Godot Engine editor - en to sr_Cyrl translation catalogue (935 entries)

en: Error
sr_Cyrl: Грешка

en: Invalid type argument to convert(), use TYPE_* constants.
sr_Cyrl: Погрешан тип аргумента за функију convert(), користи TYPE_* константе.

en: Expected a string of length 1 (a character).
sr_Cyrl: Очекиван стринг дужине 1 (карактер).

en: Not enough bytes for decoding bytes, or invalid format.
sr_Cyrl: Недовољно бајтова за дешифровање бајтова, или неважећи формат.

en: self can't be used because instance is null (not passed)
sr_Cyrl: self не може бити примењен јер је инстанца нула(није прошао)

en: Invalid operands to operator %s, %s and %s.
sr_Cyrl: Неважећи поступци оператора %s, %s и %s.

en: Invalid index of type %s for base type %s
sr_Cyrl: Неважећи индекс врсте %s за основну врсту %s

en: Invalid named index '%s' for base type %s
sr_Cyrl: Неважећи именовани индекс '%s' за основну врсту %s

en: Invalid arguments to construct '%s'
sr_Cyrl: Неважећи аргументи ка конструкту '%s'

en: On call to '%s':
sr_Cyrl: На позиву за '%s':

en: Name
sr_Cyrl: Име

en: Description
sr_Cyrl: Опис

en: Run
sr_Cyrl: Покрени

en: Editor
sr_Cyrl: Уредник

en: Debug
sr_Cyrl: Дебаг

en: Resource
sr_Cyrl: Ресурс

en: Path
sr_Cyrl: Пут

en: B
sr_Cyrl: Б

en: KiB
sr_Cyrl: КиБ

en: MiB
sr_Cyrl: МиБ

en: GiB
sr_Cyrl: ГиБ

en: TiB
sr_Cyrl: ТиБ

en: PiB
sr_Cyrl: ПиБ

en: EiB
sr_Cyrl: ЕиБ

note: TRANSLATORS: Adjective, refers to the mode for Bezier handles (Free, Balanced, Mirror).
en: Free
sr_Cyrl: Слободно

en: Balanced
sr_Cyrl: Балансирано

en: Mirror
sr_Cyrl: Огледало

en: Time:
sr_Cyrl: Време:

en: Value:
sr_Cyrl: Вредност:

en: Insert Key Here
sr_Cyrl: Овде Убаците Кључ

en: Delete Selected Key(s)
sr_Cyrl: Обриши одабрани Кључ/еве

en: Move Bezier Points
sr_Cyrl: Помери Безиер Тачку

en: Anim Duplicate Keys
sr_Cyrl: Дуплирај кључеве

en: Anim Delete Keys
sr_Cyrl: Уколни кључеве

en: Anim Change Transition
sr_Cyrl: Промени прелаз

en: Anim Change Transform
sr_Cyrl: Промени положај

en: Anim Change Call
sr_Cyrl: Промени позив анимације

en: Animation
sr_Cyrl: Анимација

en: Change Animation Loop
sr_Cyrl: Промени циклус анимације

en: Anim Clips:
sr_Cyrl: Аним Клипови:

en: Scale:
sr_Cyrl: Скала:

en: Type:
sr_Cyrl: Тип:

en: Continuous
sr_Cyrl: Трајан

en: Discrete
sr_Cyrl: Одвојен

en: Trigger
sr_Cyrl: Окидач

en: Linear
sr_Cyrl: Линеаран

en: Insert Key
sr_Cyrl: Убаци кључеве

en: Remove Anim Track
sr_Cyrl: Обриши траку анимације

note: TRANSLATORS: %s will be replaced by a phrase describing the target of track.
en: Create NEW track for %s and insert key?
sr_Cyrl: Направите нову траку за %s и убаците кључ?

en: Create %d NEW tracks and insert keys?
sr_Cyrl: Направите %d нових трака и убаците кључеве?

en: Create
sr_Cyrl: Направи

en: Anim Insert
sr_Cyrl: Налепи

en: Anim Create & Insert
sr_Cyrl: Направи анимацију и убаци

en: Anim Insert Track & Key
sr_Cyrl: Уметни траку и кључ

en: Anim Insert Key
sr_Cyrl: Уметни кључ

en: Transform tracks only apply to Spatial-based nodes.
sr_Cyrl: Трансформа траке само важи за Просторно-базиране нодове.

en: Anim Move Keys
sr_Cyrl: Помери кључеве

en: Transform
sr_Cyrl: Трансформација

en: Methods
sr_Cyrl: Поступци

en: Anim Scale Keys
sr_Cyrl: Увећај кључеве

en: Edit
sr_Cyrl: Уреди

en: Scale Selection
sr_Cyrl: Увећај одабрано

en: Scale From Cursor
sr_Cyrl: Увећај од курсора

en: Duplicate Selection
sr_Cyrl: Дуплирај одабрано

en: Duplicate Transposed
sr_Cyrl: Дуплирај транспоновану

en: Optimize Animation
sr_Cyrl: Оптимизуј анимацију

en: Clean-Up Animation
sr_Cyrl: Очистите анимацију

en: Anim. Optimizer
sr_Cyrl: Оптимизатор анимација

en: Max. Linear Error:
sr_Cyrl: Максимална линеарна грешка:

en: Max. Angular Error:
sr_Cyrl: Максимална угаона грешка:

en: Max Optimizable Angle:
sr_Cyrl: Максимални оптимизован угао:

en: Optimize
sr_Cyrl: Оптимизуј

en: Remove invalid keys
sr_Cyrl: Обриши неважеће кључеве

en: Remove unresolved and empty tracks
sr_Cyrl: Обриши необјашњене и празне траке

en: Clean-up all animations
sr_Cyrl: Очисти све анимације

en: Clean-Up Animation(s) (NO UNDO!)
sr_Cyrl: Очисти анимацију(е) (НЕМА ОПОЗИВАЊА!)

en: Clean-Up
sr_Cyrl: Очисти

en: Scale Ratio:
sr_Cyrl: Размера скале:

en: Copy
sr_Cyrl: Копирај

en: Resize Array
sr_Cyrl: Промени величину низа

en: Change Array Value Type
sr_Cyrl: Промени тип вредности низа

en: Change Array Value
sr_Cyrl: Промени вредност низа

en: Go to Line
sr_Cyrl: Иди на линију

en: Line Number:
sr_Cyrl: Број линије:

en: Match Case
sr_Cyrl: Подударање великих и малих слова

en: Whole Words
sr_Cyrl: Целе речи

en: Replace
sr_Cyrl: Замени

en: Replace All
sr_Cyrl: Замени све

en: Selection Only
sr_Cyrl: Само одабрано

en: Toggle Scripts Panel
sr_Cyrl: Прикажи панел скриптица

en: Zoom In
sr_Cyrl: Увеличај

en: Zoom Out
sr_Cyrl: Умањи

en: Reset Zoom
sr_Cyrl: Ресетуј увеличање

en: Add
sr_Cyrl: Додај

en: Remove
sr_Cyrl: Обриши

en: Add Extra Call Argument:
sr_Cyrl: Додај додатан аргумент позива:

en: Extra Call Arguments:
sr_Cyrl: Додатни аргументи позива:

en: Deferred
sr_Cyrl: Одложен

en: Oneshot
sr_Cyrl: Једном

en: Close
sr_Cyrl: Затвори

en: Connect
sr_Cyrl: Повежи

en: Connect '%s' to '%s'
sr_Cyrl: Повежи '%s' са '%s'

en: Connect...
sr_Cyrl: Повежи...

en: Disconnect
sr_Cyrl: Ископчати

en: Signals
sr_Cyrl: Знаци

en: Favorites:
sr_Cyrl: Омиљене:

en: Recent:
sr_Cyrl: Честе:

en: Search:
sr_Cyrl: Тражи:

en: Matches:
sr_Cyrl: Подударање:

en: Description:
sr_Cyrl: Опис:

en: Search Replacement For:
sr_Cyrl: Тражи замену за:

en: Dependencies For:
sr_Cyrl: Зависности за:

en: Dependencies
sr_Cyrl: Зависности

en: Dependencies:
sr_Cyrl: Зависности:

en: Fix Broken
sr_Cyrl: Поправи покварене

en: Dependency Editor
sr_Cyrl: Уредник зависности

en: Search Replacement Resource:
sr_Cyrl: Потражи замену за ресурс:

en: Open
sr_Cyrl: Отвори

en: Error loading:
sr_Cyrl: Грешка при учитавању:

en: Open Anyway
sr_Cyrl: Ипак отвори

en: Which action should be taken?
sr_Cyrl: Која акција се треба предузети?

en: Fix Dependencies
sr_Cyrl: Поправи зависности

en: Errors loading!
sr_Cyrl: Грешка при учитавању!

en: Permanently delete %d item(s)? (No undo!)
sr_Cyrl: Трајно обриши %d ставка(и)? (НЕМА ОПОЗИВАЊА)

en: Orphan Resource Explorer
sr_Cyrl: Преглед повезаних ресурса

en: Delete
sr_Cyrl: Обриши

en: Owns
sr_Cyrl: Власништво

en: Resources Without Explicit Ownership:
sr_Cyrl: Ресурси без одређеног власника:

en: Change Dictionary Key
sr_Cyrl: Измени кључ речника

en: Change Dictionary Value
sr_Cyrl: Промени вредност речника

en: Thanks from the Godot community!
sr_Cyrl: Хвала од Godot заједнице!

en: Godot Engine contributors
sr_Cyrl: Godot Engine сарадници

en: Project Founders
sr_Cyrl: Оснивачи пројекта

en: Lead Developer
sr_Cyrl: Главни девелопер

en: Developers
sr_Cyrl: Девелопери

en: Authors
sr_Cyrl: Аутори

en: Platinum Sponsors
sr_Cyrl: Платинумски спонзори

en: Gold Sponsors
sr_Cyrl: Златни спонзори

en: Mini Sponsors
sr_Cyrl: Мали спонзори

en: Gold Donors
sr_Cyrl: Златни донатори

en: Silver Donors
sr_Cyrl: Сребрни донатори

en: Bronze Donors
sr_Cyrl: Бронзани донатори

en: Donors
sr_Cyrl: Донатори

en: License
sr_Cyrl: Лиценса

en: All Components
sr_Cyrl: Све компоненте

en: Components
sr_Cyrl: Компоненте

en: Licenses
sr_Cyrl: Лиценсе

en: Uncompressing Assets
sr_Cyrl: Декомпресија средства

en: Success!
sr_Cyrl: Успех!

en: Install
sr_Cyrl: Инсталирај

en: Speakers
sr_Cyrl: Звучници

en: Add Effect
sr_Cyrl: Додај ефекат

en: Rename Audio Bus
sr_Cyrl: Преименуј звучни бас(контролер)

en: Toggle Audio Bus Solo
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. соло звучног баса

en: Toggle Audio Bus Mute
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. немост звучног баса

en: Toggle Audio Bus Bypass Effects
sr_Cyrl: Промени Bypass ефекат звучног баса

en: Select Audio Bus Send
sr_Cyrl: Одабери пренос звучног баса

en: Add Audio Bus Effect
sr_Cyrl: Додај ефекат звучном басу

en: Move Bus Effect
sr_Cyrl: Помери звучни ефекат

en: Delete Bus Effect
sr_Cyrl: Обриши звучни ефекат

en: Solo
sr_Cyrl: соло

en: Mute
sr_Cyrl: Пригуши

en: Bypass
sr_Cyrl: Заобиђи

en: Duplicate
sr_Cyrl: Дуплирај

en: Reset Volume
sr_Cyrl: Ресетуј јачину

en: Delete Effect
sr_Cyrl: Обриши ефекат

en: Add Audio Bus
sr_Cyrl: Додај звучни бас

en: Master bus can't be deleted!
sr_Cyrl: Главни бас се не може обрисати!

en: Delete Audio Bus
sr_Cyrl: Обриши звучни бас

en: Duplicate Audio Bus
sr_Cyrl: Дуплирај аудио бас

en: Reset Bus Volume
sr_Cyrl: Ресетуј јачину баса

en: Move Audio Bus
sr_Cyrl: Помери звучни бас

en: Save Audio Bus Layout As...
sr_Cyrl: Сачувај распоред звучног баса као...

en: Location for New Layout...
sr_Cyrl: Локација за нови распоред...

en: Open Audio Bus Layout
sr_Cyrl: Отвори распоред звучног баса

en: Invalid file, not an audio bus layout.
sr_Cyrl: Датотека не садржи распоред звучног баса.

en: Add Bus
sr_Cyrl: Додај бас

en: Load
sr_Cyrl: Учитај

en: Load an existing Bus Layout.
sr_Cyrl: Учитај постојећи бас распоред.

en: Save As
sr_Cyrl: Сачувај као

en: Save this Bus Layout to a file.
sr_Cyrl: Сачувај овај бас распоред у датотеци.

en: Load Default
sr_Cyrl: Учитај уобичајено

en: Load the default Bus Layout.
sr_Cyrl: Учитај уобичајен бас распоред.

en: Create a new Bus Layout.
sr_Cyrl: Направи нови бас распоред.

en: Invalid name.
sr_Cyrl: Неважеће име.

en: Valid characters:
sr_Cyrl: Важећа слова:

en: Autoload '%s' already exists!
sr_Cyrl: Аутоматско учитавање '%s' већ постоји!

en: Rename Autoload
sr_Cyrl: Преименуј аутоматско учитавање

en: Toggle AutoLoad Globals
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. глобале аутоматског учитавања

en: Move Autoload
sr_Cyrl: Помери аутоматско учитавање

en: Remove Autoload
sr_Cyrl: Обриши аутоматско учитавање

en: Enable
sr_Cyrl: Укључи

en: Rearrange Autoloads
sr_Cyrl: Преуреди аутоматска учитавања

en: Add AutoLoad
sr_Cyrl: Додај аутоматско учитавање

en: Path:
sr_Cyrl: Пут:

en: Node Name:
sr_Cyrl: Име чвора:

en: Paste Params
sr_Cyrl: Налепи параметре

en: Updating Scene
sr_Cyrl: Ажурирање сцене

en: Storing local changes...
sr_Cyrl: Чувам локалне промене...

en: Updating scene...
sr_Cyrl: Ажурирам сцену...

en: Choose a Directory
sr_Cyrl: Одабери директоријум

en: Create Folder
sr_Cyrl: Направи директоријум

en: Name:
sr_Cyrl: Име:

en: Could not create folder.
sr_Cyrl: Неуспех при прављењу директоријума.

en: Choose
sr_Cyrl: Одабери

en: Storing File:
sr_Cyrl: Складиштење датотеке:

en: Packing
sr_Cyrl: Паковање

en: Import
sr_Cyrl: Увоз

en: Export
sr_Cyrl: Извоз

en: Select Current Folder
sr_Cyrl: Одабери тренутни директоријум

en: Copy Path
sr_Cyrl: Копирај пут

en: New Folder...
sr_Cyrl: Нови директоријум...

en: Refresh
sr_Cyrl: Освежи

en: All Recognized
sr_Cyrl: Сви препознати

en: All Files (*)
sr_Cyrl: Све датотеке (*)

en: Open a File
sr_Cyrl: Отвори датотеку

en: Open File(s)
sr_Cyrl: Отвори датотеку/е

en: Open a Directory
sr_Cyrl: Отвори директоријум

en: Open a File or Directory
sr_Cyrl: Отвори датотеку или директоријум

en: Save
sr_Cyrl: Сачувај

en: Save a File
sr_Cyrl: Сачувај датотеку

en: Go Back
sr_Cyrl: Натраг

en: Go Forward
sr_Cyrl: Напред

en: Go Up
sr_Cyrl: Иди горе

en: Toggle Hidden Files
sr_Cyrl: Прикажи сакривене датотеке

en: Toggle Favorite
sr_Cyrl: Прикажи омиљене

en: Toggle Mode
sr_Cyrl: Промени режим

en: Focus Path
sr_Cyrl: Фокусирај пут

en: Move Favorite Up
sr_Cyrl: Помери нагоре омиљену

en: Move Favorite Down
sr_Cyrl: Помери надоле омиљену

en: Directories & Files:
sr_Cyrl: Директоријуми и датотеке:

en: Preview:
sr_Cyrl: Преглед:

en: File:
sr_Cyrl: Датотека:

en: ScanSources
sr_Cyrl: Скенирање извора

en: (Re)Importing Assets
sr_Cyrl: (Поновно) Увожење средстава

en: Top
sr_Cyrl: Врх

en: Class:
sr_Cyrl: Класа:

en: Inherits:
sr_Cyrl: Наслеђује:

en: Inherited by:
sr_Cyrl: Наслеђено од:

en: Properties
sr_Cyrl: Особине

en: Constants
sr_Cyrl: Непроменљиве

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
sr_Cyrl: Тренутно нема описа ове особине. Молимо помозите нама тако што ћете [color=$color][url=$url]написати једну[/url][/color]!

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
sr_Cyrl: Тренутно нема описа ове методе. Молимо помозите нама тако што ћете [color=$color][url=$url]написати једну[/url][/color]!

en: Help
sr_Cyrl: Помоћ

en: Search Help
sr_Cyrl: Потражи помоћ

en: Case Sensitive
sr_Cyrl: Разликовање великих и малих слова

en: Constant
sr_Cyrl: Константан

en: Output:
sr_Cyrl: Излаз:

en: Clear
sr_Cyrl: Обриши

en: Stop
sr_Cyrl: Заустави

en: Node
sr_Cyrl: Чвор

en: Error saving resource!
sr_Cyrl: Грешка при чувању ресурса!

en: Save Resource As...
sr_Cyrl: Сачувај ресурс као...

en: Can't open file for writing:
sr_Cyrl: Не могу отворити датотеку за писање:

en: Requested file format unknown:
sr_Cyrl: Тражени формат датотеке је непознат:

en: Error while saving.
sr_Cyrl: Грешка при чувању.

en: Error while parsing '%s'.
sr_Cyrl: Грешка при анализирању '%s'.

en: Unexpected end of file '%s'.
sr_Cyrl: Неочекивани крај датотеке '%s'.

en: Missing '%s' or its dependencies.
sr_Cyrl: Недостаје '%s' или његове зависности.

en: Error while loading '%s'.
sr_Cyrl: Грешка при учитавању '%s'.

en: Saving Scene
sr_Cyrl: Чување сцене

en: Analyzing
sr_Cyrl: Анализирање

en: Creating Thumbnail
sr_Cyrl: Прављење приказа

en: This operation can't be done without a tree root.
sr_Cyrl: Ова операција се не може обавити без корена дрвета.

en: Can't load MeshLibrary for merging!
sr_Cyrl: Не могу учитати MeshLibrary за спајање!

en: Error saving MeshLibrary!
sr_Cyrl: Грешка при чувању MeshLibrary!

en: Can't load TileSet for merging!
sr_Cyrl: Не могу учитати TileSet за спајање!

en: Error saving TileSet!
sr_Cyrl: Грешка при чувању TileSet!

en: Layout name not found!
sr_Cyrl: Име распореда није пронађен!

en: This resource belongs to a scene that was imported, so it's not editable.
    Please read the documentation relevant to importing scenes to better understand this workflow.
sr_Cyrl: Овај ресурс припада сцени која је увезена, тако да се не може мењати.
    Молим, прочитајте документацију за увожење сцена како би боље разумели овај начин рада.

en: This resource was imported, so it's not editable. Change its settings in the import panel and then re-import.
sr_Cyrl: Овај ресурс је увезен, тако да га није могуће изменити. Промените његове поставке у прозору за увоз и онда га поново унесите.

en: There is no defined scene to run.
sr_Cyrl: Не постоји дефинисана сцена за покретање.

en: Could not start subprocess!
sr_Cyrl: Не могу покренути подпроцес!

en: Open Scene
sr_Cyrl: Отвори сцену

en: Open Base Scene
sr_Cyrl: Отвори базну сцену

en: Quick Open Scene...
sr_Cyrl: Брзо отварање сцене...

en: Quick Open Script...
sr_Cyrl: Брзо отварање скриптице...

en: Save & Close
sr_Cyrl: Сачувај и затвори

en: Save changes to '%s' before closing?
sr_Cyrl: Сачувај промене '%s' пре изласка?

en: Save Scene As...
sr_Cyrl: Сачувај сцену као...

en: This operation can't be done without a scene.
sr_Cyrl: Ова операција се не може обавити без сцене.

en: Export Mesh Library
sr_Cyrl: Извези Mesh Library

en: This operation can't be done without a root node.
sr_Cyrl: Ова операција се не може обавити без главног чвора.

en: Export Tile Set
sr_Cyrl: Извези Tile Set

en: This operation can't be done without a selected node.
sr_Cyrl: Ова операција се не може обавити без одабраног чвора.

en: Current scene not saved. Open anyway?
sr_Cyrl: Тренутна сцена није сачувана. Ипак отвори?

en: Can't reload a scene that was never saved.
sr_Cyrl: Не могу поново учитати сцену која није сачувана.

en: Quick Run Scene...
sr_Cyrl: Брзо покретање сцене...

en: Quit
sr_Cyrl: Изађи

en: Yes
sr_Cyrl: Да

en: Exit the editor?
sr_Cyrl: Изађи из уредника?

en: Open Project Manager?
sr_Cyrl: Отвори менаџер пројекта?

en: Save & Quit
sr_Cyrl: Сачувај и изађи

en: Save changes to the following scene(s) before quitting?
sr_Cyrl: Сачувај промене тренутне сцене/а пре излазка?

en: Save changes to the following scene(s) before opening Project Manager?
sr_Cyrl: Сачувај промене тренутне сцене/а пре отварање менаџера пројекта?

en: This option is deprecated. Situations where refresh must be forced are now considered a bug. Please report.
sr_Cyrl: Ова опција је застарела. Ситуације код којих освежавање је неопходно су сада грешке. Молимо пријавите ову грешку.

en: Pick a Main Scene
sr_Cyrl: Одабери главну сцену

en: Close Scene
sr_Cyrl: Затвори сцену

en: Unable to enable addon plugin at: '%s' parsing of config failed.
sr_Cyrl: Неуспех при прикључивању додатка због конфигурационе датотеке: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
sr_Cyrl: Неуспех при учитавању скриптице додатка са путем „%s“.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Base type is not EditorPlugin.
sr_Cyrl: Неуспех при учитавању скриптице додатка са путем „%s“. Базни тип није EditorPlugin.

en: Unable to load addon script from path: '%s' Script is not in tool mode.
sr_Cyrl: Неуспех при учитавању скриптице додатка са путем „%s“. Скриптица није у режиму алатке.

en: Scene '%s' was automatically imported, so it can't be modified.
    To make changes to it, a new inherited scene can be created.
sr_Cyrl: Сцена „%s“ је аутоматски увезена, тако да се не може мењати.
    За извршавања измена, направите нову наслеђену сцену.

en: Error loading scene, it must be inside the project path. Use 'Import' to open the scene, then save it inside the project path.
sr_Cyrl: Грешка при учитавању сцене. Сцена мора бити унутар директоријума пројекта. Користите „Увоз“ за отварање сцене, онда је сачувајте у директоријуму пројекта.

en: Scene '%s' has broken dependencies:
sr_Cyrl: Сцена „%s“ има покварене зависности:

en: Clear Recent Scenes
sr_Cyrl: Очисти недавне сцене

en: No main scene has ever been defined, select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sr_Cyrl: Главна сцена није дефинисана, одаберите једну?
    Можете је променити касније у „Поставке пројекта“ испод категорије „апликација“.

en: Selected scene '%s' does not exist, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sr_Cyrl: Одабрана сцена '%s' не постоји, одаберите важећу?
    Можете је променити касније у „Поставке пројекта“ испод категорије „апликација“.

en: Selected scene '%s' is not a scene file, select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
sr_Cyrl: Одабрана сцена '%s' није датотека сцене, одаберите бажећу?
    Можете је променити касније у „Поставке пројекта“ испод категорије „апликација“.

en: Save Layout
sr_Cyrl: Сачувај распоред

en: Delete Layout
sr_Cyrl: Обирши распоред

en: Default
sr_Cyrl: Уобичајено

en: Close Other Tabs
sr_Cyrl: Затвори остале зупчанике

en: Switch Scene Tab
sr_Cyrl: Промени сценски таб

en: %d more files or folders
sr_Cyrl: још %d датотека/е или директоријум/а

en: %d more folders
sr_Cyrl: још %d директоријум/а

en: %d more files
sr_Cyrl: још %d датотека/е

en: Output
sr_Cyrl: Излаз

en: Inspector
sr_Cyrl: Инспектор

en: Dock Position
sr_Cyrl: Позиција панела

en: Distraction Free Mode
sr_Cyrl: Режим без сметње

en: Toggle distraction-free mode.
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. режим без сметње.

en: Add a new scene.
sr_Cyrl: Додај нову сцену.

en: Scene
sr_Cyrl: Сцена

en: Go to previously opened scene.
sr_Cyrl: Отвори претходну сцену.

en: Next tab
sr_Cyrl: Следећи таб

en: Previous tab
sr_Cyrl: Претходни таб

en: Filter Files...
sr_Cyrl: Филтрирај датотеке...

en: Operations with scene files.
sr_Cyrl: Операције са датотекама сцена.

en: New Scene
sr_Cyrl: Нова сцена

en: New Inherited Scene...
sr_Cyrl: Нова наслеђена сцена...

en: Open Scene...
sr_Cyrl: Отвори сцену...

en: Open Recent
sr_Cyrl: Отвори недавно коришћено

en: Save Scene
sr_Cyrl: Сачувај сцену

en: Convert To...
sr_Cyrl: Конвертуј у...

en: Undo
sr_Cyrl: Опозови

en: Redo
sr_Cyrl: Поново уради

en: Miscellaneous project or scene-wide tools.
sr_Cyrl: Разни алати за пројекат или сцену.

en: Project
sr_Cyrl: Пројекат

en: Tools
sr_Cyrl: Алати

en: Quit to Project List
sr_Cyrl: Изађи у листу пројекта

en: Deploy with Remote Debug
sr_Cyrl: Извршити са удаљеним дебагом

en: Visible Collision Shapes
sr_Cyrl: Видљиви облици судара

en: Visible Navigation
sr_Cyrl: Видљива навигација

en: Editor Layout
sr_Cyrl: Распоред уредника

en: Toggle Fullscreen
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. режим целог екрана

en: Community
sr_Cyrl: Заједница

en: Play the project.
sr_Cyrl: Покрени пројекат.

en: Play
sr_Cyrl: Покрени

en: Pause Scene
sr_Cyrl: Паузирај сцену

en: Stop the scene.
sr_Cyrl: Заусави сцену.

en: Play the edited scene.
sr_Cyrl: Покрени промењену сцену.

en: Play Scene
sr_Cyrl: Покрени сцену

en: Play custom scene
sr_Cyrl: Покрени специфичну сцену

en: Play Custom Scene
sr_Cyrl: Покрени специфичну сцену

en: FileSystem
sr_Cyrl: Датотечни систем

en: Don't Save
sr_Cyrl: Немој сачувати

en: Import Templates From ZIP File
sr_Cyrl: Увези шаблоне из ZIP датотеке

en: Export Library
sr_Cyrl: Извези библиотеку

en: Merge With Existing
sr_Cyrl: Споји са постојећим

en: Open & Run a Script
sr_Cyrl: Отвори и покрени скриптицу

en: Reload
sr_Cyrl: Освежи

en: Resave
sr_Cyrl: Поново сачувај

en: New Inherited
sr_Cyrl: Нова наслеђена

en: Load Errors
sr_Cyrl: Учитај грешке

en: Select
sr_Cyrl: Одабери

en: Open 2D Editor
sr_Cyrl: Отвори 2Д уредник

en: Open 3D Editor
sr_Cyrl: Отвори 3Д уредник

en: Open Script Editor
sr_Cyrl: Отвори уредник скриптица

en: Open Asset Library
sr_Cyrl: Отвори библиотеку средства

en: Open the next Editor
sr_Cyrl: Отвори следећи уредник

en: Open the previous Editor
sr_Cyrl: Отвори претходни уредник

en: Creating Mesh Previews
sr_Cyrl: Направи приказ мрежа

en: Thumbnail...
sr_Cyrl: Сличица...

en: Installed Plugins:
sr_Cyrl: Инсталирани прикључци:

en: Update
sr_Cyrl: Ажурирај

en: Measure:
sr_Cyrl: Мера:

en: Frame %
sr_Cyrl: Слика %

en: Physics Frame %
sr_Cyrl: Слика физике %

en: Inclusive
sr_Cyrl: Закључно

en: Self
sr_Cyrl: Сам

en: Frame #:
sr_Cyrl: Слика број:

en: Debugger
sr_Cyrl: Дебагер

en: Remove Item
sr_Cyrl: Обриши ставку

en: Paste
sr_Cyrl: Налепи

en: Write your logic in the _run() method.
sr_Cyrl: Пиши логику у _run() методи.

en: There is an edited scene already.
sr_Cyrl: Већ постоји уређена сцена.

en: Couldn't instance script:
sr_Cyrl: Неуспех при прављењу скриптице:

en: Did you forget the 'tool' keyword?
sr_Cyrl: Да ли сте заборавили кључну реч „tool“?

en: Couldn't run script:
sr_Cyrl: Неуспех при покретању скриптице:

en: Did you forget the '_run' method?
sr_Cyrl: Да ли сте заборавили методу „_run“?

en: Auto Indent
sr_Cyrl: Аутоматско увлачење

en: Grid Map
sr_Cyrl: Мапа мреже

note: TRANSLATORS: Project Manager here refers to the tool used to create/manage Godot projects.
en: Project Manager
sr_Cyrl: Менаџер пројекта

en: Select Node(s) to Import
sr_Cyrl: Одабери чвор/ове за увоз

en: Scene Path:
sr_Cyrl: Пут сцене:

en: Import From Node:
sr_Cyrl: Увоз преко чвора:

en: No download links found for this version. Direct download is only available for official releases.
sr_Cyrl: Нема линкова за скидање ове верзије. Директно скидање ја дозвољено само за званичне верзије.

en: Disconnected
sr_Cyrl: Веза прекинута

en: Resolving
sr_Cyrl: Решавање

en: Can't Resolve
sr_Cyrl: Не могу решити

en: Connecting...
sr_Cyrl: Повезивање...

en: Connected
sr_Cyrl: Повезан

en: Requesting...
sr_Cyrl: Захтевање...

en: Downloading
sr_Cyrl: Преузимање у току

en: Connection Error
sr_Cyrl: Повезивање не успешно

en: SSL Handshake Error
sr_Cyrl: Грешка SSL руковања

en: Extracting Export Templates
sr_Cyrl: Отпакивање извозних шаблона

en: Importing:
sr_Cyrl: Увожење:

en: Export Template Manager
sr_Cyrl: Менаџер извозних шаблона

en: Current Version:
sr_Cyrl: Тренутна верзија:

en: Uninstall
sr_Cyrl: Деинсталирај

en: Cannot move/rename resources root.
sr_Cyrl: Не могу померити/преименовати  корен ресурса.

en: No name provided.
sr_Cyrl: Име није дато.

en: A file or folder with this name already exists.
sr_Cyrl: Датотека или директоријум са овим именом већ постоји.

en: Name contains invalid characters.
sr_Cyrl: Дато име садржи неважећа слова.

en: Renaming file:
sr_Cyrl: Преименовање датотеке:

en: Renaming folder:
sr_Cyrl: Преименовање директоријума:

en: Instance
sr_Cyrl: Додај инстанцу

en: Edit Dependencies...
sr_Cyrl: Измени зависности...

en: View Owners...
sr_Cyrl: Погледај власнике...

en: Move To...
sr_Cyrl: Помери у...

en: Rename...
sr_Cyrl: Преименуј...

en: Re-Scan Filesystem
sr_Cyrl: Поново скенирај датотеке

en: Scanning Files,
    Please Wait...
sr_Cyrl: Скенирање датотека,
    Молим сачекајте...

en: Move
sr_Cyrl: Помери

en: Rename
sr_Cyrl: Преименуј

en: Create Script
sr_Cyrl: Направи скриптицу

en: Find...
sr_Cyrl: Тражи...

en: Replace...
sr_Cyrl: Замени...

en: Add to Group
sr_Cyrl: Додај у групу

en: Remove from Group
sr_Cyrl: Обриши из групе

en: Groups
sr_Cyrl: Групе

en: Import as Single Scene
sr_Cyrl: Увези као једна сцена

en: Import with Separate Animations
sr_Cyrl: Увези са одвојеним анимацијама

en: Import with Separate Materials
sr_Cyrl: Увези са одвојеним материјалима

en: Import with Separate Objects
sr_Cyrl: Увези са одвојеним објектима

en: Import with Separate Objects+Materials
sr_Cyrl: Увези са одвојеним објектима и материјалима

en: Import with Separate Objects+Animations
sr_Cyrl: Увези са одвојеним објектима и анимацијама

en: Import with Separate Materials+Animations
sr_Cyrl: Увези са одвојеним материјалима и анимацијама

en: Import with Separate Objects+Materials+Animations
sr_Cyrl: Увези са одвојеним објектима, материјалима и анимацијама

en: Import as Multiple Scenes
sr_Cyrl: Увези као више сцена

en: Import as Multiple Scenes+Materials
sr_Cyrl: Увези као више сцена и материјала

en: Import Scene
sr_Cyrl: Увези сцену

en: Importing Scene...
sr_Cyrl: Увожење сцеене...

en: Running Custom Script...
sr_Cyrl: Обрађивање скриптице...

en: Couldn't load post-import script:
sr_Cyrl: Неуспех при учитавању постувозне скриптице:

en: Invalid/broken script for post-import (check console):
sr_Cyrl: Неважећа/покварена скриптица за пост-увозну фазу (проверите конзолу):

en: Error running post-import script:
sr_Cyrl: Грешка при обрађивању пост-увозне скриптице:

en: Saving...
sr_Cyrl: Чување...

en: Set as Default for '%s'
sr_Cyrl: Постави као уобичајено за „%s“

en: Clear Default for '%s'
sr_Cyrl: Обриши уобичајено за „%s“

en: Reimport
sr_Cyrl: Поново увези

en: Import As:
sr_Cyrl: Увези као:

en: Failed to load resource.
sr_Cyrl: Грешка при учитавању ресурса.

en: Make Sub-Resources Unique
sr_Cyrl: Направи под-ресурс јединственим

en: Create a new resource in memory and edit it.
sr_Cyrl: Направи нови ресурс у меморији и измени га.

en: Load an existing resource from disk and edit it.
sr_Cyrl: Учитај постојећи ресурс са диска и измени га.

en: Save the currently edited resource.
sr_Cyrl: Сачувај тренутно измењени ресурс.

en: Save As...
sr_Cyrl: Сачувај као...

en: Copy Resource
sr_Cyrl: Копирај ресурсе

en: Go to the previous edited object in history.
sr_Cyrl: Иди на претходно измењен објекат у историјату.

en: Go to the next edited object in history.
sr_Cyrl: Иди на следећи измењени објекат у историјату.

en: History of recently edited objects.
sr_Cyrl: Историјат недавно измењених објеката.

en: Changes may be lost!
sr_Cyrl: Промене се могу изгубити!

en: MultiNode Set
sr_Cyrl: Постави MultiNode

en: Author:
sr_Cyrl: Аутор:

en: Version:
sr_Cyrl: Верзија:

en: Insert Point
sr_Cyrl: Уметни тачку

en: Add Animation
sr_Cyrl: Додај анимацију

en: Add %s
sr_Cyrl: Додај %s

en: Blend:
sr_Cyrl: Мешавина:

en: Edit Filters
sr_Cyrl: Уреди филтере

en: Toggle Autoplay
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. аутоматско покретање

en: New Animation Name:
sr_Cyrl: Име нове анимације:

en: New Anim
sr_Cyrl: Нова анимација

en: Create New Animation
sr_Cyrl: Направи нову анимацију

en: Change Animation Name:
sr_Cyrl: Измени име анимације:

en: Rename Animation
sr_Cyrl: Преименуј анимацију

en: Delete Animation?
sr_Cyrl: Обриши анимацију?

en: Remove Animation
sr_Cyrl: Обриши анимацију

en: Duplicate Animation
sr_Cyrl: Дуплирај анимацију

en: Blend Next Changed
sr_Cyrl: Промена следеће анимације

en: Change Blend Time
sr_Cyrl: Промени време мешања

en: Load Animation
sr_Cyrl: Учитај анимацију

en: Pasted Animation
sr_Cyrl: Налепљена анимација

en: Paste Animation
sr_Cyrl: Налепи анимацију

en: Play selected animation backwards from current pos. (A)
sr_Cyrl: Пусти одабрану анимацију у назад од тренутне позиције. (А)

en: Play selected animation backwards from end. (Shift+A)
sr_Cyrl: Пусти одабрану анимацију у назад од краја. (Shift+А)

en: Stop animation playback. (S)
sr_Cyrl: Заустави анимацију. (S)

en: Play selected animation from start. (Shift+D)
sr_Cyrl: Пусти одабрану анимацију од почетка. (Shift+D)

en: Play selected animation from current pos. (D)
sr_Cyrl: Пусти одабрану анимацију од тренутне позиције. (D)

en: Animation position (in seconds).
sr_Cyrl: Позиција анимације (у секундама).

en: Scale animation playback globally for the node.
sr_Cyrl: Глобално убрзај анимацију за чвор.

en: Animation Tools
sr_Cyrl: Анимационе алатке

en: New
sr_Cyrl: Нова

en: Display list of animations in player.
sr_Cyrl: Прикажи листу анимација у плејеру.

en: Autoplay on Load
sr_Cyrl: Аутоматско пуштање након учитавања

en: Directions
sr_Cyrl: Смерови

note: TRANSLATORS: Opposite of "Future", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Past
sr_Cyrl: Прошлост

note: TRANSLATORS: Opposite of "Past", refers to a direction in animation onion skinning.
en: Future
sr_Cyrl: Будућност

en: Depth
sr_Cyrl: Дубина

en: 1 step
sr_Cyrl: 1 корак

en: 2 steps
sr_Cyrl: 2 корака

en: 3 steps
sr_Cyrl: 3 корака

en: Differences Only
sr_Cyrl: Само разлике

en: Force White Modulate
sr_Cyrl: Принудно бојење белом

en: Include Gizmos (3D)
sr_Cyrl: Убаци 3Д справице

en: Animation Name:
sr_Cyrl: Име анимације:

en: Error!
sr_Cyrl: Грешка!

en: Blend Times:
sr_Cyrl: Времена мешања:

en: Next (Auto Queue):
sr_Cyrl: Следећа (Аутоматки ред):

en: Cross-Animation Blend Times
sr_Cyrl: Вишеанимационо време мешања

en: New name:
sr_Cyrl: Ново име:

en: Fade In (s):
sr_Cyrl: Појављивање (сек.):

en: Fade Out (s):
sr_Cyrl: Нестанак (сек.):

en: Blend
sr_Cyrl: Мешање

en: Auto Restart:
sr_Cyrl: Аутоматско рестартовање:

en: Restart (s):
sr_Cyrl: Рестартовање (сек.):

en: Random Restart (s):
sr_Cyrl: Насумично рестартовање (сек.):

en: Start!
sr_Cyrl: Започни!

en: Amount:
sr_Cyrl: Количина:

en: Blend 0:
sr_Cyrl: Мешавина 0:

en: Blend 1:
sr_Cyrl: Мешавина 1:

en: X-Fade Time (s):
sr_Cyrl: X-Fade време (сек.):

en: Add Input
sr_Cyrl: Додај улаз

en: Clear Auto-Advance
sr_Cyrl: Обриши аутоматски напредак

en: Set Auto-Advance
sr_Cyrl: Постави аутоматски напредак

en: Delete Input
sr_Cyrl: Обриши улаз

en: Animation tree is valid.
sr_Cyrl: Анимационо дрво је важеће.

en: Animation tree is invalid.
sr_Cyrl: Анимационо дрво није важеће.

en: Animation Node
sr_Cyrl: Анимациони чвор

en: OneShot Node
sr_Cyrl: OneShot чвор

en: Mix Node
sr_Cyrl: Микс чвор

en: Blend2 Node
sr_Cyrl: Мешање2 чвор

en: Blend3 Node
sr_Cyrl: Мешање3 чвор

en: Blend4 Node
sr_Cyrl: Мешање4 чвор

en: TimeScale Node
sr_Cyrl: TimeScale чвор

en: TimeSeek Node
sr_Cyrl: TimeSeek чвор

en: Transition Node
sr_Cyrl: Transition чвор

en: Import Animations...
sr_Cyrl: Увези анимације...

en: Edit Node Filters
sr_Cyrl: Измени филтере чвора

en: Filters...
sr_Cyrl: Филтери...

en: Contents:
sr_Cyrl: Садржај:

en: View Files
sr_Cyrl: Погледај датотеке

en: Download
sr_Cyrl: Преучми

en: Connection error, please try again.
sr_Cyrl: Повезивање неуспешно, молимо вас да покушате поново.

en: Can't connect.
sr_Cyrl: Не могу се повезати.

en: Can't connect to host:
sr_Cyrl: Не могу се повезати са хостом:

en: No response from host:
sr_Cyrl: Нема одговора од хоста:

en: No response.
sr_Cyrl: Нема одговора.

en: Can't resolve hostname:
sr_Cyrl: Не могу решити име хоста:

en: Can't resolve.
sr_Cyrl: Не могу решити.

en: Request failed, return code:
sr_Cyrl: Захтев неуспешан, повратни код:

en: Request failed, too many redirects
sr_Cyrl: Захтев неуспео, превише преусмерења

en: Failed:
sr_Cyrl: Неуспех:

en: Bad download hash, assuming file has been tampered with.
sr_Cyrl: Лоша хеш сума, претпоставља се да је датотека измењена.

en: Expected:
sr_Cyrl: Очекивано:

en: Got:
sr_Cyrl: Добијено:

en: Asset Download Error:
sr_Cyrl: Преузимање ресурса неуспешно:

en: Resolving...
sr_Cyrl: Решавање...

en: Error making request
sr_Cyrl: Грешка при захтеву

en: Idle
sr_Cyrl: Неактиван

en: Retry
sr_Cyrl: Покушај поново

en: Download Error
sr_Cyrl: Грешка при преузимању

en: Download for this asset is already in progress!
sr_Cyrl: Преузимање овог ресурса је у току!

en: All
sr_Cyrl: сви

en: Sort:
sr_Cyrl: Сортирање:

en: Category:
sr_Cyrl: Категорија:

en: Site:
sr_Cyrl: Веб страница:

en: Official
sr_Cyrl: Званично

en: Testing
sr_Cyrl: Тестирање

en: Assets ZIP File
sr_Cyrl: Ресурси ЗИП датотека

en: Preview
sr_Cyrl: Преглед

en: Configure Snap
sr_Cyrl: Конфигурација лепљења

en: Grid Offset:
sr_Cyrl: Офсет мреже:

en: Grid Step:
sr_Cyrl: Корак мреже:

en: Rotation Offset:
sr_Cyrl: Ротација офсета:

en: Rotation Step:
sr_Cyrl: Ротације корака:

en: Anchors only
sr_Cyrl: Само сидра

en: Change Anchors and Margins
sr_Cyrl: Промени сидра и ивице

en: Change Anchors
sr_Cyrl: Промени сидра

en: Paste Pose
sr_Cyrl: Налепи позу

en: Make IK Chain
sr_Cyrl: Направи IK ланац

en: Clear IK Chain
sr_Cyrl: Очисти IK ланац

en: Select Mode
sr_Cyrl: Одабери режим

en: Move Mode
sr_Cyrl: Режим померања

en: Rotate Mode
sr_Cyrl: Режим ротације

en: Show a list of all objects at the position clicked
    (same as Alt+RMB in select mode).
sr_Cyrl: Прикажи листу свих објеката на одабраној позицију
    (исто као Alt+Десни тастер миша у режиму селекције).

en: Click to change object's rotation pivot.
sr_Cyrl: Кликни за промену пивота ротације објекта.

en: Pan Mode
sr_Cyrl: Режим инспекције

en: Use Rotation Snap
sr_Cyrl: Користи лепљење ротације

en: Snap Relative
sr_Cyrl: Залепи релативно

en: Use Pixel Snap
sr_Cyrl: Користи лепљење за пикселе

en: Configure Snap...
sr_Cyrl: Поставке лепљења...

en: Lock the selected object in place (can't be moved).
sr_Cyrl: Закључај одабрани објекат на месту (немогуће померање).

en: Unlock the selected object (can be moved).
sr_Cyrl: Откључај одабрани објекат (могуће померање).

en: Makes sure the object's children are not selectable.
sr_Cyrl: Уверава се да деца објекта не могу бити изабрана.

en: Restores the object's children's ability to be selected.
sr_Cyrl: Врати могућност бирања деце објекта.

en: Show Bones
sr_Cyrl: Покажи кости

note: TRANSLATORS: Noun, name of the 2D/3D View menus.
en: View
sr_Cyrl: Поглед

en: Grid
sr_Cyrl: Мрежа

en: Show Helpers
sr_Cyrl: Покажи помагаче

en: Show Rulers
sr_Cyrl: Покажи лељире

en: Show Guides
sr_Cyrl: Покажи водиче

en: Center Selection
sr_Cyrl: Центрирај одабрано

en: Frame Selection
sr_Cyrl: Ибор рама

en: Layout
sr_Cyrl: Распоред

en: Insert Key (Existing Tracks)
sr_Cyrl: Убаци кључ (постојеће траке)

en: Copy Pose
sr_Cyrl: Копирај позу

en: Clear Pose
sr_Cyrl: Обриши позу

en: Multiply grid step by 2
sr_Cyrl: Помножи корак мреже са 2

en: Divide grid step by 2
sr_Cyrl: Подели корак мреже са 2

en: Adding %s...
sr_Cyrl: Додавање %s...

en: Create Node
sr_Cyrl: Направи чвор

en: Error instancing scene from %s
sr_Cyrl: Грешка при прављењу сцене од %s

en: Drag & drop + Shift : Add node as sibling
    Drag & drop + Alt : Change node type
sr_Cyrl: Превуците и испустите + Shift: додај чвор као брата
    Превуците и испустите + Alt: Промени тип чвора

en: Edit Poly
sr_Cyrl: Измени полигон

en: Edit Poly (Remove Point)
sr_Cyrl: Уреди полигон (обриши тачку)

en: Set Handle
sr_Cyrl: Постави дршку

en: Load Emission Mask
sr_Cyrl: Учитај маску емисије

en: Clear Emission Mask
sr_Cyrl: Очисти маску емисије

en: Particles
sr_Cyrl: Честице

en: Generated Point Count:
sr_Cyrl: Број генерисаних тачака:

en: Emission Mask
sr_Cyrl: Маска емисије

en: Capture from Pixel
sr_Cyrl: Сними од пиксела

en: Emission Colors
sr_Cyrl: Боје емисије

en: Create Emission Points From Mesh
sr_Cyrl: Направи тачке емисије од мреже

en: Create Emission Points From Node
sr_Cyrl: Направи тачке емисије од чвора

en: Smoothstep
sr_Cyrl: Гладак корак

en: Modify Curve Point
sr_Cyrl: Измени тачку криве

en: Modify Curve Tangent
sr_Cyrl: Измени тангенту криве

en: Load Curve Preset
sr_Cyrl: Учитај поставке криве

en: Remove Curve Point
sr_Cyrl: Обриши тачку криве

en: Toggle Curve Linear Tangent
sr_Cyrl: Линеарна тангента криве

en: Hold Shift to edit tangents individually
sr_Cyrl: Држи Shift за уређивање појединачних тангенти

en: Bake GI Probe
sr_Cyrl: Испечи сонде глобалног осветљења (GI)

en: Icon
sr_Cyrl: Икона

en: Item %d
sr_Cyrl: Ствар %d

en: Items
sr_Cyrl: Ствари

en: Item List Editor
sr_Cyrl: Уредник ствари листе

en: Create Occluder Polygon
sr_Cyrl: Направи осенчен полигон

en: Mesh is empty!
sr_Cyrl: Мрежа је празна!

en: Create Static Trimesh Body
sr_Cyrl: Направи статичо тело од троуглова

en: This doesn't work on scene root!
sr_Cyrl: Ово не ради на корену сцене!

en: Create Navigation Mesh
sr_Cyrl: Направи навигациону мрежу

en: MeshInstance lacks a Mesh!
sr_Cyrl: MeshInstance нема мрежу!

en: Mesh has not surface to create outlines from!
sr_Cyrl: Мрежа нема површине за прављење ивица!

en: Could not create outline!
sr_Cyrl: Неуспех при прављењу ивица!

en: Create Outline
sr_Cyrl: Направи ивице

en: Mesh
sr_Cyrl: Мрежа

en: Create Trimesh Static Body
sr_Cyrl: Направи троугласто статично тело

en: Create Trimesh Collision Sibling
sr_Cyrl: Направи троугластог сударног брата

en: Create Outline Mesh...
sr_Cyrl: Направи ивичну мрежу...

en: Create Outline Mesh
sr_Cyrl: Направи ивичну мрежу

en: Outline Size:
sr_Cyrl: Величина ивице:

en: Remove item %d?
sr_Cyrl: Обриши ствар %d?

en: Add Item
sr_Cyrl: Додај ствар

en: Remove Selected Item
sr_Cyrl: Обриши одабрану ствар

en: Update from Scene
sr_Cyrl: Ажурирај из сцене

en: No mesh source specified (and no MultiMesh set in node).
sr_Cyrl: Извор мреже није наведен (и MultiMesh није постављен у чвору).

en: No mesh source specified (and MultiMesh contains no Mesh).
sr_Cyrl: Извор мреже није наведен (и MultiMesh не садржи мрежу).

en: Mesh source is invalid (invalid path).
sr_Cyrl: Извор мреже није важећи (неважећа путања).

en: Mesh source is invalid (not a MeshInstance).
sr_Cyrl: Извор мреже није важећи (није MeshInstance).

en: Mesh source is invalid (contains no Mesh resource).
sr_Cyrl: Извор мреже није важећи (не садржи ресурс мреже).

en: No surface source specified.
sr_Cyrl: Извор површине није наведен.

en: Surface source is invalid (invalid path).
sr_Cyrl: Извор површине није важећи (неважећа путања).

en: Surface source is invalid (no geometry).
sr_Cyrl: Извор површине није важећи (нема геометрије).

en: Surface source is invalid (no faces).
sr_Cyrl: Извор површине није важећи (нема страна).

en: Select a Source Mesh:
sr_Cyrl: Одабери изворну мрежу:

en: Select a Target Surface:
sr_Cyrl: Одабери циљану површину:

en: Populate Surface
sr_Cyrl: Попуни површину

en: Populate MultiMesh
sr_Cyrl: Попуни MultiMesh

en: Target Surface:
sr_Cyrl: Циљана површина:

en: Source Mesh:
sr_Cyrl: Изворна мрежа:

en: X-Axis
sr_Cyrl: X оса

en: Y-Axis
sr_Cyrl: Y оса

en: Z-Axis
sr_Cyrl: Z оса

en: Mesh Up Axis:
sr_Cyrl: Мрежна горња оса:

en: Random Rotation:
sr_Cyrl: Насумична ротација:

en: Random Tilt:
sr_Cyrl: Насумичан нагиб:

en: Random Scale:
sr_Cyrl: Насумична величина:

en: Populate
sr_Cyrl: Попуни

en: Create Navigation Polygon
sr_Cyrl: Направи навигациони полигон

en: Generate Visibility Rect
sr_Cyrl: Генериши правоугаоник видљивости

en: Can only set point into a ParticlesMaterial process material
sr_Cyrl: Тачка се само може поставити у ParticlesMaterial процесни материјал

en: Generation Time (sec):
sr_Cyrl: Време генерисања (сек.):

en: Create Emitter
sr_Cyrl: Направи емитер

en: Emission Points:
sr_Cyrl: Тачке емисије:

en: Surface Points
sr_Cyrl: Тачке површи

en: Surface Points+Normal (Directed)
sr_Cyrl: Тачке површи+Нормала (Усмерено)

en: Volume
sr_Cyrl: Запремина

en: A processor material of type 'ParticlesMaterial' is required.
sr_Cyrl: Процесор материјала типа „ParticlesMaterial“ је неопходан.

en: Generating AABB
sr_Cyrl: Генерисање осног поравнаног граничниог оквира (AABB)

en: Generate Visibility AABB
sr_Cyrl: Генериши осно поравнан гранични оквир (AABB) видљивости

en: Remove Point from Curve
sr_Cyrl: Обриши тачку из криве

en: Remove Out-Control from Curve
sr_Cyrl: Обриши контролу излаза из криве

en: Remove In-Control from Curve
sr_Cyrl: Обриши контролу улаза из криве

en: Add Point to Curve
sr_Cyrl: Уметни тачку у криву

en: Move Point in Curve
sr_Cyrl: Помери тачку у криви

en: Move In-Control in Curve
sr_Cyrl: Помери колнтролу улаза у криви

en: Move Out-Control in Curve
sr_Cyrl: Помери контролу излаза у криви

en: Select Points
sr_Cyrl: Одабери тачке

en: Shift+Drag: Select Control Points
sr_Cyrl: Shift+повуците: бирање контролних тачака

en: Click: Add Point
sr_Cyrl: Клик: уметни тачку

en: Right Click: Delete Point
sr_Cyrl: Десни клик: обриши тачку

en: Select Control Points (Shift+Drag)
sr_Cyrl: Одабери контролне тачке (Shift+Превуците мишем)

en: Add Point (in empty space)
sr_Cyrl: Додај тачку (у празном простору)

en: Delete Point
sr_Cyrl: Обриши тачку

en: Close Curve
sr_Cyrl: Затвори криву

en: Options
sr_Cyrl: Опција

en: Curve Point #
sr_Cyrl: Тачка криве #

en: Set Curve Point Position
sr_Cyrl: Постави позицију тачке криве

en: Set Curve In Position
sr_Cyrl: Постави почетну позицију криве

en: Set Curve Out Position
sr_Cyrl: Постави крајњу позицију криве

en: Split Path
sr_Cyrl: Раздели пут

en: Remove Path Point
sr_Cyrl: Обриши тачку путање

en: Remove Out-Control Point
sr_Cyrl: Обриши тачку контроле излаза

en: Remove In-Control Point
sr_Cyrl: Обриши тачку контроле улаза

en: Split Segment (in curve)
sr_Cyrl: Подели сегмент (у криви)

en: Create UV Map
sr_Cyrl: Направи UV мапу

en: Transform UV Map
sr_Cyrl: Трансформиши UV мапу

en: Polygon 2D UV Editor
sr_Cyrl: Уредник UV 2Д полигона

en: Shift: Move All
sr_Cyrl: Shift: помери све

en: Ctrl: Rotate
sr_Cyrl: Ctrl: ротација

en: Shift+Ctrl: Scale
sr_Cyrl: Shift+Ctrl: скалирање

en: Move Polygon
sr_Cyrl: Помери полигон

en: Rotate Polygon
sr_Cyrl: Ротирај полигон

en: Scale Polygon
sr_Cyrl: Скалирај полигон

en: Clear UV
sr_Cyrl: Очисти UV

en: Snap
sr_Cyrl: Залепи

en: Enable Snap
sr_Cyrl: Укључи лепљење

en: Show Grid
sr_Cyrl: Покажи мрежу

en: ERROR: Couldn't load resource!
sr_Cyrl: Грешка: неуспех при учитавању ресурса!

en: Add Resource
sr_Cyrl: Додај ресурс

en: Rename Resource
sr_Cyrl: Преименуј ресурс

en: Delete Resource
sr_Cyrl: Обриши ресурс

en: Resource clipboard is empty!
sr_Cyrl: Нема ресурса за копирање!

en: Paste Resource
sr_Cyrl: Налепи ресурсе

en: Load Resource
sr_Cyrl: Учитај ресурс

en: Clear Recent Files
sr_Cyrl: Очисти недавно отворене датотеке

en: Import Theme
sr_Cyrl: Увези тему

en: Error while saving theme
sr_Cyrl: Грешка при чувању теме

en: Error saving
sr_Cyrl: Грешка при чувању

en: Save Theme As...
sr_Cyrl: Сачувај тему као...

en: Find Next
sr_Cyrl: Тражи следећи

en: Find Previous
sr_Cyrl: Нађи претходни

en: Sort
sr_Cyrl: Сортирање

en: Move Up
sr_Cyrl: Помери горе

en: Move Down
sr_Cyrl: Помери доле

en: File
sr_Cyrl: Датотека

en: Save All
sr_Cyrl: Сачувај све

en: Soft Reload Script
sr_Cyrl: Мекано освежење скриптице

en: History Next
sr_Cyrl: Историја следеће

en: Reload Theme
sr_Cyrl: Поново учитај тему

en: Save Theme
sr_Cyrl: Сачувај тему

en: Close All
sr_Cyrl: Затвори све

en: Close Docs
sr_Cyrl: Затвори документацију

en: Search
sr_Cyrl: Тражи

en: Step Into
sr_Cyrl: Корак у

en: Step Over
sr_Cyrl: Корак преко

en: Break
sr_Cyrl: Прекини

en: Continue
sr_Cyrl: Настави

en: Keep Debugger Open
sr_Cyrl: Остави дебагер отвореним

en: Online Docs
sr_Cyrl: Онлајн документација

en: Search the reference documentation.
sr_Cyrl: Претражи документацију.

en: Go to previous edited document.
sr_Cyrl: Иди на претходно измењен документ.

en: Go to next edited document.
sr_Cyrl: Иди на следећи измењен документ.

en: Discard
sr_Cyrl: Одбаци

en: The following files are newer on disk.
    What action should be taken?:
sr_Cyrl: Следеће датотеке су нове на диску.
    Која акција се треба предузети?:

en: Only resources from filesystem can be dropped.
sr_Cyrl: Само ресурси из датотечног система се могу убацити.

en: Pick Color
sr_Cyrl: Одабери боју

en: Convert Case
sr_Cyrl: Конвертуј слова

en: Uppercase
sr_Cyrl: Велика слова

en: Lowercase
sr_Cyrl: Мала слова

en: Capitalize
sr_Cyrl: Велика слова

en: Cut
sr_Cyrl: Исеци

en: Select All
sr_Cyrl: Одабери све

en: Delete Line
sr_Cyrl: Обриши линију

en: Indent Left
sr_Cyrl: Увучи лево

en: Indent Right
sr_Cyrl: Увучи десно

en: Toggle Comment
sr_Cyrl: Коментариши

en: Fold All Lines
sr_Cyrl: Сакриј све линије

en: Unfold All Lines
sr_Cyrl: Откриј све линије

en: Complete Symbol
sr_Cyrl: Потпун симбол

en: Trim Trailing Whitespace
sr_Cyrl: Обриши празнине са крајева

en: Contextual Help
sr_Cyrl: Контекстуална помоћ

en: Toggle Breakpoint
sr_Cyrl: Постави прекидну тачку

en: Remove All Breakpoints
sr_Cyrl: Обриши све прекидне тачке

en: Shader
sr_Cyrl: Шејдер

en: Orthogonal
sr_Cyrl: Ортогонална пројекција

en: Perspective
sr_Cyrl: Перспективна пројекција

en: Transform Aborted.
sr_Cyrl: Трансформација прекинута.

en: X-Axis Transform.
sr_Cyrl: Трансформација X осе.

en: Y-Axis Transform.
sr_Cyrl: Трансформација Y осе.

en: Z-Axis Transform.
sr_Cyrl: Трансформација Z осе.

en: View Plane Transform.
sr_Cyrl: Види трансформацију равни.

en: Rotating %s degrees.
sr_Cyrl: Ротација за %s степени.

en: Keying is disabled (no key inserted).
sr_Cyrl: Кључеви су онемогућени (нема убачених кључева).

en: Animation Key Inserted.
sr_Cyrl: Анимациони кључ убачен.

en: Top View.
sr_Cyrl: Поглед одозго.

en: Bottom View.
sr_Cyrl: Поглед одоздо.

en: Left View.
sr_Cyrl: Леви поглед.

en: Right View.
sr_Cyrl: Десни поглед.

en: Front View.
sr_Cyrl: Поглед спреда.

en: Rear View.
sr_Cyrl: Бочни поглед.

en: No parent to instance a child at.
sr_Cyrl: Нема родитеља за прављење сина.

en: This operation requires a single selected node.
sr_Cyrl: Ова операција захтева један изабран чвор.

en: Display Normal
sr_Cyrl: Прикажи нормалу

en: Display Wireframe
sr_Cyrl: Прикажи жичану мрежу

en: Display Overdraw
sr_Cyrl: Рендген режим

en: Display Unshaded
sr_Cyrl: Прикажи неосенчен

en: View Environment
sr_Cyrl: Прикажи околину

en: View Gizmos
sr_Cyrl: Прикажи справице

en: View Information
sr_Cyrl: Прикажи информације

en: View FPS
sr_Cyrl: Погледај бр. слика у секунди (FPS)

en: Half Resolution
sr_Cyrl: Упола резолуције

en: Audio Listener
sr_Cyrl: Звучни слушалац

en: Freelook Left
sr_Cyrl: Слободан поглед лево

en: Freelook Right
sr_Cyrl: Слободан поглед десно

en: Freelook Forward
sr_Cyrl: Слободан поглед напред

en: Freelook Backwards
sr_Cyrl: Слободан поглед назад

en: Freelook Up
sr_Cyrl: Слободан поглед горе

en: Freelook Down
sr_Cyrl: Слободан поглед доле

en: Freelook Speed Modifier
sr_Cyrl: Брзина слободног погледа

en: XForm Dialog
sr_Cyrl: XForm дијалог

en: Use Snap
sr_Cyrl: Користи лепљење

en: Bottom View
sr_Cyrl: Поглед одоздо

en: Top View
sr_Cyrl: Поглед одозго

en: Rear View
sr_Cyrl: Поглед позади

en: Front View
sr_Cyrl: Поглед испред

en: Left View
sr_Cyrl: Поглед с лева

en: Right View
sr_Cyrl: Поглед с десна

en: Insert Animation Key
sr_Cyrl: Убаци анимациони кључ

en: Focus Origin
sr_Cyrl: Фокус на центар

en: Focus Selection
sr_Cyrl: Фокус на селекцију

en: Toggle Freelook
sr_Cyrl: Укљ./Искљ. режим слободног гледања

en: Transform Dialog...
sr_Cyrl: Прозор трансформације...

en: 1 Viewport
sr_Cyrl: 1 прозор

en: 2 Viewports
sr_Cyrl: 2 прозора

en: 2 Viewports (Alt)
sr_Cyrl: 2 прозора (алтернатива)

en: 3 Viewports
sr_Cyrl: 3 прозора

en: 3 Viewports (Alt)
sr_Cyrl: 3 прозора (алтернатива)

en: 4 Viewports
sr_Cyrl: 4 прозора

en: View Origin
sr_Cyrl: Прикажи центар

en: View Grid
sr_Cyrl: Прикажи мрежу

en: Snap Settings
sr_Cyrl: Поставке лепљења

en: Translate Snap:
sr_Cyrl: Трансформација лепљења:

en: Rotate Snap (deg.):
sr_Cyrl: Ротирај лепљење (у степенима):

en: Scale Snap (%):
sr_Cyrl: Скалирај лепљење (%):

en: Viewport Settings
sr_Cyrl: Поставке прозора

en: Perspective FOV (deg.):
sr_Cyrl: Видеокруг перспективе (у степенима):

en: View Z-Near:
sr_Cyrl: Минимум Z за приказ:

en: View Z-Far:
sr_Cyrl: Максимум Z за приказ:

en: Translate:
sr_Cyrl: Померај:

en: Rotate (deg.):
sr_Cyrl: Ротација (степени):

en: Scale (ratio):
sr_Cyrl: Скала (размера):

en: Transform Type
sr_Cyrl: Тип трансформације

en: Pre
sr_Cyrl: Пре

en: Post
sr_Cyrl: После

en: Add Frame
sr_Cyrl: Додај оквир

en: ERROR: Couldn't load frame resource!
sr_Cyrl: Грешка: неуспех при учитавању ресурса оквира!

en: Resource clipboard is empty or not a texture!
sr_Cyrl: Ресурс за копирање не постоји или није текстура!

en: Paste Frame
sr_Cyrl: Налепи оквир

en: Add Empty
sr_Cyrl: Додај празан

en: Change Animation FPS
sr_Cyrl: Промени број слика у секунди (FPS)

en: (empty)
sr_Cyrl: (празно)

en: Insert Empty (Before)
sr_Cyrl: Уметни празан (иза)

en: Insert Empty (After)
sr_Cyrl: Уметни празан (испред)

en: Move (Before)
sr_Cyrl: Помери (иза)

en: Move (After)
sr_Cyrl: Помери (испред)

en: Separation:
sr_Cyrl: Одвојеност:

en: Offset:
sr_Cyrl: Офсет:

en: Set Region Rect
sr_Cyrl: Постави правоугаони регион

en: Snap Mode:
sr_Cyrl: Режим лепљења:

en: Pixel Snap
sr_Cyrl: Лепљење по пикселу

en: Grid Snap
sr_Cyrl: Лепљење по мрежи

en: Auto Slice
sr_Cyrl: Аутоматски рез

en: Step:
sr_Cyrl: Корак:

en: Remove Class Items
sr_Cyrl: Обриши ставке класе

en: Remove All Items
sr_Cyrl: Обриши све ставке

en: Item
sr_Cyrl: Ставка

en: Has
sr_Cyrl: Има

en: Many
sr_Cyrl: Много

en: Erase Selection
sr_Cyrl: Обриши одабрано

en: Paint TileMap
sr_Cyrl: Цртај TileMap

en: Line Draw
sr_Cyrl: Цртање линије

en: Rectangle Paint
sr_Cyrl: Цртање правоугаоником

en: Erase TileMap
sr_Cyrl: Обриши TileMap

en: Paint Tile
sr_Cyrl: Цртај полчице

en: Pick Tile
sr_Cyrl: Одабери плочицу

en: Create from Scene
sr_Cyrl: Направи од сцене

en: Runnable
sr_Cyrl: Покретљива

en: Add...
sr_Cyrl: Додај...

en: Resources
sr_Cyrl: Ресурси

en: Export all resources in the project
sr_Cyrl: Извези све ресурсе у пројекту

en: Export selected scenes (and dependencies)
sr_Cyrl: Извези одабране сцене (и зависности)

en: Export selected resources (and dependencies)
sr_Cyrl: Извези одабране ресурсе (и зависности)

en: Export Mode:
sr_Cyrl: Режим извоза:

en: Resources to export:
sr_Cyrl: Ресурси за извоз:

en: Features
sr_Cyrl: Карактеристике

en: Feature List:
sr_Cyrl: Листа карактеристика:

en: Export templates for this platform are missing:
sr_Cyrl: Извозни шаблони за ову платформу нису пронађени:

en: Manage Export Templates
sr_Cyrl: Управљај извозним шаблонима

en: About
sr_Cyrl: О

en: Remove All
sr_Cyrl: Обриши све

en: General
sr_Cyrl: Генерална

en: Plugins
sr_Cyrl: Прикључци

en: Preset...
sr_Cyrl: Поставке...

en: Style
sr_Cyrl: Стил

en: Remote
sr_Cyrl: Удаљени уређај

en: File does not exist.
sr_Cyrl: Датотека не постоји.

en: Editor Settings
sr_Cyrl: Поставке уредника

en: Previous Floor
sr_Cyrl: Претодни спрат

en: Clear Selection
sr_Cyrl: Обриши избор

en: Clear the navigation mesh.
sr_Cyrl: Обриши навигациону мрежу.

en: Setting up Configuration...
sr_Cyrl: Подешавање конфигурације...

en: Calculating grid size...
sr_Cyrl: Израчунавање величине мреже...

en: Creating heightfield...
sr_Cyrl: Прављење висинског поља...

en: Marking walkable triangles...
sr_Cyrl: Маркирање проходних троуглова...

en: Constructing compact heightfield...
sr_Cyrl: Конструисање компактног висинског поља...

en: Eroding walkable area...
sr_Cyrl: Ерозија проходне површине...

en: Partitioning...
sr_Cyrl: Партиционирање...

en: Creating contours...
sr_Cyrl: Прављење контура...

en: Creating polymesh...
sr_Cyrl: Прављење полигонске мреже...

en: Converting to native navigation mesh...
sr_Cyrl: Конвертовање у природну навигациону мрежу...

en: Navigation Mesh Generator Setup:
sr_Cyrl: Поставке генератора навигационе мреже:

en: Parsing Geometry...
sr_Cyrl: Анализирање геометрије...

en: Done!
sr_Cyrl: Готово!

en: Signals:
sr_Cyrl: Сигнали:

en: Members:
sr_Cyrl: Чланови:

en: Select device from the list
sr_Cyrl: Одабери уређај са листе

en: Next
sr_Cyrl: Следеће

en: Must use a valid extension.
sr_Cyrl: Мора се користити важећа екстензија.

en: Mix
sr_Cyrl: Микс
