goobox - en to fi translation catalogue (141 entries)

en: Goobox CD Player
fi: Goobox-CD-soitin

en: Play and extract CDs
fi: Soita ja kopioi ääni-CD:itä

en: Goobox allows you to play CDs and save the tracks to disk as MP3, Ogg, FLAC or WAV files.
fi: Goobox mahdollistaa CD-levyjen toistamisen ja kappaleiden tallentamisen tietokoneen levylle mp3-, ogg-, flac- tai wav-tiedostoina.

en: Track titles and CD covers are set automatically using the MusicBrainz web service.
fi: Kappaleiden nimet ja CD:n kansikuvitus asetetaan automaattisesti MusicBrainz-palvelusta.

en: CD Player
fi: CD-soitin

en: Device path
fi: Laitteen polku

en: Volume level
fi: Äänenvoimakkuus

en: “Choose cover” location
fi: “Valitse kansikuva”-sijainti

en: Default location for the “Choose cover” dialog.
fi: Oletussijainti “Valitse kansikuva”-ikkunassa.

en: Use Sound Juicer to rip discs
fi: Käytä Musiikkimaijaa levyjen kopiointiin

en: Autoplay
fi: Automaattinen soitto

en: Autoplay discs after insertion.
fi: Soita levy automaattisesti, kun se on syötetty asemaan.

en: Window width
fi: Ikkunan leveys

en: Window height
fi: Ikkunan korkeus

en: Play all tracks
fi: Toista kaikki kappaleet

en: Shuffle playlist
fi: Sekoita soittolista

en: Restart when finished
fi: Aloita soitto alusta kun on päästy loppuun

en: Playlist sort method
fi: Soittolistan lajittelutapa

en: Playlist sort type
fi: Soittolistan lajittelutyyppi

en: Extraction folder
fi: Kopiointikansio

en: File type
fi: Tiedostotyyppi

en: Possible values are: ogg, flac, mp3, wave.
fi: Sallittuja arvoja ovat: ogg, flac, mp3, wave.

en: Save the playlist
fi: Tallenna soittolista

en: Save the playlist of the extracted tracks.
fi: Tallenna soittolista kopioiduista kappaleista.

en: OGG files quality
fi: OGG-tiedostojen laatu

en: FLAC files quality
fi: FLAC-tiedostojen laatu

en: MP3 files quality
fi: MP3-tiedostojen laatu

en: Various
fi: Useita esittäjiä

en: %u, loading image: %u
fi: %u, ladataan kuvaa: %u

en: Could not search for a cover on Internet
fi: Kantta ei voitu etsiä Internetistä

en: Choose a CD Cover
fi: Valitse levyn kansi

en: You need at least one of the following GStreamer plugins in order to extract CD tracks:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Waveform PCM
fi: Tarvitset vähintään yhden seuraavista GStreamer-liitännäisistä kopioidaksesi CD-kappaleita:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → PCM-aaltomuoto

en: No encoder available.
fi: Ei kooderia saatavilla.

en: Extract Tracks
fi: Kopioi kappaleet

en: _Extract
fi: _Kopioi

en: CD Player Preferences
fi: CD-soittimen asetukset

en: Waveform PCM
fi: PCM-aaltomuoto

en: Format Properties
fi: Muodon ominaisuudet

en: Faster compression
fi: Nopeampi pakkaus

en: Higher compression
fi: Parempi pakkaus

en: Smaller size
fi: Pienempi koko

en: Higher quality
fi: Parempi laatu

en: Quality:
fi: Laatu:

en: Compression level:
fi: Pakkausstaso:

en: Album %d of %d
fi: Levy %d/%d

en: No album found
fi: Levyä ei löytynyt

en: Searching disc information…
fi: Etsitään levyn tietoja…

en: Title
fi: Nimi

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: (%d∶%02d∶%02d Remaining)
fi: (%d∶%02d∶%02d jäljellä)

en: (%d∶%02d Remaining)
fi: (%d∶%02d jäljellä)

en: Extracting track: %d of %d %s
fi: Kopioidaan kappaletta %d/%d: %s

en: Could not extract the tracks
fi: Kappaleita ei voitu kopioida

en: Invalid destination folder: %s
fi: Virheellinen kohdekansio: %s

en: Could not display the destination folder
fi: Kohdekansiota ei voitu näyttää

en: Tracks extracted successfully
fi: Kappaleiden kopiointi onnistui

en: _View
fi: _Näytä

en: Could not extract tracks
fi: Kappaleita ei voitu kopioida

en: Ripped with CD Player
fi: Kopioitu CD-soittimella

en: Extracting disc tracks
fi: Kopioidaan levyn kappaleita

en: Extracting Tracks
fi: Kopioidaan kappaleita

en: Copyright © 2004-2011 Free Software Foundation, Inc.
fi: Tekijänoikeus © 2004-2011 Free Software Foundation, Inc.

en: Play CDs and save the tracks to disk as files
fi: Soita CD-levyjä ja kopioi kappaleita tiedostoiksi

en: CD device to be used
fi: Käytettävä CD-laite

en: DEVICE_PATH
fi: ASEMAN_POLKU

en: Play the CD on startup
fi: Aloita CD:n soittaminen käynnistettäessä

en: Toggle play
fi: Jatka/pysäytä toisto

en: Stop playing
fi: Pysäytä soitto

en: Play the next track
fi: Soita seuraava kappale

en: Play the previous track
fi: Soita edellinen kappale

en: Eject the CD
fi: Poista CD-levy

en: Toggle the main window visibility
fi: Näytä/piilota pääikkuna

en: Quit the application
fi: Lopeta sovellus

en: Show version
fi: Näytä versio

en: Cannot start the CD player
fi: CD-soitinta ei voitu käynnistää

en: In order to read CDs you have to install the GStreamer base plugins
fi: Jotta CD:itä voi lukea, täytyy GStreamerin base-liitännäiset asentaa

en: Click here to choose a cover for this CD
fi: Napsauta tästä valitaksesi kannen tälle levylle

en: No disc
fi: Ei levyä

en: Data disc
fi: Datalevy

en: Ejecting CD
fi: Poistetaan CD:tä

en: Checking CD drive
fi: Tarkistetaan CD-asemaa

en: Reading CD
fi: Luetaan CD:tä

en: Audio CD
fi: Ääni-CD

en: Could not execute command
fi: Ei voitu suorittaa komentoa

en: No information found for this disc
fi: Tästä levystä ei löytynyt tietoja

en: _Properties
fi: _Ominaisuudet

en: Could not save cover image
fi: Kansikuvaa ei voitu tallentaa

en: Could not load image
fi: Kuvaa ei voitu ladata

en: Choose Disc Cover Image
fi: Valitse CD-kansikuva

en: Images
fi: Kuvat

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: You have to enter the artist and album names in order to find the album cover.
fi: Esittäjä sekä levyn nimi täytyy syöttää, jotta levynkansi voidaan etsiä.

en: Preview
fi: Esikatselu

en: pixels
fi: kuvapistettä

en: C_ommand Line Output:
fi: K_omentorivin tuloste:

en: Could not display help
fi: Ohjeen näyttäminen ei onnistunut

en: Could not launch the application
fi: Sovelluksen käynnistys ei onnistunut

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Open
fi: __Avaa

en: _Reset
fi: _Nollaa

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Play
fi: Soita

en: Next
fi: Seuraava

en: Track %u
fi: Kappale %u

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
fi: Vorbis on avoin häviöllinen pakkaustapa, joka pakkaa ääntä pienempään tilaan ja paremmalla laadulla kuin mp3.

en: FLAC is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
fi: FLAC on avoin ja häviötön kodekki, joka pakkaa ääntä mutta ei vaikuta heikentävästi äänen laatuun.

en: MP3 is a patented lossy audio codec, supported by most digital audio players.
fi: MP3 on patentoitu ja häviöllinen äänikodekki, jota valtaosa eri musiikkisoittimista tukee.

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed audio.
fi: WAV+PCM on häviötön muoto, joka sisältää pakkaamatonta ääntä.

en: Found images:
fi: Löydettiin kuvia:

en: _All tracks
fi: _Kaikki kappaleet

en: _Selected tracks
fi: _Valitut kappaleet

en: Copy _Disk
fi: _Kopioi levy

en: _Eject
fi: Poista _levy

en: Play _All
fi: Soita _kaikki

en: _Repeat
fi: _Toista

en: S_huffle
fi: _Satunnaistoisto

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Help
fi: O_hje

en: _About
fi: _Tietoja

en: _Play
fi: _Soita

en: E_xtract Tracks
fi: _Kopioi kappaleet

en: _Choose File…
fi: _Valitse tiedosto…

en: _Search on Internet
fi: _Etsi Internetistä

en: _Remove
fi: _Poista

en: Playback
fi: Toisto

en: Drive:
fi: Asema:

en: Automatically play newly inserted discs
fi: Soita asemaan laitetut levyt automaattisesti

en: Extraction
fi: Kopiointi

en: Destination:
fi: Kohde:

en: Choose destination folder
fi: Valitse kohdekansio

en: Format:
fi: Muoto:

en: _Save playlist
fi: _Tallenna soittolista

en: Single artist
fi: Yksi esittäjä

en: Various artists
fi: Useita esittäjiä

en: _Title:
fi: _Nimi:

en: T_racks:
fi: _Kappaleet:

en: _Artist:
fi: _Esittäjä:

en: _Year:
fi: _Vuosi:

en: Search for the remaining data
fi: Etsi puuttuvia tietoja
