mund të kryhet pa një nyje rrënjë.

en: Export Tile Set
sq: Eksporto Tile Set

en: This operation can't be done without a selected node.
sq: Ky veprim nuk mund të kryhet pa një nyje të zgjedhur.

en: Current scene not saved. Open anyway?
sq: Skena aktuale nuk është ruajtur. Hap gjithsesi?

en: Can't reload a scene that was never saved.
sq: Nuk mund të ringarkojë një skenë që nuk është ruajtur më parë.

en: Quick Run Scene...
sq: Hap Skenën Shpejtë...

en: Quit
sq: Dil

en: Yes
sq: Po

en: Exit the editor?
sq: Dil nga editori?

en: Open Project Manager?
sq: Hap Menaxherin e Projekteve?

en: Save & Quit
sq: Ruaj & Dil

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
sq: Ruaj ndryshimet nga skenat e mëposhtme përpara se të dalësh?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
sq: Ruaj ndryshimet ne skenat e mëposhtme para se të hapësh Menaxherin e Projekteve?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
sq: Ky opsion është hequr. Situatat ku një rifreskim duhet të kryet me forcë tashmë konsiderohen një 'bug'. Ju lutem reportojeni.

en: Pick a Main Scene
sq: Zgjidh një Skenë Kryesore

en: Close Scene
sq: Mbyll Skenën

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
sq: I paaftë të aktivizoj shtojcën në: '%s' analiza gramatikore e 'config' dështoi.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
sq: I paaftë të ngarkojë shkrimin e shtojcës nga rruga: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
sq: I paaftë të ngarkojë shkrimin e shtojcës nga rruga: '%s' Tipi bazë nuk është 'EditorPlugin'.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
sq: I paaftë të ngarkojë shkrimin për shtojcën nga rruga: '%s' Shkrimi nuk është në metodën vegël.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
sq: Skena '%s' është importuar automatikisht, prandaj nuk mund të modifikohet.
    Për të bërë ndryshime në të, një skenë e re e trashëguar mund të krijohet.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
sq: Gabim gjat ngarkimit të skenës, duhet të jetë brenda rrugës së projektit. Përdor 'Importo' për të hapur skenën, më pas ruaje brenda rrugës së projektit.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
sq: Skena '%s' ka varësi të thyera:

en: Clear Recent Scenes
sq: Pastro Skenat e Fundit

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sq: Nuk është përcaktuar një skenë kryesore më parë, zgjidh një?
    Mund ta ndryshosh më vonë në "Opsionet e Projektit" nën kategorin 'aplikacioni'.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sq: Skena e zgjedhur '%s' nuk egziston, zgjidh një të saktë?
    Mund ta ndryshosh më vonë te "Opsionet e Projektit" nën kategorin 'aplikacioni'.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sq: Skena e zgjedhur nuk është një skedar skene, zgjidh një të saktë?
    Mund ta ndryshosh më vonë te "Opsionet e Projektit" nën kategorin 'aplikacioni'.

en: Save Layout
sq: Ruaj Faqosjen

en: Delete Layout
sq: Fshi Faqosjen

en: Default
sq: E Parazgjedhur

en: Show in FileSystem
sq: Shfaqe në 'FileSystem'

en: Play This Scene
sq: Luaj Këtë Skenë

en: Close Tab
sq: Mbyll Tabin

en: Switch Scene Tab
sq: Ndrysho Tabin e Skenës

en: %d more files or folders
sq: %d skedar ose foldera më shumë

en: %d more folders
sq: %d foldera më shumë

en: %d more files
sq: %d skedarë më shumë

en: Output
sq: Përfundimi

en: Inspector
sq: Inspektori

en: Dock Position
sq: Pozicioni i Dokut

en: Distraction Free Mode
sq: Metoda Pa Shpërqëndrime

en: Toggle distraction-free mode.
sq: Ndrysho metodën pa shpërqëndrime.

en: Add a new scene.
sq: Shto një skenë të re.

en: Scene
sq: Skenë

en: Go to previously opened scene.
sq: Shko në skenën e hapur më parë.

en: Next tab
sq: Tabi tjetër

en: Previous tab
sq: Tabi i mëparshëm

en: Filter Files...
sq: Filtro Skedarët...

en: Operations with scene files.
sq: Veprime me skedarët e skenave.

en: New Scene
sq: Skenë e Re

en: New Inherited Scene...
sq: Skenë e Re e Trashëguar...

en: Open Scene...
sq: Hap Skenën...

en: Open Recent
sq: Hap të Fundit

en: Save Scene
sq: Ruaj Skenën

en: Convert To...
sq: Konverto në...

en: MeshLibrary...
sq: LibrariaMesh...

en: TileSet...
sq: SetPllakash...

en: Undo
sq: Zhbëj

en: Redo
sq: Ribëj

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
sq: Vegla të ndryshme për projektin ose skenën.

en: Project
sq: Projekti

en: Tools
sq: Veglat

en: Quit to Project List
sq: Dil të Lista Projekteve

en: Deploy with Remote Debug
sq: Dorëzo me Rregullim në Largësi

en: Visible Collision Shapes
sq: Format e Përplasjes të Dukshme

en: Visible Navigation
sq: Navigim i Dukshëm

en: Editor Layout
sq: Faqosja e Editorit

en: Toggle Fullscreen
sq: Ndrysho Ekranin e Plotë

en: Open Editor Data/Settings Folder
sq: Hap Folderin e Editorit për të Dhënat/Opsionet

en: Open Editor Data Folder
sq: Hap Folderin e të Dhënave të Editorit

en: Open Editor Settings Folder
sq: Hap Folderin e Opsioneve të Editorit

en: Community
sq: Komuniteti

en: Play the project.
sq: Luaj projektin.

en: Play
sq: Luaj

en: Pause Scene
sq: Pusho Skenën

en: Stop the scene.
sq: Ndalo skenën.

en: Play the edited scene.
sq: Luaj skenën e modifikuar.

en: Play Scene
sq: Luaj Skenën

en: Play custom scene
sq: Luaj skenë të zgjedhur

en: Play Custom Scene
sq: Luaj Skenë të Zgjedhur

en: Changing the video driver requires restarting the editor.
sq: Ndryshimi i driver-it të videos kërkon të rifillosh editorin.

en: Save & Restart
sq: Ruaj & Rifillo

en: Expand Bottom Panel
sq: Zgjero Panelin Fundor

en: Don't Save
sq: Mos Ruaj

en: Import Templates From ZIP File
sq: Importo Shabllonet Nga Skedari ZIP

en: Export Library
sq: Libraria e Eksportit

en: Merge With Existing
sq: Bashko Me Ekzistuesin

en: Open & Run a Script
sq: Hap & Fillo një Shkrim

en: New Inherited
sq: E Trashëguar e Re

en: Load Errors
sq: Ngarko Gabimet

en: Select
sq: Zgjidh

en: Open 2D Editor
sq: Hap Editorin 2D

en: Open 3D Editor
sq: Hap Editorin 3D

en: Open Script Editor
sq: Hap Editorin e Shkrimit

en: Open Asset Library
sq: Hap Editorin e Aseteve

en: Open the next Editor
sq: Hap Editorin tjetër

en: Open the previous Editor
sq: Hap Editorin e mëparshëm

en: Creating Mesh Previews
sq: Duke Krijuar Shikimin Paraprak të Mesh-ave

en: Thumbnail...
sq: Korniza...

en: Edit Plugin
sq: Modifiko Shtojcën

en: Installed Plugins:
sq: Shtojcat e Instaluara:

en: Update
sq: Përditëso

en: Measure:
sq: Përmasa:

en: Frame %
sq: Hapi %

en: Physics Frame %
sq: Hapi i Fizikës %

en: Inclusive
sq: Gjithpërfshirës

en: Self
sq: Vetja

en: Frame #:
sq: Nr i Hapit:

en: Calls
sq: Thërritjet

en: On
sq: Mbi

en: Layer
sq: Shtresa

en: Bit %d, value %d
sq: Biti %d, vlera %d

en: [Empty]
sq: [Bosh]

en: Assign...
sq: Cakto...

en: Invalid RID
sq: RID i pavlefshëm

en: Can't create a ViewportTexture on resources saved as a file.
    Resource needs to belong to a scene.
sq: Nuk mund të krijoj një 'ViewportTexture' në resurset e ruajtur si një skedar.
    Resursi duhet ti përkasë një skene.

en: Can't create a ViewportTexture on this resource because it's not set as local to scene.
    Please switch on the 'local to scene' property on it (and all resources containing it up to a node).
sq: Nuk mune të krijojë një 'ViewportTexture' në këtë resurs sepse nuk është vendosur si një lokal në skenë.
    Ju lutem aktivizoni vetinë 'lokal në skenë' në të (dhe të gjitha resurset që e mbajnë deri te një nyje).

en: Pick a Viewport
sq: Zgjidh një 'Viewport'

en: Selected node is not a Viewport!
sq: Nyja e zgjedhur nuk është një 'Viewport'!

en: Remove Item
sq: Hiq Artikullin

en: New Key:
sq: Çelës i Ri:

en: New Value:
sq: Vlerë e Re:

en: Add Key/Value Pair
sq: Shto Palë Çelës/Vlerë

en: The selected resource (%s) does not match any type expected for this property (%s).
sq: Resursi i zgjedhur (%s) nuk përputhet me ndonjë tip të pritur për këtë veti (%s).

en: Make Unique
sq: Bëje Unik

en: Paste
sq: Ngjit

en: New %s
sq: %s i Ri

en: New Script
sq: Shkrim i Ri

en: Write your logic in the _run() method.
sq: Shkruaj logjikën në metodën _run().

en: There is an edited scene already.
sq: Ekziston një skenë e modifikuar që më parë.

en: Couldn't instance script:
sq: Nuk mund të instancoj shkrimin:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
sq: A mos harrove fjalën kyç 'tool'?

en: Couldn't run script:
sq: Nuk mund të ekzekutonte shkrimin:

en: Did you forget the '_run' method?
sq: A mos harrove metodën '_run'?

en: Select Node(s) to Import
sq: Zgjidh Nyjet Për ti Importuar

en: Scene Path:
sq: Rruga Skenës:

en: Import From Node:
sq: Importo nga Nyja:

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
sq: Nuk u gjet linku për shkarkimin e këtij versioni. Shkarkimi direkt është i disponueshëm vetëm për lëshimet zyrtare.

en: Disconnected
sq: U Shkëput

en: Resolving
sq: Duke Zgjidhur

en: Can't Resolve
sq: Nuk mund të zgjidhi

en: Connecting...
sq: Duke u lidhur...

en: Can't Connect
sq: Nuk mund të lidhet

en: Connected
sq: U Lidh

en: Requesting...
sq: Duke bër kërkesën...

en: Downloading
sq: Duke Shkarkuar

en: Connection Error
sq: Gabim në Lidhje

en: SSL Handshake Error
sq: Gabim në 'SSL Handshake'

en: Extracting Export Templates
sq: Duke Nxjerrë Shabllonet e Eksportit

en: Importing:
sq: Duke Importuar:

en: Export Template Manager
sq: Menaxheri i Shablloneve të Eksportimit

en: Current Version:
sq: Versioni Aktual:

en: Uninstall
sq: Çinstalo

en: Cancel
sq: Anullo

en: Favorites
sq: Të Preferuarat

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
sq: Statusi: Importimi i skedarit dështoi. Please rregullo skedarin dhe ri-importoje manualisht.

en: Cannot move/rename resources root.
sq: Nuk mund të leviz/riemërtoj rrenjën e resurseve.

en: Cannot move a folder into itself.
sq: Nuk mund të leviz një folder brenda vetvetes.

en: Error moving:
sq: Gabim gjatë lëvizjes:

en: Error duplicating:
sq: Gabim gjatë dyfishimit:

en: Unable to update dependencies:
sq: I paaftë të përditësoj varësitë:

en: No name provided.
sq: Nuk u dha një emër.

en: A file or folder with this name already exists.
sq: Një skedar ose folder me këtë emër ekziston që më parë.

en: Name contains invalid characters.
sq: Emri permban karaktere të pasakta.

en: Renaming file:
sq: Duke riemërtuar skedarin:

en: Renaming folder:
sq: Duke riemërtuar folderin:

en: Duplicating file:
sq: Duke dyfishuar skedarin:

en: Duplicating folder:
sq: Duke dyfishuar folderin:

en: Instance
sq: Instanco

en: Edit Dependencies...
sq: Modifiko Varësitë...

en: View Owners...
sq: Shiko Pronarët...

en: Move To...
sq: Lëviz në...

en: New Script...
sq: Shkrim i Ri...

en: New Resource...
sq: Resurs i Ri...

en: Expand All
sq: Zgjero të Gjitha

en: Collapse All
sq: Mbyll të Gjitha

en: Duplicate...
sq: Dyfisho...

en: Rename...
sq: Riemërto...

en: Re-Scan Filesystem
sq: Riskano 'Filesystem'-in

en: Search files
sq: Kërko skedarët

en: Scanning Files,
    Please Wait...
sq: Duke Skanuar Skedarët,
    Ju Lutem Prisini...

en: Move
sq: Lëviz

en: Rename
sq: Riemërto

en: Overwrite
sq: Mbishkruaj

en: Create Script
sq: Krijo një Shkrim

en: Find in Files
sq: Gjej në Skedarët

en: Find:
sq: Gjej:

en: Folder:
sq: Folderi:

en: Filters:
sq: Filtrat:

en: Find...
sq: Gjej...

en: Replace...
sq: Zëvendëso...

en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

en: Add to Group
sq: Shto te Grupi

en: Remove from Group
sq: Hiq nga Grupi

en: Group name already exists.
sq: Emri i grupit ekziston që më parë.

en: Invalid group name.
sq: Emri i grupit i pasakt.

en: Groups
sq: Grupet

en: Filter nodes
sq: Nyjet filtruese

en: Nodes in Group
sq: Nyjet në Grup

en: Manage Groups
sq: Menaxho Grupet

en: Import with Separate Animations
sq: Importo me Animacione të Veçuara

en: Import with Separate Materials
sq: Importo me Materiale të Veçuara

en: Import with Separate Objects
sq: Importo me Objekte të Veçuara

en: Import with Separate Objects+Materials
sq: Importo me Objekte+Materiale të Veçuara

en: Import with Separate Objects+Animations
sq: Importo me Objekte+Animacione të Veçuara

en: Import with Separate Materials+Animations
sq: Importo me Materiale+Animacione të Veçuara

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
sq: Importo me Objekte+Materiale+Animacione të Veçuara

en: Import as Multiple Scenes
sq: Importo si Skena të Shumfishta

en: Import as Multiple Scenes+Materials
sq: Importo si Skena+Materiale të Shumfishta

en: Import Scene
sq: Importo Skenën

en: Importing Scene...
sq: Duke Importuar Skenën...

en: Generating Lightmaps
sq: Duke Gjeneruar Hartat e Dritës

en: Running Custom Script...
sq: Duke Ekzekutuar Shkrimin...

en: Saving...
sq: Duke Ruajtur...

en: Set as Default for '%s'
sq: Vendos si të Parazgjedhur për '%s'

en: Clear Default for '%s'
sq: Pastro të Parazgjedhurat për '%s'

en: Reimport
sq: Ri-importo

en: Import As:
sq: Importo Si:

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
sq: Ndryshimi i tipit të një skedari te importuar kërkon që editori të rifillohet.

en: WARNING: Assets exist that use this resource, they may stop loading properly.
sq: Kujdes: Egzistojnë asete që përdorin këtë resurs, ato mund të ndalojnë të ngarkohen si duhet.

en: Failed to load resource.
sq: Dështoi të ngarkojë resursin.

en: Make Sub-Resources Unique
sq: Bëj Sub-Resurset Unik

en: Create a new resource in memory and edit it.
sq: Krijo një resurs të ri në memorje dhe modifikoje atë.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
sq: Ngarko një resurs egzistues nga disku dhe modifikoje atë.

en: Save the currently edited resource.
sq: Ruaje resursin aktual të modifikuar.

en: Save As...
sq: Ruaje Si…

en: Copy Resource
sq: Kopjo Resursin

en: Go to the previous edited object in history.
sq: Shko te objekti i mëparshëm i modifikuar në histori.

en: Go to the next edited object in history.
sq: Shko te objekti tjetër i modifikuar në histori.

en: History of recently edited objects.
sq: Historia e objekteve të modifikuara së fundmi.

en: Filter properties
sq: Filtro vetitë.

en: Changes may be lost!
sq: Ndryshimet mund të humbasin!

en: Edit a Plugin
sq: Modifiko një Shtojcë

en: Create a Plugin
sq: Krijo një Shtojcë

en: Plugin Name:
sq: Emri i Shtojcës:

en: Subfolder:
sq: Subfolderi:

en: Author:
sq: Autori:

en: Version:
sq: Versioni:

en: Language:
sq: Gjuha:

en: Script Name:
sq: Emri i Shkrimit:

en: Activate now?
sq: Aktivizo tani?

en: Create Polygon
sq: Krijo një Poligon

en: Create points.
sq: Krijo pika.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
sq: Modifiko pikat. LMB: Lëviz Pikën RMB: Fshi Pikën

en: Erase points.
sq: Fshi Pikat.

en: Edit Polygon
sq: Modifiko Poligonin

en: Insert Point
sq: Fut një Pikë

en: Edit Polygon (Remove Point)
sq: Modifiko Poligonin (Hiq Pikën)

en: Remove Polygon And Point
sq: Hiq Poligonin Dhe Pikën

en: Add Animation
sq: Shto Animacion

en: Load...
sq: Ngarko…

en: Add Animation Point
sq: Shto Pikë në Animacion

en: Open Editor
sq: Hap Editorin

en: Set Animation
sq: Vendos Animacionin

en: Delete Node
sq: Fshi Nyjen

en: Download
sq: Shkarko

en: Can't connect.
sq: Nuk mund të lidhet.

en: No response.
sq: Nuk u përgjigj.

en: Can't resolve.
sq: Nuk mund të zgjidhte.

en: Failed:
sq: Dështoi:

en: Search
sq: Kërko

en: Online Docs
sq: Dokumentimi Online

en: Animations:
sq: Animacionet:

en: New Animation
sq: Animacionin i Ri

en: Animation Frames:
sq: Kornizat e Animacionit:

en: Create Tile
sq: Krijo Pllakë

en: Remove Tile
sq: Fshi një Pllakë

en: Duplicate Nodes
sq: Dyfisho Nyjet

en: Manage Export Templates
sq: Menaxho Shabllonet e Eksportit

en: Package installed successfully!
sq: Paketa u instalua me sukses!

en: About
sq: Rreth

en: File does not exist.
sq: Skedari nuk egziston.

en: Editor Settings
sq: Opsionet e Editorit

en: Signals:
sq: Sinjalet:

en: Select device from the list
sq: Zgjidh paisjen nga lista

en: Must use a valid extension.
sq: Duhet të perdorësh një shtesë të lejuar.
