grecipe-manager - en to hu translation catalogue (805 entries)

en: Recipe Index
hu: Recept index

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
hu: Ú_j recept

en: Add to _Shopping List
hu: Hozzáadás a _bevásárlólistához

en: View Re_cipe
hu: Recept _megtekintése

en: _Search for:
hu: Keresés _erre:

en: Search for recipes as you type
hu: Recept keresése gépelés közben

en: _in
hu: _ebben

en: Search by other critera within the current search results.
hu: Keresés egyéb feltétel szerint a jelenlegi keresési eredményben.

en: A_dd Search Criteria
hu: Keresési _feltétel hozzáadása

en: Limiting Search to:
hu: Keresés korlátozása erre:

en: Search _Results
hu: Keresés _eredménye

en: Set Fields for Selected Recipes
hu: Mezők beállítása a kijelölt receptekhez

en: <span size="large" weight="bold">Set Recipe Fields for selected recipes</span>
hu: <span size="large" weight="bold">Receptmezők beállítása a kijelölt receptekhez</span>

en: _Add Image
hu: Kép _hozzáadása

en: _Remove Image
hu: Kép _eltávolítása

en: S_ource:
hu: _Forrás:

en: _Rating:
hu: É_rtékelés:

en: C_uisine:
hu: _Konyha:

en: _Category:
hu: _Kategória:

en: _Preparation Time:
hu: _Előkészítés ideje:

en: Coo_king Time:
hu: _Főzés ideje:

en: _Webpage:
hu: _Weboldal:

en: Image:
hu: Kép:

en: _Yield:
hu: _Adag:

en: _Only set values where field is currently blank
hu: _Csak azon értékek beállítása, ahol a mező jelenleg üres

en: Set all values for _all selected recipes
hu: _Minden érték beállítása az összes kijelölt recepthez

en: Metakit (default, stored in a local file)
hu: Metakit (alapértelmezett, helyi fájlban tárolva)

en: SQLite (stored in a local file)
hu: SQLite (helyi fájlban tárolva)

en: MySQL (requires connection to a database)
hu: MySQL (kapcsolat szükséges az adatbázishoz)

en: Choose Database
hu: Adatbázis választása

en: <b>Choose Database System for Gourmet to Use</b>
hu: <b>Válasszon adatbázis-rendszert a Gourmet használatához</b>

en: _Database System
hu: _Adatbázis-rendszer

en: _Host:
hu: _Gép:

en: _Username:
hu: _Felhasználónév:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Password for your username on the database.
hu: Az adatbázis felhasználójának jelszava.

en: Database _Name:
hu: Adatbázis _neve:

en: _File
hu: _Fájl

en: Hostname of the system where your database server is running. If your database server is running on your local system, use localhost.
hu: A rendszer gépneve, ahol az adatbázis-kiszolgáló fut. Ha az adatbázis-kiszolgáló a helyi rendszeren fut, használja a localhostot.

en: Save the password for next time. This means the password will be stored insecurely in your configuration file.
hu: Jelszó elmentése a következő belépéshez. Ez azt jelenti, hogy a jelszó a beállítófájlban lesz tárolva nem biztonságos módon.

en: _Save Password
hu: Jelszó _mentése

en: Name of the database in which Gourmet should store its information. Gourmet will try to create this database if it does not already exist.
hu: Az adatbázis neve, amelyben a Gourmet az információit tárolja. A Gourmet megpróbálja létrehozni ezt az adatbázist, ha az még nem létezik.

en: recipe
hu: recept

en: Your username on the database.
hu: Felhasználónév az adatbázishoz.

en: _Browse
hu: _Tallózás

en: _Details
hu: _Részletek

en: Gourmet Recipe Manager Preferences
hu: A Gourmet receptkezelő beállításai

en: <b>Index View Preferences</b>
hu: <b>Indexnézet beállítások</b>

en: _Recipes per page:
hu: _Receptek oldalanként:

en: <i>Configure which columns are included in the recipe index view.</i>
hu: <i>Annak beállítása, hogy mely oszlopokat tartalmaza a recept indexnézet.</i>

en: Index View
hu: Indexnézet

en: <b>Card View Preferences</b>
hu: <b>Kártyanézet beállítások</b>

en: _Allow units to change when multiplying
hu: _Mértékegységek váltásának lehetővé tétele szorszáskor

en: _Use fractions
hu: _Törtek használata

en: Use fractions when possible for display
hu: Törtek használata a megjelenítéshez, ha lehetséges

en: <i>Remove items you don't use from the Recipe Card interface.</i>
hu: <i>Azon elemek eltávolítása a recept kártyafelületről, amelyeket nem használ.</i>

en: Card View
hu: Kártyanézet

en: <b>Shopping List Preferences</b>
hu: <b>Bevásárlólista beállítások</b>

en: <i>What should Gourmet do with Optional Ingredients when adding recipes to the shopping list?</i>
hu: <i>Mit csináljon a Gourmet az opcionális hozzávalókkal a receptek hozzáadásakor a bevásárlólistához?</i>

en: As_k whether to include optional ingredients
hu: _Kérdezzen rá, hogy vegye-e fel az opcionális hozzávalókat

en: _Remember user selections by default
hu: _Emlékezzen a felhasználói kiválasztásokra alapértelmezetten

en: _Clear remembered optional ingredients
hu: Megjegyzett _opcionális hozzávalók törlése

en: _Always add optional ingredients
hu: _Mindig adja hozzá az opcionális hozzávalókat

en: _Never add optional ingredients
hu: _Soha ne adja hozzá az opcionális hozzávalókat

en: Shopping List
hu: Bevásárlólista

en: servings
hu: adag

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
hu: Cím

en: _Title:
hu: _Cím:

en: Pre_paration Time:
hu: _Előkészítés ideje:

en: category
hu: kategória

en: rating
hu: értékelés

en: Yield
hu: Adag

en: Yield Unit
hu: Adag egység

en: _Shop
hu: _Bolt

en: Edit _description
hu: _Leírás szerkesztése

en: <b>Cooking Time:</b>
hu: <b>Főzés ideje:</b>

en: <b>Preparation Time:</b>
hu: <b>Előkészítés ideje:</b>

en: <b>Cuisine:</b>
hu: <b>Konyha:</b>

en: <b>Category:</b>
hu: <b>Kategória:</b>

en: <b>Webpage:</b>
hu: <b>Weboldal:</b>

en: <b>_Yields:</b>
hu: <b>_Adagok:</b>

en: <span underline="single" color="blue">Link</span>
hu: <span underline="single" color="blue">Hivatkozás</span>

en: <b>Source:</b>
hu: <b>Forrás:</b>

en: <b>Rating:</b>
hu: <b>Értékelés:</b>

en: <b>_Multiply by:</b>
hu: <b>_Szorozva ezzel:</b>

en: <b>Instructions</b>
hu: <b>Elkészítés módja</b>

en: Edit _instructions
hu: El_készítés módjának szerkesztése

en: <b>Notes</b>
hu: <b>Megjegyzések</b>

en: Edit _notes
hu: _Megjegyzések szerkesztése

en: Recipe
hu: Recept

en: <b>Ingredients</b>
hu: <b>Hozzávalók</b>

en: Edit _ingredients
hu: _Hozzávalók szerkesztése

en: Add _ingredient:
hu: _Hozzávaló hozzáadása:

en: Ingredients
hu: Hozzávalók

en: Add recipe to shopping list
hu: Recept hozzáadása a bevásárlólistához

en: Add to _shopping list
hu: Hozzáadás a _bevásárlólistához

en: Jump to recipe in Recipe Card vew
hu: Ugrás a recepthez a recept kártyanézetben

en: Delete selected recipe
hu: A kijelölt recept törlése

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
hu: Recept _törlése

en: Edit attributes of selected recipes
hu: A kijelölt receptek jellemzőinek szerkesztése

en: _Batch edit recipes
hu: Receptek _kötegelt szerkesztése

en: E-mail selected recipe
hu: A kijelölt recept küldése e-mailben

en: _E-Mail recipe
hu: Recept küldése _e-mailben

en: Print selected recipe
hu: A kijelölt recept nyomtatása

en: _Print recipe
hu: Recept _nyomtatása

en: Add to _Pantry
hu: Hozzáadás az élés_kamrához

en: Show _Options
hu: _Beállítások megjelenítése

en: Search _in
hu: Keresés _ebben

en: _Use regular expressions (advanced searching)
hu: _Reguláris kifejezés használata (speciális keresés)

en: Search as you _type
hu: Keresés _gépelés közben

en: <i>Search Options</i>
hu: <i>Keresési beállítások</i>

en: Category
hu: Kategória

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
hu: Kulcs

en: Category Editor
hu: Kategória szerkesztő

en: Search by
hu: Keresési kulcs

en: Search as you type
hu: Keresés gépelés közben

en: Use regular expressions
hu: Reguláris kifejezések használata

en: Advanced Search
hu: Speciális keresés

en: Add Category:
hu: Kategória hozzáadása:

en: Timer
hu: Stopper

en: <b><span size="larger">Timer</span></b>
hu: <b><span size="larger">Stopper</span></b>

en: <i>Timer Finished!</i>
hu: <i>A stopper befejeződött!</i>

en: Timer will continue to go off until you close this dialog or reset the timer.
hu: A stopper tovább fog menni, amíg be nem zárja ezt a párbeszédablakot vagy vissza nem állítja a stoppert.

en: Set _Timer:
hu: _Stopper beállítása:

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Start
hu: _Indítás

en: S_ound
hu: _Hang

en: _Note
hu: _Megjegyzés

en: Re_peat alarm until I turn it off
hu: Riasztás _ismétlése, amíg ki nem kapcsolom

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: <b>Edit fields throughout database</b>
hu: <b>Mezők szerkesztése az egész adatbázisban</b>

en: Field to _Edit:
hu: _Szerkesztendő mező:

en: For each selected value:
hu: Minden egyes kijelölt értékhez:

en: _Leave value as is
hu: _Hagyja úgy az értéket, ahogy van

en: <i>New value will be added to the end of any existing text</i>
hu: <i>Az új érték hozzá lesz adva bármely meglévő szöveg végéhez<i>

en: <i>New value will replace any existing value</i>
hu: <i>Az új érték le fog cserélni bármilyen meglévő értéket</i>

en: _Field:
hu: _Mező:

en: _Value:
hu: É_rték:

en: Change _other field:
hu: _Egyéb mező cseréje:

en: C_hange value to:
hu: Érték _cseréje erre:

en: _Delete value
hu: Érték _törlése

en: <i>Select equivalent of</i>
hu: <i>Egyenértékű kiválasztása ehhez</i>

en: <i>from USDA database</i>
hu: <i>az USDA adatbázisból</i>

en: _Change ingredient
hu: _Hozzávaló változtatása

en: <i>or</i>
hu: <i>vagy</i>

en: _Search USDA Ingredient Database:
hu: _Keresés az USDA hozzávaló adatbázisban:

en: Search as you t_ype
hu: Keresés gé_pelés közben

en: Show only food in _group:
hu: Csak a _csoportban lévő étel megjelenítése:

en: <i>Search _results:</i>
hu: <i>Keresési _eredmények:</i>

en: <i>From:</i>
hu: <i>Erről:</i>

en: _Amount:
hu: _Mennyiség:

en: Unit:
hu: Mértékegység:

en: unit
hu: mértékegység

en: _Change unit
hu: _Mértékegység változtatása

en: _Save new unit
hu: Új mértékegység _mentése

en: <i>To:</i>
hu: <i>Erre:</i>

en: _Unit:
hu: _Egység:

en: <i>Enter nutritional information for </i>
hu: <i>Tápanyag információk megadása a következőhöz </i>

en: <b>Choose a Density</b>
hu: <b>Sűrűség kiválasztása</b>

en: <b>Ingredient Key: </b>
hu: <b>Hozzávalókulcs: </b>

en: <b>USDA Item: </b>
hu: <b>USDA elem: </b>

en: Edit _USDA Association
hu: _USDA társítás szerkesztése

en: <b>Nutritional Information</b>
hu: <b>Tápanyag információk</b>

en: Edit _information
hu: _Információk szerkesztése

en: _Nutritional Information
hu: _Tápanyag információk

en: Density:
hu: Sűrűség:

en: USDA equivalents:
hu: USDA egyenértékesek:

en: Custom equivalents:
hu: Egyéni egyenértékesek:

en: _Density Information
hu: _Sűrűség információk

en: <b>Known Nutritonal Information</b>
hu: <b>Ismert tápanyag információk</b>

en: _Advanced Search
hu: _Speciális keresés

note: name stock
en: Nutritional Information
hu: Tápanyag információk

en: I_gnore
hu: _Mellőzés

en: Gourmet Recipe Manager
hu: Gourmet receptkezelő

en: Roland Duhaime (Windows porting assistance)
hu: Roland Duhaime (segítség az átíráshoz Windowsra)

en: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows installer)
hu: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows telepitő)

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
hu: Richard Ferguson (mértékegység átváltó felület javítása)

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
hu: R.S. Born (a Mealmaster exportálás továbbfejlesztése)

en: ixat <ixat.deviantart.com> (logo and splash screen)
hu: ixat <ixat.deviantart.com> (logó és indítóképernyő)

en: Yula Zubritsky (nutrition and add-to-shopping list icons)
hu: Yula Zubritsky (tápanyag és a hozzáadás a bevásárlólistához ikonok)

en: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (improvements to internationalization, assorted bugfixes)
hu: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (a nemzetköziesítés továbbfejlesztése, válogatott hibajavítások)

en: Choose Database File
hu: Adatbázisfájl kiválasztása

en: Upgrading database
hu: Adatbázis frissítése

en: Depending on the size of your database, this may be an intensive process and may take  some time. Your data has been automatically backed up in case something goes wrong.
hu: Az adatbázis méretétől függően ez hosszú folyamat lehet és eltarthat egy ideig. Az adatai automatikusan mentésre kerültek arra az esetre, ha valami rosszul sikerülne.

en: Details
hu: Részletek

en: A backup has been made in %s in case something goes wrong. If this upgrade fails, you can manually rename your backup file recipes.db to recover it for use with older Gourmet.
hu: Biztonsági mentés készült a(z) %s helyre arra az esetre, ha valami rosszul sikerülne. Ha ez a frissítés nem sikerül, átnevezheti kézzel a biztonsági mentés fájlt recipies.db névre a visszaállításhoz és a régebbi Gourmet programmal való használathoz.

en: New Recipe
hu: Új recept

en: Change _Category
hu: Kategória _módosítása

en: Create new category
hu: Új kategória létrehozása

en: Change the category of the currently selected item
hu: A jelenleg kiválasztott elem kategóriájának módosítása

en: Pantry
hu: Éléskamra

note: name stock
en: Move to _Shopping List
hu: Áthelyezés a _bevásárlólistára

note: name stock
en: Move to _pantry
hu: Áthelyezés az élés_kamrába

note: key-command
en: Remove from shopping list
hu: Eltávolítás a bevásárlólistáról

en: Move selected items into %s
hu: A kijelölt elemek áthelyezése ebbe: %s

en: _Shopping List
hu: _Bevásárlólista

en: Already Have (_Pantry Items)
hu: Már van (élés_kamra elemek)

en: Enter Category
hu: Kategória megadása

en: Category to add %s to
hu: A hozzáadandó kategória ehhez: %s

en: Category:
hu: Kategória:

en: _Recipes
hu: _Receptek

en: _Add items:
hu: _Elemek hozzáadása:

en: Remove Recipes
hu: Receptek eltávolítása

en: Remove recipes from shopping list
hu: Receptek eltávolítása a bevásárlólistáról

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Help
hu: _Súgó

en: Add items
hu: Elemek hozzáadása

en: Add arbitrary items to shopping list
hu: Tetszőleges elemek hozzáadása a bevásárlólistához

en: No recipes selected. Do you want to clear the entire list?
hu: Nincs recept kiválasztva. Szeretné törölni az egész listát?

en: Save Shopping List As...
hu: Bevásárlólista mentése másként…

en: Select optional ingredients
hu: Opcionális hozzávalók kiválasztása

en: Please specify which of the following optional ingredients you'd like to include on your shopping list.
hu: Adja meg, hogy az alábbi opciónális hozzávalók közül melyik kerüljön rá a bevásárlólistára.

note: menus
en: _Recipe
hu: _Recept

en: _Go
hu: _Ugrás

en: Export recipe
hu: Recept exportálása

en: Export selected recipe (save to file)
hu: Kijelölt recept exportálása (mentés fájlba)

en: _Delete recipe
hu: Recept _törlése

en: Delete this recipe
hu: A recept törlése

en: Adjust units when multiplying
hu: Mértékegységek igazítása szorzáskor

en: Change units to make them more readable where possible when multiplying.
hu: Mértékegységek változtatása szorzáskor, hogy olvashatóbbak legyenek, ahol lehetséges.

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
hu: Recept nyomtatása

en: Forget remembered optional ingredients
hu: A megjegyzett opcionális hozzávalók elfelejtése

en: Before adding to shopping list, ask about all optional ingredients, even ones you previously wanted remembered
hu: A bevásárlólistához adás előtt kérdezzen rá minden opcionális hozzávalóra akkor is, ha korábban szerette volna megjegyezni

en: Export Recipe
hu: Recept exportálása

en: You have unsaved changes.
hu: Mentetlen módosításai vannak.

en: Apply changes before printing?
hu: Alkalmazza a változtatásokat nyomtatás előtt?

en: (Optional)
hu: (Opcionális)

en: Unable to find recipe %s in database.
hu: Nem található a(z) %s recept az adatbázisban.

en: Edit Recipe:
hu: Recept szerkesztése:

en: Save edits to database
hu: Szerkesztések mentése az adatbázisba

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
hu: Receptkártya megtekintése

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Save changes to %s
hu: Változások mentése ide: %s

en: Add ingredient
hu: Hozzávaló hozzáadása

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Paste ingredients
hu: Hozzávalók beillesztése

en: Import from file
hu: Importálás fájlból

en: Add _recipe
hu: _Recept hozzáadása

en: Add another recipe as an ingredient in this recipe
hu: Másik recept hozzáadása hozzávalóként ehhez a recepthez

en: Delete
hu: Törlés

en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

en: Choose a file containing your ingredient list.
hu: Válassza ki a hozzávalólistát tartalmazó fájlt.

en: Description
hu: Leírás

en: Instructions
hu: Elkészítés

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Amt
hu: Egység

en: Unit
hu: Mértékegység

en: Item
hu: Elem

en: Optional
hu: Opcionális

en: The recipe %s (ID %s) is not in our database.
hu: A(z) %s recept (azonosító: %s) nincs az adatbázisban.

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
hu: Átváltva: %(amt)s %(unit)s

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
hu: Nincs átváltva: %(amt)s %(unit)s

en: Changed unit.
hu: Átváltott mértékegység.

en: You have changed the unit for %(item)s from %(old)s to %(new)s. Would you like the amount converted or not?
hu: Átváltotta a(z) %(item)s mértékegységet %(old)s értékről %(new)s értékre. Szeretné a mennyiséget is átváltani vagy sem?

en: Converted %(old_amt)s %(old_unit)s to %(new_amt)s %(new_unit)s
hu: A(z) %(old_amt)s %(old_unit)s átváltva erre: %(new_amt)s %(new_unit)s

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
hu: Nem lehet átváltani a(z) %(old_unit)s egységet %(new_unit)s egységre

en: Adding Ingredient Group
hu: Hozzávalócsoport hozzáadása

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
hu: Adjon nevet a hozzávalók új alcsoportjának

en: Name of group:
hu: Csoport neve:

en: Choose recipe
hu: Recept választása

en: Recipe cannot call itself as an ingredient!
hu: A recept nem hivatkozhat önmagára mint hozzávalóra!

en: Infinite recursion is not allowed in recipes!
hu: Hivatkozási hurok nem lehet a receptek között!

en: You haven't selected any recipes!
hu: Nem választott ki receptet!

en: Recipes
hu: Receptek

en: Ringing Sound
hu: Csengőhang

en: Warning Sound
hu: Figyelmeztető hang

en: Error Sound
hu: Hiba hang

en: Stop timer?
hu: Stopper leállítása?

en: Stop _timer
hu: _Stopper leállítása

en: _Keep timing
hu: Időzítés _folytatása

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Plugins add extra functionality to Gourmet.
hu: A bővítmények további funkciókat adnak a Gourmet programhoz.

en: Plugin is needed for other plugins. Deactivate plugin anyway?
hu: A bővítmény szükséges más bővítményekhez. Mindenképpen deaktiválja a bővítményt?

en: The following plugins require %s:
hu: A következő bővítményekhez a(z) %s szükséges:

en: Deactivate anyway
hu: Deaktiválás mindenképp

en: Keep plugin active
hu: Maradjon a bővítmény aktív

en: or
hu: vagy

en: An error occurred activating plugin.
hu: Hiba történt a bővítmény aktiválása során.

en: An error occurred deactivating plugin.
hu: Hiba történt a bővítmény deaktiválása során.

en: Cuisine
hu: Konyha

en: Rating
hu: Értékelés

en: Source
hu: Forrás

en: Website
hu: Weboldal

en: Preparation Time
hu: Előkészítési idő

en: Cooking Time
hu: Főzési idő

en: Modifications
hu: Módosítások

en: Invalid input.
hu: Érvénytelen bemenet.

en: Not a number.
hu: Ez nem szám.

note: setup pause button
en: _Pause
hu: _Szünet

note: setup stop button
en: _Stop
hu: _Leállítás

en: Don't ask me this again.
hu: Ne kérdezze meg többet.

en: Do you really want to do this
hu: Biztosan ezt akarja tenni

en: excellent
hu: tökéletes

en: great
hu: nagyszerű

en: good
hu: jó

en: fair
hu: közepes

en: poor
hu: szegényes

en: Convert ratings to 5 star scale.
hu: Értékelések átalakítása 5-csillagos skálára.

en: Convert ratings.
hu: Értékelések átalakítása.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
hu: Kérem adjon meg minden értékeléshez egyenértékűt az 1-től 5-ig tartó skálán

en: Current Rating
hu: Jelenlegi értékelés

en: Rating out of 5 Stars
hu: Az értékelés 5 csillagon kívül van

en: No file selected
hu: Nincs fájl kiválasztva

en: No file was selected, so the action has been cancelled
hu: Nincs kiválasztott fájl, ezért a művelet megszakadt

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
hu: Elnézést, nem értem
    a(z) „%s” mennyiséget.

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
hu: A mennyiség szám (egész vagy tört), számtartomány, vagy üres lehet.

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
hu: 
    Az „egységnek” az „egység” mezőben kell szerepelnie.
    Például ha másfél csészét szeretne megadni, akkor a
    mennyiség mezőben csak „1.5” vagy „1 1/2” állhat. A
    „csészének” a különálló „egység” mezőbe kell kerülnie.
    
    Számtartomány megadásához a számokat a „-” jellel válassza el.
    Például megadhat 2-4 vagy 1 1/2-3 1/2 értékeket.

en: flour, all purpose
hu: liszt, minden célra

en: sugar
hu: cukor

en: salt
hu: só

en: black pepper, ground
hu: fekete bors, őrölt

en: ice
hu: jég

en: water
hu: víz

en: oil, vegetable
hu: olaj, növényi

en: oil, olive
hu: olaj, olíva

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Recipe calls for itself as an ingredient.
hu: A recept önmagára hivatkozik mint hozzávaló.

en: Ingredient %s will be ignored.
hu: A(z) %s hozzávaló mellőzve lesz.

en: Shopping list for %s
hu: Bevásárlólista ehhez: %s

en: For the following recipes:
hu: A következő receptekhez:

en: Select encoding
hu: Kódolás kiválasztása

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
hu: Nem sikerült meghatározni a megfelelő karakterkódolást. Kérem válassza ki a helyes kódolást a következő listából.

en: See _file with encoding
hu: _Fájl megtekintése a kódolással

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
hu: Importálás szüneteltetve

en: Stop import
hu: Importálás leállítása

en: Recipe _Index
hu: Recept _index

en: Shopping _List
hu: Bevásárló_lista

en: Saved!
hu: Elmentve!

en: Save your edits to %s
hu: Módosítások mentése ide: %s

en: An import is in progress.
hu: Egy importálás folyamatban van.

en: An export is in progress.
hu: Egy exportálás folyamatban van.

en: A delete is in progress.
hu: Egy törlés folyamatban van.

en: Exit program anyway?
hu: Mindenképpen kilép a programból?

en: Don't exit!
hu: Ne lépjen ki!

en: Permanently deleted %s of %s recipes
hu: %s/%s recept véglegesen törölve

en: Trash
hu: Kuka

en: Browse, permanently delete or undelete deleted recipes
hu: Tallózás, azonnali törlés, vagy törölt receptek visszaállítása

en: Undeleted recipes
hu: Helyreállított receptek

en: Multiply %s by:
hu: %s szorzási tényezője:

en: Set %(attributes)s for %(num)s selected recipe? | Set %(attributes)s for %(num)s selected recipes?
hu[0]: %(attributes)s beállítása %(num)s kijelölt recepthez?
hu[1]: %(attributes)s beállítása %(num)s kijelölt recepthez?

en: Any previously existing values will not be changed.
hu: Bármely korábban meglévő érték változatlanul marad.

en: The new values will overwrite any previously existing values.
hu: Az új értékek felülírnak minden korábban létezőt.

en: This change cannot be undone.
hu: Ez a változás nem vonható vissza.

en: Set values for selected recipes
hu: Értékek beállítása a kijelölt receptekhez

en: Search recipes
hu: Receptek keresése

en: Open recipe
hu: Recept megnyitása

en: Open selected recipe
hu: A kijelölt recept megnyitása

en: Delete recipe
hu: Recept törlése

en: Delete selected recipes
hu: A kijelölt receptek törlése

en: Edit recipe
hu: Recept szerkesztése

en: Open selected recipes in recipe editor view
hu: A kijelölt receptek megnyitása receptszerkesztő nézetben

en: E_xport selected recipes
hu: A kiválasztott receptek e_xportálása

en: Export selected recipes to file
hu: A kiválasztott receptek exportálása fájlba

en: _Print
hu: _Nyomtatás

note: ('Email', None, _('E-_mail recipes'), None,None,self.email_recs),
en: Batch _edit recipes
hu: Receptek kötegelt _szerkesztése

en: _New
hu: Ú_j

en: _Import file
hu: Fájl _importálása

en: Import recipe from file
hu: Recept importálása fájlból

en: Import _webpage
hu: _Weboldal importálása

en: Import recipe from webpage
hu: Recept importálása weboldalról

en: Export _all recipes
hu: _Minden recept exportálása

en: Export all recipes to file
hu: Az összes recept exportálása fájlba

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Actions
hu: _Műveletek

en: Open _Trash
hu: _Kuka megnyitása

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Plugins
hu: _Bővítmények

en: Manage plugins which add extra functionality to Gourmet.
hu: Bővítmények kezelése, amelyek további funkciókat adnak a Gourmethez.

en: Setti_ngs
hu: Beállí_tások

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Timer
hu: _Stopper

en: Show timer
hu: Stopper megjelenítése

en: Searchable index of recipes in the database.
hu: A receptek kereshető indexe az adatbázisban.

en: Delete %s?
hu: Törli ezt: %s ?

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
hu: Nem mentett változtatásai vannak ehhez: %s. Biztosan törölni szeretné?

en: Deleted
hu: Törölve

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Permanently delete recipes?
hu: Véglegesen törli a recepteket?

en: Permanently delete recipe?
hu: Véglegesen törli a receptet?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a receptet: <i>%s</i>?

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
hu: Biztosan törölni szeretné a következő recepteket?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
hu: Biztosan törölni szerete %s kiválasztott receptet?

en: See recipes
hu: Receptek megtekintése

en: Delete Recipes
hu: Receptek törlése

en: Deleted recipe %s
hu: Törölt recept: %s

en: Done!
hu: Kész!

en: Importing...
hu: Importálás…

en: Ingredient _Key Editor
hu: Hozzávaló_kulcs szerkesztő

en: Edit ingredient keys en masse
hu: Hozzávalókulcsok tömeges szerkesztése

note: to set our regexp_toggled variable
en: key
hu: kulcs

en: item
hu: elem

en: Field
hu: Mező

en: Value
hu: Érték

en: Count
hu: Mennyiség

en: Change all keys "%s" to "%s"?
hu: Minden „%s” kulcs cseréje erre: „%s”?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the key "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
hu: Nem lesz képes visszavonni ezt a műveletet. Ha már létezik hozzávaló „%s” kulccsal, akkor nem lesz képes különbséget tenni azon elemek és a most megváltoztatottak között.

en: Change all items "%s" to "%s"?
hu: Minden „%s” elem cseréje erre: „%s”?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the item "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
hu: Nem lesz képes visszavonni ezt a műveletet. Ha már létezik hozzávaló „%s” elemmel, akkor nem lesz képes különbséget tenni azon elemek és a most megváltoztatottak között.

en: Change _all instances of "%(unit)s" to "%(text)s"
hu: A(z) „%(unit)s” _minden példányának cseréje erre: „%(text)s”

en: Change "%(unit)s" to "%(text)s" only for _ingredients "%(item)s" with key "%(key)s"
hu: A(z) „%(unit)s” cseréje „%(text)s” értékre csak a(z) „%(key)s” kulcsú „%(item)s” _hozzávalóknál

en: Change _all instances of "%(amount)s" %(unit)s to %(text)s %(unit)s
hu: A(z) „%(amount)s” %(unit)s _minden példányának cseréje erre: %(text)s %(unit)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only _where the ingredient key is %(key)s
hu: A(z) „%(amount)s” %(unit)s cseréje „%(text)s” %(unit)s értékre csak ott, _ahol a hozzávaló kulcs értéke %(key)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s
hu: A(z) „%(amount)s” %(unit)s cseréje „%(text)s” %(unit)s értékre csak ott, ahol a hozzávaló kulcs értéke %(key)s és ahol az _elem értéke %(item)s

en: Change all selected rows?
hu: Minden kijelölt sor változtatása?

en: This action will not be undoable. Are you that for all %s selected rows, you want to set the following values:
hu: Ez a művelet nem lesz visszavonható. Biztos benne, hogy az összes %s kijelölt sort a következő értékekre szeretné beállítani:

en: 
    Key to %s
hu: 
    Kulcs erre: %s

en: 
    Item to %s
hu: 
    Elem erre: %s

en: 
    Unit to %s
hu: 
    Mértékegység erre: %s

en: 
    Amount to %s
hu: 
    Mennyiség erre: %s

en: %s ingredient | %s ingredients
hu[0]: %s hozzávaló
hu[1]: %s hozzávaló

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing ingredients %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
hu: Hozzávalók megjelenítése: %(bottom)s - %(top)s / %(total)s

en: Amount
hu: Mennyiség

en: Ingredient Keys
hu: Hozzávalókulcsok

en: Ingredient Keys are normalized ingredient names used for shopping lists and for calculations.
hu: A hozzávalókulcsok a bevásárlólistákhoz és a számításokhoz használt normalizált hozzávalónevek.

en: Guess keys
hu: Kulcsok kitalálása

en: Guess best values for all ingredient keys based on values already in your database
hu: A legjobb értékek kitalálása minden hozzávalókulcshoz az adatbázisban már meglévő értékeken alapulva

en: Edit Key Associations
hu: Kulcstársítások szerkesztése

en: Edit associations with key and other attributes in database
hu: A kulcs és egyéb attribútumok társításainak szerkesztése az adatbázisban

en: Key Editor
hu: Kulcsszerkesztő

en: _Item:
hu: _Elem:

en: _Key:
hu: _Kulcs:

en: <b>_Change selected ingredients</b>
hu: <b>_Kiválasztott hozzávalók változtatása</b>

en: Shopping Category
hu: Vásárlási kategória

en: Display units as written for each recipe (no change)
hu: Mértékegységek megjelenítése minden receptnél úgy, ahogy vannak (nincs változtatás)

en: Always display U.S. units
hu: Mindig U.S. mértékegységek megjelenítése

en: Always display metric units
hu: Mindig metrikus mértékegységek megjelenítése

en: Automatically adjust units
hu: Mértékegységek automatikus igazítása

en: Set _unit display preferences
hu: _Mértékegység megjelenítési beállítások megadása

en: Automatically convert units to preferred system (metric, imperial, etc.) where possible.
hu: Mértékegységek automatikus átalakítása az előnyben részesített rendszerre (metrikus, birodalmi, stb.), ahol lehetséges.

en: Stars
hu: Csillagok

en: %s ago
hu: ennyi ideje: %s

en: Auto-Merge recipes
hu: Receptek automatikus egyesítése

en: Always use newest recipe
hu: Mindig az újabb receptet használja

en: Always use oldest recipe
hu: Mindig a régebbi receptet használja

en: None
hu: Nincs

en: Some of the imported recipes appear to be duplicates. You can merge them here, or close this dialog to leave them as they are.
hu: Az importált receptek közül néhány azonosnak tűnik. Egyesítheti őket itt, vagy meghagyhatja őket a párbeszédablak bezárásával.

en: Find _duplicate recipes
hu: _Azonos receptek keresése

en: Find and remove duplicate recipes
hu: Azonos receptek keresése és eltávolítása

en: Recipes with similar recipe information
hu: Hasonló recept információkkal rendelkező receptek

en: Recipes with similar ingredients
hu: Hasonló hozzávalókkal rendelkező receptek

en: Recipes with similar recipe information and ingredients
hu: Hasonló recept információkkal és hozzávalókkal rendelkező receptek

en: <b><span size="large">Duplicate recipes</span></b>
hu: <b><span size="large">Azonos receptek</span></b>

en: _Include recipes in trash
hu: Receptek _felvétele a kukából

en: <i>_Showing:</i>
hu: <i>_Megjelenítés:</i>

en: Merge _all duplicates
hu: _Minden azonos recept egyesítése

en: <b>Merge recipes</b>
hu: <b>Receptek egyesítése</b>

en: _Auto-merge
hu: _Automatikus egyesítés

note: len(vals)==0
en: For each selected value
hu: Minden egyes kijelölt értékhez

en: Where %(field)s is %(value)s
hu: Ahol %(field)s = %(value)s

en: Change will affect %s recipe | Change will affect %s recipes
hu[0]: A módosítás %s receptet fog érinteni
hu[1]: A módosítás %s receptet fog érinteni

en: Delete %s where it is %s?
hu: %s törlése, ahol az %s?

en: Change %s from %s to "%s"?
hu: %s módosítása %s értékről „%s” értékre?

en: <i>This change is not reversable.</i>
hu: <i>Ez a változtatás nem vonható vissza.</i>

en: Field Editor
hu: Mezőszerkesztő

en: Edit fields across multiple recipes at a time.
hu: Mezők szerkesztése egyszerre több receptnél.

en: Email recipes
hu: Receptek küldése e-mailben

en: Email all selected recipes (or all recipes if no recipes are selected
hu: Minden kiválasztott recept küldése e-mailben (vagy az összes recept küldése, ha nincs recept kiválasztva

note: only called for l>20, so fancy gettext methods shouldn't be necessary if my knowledge of linguistics serves me
en: Do you really want to email all %s selected recipes?
hu: Biztosan el akarja küldeni e-mailben a kiválasztott %s receptet?

en: Yes, e_mail them
hu: Igen, küldd el e-_mailben

en: Cannot convert %s to %s
hu: Nem sikerült %s átalakítása erre: %s

en: Need density information.
hu: Sűrűséginformáció szükséges.

en: _Unit Converter
hu: _Mértékegység-átváltó

en: Calculate unit conversions
hu: Mértékegység-átváltások számítása

en: Unit Converter
hu: Mértékegység-átváltó

en: <b>From</b>
hu: <b>Innen</b>

en: I_tem:
hu: _Elem:

en: _Density:
hu: _Sűrűség:

en: Density _Information
hu: Sűrűség _információ

en: <b>To</b>
hu: <b>Ide</b>

en: _Result:
hu: Ere_dmény:

en: Archive (zip, tarball)
hu: Archívum (zip, tarball)

en: Loading zip archive
hu: Zip archívum betöltése

en: Unzipping zip archive
hu: Zip archívum kibontása

en: HTML Web Page
hu: HTML weboldal

en: Exporting Webpage
hu: Weboldal exportálása

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
hu: Receptek exportálása HTML fájlokba a(z) %(file)s könyvtárba.

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
hu: A recept elmentve %(file)s HTML fájlként

en: Original Page from %s
hu: Eredeti oldal innen: %s

en: optional
hu: opcionális

en: Plain Text file
hu: Egyszerű szövegfájl

en: Text Export
hu: Szöveg exportálás

en: Exporting recipes to text file %(file)s.
hu: Receptek exportálása a(z) %(file)s szövegfájlba.

en: Recipe saved as plain text file %(file)s
hu: A recept elmentve %(file)s egyszerű szövegfájlként

en: Big File
hu: Nagy fájl

en: File %s is too big to import
hu: A(z) %s fájl túl nagy az importáláshoz

en: Your file exceeds the maximum length of %s characters. You probably didn't mean to import it anyway. If you really do want to import this file, use a text editor to split it into smaller files and try importing again.
hu: A fájl túllépte a legnagyobb %s karakteres hosszúságot. Ez valószínűleg nem azt jelenti, hogy semmiképp sem tudja importálni. Ha valóban importálni szeretné ezt a fájlt, akkor egy szövegszerkesztő használatával darabolja fel kisebb fájlokra és próbálja meg importálni ismét.

en: Webpage
hu: Weboldal

en: Downloading %s
hu: %s letöltése

en: Retrieving %s
hu: %s lekérése

en: Gourmet XML File
hu: Gourmet XML fájl

en: Gourmet XML Export
hu: Gourmet XML exportálás

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
hu: Receptek exportálása Gourmet XML fájlként ide: %(file)s.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
hu: A recept elmentve a(z) %(file)s Gourmet XML fájlba.

en: Gourmet XML File (Obsolete)
hu: Gourmet XML fájl (elavult)

en: Mastercook XML File
hu: Mastercook XML fájl

en: Mastercook Text File
hu: Mastercook szövegfájl

en: Mastercook import finished.
hu: Mastercook importálás befejezve.

en: Tidying up XML
hu: XML rendezése

en: KRecipe XML File
hu: KRecipe XML fájl

en: Page Layout
hu: Oldalelrendezés

en: Print Recipes
hu: Receptek nyomtatása

en: PDF Export
hu: PDF exportálás

en: Exporting recipes to PDF %(file)s.
hu: Receptek exportálása a(z) %(file)s PDF fájlba.

en: Recipe saved as PDF %(file)s
hu: A recept elmentve %(file)s PDF fájlként

en: Letter
hu: Levél

en: Portrait
hu: Álló

en: Plain
hu: Sima

en: points
hu: pont

en: Index Card (3.5x5")
hu: Katalóguscédula (3.5x5")

en: Index Card (4x6")
hu: Katalóguscédula (4x6")

en: Index Card (5x8")
hu: Katalóguscédula (5x8")

en: Index Card (A7)
hu: Katalóguscédula (A7)

en: Index Cards (3.5x5)
hu: Katalóguscédulák (3.5x5)

en: Index Cards (4x6)
hu: Katalóguscédulák (4x6)

en: Index Cards (A7)
hu: Katalóguscédulák (A7)

en: Landscape
hu: Fekvő

en: %s Column | %s Columns
hu[0]: %s oszlop
hu[1]: %s oszlop

en: Paper _Size
hu: _Papírméret

en: _Orientation
hu: _Tájolás

en: _Font Size
hu: _Betűméret

en: Page _Layout
hu: _Oldalelrendezés

en: Left Margin
hu: Bal margó

en: Right Margin
hu: Jobb margó

en: Top Margin
hu: Felső margó

en: Bottom Margin
hu: Alsó margó

en: PDF Options
hu: PDF-beállítások

en: MealMaster file
hu: MealMaster fájl

en: MealMaster Export
hu: MealMaster exportálás

en: Exporting recipes to MealMaster file %(file)s.
hu: Receptek exportálása a(z) %(file)s MealMaster fájlba.

en: Recipe saved as MealMaster file %(file)s
hu: A recept elmentve %(file)s MealMaster fájlként

en: Shopping List Saver
hu: Bevásárlólista mentő

note: name stock
en: Save List as Recipe
hu: Lista mentése receptként

note: key-command
en: Save current shopping list as a recipe for future use
hu: A jelenlegi bevásárlólista mentése receptként későbbi használatra

en: Menu
hu: Menü

en: Nutritional information reflects amount per %s.
hu: A tápanyag információk a mennyiség / %s arányt tükrözik.

en: Nutritional information reflects amounts for entire recipe
hu: A tápanyag információk az teljes recepthez tartozó mennyiségeket tükrözik

en: Nutritional information is missing for %s ingredients: %s
hu: A tápanyag információk hiányoznak %s hozzávalóhoz: %s

en: Any food group
hu: Bármely ételcsoport

en: selection
hu: kiválasztás

en: Convert unit for %s
hu: Mértékegység átalakítása ehhez: %s

en: In order to calculate nutritional information, Gourmet needs you to help it convert "%s" into a unit it understands.
hu: A tápanyag információk kiszámítása érdekében a Gourmet programnak szüksége van ön segítségére, hogy átalakítsa a(z) „%s” értéket olyan mértékegységre, amelyet megért.

en: Change ingredient key
hu: Hozzávalókulcs változtatása

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere or just in the recipe %(title)s?
hu: Hozzávalókulcs változtatása a meglévő %(old_key)s értékről %(new_key)s értékre mindenhol vagy csak a(z) %(title)s receptben?

en: Change _everywhere
hu: Változtatás _mindenhol

en: _Just in recipe %s
hu: _Csak a(z) %s receptben

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere?
hu: Hozzávalókulcs változtatása a meglévő %(old_key)s értékről %(new_key)s értékre mindenhol?

en: Change unit
hu: Mértékegység változtatása

en: Change unit from %(old_unit)s to %(new_unit)s for all ingredients %(ingkey)s or just in the recipe %(title)s?
hu: Mértékegység változtatása a meglévő %(old_unit)s értékről %(new_unit)s értékre minden %(ingkey)s hozzávalónál vagy csak a(z) %(title)s receptben?

en: In order to calculate nutritional information for "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", Gourmet needs to know its density. Our nutritional database has several descriptions of this food with different densities. Please select the correct one below.
hu: A(z) „%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s” tápanyag információinak kiszámítása érdekében a Gourmet programnak szüksége van annak sűrűségére. A tápanyag adatbázisunk ennek az ételnek számos leírásával rendelkezik különböző sűrűségekkel. Kérjük válassza ki lent a helyeset.

en: To apply nutritional information, Gourmet needs a valid amount and unit.
hu: A tápanyag információk alkalmazásához a Gourmet programnak szüksége van egy érvényes mennyiségre és mértékegységre.

en: Nutrition
hu: Tápanyag

en: Ingredient
hu: Hozzávaló

en: USDA Database Equivalent
hu: USDA adatbázis egyenértékes

en: 100 grams
hu: 100 gramm

en: Calories
hu: Kalóriák

en: Total Fat
hu: Teljes zsírtartalom

en: Saturated Fat
hu: Telített zsírtartalom

en: Cholesterol
hu: Koleszterin

en: Sodium
hu: Nátrium

en: Total Carbohydrate
hu: Teljes szénhidrát

en: Dietary Fiber
hu: Rost tartalom

en: Sugars
hu: Cukor

en: Protein
hu: Fehérje

en: Alpha-carotene
hu: Alfa-karotin

en: Ash
hu: Hamu

en: Beta-carotene
hu: Béta-karotin

en: Beta Cryptoxanthin
hu: Béta-kriptoxantin

en: Calcium
hu: Kalcium

en: Copper
hu: Réz

en: Folate Total
hu: Folsav tartalom

en: Folic acid
hu: Folsav

en: Food Folate
hu: Étel folsav

en: Dietary folate equivalents
hu: Étrendi folsav egyenértékes

en: Iron
hu: Vas

en: Lycopene
hu: Likopin

en: Magnesium
hu: Magnézium

en: Manganese
hu: Mangán

en: Pantothenic Acid
hu: Pantoténsav

en: Phosphorus
hu: Foszfor

en: Potassium
hu: Kálium

en: Vitamin A
hu: A-vitamin

en: Selenium
hu: Szelén

en: Thiamin
hu: Tiamin

en: Vitamin A (IU)
hu: A-vitamin (IU)

en: Vitamin A (RAE)
hu: A-vitamin (RAE)

en: Vitamin B6
hu: B6-vitamin

en: Vitamin B12
hu: B12-vitamin

en: Vitamin C
hu: C-vitamin

en: Vitamin E
hu: E-vitamin

en: Vitamin K
hu: K-vitamin

en: Zinc
hu: Cink

en: Vitamins and minerals
hu: Vitaminok és ásványi anyagok

en: Missing nutritional information
    for %(missing)s of %(total)s ingredients.
hu: Hiányzó tápanyag információk
    %(missing)s hozzávalóhoz az összes %(total)s hozzávalóból.

en: % _Daily Value
hu: % _Napi adag

en: Percentage of recommended daily value based on %i calories per day. Click to edit number of calories per day.
hu: Az ajánlott napi érték százaléka napi %i kalórián alapulva. Kattintson a napi kalória értékének szerkesztéséhez.

en: Amount per %s
hu: Mennyiség per %s

en: Amount per recipe
hu: Mennyiség per recept

note: filename=None if de.getBoolean( label=_('Load nutritional database.'), sublabel=_("It looks like you haven\'t yet initialized your nutritional database. To do so, you'll need to download the USDA nutritional database for use with your program. If you are not currently online, but have already downlo
en: Loading Nutritional Data
hu: Tápanyag adatok betöltése

en: Nutritonal database import complete!
hu: A tápanyag adatbázis importálása kész!

en: Fetching nutritional database from zip archive %s
hu: Tápanyag adatbázis lekérése a(z) %s zip archívumból

en: Extracting %s from zip archive.
hu: %s kibontása zip archívumból.

en: Parsing nutritional data...
hu: Tápanyag adatok feldolgozása…

en: Reading nutritional data: imported %s of %s entries.
hu: Tápanyag adatok olvasása: %s/%s bejegyzés importálva.

en: Parsing weight data...
hu: Súlyadatok feldolgozása…

en: Reading weight data for nutritional items: imported %s of %s entries
hu: Súlyadatok olvasása a tápanyag elemekhez: %s/%s bejegyzés importálva

en: Water
hu: Víz

en: Kilocalories
hu: Kilokalóriák

en: g ash
hu: g hamu

en: g carbohydrates
hu: g carbohidrát

en: g fiber
hu: g rost

en: g sugar
hu: g cukor

en: mg calcium
hu: mg kalcium

en: mg iron
hu: mg vas

en: mg magnesium
hu: mg magnézium

en: mg phosphorus
hu: mg foszfor

en: mg potassium
hu: mg kálium

en: mg sodium
hu: mg nátrium

en: mg zinc
hu: mg cink

en: mg copper
hu: mg réz

en: mg manganese
hu: mg mangán

en: microgram selenium
hu: mikrogramm szelén

en: mg vitamin c
hu: mg c-vitamin

en: mg thiamin
hu: mg tiamin

en: mg pantothenic acid
hu: mg pantoténsav

en: mg vitamin B6
hu: mg B6-vitamin

en: microgram Folate Total
hu: mikrogramm folsav tartalom

en: microgram Folic acid
hu: mikrogramm folsav

en: microgram Food Folate
hu: mikrogramm étkezési folsav

en: microgram dietary folate equivalents
hu: mikrogramm étrendi folsav egyenértékes

en: Choline, total
hu: Kolin, összesen

en: microgram Vitamin B12
hu: mikrogramm B12-vitamin

en: Vitamin A IU
hu: A-vitamin IU

en: Vitamin A (microgram Retinal Activity Equivalents
hu: A-vitamin (mikrogramm retina aktivitás egyenértékes

en: microgram Retinol
hu: mikrogramm retinol

en: microgram Alpha-carotene
hu: mikrogramm alfa-karotin

en: microgram Beta-carotene
hu: mikrogramm béta-karotin

en: microgram Beta Cryptoxanthin
hu: mikrogramm béta-kriptoxantin

en: microgram Lycopene
hu: mikrogramm likopin

en: microgram Lutein+Zeazanthin
hu: mikrogramm lutein+zeazanthin

en: mg Vitamin E
hu: mg E-vitamin

en: mg Vitamin K
hu: mg K-vitamin

en: g Saturated Fatty Acid
hu: g telített zsírsav

en: g Monounsaturated Fatty Acids
hu: g monotelítetlen zsírsav

en: g Polyunsaturated Fatty Acids
hu: g politelítetlen zsírsav

en: mg Cholesterol
hu: mg koleszterin

en: Percent refuse
hu: Emészthetetlen százalék

note: the DB Food Group Numbers seem to be inline with the group IDs (numbers > 1000 are in group 100, etc.) Since that's true, we can use the following table to properly add groups.
en: Dairy & Egg Products
hu: Tej- és tojáskészítmények

en: Spices & Herbs
hu: Fűszerek és gyógynövények

en: Baby Foods
hu: Bébiételek

en: Fats and Oils
hu: Zsírok és olajok

en: Poultry
hu: Baromfi

en: Soups & Sauces
hu: Levesek és szószok

en: Sausages & Lunch Meats
hu: Felvágottak és löncshúsok

en: Breakfast Cereals
hu: Reggeli gabonafélék

en: Fruits & Fruit Juices
hu: Gyümölcsök és gyümölcslevek

en: Pork
hu: Sertéshús

en: Vegetables
hu: Zöldségek

en: Nuts & Seeds
hu: Diófélék és magvak

en: Beef
hu: Marhahús

en: Beverages
hu: Italok

en: Fish & Shellfish
hu: Halak és kagylók

en: Legumes
hu: Hüvelyesek

en: Lamb, Veal & Game
hu: Bárány-, borjú- és vadhús

en: Baked Products
hu: Sültek

en: Sweets
hu: Édességek

en: Grains and Pasta
hu: Gabonaételek és tészták

en: Fast Foods
hu: Gyorsételek

en: Meals, Entrees, and Sidedishes
hu: Ételek, előételek és köretek

en: Snacks
hu: Rágcsálnivalók

en: Ethnic Foods
hu: Etnikai ételek

en: entire database
hu: teljes adatbázis

en: Ingredient Key
hu: Hozzávalókulcs

en: USDA ID Number
hu: USDA azonosítószám

en: USDA Item Description
hu: USDA elem leírás

en: Density Equivalent
hu: Sűrűség egyenértékes

en: USDA ID#
hu: USDA azonosító

en: Tools
hu: Eszközök

note: label key-command
en: Get nutritional information for current list
hu: Tápanyag információk lekérése a jelenlegi listához

en: Amount for Shopping List
hu: Mennyiség a bevásárlólistához

en: Edit _nutritional info
hu: _Tápanyag információk szerkesztése

en: stars
hu: csillag

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
hu: %(number)s recept exportálva %(total)s receptből

en: Export complete.
hu: Exportálás befejezve.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
hu: Recept felvétele az e-mail törzsébe (nem számít, hogy miért, de jó ötlet)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
hu: Recept küldése e-mailben HTML mellékletként

en: E-mail Recipe as PDF Attachment
hu: Recept küldése e-mailben PDF mellékletként

en: Email Options
hu: E-mail beállítások

en: Don't ask before sending e-mail.
hu: Ne kérdezzen e-mail küldés előtt.

en: E-mail not sent
hu: Az e-mail nincs elküldve

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
hu: Nem választotta ki, hogy a receptet a levél törzsébe szertné felvenni vagy mellékletként küldi.

en: Save recipe as...
hu: Recept mentése másként…

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
hu: A Gourmet nem tudta exportálni a(z) „%s” formátumú fájlt

en: Export recipes
hu: Receptek exportálása

en: recipes
hu: receptek

en: Unable to export: unknown filetype "%s"
hu: Nem lehet exportálni: ismeretlen fájltípus: „%s”

en: Please make sure to select a filetype from the dropdown menu when saving.
hu: Győződjön meg arról, hogy mentéskor választott-e fájltípust a lenyíló menüből.

en: Export
hu: Exportálás

en: Unable to print: no print plugins are active!
hu: Nem lehet nyomtatni: nincs aktív nyomtatás bővítmény!

en: Print %s recipe | Print %s recipes
hu[0]: %s recept nyomtatása
hu[1]: %s recept nyomtatása

en: Retrieving file
hu: Fájl letöltése

en: yield
hu: adag

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
hu: Adja meg a receptarchívum vagy recept weboldal URL-jét.

en: Enter website address
hu: Írja be a weboldal címét

en: Enter URL:
hu: Adja meg az URL-t:

en: Enter the address of a website or recipe archive.
hu: Adja meg a weboldal vagy receptarchívum címét.

en: Unable to import URL
hu: Nem lehetséges az URL importálása

en: Gourmet does not have a plugin capable of importing URL
hu: A Gourmet programnak nincs olyan bővítménye, amely alkalmas URL importálására

en: Unable to import URL %(url)s of mimetype %(type)s. File saved to temporary location %(fn)s
hu: Nem lehet importálni a(z) %(type)s MIME-típusú %(url)s URL-t. A fájl az átmeneti %(fn)s helyre lett elmentve.

en: Open recipe...
hu: Recept megnyitása…

en: Import
hu: Importálás

en: All importable files
hu: Minden importálható fájl

en: Imported %s recipes.
hu: %s recept importálva.

en: serving | servings
hu[0]: adag
hu[1]: adag

en: Imported %s of %s recipes.
hu: %s recept importálva a(z) %s receptből.

en: okay
hu: rendben

note: Interactive we go...
en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
hu: Ne ismerje fel ezt a weboldalt. Általános importáló használata…

en: Import complete.
hu: Importálás kész.

en: Importing recipe
hu: Recept importálása

en: Processing ingredients
hu: Hozzávalók feldolgozása

en: Processing ingredients.
hu: Hozzávalók feldolgozása.

en: Servings
hu: Adag

en: Ingredient Subgroup
hu: Hozzávalók alcsoportja

en: Hide
hu: Elrejt

en: Text
hu: Szöveg

en: Actions
hu: Műveletek

en: Import recipe
hu: Recept importálása

en: Clear _Tags
hu: _Címkék törlése

en: Import Recipe
hu: Recept importálása

en: anywhere
hu: bárhol

en: title
hu: cím

en: ingredient
hu: hozzávaló

en: instructions
hu: elkészítés

en: notes
hu: jegyzetek

en: cuisine
hu: konyha

en: source
hu: forrás

en: Use regular expressions in search
hu: Reguláris kifejezések használata a keresésnél

en: Use regular expressions (an advanced search language) in text search
hu: Reguláris kifejezések (egy speciális keresési nyelv) használata a szöveges keresésnél

en: Search as you type (turn off if search is too slow).
hu: Keresés gépelés közben (kapcsolja ki, ha a keresés túl lassú).

en: Show Search _Options
hu: Keresési _beállítások megjelenítése

en: Show advanced searching options
hu: Speciális keresési beállítások megjelenítése

en: %s recipe | %s recipes
hu[0]: %s recept
hu[1]: %s recept

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing recipes %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
hu: Receptek megjelenítése: %(bottom)s - %(top)s / %(total)s

en: %s in %s
hu: %s ebben: %s

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Pause
hu: Szünet

en: Done
hu: Kész

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: Error
hu: Hiba

en: Error %s: %s
hu: Hiba %s: %s

en: Traceback
hu: Visszakövetés

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
hu[0]: másodperc
hu[1]: másodperc

note: min. = abbreviation for minutes
en: min
hu: perc

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

note: hrs = abbreviation for hours
en: hrs.
hu: óra

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: day | days
hu[0]: nap
hu[1]: nap

en: week | weeks
hu[0]: hét
hu[1]: hét

en: month | months
hu[0]: hónap
hu[1]: hónap

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
hu[0]: év
hu[1]: év

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for variations of this system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " wi
en:  and
hu:  és

en: and
hu: és

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
hu: -

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
hu: Receptek rendezése, bevásárlólisták készítése, tápérték-információk számítása és egyéb szolgáltatások.

en: Browse Recipes
hu: Receptek tallózása

en: Selecting recipes by browsing by category, cuisine, etc.
hu: Receptek kiválasztása böngészéssel kategória, konyha, stb. szerint.

en: Main
hu: Fő

en: Find duplicate recipes
hu: Azonos receptek keresése

en: A wizard to find and remove or merge duplicate recipes.
hu: Egy varázsló azonos receptek kereséséhez, eltávolításához vagy egyesítéséhez.

en: Send to Email
hu: Küldés e-mailben

en: Email recipes from Gourmet
hu: Receptek küldése e-mailben a Gourmet programból

en: Zip, Gzip, and Tarball support
hu: Zip, gzip és tarball támogatás

en: Import recipes from zip and tar archives
hu: Receptek importálása zip és tar archívumokból

en: Importer/Exporter
hu: Importáló/Exportáló

en: Gourmet XML Import and Export
hu: Gourmet XML importálás és exportálás

en: Import and Export recipes as Gourmet XML files, suitable for backup or exchange with other Gourmet users.
hu: Receptek importálása és exportálása Gourmet XML fájlként, amely megfelelő biztonsági mentéshez vagy más Gourmet felhasználóval való adatcseréhez.

en: HTML Export
hu: HTML exportálás

en: Create recipe webpages from recipes.
hu: Receptweblapok létrehozása a receptekből.

en: KRecipe import
hu: KRecipe importálás

en: Import files from the Krecipe program.
hu: Fájlok importálása a Krecipe programból.

en: Mastercook import
hu: Mastercook importálás

en: Import files from the Mastercook program.
hu: Fájlok importálása a Mastercook programból.

en: Mealmaster (tm) Export
hu: Mealmaster (tm) exportálás

en: Export recipes as mealmaster text files
hu: Receptek exportálása mealmaster szövegfájlként

en: Printing & PDF Export
hu: Nyomtatás és PDF exportálás

en: Print recipes or export them as PDF; this plugin allows a variety of page layouts.
hu: Receptek nyomtatása vagy exportálás PDF-be. Ez a bővítmény változatos oldalelrendezéseket tesz lehetővé.

en: Plain Text Guided Import
hu: Egyszerű szövegfájl vezetett importálás

en: Help user mark up and import plain text. Also provides plain text export.
hu: Segítség a felhasználói jelöléshez és egyszerű szöveg importálása. Továbbá egyszerű szöveges exportálást biztosít.

en: Webpage import
hu: Weboldal importálás

en: Import recipes from the web.
hu: Receptek importálása a webről.

en: Website Importers
hu: Weboldal importálók

en: Importers for about.com, www.foodnetwork.com, and others
hu: Importálók az about.com, www.foodnetwork.com és egyéb oldalakhoz

en: Assign and edit ingredient keys (unique identifiers for ingredients, used for consolidating items on shopping lists).
hu: Hozzávalókulcsok hozzárendelése és szerkesztése (egyedi azonosítók a hozzávalókhoz, elemek megerősítéséhez használható a bevásárlólistán).

en: Save shopping lists as recipes for future use.
hu: Bevásárlólisták mentése receptként későbbi használatra.

en: Calculate nutritional information for recipes.
hu: Tápanyag információk számítása a receptekhez.

en: Shopping Category Editor
hu: Vásárlási kategória szerkesztő

en: Assign and edit shopping categories for ingredients from within the recipe editor.
hu: Vásárlási kategóriák hozzárendelése és szerkesztése a hozzávalókhoz a receptszerkesztőn belülről.

en: Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Adds spell checking to paragraph length text boxes in recipe entry (Instructions, Notes).
hu: Helyesírás-ellenőrzést ad hozzá a bekezdés hosszúságú szövegdobozokhoz a recept bejegyzésben (Elkészítés, Megjegyzések).

en: Provides a simple unit calculator.
hu: Egyszerű mértékegység-számítót biztosít.

en: Unit Display Preferences
hu: Mértékegység megjelenítési beállítások

en: Allows you to always use metric (or imperial) units for display.
hu: Lehetővé teszi, hogy mindig metrikus (vagy birodalmi) mértékegységeket használjon a megjelenítéshez.

en: Check for Unicode-16 in text files
hu: Unicode-16 ellenőrzése a szövegfájlokban

en: Enable this if your utf-16 text files aren't importing cleanly into Gourmet. Disable this if you never use UTF16 and you're constantly being annoyed by the 'Encoding' dialog when you import files.
hu: Akkor engedélyezze ezt, ha az UTF-16 szövegfájlok nem tisztán lettek importálva a Gourmet programba. Tiltsa le, ha sohasem használt UTF-16 kódolást és állandóan zavarja a „Kódolás” párbeszédablak, amikor fájlokat importál.
