goobox - en to ca translation catalogue (173 entries)

en: Choose a CD Cover
ca: Escolliu una caràtula de CD

en: Found images:
ca: Imatges trobades:

en: <b>Extract</b>
ca: <b>Extreu</b>

en: Extract Tracks
ca: Extreu les peces

en: _All tracks
ca: _Totes les peces

en: _Selected tracks
ca: Peces _seleccionades

en: Format Properties
ca: Propietats del format

en: <b>CD Drive</b>
ca: <b>Unitat de CD</b>

en: <b>Destination folder</b>
ca: <b>Carpeta de destinació</b>

en: <b>Output format</b>
ca: <b>Format de sortida</b>

en: <small><i>Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.</i></small>
ca: <small><i>El còdec de compressió d'àudio sense pèrdues (FLAC) és un còdec de codi obert que comprimeix però no degrada la qualitat de l'àudio.</i></small>

en: <small><i>Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.</i></small>
ca: <small><i>El Vorbis és un còdec amb pèrdues d'àudio de codi obert, sortida d'alta qualitat i fitxers de mida inferior que l'MP3.</i></small>

en: <small><i>WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.</i></small>
ca: <small><i>WAV+PCM és un format sense pèrdues que manté sense comprimir, modulació per codificació d'impulsos (PCM).</i></small>

en: Automatically play newly inserted discs
ca: Reprodueix automàticament els discs acabats d'inserir

en: CD Player Preferences
ca: Preferències del reproductor de CD

en: Choose destination folder
ca: Escolliu la carpeta de destinació

en: Extraction
ca: Extracció

en: _Save playlist
ca: _Desa la llista de reproducció

en: No album found.
ca: No s'ha trobat cap àlbum.

en: Properties
ca: Propietats

en: Search for the remaining data
ca: Cerca les dades restants

en: Single artist
    Various artists
ca: Artista únic
    Diversos artistes

en: T_racks:
ca: _Peces:

en: _Artist:
ca: _Artista:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Year:
ca: An_y:

en: <big><b>Extracting tracks</b></big>
ca: <big><b>S'estan extraient les peces</b></big>

en: Extracting Tracks
ca: S'estan extraient les peces

en: Goobox Application
ca: Aplicació Goobox

en: Goobox Application Factory
ca: Factoria de l'aplicació Goobox

en: CD Player
ca: Reproductor de CD

en: Play and extract CDs
ca: Reproducció i extracció de CD

en: Possible values are: ogg, flac, mp3, wave.
ca: Els valors possibles són: ogg, flac, mp3, wave.

en: Possible values are: system, text_below, text_beside, text_only, icons_only.
ca: Els valors possibles són: system, text_below, text_beside, text_only, icons_only.

en: Could not display help
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda

en: Play CDs and save the tracks to disk as files
ca: Reprodueix el CD i desa les peces al disc com a fitxers

en: Could not execute command
ca: No s'ha pogut executar l'ordre

en: Various
ca: Diversos

en: Unnamed CDROM
ca: CDROM sense nom

en: Unnamed SCSI Drive (%s)
ca: Unitat SCSI sense nom (%s)

en: File image
ca: Fitxer d'imatge

en: %u, loading image: %u
ca: %u, s'està carregant la imatge: %u

en: Loading images
ca: S'estan carregant les imatges

en: Could not search for a cover on Internet
ca: No s'ha pogut fer la cerca d'una caràtula a Internet

en: No image found
ca: No s'ha trobat cap imatge

en: Could not display help: %s
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda: %s

en: Searching images...
ca: S'estan cercant les imatges...

en: You need at least one of the following GStreamer plugins in order to extract CD tracks:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Waveform PCM
ca: Per a poder extreure peces del CD es necessita almenys un dels connectors següents del GStreamer:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Forma d'ona PCM

en: No encoder available.
ca: No hi ha disponible cap codificador.

en: Waveform PCM
ca: Forma d'ona PCM

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
ca: El Vorbis és un còdec amb pèrdues d'àudio de codi obert, sortida d'alta qualitat i fitxers de mida inferior que l'MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
ca: El còdec de compressió d'àudio sense pèrdues (FLAC) és un còdec de codi obert que comprimeix però no degrada la qualitat de l'àudio.

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
ca: WAV+PCM és un format sense pèrdues que manté sense comprimir, modulació per codificació d'impulsos per polsos codificats (PCM).

en: Faster compression
ca: Compressió més ràpida

en: Higher compression
ca: Compressió més alta

en: Smaller size
ca: Mida més petita

en: Higher quality
ca: Qualitat més alta

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Compression level:
ca: Nivell de compressió:

en: Album %d of %d
ca: Àlbum %d de %d

en: Search failed: %s
ca: La cerca ha fallat: %s

en: No album found
ca: No s'ha trobat cap àlbum

en: Title
ca: Títol

en: Artist
ca: Artista

en: (%d:%02d:%02d Remaining)
ca: (%d:%02d:%02d restant)

en: (%d:%02d Remaining)
ca: (%d:%02d restant)

en: Extracting track: %d of %d %s
ca: S'està extraient la peça %d de %d %s

en: Could not extract the tracks
ca: No s'han pogut extreure les peces

en: Could not display the destination folder
ca: No s'ha pogut mostrar la carpeta de destinació

en: Tracks extracted successfully
ca: Les peces s'han extret correctament

en: _View destination folder
ca: _Mostra la carpeta de destinació

en: <i>Extracting "%s"</i>
ca: <i>S'està extraient «%s»</i>

en: Could not extract tracks
ca: No s'han pogut extreure les peces

en: Could not create folder "%s"
    
    %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%s»
    
    %s

en: Ripped with CD Player
ca: S'ha extret amb el reproductor de CD

en: Orientation
ca: Orientació

en: The orientation of the tray.
ca: L'orientació de la safata.

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
ca: No es pot trobar un terminal, s'utilitzarà l'xtrem, tot i que pot ser que no funcioni

en: Error reading CD
ca: S'ha produït un error en llegir el CD

en: The specified device is not valid
ca: El dispositiu indicat no és vàlid

en: Drive not ready
ca: La unitat no està a punt

en: Tray open
ca: Safata oberta

en: No disc
ca: No hi ha cap disc

en: Data Disc
ca: Disc de dades

en: Invalid device
ca: Dispositiu invàlid

en: Click here to choose a cover for this CD
ca: Cliqueu aquí per a escollir una caràtula per a aquest CD

en: Paused
ca: En pausa

en: Ejecting CD
ca: S'està expulsant el CD

en: Checking CD drive
ca: S'està comprovant la unitat de CD

en: Reading CD
ca: S'està llegint el CD

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: _Extract
ca: _Extreu

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: V_olume
ca: V_olum

en: Hide _tracks
ca: Amaga les _peces

en: Show _tracks
ca: Mostra les _peces

en: %d track | %d tracks
ca[0]: %d peça
ca[1]: %d peces

en: Length
ca: Durada

en: _Pause
ca: _Pausa

en: Pause
ca: Pausa

en: No Disc
ca: Sense disc

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: Play
ca: Reprodueix

en: Could not eject the CD
ca: No s'ha pogut extreure el CD

en: Could not read drive
ca: No s'ha pogut llegir la unitat

en: Could not load image
ca: No s'ha pogut carregar la imatge

en: Could not save cover image
ca: No s'ha pogut desar la imatge de la caràtula

en: Choose CD Cover Image
ca: Escolliu una imatge de caràtula de CD

en: Images
ca: Imatges

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: You have to enter the artist and album names in order to find the album cover.
ca: Heu d'introduir el nom de l'artista i de l'àlbum per a trobar-ne la caràtula.

en: _Show Window
ca: _Mostra la finestra

en: Show the main window
ca: Mostra la finestra principal

en: _Hide Window
ca: _Amaga la finestra

note: "H"
en: Hide the main window
ca: Amaga la finestra principal

en: Volume level: %3.0f%%
ca: Nivell del volum: %3.0f%%

en: Change the volume level
ca: Canvia el nivell del volum

en: Volume
ca: Volum

en: No image
ca: No hi ha cap imatge

en: Preview
ca: Previsualització

en: pixels
ca: píxels

en: CD device to be used
ca: Unitat de CD a utilitzar

en: DEVICE_PATH
ca: CAMÍ_DEL_DISPOSITIU

en: Play the CD on startup
ca: Reprodueix el CD en iniciar

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/fes una pausa

en: Stop playing
ca: Atura la reproducció

en: Play the next track
ca: Reprodueix la peça següent

en: Play the previous track
ca: Reprodueix la peça anterior

en: Eject the CD
ca: Expulsa el CD

en: Hide/Show the main window
ca: Amaga/mostra la finestra principal

en: Volume Up
ca: Apuja el volum

en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

en: Quit the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Cannot start the CD player
ca: No es pot iniciar el reproductor de CD

en: In order to read CDs you have to install the gstreamer base plugins
ca: Per a poder llegir els CD heu d'instal·lar els connectors base del GStreamer

en: Next
ca: Següent

en: Stop
ca: Atura

en: Track %u
ca: Peça %u

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Help
ca: A_juda

en: C_over
ca: Ca_ràtula

en: Information about the program
ca: Informació sobre el programa

en: Display the manual
ca: Mostra el manual

en: _Keyboard shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: Play this track
ca: Reprodueix aquesta peça

en: _Stop
ca: _Atura

en: _Next
ca: _Següent

en: Pre_v
ca: A_nterior

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: Eject the disc
ca: Expulsa el disc

en: Edit various preferences
ca: Edita diverses preferències

en: _Copy Disc
ca: _Copia el disc

en: Copy the content of this disc on another disc
ca: Copia el contingut d'aquest disc a un altre disc

en: E_xtract Tracks
ca: E_xtreu les peces

en: Save the tracks to disk as files
ca: Desa les peces al disc com a fitxers

en: Save the selected tracks to disk as files
ca: Desa les peces seleccionades al disc com a fitxers

en: Edit the disc artist, album and the tracks titles
ca: Edita l'artista, l'àlbum i els títols de les peces del disc

en: _Choose from Disk
ca: _Escolliu del disc

en: Choose a disc cover from the local disk
ca: Escolliu una caràtula de disc del disc local

en: _Search on Internet
ca: _Cerca a Internet

en: Search for a disc cover on Internet
ca: Cerca una caràtula de disc a Internet

en: Remove current disc cover
ca: Suprimeix la caràtula de disc actual

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: View the main toolbar
ca: Visualitza la barra d'eines principal

en: Stat_usbar
ca: B_arra d'estat

en: View the statusbar
ca: Visualitza la barra d'estat

en: Play _All
ca: R_eprodueix totes

en: Play all tracks
ca: Reprodueix totes les peces

en: _Repeat
ca: _Repeteix

en: Restart playing when finished
ca: Reinicia la reproducció quan finalitzi

en: S_huffle
ca: _Mescla

en: Play tracks in a random order
ca: Reprodueix les peces aleatòriament
