gnumeric - en to ca translation catalogue (1215 entries)

en: The identifier of the saver.
ca: L'identificador del desador.

en: MIME type
ca: tipus MIME

en: The MIME type of the saver.
ca: El tipus MIME del desador.

en: Extension
ca: Extensió

en: The standard file name extension of the saver.
ca: L'extensió del nom de fitxer estàndard del desador.

en: Description
ca: Descripció

en: The description of the saver.
ca: La descripció del desador.

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Whether the saver will overwrite files.
ca: Si el desador ha de sobreescriure els fitxers.

en: Format Level
ca: Nivell de format

en: Scope
ca: Abast

en: How much of a document is saved
ca: Quanta quantitat del document es desa

en: Saving over old files of this type is disabled for safety.
ca: S'ha inhabilitat l'opció per a desar sobre fitxers antics per seguretat.

en: You can turn this safety feature off by editing appropriate plugin.xml file.
ca: Podeu desactivar aquesta característica de seguretat si editeu el fitxer plugin.xml corresponent.

en: Invalid %s: '%s'
ca: Invàlid %s: «%s»

en: The URI associated with this document.
ca: L'URI associat a aquest document.

en: Dirty
ca: Brut

en: Whether the document has been changed.
ca: Si s'ha canviat el document.

en: Objects
ca: Objectes

en: Loading plugin '%s' that contains the object '%s'
ca: S'està carregant el connector «%s» que conté l'objecte «%s»

en: Module file name not given.
ca: No s'ha donat el nom del fitxer del mòdul.

en: Module "%s" has an inconsistent dependency list.
ca: El mòdul «%s» té una llista de dependències inconsistent.

en: Module "%s" depends on an invalid null dependency.
ca: El mòdul «%s» depèn d'una dependència nul·la no vàlida.

en: Module "%s" depends on an unknown dependency '%s'.
ca: El mòdul «%s» depèn d'una dependència desconeguda «%s».

en: Module "%s" was built with version %s of %s, but this executable supplied version %s.
ca: El mòdul «%s» es va muntar amb la versió %s de %s, però aquest executable s'ha proporcionat amb la versió %s.

en: Dynamic module loading is not supported in this system.
ca: Aquest sistema no permet la càrrega de mòduls dinàmicament.

en: Unable to open module file "%s".
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer del mòdul «%s».

en: Module "%s" doesn't contain ("go_plugin_header" symbol).
ca: El mòdul «%s» no conté el símbol «go_plugin_header».

en: Module "%s" has an invalid magic number.
ca: El mòdul «%s» té un nombre màgic invàlid.

en: Unable to close module file "%s".
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer del mòdul «%s».

en: Module file "%s" has invalid format.
ca: El fitxer del mòdul «%s» té un format invàlid.

en: File doesn't contain "%s" function.
ca: El fitxer no conté la funció «%s».

en: Module doesn't contain "%s" function.
ca: El mòdul no conté la funció «%s».

en: Loader has no set_attributes method.
ca: El carregador no té el mètode set_attributes.

en: Loader has no load_base method.
ca: El carregador no té el mètode load_base.

en: Error while loading plugin service.
ca: S'ha produït un error en carregar el servei del connector.

en: Initializing function inside plugin returned error.
ca: La funció d'inicialització dins del connector ha tornat un error.

en: Cleanup function inside plugin returned error.
ca: La funció de neteja dins del connector ha tornat un error.

en: File opener has no description
ca: L'obridor de fitxers no té cap descripció

en: File opener - %s
ca: Obridor de fitxers - %s

en: Error while reading file.
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer.

en: File saver has no description
ca: El desador de fitxers no té descripció

en: File saver - %s
ca: Desador de fitxers - %s

en: Error while loading plugin for saving.
ca: S'ha produït un error en carregar el connector per a desar.

en: Failed to load plugin for saving
ca: No s'ha pogut carregar el connector per a desar

en: Plugin loader
ca: Carregador de connectors

en: GObject loader
ca: Carregador GObject

en: No "type" attribute on "service" element.
ca: No hi ha l'atribut «type» en l'element «service».

en: Unknown service type: %s.
ca: Tipus de servei desconegut: %s.

en: Error reading service information.
ca: S'ha produït un error en llegir la informació del servei.

en: We must load service before activating it (PLUGIN_ALWAYS_LOAD is set) but loading failed.
ca: S'han de carregar els serveis abans d'activar-los (PLUGIN_ALWAYS_LOAD és actiu), però ha fallat la càrrega.

en: File contains plugin info with invalid id (%s), expected %s.
ca: El fitxer conté informació dels connectors amb un identificador invàlid (%s). S'esperava %s.

en: Couldn't read plugin info from file.
ca: No s'ha pogut llegir la informació dels connectors des del fitxer.

en: Unknown name
ca: Nom desconegut

en: Unsupported loader type "%s".
ca: Tipus de carregador «%s» no implementat.

en: Error while preparing loader "%s".
ca: S'ha produït un error mentre es preparava el carregador «%s».

en: Error while reading service #%d info.
ca: S'ha produït un error mentre es llegia la informació del servei #%d.

en: Can't read plugin info file ("%s").
ca: No es pot llegir el fitxer d'informació dels connectors («%s»).

en: File "%s" is not valid plugin info file.
ca: El fitxer «%s» no és un fitxer d'informació de connector vàlid.

en: Errors while reading services for plugin with id="%s".
ca: S'han produït errors mentre es llegia els serveis per al connector amb l'identificador=«%s».

en: Plugin id contains invalid characters (%s).
ca: L'identificador del connector conté caràcters invàlids (%s).

en: Unknown plugin name.
ca: Nom de connector desconegut.

en: No loader defined or loader id invalid for plugin with id="%s".
ca: No s'ha definit cap carregador o l'identificador és invàlid per al connector amb l'identificador=«%s».

en: Plugin has no id.
ca: El connector no té cap identificador.

en: Error initializing plugin loader ("%s").
ca: S'ha produït un error en iniciar el carregador del connector («%s»).

en: Detected cyclic plugin dependencies.
ca: S'han detectat dependències de connectors cícliques.

en: Couldn't activate plugin with id="%s".
ca: No s'ha pogut activar el connector amb l'identificador=«%s».

en: Couldn't find plugin with id="%s".
ca: No s'ha pogut trobat el connectador amb l'identificador=«%s».

en: Error while activating plugin dependencies.
ca: S'ha produït un error en activar les dependències dels connectors.

en: Error while activating plugin service #%d.
ca: S'ha produït un error en activar el servei del connector #%d.

en: Error while deactivating plugin service #%d.
ca: S'ha produït un error en desactivar el servei del connector #%d.

en: Cannot load plugin loader.
ca: No s'ha pogut carregar el carregador del connector.

en: Couldn't load plugin with id="%s".
ca: No s'ha pogut carregar el connector amb l'identificador=«%s».

en: Error while loading plugin dependencies.
ca: S'ha produït un error en carregar les dependències del connector.

en: Couldn't activate plugin "%s" (ID: %s).
ca: No s'ha pogut activar el connector «%s» (identificador: %s).

en: Couldn't deactivate plugin "%s" (ID: %s).
ca: No s'ha pogut desactivar el connector «%s» (identificador: %s).

en: Errors while reading info about available plugins.
ca: S'han produït errors mentre es llegia la informació sobre els connectors disponibles.

en: Errors while deactivating plugins that are no longer on disk.
ca: S'han produït errors mentre es desactivaven els connectors que ja no estan en disc.

en: The following plugins are no longer on disk but are still active:
    %s.
    You should restart this program now.
ca: Els connectors següents ja no estan en disc però encara estan actius:
    %s.
    Hauríeu de reiniciar el programa ara mateix.

en: Errors while activating plugins.
ca: S'han produït errors mentre s'activaven els connectors.

en: Errors while initializing plugin system.
ca: S'han produït errors mentre s'iniciava el sistema de connectors.

en: exec-main-loop
ca: executa el bucle principal

en: Execute main loop iteration
ca: Executa la iteració del bucle principal

en: Type
ca: Tipus

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

note: default Cheat and assign a name here, graphs will not have parents until we * support graphs in graphs
en: Graph
ca: Gràfic

en: Renderer
ca: Renderitzador

en: The GogRenderer being displayed
ca: El GogRenderer que es visualitza

en: Parent
ca: Pare

en: Style
ca: Estil

en: Anchor
ca: Àncora

en: Component Engine
ca: Motor de components

en: Component Type
ca: Tipus de component

en: Flags
ca: Senyaladors

en: Indent
ca: Sagnar

en: Space Before
ca: Espai abans

en: Space After
ca: Espai després

en: Alignment
ca: Alineació

en: Bullet Character
ca: Caràcter de pic

en: Bullet Indent
ca: Sagnat del pic

en: Bullet Size
ca: Mida del pic

en: Bullet Family
ca: Família del pic

en: Bullet On
ca: Pic activat

en: Layout
ca: Disposició

en: Axis position
ca: Posició dels eixos

en: Where to position an axis low, high, or crossing
ca: On s'han de posicions els eixos, a baix, a dalt, o al mig

en: Axis position (as a string)
ca: Posició dels eixos (com a cadena)

en: Major labels
ca: Etiquetes principals

en: Show labels for major ticks
ca: Mostra etiquetes en les marques principals

en: Inside major ticks
ca: Marques principals a dins

en: Major tick marks inside the chart area
ca: Les marques principals a dins de l'àrea del diagrama

en: Outside major ticks
ca: Marques principals a fora

en: Major tick marks outside the chart area
ca: Les marques principals a fora de l'àrea del diagrama

en: Major tick size
ca: Mida de les marques principals

en: Size of the major tick marks, in points
ca: Mida de les marques principals, en punts

en: Inside minor ticks
ca: Marques menors a dintre

en: Minor tick marks inside the chart area
ca: Les marques menors a dins de l'àrea del diagrama

en: Outside minor ticks
ca: Marques menors a fora

en: Minor tick marks outside the axis
ca: Les marques menors a fora dels eixos

en: Minor tick size
ca: Mida de les marques menors

en: Size of the minor tick marks, in points
ca: Mida de les marques menors, en punts

en: Cross axis id
ca: Identificador de l'eix que es creua

en: Which axis to cross
ca: Quin eix s'ha de creuar

en: Axis padding
ca: Separació dels eixos

en: Distance from axis line to plot area, in points
ca: Distància des de la línia de l'eix a l'àrea del traçat, en punts

en: Select axis
ca: Seleccioneu l'eix

en: Set start bound
ca: Establiu el límit d'inici

en: Set stop bound
ca: Establiu el límit de final

en: <b>Bounds</b>
ca: <b>Límits</b>

en: <b>Major ticks</b>
ca: <b>Marques principals</b>

en: <b>Mapping</b>
ca: <b>Correspondència</b>

en: <b>Minor ticks</b>
ca: <b>Marques menors</b>

en: <b>Position</b>
ca: <b>Posició</b>

en: Automatic
ca: Automàtic

en: I_nside
ca: I_nterior

en: O_utside
ca: E_xterior

en: Padding:
ca: Separació:

en: _Cross
ca: _Creuament

en: _High
ca: Al_t

en: _Inside
ca: _Interior

en: _Invert axis
ca: _Inverteix els eixos

en: _Low
ca: _Baix

en: _Outside
ca: Exteri_or

en: _Rotation:
ca: _Rotació:

en: _Show Labels
ca: Mo_stra les etiquetes

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Unit:
ca: _Unitat:

en: at
ca: a

en: degrees
ca: graus

en: Degrees
ca: Graus

en: Radians
ca: Radiants

en: Grads
ca: Graus

en: Discrete
ca: Discreta

en: Discrete mapping
ca: Correspondència discreta

en: Linear
ca: Linial

en: Linear mapping
ca: Correspondència lineal

en: Log
ca: Logarítmica

en: Logarithm mapping
ca: Correspondència logarítmica

en: M_inimum
ca: Mí_nim

en: M_aximum
ca: Mà_xim

en: Categories between _ticks
ca: Categories entre _marques

en: Categories between _labels
ca: Categories entre eti_quetes

en: Ma_jor ticks
ca: Marques ma_jors

en: Mi_nor ticks
ca: Marques me_nors

en: Scale
ca: Escala

en: MajorGrid
ca: Graella principal

en: MinorGrid
ca: Graella secundària

en: AxisLine
ca: Línia d'eix

en: Label
ca: Etiqueta

en: Numerical type of this axis
ca: Tipus numèric d'aquest eix

en: Invert axis
ca: Inverteix els eixos

en: Scale from high to low rather than low to high
ca: Escala d'alt a baix en comptes de baix a alt

en: MapName
ca: Nom del mapa

en: The name of the map for scaling
ca: El nom del mapa a escalar

en: Assigned XL format
ca: Assignat el format XL

en: The user assigned format to use for non-discrete axis labels (XL format)
ca: L'usuari ha assignat el format a utilitzar per a les etiquetes dels eixos no discrets (format XL)

en: Rotation of circular axis
ca: Rotació dels eixos circulars

en: Polar axis set unit
ca: Estableix les unitats dels eixos polars

en: Plot area
ca: Àrea del traçat

en: X-Axis
ca: Eix X

en: Y-Axis
ca: Eix Y

en: Z-Axis
ca: Eix Z

en: Circular-Axis
ca: Eix circular

en: Radial-Axis
ca: Eix radial

en: Pseudo-3D-Axis
ca: Eix pseudo 3D

en: Bubble-Axis
ca: Eixos bombolla

en: Color-Axis
ca: Eixos acolorits

en: Plot
ca: Traça

en: Title
ca: Títol

en: Legend
ca: Llegenda

en: Equation
ca: Equació

en: Valid cardinality
ca: Cardinalitat vàlida

en: Is the charts cardinality currently valid
ca: És vàlida la cardinalitat dels diagrames

en: Position and size of plot area, in percentage of chart size
ca: Posició i mida de l'àrea del traçat, en percentatge de la mida del diagrama

en: Manual plot area
ca: Àrea del traçat manual

en: Is plot area manual
ca: És manual l'àrea del traçat

en: <b>Error category</b>
ca: <b>Categoria d'error</b>

en: <b>Style</b>
ca: <b>Estil</b>

en: <b>Values</b>
ca: <b>Valors</b>

en: Dis_play:
ca: Visualit_za:

en: None
ca: Cap

en: _Line width:
ca: Amplada de _línia:

en: _Width:
ca: Am_plada:

en: Positive
ca: Positiu

en: Negative
ca: Negatiu

en: Both
ca: Ambdós

note: An MS Excel-ish theme
en: Default
ca: Predeterminat

en: Forget user styles
ca: Oblida't dels estils de l'usuari

en: Theme:
ca: Tema:

en: Theme
ca: Tema

en: Chart
ca: Gràfic

en: The theme for elements of the graph
ca: El tema dels elements del gràfic

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: The name of the theme for elements of the graph
ca: El nom del tema per als elements del gràfic

en: Logical graph width, in points
ca: Amplada lògica del gràfic, en punts

en: the renderer for this view
ca: el renderitzador d'aquesta visualització

en: Is-minor
ca: és menor

en: Are these minor grid lines
ca: aquestes són les línies de graelles secundàries

en: <b>_Plot type</b>
ca: <b>Tipus de _traçat</b>

en: <b>_Subtype</b>
ca: <b>_Subtipus</b>

en: Name
ca: Nom

en: Step 1 of 2: Select Chart Type
ca: Pas 1 de 2: Seleccioneu el tipus de gràfic

en: Step 2 of 2: Customize Chart
ca: Pas 2 de 2: Personalitzeu el gràfic

en: Customize Chart
ca: Personalitzeu el gràfic

en: _Insert
ca: _Insereix

en: _Plot Type
ca: Ti_pus de traçat

en: Allow markup
ca: Habilita el ressaltat

en: Support basic html-ish markup
ca: Permet un ressaltat bàsic a l'estil html

en: Data
ca: Dades

en: Details
ca: Detalls

en: Regression Equation
ca: Equació de regressió

en: Show equation
ca: Mostra l'equació

en: Show the equation on the graph
ca: Mostra l'equació en el gràfic

en: Show coefficient
ca: Mostra els coeficients

en: Show the correlation coefficient on the graph
ca: Mostra la correlació de coeficients en el gràfic

en: Swatch Size pts
ca: Mida de la porció (en punts)

en: size of the swatches in pts.
ca: mida de les porcions (en punts).

en: Swatch Padding pts
ca: Separació de les porcions (en punts)

en: padding between the swatches in pts.
ca: separació entre les porcions (en punts).

en: Anchor:
ca: Àncora:

en: _Alignment:
ca: _Alineació:

en: _Height:
ca: _Alçada:

en: _Object position:
ca: Posició de l'_objecte:

en: _Position:
ca: _Posició:

en: Top
ca: A dalt

en: Top right
ca: A dalt a la dreta

en: Right
ca: A la dreta

en: Bottom right
ca: A baix a la dreta

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom left
ca: A baix a l'esquerra

en: Left
ca: A l'esquerra

en: Top left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Fill
ca: Omple

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Final

en: Center
ca: Centre

en: Position
ca: Posició

en: Object ID
ca: Identificador de l'objectiu

en: Object numerical ID
ca: Identificador numèric de l'objecte

en: Position and size of object, in percentage of parent size
ca: Posició i mida de l'objecte, en percentatge respecte la mida del pare

en: Compass
ca: Compàs

en: Compass auto position flags
ca: Senyaladors de posició automàtica del compàs

en: Alignment flag
ca: Senyalador d'alineació

en: Is position manual
ca: És manual la posició

en: Anchor for manual position
ca: Àncora per a la posició manual

en: Should the object be hidden
ca: S'hauria d'ocultar l'objecte

en: Padding Pts
ca: Punts de separació

en: Number of pts separating charts in the grid
ca: Número de punts que separen els gràfics en la graella

en: Plot Engine
ca: Motor de traçat

en: Plot Type
ca: Tipus de traçat

en: Chart Theme
ca: Tema del gràfic

en: Regression Curve Engine
ca: Motor de corba de regressió

en: Regression Curve Type
ca: Tipus de corba de regressió

en: X axis:
ca: Eix X:

en: Y axis:
ca: Eix Y:

en: Z axis:
ca: Eix Z:

en: Circular axis:
ca: Eix circular:

en: Radial axis:
ca: Eix radial:

en: Pseudo 3D axis:
ca: Eix pseudo 3D:

en: Axes
ca: Eixos

en: Series
ca: Sèries

en: Vary style by element
ca: Varia l'estil segons l'element

en: Use a different style for each segments
ca: Utilitza un estil diferent per a cada segment

en: X axis
ca: Eix X

en: Reference to X axis
ca: Referència a l'eix X

en: Y axis
ca: Eix Y

en: Reference to Y axis
ca: Referència a l'eix Y

en: Plot group
ca: Grup de traçat

en: Name of plot group if any
ca: Nom del grup de traçat si n'hi ha cap

en: Guru hints
ca: Pistes guru

en: Semicolon separated list of hints for automatic addition of objects in guru dialog
ca: Llista separada per punts i comes de pistes per a l'addició automàtica d'objectes en el diàleg guru

en: Default interpolation
ca: Interpolació predeterminada

en: Default type of series line interpolation
ca: Tipus de sèries lineals d'interpolació predeterminades

en: Move plot area
ca: Mou l'àrea del traçat

en: Resize plot area
ca: Redimensiona l'àrea del traçat

en: High bound:
ca: Límit superior:

en: Low bound:
ca: Límit inferior:

en: Skip invalid data
ca: Omet les dades invàlides

en: Regression Curve
ca: Corba de regressió

en: Skip invalid
ca: Omet les invàlides

en: Display _equation
ca: Visualitza l'_equació

en: The GogGraph this renderer displays
ca: El GogGraph que aquest renderitzador visualitza

en: View
ca: Visualitza

en: the GogView this renderer is displaying
ca: el GogGraph que aquest renderitzador visualitza

en: <b>Interpolation</b>
ca: <b>Interpolació</b>

en: Fill _to:
ca: Omple _a:

en: content
ca: contingut

en: Y origin
ca: origen Y

en: X origin
ca: origen X

en: Origin
ca: Origen

en: Edge
ca: Vora

en: Self
ca: Ell mateix

en: Next series
ca: Sèries següent

en: Index:
ca: Índex:

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Index
ca: Índex

en: Index of the corresponding data element
ca: Índex de l'element de dades corresponent

en: Point
ca: Punt

en: Regression curve
ca: Corba de regressió

en: Trend line
ca: Línia de tendència

en: Has-legend
ca: Té llegenda

en: Should the series show up in legends
ca: S'haurien de mostrar en les llegendes les sèries

en: Interpolation
ca: Interpolació

en: Type of line interpolation
ca: Tipus de línia d'interpolació

en: Fill type
ca: Tipus d'omplert

en: How to fill the area
ca: Com s'ha d'omplir l'àrea

en: Smoothed Curve
ca: Corba suavitzada

en: Trend Line
ca: Línia de tendència

en: Select object
ca: Seleccioneu l'objecte

en: Move
ca: Mou

en: Resize object
ca: Redimensiona l'objecte

en: the GogView parent
ca: el pare de la GogView

en: The GogObject this view displays
ca: El GogObject que mostra aquesta visualització

en: Case Sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Should the text comparison be case sensitive
ca: Si la comparació hauria de tenir en compte les minúscules i majúscules

en: Arabic
ca: Àrab

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Chinese
ca: Xinès

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Indian
ca: Indi

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Turkish
ca: Turc

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Western
ca: Occidental

en: Other
ca: Altres

en: Arabic (IBM-864)
ca: Àrab (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
ca: Àrab (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
ca: Àrab (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
ca: Àrab (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
ca: Àrab (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
ca: Àrab (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
ca: Àrab (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
ca: Armeni (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
ca: Bàltic (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
ca: Bàltic (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
ca: Cèltic (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
ca: Centreeuropeu (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
ca: Centreeuropeu (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
ca: Centreeuropeu (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
ca: Centreeuropeu (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
ca: Xinès simplificat (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
ca: Xinès simplificat (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
ca: Xinès simplificat (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
ca: Xinès simplificat (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
ca: Xinès simplificat (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
ca: Xinès tradicional (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
ca: Xinès tradicional (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
ca: Xinès tradicional (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
ca: Croata (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
ca: Ciríl·lic (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
ca: Ciríl·lic (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
ca: Ciríl·lic (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
ca: Ciríl·lic (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
ca: Ciríl·lic (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
ca: Rus (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
ca: Ucraïnès (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
ca: Ucraïnès (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
ca: Anglès (ASCII)

en: Georgian (GEOSTD8)
ca: Georgià (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
ca: Grec (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
ca: Grec (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
ca: Grec (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
ca: Hebreu (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
ca: Hebreu (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
ca: Hebreu (Windows-1255)

en: Icelandic (MacIcelandic)
ca: Islandès (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
ca: Japonès (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ca: Japonès (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
ca: Japonès (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
ca: Coreà (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
ca: Coreà (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
ca: Coreà (JOHAB)

en: Korean (UHC)
ca: Coreà (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
ca: Nòrdic (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
ca: Romanès (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
ca: Romanès (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
ca: Europa del sud (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
ca: Tailandès (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
ca: Turc (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
ca: Turc (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
ca: Turc (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
ca: Turc (Windows-1254)

en: User Defined
ca: Definit per l'usuari

en: Vietnamese (TCVN)
ca: Vietnamita (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
ca: Vietnamita (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
ca: Vietnamita (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ca: Vietnamita (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ca: Hebreu visual (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
ca: Occidental (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
ca: Occidental (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ca: Occidental (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
ca: Occidental (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
ca: Occidental (Windows-1252)

en: Locale:
ca: Localització:

en: Conversion Direction
ca: Direcció de la conversió

en: This value determines which iconv test to perform.
ca: Aquest valor determina quin test de l'iconv es realitzarà.

en: black
ca: negre

en: light brown
ca: marró clar

en: brown gold
ca: or marró

en: dark green #2
ca: verd fosc #2

en: navy
ca: blau marí

en: dark blue
ca: blau fosc

en: purple #2
ca: porpra #2

en: very dark gray
ca: gris molt fosc

en: dark red
ca: vermell fosc

en: red-orange
ca: vermell taronja

en: gold
ca: or

en: dark green
ca: verd fosc

en: dull blue
ca: blau apagat

en: blue
ca: blau

en: dull purple
ca: porpra apagat

en: dark gray
ca: gris fosc

en: red
ca: vermell

en: orange
ca: taronja

en: lime
ca: llima

en: dull green
ca: verd apagat

en: dull blue #2
ca: blau apagat #2

en: sky blue #2
ca: blau cel #2

en: purple
ca: porpra

en: gray
ca: gris

en: bright orange
ca: taronja brillant

en: yellow
ca: groc

en: green
ca: verd

en: cyan
ca: cian

en: bright blue
ca: blau brillant

en: red purple
ca: vermell porpra

en: light gray
ca: gris clar

en: pink
ca: rosa

en: light orange
ca: taronja clar

en: light yellow
ca: groc clar

en: light green
ca: verd clar

en: light cyan
ca: cian clar

en: light blue
ca: blau clar

en: light purple
ca: porpra clar

en: white
ca: blanc

note: Disable these for now, they are mostly repeats
en: purplish blue
ca: blau porpra

en: dark purple
ca: porpra fosc

en: sky blue
ca: blau cel

en: custom
ca: personalitzat

en: Custom Color...
ca: Color personalitzat...

en: Custom color...
ca: Color personalitzat...

en: Add tearoffs to menus
ca: Afegeix separadors als menús

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
ca: Si els desplegables han de tenir un element de menú separador

en: Bold
ca: Negreta

en: Bold italic
ca: Negreta cursiva

en: Italic
ca: Cursiva

note: xgettext: This text is used as a sample when selecting a font * please choose a translation that would produce common * characters specific to the target alphabet.
en: AaBbCcDdEe12345
ca: AáBbCçDdEe12345

en: Font style:
ca: Estil del tipus de lletra:

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Preview
ca: Previsualització

en: Size:
ca: Mida:

en: Number
ca: Nombre

en: Currency
ca: Moneda

en: Accounting
ca: Financer

en: Date
ca: Data

en: Time
ca: Hora

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Fraction
ca: Fracció

en: Scientific
ca: Científic

en: Special
ca: Especial

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Negative Number Format
ca: Format de nombre negatiu

en: Number Formats
ca: Formats de nombres

en: Deci_mal places:
ca: Nombre de deci_mals:

en: Display amounts in traditional accounting styles.
ca: Mostra les quantitats en estils financers tradicionals.

en: Display and input values as strings with no interpretation.
ca: Mostra i entra valors com a cadenes sense interpretació.

en: Display currency amounts.
ca: Mostra les quantitats monetàries.

en: Display dates and optionally times of day.
ca: Mostra les dates i opcionalment l'hora del dia.

en: Display numeric values with a fixed number of decimals.
ca: Mostra els valors numèrics amb un nombre fixat de decimals.

en: Display times of day.
ca: Mostra les hores del dia.

en: Display values as closest fractional approximation.
ca: Mostra els valors en la millor aproximació fraccional.

en: Display values as percentages.
ca: Mostra els valors com a percentatges.

en: Display values with power-of-ten scaling.
ca: Mostra els valors en escala de potències de 10.

en: Format c_ode:
ca: C_odi de format:

en: Negative number _format:
ca: _Format de nombre negatiu:

en: Preview:
ca: Previsualització:

en: Restrict exponent to multiples of 3
ca: Restringeix l'exponent a múltiples de 3

en: S_ymbol:
ca: _Símbol:

en: Select an appropriate format automatically.
ca: Selecciona un format apropiat automàticament.

en: Specify an XL-style format directly
ca: Especifica un format d'estil XL directament

en: Use _superscript
ca: Utilitza el _superíndex

en: _Engineering notation
ca: _Notació d'enginyeria

en: _Use separator for 1000s
ca: _Utilitza el separador de milers

en: Export settings
ca: Exporta els paràmetres

en: Resolution:
ca: Resolució:

en: _File type:
ca: _Tipus de fitxer:

en: pixels/in
ca: píxels/in

en: _Select...
ca: _Selecciona...

en: Western Europe
ca: Europa occidental

en: Eastern Europe
ca: Europa oriental

en: North America
ca: Amèrica del nord

en: South & Central America
ca: Amèrica central i del sud

en: Asia
ca: Àsia

en: Africa
ca: Àfrica

en: Australia
ca: Austràlia

note: * The format here is "Country/Language (locale)" or just * "Country (locale)" when there is only one choice or one * very dominant language. * * Note: lots of people get very emotional over this.  Please * err on the safe side, if any.
en: United States/English (C)
ca: Estats Units/Anglès (C)

en: South Africa Afrikaans (af_ZA)
ca: Sudàfrica Africà (af_ZA)

en: Ethiopia/Amharic (am_ET)
ca: Etiòpia/Amàric (am_ET)

en: United Arab Emirates (ar_AE)
ca: Emirats Àrabs Units (ar_AE)

en: Algeria (ar_DZ)
ca: Algèria (ar_DZ)

en: Egypt (ar_EG)
ca: Egipte (ar_EG)

en: India/Arabic (ar_IN)
ca: Índia/Aràbic (ar_IN)

en: Jordan (ar_JO)
ca: Jordània (ar_JO)

en: Lebanon (ar_LB)
ca: Líban (ar_LB)

en: Libya (ar_LY)
ca: Líbia (ar_LY)

en: Morocco (ar_MA)
ca: Marroc (ar_MA)

en: Saudi Arabia (ar_SA)
ca: Aràbia Saudí (ar_SA)

en: Syria (ar_SY)
ca: Síria (ar_SY)

en: Tunisia (ar_TN)
ca: Tuníssia (ar_TN)

en: Yemen (ar_YE)
ca: Ièmen (ar_YE)

en: Belarus (be_BY)
ca: Bielorússia (be_BY)

en: Bulgaria (bg_BG)
ca: Bulgària (bg_BG)

en: India/Bengali (bn_IN)
ca: Índia/Bengalí (bn_IN)

en: France/Breton (br_FR)
ca: França/Bretó (br_FR)

en: Bosnia and Herzegowina (bs_BA)
ca: Bòsnia i Herzegovina (bs_BA)

en: Spain/Catalan (ca_ES)
ca: Espanya/Català (ca_ES)

en: Czech Republic (cs_CZ)
ca: República txeca (cs_CZ)

en: Great Britain/Welsh (cy_GB)
ca: Gran Bretanya/Gal·lès (cy_GB)

en: Denmark (da_DK)
ca: Dinamarca (da_DK)

en: Austria (de_AT)
ca: Àustria (de_AT)

en: Belgium/German (de_BE)
ca: Bèlgica/Alemany (de_BE)

en: Switzerland/German (de_CH)
ca: Suïssa/Alemany (de_CH)

en: Germany (de_DE)
ca: Alemanya (de_DE)

en: Luxembourg/German (de_LU)
ca: Luxemburg/Alemany (de_LU)

en: Greece (el_GR)
ca: Grècia (el_GR)

en: Australia (en_AU)
ca: Austràlia (en_AU)

en: Canada/English (en_CA)
ca: Canadà/Anglès (en_CA)

en: Great Britain (en_GB)
ca: Gran Bretanya (en_GB)

en: Hong Kong/English (en_HK)
ca: Hong Kong/Anglès (en_HK)

en: Ireland (en_IE)
ca: Irlanda (en_IE)

en: India/English (en_IN)
ca: Índia/Anglès (en_IN)

en: New Zealand (en_NZ)
ca: Nova Zelanda (en_NZ)

en: Philippines (en_PH)
ca: Filipines (en_PH)

en: Singapore/English (en_SG)
ca: Singapur/Anglès (en_SG)

en: United States/English (en_US)
ca: Estats Units/Anglès (en_US)

en: South Africa/English (en_ZA)
ca: Sudafricà/Anglès (en_ZA)

en: Bolivia (es_BO)
ca: Bolívia (es_BO)

en: Chile (es_CL)
ca: Xile (es_CL)

en: Colombia (es_CO)
ca: Colòmbia (es_CO)

en: Dominican Republic (es_DO)
ca: República Dominicana (es_DO)

en: Ecuador (es_EC)
ca: Equador (es_EC)

en: Spain (es_ES)
ca: Espanya (es_ES)

en: Honduras (es_HN)
ca: Hondures (es_HN)

en: Mexico (es_MX)
ca: Mèxic (es_MX)

en: Panama (es_PA)
ca: Panamà (es_PA)

en: Peru (es_PE)
ca: Perú (es_PE)

en: United States/Spanish (es_US)
ca: Estats Units/Espanyol (es_US)

en: Venezuela (es_VE)
ca: Veneçuela (es_VE)

en: Estonia (et_EE)
ca: Estònia (et_EE)

en: Spain/Basque (eu_ES)
ca: Espanya/Basc (eu_ES)

en: Finland/Finnish (fi_FI)
ca: Finlàndia/Finès (fi_FI)

en: Faroe Islands (fo_FO)
ca: Illes Faroe (fo_FO)

en: Belgium/French (fr_BE)
ca: Bèlgica/Francès (fr_BE)

en: Canada/French (fr_CA)
ca: Canadà/Francès (fr_CA)

en: Switzerland/French (fr_CH)
ca: Suïssa/Francès (fr_CH)

en: France (fr_FR)
ca: França (fr_FR)

en: Ireland/Gaelic (ga_IE)
ca: Irlanda/Gaèlic (ga_IE)

en: Great Britain/Scottish Gaelic (gd_GB)
ca: Gran Bretanya/Escocès Gaèlic (gd_GB)

en: Spain/Galician (gl_ES)
ca: Espanya/Gallec (gl_ES)

en: Great Britain/Manx Gaelic (gv_GB)
ca: Gran Bretanya/Manx Gaèlic (gv_GB)

en: India/Hindu (hi_IN)
ca: Índia/Hindú (hi_IN)

en: Croatia (hr_HR)
ca: Croàcia (hr_HR)

en: Hungary (hu_HU)
ca: Hungria (hu_HU)

en: Armenia (hy_AM)
ca: Armènia (hy_AM)

en: Indonesia (id_ID)
ca: Indonèsia (id_ID)

en: Iceland (is_IS)
ca: Islàndia (is_IS)

en: Switzerland/Italian (it_CH)
ca: Suïssa/Italià (it_CH)

en: Italy (it_IT)
ca: Itàlia (it_IT)

en: Israel/Hebrew (iw_IL)
ca: Israel/Hebreu (iw_IL)

en: Japan (ja_JP)
ca: Japó (ja_JP)

en: Georgia (ka_GE)
ca: Geòrgia (ka_GE)

en: Greenland (kl_GL)
ca: Groenlàndia (kl_GL)

en: Korea (ko_KR)
ca: Corea (ko_KR)

en: Great Britain/Cornish (kw_GB)
ca: Gran Bretanya/Cornish (kw_GB)

en: Lithuania (lt_LT)
ca: Lituània (lt_LT)

en: Latvia (lv_LV)
ca: Letònia (lv_LV)

en: New Zealand/Maori (mi_NZ)
ca: Nova Zelanda/Maorí (mi_NZ)

en: Macedonia (mk_MK)
ca: Macedònia (mk_MK)

en: India/Marathi (mr_IN)
ca: Índia/Marathi (mr_IN)

en: Malaysia (ms_MY)
ca: Malàisia (ms_MY)

en: Belgium/Flemish (nl_BE)
ca: Bèlgica/Flamenc (nl_BE)

en: The Netherlands (nl_NL)
ca: Països Baixos (nl_NL)

en: Norway/Nynorsk (nn_NO)
ca: Noruega/Nynorsk (nn_NO)

en: Norway/Bokmal (no_NO)
ca: Noruega/Bokmal (no_NO)

en: France/Occitan (oc_FR)
ca: França/Occità (oc_FR)

en: Poland (pl_PL)
ca: Polònia (pl_PL)

en: Brazil (pt_BR)
ca: Brasil (pt_BR)

en: Russia (ru_RU)
ca: Rússia (ru_RU)

en: Ukraine/Russian (ru_UA)
ca: Ucraïna/Rus (ru_UA)

en: Norway/Saami (se_NO)
ca: Noruega/Saami (se_NO)

en: Slovakia (sk_SK)
ca: Eslovàquia (sk_SK)

en: Slovenia (sl_SI)
ca: Eslovènia (sl_SI)

en: Albania (sq_AL)
ca: Albània (sq_AL)

en: Yugoslavia (sr_YU)
ca: Iugoslàvia (sr_YU)

en: Finland/Swedish (sv_FI)
ca: Finlàndia/Suec (sv_FI)

en: Sweden (sv_SE)
ca: Suècia (sv_SE)

en: India/Tamil (ta_IN)
ca: Índia/Tamil (ta_IN)

en: India/Telugu (te_IN)
ca: Índia/Telugu (te_IN)

en: Thailand (th_TH)
ca: Tailàndia (th_TH)

en: Ethiopia/Tigrinya (ti_ET)
ca: Etiòpia/Tigrinya (ti_ET)

en: Philippines/Tagalog (tl_PH)
ca: Filipines/Tagalog (tl_PH)

en: Turkey (tr_TR)
ca: Turquia (tr_TR)

en: Russia/Tatar (tt_RU)
ca: Rússia/Tartar (tt_RU)

en: Ukraine (uk_UA)
ca: Ucraïna (uk_UA)

en: Pakistan (ur_PK)
ca: Paquistan (ur_PK)

en: Belgium/Walloon (wa_BE)
ca: Bèlgica/Való (wa_BE)

en: United States/Yiddish (yi_US)
ca: Estats Units/Yiddish (yi_US)

en: China (zh_CN)
ca: Xina (zh_CN)

en: Hong Kong/Chinese (zh_HK)
ca: Hong Kong/Xinès (zh_HK)

en: Singapore/Chinese (zh_SG)
ca: Singapur/Xinès (zh_SG)

en: Current Locale:
ca: Localització actual:

en: Menu
ca: Menú

en: The menu of options
ca: El menú d'opcions

en: Custom...
ca: Personalitza...

en: <b>Orientation</b>
ca: <b>Orientació</b>

en: Unable to open file '%s'
ca: No es pot obrir el fitxer «%s»

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Images
ca: Imatges

en: Select an Image
ca: Selecciona una imatge

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
ca: L'extensió del fitxer proporcionada no concorda amb la del tipus de fitxer escollit. Voleu utilitzar aquest nom de totes maneres?

en: %s
    is a directory name
ca: %s
    és el nom d'un directori

en: You do not have permission to save to
    %s
ca: No teniu els permisos necessaris per a desar a
    %s

en: A file called <i>%s</i> already exists in %s.
    
    Do you want to save over it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat <i>%s</i> a %s.
    
    Voleu desar-hi a sobre?

note: The first column has three letter acronyms * for each currency.  They MUST start with '[$' * The second column has the long names of the currencies. 2002/08/04 Updated to match iso 4217
en: United Arab Emirates, Dirhams
ca: Emirats Àrabs Units, dirhams

en: Afghanistan, Afghanis
ca: Afganistan, afgans

en: Albania, Leke
ca: Albània, leke

en: Armenia, Drams
ca: Armènia, drams

en: Netherlands Antilles, Guilders
ca: Antilles Holandeses, florins

en: Angola, Kwanza
ca: Angola, kwanza

en: Argentina, Pesos
ca: Argentina, pesos

en: Australia, Dollars
ca: Austràlia, dòl·lars

en: Aruba, Guilders
ca: Aruba, guilders

en: Azerbaijan, Manats
ca: Azerbaijan, manats

en: Bosnia and Herzegovina, Convertible Marka
ca: Bòsnia i Herzegovina, Marka Convertible

en: Barbados, Dollars
ca: Barbados, dòl·lars

en: Bangladesh, Taka
ca: Bangla Desh, taka

en: Bulgaria, Leva
ca: Bulgària, leva

en: Bahrain, Dinars
ca: Bahrain, dinars

en: Burundi, Francs
ca: Burundi, francs

en: Bermuda, Dollars
ca: Bermudes, dòl·lars

en: Brunei Darussalam, Dollars
ca: Brunei, dòl·lars

en: Bolivia, Bolivianos
ca: Bolívia, bolivià

en: Brazil, Brazil Real
ca: Brasil, reial

en: Bahamas, Dollars
ca: Bahames, dòl·lars

en: Bhutan, Ngultrum
ca: Bhutan, ngultrum

en: Botswana, Pulas
ca: Botswana, pulas

en: Belarus, Rubles
ca: Bielorús, ruble

en: Belize, Dollars
ca: Belize, dòl·lars

en: Canada, Dollars
ca: Canadà, dòl·lars

en: Congo/Kinshasa, Congolese Francs
ca: Congo/Kinshasa, francs congolenys

en: Switzerland, Francs
ca: Suïssa, francs

en: Chile, Pesos
ca: Xile, pes

en: China, Yuan Renminbi
ca: Xina, yuan renminbi

en: Colombia, Pesos
ca: Colòmbia, pes

en: Costa Rica, Colones
ca: Costa Rica, colones

en: Cuba, Pesos
ca: Cuba, pes cubà

en: Cape Verde, Escudos
ca: Cap Verd, escuts

en: Cyprus, Pounds
ca: Xipre, lliura

en: Czech Republic, Koruny
ca: República txeca, corona

en: Djibouti, Francs
ca: Djibouti, francs

en: Denmark, Kroner
ca: Dinamarca, corona

en: Dominican Republic, Pesos
ca: República dominicana, pes dominicà

en: Algeria, Algeria Dinars
ca: Algèria, dinar algerià

en: Estonia, Krooni
ca: Estònia, corona

en: Egypt, Pounds
ca: Egipte, lliures

en: Eritrea, Nakfa
ca: Eritrea, nakfa

en: Ethiopia, Birr
ca: Etiòpia, birr

en: Euro Member Countries, Euro
ca: Països de la zona euro, euro

en: Fiji, Dollars
ca: Fiji, dòl·lars

en: Falkland Islands (Malvinas), Pounds
ca: Illes Falkland (Malvines), lliures

en: United Kingdom, Pounds
ca: Regne Unit, lliures

en: Georgia, Lari
ca: Geòrgia, lari

en: Guernsey, Pounds
ca: Guernsey, lliures

en: Ghana, Cedis
ca: Ghana, cedis

en: Gibraltar, Pounds
ca: Gibraltar, lliures

en: Gambia, Dalasi
ca: Gàmbia, dalasi

en: Guinea, Francs
ca: Guinea, francs

en: Guatemala, Quetzales
ca: Guatemala, quetzals

en: Guyana, Dollars
ca: Guaiana, dòl·lars

en: Hong Kong, Dollars
ca: Hong Kong, dòl·lars

en: Honduras, Lempiras
ca: Hondures, lempires

en: Croatia, Kuna
ca: Croàcia, kuna

en: Haiti, Gourdes
ca: Haití, gourdes

en: Hungary, Forint
ca: Hongria, florins

en: Indonesia, Rupiahs
ca: Indonèsia, rúpies

en: Israel, New Shekels
ca: Israel, shekels

en: Isle of Man, Pounds
ca: Illa de Man, lliures

en: India, Rupees
ca: Índia, rúpies

en: Iraq, Dinars
ca: Iraq, dínars

en: Iran, Rials
ca: Iran, rials

en: Iceland, Kronur
ca: Islàndia, corones

en: Jersey, Pounds
ca: Jersey, lliures

en: Jamaica, Dollars
ca: Jamaica, dòl·lars

en: Jordan, Dinars
ca: Jordània, dínars

en: Japan, Yen
ca: Japò, iens

en: Kenya, Shillings
ca: Kenya, xílings

en: Kyrgyzstan, Soms
ca: Kyrgyzstan, soms

en: Cambodia, Riels
ca: Cambòia, riels

en: Comoros, Francs
ca: Comoros, francs

en: Korea (North), Won
ca: Corea (Nord), wons

en: Korea (South), Won
ca: Corea (Sud), wons

en: Kuwait, Dinars
ca: Kuwait, dínars

en: Cayman Islands, Dollars
ca: Illes Caiman, dòl·lars

en: Kazakstan, Tenge
ca: Kazakstan, tenges

en: Laos, Kips
ca: Laos, kips

en: Lebanon, Pounds
ca: Libanesa, lliures

en: Sri Lanka, Rupees
ca: Sri Lanka, rúpies

en: Liberia, Dollars
ca: Libèria, dòl·lars

en: Lesotho, Maloti
ca: Lesotho, malotis

en: Lithuania, Litai
ca: Lituània, litais

en: Latvia, Lati
ca: Letònia, latis

en: Libya, Dinars
ca: Líbia, dínars

en: Morocco, Dirhams
ca: Marroc, dirhams

en: Moldova, Lei
ca: Moldàvia, leis

en: Madagascar, Malagasy Francs
ca: Madagascar, ariary

en: Macedonia, Denars
ca: Macedònia, dínars

en: Myanmar (Burma), Kyats
ca: Myanmar (Burma), kiyats

en: Mongolia, Tugriks
ca: Mongòlia, tugrikis

en: Macau, Patacas
ca: Macau, pataques

en: Mauritania, Ouguiyas
ca: Mauritània, ouguiyas

en: Malta, Liri
ca: Malta, lliures

en: Mauritius, Rupees
ca: Maurici, rúpies

en: Maldives (Maldive Islands), Rufiyaa
ca: Maldives (Illes Maldives), rufiyaa

en: Malawi, Kwachas
ca: Malawi, kwachas

en: Mexico, Pesos
ca: Mèxic, pesos

en: Malaysia, Ringgits
ca: Malàisia, ringgits

en: Mozambique, Meticais
ca: Moçambic, meticais

en: Namibia, Dollars
ca: Namíbia, dòl·lar

en: Nigeria, Nairas
ca: Nigèria, nairas

en: Nicaragua, Gold Cordobas
ca: Nicaràgua, or de Còrdoba

en: Norway, Krone
ca: Noruega, corona

en: Nepal, Nepal Rupees
ca: Nepal, rúpia del Nepal

en: New Zealand, Dollars
ca: Nova Zelanda, dòl·lars

en: Oman, Rials
ca: Oman, rial

en: Panama, Balboa
ca: Panamà, balboa

en: Peru, Nuevos Soles
ca: Perú, nous sols

en: Papua New Guinea, Kina
ca: Papua Nova Guinea, kina

en: Philippines, Pesos
ca: Filipines, pesos

en: Pakistan, Rupees
ca: Paquistan, rúpies

en: Poland, Zlotys
ca: Polònia, złoty

en: Paraguay, Guarani
ca: Paraguai, guaraní

en: Qatar, Rials
ca: Qatari, rials

en: Romania, Lei
ca: Romania, leis

en: Russia, Rubles
ca: Rússia, rubles

en: Rwanda, Rwanda Francs
ca: Ruanda, francs de ruanda

en: Saudi Arabia, Riyals
ca: Arabia Saudí, riyals

en: Solomon Islands, Dollars
ca: Illes Salomó, dòl·lars

en: Seychelles, Rupees
ca: Seixels, rúpies

en: Sudan, Dinars
ca: Sudan, dínars

en: Sweden, Kronor
ca: Suècia, corones

en: Singapore, Dollars
ca: Singapur, dòl·lars

en: Saint Helena, Pounds
ca: Sta. Helena, lliures

en: Slovenia, Tolars
ca: Eslovènia, tòlars

en: Slovakia, Koruny
ca: Eslovàquia, corones

en: Sierra Leone, Leones
ca: Sierra Leone, leones

en: Somalia, Shillings
ca: Somàlia, xílings

en: Seborga, Luigini
ca: Seborga, luiginis

en: Suriname, Guilders
ca: Surinam, guilders

en: Sao Tome and Principe, Dobras
ca: Sao Tomé i Príncipe, dobras

en: El Salvador, Colones
ca: El Salvador, colons

en: Syria, Pounds
ca: Síria, lliures

en: Swaziland, Emalangeni
ca: Swazilàndia, lilangeni

en: Thailand, Baht
ca: Tailàndia, bahts

en: Tajikistan, Rubles
ca: Tajikistan, rúpies

en: Turkmenistan, Manats
ca: Turkmenistan, manats

en: Tunisia, Dinars
ca: Tuníssia, dínars

en: Tonga, Pa'anga
ca: Tonga, pa'anga

en: Turkey, Liras
ca: Turquia, lires

en: Trinidad and Tobago, Dollars
ca: Trinitat i Tobago, dòl·lars

en: Tuvalu, Tuvalu Dollars
ca: Tuvalu, dòl·lar de tuvalu

en: Taiwan, New Dollars
ca: Taiwan, nou dòl·lar

en: Tanzania, Shillings
ca: Tanzània, xílings

en: Ukraine, Hryvnia
ca: Ucraïna, hryvnia

en: Uganda, Shillings
ca: Uganda, xílings

en: United States of America, Dollars
ca: Estats Units d'Amèrica, dòl·lars

en: Uruguay, Pesos
ca: Uruguay, pes

en: Uzbekistan, Sums
ca: Uzbekistan, sums

en: Venezuela, Bolivares
ca: Veneçolà, bolívar

en: Viet Nam, Dong
ca: Vietnam, dong

en: Vanuatu, Vatu
ca: Vanuatu, vatu

en: Samoa, Tala
ca: Samoa, tala

en: Silver, Ounces
ca: Plata, unces

en: Gold, Ounces
ca: Or, unces

en: East Caribbean Dollars
ca: Carib Oriental, dòl·lars

en: Palladium, Ounces
ca: Pal·ladi, unces

en: Platinum, Ounces
ca: Platí, unces

en: Yemen, Rials
ca: Iemen, rials

en: Yugoslavia, New Dinars
ca: Iugoslàvia, nous dínars

en: South Africa, Rand
ca: Sudàfricà, rands

en: Zambia, Kwacha
ca: Zàmbia, kwacha

en: Zimbabwe, Zimbabwe Dollars
ca: Zimbabwe, dòl·lar de Zimbabwe

en: Black
ca: Negre

en: Blue
ca: Blau

en: Cyan
ca: Cian

en: Green
ca: Verd

en: Red
ca: Vermell

en: White
ca: Blanc

en: Yellow
ca: Groc

en: yes
ca: sí

en: Quoted string not terminated
ca: Cadena citada sense tancar

en: Syntax error
ca: Error de sintaxi

en: SVG (vector graphics)
ca: SVG (gràfics vectorials)

en: PNG (raster graphics)
ca: PNG (gràfic de trama)

en: JPEG (photograph)
ca: JPEG (fotografia)

en: PDF (portable document format)
ca: PDF (format de document portable)

en: EMF (extended metafile)
ca: EMF (metafitxer estès)

en: WMF (windows metafile)
ca: WMF (metafitxer de windows)

en: Image width in pixels
ca: Amplada d'imatge en píxels

en: Image height in pixels
ca: Alçada d'imatge en píxels

en: GdkPixbuf object from which the GOImage is built
ca: Objecte GdkPixbuf des del que es munta la GOImage

en: Solid
ca: Sòlid

en: Dot
ca: Punt

en: Dash dot
ca: Ratlla punt

en: Dash dot dot
ca: Ratlla punt punt

en: Dash dot dot dot
ca: Ratlla punt punt punt

en: Short dash
ca: Ratlla curta

en: Dash
ca: Ratlla

en: Long dash
ca: Ratlla llarga

en: Very long dash
ca: Ratlla molt llarga

en: Long dash dash
ca: Ratlla llarga ratlla

en: Long dash dash dash
ca: Ratlla llarga ratlla ratlla

en: Step at start
ca: Pas a l'inici

en: Step at end
ca: Pas al final

en: Step at center
ca: Pas al centre

en: Step to mean
ca: Pas al mig

en: TRUE
ca: cert

en: FALSE
ca: fals

en: none
ca: cap

en: square
ca: quadrat

en: diamond
ca: diamant

en: triangle down
ca: triangle abaix

en: triangle up
ca: triangle amunt

en: triangle right
ca: triangle a la dreta

en: triangle left
ca: triangle a l'esquerra

en: circle
ca: cercle

en: cross
ca: creu

en: asterisk
ca: asterisc

en: bar
ca: barra

en: half bar
ca: mitja barra

en: butterfly
ca: papallona

en: 75% Grey
ca: 75% de gris

en: 50% Grey
ca: 50% de gris

en: 25% Grey
ca: 25% de gris

en: 12.5% Grey
ca: 12.5% de gris

en: 6.25% Grey
ca: 6.25% de gris

en: Horizontal Stripe
ca: Línia horitzontal

en: Vertical Stripe
ca: Línia vertical

en: Reverse Diagonal Stripe
ca: Línia diagonal invertida

en: Diagonal Stripe
ca: Línia diagonal

en: Diagonal Crosshatch
ca: Línies creuades en diagonal

en: Thick Diagonal Crosshatch
ca: Línies gruixudes creuades en diagonal

en: Thin Horizontal Stripe
ca: Línia horitzontal prima

en: Thin Vertical Stripe
ca: Línia vertical prima

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
ca: Línia diagonal invertida prima

en: Thin Diagonal Stripe
ca: Línia diagonal prima

en: Thin Horizontal Crosshatch
ca: Línies primes creuades en horitzontal

en: Thin Diagonal Crosshatch
ca: Línies creuades en diagonal primes

en: Foreground Solid
ca: Sòlid en primer pla

en: Small Circles
ca: Cercles petits

note: Applix
en: Semi Circles
ca: Semicercles

note: Applix
en: Thatch
ca: Sostre

note: Applix small thatch
en: Large Circles
ca: Cercles grans

en: Bricks
ca: Maons

en: Start:
ca: Principi:

en: End:
ca: Final:

en: Foreground:
ca: Primer pla:

en: Background:
ca: Fons:

en: Markers
ca: Marques

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: <b>Fill</b>
ca: <b>Omple</b>

en: <b>Line</b>
ca: <b>Línia</b>

en: <b>Marker</b>
ca: <b>Marcador</b>

en: <b>Outline</b>
ca: <b>Contorn</b>

en: B_rightness:
ca: B_rillantor:

en: O_utline:
ca: C_ontorn

en: Sha_pe:
ca: _Forma:

en: Si_ze:
ca: _Mida:

en: St_yle:
ca: _Estil:

en: _Background:
ca: F_ons:

en: _Direction:
ca: _Direcció:

en: _Fill:
ca: _Omple:

en: _Fit:
ca: _Adapta:

en: _Foreground:
ca: _Primer pla:

en: _Pattern:
ca: _Patró:

en: _Size:
ca: _Mida:

en: Pattern not found.
ca: No s'ha trobat el patró.

en: Invalid pattern.
ca: El patró és invàlid.

en: Invalid collating element.
ca: Element de compaginació invàlid.

en: Invalid character class name.
ca: Nom de classe de caràcter invàlid.

en: Trailing backslash.
ca: Barra inversa al final.

en: Invalid back reference.
ca: Referència anterior invàlida.

en: Unmatched left bracket.
ca: Claudàtor esquerre sense concordança.

en: Parenthesis imbalance.
ca: Nombre de parèntesis descompensat.

en: Unmatched \{.
ca: \{ sense concordança.

en: Invalid contents of \{\}.
ca: Continguts invàlids de \{\}.

en: Invalid range end.
ca: Final de rang invàlid.

en: Out of memory.
ca: Sense memòria.

en: Invalid repetition operator.
ca: Operador de repetició invàlid.

en: Premature end of pattern.
ca: Final de patró massa aviat.

en: Pattern is too big.
ca: El patró es massa gran.

en: Unmatched ) or \)
ca: ) o \) sense concordança

en: Search string must not be empty.
ca: La cadena de cerca no pot ser buida.

en: Replacement string must be set.
ca: S'ha d'establir la cadena de reemplaçament.

en: Invalid search pattern (%s)
ca: Patró de cerca invàlid (%s)

en: Invalid $-specification in replacement.
ca: L'especificació amb $ en el reemplaçament és invàlida.

en: Invalid trailing backslash in replacement.
ca: La barra inversa del final en el reemplaçament no és vàlida.

en: Search Text
ca: Text de cerca

en: The text to search for
ca: El text a cercar

en: Replacement Text
ca: Text de reemplaçament

en: The text to replace with
ca: El text per a reemplaçar

en: Is Regular Expression
ca: És una expressió regular

en: Is the search text a regular expression.
ca: Si el text de cerca és una expressió regular.

en: Ignore Case
ca: No distingeixis entre majúscules i minúscules

en: Ignore the case of letters.
ca: No distingeixis entre majúscules i minúscules de les lletres.

en: Preserve Case
ca: Conserva la capitalització

en: Preserve the case of letters.
ca: Conserva la capitalització de les lletres.

en: Match Words
ca: Concordança de paraules

en: Match whole words only.
ca: La concordança ha de ser de paraules senceres.

en: How to group multiple series, normal, stacked, as_percentage
ca: Com s'han d'agrupar les diferents sèries, normal, apilades, com a _percentatge

en: In 3d
ca: En 3D

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Values
ca: Valors

en: Error bars
ca: Barres d'error

en: Series lines
ca: Línies de sèries

en: Drop lines
ca: Línies lliscants

en: Lines
ca: Línies

en: GogErrorBar *
ca: Barra d'error Gog *

en: O_verlap:
ca: _Superposició:

en: _Gap:
ca: _Buit:

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd bar/col plot in a chart will be called * 	PlotBarCol2
en: PlotBarCol
ca: Traçat bar/col

en: Properties
ca: Propietats

en: Gap percentage
ca: Percentatge de buidor

en: The padding around each group as a percentage of their width
ca: Separació al voltant de cada grup com a percentatge de la seva amplada

en: Overlap percentage
ca: Percentatge de superposició

en: The distance between series as a percentage of their width
ca: La distància entre les sèries com a percentatge de la seva amplada

en: horizontal
ca: horitzontal

en: horizontal bars or vertical columns
ca: barres horitzontals o columnes verticals

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd line plot in a chart will be called * 	PlotLine2
en: PlotLine
ca: Traçat línia

en: Default markers
ca: Marcadors predeterminats

en: Should the default style of a series include markers
ca: L'estil predeterminat de les sèries ha d'incloure marcadors

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd line plot in a chart will be called * 	PlotArea2
en: PlotArea
ca: Traçat àrea

note: xgettext : the base for how to name min/max line plot objects * eg The 2nd min/max line plot in a chart will be called * 	PlotMinMax2
en: PlotMinMax
ca: Traça mín/màx

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal or vertical lines
ca: Línies horitzontals o verticals

en: Min
ca: Mín

en: Max
ca: Màx

en: Adjacent Bars
ca: Barres adjacents

note: No 3d yet <Type _name="3D Adjacent Bars" row="2" col="1" engine="GogBarColPlot" family="Bar" _description="Adjacent horizontal 3D bars grouped by major and minor categories." sample_image_file="chart_bar_2_1.png"> <property name="horizontal">True</property> <property name="type">normal</property> <p
en: Adjacent Columns
ca: Columnes adjacents

en: Adjacent horizontal bars grouped by major and minor categories.
ca: Barres horitzontals adjacents agrupades per categories majors i menors.

note: No 3d yet <Type _name="3D Adjacent Bars" row="2" col="1" engine="GogBarColPlot" family="Bar" _description="Adjacent horizontal 3D bars grouped by major and minor categories." sample_image_file="chart_bar_2_1.png"> <property name="horizontal">True</property> <property name="type">normal</property> <p
en: Adjacent vertical columns grouped by major and minor categories.
ca: Columnes verticals adjacents agrupades per categories majors i menors.

en: Area
ca: Àrea

en: Area plot.
ca: Traçat d'àrees.

en: Areas
ca: Àrees

en: Bar
ca: Barra

en: Column
ca: Columna

en: DropBar
ca: Barra lliscant

en: Horizontal Drop Bars
ca: Barres lliscants horitzontals

en: Horizontal Min Max Lines
ca: Línies horitzontals mínimes i màximes

en: Horizontal drop bars.
ca: Barres horitzontals lliscants.

en: Horizontal min max lines with markers.
ca: Línies horitzontals mínims i màximes amb marques.

en: Horizontal min max lines.
ca: Línies horitzontals mínimes i màximes.

en: Line
ca: Línia

en: Marked Horizontal Min Max Lines
ca: Línies horitzontals mínimes i màximes marcades

en: Marked Vertical Min Max Lines
ca: Línies verticals mínimes i màximes marcades

en: MinMax
ca: Mínim i màxim

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in horizontal bars, grouped by major category.
ca: Categories menors apilades com a percentatges del total menor, en barres horitzontals, agrupades per categoria major.

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in vertical columns, grouped by major category.
ca: Categories menors apilades com a percentatges del total menor, en barres verticals, agrupades per categoria major.

en: Minor categories stacked in horizontal bars grouped by major category.
ca: Categories menors apilades en barres horitzontals agrupades per categoria major.

en: Minor categories stacked in vertical columns grouped by major category.
ca: Categories menors apilades en columnes verticals agrupades per categoria major.

en: Percentage Areas
ca: Àrees de percentatge

en: Percentage Bars
ca: Barres de percentatge

en: Percentage Columns
ca: Columnes de percentatges

en: Percentage Lines
ca: Línies de percentatge

en: Percentage area plot.
ca: Traçat d'àrees de percentatge.

en: Stacked Areas
ca: Àrees apilades

en: Stacked Bars
ca: Barres apilades

en: Stacked Columns
ca: Columnes apilades

en: Stacked Lines
ca: Línies apilades

en: Stacked area plot.
ca: Traçat d'àrees apilades.

en: Unmarked Lines
ca: Línies no marcades

en: Unmarked Percentage Lines
ca: Línies de percentatge no marcades

en: Unmarked Stacked Lines
ca: Línies apilades no marcades

en: Vertical Drop Bars
ca: Línies lliscants verticals

en: Vertical Min Max Lines
ca: Línies mínimes i màximes lliscants

en: Vertical drop bars.
ca: Barres lliscants verticals.

en: Vertical min max lines with markers.
ca: Línies mínimes i màximes verticals amb marques.

en: Vertical min max lines.
ca: Línies mínimes i màximes verticals.

en: Area plotting engine
ca: Motor de traçador d'àrees

en: Bar/Col plotting engine
ca: Motor de traçador de bar/col

en: Charting : Bar/Col/Line/Area
ca: Gràfic : barra/columna/línia/àrea

en: Default 1.5d plot types
ca: Tipus de traçat 1.5d per defecte

en: Drop Bar/Col plotting engine
ca: Motor de traçador de barres/columnes lliscants

en: Line plotting engine
ca: Motor de traçador de línia

en: Line, Area, Bar and Column plots
ca: Traçats de línia, d'àrees, de barres i de columnes.

en: Min Max plotting engine
ca: Motor de traçador de màxims i mínims

en: _Layout
ca: _Disposició

note: xgettext : the base for how to name box-plot objects * eg The 2nd box-plot in a chart will be called * 	BoxPlot2
en: Box-Plot
ca: Diagrama de caixa

en: Whether the box-plot should be vertical instead of horizontal
ca: Si el diagrama de caixa hauria de ser vertical en lloc d'horitzontal

note: xgettext : the base for how to name histogram-plot objects * eg The 2nd histogram-plot in a chart will be called * 	Histogram2
en: Histogram
ca: Histograma

en: Limits
ca: Límits

en: HBoxPlots
ca: Diagrames de caixa horitzontals

en: Histogram.
ca: Histograma.

en: Horizontal Box-Plot.
ca: Diagrama de caixa horitzontal.

en: VBoxPlots
ca: Diagrames de caixa verticals

en: Vertical Box-Plot.
ca: Diagrama de caixa vertical.

en: Box-plot plotting engine
ca: Motor traçador de diagrames de caixa

en: Histograms plotting engine
ca: Motor de traçador d'histogrames

en: Statistics plot types
ca: Tipus de traçats estadístics

en: Slices start _at:
ca: Els trossos comencen _a:

en: _Slice Separation:
ca: _Separació del tros:

en: _Vary colors by slice
ca: _Varia colors segons el tros

en: _Separation:
ca: _Separació:

en: Separation
ca: Separació

en: Amount a slice is extended as a percentage of the radius
ca: La distància que aquest tros se separa del centre mesurada com a percentatge del radi del pastís

en: PlotPie
ca: Traçat de pastís

en: Initial angle
ca: Angle inicial

en: Degrees clockwise from 12 O'Clock.
ca: Graus en el sentit horari des de les 12 en punt

en: Default separation
ca: Separació predeterminada

en: Default amount a slice is extended as a percentage of the radius
ca: La distància predeterminada que cada tros se separa del centre mesurada com a percentatge del radi del pastís

en: Draw 3d wedges
ca: Dibuixa angles en 3D

en: Span
ca: Separació

en: Total angle used as a percentage of the full circle
ca: Angle total utilitzat com percentatge del cercle sencer

en: PlotRing
ca: Traçat d'anells

en: Center-size
ca: Mida del centre

en: Size of the center hole as a percentage of the radius
ca: Mida del forat del centre com a percentatge del radi

en: Move pie
ca: Mou el pastís

en: Initial-angle
ca: Angle inicial

en: Degrees clockwise from 12 O'Clock
ca: Graus en el sentit horari des de les 12 en punt

en: Cen_ter size:
ca: Mida del cen_tre:

en: Half Pie
ca: Mig pastís

en: Percentage of each contributor in a half circle with wedges split apart.
ca: Percentatge de cada contribuïdor en un semicercle amb els sectors separats.

en: Percentage of each contributor in a half circle.
ca: Percentatge de cada contribuïdor en un semicercle.

en: Percentage of each contributor with wedges split apart.
ca: Percentatge de cada contribuïdor amb els sectors separats.

en: Percentage of each contributor.
ca: Percentatge de cada contribuïdor.

en: Pie
ca: Pastís

en: Ring
ca: Anell

en: Split Half Pie
ca: Semicercle separat

en: Split Pie
ca: Pastís separat

en: Split Ring
ca: Anell separat

en: Charting : Pie/Ring
ca: Gràfic: pastís/anell

en: Default pie types
ca: Tipus de pastís per defecte

en: Pie and Ring plots
ca: Traçats de pastís i d'anell

en: Pie plotting engine
ca: Motor de traçador de pastissos

en: Ring plotting engine
ca: Motor de traçador d'anells

en: Default fill
ca: Emplenat predeterminat

en: Should the default style of a series include fill
ca: Si l'estil predeterminat de les sèries hauria d'omplir

note: xgettext : the base for how to name rt plot objects * eg The 2nd rt plot in a chart will be called * 	PlotRT2
en: PlotRadar
ca: Traçat radar

note: xgettext : the base for how to name bar/col plot objects * eg The 2nd line plot in a chart will be called * 	PlotRadarArea2
en: PlotRadarArea
ca: Traçat radar d'àrees

note: xgettext : the base for how to name rt plot objects * eg The 2nd rt plot in a chart will be called * 	PlotPolar2
en: PlotPolar
ca: Traçat polar

en: Magnitude
ca: Magnitud

en: hide-outliers
ca: amaga els fora límits

en: Hide data outside of the color axis bounds
ca: Amaga les dades que estiguin fora dels límits dels eixos de colors

en: Radial drop lines
ca: Línies de posició radials

en: Hide data outside of color axis bounds
ca: Amaga les dades que estiguin fora dels límits dels eixos de colors

en: Area Radar
ca: Radar d'àrees

en: Area radar plot.
ca: Traçat de radar d'àrees.

en: Dotted Radar
ca: Radar de punts

en: Polar plot.
ca: Traçat polar.

en: Radar plot with dots.
ca: Traçat de radar amb punts

en: Radar plot.
ca: Traçat de radar.

en: Charting : Polar/Radar
ca: Gràfic: polar/radar

en: Default radar plot types
ca: Tipus de traçat de radar per defecte

en: Polar and Radar plots
ca: Traçats polars i de radar

en: Polar plotting engine
ca: Motor de traçador polar

en: Radar Area plotting engine
ca: Motor de traçador d'àrees de radar

en: Radar plotting engine
ca: Motor de traçador de radar

note: xgettext : the base for how to name contour plot objects
en: PlotContour
ca: Contorn del traçat

en: Transposed
ca: Transposat

en: Transpose the plot
ca: Transposa el traçat

en: Transpose
ca: Transposa

en: Contour
ca: Contorn

en: Contour plot.
ca: Traçat de contorn.

en: Surface
ca: Superfície

en: Contour plotting engine
ca: Motor de traçador de contorn

en: Default surface plot types
ca: Tipus de traçat de superfície per defecte

en: Surface charts
ca: Gràfics de superfície

en: % of default size
ca: % de la mida predeterminada

en: 3_d
ca: 3_D

en: Dia_meter
ca: Dià_metre

en: Show _negative values
ca: Mostra els valors _negatius

en: Sur_face
ca: Super_fície

en: _Bubbles scaled to
ca: _Bombolles escalades a

en: _Size represented by:
ca: Mida repre_sentada per:

en: _Vary colors by bubble
ca: _Varia colors segons la bombolla

en: _Use nul value instead of invalid
ca: Utiliza el valor nul en lloc del no vàlid

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	PlotXY2
en: PlotXY
ca: Traçat XY

en: Has markers by default
ca: Per defecte té marques

en: Has lines by default
ca: Per defecte té línies

en: Should the default style of a series include lines
ca: L'estil predeterminat de les sèries hauria d'incloure línies

en: Has fill by default
ca: Per defecte s'omple

en: Use splines
ca: Utilitza splines

en: Should the plot use splines instead of linear interpolation
ca: El traçat hauria d'utilitzar splines en lloc d'interpolació lineal

en: PlotBubble
ca: Traçat bombolla

en: Size as area
ca: La mida com a àrea

en: Display size as area instead of diameter
ca: Mostra la mida com a àrea en lloc del diàmetre

en: Show negatives
ca: Mostra els valors negatius

en: Draw bubbles for negative values
ca: Dibuixa les bombolles per als valors negatius

en: Draw 3d bubbles
ca: Dibuixa bombolles 3D

en: Bubble scale
ca: Escala de les bombolles

en: Fraction of default radius used for display
ca: Fracció del radi predeterminat que s'utilitza per a visualitzar

en: Bubble
ca: Bombolla

note: xgettext : the base for how to name map like plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	Map2
en: XYColor
ca: ColorXY

en: X error bars
ca: barres d'error X

en: Y error bars
ca: Barres d'error Y

en: Horizontal drop lines
ca: Línies de posició horitzontals

en: Vertical drop lines
ca: Línies de posició verticals

en: Invalid as zero
ca: No vàlid com a zero

en: Replace invalid values by 0 when drawing markers or bubbles
ca: Reemplaça els valors no vàlids per 0 quan es dibuixin marcadors o bombolles

en: ColoredXY
ca: XY de colors

en: Interpolate between multi-dimensional points with Bezier splines.
ca: Interpola entre punts multidimensionals amb splines Bezier.

note: really 3_1
en: Linearly interpolate between multi-dimensional points,with markers at each point.
ca: Interpola linealment entre els punts multidimensionals, amb marques a cada punt.

en: Linearly interpolate between multi-dimensional points.
ca: Interpola linealment entre els punts multidimensionals.

en: Map
ca: Mapa

en: Markers at each point.
ca: Marques a cada punt.

en: Multi-dimensional points with circle at each point.
ca: Punts multidimensionals amb cercle a cada punt.

en: Multi-dimensional points with data dependent color marker at each point.
ca: Punts multidimensionals amb una marca de color segons les dades a cada punt.

en: Stepped curve using the first y value.
ca: Corva esglaonada utilitzant el primer valor de la y.

en: Stepped curve using the last y value.
ca: Corva esglaonada utilitzant el darrer valor de la y.

en: Stepped curve using the mean y value.
ca: Corva esglaonada utilitzant el valor mitjà de la y.

en: Stepped curve using the nearest y value.
ca: Corva esglaonada utilitzant el valor més proper de la y.

en: XY Lines
ca: Línies XY

en: XY Points
ca: Punts XY

en: XY Splines
ca: Splines XY

en: XY Steps Center
ca: Centre dels passos XY

en: XY Steps End
ca: Final dels passos XY

en: XY Steps Mean
ca: Mitjana dels passos XY

en: XY Steps Start
ca: Inici dels passos XY

en: 2D colored scatter plotting engine
ca: Motor de traçador dispers en color a 2D

en: 2D plots
ca: Traçats en 2D

en: 2D scatter plotting engine
ca: Motor de traçador dispers en 2D

en: Bubble plotting engine
ca: Motor de traçador de bombolles

en: Charting : XY/Scatter/Bubble
ca: Gràfic: XY/dispers/bombolla

en: Stock Scatter plot types
ca: Tipus de traçat dispers per defecte

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	Exponential regression2
en: Exponential regression
ca: Regressió exponencial

en: Affine
ca: Afí

en: Uncheck to force zero intercept
ca: No el seleccioneu per a forçar el tall a zero

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	Linear regression2
en: Linear regression
ca: Regressió lineal

en: If true, a non-zero constant is allowed
ca: Si és cert, s'accepta una constant diferent de zero

en: Number of x-vectors
ca: Nombre de vectors en x

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	Logarithmic regression2
en: Logarithmic regression
ca: Regressió logarítmica

en: Order:
ca: Ordre:

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	Polynomial regression2
en: Polynomial regression
ca: Regressió polinòmica

note: xgettext : the base for how to name scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will be called * 	Power regression2
en: Power regression
ca: Regressió potencial

en: Exponential regression curve engine
ca: Motor de corba de regressió exponencial

en: Linear regression curve engine
ca: Motor de corba de regressió lineal

en: Linear regression curves
ca: Corbes de regressió lineal

en: Linear regression curves types
ca: Tipus de corbes de regressió lineal

en: Logarithmic regression curve engine
ca: Motor de corba de regressió logarítmica

en: Polynomial regression curve engine
ca: Motor de corba de regressió polinòmica

en: Power regression curve engine
ca: Motor de corba de regressió potencial

en: Regression curve : linear
ca: Corba de regressió: lineal

en: Exponential
ca: Exponencial

en: Exponential regression curve
ca: Corba de regressió exponencial

en: Linear regression curve
ca: Corba de regressió lineal

en: Logarithmic
ca: Logarítmica

en: Logarithmic regression curve
ca: Corba de regressió logarítmica

en: Polynomial
ca: Polinòmica

en: Polynomial regression curve
ca: Corba de regressió polinòmica

en: Power
ca: Potencial

en: Power regression curve
ca: Corba de regressió potencial

note: xgettext : the base for how to name logarithmic fits * eg The 2nd fit for a series will be called * 	Log fit2
en: Log fit
ca: Correspondència logarítmica

en: Logarithmic fitting curve engine
ca: Motor de corbes de correspondència logarítmica

en: Logarithmic fitting curves
ca: Corbes de correspondència logarítmica

en: Logarithmic fitting curves types
ca: Tipus de corbes de correspondència logarítmica

en: Regression curve : logfit
ca: Corba de regressió: logfit

en: Log Fit (y=a+b*ln(sign*(x-c)))
ca: Correspondència logarítmica (y=a+b*ln(sign*(x-c)))

en: Logarithmic fitting curve
ca: Corba de correspondència logarítmica

en: Number of values from which to calculate an average
ca: Nombre de valors a partir dels quals calcular la mitjana

en: Whether to average x values as well or use the last one
ca: Si s'ha de fer la mitjana dels valors de les x o utilitzar l'últim valor

note: xgettext : the base for how to name moving averge smoothed curves objects * eg The 2nd one for a series will be called * 	Moving average2
en: Moving average
ca: Mitjana de moviment

en: Number of averaged values
ca: Nombre de valors mitjans

en: Average X
ca: X mitjana

en: Use averaged x values
ca: Utilitza valors de x mitjans

en: _Span:
ca: _Separació:

en: _Use averaged abscissa
ca: _Utilitza una abscissa mitjana

en: Number of interpolation steps
ca: Nombre de passos d'interpolació

en: Default period is 10 * (xmax - xmin)/(nvalues - 1)
    If no value or a negative (or nul) value is provided, the default will be used
ca: El període predeterminat és 10 * (xmax - xmin)(nvalors -1)
    Si no hi ha valor o és proporciona un valor negatiu (o nul), s'utilitzarà el predeterminat

note: xgettext : the base for how to name exponentially smoothed curves objects * eg The 2nd one for a series will be called * 	Exponentially smoothed curve2
en: Exponentially smoothed curve
ca: Corba suavitzada exponencialment

en: Steps
ca: Passos

en: _Period:
ca: _Període:

en: _Steps:
ca: _Passos:

en: Moving average smoothing engine
ca: Motor de suavitzat del desplaçament mitjà

en: Smoothed curves
ca: Corbes suaus

en: Smoothed curves types
ca: Tipus de corbes suaus

en: exponential smoothing engine
ca: motor de suavitat exponencial
