Godot Engine editor - en to az translation catalogue (272 entries)

en: Clipboard
az: Pano

en: Current Screen
az: Aktiv Ekran

en: Exit Code
az: Çıxış Kodu

en: V-Sync Enabled
az: V-Sync Aktivdir

en: V-Sync Via Compositor
az: V-Sync Kompozitor Vasitəsilə

en: Delta Smoothing
az: Delta hamarlanması

en: Keep Screen On
az: Ekranı Açıq Tut

en: Min Window Size
az: Minimum Pəncərə Ölçüsü

en: Max Window Size
az: Maksimum Pəncərə Ölçüsü

en: Screen Orientation
az: Pəncərə Nisbəti

en: Window
az: Pəncərə

en: Borderless
az: Kənarsız

en: Fullscreen
az: Bütün Ekran

en: Maximized
az: Böyüdülmüş

en: Minimized
az: Kiçildilmiş

en: Resizable
az: Ölçüsü Dəyişdirilə Bilər

en: Position
az: Pozisiya

en: Size
az: Ölçü

en: Print Error Messages
az: Xəta Mesajlarını Yazdır

en: Iterations Per Second
az: Hər Saniyədə İterasiya Sayı

en: Target FPS
az: Hədəf FPS

en: Time Scale
az: Zaman Ölçəyi

en: Error
az: Xəta

en: Error String
az: Xəta Yazısı

en: Error Line
az: Xəta Sətiri

en: Result
az: Nəticə

en: Memory
az: Yaddaş

en: Limits
az: Limitlər

en: Command Queue
az: Əmr Növbəsi

en: Function
az: Funksiya

en: Data
az: Məlumat

en: Network
az: Şəbəkə

en: Remote FS
az: Uzaqdan FS

en: Page Size
az: Səhifə Ölçüsü

en: Blocking Mode Enabled
az: Bloklama Modu Aktivdir

en: Connection
az: Əlaqə

en: Object ID
az: Obyekt ID

en: Allow Object Decoding
az: Obyekt Deşifrəsinə İzn Verin

en: Refuse New Network Connections
az: Yeni Şəbəkə Əlaqələrindən İmtina Et

en: Root Node
az: Kök Düyün

en: Refuse New Connections
az: Yeni Əlaqələrdən İmtina Et

en: Transfer Mode
az: Transfer Modu

en: Data Array
az: Məlumat Siyahısı

en: Blocking Handshake
az: Əl Sıxmağın Qarşısının Alınması

en: Max Pending Connections
az: Gözlənilən Maksimum Əlaqələr

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
az: convert() üçün uyğun olmayan növdə arqument, TYPE_* sabitlərini istifadə edin.

en: Expected a string of length 1 (a character).
az: 1 uzunluğunda mətin (bir işarə) gözlənilir.

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
az: Baytların dekodlanması üçün kifayət qədər Bayt yoxdur, və ya uyğun olmayan format.

en: Invalid input %d (not passed) in expression
az: İfadədə uyğunsuz giriş %d (ötürülmədi)

en: self can't be used because instance is null (not passed)
az: self istifadə edilə bilməz, çünki "instance" null-dur (ötürülmədi)

en: Invalid named index '%s' for base type %s
az: %s baza tipi üçün '% s' adlı etibarsız indeks

en: Invalid arguments to construct '%s'
az: '%s' qurmaq üçün etibarsız arqumentlər

en: Resource
az: Mənbə

en: Path
az: Yol

en: Balanced
az: Balanslı

en: Mirror
az: Güzgü

en: Time:
az: Vaxt:

en: Value:
az: Dəyər:

en: Insert Key Here
az: Açar sözü buraya daxil edin

en: Duplicate Selected Key(s)
az: Seçili açar(lar)-ı çoxalt

en: Delete Selected Key(s)
az: Seçili açar(lar)ı sil

en: Add Bezier Point
az: Bezier Nöqtəsi əlavə edin

en: Anim Duplicate Keys
az: Animasya açarlarını çoxalt

en: Anim Delete Keys
az: Animasya açarlarını sil

en: Anim Change Keyframe Time
az: Animasya Açar-kadr(keyframe) vaxtını dəyiş

en: Anim Change Transition
az: Animasya keçidini dəyiş

en: Anim Change Keyframe Value
az: Animasya Açar-kadr (Keyframe) dəyərini dəyiş

en: Anim Change Call
az: Animasiya Dəyişim Çağırısı

en: Anim Multi Change Transition
az: Animasya keçidinin çoxlu(Multi) dəyişimi

en: Anim Multi Change Transform
az: Animasya Transformasiyasinin çoxlu(Multi) deyişimi

en: Anim Multi Change Keyframe Value
az: Animasya Açar-Kadr(keyframe) dəyərinin Çoxlu (Multi) Dəyişimi

en: Change Animation Length
az: Animasya Uzunluğunu Dəyiş

en: Animation length (frames)
az: Animasiya uzunluğu (kadrlar)

en: Animation length (seconds)
az: Animasiya uzunluğu (saniyələr)

en: Animation Looping
az: Animasiya Döngüsü

en: Functions:
az: Funksiyalar:

en: Audio Clips:
az: Audio kliplər:

en: Anim Clips:
az: Animasiyalar:

en: Toggle this track on/off.
az: Bu izi açın / söndürün.

en: Update Mode (How this property is set)
az: Yeniləmə rejimi (bu xüsusiyyət necə qurulur)

en: Interpolation Mode
az: İnterpolasiya rejimi

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
az: Döngü Bükmə Rejimi (Döngüdə başlayan interpolasyanın sonu)

en: Remove this track.
az: Bu izi sil.

en: Toggle Track Enabled
az: İz funksiyasını aktiv edin

en: Discrete
az: Ayrı

en: Trigger
az: Tətikləyici

en: Capture
az: Tutmaq

en: Nearest
az: Ən yaxın

en: Linear
az: Xətti

en: Cubic
az: Kubik

en: Clamp Loop Interp
az: Döngü Aradəyərləndirməsini(İnterp) Qısqacla

en: Wrap Loop Interp
az: Döngü Aradəyərləndirməsini(İnterp) Bük

en: Insert Key
az: Açar daxil et

en: Duplicate Key(s)
az: Açar(lar)ı çoxalt

en: Delete Key(s)
az: Açar(lar)ı sil

en: Change Animation Update Mode
az: Animasya Yeniləmə Rejimini Dəyiş

en: Change Animation Interpolation Mode
az: Animasya Aradəyərləndirmə(İnterpolation) Rejimini Dəyiş

en: Change Animation Loop Mode
az: Animasya Döngü Rejimini Dəyiş

en: Remove Anim Track
az: Animasya İzini Sil

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
az: %s üçün YENİ iz yaradılsın və açar daxil edilsin?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
az: %d YENİ izlər yarat və açarları daxil et?

en: Anim Insert
az: Animasiya Daxil Et

en: Anim Create & Insert
az: Animasiya yaradın və əlavə edin

en: Anim Insert Track & Key
az: Animasya izi və açarı əlavə edin

en: Anim Insert Key
az: Animasya açarı daxil edin

en: Change Animation Step
az: Animasiya Addımını Dəyişdirin

en: Rearrange Tracks
az: İzləri yenidən sırala

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
az: Transformasya izləri yalnız Məkan Əsaslı(Spatial-Based) düyünlərə uyğulana bilər.

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
az: Animasiya parçaları yalnız AnimationPlayer düyünlərini işarə edə bilər.

en: Not possible to add a new track without a root
az: Kök olmadan yeni iz əlavə etmək mümkün deyil

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
az: Bezier üçün səhv iz (uyğun alt-xüsusiyyətlər yoxdur)

en: Add Bezier Track
az: Bezier iz əlavə edin

en: Track path is invalid, so can't add a key.
az: Yol (Track path) keçərsizdir, buna görə açar əlavə edə bilməzsiniz.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
az: İz Məkan tipli deyil, açarı əlavə etmək mümkün deyil

en: Add Transform Track Key
az: Transformasya İz Açarı əlavə edin

en: Add Track Key
az: İz Açarı Əlavə Et

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
az: Yol (Track path) keçərsizdir, buna görə metod açarı əlavə edə bilməzsiniz.

en: Add Method Track Key
az: Metod İz Açarı əlavə edin

en: Anim Move Keys
az: Animasya Köçürmə Açarları

en: Clipboard is empty!
az: Pano boşdur!

en: Anim Scale Keys
az: Animasya Açarlarını Ölçülə

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
az: Bu seçim Bezier redaktəsi üçün işləmir, çünki yalnız bir izlidir.

en: Warning: Editing imported animation
az: Xəbərdarlıq: İdxal edilmiş animasiyanın redaktəsi

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
az: Animasiya yaratmaq və redaktə etmək üçün AnimationPlayer düyünü seçin.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
az: Yalnız ağacda seçilən düyünlərdən izləri göstər.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
az: İzləri düyünlərə görə qruplaşdır və ya onları sadə siyahı şəklində nümayiş etdir.

en: Snap:
az: Yapışdır(Snap):

en: Animation step value.
az: Animasiya addım dəyəri.

en: Seconds
az: Saniyə

en: Edit
az: Redaktə et

en: Animation properties.
az: Animasiya xüsusiyyətləri.

en: Copy Tracks
az: İzləri Kopyala

en: Scale Selection
az: Ölçmə seçimi

en: Scale From Cursor
az: Kursordan Ölçülə

en: Duplicate Selection
az: Seçiləni Çoxalt

en: Duplicate Transposed
az: Tərsinə çevrilmişi Çoxalt

en: Delete Selection
az: Seçiləni Sil

en: Go to Next Step
az: Növbəti addıma keç

en: Go to Previous Step
az: Əvvəlki addıma keç

en: Apply Reset
az: Sıfırla

en: Optimize Animation
az: Animasiyanı Optimallaşdırma

en: Clean-Up Animation
az: Animasiyanı Təmizləmə

en: Pick the node that will be animated:
az: Animasiya ediləcək düyünü seçin:

en: Use Bezier Curves
az: Bezier Əyrisini istifadə edin

en: Anim. Optimizer
az: Animasya Optimizator

en: Max. Linear Error:
az: Maks. Xətti Xəta:

en: Max. Angular Error:
az: Maks.Bucaqlı Xəta:

en: Max Optimizable Angle:
az: Maks Optimize Edilə Bilən Bucaq:

en: Optimize
az: Optimallaşdır

en: Remove invalid keys
az: Səhv açarları sil

en: Remove unresolved and empty tracks
az: Həll edilməmiş və boş izləri sil

en: Clean-up all animations
az: Bütün animasiyaları təmizlə

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
az: Animasiya(lar)nı Təmizlə (GERİ QAYTARMA YOXDUR!)

en: Clean-Up
az: Təmizlə

en: Scale Ratio:
az: Ölçüm Nisbəti:

en: Select Tracks to Copy
az: Kopyalanacaq izləri seçin

en: Copy
az: Kopyala

en: Select All/None
az: Hamısını Seç/Seçmə

en: Change Audio Track Clip End Offset
az: Audio İz Klipinin Bitiş Sürüşməsini Dəyiş

en: Resize Array
az: Massiv Ölçüsünü Dəyiş

en: Change Array Value Type
az: Massiv Qiymət Növünü Dəyiş

en: Change Array Value
az: Massiv dəyərini dəyiş

en: Go to Line
az: Sətirə get

en: Line Number:
az: Sətir Nömrəsi:

en: %d replaced.
az: % d dəyişdirildi.

en: %d match.
az: %d uyğun gəlir.

en: %d matches.
az: %d uyğun gəlir.

en: Whole Words
az: Bütün sözlər

en: Replace
az: Əvəz Et

en: Replace All
az: Hamısını Əvəz Et

en: Selection Only
az: Yalnız Seçim

en: Standard
az: Standart

en: Toggle Scripts Panel
az: Skriptlər Panelini Aktivləşdir/Söndür

en: Zoom In
az: Yaxınlaşdır

en: Zoom Out
az: Uzaqlaşdır

en: Reset Zoom
az: Yaxınlaşdırmanı Sıfırla

en: Warnings
az: Xəbərdarlıqlar

en: Line and column numbers.
az: Sətir və sütun ədədləri.

en: Method in target node must be specified.
az: Hədəf düyünündə metod göstərilməlidir.

en: Method name must be a valid identifier.
az: Metod adı hökmlü identifikativ olmalıdır.

en: Target method not found. Specify a valid method or attach a script to the target node.
az: Hədəf metodu tapılmadı. Hədəf düyününə hökmlü bir metod təyin edin və ya skript yapışdırın.

en: Connect to Node:
az: Düyünə qoşulun:

en: Connect to Script:
az: Skriptə qoşulun:

en: From Signal:
az: Siqnaldan:

en: Scene does not contain any script.
az: Səhnədə heç bir skript yoxdur.

en: Add
az: Əlavə Et

en: Remove
az: Sil

en: Add Extra Call Argument:
az: Ekstra Çağırış Arqumenti Əlavə Et:

en: Extra Call Arguments:
az: Ekstra Çağırış Arqumentləri:

en: Receiver Method:
az: Alıcı metod:

en: Advanced
az: Qabaqcıl

en: Deferred
az: Təxirə salınmış

en: Defers the signal, storing it in a queue and only firing it at idle time.
az: Siqnalı təxirə salar, növbədə saxlayar və yalnız prosessorun bikar vaxtında atəşlər.

en: Oneshot
az: Tək atış

en: Disconnects the signal after its first emission.
az: İlk buraxılışından sonra Siqnalı kəsir.

en: Cannot connect signal
az: Siqnala bağlana bilmir

en: Close
az: Bağla

en: Connect
az: Qoş

en: Signal:
az: Siqnal:

en: Connect '%s' to '%s'
az: '%s' ilə '%s' qoş

en: Disconnect '%s' from '%s'
az: '%s' ilə '%s' arasında əlaqəni kəs

en: Connect...
az: Qoş ...

en: Disconnect
az: Ayır

en: Connect a Signal to a Method
az: Siqnalı bir Metoda Bağla

en: Edit Connection:
az: Əlaqəni redaktə edin:

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
az: Əminsinizmi ki, bütün əlaqələri "%s" siqnalından çıxartmaq istəyirsiniz?

en: Signals
az: Siqnallar

en: Filter signals
az: Siqnalları filtirlə

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
az: Əminsinizmi ki, bütün əlaqələri bu siqnaldan çıxartmaq istəyirsiniz?

en: Disconnect All
az: Hamısını ayır

en: Edit...
az: Redaktə et...

en: Change %s Type
az: %s növünü dəyişdirin

en: Change
az: Dəyişdir

en: Create New %s
az: Yeni %s yarat

en: No results for "%s".
az: "%s" üçün nəticə yoxdur.

en: No description available for %s.
az: %s üçün heç bir təsvir yoxdur.

en: Favorites:
az: Favoritlər:

en: Recent:
az: Son:

en: Search:
az: Axtar:

en: Matches:
az: Uyğunlaşmalar:

en: Description:
az: İzah:

en: Search Replacement For:
az: Bunun üçün Dəyişdirmə Axtar:

en: Dependencies For:
az: Bunun üçün Asılılıqlar:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
az: '%s' səhnəsi hazırda redaktə olunur.
    Dəyişikliklər yalnız yenidən yükləndikdə qüvvəyə minəcək.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
az: '%s' resursu istifadədədir.
    Dəyişikliklər yalnız yenidən yükləndikdə qüvvəyə minəcək.

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: Dependencies:
az: Asılılıqlar:

en: Fix Broken
az: Qırılmışı düzəldin

en: Dependency Editor
az: Asılılıq redaktoru

en: Search Replacement Resource:
az: Əvəzetmə mənbəyini axtarın:

en: Open
az: Aç

en: Cannot remove:
az: Silinə bilmədi:

en: Error loading:
az: Yükləmə xətası:

en: Load failed due to missing dependencies:
az: Əksik asılılıqlar səbəbindən yüklənmə uğursuz oldu:

en: Open Anyway
az: Yenə də aç

en: Which action should be taken?
az: Hansı tədbir görülməlidir?

en: Fix Dependencies
az: Asılılıqları düzəlt

en: Errors loading!
az: Yükləmə xətaları!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
az: %d Maddə(lər)i Qalıcı olaraq silinsin?(Geri qaytarmaq yoxdu!)

en: Show Dependencies
az: Asılılıqları göstər

en: Orphan Resource Explorer
az: Orphan qaynaq Səyyahı

en: Delete
az: Sil

en: Owns
az: Sahiblər

en: Resources Without Explicit Ownership:
az: Açıq Sahibsiz Resurslar:

en: Change Dictionary Key
az: Lüğət Açarını Dəyiş

en: Change Dictionary Value
az: Lüğət dəyərini dəyiş

en: Thanks from the Godot community!
az: Godot topluluğundan təşəkkürlər!

en: Click to copy.
az: Kopyalamaq üçün vurun.

en: Godot Engine contributors
az: Godot oyun motoruna töhvə verənlər

en: Project Founders
az: Layihə Qurucuları

en: Lead Developer
az: Baş Developer

en: Authors
az: Müəlliflər

en: Platinum Sponsors
az: Platin Sponsorlar

en: Gold Sponsors
az: Qızıl Sponsorlar

en: Silver Sponsors
az: Gümüş Sponsorlar

en: Bronze Sponsors
az: Bürünc Sponsorlar

en: Mini Sponsors
az: Mini Sponsorlar

en: Gold Donors
az: Qızıl Donorlar

en: Silver Donors
az: Gümüş Donorlar

en: Bronze Donors
az: Bürünc Donorlar

en: Donors
az: Donorlar

en: License
az: Lisenziya

en: Third-party Licenses
az: Üçüncü tərəf Lisenziyalar

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
az: Godot Engine, hamısı MIT lisenziyasının şərtlərinə uyğun bir sıra üçüncü tərəf pulsuz və açıq mənbəli kitabxanalara etibar edir. Aşağıda, müvafiq müəllif hüquqları bildirişləri və lisenziya şərtləri ilə bütün bu üçüncü tərəf komponentlərinin tam siyahısı verilmişdir.

en: All Components
az: Bütün komponentlər

en: Components
az: Komponentlər

en: Licenses
az: Lisenziyalar

en: %s (already exists)
az: %s (artıq mövcuddur)

en: Contents of asset "%s" - %d file(s) conflict with your project:
az: " %S" aktivinin məzmunu - %d fayl(lar) layihənizlə ziddiyyət təşkil edir:

en: Success!
az: Uğur!

en: Install
az: Quraşdır

en: Mute
az: Səssiz
