goobox master - en to ro translation catalogue (138 entries)

en: Goobox CD Player
ro: Player de CD-uri Goobox

en: Play and extract CDs
ro: Redare și extragere CD-uri

en: Goobox allows you to play CDs and save the tracks to disk as MP3, Ogg, FLAC or WAV files.
ro: Goobox permite redarea de CD-uri și salvarea pieselor pe disc ca fișiere MP3, Ogg, FLAC și WAV.

en: Track titles and CD covers are set automatically using the MusicBrainz web service.
ro: Titlurile pieselor și coperțile de CD sunt stabilite automat folosind serviciul web MusicBrainz.

en: CD Player
ro: Player pentru CD-uri

en: Device path
ro: Cale dispozitiv

en: Volume level
ro: Nivelul volumulu

en: “Choose cover” location
ro: Locația „Alege coperta”

en: Default location for the “Choose cover” dialog.
ro: Locația implicită pentru dialogul „Alege coperta”.

en: Use Sound Juicer to rip discs
ro: Utilizează Sound Juicer pentru a extrage discuri

en: Autoplay
ro: Redare automată

en: Autoplay discs after insertion.
ro: Redă discurile automat după introducere.

en: Window width
ro: Lățimea ferestrei

en: Window height
ro: Înălțimea ferestrei

en: Play all tracks
ro: Redă toate piesele

en: Shuffle playlist
ro: Amestecă lista de redare

en: Restart when finished
ro: Repornește când se ajunge la final

en: Playlist sort method
ro: Metoda de sortare a listei de redare

en: Playlist sort type
ro: Tipul de sortare a listei de redare

en: Extraction folder
ro: Dosarul de extragere

en: File type
ro: Tip fișier

en: Possible values are: ogg, flac, mp3, wave.
ro: Valorile posibile sunt: ogg, flac, mp3, wave.

en: Save the playlist
ro: Salvează lista de redare

en: Save the playlist of the extracted tracks.
ro: Salvează lista de redare a pieselor extrase.

en: OGG files quality
ro: Calitatea fișierelor OGG

en: FLAC files quality
ro: Calitatea fișierelor FLAC

en: MP3 files quality
ro: Calitatea fișierelor MP3

en: Various
ro: Diverse

en: %u, loading image: %u
ro: %u, se încarcă imaginea: %u

en: Could not search for a cover on Internet
ro: Nu s-a putut căuta o copertă pe Internet

en: Choose a CD Cover
ro: Alegeți o copertă pentru CD

en: You need at least one of the following GStreamer plugins in order to extract CD tracks:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Waveform PCM
ro: Aveți nevoie de cel puțin unul din următoarele module GStreamer pentru a extrage piese de pe CD:
    
    • %s → Ogg Vorbis
    • %s → FLAC
    • %s → Waveform PCM

en: No encoder available.
ro: Niciun codor nu este disponibil.

en: Extract Tracks
ro: Extragere piese

en: _Extract
ro: _Extrage

en: CD Player Preferences
ro: Preferințele playerului pentru CD-uri

en: Format Properties
ro: Proprietățile formatului

en: Faster compression
ro: Compresie mai rapidă

en: Higher compression
ro: Compresie mai bună

en: Smaller size
ro: Mărime mai mică

en: Higher quality
ro: Calitate mai bună

en: Quality:
ro: Calitate:

en: Compression level:
ro: Nivel de comprimare:

en: Album %d of %d
ro: Albumul %d din %d

en: No album found
ro: Nu a fost găsit niciun album

en: Searching disc information…
ro: Se caută informațiile despre disc...

en: #
ro: Nr.

en: Title
ro: Titlu

en: Properties
ro: Proprietăți

en: (%d∶%02d∶%02d Remaining)
ro: (%d∶%02d∶%02d rămase)

en: (%d∶%02d Remaining)
ro: (%d∶%02d rămase)

en: Extracting track: %d of %d %s
ro: Se extrage piesa: %d din %d %s

en: Could not extract the tracks
ro: Nu s-au putut extrage piesele

en: Invalid destination folder: %s
ro: Dosarul destinație este nevalid: %s

en: Could not display the destination folder
ro: Nu s-a putut afișa dosarul de destinație

en: Tracks extracted successfully
ro: Piesele au fost extrase cu succes

en: _View
ro: _Vizualizare

en: Could not extract tracks
ro: Nu s-au putut extrage piesele

en: Ripped with CD Player
ro: Extras cu Player-ul de CD-uri

en: Extracting disc tracks
ro: Se extrag piesele de pe disc

en: Extracting Tracks
ro: Extragerea pieselor

en: Copyright © 2004-2011 Free Software Foundation, Inc.
ro: Drepturi de autor © 2004-2011 Fundația pentru Programe Libere (FSF), Inc.

en: Play CDs and save the tracks to disk as files
ro: Redă CD-uri și salvează piesele pe disc ca fișiere

en: CD device to be used
ro: Dispozitivul CD ce urmează să fie folosit

en: DEVICE_PATH
ro: CALEA_DISPOZITIVULUI

en: Play the CD on startup
ro: Redă CD-ul la pornire

en: Toggle play
ro: Comută redarea

en: Stop playing
ro: Oprește redarea

en: Play the next track
ro: Redă piesa următoarea

en: Play the previous track
ro: Redă piesa anterioară

en: Eject the CD
ro: Scoate CD-ul

en: Toggle the main window visibility
ro: Comută vizibilitatea ferestrei principale

en: Quit the application
ro: Ieși din aplicație

en: Show version
ro: Arată versiunea

en: Cannot start the CD player
ro: Nu se poate porni playerul de CD-uri

en: In order to read CDs you have to install the GStreamer base plugins
ro: Pentru a citi CD-uri trebuie să instalați modulele de bază GStreamer

en: Click here to choose a cover for this CD
ro: Apăsați aici pentru a alege o copertă nouă pentru acest CD

en: No disc
ro: Niciun disc

en: Data disc
ro: Disc de date

en: Ejecting CD
ro: Se scoate CD-ul

en: Checking CD drive
ro: Se verifică unitatea de CD-uri

en: Reading CD
ro: Se citește CD-ul

en: Audio CD
ro: CD audio

en: Could not execute command
ro: Comanda nu s-a putut executa

en: No information found for this disc
ro: Nu s-a găsit nicio informație pentru acest disc

en: _Properties
ro: _Proprietăți

en: Could not save cover image
ro: Nu s-a putut salva imaginea coperții

en: Could not load image
ro: Nu s-a putut încărca imaginea

en: Choose Disc Cover Image
ro: Alegeți imaginea de copertă a discului

en: Images
ro: Imagini

en: All files
ro: Toate fișierele

en: You have to enter the artist and album names in order to find the album cover.
ro: Trebuie să introduceți numele artistului și al albumului pentru a găsi coperta albumului.

en: Preview
ro: Previzualizare

en: pixels
ro: pixeli

en: C_ommand Line Output:
ro: Rezultatul linei de c_omandă:

en: Could not display help
ro: Nu s-a putut afișa fereastra de ajutor

en: Could not launch the application
ro: Nu s-a putut lansa aplicația

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Close
ro: În_chide

en: _Open
ro: _Deschide

en: _Reset
ro: _Restabilește

en: Pause
ro: Pauză

en: Play
ro: Redare

en: Next
ro: Următoarea

en: Track %u
ro: Piesa %u

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
ro: Vorbis este un codec audio cu pierderi, cu sursa liberă, cu rezultat de calitate înaltă la o mărime mai mică decât MP3.

en: FLAC is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
ro: FLAC este un codec cu sursa deschisă care comprimă dar nu degradează calitatea audio.

en: MP3 is a patented lossy audio codec, supported by most digital audio players.
ro: MP3 este un codec audio patentat, suportat de majoritatea playerelor audio digitale.

en: WAV+PCM is a lossless format that holds uncompressed audio.
ro: WAV+PCM este un format fără pierderi care conține audio necomprimat.

en: Found images:
ro: Imagini găsite:

en: _All tracks
ro: To_ate piesele

en: _Selected tracks
ro: Piese _selectate

en: Copy _Disk
ro: Copiază _discul

en: _Eject
ro: Scoat_e

en: Play _All
ro: Redă to_ate

en: _Repeat
ro: _Repetă

en: S_huffle
ro: A_mestecă

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _About
ro: _Despre

en: _Play
ro: _Redare

en: E_xtract Tracks
ro: E_xtrage piese

en: _Choose File…
ro: _Alege fișier...

en: _Search on Internet
ro: _Caută pe Internet

en: _Remove
ro: _Elimină

en: Playback
ro: Redare

en: Drive:
ro: Unitate:

en: Automatically play newly inserted discs
ro: Redă automat discuri nou introduse

en: Extraction
ro: Extragere

en: Destination:
ro: Destinație:

en: Choose destination folder
ro: Alegeți dosarul destinație

en: _Save playlist
ro: _Salvează lista de redare

en: Single artist
ro: Un singur artist

en: Various artists
ro: Diverși artiști

en: _Title:
ro: _Titlu:

en: T_racks:
ro: P_iese:

en: _Year:
ro: A_n:

en: Search for the remaining data
ro: Caută datele rămase
