grecipe-manager - en to ca translation catalogue (414 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
ca: _Nova recepta

en: Add to _Shopping List
ca: Afegeix a la _llista de la compra

en: _File
ca: _Fitxer

en: recipe
ca: recepta

en: _Details
ca: _Detalls

en: Shopping List
ca: Llista de la compra

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
ca: Títol

en: category
ca: categoria

en: Yield
ca: Rendiment

en: Yield Unit
ca: Unitat de rendiment

en: Recipe
ca: Recepta

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
ca: _Elimina la recepta

en: Category
ca: Categoria

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
ca: Clau

en: Timer
ca: Temporitzador

en: unit
ca: unitat

en: Gourmet Recipe Manager
ca: Gestor de receptes Gourmet

en: Roland Duhaime (Windows porting assistance)
ca: Roland Duhaime (assistència en el port a Windows)

en: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows installer)
ca: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (instaŀlador per a Windows)

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
ca: Richard Ferguson (millores en la interfície del convertidor d'unitats)

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
ca: R.S. Born (millores en l'exportació a Mealmaster)

en: ixat <ixat.deviantart.com> (logo and splash screen)
ca: ixat <ixat.deviantart.com> (logo i pantalla de presentació)

en: Yula Zubritsky (nutrition and add-to-shopping list icons)
ca: Yula Zubritsky (icones de nutrició i d'afegeix a la llista de la compra)

en: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (improvements to internationalization, assorted bugfixes)
ca: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (millores en la internacionalització, diverses correccions d'errades)

en: Details
ca: Detalls

en: A backup has been made in %s in case something goes wrong. If this upgrade fails, you can manually rename your backup file recipes.db to recover it for use with older Gourmet.
ca: La copia de seguretat s'ha creat en %s en cas de que qualsevol cosa vagi malament. Si aquesta actualizació falla, pots manualment renombrar la teva copia de seguretat de l'archiu recipes.db per recuperar-lo per poder usar un Gourmet anterior.

en: New Recipe
ca: Nova recepta

note: name stock
en: Move to _Shopping List
ca: Mou a la _llista de la compra

en: _Shopping List
ca: _Llista de la compra

en: Already Have (_Pantry Items)
ca: Ja en teniu (elements del _rebost)

en: Enter Category
ca: Introduïu la categoria

en: Category to add %s to
ca: Categoria a la qual afegir %s

en: Category:
ca: Categoria:

en: _Recipes
ca: _Receptes

en: Remove Recipes
ca: Elimina les receptes

en: Remove recipes from shopping list
ca: Elimina les receptes de la llista de la compra

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Help
ca: A_juda

en: No recipes selected. Do you want to clear the entire list?
ca: No heu seleccionat cap recepta. Voleu netejar la llista sencera?

en: Save Shopping List As...
ca: Anomena i desa la llista de la compra...

en: Please specify which of the following optional ingredients you'd like to include on your shopping list.
ca: Especifiqueu quins dels ingredients opcionals següents voleu incloure a la llista de la compra.

note: menus
en: _Recipe
ca: _Recepta

en: _Go
ca: Vé_s

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
ca: Imprimeix la recepta

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis sense desar.

en: Apply changes before printing?
ca: Voleu aplicar els canvis abans d'imprimir?

en: (Optional)
ca: (Opcional)

en: Unable to find recipe %s in database.
ca: No s'ha pogut trobar la recepta %s a la base de dades.

en: Edit Recipe:
ca: Edita la recepta:

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
ca: Visualitza la targeta de la recepta

en: Choose a file containing your ingredient list.
ca: Trieu un fitxer que contingui la llista d'ingredients.

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Amt
ca: Quantitat

en: Unit
ca: Unitat

en: Item
ca: Element

en: Optional
ca: Opcional

en: The recipe %s (ID %s) is not in our database.
ca: La recepta %s (ID %s) no és a la base de dades.

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
ca: S'ha convertit: %(amt)s %(unit)s

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
ca: No s'ha convertit: %(amt)s %(unit)s

en: Changed unit.
ca: S'ha canviat la unitat.

en: You have changed the unit for %(item)s from %(old)s to %(new)s. Would you like the amount converted or not?
ca: Heu canviat la unitat de %(item)s de %(old)s a %(new)s. Voleu convertir la quantitat?

en: Converted %(old_amt)s %(old_unit)s to %(new_amt)s %(new_unit)s
ca: S'ha convertit %(old_amt)s %(old_unit)s a %(new_amt)s %(new_unit)s

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
ca: No s'ha pogut convertir de %(old_unit)s a %(new_unit)s

en: Adding Ingredient Group
ca: S'està afegint el grup d'ingredients

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
ca: Introduïu un nom per al nou subgrup d'ingredients

en: Name of group:
ca: Nom del grup:

en: Recipe cannot call itself as an ingredient!
ca: La recepta no es pot cridar a ella mateixa com a ingredient.

en: Infinite recursion is not allowed in recipes!
ca: La recurrència infinita no està permesa en les receptes.

en: You haven't selected any recipes!
ca: No heu seleccionat cap recepta.

en: Recipes
ca: Receptes

en: Ringing Sound
ca: Timbre

en: Warning Sound
ca: So d'avís

en: Error Sound
ca: So d'error

en: Stop timer?
ca: Voleu aturar el temporitzador?

en: Stop _timer
ca: Atura el _temporitzador

en: _Keep timing
ca: _Continua comptant

en: or
ca: o

en: Cuisine
ca: Cuina

en: Rating
ca: Puntuació

en: Source
ca: Font

en: Website
ca: Web

en: Preparation Time
ca: Temps de preparació

en: Cooking Time
ca: Temps de cocció

en: Modifications
ca: Modificacions

en: Invalid input.
ca: Entrada no vàlida.

en: Not a number.
ca: No és un nombre.

note: setup pause button
en: _Pause
ca: Fes una _pausa

note: setup stop button
en: _Stop
ca: _Atura

en: Don't ask me this again.
ca: No ho tornis a demanar.

en: Do you really want to do this
ca: De debò voleu fer-ho?

en: excellent
ca: exceŀlent

en: great
ca: molt bo

en: good
ca: bo

en: fair
ca: regular

en: poor
ca: pobre

en: Convert ratings to 5 star scale.
ca: Converteix les puntuacions a una escala de 5 estrelles.

en: Convert ratings.
ca: Converteix les puntuacions.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
ca: Proporcioneu a cadascuna de les puntuacions un equivalent en una escala d'1 a 5.

en: Current Rating
ca: Puntuació actual

en: Rating out of 5 Stars
ca: Puntuació sobre 5 estrelles

en: No file selected
ca: No heu seleccionat cap fitxer

en: No file was selected, so the action has been cancelled
ca: Com que no heu seleccionat cap fitxer, s'ha canceŀlat l'acció.

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
ca: Malauradament, no s'ha pogut
    interpretar la quantitat «%s».

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
ca: Les quantitats han de ser nombres (fraccions o decimals), rangs de nombres o s'han de deixar en blanc.

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
ca: 
    La «unitat» ha d'estar en el camp «unitat» tota sola.
    Per exemple, si voleu introduir «una tassa i mitja»,
    el camp «quantitat» pot contenir «1.5» o «1 1/2». «Tasses»
    ha d'anar separat en el camp «unitat».
    
    Per a introduir un rang de nombres, empreu «-» per a separar-los.
    Per exemple, podeu introduir «2-4» or «1 1/2 - 3 1/2».

en: flour, all purpose
ca: farina, tots els usos

en: sugar
ca: sucre

en: salt
ca: sal

en: black pepper, ground
ca: pebre negre, mòlt

en: ice
ca: gel

en: water
ca: aigua

en: oil, vegetable
ca: oli, vegetal

en: oil, olive
ca: oli, oliva

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Recipe calls for itself as an ingredient.
ca: La recepta es crida a ella mateixa com a ingredient.

en: Ingredient %s will be ignored.
ca: S'ignorarà l'ingredient %s.

en: Shopping list for %s
ca: Llista de la compra per a %s

en: For the following recipes:
ca: Per a les següents receptes:

en: Select encoding
ca: Seleccioneu la codificació

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
ca: No es pot determinar la codificació adequada. Seleccioneu la codificació correcta de la llista següent:

en: See _file with encoding
ca: Mira el _fitxer amb aquesta codificació

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
ca: S'ha aturat la importació

en: Stop import
ca: Atura la importació

en: Recipe _Index
ca: _Índex de receptes

en: Shopping _List
ca: _Llista de la compra

en: Saved!
ca: S'ha desat.

en: Save your edits to %s
ca: Desa les edicions a %s

en: An import is in progress.
ca: Hi ha una importació en procés.

en: An export is in progress.
ca: Hi ha una exportació en procés.

en: A delete is in progress.
ca: Hi ha una eliminació en procés.

en: Exit program anyway?
ca: Voleu sortir del programa igualment?

en: Don't exit!
ca: No surtis

en: Permanently deleted %s of %s recipes
ca: %s de %s receptes esborrades permanentment

en: Trash
ca: Paperera

en: Browse, permanently delete or undelete deleted recipes
ca: Cercar, eliminar permanentment o recuperar receptes

en: Undeleted recipes
ca: Receptes recuperades

en: Multiply %s by:
ca: Multiplica %s per:

en: Any previously existing values will not be changed.
ca: Qualsevol valor anterior existent no es cambiarà.

en: The new values will overwrite any previously existing values.
ca: Els nous valors sobreescriuràn qualsevol valor anterior existent.

en: This change cannot be undone.
ca: Aquest cambi no es pot desfer.

en: Search recipes
ca: Cercar receptes

en: Open recipe
ca: Obrir recepta

en: Open selected recipe
ca: Obrir la recepta seleccionada

en: Delete selected recipes
ca: Elimina les receptes seleccionades

en: Export selected recipes to file
ca: Exportar les receptes seleccionades a un archiu

en: _Print
ca: Im_primeix

en: _New
ca: _Nou

en: _Quit
ca: _Tanca

en: _Actions
ca: _Accions

en: Open _Trash
ca: Obrir _Paperera

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Plugins
ca: _Extensions

en: _About
ca: _Quant a

en: _Tools
ca: Ei_nes

en: _Timer
ca: _Temporitzador

en: Delete %s?
ca: Voleu eliminar %s?

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
ca: Teniu canvis per desar a %s. Segur que voleu eliminar-ho?

en: Deleted
ca: S'ha eliminat

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Permanently delete recipes?
ca: Voleu eliminar les receptes permanentment?

en: Permanently delete recipe?
ca: Voleu eliminar la recepta permanentment?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
ca: De debò voleu eliminar la recepta <i>%s</i>?

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
ca: De debò voleu eliminar les receptes següents?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
ca: De debò voleu eliminar les %s receptes seleccionades?

en: See recipes
ca: Mira les receptes

en: Deleted recipe %s
ca: S'ha eliminat la recepta %s

en: Done!
ca: Fet!

en: Importing...
ca: S'està important...

note: to set our regexp_toggled variable
en: key
ca: clau

en: item
ca: element

en: Field
ca: Camp

en: Value
ca: Valor

en: Count
ca: Recompte

en: Change all keys "%s" to "%s"?
ca: Voleu canviar totes les claus «%s» a «%s»?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the key "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
ca: No podreu desfer aquesta acció. Si ja hi ha ingredients amb la clau «%s», no podreu distingir entre aquests elements i els que esteu canviant ara.

en: Change all items "%s" to "%s"?
ca: Voleu canviar tots els elements «%s» a «%s»?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the item "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
ca: No podreu desfer aquesta acció. Si ja hi ha ingredients amb l'element «%s», no podreu distingir entre aquests elements i els que esteu canviant ara.

en: Change _all instances of "%(unit)s" to "%(text)s"
ca: Canvia _totes les instàncies de «%(unit)s» a «%(text)s»

en: Change "%(unit)s" to "%(text)s" only for _ingredients "%(item)s" with key "%(key)s"
ca: Canvia «%(unit)s» a «%(text)s» només per als _ingredients «%(item)s» amb clau «%(key)s»

en: Change _all instances of "%(amount)s" %(unit)s to %(text)s %(unit)s
ca: Canvia _totes les instàncies de «%(amount)s» %(unit)s a %(text)s %(unit)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only _where the ingredient key is %(key)s
ca: Canvia «%(amount)s» %(unit)s a %(text)s %(unit)s només _quan la clau de l'ingredient és %(key)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s
ca: Canvia «%(amount)s» %(unit)s a %(text)s %(unit)s només quan la clau de l'ingredient és %(key)s _i quan l'element és %(item)s

en: Change all selected rows?
ca: Voleu canviar totes les files seleccionades?

en: This action will not be undoable. Are you that for all %s selected rows, you want to set the following values:
ca: Aquesta acció no es podrà desfer. Confirmeu que, per a les %s files seleccionades, voleu establir els valors següents:

en: 
    Key to %s
ca: 
    Clau a %s

en: 
    Item to %s
ca: 
    Element a %s

en: 
    Unit to %s
ca: 
    Unitat a %s

en: 
    Amount to %s
ca: 
    Quantitat a %s

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing ingredients %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
ca: Es mostren els ingredients %(bottom)s a %(top)s de %(total)s

en: Amount
ca: Quantitat

en: Shopping Category
ca: Categoria de compra

en: None
ca: Cap

en: Cannot convert %s to %s
ca: No es pot convertir %s a %s

en: Need density information.
ca: Es necessita informació de densitat.

en: _Unit Converter
ca: Convertidor d'_unitats

en: Loading zip archive
ca: S'està carregant l'arxiu zip

en: Unzipping zip archive
ca: S'està descomprimint l'arxiu zip

en: HTML Web Page
ca: Pàgina web HTML

en: Exporting Webpage
ca: S'està exportant la pàgina web

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
ca: S'estan exportant les receptes a fitxers HTML en el directori %(file)s

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
ca: S'ha desat la recepta en el fitxer HTML %(file)s

en: optional
ca: opcional

en: Text Export
ca: Exportació a text

en: Retrieving %s
ca: S'està obtenint %s

en: Gourmet XML File
ca: Fitxer XML del Gourmet

en: Gourmet XML Export
ca: Exportació a l'XML del Gourmet

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
ca: S'estan exportant les receptes al fitxer XML del Gormet %(file)s.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
ca: S'ha desat la recepta al fitxer XML del Gourmet %(file)s.

en: Mastercook import finished.
ca: S'ha finalitzat la importació de MasterCook.

en: Tidying up XML
ca: S'està ordenant l'XML

en: Print Recipes
ca: Imprimeix les receptes

en: PDF (Portable Document Format)
ca: PDF (Format de Document Portable)

en: PDF Export
ca: Exportació a PDF

en: Exporting recipes to PDF %(file)s.
ca: S'estan exportant les receptes al fitxer PDF %(file)s.

en: Recipe saved as PDF %(file)s
ca: S'ha desat la recepta al fitxer PDF %(file)s

en: Letter
ca: Carta

en: Portrait
ca: Retrat

en: Plain
ca: Senzill

en: Index Card (3.5x5")
ca: Targeta d'índex (3.5x5")

en: Index Card (4x6")
ca: Targeta d'índex (4x6")

en: Index Card (5x8")
ca: Targeta d'índex (5x8")

en: Index Card (A7)
ca: Targeta d'índex (A7)

en: Index Cards (3.5x5)
ca: Targeta d'índex (3.5x5)

en: Index Cards (4x6)
ca: Targeta d'índex (4x6)

en: Index Cards (A7)
ca: Targeta d'índex (A7)

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: %s Column | %s Columns
ca[0]: %s columna
ca[1]: %s columnes

en: _Orientation
ca: _Orientació

en: _Font Size
ca: Mida del _tipus de lletra

en: Page _Layout
ca: _Disposició de la pàgina

en: Left Margin
ca: Marge esquerre

en: Right Margin
ca: Marge dret

en: Top Margin
ca: Marge superior

en: Bottom Margin
ca: Marge inferior

en: MealMaster file
ca: Fitxer MealMaster

en: MealMaster Export
ca: Exportació a MealMaster

en: Exporting recipes to MealMaster file %(file)s.
ca: S'estan exportant les receptes al fitxer MealMaster %(file)s.

en: Recipe saved as MealMaster file %(file)s
ca: S'ha desat la recepta al fitxer MealMaster %(file)s

en: Any food group
ca: Qualsevol grup de menjar

en: Convert unit for %s
ca: Converteix la unitat de %s

en: In order to calculate nutritional information, Gourmet needs you to help it convert "%s" into a unit it understands.
ca: Per tal de calcular la informació nutricional, el Gourmet necessita que l'ajudeu a convertir «%s» a una unitat que pugui interpretar.

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere or just in the recipe %(title)s?
ca: Voleu canviar la clau de l'ingredient de %(old_key)s a %(new_key)s a tot arreu o només a la recepta %(title)s?

en: Change _everywhere
ca: Canvia-ho a tot _arreu

en: _Just in recipe %s
ca: Canvia-ho _només a la recepta %s

en: Change unit
ca: Canvia la unitat

en: Change unit from %(old_unit)s to %(new_unit)s for all ingredients %(ingkey)s or just in the recipe %(title)s?
ca: Voleu canviar la unitat de %(old_unit)s a %(new_unit)s per a tots els ingredients %(ingkey)s o només a la recepta %(title)s?

en: In order to calculate nutritional information for "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", Gourmet needs to know its density. Our nutritional database has several descriptions of this food with different densities. Please select the correct one below.
ca: Per tal de calcular la informació nutricional per a «%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s», el Gourmet necessita saber-ne la densitat. La base de dades nutricional té diverses descripcions d'aquest menjar amb diferents densitats. Trieu l'opció correcta a sota.

en: To apply nutritional information, Gourmet needs a valid amount and unit.
ca: Per a aplicar la informació nutricional, el Gourmet necessita una quantitat i una unitat vàlides.

en: USDA Database Equivalent
ca: Equivalent a la base de dades de l'USDA

en: Total Fat
ca: Greixos totals

en: Saturated Fat
ca: Greixos saturats

en: Cholesterol
ca: Colesterol

en: Sodium
ca: Sodi

en: Total Carbohydrate
ca: Hidrats de carboni totals

en: Dietary Fiber
ca: Fibra dietètica

en: Sugars
ca: Sucres

en: Protein
ca: Proteïnes

en: Alpha-carotene
ca: Alfa-carotè

en: Ash
ca: Carbonats

en: Beta-carotene
ca: Beta-carotè

en: Beta Cryptoxanthin
ca: Beta-criptoxantina

en: Calcium
ca: Calci

en: Copper
ca: Coure

en: Folate Total
ca: Folats totals

en: Folic acid
ca: Àcid fòlic

en: Food Folate
ca: Folat alimentari

en: Dietary folate equivalents
ca: Equivalents dietètics de folats

en: Iron
ca: Ferro

en: Lycopene
ca: Licopè

en: Lutein+Zeazanthin
ca: Luteïna i zeaxantina

en: Magnesium
ca: Magnesi

en: Manganese
ca: Manganès

en: Niacin
ca: Niacina

en: Pantothenic Acid
ca: Àcid pantotènic

en: Phosphorus
ca: Fòsfor

en: Potassium
ca: Potassi

en: Vitamin A
ca: Vitamina A

en: Riboflavin
ca: Riboflavina

en: Selenium
ca: Seleni

en: Thiamin
ca: Tiamina

en: Vitamin A (IU)
ca: Vitamina A (IU)

en: Vitamin A (RAE)
ca: Vitamina A (RAE)

en: Vitamin B6
ca: Vitamina B6

en: Vitamin B12
ca: Vitamina B12

en: Vitamin C
ca: Vitamina C

en: Vitamin E
ca: Vitamina E

en: Vitamin K
ca: Vitamina K

en: Vitamins and minerals
ca: Vitamines i minerals

en: Missing nutritional information
    for %(missing)s of %(total)s ingredients.
ca: Falta informació nutricional
    per a %(missing)s de %(total)s ingredients.

en: % _Daily Value
ca: % Valor _diari

en: Percentage of recommended daily value based on %i calories per day. Click to edit number of calories per day.
ca: Percentatge de valor diari recomanat basat en %i calories per dia. Feu clic per a editar el nombre de calories per dia.

en: Amount per recipe
ca: Quantitat per recepta

note: filename=None if de.getBoolean( label=_('Load nutritional database.'), sublabel=_("It looks like you haven\'t yet initialized your nutritional database. To do so, you'll need to download the USDA nutritional database for use with your program. If you are not currently online, but have already downlo
en: Loading Nutritional Data
ca: S'estan carregant les dades nutricionals

en: Nutritonal database import complete!
ca: S'ha completat la importació de la base de dades nutricional.

en: Fetching nutritional database from zip archive %s
ca: S'està recollint la base de dades nutricional de l'arxiu zip %s

en: Extracting %s from zip archive.
ca: S'està extraient %s de l'arxiu zip.

en: Parsing nutritional data...
ca: S'estan analitzant les dades nutricionals...

en: Reading nutritional data: imported %s of %s entries.
ca: S'han llegit les dades nutricionals: s'han importat %s de %s entrades.

en: Parsing weight data...
ca: S'estan analitzant les dades de pes...

en: Reading weight data for nutritional items: imported %s of %s entries
ca: S'han llegit les dades de pes per als elements nutricionals: s'han importat %s de %s entrades

en: Water
ca: Aigua

en: g protein
ca: g. de proteïnes

en: g lipid
ca: g. de lípids

en: g ash
ca: g. de cendres

en: g carbohydrates
ca: g. d'hidrats de carboni

en: g fiber
ca: g. de fibra

en: g sugar
ca: g. de sucre

en: mg calcium
ca: mg. de calci

en: mg iron
ca: mg. de ferro

en: mg magnesium
ca: mg. de magnesi

en: mg phosphorus
ca: mg. de fòsfor

en: mg potassium
ca: mg. de potassi

en: mg sodium
ca: mg. de sodi

en: mg zinc
ca: mg. de zinc

en: mg copper
ca: mg. de coure

en: mg manganese
ca: mg. de manganès

en: microgram selenium
ca: µg. de seleni

en: mg vitamin c
ca: mg. de vitamina C

en: mg thiamin
ca: mg. de tiamina

en: mg riboflavin
ca: mg. de riboflavina

en: mg niacin
ca: mg. de niacina

en: mg pantothenic acid
ca: mg. d'àcid pantotènic

en: mg vitamin B6
ca: mg. de vitamina B6

en: microgram Folate Total
ca: µg. de folats totals

en: microgram Folic acid
ca: µg. d'àcid fòlic

en: microgram Food Folate
ca: µg. de folat alimentari

en: microgram dietary folate equivalents
ca: µg. d'equivalents dietètics de folats

en: microgram Vitamin B12
ca: µg. de vitamina B12

en: Vitamin A IU
ca: Vitamina A IU

en: Vitamin A (microgram Retinal Activity Equivalents
ca: Vitamina A (µg. d'equivalents de l'activitat del retinol)

en: microgram Retinol
ca: µg. de retinol

en: microgram Alpha-carotene
ca: µg. d'alfa-carotè

en: microgram Beta-carotene
ca: µg. de beta-carotè

en: microgram Beta Cryptoxanthin
ca: µg. de beta-criptoxantina

en: microgram Lycopene
ca: µg. de licopè

en: microgram Lutein+Zeazanthin
ca: µg. de luteïna i zeaxantina

en: mg Vitamin E
ca: mg. de vitamina E

en: mg Vitamin K
ca: mg. de vitamina K

en: g Saturated Fatty Acid
ca: g. d'àcids grassos saturats

en: g Monounsaturated Fatty Acids
ca: g. d'acids grassos monoinsaturats

en: g Polyunsaturated Fatty Acids
ca: g. d'àcids grassos poliinsaturats

en: mg Cholesterol
ca: mg. de colesterol

en: Percent refuse
ca: Percentatge de rebuig

note: the DB Food Group Numbers seem to be inline with the group IDs (numbers > 1000 are in group 100, etc.) Since that's true, we can use the following table to properly add groups.
en: Dairy & Egg Products
ca: Productes làctics i ous

en: Spices & Herbs
ca: Espècies i herbes

en: Baby Foods
ca: Aliments infantils

en: Fats and Oils
ca: Greixos i olis

en: Poultry
ca: Aviram

en: Soups & Sauces
ca: Sopes i salses

en: Sausages & Lunch Meats
ca: Embotits i carns fredes

en: Breakfast Cereals
ca: Cereals d'esmorzar

en: Fruits & Fruit Juices
ca: Fruites i sucs

en: Pork
ca: Porc

en: Vegetables
ca: Verdures i hortalisses

en: Nuts & Seeds
ca: Fruita seca i llavors

en: Beef
ca: Bou

en: Beverages
ca: Begudes

en: Fish & Shellfish
ca: Peix i marisc

en: Legumes
ca: Llegums

en: Lamb, Veal & Game
ca: Xai, vedella i caça

en: Baked Products
ca: Pastisseria

en: Sweets
ca: Dolços

en: Grains and Pasta
ca: Cereals i pastes

en: Fast Foods
ca: Menjar ràpid

en: Meals, Entrees, and Sidedishes
ca: Àpats, entrants i guarnicions

en: Snacks
ca: Mossades

en: Ethnic Foods
ca: Aliments ètnics

en: stars
ca: estrelles

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
ca: S'han exportat %(number)s receptes de %(total)s

en: Export complete.
ca: S'ha completat l'exportació.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
ca: Inclou la recepta en el cos del missatge (sempre és bona idea)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
ca: Envia la recepta com a adjunció en HTML

en: Email Options
ca: Opcions del correu

en: Don't ask before sending e-mail.
ca: No preguntis res abans d'enviar el correu.

en: E-mail not sent
ca: No s'ha enviat el correu.

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
ca: No heu triat incloure la recepta en el cos del missatge ni com a adjunció.

en: Save recipe as...
ca: Anomena i desa la recepta...

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
ca: El Gourmet no pot exportar un fitxer del tipus «%s»

en: Export recipes
ca: Exporta receptes

en: recipes
ca: receptes

en: Print %s recipe | Print %s recipes
ca[0]: Imprimeix %s recepta
ca[1]: Imprimeix %s receptes

en: Retrieving file
ca: S'està obtenint el fitxer

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
ca: Introduïu l'URL de l'arxiu de receptes o del lloc web de receptes.

en: Enter URL:
ca: Introduïu l'URL:

en: All importable files
ca: Tots els fitxers importables

en: Imported %s recipes.
ca: S'han importat %s receptes.

en: Imported %s of %s recipes.
ca: S'han importat %s de %s receptes.

en: okay
ca: Correcte

note: Interactive we go...
en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
ca: No s'ha pogut reconèixer aquesta pàgina web. S'emprarà l'importador genèric...

en: Import complete.
ca: S'ha completat la importació.

en: Importing recipe
ca: S'està important la recepta

en: Processing ingredients
ca: S'estan processant els ingredients

en: Processing ingredients.
ca: S'estan processant els ingredients.

en: Servings
ca: Racions

en: title
ca: títol

en: instructions
ca: instruccions

en: cuisine
ca: cuina

en: source
ca: font

en: %s recipe | %s recipes
ca[0]: %s recepta
ca[1]: %s receptes

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing recipes %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
ca: Es mostren les receptes %(bottom)s a %(top)s de %(total)s

en: Done
ca: Fet

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

note: min. = abbreviation for minutes
en: min
ca: min.

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

note: hrs = abbreviation for hours
en: hrs.
ca: h.

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
ca[0]: any
ca[1]: anys

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for variations of this system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " wi
en:  and
ca:  i

en: and
ca: i

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
ca: a

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
ca: Organitzeu receptes, realitzeu llistes de la compra, calculeu informació nutricional i molt més.
