Godot Engine editor - en to ms translation catalogue (1645 entries)

en: Tablet Driver
ms: Pemacu Tablet

en: Clipboard
ms: Papan klip

en: Current Screen
ms: Skrin Semasa

en: Exit Code
ms: Kod Keluar

en: V-Sync Enabled
ms: V-Sync Didayakan

en: V-Sync Via Compositor
ms: V-Sync Melalui Pengkompos

en: Low Processor Usage Mode
ms: Mod Penggunaan Pemproses Rendah

en: Low Processor Usage Mode Sleep (µsec)
ms: Mod Penggunaan Pemproses Rendah Tidur (μsec)

en: Keep Screen On
ms: Kekalkan Skrin Hidup

en: Min Window Size
ms: Saiz Tetingkap Min

en: Max Window Size
ms: Saiz Tetingkap Maks

en: Screen Orientation
ms: Orientasi Skrin

en: Window
ms: Tetingkap

en: Borderless
ms: Tanpa sempadan

en: Per Pixel Transparency Enabled
ms: Ketelusan Per Piksel Didayakan

en: Fullscreen
ms: Skrin penuh

en: Maximized
ms: Dimaksimumkan

en: Minimized
ms: Diminimumkan

en: Resizable
ms: Boleh diubah saiz

en: Position
ms: Kedudukan

en: Size
ms: Saiz

en: Editor Hint
ms: Petunjuk Editor

en: Print Error Messages
ms: Cetak Mesej Ralat

en: Iterations Per Second
ms: Lelaran Sesaat

en: Target FPS
ms: FPS Sasaran

en: Time Scale
ms: Skala Masa

en: Physics Jitter Fix
ms: Betulkan Fizik Jitter

en: Error
ms: Ralat

en: Error String
ms: Ralat String

en: Error Line
ms: Baris Ralat

en: Result
ms: Hasil

en: Memory
ms: Memori

en: Limits
ms: Had-had

en: Command Queue
ms: Barisan Perintah

en: Multithreading Queue Size (KB)
ms: Saiz Baris Multithreading (KB)

en: Function
ms: Fungsi

en: Network
ms: Rangkaian

en: Remote FS
ms: FS Jauh

en: Page Size
ms: Saiz Halaman

en: Page Read Ahead
ms: Halaman Baca Di Hadapan

en: Blocking Mode Enabled
ms: Mod Penyekatan Didayakan

en: Connection
ms: Sambungan

en: Read Chunk Size
ms: Baca Saiz Chunk

en: Object ID
ms: ID Objek

en: Allow Object Decoding
ms: Benarkan Penyahkodan Objek

en: Refuse New Network Connections
ms: Tolak Sambungan Rangkaian Baharu

en: Network Peer
ms: Rakan Rangkaian

en: Root Node
ms: Nod Akar

en: Refuse New Connections
ms: Tolak Sambungan Baharu

en: Transfer Mode
ms: Mod Pemindahan

en: Encode Buffer Max Size
ms: Saiz Maks Encode Buffer

en: Input Buffer Max Size
ms: Saiz Maks Input Buffer

en: Output Buffer Max Size
ms: Saiz Maks Output Buffer

en: Stream Peer
ms: Rakan Strim

en: Big Endian
ms: Endian Besar

en: Blocking Handshake
ms: Menyekat Handshake

en: Max Pending Connections
ms: Sambungan Tertunda Maks

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
ms: Argumen jenis tidak sah untuk convert(), guna pemalar TYPE_*.

en: Expected a string of length 1 (a character).
ms: Menjangkakan rentetan dengan panjang 1 (satu watak).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
ms: Bait tidak mencukupi untuk menyahkod bait, atau format tidak sah.

en: Invalid input %d (not passed) in expression
ms: Input %d tidak sah (tidak lulus) dalam ungkapan

en: self can't be used because instance is null (not passed)
ms: self tidak boleh digunakan kerana contol adalah null (tidak lulus)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
ms: Operan tidak sah untuk pengendali %s, %s dan %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
ms: Indeks tidak sah untuk jenis %s untuk jenis asa %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
ms: Indeks bernama tidak sah '%s' untuk jenis asa %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
ms: Argumen tidak sah untuk binaan '%s'

en: On call to '%s':
ms: Atas panggilan ke '%s':

en: Seed
ms: Benih

en: State
ms: Keadaan

en: Message Queue
ms: Barisan Mesej

en: Max Size (KB)
ms: Saiz Maksimum (KB)

en: Mouse Mode
ms: Mod Tetikus

en: Use Accumulated Input
ms: Gunakan Input Terkumpul

en: Device
ms: Peranti

en: Control
ms: Kawalan

en: Command
ms: Perintah

en: Physical
ms: Fizikal

en: Pressed
ms: Ditekan

en: Scancode
ms: Kod imbasan

en: Physical Scancode
ms: Kod Imbasan Fizikal

en: Echo
ms: Gema

en: Button Mask
ms: Mask Butang

en: Global Position
ms: Kedudukan Global

en: Factor
ms: Faktor

en: Button Index
ms: Indeks Butang

en: Doubleclick
ms: Klik dua kali

en: Pressure
ms: Tekanan

en: Pen Inverted
ms: Pen Terbalik

en: Relative
ms: Relatif

en: Speed
ms: Kelajuan

en: Axis
ms: Paksi

en: Axis Value
ms: Nilai Paksi

en: Index
ms: Indeks

en: Action
ms: Aksi

en: Strength
ms: Kekuatan

en: Channel
ms: Saluran

en: Message
ms: Mesej

en: Velocity
ms: Kelajuan

en: Instrument
ms: Instrumen

en: Controller Number
ms: Nombor Pengawal

en: Controller Value
ms: Nilai Pengawal

en: Application
ms: Aplikasi

en: Config
ms: Konfigurasi

en: Project Settings Override
ms: Penggantian Tetapan Projek

en: Name
ms: Nama

en: Description
ms: Keterangan

en: Run
ms: Jalankan

en: Main Scene
ms: Adegan Utama

en: Disable stdout
ms: Lumpuhkan stdout

en: Disable stderr
ms: Lumpuhkan stderr

en: Use Hidden Project Data Directory
ms: Gunakan Direktori Data Projek Tersembunyi

en: Use Custom User Dir
ms: Guna Dir Pengguna Tersuai

en: Custom User Dir Name
ms: Nama Dir Pengguna Tersuai

en: Display
ms: Paparan

en: Width
ms: Lebar

en: Height
ms: Tinggi

en: Always On Top
ms: Sentiasa Di Atas

en: Test Width
ms: Uji Lebar

en: Test Height
ms: Uji Tinggi

en: Default Bus Layout
ms: Susun Atur Bas Lalai

en: Main Run Args
ms: Jalan Utama Args

en: Scene Naming
ms: Penamaan Adegan

en: Search In File Extensions
ms: Cari Dalam Sambungan Fail

en: Script Templates Search Path
ms: Laluan Carian Templat Skrip

en: Version Control Autoload On Startup
ms: Automuat Kawalan Versi Semasa Permulaan

en: Version Control Plugin Name
ms: Nama Plugin Kawalan Versi

en: UI Accept
ms: UI Terima

en: UI Select
ms: UI Pilih

en: UI Cancel
ms: UI Batal

en: UI Focus Next
ms: Fokus UI Seterusnya

en: UI Focus Prev
ms: Fokus UI Sebelumnya

en: UI Left
ms: UI Kiri

en: UI Right
ms: UI Kanan

en: UI Up
ms: UI Atas

en: UI Down
ms: UI Bawah

en: UI Page Up
ms: UI Halaman Atas

en: UI Page Down
ms: UI Halaman Bawah

en: UI Home
ms: UI Laman Utama

en: UI End
ms: UI Akhir

en: Physics
ms: Fizik

en: Smooth Trimesh Collision
ms: Perlanggaran Trimesh Lancar

en: Rendering
ms: Render

en: Quality
ms: Kualiti

en: Filters
ms: Penapis

en: Sharpen Intensity
ms: Tajamkan Intensiti

en: Debug
ms: Nyahpepijat

en: Settings
ms: Tetapan

en: Max Functions
ms: Fungsi Maks

en: Compression
ms: Mampatan

en: Formats
ms: Format

en: Long Distance Matching
ms: Padanan Jarak Jauh

en: Compression Level
ms: Tahap Mampatan

en: Window Log Size
ms: Saiz Tetingkap Log

en: Modules
ms: Modul

en: Connect Timeout Seconds
ms: Sambungkan Masa Tamat Saat

en: Packet Peer Stream
ms: Aliran Rakan Sebaya Paket

en: Max Buffer (Power of 2)
ms: Buffer Maksimum (Kuasa 2)

en: Certificates
ms: Sijil

en: Resource
ms: Sumber

en: Local To Scene
ms: Tempatan Ke Adegan

en: Path
ms: Laluan

en: Source Code
ms: Kod Sumber

en: Locale
ms: Tempatan

en: Test
ms: Ujian

en: Buffers
ms: Penampan

en: Canvas Polygon Buffer Size (KB)
ms: Saiz Penampan Poligon Kanvas (KB)

en: Canvas Polygon Index Buffer Size (KB)
ms: Saiz Penampan Indeks Poligon Kanvas (KB)

en: Use GPU Pixel Snap
ms: Gunakan Snap Piksel GPU

en: Immediate Buffer Size (KB)
ms: Saiz Penampan Segera (KB)

en: Lightmapping
ms: Pemetaan cahaya

en: Use Bicubic Sampling
ms: Gunakan Persampelan Bicubic

en: Max Renderable Elements
ms: Elemen Boleh Render Maks

en: Max Renderable Lights
ms: Lampu Boleh Render Maks

en: Max Renderable Reflections
ms: Refleksi Maks Boleh Render

en: Max Lights Per Object
ms: Lampu Maks Setiap Objek

en: Subsurface Scattering
ms: Scattering Subpermukaan

en: Scale
ms: Skala

en: Follow Surface
ms: Ikut Permukaan

en: Weight Samples
ms: Sampel Berat

en: Voxel Cone Tracing
ms: Pengesanan Kon Voxel

en: High Quality
ms: Kualiti Tinggi

en: Blend Shape Max Buffer Size (KB)
ms: Saiz Penampan Maks Bentuk Campuran (KB)

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
ms: Bebas

en: Balanced
ms: Seimbang

en: Mirror
ms: Cermin

en: Time:
ms: Masa:

en: Value:
ms: Nilai:

en: Insert Key Here
ms: Masukkan Kunci di Sini

en: Duplicate Selected Key(s)
ms: Gandakan Kunci Terpilih

en: Delete Selected Key(s)
ms: Padam Kunci Terpilih

en: Add Bezier Point
ms: Tambah Titik Bezier

en: Move Bezier Points
ms: Pindah Titik-titik Bezier

en: Anim Duplicate Keys
ms: Anim Menduakan Kunci

en: Anim Delete Keys
ms: Anim Padam Kunci

en: Anim Change Keyframe Time
ms: Anim Ubah Masa Keyframe

en: Anim Change Transition
ms: Anim Ubah Peralihan

en: Anim Change Transform
ms: Anim Ubah Perubahan

en: Anim Change Keyframe Value
ms: Anim Ubah Nilai Keyframe

en: Anim Change Call
ms: Anim Ubah Panggilan

en: Frame
ms: Bingkai

en: Time
ms: Masa

en: Location
ms: Lokasi

en: Rotation
ms: Putaran

en: Value
ms: Nilai

en: Arg Count
ms: Kiraan Arg

en: Type
ms: Jenis

en: In Handle
ms: Dalam Pemegang

en: Out Handle
ms: Keluar Pemegang

en: Stream
ms: Aliran

en: Start Offset
ms: Mulakan Offset

en: End Offset
ms: Tamat Offset

en: Animation
ms: Animasi

en: Easing
ms: Pelonggaran

en: Anim Multi Change Keyframe Time
ms: Anim Ubah Pelbagai Masa Keyframe

en: Anim Multi Change Transition
ms: Anim Ubah Pelbagai Peralihan

en: Anim Multi Change Transform
ms: Anim Ubah Pelbagai Penukaran

en: Anim Multi Change Keyframe Value
ms: Anim Ubah Pelbagai Nilai Keyframe

en: Anim Multi Change Call
ms: Anim Ubah Pelbagai Panggilan

en: Change Animation Length
ms: Ubah Panjang Animasi

en: Change Animation Loop
ms: Ubah Gelung Animasi

en: Property Track
ms: Trek Sifat

en: 3D Transform Track
ms: Trek Transformasi 3D

en: Call Method Track
ms: Trek Panggilan Kaedah

en: Bezier Curve Track
ms: Trek Lengkung Bezier

en: Audio Playback Track
ms: Trek Main balik Audio

en: Animation Playback Track
ms: Trek Main Balik Animasi

en: Animation length (frames)
ms: Panjang animasi (bingkai)

en: Animation length (seconds)
ms: Panjang animasi (saat)

en: Add Track
ms: Tambah Trek

en: Animation Looping
ms: Gelung Animasi

en: Functions:
ms: Fungsi:

en: Audio Clips:
ms: Klip Audio:

en: Anim Clips:
ms: Klip Anim:

en: Change Track Path
ms: Tukar Laluan Trek

en: Toggle this track on/off.
ms: Hidupkan / matikan trek ini.

en: Update Mode (How this property is set)
ms: Kemas kini Mod (Bagaimana sifat ini ditetapkan)

en: Interpolation Mode
ms: Mod Interpolasi

en: Loop Wrap Mode (Interpolate end with beginning on loop)
ms: Mod Gelung Balut (Interpolat hujung dengan permulaan pada gelung)

en: Remove this track.
ms: Keluarkan trek ini.

en: Time (s):
ms: Masa (s):

en: Position:
ms: Kedudukan:

en: Rotation:
ms: Putaran:

en: Scale:
ms: Skala:

en: Type:
ms: Jenis:

en: (Invalid, expected type: %s)
ms: (Tidak sah, jenis dijangka: %s)

en: Easing:
ms: Pelonggaran:

en: In-Handle:
ms: Dalam-Pemegang:

en: Out-Handle:
ms: Keluar-Pemegang:

en: Stream:
ms: Aliran:

en: Start (s):
ms: Mula (s):

en: End (s):
ms: Tamat (s):

en: Animation Clip:
ms: Klip Animasi:

en: Toggle Track Enabled
ms: Togol Trek Diaktifkan

en: Continuous
ms: Berterusan

en: Discrete
ms: Diskret

en: Trigger
ms: Pencetus

en: Capture
ms: Tangkap

en: Nearest
ms: Terdekat

en: Cubic
ms: Kubik

en: Clamp Loop Interp
ms: Kepit Gelung Interp

en: Wrap Loop Interp
ms: Balut Gelung Interp

en: Insert Key
ms: Masukkan Kunci

en: Duplicate Key(s)
ms: Menduakan Kunci

en: Add RESET Value(s)
ms: Tambah Nilai-nilai RESET

en: Delete Key(s)
ms: Padam Kunci

en: Change Animation Update Mode
ms: Mod Tukar Kemas Kini Animasi

en: Change Animation Interpolation Mode
ms: Tukar Mod Interpolasi Animasi

en: Change Animation Loop Mode
ms: Tukar Mod Gelung Animasi

en: Remove Anim Track
ms: Keluarkan Trek Anim

en: Editors
ms: Editor

en: Confirm Insert Track
ms: Sahkan Sisipkan Trek

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
ms: Cipta trek BARU untuk %s dan masukkan kunci?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
ms: Cipta %d BARU trek dan masukkan kunci?

en: Create
ms: Cipta

en: Anim Insert
ms: Masukkan Anim

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: node '%s'
ms: nod '%s'

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: animation
ms: animasi

en: AnimationPlayer can't animate itself, only other players.
ms: AnimationPlayer tidak animasikan dirinya sendiri, hanya pemain lain.

note: TRANSLATORS: This describes the target of new animation track, will be inserted into another string.
en: property '%s'
ms: sifat '%s'

en: Anim Create & Insert
ms: Anim Cipta & Masukkan

en: Anim Insert Track & Key
ms: Anim Masukkan Trek & Kunci

en: Anim Insert Key
ms: Anim Masukkan Kunci

en: Change Animation Step
ms: Tukar Langkah Animasi

en: Rearrange Tracks
ms: Susun semula Trek

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
ms: Transformasi trek hanya berlaku kepada nod berasaskan Spatial.

en: Audio tracks can only point to nodes of type:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D
ms: Trek audio hanya boleh ditujukan kepada nod jenis:
    -AudioStreamPlayer
    -AudioStreamPlayer2D
    -AudioStreamPlayer3D

en: Animation tracks can only point to AnimationPlayer nodes.
ms: Trek animasi hanya dapat ditujukan kepada nod AnimationPlayer.

en: Not possible to add a new track without a root
ms: Tidak boleh menambah trek baru tanpa satu akar

en: Invalid track for Bezier (no suitable sub-properties)
ms: Trek tidak sah untuk Bezier (tiada sub-sifat yang sesuai)

en: Add Bezier Track
ms: Tambah Trek Bezier

en: Track path is invalid, so can't add a key.
ms: Laluan trek tidak sah, maka tidak boleh menambahkan kunci.

en: Track is not of type Spatial, can't insert key
ms: Trek bukan jenis Spatial, tidak boleh memasukkan kunci

en: Add Transform Track Key
ms: Tambah Kunci Trek Transformasi

en: Add Track Key
ms: Tambah Kunci Trek

en: Track path is invalid, so can't add a method key.
ms: Laluan trek tidak sah, maka tidak boleh menambahkan kunci kaedah.

en: Add Method Track Key
ms: Tambah Kunci Trek Kaedah

en: Method not found in object:
ms: Kaedah tidak ditemui dalam objek:

en: Anim Move Keys
ms: Kunci Gerak Anim

en: Methods
ms: Kaedah

en: Clipboard is empty!
ms: Papan klip kosong!

en: Paste Tracks
ms: Tampal Trek

en: Anim Scale Keys
ms: Kunci Skala Anim

en: This option does not work for Bezier editing, as it's only a single track.
ms: Pilihan ini tidak berfungsi untuk pengeditan Bezier, kerana ia hanya satu trek.

en: Anim Add RESET Keys
ms: Anim Tambah Kekunci RESET

en: This animation belongs to an imported scene, so changes to imported tracks will not be saved.
    
    To enable the ability to add custom tracks, navigate to the scene's import settings and set
    "Animation > Storage" to "Files", enable "Animation > Keep Custom Tracks", then re-import.
    Alternatively, use an import preset that imports animations to separate files.
ms: Animasi ini tergolong dalam adegan yang diimport, maka perubahan untuk trek yang diimport tidak akan disimpan.
    
    Untuk memberikan keupayaan untuk menambah trek tersuai, navigasi ke tetapan import adegan dan tetapkan
    "Animasi > Simpanan" ke "Fail", aktifkan "Animasi > Simpan Trek Tersuai", kemudian import semula.
    Sebagai alternatif, gunakan pratetap import yang mengimportkan animasi untuk memisahkan fail.

en: Warning: Editing imported animation
ms: Amaran: Mengedit animasi yang diimport

en: Select an AnimationPlayer node to create and edit animations.
ms: Pilih nod AnimationPlayer untuk mencipta dan mengedit animasi.

en: Only show tracks from nodes selected in tree.
ms: Hanya tunjukkan trek dari nod yang dipilih di pokok.

en: Group tracks by node or display them as plain list.
ms: Kumpulkan trek mengikut nod atau memaparkannya sebagai senarai biasa.

en: Snap:
ms: Tangkap:

en: Animation step value.
ms: Nilai langkah animasi.

en: Seconds
ms: Saat

en: Edit
ms: Sunting

en: Animation properties.
ms: Sifat animasi.

en: Copy Tracks
ms: Salin Trek

en: Scale Selection
ms: Pemilihan Skala

en: Scale From Cursor
ms: Skala Dari Kursor

en: Duplicate Selection
ms: Menduakan Pilihan

en: Duplicate Transposed
ms: Menduakan Pindahan

en: Delete Selection
ms: Padam Pilihan

en: Go to Next Step
ms: Pergi ke Langkah Seterusnya

en: Go to Previous Step
ms: Pergi ke Langkah Sebelumnya

en: Apply Reset
ms: Guna Set Semula

en: Optimize Animation
ms: Optimumkan Animasi

en: Clean-Up Animation
ms: Bersihkan Animasi

en: Pick the node that will be animated:
ms: Pilih nod yang akan dianimasikan:

en: Use Bezier Curves
ms: Guna Lengkung Bezier

en: Create RESET Track(s)
ms: Cipta Trek RESET

en: Anim. Optimizer
ms: Pengoptimum Anim.

en: Max. Linear Error:
ms: Max. Ralat Linear:

en: Max. Angular Error:
ms: Max. Ralat Sudut:

en: Max Optimizable Angle:
ms: Sudut Maksimum yang Boleh Dioptimumkan:

en: Optimize
ms: Mengoptimumkan

en: Remove invalid keys
ms: Keluarkan kunci yang tidak sah

en: Remove unresolved and empty tracks
ms: Keluarkan trek yang tidak boleh diselesaikan dan kosong

en: Clean-up all animations
ms: Bersihkan semua animasi

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
ms: Bersihkan Animasi (TIDAK BOLEH BUAT ASAL!)

en: Clean-Up
ms: Bersihkan

en: Scale Ratio:
ms: Nisbah Skala:

en: Select Tracks to Copy
ms: Pilih Trek untuk Disalin

en: Copy
ms: Salin

en: Select All/None
ms: Pilih Semua/Tiada

en: Add Audio Track Clip
ms: Tambah Klip Trek Audio

en: Change Audio Track Clip Start Offset
ms: Tukar Klip Trek Audio Mula Offset

en: Change Audio Track Clip End Offset
ms: Tukar Klip Audio Trek Hujung Offset

en: Resize Array
ms: Ubah saiz Array

en: Change Array Value Type
ms: Tukar Jenis Nilai Array

en: Change Array Value
ms: Tukar Nilai Array

en: Go to Line
ms: Pergi ke Baris

en: Line Number:
ms: Nombor Baris:

en: %d replaced.
ms: %d telah diganti.

en: %d match.
ms: %d padan.

en: %d matches.
ms: %d padan.

en: Match Case
ms: Kes Padan

en: Whole Words
ms: Seluruh Perkataan

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace All
ms: Ganti Semua

en: Selection Only
ms: Pilihan Sahaja

en: Standard
ms: Piawai

en: Toggle Scripts Panel
ms: Togol Panel Skrip

en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Reset Zoom
ms: Set Semula Zum

en: Warnings
ms: Amaran

en: Line and column numbers.
ms: Nombor baris dan lajur.

en: Method in target node must be specified.
ms: Kaedah dalam nod sasaran mesti ditentukan.

en: Method name must be a valid identifier.
ms: Nama kaedah mestilah pengecam yang sah.

en: Target method not found. Specify a valid method or attach a script to the target node.
ms: Kaedah sasaran tidak dijumpai. Tentukan kaedah yang sah atau lampirkan skrip ke nod sasaran.

en: Connect to Node:
ms: Sambung ke Nod:

en: Connect to Script:
ms: Sambung ke Skrip:

en: From Signal:
ms: Dari Isyarat:

en: Scene does not contain any script.
ms: Adegan tidak mengandungi sebarang skrip.

en: Add
ms: Tambah

en: Remove
ms: Keluarkan

en: Add Extra Call Argument:
ms: Tambah Hujah Panggilan Tambahan:

en: Extra Call Arguments:
ms: Hujah Panggilan Tambahan:

en: Receiver Method:
ms: Kaedah Penerima:

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Deferred
ms: Ditangguhkan

en: Defers the signal, storing it in a queue and only firing it at idle time.
ms: Mencegah isyarat, menyimpannya dalam barisan dan hanya menyalakannya pada waktu terbiar.

en: Disconnects the signal after its first emission.
ms: Putuskan isyarat selepas pelepasan pertama.

en: Cannot connect signal
ms: Tidak dapat menyambungkan isyarat

en: Close
ms: Tutup

en: Connect
ms: Sambung

en: Signal:
ms: Isyarat:

en: Connect '%s' to '%s'
ms: Sambungkan '% s' ke '% s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
ms: Putuskan sambungan '% s' dari '% s'

en: Disconnect all from signal: '%s'
ms: Putuskan semua sambungan dari isyarat: '% s'

en: Connect...
ms: Sambung ...

en: Disconnect
ms: Putuskan sambungan

en: Connect a Signal to a Method
ms: Sambungkan Isyarat ke Kaedah

en: Edit Connection:
ms: Edit Sambungan:

en: Are you sure you want to remove all connections from the "%s" signal?
ms: Adakah anda pasti anda mahu mengeluarkan semua sambungan dari isyarat "% s"?

en: Signals
ms: Isyarat

en: Filter signals
ms: Tapis isyarat

en: Are you sure you want to remove all connections from this signal?
ms: Adakah anda pasti anda mahu mengeluarkan semua sambungan dari isyarat ini?

en: Disconnect All
ms: Putuskan Semua

en: Go to Method
ms: Pergi ke Kaedah

en: Change %s Type
ms: Ubah Jenis %s

en: Change
ms: Ubah

en: Create New %s
ms: Cipta %s Baru

en: No results for "%s".
ms: Tiada hasil untuk "%s".

en: No description available for %s.
ms: Tiada keterangan tersedia untuk %s.

en: Favorites:
ms: Kegemaran:

en: Recent:
ms: Terkini:

en: Search:
ms: Cari:

en: Matches:
ms: Padanan:

en: Description:
ms: Keterangan:

en: Search Replacement For:
ms: Cari Penggantian Untuk:

en: Dependencies For:
ms: Kebergantungan Untuk:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
ms: Adegan '% s' kini sedang diedit.
    Perubahan hanya akan berlaku apabila dimuat semula.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
ms: Sumber '% s' sedang digunakan.
    Perubahan hanya akan berlaku apabila dimuat semula.

en: Dependencies
ms: Kebergantungan

en: Dependencies:
ms: Kebergantungan:

en: Fix Broken
ms: Perbaiki Pecah

en: Dependency Editor
ms: Editor Ketergantungan

en: Search Replacement Resource:
ms: Cari Penggantian Sumber:

en: Open
ms: Buka

en: Remove the selected files from the project? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
ms: Keluarkan fail terpilih dari projek? (Tidak boleh buat asal.)
    Bergantung kepada konfigurasi sistem fail anda, fail yang dikeluarkan akan dipindah ke tong sampah atau dipadamkan secara kekal.

en: The files being removed are required by other resources in order for them to work.
    Remove them anyway? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
ms: Fail yang akan dikeluarkan diperlukan oleh sumber lain agar dapat berfungsi.
    Masih mahu keluarkan fail tersebut? (Tidak boleh buat asal.)
    Bergantung kepada konfigurasi sistem fail anda, fail yang dikeluarkan akan dipindah ke tong sampah atau dipadamkan secara kekal.

en: Cannot remove:
ms: Tidak boleh dialih keluar:

en: Error loading:
ms: Ralat memuatkan:

en: Load failed due to missing dependencies:
ms: Gagal memuat kerana kebergantungan hilang:

en: Open Anyway
ms: Buka Bagaimanapun

en: Which action should be taken?
ms: Tindakan apa yang harus diambil?

en: Fix Dependencies
ms: Perbaiki Kebergantungan

en: Errors loading!
ms: Ralat memuatkan!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
ms: Padamkan objek %d secara kekal? (Tidak boleh dibuat asal!)

en: Show Dependencies
ms: Tunjuk Kebergantungan

en: Orphan Resource Explorer
ms: Penjelajah Sumber Yatim

en: Delete
ms: Padam

en: Owns
ms: Memiliki

en: Resources Without Explicit Ownership:
ms: Sumber Tanpa Hak Milik Eksplisit:

en: Change Dictionary Key
ms: Tukar Kunci Kamus

en: Change Dictionary Value
ms: Tukar Nilai Kamus

en: Thanks from the Godot community!
ms: Terima kasih dari komuniti Godot!

en: Click to copy.
ms: Klik untuk salin.

en: Godot Engine contributors
ms: Penyumbang Enjin Godot

en: Project Founders
ms: Pengasas Projek

en: Lead Developer
ms: Pemaju Utama

en: Developers
ms: Pemaju

en: Authors
ms: Pengarang

en: Platinum Sponsors
ms: Penaja Platinum

en: Gold Sponsors
ms: Penaja Emas

en: Silver Sponsors
ms: Penderma Perak

en: Bronze Sponsors
ms: Penderma Gangsa

en: Mini Sponsors
ms: Penaja Mini

en: Gold Donors
ms: Penderma Emas

en: Silver Donors
ms: Penderma Perak

en: Bronze Donors
ms: Penderma Gangsa

en: Donors
ms: Penderma

en: License
ms: Lesen

en: Third-party Licenses
ms: Lesen Pihak Ketiga

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
ms: Enjin Godot bergantung kepada beberapa perpustakaan sumber terbuka dan bebas pihak ketiga, semuanya serasi dengan syarat-syarat lesen MITnya. Berikut adalah senarai lengkap semua komponen pihak ketiga tersebut dengan pernyataan hak cipta dan syarat lesen masing-masing.

en: All Components
ms: Semua Komponen

en: Components
ms: Komponen

en: Licenses
ms: Lesen

en: Error opening asset file for "%s" (not in ZIP format).
ms: Ralat membuka fail aset untuk "%s" (bukan dalam format ZIP).

en: %s (already exists)
ms: %s (sudah wujud)

en: Contents of asset "%s" - %d file(s) conflict with your project:
ms: Kandungan aset "%s" - fail-fail %d bercanggah dengan projek anda:

en: Contents of asset "%s" - No files conflict with your project:
ms: Kandungan aset "%s" - Tiada fail-fail bercanggah dengan projek anda:

en: Uncompressing Assets
ms: Nyahmampatkan Aset

en: The following files failed extraction from asset "%s":
ms: Fail berikut gagal diekstrak dari aset "%s":

en: (and %s more files)
ms: (dan %s fail lagi)

en: Asset "%s" installed successfully!
ms: Aset "%s" berjaya dipasang!

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Install
ms: Pasang

en: Asset Installer
ms: Pemasang Aset

en: Speakers
ms: Pembesar suara

en: Add Effect
ms: Tambah Kesan

en: Rename Audio Bus
ms: Namakan Semula Bas Audio

en: Change Audio Bus Volume
ms: Tukar Kelantangan Bas Audio

en: Toggle Audio Bus Solo
ms: Togol Bas Audio Solo

en: Toggle Audio Bus Mute
ms: Togol Senyap Bas Audio

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
ms: Togol Kesan Pintasan Bas Audio

en: Select Audio Bus Send
ms: Pilih Hantar Bas Audio

en: Add Audio Bus Effect
ms: Tambah Kesan Bas Audio

en: Move Bus Effect
ms: Alih Kesan Bas

en: Delete Bus Effect
ms: Padam Kesan Bas

en: Drag & drop to rearrange.
ms: Seret & lepas untuk menyusun semula.

en: Mute
ms: Bisu

en: Bypass
ms: Pintas

en: Bus Options
ms: Pilihan Bas

en: Duplicate
ms: Pendua

en: Reset Volume
ms: Tetapkan Semula Kelantangan

en: Delete Effect
ms: Padam Kesan

en: Add Audio Bus
ms: Tambah Bas Audio

en: Master bus can't be deleted!
ms: Bas induk tidak boleh dipadamkan!

en: Delete Audio Bus
ms: Padam Bas Audio

en: Duplicate Audio Bus
ms: Pendua Bas Audio

en: Reset Bus Volume
ms: Tetapkan Semula Kelantangan Bas

en: Move Audio Bus
ms: Pindah Bas Audio

en: Save Audio Bus Layout As...
ms: Simpan Susun Atur Bas Audio Sebagai...

en: Location for New Layout...
ms: Lokasi untuk Susun Atur Baru...

en: Open Audio Bus Layout
ms: Buka Susun Atur Bas Audio

en: There is no '%s' file.
ms: Tiada fail '%s'.

en: Invalid file, not an audio bus layout.
ms: Fail tidak sah, bukan susun atur bas audio.

en: Error saving file: %s
ms: Ralat semasa menyimpan fail: %s

en: Add Bus
ms: Tambah Bas

en: Add a new Audio Bus to this layout.
ms: Tambah Bas Audio baru ke susun atur ini.

en: Load
ms: Memuatkan

en: Load an existing Bus Layout.
ms: Muatkan Susun Atur Bas yang sedia ada.

en: Save As
ms: Simpan sebagai

en: Save this Bus Layout to a file.
ms: Simpan Susun Atur Bas ini ke fail.

en: Load Default
ms: Muatkan Lalai

en: Load the default Bus Layout.
ms: Muatkan Susun Atur Bas lalai.

en: Create a new Bus Layout.
ms: Cipta Susun Atur Bas baru.

en: Invalid name.
ms: Nama tidak sah.

en: Cannot begin with a digit.
ms: Tidak boleh bermula dengan digit.

en: Valid characters:
ms: Watak yang sah:

en: Must not collide with an existing engine class name.
ms: Tidak boleh bertembung dengan nama kelas engin yang telah wujud.

en: Must not collide with an existing built-in type name.
ms: Tidak boleh bertembung dengan nama jenis terbina dalam yang telah wujud.

en: Must not collide with an existing global constant name.
ms: Tidak boleh bertembung dengan nama pemalar global yang telah wujud.

en: Keyword cannot be used as an autoload name.
ms: Kata kunci tidak boleh digunakan sebagai nama autoload.

en: Autoload '%s' already exists!
ms: Autoload '%s' sudah wujud!

en: Rename Autoload
ms: Namakan Semula Autoload

en: Toggle AutoLoad Globals
ms: Togol Global Autoload

en: Move Autoload
ms: Pindah Autoload

en: Remove Autoload
ms: Keluarkan Autoload

en: Enable
ms: Aktifkan

en: Rearrange Autoloads
ms: Susun Semula Autoload

en: Can't add autoload:
ms: Tidak boleh menambahkan autoload:

en: %s is an invalid path. File does not exist.
ms: %s adalah laluan yang tidak sah. Fail tidak wujud.

en: %s is an invalid path. Not in resource path (res://).
ms: %s adalah laluan yang tidak sah. Tidak dalam laluan sumber (res://).

en: Add AutoLoad
ms: Tambah AutoLoad

en: Path:
ms: Laluan:

en: Node Name:
ms: Nama Nod:

en: Global Variable
ms: Pembolehubah Global

en: Paste Params
ms: Tampal Param

en: Updating Scene
ms: Mengemaskini Adegan

en: Storing local changes...
ms: Menyimpan perubahan tempatan...

en: Updating scene...
ms: Mengemaskini adegan...

en: [empty]
ms: [kosong]

en: [unsaved]
ms: [tidak disimpan]

en: Please select a base directory first.
ms: Sila pilih direktori asas terlebih dahulu.

en: Choose a Directory
ms: Pilih Direktori

en: Create Folder
ms: Cipta Folder

en: Name:
ms: Nama:

en: Could not create folder.
ms: Tidak dapat mencipta folder.

en: Choose
ms: Pilih

en: Storing File:
ms: Menyimpan Fail:

en: No export template found at the expected path:
ms: Tiada templat eksport ditemui di laluan yang dijangkakan:

en: Packing
ms: Pembungkusan

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Etc' in Project Settings.
ms: Platform sasaran memerlukan pemampatan tekstur 'ETC' untuk GLES2. Aktifkan 'Import Etc' dalam Tetapan Projek.

en: Target platform requires 'ETC2' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' in Project Settings.
ms: Platform sasaran memerlukan pemampatan tekstur 'ETC2' untuk GLES3. Aktifkan 'Import Etc 2' dalam Tetapan Projek.

en: Target platform requires 'ETC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Etc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
ms: Platform sasaran memerlukan pemampatan tekstur 'ETC' untuk sandaran pemandu ke GLES2.
    Aktifkan 'Import Etc' dalam Tetapan Projek, atau nyahaktifkan 'Driver Fallback Enabled'.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for GLES2. Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings.
ms: Platform sasaran memerlukan pemampatan tekstur 'PVRTC' untuk GLES2. Aktifkan 'Import Pvrtc' dalam Tetapan Projek.

en: Target platform requires 'ETC2' or 'PVRTC' texture compression for GLES3. Enable 'Import Etc 2' or 'Import Pvrtc' in Project Settings.
ms: Platform sasaran memerlukan pemampatan tekstur 'ETC2' atau 'PVRTC' untuk GLES3. Aktifkan 'Import Etc 2' atau 'Import Pvrtc' dalam Tetapan Projek.

en: Target platform requires 'PVRTC' texture compression for the driver fallback to GLES2.
    Enable 'Import Pvrtc' in Project Settings, or disable 'Driver Fallback Enabled'.
ms: Platform sasaran memerlukan pemampatan tekstur 'PVRTC' untuk sandaran driver ke GLES2.
    Aktifkan 'Import Pvrtc' dalam Tetapan Projek, atau nyahaktifkan 'Driver Fallback Enabled'.

en: Custom debug template not found.
ms: Templat nyahpepijat tersuai tidak dijumpai.

en: Custom release template not found.
ms: Templat pelepasan tersuai tidak dijumpai.

en: On 32-bit exports the embedded PCK cannot be bigger than 4 GiB.
ms: Pada eksport 32-bit PCK terbenam tidak boleh lebih besar daripada 4 GiB.

en: 3D Editor
ms: Editor 3D

en: Script Editor
ms: Editor Skrip

en: Asset Library
ms: Perpustakaan Aset

en: Scene Tree Editing
ms: Penyuntingan Pokok Adegan

en: Node Dock
ms: Dok nod

en: FileSystem Dock
ms: Dok FileSystem

en: Import Dock
ms: Import Dok

en: Allows to view and edit 3D scenes.
ms: Membenarkan untuk melihat dan menyunting adegan 3D.

en: Allows to edit scripts using the integrated script editor.
ms: Membenarkan untuk menyunting skrip-skrip menggunakan editor skrip bersepadu.

en: Provides built-in access to the Asset Library.
ms: Memberikan akses terbina dalam kepada Perpustakaan Aset.

en: Allows editing the node hierarchy in the Scene dock.
ms: Membenarkan suntingan hierarki nod di dalam dok Adegan.

en: Allows to work with signals and groups of the node selected in the Scene dock.
ms: Membenarkan fungsi isyarat dan kumpulan nod yang telah dipilih di dalam dok Adegan.

en: Allows to browse the local file system via a dedicated dock.
ms: Membenarkan semakan sistem fail lokal melalui dok yang khas.

en: Allows to configure import settings for individual assets. Requires the FileSystem dock to function.
ms: Membenarkan konfigurasi tetapan import untuk setiap aset. Memerlukan dok FileSystem untuk berfungsi.

en: (current)
ms: (semasa)

en: (none)
ms: (tiada)

en: Remove currently selected profile, '%s'? Cannot be undone.
ms: Keluarkan profil, '%s' yang sedang dipilih? Tidak boleh dibuat asal.

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
ms: Profil mestilah nama fail yang sah dan tidak boleh mengandungi '.'

en: Profile with this name already exists.
ms: Profil dengan nama ini sudah wujud.

en: (Editor Disabled, Properties Disabled)
ms: (Editor Dinyahaktifkan, Ciri-ciri Dinyahaktifkan)

en: (Properties Disabled)
ms: (Ciri-ciri dinyahaktif)

en: (Editor Disabled)
ms: (Editor Dinyahaktif)

en: Class Options:
ms: Pilihan Kelas:

en: Enable Contextual Editor
ms: Aktifkan Editor Kontekstual

en: Class Properties:
ms: Sifat-sifat Kelas:

en: Main Features:
ms: Ciri-ciri Utama:

en: Nodes and Classes:
ms: Nod-nod dan Kelas-kelas:

en: File '%s' format is invalid, import aborted.
ms: Format fail '%s' tidak sah, import dibatalkan.

en: Profile '%s' already exists. Remove it first before importing, import aborted.
ms: Profil '%s' sudah wujud. Keluarkannya terlebih dahulu sebelum mengimport, import dibatalkan.

en: Error saving profile to path: '%s'.
ms: Ralat menyimpan profil ke laluan: '%s'.

en: Reset to Default
ms: Pulih ke Keadaan Asal

en: Current Profile:
ms: Profil Semasa:

en: Create Profile
ms: Cipta Profil

en: Remove Profile
ms: Keluarkan Profil

en: Available Profiles:
ms: Profil yang ada:

en: Make Current
ms: Buat Semasa

en: Export
ms: Eksport

en: Configure Selected Profile:
ms: Kemas Kini Profil Terpilih:

en: Extra Options:
ms: Pilihan Tambahan:

en: Create or import a profile to edit available classes and properties.
ms: Cipta atau import sebuah profil untuk menyunting kelas-kelas dan sifat-sifat yang ada.

en: New profile name:
ms: Nama profil baru:

en: Godot Feature Profile
ms: Profil Ciri Godot

en: Import Profile(s)
ms: Import Profil

en: Export Profile
ms: Eksport Profil

en: Manage Editor Feature Profiles
ms: Urus Profil Ciri Editor

en: Select Current Folder
ms: Pilih Folder Semasa

en: File exists, overwrite?
ms: Fail wujud, tulis ganti?

en: Select This Folder
ms: Pilih Folder Ini

en: Copy Path
ms: Salin Laluan

en: Open in File Manager
ms: Buka dalam Pengurus Fail

en: Show in File Manager
ms: Tunjukkan dalam Pengurus Fail

en: New Folder...
ms: Folder Baru...

en: Refresh
ms: Muat Semula

en: All Recognized
ms: Semua Dikenali

en: All Files (*)
ms: Semua Fail (*)

en: Open a File
ms: Buka Fail

en: Open File(s)
ms: Buka Fail

en: Open a Directory
ms: Buka Direktori

en: Open a File or Directory
ms: Buka Fail atau Direktori

en: Save
ms: Simpan

en: Save a File
ms: Simpan Fail

en: Go Back
ms: Pergi Balik

en: Go Forward
ms: Pergi ke Hadapan

en: Go Up
ms: Pergi Atas

en: Toggle Hidden Files
ms: Togol Fail Tersembunyi

en: Toggle Favorite
ms: Togol Kegemaran

en: Toggle Mode
ms: Togol Mod

en: Focus Path
ms: Laluan Fokus

en: Move Favorite Up
ms: Pindah Kegemaran ke Atas

en: Move Favorite Down
ms: Pindah Kegemaran ke Bawah

en: Go to previous folder.
ms: Pergi ke folder sebelumnya.

en: Go to next folder.
ms: Pergi ke folder seterusnya.

en: Go to parent folder.
ms: Pergi ke folder induk.

en: Refresh files.
ms: Muat semula fail.

en: (Un)favorite current folder.
ms: (Nyah)kegemaran folder semasa.

en: Toggle the visibility of hidden files.
ms: Togol keterlihatan fail tersembunyi.

en: View items as a grid of thumbnails.
ms: Lihat barang sebagai grid gambar kecil.

en: View items as a list.
ms: Lihat barang sebagai senarai.

en: Directories & Files:
ms: Direktori & Fail:

en: Preview:
ms: Pratonton:

en: File:
ms: Fail:

en: ScanSources
ms: Sumber Imbas

en: There are multiple importers for different types pointing to file %s, import aborted
ms: Terdapat beberapa pengimport untuk pelbagai jenis yang menunjukkan ke fail %s, import dibatalkan

en: (Re)Importing Assets
ms: Mengimport (Semula) Aset

en: Top
ms: Atas

en: Class:
ms: Kelas:

en: Inherits:
ms: Mewarisi:

en: Inherited by:
ms: Diwarisi oleh:

en: Online Tutorials
ms: Tutorial Dalam Talian

en: Properties
ms: Sifat-sifat

en: overrides %s:
ms: ganti %s:

en: default:
ms: lalai:

en: Theme Properties
ms: Sifat Tema

en: Colors
ms: Warna

en: Constants
ms: Pemalar

en: Fonts
ms: Fon

en: Icons
ms: Ikon

en: Styles
ms: Gaya

en: Enumerations
ms: Penghitungan

en: Property Descriptions
ms: Penerangan Sifat

en: (value)
ms: (nilai)

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
ms: Tiada keterangan untuk sifat ini. Tolong bantu kami dengan [color=$color][url=$url]menyumbang satu[/url][/color]!

en: Method Descriptions
ms: Penerangan Kaedah

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
ms: Tiada keterangan untuk kaedah ini. Tolong bantu kami dengan [color=$color][url=$url]menyumbang satu[/url][/color]!

en: Help
ms: Bantuan

en: Search Help
ms: Cari Bantuan

en: Case Sensitive
ms: Kesensitifan Huruf

en: Show Hierarchy
ms: Tunjuk Hierarki

en: Display All
ms: Paparkan Semua

en: Classes Only
ms: Kelas Sahaja

en: Methods Only
ms: Kaedah Sahaja

en: Signals Only
ms: Isyarat Sahaja

en: Constants Only
ms: Pemalar Sahaja

en: Properties Only
ms: Sifat Sahaja

en: Theme Properties Only
ms: Sifat Tema Sahaja

en: Member Type
ms: Jenis Ahli

en: Class
ms: Kelas

en: Method
ms: Kaedah

en: Signal
ms: Isyarat

en: Constant
ms: Pemalar

en: Property
ms: Sifat

en: Theme Property
ms: Sifat Tema

en: Property:
ms: Sifat:

en: Pin value
ms: Nilai pin

en: Pinning a value forces it to be saved even if it's equal to the default.
ms: Menyemat nilai memaksanya untuk disimpan walaupun ia sama dengan nilai asal.

en: Pin value [Disabled because '%s' is editor-only]
ms: Nilai pin [Dinyahdayakan kerana '%s' adalah editor sahaja]

en: Set %s
ms: Tetapkan %s

en: Set Multiple:
ms: Tetapkan Pelbagai:

en: Pinned %s
ms: Dipinkan %s

en: Unpinned %s
ms: %s tidak dipinkan

en: Copy Property
ms: Salin Sifat

en: Paste Property
ms: Tampal Sifat

en: Copy Property Path
ms: Salin Laluan Sifat

en: Output:
ms: Keluaran:

en: Copy Selection
ms: Salin Pilihan

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear Output
ms: Kosongkan Keluaran

en: Stop
ms: Hentikan

en: Start
ms: Mulakan

en: Down
ms: Bawah

en: Up
ms: Atas

en: Node
ms: Nod

en: Incoming RPC
ms: RPC masuk

en: Incoming RSET
ms: RSET masuk

en: Outgoing RPC
ms: RPC Keluar

en: Outgoing RSET
ms: RSET Keluar

en: New Window
ms: Tetingkap Baru

en: Spins when the editor window redraws.
    Update Continuously is enabled, which can increase power usage. Click to disable it.
ms: Berputar apabila tingkap editor dilukis semula.
    Kemas Kini Secara Berterusan adalah aktif, ia boleh meningkatkan penggunaan kuasa. Klik untuk nyahaktifkannya.

en: Spins when the editor window redraws.
ms: Berputar apabila tingkap editor dilukis semula.

en: Imported resources can't be saved.
ms: Sumber yang diimport tidak dapat disimpan.

en: Error saving resource!
ms: Ralat semasa menyimpan sumber!

en: This resource can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
ms: Sumber ini tidak dapat disimpan kerana tidak tergolong dalam adegan yang diedit. Jadikannya unik terlebih dahulu.

en: Save Resource As...
ms: Simpan Sumber Sebagai...

en: Can't open file for writing:
ms: Tidak dapat membuka fail untuk ditulis:

en: Requested file format unknown:
ms: Format fail yang diminta tidak diketahui:

en: Error while saving.
ms: Ralat semasa menyimpan.

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
ms: Tidak dapat membuka '% s'. Fail mungkin telah dipindahkan atau dipadam.

en: Error while parsing '%s'.
ms: Ralat semasa menghuraikan '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
ms: Penghujung fail '%s' tidak dijangka.

en: Missing '%s' or its dependencies.
ms: Hilang '%s' atau kebergantungannya.

en: Error while loading '%s'.
ms: Ralat semasa memuatkan '%s'.

en: Saving Scene
ms: Menyimpan Adegan

en: Analyzing
ms: Menganalisis

en: Creating Thumbnail
ms: Mencipta Gambar Kecil

en: This operation can't be done without a tree root.
ms: Operasi ini tidak boleh dilakukan tanpa akar pokok.

en: This scene can't be saved because there is a cyclic instancing inclusion.
    Please resolve it and then attempt to save again.
ms: Adegan ini tidak dapat disimpan kerana terdapat penyertaan yang berbentuk siklik.
    Sila selesaikan dan kemudian cuba simpan semula.

en: Couldn't save scene. Likely dependencies (instances or inheritance) couldn't be satisfied.
ms: Tidak dapat menyimpan adegan. Kemungkinan kebergantungan (instance atau warisan) tidak dapat dipenuhi.

en: Could not save one or more scenes!
ms: Tidak dapat menyimpan satu atau lebih adegan!

en: Save All Scenes
ms: Simpan Semua Adegan-adegan

en: Can't overwrite scene that is still open!
ms: Tidak boleh tulis ganti adegan yang masih terbuka!

en: Can't load MeshLibrary for merging!
ms: Tidak dapat memuatkan MeshLibrary untuk penggabungan!

en: Error saving MeshLibrary!
ms: Ralat menyimpan MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
ms: Tidak boleh memuatkan TileSet untuk penggabungan!

en: Error saving TileSet!
ms: Ralat semasa menyimpan TileSet!

en: An error occurred while trying to save the editor layout.
    Make sure the editor's user data path is writable.
ms: Ralat berlaku semasa cubaan menyimpan susun atur editor.
    Pastikan laluan data pengguna editor dapat ditulis.

en: Default editor layout overridden.
    To restore the Default layout to its base settings, use the Delete Layout option and delete the Default layout.
ms: Susun atur editor lalai diganti.
    Untuk mengembalikan susun atur Lalai ke tetapan asasnya, gunakan pilihan Hapus Tata Letak dan hapus susun atur Lalai.

en: Layout name not found!
ms: Nama susun atur tidak dijumpai!

en: Restored the Default layout to its base settings.
ms: Susun atur lalai telah dipulihkan ke tetapan asas.

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
ms: Sumber ini tergolong dalam adegan yang diimport, maka ia tidak dapat diedit.
    Sila baca dokumentasi yang berkaitan dengan pengimportan adegan untuk lebih memahami aliran kerja ini.

en: This resource belongs to a scene that was instanced or inherited.
    Changes to it won't be kept when saving the current scene.
ms: Sumber ini tergolong dalam adegan yang di-instance atau diwarisi.
    Perubahan tidak akan disimpan semasa menyimpan adegan semasa.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
ms: Sumber ini telah diimport, maka ia tidak dapat diedit. Ubah tetapannya di panel import dan kemudian import semula.

en: This scene was imported, so changes to it won't be kept.
    Instancing it or inheriting will allow making changes to it.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
ms: Adegan ini telah diimport, maka perubahan kepada ia tidak akan disimpan.
    Instance-kan ia atau mewarisi akan membenarkan perubahan dibuat padanya.
    Sila baca dokumentasi yang berkaitan dengan pengimportan adegan untuk lebih memahami aliran kerja ini.

en: This is a remote object, so changes to it won't be kept.
    Please read the documentation relevant to debugging to better understand this workflow.
ms: Ini adalah objek terpencil, maka perubahan padanya tidak akan disimpan.
    Sila baca dokumentasi yang berkaitan dengan penyahpepijatan untuk lebih memahami aliran kerja ini.

en: There is no defined scene to run.
ms: Tiada adegan yang didefinisikan untuk dijalankan.

en: Save scene before running...
ms: Simpan adegan sebelum menjalankan...

en: Could not start subprocess!
ms: Tidak dapat memulakan subproses!

en: Open Scene
ms: Buka Adegan

en: Open Base Scene
ms: Buka Adegan Asas

en: Quick Open...
ms: Buka Cepat...

en: Quick Open Scene...
ms: Buka Cepat Adegan...

en: Quick Open Script...
ms: Buka Cepat Skrip...

en: Save & Close
ms: Simpan & Tutup

en: Save changes to '%s' before closing?
ms: Simpan perubahan pada '%s' sebelum menutup?

en: %s no longer exists! Please specify a new save location.
ms: %s tidak lagi wujud! Sila nyatakan lokasi simpan baru.

en: The current scene has no root node, but %d modified external resource(s) were saved anyway.
ms: Adegan semasa tidak mempunyai nod akar, tetapi %d sumber luaran yang diubah suai telah disimpan juga.

en: A root node is required to save the scene. You can add a root node using the Scene tree dock.
ms: Nod akar diperlukan untuk menyimpan adegan. Anda boleh menambah nod akar menggunakan dok pokok Adegan.

en: Save Scene As...
ms: Simpan Adegan Sebagai...

en: This operation can't be done without a scene.
ms: Operasi ini tidak boleh dilakukan tanpa adegan.

en: Export Mesh Library
ms: Eksport Perpustakaan Mesh

en: This operation can't be done without a root node.
ms: Operasi ini tidak boleh dilakukan tanpa nod akar.

en: Export Tile Set
ms: Eksport Tile Set

en: This operation can't be done without a selected node.
ms: Operasi ini tidak dapat dilakukan tanpa nod terpilih.

en: Current scene not saved. Open anyway?
ms: Adegan semasa tidak disimpan. Masih buka?

en: Can't undo while mouse buttons are pressed.
ms: Tidak boleh buat asal semasa butang tetikus ditekan.

en: Nothing to undo.
ms: Tiada apa yang perlu dibuat asal.

en: Undo: %s
ms: Buat asal: %s

en: Can't redo while mouse buttons are pressed.
ms: Tidak boleh buat semula semasa butang tetikus ditekan.

en: Nothing to redo.
ms: Tiada apa yang perlu dibuat semula.

en: Redo: %s
ms: Buat semula: %s

en: Can't reload a scene that was never saved.
ms: Tidak dapat memuatkan semula adegan yang tidak pernah disimpan.

en: Reload Saved Scene
ms: Muatkan semula Adegan yang Disimpan

en: The current scene has unsaved changes.
    Reload the saved scene anyway? This action cannot be undone.
ms: Adegan semasa mempunyai perubahan yang belum disimpan.
    Masih muat semula adegan yang telah disimpan? Tindakan ini tidak boleh dibuat asal.

en: Quick Run Scene...
ms: Jalan Cepat Adegan...

en: Quit
ms: Keluar

en: Yes
ms: Ya

en: Exit the editor?
ms: Keluar dari editor?

en: Open Project Manager?
ms: Buka Pengurus Projek?

en: Save & Quit
ms: Simpan & Keluar

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
ms: Simpan perubahan pada adegan berikut sebelum keluar?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
ms: Simpan perubahan adegan berikut sebelum membuka Pengurus Projek?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
ms: Pilihan ini tidak digunakan lagi. Situasi di mana penyegaran mesti dipaksa sekarang dianggap sebagai pepijat. Sila laporkan.

en: Pick a Main Scene
ms: Pilih Adegan Utama

en: Close Scene
ms: Tutup Adegan

en: Reopen Closed Scene
ms: Buka Semula Adegan Tertutup

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
ms: Tidak dapat mengaktifkan pemalam addon pada: penghuraian konfigurasi '%s' gagal.

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
ms: Tidak dapat mencari medan skrip untuk plugin addon di: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
ms: Tidak dapat memuatkan skrip addon dari laluan: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
ms: Tidak dapat memuat skrip addon dari laluan: '%s'. Ini mungkin disebabkan oleh kod ralat dalam skrip tersebut.
    Menyahdayakan addon pada '%s' untuk mengelakkan ralat selanjutnya.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
ms: Tidak dapat memuatkan skrip addon dari laluan: '%s' Jenis Asas bukan EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
ms: Tidak dapat memuat skrip addon dari laluan: Skrip '%s' tidak berada dalam mod alat.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
ms: Adegan '%s' diimport secara automatik, maka ia tidak dapat diubah.
    Untuk membuat perubahan, pemandangan baru yang diwarisi dapat dibuat.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
ms: Ralat memuatkan adegan, ia mesti berada di dalam laluan projek. Gunakan 'Import' untuk membuka adegan, kemudian simpan di dalam laluan projek.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
ms: Adegan '%s' mengandungi kebergantungan yang pecah:

en: Clear Recent Scenes
ms: Kosongkan Adegan-adegan Terbaru

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
ms: Tiada adegan utama yang pernah didefinasikan, pilih satu?
    Anda boleh mengubahnya kemudian dalam "Tetapan Projek" di bawah kategori 'aplikasi'.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
ms: Adegan terpilih '%s' tidak wujud, pilih satu yang sah?
    Anda boleh mengubahnya kemudian dalam "Tetapan Projek" di bawah kategori 'aplikasi'.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
ms: Adegan terpilih '%s' bukan fail adegan, pilih satu yang sah?
    Anda boleh mengubahnya kemudian dalam "Tetapan Projek" di bawah kategori 'aplikasi'.

en: Save Layout
ms: Simpan Susun Atur

en: Delete Layout
ms: Padam Susun Atur

en: Default
ms: Lalai

en: Show in FileSystem
ms: Tunjukkan dalam FileSystem

en: Play This Scene
ms: Mainkan Adegan Ini

en: Close Tab
ms: Tutup Tab

en: Undo Close Tab
ms: Buat Asal Tutup Tab

en: Close Other Tabs
ms: Tutup Tab-tab Lain

en: Close Tabs to the Right
ms: Tutup Tab-tab ke Kanan

en: Close All Tabs
ms: Tutup Semua Tab

en: Switch Scene Tab
ms: Tukar Tab Adegan

en: %d more files or folders
ms: %d lebih banyak fail-fail atau folder-folder

en: %d more folders
ms: %d lebih banyak folder-folder

en: %d more files
ms: %d lebih banyak fail-fail

en: Output
ms: Keluaran

en: Update Continuously
ms: Kemas Kini Secara Berterusan

en: Inspector
ms: Pemeriksa

en: Version Control
ms: Kawalan Versi

en: Dock Position
ms: Kedudukan Dok

en: Distraction Free Mode
ms: Mod Bebas Gangguan

en: Toggle distraction-free mode.
ms: Togol mod bebas gangguan.

en: Add a new scene.
ms: Tambah adegan baru.

en: Scene
ms: Adegan

en: Go to previously opened scene.
ms: Pergi ke adegan yang dibuka sebelum ini.

en: Copy Text
ms: Salin Teks

en: Next tab
ms: Tab seterusnya

en: Previous tab
ms: Tab sebelumnya

en: Filter Files...
ms: Tapis Fail-fail...

en: Operations with scene files.
ms: Operasi dengan fail adegan.

en: New Scene
ms: Adegan Baru

en: New Inherited Scene...
ms: Adegan Baru Diwarisi...

en: Open Scene...
ms: Buka Adegan...

en: Open Recent
ms: Buka Terkini

en: Save Scene
ms: Simpan Adegan

en: Convert To...
ms: Tukar Kepada...

en: MeshLibrary...
ms: PerpustakaanMesh...

en: TileSet...
ms: SetJubin...

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
ms: Pelbagai projek atau alatan seluruh adegan.

en: Project
ms: Projek

en: Project Settings...
ms: Tetapan Projek...

en: Set Up Version Control
ms: Sediakan Kawalan Versi

en: Shut Down Version Control
ms: Tutup Kawalan Versi

en: Export...
ms: Eksport...

en: Install Android Build Template...
ms: Pasang Templat Binaan Android...

en: Open User Data Folder
ms: Buka Folder Data Pengguna

en: Tools
ms: Alatan

en: Orphan Resource Explorer...
ms: Penjelajah Sumber Yatim...

en: Reload Current Project
ms: Muat Semula Projek Semasa

en: Quit to Project List
ms: Keluar ke Senarai Projek

en: Deploy with Remote Debug
ms: Gunakan Nyahpepijat Jarak Jauh

en: When this option is enabled, using one-click deploy will make the executable attempt to connect to this computer's IP so the running project can be debugged.
    This option is intended to be used for remote debugging (typically with a mobile device).
    You don't need to enable it to use the GDScript debugger locally.
ms: Apabila pilihan ini diaktifkan, penggunaan satu klik akan membuat percubaan yang dapat dilaksanakan untuk menyambung ke IP komputer ini sehingga projek yang sedang berjalan dapat dinyahpepijat.
    Pilihan ini bertujuan untuk digunakan untuk penyahpepijatan jauh (biasanya dengan peranti mudah alih).
    Anda tidak perlu mengaktifkannya untuk menggunakan debugger GDScript secara tempatan.

en: Small Deploy with Network Filesystem
ms: Penggunaan Kecil dengan Sistem Fail Rangkaian

en: When this option is enabled, using one-click deploy for Android will only export an executable without the project data.
    The filesystem will be provided from the project by the editor over the network.
    On Android, deploying will use the USB cable for faster performance. This option speeds up testing for projects with large assets.
ms: Apabila pilihan ini diaktifkan, menggunakan deploy satu klik untuk Android hanya akan mengeksport executable tanpa data projek.
    Sistem fail akan disediakan dari projek oleh editor melalui rangkaian.
    Pada Android, proses deploy akan menggunakan kabel USB untuk prestasi yang lebih pantas. Pilihan ini mempercepatkan pengujian untuk projek-projek dengan aset besar.

en: Visible Collision Shapes
ms: Bentuk Perlanggaran Yang Boleh Dilihat

en: When this option is enabled, collision shapes and raycast nodes (for 2D and 3D) will be visible in the running project.
ms: Apabila pilihan ini diaktifkan, bentuk perlanggaran dan nod raycast (untuk 2D dan 3D) akan dapat dilihat dalam projek yang sedang berjalan.

en: Visible Navigation
ms: Navigasi Yang Boleh Dilihat

en: When this option is enabled, navigation meshes and polygons will be visible in the running project.
ms: Apabila pilihan ini diaktifkan, jejaring navigasi dan poligon-poligon akan dapat dilihat dalam projek yang sedang berjalan.

en: Force Shader Fallbacks
ms: Paksa Shader Fallbacks

en: When this option is enabled, shaders will be used in their fallback form (either visible via an ubershader or hidden) during all the run time.
    This is useful for verifying the look and performance of fallbacks, which are normally displayed briefly.
    Asynchronous shader compilation must be enabled in the project settings for this option to make a difference.
ms: Apabila pilihan ini didayakan, shader akan digunakan dalam bentuk fallback mereka (sama ada boleh dilihat melalui ubershader atau tersembunyi) sepanjang masa berjalan.
    Ini berguna untuk mengesahkan rup dan prestasi fallback, yang biasanya diaparkan secara ringkas.
    Kompilasi shader tak segerak mesti didayakan dalam tetapan projek untuk pilihan ini membuat perubahan.

en: Synchronize Scene Changes
ms: Segerakkan Perubahan Adegan

en: When this option is enabled, any changes made to the scene in the editor will be replicated in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
ms: Apabila pilihan ini diaktifkan, setiap perubahan yang dibuat ke adegan di editor akan direplikasi dalam projek yang sedang berjalan.
    Apabila digunakan dari jauh pada peranti, ini lebih efisien apabila pilihan sistem fail rangkaian diaktifkan.

en: Synchronize Script Changes
ms: Segerakkan Perubahan Skrip

en: When this option is enabled, any script that is saved will be reloaded in the running project.
    When used remotely on a device, this is more efficient when the network filesystem option is enabled.
ms: Apabila pilihan ini diaktifkan, skrip yang disimpan akan dimuat semula dalam projek yang sedang berjalan.
    Apabila digunakan dari jauh pada peranti, ini lebih efisien apabila pilihan sistem fail rangkaian diaktifkan.

en: Editor Settings...
ms: Tetapan Editor...

en: Editor Layout
ms: Editor Susun Atur

en: Take Screenshot
ms: Ambil Tangkapan Skrin

en: Screenshots are stored in the Editor Data/Settings Folder.
ms: Tangkapan skrin disimpan dalam Folder Data/Tetapan Editor.

en: Toggle Fullscreen
ms: Togol Skrin Penuh

en: Open Editor Data/Settings Folder
ms: Buka Folder Data/Tetapan Editor

en: Open Editor Data Folder
ms: Buka Folder Data Editor

en: Open Editor Settings Folder
ms: Buka Folder Tetapan Editor

en: Manage Editor Features...
ms: Urus Ciri-ciri Penyunting...

en: Manage Export Templates...
ms: Urus Templat-templat Eksport...

en: Online Documentation
ms: Dokumentasi Dalam Talian

en: Questions & Answers
ms: Soalan & Jawapan

en: Report a Bug
ms: Laporkan Pepijat

en: Suggest a Feature
ms: Cadangkan Ciri

en: Send Docs Feedback
ms: Hantar Maklum Balas Dokumen

en: Community
ms: Komuniti

en: About Godot
ms: Tentang Godot

en: Support Godot Development
ms: Sokong Pembangunan Godot

en: Play the project.
ms: Main projek.

en: Play
ms: Main

en: Pause the scene execution for debugging.
ms: Jeda pelaksanaan adegan untuk nyahpepijat.

en: Pause Scene
ms: Hentikan Sementara Adegan

en: Stop the scene.
ms: Hentikan adegan.

en: Play the edited scene.
ms: Mainkan adegan yang diedit.

en: Play Scene
ms: Main Adegan

en: Play custom scene
ms: Mainkan adegan tersuai

en: Play Custom Scene
ms: Mainkan Adegan Tersuai

en: Changing the video driver requires restarting the editor.
ms: Menukar pemacu video memerlukan editor dimulakan semula.

en: Save & Restart
ms: Simpan & Mula Semula

en: Update All Changes
ms: Kemas Kini Semua Perubahan

en: Update Vital Changes
ms: Kemas Kini Perubahan Penting

en: Hide Update Spinner
ms: Sembunyikan Spinner Kemas Kini

en: FileSystem
ms: SistemFail

en: Expand Bottom Panel
ms: Kembangkan Panel Bawah

en: Don't Save
ms: Jangan Simpan

en: Android build template is missing, please install relevant templates.
ms: Templat binaan Android hilang, sila pasang templat yang berkaitan.

en: Manage Templates
ms: Urus Templat-templat

en: Install from file
ms: Pasang dari fail

en: Select android sources file
ms: Pilih fail sumber android

en: This will set up your project for custom Android builds by installing the source template to "res://android/build".
    You can then apply modifications and build your own custom APK on export (adding modules, changing the AndroidManifest.xml, etc.).
    Note that in order to make custom builds instead of using pre-built APKs, the "Use Custom Build" option should be enabled in the Android export preset.
ms: Ini akan menyiapkan projek anda untuk binaan Android khas dengan memasang templat sumber pada "res://android/build".
    Anda kemudian boleh menerapkan pengubahsuaian dan membina APK tersuai anda sendiri pada eksport (menambah modul, menukar AndroidManifest.xml, dan lain-lain).
    Perhatikan bahawa untuk membuat binaan tersuai dan bukannya menggunakan APK pra-dibina, pilihan "Gunakan Bina Tersuai" harus diaktifkan dalam pratetap eksport Android.

en: The Android build template is already installed in this project and it won't be overwritten.
    Remove the "res://android/build" directory manually before attempting this operation again.
ms: Templat binaan Android telah dipasang dalam projek ini dan ia tidak akan ditimpa.
    Keluarkan direktori "res://android/build" secara manual sebelum mencuba operasi ini semula.

en: Import Templates From ZIP File
ms: Import Templat Dari Fail ZIP

en: Template Package
ms: Pakej Templat

en: Export Library
ms: Eksport Perpustakaan

en: Merge With Existing
ms: Gabung Dengan Sedia Ada

en: Apply MeshInstance Transforms
ms: Gunakan MeshInstance Transforms

en: Open & Run a Script
ms: Buka & Jalankan Skrip

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?
ms: Fail berikut lebih baru pada cakera.
    Apakah tindakan yang harus diambil?

en: Reload
ms: Muatkan Semula

en: Resave
ms: Simpan Semula

en: New Inherited
ms: Baru Diwarisi

en: Load Errors
ms: Muatkan Ralat-ralat

en: Select
ms: Pilih

en: Select Current
ms: Pilih Semasa

en: Open 2D Editor
ms: Buka Editor 2D

en: Open 3D Editor
ms: Buka Editor 3D

en: Open Script Editor
ms: Buka Editor Skrip

en: Open Asset Library
ms: Buka Perpustakaan Aset

en: Open the next Editor
ms: Buka Editor seterusnya

en: Open the previous Editor
ms: Buka Editor sebelumnya

en: Warning!
ms: Amaran!

en: No sub-resources found.
ms: Tiada sub-sumber dijumpai.

en: Open a list of sub-resources.
ms: Buka senarai sub-sumber.

en: Creating Mesh Previews
ms: Membuat Pratonton Mesh

en: Thumbnail...
ms: Gambar kecil...

en: Main Script:
ms: Skrip Utama:

en: Edit Plugin
ms: Sunting Plugin

en: Installed Plugins:
ms: Plugin yang Dipasang:

en: Update
ms: Kemas kini

en: Version
ms: Versi

en: Author
ms: Pengarang

en: Measure:
ms: Ukur:

en: Frame Time (ms)
ms: Masa Bingkai (ms)

en: Average Time (ms)
ms: Masa Purata (ms)

en: Frame %
ms: Bingkai %

en: Physics Frame %
ms: Bingkai Fizik %

en: Inclusive
ms: Inklusif

en: Self
ms: Diri

en: Inclusive: Includes time from other functions called by this function.
    Use this to spot bottlenecks.
    
    Self: Only count the time spent in the function itself, not in other functions called by that function.
    Use this to find individual functions to optimize.
ms: Inklusif: Termasuk masa daripada fungsi lain yang dipanggil oleh fungsi ini.
    Gunakan ini untuk mengesan kesesakan.
    
    Diri: Hanya kira masa yang dihabiskan dalam fungsi itu sendiri, bukan dalam fungsi lain yang dipanggil oleh fungsi itu.
    Gunakan ini untuk mencari fungsi individu untuk dioptimumkan.

en: Frame #:
ms: Bingkai #:

en: Calls
ms: Panggilan

en: Edit Text:
ms: Sunting Teks:

en: On
ms: Hidupkan

en: Layer
ms: Lapisan

en: Bit %d, value %d
ms: Bit %d, nilai %d

en: [Empty]
ms: [Kosong]

en: Assign...
ms: Menguntukkan...

en: Invalid RID
ms: RID tidak sah

en: Can't create a ViewportTexture on resources saved as a file.
    Resource needs to belong to a scene.
ms: Tidak dapat mencipta ViewportTexture pada sumber-sumber yang disimpan sebagai fail.
    Sumber perlu tergolong dalam satu adegan.

en: Can't create a ViewportTexture on this resource because it's not set as local to scene.
    Please switch on the 'local to scene' property on it (and all resources containing it up to a node).
ms: Tidak dapat mencipta ViewportTexture pada sumber ini kerana ia tidak disetkan sebagai adegan tempatan.
    Sila hidupkan sifat 'tempatan ke tempat kejadian' di atasnya (dan semua sumber yang mengandunginya sehingga ke nod).

en: Pick a Viewport
ms: Pilih Viewport

en: Selected node is not a Viewport!
ms: Node yang dipilih bukan Viewport!

en: Size:
ms: Saiz:

en: Remove Item
ms: Keluarkan Item

en: New Key:
ms: Kunci Baru:

en: New Value:
ms: Nilai Baru:

en: Add Key/Value Pair
ms: Tambah Pasangan Kunci/Nilai

en: The selected resource (%s) does not match any type expected for this property (%s).
ms: Sumber yang dipilih (%s) tidak sesuai dengan jenis yang diharapkan untuk sifat ini (%s).

en: Quick Load
ms: Muatan Cepat

en: Make Unique
ms: Buat Unik

en: Paste
ms: Tampal

en: Convert to %s
ms: Tukar ke %s

en: New %s
ms: %s baru

en: New Script
ms: Skrip Baru

en: Extend Script
ms: Lanjutkan Skrip

en: No runnable export preset found for this platform.
    Please add a runnable preset in the Export menu or define an existing preset as runnable.
ms: Tiada pratetap eksport yang dapat dijalankan untuk platform ini.
    Sila tambah pratetap yang dapat dijalankan di menu Eksport atau tentukan pratetap yang ada sebagai yang dapat dijalankan.

en: Write your logic in the _run() method.
ms: Tulis logik anda dalam kaedah _run().

en: There is an edited scene already.
ms: Sudah ada adegan yang diedit.

en: Couldn't instance script:
ms: Tidak dapat meng-instance skrip:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
ms: Adakah anda lupa kata kunci 'tool'?

en: Couldn't run script:
ms: Tidak dapat menjalankan skrip:

en: Did you forget the '_run' method?
ms: Adakah anda lupa kaedah '_run'?

en: Preset
ms: Pratetap

en: Hold %s to round to integers. Hold Shift for more precise changes.
ms: Tahan %s untuk membundarkan ke integer. Tahan Shift untuk perubahan yang lebih tepat.

en: Select Node(s) to Import
ms: Pilih Nod(Nod-nod) untuk Diimport

en: Browse
ms: Layari

en: Scene Path:
ms: Laluan Adegan:

en: Import From Node:
ms: Import Dari Nod:

note: TRANSLATORS: %s refers to the name of a version control system (e.g. "Git").
en: %s Error
ms: %s Ralat

en: Open the folder containing these templates.
ms: Buka folder yang mengandungi templat ini.

en: Uninstall these templates.
ms: Nyahpasang templat ini.

en: There are no mirrors available.
ms: Tiada mirror tersedia.

en: Retrieving the mirror list...
ms: Mendapatkan semula senarai mirror...

en: Starting the download...
ms: Memulakan muat turun...

en: Error requesting URL:
ms: Ralat semasa meminta URL:

en: Connecting to the mirror...
ms: Menyambung ke mirror...

en: Can't resolve the requested address.
ms: Tidak dapat menyelesaikan alamat yang diminta.

en: Can't connect to the mirror.
ms: Tidak dapat menyambung ke tapak web.

en: No response from the mirror.
ms: Tiada jawapan dari mirror.

en: Request failed.
ms: Permintaan gagal.

en: Request ended up in a redirect loop.
ms: Permintaan berakhir dalam loop pengalihan.

en: Request failed:
ms: Permintaan gagal:

en: Download complete; extracting templates...
ms: Muat turun selesai; mengekstrak templat...

en: Cannot remove temporary file:
ms: Tidak dapat membuang fail sementara:

en: Templates installation failed.
    The problematic templates archives can be found at '%s'.
ms: Pemasangan templat gagal.
    Arkib templat yang bermasalah boleh didapati di '%s'.

en: Error getting the list of mirrors.
ms: Ralat mendapatkan senarai cermin-cermin.

en: Error parsing JSON with the list of mirrors. Please report this issue!
ms: Ralat menghuraikan JSON dengan senarai mirror. Sila laporkan isu ini!

en: Best available mirror
ms: Mirror terbaik yang tersedia

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
ms: Tiada pautan muat turun ditemui untuk versi ini. Muat turun langsung hanya tersedia untuk siaran rasmi.

en: Disconnected
ms: Sambungan terputus

en: Resolving
ms: Menyelesaikan

en: Can't Resolve
ms: Tidak Dapat Menyelesaikan

en: Connecting...
ms: Menyambung...

en: Can't Connect
ms: Tidak Dapat Menyambung

en: Connected
ms: Disambungkan

en: Requesting...
ms: Meminta...

en: Downloading
ms: Memuat turun

en: Connection Error
ms: Ralat Sambungan

en: SSL Handshake Error
ms: Ralat Jabat Tangan SSL

en: Can't open the export templates file.
ms: Tidak dapat membuka fail templat eksport.

en: Invalid version.txt format inside the export templates file: %s.
ms: Format version.txt tidak sah di dalam fail templat eksport: %s.

en: No version.txt found inside the export templates file.
ms: Tiada version.txt dijumpai di dalam fail templat eksport.

en: Error creating path for extracting templates:
ms: Ralat mencipta laluan untuk mengekstrak templat:

en: Extracting Export Templates
ms: Mengekstrak Templat-templat Eksport

en: Importing:
ms: Mengimport:

en: Remove templates for the version '%s'?
ms: Alih keluar templat versi '%s'?

en: Uncompressing Android Build Sources
ms: Nyahmemampatkan Sumber Binaan Android

en: Export Template Manager
ms: Pengurus Templat Eksport

en: Current Version:
ms: Versi Terkini:

en: Export templates are missing. Download them or install from a file.
ms: Templat eksport tiada. Muat turun atau pasang dari fail.

en: Export templates are installed and ready to be used.
ms: Templat eksport dipasang dan sedia untuk digunakan.

en: Open Folder
ms: Buka Folder

en: Open the folder containing installed templates for the current version.
ms: Buka folder yang mengandungi templat yang dipasang untuk versi semasa.

en: Uninstall
ms: Nyahpasang

en: Uninstall templates for the current version.
ms: Nyahpasang templat untuk versi semasa.

en: Download from:
ms: Muat turun dari:

en: Open in Web Browser
ms: Buka dalam Pelayar Web

en: Copy Mirror URL
ms: Salin URL Mirror

en: Download and Install
ms: Muat Turun dan Pasang

en: Download and install templates for the current version from the best possible mirror.
ms: Muat turun dan pasang templat untuk versi semasa dari mirror terbaik.

en: Official export templates aren't available for development builds.
ms: Templat eksport rasmi tidak tersedia untuk binaan pembangunan.

en: Install from File
ms: Pasang dari Fail

en: Install templates from a local file.
ms: Pasang templat dari fail tempatan.

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel the download of the templates.
ms: Batalkan muat turun templat.

en: Other Installed Versions:
ms: Versi Terpasang Lain:

en: Uninstall Template
ms: Nyahpasang Templat

en: Select Template File
ms: Pilih Fail Templat

en: Godot Export Templates
ms: Templat Eksport Godot

en: The templates will continue to download.
    You may experience a short editor freeze when they finish.
ms: Templat akan terus dimuat turun.
    Anda mungkin mengalami pembekuan editor pendek apabila ia selesai.

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Status: Import of file failed. Please fix file and reimport manually.
ms: Status: Import fail gagal. Sila betulkan fail dan import semula secara manual.

en: Importing has been disabled for this file, so it can't be opened for editing.
ms: Pengimportan telah dinyahdayakan untuk fail ini, jadi tidak dapat dibuka untuk disunting.

en: Cannot move/rename resources root.
ms: Tidak dapat memindahkan/menamakan semula akar sumber.

en: Cannot move a folder into itself.
ms: Tidak dapat memindahkan folder ke dalamnya sendiri.

en: Error moving:
ms: Ralat semasa memindahkan:

en: Error duplicating:
ms: Ralat penduaan:

en: Unable to update dependencies:
ms: Tidak dapat mengemaskini kebergantungan:

en: No name provided.
ms: Tidak ada nama yang diberikan.

en: Provided name contains invalid characters.
ms: Nama yang diberikan mengandungi aksara yang tidak sah.

en: A file or folder with this name already exists.
ms: Fail atau folder dengan nama ini sudah wujud.

en: Name contains invalid characters.
ms: Nama mengandungi aksara yang tidak sah.

en: The following files or folders conflict with items in the target location '%s':
    
    %s
    
    Do you wish to overwrite them?
ms: Fail atau folder berikut bercanggah dengan barang-barang dalam lokasi sasaran '%s':
    
    %s
    
    Adakah anda ingin menulis ganti mereka?

en: Renaming file:
ms: Menamakan semula fail:

en: Renaming folder:
ms: Menamakan semula folder:

en: Duplicating file:
ms: Menduakan fail:

en: Duplicating folder:
ms: Menduakan folder:

en: New Inherited Scene
ms: Adegan Baru Yang Diwarisi

en: Set As Main Scene
ms: Tetapkan Sebagai Adegan Utama

en: Open Scenes
ms: Buka Adegan-adegan

en: Instance
ms: Contoh

en: Add to Favorites
ms: Tambah ke Kegemaran

en: Remove from Favorites
ms: Alih keluar dari Kegemaran

en: Edit Dependencies...
ms: Sunting Kebergantungan...

en: View Owners...
ms: Lihat Pemilik...

en: Move To...
ms: Pindah Ke...

en: New Scene...
ms: Adegan Baru...

en: New Script...
ms: Skrip Baru...

en: New Resource...
ms: Sumber Baru...

en: Expand All
ms: Kembangkan Semua

en: Collapse All
ms: Runtuhkan Semua

en: Sort files
ms: Susun fail-fail

en: Sort by Name (Ascending)
ms: Susun mengikut Nama (Menaik)

en: Sort by Name (Descending)
ms: Susun mengikut Nama (Menurun)

en: Sort by Type (Ascending)
ms: Susun mengikut Jenis (Menaik)

en: Sort by Type (Descending)
ms: Susun mengikut Jenis (Menurun)

en: Sort by Last Modified
ms: Susun mengikut Terakhir Diubah Suai

en: Sort by First Modified
ms: Susun mengikut Pertama Diubah Suai

en: Duplicate...
ms: Penduakan...

en: Rename...
ms: Namakan semula...

en: Focus the search box
ms: Fokuskan kotak carian

en: Previous Folder/File
ms: Folder/Fail Sebelumnya

en: Next Folder/File
ms: Folder/Fail Seterusnya

en: Re-Scan Filesystem
ms: Imbas Semula Sistem Fail

en: Toggle Split Mode
ms: Togol Mod Berpisah

en: Search files
ms: Cari fail

en: Scanning Files,
    Please Wait...
ms: Mengimbas Fail,
    Sila Tunggu...

en: Move
ms: Pindah

en: Rename
ms: Namakan Semula

en: Overwrite
ms: Tulis Ganti

en: Create Scene
ms: Cipta Adegan

en: Create Script
ms: Cipta Skrip

en: Find in Files
ms: Cari dalam Fail-fail

en: Find:
ms: Cari:

en: Replace:
ms: Ganti:

en: Filters:
ms: Penapis:

en: Include the files with the following extensions. Add or remove them in ProjectSettings.
ms: Sertakan fail-fail dengan sambungan berikut. Tambah atau keluar mereka dalam ProjectSettings.

en: Find...
ms: Cari...

en: Replace...
ms: Ganti...

en: Replace in Files
ms: Gantikan dalam Fail-fail

en: Replace All (NO UNDO)
ms: Gantikan Semua (TIADA BUAT ASAL)

en: Searching...
ms: Mencari...

en: %d match in %d file.
ms: %d padan dalam fail %d.

en: %d matches in %d file.
ms: %d padan dalam fail %d.

en: %d matches in %d files.
ms: %d padan dalam fail-fail %d.

en: Add to Group
ms: Tambah ke Kumpulan

en: Remove from Group
ms: Alih keluar dari Kumpulan

en: Group name already exists.
ms: Nama kumpulan sudah wujud.

en: Invalid group name.
ms: Nama kumpulan tidak sah.

en: Rename Group
ms: Namakan semula Kumpulan

en: Delete Group
ms: Padam Kumpulan

en: Groups
ms: Kumpulan

en: Nodes Not in Group
ms: Nod-nod Tidak dalam Kumpulan

en: Filter nodes
ms: Tapis nod-nod

en: Nodes in Group
ms: Nod-nod dalam Kumpulan

en: Empty groups will be automatically removed.
ms: Kumpulan-kumpulan kosong akan dikeluarkan secara automatik.

en: Group Editor
ms: Editor Kumpulan

en: Manage Groups
ms: Urus Kumpulan-kumpulan

en: Import as Single Scene
ms: Import sebagai Satu Adegan

en: Import with Separate Animations
ms: Import dengan Animasi Berasingan

en: Import with Separate Materials
ms: Import dengan Bahan Berasingan

en: Import with Separate Objects
ms: Import dengan Objek Berasingan

en: Import with Separate Objects+Materials
ms: Import dengan Objek+Bahan Berasingan

en: Import with Separate Objects+Animations
ms: Import dengan Objek+Animasi Berasingan

en: Import with Separate Materials+Animations
ms: Import dengan Bahan+Animasi Berasingan

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
ms: Import dengan Objek+Bahan+Animasi Berasingan

en: Import as Multiple Scenes
ms: Import sebagai Pelbagai Adegan-adegan

en: Import as Multiple Scenes+Materials
ms: Import sebagai Pelbagai Adegan +Bahan

en: Import Scene
ms: Import Adegan

en: Importing Scene...
ms: Mengimport Adegan...

en: Generating Lightmaps
ms: Menjana Peta Cahaya

en: Running Custom Script...
ms: Menjalankan Skrip Tersuai...

en: Couldn't load post-import script:
ms: Tidak dapat memuatkan skrip pasca-import:

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
ms: Skrip tidak sah/rosak untuk pasca-import (periksa konsol):

en: Error running post-import script:
ms: Ralat semasa menjalankan skrip pasca-import:

en: Did you return a Node-derived object in the `post_import()` method?
ms: Adakah anda mengembalikan objek yang diperolehi dari Nod dalam kaedah 'post_import()'?

en: Saving...
ms: Menyimpan...

en: Select Importer
ms: Pilih Pengimport

en: Importer:
ms: Pengimport:

en: Reset to Defaults
ms: Memulihkan ke Keadaan Asli

en: Keep File (No Import)
ms: Simpan Fail (Tiada Import)

en: %d Files
ms: %d Fail-fail

en: Set as Default for '%s'
ms: Tetapkan sebagai Lalai untuk '%s'

en: Clear Default for '%s'
ms: Kosongkan Lalai untuk '%s'

en: Reimport
ms: Import semula

en: You have pending changes that haven't been applied yet. Click Reimport to apply changes made to the import options.
    Selecting another resource in the FileSystem dock without clicking Reimport first will discard changes made in the Import dock.
ms: Anda mempunyai perubahan belum selesai yang belum digunakan lagi.Klik Import Semula untuk menggunakan perubahan yang dibuat pada pilihan import.
    Memilih sumber lain dalam dok FileSystem tampa mengklik Import Semula terlebih dahulu akan membuang perubahan yang dibuat dalam dok Import.

en: Import As:
ms: Import Sebagai:

en: Save Scenes, Re-Import, and Restart
ms: Simpan Adegan, Import semula, dan Mula Semula

en: Changing the type of an imported file requires editor restart.
ms: Mengubah jenis fail yang diimport memerlukan editor dimulakan semula.

en: WARNING: Assets exist that use this resource, they may stop loading properly.
ms: AMARAN: Terdapat aset-aset yang menggunakan sumber ini, mereka mungkin berhenti memuat dengan betul.

en: Select a resource file in the filesystem or in the inspector to adjust import settings.
ms: Pilih fail sumber dalam sistem fail atau dalam pemeriksa untuk melaraskan tetapan import.

en: Failed to load resource.
ms: Gagal untuk memuatkan sumber.

en: Copy Properties
ms: Salin Sifat-sifat

en: Paste Properties
ms: Tampal Sifat-sifat

en: Make Sub-Resources Unique
ms: Buat Sub-Sumber Unik

en: Create a new resource in memory and edit it.
ms: Cipta sumber baru dalam ingatan dan suntingnya.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
ms: Muatkan sumber sedia ada dari cakera dan suntingnya.

en: Save the currently edited resource.
ms: Simpan sumber yang sedang disunting.

en: Save As...
ms: Simpan Sebagai...

en: Extra resource options.
ms: Pilihan sumber tambahan.

en: Edit Resource from Clipboard
ms: Edit Sumber dari Papan Klip

en: Copy Resource
ms: Salin Sumber

en: Make Resource Built-In
ms: Buat Sumber Terbina Dalam

en: Go to the previous edited object in history.
ms: Pergi ke objek yang disunting sebelumnya dalam sejarah.

en: Go to the next edited object in history.
ms: Pergi ke objek yang disunting seterusnya dalam sejarah.

en: History of recently edited objects.
ms: Sejarah objek-objek yang baru disunting.

en: Open documentation for this object.
ms: Buka dokumentasi untuk objek ini.

en: Open Documentation
ms: Buka Dokumentasi

en: Filter properties
ms: Tapis sifat-sifat

en: Manage object properties.
ms: Urus sifat objek.

en: Changes may be lost!
ms: Perubahan mungkin akan hilang!

en: MultiNode Set
ms: Tetap MultiNode

en: Select a single node to edit its signals and groups.
ms: Pilih satu nod untuk menyunting isyarat dan kumpulan-kumpulannya.

en: Edit a Plugin
ms: Sunting satu Plugin

en: Create a Plugin
ms: Cipta satu Plugin

en: Plugin Name:
ms: Nama Plugin:

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Version:
ms: Versi:

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Script Name:
ms: Nama Skrip:

en: Activate now?
ms: Aktifkan sekarang?

en: Create Polygon
ms: Buat Poligon

en: Create points.
ms: Cipta titik-titik.

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
ms: Sunting titik-titik.
    LMB: Pindah Titik
    RMB: Padam Titik

en: Erase points.
ms: Padam titik-titik.

en: Edit Polygon
ms: Sunting Poligon

en: Insert Point
ms: Masukkan Titik

en: Edit Polygon (Remove Point)
ms: Sunting Poligon (Keluarkan Titik)

en: Remove Polygon And Point
ms: Keluarkan Poligon Dan Titik

en: Add Animation
ms: Tambah Animasi

en: Add %s
ms: Tambah %s

en: Load...
ms: Muatkan...

en: Move Node Point
ms: Pindahkan Titik Nod

en: Change BlendSpace1D Limits
ms: Tukar Had-had BlendSpace1D

en: Change BlendSpace1D Labels
ms: Tukar Label-label BlendSpace1D

en: This type of node can't be used. Only root nodes are allowed.
ms: Nod jenis ini tidak boleh digunakan. Hanya nod-nod akar dibenarkan.

en: Add Node Point
ms: Tambah Titik Nod

en: Add Animation Point
ms: Tambah Titik Animasi

en: Remove BlendSpace1D Point
ms: Keluarkan Titik BlendSpace1D

en: Move BlendSpace1D Node Point
ms: Pindahkan Titik Nod BlendSpace1D

en: AnimationTree is inactive.
    Activate to enable playback, check node warnings if activation fails.
ms: AnimationTree tidak aktif.
    Aktifkan untuk membenarkan main balik, periksa amaran nod jika pengaktifan gagal.

en: Set the blending position within the space
ms: Tetapkan kedudukan pengadunan dalam ruang

en: Select and move points, create points with RMB.
ms: Pilih dan pindahkan titik-titik, cipta titik-titik dengan RMB.

en: Enable snap and show grid.
ms: Aktifkan snap dan tunjukkan grid.

en: Point
ms: Titik

en: Open Editor
ms: Buka Editor

en: Open Animation Node
ms: Buka Nod Animasi

en: Triangle already exists.
ms: Segi tiga sudah wujud.

en: Add Triangle
ms: Tambah Segi Tiga

en: Change BlendSpace2D Limits
ms: Tukar Had-had BlendSpace2D

en: Change BlendSpace2D Labels
ms: Tukar Label-label BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Point
ms: Keluarkan Titik BlendSpace2D

en: Remove BlendSpace2D Triangle
ms: Keluarkan Segi tiga BlendSpace2D

en: BlendSpace2D does not belong to an AnimationTree node.
ms: BlendSpace2D bukan milik nod AnimationTree.

en: No triangles exist, so no blending can take place.
ms: Tiada segi tiga-segi tiga wujud, jadi tiada pengadunan boleh berlaku.

en: Toggle Auto Triangles
ms: Togol Segi Tiga Auto

en: Create triangles by connecting points.
ms: Cipta segi tiga dengan menhubungkan titik-titik.

en: Erase points and triangles.
ms: Padamkan titik-titik dan segi tiga-segi tiga.

en: Generate blend triangles automatically (instead of manually)
ms: Jana segi tiga-segi tiga campuran secara automatik (bukan secara manual)

en: Blend:
ms: Adun:

en: Parameter Changed:
ms: Parameter Berubah:

en: Edit Filters
ms: Sunting Filters

en: Output node can't be added to the blend tree.
ms: Nod keluaran tidak boleh ditambah ke pokok adunan.

en: Add Node to BlendTree
ms: Tambah Nod ke BlendTree

en: Node Moved
ms: Nod Dialihkan

en: Unable to connect, port may be in use or connection may be invalid.
ms: Tidak dapat menyambung, port mungkin sedang digunakan atau sambungan mungkin tidak sah.

en: Nodes Connected
ms: Nod Bersambung

en: Nodes Disconnected
ms: Nod Diputuskan

en: Set Animation
ms: Tetapkan Animasi

en: Delete Node
ms: Padam Nod

en: Delete Node(s)
ms: Padam Nod(-nod)

en: Toggle Filter On/Off
ms: Togol Filter Hidup/Mati

en: Change Filter
ms: Tukar Filter

en: No animation player set, so unable to retrieve track names.
ms: Tiada pemain animasi ditetapkan, jadi tidak dapat memperolehi semula nama trek.

en: Player path set is invalid, so unable to retrieve track names.
ms: Set laluan pemain tidak sah, jadi tidak dapat mendapatkan semula nama trek.

en: Animation player has no valid root node path, so unable to retrieve track names.
ms: Pemain animasi tidak mempunyai laluan nod akar yang sah, jadi tidak dapat mendapatkan semula nama trek.

en: Anim Clips
ms: Klip Anim

en: Audio Clips
ms: Klip Audio

en: Functions
ms: Fungsi

en: Node Renamed
ms: Nod Diubah Nama

en: Add Node...
ms: Tambah Nod...

en: Edit Filtered Tracks:
ms: Edit Trek Difilter:

en: Enable Filtering
ms: Dayakan Penapisan

en: Toggle Autoplay
ms: Togol Automain

en: New Animation Name:
ms: Nama Animasi Baru:

en: New Anim
ms: Anim Baru

en: Create New Animation
ms: Cipta Animasi Baru

en: Change Animation Name:
ms: Tukar Nama Animasi:

en: Rename Animation
ms: Namakan Semula Animasi

en: Delete Animation?
ms: Padam Animasi?

en: Remove Animation
ms: Alih Keluar Animasi

en: Invalid animation name!
ms: Nama animasi tidak sah!

en: Animation name already exists!
ms: Nama animasi sudah wujud!

en: Duplicate Animation
ms: Gandakan Animasi

en: Blend Next Changed
ms: Adun Berubah Seterusnya

en: Change Blend Time
ms: Tukar Masa Blend

en: Load Animation
ms: Muatkan Animasi

en: No animation resource on clipboard!
ms: Tiada sumber animasi pada papan klip!

en: Pasted Animation
ms: Animasi Ditampal

en: Paste Animation
ms: Tampal Animasi

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
ms: Mainkan animasi terpilih ke belakang dari pos semasa. (A)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
ms: Mainkan animasi terpillih ke belakang dari hujung. (Shift+A)

en: Stop animation playback. (S)
ms: Hentikan playback animasi. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
ms: Mainkan animasi terpilih dari awal. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
ms: Mainkan animasi terpilih dar pos semasa. (D)

en: Animation position (in seconds).
ms: Kedudukan animasi (dalam saat).

en: Scale animation playback globally for the node.
ms: Skala main balik animasi secara global untuk nod.

en: Animation Tools
ms: Alat Animasi

en: New
ms: Baru

en: Edit Transitions...
ms: Sunting Peralihan...

en: Open in Inspector
ms: Buka dalam Inspektor

en: Display list of animations in player.
ms: Paparkan senarai animasi dalam pemain.

en: Autoplay on Load
ms: Automain semasa Muatkan

en: Enable Onion Skinning
ms: Aktifkan Kulit Bawang

en: Onion Skinning Options
ms: Pilihan Kulit Bawang

en: Directions
ms: Arah

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
ms: Sebelum

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
ms: Masa depan

en: Depth
ms: Kedalaman

en: 1 step
ms: 1 langkah

en: 2 steps
ms: 2 langkah

en: 3 steps
ms: 3 langkah

en: Differences Only
ms: Perbezaan Sahaja

en: Force White Modulate
ms: Paksa Modulasi Putih

en: Include Gizmos (3D)
ms: Sertakan Gizmos (3D)

en: Animation Name:
ms: Nama Animasi:

en: Error!
ms: Ralat!

en: Blend Times:
ms: Masa Adunan:

en: Next (Auto Queue):
ms: Seterusnya (Baris Gilir Automatik):

en: Cross-Animation Blend Times
ms: Masa Adunan Animasi Silang

en: Move Node
ms: Pindahkan Nod

en: Transition exists!
ms: Peralihan wujud!

en: Add Transition
ms: Tambah Peralihan

en: Add Node
ms: Tambah Nod

en: End
ms: Akhir

en: Immediate
ms: Segera

en: Sync
ms: Segerak

en: At End
ms: Pada Akhir

en: Travel
ms: Perjalanan

en: Start and end nodes are needed for a sub-transition.
ms: Nod mula dan tamat diperlukan untuk sub-peralihan.

en: No playback resource set at path: %s.
ms: Tiada sumber main balik ditetapkan pada laluan: %s.

en: Node Removed
ms: Nod Dikeluarkan

en: Transition Removed
ms: Peralihan Dikeluarkan

en: Set Start Node (Autoplay)
ms: Tetapkan Nod Mula (Automain)

en: Select and move nodes.
    RMB to add new nodes.
    Shift+LMB to create connections.
ms: Pilih dan pindah nod.
    RMB untuk menambah nod baru.
    Shift+LMB untuk membuat sambungan.

en: Create new nodes.
ms: Cipta nod baru.

en: Connect nodes.
ms: Hubungkan nod-nod.

en: Remove selected node or transition.
ms: Alih keluar nod atau peralihan yang dipilih.

en: Toggle autoplay this animation on start, restart or seek to zero.
ms: Togol automain animasi ini semasa mula, mulakan semula atau cari ke sifar.

en: Set the end animation. This is useful for sub-transitions.
ms: Tetapkan hujung animasi. Ini adalah berguna untuk sub-peralihan.

en: Play Mode:
ms: Mod Main:

en: New name:
ms: Nama baru:

en: Fade In (s):
ms: Pudar Masuk (s):

en: Fade Out (s):
ms: Pudar Keluar (s):

en: Blend
ms: Adun

en: Auto Restart:
ms: Mula Semula Auto:

en: Restart (s):
ms: Mula Semula (s):

en: Random Restart (s):
ms: Mula Semula Rawak (s):

en: Start!
ms: Mula!

en: Amount:
ms: Jumlah:

en: Blend 0:
ms: Adun 0:

en: Blend 1:
ms: Adun 1:

en: X-Fade Time (s):
ms: Masa X-Fade (s):

en: Add Input
ms: Tambah Input

en: Clear Auto-Advance
ms: Kosongkan Auto-Advance

en: Set Auto-Advance
ms: Tetapkan Auto-Advance

en: Delete Input
ms: Padam Input

en: Animation tree is valid.
ms: Pokok animasi sah.

en: Animation tree is invalid.
ms: Pokok animasi tidak sah.

en: Animation Node
ms: Nod Animasi

en: OneShot Node
ms: Nod OneShot

en: Mix Node
ms: Campur Nod

en: Blend2 Node
ms: Nod Blend2

en: Blend3 Node
ms: Nod Blend3

en: Blend4 Node
ms: Nod Blend4

en: TimeScale Node
ms: Nod TimeScale

en: TimeSeek Node
ms: Nod TimeSeek

en: Transition Node
ms: Nod Peralihan

en: Import Animations...
ms: Import Animasi...

en: Edit Node Filters
ms: Sunting Filter Nod

en: Filters...
ms: Filter...

en: Contents:
ms: Kandungan:

en: View Files
ms: Lihat Fail

en: Download
ms: Muat turun

en: Connection error, please try again.
ms: Ralat sambungan, sila cuba lagi.

en: Can't connect.
ms: Tidak dapat menyambung.

en: Can't connect to host:
ms: Tidak dapat menyambung ke hos:

en: No response from host:
ms: Tiada respons daripada hos:

en: No response.
ms: Tiada jawapan.

en: Can't resolve hostname:
ms: Tidak dapat menyelesaikan nama hos:

en: Can't resolve.
ms: Tidak dapat menyelesaikan.

en: Request failed, return code:
ms: Permintaan gagal, kod pulangan:

en: Cannot save response to:
ms: Tidak dapat menyimpan respons kepada:

en: Write error.
ms: Ralat tulis.

en: Request failed, too many redirects
ms: Permintaan gagal, terlalu banyak ubah hala

en: Redirect loop.
ms: Ubah hala gelung.

en: Request failed, timeout
ms: Permintaan gagal, tamat masa

en: Timeout.
ms: Masa tamat.

en: Failed:
ms: Gagal:

en: Bad download hash, assuming file has been tampered with.
ms: Hash muat turun buruk, dengan andaian fail telah diusik.

en: Expected:
ms: Dijangka:

en: Got:
ms: Mendapat:

en: Failed SHA-256 hash check
ms: Semakan hash SHA-256 gagal

en: Asset Download Error:
ms: Ralat Muat Turun Aset:

en: Downloading (%s / %s)...
ms: Memuat turun (%s / %s)...

en: Downloading...
ms: Memuat turun...

en: Resolving...
ms: Menyelesaikan...

en: Error making request
ms: Ralat membuat permintaan

en: Idle
ms: Terbiar

en: Install...
ms: Pasang...

en: Retry
ms: Cuba semula

en: Download Error
ms: Ralat Muat Turun

en: Download for this asset is already in progress!
ms: Muat turun untuk aset ini sedang dijalankan!

en: Recently Updated
ms: Dikemaskini Baru-baru Ini

en: Least Recently Updated
ms: Paling Kurang Dikemaskini Baru-Baru Ini

en: Name (A-Z)
ms: Nama (A-Z)

en: Name (Z-A)
ms: Nama (Z-A)

en: License (A-Z)
ms: Lesen (A-Z)

en: License (Z-A)
ms: Lesen (Z-A)

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: All
ms: Semua

en: Search templates, projects, and demos
ms: Cari templat, projek dan demo

en: Search assets (excluding templates, projects, and demos)
ms: Cari aset (tidak termasuk templat, projek dan demo)

en: Plugins...
ms: Pemalam...

en: Sort:
ms: Isih:

en: Category:
ms: Kategori:

en: Site:
ms: Laman:

en: Support
ms: Sokongan

en: Official
ms: Rasmi

en: Testing
ms: Menguji

en: Assets ZIP File
ms: Fail ZIP Aset

en: Audio Preview Play/Pause
ms: Main/Jeda Pratonton Audio

en: Can't determine a save path for lightmap images.
    Save your scene and try again.
ms: Tidak dapat menentukan laluan simpan untuk imej lightmap.
    Simpan adegan anda dan cuba lagi.

en: No meshes to bake. Make sure they contain an UV2 channel and that the 'Use In Baked Light' and 'Generate Lightmap' flags are on.
ms: Tiada mesh untuk di-bake. Pastikan ia mengandungi saluran UV2 dan bendera 'Use In Baked Light' dan 'Generate Lightman' dihidupkan.

en: Failed creating lightmap images, make sure path is writable.
ms: Gagal mencipta imej lightmap, pastikan laluan boleh ditulis.

en: Failed determining lightmap size. Maximum lightmap size too small?
ms: Gagal menentukan saiz lightmap. Saiz lightmap maksimum terlalu kecil?

en: Some mesh is invalid. Make sure the UV2 channel values are contained within the [0.0,1.0] square region.
ms: Sesetengah mesh tidak sah. Pastikan nilai saluran UV2 terkandung dalam kawasan persegi [0.0,1.0].

en: Godot editor was built without ray tracing support, lightmaps can't be baked.
ms: Editor Godot dibina tanpa sokongan ray tracing, lightmap tidak dapat di-bake.

en: Bake Lightmaps
ms: Bake Lightmap

en: Select lightmap bake file:
ms: Pilih fail lightmap bake:

en: Preview
ms: Pratonton

en: Configure Snap
ms: Konfigurasikan Snap

en: Grid Step:
ms: Langkah Grid:

en: Primary Line Every:
ms: Garis Utama Setiap:

en: steps
ms: langkah-langkah

en: Rotation Offset:
ms: Offset Putaran:

en: Rotation Step:
ms: Langkah Putaran:

en: Scale Step:
ms: Langkah Skala:

en: Move Vertical Guide
ms: Alih Panduan Menegak

en: Create Vertical Guide
ms: Cipta Panduan Menegak

en: Remove Vertical Guide
ms: Keluarkan Panduan Menegak

en: Move Horizontal Guide
ms: Alihkan Panduan Mendatar

en: Create Horizontal Guide
ms: Cipta Panduan Mendatar

en: Remove Horizontal Guide
ms: Keluarkan Panduan Mendatar

en: Create Horizontal and Vertical Guides
ms: Cipta Panduan Mendatar dan Menegak

en: Set CanvasItem "%s" Pivot Offset to (%d, %d)
ms: Tetapkan Offset Pivot CanvasItem "%s" kepada (%d, %d)

en: Rotate %d CanvasItems
ms: Putar %d CanvasItems

en: Rotate CanvasItem "%s" to %d degrees
ms: Putar CanvasItem "%s" ke %d darjah

en: Move CanvasItem "%s" Anchor
ms: Alih CanvasItem "%s" Anchor

en: Scale Node2D "%s" to (%s, %s)
ms: Skala Node2D "%s" ke (%s, %s)

en: Resize Control "%s" to (%d, %d)
ms: Ubah Saiz Kawalan "%s" kepada (%d, %d)

en: Scale %d CanvasItems
ms: Skala %d CanvasItems

en: Scale CanvasItem "%s" to (%s, %s)
ms: Skalakan CanvasItem "%s" kepada (%s, %s)

en: Move %d CanvasItems
ms: Alihkan %d CanvasItems

en: Move CanvasItem "%s" to (%d, %d)
ms: Alihkan CanvasItem "%s" ke (%d, %d)

en: Locked
ms: Terkunci

en: Grouped
ms: Terkumpul

en: Children of containers have their anchors and margins values overridden by their parent.
ms: Anak-anak bekas mempunyai nilai sauh dan margin mereka yang ditindih oleh ibu bapa mereka.

en: Presets for the anchors and margins values of a Control node.
ms: Pratetap untuk nilai sauh dan margin bagi nod Control.

en: When active, moving Control nodes changes their anchors instead of their margins.
ms: Apabila aktif, mengalihkan nod Control mengubah sauh mereka dan bukannya margin.

en: Top Left
ms: Atas Kiri

en: Top Right
ms: Atas Kanan

en: Bottom Right
ms: Bawah Kanan

en: Bottom Left
ms: Bawah Kiri

en: Center Left
ms: Tengah Kiri

en: Center Top
ms: Tengah Atas

en: Center Right
ms: Tengah Kanan

en: Center Bottom
ms: Tengah Bawah

en: Center
ms: Tengah

en: Left Wide
ms: Kiri Lebar

en: Top Wide
ms: Atas Lebar

en: Right Wide
ms: Kanan Lebar

en: Bottom Wide
ms: Bawah Lebar

en: VCenter Wide
ms: VCenter Lebar

en: HCenter Wide
ms: HCenter Lebar

en: Full Rect
ms: Penuh Rect

en: Keep Ratio
ms: Kekalkan Nisbah

en: Anchors only
ms: Sauh sahaja

en: Change Anchors and Margins
ms: Tukar Sauh dan Margin

en: Change Anchors
ms: Tukar Sauh

en: Project Camera Override
    Overrides the running project's camera with the editor viewport camera.
ms: Penggantian Kamera Projek
    Menggantikan kamera projek yang sedang berjalan dengan kamera viewport editor.

en: Project Camera Override
    No project instance running. Run the project from the editor to use this feature.
ms: Penggantian Kamera Projek
    Tiada instance projek berjalan. Jalankan projek daripada editor menggunakan ciri ini.

en: Lock Selected
ms: Kunci Dipilih

en: Unlock Selected
ms: Buka Kunci Dipilih

en: Group Selected
ms: Kumpulan Dipilih

en: Ungroup Selected
ms: Nyahkumpulan Dipilih

en: Paste Pose
ms: Tampal Pose

en: Clear Guides
ms: Kosongkan Panduan

en: Create Custom Bone(s) from Node(s)
ms: Cipta Tulang(-tulang) Tersuai dari Nod(-nod)

en: Clear Bones
ms: Kosongkan Tulang

en: Make IK Chain
ms: Buat Rantai IK

en: Clear IK Chain
ms: Kosongkan Rantai IK

en: Warning: Children of a container get their position and size determined only by their parent.
ms: Amaran: Kanak-kanak bekas mendapat kedudukan dan saiz mereka hanya ditentukan oleh ibu bapa mereka.

en: Zoom Reset
ms: Zum Set Semula

en: Select Mode
ms: Pilih Mod

en: Drag: Rotate selected node around pivot.
ms: Seret: Putar nod terpilih di sekeliling pangsi.

en: Alt+Drag: Move selected node.
ms: Alt+Seret: Pindahkan nod terpilih.

en: Alt+Drag: Scale selected node.
ms: Alt+Seret: Skalakan nod terpilih.

en: V: Set selected node's pivot position.
ms: V: Tetapkan kedudukan pangsi nod terpilih.

en: Alt+RMB: Show list of all nodes at position clicked, including locked.
ms: Alt+RMB: Tunjukkan senarai semua nod pada kedudukan yang diklik, termasuk yang dikunci.

en: RMB: Add node at position clicked.
ms: RMB: Tambah nod pada kedudukan yang diklik.

en: Move Mode
ms: Mod Alih

en: Rotate Mode
ms: Mod Putar

en: Scale Mode
ms: Mod Skala

en: Shift: Scale proportionally.
ms: Shift: Skala secara berkadar.

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
ms: Tunjukkan senarai semua objek pada kedudukan yang diklik
    (sama seperti Alt+RMB dalam mod pilih).

en: Click to change object's rotation pivot.
ms: Klik untuk menukar pangsi putaran objek.

en: Pan Mode
ms: Mod Pan

en: Ruler Mode
ms: Mod Pembaris

en: Toggle smart snapping.
ms: Togol snap pintar.

en: Use Smart Snap
ms: Gunakan Smart Snap

en: Toggle grid snapping.
ms: Togol grid menyentap.

en: Use Grid Snap
ms: Gunakan Grid Snap

en: Snapping Options
ms: Pilihan Snap

en: Use Rotation Snap
ms: Gunakan Snap Putaran

en: Use Scale Snap
ms: Gunakan Skala Snap

en: Snap Relative
ms: Snap Relatif

en: Use Pixel Snap
ms: Gunakan Pixel Snap

en: Smart Snapping
ms: Snap Pintar

en: Configure Snap...
ms: Konfigurasikan Snap...

en: Snap to Parent
ms: Snap kepada Ibu Bapa

en: Snap to Node Anchor
ms: Snap ke Anchor Nod

en: Snap to Node Sides
ms: Snap ke Sisi Nod

en: Snap to Node Center
ms: Snap ke Pusat Nod

en: Snap to Other Nodes
ms: Snap ke Nod Lain

en: Snap to Guides
ms: Snap ke Panduan

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
ms: Kunci objek terpilih di tempatnya (tidak dapat dialihkan).

en: Lock Selected Node(s)
ms: Kunci Nod Terpilih

en: Unlock the selected object (can be moved).
ms: Buka kunci objek terpilih (boleh dialihkan).

en: Unlock Selected Node(s)
ms: Buka Kunci Nod Terpilih

en: Makes sure the object's children are not selectable.
ms: Pastikan kanak-kanak objek tidak boleh dipilih.

en: Group Selected Node(s)
ms: Kumpulkan Nod Terpilih

en: Restores the object's children's ability to be selected.
ms: Mengembalikan keupayaan kanak-kanak objek untuk dipilih.

en: Ungroup Selected Node(s)
ms: Nyahkumpulkan Nod Terpilih

en: Skeleton Options
ms: Pilihan Rangka

en: Show Bones
ms: Tunjukkan Tulang-tulang

en: Make Custom Bone(s) from Node(s)
ms: Buat Tulang(-tulang) Tersuai dari Nod(-nod)

en: Clear Custom Bones
ms: Kosongkan Tulang Tersuai

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
ms: Pandangan

en: Show Helpers
ms: Tunjukkan Pembantu

en: Show Rulers
ms: Tunjukkan Pembaris

en: Show Guides
ms: Tunjukkan Panduan

en: Show Origin
ms: Tunjukkan Asal

en: Show Viewport
ms: Tunjukkan Viewport

en: Show Group And Lock Icons
ms: Tunjukkan Ikon Kumpulan Dan Kunci

en: Center Selection
ms: Pemilihan Pusat

en: Frame Selection
ms: Pemilihan Bingkai

en: Preview Canvas Scale
ms: Pratonton Skala Kanvas

en: Layout
ms: Susun atur

en: Translation mask for inserting keys.
ms: Topeng terjemahan untuk memasukkan kekunci.

en: Rotation mask for inserting keys.
ms: Topeng putaran untuk memasukkan kekunci.

en: Scale mask for inserting keys.
ms: Topeng skala untuk memasukkan kekunci.

en: Insert keys (based on mask).
ms: Masukkan kekunci (berdasarkan topeng).

en: Auto insert keys when objects are translated, rotated or scaled (based on mask).
    Keys are only added to existing tracks, no new tracks will be created.
    Keys must be inserted manually for the first time.
ms: Masukkan kekunci automatik apabila objek diterjemahkan, diputarkan atau diskalakan (berdasarkan topeng).
    Kekunci hanya ditambahkan pada trek sedia ada, tiada trek baru akan dicipta.
    Kekunci mesti dimasukkan secara manual untuk kali pertama.

en: Auto Insert Key
ms: Auto Masukkan Kunci

en: Animation Key and Pose Options
ms: Pilihan Kunci Animasi dan Pose

en: Insert Key (Existing Tracks)
ms: Masukkan Kunci (Trek Sedia Ada)

en: Copy Pose
ms: Salin Pose

en: Clear Pose
ms: Kosongkan Pose

en: Add Node Here
ms: Tambah Nod Di Sini

en: Instance Scene Here
ms: Adegan Contoh Di Sini

en: Multiply grid step by 2
ms: Darabkan langkah grid dengan 2

en: Divide grid step by 2
ms: Bahagikan langkah grid dengan 2

en: Pan View
ms: Pandangan Pan

en: Zoom to 3.125%
ms: Zum ke 3.125%

en: Zoom to 6.25%
ms: Zum ke 6.25%

en: Zoom to 12.5%
ms: Zum ke 12.5%

en: Zoom to 25%
ms: Zum ke 25%

en: Zoom to 50%
ms: Zum ke 50%

en: Zoom to 100%
ms: Zum ke 100%

en: Zoom to 200%
ms: Zum ke 200%

en: Zoom to 400%
ms: Zum ke 400%

en: Zoom to 800%
ms: Zum ke 800%

en: Zoom to 1600%
ms: Zum ke 1600%

en: Adding %s...
ms: Menambah %s...

en: Cannot instantiate multiple nodes without root.
ms: Tidak boleh instantiate berbilang nod tanpa akar.

en: Create Node
ms: Cipta Nod

en: Error instancing scene from %s
ms: Ralat membuat adegan dari %s

en: Change Default Type
ms: Tukar Jenis Lalai

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
ms: Seret & lepas + Shift : Tambah nod sebagai adik-beradik
    Seret & lepas + Alt : Tukar jenis nod

en: Create Polygon3D
ms: Cipta Poligon3D

en: Edit Poly
ms: Edit Poli

en: Edit Poly (Remove Point)
ms: Edit Poli (Alih Keluar Titik)

en: Set Handle
ms: Tetapkan Pemegang

en: Load Emission Mask
ms: Muatkan Topeng Pelepasan

en: Restart
ms: Mula semula

en: Clear Emission Mask
ms: Keluarkan Topeng Emission

en: Particles
ms: Zarah

en: Generated Point Count:
ms: Kiraan Titik Dijana:

en: Emission Mask
ms: Topeng Emission

en: Solid Pixels
ms: Piksel Pepejal

en: Border Pixels
ms: Piksel Sempadan

en: Directed Border Pixels
ms: Piksel Sempadan Diarahkan

en: Capture from Pixel
ms: Tangkap daripada Pixel

en: Emission Colors
ms: Warna Emission

en: Create Emission Points From Mesh
ms: Cipta Titik Emission Daripada Mesh

en: Create Emission Points From Node
ms: Cipta Titik Emission Daripada Nod

en: Ease In
ms: Perlahan Masuk

en: Ease Out
ms: Perlahan Keluar

en: Modify Curve Point
ms: Ubah Suai Titik Lengkung

en: Modify Curve Tangent
ms: Ubah Suai Tangen Lengkung

en: Load Curve Preset
ms: Muat Pratetap Lengkung

en: Add Point
ms: Tambah Titik

en: Remove Point
ms: Buang Titik

en: Left Linear
ms: Linear Kiri

en: Right Linear
ms: Linear Kanan

en: Load Preset
ms: Muatkan Pratetap

en: Remove Curve Point
ms: Keluarkan Titik Lengkung

en: Toggle Curve Linear Tangent
ms: Togol Lengkung Linear Tangen

en: Hold Shift to edit tangents individually
ms: Tahan Shift untuk mengedit tangen secara individu

en: Right click to add point
ms: Klik kanan untuk menambah titik

en: Bake GI Probe
ms: Panggang GI Probe

en: Gradient Edited
ms: Kecerunan Disunting

en: Items
ms: Item

en: Item List Editor
ms: Editor Senarai Item

en: Create Occluder Polygon
ms: Cipta Poligon Occluder

en: Mesh is empty!
ms: Mesh kosong!

en: Couldn't create a Trimesh collision shape.
ms: Tidak dapat mencipta bentuk perlanggaran Trimesh.

en: Create Static Trimesh Body
ms: Buat Badan Trimesh Statik

en: This doesn't work on scene root!
ms: Ini tidak berfungsi pada akar tempat adegan!

en: Create Trimesh Static Shape
ms: Cipta Bentuk Statik Trimesh

en: Search
ms: Cari

en: Online Docs
ms: Dokumen Dalam Talian

en: Go to Function
ms: Pergi ke Fungsi

en: Evaluate Selection
ms: Menilai Pemilihan

en: Material Changes:
ms: Perubahan Bahan:

en: Shader Changes:
ms: Perubahan Shader:

en: Surface Changes:
ms: Perubahan Permukaan:

en: Draw Calls:
ms: Cabutan Panggilan:

en: Vertices:
ms: Bucu:

en: Insert Animation Key
ms: Masukkan Kunci Animasi

en: No constants found.
ms: Tiada pemalar ditemui.

en: Updating the editor
ms: Mengemaskini editor

en: Collapse types.
ms: Lipat jenis.

en: Expand types.
ms: Kembangkan jenis.

en: Select all Theme items.
ms: Pilih semua benda Tema.

en: Remove Items:
ms: Keluarkan Benda:

en: Import Items
ms: Import Benda

en: Override All
ms: Gantikan Semua

en: Add Preview
ms: Tambah Pratonton

en: Select UI Scene:
ms: Pilih Adegan UI:

en: Cut Selection
ms: Potong Pilihan

en: Clear Transform
ms: Kosongkan Transformasi

en: Delete selected Rect.
ms: Padam Rect yang dipilih.

en: Delete polygon.
ms: Padam poligon.

en: Stage all changes
ms: Peringkat semua perubahan

en: Branches
ms: Ranting

en: Remote Name
ms: Nama Remote

en: (GLES3 only)
ms: (GLES3 sahaja)

en: Paste Nodes
ms: Tampal Nod

en: Color uniform.
ms: Warna seragam.

en: Scalar uniform.
ms: Seragam skalar.

en: Export all resources in the project
ms: Eksport semua sumber dalam projek

en: Error opening package file, not in ZIP format.
ms: Ralat semasa membuka fail pakej, bukan dalam format ZIP.

en: The following files failed extraction from package:
ms: Fail berikut gagal diekstrak dari pakej:

en: Package installed successfully!
ms: Pakej berjaya dipasang!

en: About
ms: Tentang

en: X Button 1
ms: Butang X 1

en: X Button 2
ms: Butang X 2

en: General
ms: Am

en: Batch Rename
ms: Namakan Semula Kumpulan

en: Delete %d nodes and any children?
ms: Padamkan nod %d dan mana-mana kanak-kanak?

en: Delete %d nodes?
ms: Padam nod %d?

en: Delete node "%s"?
ms: Padam nod "%s"?

en: Allowed: a-z, A-Z, 0-9, _ and .
ms: Benarkan: a-z, A-Z, 0-9, _ dan .

en: Add Input Port
ms: Tambah Port Input

en: Add Function...
ms: Tambah fungsi...

en: Copy Nodes
ms: Salin Nod

en: Cut Nodes
ms: Potong Nod

en: Make Function
ms: Buat Fungsi

en: Uninstalling...
ms: Menyahpasang...

en: Could not install to device: %s
ms: Tidak dapat memasang ke peranti: %s

en: Signing release %s...
ms: Menandatangani keluaran %s...

en: Node A and Node B must be PhysicsBody2Ds
ms: Nod A dan Nod B mestilah PhysicsBody2Ds

en: Node A must be a PhysicsBody2D
ms: Nod A mestilah PhysicsBody2D

en: Node B must be a PhysicsBody2D
ms: Nod B mestilah PhysicsBody2D

en: Next
ms: Seterusnya

en: Previous
ms: Sebelum

en: Must use a valid extension.
ms: Mesti menggunakan sambungan yang sah.

en: Mix
ms: Campur

en: Constants cannot be modified.
ms: Pemalar tidak dapat diubah suai.
