grecipe-manager - en to af translation catalogue (391 entries)

en: Recipe Index
af: Resep Indeks

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
af: _Nuwe Resep

en: Add to _Shopping List
af: Voeg by _Inkopieslys

en: View Re_cipe
af: _Besigtig Resep

en: _Search for:
af: _Soek vir:

en: Search for recipes as you type
af: Soek vir resepte soos u tik

en: Search by other critera within the current search results.
af: Soek deur middel van ander kriteria binne die huidige soek resultate.

en: A_dd Search Criteria
af: Voeg Soek Kriteria

en: Limiting Search to:
af: Beperk Soektog tot:

en: Search _Results
af: Soektog Resultate

en: Set Fields for Selected Recipes
af: Stel Velde vir Geselekteerde Resepte

en: <span size="large" weight="bold">Set Recipe Fields for selected recipes</span>
af: <span size=\"large\" weight=\"bold\">Stel Resep Velde vir geselekteerde resepte</span>

en: _Add Image
af: _Voeg Beeld By

en: _Remove Image
af: _Verwyder Beeld:

en: S_ource:
af: _Bron

en: _Rating:
af: _Gradering:

en: C_uisine:
af: Kook Kultuur

en: _Category:
af: _Kategorie:

en: _Preparation Time:
af: _Voorbereidingstyd:

en: Coo_king Time:
af: Gaarmaak Tyd:

en: _Webpage:
af: _Webblad:

en: Image:
af: Beeld:

en: _Yield:
af: _Oplewering:

en: Set all values for _all selected recipes
af: _Stel alle waardes vir geselkteerde resepte

en: Metakit (default, stored in a local file)
af: Metakit (by verstek gestoor in 'n lokale lêer)

en: SQLite (stored in a local file)
af: SQLite (gestoor in 'n lokalelêer)

en: MySQL (requires connection to a database)
af: MySQL (benodig koppeling aan 'n databasis)

en: Choose Database
af: Kies Databasis

en: <b>Choose Database System for Gourmet to Use</b>
af: <b>Kies Databasis Stelsel vir Gourmet om te Gebruik</b>

en: _Database System
af: _Databasis Stelsel

en: _Host:
af: Bediener:

en: _Username:
af: _Gebruikersnaam:

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: Password for your username on the database.
af: Wagwoord vir u gebruikersnaam op die databasis.

en: Database _Name:
af: _Databasis Naam:

en: _File
af: _Lêer

en: Hostname of the system where your database server is running. If your database server is running on your local system, use localhost.
af: Bedienernaam van die stelsel waar die databasis bedryf word. Indien u databasisbediener op die lokalestelsel bedryf word, gebruik die lokalebediener.

en: localhost
af: lokalebediener

en: Save the password for next time. This means the password will be stored insecurely in your configuration file.
af: Stoor die wagwoord vir volgende keer. Dit beteken dat die wagwoord onveilig in u konfigurasielêer gestoor sal word.

en: _Save Password
af: _Stoor Wagwoord

en: Name of the database in which Gourmet should store its information. Gourmet will try to create this database if it does not already exist.
af: Naam van die databasis waar Gourmet sy informasie behoort  te stoor. Gourmet sal probeer om hierdie databasis te skep indien dit nie alreeds bestaan nie.

en: recipe
af: resep

en: Your username on the database.
af: U gebruikersnaam op die databasis.

en: _Browse
af: _Blaai

en: _Details
af: _Besonderhede

en: Gourmet Recipe Manager Preferences
af: Gourmet Resep Bestuurder Voorkeure

en: <b>Index View Preferences</b>
af: <b>Indeks Aansig Voorkeure</b>

en: _Recipes per page:
af: _Resepte per bladsy:

en: <i>Configure which columns are included in the recipe index view.</i>
af: <i>Konfigureer watter kolomme ingesluit moet word in die resep indeks aansig.</i>

en: Index View
af: Indeks Aansig

en: <b>Card View Preferences</b>
af: <b>Kaart Aansig Voorkeure</b>

en: _Allow units to change when multiplying
af: _Laat eenhede verander wanneer daar gemenigvuldig word

en: _Use fractions
af: _Gebruik breuke

en: Use fractions when possible for display
af: Waar moontlik gebruik breuke vir vertoon

en: <i>Remove items you don't use from the Recipe Card interface.</i>
af: <i>Verwyder items van die Resepkaartkoppelvlak wat u nie gebruik nie .</i>

en: Card View
af: Kaart Aansig

en: <b>Shopping List Preferences</b>
af: <b>Inkopieslys Voorkeure</b>

en: <i>What should Gourmet do with Optional Ingredients when adding recipes to the shopping list?</i>
af: <i>Wat moet Gourmet met Opsionele Bestandele doen wanneer resepte tot die inkopieslys bygevoeg word?</i>

en: As_k whether to include optional ingredients
af: _Vra of opsionele bestandele bygevoeg moet word

en: _Remember user selections by default
af: _Onthou gebruikerskeuses by verstek

en: _Clear remembered optional ingredients
af: _Vee opsionel bestandele wat onthou is uit

en: _Always add optional ingredients
af: _Voeg opsionele bestandele altyd by

en: _Never add optional ingredients
af: _Voeg opsionele bestandele nooit by nie

en: Shopping List
af: Inkopieslys

en: servings
af: porsies

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
af: Titel

en: _Title:
af: _Titel:

en: Pre_paration Time:
af: _Voorbereidingstyd:

en: category
af: kategorie

en: rating
af: gradering

en: Yield
af: Oplewering

en: Yield Unit
af: Opleweringseenheid

en: _Shop
af: _Aankoop

en: Edit _description
af: Redigeer_beskrywing

en: <b>Cooking Time:</b>
af: <b>Gaarmaaktyd:</b>

en: <b>Preparation Time:</b>
af: <b>Voorbereidingstyd:</b>

en: <b>Cuisine:</b>
af: <b>Kook Kultuur</b>

en: <b>Category:</b>
af: <b>Kategorie:</b>

en: <b>Webpage:</b>
af: <b>Webblad:</b>

en: <b>_Yields:</b>
af: <b>Oplewerings:</b>

en: <b>Source:</b>
af: <b>Bron:</b>

en: <b>Rating:</b>
af: <b>Gradering:</b>

en: <b>_Multiply by:</b>
af: <b>_Vermenigvuldig met:</b>

en: <b>Instructions</b>
af: <b>Aanwysings</b>

en: Edit _instructions
af: Redigeer_instruksies

en: <b>Notes</b>
af: <b>Notas</b>

en: Edit _notes
af: Redigeer_notas

en: Recipe
af: Resep

en: <b>Ingredients</b>
af: <b>Bestandele</b>

en: Edit _ingredients
af: Redigeer_bestandele

en: Add _ingredient:
af: Voeg_bestandeel_by:

en: Ingredients
af: Bestandele

en: Add recipe to shopping list
af: Voeg resep by inkopieslys

en: Add to _shopping list
af: _Voeg by inkopieslys

en: Jump to recipe in Recipe Card vew
af: Gaan na resep in Resep Kaart Aansig

en: Delete selected recipe
af: Verwyder geslekteerde resep

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
af: _Verwyder resep

en: Edit attributes of selected recipes
af: Redigeer eienskappe van geslekteerde resep

en: _Batch edit recipes
af: _Grootmaatredigering van resepte

en: E-mail selected recipe
af: E-Pos gelekteerde resep

en: _E-Mail recipe
af: _E-Pos resep

en: Print selected recipe
af: Druk geslekteerde resep

en: _Print recipe
af: _Druk resep

en: Never buy this item. When called for in a recipe, it will show up in a "pantry" section of the list as a reminder that you need it, but it won't be included when you save or print the list unless you tell me you need to buy it.
af: Moet nooit hierdie item koop nie. Indien dit in 'n resep benodig word, sal dit in 'n "spens" afdeling van die lys wys om u te herinner dat u dit wel nodig het, maar dit sal nie ingesluit word sodra u die lys stoor of druk nie, tensy u aanwys dit moet gekoop word.

en: Add to _Pantry
af: _Voeg by Spens

en: Show _Options
af: _Wys Keuses

en: Search _in
af: _Soek in

en: _Use regular expressions (advanced searching)
af: _Gebruik algemene uitdrukkings (gevorderde soektog)

en: Search as you _type
af: _Soek soos u tik

en: <i>Search Options</i>
af: <i>Soek Opsies</i>

en: Category
af: Kategorie

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
af: Sleutel

en: Category Editor
af: Kategorie Redigerder

en: Search by
af: Soek deur middel van

en: Search as you type
af: Soek soos u tik

en: Use regular expressions
af: Gebruik gewone uitdrukkings

en: Advanced Search
af: Gevorderde Soek

en: Add Category:
af: Voeg Kategorie by:

en: Timer
af: Tydsaanwyser

en: <b><span size="larger">Timer</span></b>
af: <b><span size="larger">Tydsaanwyser</span></b>

en: <i>Timer Finished!</i>
af: <i>Tydsaanwyser Klaar!</i>

en: Timer will continue to go off until you close this dialog or reset the timer.
af: Tydsaanwyser sal aanhou aanwys totdat hierdie dialoog toegemaak is of die tydsaanwyser herstel is.

en: Set _Timer:
af: _Stel Tydsaanwyser

en: _Reset
af: _Herstel

en: _Start
af: _Begin

en: S_ound
af: _Klank

en: _Note
af: _Nota

en: Re_peat alarm until I turn it off
af: Herhaal alarm totdat ek dit afskakel

en: _Settings
af: _Instellings

en: <b>Edit fields throughout database</b>
af: <b>Redigeer velde regdeur databasis</b>

en: Field to _Edit:
af: _Veld om te Redigeer:

en: For each selected value:
af: Vir elke geselekteerde waarde:

en: _Leave value as is
af: _Los waarde soos dit is

en: <i>New value will be added to the end of any existing text</i>
af: <i>Nuwe waarde sal aan die einde van enige huidige teks bygevoeg word</i>

en: <i>New value will replace any existing value</i>
af: <i>Nuwe waarde sal enige huidige waardes vervang</i>

en: _Field:
af: _Veld:

en: _Value:
af: _Waarde:

en: Change _other field:
af: _Verander ander veld:

en: C_hange value to:
af: _Verander waarde tot:

en: _Delete value
af: _Verwyder waarde

en: _Amount:
af: _Hoeveelheid:

en: _Unit:
af: _Eenheid:

en: Gourmet Recipe Manager
af: Gourmet Resep Bestuurder

en: Choose Database File
af: Kies Databasis Lêer

en: Upgrading database
af: Besig on databasis op te gradeer

en: Depending on the size of your database, this may be an intensive process and may take  some time. Your data has been automatically backed up in case something goes wrong.
af: Afhangend van die groote van u databasis, kan hierdie 'n intensiewe proses wees en mag dalk 'n bietjie tyd neem. U data is outomaties gerugsteun in geval iets verkeerds loop. Gaan drink solank 'n koppie koffie.

en: Details
af: Besonderhede

en: A backup has been made in %s in case something goes wrong. If this upgrade fails, you can manually rename your backup file recipes.db to recover it for use with older Gourmet.
af: 'n Rugsteun is gemaak in %s in geval iets verkeerds loop. Sou hierdie opgradering nie werk nie, kan u die rugsteun lêer na resepte.db hernoem om dit  met 'n ouer weergawe van Gourmet te gebruik.

en: New Recipe
af: Nuwe Resep

en: _Edit
af: _Redigeer

en: _Help
af: _Hulp

en: _Go
af: _Gaan na

en: Description
af: Beskrywing

en: Instructions
af: Instruksies

en: Notes
af: Notas

en: Recipes
af: Resepte

en: Plugins
af: Byvoegings

en: Plugins add extra functionality to Gourmet.
af: Byvoegings verskaf addisionele funknaliteit aan Gourmet.

en: Plugin is needed for other plugins. Deactivate plugin anyway?
af: Byvoeging word benodig vir ander byvoegings. Maak byvoeging onaktief in elk geval?

en: The following plugins require %s:
af: Die volgende byvoegings benodig %s:

en: Deactivate anyway
af: Deaktiveer in elk geval?

en: Keep plugin active
af: Hou byvoeging aktief

en: or
af: of

en: An error occurred activating plugin.
af: 'n Fout het onstaan met die aktivering van die byvoeging.

en: An error occurred deactivating plugin.
af: 'n Fout het onstaan met die deaktivering van die byvoeging.

en: Rating
af: Gradering

en: Source
af: Bron

en: Website
af: Webblad

en: Preparation Time
af: Voorbereidingstyd

en: Cooking Time
af: Gaarmaaktyd

en: Modifications
af: Aanpassings

en: Invalid input.
af: Ongeldige inset.

en: Not a number.
af: Nie 'n nommer nie.

note: setup pause button
en: _Pause
af: _Pouse

en: Don't ask me this again.
af: Moenie weer vra nie.

en: Do you really want to do this
af: Wil u dit rêrig doen?

en: excellent
af: uitstekend

en: great
af: wonderlik

en: good
af: goed

en: fair
af: nie te sleg nie

en: poor
af: swak

en: Convert ratings to 5 star scale.
af: Skakel graderings om na 'n 5 ster skaal toe

en: Convert ratings.
af: Skakel graderings om.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
af: Gee asseblief elkeen van die graderings 'n gelykmatige gradering op 'n skaal van 1 to 5

en: Current Rating
af: Huidige Gradering

en: Rating out of 5 Stars
af: Gradering uit 5 Sterre

en: No file selected
af: Geen lêer geselekteer nie

en: No file was selected, so the action has been cancelled
af: Geen lêer was geselekteer nie, dus is die aksie gekanseleer

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
af: Ek is jammer, ek verstaan nie die hoeveelheid "%s" nie.

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
af: Hoeveelhede moet nommers (breuke of desimale), groepe nommers of skoon wees.

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
af: 
    Die "hoeveelheid" moet in die "eenheid" veld wees op sy eie.
    Byvoorbeeld, indien u een en 'n half koppies wil insit,
    kan die hoeveelheid veld "1.5" of "1 1/2" wees. "koppies" moet
    in die aparte "eenheid" veld wees.
    
    Om 'n reeks nommers te gebruik, gebruik 'n "-" om hulle te skei.
    Byvoorbeeld, u kon 2-4 of 1 1/2-3 1/2 gebruik.

en: Select encoding
af: Kies enkodering

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
af: Ons kan nie die korrekte enkodering bepaal nie. Kies asseblief die korrekte enkodering van die volgende lys af.

en: See _file with encoding
af: _Sien lêer met enkodering

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
af: Invoer tydelik gestaak

en: Stop import
af: Beïndig invoer

en: Recipe _Index
af: _Resep Indeks

en: Shopping _List
af: _Inkopieslys

en: Saved!
af: Gestoor!

en: Save your edits to %s
af: Stoor u regie by %s

en: An import is in progress.
af: 'n Invoer is aan die gang.

en: An export is in progress.
af: 'n Uitvoer is aan die gang.

en: A delete is in progress.
af: 'n Verwydering is aan die gang.

en: Exit program anyway?
af: Verlaat program in elk geval?

en: Don't exit!
af: Moenie verlaat nie!

en: Permanently deleted %s of %s recipes
af: %s Van %s resepte permanent verwyder

en: Trash
af: Asblik

en: Browse, permanently delete or undelete deleted recipes
af: Blaai, permanent verwyder of herwin verwyderde resepte

en: Undeleted recipes
af: Herwinde resepte

en: Number of %(unit)s of %(title)s to shop for
af: Hoeveelheid van %(unit)s vir %(title)s om aan te koop

en: Multiply %s by:
af: Vermegigvuldig %s met:

en: Set %(attributes)s for %(num)s selected recipe? | Set %(attributes)s for %(num)s selected recipes?
af[0]: Stel %(attributes)s vir %(num)s geselekteerde resep?
af[1]: Stel %(attributes)s vir %(num)s geselekteerde resepte?

en: Any previously existing values will not be changed.
af: Enige vorige bestaande waardes sal nie verander word nie.

en: The new values will overwrite any previously existing values.
af: Die nuwe waardes sal enige  vorige waardes oorskryf.

en: This change cannot be undone.
af: Hierdie verandering kan nie herstel word nie.

en: Set values for selected recipes
af: Stel waardes vir geselekteerde resepte

en: Search recipes
af: Soek resepte

en: Open recipe
af: Maak resep oop

en: Open selected recipe
af: Maak geselekteerde resep oop

en: Delete recipe
af: Verwyder resep

en: Delete selected recipes
af: Verwyder geselekteerde resepte

en: Edit recipe
af: Redigeer resep

en: Open selected recipes in recipe editor view
af: Maak geselekteerde resepte in resepredigeerder aansig oop

en: E_xport selected recipes
af: _Voer geselekteerde resepte uit

en: Export selected recipes to file
af: Voer geselekteerde resepte uit na lêer

en: _Print
af: _Druk

note: ('Email', None, _('E-_mail recipes'), None,None,self.email_recs),
en: Batch _edit recipes
af: Redigeer resepte op grootmaat

en: _New
af: _Nuut

en: _Import file
af: _Voer lêer in

en: Import recipe from file
af: Voer resep in van lêer

en: Import _webpage
af: _Voer webblad in

en: Import recipe from webpage
af: Voer resep in vanaf webblad

en: Export _all recipes
af: _Voer alle resepte uit

en: Export all recipes to file
af: Voer alle resepte uit na lêer

en: _Quit
af: _Beëindig

en: _Actions
af: _Aksies

en: Open _Trash
af: _Maak Asblik Oop

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Plugins
af: _Aanvulprogramme

en: Manage plugins which add extra functionality to Gourmet.
af: Bestuur aanvulprogramme wat bykomende funksionaliteit gee aan Gourmet.

en: Setti_ngs
af: _Stellings

en: _About
af: _Aangaande

en: _Tools
af: _Gereedskap

en: _Timer
af: _Tydsaanwyser

en: Show timer
af: Wys tydsaanwyser

en: Searchable index of recipes in the database.
af: Opsoekbare indeks van resepte in die databasis

en: Delete %s?
af: Verwyder %s?

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
af: U het ongestoorde veranderings aan %s. Is u seker u wil dit verwyder?

en: Deleted
af: Verwyder

en: Untitled
af: Ongetiteld

en: Permanently delete recipes?
af: Verwyder resepte permanent?

en: Permanently delete recipe?
af: Verwyder resep permanent?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
af: Is u seker u wil die resep <i>%s</i> verwyder?

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
af: Is u seker u die volgende resepte wil verwyder?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
af: Is u seker u wil die %s geselekteerde resepte verwyder?

en: See recipes
af: Sien resepte

en: Delete Recipes
af: Verwyder Resepte

en: Deleted recipe %s
af: Resep %s verwyder

en: Done!
af: Klaar!

en: Importing...
af: Besig om in te voer...

en: Stars
af: Sterre

en: %s ago
af: %s gelede

en: Auto-Merge recipes
af: Outo-Saamvoeg resepte

en: Always use newest recipe
af: Gebruik altyd die nuutste resep

en: Always use oldest recipe
af: Gebruik altyd die oudtse resep

en: None
af: Geen

en: Some of the imported recipes appear to be duplicates. You can merge them here, or close this dialog to leave them as they are.
af: Sommige van die ingevoerde resepte blyk om duplikate te wees. U kan hulle hier saamvoeg, of hierdie dialoog los om hulle onverander te laat.

en: Find _duplicate recipes
af: Vind_duplikaat resepte

en: Find and remove duplicate recipes
af: Vind en verwyder duplikaat resepte

en: Recipes with similar recipe information
af: Resepte met dieselfde resep informasie

en: Recipes with similar ingredients
af: Resepte met dieselfde bestandele

en: Recipes with similar recipe information and ingredients
af: Resepte met dieselfde resep informarsie en bestandele

en: _Include recipes in trash
af: _Sluit resepte in asblik in

en: <i>_Showing:</i>
af: <i>_Wys:</i>

en: Merge _all duplicates
af: Voeg_alle duplikate saam

en: <b>Merge recipes</b>
af: <b>Voeg resepte saam</b>

en: _Auto-merge
af: _Outo-saamvoeg

note: len(vals)==0
en: For each selected value
af: Vir elke geselekteerde warde

en: Where %(field)s is %(value)s
af: Waar %(field)s %(value)s is

en: Change will affect %s recipe | Change will affect %s recipes
af[0]: Verandering sal %s resep affekteer
af[1]: Verandering sal %s resepte affekteer

en: Delete %s where it is %s?
af: Verwyder %s waar dit %s is?

en: Change %s from %s to "%s"?
af: Verander %s van %s tot %s?

en: <i>This change is not reversable.</i>
af: <i> Hierdie verandering is onomkeerbaar.</i>

en: Field Editor
af: Veld Redigeerder

en: Edit fields across multiple recipes at a time.
af: Redigeer velde oor veelvuldige resepte op 'n slag

en: Email recipes
af: E-Pos resepte

en: Email all selected recipes (or all recipes if no recipes are selected
af: E-Pos alle geselekteerde resepte (of alle respte indien geen resepte geselkteer is nie)

note: only called for l>20, so fancy gettext methods shouldn't be necessary if my knowledge of linguistics serves me
en: Do you really want to email all %s selected recipes?
af: Wil u rêrig alle %s geselekteerde resepte E-Pos?

en: Yes, e_mail them
af: Ja, E-Pos hulle

en: Cannot convert %s to %s
af: Kan nie %s na %s omskakel nie

en: Need density information.
af: Benodig digtheidsinformasie

en: Unit Converter
af: Eenheidsverwerker

en: <b>From</b>
af: <b>Van</b>

en: I_tem:
af: _Item:

en: _Density:
af: _Digtheid:

en: Density _Information
af: Digtheids_Informasie

en: <b>To</b>
af: <b>Tot</b>

en: _Result:
af: _Uitslag:

en: Archive (zip, tarball)
af: Argief (zip, tarball)

en: Loading zip archive
af: Laai zip argief

en: Unzipping zip archive
af: Ontsluit van zip argief

en: HTML Web Page
af: HTML Webblad

en: Exporting Webpage
af: Voer Webblad Uit

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
af: Voer resepte uit na HTML lêers in omslag %(file)s

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
af: Resep gestoor as HTML lêer %(file)s

en: Original Page from %s
af: Oorspronklike Bladsy vanaf %s

en: optional
af: Opsioneel

en: Downloading %s
af: Laai %s af

en: Retrieving %s
af: Haal %s

en: Gourmet XML File
af: Gourmet XML Lêer

en: Gourmet XML Export
af: Gourmet XML Uitvoer

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
af: Voer resepte uit na Gourmet XML lêer %(file)s.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
af: Resep gestoor in Gourmet XML lêer %(file)s.

en: Gourmet XML File (Obsolete)
af: Gourmet XML Lêer (Verouderd)

en: KRecipe XML File
af: KRecipe XML Lêer

en: Tools
af: Gereedskap

en: stars
af: sterre

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
af: %(number)s van %(total)s resepte uitgevoer

en: Export complete.
af: Uitvoer klaar.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
af: Sluit Resep in Hoofteks van E-Pos in ('n Goeie idee maak nie saak wat nie)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
af: E-Pos Resep as HTML Aanhangsel

en: E-mail Recipe as PDF Attachment
af: E-Pos Resep as PDF Aanhangsel

en: Email Options
af: E-Pos Keuses

en: Don't ask before sending e-mail.
af: Moenie vra voor u E-Pos stuur nie.

en: E-mail not sent
af: E-Pos nie suksesvol gestuur nie

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
af: U het versuim om die resep in die hoofteks van die boodskap of as 'n aanhangsel in te sluit

en: Save recipe as...
af: Stoor resep as...

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
af: Gormet kan nie tipe lêer "%s" uitvoer nie

en: Export recipes
af: Voer resepte uit

en: recipes
af: resepte

en: Unable to export: unknown filetype "%s"
af: Kan nie uitvoer nie: onbekende lêer tipe "%s"

en: Please make sure to select a filetype from the dropdown menu when saving.
af: Veseker u kies 'n lêer tipe van die aftrek spyskaart wanneer u stoor.

en: Export
af: Voer uit

en: Print %s recipe | Print %s recipes
af[0]: Druk %s resep
af[1]: Druk %s resepte

en: Retrieving file
af: Haal lêer

en: yield
af: Porsie

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
af: Voorsien die URL van 'n resep argief of resep webblad

en: Enter website address
af: Voorsien webblad addres

en: Enter URL:
af: Voorsien URL:

en: Enter the address of a website or recipe archive.
af: Vorsien die addres van 'n webblad of resep argief.

en: Unable to import URL
af: Ons kan nie die URL invoer nie

en: Gourmet does not have a plugin capable of importing URL
af: Gourmet het nie bykomstighede wat die URL kan laat invoer nie

en: Unable to import URL %(url)s of mimetype %(type)s. File saved to temporary location %(fn)s
af: Ons kan nie die URL %(url)s of mimetype %(type)s invoer nie. Lêer is tydelik by %(fn)s gestoor

en: Open recipe...
af: Maak resep oop...

en: Import
af: Voer In

en: All importable files
af: Alle invoerbare lêers

en: Imported %s recipes.
af: %s Resepte ingevoer.

en: serving | servings
af[0]: porsie
af[1]: porsies

en: Imported %s of %s recipes.
af: %s van %s resepte ingevoer.

en: okay
af: Dis reg

note: Interactive we go...
en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
af: Ons herken nie hierdie webblad nie. ONs gebruik 'n generiese invoerder...

en: Import complete.
af: Invoer klaar.

en: Importing recipe
af: Voer resep in

en: Processing ingredients
af: Verwerk bestandele

en: Processing ingredients.
af: Verwerk bestandele.

en: Servings
af: Porsies

en: Ingredient Subgroup
af: Bestandeel Sub-Groep

en: Hide
af: Versteek

en: Text
af: Teks

en: Actions
af: Aksies

en: Import recipe
af: Voer resep in

en: Clear _Tags
af: Maak_Tags Skoon

en: Import Recipe
af: Voer Resep In

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
af[0]: sekond
af[1]: sekondes

en: minute | minutes
af[0]: minuut
af[1]: minute

note: hrs = abbreviation for hours
en: hrs.
af: ure

en: hour | hours
af[0]: uur
af[1]: ure

en: day | days
af[0]: dag
af[1]: dae

en: week | weeks
af[0]: week
af[1]: weke

en: month | months
af[0]: maand
af[1]: maande

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
af[0]: jaar
af[1]: jare

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for variations of this system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " wi
en:  and
af:  en

en: and
af: en

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
af: tot

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
af: Organiseer resepte, stel inkopieslyste op, bepaal voedingswaardes, en meer.

en: Browse Recipes
af: Blaai deur Resepte

en: Selecting recipes by browsing by category, cuisine, etc.
af: Resepte word gekies deur om te blaai by kategorie, tipe, ens.

en: Main
af: Hoof

en: Find duplicate recipes
af: Vind duplikaat resepte

en: A wizard to find and remove or merge duplicate recipes.
af: 'n Towenaar om duplikaat of saamgevoegde resepte te vind en te verwyder.

en: Send to Email
af: Stuur na E-Pos

en: Email recipes from Gourmet
af: E-Pos resepte vanuit Gourmet

en: Zip, Gzip, and Tarball support
af: Zip, Gzip, en Tarball ondersteuning

en: Import recipes from zip and tar archives
af: Voer resepte vanaf zip en tar argiewe in

en: Importer/Exporter
af: Invoerder/Uitvoerder

en: Gourmet XML Import and Export
af: Gourmet XML Invoer en Uitvoer

en: Import and Export recipes as Gourmet XML files, suitable for backup or exchange with other Gourmet users.
af: Voer resepte in- en uit- as Gourmet XML lêers, geskik for rugsteun of uitruil met ander Gourmet gebruikers.

en: HTML Export
af: HTML Uitvoer

en: Create recipe webpages from recipes.
af: Skep resep webblad vanuit resepte.

en: KRecipe import
af: KRecipe invoer

en: Import files from the Krecipe program.
af: Voer lêers in van die KRecipe program.
