grecipe-manager - en to mk translation catalogue (9 entries)

en: Gourmet Recipe Manager
mk: Gourmet менаџер на рецепти

en: _Go
mk: _Оди

en: Website
mk: Веб-локација

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
mk: Увозот на податоци е паузиран

en: Recipe _Index
mk: _Индекс на рецепти

en: Shopping _List
mk: шопинг _листа

en: Saved!
mk: Зачувано!

en: Save your edits to %s
mk: Зачувајте ги вашите промени во %s

en: Trash
mk: Отпадоци
