grecipe-manager - en to et translation catalogue (22 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
et: _Uus retsept

en: Add to _Shopping List
et: Lisa _ostunimekirja

en: _File
et: _Fail

en: _Details
et: Ü_ksikasjad

en: Shopping List
et: Ostunimekiri

en: Ingredients
et: Koostisained

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
et: _Kustuta Retsept

en: unit
et: ühik

en: _Shopping List
et: _Ostunimekiri

en: _Edit
et: _Redigeeri

en: _Help
et: _Abi

note: menus
en: _Recipe
et: _Retsept

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
et: Vaata retseptikaarti

en: Instructions
et: Juhised

en: Notes
et: Märkmed

en: Delete selected recipes
et: Kustuta valitud retseptid

en: _Print
et: _Prindi

en: _Actions
et: _Tegevused

en: _About
et: _Programmist

en: _Tools
et: _Tööriistad

en: _Timer
et: _Taimer

en: _Unit Converter
et: _Ühikute teisendaja
