goobox - en to dz translation catalogue (174 entries)

en: <b>CD Drive</b>
dz: <b>སི་ཌི་ཌའིབ།</b>

en: <b>Destination folder</b>
dz: <b>འགྲོ་ཡུལ་སྣོད་འཛིན།</b>

en: <b>Extract</b>
dz: <b>ཕྱིར་འདོན་འབད</b>

en: <b>Output format</b>
dz: <b>ཨའུཊི་པུཊི་རྩ་སྒྲིག་</b>

en: <big><b>Extracting tracks</b></big>
dz: <big><b>རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཕྱིར་འདོན་འབད་དོ </b></big>

en: <small><i>Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.</i></small>
dz: <small><i>རང་དབང་གྱོང་མེད་རྣར་ཉན་ཀོ་ཌེཀ་(ཨིཕ་ཨེལ་ཨེ་སི་)འདི་ཀུན་གྱི་ཐོབ་པའི་ཨེབ་བཙུགས་འབད་མི་ དེ་འབདཝ་ད་རྣར་ཉན་སྤུས་ཚད་ཉམས་མ་བཅུག་མི་ཀོ་ཌེཀ་ཨིན།</i></small>

en: <small><i>WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.</i></small>
dz: <small><i>ཌབ་ལུ་ཨེ་ཝི་+པི་སི་ཨེམ་འདི་གྱོང་མེད་རྩ་སྒྲིག་ ཨེབ་བཙུགས་བཤོལ་ནི་ འཕར་རྩ་- ཨང་རྟགས་རགས་པ་རྣར་ཉན་སྒྲ་སྐད་བསྒྲིག་(པི་སི་ཨེམ་)ནི་ཚུ་འཆང་མི་ཅིག་ཨིན། </i></small>

en: CD Player Preferences
dz: སི་ཌི་གཏང་འཕྲུལ་དགའ་གདམ་ཚུ་

en: Choose destination folder
dz: འགྲོ་ཡུལ་སྣོད་འཛིན་གདམ།

en: Extract Tracks
dz: ཕྱིར་འདོན་འབད་ནི་རྗེས་འཚོལ་ཚུ།

en: Extracting Tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཕྱིར་འདོན་འབད་དོ།

en: Extraction
dz: ཕྱིར་འདོན་འབད་ནི་

en: Format Properties
dz: རྩ་སྒྲིག་གི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: _All tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཆ་མཉམ།(_A)

en: _Save playlist
dz: གླུ་ཐོ་སྲུང་བཞག(_S)

en: _Selected tracks
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་རྗེས་འཚོལ་ཚུ།(_S)

en: Choose a CD Cover
dz: སི་ཌི་ཁེབས་ཅིག་གདམ།

en: Found images:
dz: གཟུགས་བརྙན་ཚུ་འཚོལ་ཐོབ་ཡོདཔ།:

en: No album found.
dz: གླུ་མཛོད་གཅིག་ཡང་མ་ཐོབ།

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Search for the remaining data
dz: ལྷག་ལུས་གནས་སྡུད་འདི་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Single artist
    Various artists
dz: གླུ་གཞསཔ་རྐྱང་པ་
    གླུ་གཞསཔ་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་

en: T_racks:
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་:(_r)

en: _Artist:
dz: གླུ་གཞས་པ: (_A)

en: _Title:
dz: མགོ་མིང་: (_T)

en: _Year:
dz: ལོ:(_Y)

en: Goobox Application
dz: གུ་བོགསི་གློག་རིམ།

en: Goobox Application Factory
dz: གུ་བོགསི་གློག་རིམ་འཕྲུལ་ཁང་།

en: CD Player
dz: སི་ཌི་གཏང་མི།

en: Play and extract CDs
dz: གཏང་སྦེ་སི་ཌི་ཚུ་ཕྱིར་འདོན་འབད།

en: Possible values are: ogg, flac, mp3, wave.
dz: ཡོད་པའི་གནས་གོང་ཚུ་: ཨོ་ཇི་ཇི་ ཨེཕ་ཨེལ་ཨེ་སི་ ཨེམ་པི་༣ གཡབ།

en: Possible values are: system, text_below, text_beside, text_only, icons_only.
dz: ཡོད་པའི་གནས་གོང་ཚུ་: རིམ་ལུགས་ འོག་གི་ཚིག་ཡིག ཚིག་ཡིག་ལས་གཞན་ ཚིག་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག་ ངོས་དཔར་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག(_b)(_b)(_o)(_o)

en: Could not display help
dz: གྲོགས་རམ་བཀྲམ་བཏོན་འབད་མ་བཏུབ།

en: Copyright © 2004-2007 Free Software Foundation, Inc.
dz: འདྲ་བཤུས་དབང་ཆ་ © ༢༠༠༤-༢༠༠༧ རང་དབང་མཉེན་ཆས་གཞི་ཚོགས་ Inc.

en: Play CDs and save the tracks to disk as files
dz: སི་ཌིསི་གཏང་སྟེ་རྗེས་འཚོལ་འདི་ཚུ་ཌེཀསི་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Could not execute command
dz: བརྡ་བཀོད་ལག་ལེན་འཐབ་མ་ཚུགསཔ།

en: Various
dz: འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་

en: Unnamed CDROM
dz: མིང་མ་བཏགས་པའི་སི་ཌི་རཱོམ།

en: Unnamed SCSI Drive (%s)
dz: མིང་མ་བཏགས་པའི་ཨེསི་སི་ཨེསི་ཨའི་ཌའིབ (%s)

en: File image
dz: ཡིག་སྣོད་གཟུགས་བརྙན།

en: %u, loading image: %u
dz: %u, གཟུགས་བརྙན་མངོན་གསལ་འབད་དོ།: %u

en: Loading images
dz: གཟུགས་བརྙན་ཚུ་མངོན་གསལ་འབད་དོ།

en: Could not search for a cover on Internet
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་གུ་ཁེབས་ཅིག་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: No image found
dz: གཟུགས་བརྙན་འཚོལ་ཞིབ་མེདཔ།

en: Could not display help: %s
dz: གྲོགས་རམ་བཀྲམ་བཏོན་འབད་མ་ཚུགསཔ།: %s

en: Searching images...
dz: གཟུགས་བརྙན་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དོ།...

en: You need at least one of the following GStreamer plugins in order to extract CD tracks:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Waveform PCM
dz: སི་ཌི་རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཕྱིར་འདོན་འབད་ནི་ལུ་ཉུང་མཐའ་འོག་གི་ཇི་སི་ཊི་མར་པ་ལག་ཨིནསི་གཅིག་དགོཔ་ཨིན།:
    
    • %s → ཨོ་ཇི་ཇི་བར་བིསི།
    • %s → ཨེཕ་ཨེལ་ཨེ་སི།
    • %s → གཡབ་རྩ་སྒྲིག་ པི་སི་ཨེམ་

en: No encoder available.
dz: ཨིན་ཀོ་ཌར་འཐོབ་ཚུགསཔ་མེདཔ།

en: Ogg Vorbis
dz: ཨོ་ཇི་ཇི་བོར་བིསི་

en: FLAC
dz: ཨེཕ་ཨེལ་ཨེ་སི་

en: Waveform PCM
dz: གཡབ་ཀྱི་རྩ་སྒྲིག་ པི་སི་ཨེམ་

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
dz: བོར་བིསི་འདི་ཀུན་གྱིས་ཐོབ་པ་  ལོ་སི་རྣར་ཉན་ཀོ་ཌེཀ་ ཨེམ་པི་༣་ལས་ཡང་དམའ་བའི་ཡིག་སྣོད་ལུ་སྤུས་ཚད་མཐོ་བའི་ཨའུཊི་པུཊི་འབད་མི་ཅིག་ཨིན།

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
dz: རང་དབང་གྱོང་མེད་རྣར་ཉན་ཀོ་ཊེཀ་(ཨེཕ་ཨེལ་ཨེ་སི་)འདི་ ཀུན་གྱིས་ཐོབ་པའི་ཨེབ་བཙུགས་འབད་མི་ དེ་འབདཝ་ད་ རྣར་ཉན་གྱི་སྤུས་ཚད་ཉམས་མ་བཅུག་མི་ཀོ་ཌེཀ་ཅིག་ཨིན།

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed, raw pulse-code modulated (PCM) audio.
dz: ཌབ་ལུ་ཨེ་ཝི་ + པི་སི་ཨེམ་་འདི་གྱོང་མེད་རྩ་སྒྲིག་གིས་ ཨེབ་བཙུགས་བཤོལ་མི་ འཕར་རྩ་- ཨང་རྟགས་རགས་པ་རྣར་ཉན་གྱི་སྒྲ་སྐད་བསྒྲིག་ནི་(པི་སི་ཨེམ་)ཚུ་འཆངམ་ཨིན།

en: Faster compression
dz: ཨེབ་བཙུགས་མགྱོགས་སུ།

en: Higher compression
dz: ཨེབ་བཙུགས་མཐོ་མི།

en: Smaller size
dz: ཚད་ཆུང་མི།

en: Higher quality
dz: སྤུས་ཚད་མཐོ་མི།

en: Quality:
dz: སྤུས་ཚད་:

en: Compression level:
dz: ཨེབ་བཙུགས་གནས་རིམ་:

en: Album %d of %d
dz: གླུ་མཛོད་%d གི་ %d

en: Search failed: %s
dz: འཚོལ་ཞིབ་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་: %s

en: No album found
dz: གླུ་མཛོད་གཅིག་ཡང་མ་ཐོབ་

en: Title
dz: མགོ་མིང་།

en: Artist
dz: གླུ་གཞས་པ།

en: (%d:%02d:%02d Remaining)
dz: (%d:%02d:%02d ལྷག་ལུས་)

en: (%d:%02d Remaining)
dz: (%d:%02d ལྷག་ལུས་)

en: Extracting track: %d of %d %s
dz: ཕྱིར་འདོན་འབད་བའི་སརྗེས་འཚོལ་: %d of %d %s

en: Could not extract the tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་འདི་ཕྱིར་འདོན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not display the destination folder
dz: འགྲོ་ཡུལ་སྣོད་འཛིན་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Tracks extracted successfully
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཕྱིར་འདོན་འབད་ནི་མཐར་འཁྱོལ་ཡོདཔ།

en: _View destination folder
dz: འགྲོ་ཡུལ་སྣོད་འཛིན་ལྟ།(_V)

en: <i>Extracting "%s"</i>
dz: <i>ཕྱིར་འདོན་འབད་དོ་"%s"</i>

en: Could not extract tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་འདི་ཕྱིར་འདོན་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not create folder "%s"
    
    %s
dz: སྣོད་འཛིན་ "%s"གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས་
    
    %s

en: Ripped with CD Player
dz: སི་ཌི་གཏང་འཕྲུལ་དང་མཉམ་ཅིག་འཕྱལ་ཡོདཔ

en: Orientation
dz: ཕྱོགས།

en: The orientation of the tray.
dz: ཤོག་སྣོད་འདི་གི་ཕྱོགས་འདི།

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
dz: འདི་ལཱ་འབད་མ་བཏུབ་རུང་ཨེགསི་ཌམ་ལག་ལེན་འཐབ་དེ་གིས་ཊར་མི་ནཱལ་ཅིག་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Error reading CD
dz: སི་ཌི་ལྷག་ནི་འཛོལ་བ།

en: The specified device is not valid
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་ཐབས་འཕྲུལ་འདི་ནུས་མེད།

en: Drive not ready
dz: ཌའིབ་གྲ་སྒྲིག་མེདཔ།

en: Tray open
dz: ཤོག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ།

en: No disc
dz: ཌིཀསི་མེད།

en: Data Disc
dz: གནད་སྡུད་སིཌིཀ་

en: Invalid device
dz: ནུས་མེད་ཐབས་འཕྲུལ་

en: Click here to choose a cover for this CD
dz: སི་ཌིའི་དོན་ལུ་ཁེབས་ཅིག་གདམ་ནི་ལུ་ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Paused
dz: ཐེམ་ཡོདཔ།

en: Ejecting CD
dz: སི་ཌི་ཕྱིར་་བཏོན་དོ།

en: Checking CD drive
dz: སི་ཌི་ཌའིབ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་དོ།

en: Reading CD
dz: སི་ཌི་ལྷག་དོ།

en: Audio CD
dz: སི་ཌི་རྣར་་ཉན།

en: _Extract
dz: ཕྱིར་འདོན་འབད་ནི།(_E)

en: _Reset
dz: སླར་སྒྲིག(_R)

en: V_olume
dz: སྐད་ཤུགས།(_o)

en: Hide _tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་གསང་།(_t)

en: Show _tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་སྟོན།(_t)

en: %d track | %d tracks
dz[0]: %d རྗེས་འཚོལ།
dz[1]: %d རྗེས་འཚོལ་ཚུ།

en: Length
dz: རིང་ཚད།

en: _Pause
dz: ཐེམ།(_P)

en: Pause
dz: ཐེམ།

en: No Disc
dz: ཌིསིཀ་མེད་

en: _Play
dz: གཏང་།(_P)

en: Play
dz: གཏང་།

en: Could not eject the CD
dz: སི་ཌི་འདི་ཕྱིར་སྟོན་མ་ཚུགསཔ།

en: Could not read drive
dz: ཌའིབ་ལྷག་མ་ཚུགསཔ།

en: Could not load image
dz: གཟུགས་བརྙན་མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Could not save cover image
dz: གཟུགས་བརྙན་ཁེབས་སྲུང་བཞག་འབད་མ་ཚུགསཔ།

en: Choose CD Cover Image
dz: སི་ཌི་གཟུགས་བརྙན་ཁེབས་གདམ།

en: Images
dz: གཟུགས་བརྙན་ཚུ།

en: All files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཆ་མཉམ།

en: You have to enter the artist and album names in order to find the album cover.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་གླུ་མཛོད་ཁེབས་འདི་འཚོལ་ནི་ལུ་གླུ་མཛོད་མིང་ཚུ་དང་གླུ་གཞས་པ་འདི་བཙུགས་དགོཔ་ཨིན།

en: _Show Window
dz: ཝིནཌོ་སྟོན།(_S)

en: Show the main window
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་འདི་སྟོན།

en: _Hide Window
dz: ཝིནཌོ་གསང་བཞག(_H)

note: "H"
en: Hide the main window
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་འདི་གསང་བཞག

en: Volume level: %3.0f%%
dz: སྐད་ཤུགས་གནས་རིམ: %3.0f%%

en: Change the volume level
dz: སྐད་ཤུགས་གནས་རིམ་འདི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Volume
dz: སྐད་ཤུགས།

en: No image
dz: གཟུགས་བརྙན་མེད།

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ།

en: pixels
dz: པིག་སེལ་ཚུ།

en: CD device to be used
dz: སི་ཌི་ཐབས་འཕྲུལ་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་མི།

en: DEVICE_PATH
dz: ཐབས་འཕྲུལ་འགྲུལ་ལམ།(_P)

en: Play the CD on startup
dz: སི་ཌི་འདི་འགོ་བཙུགས་གུ་གཏང་།

en: Play/Pause
dz: གཏང་/ཐེམ།

en: Stop playing
dz: གཏང་ནི་བཞག

en: Play the next track
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་རྗེས་འཚོལ་འདི་གཏང་།

en: Play the previous track
dz: ཧེ་མམ་གྱི་རྗེས་འཚོལ་འདི་གཏང་།

en: Eject the CD
dz: སི་ཌི་འདི་ཕྱིར་སྟོན།

en: Hide/Show the main window
dz: ཝིནཌོ་གཙོ་བོ་འདི་གསང་/སྟོན།

en: Volume Up
dz: སྐད་ཤུགས་ཡར།

en: Volume Down
dz: སྐད་ཤུགས་མར།

en: Quit the application
dz: གློག་རིམ་འདི་སྤང་།

en: Cannot start the CD player
dz: སི་ཌི་གཏང་འཕྲུལ་འདི་འགོ་བཙུགས་མི་བཏུབ།

en: In order to read CDs you have to install the gstreamer base plugins
dz: སི་ཌི་ཚུ་ལྷག་ནི་གི་དོན་ལུ་ཁྱོད་ཀྱིས་ཇི་སི་ཊི་མར་པ་གཞི་རྟེན་པ་ལག་ཨིན་འདི་གཞི་བཙུགས་དགོ་

en: Next
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་

en: Stop
dz: བཀག་

en: Track %u
dz: རྗེས་འཚོལ། %u

en: _Disc
dz: ཌིསིཀ་ (_D)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_E)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: C_over
dz: ཁེབས་(_o)

en: Information about the program
dz: ལས་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས་བརྡ་དོན།

en: Display the manual
dz: ལག་དེབ་འདི་བཀྲམ་སྟོན།

en: _Keyboard shortcuts
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་མགྱོགས་ཐབས་ཚུ།(_K)

en: Play this track
dz: རྗེས་འཚོལ་འདི་གཏང་།

en: _Stop
dz: བཀག(_S)

en: _Next
dz: ཤུལ་མམ་གྱི།(_N)

en: Pre_v
dz: སྔོན་ལྟ།(_v)

en: _Eject
dz: ཕྱིར་བཏོན།(_E)

en: Eject the disc
dz: ཌིསིཀ་འདི་ཕྱིར་བཏོན་འབད་

en: Edit various preferences
dz: འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་དགའ་གདམ་ཚུ་ཞུན་དག་འབད།

en: E_xtract Tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཕྱིར་འདོན་འབད་ནི།(_x)

en: Save the tracks to disk as files
dz: རྗེས་འཚོལ་འདི་ཚུ་ཌེཀསི་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད།

en: Save the selected tracks to disk as files
dz: རྗེས་འཚོལ་འདི་ཚུ་ཌིསིཀ་ལུ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཟུམ་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Edit the disc artist, album and the tracks titles
dz: ཌིསིཀ་གླུ་གཞས་པ་ གླུ་མཛོད་དང་རྗེས་འཚོལ་མགོ་མིང་ཚུ་ཞུན་དག་འབད་

en: _Choose from Disk
dz: ཌེཀསི་ལས་གདམ།(_C)

en: Choose a disc cover from the local disk
dz: ཉེ་གནས་ཌིཀསི་ལས་་ཌིསིཀ་་ཁེབས་ཅིག་གདམ་ཁ་རྐྱབ་

en: _Search on Internet
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་གུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད།(_S)

en: Search for a disc cover on Internet
dz: ཨིན་ཊར་ནེཊི་གི་དོན་ལུ་ཌིསིཀ་ཁེབས་ཅིག་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Remove current disc cover
dz: ད་ལྟོའི་ཌིསིཀ་ཁེབས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: _Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་།(_T)

en: View the main toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གཙོ་བོ་འདི་སྟོན།

en: Stat_usbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་།(_u)

en: View the statusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་འདི་སྟོན།

en: Play _All
dz: ཆ་མཉམ་གཏང་།(_A)

en: Play all tracks
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་ཆ་མཉམ་གཏང་།

en: _Repeat
dz: ཡར་བསྐྱར།(_R)

en: Restart playing when finished
dz: རྫགས་པའི་སྐབས་གཏང་ནི་ལོག་འགོ་བཙུགས།

en: S_huffle
dz: རིམ་དཀྲུགས།(_h)

en: Play tracks in a random order
dz: རྗེས་འཚོལ་ཚུ་གང་འབྱུང་གོ་རིམ་ཅིག་ནང་གཏང་།
