grecipe-manager - en to gl translation catalogue (146 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
gl: _Nova receita

en: Add to _Shopping List
gl: Engadir á _lista da compra

en: _Category:
gl: _Categoría:

en: Image:
gl: Imaxe:

en: _Database System
gl: Sistema de Base de _Datos

en: _Host:
gl: _Equipo:

en: _Username:
gl: _Nome do usuario:

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: Database _Name:
gl: _Nome da base de datos:

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Save Password
gl: _Gardar contrasinal

en: recipe
gl: receita

en: _Browse
gl: _Explorar

en: _Details
gl: _Detalles

en: Shopping List
gl: Lista da Compra

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
gl: Título

en: category
gl: categoría

en: Recipe
gl: Receita

en: Ingredients
gl: Ingredientes

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
gl: Eliminar _receita

en: Category
gl: Categoría

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
gl: Clave

en: _Amount:
gl: C_antidade:

en: unit
gl: unidade

en: _Unit:
gl: _Unidade:

en: Gourmet Recipe Manager
gl: Xestor de Receitas Gourmet

en: Roland Duhaime (Windows porting assistance)
gl: Roland Duhaime (Asistente de transferencia de Windows)

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
gl: Richard Ferguson (melloras no interfaz do conversor de unidades)

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
gl: R.S. Born (melloras na exportación a Mealmaster)

en: New Recipe
gl: Nova Receita

en: _Shopping List
gl: _Lista da compra

en: Enter Category
gl: Introduza a Categoría

en: Remove Recipes
gl: Borrar Receitas

en: Remove recipes from shopping list
gl: Borrar receitas dende a lista de compras

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Help
gl: _Axuda

en: Save Shopping List As...
gl: Gardar Lista da Compra Como...

note: menus
en: _Recipe
gl: _Receita

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
gl: Imprimir receita

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
gl: Ver Tarxeta da Receita

en: Instructions
gl: Instruccións

en: Notes
gl: Notas

en: Unit
gl: Unidade

en: Item
gl: Artigo

en: Optional
gl: Opcional

en: Adding Ingredient Group
gl: Engadindo Grupo de Ingredientes

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
gl: Introduza un nome para o novo subgrupo de ingredientes

en: Recipes
gl: Receitas

en: Cuisine
gl: Estilo de cociña

en: Rating
gl: Puntuación

en: Source
gl: Orixe

en: Preparation Time
gl: Tempo de preparación

en: Cooking Time
gl: Tempo de cocción

en: Modifications
gl: Modificacións

note: setup pause button
en: _Pause
gl: _Pausa

note: setup stop button
en: _Stop
gl: _Parar

en: Don't ask me this again.
gl: Non me pregunte esto máis.

en: Do you really want to do this
gl: Seguro que quere facer esto

en: No file selected
gl: Ficheiro non seleccionado

en: No file was selected, so the action has been cancelled
gl: Non se seleccionou ningún ficheiro, polo que se cancelou a acción

en: flour, all purpose
gl: fariña, para calquera uso

en: sugar
gl: azucre

en: salt
gl: sal

en: black pepper, ground
gl: pementa negra, moída

en: ice
gl: xeo

en: water
gl: auga

en: oil, vegetable
gl: aceite, vexetal

en: oil, olive
gl: aceite, de oliva

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Ingredient %s will be ignored.
gl: O Ingrediente %s será ignorado.

en: Shopping list for %s
gl: Lista da compra para %s

en: For the following recipes:
gl: Para as seguintes receitas:

en: Select encoding
gl: Seleccionar codificación

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
gl: Non se pode precisar a codificación correcta. Por favor, seleccione a codificación precisa da seguinte lista.

en: See _file with encoding
gl: Ver _ficheiro con codificación

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
gl: Importación detida

en: Stop import
gl: Importación parada

en: Recipe _Index
gl: _Índice de Receitas

en: Shopping _List
gl: _Lista da Compra

en: Saved!
gl: ¡Gardado!

en: Save your edits to %s
gl: Garde os seus cambios a %s

en: An import is in progress.
gl: Estase a producir unha importación.

en: An export is in progress.
gl: Estase a producir unha exportación.

en: A delete is in progress.
gl: Estase a producir un borrado.

en: Exit program anyway?
gl: ¿Saír do programa de tódolos xeitos?

en: Don't exit!
gl: ¡Non saír!

en: Undeleted recipes
gl: Receitas recuperadas

en: Delete selected recipes
gl: Borrar as receitas seleccionadas

en: _Print
gl: Im_primir

en: _Actions
gl: _Accións

en: _About
gl: _Sobre

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Timer
gl: _Temporizador

en: Permanently delete recipes?
gl: ¿Borrar receitas permanentemente?

en: Permanently delete recipe?
gl: ¿Borrar receita permanentemente?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
gl: Seguro que desexa borrar a receita <i>%s</s>

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
gl: ¿Seguro que desexa borrar as receitas seguintes?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
gl: ¿Seguro que desexa borrar as %s receitas seleccionadas?

en: See recipes
gl: Ver receitas

en: Deleted recipe %s
gl: Borradas receita %s

en: Done!
gl: ¡Feito!

en: Importing...
gl: Importando...

note: to set our regexp_toggled variable
en: key
gl: clave

en: item
gl: artigo

en: Count
gl: Conta

en: Amount
gl: Cantidade

en: Shopping Category
gl: Categoría de Compra

en: None
gl: NIngún

en: Cannot convert %s to %s
gl: Non se pode convertir %s en %s

en: Need density information.
gl: Necesítase densidade de información

en: _Unit Converter
gl: Conversor de _unidades

en: Unit Converter
gl: Conversor de unidades

en: _Density:
gl: _Densidade:

en: _Result:
gl: _Resultado:

en: HTML Web Page
gl: Páxina Web HTML

en: Exporting Webpage
gl: Exportando Páxina Web

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
gl: Exportando receitas a ficheiros HTML no directorio %(file)s

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
gl: Gardouse a receita no ficheiro HTML %(file)s

en: optional
gl: opcional

en: Text Export
gl: Exportar a texto

en: Gourmet XML File
gl: Ficheiro XML Gourmet

en: Gourmet XML Export
gl: Exportar a Gourmet XML

en: Mastercook import finished.
gl: Importación de Mastercook rematada.

en: Print Recipes
gl: Imprimir Receitas

en: Left Margin
gl: Marxe Esquerda

en: Top Margin
gl: Marxe Superior

en: Bottom Margin
gl: Marxe Inferior

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
gl: Incluír a Receita no Corpo do correo (Unha boa idea de tódolos xeitos)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
gl: Enviar Receita como ficheiro HTML Adxunto

en: Email Options
gl: Opcións de Correo

en: Don't ask before sending e-mail.
gl: Non pregunte antes de enviar o correo.

en: E-mail not sent
gl: E-mail non enviado

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
gl: Non decidiu incluír a receita no corpo da mensaxe ou como un ficheiro adxunto.

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
gl: Gourmet non pode exportar o ficheiro de tipo "%s"

en: Export recipes
gl: Exportar receitas

en: recipes
gl: receitas

en: Print %s recipe | Print %s recipes
gl[0]: Imprimir %s receita
gl[1]: Imprimir %s receitas

en: All importable files
gl: Tódolos ficheiros importables

en: Imported %s of %s recipes.
gl: Importadas %s de %s receitas.

en: Servings
gl: Porcións

en: title
gl: título

en: ingredient
gl: ingrediente

en: instructions
gl: instruccións

en: notes
gl: Notas

en: cuisine
gl: estilo de cociña

en: source
gl: orixe
