gnumeric 1.2 - en to bs translation catalogue (2032 entries)

en: ID
bs: IB

en: The identifier of the opener
bs: Identifikator otvarača

en: Description
bs: Opis

en: The description of the opener
bs: Opis otvarača

en: Interactive only
bs: Samo uzajamno

en: TRUE if this opener requires interaction
bs: TRUE ako ovaj otvarač zahtjeva uzajamnost

en: The identifier of the saver.
bs: Identifikator čuvara.

en: MIME type
bs: MIME vrsta

en: The MIME type of the saver.
bs: MIME vrsta čuvara.

en: Extension
bs: Proširenje

en: The standard file name extension of the saver.
bs: Standardno proširenje naziva datoteke čuvara.

en: The description of the saver.
bs: Opis čuvara.

en: Overwrite
bs: Prepiska

en: Whether the saver will overwrite files.
bs: Da li će čuvar pisati preko datoteke.

en: TRUE if this saver requires interaction
bs: TRUE ako čuvar zahtjeva uzajamnost

en: Format Level
bs: Nivo formata

en: Scope
bs: Opseg

en: How much of a document is saved
bs: Koliko dokumenata je sačuvano

en: Saving over old files of this type is disabled for safety.
bs: Spašavanje preko starih datoteka ove vrste je onemogućeno zbog sigurnosti.

en: You can turn this safety feature off by editing appropriate plugin.xml file.
bs: Možete isključiti ovu zaštitu uređivanjem odgovarajuće „plugin.xml“ datoteke.

en: Invalid %s: '%s'
bs: Neisparavno  %s: '%s'

en: URI
bs: URl

en: The URI associated with this document.
bs: URl povezan sa ovim dokumentom.

en: Dirty
bs: Izmijenjen

en: Whether the document has been changed.
bs: Da li je dokument bio promijenjen.

en: Dirty Time
bs: Vrijeme izmjene

en: When the document was first changed.
bs: Kada je dokument prvi put izmijenjen.

en: Pristine
bs: Prvobitan

en: Whether the document is unchanged since it was created.
bs: Da li dokument nije promijenjen od kad je napravljen.

en: Image
bs: Slika

en: Objects
bs: Objekti

en: Loading plugin '%s' that contains the object '%s'
bs: Učitava dodatak '%s' koji sadrži objekat '%s'

en: File contains plugin info with invalid ID (%s), expected %s.
bs: Datoteka sadrži opis dodatka sa neispravnim ID  (%s), očekivano je %s.

en: Couldn't read plugin info from file.
bs: Ne mogu da pročitam opis dodatka iz datoteke.

en: Unknown name
bs: Nepoznat naziv

en: Unsupported loader type "%s".
bs: Nepodržana vrsta učitavača  "%s".

en: Error while preparing loader "%s".
bs: Greška prilikom pripremanja učitavača "%s".

en: Error while reading service #%d info.
bs: Greška priliko čitanja  #%d informacija usluge.

en: Can't read plugin info file ("%s").
bs: Ne mogu da pročitatam datoteku informacija dodataka („%s“).

en: File "%s" is not valid plugin info file.
bs: Datoteka "%s" nije ispravna datoteka informacija dodataka.

en: Errors while reading services for plugin with ID="%s".
bs: Greška prilikom čitanja usluga za dodatak sa ID="%s".

en: Plugin ID contains invalid characters (%s).
bs: Dodatak ID sadrži nedozvoljene znakove (%s).

en: Unknown plugin name.
bs: Nepoznat naziv dodatka.

en: No loader defined or loader ID invalid for plugin with ID="%s".
bs: Nije određen učitavač ili neispravan  ID učitavač za dodatak sa ID="%s".

en: Plugin has no id.
bs: Dodatak nema identifikaciju.

en: Error initializing plugin loader ("%s").
bs: Greška pokretanja učitavača dodatka ("%s").

en: Detected cyclic plugin dependencies.
bs: Otkrivene su kružne zavisnosti dodataka.

en: Couldn't activate plugin with ID="%s".
bs: N mogu da pokrenem dodatak sa ID="%s".

en: Couldn't find plugin with ID="%s".
bs: Ne mogu naći dodatak sa ID="%s".

en: Error while activating plugin dependencies.
bs: Greška prilikom pokretanja zavisnosti dodatka.

en: Error while activating plugin service #%d.
bs: Greška prilikom pokretanja #%d usluge dodatka.

en: Error while deactivating plugin service #%d.
bs: Greška prilikom zaustavljanja #%d usluge dodatka .

en: Cannot load plugin loader.
bs: Ne mogu učitati učitavač dodatka.

en: Couldn't load plugin with ID="%s".
bs: Ne mogu učitati dodatak sa ID="%s".

en: Error while loading plugin dependencies.
bs: Greška prilikom učitavanja zavisnosti dodatka.

en: Errors occurred while reading plugin information from file "%s".
bs: Došlo je do greške prilikom čitanja informacija dodatka iz datoteke  "%s".

en: Couldn't activate plugin "%s" (ID: %s).
bs: Ne mogu pokrenuti dodatak "%s" (ID: %s).

en: Couldn't deactivate plugin "%s" (ID: %s).
bs: Ne mogu da zaustavim dodatak "%s" (ID: %s).

en: Errors while reading info about available plugins.
bs: Greška prilikom čitanja informacija o dostupnim dodacima.

en: Errors while deactivating plugins that are no longer on disk.
bs: Greška prilikom zaustavljanja dodataka koji više nisu na disku.

en: The following plugins are no longer on disk but are still active:
    %s.
    You should restart this program now.
bs: Sljedeći dodaci nisu više na disku aku su i dalje aktivni:
    %s
    Trebate sada ponovo da pokrenete ovaj program.

en: Errors while reading info about new plugins.
bs: Greške prilikom čitanja informacija o novim dodacima.

en: Errors while activating plugins.
bs: Greške prilikom pokretanja dodataka.

en: Errors while initializing plugin system.
bs: Greške prilikom pokretanja sistema dodataka.

en: Loader has no set_attributes method.
bs: Učitavač nema set_attributes metod.

en: Loader has no load_base method.
bs: Učitavač nema load_base metodu.

en: Service '%s' not supported by loader.
bs: Učitavač ne podržava '%s' uslugu.

en: Module file name not given.
bs: Naziv datoteke modula nije dat.

en: Module "%s" has an inconsistent dependency list.
bs: Modul "%s" ima spisak nepostojanih zavisnosti.

en: Module "%s" depends on an invalid null dependency.
bs: Modul "%s"  zavisi od neispravne ništavne zavisnosti.

en: Module "%s" depends on an unknown dependency '%s'.
bs: Modul "%s" zavisi od nepoznate zavisnosti '%s'.

en: Module "%s" was built with version %s of %s, but this executable supplied version %s.
bs: Modul "%s" je izgrađen sa izdanjem  %s programa %s, ali ovaj izvršni obezbjeđuje izdanje %s.

en: Dynamic module loading is not supported in this system.
bs: Dinamičko učitavanje modula nije podržano u ovom sistemu.

en: Unable to open module file "%s".
bs: Ne mogu da otvorim datoteku modula "%s".

en: Module "%s" doesn't contain ("go_plugin_header" symbol).
bs: Modul "%s" ne sadrži ("go_plugin_header" symbol).

en: Module "%s" has an invalid magic number.
bs: Modul  "%s" ima neispravan magičan broj.

en: Unable to close module file "%s".
bs: Ne mogu da zatvorim datoteku modula „%s“.

en: Module file "%s" has invalid format.
bs: Datoteka modula "%s" ima neispravan format.

en: File doesn't contain "%s" function.
bs: Daoteka ne sadrži "%s" funkciju.

en: Module doesn't contain "%s" function.
bs: Modul ne sadrži "%s" funkciju.

en: Error while loading plugin service.
bs: Greška prilikom učitavanja usluge dodatka.

en: Initializing function inside plugin returned error.
bs: Pokretačka funkcija unutar dodatka je vratila grešku.

en: Cleanup function inside plugin returned error.
bs: Funkcija čiščenja unutar dodakta je vratila grešku.

en: General
bs: Opšte

en: Resource
bs: Resurs

en: Invalid resource service
bs: Neispravna usluga resursa.

en: File opener has no description
bs: Otvarač datoteka nema opis

en: File opener - %s
bs: Otvarač datoteka - %s

en: Error while reading file.
bs: Greška prilikom čitanja datoteke.

en: File saver has no description
bs: Čuvar datoteka nema opis

en: File saver - %s
bs: Čuvar datoteka - %s

en: Error while loading plugin for saving.
bs: Greška prilikom učitavanja dodataka za spašavanje.

en: Failed to load plugin for saving
bs: Nisam uspio da učitam dodatak za čuvanje

en: Plugin loader
bs: Učitavač dodatka

en: GObject loader
bs: GObject učitavač

en: No "type" attribute on "service" element.
bs: Nema atributa "vrste" na elementu "usluge".

en: Unknown service type: %s.
bs: Nepoznata vrsta usluge: %s.

en: Error reading service information.
bs: Greška u čitanju informacija usluge.

en: We must load service before activating it (PLUGIN_ALWAYS_LOAD is set) but loading failed.
bs: Moramo učitati usluge prije njegovog pokretanja (PLUGIN_ALWAYS_LOAD je postavljeno) ali učitavanje nije uspjelo.

en: Execute main loop iteration
bs: Izvršava ponavljanje glavne petlje

en: The arc center x coordinate
bs: Vodoravna koordinata središta luka

en: The arc center y coordinate
bs: Uspravna koordinata središta luka

en: The arc x radius
bs: Vodoravni poluprečnik luka

en: The arc y radius
bs: Uspravni poluprečnik luka

en: The arc start angle
bs: Početni ugao luka

en: The arc end angle
bs: Krajnji ugao luka

en: Rotation
bs: Okrenutost

en: The rotation around center position
bs: Okrenutost oko središnjeg položaja

en: Type
bs: Vrsta

en: The type of arc: arc, chord or pie
bs: Vrsta luka: luk, tetiva ili isječak

en: Start Arrow
bs: Strelica početka

en: Arrow for line's start
bs: Strelica za početak linije

en: End Arrow
bs: Strelica kraja

en: Arrow for line's end
bs: Strelica za kraj linije

en: The circle center horizontal position
bs: Vodoravni položaj središta kruga

en: The circle center vertical position
bs: Uspravni položaj središta kruga

en: Radius
bs: Poluprečnik

en: The circle radius
bs: Poluprečnik kruga

en: The object left position
bs: Lijevi položaj figure

en: The object top position
bs: Gornji položaj figure

en: Height
bs: Visina

en: Width
bs: Širina

en: The rotation around center
bs: Okrenutost oko središta

en: Object
bs: Figura

en: The embedded GOComponent object
bs: Ugneždena figura GO sastojka

en: The ellipse left position (or right position in RTL mode)
bs: Lijevi položaj elipse (ili desni u RTL režimu)

en: The ellipse top position
bs: Gornji položaj elipse

en: The ellipse width
bs: Širina elipse

en: The ellipse height
bs: Visina elipse

en: The rotation around top left position
bs: Okrenutost oko gornjeg lijevog položaja

en: The graph left position
bs: Lijevi položaj grafika

en: The graph top position
bs: Gornji položaj grafika

note: default Cheat and assign a nami here, graphs will not have parents until we * support graphs in graphs
en: Graph
bs: Grafik

en: The GogGraph this object displays
bs: Gog grafik koji prikazuje ova figura

en: Renderer
bs: Iscrtavač

en: The GogRenderer being displayed
bs: Gog iscrtavač koji se prikazuje

en: The group horizontal offset
bs: Vodoravni pomjeraj grupe

en: The group vertical offset
bs: Uspravni pomjeraj grupe

en: The image left position
bs: Lijevi položaj slike

en: The image top position
bs: Gornji položaj slike

en: The image width or -1 to use the image width
bs: Širina slike ili -1 za korišćenje širine slike

en: The image height or -1 to use the image height
bs: Visina slike ili -1 za korišćenje visine slike

en: The GOImage to display
bs: GO slika za prikazivanje

en: Cropped bottom
bs: Odsečeno dno

en: The cropped area at the image bottom as a fraction of the image height
bs: Odsječena oblast na dnu slike kao razlomak visine slike

en: Cropped left
bs: Odesčeno lijevo

en: The cropped area at the image left of the image width
bs: Odsječena oblast na lijevoj strani slike prema širini slike

en: Cropped right
bs: Odsečeno desno

en: The cropped area at the image right of the image width
bs: Odsječena oblast na desnoj strani slike prema širini slike

en: Cropped top
bs: Odsječeni vrh

en: The cropped area at the image top as a fraction of the image height
bs: Odsječena oblast na vrhu slike kao razlomak visine slike

en: Canvas
bs: Platno

en: The canvas object on which the item resides
bs: Figura platna na kome se nalazi stavka

en: Parent
bs: Roditelj

en: The group in which the item resides
bs: Grupa u kojoj se nalazi stavka

en: The line start x coordinate
bs: Vodoravna koordinata početka linije

en: The line start y coordinate
bs: Uspravna koordinata početka linije

en: The line end x coordinate
bs: Vodoravna koordinata završetka linije

en: The line end y coordinate
bs: Uspravna koordinata završetka linije

en: The path first point x coordinate
bs: Vodoravna koordinata prve tačke putanje

en: The path first point y coordinate
bs: Uspravna koordinata prve tačke putanje

en: The rotation around first point position
bs: Okrenutost oko položaja prve tačke

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: The flag for closed path
bs: Opcija za zatvorenu putanju

en: Fill rule
bs: Pravilo ispunjavanja

en: Set fill rule to winding or even/odd
bs: Postavite pravilo ispunjavanja na namotavanje ili na parno/neparno

en: Path
bs: Putanja

en: The path points
bs: Tačke putanje

en: Pixbuf
bs: Sličica

en: The GdkPixbuf to display
bs: Gdk sličica za prikaz

en: points
bs: tačaka

en: The polygon vertices
bs: Tačke mnogougla

en: Use spline
bs: Koristi sp-krivu

en: Use a Bezier closed cubic spline as contour
bs: Koristite Bezjerovu zatvorenu kubnu sp-krivu kao obris

en: sizes
bs: veličine

en: If set, the polygon will be split as several polygons according to the given sizes. Each size must be at least 3. Values following an invalid value will be discarded. Setting the "point" property will reset the sizes.
bs: Ako je postavljeno, mnogougao će biti podeljen na više mnogougla u skladu sa datim veličinama. Svaka veličina mora biti najmanje 3. Vrijednosti koje slede neispravnu vrijednost će biti odbačene. Podešavanje svojstva „point“ će povratiti veličine.

en: The polyline vertices
bs: Tačke višelinija

en: Use a Bezier cubic spline as line
bs: Koristite Bezjerovu kubnu sp-krivu kao liniju

en: The rectangle left position (or right position in RTL mode)
bs: Lijevi položaj pravougaonika (ili desni u RTL režimu)

en: The rectangle top position
bs: Gornji položaj pravougaonika

en: The rectangle width
bs: Širina pravougaonika

en: The rectangle height
bs: Visina pravougaonika

en: The rectangle type: 0 for no rounded corner, 1 for rounded top left, 2 for top right, 4 for bottom right, 8 for bottom left, or any combination of these.
bs: Vrsta pravougaonika: 0 za nezaobljene uglove, 1 za zaobljeni gornji lijevi, 2 za gornji desni, 4 za donji desni, 8 za donji lijevi, ili za bilo koju kombinaciju.

en: The round rectangle rx
bs: Rx zaobljenog pravougaonika

en: The round rectangle ry
bs: Ry zaobljenog pravougaonika

en: Style
bs: Stil

en: A pointer to the GOStyle object
bs: Pokazivač na figuru GO stila

en: Scale line width
bs: Mijenja srazmeru širine linije

en: Whether to scale the line width when zooming
bs: Da li da promjeni srazmeru širine linije prilikom uveličavanja

en: The text horizontal position
bs: Vodoravni položaj teksta

en: The text position
bs: Položaj teksta

en: The rotation around the anchor
bs: Okrenutost oko oslonca

en: Anchor
bs: Oslonac

en: The anchor point for the text
bs: Tačka oslonca za tekst

en: Text
bs: Tekst

en: The text to display
bs: Tekst za prikazivanje

en: Attributes
bs: Osobine

en: The attributes list as a PangoAttrList
bs: Spisak osobina kao Pango spisak osobina

en: Clip
bs: Odsjecanje

en: Whether to clip or not
bs: Da li da odsječe ili ne

en: Clip width
bs: Širina odsjecanja

en: Clip width for the text
bs: Širina odsjecanja za tekst

en: Clip height
bs: Visina odsjecanja

en: Clip height for the text
bs: Visina odsjecanja za tekst

en: Wrap width
bs: Širina prijeloma

en: Wrap width for the text
bs: Širina prijeloma za tekst

en: Widget
bs: Element

en: A pointer to the embedded widget
bs: Pokazivač na ugrađeni element

en: The widget left position
bs: Lijevi položaj elementa

en: The widget top position
bs: Gornji položaj elementa

en: The widget width
bs: Širina elementa

en: The widget height
bs: Visina elementa

en: Component Engine
bs: Motor sastojka

en: Component Type
bs: Vrsta sastojka

en: Advanced
bs: Napredno

en: Euler angle psi
bs: Psi Eulerovog ugla

en: Euler angle theta
bs: Teta Eulerovog ugla

en: Euler angle phi
bs: Fi Eulerovog ugla

en: Field of view
bs: Polje pregleda

en: Euler angles
bs: Eulerovi uglovi

en: Theta:
bs: Teta:

en: Phi:
bs: Fi:

en: Degrees
bs: Stepeni

en: Radians
bs: Radijani

en: Grads
bs: Gradijani

en: Discrete
bs: Zasebno

en: Discrete mapping
bs: Zasebno mapiranje

en: Linear
bs: Linijsko

en: Linear mapping
bs: Linijsko mapiranje

en: Log
bs: Dnevnik

en: Logarithm mapping
bs: Logaritamsko mapiranje

en: Distance:
bs: Udaljenost:

en: Ratio:
bs: Odnos:

en: M_inimum
bs: Naj_manje

en: M_aximum
bs: Naj_više

en: Categories between _ticks
bs: Kategorije između _crtica

en: Categories between _labels
bs: Kategorije između _natpisa

en: Ma_jor ticks
bs: Gla_vne crtice

en: Mi_nor ticks
bs: Sp_oredne crtice

en: Scale
bs: Razmjera

en: Span
bs: Raspon

en: Colors
bs: Boje

note: An MS Excel-ish theme
en: Default
bs: Osnovno

en: Absolute
bs: Apsolutni

en: Relative length
bs: Relativna dužina

en: Relative ticks distance
bs: Relativna udaljenost kvačice

en: Metrics
bs: Metrika

en: MajorGrid
bs: Glavna mreža

en: MinorGrid
bs: Sporedna mreža

en: AxisLine
bs: Linija ose

en: Label
bs: Natpis

en: Numerical type of this axis
bs: Numerička vrsta ove ose

en: Invert axis
bs: Obrni osu

en: Scale from high to low rather than low to high
bs: Promjeni razmjeru od višeg ka nižem umjesto od nižeg ka višem

en: MapName
bs: Naziv mape

en: The name of the map for scaling
bs: Naziv mape za razmeravanje

en: Assigned XL format
bs: Dodijeljen IksL format

en: The user assigned format to use for non-discrete axis labels (XL format)
bs: Oblik koji je dodijelio korisnik za korišćenje za natpise ne-diskretne ose (IksL format)

en: Rotation of circular axis
bs: Okrenutost kružne ose

en: Polar axis set unit
bs: Jedinica skupa ose stožera

en: Axis start position
bs: Položaj početka ose

en: Position of the plot area at which the axis effective area starts, expressed as a percentage of the available position. Defaults to 0.0
bs: Položaj oblasti nacrta na kome počinje radna oblast ose, izražen u procentima dostupnog položaja. Osnovno je 0.0

en: Axis end position
bs: Položaj kraja ose

en: Position of the plot area at which the axis effective area ends, expressed as a percentage of the available position. Defaults to 1.0
bs: Položaj oblasti nacrta na kome se završava radna oblast ose, izražen u procentima dostupnog položaja. Osnovno je 1.0

en: ColorMapName
bs: Naziv mape boja

en: The name of the color map
bs: Naziv mape boja

en: The way the axis ticks distance is evaluated
bs: Put ose udaljenosti kvačice je procijenjen

en: The name of the axis used as reference for ticks distance
bs: Naziv ose korišten kao napomena za udaljenost kvačice

en: Metrics ratio
bs: Odnos metrike

en: If an axis is used as reference, gives the ratio of the ticks distance, and if the metrix is absolute, the ticks distance. Defaults to 1.0
bs: Ako je osa korištena kao referenca, daje odnos udaljenosti kvačica, i metrika je apsolutna, na udaljenost kvačice.  Zadano do 1.0

en: Metrics Unit
bs: Metričke jedinice

en: The unit symbol for the absolute distance unit between ticks. Might be "cm" or "in"
bs: Simbol oznake apsolutne udaljenosti oznake između kvačica. Može biti "cm" ili "in"

en: Resource type
bs: Vrsta izvorišta

en: The resource type for the color map
bs: Vrsta izvorišta za mapu boja

en: New map
bs: Nova mapa

en: Color map editor
bs: Uređivač mape boja

en: Current color stop
bs: Zaustavljanje tekuće boje

en: Value
bs: Vrijednost

en: Color
bs: Boja

en: Name
bs: Naziv

en: Gradient
bs: Postepeno

en: Snapshots
bs: Snimci stanja

en: Define
bs: Odredi

en: Erase
bs: Obriši

en: Layout
bs: Raspored

en: Axis position
bs: Položaj ose

en: Where to position an axis low, high, or crossing
bs: Gdje će biti postavljena osa nisko, visoko ili unakrs

en: Axis position (as a string)
bs: Položaj ose (kao niska)

en: Major labels
bs: Veći natpisi

en: Show labels for major ticks
bs: Prikazuje natpise za veće crtice

en: Inside major ticks
bs: Unutrašnje veće crtice

en: Major tick marks inside the chart area
bs: Oznaka veće crtice unutar oblasti grafika

en: Outside major ticks
bs: Spoljne veće crtice

en: Major tick marks outside the chart area
bs: Oznaka veće crtice izvan oblasti grafika

en: Major tick size
bs: Veličina veće crtice

en: Size of the major tick marks, in points
bs: Veličina oznake veće crtice, u tačkama

en: Inside minor ticks
bs: Unutrašnje manje crtice

en: Minor tick marks inside the chart area
bs: Oznaka manje crtice unutar oblasti grafika

en: Outside minor ticks
bs: Spoljne manje crtice

en: Minor tick marks outside the axis
bs: Oznaka manje crtice izvan ose

en: Minor tick size
bs: Veličina manje crtice

en: Size of the minor tick marks, in points
bs: Veličina oznake manje crtice, u tačkama

en: Cross axis ID
bs: IB ose presjeka

en: Which axis to cross
bs: Koju osu da presječe

en: Axis padding
bs: Popunjavanje ose

en: Distance from axis line to plot area, in points
bs: Rastojanje od linije ose do oblasti nacrta, u tačkama

en: Select axis
bs: Izaberite osu

en: Set start bound
bs: Postavi početnu granicu

en: Set stop bound
bs: Postavi krajnju granicu

en: Ticks
bs: Podioci

en: Bounds
bs: Granice

en: Automatic
bs: Samostalno

en: _Type:
bs: _Vrsta:

en: _Invert axis
bs: _Obrni osu

en: _Unit:
bs: _Jedinica:

en: _Rotation:
bs: _Okrenutost:

en: degrees
bs: stepeni

en: Mapping
bs: Mapiranje

en: Major ticks
bs: Glavne crtice

en: _Outside
bs: _Spolja

en: _Inside
bs: _Unutra

en: _Show Labels
bs: _Prikaži natpise

en: Position
bs: Položaj

en: _Low
bs: _Nisko

en: _High
bs: _Visoko

en: _Cross
bs: _Unakrsno

en: at
bs: u

en: Padding:
bs: Popunjavanje:

en: pts
bs: tačaka

en: Minor ticks
bs: Sporedne crtice

en: O_utside
bs: Sp_olja

en: I_nside
bs: _Unutra

en: New
bs: Nova

en: Creates a new color map from scratch
bs: Napravite novu mapu boja od početka

en: Duplicate
bs: Udvostruči

en: Creates a new color map based on the currently selected one.
bs: Napravite novu mapu boja na osnovu jedne trenutno izabrane.

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Saves the color map to the local disk.
bs: Sačuvajte mapu boja na mesni disk.

en: Custom ticks
bs: Vlastiti podioci

en: Positions:
bs: Položaji:

en: Labels:
bs: Oznake:

en: <b>Effective area</b> (as % of available room)
bs: <b>Oblast dejstva</b> (u % ostupnog prostora)

en: Start:
bs: Početak:

en: End:
bs: Kraj:

en: Plot area
bs: Oblast nacrta

en: Backplane
bs: Osnova

en: XY-Backplane
bs: XY-osnova

en: YZ-Backplane
bs: YZ-osnova

en: ZX-Backplane
bs: ZX-osnova

en: X-Axis
bs: Osa X

en: Y-Axis
bs: Osa Y

en: Z-Axis
bs: Osa Z

en: Circular-Axis
bs: Kružna osa

en: Radial-Axis
bs: Radijalna osa

en: Pseudo-3D-Axis
bs: Pseudo 3D osa

en: Bubble-Axis
bs: Osa mjehura

en: Color-Axis
bs: Osa boje

en: Plot
bs: Nacrt

en: Title
bs: Naslov

en: Legend
bs: Legenda

en: Equation
bs: Jednačina

en: 3D-Box
bs: 3D kutija

en: Color-Scale
bs: Srazmera boje

en: Valid cardinality
bs: Ispravna osnovnost

en: Is the charts cardinality currently valid
bs: Da li je osnovnost grafika trenutno ispravna

en: Position and size of plot area, in percentage of chart size
bs: Položaj i veličina oblasti nacrta, u procentima veličine grafika

en: Manual plot area
bs: Ručna oblast nacrta

en: Is plot area manual
bs: Da li je oblast nacrta ručna

en: xpos
bs: x-pol

en: Horizontal chart position in graph grid
bs: Vodoravni položaj grafika na mreži grafika

en: ypos
bs: y-pol

en: Vertical chart position in graph grid
bs: Uspravni položaj grafika na mreži grafika

en: columns
bs: kolone

en: Number of columns in graph grid
bs: Broj kolona na mreži grafika

en: rows
bs: redovi

en: Number of rows in graph grid
bs: Broj redova na mreži grafika

note: Note for translators: first string represent the new child object and second string is the parent object
en: %s to %s
bs: %s na %s

en: Top
bs: Gore

en: Bottom
bs: Dole

en: Left
bs: Lijevo

en: Right
bs: Desno

en: Details
bs: Pojedinosti

en: Horizontal
bs: Vodoravno

en: Whether to display the scale horizontally
bs: Da li vodoravno da prikaže ljestvicu

en: Color scale thickness.
bs: Debljina ljestvice boje.

en: Axis
bs: Osa

en: Reference to the color or pseudo-3d axis
bs: Uputa na boju ili na pseudo-3d osu

en: Tick size
bs: Veličina crtice

en: Size of the tick marks, in points
bs: Veličina oznake crtice, u tačkama

en: Ticks position:
bs: Položaj crtica:

en: Direction:
bs: Pravac:

en: Vertical
bs: Uspravno

en: Width:
bs: Širina:

en: _Compact mode
bs: _Zbijeni režim

en: None
bs: Ništa

en: Positive
bs: Pozitivno

en: Negative
bs: Negativno

en: Both
bs: Oba

en: Dis_play:
bs: Pri_kaz:

en: _Width:
bs: _Širina:

en: _Line width:
bs: Širina _linije:

en: Colo_r:
bs: Boj_a:

en: Values
bs: Vrijednosti

en: Error category
bs: Kategorija greške

en: Relative
bs: Relativni

en: Percent
bs: Procentni

note: builds the default discrete color map
en: Theme
bs: Tema

en: Chart
bs: Grafik

en: The theme for elements of the graph
bs: Tema za elemente grafika

en: Theme name
bs: Naziv teme

en: The name of the theme for elements of the graph
bs: Naziv teme za elemente grafika

en: Logical graph width, in points
bs: Logička širina grafika, u tačkama

en: Logical graph height, in points
bs: Logička visina grafika, u tačkama

en: Document
bs: Dokument

en: the document for this graph
bs: dokument za ovaj grafik

en: the renderer for this view
bs: iscrtavač za ovaj pregled

en: Theme:
bs: Tema:

en: Forget user styles
bs: Zaboravi stilove korisnika

en: Save the theme as a standalone file in the user home directory.
bs: Sačuvajte temu kao samostalnu datoteku u korisničkom ličnom direktorijumu.

en: Numerical type of this backplane
bs: Numerička vrsta ove osnove

en: Is-minor
bs: Sporedni je

en: Are these minor grid lines
bs: Da li su ovo sporedne linije mreže

en: Step 1 of 2: Select Chart Type
bs: Korak 1 od 2: Izaberite vrstu grafika

en: Step 2 of 2: Customize Chart
bs: Korak 2 od 2: Prilagodite grafik

en: Customize Chart
bs: Prilagodite grafik

en: _Insert
bs: _Umetni

en: _Plot Type
bs: _Vrsta nacrta

en: Sample
bs: Uzorak

en: _Subtype
bs: _Podvrsta

en: Allow markup
bs: Dopušta označavanje

en: Support basic HTML-ish markup
bs: Podržava osnovno HTML označavanje

en: Rotate the frame with the text
bs: Zaokreće kadar sa tekstom

en: Whether the frame should be rotated with the text
bs: Da li kadar treba da bude zaokrenut sa tekstom

en: Rotate the background with the text
bs: Zaokreće pozadinu sa tekstom

en: Whether the background should be rotated with the text
bs: Da li pozadina treba da bude zaokrenuta sa tekstom

en: Wrap the text
bs: Prelama tekst

en: Whether the text might be displayed using several lines
bs: Da li tekst može da bude prikazan korišćenjem više redova

en: _Text:
bs: _Tekst:

en: Rotate frame with text
bs: Zaokreni kadar sa tekstom

en: Display the text on several lines if needed
bs: Prikaži tekst u više redova ako je potrebno

en: Rotate background with text
bs: Zaokreni pozadinu sa tekstom

en: Interpret text as markup
bs: Protumači tekst kao oznaku

en: Interpret the text as an HTML like markup as described at http://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html
bs: Tumači tekst kao HTML-u sličnu oznaku kao što je opisano na „http://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html“

en: Text justification
bs: Poravnavanje teksta

en: Text justification as a string. Possible values are "center" (default value), "left", "right", or "fill".
bs: Poravnavanje teksta kao niska. Moguće vrijednosti su „center“ (po sredini, osnovna vrijednost), „left“ (lijevo), „right“ (desno), ili „fill“ (ispuni).

en: Regression Equation
bs: Jednačina povraćaja

en: Show equation
bs: Prikaži jednačinu

en: Show the equation on the graph
bs: Prikazuje jednačinu na grafiku

en: Show coefficient
bs: Prikazuje koeficijent

en: Show the correlation coefficient on the graph
bs: Prikazuje koeficijent međuodnosa na grafiku

en: Swatch Size pts
bs: Tačke veličine mustre

en: size of the swatches in pts.
bs: veličina mustre u tačkama.

en: Swatch Padding pts
bs: Tačke popunjavanja mustre

en: padding between the swatches in pts.
bs: popunjavanje između mustri u tačkama.

en: Top right
bs: Gore desno

en: Bottom right
bs: Dole desno

en: Bottom left
bs: Dole lijevo

en: Top left
bs: Gore lijevo

en: Fill
bs: Ispuni

en: Start
bs: Početak

en: End
bs: Kraj

en: Center
bs: Po sredini

en: Absolute width
bs: Apsolutna širina

en: Absolute height
bs: Apsolutna visina

en: Size
bs: Veličina

en: Absolute size
bs: Apsolutna veličina

en: Object ID
bs: IB figure

en: Object numerical ID
bs: Brojevni IB figure

en: Position and size of object, in percentage of parent size
bs: Položaj i veličina figure, u procentima polazne veličine

en: Compass
bs: Kompas

en: Compass auto position flags
bs: Opcija samostalnog položaja kompasa

en: Alignment
bs: Poravnanje

en: Alignment flag
bs: Opcija poravnanja

en: Is position manual
bs: Da li je položaj ručni

en: Anchor for manual position
bs: Oslonac za ručni položaj

en: Should the object be hidden
bs: Da li figura treba da bude skrivena

en: Manual size
bs: Ručna veličina

en: Whether the height or width are manually set
bs: Da li su visina ili širina ručno podešene

en: _Object position:
bs: Položaj _figure:

en: _Position:
bs: _Položaj:

en: _Alignment:
bs: Por_avnanje:

en: Anchor:
bs: Oslonac:

en: Column:
bs: Kolona:

en: Row:
bs: Red:

en: Width in columns:
bs: Širina u kolonama:

en: Height in rows:
bs: Visina u redovima:

en: page 3
bs: strana 3

en: Object size:
bs: Veličina figure:

en: Manual
bs: Ručno

en: _Height:
bs: _Visina:

en: Padding Pts
bs: Tačke popunjavanja

en: Number of pts separating charts in the grid
bs: Broj tačaka koje razdvajaju grafike na mreži

en: X axis:
bs: X osa:

en: Y axis:
bs: Y osa:

en: Z axis:
bs: Z osa:

en: Circular axis:
bs: Kružna osa:

en: Radial axis:
bs: Radijalna osa:

en: Pseudo 3D axis:
bs: Pseudo 3D osa:

en: Color axis:
bs: Osa boje:

en: Bubble axis:
bs: Osa mjehura:

en: Axes
bs: Ose

en: Series
bs: Nizovi

en: Vary style by element
bs: Menjaj izgled prema elementu

en: Use a different style for each segment
bs: Koristi drugačiji stil za svaki podeok

en: X axis
bs: X osa

en: Reference to X axis
bs: Uputa na X osu

en: Y axis
bs: Y osa

en: Reference to Y axis
bs: Uputa na Y osu

en: Z axis
bs: Z osa

en: Reference to Z axis
bs: Uputa na Z osu

en: Circular axis
bs: Kružna osa

en: Reference to circular axis
bs: Uputa na kružnu osu

en: Radial axis
bs: Radijalna osa

en: Reference to radial axis
bs: Uputa na radijalnu osu

en: Pseudo-3D axis
bs: Pseudo 3D osa

en: Reference to pseudo-3D axis
bs: Uputa na pseudo 3D osu

en: Color axis
bs: Osa boje

en: Reference to color axis
bs: Uputa na osu boje

en: Bubble axis
bs: Osa mjehura

en: Reference to bubble axis
bs: Uputa na osu mjehura

en: Plot group
bs: Grupa nacrta

en: Name of plot group if any
bs: Naziv grupe nacrta ako ga ima

en: Guru hints
bs: Savjeti sveznalka

en: Semicolon separated list of hints for automatic addition of objects in guru dialog
bs: Spisak savjeta razdvojen zapetačkom za samostalno dodavanje figura u prozorčetu sveznalka

en: Default interpolation
bs: Osnovno umetanje

en: Default type of series line interpolation
bs: Osnovna vrsta umetanja linija nizova

en: Move plot area
bs: Premješta oblast nacrta

en: Resize plot area
bs: Mijenja veličinu oblasti nacrta

en: Plot Engine
bs: Pogon iscrtavanja

en: Plot Type
bs: Vrsta iscrtavanja

en: Regression Curve Engine
bs: Pogon krive povraćaja

en: Regression Curve Type
bs: Vrsta krive povraćaja

en: Regression Curve
bs: Kriva povraćaja

en: Skip invalid
bs: Preskače neispravno

en: Skip invalid data
bs: Preskače neispravne podatke

en: Drawing bounds
bs: Granice iscrtavanja

en: How the regression line should be limited, acceptable values are "none", "absolute", and "relative".
bs: Kako linija povraćaja treba da bude ograničena, prihvatljive vrijednosti su „none“, „absolute“, i „relative“.

en: (_Name):
bs: (_Naziv):

en: Low bound:
bs: Niža granica:

en: High bound:
bs: Viša granica:

en: Used data
bs: Korišćeni podaci

en: Drawing Limits:
bs: Ograničenja iscrtavanja:

en: None: the line will be displayed for the whole visible range.
    Absolute: the line will be displayed between the given limits.
    Relative: the line will be displayed between the data range expanded according to the values given below.
bs: None: linija će biti prikazana u čitavom vidljivom opsegu.
    Absolute: linija će biti prikazana između datih ograničenja.
    Relative: linija će biti prikazana između opsega podataka proširenog u skladu sa vrijednostima datim ispod.

en: None: the line will be displayed for the whole visible range.
    Absolute: the line will be displayed between the given limits.
    Relative: the line will be displayed between the data range expanded according to the values given below, with positive values enlarging the range.
bs: None: linija će biti prikazana u čitavom vidljivom opsegu.
    Absolute: linija će biti prikazana između datih ograničenja.
    Relative: linija će biti prikazana između opsega podataka proširenog u skladu sa vrijednostima datim ispod, sa pozitivnim vrijednostima koje proširuju opseg.

en: Low limit:
bs: Donje ograničenje:

en: High limit:
bs: Gornje ograničenje:

en: Low span:
bs: Donji raspon:

en: High span:
bs: Gornji raspon:

en: Display _equation
bs: Prikaži _jednačinu

en: Display _regression coefficient R&#xB2;
bs: Prikaži koeficijent _povraćaja R&#xB2;

en: The GogGraph this renderer displays
bs: Gog grafik koji prikazuje ovaj iscrtavač

en: View
bs: Pregled

en: the GogView this renderer is displaying
bs: gog pregled koji prikazuje ovaj iscrtavač

en: Y origin
bs: Y poreklo

en: X origin
bs: X poreklo

en: Origin
bs: Poreklo

en: Edge
bs: Ivica

en: Self
bs: Svoje

en: Next series
bs: Sljedeći nizovi

en: X axis minimum
bs: Minimum X ose

en: X axis maximum
bs: Maksimum X ose

en: Y axis minimum
bs: Minimum Y ose

en: Y axis maximum
bs: Maksimum Y ose

en: Index:
bs: Registar:

en: Settings
bs: Podešavanja

en: Index
bs: Registar

en: Index of the corresponding data element
bs: Registar odgovarajućih elemenata podataka

en: _Show in Legend
bs: _Prikaži u legendi

en: Data
bs: Podaci

en: Derivative at first point of the clamped cubic spline.
bs: Izvedenica na prvoj tački pričvršćene kubne sp-krive.

en: Derivative at last point of the clamped cubic spline.
bs: Izvedenica na posljednjoj tački pričvršćene kubne sp-krive.

en: Point
bs: Tačka

en: Regression curve
bs: Kriva povraćaja

en: Trend line
bs: Linija očekivanja

en: Data labels
bs: Oznake podataka

en: Has-legend
bs: Ima legendu

en: Should the series show up in legends
bs: Treba li nizovi da se prikažu u legendi

en: Interpolation
bs: Umetanje

en: Type of line interpolation
bs: Vrsta umetanja linije

en: Interpolation skip invalid
bs: Umetanje preskače neispravnosti

en: Should the series interpolation ignore the invalid data
bs: Treba li umetanje nizova da zanemari neispravne podatke

en: Fill type
bs: Vrsta ispunjavanja

en: How to fill the area
bs: Kako ispuniti oblast

en: Centered
bs: Po sredini

en: Outside
bs: Spolja

en: Inside
bs: Unutra

en: Near origin
bs: Uz osnovu

en: Custom label
bs: Proizvoljan natpis

en: Custom labels
bs: Proizvoljni natpisi

en: Available data
bs: Dostupni podaci

en: Legend entry
bs: Unos legende

en: Series name
bs: Naziv niza

en: Values as percent
bs: Vrijednosti u procentima

en: Position of the label relative to the data graphic element
bs: Položaj natpisa u odnosu na grafik podataka

en: Offset
bs: Pomjeraj

en: Offset to add to the label position
bs: Pomjeraj za dodavanje na položaj natpisa

en: Label format
bs: Oblik natpisa

en: _Offset:
bs: _Pomeraj:

en: Custom labels:
bs: Proizvoljni natpisi:

en: Separator:
bs: Razdvajač:

en: Fill _to:
bs: Ispuni _do:

en: S_kip invalid data
bs: Preskoči _neispravne podatke

note: derivative (curve slope) at first point for the clamped cubic spline
en: <i>y'</i>(<i>x</i><sub>first</sub>):
bs: <i>y'</i>(<i>x</i><sub>prvo</sub>):

note: derivative (curve slope) at last point for the clamped cubic spline
en: <i>y'</i>(<i>x</i><sub>last</sub>):
bs: <i>y'</i>(<i>x</i><sub>poslednje</sub>):

en: content
bs: sadržaj

en: (Name):
bs: (Naziv):

en: Smoothed Curve
bs: Umekšana kriva

en: The resource type for the theme
bs: Vrsta izvorišta za temu

en: Graph title
bs: Naslov grafika

en: Chart title
bs: Naslov nacrta

en: Axis line
bs: Linija ose

en: Major grid
bs: Glavna mreža

en: Minor grid
bs: Sporedna mreža

en: Regression equation
bs: Jednačina povraćaja

en: Series lines
bs: Linije niza

en: Series labels
bs: Natpisi niza

en: Data label
bs: Natpis podataka

en: Color scale
bs: Srazmera boje

en: An MS Excel like theme
bs: Tema slična MS Ekselu

note: Guppi
en: Guppi
bs: Gupi

en: Guppi theme
bs: Gupi tema

en: Class
bs: Razred

en: Create
bs: Napravi

en: New theme
bs: Nova tema

en: Theme editor
bs: Uređivač teme

en: Classes
bs: Razredi

en: Snapshot
bs: Snimak stanja

en: Properties
bs: Svojstva

en: Trend Line
bs: Linija očekivanja

en: Should the trend line show up in legends
bs: Treba li linija očekivanja da se prikaže u legendi

en: Select object
bs: Izaberi figuru

en: Move
bs: Premjesti

en: Resize object
bs: Promjeni veličinu figure

en: the GogView parent
bs: roditelj Gog pregleda

en: The GogObject this view displays
bs: Gog figura koju prikazuje ovaj pregled

en: Series number
bs: Broj niza

en: Case Sensitive
bs: Razlikuje veličinu slova

en: Should the text comparison be case sensitive
bs: Da li pojavljivanje teksta treba da bude osjetljivo na veličinu slova

en: Arrow
bs: Strelica

en: The currently selected arrow
bs: Trenutno odabrana strelica

en: Dimension A
bs: Dimenzija A

en: Dimension B
bs: Dimenzija B

en: Dimension C
bs: Dimenzija C

en: Kite
bs: Papirni zmaj

en: Arabic
bs: Arapski

en: Baltic
bs: Baltički

en: Central European
bs: Srednjoevropski

en: Chinese
bs: Kineski

en: Cyrillic
bs: Ćirilični

en: Greek
bs: Grčki

en: Hebrew
bs: Hebrejski

en: Indian
bs: Indijski

en: Japanese
bs: Japanski

en: Korean
bs: Korejski

en: Turkish
bs: Turski

en: Unicode
bs: Unikod

en: Vietnamese
bs: Vijetnamski

en: Western
bs: Zapadni

en: Other
bs: Ostalo

en: Arabic (IBM-864)
bs: Arapski (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
bs: Arapski (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
bs: Arapski (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
bs: Arapski (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
bs: Arapski (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
bs: Arapski (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
bs: Arapski (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
bs: Jermenski (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
bs: Baltički (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
bs: Baltički (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
bs: Baltički (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
bs: Keltski (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
bs: Centralnoevropski (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
bs: Centralnoevropski (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
bs: Centralnoevropski (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
bs: Centralnoevropski (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
bs: Kineski pojednostavljeni (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
bs: Kineski pojednostavljeni (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
bs: Kineski pojednostavljeni (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
bs: Kineski pojednostavljeni (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
bs: Kineski pojednostavljeni (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
bs: Kineski Tradicionalni (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
bs: Kineski tradicionalni (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
bs: Kineski tradicionalni (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
bs: Hrvatski (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
bs: Ćirilični (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
bs: Ćirilični (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
bs: Ćirilični (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
bs: Ćirilični (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
bs: Ćirilični (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bs: Ćirilični (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
bs: Ruski (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
bs: Ukrajinski (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
bs: Ukrajinski (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
bs: Engleski (ASCII)

en: Georgian (GEOSTD8)
bs: Gruzijski (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
bs: Grčki (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
bs: Grčki (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
bs: Grčki (Windows-1253)

en: Gujarati (MacGujarati)
bs: Gudžarati (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
bs: Gurmuki (MacGurmukhi)

en: Hebrew (IBM-862)
bs: Hebrejski (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
bs: Hebrejski (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
bs: Hebrejski (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
bs: Hebrejski (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
bs: Hebrejski (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
bs: Hindu (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
bs: Islandski (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
bs: Japanski (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
bs: Japanski (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
bs: Japanski (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
bs: Korejski (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
bs: Korejski (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
bs: Korejski (JOHAB)

en: Korean (UHC)
bs: Korejski (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
bs: Nordijski (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
bs: Rumunski (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
bs: Rumunski (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
bs: Južnoevropski (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
bs: Tajlandski (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
bs: Turski (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
bs: Turski (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
bs: Turski (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
bs: Turski (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-7)
bs: Unikod (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
bs: Unikod (UTF-8)

en: Unicode (UTF-16BE)
bs: Unikod (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
bs: Unikod (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
bs: Unikod (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
bs: Unikod (UTF-32LE)

en: User Defined
bs: Koji odredi korisnik

en: Vietnamese (TCVN)
bs: Vijetnamski (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
bs: Vijetnamski (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
bs: Vijetnamski (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
bs: Vijetnamski (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bs: Vizuelni Hebrejski (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
bs: Zapadni (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
bs: Zapadni (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
bs: Zapadni (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
bs: Zapadni (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
bs: Zapadni (Windows-1252)

en: Locale:
bs: Lokalitet:

en: Conversion Direction
bs: Smjer pretvaranja

en: This value determines which iconv test to perform.
bs: Ova vrijednost odlučuje koji iconv test će se izvesti.

note: xgettext: Seje https://bugzilla.gnome.org/attachment.cgi?id=222905
en: black
bs: crna

en: light brown
bs: svetlobraon

en: brown gold
bs: zlatno braon

en: dark green #2
bs: tamno zelena 2

en: navy
bs: mornarsko plava

en: dark blue
bs: tamnoplava

en: purple #2
bs: ljubičasta 2

en: very dark gray
bs: veoma tamnosiva

en: dark red
bs: tamnocrvena

en: red-orange
bs: crveno-narandžasta

en: gold
bs: zlatna

en: dark green
bs: tamno zelena

en: dull blue
bs: mutnoplava

en: blue
bs: plava

en: dull purple
bs: mutnoljubičasta

en: dark gray
bs: tamnosiva

en: red
bs: crvena

en: orange
bs: narandžasta

en: lime
bs: drečavo zelena

en: dull green
bs: mutnozelena

en: dull blue #2
bs: mutnoplava 2

en: sky blue #2
bs: neboplava 2

en: purple
bs: ljubičasta

en: gray
bs: siva

en: magenta
bs: mađenta

en: bright orange
bs: svetlonarandžasta

en: yellow
bs: žuta

en: green
bs: zelena

en: cyan
bs: plavičasta

en: bright blue
bs: svjetloplava

en: red purple
bs: crvenoljubičasta

en: light gray
bs: svjetlosiva

en: pink
bs: roza

en: light orange
bs: svetlonarandžasta

en: light yellow
bs: svetložuta

en: light green
bs: svjetlozelena

en: light cyan
bs: svetloplavičasta

en: light blue
bs: svjetloplava

en: light purple
bs: svetloljubičasta

en: white
bs: bela

note: Disable these for now, they are mostly repeats
en: purplish blue
bs: ljubičasto-plava

en: dark purple
bs: tamnoljubičasta

en: sky blue
bs: neboplava

en: custom
bs: proizvoljna

en: Custom color...
bs: Proizvoljna boja...

en: The combo box's title
bs: Kombo boks naslov

en: Show Arrow
bs: Prikaži strelicu

en: Whether to show an arrow for the combo
bs: Da li da prikaže strelicu za okvir izbora

en: Add tearoffs to menus
bs: Dodaj otcepljivanje u izbornike

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
bs: Da li padajući izbornici sadrže i stavku za otcepljivanje

en: Unable to open file '%s'
bs: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Images
bs: Slike

en: Select an Image
bs: Izaberite sliku

en: Save as
bs: Sačuvaj kao

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
bs: Navedeni nastavak datoteke ne odgovara izabranoj vrsti datoteke. Da li ipak želite da koristite ovaj naziv?

en: %s
    is a directory name
bs: %s
    je naziv fascikle

en: You do not have permission to save to
    %s
bs: Nemate dozvolu da sačuvate u
    %s

en: A file called <i>%s</i> already exists in %s.
    
    Do you want to save over it?
bs: Već postoji datoteka pod nazivom <i>%s</i> u „%s“.
    
    Da li želite da sačuvate preko nje?

en: Faces
bs: Izgled

[ctx: FontFace]
note: * List of observed face names.  Translators: these represent * attributes of a font face, i.e., how bold the letters are * and whether it is an italic or regular face.  The four * first here are the important ones.
en: Regular
bs: Obična

[ctx: FontFace]
en: Italic
bs: Iskošena

[ctx: FontFace]
en: Bold
bs: Podebljana

[ctx: FontFace]
en: Bold Italic
bs: Podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
note: These are fairly rare.
en: Black
bs: Crna

[ctx: FontFace]
en: Bold Condensed Italic
bs: Podebljana zbijena iskošena

[ctx: FontFace]
en: Bold Condensed
bs: Podebljana zbijena

[ctx: FontFace]
en: Bold Italic Small Caps
bs: Podebljana iskošena mala velika slova

[ctx: FontFace]
en: Bold Nonextended
bs: Podebljana neproširena

[ctx: FontFace]
en: Bold Oblique
bs: Podebljana zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Bold Slanted
bs: Podebljana nagnuta

[ctx: FontFace]
en: Bold Small Caps
bs: Podebljana mala velika slova

[ctx: FontFace]
en: Book Oblique
bs: Knjiška zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Book
bs: Knjiška

[ctx: FontFace]
en: Condensed Bold Italic
bs: Zbijena podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Condensed Bold Oblique
bs: Zbijena podebljana zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Condensed Bold
bs: Zbijena podebljana

[ctx: FontFace]
en: Condensed Italic
bs: Podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Condensed Oblique
bs: Zbijena zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Condensed
bs: Zbijena

[ctx: FontFace]
en: Demi Bold Italic
bs: Polu-podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Demi Bold
bs: Polu-podebljana

[ctx: FontFace]
en: Demi Oblique
bs: Polu-zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Demi
bs: Polutni

[ctx: FontFace]
en: Demi-Condensed
bs: Polu-zbijena

[ctx: FontFace]
en: Embossed
bs: Ispupčena

[ctx: FontFace]
en: Expanded Bold Italic
bs: Raširena podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Expanded Bold
bs: Raširena podebljana

[ctx: FontFace]
en: Expanded Italic
bs: Raširena iskošena

[ctx: FontFace]
en: Expanded
bs: Raširena

[ctx: FontFace]
en: Extra Light
bs: Posebno svjetla

[ctx: FontFace]
en: Heavy
bs: Zacrnjena

[ctx: FontFace]
en: Italic Small Caps
bs: Iskošena mala velika slova

[ctx: FontFace]
en: Light Italic
bs: Svjetla iskošena

[ctx: FontFace]
en: Light Oblique
bs: Svjetla zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Light
bs: Svjetla

[ctx: FontFace]
en: Medium Italic
bs: Srednja iskošena

[ctx: FontFace]
en: Medium
bs: Srednja

[ctx: FontFace]
en: Normal
bs: Normalna

[ctx: FontFace]
en: Oblique
bs: Zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Regular Condensed Italic
bs: Obična zbijena iskošena

[ctx: FontFace]
en: Regular Condensed
bs: Obična zbijena

[ctx: FontFace]
en: Regular Italic
bs: Obična iskošena

[ctx: FontFace]
en: Regular Oblique
bs: Obična zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Roman Slanted
bs: Romanska nagnuta

[ctx: FontFace]
en: Roman
bs: Romanska

[ctx: FontFace]
en: Rounded
bs: Zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Sans Bold Italic
bs: Sans podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Sans Bold
bs: Sans podebljana

[ctx: FontFace]
en: Sans Italic
bs: Sans iskošena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Bold Italic Small Caps
bs: Semi-podebljana iskošena mala velika slova

[ctx: FontFace]
en: Semi-Bold Italic
bs: Semi-podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Bold Oblique
bs: Semi-podebljana zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Bold Slanted
bs: Semi-podebljana nagnuta

[ctx: FontFace]
en: Semi-Bold Small Caps
bs: Semi-podebljana mala velika slova

[ctx: FontFace]
en: Semi-Bold
bs: Semi-podebljana

[ctx: FontFace]
en: Semi-Condensed Bold Italic
bs: Semi-zbijena podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Condensed Bold
bs: Semi-zbijena podebljana

[ctx: FontFace]
en: Semi-Condensed Italic
bs: Semi-podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Condensed Oblique
bs: Semi-zbijena zaobljena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Condensed
bs: Semi-zbijena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Expanded Bold Italic
bs: Semi-raširena podebljana iskošena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Expanded Bold
bs: Semi-raširena podebljana

[ctx: FontFace]
en: Semi-Expanded Italic
bs: Semi-raširena iskošena

[ctx: FontFace]
en: Semi-Expanded
bs: Semi-raširena

[ctx: FontFace]
en: Slanted
bs: Nagnuta

[ctx: FontFace]
en: Small Caps
bs: Mala slova

[ctx: FontFace]
en: Thin
bs: Tanka

[ctx: FontFace]
en: Upright Italic
bs: Uspravna iskošena

en: Font
bs: Pismo

en: All fonts...
bs: Sva pisma...

[ctx: underline]
en: None
bs: Ništa

[ctx: underline]
en: Single
bs: Jednostruko

[ctx: underline]
en: Double
bs: Dvostruko

[ctx: underline]
en: Low
bs: Slabo

[ctx: underline]
en: Error
bs: Greška

en: Normal
bs: Normalna

en: Subscript
bs: Indeks

en: Superscript
bs: Eksponent

en: Show Style
bs: Prikaži izgled

en: Whether style is part of the font being selected
bs: Da li je izgled sastojak izabranog slovnog lika

en: Show Color
bs: Prikaži boju

en: Whether color is part of the font being selected
bs: Da li je boja sastojak izabranog slovnog lika

en: Show Underline
bs: Prikaži podvučeno

en: Whether underlining is part of the font being selected
bs: Da li je podvlačenje sastojak izabranog slovnog lika

en: Show Script
bs: Prikaži skriptu

en: Whether subscript/superscript is part of the font being selected
bs: Da li je indeks/stepen sastojak izabranog slovnog lika

en: Show Strikethrough
bs: Prikaži precrtano

en: Whether strikethrough is part of the font being selected
bs: Da li je precrtano sastojak izabranog slovnog lika

en: Color unset text
bs: Boja nepodešenog teksta

en: The text to show for selecting no color
bs: Tekst koji se prikazuje kada se ne bira boja

en: Color Group
bs: Grupa boje

en: The color group to use for the color picker
bs: Grupa boje koja se koristi za birača boja

en: Color Default
bs: Osnovnost boje

en: The color to show for an unset color
bs: Boja koja se prikazuje za nepodešenu boju

en: Underline Picker
bs: Birač podvlačenja

en: The widget to use for picking underline type
bs: Element koji se koristi za biranje vrste podvlačenja

en: Pick a Font
bs: Izaberite slovni lik

en: Select the font family
bs: Izaberite porodicu slova

en: Font:
bs: Slova:

en: Select the size
bs: Izaberite veličinu

en: Size:
bs: Veličina:

en: Select the font face
bs: Izaberite lice slova

en: Style:
bs: Izgled:

en: Select whether a line should be drawn through the text
bs: Izaberite da li linija treba da bude iscrtana kroz tekst

en: Strikethrough:
bs: Precrtano:

en: Select the font color
bs: Izaberite boju slova

en: Color:
bs: Boja:

en: Select whether the font should be modified for use as subscript or superscript
bs: Izaberite da li slova treba da budu izmijenjena za korišćenje kao indeks ili stepen

en: Script:
bs: Skripta:

en: Select the type of underlining
bs: Izaberite vrstu podvlačenja

en: Underline:
bs: Podvuci:

en: Number
bs: Broj

en: Currency
bs: Valuta

en: Accounting
bs: Nalog

en: Date
bs: Datum

en: Time
bs: Vrijeme

en: Percentage
bs: Procenat

en: Fraction
bs: Odlomak

en: Scientific
bs: Naučno

en: Special
bs: Posebno

en: Custom
bs: Proizvoljno

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Ampere
en: A (ampere)
bs: A (amper)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Becquerel
en: Bq (becquerel)
bs: Bq (bekerel)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Candela
en: cd (candela)
bs: cd (svijeća)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Coulomb
en: C (coulomb)
bs: C (kulon)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Degree_Celsius
en: °C (degree Celsius)
bs: °C (stepeni Celzijusa)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Gray_%28unit%29
en: Gy (gray)
bs: Gy (grej)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_%28unit%29
en: H (henry)
bs: H (henri)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Hertz
en: Hz (hertz)
bs: Hz (herc)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Joule
en: J (joule)
bs: J (džul)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Lux
en: lx (lux)
bs: lx (luks)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Metre
en: m (meter)
bs: m (metar)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Mole_%28unit%29
en: mol (mole)
bs: mol (mol)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Newton_%28unit%29
en: N (newton)
bs: N (njutn)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Ohm_%28unit%29
en: Ω (ohm)
bs: Ω (om)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Pascal_%28unit%29
en: Pa (pascal)
bs: Pa (paskal)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Radian
en: rad (radian)
bs: rad (radijan)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Second
en: s (second)
bs: s (sekunda)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Siemens_%28unit%29
en: S (siemens)
bs: S (simens)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Steradian
en: sr (steradian)
bs: sr (prostorni radijan)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Sievert
en: Sv (sievert)
bs: Sv (sjevert)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Watt
en: W (watt)
bs: W (vat)

note: Seje http://en.wikipedia.org/wiki/Weber_%28Wb%29
en: Wb (weber)
bs: Wb (veber)

en: Append no further unit.
bs: Ne pripaja više jedinica.

en: Append '%s'.
bs: Pripoji „%s“.

en: Negative Number Format
bs: Oblik negativnog broja

en: Number Formats
bs: Oblici brojeva

en: Preview:
bs: Pregled:

en: Ca_tegories:
bs: Ka_tegorije:

en: Select an appropriate format automatically.
bs: Samostalno bira odgovarajući oblik.

en: Display numeric values with a fixed number of decimals.
bs: Prikazuje vrijednosti brojeva sa stalnim brojem decimala.

en: Display currency amounts.
bs: Prikazuje iznose valuta.

en: Display amounts in traditional accounting styles.
bs: Prikazuje veličine u tradicionalnom stilu računovođa.

en: Display dates and optionally times of day.
bs: Prikazuje datume i opcionalna vremena dana.

en: Display times of day.
bs: Prikazuje vremena dana.

en: Display values as closest fractional approximation.
bs: Prikazuje vrijednosti kao najbliže približne razlomke.

en: Display values with power-of-ten scaling.
bs: Prikazuje vrijednosti sa srazmeravanjem stepena desetke.

en: Display and input values as strings with no interpretation.
bs: Prikazuje ulazne vrijednosti kao tekst bez obrade.

en: Specify an XL-style format directly
bs: Navedite neposredno oblik IksL stila

en: Display values as percentages.
bs: Prikazuje vrijednosti u procentima.

en: Deci_mal places:
bs: Deci_malna mjesta:

en: _Use separator for 1000s
bs: _Koristi razdvojnik za hiljade

en: Negative number _format:
bs: Oblik _negativnog broja:

en: _Format:
bs: _Oblik:

en: S_ymbol:
bs: S_imbol:

en: Format c_ode:
bs: Kod _oblika:

en: Show _separate integer part
bs: Prikaži _razdvojene sastojke cijelog broja

en: Split fractions with absolute value larger than 1 into an integer part and a fractional part (e.g. 4 5/6)
bs: Podijelite razlomke sa apsolutnom vrijednošću većom od 1 na sastojak cijelog broja i sastojak razlomka (npr. 4 5/6)

en: Minimum number of integer digits:
bs: Najmanji broj cifara cijelog broja:

en: Minimum number of _numerator digits:
bs: Najmanji broj cifara _brojioca:

en: Minimum number of e_xponent digits:
bs: Najmanji broj cifara _izložioca:

en: As multiple of 𝜋
bs: Kao umnožak broja 𝜋

en: Write the fractions as multiples of 𝜋 (e.g. 9 𝜋/4 or 2 𝜋 + 𝜋/4)
bs: Zapišite razlomke kao umnoške broja 𝜋 (npr. 9 𝜋/4 ili 2 𝜋 + 𝜋/4)

en: Minimum number of denominator digits:
bs: Najmanji broj cifara imenioca:

en: Maximum number of denominator digits:
bs: Najveći broj cifara imenioca:

en: Automatic denominator
bs: Samostalni imenilac

en: Denominator:
bs: Imenilac:

en: Specified denominator:
bs: Navedeni imenilac:

en: Always show exponent si_gn
bs: Uvijek prikaži znak _izložioca

en: _Engineering notation
bs: _Inženjersko beleženje

en: Restrict exponent to multiples of 3
bs: Ograniči izložilac na umnožak broja 3

en: Use _superscript
bs: Koristi _stepen

en: Use superscript for exponent (e.g. 4×10²)
bs: Koristi stepen za izložioca (npr. 4×10²)

en: _Don't show 1×s
bs: _Ne prikazuj 1×s

en: When mantissa is equal to 1, only show exponent part (e.g. 10²)
bs: Kada je mantisa jednaka 1, prikazuje samo sastojak izložioca (npr. 10²)

en: Append SI _prefix
bs: Dodaj SI _prefiks

en: Append an SI prefix (e.g. instead of 4×10⁶ show 4M)
bs: Dodaje SI prefiks (npr. umjesto 4×10⁶ prikazuje 4M)

en: Append the SI unit:
bs: Dodaj SI jedinicu:

en: Up
bs: Gore

en: Down
bs: Dolje

en: Vertical from middle
bs: Uspravno iz sredine

en: Horizontal from middle
bs: Vodoravno iz sredine

en: Horizontal to middle
bs: Vodoravno do sredine

en: Up and left
bs: Gore lijevo

en: Down and right
bs: Doljee desno

en: Diagonal from middle
bs: Dijagonala iz sredine

en: Up and right
bs: Gore desno

en: Down and left
bs: Dolje i lijevo

en: Reverse diagonal from middle
bs: Obrnuta dijagonala iz sredine

en: Reverse diagonal to middle
bs: Obrnuta dijagonala ka sredini

en: _File type:
bs: _Vrsta datoteke:

en: Resolution:
bs: Rezolucija:

en: pixels/in
bs: tačaka/inča

en: Export settings
bs: Podešavanja izvoza

en: New image name
bs: Naziv nove slike

en: image%u
bs: slika%u

en: Select an image
bs: Izaberite sliku

en: _Select a new image
bs: _Izaberi novu sliku

en: Western Europe
bs: Zapadna Evropa

en: Eastern Europe
bs: Istočna Evropa

en: North America
bs: Sjeverna Amerika

en: South & Central America
bs: Južna i Srednja Amerika

en: Asia
bs: Azija

en: Middle East
bs: Bliski Istok

en: Africa
bs: Afrika

en: Australia
bs: Australija

en: Caribbean
bs: Karaibi

note: * The format here is "Country/Language (locale)" or just * "Country (locale)" when there is only one choice or one * very dominant language. * * Note: lots of people get very emotional over this.  Please * err on the safe side, if any.
en: United States/English (C)
bs: Sjedinjene Američke Države/engleski (C)

en: Djibouti/Afar (aa_DJ)
bs: Džibuti/afar (aa_DJ)

en: Eritrea/Afar (aa_ER)
bs: Eritreja/afar (aa_ER)

en: Ethiopia/Afar (aa_ET)
bs: Etiopija/afar (aa_ET)

en: South Africa Afrikaans (af_ZA)
bs: Južnoafrički afrikans (af_ZA)

en: Ethiopia/Amharic (am_ET)
bs: Etiopija/amarski (am_ET)

en: Spain/Aragonese (an_ES)
bs: Španija/aragonski (an_ES)

en: United Arab Emirates (ar_AE)
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati (ar_AE)

en: Bahrain (ar_BH)
bs: Bahrein (ar_BH)

en: Algeria (ar_DZ)
bs: Alžir (ar_DZ)

en: Egypt (ar_EG)
bs: Egipat (ar_EG)

en: India/Arabic (ar_IN)
bs: Indija/arapski (ar_IN)

en: Iraq (ar_IQ)
bs: Irak (ar_IQ)

en: Kuwait (ar_KW)
bs: Kuvajt (ar_KW)

en: Lebanon (ar_LB)
bs: Liban (ar_LB)

en: Libya (ar_LY)
bs: Libija (ar_LY)

en: Morocco (ar_MA)
bs: Maroko (ar_MA)

en: Qatar (ar_QA)
bs: Katar (ar_QA)

en: Saudi Arabia (ar_SA)
bs: Saudijska Arabija (ar_SA)

en: Syria (ar_SY)
bs: Sirija (ar_SY)

en: Tunisia (ar_TN)
bs: Tunis (ar_TN)

en: Yemen (ar_YE)
bs: Jemen (ar_YE)

en: India/Assamese (as_IN)
bs: Indija/asameški (as_IN)

en: Spain/Asturian (ast_ES)
bs: Španija/asturijski (ast_ES)

en: Azerbaijan (az_AZ)
bs: Azerbejdžan (az_AZ)

en: Belarus (be_BY)
bs: Belorusija (be_BY)

en: Zambia/Bemba (bem_ZM)
bs: Zambija/bemba (bem_ZM)

en: Algeria/Amazigh (ber_DZ)
bs: Alžir/amazig (ber_DZ)

en: Morocco/Amazigh (ber_MA)
bs: Maroko/amazig (ber_MA)

en: Bulgaria (bg_BG)
bs: Bugarska (bg_BG)

en: Bangladesh (bn_BD)
bs: Bangladeš (bn_BD)

en: India/Bengali (bn_IN)
bs: Indija/bengali (bn_IN)

en: China/Tibetan (bo_CN)
bs: Kina/tibetski (bo_CN)

en: India/Tibetan (bo_IN)
bs: Indija/tibetski (bo_IN)

en: France/Breton (br_FR)
bs: Francuska/bretanjski (br_FR)

en: Bosnia and Herzegowina (bs_BA)
bs: Bosna i Hercegovina (bs_BA)

en: Eritrea/Blin (byn_ER)
bs: Eritreja/blin (byn_ER)

en: Andorra/Catalan (ca_AD)
bs: Andora/katalonski (ca_AD)

en: Spain/Catalan (ca_ES)
bs: Španija/katalonski (ca_ES)

en: France/Catalan (ca_FR)
bs: Francuska/katalonski (ca_FR)

en: Italy/Catalan (ca_IT)
bs: Italija/katalonski (ca_IT)

en: Ukraine/Crimean Tatar (crh_UA)
bs: Ukrajina/krimejski tatarski (crh_UA)

en: Czech Republic (cs_CZ)
bs: Češka Republika (cs_CZ)

en: Poland/Kashubian (csb_PL)
bs: Poljska/kašubijski (csb_PL)

en: Russia/Chuvash (cv_RU)
bs: Rusija/čuvaški (cv_RU)

en: Great Britain/Welsh (cy_GB)
bs: Velika Britanija/velški (cy_GB)

en: Denmark (da_DK)
bs: Danska (da_DK)

en: Austria (de_AT)
bs: Austrija (de_AT)

en: Belgium/German (de_BE)
bs: Belgija/nemački (de_BE)

en: Switzerland/German (de_CH)
bs: Švajcarska/nemački (de_CH)

en: Germany (de_DE)
bs: Njemačka (de_DE)

en: Luxembourg/German (de_LU)
bs: Luksemburg/nemački (de_LU)

en: Maldives (dv_MV)
bs: Maldivi (dv_MV)

en: Bhutan (dz_BT)
bs: Butan (dz_BT)

en: Cyprus/Greek (el_CY)
bs: Kipar/grčki (el_CY)

en: Greece (el_GR)
bs: Grčka (el_GR)

en: Antigua and Barbuda/English (en_AG)
bs: Antigva i barbuda/engleski (en_AG)

en: Australia (en_AU)
bs: Australija (en_AU)

en: Botswana (en_BW)
bs: Bocvana (en_BW)

en: Canada/English (en_CA)
bs: Kanada/engleski (en_CA)

en: Great Britain (en_GB)
bs: Velika Britanija (en_GB)

en: Hong Kong/English (en_HK)
bs: Hong Kong/engleski (en_HK)

en: Ireland (en_IE)
bs: Irska (en_IE)

en: India/English (en_IN)
bs: Indija/engleski (en_IN)

en: New Zealand (en_NZ)
bs: Novi Zeland (en_NZ)

en: Philippines (en_PH)
bs: Filipini (en_PH)

en: Singapore/English (en_SG)
bs: Singapur/engleski (en_SG)

en: United States/English (en_US)
bs: Sjedinjene Američke Države/engleski (en_US)

en: South Africa/English (en_ZA)
bs: Južna Afrika/engleski (en_ZA)

en: Zimbabwe (en_ZW)
bs: Zimbabve (en_ZW)

en: Bolivia (es_BO)
bs: Bolivija (es_BO)

en: Chile (es_CL)
bs: Čile (es_CL)

en: Colombia (es_CO)
bs: Kolumbija (es_CO)

en: Costa Rica (es_CR)
bs: Kostarika (es_CR)

en: Dominican Republic (es_DO)
bs: Dominikanska Republika (es_DO)

en: Ecuador (es_EC)
bs: Ekvador (es_EC)

en: Spain (es_ES)
bs: Španija (es_ES)

en: Guatemala (es_GT)
bs: Gvatemala (es_GT)

en: Mexico (es_MX)
bs: Meksiko (es_MX)

en: Nicaragua (es_NI)
bs: Nikaragva (es_NI)

en: Puerto Rico (es_PR)
bs: Portoriko (es_PR)

en: Paraguay (es_PY)
bs: Paragvaj (es_PY)

en: United States/Spanish (es_US)
bs: Sjedinjene Američke Države/španski (es_US)

en: Uruguay (es_UY)
bs: Urugvaj (es_UY)

en: Venezuela (es_VE)
bs: Venecuela (es_VE)

en: Estonia (et_EE)
bs: Estonija (et_EE)

en: Spain/Basque (eu_ES)
bs: Španija/baskijski (eu_ES)

en: Senegal/Fulah (ff_SN)
bs: Senegal/fulah (ff_SN)

en: Finland/Finnish (fi_FI)
bs: Finska/finski (fi_FI)

en: Faroe Islands (fo_FO)
bs: Farska ostrva (fo_FO)

en: Belgium/French (fr_BE)
bs: Belgija/francuski (fr_BE)

en: Canada/French (fr_CA)
bs: Kanada/francuski (fr_CA)

en: Switzerland/French (fr_CH)
bs: Švajcarska/francuski (fr_CH)

en: France (fr_FR)
bs: Francuska (fr_FR)

en: Luxembourg/French (fr_LU)
bs: Luksemburg/francuski (fr_LU)

en: Italy/Furlan (fur_IT)
bs: Italija/friulijski (fur_IT)

en: Germany/Frisian (fy_DE)
bs: Nemačka/frizijski (fy_DE)

en: Netherlands/Frisian (fy_NL)
bs: Holandija/frizijski (fy_NL)

en: Ireland/Gaelic (ga_IE)
bs: Irska/galski (ga_IE)

en: Great Britain/Scottish Gaelic (gd_GB)
bs: Velika Britanija/škotski galski (gd_GB)

en: Eritrea/Ge'ez (gez_ER)
bs: Eritreja/Ge'ez (gez_ER)

en: Ethiopia/Ge'ez (gez_ET)
bs: Etiopija/Ge'ez (gez_ET)

en: Spain/Galician (gl_ES)
bs: Španija/galicijski (gl_ES)

en: India/Gujarati (gu_IN)
bs: Indija/gudžarati (gu_IN)

en: Great Britain/Manx Gaelic (gv_GB)
bs: Velika Britanija/manski galski (gv_GB)

en: Nigeria/Hausa (ha_NG)
bs: Nigerija/hauza (ha_NG)

en: Israel/Hebrew (he_IL)
bs: Izrael/hebrejski (he_IL)

en: India/Hindu (hi_IN)
bs: Indija/hindi (hi_IN)

en: India/Chhattisgarhi (hne_IN)
bs: Indija/čatisgari (hne_IN)

en: Croatia (hr_HR)
bs: Hrvatska (hr_HR)

en: Germany/Upper Sorbian (hsb_DE)
bs: Nemački/gornjosorbonski (hsb_DE)

en: Haiti/Kreyol (ht_HT)
bs: Haiti/kreolski (ht_HT)

en: Hungary (hu_HU)
bs: Mađarska (hu_HU)

en: Armenia (hy_AM)
bs: Armenija (hy_AM)

en: Indonesia (id_ID)
bs: Indonezija (id_ID)

en: Nigeria/Igbo (ig_NG)
bs: Nigerija/igbo (ig_NG)

en: Canada/Inupiaq (ik_CA)
bs: Kanada/inupiak (ik_CA)

en: Iceland (is_IS)
bs: Island (is_IS)

en: Switzerland/Italian (it_CH)
bs: Švajcarska/italijanski (it_CH)

en: Italy (it_IT)
bs: Italija (it_IT)

en: Canada/Inuktitut (iu_CA)
bs: Kanada/inuktitut (iu_CA)

en: Georgia (ka_GE)
bs: Gruzija (ka_GE)

en: Kazakhstan/Kazakh (kk_KZ)
bs: Kazakistan/kazaški (kk_KZ)

en: Greenland (kl_GL)
bs: Grenland (kl_GL)

en: Cambodia/Khmer (km_KH)
bs: Kambodža/kmerski (km_KH)

en: India/Kannada (kn_IN)
bs: Indija/kanadski (kn_IN)

en: Korea (ko_KR)
bs: Koreja (ko_KR)

en: India/Konkani (kok_IN)
bs: Indija/konkani (kok_IN)

en: India/Kashmiri (ks_IN)
bs: Indija/kašmirski (ks_IN)

en: Turkey/Kurdish (ku_TR)
bs: Turska/kurdski (ku_TR)

en: Great Britain/Cornish (kw_GB)
bs: Velika Britanija/korniš (kw_GB)

en: Kyrgyzstan/Kyrgyz (ky_KG)
bs: Kirgistan/kirgiški (ky_KG)

en: Luxembourg/Luxembourgish (lb_LU)
bs: Luksemburg/luksemburški (lb_LU)

en: Uganda/Luganda (lg_UG)
bs: Uganda/lugandski (lg_UG)

en: Belgium/Limburgish (li_BE)
bs: Belgija/limburški (li_BE)

en: Netherlands/Limburgish (li_NL)
bs: Holandija/limburški (li_NL)

en: Italy/Ligurian (lij_IT)
bs: Italija/ligurijski (lij_IT)

en: Lithuania (lt_LT)
bs: Litvanija (lt_LT)

en: Latvia (lv_LV)
bs: Letonija (lv_LV)

en: India/Maithili (mai_IN)
bs: Indija/maitilski (mai_IN)

en: Madagascar/Malagasy (mg_MG)
bs: Madagaskar/malagaski (mg_MG)

en: Russia/Mari (mhr_RU)
bs: Rusija/mari (mhr_RU)

en: New Zealand/Maori (mi_NZ)
bs: Novi Zeland/maorski (mi_NZ)

en: Macedonia (mk_MK)
bs: Makedonija (mk_MK)

en: India/Malayalam (ml_IN)
bs: Indija/malajski (ml_IN)

en: Mongolia (mn_MN)
bs: Mongolija (mn_MN)

en: India/Marathi (mr_IN)
bs: Indija/marati (mr_IN)

en: Malaysia (ms_MY)
bs: Malezija (ms_MY)

en: Myanmar/Burmese (my_MM)
bs: Burma/burmanski (my_MM)

en: Taiwan/Minnan (nan_TW@latin)
bs: Tajvan/minanski (nan_TW@latin)

en: Norway/Bokmal (nb_NO)
bs: Norveška/bukmal (nb_NO)

en: Germany/Low Saxon (nds_DE)
bs: Nemačka/donjosaksonski (nds_DE)

en: Netherlands/Low Saxon (nds_NL)
bs: Holandija/donjosaksonski (nds_NL)

en: Nepal/Nepali (ne_NP)
bs: Nepal/nepalski (ne_NP)

en: Aruba/Dutch (nl_AW)
bs: Aruba/holandski (nl_AW)

en: Belgium/Flemish (nl_BE)
bs: Belgija/flamanski (nl_BE)

en: The Netherlands (nl_NL)
bs: Holandija (nl_NL)

en: Norway/Nynorsk (nn_NO)
bs: Norveška/ninorsk (nn_NO)

en: South Africa/Southern Ndebele (nr_ZA)
bs: Južna Afrika/južni ndebele (nr_ZA)

en: South Africa/Northern Sotho (nso_ZA)
bs: Južna Afrika/severni soto (nso_ZA)

en: France/Occitan (oc_FR)
bs: Francuska/oksitski (oc_FR)

en: Ethiopia/Oromo (om_ET)
bs: Etiopija/oromo (om_ET)

en: Kenya/Oromo (om_KE)
bs: Kenija/oromo (om_KE)

en: India/Oriya (or_IN)
bs: Indija/orija (or_IN)

en: Russia/Ossetian (os_RU)
bs: Rusija/ositski (os_RU)

en: India/Punjabi (Gurmukhi) (pa_IN)
bs: Indija/pandžabski (gurmuki) (pa_IN)

en: Pakistan/Punjabi (Shamukhi) (pa_PK)
bs: Pakistan/pandžabi (šamuki) (pa_PK)

en: Netherland Antilles/Papiamento (pap_AN)
bs: Holandski antili/papjamento (pap_AN)

en: Poland (pl_PL)
bs: Poljska (pl_PL)

en: Afghanistan/Pashto (ps_AF)
bs: Afganistan/pašto (ps_AF)

en: Romania (ro_RO)
bs: Rumunija (ro_RO)

en: Russia (ru_RU)
bs: Rusija (ru_RU)

en: Ukraine/Russian (ru_UA)
bs: Ukrajina/ruski (ru_UA)

en: Rwanda/Kinyarwanda (rw_RW)
bs: Ruanda/kenijaruanda (rw_RW)

en: India/Sanskrit (sa_IN)
bs: Indija/sanskritski (sa_IN)

en: Italy/Sardinian (sc_IT)
bs: Italija/sardo (sc_IT)

en: India/Sindhi (sd_IN)
bs: Indija/sindi (sd_IN)

en: Norway/Saami (se_NO)
bs: Norveška/sami (se_NO)

en: Canada/Secwepemctsin (Shuswap) (shs_CA)
bs: Kanada/sekvepemkcin (šusvop) (shs_CA)

en: Sri Lanka/Sinhala (si_LK)
bs: Šri Lanka/sinhaleški (si_LK)

en: Ethiopia/Sidama (sid_ET)
bs: Etiopija/sidamski (sid_ET)

en: Slovakia (sk_SK)
bs: Slovačka (sk_SK)

en: Slovenia (sl_SI)
bs: Slovenija (sl_SI)

en: Djibouti/Somali (so_DJ)
bs: Džibuti/somalski (so_DJ)

en: Ethiopia/Somali (so_ET)
bs: Etiopija/somalski (so_ET)

en: Kenya/Somali (so_KE)
bs: Kenija/somalski (so_KE)

en: Somalia/Somali (so_SO)
bs: Somalija/somalski (so_SO)

en: Albania (sq_AL)
bs: Albanija (sq_AL)

en: Macedonia/Albanian (sq_MK)
bs: Makedonija/albanski (sq_MK)

en: Montenegro/Serbian (sr_ME)
bs: Crna Gora/srpski (sr_ME)

en: Yugoslavia (sr_RS)
bs: Srbija (sr_RS)

en: South Africa/Swati (ss_ZA)
bs: Južna Afrika/svati (ss_ZA)

en: South Africa/Sotho (st_ZA)
bs: Južna Afrika/soto (st_ZA)

en: Finland/Swedish (sv_FI)
bs: Finska/švedski (sv_FI)

en: Sweden (sv_SE)
bs: Švedska (sv_SE)

en: Kenya/Swahili (sw_KE)
bs: Kenija/svahili (sw_KE)

en: Tanzania/Swahili (sw_TZ)
bs: Tanzanija/svahili (sw_TZ)

en: India/Tamil (ta_IN)
bs: Indija/tamil (ta_IN)

en: India/Telugu (te_IN)
bs: Indija/telugu (te_IN)

en: Tajikistan (tg_TJ)
bs: Tadžikistan (tg_TJ)

en: Thailand (th_TH)
bs: Tajland (th_TH)

en: Eritrea/Tigrinya (ti_ER)
bs: Eritreja/tigrinjski (ti_ER)

en: Ethiopia/Tigrinya (ti_ET)
bs: Etiopija/tigrinjski (ti_ET)

en: Eritrea/Tigre (tig_ER)
bs: Eritreja/tigriski (tig_ER)

en: Turkmenistan /Turkmen (tk_TM)
bs: Turkmenistan/turkmenski (tk_TM)

en: Philippines/Tagalog (tl_PH)
bs: Filipini/tagalog (tl_PH)

en: South Africa/Tswana (tn_ZA)
bs: Južna Afrika/cvanski (tn_ZA)

en: Cyprus/Turkish (tr_CY)
bs: Kipar/turski (tr_CY)

en: Turkey (tr_TR)
bs: Turska (tr_TR)

en: South Africa/Tsonga (ts_ZA)
bs: Južna Afrika/conški (ts_ZA)

en: Russia/Tatar (tt_RU)
bs: Rusija/tatarski (tt_RU)

en: China/Uyghur (ug_CN)
bs: Kina/ujgurški (ug_CN)

en: Ukraine (uk_UA)
bs: Ukrajina (uk_UA)

en: India/Urdu (ur_IN)
bs: Indija/urdski (ur_IN)

en: South Africa/Venda (ve_ZA)
bs: Južna Afrika/venda (ve_ZA)

en: Vietnam (vi_VN)
bs: Vijetnam (vi_VN)

en: Belgium/Walloon (wa_BE)
bs: Belgija/valunski (wa_BE)

en: Switzerland/Walser (wae_CH)
bs: Švajcarska/valserški (wae_CH)

en: Ethiopia/Wollayta (wal_ET)
bs: Etiopija/valaitaski (wal_ET)

en: Senegal/Wolof (wo_SN)
bs: Senegal/volofski (wo_SN)

en: South Africa/Xhosa (xh_ZA)
bs: Južna Afrika/hoza (xh_ZA)

en: United States/Yiddish (yi_US)
bs: Sjedinjene Američke Države/jidiš (yi_US)

en: Nigeria/Yoruba (yo_NG)
bs: Nigerija/joruba (yo_NG)

en: Hong Kong/Cantonese (Yue) (yue_HK)
bs: Hong Kong/kantoneški (Yue) (yue_HK)

en: China (zh_CN)
bs: Kina (zh_CN)

en: Hong Kong/Chinese (zh_HK)
bs: Hong Kong/kineski (zh_HK)

en: Singapore/Chinese (zh_SG)
bs: Singapur/kineski (zh_SG)

en: Taiwan (zh_TW)
bs: Tajvan (zh_TW)

en: South Africa/Zulu (zu_ZA)
bs: Južna Afrika/zulu (zu_ZA)

en: Current Locale:
bs: Tekući jezik:

en: Menu
bs: Izbornik

en: The menu of options
bs: Izbornik mogućnosti

en: Custom...
bs: Proizvoljno...

en: Solid background
bs: Puna pozadina

en: 75% background
bs: 75% pozadina

en: 50% background
bs: 50% pozadina

en: 25% background
bs: 25% pozadina

en: 12.5% background
bs: 12.5% pozadina:

en: 6.25% background
bs: 6.25% pozadina

en: Horizontal stripes
bs: Vodoravne pruge

en: Vertical stripes
bs: Uspravna pruga

en: Reverse diagonal stripes
bs: Obrnute dijagonalna prugea

en: Diagonal stripes
bs: Dijagonalne pruge

en: Diagonal crosshatch
bs: Dijagonalni nišan

en: Thick diagonal crosshatch
bs: Debeli dijagonalni nišan

en: Thin horizontal stripes
bs: Tanke vodoravne pruge

en: Thin vertical stripes
bs: Tanke uspravne pruge

en: Thin reverse diagonal stripes
bs: Tanke obrnute dijagonalne pruge

en: Thin diagonal stripes
bs: Tanke dijagonalne pruge

en: Thin horizontal crosshatch
bs: Tanki vodoravni nišan

en: Thin diagonal crosshatch
bs: Tanki dijagonalni nišan

en: Solid foreground
bs: Puna boja iscrtavanja

en: Small circles
bs: Kružići

en: Semi-circles
bs: Polukrugovi

note: Applix
en: Thatch
bs: Slama

en: Large circles
bs: Veliki krugovi

en: Bricks
bs: Cigle

en: Orientation
bs: Usmjerenje

en: A_ngle:
bs: _Ugao:

en: Uniform
bs: Jednobrazno

en: Cauchy
bs: Koši

en: Weibull
bs: Vejbul

en: Lognormal
bs: Logaritamski

en: Location
bs: Mjesto

en: Shape
bs: Oblik

en: Shape factor
bs: Činilac oblika

note: The first column has three letter acronyms * for each currency.  They MUST start with '[$' * The second column has the long names of the currencies. 2010/08/12 Updated to match iso 4217
en: United Arab Emirates, Dirhams
bs: Ujedinjeni Arapski Emirati, dinar

en: Afghanistan, Afghanis
bs: Avganistan, afgani

en: Albania, Leke
bs: Albanija, lijek

en: Armenia, Drams
bs: Jermenija, dram

en: Netherlands antilles, Guilders
bs: Holandski Antili, gulden

en: Angola, Kwanza
bs: Angola, kvanza

en: Argentina, Pesos
bs: Argentina, pezos

en: Australia, Dollars
bs: Australija, dolar

en: Aruba, Guilders
bs: Aruba, guldeni

en: Azerbaijan, Manats
bs: Azerbejdžan, manat

en: Bosnia and herzegovina, Convertible Marka
bs: Bosna i Hercegovina, konvertibilna marka

en: Barbados, Dollars
bs: Barbados, dolar

en: Bangladesh, Taka
bs: Bangladeš, taka

en: Bulgaria, Leva
bs: Bugarska, lijev

en: Bahrain, Dinars
bs: Bahrein, dinar

en: Burundi, Francs
bs: Burundi, franak

en: Bermuda, Dollars
bs: Bermuda, dolar

en: Brunei Darussalam, Dollars
bs: Bruneji, dolar

en: Bolivia, Bolivianos
bs: Bolivija, bolivijanosi

en: Bolivia, Mvdol
bs: Bolivija, mvdol

en: Brazil, Brazilian Real
bs: Brazil, brazilski real

en: Bahamas, Dollars
bs: Bahama, dolar

en: Bhutan, Ngultrum
bs: Butan, ngultrum

en: Botswana, Pulas
bs: Bocvana, pula

en: Belarus, Rubles
bs: Belorusija, rublja

en: Belize, Dollars
bs: Belize, dolar

en: Canada, Dollars
bs: Kanada, dolar

en: Congo, the democratic republic of, Congolese Francs
bs: Demokratska republika Kongo, kongoški franak

en: Switzerland, WIR Euros
bs: Švajcarska, VIR evro

en: Switzerland, Francs
bs: Švajcarska, franak

en: Switzerland, WIR Francs
bs: Švajcarska, VIR franak

en: Chile, Unidades de fomento
bs: Čile, jedinice fonda

en: Chile, Pesos
bs: Čile, pezos

en: China, Yuan Renminbi
bs: Kina, juani renminbi

en: Colombia, Pesos
bs: Kolumbija, pezos

en: Colombia, Unidades de Valor Real
bs: Kolumbija, jedinice kraljevske vrijednosti

en: Costa rica, Colones
bs: Kostarika, kolon

en: Cuba, Pesos Convertibles
bs: Kuba, konvertibilni pezos

en: Cuba, Pesos
bs: Kuba, pezos

en: Cape verde, Escudos
bs: Zelenortska ostrva, eskudo

en: Czech republic, Koruny
bs: Češka Republika, kruna

en: Djibouti, Francs
bs: Džibuti, franak

en: Denmark, Kroner
bs: Danska, kruna

en: Dominican republic, Pesos
bs: Dominikanska Republika, pezos

en: Algeria, Algerian Dinars
bs: Alžir, alžirski dinar

en: Egypt, Pounds
bs: Egipat, funta

en: Eritrea, Nakfa
bs: Eritreja, nakfa

en: Ethiopia, Birr
bs: Etiopija, bir

en: Euro Members Countries, Euros
bs: Zemlje evropske unije, evro

en: Fiji, Dollars
bs: Fidži, dolar

en: Falkland Islands (Malvinas), Pounds
bs: Foklandska ostrva (Malvini), funta

en: United kingdom, Pounds
bs: Velika Britanija, funta

en: Georgia, Lari
bs: Gruzija, lari

en: Ghana, Cedis
bs: Gana, sedis

en: Gibraltar, Pounds
bs: Gibraltar, funta

en: Gambia, Dalasi
bs: Gambija, dalasi

en: Guinea, Francs
bs: Gvineja, franak

en: Guatemala, Quetzales
bs: Gvatemala, kecales

en: Guyana, Dollars
bs: Gvajana, dolar

en: Hong Kong, Dollars
bs: Hongkong, dolar

en: Honduras, Lempiras
bs: Honduras, lempira

en: Croatia, Kuna
bs: Hrvatska, kuna

en: Haiti, Gourdes
bs: Haiti, gurde

en: Hungary, Forint
bs: Mađarska, forinta

en: Indonesia, Rupiahs
bs: Indonezija, rupija

en: Israel, New Sheqels
bs: Izrael, novi šekel

en: India, Rupees
bs: Indija, rupija

en: Iraq, Dinars
bs: Irak, dinar

en: Iran, Rials
bs: Iran, rijal

en: Iceland, Krohur
bs: Island, kruna

en: Jamaica, Dollars
bs: Jamajka, dolar

en: Jordan, Dinars
bs: Jordan, dinar

en: Japan, Yen
bs: Japan, jen

en: Kenya, Shillings
bs: Kenija, šiling

en: Kyrgyzstan, Soms
bs: Kirgistan, som

en: Cambodia, Riels
bs: Kambodža, riel

en: Comoros, Francs
bs: Komori, franak

en: Korea (North), Won
bs: Koreja (Sjeverna), von

en: Korea (South) Wons
bs: Koreja (Južna), voni

en: Kuwait, Dinars
bs: Kuvajt, dinar

en: Cayman islands, Dollars
bs: Kajmanska ostrva, dolar

en: Kazakhstan, Tenge
bs: Kazahstan, tenge

en: Laos, Kips
bs: Laos, kipe

en: Lebanon, Pounds
bs: Liban, funta

en: Sri Lanka, Rupees
bs: Šri Lanka, rupija

en: Liberia, Dollars
bs: Liberija, dolar

en: Lithuania, Litai
bs: Litvanija, litas

en: Latvia, Lati
bs: Letonija, lats

en: Libya, Dinars
bs: Libija, dinar

en: Morocco, Dirhams
bs: Maroko, diram

en: Moldova, Lei
bs: Moldavija, lej

en: Madagascar, Malagasy Ariary
bs: Madagaskar, malagaski ariari

en: Macedonia, Denars
bs: Makedonija, dinar

en: Myanmar (Burma), Kyats
bs: Mijanmar (Burma), kjate

en: Mongolia, Tugriks
bs: Mongolija, tugrik

en: Macao, Patacas
bs: Makao, patake

en: Mauritania, Ouguiyas
bs: Mauritanija, Ougijas

en: Mauritius, Rupees
bs: Mauricijus, rupija

en: Maldives (Maldive Islands), Rufiyaas
bs: Maldivi (Maldivska ostrva), rufija

en: Malawi, Kwachas
bs: Malavi, kvače

en: Mexico, Pesos
bs: Meksiko, pezos

en: Mexico, Unidades de Inversion
bs: Meksiko, jedinice pretvaranja

en: Malaysia, Ringgits
bs: Malezija, ringit

en: Mozambique, Meticais
bs: Mozambik, metike

en: Nigeria, Nairas
bs: Nigerija, neras

en: Nicaragua, Gold Cordobas
bs: Nikaragva, zlatne kordobe

en: Norway, Norwegian Krone
bs: Norveška, norveška kruna

en: Nepal, Nepalese Rupees
bs: Nepal, nepalska rupija

en: New zealand, Dollars
bs: Novi Zeland, dolar

en: Oman, Rials
bs: Oman, rijal

en: Panama, Balboa
bs: Panama, balboa

en: Peru, Nuevo Soles
bs: Peru, novi sol

en: Papua New Guinea, Kina
bs: Papua Nova Gvineja, kina

en: Philippines, Pesos
bs: Filipini, pezos

en: Pakistan, Rupees
bs: Pakistan, rupija

en: Poland, Zlotys
bs: Poljska, zlot

en: Paraguay, Guarani
bs: Paragvaj, gvarani

en: Qatar, Rials
bs: Katar, rijal

en: Romania, New Lei
bs: Rumunija, novi lej

en: Serbia, Dinars
bs: Srbija, dinar

en: Russia, Rubles
bs: Rusija, rublja

en: Rwanda, Rwanda Francs
bs: Ruanda, ruandski franak

en: Saudi arabia, Riyals
bs: Saudijska Arabija, rijal

en: Solomon Islands, Dollars
bs: Solomonska ostrva, dolar

en: Seychelles, Rupees
bs: Sejšeli, rupi

en: Sudan, Pounds
bs: Sudan, funta

en: International Monetary Fund (I.M.F), SDR
bs: Međunarodni monetarni fond (MMF), SDR

en: Sweden, Kronor
bs: Švedska, kruna

en: Singapore, Dollars
bs: Singapur, dolar

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha, Pounds
bs: Sveta Jelena, Asansion i Tristan da Kuna, funta

en: Sierra leone, Leones
bs: Sijera Leone, leoni

en: Somalia, Shillings
bs: Somalija, šiling

en: Suriname, Dollars
bs: Surinam, dolar

en: São Tome and Principe, Dobras
bs: Sao Tome i Principe, dobras

en: El Salvador, Colones
bs: El Salvador, kolona

en: Syria, Pounds
bs: Sirija, funta

en: Swaziland, Emalangeni
bs: Svazilend, emalangeni

en: Thailand, Baht
bs: Tajland, bat

en: Tajikistan, Somoni
bs: Tadžikistan, somoni

en: Turkmenistan, Manats
bs: Turkmenistan, manat

en: Tunisia, Dinars
bs: Tunis, dinar

en: Tonga, Pa'angas
bs: Tonga, pange

en: Turkey, Liras
bs: Turska, lira

en: Trinidad and Tobago, Dollars
bs: Trinidad i Tobago, dolar

en: Taiwan, New Dollars
bs: Tajvan, novi dolar

en: Tanzania, Shillings
bs: Tanzanija, šiling

en: Ukraine, Hryvnia
bs: Ukrajina, hrivnija

en: Uganda, Shillings
bs: Uganda, šiling

en: United States of America, Dollars
bs: Sjedinjene Američke Države, dolar

en: United States of America, Dollars (Next day)
bs: Sjedinjene Američke Države, dolar (sljedeći dan)

en: United States of America, Dollars (Same day)
bs: Sjedinjene Američke Države, dolar (isti dan)

en: Uruguay, Pesos en Unidades Indexadas
bs: Urugvaj, pezo u indeksiranim jedinicama

en: Uruguay, Pesos
bs: Urugvaj, pezos

en: Uzbekistan, Sums
bs: Uzbekistan, sum

en: Venezuela, Bolivares Fuertes
bs: Venecuela, jaki bolivar

en: Viet Nam, Dong
bs: Vijetnam, dong

en: Vanuatu, Vatu
bs: Vanuatu, vatu

en: Samoa, Tala
bs: Samoa, tala

en: Communaute Financiere Africaine BEAC, Francs
bs: Afrička finansijska zajednica BEAC, franak

en: Silver, Ounces
bs: Srebro, unca

en: Gold, Ounces
bs: Zlato, unca

en: Bond Markets Units, European Composite Units (EURCO)
bs: Jedinice tržišta obveznica, evropska objedinjena jedinica (EURCO)

en: European Monetary Units (E.M.U.-6)
bs: Evropska novčana jedinica (E.M.U.-6)

en: European Units of Account 9 (E.U.A.-9)
bs: Evropska obračunska jedinica 9 (E.U.A.-9)

en: European Units of Account 17 (E.U.A.-17)
bs: Evropska obračunska jedinica 17 (E.U.A.-17)

en: East Caribbean Dollars
bs: Istočnokaraibski dolar

en: UIC-Francs
bs: Franak Međunarodne zajednice željeznica

en: Communaute Financiere Africaine BCEAO, Francs
bs: Afrička finansijska zajednica BCEAO, franak

en: Comptoirs Francais du Pacifique, Francs
bs: Pacifički francuski brojači, franak

en: Palladium, Ounces
bs: Paladijum, unca

en: Yemen, Rials
bs: Jemen, rijal

en: South Africa, Rands
bs: Južna Afrika, rand

en: Lesotho, Maloti
bs: Lesoto, maloti

en: Namibia, Dollars
bs: Namibija, dolar

en: Zambia, Zambian Kwacha
bs: Zambija, zambijski kvače

en: Zimbabwe, Zimbabwe Dollars
bs: Zimbabve, zimbabski dolar

en: Could not load the image data
bs: Ne mog da učitam podatke slike

en: Could not input the image data
bs: Ne mog da unesem podatke slike

en: Invalid image data
bs: Neispravni podaci slike

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Long Date Format
bs: *Dugi oblik datuma

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Medium Date Format
bs: *Srednji oblik datuma

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Short Date Format
bs: *Kratak oblik datuma

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Short Date/Time Format
bs: *Kratak oblik datuma/vremena

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Long Time Format
bs: *Dugi oblik vremena

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Medium Time Format
bs: *Srednji oblik vremena

note: xgettext: Seje http://www.gnumeric.org/date-time-formats.shtml
en: *Short Time Format
bs: *Kratak oblik vremena

en: Black
bs: Crni

note: Color 1
en: White
bs: Bijeli

note: Color 2
en: Red
bs: Crveni

note: Color 3
en: Green
bs: Zeleni

note: Color 4
en: Blue
bs: Plavi

note: Color 5
en: Yellow
bs: Žuti

note: Color 7
en: Cyan
bs: Plavičasti

en: color
bs: boja

en: none
bs: ništa

en: down
bs: dole

en: up
bs: gore

en: right
bs: desno

en: left
bs: lijevo

en: yes
bs: da

en: no
bs: ne

en: Quoted string not terminated
bs: Niska pod navodnicima nije okončana

en: Syntax error
bs: Greška sintakse

en: SVG (vector graphics)
bs: SVG (vektorska grafika)

en: PNG (raster graphics)
bs: PNG (rasterska grafika)

en: JPEG (photograph)
bs: JPEG (fotografija)

en: PDF (portable document format)
bs: PDF (format prenosnog dokumenta)

en: PS (postscript)
bs: PS (postskript)

en: EMF (extended metafile)
bs: EMF (proširena meta datoteka)

en: WMF (windows metafile)
bs: VMF (vindouz meta datoteka)

en: EPS (encapsulated postscript)
bs: EPS (ugnježdeni postskript)

en: Image width in pixels
bs: Širina slike u tačkama

en: Image height in pixels
bs: Visina slike u tačkama

en: Solid
bs: Puna

en: Dot
bs: Tačka

en: Dash dot
bs: Crta tačka

en: Dash dot dot
bs: Crta tačka tačka

en: Dash dot dot dot
bs: Crta tačka tačka tačka

en: Short dash
bs: Crtica

en: Dash
bs: Crta

en: Long dash
bs: Duga crta

en: Very long dash
bs: Vrlo duga crta

en: Long dash dash
bs: Duga crta crta

en: Long dash dash dash
bs: Duga crta crta crta

en: Bezier cubic spline
bs: Bezjerova kubna sp-kriva

en: Closed Bezier cubic spline
bs: Zatvorena Bezjerova kubna sp-kriva

en: ODF compatible Bezier cubic spline
bs: Bezjerova kubna sp-kriva saglasna sa ODF-om

en: Natural cubic spline
bs: Prirodna kubna sp-kriva

en: Cubic spline with parabolic extrapolation
bs: Kubna sp-kriva sa parabolnim posebnim uvrštavanjem

en: Cubic spline with cubic extrapolation
bs: Kubna sp-kriva sa kubnim posebnim uvrštavanjem

en: Clamped cubic spline
bs: Pričvršćena kubna sp-kriva

en: Step at start
bs: Razmak na početku

en: Step at end
bs: Razmak na kraju

en: Step at center
bs: Razmak na sredini

en: Step to mean
bs: Razmak na prosječnoj vrijednosti

en: TRUE
bs: TAČNO

en: FALSE
bs: NETAČNO

en: square
bs: kvadrat

en: diamond
bs: romb

en: triangle down
bs: trougao na dole

en: triangle up
bs: trougao na gore

en: triangle right
bs: trougao na desno

en: triangle left
bs: trougao na lijevo

en: circle
bs: kružnica

en: cross
bs: krstić

en: asterisk
bs: zvjezdica

en: bar
bs: traka

en: half bar
bs: polutraka

en: butterfly
bs: leptir

en: hourglass
bs: časovnik

en: left half bar
bs: lijeva polutraka

en: 75% Grey
bs: 75% sivo

en: 50% Grey
bs: 50% sivo

en: 25% Grey
bs: 25% sivo

en: 12.5% Grey
bs: 12.5% sivo

en: 6.25% Grey
bs: 6.25% sivo

en: Horizontal Stripe
bs: Vodoravna pruga

en: Vertical Stripe
bs: Uspravna pruga

en: Reverse Diagonal Stripe
bs: Obrnuta dijagonalna pruga

en: Diagonal Stripe
bs: Dijagonalna pruga

en: Diagonal Crosshatch
bs: Dijagonalni nišan

en: Thick Diagonal Crosshatch
bs: Debeli dijagonalni nišan

en: Thin Horizontal Stripe
bs: Tanka vodoravna pruga

en: Thin Vertical Stripe
bs: Tanka uspravna pruga

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
bs: Tanka obrnuta dijagonalna pruga

en: Thin Diagonal Stripe
bs: Tanka dijagonalna pruga

en: Thin Horizontal Crosshatch
bs: Tanki vodoravni nišan

en: Thin Diagonal Crosshatch
bs: Tanki dijagonalni nišan

en: Foreground Solid
bs: Boja iscrtavanja

en: Small Circles
bs: Kružići

note: Applix
en: Semi Circles
bs: Polukrugovi

note: Applix small thatch
en: Large Circles
bs: Veliki krugovi

en: GdkPixbuf object from which the GOPixbuf is built
bs: Objekat Gdk sličice iz koje je izgrađena GO sličica

en: No image!
bs: Bez slike!

en: Foreground:
bs: Pročelje:

en: Background:
bs: Pozadina:

en: Markers
bs: Obileživači

en: Co_lor:
bs: _Boja:

en: Si_ze:
bs: _Veličina:

en: O_utline:
bs: _Okvir:

en: _Fill:
bs: _Popuna:

en: Sha_pe:
bs: _Oblik:

en: Marker
bs: Obileživač

en: St_yle:
bs: Na_čin:

en: _Size:
bs: _Veličina:

en: Pattern
bs: Obrazac

en: Bicolor gradient
bs: Dvobojni priliv

en: Unicolor gradient
bs: Jednobojni priliv

en: _Direction:
bs: _Usmerenje:

en: _Pattern:
bs: _Šablon:

en: _Foreground:
bs: Pro_čelje:

en: _Background:
bs: Po_zadina:

en: B_rightness:
bs: O_svetljenje:

en: _Fit:
bs: _Uklopi:

en: stretched
bs: razvučeno

en: wallpaper
bs: pozadina

en: centered
bs: usredišteno

en: centered wallpaper
bs: usredištena pozadina

en: _Select...
bs: _Izaberi...

en: Outline
bs: Okvir

en: Line
bs: Red

en: Pattern not found.
bs: Šablon nije pronađen.

en: Invalid pattern.
bs: Neispravan šablon.

en: Invalid collating element.
bs: Neispravan element sravnjivanja.

en: Invalid character class name.
bs: Neispravan naziv klase znaka.

en: Trailing backslash.
bs: Prateća kontra kosa crta.

en: Invalid back reference.
bs: Neispravna povratna referenca.

en: Unmatched left bracket.
bs: Nepoklopljena lijeva zagrada.

en: Parenthesis imbalance.
bs: Neravnoteža zagrada.

en: Unmatched \{.
bs: Nepoklopljeno \{.

en: Invalid contents of \{\}.
bs: Neispravan sadržaj \{\}.

en: Invalid range end.
bs: Neispravan kraj opsega.

en: Out of memory.
bs: Nema više memorije.

en: Invalid repetition operator.
bs: Neispravan rukovodilac ponavljanja.

en: Premature end of pattern.
bs: Preran kraj šablona.

en: Pattern is too big.
bs: Šablon je prevelik.

en: Unmatched ) or \)
bs: Ne odgovara ) ili \)

en: Search string must not be empty.
bs: Niska pretrage ne smje biti prazna.

en: Replacement string must be set.
bs: Niska zamjene mora biti postavljena.

en: Invalid search pattern (%s)
bs: Neispravan šablon pretrage (%s)

en: Invalid $-specification in replacement.
bs: Neispravna $ odrednica u zamjeni.

en: Invalid trailing backslash in replacement.
bs: Neispravna prateća kontra kosa crta u zamjeni.

en: Search Text
bs: Potraži tekst

en: The text to search for
bs: Tekst za traženje

en: Replacement Text
bs: Tekst zamjene

en: The text to replace with
bs: Tekst za zamjenu

en: Is Regular Expression
bs: Jeste regularan izraz

en: Is the search text a regular expression.
bs: Da li je tekst pretrage regularan izraz.

en: Ignore Case
bs: Zanemari veličinu slova

en: Ignore the case of letters.
bs: Zanemarite veličinu slova.

en: Preserve Case
bs: Pričuvaj veličinu slova

en: Preserve the case of letters.
bs: Pričuvajte veličinu slova.

en: Match Words
bs: Uporedi riječi

en: Match whole words only.
bs: Uporedite samo cijele riječi.

en: Equation editor
bs: Uređivač jednačina

en: Contents
bs: Sadržaji

en: Itex markup
bs: Itex označavanje

en: Itex markup string
bs: Itex označavanje stringa

en: Default font color
bs: Zadana boja znakova

en: Default font
bs: Zadani oblik znakova

en: Component : Lasem
bs: Komponenta : Lasem

en: Math equation support
bs: Podrška za matematičku jednačinu

en: Math equation component engine
bs: Platforma komponenti matemaričkih jednačina

en: How to group multiple series, normal, stacked, as_percentage
bs: Kako treba grupisati više nizova, uobičajeno, naslagano, kao_procente

en: In 3D
bs: U 3D

en: Placeholder to allow us to round trip pseudo 3D state
bs: Mestodržač koji nam omogućava da obostrano raspodijelimo pseudo 3D stanje

en: Labels
bs: Natpisi

en: Error bars
bs: Trake greške

en: Drop lines
bs: Linije odbacivanja

en: Lines
bs: Redovi

en: GogErrorBar *
bs: Traka Gog greške *

en: _Display the grids above the plot
bs: _Prikaži mreže iznad nacrta

note: xgettext : the base for how to nami bar/col plot objects * eg The 2nd bar/col plot in a chart will bje called * 	PlotBarCol2
en: PlotBarCol
bs: Traka-kolona

en: Gap percentage
bs: Procenat jaza

en: The padding around each group as a percentage of their width
bs: Popunjavanje oko svake grupe u procentima njihove širine

en: Overlap percentage
bs: Procenat preklapanja

en: The distance between series as a percentage of their width
bs: Rastojanje između nizova kao procenat njihove širine

en: horizontal
bs: vodoravno

en: horizontal bars or vertical columns
bs: vodoravne trake ili uspravne kolone

en: Displayed under the grids
bs: Prikazan ispod mreže

en: Should the plot be displayed before the grids
bs: Da li nacrt treba da bude prikazan prije mreže

en: _Gap:
bs: _Jaz:

en: O_verlap:
bs: _Preklapanje:

note: xgettext : the base for how to nami drop bar/col plot objects * eg The 2nd drop bar/col plot in a chart will bje called * 	PlotDropBar2
en: PlotDropBar
bs: Padajuća traka nacrta

en: Clamp at start
bs: Pričvrsti na početku

en: Slope at start of the interpolated curve when using clamped spline interpolation
bs: Nagni na početku umetnute krive prilikom korišćenja umetanja pričvršćene sp-krive

en: Clamp at end
bs: Pričvrsti na kraju

en: Slope at end of the interpolated curve when using clamped spline interpolation
bs: Nagni na kraju umetnute krive prilikom korišćenja umetanja pričvršćene sp-krive

note: xgettext : the base for how to nami bar/col plot objects * eg The 2nd linije plot in a chart will bje called * 	PlotLine2
en: PlotLine
bs: Linija nacrta

en: Default markers
bs: Osnovni označivači

en: Should the default style of a series include markers
bs: Treba li osnovni izgled nizova da uključi označavače

note: xgettext : the base for how to nami bar/col plot objects * eg The 2nd linije plot in a chart will bje called * 	PlotArea2
en: PlotArea
bs: Oblast nacrta

note: xgettext : the base for how to nami min/max linije plot objects * eg The 2nd min/max linije plot in a chart will bje called * 	PlotMinMax2
en: PlotMinMax
bs: Najmanje-najviše nacrta

en: Horizontal or vertical lines
bs: Vodoravne ili uspravne linije

en: Min
bs: Najmanje

en: Max
bs: Najviše

en: Area
bs: Oblast

en: Bar
bs: Traka

en: Column
bs: Kolona

en: DropBar
bs: Padajuća traka

en: MinMax
bs: Najmanje-najviše

en: Unmarked Lines
bs: Neoznačene linije

en: Unmarked line plot.
bs: Nacrt neoznačenih linija.

en: Unmarked Stacked Lines
bs: Neoznačene naređane linije

en: Unmarked stacked line plot.
bs: Nacrt neoznačene naređane linije.

en: Unmarked Percentage Lines
bs: Neoznačene linije procenata

en: Unmarked percentage line plot.
bs: Nacrt neoznačene linije procenata.

en: Line plot with markers.
bs: Nacrt linije sa označavačima.

en: Stacked Lines
bs: Naređane linije

en: Stacked line plot with markers.
bs: Nacrt naređane linije sa označavačima.

en: Percentage Lines
bs: Linije procenta

en: Percentage line plot with markers.
bs: Nacrt linije procenata sa označavačima.

en: Areas
bs: Oblasti

en: Area plot.
bs: Crtanje oblasti.

en: Stacked Areas
bs: Naređane oblasti

en: Stacked area plot.
bs: Crtanje naređanih oblasti.

en: Percentage Areas
bs: Oblasti procenta

en: Percentage area plot.
bs: Nacrt oblasti procenata.

en: Adjacent Bars
bs: Susjedne trake

en: Adjacent horizontal bars grouped by major and minor categories.
bs: Susjedne vodoravne trake grupisane prema glavnim i sporednim kategorijama.

en: Stacked Bars
bs: Naređane trake

en: Minor categories stacked in horizontal bars grouped by major category.
bs: Sporedne kategorije naređene u vodoravnim trakama, grupisane prema glavnoj kategoriji.

en: Percentage Bars
bs: Trake procenta

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in horizontal bars, grouped by major category.
bs: Sporedne kategorije naređene prema procentu ukupnog sporednog, u vodoravnim trakama, grupisane prema glavnoj kategoriji.

note: No 3d yet <Type _name="3D Adjacent Bars" row="2" col="1" engine="GogBarColPlot" family="Bar" _description="Adjacent horizontal 3D bars grouped by major and minor categories." sample_image_file="ris:go:plot_barcol/chart_bar_2_1.png"> <property name="horizontal">True</property> <property name="type">n
en: Adjacent Columns
bs: Susjedne kolone

note: No 3d yet <Type _name="3D Adjacent Bars" row="2" col="1" engine="GogBarColPlot" family="Bar" _description="Adjacent horizontal 3D bars grouped by major and minor categories." sample_image_file="ris:go:plot_barcol/chart_bar_2_1.png"> <property name="horizontal">True</property> <property name="type">n
en: Adjacent vertical columns grouped by major and minor categories.
bs: Susjedne uspravne kolone grupisane prema glavnim i sporednim kategorijama.

en: Stacked Columns
bs: Naređane kolone

en: Minor categories stacked in vertical columns grouped by major category.
bs: Sporedne kategorije naređene u uspravnim trakama, grupisane prema glavnoj kategoriji.

en: Percentage Columns
bs: Kolone procenta

en: Minor categories stacked as percentages of the minor total, in vertical columns, grouped by major category.
bs: Sporedne kategorije naređene prema procentu ukupnog sporednog, u uspravnim trakama, grupisane prema glavnoj kategoriji.

en: Vertical Drop Bars
bs: Uspravne padajuće trake

en: Vertical drop bars.
bs: Uspravne padajuće trake.

note: Drop bars are bars goint from an initial position to a final position; the fill color is inverted when final position is lower than the initial position; they may bje used in stock plots.
en: Horizontal Drop Bars
bs: Vodoravne padajuće trake

note: Drop bars are bars goint from an initial position to a final position; the fill color is inverted when final position is lower than the initial position; they may bje used in stock plots.
en: Horizontal drop bars.
bs: Vodoravne padajuće trake.

en: Vertical Min Max Lines
bs: Uspravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Vertical min max lines.
bs: Uspravne linije najmanjeg-najvećeg.

en: Marked Vertical Min Max Lines
bs: Označene uspravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Vertical min max lines with markers.
bs: Uspravne linije najmanjeg-najvećeg sa označavačima.

en: Horizontal Min Max Lines
bs: Vodoravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Horizontal min max lines.
bs: Vodoravne linije najmanjeg-najvećeg.

en: Marked Horizontal Min Max Lines
bs: Označene vodoravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Horizontal min max lines with markers.
bs: Vodoravne linije najmanjeg-najvećeg sa označavačima.

en: Charting : Bar/Col/Line/Area
bs: Grafikoni: Traka/Kolona/Linija/Oblast

en: Line, Area, Bar and Column plots
bs: Nacrti linija, oblasti, traka i kolona

en: Line plotting engine
bs: Sistem za iscrtavanje linije

en: Area plotting engine
bs: Sistem za iscrtavanje oblasti

en: Bar/Col plotting engine
bs: Sistem za iscrtavanje traka/kolona

en: Drop Bar/Col plotting engine
bs: Sistem za iscrtavanje padajuće trake/kolone

en: Min Max plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja najmanjeg-najvećeg

en: Default 1.5d plot types
bs: Osnovne vrste 1,5d iscrtavanja

en: Distribution:
bs: Raspodjela:

note: xgettext : the base for how to nami box-plot objects * eg The 2nd box-plot in a chart will bje called * 	BoxPlot2
en: Box-Plot
bs: Nacrt okvira

en: Whether the box-plot should be vertical instead of horizontal
bs: Da li iscrtavanje okvira treba da bude uspravno umjesto vodoravnog

en: Outliers
bs: Ekstremne vrijednosti

en: Whether outliers should be taken into account and displayed
bs: Da li ekstremne vrijednosti treba da budu uzete u obzir i prikazane

en: Radius ratio
bs: Odnos poluprečnika

en: The ratio between the radius of the circles representing outliers and the rectangle width
bs: Odnos između poluprečnika krugova koji predstavljaju ekstremne vrijednosti i širinu pravougaonika

en: _Layout
bs: _Raspored

en: _Exclude and show outliers
bs: _Isključi i prikaži ekstremne vrijednosti

en: _Diameter/width:
bs: _Prečnik/širna:

en: First Y category label:
bs: Natpis prve Y kategorije:

en: Second Y category label:
bs: Natpis druge Y kategorije:

en: Draw the histogram vertically or horizontally
bs: Iscrtavati histogram uspravno ili vodoravno

en: Cumulative
bs: Zbirno

en: Use cumulated data
bs: Koristi zbirne podatke

en: Limits
bs: Ograničenja

en: Label for the first Y category. If not set or empty, "First values" will be used.
bs: Natpis za prvu Y kategoriju. Ako nije postavljeno ili je prazno, biće korišćeno „First values“ (Prve vrijednosti).

en: Label for the second Y category. If not set or empty, "Second values" will be used.
bs: Natpis za drugu Y kategoriju. Ako nije postavljeno ili je prazno, biće korišćeno „Second values“ (Druge vrijednosti).

en: Categories labels
bs: Natpisi kategorija

en: First values
bs: Prva vrijednost

en: Second values
bs: Druga vrijednost

en: _Vertical
bs: _Uspravno

en: _Cumulative
bs: _Zbirno

en: Use data as Y-values
bs: Koristi podatke kao Y-vrednosti

en: Distribution
bs: Raspodjela

note: xgettext : the base for how to nami probability-plot objects * eg The 2nd probability-plot in a chart will bje called * 	ProbabilityPlot2 <Type _name="DoubleHistogram" row="3" col="3" engine="GogDoubleHistogramPlot" family="Statistics" _description="Double histogram." sample_image_file="ris:go:plot_
en: ProbabilityPlot
bs: Verovatnoća

en: A pointer to the GODistribution used by this plot
bs: Pokazivač na GO raspodjelu koju koristi ovaj nacrt

en: Shape parameter
bs: Parametar oblika

en: Name of the first shape parameter if any
bs: Naziv parametra prvog oblika ako postoji

en: Second shape parameter
bs: Parametar drugog oblika

en: Name of the second shape parameter if any
bs: Naziv parametra drugog oblika ako postoji

en: Data as Y values
bs: Podaci kao Y vrijednosti

en: whether the data should be mapped to the Y axis.
bs: da li će podaci biti mapirani na Y osu.

en: Regression line
bs: Linija povraćaja

en: Statistics
bs: Statistika

en: HBoxPlots
bs: Nacrti vodoravnog okvira

en: Horizontal Box-Plot.
bs: Vodoravno iscrtavanje okvira.

en: VBoxPlots
bs: Nacrti uspravnog okvira

en: Vertical Box-Plot.
bs: Uspravno iscrtavanje okvira.

en: HBoxPlotOutliers
bs: Ekstremne vrijednosti nacrta vodoravnog okvira

en: Horizontal Box-Plot showing outliers.
bs: Vodoravni okvir nacrta koji prikazuje ekstremne vrijednosti.

en: VBoxPlotOutliers
bs: Ekstremne vrijednosti nacrta uspravnog okvira

en: Vertical Box-Plot showing outliers.
bs: Uspravni okvir nacrta koji prikazuje ekstremne vrijednosti.

en: CumulativeHistogram
bs: Zbirni histogram

en: Cumulative histogram.
bs: Zbirni histogram.

note: <Type _name="DoubleHistogram" row="3" col="3" engine="GogDoubleHistogramPlot" family="Statistics" _description="Double histogram." sample_image_file="ris:go:plot_distrib/chart_histogram_1_3.png"> <property name="guru-hints">backplane</property> </Type> <Type _name="PopulationPyramid" row="3" col="4"
en: Probability plot.
bs: Nacrt verovatnoće.

en: Charting : distribution related plots
bs: Crtanje : nacrti svojstveni raspodjeli

en: box-plots, histograms, and other distribution related plots
bs: nacrti okvira, histogrami, i ostali nacrti svojstveni raspodjeli

en: Box-plot plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja nacrta okvira

en: Histograms plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja histograma

en: Probability plots engine
bs: Sistem iscrtavanja verovatnoće

en: Statistics plot types
bs: Vrste statističkog nacrta

en: Separation
bs: Razdvajanje

en: Amount a slice is extended as a percentage of the radius
bs: Veličina isječka je proširena kao procenat poluprečnika

en: PlotPie
bs: Pita nacrta

en: Initial angle
bs: Početni ugao

en: Degrees clockwise from 12 O'Clock.
bs: Stepeni suprotno smjeru kazaljke od 12 časova.

en: Default separation
bs: Osnovno razdvajanje

en: Default amount a slice is extended as a percentage of the radius
bs: Osnovna veličina isječka je proširena kao procenat poluprečnika

en: Draw 3DS wedges
bs: Nacrtaj 3DS odsječke

en: Total angle used as a percentage of the full circle
bs: Ukupni ugao korišćen kao procenat punog kruga

en: Show negative values
bs: Prikaži negativne vrijednosti

en: How negative values are displayed
bs: Kako se prikazuju negativne vrijednosti

en: PlotRing
bs: Prsten nacrta

en: Center-size
bs: Veličina središta

en: Size of the center hole as a percentage of the radius
bs: Veličina tačke središta kao procenat poluprečnika

en: Move pie
bs: Premjesti pitu

en: Initial-angle
bs: Početni ugao

en: Degrees clockwise from 12 O'Clock
bs: Stepeni suprotno smjeru kazaljke od 12 časova

en: Slices start _at:
bs: Isječci počinju _na:

en: _Slice Separation:
bs: Odvajanje _isečka:

en: Negative data:
bs: Negativni podaci:

en: _Vary colors by slice
bs: _Menjaj boje po isječku

en: Skip
bs: Preskoči

en: Absolute value
bs: Apsolutna vrijednost

en: Absolute value with white background
bs: Apsolutna vrijednost sa belom pozadinom

en: _Separation:
bs: _Razdvajanje:

en: Cen_ter size:
bs: Veličina _središta:

en: Pie
bs: Pita

en: Ring
bs: Prsten

en: Percentage of each contributor.
bs: Procenat svakog učesnika.

en: Split Pie
bs: Podjeli pitu

en: Percentage of each contributor with wedges split apart.
bs: Procenat svakog učesnika sa izdvojenim ivicama.

en: Half Pie
bs: Pola pite

en: Percentage of each contributor in a half circle.
bs: Procenat svakog učesnika u polukrugu.

en: Split Half Pie
bs: Podjeli pola pite

en: Percentage of each contributor in a half circle with wedges split apart.
bs: Procenat svakog učesnika u polukrugu sa izdvojenim odsječcima.

en: Percentage of each contributor displayed as a segment of a ring with one ring for each series.
bs: Procenat svakog učesnika prikazan kao podeok prstena sa jednim prstenom za svaki niz.

en: Split Ring
bs: Podjeli prsten

en: Percentage of each contributor displayed as a segment of a ring with one ring for each series; the wedges of the outside ring (corresponding to the last series) are split apart.
bs: Procenat svakog učesnika prikazanog kao podeok prstena sa jednim prstenom za svaki niz; odsječci spoljnog prstena (koji odgovaraju posljednjem nizu) su odvojeni.

en: Charting : Pie/Ring
bs: Grafikon: Pita/Prsten

en: Pie and Ring plots
bs: Nacrti pite i prstena

en: Ring plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja prstena

en: Pie plotting engine
bs: Sistem za iscrtavanje pita

en: Default pie types
bs: Osnovna vrsta pite

en: Hide data outside of color axis bounds
bs: Sakrij podatke izvan granica ose boje

en: Default fill
bs: Osnovna popuna

en: Should the default style of a series include fill
bs: Treba li osnovni izgled niza da uključi popunu

note: xgettext : the base for how to nami rt plot objects * eg The 2nd rt plot in a chart will bje called * 	PlotRT2
en: PlotRadar
bs: Presjek nacrta

note: xgettext : the base for how to nami bar/col plot objects * eg The 2nd linije plot in a chart will bje called * 	PlotRadarArea2
en: PlotRadarArea
bs: Oblast presjeka nacrta

note: xgettext : the base for how to nami rt plot objects * eg The 2nd rt plot in a chart will bje called * 	PlotPolar2
en: PlotPolar
bs: Stožer nacrta

en: Angle
bs: Ugao

en: Magnitude
bs: Intenzitet

note: xgettext : the base for how to nami rt plot objects * eg The 2nd rt plot in a chart will bje called * 	PlotColoredPolar2
en: PlotColorPolar
bs: Stožer boje nacrta

en: hide-outliers
bs: sakrij-ekstremne vrijednosti

en: Hide data outside of the color axis bounds
bs: Sakrij podatke izvan granica ose boje

en: Radial error bars
bs: Trake greške poluprečnika

en: Radial drop lines
bs: Padajuće linije poluprečnika

en: Angular error bars
bs: Trake ugaone greške

en: Radar
bs: Presjek

en: Polar
bs: Stožer

en: Radar plot.
bs: Nacrt presjeka.

en: Dotted Radar
bs: Tačkasti presjek

en: Radar plot with dots.
bs: Nacrt presjeka sa tačkama.

en: Area Radar
bs: Presjek oblasti

en: Area radar plot.
bs: Nacrt presjeka oblasti.

en: Polar plot.
bs: Nacrt stožera.

en: Colored Polar
bs: Obojeni stožer

en: Polar plot with colored marks.
bs: Nacrt stožera sa obojenim označavačima.

en: Charting : Polar/Radar
bs: Grafikon: Stožer/Presek

en: Polar and Radar plots
bs: Nacrti presjeka i stožera

en: Radar plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja presjeka

en: Radar Area plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja oblasti presjeka

en: Polar plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja stožera

en: Polar plotting engine with colored marks
bs: Sistem iscrtavanja stožera sa obojenim označavačima

en: Default radar plot types
bs: Osnovne vrste iscrtavanja presjeka

note: xgettext : the base for how to nami contour plot objects
en: PlotContour
bs: Obris presjeka

note: xgettext : the base for how to nami matrix objects
en: PlotMatrix
bs: IcrtatiMatrix

note: xgettext : the base for how to nami surface plot objects
en: PlotSurface
bs: Površina presjeka

en: Transposed
bs: Premešteno

en: Transpose the plot
bs: Premjesti nacrt

en: Transpose
bs: Premjesti

en: Show colors in legend
bs: Prikažite boje u legendi

note: xgettext : the base for how to nami contour plot objects with (x,y,z) data
en: PlotXYZContour
bs: Obris XYZ nacrta

note: xgettext : the base for how to nami matrix plot objects with (x,y,z) data
en: PlotXYZMatrix
bs: IscrtatiXYZMatrix

note: xgettext : the base for how to nami surface plot objects with (x,y,z) data
en: PlotXYZSurface
bs: XYZ površina nacrta

en: Rows
bs: Redovi

en: Number of rows
bs: Broj redova

en: Auto Rows
bs: Samostalni redovi

en: Whether the rows limits should be evaluated
bs: Da li ograničenja redova treba da budu procijenjena

en: Columns
bs: Kolone

en: Number of columns
bs: Broj kolona

en: Auto Columns
bs: Samostalne kolone

en: Whether the columns limits should be evaluated
bs: Da li ograničenja kolona treba da budu procijenjena

en: Missing as
bs: Nedostaje kao

en: How to deal with missing data
bs: Kako da postupa sa nedostajućim podacima

en: As density
bs: Kao gustoća/e

en: Display the data as density instead or raw data
bs: Prikaži  podatke kao gustinu umjesto ili sirovih podataka

note: xgettext : the base for how to nami contour plot objects with (x,y) data xgettext : the base for how to nami matrix plot objects with (x,y) data
en: PlotXYMatrix
bs: IscrtatiXYMatrix

note: xgettext : the base for how to nami surface plots objects with (x,y) data
en: PlotXYSurface
bs: IscrtatiXYPovršinu

en: Display population density
bs: Prikazuje gustinu populacije

en: <b>_Columns:</b>
bs: <b>_Kolone:</b>

en: Calculated
bs: Izračunato

en: Preset:
bs: Podešenost:

en: Count:
bs: Broj:

en: <b>_Rows:</b>
bs: <b>_Redova:</b>

en: <b>Missing values as:</b>
bs: <b>Nedostaju vrijednosti kao:</b>

en: Invalid
bs: Neispravno

en: Contour
bs: Obris

en: Surface
bs: Površina

en: Contour plot.
bs: Nacrt obrisa.

en: XYZContour
bs: XYZ obris

en: Builds a contour from a set of points with three coordinates
bs: Izgradite obris iz skupa tačaka sa tri koordinate

en: XYContour
bs: XYKontura

en: Builds a contour from the number of (X,Y) values around each vertex
bs: Napravi konturu iz broja  od (X,Y) vrijednosti oko svakog vrha

en: Surface plot.
bs: Nacrt površine.

en: XYZSurface
bs: XYZ površina

en: Builds a surface from a set of points with three coordinates
bs: Izgradite površinu iz skupa tačaka sa tri koordinate

en: XYSurface
bs: XYPovršina

en: Builds a surface from the number of (X,Y) values around each vertex
bs: Napravi površinu iz broja od (X,Y) vrijednosti oko svakog vrha.

en: Matrix plot. Displays as colors the values given as a matrix.
bs: Matriks nacrt. Prikazuje se kao boje vrijednosti date kao matriks.

en: Displays as colors the number of (X,Y) values in each cell.
bs: Prikazuje kao boje broja od (X,Y) vrijednosti u svakoj ćeliji.

en: Charting : Surfaces
bs: Grafikon: Površine

en: Surface charts
bs: Grafikoni površine

en: Contour plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja obrisa

en: XYZ contour plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja XYZ obrisa

en: XY contour plotting engine
bs: XY kontura crtanja motora

en: Surface plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja površine

en: XYZ surface plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja XYZ površine

en: XY surface plotting engine
bs: XY površina crtanja motora

en: Matrix plotting engine
bs: Matriks izrada motora

en: XY matrix plotting engine
bs: XY matrix izrada motora

en: XYZ matrix plotting engine
bs: XYZ matrix izrada motora

en: Default surface plot types
bs: Osnovne vrste iscrtavanja površine

en: _Size represented by:
bs: _Veličinu predstavlja:

en: Sur_face
bs: Po_vršina

en: Dia_meter
bs: Pre_čnik

en: Show _negative values
bs: Prikaži _negativne vrijednosti

en: _Vary colors by bubble
bs: _Menjaj boje po mjehuru

en: _Bubbles scaled to
bs: _Mehurima je promijenjena razmjera na

en: % of default size
bs: % onovne veličine

note: xgettext : the base for how to nami scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	PlotXY2
en: PlotXY
bs: Nacrt XY

en: Has markers by default
bs: Ima označavače po osnovi

en: Has lines by default
bs: Ima linije po osnovi

en: Should the default style of a series include lines
bs: Treba li osnovni izgled niza da uključi linije

en: Has fill by default
bs: Ima popunu po osnovi

en: Use splines
bs: Koristi sp-krive

en: Should the plot use splines instead of linear interpolation
bs: Treba li nacrt da koristi sp-krive umjesto linijskog umetanja

en: PlotBubble
bs: Mjehur nacrta

en: Size as area
bs: Veličina kao oblast

en: Display size as area instead of diameter
bs: Prikažite veličinu kao oblast umjesto prečnika

en: Show negatives
bs: Prikaži negativne

en: Draw bubbles for negative values
bs: Iscrtaj mjehure za negativne vrijednosti

en: Draw 3D bubbles
bs: Iscrtaj 3D mjehure

en: Bubble scale
bs: Razmjera mjehura

en: Fraction of default radius used for display
bs: Razlomak osnovnog poluprečnika korišćenog za prikaz

en: Bubble
bs: Mjehur

note: xgettext : the base for how to nami map liki plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	Map2
en: XYColor
bs: XY boja

en: X error bars
bs: H trake greške

en: Y error bars
bs: Y trake greške

en: Horizontal drop lines
bs: Vodoravne padajuće linije

en: Vertical drop lines
bs: Uspravne padajuće linije

en: Invalid as zero
bs: Neispravno kao nula

en: Replace invalid values by 0 when drawing markers or bubbles
bs: Zamijenite neispravne vrijednosti nulom kada iscrtavate označavače ili mjehure

note: xgettext : the base for how to nami drop bar/col plot objects * eg The 2nd drop bar/col plot in a chart will bje called * 	PlotDropBar2
en: PlotXYDropBar
bs: XY padajuća traka nacrta

en: Whether to use horizontal bars
bs: Da li da koristi vodoravne treke

en: Bars width as a percentage of the plot width
bs: Širina traka u procentima širine nacrta

en: Positions
bs: Položaji

en: _Horizontal
bs: _Vodoravno

en: Bar _width:
bs: _Širina trake:

note: xgettext : the base for how to nami min/max linije plot objects * eg The 2nd min/max linije plot in a chart will bje called * 	PlotMinMax2
en: PlotXYMinMax
bs: Najmanje-najviše XY nacrta

en: _Use null value instead of invalid
bs: _Koristi ništavnu vrijednost umjesto neispravne

en: ColoredXY
bs: Obojeno XY

en: XY Points
bs: XY tačke

en: Markers at each point.
bs: Označavači na svakoj tački.

note: really 3_1
en: Linearly interpolate between multi-dimensional points,with markers at each point.
bs: Linearno umetni između višedimenzionalnih tačaka, sa obeleživačima u svakoj tački.

en: XY Lines
bs: XY linije

en: Linearly interpolate between multi-dimensional points.
bs: Linearno interpoliraj između višedimenzionalnih tačaka.

en: XY Splines
bs: XY krive

en: Interpolate between multi-dimensional points with Bezier splines.
bs: Umetnite između višedimenzionalnih tačaka sa Bezjerovim sp-krivama.

en: XY Steps Start
bs: Početak XY koraka

en: Stepped curve using the first y value.
bs: Izmjerena kriva korišćenjem prve u vrijednosti.

en: XY Steps End
bs: Kraj XY koraka

en: Stepped curve using the last y value.
bs: Izmjerena kriva korišćenjem posljednje u vrijednosti.

en: XY Steps Center
bs: Središte XY koraka

en: Stepped curve using the nearest y value.
bs: Izmjerena kriva korišćenjem najbliže u vrijednosti.

en: XY Steps Mean
bs: Srednja vrijednost XY koraka

en: Stepped curve using the mean y value.
bs: Izmjerena kriva korišćenjem srednje u vrijednosti.

en: Multi-dimensional points with circle at each point.
bs: Višedimenzionalne tačke sa krugom na svakoj tački.

en: Map
bs: Karta

en: Multi-dimensional points with data dependent color marker at each point.
bs: Višedimenzinalne tačke sa označavačem boje zavisnim od podataka na svakoj tački.

note: Drop bars are bars going from an initial position to a final position; the fill color is inverted when final position is lower than the initial position; they may bje used in stock plots.
en: Scattered Vertical Drop Bars
bs: Raspirene uspravne padajuće trake

note: Drop bars are bars going from an initial position to a final position; the fill color is inverted when final position is lower than the initial position; they may bje used in stock plots.
en: Vertical drop bars with continuous X-axis.
bs: Uspravne pruge sa neprekidnom H-osom.

en: Scattered Horizontal Drop Bars
bs: Raspirene vodoravne padajuće trake

en: Horizontal drop bars with continuous Y-axis.
bs: Vodoravne pruge sa neprekidnom Y-osom.

en: Scattered Vertical Min Max Lines
bs: Raspirene uspravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Vertical Min Max lines with continuous X-axis.
bs: Uspravne linije najmanjeg-najvećeg sa neprekidnom X-osom.

en: Scattered Horizontal Min Max Lines
bs: Raspirene vodoravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Horizontal Min Max lines with continuous Y-axis.
bs: Vodoravne linije najmanjeg-najvećeg sa neprekidnom Y-osom.

en: Scattered Marked Vertical Min Max Lines
bs: Raspirene označene uspravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Vertical Min Max lines with markers and a continuous X-axis.
bs: Uspravne linije najmanjeg-najvećeg sa označavačima i neprekidnom X-osom.

en: Scattered Marked Horizontal Min Max Lines
bs: Raspirene označene vodoravne linije najmanjeg-najvećeg

en: Horizontal Min Max lines with markers and a continuous Y-axis.
bs: Vodoravne linije najmanjeg-najvećeg sa označavačima i neprekidnom Y-osom.

en: Charting : XY/Scatter/Bubble
bs: Grafik : XY/Raspirivač/Mehur

en: 2D plots
bs: 2D nacrti

en: 2D scatter plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja 2D rasejanja

en: Bubble plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja mjehura

en: 2D colored scatter plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja 2D obojenog rasejanja

en: Stock Scatter plot types
bs: Vrste nacrta raspirivača gomile

en: Scattered dropbar plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja raspirene padajuće trake

en: Scattered Min Max plotting engine
bs: Sistem iscrtavanja raspirenog najmanjeg-najvećeg

note: xgettext : the base for how to nami scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	Exponential regression2
en: Exponential regression
bs: Eksponencijalni povraćaj

en: Affine
bs: Afinitet

en: Uncheck to force zero intercept
bs: Odznačite da primorate presretanje nule

note: xgettext : the base for how to nami scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	Linear regression2
en: Linear regression
bs: Linijski povraćaj

en: If true, a non-zero constant is allowed
bs: Ako je izabrano, dopuštena je konstanta koja nije nula

en: Dims
bs: Veličine

en: Number of x-vectors
bs: Broj h-vektora

note: xgettext : the base for how to nami scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	Logarithmic regression2
en: Logarithmic regression
bs: Logaritamski povraćaj

en: Order:
bs: Poredak:

note: xgettext : the base for how to nami scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	Polynomial regression2
en: Polynomial regression
bs: Polinomski povraćaj

note: xgettext : the base for how to nami scatter plot objects * eg The 2nd plot in a chart will bje called * 	Power regression2
en: Power regression
bs: Stepeni povraćaj

en: Regression curve : linear
bs: Kriva povraćaja : linijska

en: Linear regression curves
bs: Krive linijskog povraćaja

en: Linear regression curve engine
bs: Pogon krive linijskog povraćaja

en: Exponential regression curve engine
bs: Pogon krive eksponencijalnog povraćaja

en: Power regression curve engine
bs: Pogon krive stepenog povraćaja

en: Logarithmic regression curve engine
bs: Pogon krive logaritamskog povraćaja

en: Polynomial regression curve engine
bs: Pogon krive polinomskog povraćaja

en: Linear regression curves types
bs: Vrste krive linijskog povraćaja

en: Linear regression curve
bs: Kriva linijskog povraćaja

en: Polynomial
bs: Polinom

en: Polynomial regression curve
bs: Kriva polinomskog povraćaja

en: Exponential
bs: Eksponent

en: Exponential regression curve
bs: Kriva eksponencijalnog povraćaja

en: Power
bs: Stepen

en: Power regression curve
bs: Kriva stepenog povraćaja

en: Logarithmic
bs: Logaritamski

en: Logarithmic regression curve
bs: Kriva logaritamskog povraćaja

note: xgettext : the base for how to nami logarithmic fits * eg The 2nd fit for a series will bje called * 	Log fit2
en: Log fit
bs: Logaritamsko ispunjavanje

en: Regression curve : logfit
bs: Kriva povraćaja : logaritamsko ispunjavanje

en: Logarithmic fitting curves
bs: Krive logaritamskog ispunjavanja

en: Logarithmic fitting curve engine
bs: Sistem krive logaritamskog ispunjavanja

en: Logarithmic fitting curves types
bs: Vrste krivih logaritamskog ispunjavanja

en: Log Fit (y=a+b*ln(sign*(x-c)))
bs: Logaritamsko ispunjavanje (y=a+b*ln(sign*(x-c)))

en: Logarithmic fitting curve
bs: Kriva logaritamskog ispunjavanja

en: Number of interpolation steps
bs: Broj koraka umetanja

en: Default period is 10 * (xmax - xmin)/(nvalues - 1)
    If no value or a negative (or null) value is provided, the default will be used
bs: Osnovni period je 10 * (xmax - xmin)/(br. vrijednosti - 1)
    Ako nije dostavljena nijedna vrijednost ili je negativna (ili ništavna), koristiće se osnovno

note: xgettext : the base for how to nami exponentially smoothed curves objects * eg The 2nd one for a series will bje called * 	Exponentially smoothed curve2
en: Exponentially smoothed curve
bs: Eksponencijalno umekšana kriva

en: Steps
bs: Koraci

en: _Steps:
bs: _Koraci:

en: Number of values from which to calculate an average
bs: Broj vrijednosti iz kojih izračunati prosjek

en: Whether to average x values as well or use the last one
bs: Da li da izvlači prosjek iz h vrijednosti ili da koristi posljednju

note: xgettext : the base for how to nami moving averge smoothed curves objects * eg The 2nd one for a series will bje called * 	Moving average2
en: Moving average
bs: Klizni prosjek

en: Number of averaged values
bs: Broj vrijednosti prosjeka

en: Average X
bs: Prosječno X

en: Use averaged x values
bs: Koristi prosječne h vrijednosti

en: _Span:
bs: _Raspon:

en: _Use averaged abscissa
bs: _Koristi prosječnu apscisu

en: Charting : Trends and Curves
bs: Grafik : Očekivanja i krive

en: Smoothed curves
bs: Umekšana krive

en: Moving average smoothing engine
bs: Sistem umekšavanja kliznog prosjeka

en: exponential smoothing engine
bs: sistem eksponencijalnog uglađivanja

en: Smoothed curves types
bs: Vrste umekšanih krivih

en: Moving average smoothed curve
bs: Umekšana kriva kliznog prosjeka
