sound-juicer 0.5.8 - en to nb translation catalogue (146 entries)

en: Goobox Application
nb: Goobox programmet

en: Goobox Application Factory
nb: Goobox programfabrikk

en: Choose a CD Cover
nb: Velg et CD-omslag

en: Found images:
nb: Fant bilder:

en: <b>CD Drive</b>
nb: <b>CD-stasjon</b>

en: <b>Destination folder</b>
nb: <b>Målmappe</b>

en: <b>Extract</b>
nb: <b>Hent ut</b>

en: <b>File type</b>
nb: <b>Filtype</b>

en: Advanced _Options
nb: Avanserte _alternativer

en: Choose destination folder
nb: Velg målmappe

en: Encoding
nb: Koding

en: Excellent quality lossless compression
nb: Komprimering med utmerket kvalitet uten tap

en: Extract Tracks
nb: Hent ut spor

en: Extracting Tracks
nb: Henter ut spor

en: General
nb: Generell

en: Good quality lossy compression
nb: Komprimering med god kvalitet uten tap

en: High quality lossy compression
nb: Komprimering med høy kvalitet og tap

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Raw audio
nb: Rå lyd

en: _All tracks
nb: _Alle spor

en: _Save playlist
nb: _Lagre spilleliste

en: _Selected tracks
nb: _Valgte spor

en: CD Player
nb: CD-spiller

en: Play and extract CDs
nb: Spill av og hent ut CDer

en: Possible values are: ogg, flac, mp3, wave.
nb: Mulige verdier er: ogg, flac, mp3, wave.

en: Could not display help
nb: Kunne ikke vise hjelp

en: CD player and ripper
nb: CD-spiller og ripper

en: Could not execute command
nb: Kunne ikke kjøre kommando

en: Unnamed CDROM
nb: CD-ROM uten navn

en: Unnamed SCSI Drive (%s)
nb: SCSI-enhet uten navn (%s)

en: File image
nb: Filbilde

en: %u, loading image: %u
nb: %u, laster bilde: %u

en: Loading images
nb: Laster bilder

en: Could not search a cover on Internet
nb: Kunne ikke søke etter omslag på Internett

en: No image found
nb: Ingen bilder funnet

en: Could not display help: %s
nb: Kunne ikke vise hjelp: %s

en: Searching images...
nb: Søker etter bilder...

en: You need at least one of the following GStreamer plugins in order to extract CD tracks:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Mp3
    • %s → Wave
nb: Du må ha minst en av følgende GStreamer-tillegg installert for å hente ut spor:
    
    * %s Ogg Vorbis
    * %s FLAC
    * %s Mp3
    * %s Wave

en: No encoder available.
nb: Ingen koder tilgjengelig.

en: Compression level: %d
nb: Kompresjonsnivå: %d

en: Smaller size
nb: Mindre størrelse

en: Higher quality
nb: Høyere kvalitet

en: Faster compression
nb: Raskere komprimering

en: Higher compression
nb: Høyere komprimering

en: Could not display the destination folder
nb: Kunne ikke vise målmappen

en: Tracks extracted successfully
nb: Uthenting av spor fullført

en: _View destination folder
nb: _Vis målmappen

en: Extracting track %d of %d: %s
nb: Henter ut spor %d av %d: %s

en: Ripped with Goobox
nb: Rippet med Goobox

en: Orientation
nb: Orientering

en: The orientation of the tray.
nb: Orientering for trauet.

en: Error reading CD
nb: Feil under lesing av CD

en: The specified device is not valid
nb: Oppgitt enhet er ikke gyldig

en: Drive not ready
nb: Stasjonen er ikke klar

en: Tray open
nb: Skuff åpen

en: No disc
nb: Ingen plate

en: Data CD
nb: Data-CD

en: Click here to choose a cover for this CD
nb: Klikk her for å velge et omslag for denne CDen

en: Paused
nb: Pause

en: Ejecting CD
nb: Løser ut plate

en: Checking CD drive
nb: Sjekker CD-enhet

en: Reading CD
nb: Leser CD

en: Audio CD
nb: Lyd-CD

en: _Extract
nb: _Hent ut

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: V_olume
nb: V_olum

en: Volume level: %3.0f%%
nb: Volumnivå: %3.0f%%

en: Change the volume level
nb: Endre volumnivå

en: Volume
nb: Volum

en: Hide _tracks
nb: Skjul _spor

en: Show _tracks
nb: Vis _spor

en: %d track | %d tracks
nb[0]: %d spor
nb[1]: %d spor

en: year %d
nb: år %d

en: Length
nb: Lende

en: Title
nb: Tittel

en: Pause playing
nb: Sett avspilling på pause

en: _Play
nb: _Spill av

en: Play CD
nb: Spill av CD

en: Could not eject the CD
nb: Kunne ikke løse ut CDen

en: Could not read drive
nb: Kunne ikke lese plate

en: Could not save cover image
nb: Kunne ikke lagre bilde for omslag

en: Could not load image
nb: Kunne ikke laste bilde

en: Choose CD Cover Image
nb: Velg et bilde for CD-omslag

en: Images
nb: Bilder

en: All files
nb: Alle filer

en: _Show Window
nb: Vi_s vindu

en: Show the main window
nb: Vis hovedvinduet

en: _Hide Window
nb: _Skjul vinduet

note: "H"
en: Hide the main window
nb: Skjul hovedvinduet

en: No image
nb: Ingen bilde

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: pixels
nb: piksler

en: CD device to be used
nb: CD-enhet som skal brukes

en: DEVICE_PATH
nb: ENHETS_STI

en: Play the CD on startup
nb: Spill av CD ved oppstart

en: Play/Pause
nb: Spill av/pause

en: Play the next track
nb: Spill av neste spor

en: Play the previous track
nb: Spill av forrige spor

en: Eject the CD
nb: Løs ut CDen

en: Hide/Show the main window
nb: Skjul/vis hovedvinduet

en: Volume Up
nb: Volum opp

en: Volume Down
nb: Volum ned

en: Quit the application
nb: Avslutt programmet

en: Cannot start the CD player
nb: Kan ikke starte CD-spiller

en: Track %u
nb: Spor %u

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Help
nb: _Hjelp

en: CD C_over
nb: CD-o_mslag

en: _About
nb: _Om

en: Information about the program
nb: Informasjon om programmet

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Display the manual
nb: Vis dokumentasjon

en: _Keyboard shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: Play
nb: Spill av

en: Play this track
nb: Spill av dette sporet

en: _Stop
nb: _Stopp

en: Stop playing
nb: Stopp avspilling

en: _Next
nb: _Neste

en: Pre_v
nb: _Forrige

en: _Eject
nb: _Løs ut

en: _Reload
nb: _Gjenles

en: Reload the CD
nb: Les CDen på nytt

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Edit various preferences
nb: Rediger forskjellige brukervalg

en: E_xtract Tracks
nb: _Hent ut spor

en: Save the tracks to disk as files
nb: Lagre sporene til disk som filer

en: _CD Properties
nb: E_genskaper for CD

en: Edit the CD artist, album and tracks titles
nb: Rediger artist, album og sportitler for CDen

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _Choose from Disk
nb: _Velg fra disk

en: Choose a CD cover from the local disk
nb: Velg et CD-omslag fra lokal disk

en: _Search on Internet
nb: _Søk på Internett

en: Search a CD cover on Internet
nb: Søk etter et omslag på Internett

en: _Remove Cover
nb: Fje_rn omslag

en: Remove current CD cover
nb: Fjern dette CD-omslaget

en: _Toolbar
nb: Verk_tøylinje

en: View the main toolbar
nb: Vis hovedverktøylinjen

en: Stat_usbar
nb: Stat_uslinje

en: View the statusbar
nb: Vis statuslinjen

en: Play _All
nb: Spill av _alle

en: Play all tracks
nb: Spill av alle spor

en: _Repeat
nb: G_jenta

en: Restart playing when finished
nb: Start avspilling på nytt når den er ferdig

en: S_huffle
nb: Til_feldig

en: Play tracks in a random order
nb: Spill av spor i tilfeldig rekkefølge
