grecipe-manager - en to sl translation catalogue (602 entries)

en: Recipe Index
sl: Kazalo receptov

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
sl: _Nov Recept

en: Add to _Shopping List
sl: Dodaj v _Nakupovalni seznam

en: View Re_cipe
sl: Pokaži recept

en: _Search for:
sl: _Poišči:

en: Search for recipes as you type
sl: Iskanje receptov med tipkanjem

en: _in
sl: _v

en: Search by other critera within the current search results.
sl: Iskanje po drugih merilih, znotraj trenutnih rezultatih iskanja.

en: A_dd Search Criteria
sl: A_dd Iskalni kriterij

en: Limiting Search to:
sl: Omejevanje iskanja na:

en: Search _Results
sl: Iskanje _rezultati

en: Set Fields for Selected Recipes
sl: Nastavite polja za izbrane recepte

en: _Add Image
sl: _Dodajte sliko

en: _Remove Image
sl: _Odstranite sliko

en: _Rating:
sl: _Ocena:

en: _Category:
sl: _Kategorija:

en: _Preparation Time:
sl: _Čas priprave:

en: _Webpage:
sl: _Spletna stran

en: Image:
sl: Slika:

en: _Only set values where field is currently blank
sl: _Samo določi vrednosti kjer je polje trenunto prazno

en: Set all values for _all selected recipes
sl: Nastavite vse vrednosti za _vse izbrane recepte

en: Choose Database
sl: Izberite podatkovno zbirko

en: _Database System
sl: _Sistem podatkovne zbirke

en: _Host:
sl: _Gostitelj:

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Save Password
sl: _Shrani geslo

en: recipe
sl: recept

en: _Browse
sl: _Brskanje

en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: Shopping List
sl: Nakupovalni seznam

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
sl: Ime

en: category
sl: kategorija

en: Yield
sl: Izkoristek

en: Yield Unit
sl: Enota izkoristka

en: Recipe
sl: Recept

en: Ingredients
sl: Sestavine

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
sl: _Izbriši Recept

en: Category
sl: Kategorija

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
sl: Ključ

en: Search as you type
sl: Išči med tipkanjem

en: Timer
sl: Odštevalnik

en: _Amount:
sl: _Količina:

en: unit
sl: enota

en: _Unit:
sl: _Enota:

note: name stock
en: Nutritional Information
sl: Podatki o hranilni vrednosti

en: Gourmet Recipe Manager
sl: Gurman, upravljalnik receptov

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
sl: Richard Ferguson (izboljšave vmesnika za Pretvornik enot)

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
sl: R.S. Born (izboljšave za izvoz v Mealmaster)

en: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (improvements to internationalization, assorted bugfixes)
sl: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (mednarodne izboljšave, odpravljanje različnih težav s hrošči)

en: Choose Database File
sl: Izberi datoteko iz zbirke podatkov

en: Upgrading database
sl: Posodobitev zbirke podatkov

en: Depending on the size of your database, this may be an intensive process and may take  some time. Your data has been automatically backed up in case something goes wrong.
sl: Glede na velikost vaše datoteke lahko proces traja dalj časa. Vaši podatki so bili avtomatično shranjeni v arhivski kopiji, v primeru, da gre kaj narobe.

en: Details
sl: Podrobnosti

en: A backup has been made in %s in case something goes wrong. If this upgrade fails, you can manually rename your backup file recipes.db to recover it for use with older Gourmet.
sl: V primeru, da gre kaj narobe, je bila narejena arhivska kopija v %s. 
    Če posodobitev ne uspe, lahko ročno preimenujete arhivsko datoteko recipes.db in jo obnovite za uporabo s starejšim Gurmanom.

en: New Recipe
sl: Nov Recept

en: Change _Category
sl: Spremeni _kategorijo

en: Create new category
sl: Ustvari novo kategorijo

en: Change the category of the currently selected item
sl: Spremeni kategorijo trenutno izbrane postavke

en: Pantry
sl: Shramba

note: name stock
en: Move to _Shopping List
sl: Premakni v _Nakupovalni seznam

note: name stock
en: Move to _pantry
sl: Premakni v _skladišče

note: key-command
en: Remove from shopping list
sl: Izbriši iz nakupovalnega seznama

en: Move selected items into %s
sl: Premakni izbrane postavke v %s

en: _Shopping List
sl: _Nakupovalni Seznam

en: Already Have (_Pantry Items)
sl: Že Imam (_Stvari v shrambi)

en: Enter Category
sl: Vstavite Kategorijo

en: Category to add %s to
sl: Kategorija za dodati %s k

en: Category:
sl: Kategorija:

en: _Recipes
sl: _Recepti

en: _Add items:
sl: _Dodaj podatke:

en: Remove Recipes
sl: Odstrani Recepte

en: Remove recipes from shopping list
sl: Odstrani recepte iz nakupovalnega seznama

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Help
sl: _Pomoč

en: Add items
sl: Dodaj podatke

en: Add arbitrary items to shopping list
sl: Dodaj arbitrarne podatke na nakupovalni seznam

en: No recipes selected. Do you want to clear the entire list?
sl: Izbrani niso nobeni recepti. Želite izbrisati celotni seznam?

en: Save Shopping List As...
sl: Shrani nakupovalni seznam kot...

en: Select optional ingredients
sl: Izberi opcijske sestavine

en: Please specify which of the following optional ingredients you'd like to include on your shopping list.
sl: Prosim določite katero od sestavin, bi rdi dodali na nakupovalni seznam.

note: menus
en: _Recipe
sl: _Recept

en: _Go
sl: Pojdi

en: Export recipe
sl: Izvozi recept

en: Export selected recipe (save to file)
sl: Izvozi izbran recept (shrani v datoteko)

en: _Delete recipe
sl: _Izbriši recept

en: Delete this recipe
sl: Izbriši ta recepti

en: Adjust units when multiplying
sl: Prilagodi enote pri pomnoževanju

en: Change units to make them more readable where possible when multiplying.
sl: Kjer je mogoče, sremeni enote pri pomnoževanju, da postanejo lažje berljive.

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
sl: Natisni recept

en: Forget remembered optional ingredients
sl: Ignoriraj shranjenje pomožne sestavine

en: Before adding to shopping list, ask about all optional ingredients, even ones you previously wanted remembered
sl: Preden dodaš na nakupovalni seznam, vprašaj za vse pomožne sestave, tudi tiste, ki si jih hotel prej shraniti.

en: Export Recipe
sl: Izvozi Recept

en: You have unsaved changes.
sl: Imete neshranjene spremembe.

en: Apply changes before printing?
sl: Uporabim spremembe preden natisnem?

en: (Optional)
sl: (Po želji)

en: Unable to find recipe %s in database.
sl: Ne najdem recepta %s v bazi.

en: Edit Recipe:
sl: Uredi Recept:

en: Save edits to database
sl: Shrani podatke v bazo

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
sl: Poglej Kartico Recepta

en: Edit
sl: Uredi

en: Save changes to %s
sl: Shrani spremembe v %s

en: Add ingredient
sl: Dodaj sestavino

en: Add group
sl: Dodaj skupino

en: Paste ingredients
sl: Prilepi sestavine

en: Import from file
sl: Uvozi iz datoteke

en: Add _recipe
sl: Dodaj recept

en: Add another recipe as an ingredient in this recipe
sl: Dodaj drug recept kot sestavino v ta recept

en: Delete
sl: Izbriši

en: Up
sl: Gor

en: Down
sl: Dol

en: Choose a file containing your ingredient list.
sl: Izberite datoteko ki vsebuje seznam sestavin.

en: Description
sl: Opis

en: Instructions
sl: Navodila

en: Notes
sl: Opombe

en: Amt
sl: Znesek

en: Unit
sl: Enota

en: Item
sl: Stvar

en: Optional
sl: Po želji

en: The recipe %s (ID %s) is not in our database.
sl: Recept %s (ID %s) ni v bazi.

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
sl: Pretvorjeno: %(amt)s %(unit)s

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
sl: Nepretvorjeno: %(amt)s %(unit)s

en: Changed unit.
sl: Spremenjena enota.

en: You have changed the unit for %(item)s from %(old)s to %(new)s. Would you like the amount converted or not?
sl: Spremenili ste enoto za %(item)s iz %(old)s v %(new)s. Želite količino spremeniti ali ne?

en: Converted %(old_amt)s %(old_unit)s to %(new_amt)s %(new_unit)s
sl: Spremenjene %(old_amt)s %(old_unit)s v %(new_amt)s %(new_unit)s

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
sl: Ne morem spremeniti iz %(old_unit)s v %(new_unit)s

en: Adding Ingredient Group
sl: Dodajanje skupine za sestavine

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
sl: Vpiši ime za novo podskupino sestavin

en: Name of group:
sl: Ime skupine:

en: Choose recipe
sl: Izberi recept

en: Recipe cannot call itself as an ingredient!
sl: Recept ne more biti sestavina!

en: Infinite recursion is not allowed in recipes!
sl: Neskončno ponavljanje ni dovoljeno v receptih!

en: You haven't selected any recipes!
sl: Niste izbrali nobenih receptov!

en: How much of %(title)s does your recipe call for?
sl: Koliko %(title)s zahteva tvoj recept?

en: Recipes
sl: Recepti

en: Ringing Sound
sl: Zvok Zvonenja

en: Warning Sound
sl: Zvok Opozorila

en: Error Sound
sl: Zvok Napake

en: Stop timer?
sl: Ustavim Odštevalnik?

en: Stop _timer
sl: Zaustavi_odštevalnik

en: _Keep timing
sl: _Nadaljuj z timingom

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Plugin is needed for other plugins. Deactivate plugin anyway?
sl: Ta vtičnik je nujen za delovanje ostalih vtičnikov. Ga želite vseeno izklopiti?

en: The following plugins require %s:
sl: Naslednji vtičniki zahtevajo %s:

en: Deactivate anyway
sl: Vseeno izključi

en: Keep plugin active
sl: Ne izključi vtičnika

en: or
sl: ali

en: An error occurred activating plugin.
sl: Ob izklopu vtičnika je prišlo do napake.

en: An error occurred deactivating plugin.
sl: Ob vklopu vtičnika je prišlo do napake.

en: Cuisine
sl: Kuhinja

en: Rating
sl: Ocena

en: Source
sl: Izvor

en: Website
sl: Spletna stran

en: Preparation Time
sl: Čas priprave

en: Cooking Time
sl: Čas kuhanja

en: Modifications
sl: Spremembe

en: Invalid input.
sl: Nepravilen vnos.

en: Not a number.
sl: Ni številka.

note: setup pause button
en: _Pause
sl: _Premor

note: setup stop button
en: _Stop
sl: _Ustavi

en: Don't ask me this again.
sl: Ne sprešuj več tega.

en: Do you really want to do this
sl: Ali želite to res storiti

en: excellent
sl: odlično

en: great
sl: zelo dobro

en: good
sl: dobro

en: fair
sl: v redu

en: poor
sl: slabo

en: Convert ratings to 5 star scale.
sl: Pretvori ocene v petstopenjsko lestvico.

en: Convert ratings.
sl: Pretvori ocene.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
sl: Prosim, dodaj vsaki oceni ustreznik na lestvici od 1 do 5

en: Current Rating
sl: Trenutna ocena

en: Rating out of 5 Stars
sl: Ocena od 1-5

en: No file selected
sl: Izbrana ni nobena datoteka

en: No file was selected, so the action has been cancelled
sl: Dejanje je bilo preklicani, ker ni izbrana nobena datoteka.

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
sl: Oprostite, ne razumem
    
    količine "%s".

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
sl: Količine morajo biti številke (ulomki ali decimalke), skupine številk, ali prazno polje.

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
sl: 
    "Enota" mora biti v polju "enota".
    
    Na primer, če želite vstaviti ena in pol skodelice,
    
    mora količinsko polje vsebovati "1.5" ali "1 1/2". "skodelice"
    
    moramo dati v ločeno polje "enota".
    
    
    
    Za vpis več številk, uporabite"-" za ločevanje.
    
    Na primer, vpišete lahko 2-4 ali 1 1/2 - 3 1/2.

en: flour, all purpose
sl: moka, večnamenska

en: sugar
sl: sladkor

en: salt
sl: sol

en: black pepper, ground
sl: Črni poper, celi

en: ice
sl: led

en: water
sl: voda

en: oil, vegetable
sl: olje, rastlinsko

en: oil, olive
sl: olje, olivno

en: Unknown
sl: Neznano

en: Recipe calls for itself as an ingredient.
sl: Recept je koz sestavina.

en: Ingredient %s will be ignored.
sl: Sestavina %s ne bo upoštevana.

en: Shopping list for %s
sl: Nakupovalni seznam za %s

en: For the following recipes:
sl: Za sledeče recepte:

en: Select encoding
sl: Izberi kodiranje

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
sl: Ne morem določiti pravilnega kodiranja. Prosim, izberite pravilno kodiranje iz naslednjega seznama.

en: See _file with encoding
sl: Poglej _datoteko z naslednjim kodiranjem

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
sl: Uvoz trenutno zaustavljen

en: Stop import
sl: Ustavi uvoz

en: Recipe _Index
sl: Seznam _Receptov

en: Shopping _List
sl: Nakupovalni _Seznam

en: Saved!
sl: Shranjeno!

en: Save your edits to %s
sl: Shrani moje spremembe v %s

en: An import is in progress.
sl: Trenutno se izvaja uvoz.

en: An export is in progress.
sl: Trenutno se izvaja izvoz.

en: A delete is in progress.
sl: Trenutno se izvaja brisanje.

en: Exit program anyway?
sl: Vseeno končam program?

en: Don't exit!
sl: Prekliči!

en: Permanently deleted %s of %s recipes
sl: Začasno je izbrisano %s od %s receptov

en: Trash
sl: Pošlji v Smeti

en: Browse, permanently delete or undelete deleted recipes
sl: Preglej, trajno izbriši ali povrni izbrisane recepte

en: Undeleted recipes
sl: Neizbrisani recepti

en: Number of %(unit)s of %(title)s to shop for
sl: Število %(unit)s od %(title)s nakupovanja

en: Multiply %s by:
sl: Pomnoži %s z:

en: Set %(attributes)s for %(num)s selected recipe? | Set %(attributes)s for %(num)s selected recipes?
sl[0]: Nastavi %(attributes)s za %(num)s izbran recept?
sl[1]: Nastavi %(attributes)s za %(num)s izbrana recepta?
sl[2]: Nastavi %(attributes)s za %(num)s izbrane recepte?
sl[3]: Nastavi %(attributes)s za %(num)s izbranih receptov?

en: Any previously existing values will not be changed.
sl: Predhodno nastavljene vrednosti se ne bodo spremenile.

en: The new values will overwrite any previously existing values.
sl: Stare obstoječe vrednosti bodo prepisane z novimi vrednostmil.

en: This change cannot be undone.
sl: Te spremembe ne bo mogoče razveljaviti.

en: Set values for selected recipes
sl: Nastavi vrednosti za izbrane recepte.

en: Search recipes
sl: Brskaj po receptih

en: Open recipe
sl: Odpri recept

en: Open selected recipe
sl: Odpri izbran recept

en: Delete recipe
sl: Izbriši recept

en: Delete selected recipes
sl: Izbriši izbrane recepte

en: Edit recipe
sl: Uredi recept

en: Open selected recipes in recipe editor view
sl: Odpri izbrane recepte v urejevalniku

en: E_xport selected recipes
sl: I_zvozi izbrane recepte

en: Export selected recipes to file
sl: Izvozi izbrane recepte v datoteko

en: _Print
sl: _Natisni

note: ('Email', None, _('E-_mail recipes'), None,None,self.email_recs),
en: Batch _edit recipes
sl: Uredi _več receptov hkrati

en: _New
sl: _Nov

en: _Import file
sl: _Uvozi datoteko

en: Import recipe from file
sl: Uvozi recept iz datoteke

en: Import _webpage
sl: Uvozi _spletno stran

en: Import recipe from webpage
sl: Uvozi recept s spletne strani

en: Export _all recipes
sl: Izvozi _vse recepte

en: Export all recipes to file
sl: Izvozi vse recepte v datoteko

en: _Quit
sl: _Izhod

en: _Actions
sl: _Dejanja

en: Open _Trash
sl: Odpri _Koš

en: _Preferences
sl: _Nastavitve

en: _Plugins
sl: _Razširitve

en: Manage plugins which add extra functionality to Gourmet.
sl: Upravljaj dodatke, ki dodajo Gurmanu funkcionalnost

en: Setti_ngs
sl: Nasta_vitve

en: _About
sl: _O programu

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Timer
sl: _Odštevalnik časa

en: Show timer
sl: Prikaži odštevalnik časa

en: Searchable index of recipes in the database.
sl: Iskalnik po receptih v datoteki

en: Delete %s?
sl: Izbriši %s?

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
sl: Imate neshranjene spremembe v %s. Ste prepričani, da želite izbrisati?

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: Permanently delete recipes?
sl: Dokončno izbrišem recepte?

en: Permanently delete recipe?
sl: Dokončno izbrišem recept?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
sl: Ali res želite izbrisati recept <i>%s</i>

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
sl: Ali res želite izbrisati naslednje recepte?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
sl: Ali res želite izbrisat %s izbranih receptov?

en: See recipes
sl: Poglej recepte

en: Delete Recipes
sl: Izbriši recepte

en: Deleted recipe %s
sl: Izbriši recept %s

en: Done!
sl: Končano!

en: Importing...
sl: Uvažam...

en: Ingredient _Key Editor
sl: Urejevalnik _sestavin

en: Edit ingredient keys en masse
sl: Uredi ključe sestavin po teži

note: to set our regexp_toggled variable
en: key
sl: ključ

en: item
sl: stvar

en: Field
sl: Polje

en: Value
sl: Vrednost

en: Count
sl: Števec

en: Change all keys "%s" to "%s"?
sl: Spremenim vse ključe "%s" v "%s"?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the key "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
sl: Tega dejanja ni možno razveljaviti. Če že obstajajo sestavine z ključem "%s", ne bo možno razlikovati med temi predmeti in predmeti, ki jih sedaj spreminjate.

en: Change all items "%s" to "%s"?
sl: Spremenim vse predmete "%s" v "%s"?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the item "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
sl: Tega dejanja ni možno razveljaviti. Če že obstajajo sestavine z ključem "%s", ne bo možno razlikovati med temi predmeti in predmeti, ki jih sedaj spreminjate.

en: Change _all instances of "%(unit)s" to "%(text)s"
sl: Spremeni _vse primere "%(unit)s" v "%(text)s"

en: Change "%(unit)s" to "%(text)s" only for _ingredients "%(item)s" with key "%(key)s"
sl: Spremeni "%(unit)s" v "%(text)s" samo za _sestavine "%(item)s" z ključem "%(key)s"

en: Change _all instances of "%(amount)s" %(unit)s to %(text)s %(unit)s
sl: Spremeni _vse količine od "%(amount)s" %(unit)s do %(text)s %(unit)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s
sl: Spremeni "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s

en: Change all selected rows?
sl: Spremenim vse označene vrste?

en: This action will not be undoable. Are you that for all %s selected rows, you want to set the following values:
sl: Tega dejanja se ne da povrniti. Ste prepričani, da želite za vse %s označene vrste dodati naslednje vrednosti:

en: 
    Key to %s
sl: 
    Ključi do %s

en: 
    Item to %s
sl: 
    Predmeti do %s

en: 
    Unit to %s
sl: 
    Enote do %s

en: 
    Amount to %s
sl: 
    Količine do %s

en: %s ingredient | %s ingredients
sl[0]: %s sestavine
sl[1]: %s sestavina
sl[2]: %s sestavine
sl[3]: %s sestavine

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing ingredients %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
sl: Sestavine so prikazane od %(bottom)s do %(top)s od %(total)s

en: Amount
sl: Znesek

en: Ingredient Keys
sl: Ključi sestavin

en: Ingredient Keys are normalized ingredient names used for shopping lists and for calculations.
sl: Ključi sestavin so normalizirana imena sestavin, uporabljena za nakupovalni list in za izračune.

en: Guess keys
sl: Predstavi ključe

en: Guess best values for all ingredient keys based on values already in your database
sl: Predstavi najboljše vrednosti za vse ključe sestavin, ki temeljijo na vrednostih v tvoji zbirki podatkov

en: Edit Key Associations
sl: Uredi zveze ključev

en: Edit associations with key and other attributes in database
sl: Uredi zveze s ključi in ostalimi atributi v zbirki podatkov

en: Shopping Category
sl: Kategorija nakupa

en: Display units as written for each recipe (no change)
sl: Prikaži enote kot pisane za vsak recept (brez spremembe)

en: Always display U.S. units
sl: Vedno prikazuj enote ZDA

en: Always display metric units
sl: Vedno prikazuj metrične enote

en: Automatically adjust units
sl: Avtomatično prilagodi enote

en: Set _unit display preferences
sl: Nastavi _enotam izbirne prikaze

en: Automatically convert units to preferred system (metric, imperial, etc.) where possible.
sl: Avtomatično pretvori enote v nastavljeni sistem (metrični, imperialni, ipd), kjer je mogoče.

en: Stars
sl: Zvezdice

en: %s ago
sl: pred %s

en: Auto-Merge recipes
sl: Samodejno spoji recepte

en: Always use newest recipe
sl: Vedno uporabi najnovejši recept

en: Always use oldest recipe
sl: Vedno uporabi najstarejši recept

en: None
sl: Brez

en: Some of the imported recipes appear to be duplicates. You can merge them here, or close this dialog to leave them as they are.
sl: Nekateri uvoženi recepti so morda podvojeni. Lahko jih spojite tukaj ali pa zaprete okno in jih pustite v trenutni obliki.

en: Find _duplicate recipes
sl: Najdi _podvojene recepte.

en: Find and remove duplicate recipes
sl: Najdi in izbriši podvojene recepte

note: len(vals)==0
en: For each selected value
sl: Za vsako izbrano vrednost

en: Where %(field)s is %(value)s
sl: Kjer je %(field)s je %(value)s

en: Change will affect %s recipe | Change will affect %s recipes
sl[0]: Sprememba bo vplivala na %s recept
sl[1]: Sprememba bo vplivala na %s recepta
sl[2]: Sprememba bo vplivala na %s recepte
sl[3]: Sprememba bo vplivala na %s receptov

en: Delete %s where it is %s?
sl: Izbrišem %s, če je %s?

en: Change %s from %s to "%s"?
sl: Spremenim %s iz %s v "%s"?

en: <i>This change is not reversable.</i>
sl: <i>Ta sprememba je NEpovratna.</i>

en: Field Editor
sl: Urejevalnik polj

en: Edit fields across multiple recipes at a time.
sl: Uredi polja v več receptih hkrati

en: Email recipes
sl: Pošlji recepte po e-pošti

en: Email all selected recipes (or all recipes if no recipes are selected
sl: Pošlji vse izbrane recepte (ali vse recepte, če ni izbran noben

note: only called for l>20, so fancy gettext methods shouldn't be necessary if my knowledge of linguistics serves me
en: Do you really want to email all %s selected recipes?
sl: Ali želite vse %s izbrane recepte poslati po e-pošti?

en: Yes, e_mail them
sl: Da, pošlji.

en: Cannot convert %s to %s
sl: Ne morem pretvoriti %s v %s.

en: Need density information.
sl: Potrebujem informacije o gostoti.

en: _Unit Converter
sl: _Pretvornik Enot

en: Calculate unit conversions
sl: Izračunaj pretvorbe enot

en: Unit Converter
sl: Pretvornik enot

en: _Density:
sl: _Gostota:

en: Density _Information
sl: Informacija o gostoti

en: _Result:
sl: _Rezultat:

en: Loading zip archive
sl: Nalagam zip arhiv

en: Unzipping zip archive
sl: Odpiram zip arhih

en: HTML Web Page
sl: HTML spletna stran

en: Exporting Webpage
sl: Izvažanje spletne strani

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
sl: Izvažanje receptov v HTML datoteke v direktorij %(file)s

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
sl: Recept shranjen kot HTML datoteka %(file)s

en: Original Page from %s
sl: Originalna stran iz %s

en: optional
sl: po izbiri

en: Plain Text file
sl: Datoteka z neoblikovanim tekstom

en: Text Export
sl: Izvoz teksta

en: Exporting recipes to text file %(file)s.
sl: Izvažam recepte v besedilno datoeko %(file)s.

en: Recipe saved as plain text file %(file)s
sl: Recept je shranjen kot datoteka z neoblikovanim besedilom %(file)s

en: Big File
sl: Velika datoteka

en: File %s is too big to import
sl: Datoteka %s je prevelika za uvoz

en: Your file exceeds the maximum length of %s characters. You probably didn't mean to import it anyway. If you really do want to import this file, use a text editor to split it into smaller files and try importing again.
sl: Vaša datoteka presega maksimalno dolžino %s črk. Če jo res hočete uvoziti, uporabite urejevalnik teksta, jo razdelite v manjše datoteke in ponovno poskusite uvoziti.

en: Webpage
sl: Spletna stran

en: Downloading %s
sl: Prenašam %s

en: Retrieving %s
sl: Pridobivam %s

en: Gourmet XML File
sl: Gourmet XML datoteka

en: Gourmet XML Export
sl: Gourmet XML Izvoz

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
sl: Izvažanje receptov v Gurman XML datoteko %(file)s.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
sl: Recept shranjen kot Gurmet XML datoteka %(file)s.

en: Gourmet XML File (Obsolete)
sl: Gurman XML datoteka (zastarela)

en: Mastercook XML File
sl: Mastercook XML datoteka

en: Mastercook Text File
sl: Mastercook tekstovna datoteka

en: Mastercook import finished.
sl: Mastercook uvoz končan.

en: Tidying up XML
sl: Sestavljam XML

en: Page Layout
sl: Podoba strani

en: Print Recipes
sl: Natisni Recepte

en: PDF (Portable Document Format)
sl: PDF (Portable Document Format

en: PDF Export
sl: Izvoz PDF

en: Exporting recipes to PDF %(file)s.
sl: Izvažanje receptov v PDF %(file)s.

en: Recipe saved as PDF %(file)s
sl: Recept shranjen kot PDF %(file)s

en: Letter
sl: Črka

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Plain
sl: Navadni

en: points
sl: točke

en: 11x17"
sl: 27,9x43,2 cm

en: Index Card (3.5x5")
sl: Kartica (8,9x7,6 cm)

en: Index Card (4x6")
sl: Kartica (10,2x15,2 cm)

en: Index Card (5x8")
sl: Kartica (12,7x20,3 cm)

en: Index Card (A7)
sl: Kartica (A7)

en: Legal
sl: legalno

en: Index Cards (3.5x5)
sl: Kartica (8,9x7,6 cm)

en: Index Cards (4x6)
sl: Kartica (10,2x15,2 cm)

en: Index Cards (A7)
sl: Kartica (A7)

en: Landscape
sl: Ležeče

en: %s Column | %s Columns
sl[0]: %s stolpec
sl[1]: %s stolpca
sl[2]: %s stolpci
sl[3]: %s stolpcev

en: Paper _Size
sl: Velikost papairja

en: _Orientation
sl: Orientacija

en: _Font Size
sl: Velikost pisave

en: Page _Layout
sl: Izgled strani

en: Left Margin
sl: Levi odmik

en: Right Margin
sl: Desni odmik

en: Top Margin
sl: Vrhnji rob

en: Bottom Margin
sl: Spodnji rob

en: MealMaster file
sl: MealMaster datoteka

en: MealMaster Export
sl: MealMaster Izvoz

en: Exporting recipes to MealMaster file %(file)s.
sl: Izvažanje receptov v MealMaster datoteko %(file)s.

en: Recipe saved as MealMaster file %(file)s
sl: Recepti shranjeni kot MealMaster datoteka %(file)s

en: Shopping List Saver
sl: Shranjevalnik nakupovalnega lista

note: name stock
en: Save List as Recipe
sl: Shrani seznam kot recept

note: key-command
en: Save current shopping list as a recipe for future use
sl: Shrani trenutni nakupovalni list kot recept za prihodnjo uporabo

en: Menu
sl: Meni

en: Nutritional information reflects amount per %s.
sl: Podatki o hranilni vrednosti odražajo količino po %s.

en: Nutritional information reflects amounts for entire recipe
sl: Podatki o hranilni vrednosti odražajo količino za celoten recept

en: Nutritional information is missing for %s ingredients: %s
sl: Hranilni podatki manjkajo za %s sestavin: %s

en: Any food group
sl: Katerakoli skupina hrane

en: selection
sl: izbor

en: Convert unit for %s
sl: Spremeni enoto za %s

en: In order to calculate nutritional information, Gourmet needs you to help it convert "%s" into a unit it understands.
sl: Da lahko izračuna kalorično vrednost, potrebuje Gourmet vašo pomoč, da spremeni "%s" v enoto, ki jo pozna.

en: Change ingredient key
sl: Spremeni ključ sestavin

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere or just in the recipe %(title)s?
sl: Spremeni ključ sestavine %(old_key)s do %(new_key)s vseposod ali samo v receptu %(title)s?

en: Change _everywhere
sl: Spremeni _vseposod

en: _Just in recipe %s
sl: _samo v receptu %s

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere?
sl: Spremeni ključ sestavin od %(old_key)s v %(new_key)s povsod?

en: Change unit
sl: Spremeni enoto

en: Change unit from %(old_unit)s to %(new_unit)s for all ingredients %(ingkey)s or just in the recipe %(title)s?
sl: Spremeni enoto od %(old_unit)s v %(new_unit)s za vse sestavine %(ingkey)s ali samo v receptu %(title)s?

en: In order to calculate nutritional information for "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", Gourmet needs to know its density. Our nutritional database has several descriptions of this food with different densities. Please select the correct one below.
sl: Ida bi izračunali hranilne vrednosti za  "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", potrebuje Gurman njihovo gostoto. Naša baza hranilnih vrednosti vsebuje več različnih opisov te hrane z različnimi gototami. Prosim, izberite ustrezno na spodnjem seznamu.

en: To apply nutritional information, Gourmet needs a valid amount and unit.
sl: Da bi apliciral podatke o hranilnih vrednostih, potrebuje Gurman pravilno količino in enoto.

en: Nutrition
sl: vsebnost hranil

en: Ingredient
sl: Sestavina

en: USDA Database Equivalent
sl: ekvivalent USDA Bazi

en: 100 grams
sl: 100 gramov

en: Calories
sl: kalorije

en: Total Fat
sl: Skupna maščoba

en: Saturated Fat
sl: Nasičene Maščobe

en: Cholesterol
sl: Holesterol

en: Sodium
sl: Natrij

en: Total Carbohydrate
sl: Vsi Ogljikovi Hidrati

en: Dietary Fiber
sl: Predpisane vlaknine

en: Sugars
sl: Sladkorji

en: Protein
sl: Proteini

en: Alpha-carotene
sl: Alfa-karotin

en: Beta-carotene
sl: Beta-karotin

en: Calcium
sl: Kalcij

en: Copper
sl: baker

en: Folic acid
sl: Folna kislina

en: Iron
sl: Železo

en: Magnesium
sl: magnezij

en: Manganese
sl: mangan

en: Niacin
sl: vitamin B3

en: Pantothenic Acid
sl: pantotenska kislina

en: Phosphorus
sl: fosfor

en: Potassium
sl: kalij

en: Retinol
sl: vitamin A

en: Riboflavin
sl: Vitamin B2

en: Selenium
sl: selen

en: Thiamin
sl: Tiamin

en: Zinc
sl: Cink

en: Vitamins and minerals
sl: Vitamini in minerali

en: Missing nutritional information
    for %(missing)s of %(total)s ingredients.
sl: Manjka podatek o kalorični vrednosti
    
    za %(missing)s do %(total)s sestavin.

en: % _Daily Value
sl: % _Dnevne Potrebe

en: Percentage of recommended daily value based on %i calories per day. Click to edit number of calories per day.
sl: Procent priporočene količine po %i kalorijah na dan. Pritisni za spremembo kalorij na dan.

en: Amount per %s
sl: Količina za %s

en: Amount per recipe
sl: Količina na recept

note: filename=None if de.getBoolean( label=_('Load nutritional database.'), sublabel=_("It looks like you haven\'t yet initialized your nutritional database. To do so, you'll need to download the USDA nutritional database for use with your program. If you are not currently online, but have already downlo
en: Loading Nutritional Data
sl: Nalagam podatke o hranilni vrednosti

en: Nutritonal database import complete!
sl: Uvoz baze hranilnih podatkov je končan!

en: Fetching nutritional database from zip archive %s
sl: Pridobivam bazo hranilnih podatkov iz zip arhiva %s

en: Extracting %s from zip archive.
sl: Pridobivam %s iz zip arhiva.

en: Parsing nutritional data...
sl: Obdelujem podatke o kalorični vrednosti

en: Reading nutritional data: imported %s of %s entries.
sl: Berem podatke o kalorični vrednosti: uvoženo %s od %s vnosov

en: Parsing weight data...
sl: Pridobivam podatke o teži...

en: Reading weight data for nutritional items: imported %s of %s entries
sl: Berem podatke o teži: uvoženo %s od %s vnosov

en: Water
sl: Voda

en: Kilocalories
sl: Kilokalorije

en: g carbohydrates
sl: g ogljikovi hidrati

en: g fiber
sl: g vlaknine

en: g sugar
sl: g sladkor

en: mg calcium
sl: mg kalcija

en: mg iron
sl: mg železo

en: mg magnesium
sl: mg magnezij

en: mg phosphorus
sl: mg fosfor

en: mg potassium
sl: mg kalij

en: mg sodium
sl: mg natrija

en: mg zinc
sl: mg cinka

en: mg copper
sl: mg bakra

en: mg manganese
sl: mg mangana

en: microgram selenium
sl: mikrogram selena

en: mg vitamin c
sl: mg vitamina C

en: mg thiamin
sl: mg vitamina B12

en: mg riboflavin
sl: mg vitamina B2

en: mg niacin
sl: mg niacina (nikotinske kisline)

en: mg pantothenic acid
sl: mg pantotetske kisline

en: microgram Folate Total
sl: mikrogram Folate Total

en: microgram Folic acid
sl: mikrogram folne kisline

en: microgram Food Folate
sl: mikrogram Food Folate

en: microgram dietary folate equivalents
sl: mikrogram dietary folate equivalents

en: Choline, total
sl: holin, skupno

en: microgram Vitamin B12
sl: mikrogram Vitamin B12

en: Vitamin A (microgram Retinal Activity Equivalents
sl: Vitamin A

en: microgram Retinol
sl: mikrogram Retinol

en: microgram Alpha-carotene
sl: mikrogram Alpha-carotene

en: microgram Beta-carotene
sl: mikrogram Beta-carotene

en: microgram Beta Cryptoxanthin
sl: mikrogram Beta Cryptoxanthin

en: microgram Lycopene
sl: mikrogram Lycopene

en: g Saturated Fatty Acid
sl: g Nasičenih Maščobnih Kislin

en: g Monounsaturated Fatty Acids
sl: g Enoenasičenih Maščobnih Kislin

en: g Polyunsaturated Fatty Acids
sl: g Polinenasičenih Maščobnih Kislin

en: mg Cholesterol
sl: mg Holesterola

en: Percent refuse
sl: Procent odklona

note: the DB Food Group Numbers seem to be inline with the group IDs (numbers > 1000 are in group 100, etc.) Since that's true, we can use the following table to properly add groups.
en: Dairy & Egg Products
sl: Mlečni in Jačni Izdelki

en: Spices & Herbs
sl: Začimbe in Zelišča

en: Baby Foods
sl: Otroška Hrana

en: Fats and Oils
sl: Maščobe in Olja

en: Poultry
sl: Perutnina

en: Soups & Sauces
sl: Juhe in Omake

en: Sausages & Lunch Meats
sl: Klobasice in Meso za malico

en: Breakfast Cereals
sl: Kosmiči

en: Fruits & Fruit Juices
sl: Sadje in sadni sokovi

en: Pork
sl: svinjina

en: Vegetables
sl: zelenjava

en: Nuts & Seeds
sl: oreščki & semena

en: Beef
sl: govedina

en: Beverages
sl: Pijače

en: Fish & Shellfish
sl: Ribe & Morski sadeži

en: Legumes
sl: stročnice

en: Lamb, Veal & Game
sl: jagnetina, teletina & divjačina

en: Baked Products
sl: Pekarski izdelki

en: Sweets
sl: Sladkarije

en: Grains and Pasta
sl: Testenine

en: Fast Foods
sl: Hitropripravljena hrana

en: Meals, Entrees, and Sidedishes
sl: Malice, Začetne jedi in Priloge

en: Snacks
sl: Prigrizki

en: Ethnic Foods
sl: Etnična Hrana

en: entire database
sl: celotna baza

en: Ingredient Key
sl: Ključ sestavin

en: USDA ID Number
sl: identifikacija številka osebne izkaznice (ZDA)

en: USDA Item Description
sl: opis postavke ZDA

en: Density Equivalent
sl: ekvivalent gostote

en: USDA ID#
sl: ID za ZDA

en: Tools
sl: Orodja

note: label key-command
en: Get nutritional information for current list
sl: Pridobi hranilne vrednost za trenuten seznam

en: Amount for Shopping List
sl: Količina za nakupovalni seznam

en: stars
sl: zvezdic

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
sl: Izvožene %(number)s od %(total)s receptov

en: Export complete.
sl: Izvoz končan.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
sl: Uporabi recept v tekstu E-pošte (Vedno dobra ideja)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
sl: Pošlji recept po elektronski pošti kot HTML priponko

en: E-mail Recipe as PDF Attachment
sl: Pošlji recept po elektronski pošti kot PDF priponko

en: Email Options
sl: Nastavitve elektronske pošte

en: Don't ask before sending e-mail.
sl: Ne sprašuje pred pošiljanjem elektronske pošte.

en: E-mail not sent
sl: Elektronska pošta ni bila poslana.

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
sl: Niste odločili, ali vključite recept v tekst elektronskega sporočila ali kot priponko.

en: Save recipe as...
sl: Shrani recept kot...

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
sl: Gourmet ne more izvoziti datoteke tipa "%s"

en: Export recipes
sl: Izvozi recepte

en: recipes
sl: recepti

en: Unable to export: unknown filetype "%s"
sl: Izvoz ni mogoč: neznan tip datoteke "%s"

en: Please make sure to select a filetype from the dropdown menu when saving.
sl: Prosim, izberite tip datoteke iz padajočega seznama, ko shranjujete.

en: Export
sl: Izvozi

en: Unable to print: no print plugins are active!
sl: Tiskanje ni mogoče: aktiven ni noben dodatek za tiskanje!

en: Print %s recipe | Print %s recipes
sl[0]: Natisni %s receptov
sl[1]: Natisni %s recept
sl[2]: Natisni %s recepta
sl[3]: Natisni %s recepte

en: Retrieving file
sl: Sprejemam datoteko

en: yield
sl: izkoristek

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
sl: Vpišite URL naslov za arhiv receptov, oz. spletno stran z recepti.

en: Enter website address
sl: Vnesite naslov spletne strani

en: Enter URL:
sl: Vnesite URL:

en: Enter the address of a website or recipe archive.
sl: Vnesite naslov spletne strani ali arhiva receptov.

en: Unable to import URL
sl: Ne morem uvoziti URL

en: Gourmet does not have a plugin capable of importing URL
sl: Gurman nima dodatka, ki bi lahko uvozil URL

en: Unable to import URL %(url)s of mimetype %(type)s. File saved to temporary location %(fn)s
sl: Ne morem uvoziti URL %(url)s internetnega medijskega %(type)s. Datoteka je shranjena na začasno lokacijo %(fn)s

en: Open recipe...
sl: Odpri recept...

en: Import
sl: Uvoz

en: All importable files
sl: Vse datoteke za uvoz

en: Imported %s recipes.
sl: Uvoženo %s receptov

en: serving | servings
sl[0]: Obrok
sl[1]: Obroka
sl[2]: Obroki
sl[3]: Obrokov

en: Imported %s of %s recipes.
sl: Uvoženo %s od %s receptov.

en: okay
sl: v redu

note: Interactive we go...
en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
sl: Ne prepoznam te spletne strani. Uporaba splošnega uvoza...

en: Import complete.
sl: Uvoz končan.

en: Importing recipe
sl: Uvažam recept

en: Processing ingredients
sl: Obdelujem sestavine

en: Processing ingredients.
sl: Obdelujem sestavine.

en: Servings
sl: Število obrokov

en: Ingredient Subgroup
sl: Podskupina sestavin

en: Hide
sl: Skrij

en: Text
sl: Besedilo

en: Actions
sl: Dejanja

en: Import recipe
sl: Uvozi recept

en: Clear _Tags
sl: Počisti _Vnose

en: Import Recipe
sl: Uvozi recept

en: anywhere
sl: kjerkoli

en: title
sl: ime

en: ingredient
sl: sestavina

en: instructions
sl: priprava

en: notes
sl: beležke

en: cuisine
sl: kuhinja

en: source
sl: izvor

en: Use regular expressions in search
sl: Uporabi običajne izraze pri iskanju

en: Use regular expressions (an advanced search language) in text search
sl: Uporabi običajne izraze (napredni jezik iskanja) v tekstovnem iskanju

en: Search as you type (turn off if search is too slow).
sl: Išči med tipkanjem (izklopi, čle je iskanje prepočasno)

en: Show Search _Options
sl: Pokaži možnosti _iskanja

en: Show advanced searching options
sl: Pokaži napredne možnosti iskanja

en: %s recipe | %s recipes
sl[0]: %s receptov
sl[1]: %recept
sl[2]: %s receptov
sl[3]: %s receptov

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing recipes %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
sl: Prikazujem recepte %(bottom)s do %(top)s od %(total)s

en: %s in %s
sl: %s v %s

en: Paused
sl: Začasno ustavljeno

en: Pause
sl: Premor

en: Done
sl: Končano

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Error
sl: Napaka

en: Error %s: %s
sl: Napaka %s: %s

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
sl[0]: sekund
sl[1]: sekunda
sl[2]: sekundi
sl[3]: sekunde

note: min. = abbreviation for minutes
en: min
sl: min.

en: minute | minutes
sl[0]: minut
sl[1]: minuta
sl[2]: minut
sl[3]: minute

note: hrs = abbreviation for hours
en: hrs.
sl: ur

en: hour | hours
sl[0]: ur
sl[1]: ura
sl[2]: ur
sl[3]: ure

en: day | days
sl[0]: dni
sl[1]: dan
sl[2]: dni
sl[3]: dnevi

en: week | weeks
sl[0]: tednov
sl[1]: teden
sl[2]: tedna
sl[3]: tedni

en: month | months
sl[0]: mesecev
sl[1]: mesec
sl[2]: meseca
sl[3]: meseci

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
sl[0]: let
sl[1]: leto
sl[2]: leti
sl[3]: leta

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for variations of this system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " wi
en:  and
sl:  in

en: and
sl: in

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
sl: do

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
sl: Organizirajte recepte, ustvarjajte nakupovalne sezname, izračunajte hranljive vrednosti in več.
