Godot Engine editor - en to eo translation catalogue (1646 entries)

en: Tablet Driver
eo: Pelilo de e-tabulo

en: Clipboard
eo: Tondujo

en: Current Screen
eo: Kuranta ekrano

en: Exit Code
eo: Kodo de eliro

en: V-Sync Enabled
eo: V-sync ŝaltita

en: Min Window Size
eo: Minimuma fenestra grando

en: Max Window Size
eo: Maksimuma fenestra grando

en: Size
eo: Grando

en: Time Scale
eo: Skalo de tempo

en: Error String
eo: Literĉeno de eraro

en: Error Line
eo: Lineo de eraroj

en: Function
eo: Funkcio

en: Remote FS
eo: Fora DS

en: Page Size
eo: Grando de paĝo

en: Root Node
eo: Radika nodo

en: Max Pending Connections
eo: Maksimuma kvanto de atendeblaj konektoj

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
eo: Nevalida tip-argumento por funkcio convert(). Uzu konstantojn TYPE_*.

en: Expected a string of length 1 (a character).
eo: Atendas ĉenon de longo 1 (unu karaktero).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
eo: Ne sufiĉas bitokoj por malĉifri bitokojn, aŭ nevalida formo.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
eo: self ne povas esti uzata, ĉar ekzemplo estas senvalora (ne pasita)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
eo: Nevalidaj operandoj por operacio %s, %s, kaj %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
eo: Nevalida indekso de tipo %s por baztipo %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
eo: Nevalida nomata indekso '%s' por baztipo %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
eo: Malvalidaj argumentoj por konstrui '%s'

en: On call to '%s':
eo: En voko al '%s':

en: Device
eo: Aparato

en: Button Index
eo: Indekso de butono

en: Speed
eo: Rapideco

en: Axis
eo: Akso

en: Index
eo: Indekso

en: Action
eo: Faro

en: Pitch
eo: Alteco

en: Controller Number
eo: Numero de kontrolilo

en: Project Settings Override
eo: Redifino de projekta agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Description
eo: Priskribo

en: Run
eo: Ruli

en: Main Scene
eo: Ĉefa sceno

en: Audio
eo: Aŭdio

en: Default Bus Layout
eo: Busaranĝo je defaŭlto

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Main Run Args
eo: Bazaj parametroj de lanĉo

en: Scene Naming
eo: Nomado de scenoj

en: UI Select
eo: UI Elekti

en: UI Page Up
eo: UI paĝon supren

en: Rendering
eo: Bildigo

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Profiler
eo: Profililo

en: Connect Timeout Seconds
eo: Atendtempo de konekto en sekundoj

en: Resource
eo: Rimedo

en: Path
eo: Dosierindiko

en: Locale
eo: Lokaĵaro

en: KiB
eo: Kib

en: GiB
eo: Gib

en: Scale
eo: Skalo

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
eo: Senkosta

en: Balanced
eo: Ekvilibra

en: Mirror
eo: Spegulo

en: Time:
eo: Tempo:

en: Value:
eo: Valoro:

en: Insert Key Here
eo: Enmetu ŝlosilon ĉi tien

en: Duplicate Selected Key(s)
eo: Duplikati elektita(j)n ŝlosilo(j)n

en: Delete Selected Key(s)
eo: Forigi elektita(j)n ŝlosilo(j)n

en: Add Bezier Point
eo: Aldoni Bezier-punkton

en: Move Bezier Points
eo: Movi Bezier-punktojn

en: Anim Duplicate Keys
eo: Duplikati Ŝlosilojn de Animado

en: Anim Delete Keys
eo: Forigi Ŝlosilojn de Animado

en: Anim Change Keyframe Time
eo: Aliigi Kernakadron Fojon de Animado

en: Anim Change Transition
eo: Aliigi Transiron de Animado

en: Anim Change Transform
eo: Aliigi Transformon de Animado

en: Anim Change Keyframe Value
eo: Aliigi Kernakadron Valoron de Animado

en: Anim Change Call
eo: Aliigi Alvokon de Animado

en: Time
eo: Tempo

en: Rotation
eo: Rotacio

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Start Offset
eo: Komenca deŝovo

en: End Offset
eo: Fina deŝovo

en: Animation
eo: Animacio

en: Anim Multi Change Keyframe Time
eo: Aliigi Kernakadron Fojon de Animadoj

en: Anim Multi Change Transition
eo: Aliigi Transiron de Animadoj

en: Anim Multi Change Transform
eo: Aliigi Transformon de Animadoj

en: Anim Multi Change Keyframe Value
eo: Aliigi Kernakadron Valoron de Animadoj

en: Anim Multi Change Call
eo: Aliigi Alvokon de Animadoj

en: Change Animation Length
eo: Aliigi Animadon Longecon

en: Change Animation Loop
eo: Aliigi Animadon Iteracion

en: Property Track
eo: Atributa trako

en: 3D Transform Track
eo: 3D-transforma trako

en: Call Method Track
eo: Metod-alvoka trako

en: Bezier Curve Track
eo: Bezier-kurba trako

en: Audio Playback Track
eo: Aŭdia reproduktada trako

en: Animation Playback Track
eo: Animacia reproduktada trako

en: Animation length (frames)
eo: Animado loneco (filmeroj)

en: Animation length (seconds)
eo: Animado loneco (sekundoj)

en: Add Track
eo: Aldoni trakon

en: Animation Looping
eo: Animado Iteracianti

en: Functions:
eo: Funkcioj:

en: Audio Clips:
eo: Aŭdio Filmitaĵero:

en: Anim Clips:
eo: Animado Filmitaĵero:

en: Change Track Path
eo: Ŝanĝi vojon de trako

en: Toggle this track on/off.
eo: Ŝalti/malŝalti ĉi tiun trakon.

en: Update Mode (How this property is set)
eo: Aktualigi Modon (Kiel tio ĉi atributo estas determinigis)

en: Interpolation Mode
eo: Interpolado Modo

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
eo: Iteracio Volvi Modo (Interpoli finon kun komenco de iteracio)

en: Remove this track.
eo: Forigi ĉi tiun trakon.

en: Time (s):
eo: Tempo (s):

en: Position:
eo: Pozicio:

en: Scale:
eo: Skalo:

en: (Invalid, expected type: %s)
eo: (Nevalida, atendebla tipo: %s)

en: Start (s):
eo: Komenco (s):

en: Toggle Track Enabled
eo: Ŝalti/malŝalti trakon

en: Continuous
eo: Seninterrompa

en: Discrete
eo: Diskreta

en: Trigger
eo: Startigilo

en: Capture
eo: Kapti

en: Nearest
eo: Plej apuda

en: Linear
eo: Lineara

en: Cubic
eo: Kubika

en: Clamp Loop Interp
eo: Krampi Iteracion Interpolon

en: Wrap Loop Interp
eo: Ĉirkaŭvolvi Iteracion Interpolon

en: Insert Key
eo: Enmeti Ŝlosilon

en: Duplicate Key(s)
eo: Duobligi Ŝlosilo(j)n

en: Delete Key(s)
eo: Forigi Ŝlosilo(j)n

en: Change Animation Update Mode
eo: Aliigi Animadon Aktualigon Modon

en: Change Animation Interpolation Mode
eo: Aliigi Animadon Interpolon Modon

en: Change Animation Loop Mode
eo: Aliigi Animadon Iteracion Modon

en: Remove Anim Track
eo: Forigi animacian trakon

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
eo: Krei NOVAN trakon por %s kaj enmeti ŝlosilon?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
eo: Krei %d NOVAJN trakojn kaj enmeti ŝlosilojn?

en: Create
eo: Krei

en: Anim Insert
eo: Animado Enmetu

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: node '%s'
eo: nodo '%s'

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: animation
eo: animacio

en: AnimationPlayer can't animate itself, only other players.
eo: AnimationPlayer ne povas animi si mem, nur aliajn ludantojn.

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: property '%s'
eo: atributo

en: Anim Create & Insert
eo: Animado Krei & Enmeti

en: Anim Insert Track & Key
eo: Animacio enmeti trakon kaj ŝlosilon

en: Anim Insert Key
eo: Animado Enmeti Ŝlosilon

en: Change Animation Step
eo: Aliigi Animadon Paŝon

en: Rearrange Tracks
eo: Rearanĝi trakojn

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
eo: Transformaj trakoj validas nur aplikas al Spatial-bazitaj nodoj.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
eo: Aŭdiaj trakoj nur eblas indiki al nodoj de tipoj:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
eo: Animaciaj trakoj nur eblas indiki al AnimationPlayer-aj nodoj.

en: Not possible to add a new track without a root
eo: Ne eblas aldoni novan trakon sen radiko

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
eo: Nevalida trako por Bezier (neniaj taŭgaj atributoj)

en: Add Bezier Track
eo: Aldoni Bezier-an trakon

en: Track path is invalid, so can't add a key.
eo: Vojo de trako estas nevalida, do ne eblas aldoni ŝlosilon.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
eo: Trako ne estas de tipo Spatial, ne eblas enmeti ŝlosilon

en: Add Transform Track Key
eo: Aldoni transforman trakan ŝlosilon

en: Add Track Key
eo: Aldoni trakan ŝlosilon

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
eo: Vojo de trako estas nevalida, do ne eblas aldoni metodan ŝlosilon.

en: Add Method Track Key
eo: Aldoni metodan trakan ŝlosilon

en: Method not found in object:
eo: En objekto ne estas tia metodo:

en: Anim Move Keys
eo: Animado Movi Ŝlosilojn

en: Transform
eo: Transformo

en: Methods
eo: Metodoj

en: Clipboard is empty!
eo: La tondujo estas malplena!

en: Paste Tracks
eo: Alglui trakojn

en: Anim Scale Keys
eo: Animado Skali Ŝlosilojn

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
eo: Tiu ĉi opcio ne funkcias por Bezier-a redaktado, ĉar ĝi estas nur unuopa trako.

en: This animation belongs to an imported scene, so changes to imported tracks will not be saved.
    
    To enable the ability to add custom tracks, navigate to the scene's import settings and set
    "Animation > Storage" to "Files", enable "Animation > Keep Custom Tracks", then re-import.
    Alternatively, use an import preset that imports animations to separate files.
eo: Tiu ĉi animacio apartenas enportitan scenon, do ŝanĝojn al enportitaj trakoj ne konservos.
    
    Por ŝalti la eblecon de aldoni proprajn trakojn, navigu al la enportaj agordoj de la sceno kaj agordu
    "Animacio > Memorilo" al "Dosieroj", ŝaltu "Animacio -> Konservi proprajn trakojn", poste reenportu.
    Alterne, uzu enporta antaŭagordo ke enportas animaciojn al malkunajn dosierojn.

en: Warning: Editing imported animation
eo: Averto: Redaktanti importis animadon

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
eo: Elektu AnimationPlayer-nodon por krei kaj redakti animaciojn.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
eo: Vidigi trakojn nur el elektitajn nodojn en la arbo.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
eo: Grupigi trakojn per nodo aŭ vidigi ilin kiel simplan liston.

en: Snap:
eo: Klako:

en: Animation step value.
eo: Animado paŝo valoro.

en: Seconds
eo: Sekundoj

en: Edit
eo: Redakti

en: Animation properties.
eo: Animado atributoj.

en: Copy Tracks
eo: Kopii trakojn

en: Scale Selection
eo: Skali Elektaron

en: Scale From Cursor
eo: Skali El Kursoron

en: Duplicate Selection
eo: Duobligi Elektaron

en: Duplicate Transposed
eo: Duobligi Transmetis

en: Delete Selection
eo: Forigi Elektaron

en: Go to Next Step
eo: Iri al Neksta Paŝo

en: Go to Previous Step
eo: Iri al Antaŭa Paŝo

en: Apply Reset
eo: Almeti rekomencigon

en: Optimize Animation
eo: Optimigi Animadon

en: Clean-Up Animation
eo: Senrubigi Animadon

en: Pick the node that will be animated:
eo: Elekti la nodon ke estos animatan:

en: Use Bezier Curves
eo: Uzu Bezier-kurbojn

en: Create RESET Track(s)
eo: Krei RESET-trako(j)n

en: Anim. Optimizer
eo: Anim. Optimiganto

en: Max. Linear Error:
eo: Maks. Lineara Eraro:

en: Max. Angular Error:
eo: Maks. Angula Eraro:

en: Max Optimizable Angle:
eo: Maks. Optimigebla Angulo:

en: Optimize
eo: Optimigi

en: Remove invalid keys
eo: Forigi Nevalidajn Ŝlosilojn

en: Remove unresolved and empty tracks
eo: Forigi nesolvitajn kaj malplenajn trakojn

en: Clean-up all animations
eo: Senrubigi ciuĵn animadojn

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
eo: Senrubigi Animado(j)n (NE MALFARA!)

en: Clean-Up
eo: Senrubigi

en: Scale Ratio:
eo: Skali Rejŝo:

en: Select Tracks to Copy
eo: Elekti trakojn por kopii

en: Copy
eo: Kopii

en: Select All/None
eo: Elekti Ĉiujn/Neniujn

en: Add Audio Track Clip
eo: Aldoni aŭdio-trakan eltondaĵon

en: Change Audio Track Clip Start Offset
eo: Ŝanĝi komencan deŝovon de aŭdio-traka eltondaĵo

en: Change Audio Track Clip End Offset
eo: Ŝanĝi finan deŝovon de aŭdio-traka eltondaĵo

en: Resize Array
eo: Regrandigi Vicon

en: Change Array Value Type
eo: Aliigi Vicanon-Tipon

en: Change Array Value
eo: Aliigi Vicanon

en: Go to Line
eo: Iri al Lineon

en: Line Number:
eo: Lineo-Numeron:

en: %d replaced.
eo: %d anstataŭiĝis.

en: %d match.
eo: %d rekono.

en: %d matches.
eo: %d rekonoj.

en: Match Case
eo: Kongrui Usklon

en: Whole Words
eo: Plenaj Vortoj

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace All
eo: Anstataŭigi Ĉiujn

en: Selection Only
eo: Nur Elektaro

en: Standard
eo: Norma

en: Toggle Scripts Panel
eo: Baskuli Skriptoj Panelo

en: Zoom In
eo: Zomi

en: Zoom Out
eo: Malzomi

en: Reset Zoom
eo: Rekomencigi Zomon

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Line and column numbers.
eo: Lineoj kaj kolumnoj numeroj.

en: Method in target node must be specified.
eo: Metodo en celo nodo devas esti specifita.

en: Method name must be a valid identifier.
eo: La nomo de la metodo devas esti valida identigilo.

en: Target method not found. Specify a valid method or attach a script to the target node.
eo: Cela metodo maltrovitas. Specifu valida metodo aŭ ligu skripto al la cela nodo.

en: Connect to Node:
eo: Konekti al nodo:

en: Connect to Script:
eo: Konekti al skripto:

en: From Signal:
eo: De Signalo:

en: Scene does not contain any script.
eo: La sceno ne enhavas ajnan skriptojn.

en: Add
eo: Aldoni

en: Remove
eo: Forigi

en: Add Extra Call Argument:
eo: Aldoni alvoko argumento:

en: Extra Call Arguments:
eo: Aldona argumentoj de alvoko:

en: Receiver Method:
eo: Ricevila metodo:

en: Advanced
eo: Altnivela

en: Deferred
eo: Diferita

en: Defers the signal, storing it in a queue and only firing it at idle time.
eo: Prokrastas la signalon, memoras ĝin en atendovico kaj nur pafas ĝin je senokupa tempo.

en: Oneshot
eo: Unu pafo

en: Disconnects the signal after its first emission.
eo: Malkonektas la signalo post ĝia unua emisio.

en: Cannot connect signal
eo: Ne povas konekti signalo

en: Close
eo: Fermi

en: Connect
eo: Konekti

en: Signal:
eo: Signalo:

en: Connect '%s' to '%s'
eo: Konekti '%s' al '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
eo: Malkonekti '%s' de '%s'

en: Disconnect all from signal: '%s'
eo: Malkonekti ĉiuj de signalo: '%s'

en: Connect...
eo: Konekti...

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Connect a Signal to a Method
eo: Konektu la signalo al metodo

en: Edit Connection:
eo: Redakti Konekton:

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
eo: Ĉu vi certe volas forigi ĉiajn konektojn el la "%s" signalo?

en: Signals
eo: Signaloj

en: Filter signals
eo: Filtri signalojn

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
eo: Ĉu vi certe volas forigi ĉiajn konektojn el la ĉi tiu signalo?

en: Disconnect All
eo: Malkonektigi ĉiun

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Go to Method
eo: Iri al metodo

en: Change %s Type
eo: Ŝanĝu la tipon de %s

en: Change
eo: Ŝanĝu

en: Create New %s
eo: Kreu novan %s

en: No results for "%s".
eo: Ne rezultoj por "%s".

en: No description available for %s.
eo: Ne priskribo disponeblas por %s.

en: Favorites:
eo: Favoritaj:

en: Recent:
eo: Lastatempe:

en: Search:
eo: Serĉo:

en: Matches:
eo: Matĉoj:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Search Replacement For:
eo: Serĉi anstataŭigo por:

en: Dependencies For:
eo: Dependoj por:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
eo: La sceno '%s' redaktadas nune.
    Ŝanĝoj nur efektiviĝos je reŝargo.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
eo: La risurco '%s' en uzo.
    Ŝanĝoj nur efektiviĝos je reŝargo.

en: Dependencies
eo: Dependecoj

en: Dependencies:
eo: Dependecoj:

en: Fix Broken
eo: Ripari difekta

en: Dependency Editor
eo: Redaktilo de Dependoj

en: Search Replacement Resource:
eo: Serĉi anstataŭiga risurco:

en: Open
eo: Malfermi

en: Remove the selected files from the project? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
eo: Forigi la elektitajn dosierojn el la projekto? (ne malfareblas)
    Depende de la agordo de via dosiersistemo, la dosierojn aŭ movos al rubujo de la sistemo aŭ forigos ĉiame.

en: The files being removed are required by other resources in order for them to work.
    Remove them anyway? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
eo: La forigotaj dosieroj estas bezoni de aliaj risurcoj por ke ili eblas funkciadi.
    Forigi ilin iel? (ne malfareblas)
    Depende de la agordo de via dosiersistemo, la dosierojn aŭ movos al rubujo de la sistemo aŭ forigos ĉiame.

en: Cannot remove:
eo: Ne povas forigi:

en: Error loading:
eo: Eraro dum ŝargado:

en: Load failed due to missing dependencies:
eo: Ŝargado malplenumis pro mankaj dependoj:

en: Open Anyway
eo: Malfermi iel

en: Which action should be taken?
eo: Kiu ago devu preni?

en: Fix Dependencies
eo: Ripari dependojn

en: Errors loading!
eo: Eraroj dum ŝargado!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
eo: Permanente forigi %d elemento(j)n? (Ne malfaro!)

en: Show Dependencies
eo: Vidigi Dependojn

en: Orphan Resource Explorer
eo: Esploranto de orfaj risurcoj

en: Delete
eo: Forigi

en: Owns
eo: Posede

en: Resources Without Explicit Ownership:
eo: Risurcoj sen eksplicita proprieto:

en: Change Dictionary Key
eo: Ŝanĝi la vortaran ŝlosilon

en: Change Dictionary Value
eo: Ŝanĝi la vortaran valoron

en: Thanks from the Godot community!
eo: Dankon de la komunumo de Godot!

en: Click to copy.
eo: Alklaku por kopii.

en: Godot Engine contributors
eo: Kontribuantoj de Godot Engine

en: Project Founders
eo: Fondintoj de la Projekto

en: Lead Developer
eo: Ĉefa ellaboranto

en: Developers
eo: Programistoj

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Platinum Sponsors
eo: Platenaj Sponsoroj

en: Gold Sponsors
eo: Oraj Sponsoroj

en: Silver Sponsors
eo: Arĝentaj Sponsoroj

en: Bronze Sponsors
eo: Bronzaj Sponsoroj

en: Mini Sponsors
eo: Minisponsoroj

en: Gold Donors
eo: Oraj Donacantoj

en: Silver Donors
eo: Arĝentaj Donacantoj

en: Bronze Donors
eo: Bronzaj Donacantoj

en: Donors
eo: Donacantoj

en: License
eo: Permesilo

en: Third-party Licenses
eo: Permesiloj de eksteraj liverantoj

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
eo: Godot Engine fidas al multe liberaj kaj malfermitkodaj bibliotekoj de ekstera liveranto, ĉio kongruas kun la kondiĉoj de ĝia MIT-permesilo. La jenoj estas elĉerpa listo de ĉiom tiaj komponantoj de ekstera liveranto kun iliaj kopirajtaj atentigoj kaj permesilaj kondiĉoj respektive.

en: All Components
eo: Ĉiaj komponantoj

en: Components
eo: Komponantoj

en: Licenses
eo: Permesiloj

en: Error opening asset file for "%s" (not in ZIP format).
eo: Eraro dum malfermi pakaĵan dosieron por "%s" (ne estas de ZIP-formo).

en: %s (already exists)
eo: %s (jam ekzistante)

en: Contents of asset "%s" - %d file(s) conflict with your project:
eo: Enhavaĵoj de pakaĵo "%s" - %d dosiero(j) konfliktas kun via projekto:

en: Contents of asset "%s" - No files conflict with your project:
eo: Enhavaĵoj de pakaĵo "%s" - Ne dosiero konfliktas kun via projekto:

en: Uncompressing Assets
eo: Malkompaktigas havaĵojn

en: The following files failed extraction from asset "%s":
eo: La jenajn dosierojn malsukcesis malkompaktigi el la pakaĵo "%s":

en: (and %s more files)
eo: (kaj %s pli dosieroj)

en: Asset "%s" installed successfully!
eo: Pakaĵo "%s" instalis sukcese!

en: Success!
eo: Sukceso!

en: Install
eo: Instali

en: Asset Installer
eo: Instalilo de pakaĵo

en: Speakers
eo: Laŭtparolilo

en: Add Effect
eo: Aldoni efekton

en: Rename Audio Bus
eo: Renomi aŭdia buso

en: Change Audio Bus Volume
eo: Ŝangi la laŭtecon de la aŭdia buso

en: Toggle Audio Bus Solo
eo: Baskuli la sola reĝimo de la aŭdia buso

en: Toggle Audio Bus Mute
eo: Baskuli la muta reĝimo de la aŭdia buso

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
eo: Baskuli la preterpasajn efektojn de aŭdbuso

en: Select Audio Bus Send
eo: Elekti senditon de aŭdia buso

en: Add Audio Bus Effect
eo: Aldoni efekton de aŭdia buso

en: Move Bus Effect
eo: Movi busan efekton

en: Delete Bus Effect
eo: Forigi busan efekton

en: Drag & drop to rearrange.
eo: Ŝovi kaj demeti por rearanĝi.

en: Mute
eo: Surdigi

en: Bypass
eo: Preterpase

en: Bus Options
eo: Agordoj de buso

en: Duplicate
eo: Duobligi

en: Reset Volume
eo: Rekomencigi la laŭtecon

en: Delete Effect
eo: Forigi la efekton

en: Add Audio Bus
eo: Aldoni aŭdian buson

en: Master bus can't be deleted!
eo: La ĉefan buson ne forigeblas!

en: Delete Audio Bus
eo: Forigi aŭdian buson

en: Duplicate Audio Bus
eo: Duobligi aŭdian buson

en: Reset Bus Volume
eo: Rekomencigi la laŭtecon de buso

en: Move Audio Bus
eo: Movi aŭdian buson

en: Save Audio Bus Layout As...
eo: Konservi aranĝon de aŭdia buso kiel...

en: Location for New Layout...
eo: Dosierlokigo por nova aranĝo...

en: Open Audio Bus Layout
eo: Malfermi aranĝon de aŭdia buso

en: There is no '%s' file.
eo: Estas neniu dosiero '%s'.

en: Layout:
eo: Aranĝo:

en: Invalid file, not an audio bus layout.
eo: Malvalida dosiero, ne estas aranĝo de aŭdia buso.

en: Error saving file: %s
eo: Eraris konservi dosieron: %s

en: Add Bus
eo: Aldoni Buson

en: Add a new Audio Bus to this layout.
eo: Aldonu novan Aŭdobuson al ĉi tiu aranĝo.

en: Load
eo: Ŝargi

en: Load an existing Bus Layout.
eo: Ŝargi ekzistante busan aranĝon.

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save this Bus Layout to a file.
eo: Konservi ĉi tiun busan aranĝon al dosiero.

en: Load Default
eo: Ŝargi defaŭlton

en: Load the default Bus Layout.
eo: Ŝargi la defaŭlta busaranĝo.

en: Create a new Bus Layout.
eo: Krei nova busaranĝo.

en: Invalid name.
eo: Malvalida nomo.

en: Valid characters:
eo: Validaj signoj:

en: Must not collide with an existing engine class name.
eo: Ne devu konflikti kun la nomo de motora klaso ekzistante.

en: Must not collide with an existing built-in type name.
eo: Ne devu konflikti kun la nomo de enkonstruita tipo ekzistante.

en: Must not collide with an existing global constant name.
eo: Ne devu konflikti kun la nomo de malloka konstanto ekzistante.

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
eo: Ŝlosilvorto ne povas uzi kiel aŭtoŝarga nomo.

en: Autoload '%s' already exists!
eo: Aŭtoŝarga '%s' jam ekzistas!

en: Rename Autoload
eo: Renomi aŭtoŝargon

en: Toggle AutoLoad Globals
eo: Baskuli aŭtoŝargajn mallokojn

en: Move Autoload
eo: Movi aŭtoŝargon

en: Remove Autoload
eo: Forigi aŭtoŝargon

en: Enable
eo: Ŝaltita

en: Rearrange Autoloads
eo: Rearanĝi aŭtoŝargojn

en: Can't add autoload:
eo: Ne aldoneblas aŭtoŝargon:

en: %s is an invalid path. File does not exist.
eo: %s estas invalida dosierindiko. Dosiero ne ekzistas.

en: %s is an invalid path. Not in resource path (res://).
eo: %s estas invalida dosierindiko. Ne estas ĉe risurca dosierindiko (res://).

en: Add AutoLoad
eo: Aldoni aŭtoŝargon

en: Path:
eo: Vojo:

en: Node Name:
eo: Nomo de nodo:

en: Global Variable
eo: Malloka variablo

en: Paste Params
eo: Alglui parametroj

en: Updating Scene
eo: Aktualigas la scenon

en: Storing local changes...
eo: Memoras lokajn ŝanĝojn...

en: Updating scene...
eo: Aktualigas la scenon...

en: [empty]
eo: [malplena]

en: [unsaved]
eo: [ne konservis]

en: Please select a base directory first.
eo: Bonvolu elektu bazan dosierujon.

en: Choose a Directory
eo: Elekti dosierujon

en: Create Folder
eo: Krei dosierujon

en: Name:
eo: Nomo:

en: Could not create folder.
eo: Ne povis krei dosierujon.

en: Choose
eo: Elekti

en: Completed with warnings.
eo: Finite kun eraroj.

en: Completed successfully.
eo: Finite sen eraroj.

en: Failed.
eo: Malsukcesis.

en: Storing File:
eo: Memoras dosieron:

en: No export template found at the expected path:
eo: Ne eksporta ŝablono trovis al la atenda dosierindiko:

en: Packing
eo: Pakas

en: Failed to export project files.
eo: Malsukcesis eksporti dosierojn de projekto.

en: Can't open file to read from path "%s".
eo: Ne malfermeblas dosieron por legado el vojo "%s".

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
eo: Cela platformo bezonas 'ETC' teksturan densigon por GLES2. Ebligu 'Import Etc' en projektaj agordoj.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
eo: Cela platformo bezonas 'ETC2' teksturan densigon por GLES3. Ebligu 'Import Etc 2' en projektaj agordoj.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
eo: Cela platformo bezonas 'ETC' teksturan densigon por la retrodefaŭlta pelilo de GLES2.
    Ebligu 'Import Etc' en projektaj agordoj, aŭ malŝalti 'Driver Fallback Enabled'.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings.
eo: Cela platformo bezonas 'PVRTC' teksturan densigon por GLES2. Ebligu 'Import Pvrtc' en projektaj agordoj.

en: Target platform requires 'ETC2' or 'PVRTC' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' or 'Import Pvrtc' in Project Settings.
eo: Cela platformo bezonas 'ETC2' aŭ 'PVRTC' teksturan densigon por GLES3. Ebligu 'Import Etc 2' aŭ 'Import Pvrtc' en projektaj agordoj.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
eo: Cela platformo bezonas 'PVRTC' teksturan densigon por la retrodefaŭlta pelilo de GLES2.
    Ebligu 'Import Pvrtc' en projektaj agordoj, aŭ malŝalti 'Driver Fallback Enabled'.

en: Custom debug template not found.
eo: Propra sencimiga ŝablonon ne trovitis.

en: Custom release template not found.
eo: Propra eldona ŝablono ne trovitis.

en: Prepare Template
eo: Pretigi ŝablonon

en: Template file not found: "%s".
eo: Ŝablona dosiero ne troviĝas: "%s".

en: On 32-bit exports the embedded PCK cannot be bigger than 4 GiB.
eo: Sur 32-bita eksportoj la enigita PCK ne eblas esti pli granda ol 4 GiB.

en: 3D Editor
eo: 3D redaktilo

en: Script Editor
eo: Skriptredaktilo

en: Asset Library
eo: Biblioteko de havaĵoj

en: Scene Tree Editing
eo: Redaktado de scenoarbo

en: Node Dock
eo: Doko de nodo

en: FileSystem Dock
eo: Doko de dosiersistemo

en: Import Dock
eo: Doko de enporto

en: Allows to view and edit 3D scenes.
eo: Permesas vidi kaj redakti 3D-scenojn.

en: Allows to edit scripts using the integrated script editor.
eo: Permesas redakti skriptojn per la integrita skript-redaktilo.

en: Provides built-in access to the Asset Library.
eo: Provizas integritan atingon al la Biblioteko de havaĵoj.

en: Allows editing the node hierarchy in the Scene dock.
eo: Permesas redakti la hierarkion de nodoj en la Sceno-doko.

en: Allows to work with signals and groups of the node selected in the Scene dock.
eo: Permesas labori kun signaloj kaj grupoj de la elektita nodo en sceno-panelo.

en: Allows to browse the local file system via a dedicated dock.
eo: Permesas esplori la lokan dosiersistemon per dediĉita doko.

en: Allows to configure import settings for individual assets. Requires the FileSystem dock to function.
eo: Permesas agordi enportajn agordojn por individuaj havaĵoj. Bezonas ke la doko Dosiersistemo funkcias.

en: (current)
eo: (aktuale)

en: (none)
eo: (nenio)

en: Remove currently selected profile, '%s'? Cannot be undone.
eo: Forigi kurantan elektitan profilon '%s'? Ne malfareblas.

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
eo: Profilo devas esti valida dosiernomo kaj devas ne enhavi '.'

en: Profile with this name already exists.
eo: Profilo kun tia nomo jam ekzistas.

en: (Editor Disabled, Properties Disabled)
eo: (Redaktilo malŝaltita, Atributoj malŝaltitaj)

en: (Properties Disabled)
eo: (Atributoj malŝaltitaj)

en: (Editor Disabled)
eo: (Redaktilo malŝaltita)

en: Class Options:
eo: Agordoj de klaso:

en: Enable Contextual Editor
eo: Ŝalti kuntekstan redaktilon

en: Class Properties:
eo: Atributoj de la klaso:

en: Main Features:
eo: Ĉefa eblaĵoj:

en: Nodes and Classes:
eo: Nodoj kaj klasoj:

en: File '%s' format is invalid, import aborted.
eo: La dosierformo '%s' estas malvalida, enporto ĉesigis.

en: Profile '%s' already exists. Remove it first before importing, import aborted.
eo: Profilo '%s' jam ekzistas. Forigu ĝin antaŭ enporti. Enporto ĉesigis.

en: Error saving profile to path: '%s'.
eo: Eraras konservi profilon al dosierindiko: '%s'.

en: Reset to Default
eo: Rekomencigi al defaŭltoj

en: Current Profile:
eo: Aktuala profilo:

en: Create Profile
eo: Krei profilon

en: Remove Profile
eo: Forigi profilon

en: Available Profiles:
eo: Disponeblaj profiloj:

en: Make Current
eo: Farigi aktuale

en: Import
eo: Enporti

en: Export
eo: Eksporti

en: Configure Selected Profile:
eo: Agordi elektitan profilon:

en: Extra Options:
eo: Pli agordoj:

en: Create or import a profile to edit available classes and properties.
eo: Krei aŭ enporti profilon por redakti disponeblajn klasojn kaj atributojn.

en: New profile name:
eo: Nomo de nova profilo:

en: Godot Feature Profile
eo: Profilo de funkciaro de Godot

en: Import Profile(s)
eo: Enporti profilo(j)n

en: Export Profile
eo: Eksporti profilo(j)n

en: Manage Editor Feature Profiles
eo: Administri profilojn de funkciaro de redaktilo

en: Select Current Folder
eo: Elekti kurantan dosierujon

en: File exists, overwrite?
eo: Dosiero ekzistas, superskribi?

en: Select This Folder
eo: Elekti ĉi tiun dosierujon

en: Copy Path
eo: Kopii dosierindikon

en: Open in File Manager
eo: Malfermi en dosiermastrumilo

en: Show in File Manager
eo: Montri en dosiermastrumilo

en: New Folder...
eo: Nova dosierujo...

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: All Recognized
eo: Ĉiaj rekonaj dosiertipoj

en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosierojn (*)

en: Open a File
eo: Malfermi dosieron

en: Open File(s)
eo: Malfermi dosiero(j)n

en: Open a Directory
eo: Malfermi dosierujon

en: Open a File or Directory
eo: Malfermi dosieron aŭ dosierujon

en: Save
eo: Konservi

en: Save a File
eo: Konservi dosieron

en: Access
eo: Atingo

en: Display Mode
eo: Reĝimo de montro

en: Current Dir
eo: Kuranta dosierujo

en: Current File
eo: Kuranta dosiero

en: Current Path
eo: Kuranta vojo

en: Go Back
eo: Posteniri

en: Go Forward
eo: Antaŭeniri

en: Go Up
eo: Supreniri

en: Toggle Hidden Files
eo: Baskuli kaŝitaj dosieroj

en: Toggle Favorite
eo: Baskuli favorata

en: Toggle Mode
eo: Baskuli reĝimon

en: Focus Path
eo: Fokusi al dosierindiko

en: Move Favorite Up
eo: Suprentiri favoraton

en: Move Favorite Down
eo: Subentiri favoraton

en: Go to previous folder.
eo: Iri al antaŭa dosierujo.

en: Go to next folder.
eo: Iri al sekva dosierujo.

en: Go to parent folder.
eo: Iri al superdosierujo.

en: Refresh files.
eo: Aktualigi dosieroj.

en: (Un)favorite current folder.
eo: (Mal)favoratigi aktualan dosieron.

en: Toggle the visibility of hidden files.
eo: Baskuli videblo de kaŝitaj dosieroj.

en: View items as a grid of thumbnails.
eo: Vidigi elementoj kiel krado de miniaturoj.

en: View items as a list.
eo: Vidigi elementoj kiel listo.

en: Directories & Files:
eo: Dosierujoj kaj dosieroj:

en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: File:
eo: Dosiero:

en: ScanSources
eo: Esplori fontoj

en: There are multiple importers for different types pointing to file %s, import aborted
eo: Estas pluraj enportiloj por malsamaj tipoj almontri dosieron %s, enporto ĉesigis

en: (Re)Importing Assets
eo: (Re)enportas havaĵoj

en: Top
eo: Supro

en: Class:
eo: Klaso:

en: Inherits:
eo: Heredato:

en: Inherited by:
eo: Heredadas de:

en: Online Tutorials
eo: Retaj instruiloj

en: Properties
eo: Atributoj

en: default:
eo: defaŭlto:

en: Theme Properties
eo: Etosaj atributoj

en: Constants
eo: Konstantoj

en: Enumerations
eo: Enumeracioj

en: Property Descriptions
eo: Priskribo de atributoj

en: (value)
eo: (valoro)

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
eo: Estas aktuale ne priskribo por ĉi tiu atributo. Bonvolu helpi nin per [color=$color][url=$url]kontribui unu[/url][/color]!

en: Method Descriptions
eo: Metodaj priskriboj

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
eo: Estas aktuale ne priskribo por ĉi tiu metodo. Bonvolu helpi nin per [color=$color][url=$url]kontribui unu[/url][/color]!

en: Help
eo: Helpo

en: Search Help
eo: Serĉi helpon

en: Case Sensitive
eo: Uskleciva

en: Show Hierarchy
eo: Montri hierarĥion

en: Display All
eo: Vidigi tutan

en: Classes Only
eo: Nur klasoj

en: Methods Only
eo: Nur metodoj

en: Signals Only
eo: Nur signaloj

en: Constants Only
eo: Nur konstantoj

en: Properties Only
eo: Nur atributoj

en: Theme Properties Only
eo: Nur etosaj atributoj

en: Member Type
eo: Tipo de membro

en: Class
eo: Klaso

en: Method
eo: Metodo

en: Signal
eo: Signalo

en: Constant
eo: Konstanto

en: Property
eo: Atributo

en: Theme Property
eo: Etosa atributo

en: Property:
eo: Atributo:

en: Set %s
eo: Agordis %s

en: Set Multiple:
eo: Agordi pluroblan:

en: Output:
eo: Eligo:

en: Copy Selection
eo: Kopii elektaron

en: Clear
eo: Vakigi

en: Clear Output
eo: Vakigi eligon

en: Stop
eo: Halti

en: Start
eo: Komenci

en: Down
eo: Elŝuta

en: Up
eo: Alŝuta

en: Node
eo: Nodo

en: Incoming RPC
eo: Envena RPC

en: Incoming RSET
eo: Envena RSET

en: Outgoing RPC
eo: Elira RPC

en: Outgoing RSET
eo: Elira RSET

en: New Window
eo: Nova Fenestro

en: Unnamed Project
eo: Sennoma projekto

en: Spins when the editor window redraws.
    Update Continuously is enabled, which can increase power usage. Click to disable it.
eo: Rotacius kiam la fenestro de la redaktilo redesegniĝus.
    'Ĝisdatigi konstante' estas ŝaltita, kiu eblas pliiĝi kurentuzado. Alklaku por malŝalti ĝin.

en: Spins when the editor window redraws.
eo: Rotacius kiam la fenestron de la redaktilo redesegniĝi.

en: Imported resources can't be saved.
eo: Enportitaj risurcoj ne povas konservi.

en: OK
eo: Bone

en: Error saving resource!
eo: Eraras konservi risurcon!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
eo: Ĉi tiun risurcon ne konserveblas ĉar ĝi ne apartenas al la redaktita sceno. Unikigu ĝin unue.

en: Save Resource As...
eo: Konservi risurcon kiel...

en: Can't open file for writing:
eo: Ne malfermeblas dosieron por skribi:

en: Requested file format unknown:
eo: Petitan dosierformon nekonas:

en: Error while saving.
eo: Eraro dum la konservado.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
eo: Ne malfermeblas '%s'. La dosiero eble estis movita aŭ forigita.

en: Error while parsing '%s'.
eo: Eraras dum la analizo de '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
eo: Neatenda dosierfino '%s'.

en: Missing '%s' or its dependencies.
eo: '%s' aŭ ĝiaj dependoj forestas.

en: Error while loading '%s'.
eo: Eraro dum ŝarginto de '%s'.

en: Saving Scene
eo: Konservas scenon

en: Analyzing
eo: Analizas

en: Creating Thumbnail
eo: Kreas bildeton

en: This operation can't be done without a tree root.
eo: Ĉi tiu operacio ne farigeblas sen arbradiko.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
eo: Tiun ĉi scenon ne konserveblas ĉar estas enmeto de cikla ekzemplado.
    Bonvolu solvi ĝin kaj poste provu rekonservi.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
eo: Ne eble konservi scenon. Verŝajne dependoj (ekzemploj aŭ heredito) ne verigus.

en: Save All Scenes
eo: Konservi ĉiujn scenojn

en: Can't overwrite scene that is still open!
eo: Ne eble anstataŭigas scenon ke estas ankoraŭ malferma!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
eo: Ne eble ŝargas MeshLibrary por la kunfando!

en: Error saving MeshLibrary!
eo: Eraras konservi MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
eo: Ne eble ŝargas TileSet por la kunfando!

en: Error saving TileSet!
eo: Eraras konservi TileSet!

en: An error occurred while trying to save the editor layout.
    Make sure the editor's user data path is writable.
eo: Eraro okazis dum provas konservi la aranĝon de la redaktilon.
    Verigu la uzantan datumvojon de la redaktilo esti skribebla.

en: Default editor layout overridden.
    To restore the Default layout to its base settings, use the Delete Layout option and delete the Default layout.
eo: Defaŭlta redaktila aranĝo transpasiĝis.
    Por restaŭri la defaŭltan aranĝon al ĝiaj bazaj agordoj, uzu la opcion "Forigi aranĝon" kontraŭ la defaŭlta aranĝo.

en: Layout name not found!
eo: Nomon de aranĝo ne trovis!

en: Restored the Default layout to its base settings.
eo: Restaŭris la defaŭltan aranĝon al ĝiaj bazaj agordoj.

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
eo: Tiu ĉi risurco apartenas enportitan scenon, do ĝi estas ne redaktebla.
    Bonvolu legi la dokumentaron rilate enportecon de scenoj por pli bone komprenu ĉi tiun laborfluon.

en: This resource belongs to a scene that was instanced or inherited.
    Changes to it won't be kept when saving the current scene.
eo: Tiu ĉi risurco apartenas ekzemplitan aŭ hereditan scenon.
    Ŝanĝoj al ĝi ne teniĝos kiam konservi la aktualan scenon.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
eo: Tiu ĉi risurco enportiĝis, do ĝi ne estas redaktebla. Ŝanĝu ĝiajn agordojn en la enporta panelo kaj poste reenportu.

en: This scene was imported, so changes to it won't be kept.
    Instancing it or inheriting will allow making changes to it.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
eo: Tiu ĉi sceno enportiĝis, do ŝanĝoj al ĝi ne teniĝos.
    Ekzempli ĝin aŭ heredi permesigos ŝanĝojn al ĝi.
    Bonvolu legi la dokumentaron rilate enportecon de scenoj por pli bone komprenu ĉi tiun laborfluon.

en: This is a remote object, so changes to it won't be kept.
    Please read the documentation relevant to debugging to better understand this workflow.
eo: Tio ĉi estas fora objekto, do ŝanĝoj al ĝi ne teniĝos.
    Bonvolu legi la dokumentaron rilate sencimigon por pli bone komprenu ĉi tiun laborfluon.

en: There is no defined scene to run.
eo: Estas ne definita sceno por ruli.

en: Save scene before running...
eo: Konservu scenon antaŭ ruloto...

en: Could not start subprocess!
eo: Ne eble komencas subprocezon!

en: Open Scene
eo: Malfermi scenon

en: Open Base Scene
eo: Malfermi scenon de bazo

en: Quick Open...
eo: Rapide malfermi...

en: Quick Open Scene...
eo: Rapide malfermi scenon...

en: Quick Open Script...
eo: Rapide malfermi skripton...

en: Save & Close
eo: Konservi kaj fermi

en: Save changes to '%s' before closing?
eo: Konservi ŝanĝojn al '%s' antaŭ fermo?

en: The current scene has no root node, but %d modified external resource(s) were saved anyway.
eo: La aktula sceno havas ne radika nodo, sed %d modifita(j) ekstera(j) risurco(j) konserviĝis iel.

en: A root node is required to save the scene. You can add a root node using the Scene tree dock.
eo: Radikan nodon bezonas por konservi la scenon. Vi eblas aldoni radikan nodon per la Scenoarbo-doko.

en: Save Scene As...
eo: Konservi sceno kiel...

en: This operation can't be done without a scene.
eo: Ĉi tian operacion ne povas fari sen sceno.

en: Export Mesh Library
eo: Eksporti bibliotekon de maŝoj

en: This operation can't be done without a root node.
eo: Ĉi tian operacion ne povas fari sen radika nodo.

en: Export Tile Set
eo: Eksporti kahelaron

en: This operation can't be done without a selected node.
eo: Ĉi tiun operacion ne ebla fari sen elektita nodo.

en: Current scene not saved. Open anyway?
eo: Nuna sceno ne estas konservita. Malfermi ĉuikaze?

en: Can't undo while mouse buttons are pressed.
eo: Ne povu malfari dum musbutonoj estas premitaj.

en: Can't reload a scene that was never saved.
eo: Ne povas reŝarĝi scenon, kiu konservis neniam.

en: Reload Saved Scene
eo: Reŝargi konservitan scenon

en: The current scene has unsaved changes.
    Reload the saved scene anyway? This action cannot be undone.
eo: La aktuala sceno havas malkonservitajn ŝanĝojn.
    Reŝargi la konservitan scenon spite? Tiu ĉi ago ne estas malfarebla.

en: Quick Run Scene...
eo: Rapida Ruli scenon...

en: Quit
eo: Foriri

en: Yes
eo: Jes

en: Exit the editor?
eo: Eliri la editilo?

en: Open Project Manager?
eo: Malfermi projekton mastrumilon?

en: Save & Quit
eo: Konservi kaj foriri

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
eo: Konservi ŝanĝojn al la jena(j) sceno(j) antaŭ foriri?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
eo: Konservi ŝanĝojn al la jena(j) sceno(j) antaŭ malfermi projektan mastrumilon?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
eo: Tia ĉi opcio estas evitinda. Statoj en kiu bezonus ĝisdatigo nun konsideras kiel cimo. Bonvolu raporti.

en: Pick a Main Scene
eo: Elektu ĉefan scenon

en: Close Scene
eo: Fermi scenon

en: Reopen Closed Scene
eo: Remalfermi ferman scenon

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
eo: Ne eblas enŝalti kromprogramon ĉe: '%s' analizo de agordaro ne sukcesis.

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
eo: Ne eblas trovi skriptan kampon por kromprogramo ĉe: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
eo: Ne eblas ŝargi kromprograman skripton el dosierindiko: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
eo: Ne eblas ŝargi kromprograman skripton el dosierindinko: '%s'. Povas esti pro koda eraro en tiu skripto.
    Malŝaltas la kromprogramon ĉe '%s' por malebligi pli erarojn.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
eo: Ne eblas ŝargi kromprograman skripton ĉe dosierindiko: '%s'. Baza tipo ne estas EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
eo: Ne eblas ŝargi kromprograman skripton ĉe dosierindiko: '%s'. Skripto ne estas en ila reĝimo.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
eo: Sceno '%s' aŭtomate enportiĝis, do ĝin ne eblas modifi.
    Por ŝanĝi ĝin, povas krei novan hereditan scenon.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
eo: Eraro dum ŝargi la scenon, ĝi devas esti interne la dosierindikon de projekton. Uzu 'Enporti' por malfermi la scenon, kiam konservu ĝin interne al la dosierindiko de projekto.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
eo: Sceno '%s' havas rompitajn dependojn:

en: Clear Recent Scenes
eo: Vakigi lastajn scenojn

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
eo: Ne ĉefa sceno definiĝis iam, elekti unu?
    Vi povas ŝanĝi ĝin poste en "Projektaj agordoj" en la 'apliko' kategorio.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
eo: Elektita sceno '%s' ekzisitas, elekti validan unuon?
    Vi povas ŝanĝi ĝin poste en "Projektaj agordoj" en la 'apliko' kategorio.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
eo: Elektita sceno '%s' ne estas scena dosiero, elekti validan unuon?
    Vi povas ŝanĝi ĝin poste en "Projektaj agordoj" en la 'apliko' kategorio.

en: Save Layout
eo: Konservi aranĝon

en: Delete Layout
eo: Forigi aranĝon

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Show in FileSystem
eo: Montri en dosiersistemo

en: Play This Scene
eo: Ludi ĉi tiun scenon

en: Close Tab
eo: Fermi langeton

en: Undo Close Tab
eo: Malfari ferminton de la langeto

en: Close Other Tabs
eo: Fermi aliajn langetojn

en: Close Tabs to the Right
eo: Fermi langetojn dekstre

en: Close All Tabs
eo: Fermi ĉiu langetojn

en: Switch Scene Tab
eo: Interŝanĝi langeton de sceno

en: %d more files or folders
eo: %d plu dosiero(j) aŭ dosierujo(j)

en: %d more folders
eo: %d plu dosierujo(j)

en: %d more files
eo: %d plu dosiero(j)

en: Output
eo: Eligo

en: Update Continuously
eo: Ĝisdatigi kontinue

en: Inspector
eo: Inspektoro

en: Default Property Name Style
eo: Defaŭlta stilo de eca nomo

en: Version Control
eo: Versikontrolo

en: Dock Position
eo: Pozicio de doko

en: Distraction Free Mode
eo: Sendistra reĝimo

en: Toggle distraction-free mode.
eo: Baskuli sendistran reĝimon.

en: Add a new scene.
eo: Aldoni novan scenon.

en: Scene
eo: Sceno

en: Go to previously opened scene.
eo: Iri al antaŭe malfermitan scenon.

en: Copy Text
eo: Kopii la tekston

en: Next tab
eo: Posta tabo

en: Previous tab
eo: Antaŭa tabo

en: Filter Files...
eo: Filtri dosierojn...

en: Operations with scene files.
eo: Operacioj kun scenaj dosieroj.

en: New Scene
eo: Nova sceno

en: New Inherited Scene...
eo: Nova heredita sceno...

en: Open Scene...
eo: Malfermi scenon...

en: Open Recent
eo: Malfermi lastaj

en: Save Scene
eo: Konservi scenon

en: Convert To...
eo: Konverti al...

en: MeshLibrary...
eo: Maŝo biblioteko...

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
eo: Diversa projekto aŭ tut-scenaj iloj.

en: Project
eo: Projekto

en: Project Settings...
eo: Projektaj agordoj...

en: Set Up Version Control
eo: Agordi versikontrolon

en: Shut Down Version Control
eo: Finigi versitenan sistemon

en: Export...
eo: Eksporti...

en: Install Android Build Template...
eo: Instali Androidan muntadan ŝablonon...

en: Tools
eo: Iloj

en: Orphan Resource Explorer...
eo: Eksplorilo de orfaj risurcoj...

en: Reload Current Project
eo: Renomi aktualan projekton

en: Quit to Project List
eo: Foriri al projekta listo

en: Deploy with Remote Debug
eo: Disponigii kun defora sencimigo

en: When this option is enabled, using one-click deploy will make the executable attempt to connect to this computer's IP so the running project can be debugged.
    This option is intended to be used for remote debugging (typically with a mobile device).
    You don't need to enable it to use the GDScript debugger locally.
eo: Kiam ĉi tiu opcio ŝaltus, uzado de unu-alklaka disponigo igos la komandodosieron provus konekti al la IP-adreso de ĉi tiu komputilo por ke la rulata projekto eblus sencimigi.
    Ĉi tiu opcio destiniĝas por fora sencimigado (tipe kun portebla aparato).
    Vi ne devas ŝalti ĝin por uzi la GDScript-sencimigilon loke.

en: Small Deploy with Network Filesystem
eo: Malgranda disponigo kun reta dosiersistemo

en: When this option is enabled, using one-click deploy for Android will only export an executable without the project data.
    The filesystem will be provided from the project by the editor over the network.
    On Android, deploying will use the USB cable for faster performance. This option speeds up testing for projects with large assets.
eo: Kiam ĉi tiun agordon ŝaltus, uzado de unu-alklaka disponigo por Android nur eksportos komandodosieron sen la datumoj de projekto.
    La dosiersistemo proviziĝos el la projekto per la redaktilo per la reto.
    Per Android, disponigado uzos la USB-kablon por pli rapida rendimento. Ĉi tiu opcio rapidigas testadon por projektoj kun grandaj havaĵoj.

en: Visible Collision Shapes
eo: Videblaj koliziaj formoj

en: When this option is enabled, collision shapes and raycast nodes (for 2D and 3D) will be visible in the running project.
eo: Kiam ĉi tia opcio ŝaltus, koliziaj formoj kaj radĵetaj nodoj (por 2D kaj 3D) estos videblaj en la rula projekto.

en: Visible Navigation
eo: Videbla navigacio

en: When this option is enabled, navigation meshes and polygons will be visible in the running project.
eo: Kiam ĉi tiu opcio ŝaltus, navigaciaj maŝoj kaj plurlateroj estos videblaj en la rula projekto.

en: Synchronize Scene Changes
eo: Sinkronigi ŝanĝojn en sceno

en: When this option is enabled, any changes made to the scene in the editor will be replicated in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
eo: Kiam ĉi tiu opcio ŝaltus, iuj ŝanĝoj ke faris al la scenon en la redaktilo replikos en la rula projekto.
    Kiam uzantus fore en aparato, tiu estas pli efika kiam la reta dosiersistema opcio estas ŝaltita.

en: Synchronize Script Changes
eo: Sinkronigi ŝanĝojn en skripto

en: Editor Settings...
eo: Agordoj de la redaktilo...

en: Editor Layout
eo: Aranĝo de la redaktilo

en: Take Screenshot
eo: Ekranfoti

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
eo: Ekrankopioj estas konservintaj en la datumaj/agordaj dosierujo de la redaktilo.

en: Toggle Fullscreen
eo: Baskuli plenekranon

en: Open Editor Data/Settings Folder
eo: Malfermi datumajn/agordajn dosierujon de la redaktilo

en: Open Editor Data Folder
eo: Malfermi datumajn dosierujon de la redaktilo

en: Open Editor Settings Folder
eo: Malfermi agordajn dosierujon de la redaktilo

en: Manage Editor Features...
eo: Mastrumi eblecojn de la redaktilo...

en: Manage Export Templates...
eo: Mastrumi eksportaj ŝablonoj...

en: Report a Bug
eo: Raporti cimon

en: Send Docs Feedback
eo: Sendi rimarkojn pri la dokumentaro

en: Community
eo: Komunumo

en: Support Godot Development
eo: Subteni Godot ellaboradon

en: Play the project.
eo: Ludi la projekton.

en: Play
eo: Ludi

en: Pause the scene execution for debugging.
eo: Paŭzi la plenumon de la sceno por sencimigo.

en: Pause Scene
eo: Paŭzi scenon

en: Stop the scene.
eo: Halti la scenon.

en: Play the edited scene.
eo: Ludi la redaktantan scenon.

en: Play Scene
eo: Ludi scenon

en: Play custom scene
eo: Ludi laŭmendan scenon

en: Play Custom Scene
eo: Ludi laŭmendan scenon

en: Changing the video driver requires restarting the editor.
eo: Por ŝanĝo de videopelilo, necesas restarto de redaktilo.

en: Save & Restart
eo: Konservi kaj rekomenci

en: Hide Update Spinner
eo: Kaŝi la ĝisdatan indikilon

en: FileSystem
eo: Dosiersistemo

en: Expand Bottom Panel
eo: Etendi suban panelon

en: Don't Save
eo: Ne konservi

en: Select android sources file
eo: Elekti Android dosieron de risurcoj

en: Import Templates From ZIP File
eo: Enporti ŝablonojn el ZIP-a dosiero

en: Export Library
eo: Eksporti bibliotekon

en: Merge With Existing
eo: Kunfandi kun ekzistanta

en: Open & Run a Script
eo: Malfermi & ruli skripto

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
eo: La jenaj dosieroj estas pli novaj sur disko.
    Kian agon fari?

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Resave
eo: Rekonservi

en: New Inherited
eo: Nova heredita

en: Load Errors
eo: Ŝargaj eraroj

en: Select
eo: Elekti

en: Select Current
eo: Elekti kurantan

en: Open 2D Editor
eo: Malfermi 2D-an redaktilon

en: Open 3D Editor
eo: Malfermi 3D-an redaktilon

en: Open Script Editor
eo: Malfermi la redaktilon de skripto

en: Open Asset Library
eo: Malfermi bibliotekon de havaĵo

en: Open the next Editor
eo: Malfermi la postan redaktilon

en: Open the previous Editor
eo: Malfermi la antaŭan redaktilon

en: Warning!
eo: Avert!

en: No sub-resources found.
eo: Ne sub-risurcojn trovis.

en: Creating Mesh Previews
eo: Kreas antaŭvidojn de maŝoj

en: Thumbnail...
eo: Bildeto...

en: Edit Plugin
eo: Redakti kromprogramon

en: Installed Plugins:
eo: Instalitaj kromprogramoj:

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Version
eo: Versio

en: Measure:
eo: Mezuro:

en: Frame %
eo: Kadro %

en: Physics Frame %
eo: Fiziko-kadro %

en: Inclusive
eo: Inkluziva

en: Self
eo: Memo

en: Frame #:
eo: Kadro #:

en: Calls
eo: Alvokoj

en: Debugger
eo: Sencimigilo

en: Edit Text:
eo: Redakti tekston:

en: On
eo: Ŝaltita

en: Layer
eo: Tavolo

en: Bit %d, value %d
eo: Bito %d, valoro %d

en: [Empty]
eo: [Malplena]

en: Assign...
eo: Asigni...

en: Invalid RID
eo: Malvalida RID

en: Can't create a ViewportTexture on resources saved as a file.
    Resource needs to belong to a scene.
eo: Ne eblas krei ViewportTexture por risurcoj konservite kiel dosiero.
    Risurco devas aparteni scenon.

en: Can't create a ViewportTexture on this resource because it's not set as local to scene.
    Please switch on the 'local to scene' property on it (and all resources containing it up to a node).
eo: Ne eblas krei ViewportTexture por tiu risurco ĉar ĝi ne agordas esti loke al sceno.
    Bonvolu ŝalti la 'loke al sceno' atributon por ĝi (kaj ĉiaj risurcoj kiu enhavas ĝin, rekursie al nodo).

en: Pick a Viewport
eo: Elekti Viewport

en: Selected node is not a Viewport!
eo: Elektinta nodo ne estas Viewport!

en: Size:
eo: Grando

en: Page:
eo: Paĝo

en: Remove Item
eo: Forigi elementon

en: New Key:
eo: Nova ŝlosilo:

en: New Value:
eo: Nova valoro:

en: Add Key/Value Pair
eo: Aldoni ŝlosilo/valoro paro

en: The selected resource (%s) does not match any type expected for this property (%s).
eo: La elektinta risurco (%s) ne kongruas ian atenditan tipon por ĉi tiu atributo (%s).

en: Make Unique
eo: Farigi unikan

en: Paste
eo: Alglui

en: New %s
eo: Nova %s

en: New Script
eo: Nova skripto

en: Extend Script
eo: Etendi skripton

en: Script Owner
eo: Posedanto de scenaro

en: No runnable export preset found for this platform.
    Please add a runnable preset in the Export menu or define an existing preset as runnable.
eo: Ne rulebla eksporta antaŭagordo troviĝis por ĉi tiu platformo.
    Bonvolu aldoni ruleblan antaŭagordon per la Eksporto menuo aŭ defini ekzistantan antaŭagordon kiel rulebla.

en: Write your logic in the _run() method.
eo: Skribu vian logikon en la _run() metodo.

en: There is an edited scene already.
eo: Estas redaktanta sceno jam.

en: Couldn't instance script:
eo: Ne eblis ekzempli skripton:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
eo: Ĉu vi forgesis la ŝlosilvorton 'tool'?

en: Couldn't run script:
eo: Ne povis ruli skripto:

en: Did you forget the '_run' method?
eo: Ĉu vi forgesis la '_run' metodo?

en: Preset
eo: Antaŭagordo

en: Autoscan Project Path
eo: Vojo de projektaj aŭtoskano

en: Default Project Path
eo: Projekta vojo defaŭlte

en: Thumbnail Size
eo: Grando de miniaturoj

en: Show Line Numbers
eo: Aperigi numeroj de literĉenoj

en: Line Numbers Zero Padded
eo: Numeroj de literĉenoj kun nulaj plenigiloj

en: Preview Size
eo: Grando de antaŭrigardo

en: Primary Grid Steps
eo: Bazaj paŝoj de krado

en: Grid Size
eo: Grando de krado

en: Bone Selected Color
eo: Koloro de elektita osto

en: Bone Outline Size
eo: Grando de osta konturo

en: Save Before Running
eo: Konservi antaŭ lanĉo

en: Remote Host
eo: Fora retnodo

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Project Manager
eo: Mastrumilo de Projektoj

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Sorting Order
eo: Ordo de disspecigo

en: String Color
eo: Koloro de literĉeno

en: Line Number Color
eo: Koloro de lineaj numeroj

en: Safe Line Number Color
eo: Koloro de senriskaj lineaj je numeroj

en: Function Color
eo: Koloro de funkcio

en: Select Node(s) to Import
eo: Elektu nodo(j)n por importado

en: Browse
eo: Foliumi

en: Scene Path:
eo: Scena dosierindiko:

en: Import From Node:
eo: Enporti el nodo:

en: Error requesting URL:
eo: Eraro dum demandi la URL:

en: Request failed.
eo: Peto eraris.

en: Cannot remove temporary file:
eo: Ne eblas forigi provizoran dosieron:

en: Templates installation failed.
    The problematic templates archives can be found at '%s'.
eo: Instalado de ŝablonoj eraris.
    La arkivoj de problemaj ŝablonoj eble troviĝas ĉe '%s'.

en: Error getting the list of mirrors.
eo: Eraro dum ricevo de la listo de speguloj.

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
eo: Ne elŝutaj ligiloj troviĝis por ĉi tiu versio. Direkta elŝuto estas nur disponebla por oficaj eldonoj.

en: Disconnected
eo: Malkonektis

en: Resolving
eo: Adrestrovas

en: Can't Resolve
eo: Ne eblas adrestrovi

en: Connecting...
eo: Konektas...

en: Can't Connect
eo: Ne eblas konekti

en: Connected
eo: Konektis

en: Requesting...
eo: Demandas...

en: Downloading
eo: Elŝutas

en: Connection Error
eo: Konekta eraro

en: SSL Handshake Error
eo: SSL-kvitanca eraro

en: Extracting Export Templates
eo: Ekstraktas eksportajn ŝablonojn

en: Importing:
eo: Enportas:

en: Uncompressing Android Build Sources
eo: Malkompaktigas kompilajn fontkodojn por Android

en: Export Template Manager
eo: Mastrumilo de eksportaj ŝablonoj

en: Current Version:
eo: Aktuala versio:

en: Uninstall
eo: Malinstali

en: Official export templates aren't available for development builds.
eo: Oficaj eksportaj ŝablonoj estas ne haveblaj por programistaj muntoj.

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Select Template File
eo: Elekti ŝablonan dosieron

en: Godot Export Templates
eo: Eksportajn ŝablonojn de Godot

en: Favorites
eo: Favoritaj

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
eo: Stato: Enporto de dosiero eraris. Bonvolu ripari dosieron kaj reenporti permane.

en: Importing has been disabled for this file, so it can't be opened for editing.
eo: Enportadon malŝaltis por ĉi tiu dosiero, do ĝin ne eblas malfermi por redakto.

en: Cannot move/rename resources root.
eo: Ne eblas movi/renomi risurcan radikon.

en: Error moving:
eo: Eraro dum movado de:

en: Error duplicating:
eo: Eraro dum duplikati:

en: Unable to update dependencies:
eo: Ne eblas ĝisdatigi dependojn:

en: No name provided.
eo: Ne nomon provizis.

en: Provided name contains invalid characters.
eo: Provizita nomo enhavas malvalidajn signojn.

en: A file or folder with this name already exists.
eo: Dosiero aŭ dosierujo kun ĉi tiu nomo jam ekzistas.

en: Name contains invalid characters.
eo: Nomo enhavas malvalidajn signojn.

en: The following files or folders conflict with items in the target location '%s':
    
    %s
    
    Do you wish to overwrite them?
eo: La jenaj dosieroj aŭ dosierujoj konfliktas kun elementoj en la cela loko '%s':
    
    %s
    
    Ĉu vi volas anstataŭigi ilin?

en: Renaming file:
eo: Renomas dosieron:

en: Renaming folder:
eo: Renomas dosierujon:

en: Duplicating file:
eo: Duplikatas dosieron:

en: Duplicating folder:
eo: Duplikatas dosierujon:

en: New Inherited Scene
eo: Nova heredita sceno

en: Set As Main Scene
eo: Defini kiel ĉefan scenon

en: Open Scenes
eo: Malfermi scenojn

en: Instance
eo: Ekzemplodoni

en: Add to Favorites
eo: Aldoni al favoritaj

en: Remove from Favorites
eo: Forigi el favoritaj

en: Edit Dependencies...
eo: Redakti dependojn...

en: View Owners...
eo: Vidi posedojn...

en: Move To...
eo: Movi al...

en: New Scene...
eo: Nova sceno...

en: New Script...
eo: Nova skripto...

en: New Resource...
eo: Nova risurco...

en: Expand All
eo: Etendi tuton

en: Collapse All
eo: Maletendi tuton

en: Duplicate...
eo: Duobligi...

en: Rename...
eo: Renomi...

en: Previous Folder/File
eo: Antaŭa dosierujo/dosiero

en: Next Folder/File
eo: Posta dosierujo/dosiero

en: Re-Scan Filesystem
eo: Reesplori dosiersistemon

en: Toggle Split Mode
eo: Baskuli dividan reĝimon

en: Search files
eo: Serĉi dosierojn

en: Scanning Files,
    Please Wait...
eo: Skanas dosierojn,
    Bonvolu atendi...

en: Move
eo: Movi

en: Rename
eo: Renomi

en: Overwrite
eo: Superskribi

en: Create Scene
eo: Krei scenon

en: Create Script
eo: Krei skripton

en: Find in Files
eo: Trovi en dosierojn

en: Find:
eo: Trovi:

en: Replace:
eo: Anstataŭigo:

en: Folder:
eo: Dosierujo:

en: Filters:
eo: Filtriloj:

en: Include the files with the following extensions. Add or remove them in ProjectSettings.
eo: Anigu la dosierojn kun la jenajn sufiksojn. Aldonu aŭ viŝi ilin en Projekto agordoj.

en: Find...
eo: Trovi...

en: Replace...
eo: Anstataŭigi...

en: Searching...
eo: Serĉas...

en: %d match in %d file.
eo: %d rekono en %d dosiero.

en: %d matches in %d file.
eo: %d rekonoj en %d dosiero.

en: %d matches in %d files.
eo: %d rekonoj en %d dosieroj.

en: Add to Group
eo: Aldoni al grupo

en: Remove from Group
eo: Forigi el grupo

en: Group name already exists.
eo: Grupa nomo jam ekzistas.

en: Invalid group name.
eo: Nevalida grupa nomo.

en: Rename Group
eo: Renomi grupon

en: Delete Group
eo: Viŝi grupon

en: Groups
eo: Grupoj

en: Nodes Not in Group
eo: Nodoj ne en grupo

en: Filter nodes
eo: Filtri nodojn

en: Nodes in Group
eo: Nodoj en grupo

en: Empty groups will be automatically removed.
eo: Malplenajn grupojn viŝos aŭtomate.

en: Group Editor
eo: Grupredaktilo

en: Manage Groups
eo: Agordi grupojn

en: Import as Single Scene
eo: Enporti kiel unuopa sceno

en: Import with Separate Animations
eo: Enporti kun aparta movbildoj

en: Import with Separate Materials
eo: Enporti kun aparta materialoj

en: Import with Separate Objects
eo: Enporti kun aparta objektoj

en: Import with Separate Objects+Materials
eo: Enporti kun aparta objektoj+materialoj

en: Import with Separate Objects+Animations
eo: Enporti kun aparta objektoj+movbildoj

en: Import with Separate Materials+Animations
eo: Enporti kun aparta materialoj+movbildoj

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
eo: Enporti kun aparta objektoj+materialoj+movbildoj

en: Import as Multiple Scenes
eo: Enporti kiel multoblaj scenoj

en: Import as Multiple Scenes+Materials
eo: Enporti kiel multoblaj scenoj+materialoj

en: Import Scene
eo: Enporti scenon

en: Importing Scene...
eo: Enportas scenon...

en: Generating Lightmaps
eo: Naskas lummapojn

en: Running Custom Script...
eo: Rulas propran skripton...

en: Couldn't load post-import script:
eo: Ne elbe ŝargis la post-enportan skripton:

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
eo: Nevalida/rompita skripto por post-enporto (ekzamenu konzolon):

en: Error running post-import script:
eo: Eraro dum ruli post-enportan skripton:

en: Did you return a Node-derived object in the `post_import()` method?
eo: Ĉu vi revenis Nodo-devenitan objekton en la metodo `post_import()`?

en: Saving...
eo: Konservas...

en: Select Importer
eo: Elektu enportilon

en: Importer:
eo: Enportilo:

en: Reset to Defaults
eo: Rekomencigi al defaŭltoj

en: Keep File (No Import)
eo: Konservi dosieron (ne enporto)

en: Set as Default for '%s'
eo: Agordi kiel defaŭlton por '%s'

en: Clear Default for '%s'
eo: Vakigi defaŭlton por '%s'

en: Reimport
eo: Reenporti

en: Import As:
eo: Enporti kiel:

en: Save Scenes, Re-Import, and Restart
eo: Konservi scenojn, reenporti, kaj rekomenci

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
eo: Ŝanĝado de la tipo de enportita dosiero postulas redaktilan rekomencon.

en: Failed to load resource.
eo: Ne eblas ŝargi risurcon.

en: Make Sub-Resources Unique
eo: Subrisurcojn unikigi

en: Create a new resource in memory and edit it.
eo: Krei novan risurcon en memoro kaj redakti ĝin.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
eo: Ŝargi ekzistantan risurcon el disko kaj redakti ĝin.

en: Save the currently edited resource.
eo: Konservi la aktuale redaktantan risurcon.

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Copy Resource
eo: Kopii risurcon

en: Go to the previous edited object in history.
eo: Iri al la antaŭe redaktinta objekto en historio.

en: Go to the next edited object in history.
eo: Iri al la poste redaktinta objekto en historio.

en: History of recently edited objects.
eo: Historio de lastatempe redaktintaj objektoj.

en: Open Documentation
eo: Malfermi dokumentaron

en: Filter properties
eo: Filtri atributojn

en: Changes may be lost!
eo: Ŝanĝoj eble perdiĝos!

en: MultiNode Set
eo: Aro de plur-nodo

en: Select a single node to edit its signals and groups.
eo: Elektu unu nodon por redakti ĝiajn signalojn kaj grupojn.

en: Edit a Plugin
eo: Redakti kromprogramon

en: Create a Plugin
eo: Krei kromprogramon

en: Plugin Name:
eo: Nomo de kromprogramon:

en: Subfolder:
eo: Subdosierujo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Version:
eo: Versio:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Script Name:
eo: Nomo de skripto:

en: Activate now?
eo: Aktivigi nun?

en: Create Polygon
eo: Krei plurlateron

en: Create points.
eo: Krei punktojn.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
eo: Redakti punktojn.
    Maldekstra musbutono: Movi punkton
    Dekstra musbutono: Forigi punkton

en: Erase points.
eo: Forigi punktojn.

en: Edit Polygon
eo: Redakti plurlateron

en: Insert Point
eo: Enmeti punkton

en: Edit Polygon (Remove Point)
eo: Redakti plurlateron (forigi punkton)

en: Remove Polygon And Point
eo: Forigi plurlateron kaj punkton

en: Add Animation
eo: Aldoni animacion

en: Add %s
eo: Aldoni %s

en: Load...
eo: Ŝargi...

en: Move Node Point
eo: Movi punkton de nodo

en: Change BlendSpace1D Limits
eo: Ŝanĝi limojn de BlendSpace1D

en: Change BlendSpace1D Labels
eo: Ŝanĝi etikedojn de BlendSpace1D

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
eo: Tiun ĉi tipon de nodo ne eblas uzi. Nur radikaj nodoj estas permesitaj.

en: Add Node Point
eo: Aldoni punkton de nodo

en: Add Animation Point
eo: Aldoni punkton de animacio

en: Remove BlendSpace1D Point
eo: Forigi punkton de BlendSpace1D

en: Move BlendSpace1D Node Point
eo: Movi punkton de BlendSpace1D

en: AnimationTree is inactive.
    Activate to enable playback, check node warnings if activation fails.
eo: AnimationTree estas neaktiva.
    Aktivigu por ŝalti reproduktado, ekzamenu avertojn de nodo se aktivigo erarus.

en: Set the blending position within the space
eo: Difini la miksan pozicion en la spaco

en: Select and move points, create points with RMB.
eo: Elekti kaj movi punktojn, krei punktojn per dekstra musbutono.

en: Enable snap and show grid.
eo: Ŝalti kradokapton kaj vidi kradon.

en: Point
eo: Punkto

en: Open Editor
eo: Malfermi la redaktilon

en: Open Animation Node
eo: Malfermi animacian nodon

en: Triangle already exists.
eo: Triangulo jam ekzistas.

en: Add Triangle
eo: Aldoni triangulon

en: Change BlendSpace2D Limits
eo: Ŝanĝi limojn de BlendSpace2D

en: Change BlendSpace2D Labels
eo: Ŝanĝi etikedojn de BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Point
eo: Forigi punktojn de BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Triangle
eo: Forigi triangulojn de BlendSpace2D

en: BlendSpace2D does not belong to an AnimationTree node.
eo: BlendSpace2D ne apartenas AnimationTree-an nodon.

en: No triangles exist, so no blending can take place.
eo: Ne trianguloj ekzistas, do miksado ne eblas.

en: Toggle Auto Triangles
eo: Baskuli aŭtomatajn triangulojn

en: Create triangles by connecting points.
eo: Krei triangulojn per konekti punktojn.

en: Erase points and triangles.
eo: Forigi punktojn kaj triangulojn.

en: Generate blend triangles automatically (instead of manually)
eo: Generi miksajn triangulojn aŭtomate (anstataŭ permane)

en: Blend:
eo: Mikso:

en: Edit Filters
eo: Redakti filtrojn

en: Output node can't be added to the blend tree.
eo: Ne eblas aldoni eligan nodon al la miksan arbon.

en: Add Node to BlendTree
eo: Aldoni nodon al BlendTree

en: Node Moved
eo: Nodo moviĝis

en: Unable to connect, port may be in use or connection may be invalid.
eo: Ne eblas konekti, pordo povas esti en uzo aŭ konekto povas esti nevalida.

en: Nodes Connected
eo: Nodoj konektiĝis

en: Nodes Disconnected
eo: Nodoj malkonektiĝis

en: Set Animation
eo: Difini animacion

en: Delete Node
eo: Forigi nodon

en: Delete Node(s)
eo: Forigi nodo(j)n

en: Toggle Filter On/Off
eo: Ŝalti/malŝalti filtron

en: Change Filter
eo: Ŝanĝi filtron

en: No animation player set, so unable to retrieve track names.
eo: Ne animacian ludilon difinas, do ne eblas ricevi nomojn de trakoj.

en: Player path set is invalid, so unable to retrieve track names.
eo: Vojaro de ludilo estas nevalida, do ne eblas ricevi nomojn de trakoj.

en: Animation player has no valid root node path, so unable to retrieve track names.
eo: Animacia ludilo ne havas valida radika nodo-vojo, do ne eblas ricevi nomojn de trakoj.

en: Node Renamed
eo: Nodo renomiĝis

en: Add Node...
eo: Aldoni nodon...

en: Edit Filtered Tracks:
eo: Redakti filtritajn trakojn:

en: Enable Filtering
eo: Ŝalti filtradon

en: New Animation Name:
eo: Nomo de nova animacio:

en: New Anim
eo: Nova animacio

en: Create New Animation
eo: Krei novan animacion

en: Change Animation Name:
eo: Ŝanĝi nomon de animacio:

en: Delete Animation?
eo: Forigi animacion?

en: Remove Animation
eo: Forigi animacion

en: Invalid animation name!
eo: Nevalida nomo de animacio!

en: Animation name already exists!
eo: Nomo de animacio jam ekzistas!

en: Duplicate Animation
eo: Duplikati animacion

en: Blend Next Changed
eo: Mikso sekvo ŝanĝiĝis

en: Change Blend Time
eo: Ŝanĝi tempon de mikso

en: Load Animation
eo: Ŝargi animacion

en: No animation resource on clipboard!
eo: Ne animacia risurco en tondujo!

en: Pasted Animation
eo: Algluis animacion

en: Paste Animation
eo: Alglui animacion

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
eo: Ludi elektitan animacion retre el aktuala pozicio. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
eo: Ludi elektitan animacion retre el fino. (Majuskliga klavo+A)

en: Stop animation playback. (S)
eo: Halti reproduktadon de animacio. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
eo: Ludi elektitan animacion el komenco. (Majuskliga klavo+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
eo: Ludi elektitan animacion el aktuala pozicio. (D)

en: Animation position (in seconds).
eo: Pozicio de animacio (en sekundoj).

en: Scale animation playback globally for the node.
eo: Skali reproduktadon de animacio malloke por la nodo.

en: Animation Tools
eo: Iloj de animacio

en: New
eo: Nova

en: Edit Transitions...
eo: Redakti transpasojn...

en: Open in Inspector
eo: Malfermi en la Inspektoro

en: Display list of animations in player.
eo: Vidigi liston de animacioj en ludilo.

en: Autoplay on Load
eo: Aŭtoludi al ŝargo

en: Enable Onion Skinning
eo: Ŝalti cepo-haŭtadon

en: Onion Skinning Options
eo: Cepo-haŭtadaj opcioj

en: Directions
eo: Direktoj

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
eo: Pasinteco

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
eo: Estonteco

en: Depth
eo: Profundo

en: 1 step
eo: 1 paŝo

en: 2 steps
eo: 2 paŝoj

en: 3 steps
eo: 3 paŝoj

en: Differences Only
eo: Malsamoj nur

en: Force White Modulate
eo: Altrudi blankan moduladon

en: Include Gizmos (3D)
eo: Inkludi gizmojn (3D)

en: Pin AnimationPlayer
eo: Fiksi AnimationPlayer

en: Animation Name:
eo: Nomo de animacio:

en: Error!
eo: Eraro!

en: Blend Times:
eo: Tempoj de mikso:

en: Next (Auto Queue):
eo: Sekvo (aŭtomata atendovico):

en: Cross-Animation Blend Times
eo: Tempoj de trans-animacia mikso

en: Move Node
eo: Movi nodon

en: Transition exists!
eo: Transpaso ekzistas!

en: Add Transition
eo: Aldoni transpason

en: Add Node
eo: Aldoni nodon

en: End
eo: Fino

en: Immediate
eo: Tuja

en: Sync
eo: Sinkrona

en: At End
eo: Je la fino

en: Travel
eo: Vojaĝa

en: Start and end nodes are needed for a sub-transition.
eo: Komencan kaj finan nodojn bezonas por sub-transpaso.

en: No playback resource set at path: %s.
eo: Ne reproduktada risurcaro al vojo: %s.

en: Node Removed
eo: Nodon forigis

en: Transition Removed
eo: Transpason forigis

en: Set Start Node (Autoplay)
eo: Difini komencan nodon (aŭtoludadon)

en: Select and move nodes.
    RMB to add new nodes.
    Shift+LMB to create connections.
eo: Elekti kaj movi nodojn.
    Dekstra musbutono por aldoni novajn nodojn.
    Majuskliga klavo+maldekstra musbutono por krei konektojn.

en: Create new nodes.
eo: Krei novajn nodojn.

en: Connect nodes.
eo: Konekti nodojn.

en: Remove selected node or transition.
eo: Forigi elektitan nodon aŭ transpason.

en: Set the end animation. This is useful for sub-transitions.
eo: Difinu la finan animacion. Tio ĉi estas utila por sub-transpasoj.

en: Play Mode:
eo: Reĝimo de ludado:

en: New name:
eo: Nova nomo:

en: Fade In (s):
eo: Maldissolvo (s):

en: Fade Out (s):
eo: Fordissolvo (s):

en: Contents:
eo: Enhavo:

en: View Files
eo: Vidi dosierojn

en: Download
eo: Elŝuti

en: Connection error, please try again.
eo: Konekta eraro, bonvolu provi ree.

en: Can't connect.
eo: Ne eblas konekti.

en: Can't connect to host:
eo: Ne eblas konekti al retejo:

en: No response from host:
eo: Ne respondo el retejo:

en: No response.
eo: Ne respondo.

en: Can't resolve hostname:
eo: Ne eblas adrestrovi nomon de retejo:

en: Can't resolve.
eo: Ne eblas adrestrovi.

en: Request failed, return code:
eo: Peto eraris, revena kodo:

en: Cannot save response to:
eo: Ne eblas konservi respondon al:

en: Write error.
eo: Skribada eraro.

en: Request failed, too many redirects
eo: Peto eraris, tro da alidirektoj

en: Redirect loop.
eo: Alidirekta iteracio.

en: Request failed, timeout
eo: Peto eraris, tempolimo

en: Timeout.
eo: Tempolimo.

en: Failed:
eo: Eraris:

en: Bad download hash, assuming file has been tampered with.
eo: Malbona haketaĵo el elŝutaĵo, supozas dosieron esti tuŝaĉita.

en: Expected:
eo: Atendito:

en: Got:
eo: Ricevinto:

en: Failed SHA-256 hash check
eo: Kontrolo de SHA-256-a haketaĵo eraris

en: Asset Download Error:
eo: Eraro de havaĵa elŝuto:

en: Downloading (%s / %s)...
eo: Elŝutas (%s / %s)...

en: Downloading...
eo: Elŝutas...

en: Resolving...
eo: Adrestrovas...

en: Error making request
eo: Eraro dum petado

en: Idle
eo: Senokupa

en: Install...
eo: Instali...

en: Retry
eo: Reprovi

en: Download Error
eo: Elŝuta eraro

en: Download for this asset is already in progress!
eo: Elŝutado de ĉi tiu havaĵo estas jam farata!

en: Recently Updated
eo: Plej lastatempe ĝisdatigita

en: Least Recently Updated
eo: Malplej lastatempe ĝisdatigita

en: Name (A-Z)
eo: Nomo (A-Z)

en: Name (Z-A)
eo: Nomo (Z-A)

en: License (A-Z)
eo: Permesilo (A-Z)

en: License (Z-A)
eo: Permesilo (Z-A)

en: Loading...
eo: Ŝargas...

en: All
eo: Tuta

en: Import...
eo: Enporti...

en: Plugins...
eo: Kromprogramoj...

en: Sort:
eo: Ordigo:

en: Category:
eo: Kategorio:

en: Site:
eo: Retejo:

en: Support
eo: Helpo

en: Official
eo: Ofica

en: Testing
eo: Testada

en: Assets ZIP File
eo: ZIP-dosiero de havaĵoj

en: Can't determine a save path for lightmap images.
    Save your scene and try again.
eo: Ne eblas determini konservan dosierindikon por lummapaj bildoj.
    Konservu vian scenon kaj provu ree.

en: Bake Lightmaps
eo: Baki lummapojn

en: Select lightmap bake file:
eo: Elekti dosieron por bakado de lummapo:

en: Configure Snap
eo: Agordi kapton

en: Grid Offset:
eo: Krada deŝovo:

en: Grid Step:
eo: Krada paŝo:

en: Primary Line Every:
eo: Ĉefa linio al ĉiu:

en: steps
eo: paŝoj

en: Rotation Offset:
eo: Rotacia deŝovo:

en: Rotation Step:
eo: Rotacia paŝo:

en: Scale Step:
eo: Skala paŝo:

en: Move Vertical Guide
eo: Movi vertikalan gvidilon

en: Create Vertical Guide
eo: Krei vertikalan gvidilon

en: Remove Vertical Guide
eo: Forigi vertikalan gvidilon

en: Move Horizontal Guide
eo: Movi horizontalan gvidilon

en: Create Horizontal Guide
eo: Krei horizontalan gvidilon

en: Remove Horizontal Guide
eo: Forigi horizontalan gvidilon

en: Create Horizontal and Vertical Guides
eo: Krei horizontalajn kaj vertikalajn gvidilojn

en: Set CanvasItem "%s" Pivot Offset to (%d, %d)
eo: Agordi la deŝovon de la pivoto de CanvasItem "%s" al (%d, %d)

en: Rotate %d CanvasItems
eo: Rotacii %d CanvasItem-ojn

en: Rotate CanvasItem "%s" to %d degrees
eo: Rotacii CanvasItem "%s" al %d gradoj

en: Move CanvasItem "%s" Anchor
eo: Movi la ankron de CanvasItem "%s"

en: Scale Node2D "%s" to (%s, %s)
eo: Skali Node2D "%s" al (%s, %s)

en: Resize Control "%s" to (%d, %d)
eo: Regrandigi Control "%s" al (%d, %d)

en: Scale %d CanvasItems
eo: Skali %d CanvasItem-ojn

en: Scale CanvasItem "%s" to (%s, %s)
eo: Skali CanvasItem "%s" al (%s, %s)

en: Move %d CanvasItems
eo: Movi %d CanvasItem-ojn

en: Move CanvasItem "%s" to (%d, %d)
eo: Movi CanvasItem "%s" al (%d, %d)

en: Children of containers have their anchors and margins values overridden by their parent.
eo: La infanoj de ujoj iĝas la valorojn de iliaj ankroj kaj marĝenoj redefini de ilia patro.

en: Presets for the anchors and margins values of a Control node.
eo: Antaŭagordoj por la valoroj de la ankroj de marĝenoj de Control-nodo.

en: When active, moving Control nodes changes their anchors instead of their margins.
eo: Kiam aktive, movado de Control-nodoj ŝanĝas iliajn ankrojn anstataŭ iliajn marĝenojn.

en: Top Left
eo: Supre maldekstre

en: Top Right
eo: Supre dekstre

en: Bottom Right
eo: Malsupre dekstre

en: Bottom Left
eo: Malsupre maldekstre

en: Center Left
eo: Centre maldekstre

en: Center Top
eo: Centre supre

en: Center Right
eo: Centre dekstre

en: Center Bottom
eo: Centre malsupre

en: Center
eo: Centre

en: Left Wide
eo: Maldekstre vaste

en: Top Wide
eo: Supre vaste

en: Right Wide
eo: Dekstre vaste

en: Bottom Wide
eo: Malsupre vaste

en: VCenter Wide
eo: Vertikalcentre vaste

en: HCenter Wide
eo: Horizontalcentre vaste

en: Full Rect
eo: Plene rektangula

en: Anchors only
eo: Nur ankroj

en: Change Anchors and Margins
eo: Ŝanĝi ankrojn kaj marĝenojn

en: Change Anchors
eo: Ŝanĝi ankrojn

en: Lock Selected
eo: Ŝlosi elektiton

en: Unlock Selected
eo: Malŝlosi elektiton

en: Group Selected
eo: Grupigi elektiton

en: Ungroup Selected
eo: Malgrupigi elektiton

en: Paste Pose
eo: Alglui pozon

en: Clear Guides
eo: Vakigi gvidilojn

en: Create Custom Bone(s) from Node(s)
eo: Krei proprajn osto(j)n el nodo(j)

en: Clear Bones
eo: Vakigi ostojn

en: Make IK Chain
eo: Krei IK-an ĉenon

en: Clear IK Chain
eo: Vakigi IK-an ĉenon

en: Warning: Children of a container get their position and size determined only by their parent.
eo: Verto: Infanoj de stirilujo determinas iliajn poziciojn kaj grandojn nur per ilia patro.

en: Zoom Reset
eo: Rekomencigi zomon

en: Select Mode
eo: Elektada reĝimo

en: Move Mode
eo: Movada reĝimo

en: Rotate Mode
eo: Rotaciada reĝimo

en: Scale Mode
eo: Skalada reĝimo

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
eo: Vidigi liston de ĉiuj objektoj al la alklakita pozicio.
    (samo kiel Alt-klavo+dekstra musbutono en elektada reĝimo).

en: Click to change object's rotation pivot.
eo: Alklaku por ŝanĝi rotacian pivoton de objekto.

en: Pan Mode
eo: Panoramada reĝimo

en: Ruler Mode
eo: Mezurado reĝimo

en: Toggle smart snapping.
eo: Baskuli inteligentan kaptadon.

en: Use Smart Snap
eo: Uzi inteligentan kaptadon

en: Toggle grid snapping.
eo: Baskuli kaptadon per krado.

en: Use Grid Snap
eo: Uzi kapton per krado

en: Snapping Options
eo: Opcioj de kaptado

en: Use Rotation Snap
eo: Uzi rotacian kaptadon

en: Use Scale Snap
eo: Uzi skalan kaptadon

en: Snap Relative
eo: Kapti relative

en: Use Pixel Snap
eo: Uzi kaptadon per rastrumero

en: Smart Snapping
eo: Inteligenta kaptado

en: Configure Snap...
eo: Agordi kaptadon...

en: Snap to Parent
eo: Kapti al patro

en: Snap to Node Anchor
eo: Kapti al ankro de nodo

en: Snap to Node Sides
eo: Kapti al flankoj de nodo

en: Snap to Node Center
eo: Kapti al centro de nodo

en: Snap to Other Nodes
eo: Kapti al aliaj nodoj

en: Snap to Guides
eo: Kapti al gvidiloj

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
eo: Ŝlosi la elektitan objekton samloke (ne movebla).

en: Unlock the selected object (can be moved).
eo: Malŝlosi la elektitan objekton (movebla).

en: Makes sure the object's children are not selectable.
eo: Certigu la infanojn de la objekto ne estas elekteblajn.

en: Restores the object's children's ability to be selected.
eo: Restaŭras la elekteblecon de la infanoj de la objekto.

en: Skeleton Options
eo: Opcioj de ostaro

en: Show Bones
eo: Montri ostojn

en: Make Custom Bone(s) from Node(s)
eo: Krei propra(j)n osto(j)n el nodo(j)

en: Clear Custom Bones
eo: Vakigi proprajn ostojn

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
eo: Vido

en: Show Helpers
eo: Montri helpantoj

en: Show Rulers
eo: Montri mezurilojn

en: Show Guides
eo: Montri gvidilojn

en: Show Origin
eo: Montri originon

en: Show Viewport
eo: Montri vidujon

en: Show Group And Lock Icons
eo: Montri grupan kaj ŝlosilan piktogramojn

en: Center Selection
eo: Centrigi elekton

en: Frame Selection
eo: Enkadrigi elekton

en: Preview Canvas Scale
eo: Antaŭvidi la skalon de kanvaso

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Translation mask for inserting keys.
eo: Translacia masko por enmeti ŝlosilojn.

en: Rotation mask for inserting keys.
eo: Rotacia masko por enmeti ŝlosilojn.

en: Scale mask for inserting keys.
eo: Skala masko por enmeti ŝlosilojn.

en: Insert keys (based on mask).
eo: Enmeti ŝlosilojn (surbaze de masko).

en: Auto insert keys when objects are translated, rotated or scaled (based on mask).
    Keys are only added to existing tracks, no new tracks will be created.
    Keys must be inserted manually for the first time.
eo: Aŭtomate enmeti ŝlosilojn kiam objektoj translaciiĝi, rotaciiĝi aŭ skaliĝi (surbaze de masko).
    Ŝlosiloj nur aldoniĝus en ekzistantaj trakoj, ne novaj trakoj kreiĝos.
    Ŝlosiloj devas enmetiĝi permane por la unua fojo.

en: Auto Insert Key
eo: Aŭtomate enmeti ŝlosilon

en: Animation Key and Pose Options
eo: Opcioj por ŝlosilo kaj pozo de animado

en: Insert Key (Existing Tracks)
eo: Enmeti ŝlosilon (ekzistantaj trakoj)

en: Copy Pose
eo: Kopii la pozon

en: Clear Pose
eo: Vakigi la pozon

en: Multiply grid step by 2
eo: Obligi kradpaŝon per 2

en: Divide grid step by 2
eo: Dividi kradpaŝon per 2

en: Pan View
eo: Panoramada vido

en: Adding %s...
eo: Aldonas %s...

en: Cannot instantiate multiple nodes without root.
eo: Ne eblas generi plurajn nodojn sen radiko.

en: Create Node
eo: Krei nodon

en: Error instancing scene from %s
eo: Eraro dum generi scenon el %s

en: Change Default Type
eo: Ŝanĝi defaŭltan tipon

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
eo: Ŝovi kaj demeti + Majuskliga klavo : Aldoni nodon kiel frato
    Ŝovi kaj demeti + Alt-klavo : Ŝanĝi la tipon de nodo

en: Create Polygon3D
eo: Krei Polygon3D

en: Edit Poly
eo: Redakti plurlateron

en: Edit Poly (Remove Point)
eo: Redakti plurlateron (forigi punkton)

en: Set Handle
eo: Defini stirilon

en: Load Emission Mask
eo: Ŝargi emisian maskon

en: Restart
eo: Rekomencigi

en: Clear Emission Mask
eo: Vakigi emisian maskon

en: Particles
eo: Partikloj

en: Generated Point Count:
eo: Nombrado de generintaj punktoj:

en: Emission Mask
eo: Emisia masko

en: Solid Pixels
eo: Solidaj rastumeroj

en: Border Pixels
eo: Rastumeroj de bordero

en: Directed Border Pixels
eo: Rastumeroj de direktinta bordero

en: Capture from Pixel
eo: Kapti el rastumero

en: Emission Colors
eo: Emisiaj koloroj

en: CPUParticles
eo: CPU-partikloj

en: Create Emission Points From Mesh
eo: Krei emisiajn punktojn el la maŝo

en: Create Emission Points From Node
eo: Krei emisiajn punktojn el la nodo

en: Flat 0
eo: Konstanta 0

en: Flat 1
eo: Konstanta 1

en: Ease In
eo: Enfacilige

en: Ease Out
eo: Elfacilige

en: Smoothstep
eo: Glat-paŝe

en: Modify Curve Point
eo: Ŝanĝi punkton de kurbo

en: Modify Curve Tangent
eo: Ŝanĝi tanĝanton de kurbo

en: Load Curve Preset
eo: Ŝargi antaŭagordon de kurbo

en: Add Point
eo: Aldoni punkton

en: Remove Point
eo: Forigi punkton

en: Left Linear
eo: Lineara maldekstro

en: Right Linear
eo: Lineara dekstro

en: Load Preset
eo: Ŝargi antaŭagordon

en: Remove Curve Point
eo: Forigi punkton el kurbo

en: Toggle Curve Linear Tangent
eo: Baskuli linearan tanĝanton de kurbo

en: Hold Shift to edit tangents individually
eo: Tenu majuskligan klavon por redakti tanĝantojn unuope

en: Right click to add point
eo: Maldekstra-alklaku por aldoni punkton

en: Bake GI Probe
eo: Baki malloka-iluminada (GI) sondilon

en: Gradient Edited
eo: Gradienton redaktis

en: Item %d
eo: Elemento %d

en: Items
eo: Elementoj

en: Item List Editor
eo: Redaktilo de listo de elementoj

en: Create Occluder Polygon
eo: Krei okludan plurlateron

en: Mesh is empty!
eo: Maŝo estas malplena!

en: Couldn't create a Trimesh collision shape.
eo: Ne eblis krei triangulo-maŝan kolizifiguron.

en: Create Static Trimesh Body
eo: Krei statikan triangulo-maŝan korpon

en: This doesn't work on scene root!
eo: Tio ĉi ne funkcias nur radiko de sceno!

en: Create Trimesh Static Shape
eo: Krei triangulo-maŝan statikan figuron

en: Can't create a single convex collision shape for the scene root.
eo: Ne eblas krei unuopan konveksan kolizifiguron por la radiko de sceno.

en: Couldn't create a single convex collision shape.
eo: Ne eblas krei unuopan konveksan kolizifiguron.

en: Create Single Convex Shape
eo: Krei unuopan konveksan figuron

en: Can't create multiple convex collision shapes for the scene root.
eo: Ne eblas krei plurajn konveksajn kolizifigurojn por la radiko de sceno.

en: Couldn't create any collision shapes.
eo: Ne eblis krei iajn kolizifigurojn.

en: Create Multiple Convex Shapes
eo: Krei plurajn konveksajn figurojn

en: Create Navigation Mesh
eo: Krei navigan maŝon

en: Contained Mesh is not of type ArrayMesh.
eo: La enhavita maŝo ne estas de tipo ArrayMesh (tabelo-maŝo).

en: UV Unwrap failed, mesh may not be manifold?
eo: UV-malvolvado malsukcesis, maŝo eble ne estas sternaĵa?

en: No mesh to debug.
eo: Ne maŝo por sencimigo.

en: MeshInstance lacks a Mesh!
eo: MeshInstance malhavas maŝon!

en: Mesh has not surface to create outlines from!
eo: Maŝo ne havas surfacon por krei konturojn el!

en: Mesh primitive type is not PRIMITIVE_TRIANGLES!
eo: Tipo de maŝo-primitivo ne estas PRIMITIVE_TRIANGLES!

en: Could not create outline!
eo: Ne eblis krei konturon!

en: Create Outline
eo: Krei konturon

en: Mesh
eo: Maŝo

en: Create Trimesh Static Body
eo: Krei triangulo-maŝan statika-korpon

en: Creates a StaticBody and assigns a polygon-based collision shape to it automatically.
    This is the most accurate (but slowest) option for collision detection.
eo: Kreas StaticBody (statika-korpon) kaj atributi plurlatero-bazitan kolizifiguron al ĝi aŭtomate.
    Tio ĉi estas la plej ekzakta (sed plej malrapida) opcio por kolizia malkovro.

en: Create Trimesh Collision Sibling
eo: Krei fratan triangulo-maŝan kolizifiguron

en: Creates a polygon-based collision shape.
    This is the most accurate (but slowest) option for collision detection.
eo: Kreas plurlatero-bazitan CollisionShape (kolizifiguron).
    Tio ĉi estas la plej ekzakta (sed plej malrapida) opcio por kolizia malkovro.

en: Create Single Convex Collision Sibling
eo: Krei unuopan fratan konveksan kolizifiguron

en: Creates a single convex collision shape.
    This is the fastest (but least accurate) option for collision detection.
eo: Kreas unuopan konveksan CollisionShape (kolizifiguron).
    Tio ĉi estas la plej rapida (sed malplej ekzakta) opcio por kolizia malkovro.

en: Create Multiple Convex Collision Siblings
eo: Krei plurajn fratajn konveksajn kolizifigurojn

en: Create Outline Mesh...
eo: Krei konturan maŝon...

en: Creates a static outline mesh. The outline mesh will have its normals flipped automatically.
    This can be used instead of the SpatialMaterial Grow property when using that property isn't possible.
eo: Krei statikan konturan maŝon. La normaloj de la kontura maŝo renversiĝos aŭtomate.
    Tio ĉi eble uzus anstataŭ la atributon Grow (pliiĝo) de SpatialMaterial (spaca-materialo) kiam uzi tian atributon ne eblus.

en: View UV1
eo: Montri UV1

en: View UV2
eo: Montri UV2

en: Unwrap UV2 for Lightmap/AO
eo: Malvolvi UV2 por lummapo/ĉirkaŭa okludo

en: Create Outline Mesh
eo: Krei konturon maŝon

en: Outline Size:
eo: Grando de konturo:

en: UV Channel Debug
eo: Sencimigo de UV-kanalo

en: Remove item %d?
eo: Forigi elementon %d?

en: Convert to CPUParticles
eo: Konverti al CPUParticles

en: Convert to CPUParticles2D
eo: Konverti al CPUParticles2D

en: Open in Editor
eo: Malfermi en la Redaktilo

en: Error saving file!
eo: Eraras konservi dosieron!

en: New Text File...
eo: Nova teksta dosiero...

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Save File As...
eo: Konservi dosieron kiel...

en: Save Theme As...
eo: Konservi etoson kiel...

en: File
eo: Dosiero

en: Save All
eo: Konservi tuton

en: Soft Reload Script
eo: Varme reŝargi skripton

en: Search
eo: Serĉo

en: Step Into
eo: Paŝi en

en: Step Over
eo: Paŝi poste

en: Break
eo: Paŭzi rulon

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Online Docs
eo: Enreta dokumentaro

en: Open Godot online documentation.
eo: Malfermi enretan dokumentaron de Godot.

en: Search Results
eo: Rezultoj de serĉo

en: Clear Recent Scripts
eo: Vakigi lastajn skriptojn

en: Connections to method:
eo: Konektoj al metodo:

en: Source
eo: Fonto

en: Target
eo: Celo

en: Line
eo: Linio

en: Go to Function
eo: Iri al funkcio

en: Only resources from filesystem can be dropped.
eo: Nur risurcojn el la dosiersistemo eblas forigi.

en: Lookup Symbol
eo: Ricevi simbolon

en: Pick Color
eo: Elekti koloron

en: Convert Case
eo: Konverti usklon

en: Uppercase
eo: Majuskla

en: Lowercase
eo: Minuskla

en: Capitalize
eo: Kapitaligi

en: Syntax Highlighter
eo: Sintaksa markilo

en: Bookmarks
eo: Paĝosignoj

en: Breakpoints
eo: Paŭzpunktoj

en: Go To
eo: Iri al

en: Cut
eo: Eltondi

en: Select All
eo: Elekti tutan

en: Delete Line
eo: Forigi linion

en: Indent Left
eo: Krommarĝeni maldekstren

en: Indent Right
eo: Krommarĝeni dekstren

en: Toggle Comment
eo: Baskuli komenton

en: Fold/Unfold Line
eo: Faldi/Malfaldi linion

en: Fold All Lines
eo: Faldi ĉiujn liniojn

en: Unfold All Lines
eo: Malfaldi ĉiujn liniojn

en: Convert Indent to Spaces
eo: Konverti krommarĝenon al spacoj

en: Convert Indent to Tabs
eo: Konverti krommarĝenon al taboj

en: Contextual Help
eo: Kunteksta Helpo

en: Click to toggle between visibility states.
    
    Open eye: Gizmo is visible.
    Closed eye: Gizmo is hidden.
    Half-open eye: Gizmo is also visible through opaque surfaces ("x-ray").
eo: Alklaku por baskuli inter videblaj statoj.
    
    Malferma okulo: Gizmo estas videbla.
    Ferma okulo: Gizmo estas kaŝita.
    Duonferma okulo: Gizmo estas ankaŭ videbla tra maldiafanaj surfacoj ("iks-rada").

en: Use Local Space
eo: Uzi lokan spacon

en: Use Snap
eo: Uzi kapton krade

en: Modified
eo: Modifita

en: Script
eo: Skripto

en: Manage Export Templates
eo: Mastrumi eksportaj ŝablonoj

en: The path specified doesn't exist.
eo: La provizinta dosierindiko ne ekzistas.

en: Error opening package file (it's not in ZIP format).
eo: Eraro dum malfermi pakaĵan dosieron (ne estas en ZIP-formo).

en: Invalid ".zip" project file; it doesn't contain a "project.godot" file.
eo: Nevalida projekta ".zip" dosiero; ĝi ne enhavas dosieron "project.godot".

en: Please choose an empty folder.
eo: Bonvolu, elektu malplenan dosierujon.

en: Please choose a "project.godot" or ".zip" file.
eo: Bonvolu elekti "project.godot" aŭ ".zip" dosieron.

en: This directory already contains a Godot project.
eo: Tiu ĉi dosierujo jam enhavas Godot-an projekton.

en: New Game Project
eo: Nova luda projekto

en: Imported Project
eo: Enportita projekto

en: Couldn't create folder.
eo: Ne eblas krei dosierujon.

en: There is already a folder in this path with the specified name.
eo: Estas jam dosierujo en ĉi tiu dosierindiko kun la provizinta nomo.

en: It would be a good idea to name your project.
eo: Nomi vian projekton estus konsilinde.

en: Invalid project path (changed anything?).
eo: Nevalida dosierindiko de projekto (ŝanĝis ion ajn?).

en: Couldn't create project.godot in project path.
eo: Ne eblas krei project.godot en projekta dosierindiko.

en: Error opening package file, not in ZIP format.
eo: Eraro dum malfermi la pakaĵan dosieron, ne de ZIP formato.

en: The following files failed extraction from package:
eo: La jenaj dosieroj malplenumis malkompaktigi el la pakaĵo:

en: Package installed successfully!
eo: Pakaĵo instalis sukcese!

en: Rename Project
eo: Renomi projekton

en: Import Existing Project
eo: Enporti ekzistantan projekton

en: Import & Edit
eo: Enporti kaj redakti

en: Create New Project
eo: Krei novan projekton

en: Create & Edit
eo: Krei kaj editi

en: Install Project:
eo: Instali projekton:

en: Install & Edit
eo: Instali kaj editi

en: Project Name:
eo: Projekta nomo:

en: Project Path:
eo: Projekta vojo:

en: Project Installation Path:
eo: Dosierindiko de projekta instalo:

en: Renderer:
eo: Bildigilo:

en: Not supported by your GPU drivers.
eo: Ne subtenata de la peliloj de via grafika procesoro.

en: Higher visual quality
    All features available
    Incompatible with older hardware
    Not recommended for web games
eo: Pli bona vida kvalito
    Ĉiuj eblecoj disponeblas
    Nekongruas kun pli malnova aparataro
    Ne rekomendas por retaj ludoj

en: Lower visual quality
    Some features not available
    Works on most hardware
    Recommended for web games
eo: Malpli bona vida kvalito
    Iuj eblecoj ne disponeblas
    Kongruas kun plej de aparataro
    Rekomendas por retaj ludoj

en: Missing Project
eo: Manka projekto

en: Error: Project is missing on the filesystem.
eo: Eraro: projekto estas manka en la dosiersistemo.

en: Local
eo: Loka

en: Can't open project at '%s'.
eo: Ne eblas malfermi projekton ĉe '%s'.

en: Are you sure to open more than one project?
eo: Ĉu vi certe volas malfermi plurajn projektojn?

en: The following project settings file does not specify the version of Godot through which it was created.
    
    %s
    
    If you proceed with opening it, it will be converted to Godot's current configuration file format.
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
eo: La jena projekto-agordara dosiero ne specifas la versio de Godot per kiu krei ĝin.
    
    %s
    
    Se vi pluigus malfermi ĝin, ĝi konvertiĝos al aktuala agordo-dosierformo de Godot.
    Averto: Vi ne eblos malfermi la projekton per antaŭaj versioj de la videoludilo plue.

en: The following project settings file was generated by an older engine version, and needs to be converted for this version:
    
    %s
    
    Do you want to convert it?
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
eo: La jena projekto-agordara dosiero generiĝis per pli malnova versio de la videoludilo, kaj bezonas konverti al ĉi tiu versio:
    
    %s
    
    Ĉu vi volas konverti ĝin?
    Averto: Vi ne eblos malfermi la projekton per antaŭaj versioj de la videoludilo plue.

en: The project settings were created by a newer engine version, whose settings are not compatible with this version.
eo: La projektaj agordoj kreiĝis per pli nova versio de la videoludilo, en kio la agordoj ne estas kongruantaj kun ĉi tiu versio.

en: Last Modified
eo: Lastaj modifitaj

en: Loading, please wait...
eo: Ŝargas, bonvolu atendi...

en: Scan
eo: Esplori

en: Select a Folder to Scan
eo: Elektu dosierujo por esploro

en: New Project
eo: Nova projekto

en: Remove Missing
eo: Forigi mankan

en: About
eo: Pri

en: Restart Now
eo: Rekomenci nun

en: Can't run project
eo: Ne eblas ruli projekton

en: You currently don't have any projects.
    Would you like to explore official example projects in the Asset Library?
eo: Vi aktuale ne havas iujn projektojn.
    Ĉu vi volas esplori la oficajn ekzemplajn projektojn en la biblioteko de havaĵoj?

en: Key
eo: Klavo

en: Joy Button
eo: Butono de stirstango

en: Joy Axis
eo: Akso de stirstango

en: Mouse Button
eo: Musbutono

en: Invalid action name. It cannot be empty nor contain '/', ':', '=', '\' or '"'
eo: Nevalida nomo de faro. Ĝi eblas nek esti malplena nek enhavi '/', ':', '=', '\' aŭ '"'

en: An action with the name '%s' already exists.
eo: Faro kun la nomo '%s' jam ekzistas.

en: Rename Input Action Event
eo: Renomi eventon de eniga faro

en: Change Action deadzone
eo: Ŝanĝi mortzonon de faro

en: Add Input Action Event
eo: Aldoni eventon de eniga faro

en: All Devices
eo: Ĉiuj aparatoj

en: Press a Key...
eo: Premi klavon...

en: Mouse Button Index:
eo: Indekso de musbutono:

en: Left Button
eo: Maldekstra butono

en: Right Button
eo: Dekstra butono

en: Middle Button
eo: Meza butono

en: Wheel Up Button
eo: Radeto supren

en: Wheel Down Button
eo: Radeto malsupren

en: Wheel Left Button
eo: Radeto maldekstren

en: Wheel Right Button
eo: Radeto dekstren

en: X Button 1
eo: X-butono 1

en: X Button 2
eo: X-butono 2

en: Joypad Axis Index:
eo: Indekso de la stirstanga akso:

en: Joypad Button Index:
eo: Indekso de la stirstanga butono:

en: Erase Input Action
eo: Forigi enigan faron

en: Erase Input Action Event
eo: Forigi eventon de eniga faro

en: Add Event
eo: Aldoni eventon

en: Button
eo: Butono

en: Left Button.
eo: Maldesktra butono.

en: Right Button.
eo: Dekstra butono.

en: Middle Button.
eo: Meza butono.

en: Wheel Up.
eo: Radeto supren.

en: Wheel Down.
eo: Radeto malsupren.

en: Add Global Property
eo: Aldoni mallokan atributon

en: Delete Item
eo: Forigi elementon

en: Add Input Action
eo: Aldoni enigan faron

en: Error saving settings.
eo: Eraro dum konservi agordojn.

en: Settings saved OK.
eo: Agordoj konserviĝis bone.

en: Moved Input Action Event
eo: Movis eventon de eniga faro

en: Remove Translation
eo: Forigi tradukon

en: Project Settings (project.godot)
eo: Projektaj agordoj (project.godot)

en: General
eo: Ĝenerala

en: Override For...
eo: Redifino por...

en: The editor must be restarted for changes to take effect.
eo: La redaktilon devas rekomencigi por ŝanĝoj efektiviĝus.

en: Input Map
eo: Eniga mapo

en: Action:
eo: Faro:

en: Deadzone
eo: Mortzono

en: Device:
eo: Aparato:

en: Index:
eo: Indekso:

en: Localization
eo: Lokaĵigado

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Translations:
eo: Tradukoj:

en: Remaps
eo: Remapoj

en: Resources:
eo: Risurcoj:

en: Remaps by Locale:
eo: Remapoj per lokaĵaro:

en: Locales Filter
eo: Filtro de lokaĵaroj

en: Show All Locales
eo: Vidigi ĉiajn lokaĵarojn

en: Show Selected Locales Only
eo: Vidigi nur elektitajn lokaĵarojn

en: Filter mode:
eo: Reĝimo de filtro:

en: Locales:
eo: Lokaĵaroj:

en: AutoLoad
eo: Aŭtoŝargado

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Import Defaults
eo: Enporti defaŭltojn

en: Preset...
eo: Antaŭagordo...

en: File...
eo: Dosiero...

en: Dir...
eo: Dosierujo...

en: Assign
eo: Valorizi

en: Select Node
eo: Elekti nodon

en: Pick a Node
eo: Elekti nodon

en: Bit %d, val %d.
eo: Bito %d, valoro %d.

en: Select Property
eo: Elekti atributon

en: Select Virtual Method
eo: Elekti virtualan metodon

en: Select Method
eo: Elekti metodon

en: Batch Rename
eo: Renomi staple

en: Prefix:
eo: Prefikso:

en: Suffix:
eo: Sufikso:

en: Use Regular Expressions
eo: Uzi regulesprimojn

en: Advanced Options
eo: Specialaj opcioj

en: Substitute
eo: Anstatŭigi

en: Node name
eo: Nomo de nodo

en: Run Mode:
eo: Reĝimo de rulo:

en: Current Scene
eo: Aktuala sceno

en: Main Scene Arguments:
eo: Parametroj de ĉefa sceno:

en: Scene Run Settings
eo: Agordoj de rulo de la sceno

en: No parent to instance the scenes at.
eo: Ne patro por ekzempli la scenojn al.

en: Instance Child Scene
eo: Ekzemplodoni infanan scenon

en: Save New Scene As...
eo: Konservi novan scenon kiel...

en: New Scene Root
eo: Nova radiko de sceno

en: Create Root Node:
eo: Krei radikan nodon:

en: 2D Scene
eo: 2D Sceno

en: 3D Scene
eo: 3D Sceno

en: User Interface
eo: Uzanta Interfaco

en: Other Node
eo: Alia Nodo

en: Attach Script
eo: Alligi Skripto

en: Cut Node(s)
eo: Eltondi nodo(j)n

en: Remove Node(s)
eo: Forigi nodo(j)n

en: Change type of node(s)
eo: Ŝanĝi la tipo de nodo(j)n

en: Sub-Resources
eo: Subrisurcoj

en: Clear Inheritance
eo: Vakigi heredadon

en: Load As Placeholder
eo: Ŝargi kiel lokokupilo

en: Add Child Node
eo: Aldoni infanon nodon

en: Change Type
eo: Ŝanĝi tipon

en: Make Scene Root
eo: Farigi scena radiko

en: Save Branch as Scene
eo: Konservi la branĉon kiel sceno

en: Delete (No Confirm)
eo: Forigi (ne konfirmo)

en: Add/Create a New Node.
eo: Aldoni/Krei nova nodo.

en: Instance a scene file as a Node. Creates an inherited scene if no root node exists.
eo: Ekzemplodoni scenan dosieron kiel Nodo. Kreus hereditan scenon se radika nodo ne ekzistas.

en: Attach a new or existing script to the selected node.
eo: Alfiksi novan aŭ ekzistantan skripton al la elektinta nodo.

en: Remote
eo: Fora

en: Clear Inheritance? (No Undo!)
eo: Vakigi heredadon? (Ne malfaro!)

en: Toggle Visible
eo: Baskuli videblon

en: Unlock Node
eo: Malŝlosi nodon

en: Button Group
eo: Grupo de butono

en: (Connecting From)
eo: (Konektas el)

en: Node configuration warning:
eo: Agorda averto de nodo:

en: Node has %s connection(s) and %s group(s).
    Click to show signals dock.
eo: La nodo havas %s konekto(j)n kaj %s grupo(j)n.
    Alklaku por vidigi la dokon de signaloj.

en: Node has %s connection(s).
    Click to show signals dock.
eo: La nodo havas %s konekto(j)n.
    Alklaku por vidigi la dokon de signaloj.

en: Node is in %s group(s).
    Click to show groups dock.
eo: La nodo havas %s grupo(j)n.
    Alklaku por vidigi la dokon de grupoj.

en: Open Script:
eo: Malfermi skripton:

en: Node is locked.
    Click to unlock it.
eo: Nodo ŝlosis.
    Alklaku por malŝlosi ĝin.

en: Children are not selectable.
    Click to make selectable.
eo: Infanoj ne estas selektebla.
    Alklaku por farigi selekteblan.

en: Toggle Visibility
eo: Baskuli videblon

en: AnimationPlayer is pinned.
    Click to unpin.
eo: AnimationPlayer estas kejlita.
    Alklaku por malkejli.

en: Invalid node name, the following characters are not allowed:
eo: Malvalida nomo de nodo, la jenaj signoj ne permesas:

en: Rename Node
eo: Renomi nodon

en: Scene Tree (Nodes):
eo: Scenoarbo (nodoj):

en: Node Configuration Warning!
eo: Agorda averto de nodo!

en: Select a Node
eo: Elektu nodon

en: Path is empty.
eo: La dosierindiko estas malplena.

en: Filename is empty.
eo: La dosiernomo estas malplena.

en: Path is not local.
eo: La dosierindiko ne estas loka.

en: Invalid base path.
eo: Malvalida baza dosierindiko.

en: A directory with the same name exists.
eo: Dosierujo ekzistas kun la sama nomo.

en: File does not exist.
eo: Dosiero ne ekzistas.

en: Invalid extension.
eo: Nevalida kromprogramo.

en: Wrong extension chosen.
eo: Elektinta kromprogramo eraras.

en: Error loading template '%s'
eo: Eraris ŝargi ŝablono '%s'

en: Error - Could not create script in filesystem.
eo: Eraro - Ne povis krei skripton en la dosiersistemo.

en: Error loading script from %s
eo: Eraris ŝargi skripton de %s

en: N/A
eo: Neaplikebla

en: Open Script / Choose Location
eo: Malfermi skripton / Elekti lokon

en: Open Script
eo: Malfermi skripton

en: File exists, it will be reused.
eo: Dosiero ekzistas, ĝi reuziĝos.

en: Invalid path.
eo: Nevalida dosierindiko.

en: Invalid class name.
eo: Malvalida nomo de klaso.

en: Invalid inherited parent name or path.
eo: Malvalida nomo aŭ dosierindiko de heredita gepatro.

en: Script path/name is valid.
eo: La dosierindiko/nomo de skripto estas valida.

en: Allowed: a-z, A-Z, 0-9, _ and .
eo: Permesite: a-z, A-Z, 0-9, _ kaj .

en: Built-in script (into scene file).
eo: Enkonstruita skripto (en scena dosiero).

en: Will create a new script file.
eo: Kreos novan dosieron de skripto.

en: Will load an existing script file.
eo: Ŝargos ekzistitan dosieron de skripto.

en: Script file already exists.
eo: La skripta dosiero jam ekzistas.

en: Note: Built-in scripts have some limitations and can't be edited using an external editor.
eo: Rimarko: Enkonstruitaj skriptoj havas iom limiĝoj kaj ne redakteblas uzi ekstera redaktilo.

en: Class Name:
eo: Klasa nomo:

en: Template:
eo: Ŝablono:

en: Built-in Script:
eo: Enkonstruita skripto:

en: Attach Node Script
eo: Alligi Noda Skripto

en: Bytes:
eo: Bitokoj:

en: Warning:
eo: Averto:

en: Error:
eo: Eraro:

en: C++ Error
eo: C++ Eraro

en: C++ Error:
eo: C++ Eraro:

en: C++ Source
eo: C++ Fonto

en: Source:
eo: Fonto:

en: C++ Source:
eo: C++ Fonto:

en: Stack Trace
eo: Stakspuro

en: Errors
eo: Eraroj

en: Child process connected.
eo: Infana procezo konektis.

en: Copy Error
eo: Kopii eraro

en: Video RAM
eo: Videomemoro

en: Skip Breakpoints
eo: Pasi preter paŭzpunktojn

en: Inspect Previous Instance
eo: Inspekti antaŭan ekzemplon

en: Inspect Next Instance
eo: Inspekti sekvan ekzemplon

en: Stack Frames
eo: Stakaj Framoj

en: Network Profiler
eo: Reta Profililo

en: Monitor
eo: Monitoro

en: Monitors
eo: Monitoroj

en: Pick one or more items from the list to display the graph.
eo: Elektu unu aŭ pli elementojn de la listo por vidigi la diagramon.

en: List of Video Memory Usage by Resource:
eo: Listo de la Uzo de Videomemoro per Risurco:

en: Total:
eo: Totalo:

en: Export list to a CSV file
eo: Eksporti liston al CSV dosiero

en: Resource Path
eo: Risurca Vojo

en: Format
eo: Formo

en: Usage
eo: Uzo

en: Misc
eo: Diversa

en: Clicked Control:
eo: Alklakita stirilo:

en: Clicked Control Type:
eo: Tipo de alklakita stirilo:

en: Set From Tree
eo: Agordi de la Arbo

en: Export measures as CSV
eo: Eksporti mezurojn en CSV

en: Signals:
eo: Signaloj:

en: Rename Function
eo: Renomi funkcion

en: Rename Signal
eo: Renomi signalon

en: Run in Browser
eo: Ruli en foliumilo

en: Next
eo: Sekva

en: Previous
eo: Antaŭa

en: (Other)
eo: (Alia)

en: Invalid source for shader.
eo: Nevalida fonto por ombrigilo.

en: Constants cannot be modified.
eo: Konstantoj ne povas esti modifitaj.
