grecipe-manager - en to ja translation catalogue (22 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
ja: 新しいレシピ(_N)

en: Add to _Shopping List
ja: 買い物リストに追加(_S)

en: _Category:
ja: カテゴリ(_C):

en: _Host:
ja: ホスト(_H):

en: _Password:
ja: パスワード(_P)：

en: _File
ja: ファイル(_F)

en: recipe
ja: レシピ

en: _Details
ja: 詳細(_D)

en: Shopping List
ja: 買い物リスト

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
ja: レシピを削除(_D)

en: unit
ja: 単位

en: _Shopping List
ja: 買い物リスト(_S)

en: _Edit
ja: 編集(_E)

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: Delete selected recipes
ja: 選択された(複数の)レシピを削除

en: _Print
ja: 印刷

en: _Quit
ja: 終了(_Q)

en: _Actions
ja: 操作(_A)

en: _About
ja: 情報(_A)

en: _Tools
ja: ツール(_T)

en: _Timer
ja: タイマ (_T)

en: _Unit Converter
ja: 単位変換器(_U)
