grecipe-manager - en to ga translation catalogue (240 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
ga: _Oideas Nua

en: _File
ga: Comhad

en: recipe
ga: oideas

en: _Details
ga: _Sonraí

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
ga: Teideal

en: Recipe
ga: Oideas

en: Ingredients
ga: Comhábhair

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
ga: _Scrios an tOideas

en: Category
ga: Aicme

en: Search as you type
ga: Cuardaigh agus tú ag clóscríobh

en: Timer
ga: Uaineadóir

en: unit
ga: aonad

note: name stock
en: Nutritional Information
ga: Faisnéis Bheathaithe

en: Gourmet Recipe Manager
ga: Bainisteoir Oidis Gourmet

en: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows installer)
ga: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Suiteálaí Windows)

en: Choose Database File
ga: Roghnaigh Comhad Bhunachair Shonraí

en: Upgrading database
ga: Ag feabhsú an bunachar sonraí

en: Details
ga: Sonraí

en: New Recipe
ga: Oideas Nuas

en: Change _Category
ga: Athraigh an _Aicme

en: Create new category
ga: Cruthaigh aicme nua

en: Change the category of the currently selected item
ga: Athraigh an aicme ina bhfuil an ní roghnaithe reatha

en: Pantry
ga: Cuile

en: Move selected items into %s
ga: Bog na nithe roghnaithe isteach go %s

en: Enter Category
ga: Cuir Isteach Aicme

en: Category:
ga: Aicme:

en: _Recipes
ga: _Oidis

en: Remove Recipes
ga: Bain Oidis

en: _Edit
ga: Cuir in _Eagar

en: _Help
ga: Cab_hair

en: Add items
ga: Cuir nithe leis

en: Select optional ingredients
ga: Roghnaigh comhábhair roghnacha

en: _Go
ga: _Téigh

en: Delete this recipe
ga: Scrios an t-oideas seo

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
ga: Clóbhuail an t-oideas

en: Apply changes before printing?
ga: Cuir na hathruithe i bhfeidhm roimh é a chlóbhualadh?

en: (Optional)
ga: (Roghnach)

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
ga: Féach an Cárta Oidis

en: Edit
ga: Cuir in Eagar

en: Add ingredient
ga: Cuir comhábhar leis

en: Paste ingredients
ga: Greamaigh comhábhair

en: Add _recipe
ga: Cuir oideas leis

en: Delete
ga: Scrios

en: Up
ga: Suas

en: Down
ga: Síos

en: Description
ga: Cur síos

en: Instructions
ga: Treoracha

en: Notes
ga: Nótaí

en: Amt
ga: Méid

en: Unit
ga: Aonad

en: Item
ga: Mír

en: Optional
ga: Roghnach

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
ga: Tiontaithe: %(amt)s %(unit)s

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
ga: Gan tiontú: %(amt)s %(unit)s

en: Changed unit.
ga: Athraíodh an t-aonad.

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
ga: Ní féidir tiontú ó %(old_unit)s go %(new_unit)s

en: Choose recipe
ga: Roghnaigh oideas

en: You haven't selected any recipes!
ga: Níl oidis roghnaithe agat!

en: Recipes
ga: Oidis

en: Stop timer?
ga: Stad an t-uaineadóir?

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Keep plugin active
ga: Coinnigh an breiseán gníomhach

en: or
ga: nó

en: Cuisine
ga: Cócaireacht

en: Rating
ga: Measúnú

en: Source
ga: Foinse

en: Website
ga: Suíomh Idirlín

en: Preparation Time
ga: Am ullmhúcháin

en: Cooking Time
ga: Am cócaireachta

en: Modifications
ga: Mionathruithe

en: Not a number.
ga: Ní uimhir í sin.

note: setup pause button
en: _Pause
ga: _Cur ar sos

note: setup stop button
en: _Stop
ga: _Stad

en: Don't ask me this again.
ga: Ná fiafraigh seo orm arís.

en: Do you really want to do this
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat seo a dhéanamh

en: excellent
ga: ar fheabhas

en: great
ga: iontach

en: good
ga: maith

en: fair
ga: measartha

en: poor
ga: dona

en: No file selected
ga: Níl comhad roghnaithe

en: No file was selected, so the action has been cancelled
ga: Níor roghnaíodh comhad, mar sin cuireadh an gníomh ar ceal

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
ga: Is dona liom, ní thuigim
    an méad "%s".

en: flour, all purpose
ga: plúr bán

en: sugar
ga: siúcra

en: salt
ga: salann

en: black pepper, ground
ga: piobar dubh, meilte

en: ice
ga: oighear

en: water
ga: uisce

en: oil, vegetable
ga: ola, phlándúil

en: oil, olive
ga: ola, ológach

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Ingredient %s will be ignored.
ga: Déanfar neamhaird den comhábhar %s.

en: For the following recipes:
ga: Do na hoidis seo a leanas:

en: Recipe _Index
ga: Treorán na nOideas

en: Don't exit!
ga: Ná scoir!

en: Trash
ga: Bosca Bruscair

en: Undeleted recipes
ga: Oidis nár scriosadh

en: Set values for selected recipes
ga: Socraigh luachanna do oidis roghnaithe

en: Search recipes
ga: Cuardaigh oidis

en: Open recipe
ga: Oscail oideas

en: Open selected recipe
ga: Oscail an t-oideas roghnaithe

en: Delete recipe
ga: Scrios oideas

en: Delete selected recipes
ga: Scrios na hoidis roghnaithe

en: Edit recipe
ga: Cuir oideas in eagar

en: _Print
ga: _Clóbhuail

en: _New
ga: _Nua

en: _Quit
ga: _Scoir

en: _Actions
ga: _Gníomhartha

en: _Preferences
ga: _Sainroghanna

en: _Plugins
ga: _Breiseáin

en: Setti_ngs
ga: Socruithe

en: _About
ga: _Maidir Leis

en: _Tools
ga: _Uirlísí

en: _Timer
ga: _Uaineadóir

en: Show timer
ga: Taispeáin uaineadóir

en: Delete %s?
ga: Scrios %s?

en: Deleted
ga: Scriosta

en: Untitled
ga: Gan Teideal

en: Permanently delete recipes?
ga: Scrios na hoidis go buan?

en: Permanently delete recipe?
ga: Scrios an t-oideas go buan?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an t-oideas <i>%s</i> a scriosadh?

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat na hoidis seo a leanas a scriosadh?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat na  %s (h)oidis roghnaithe a scriosadh?

en: See recipes
ga: Féach ar oidis

en: Delete Recipes
ga: Srios na hOidis

en: Deleted recipe %s
ga: Oideas scriosta %s

en: Done!
ga: Déanta!

en: item
ga: mír

en: Field
ga: Réimse

en: Value
ga: Luach

en: Count
ga: Líon

en: Change all items "%s" to "%s"?
ga: Athraigh gach mír "%s" go "%s"?

en: Change all selected rows?
ga: Athraigh gach sraith roghnaithe?

en: 
    Item to %s
ga: 
    Mír go %s

en: 
    Unit to %s
ga: 
    Aonad go %s

en: 
    Amount to %s
ga: 
    Méid go %s

en: Amount
ga: Méid

en: Stars
ga: Réalta

en: %s ago
ga: %s ó shin

en: Always use newest recipe
ga: Bain feidhm as an oideas is úire i gcónaí

en: Always use oldest recipe
ga: Bain feidhm as an oideas is sine i gcónaí

en: None
ga: Dada

note: len(vals)==0
en: For each selected value
ga: Do gach luach roghnaithe

en: Where %(field)s is %(value)s
ga: San áit a bhfuil %(field)s %(value)s

en: Delete %s where it is %s?
ga: Scrios %s san áit a bhfuil sé %s?

en: <i>This change is not reversable.</i>
ga: <i>Ní féidir an t-athrú seo a chealú.</i>

en: Field Editor
ga: Eagarthóir Réimse

en: Email recipes
ga: Seol oidis i ríomhphost

note: only called for l>20, so fancy gettext methods shouldn't be necessary if my knowledge of linguistics serves me
en: Do you really want to email all %s selected recipes?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat na %s oidis roghnaithe a sheoladh?

en: Yes, e_mail them
ga: Cinnte, seol iad

en: Cannot convert %s to %s
ga: Ní féidir %s a thiontú go %s

en: Original Page from %s
ga: Leathanac Bunaidh ó %s

en: optional
ga: roghnach

en: Big File
ga: Comhad Mór

en: Downloading %s
ga: Ag íosluchtú %s

en: Retrieving %s
ga: Ag aisghabháil %s

en: Page Layout
ga: Leagan Amach Leathanaigh

en: Print Recipes
ga: Clóbhuail Oidis

en: Letter
ga: Litir

en: Portrait
ga: Portráid

en: Plain
ga: Gnáth

en: points
ga: poncanna

en: Index Card (3.5x5")
ga: Cárta Treoráin (3.5x5")

en: Index Card (4x6")
ga: Cárta Treoráin (4x6")

en: Index Card (5x8")
ga: Cárta Treoráin (5x8")

en: Index Card (A7)
ga: Cárta Treoráin (A7)

en: Legal
ga: Dlí

en: Index Cards (3.5x5)
ga: Cártaí Treoráin (3.5x5)

en: Index Cards (4x6)
ga: Cártaí Treoráin (4X6)

en: Index Cards (A7)
ga: Cártaí Treoráin (A7)

en: Landscape
ga: Tírdhreach

en: Paper _Size
ga: Méid an Pháipéir

en: _Orientation
ga: _Treoshuíomh

en: _Font Size
ga: _Méid na Clófhoirne

en: Page _Layout
ga: Leagan Amach an Leathanaigh

en: Left Margin
ga: Imeall ar chlé

en: Right Margin
ga: Imeall ar dheis

en: Top Margin
ga: Imeall ag an mbarr

en: Bottom Margin
ga: Imeall ag an mbun

en: Menu
ga: Biachlár

en: selection
ga: roghnúchán

en: Convert unit for %s
ga: Tiontaigh an t-aonad do %s

en: Change _everywhere
ga: Athraigh gach áit

en: _Just in recipe %s
ga: _San oideas %s amháin

en: Change unit
ga: Athraigh an t-aonad

en: Ingredient
ga: Comhábhar

en: 100 grams
ga: 100 graim

en: Calories
ga: Calraí

en: Total Fat
ga: Saill Iomlán

en: Cholesterol
ga: Colaistéaról

en: Sodium
ga: Sóidiam

en: Sugars
ga: Siúcraí

en: Copper
ga: Copar

en: Iron
ga: Iarann

en: Magnesium
ga: Maignéisiam

en: Manganese
ga: Mangainéis

en: Phosphorus
ga: Fosfar

en: Potassium
ga: Potaisiam

en: Selenium
ga: Seiléiniam

en: Zinc
ga: Sinc

en: % _Daily Value
ga: % _Luach Laethúil

en: Amount per %s
ga: Méad an %s

en: Amount per recipe
ga: Méad i ngach oideas

en: Water
ga: Uisce

en: g sugar
ga: g siúcra

en: stars
ga: réalta

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
ga: Seol an t-oideas mar iatán HTML

en: E-mail Recipe as PDF Attachment
ga: Seol an t-oideas mar iatán PDF

en: Email Options
ga: Roghanna ríomhphoist

en: Don't ask before sending e-mail.
ga: Ná fiafraigh roimh an ríomhphost a sheoladh.

en: E-mail not sent
ga: Níor seoladh an ríomhphost

en: recipes
ga: oidis

en: Retrieving file
ga: Ag aisghabháil comhad

en: Enter website address
ga: Cuir isteach seoladh an tsuímh

en: Enter URL:
ga: Cuir isteach URL:

en: Open recipe...
ga: Oscail oideas...

en: okay
ga: Tá go maith

en: Hide
ga: Folaigh

en: Text
ga: Téacs

en: Actions
ga: Gníomhartha

en: Clear _Tags
ga: Glan na Clibeanna

en: Show Search _Options
ga: Taispeáin Roghanna Cuardaigh

en: %s recipe | %s recipes
ga[0]: %s recipe
ga[1]: %s oideas
ga[2]: %s n-oidis

en: %s in %s
ga: %s i %s

en: Paused
ga: Curtha ar sos

en: Pause
ga: Cuir ar Shos

en: Done
ga: Déanta

en: Error: %s
ga: Botún: %s

en: Error
ga: Botún

en: Error %s: %s
ga: Botún %s: %s

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
ga[0]: soicind

note: min. = abbreviation for minutes
en: min
ga: nóim

en: minute | minutes
ga[0]: nóiméad

en: hour | hours
ga[0]: uair
ga[1]: uair
ga[2]: huaire

en: day | days
ga[0]: lá
ga[1]: lá
ga[2]: lá

en: month | months
ga[0]: mhí
ga[1]: mhí
ga[2]: mhí

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
ga[0]: bhliain
ga[1]: bhliain
ga[2]: bliana

en: and
ga: agus

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
ga: go
