grecipe-manager - en to ro translation catalogue (23 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
ro: Reteta _Noua

en: Add to _Shopping List
ro: Adăugați în li_sta de cumpărături

en: _File
ro: _Fişier

en: _Details
ro: _Detalii

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
ro: Ș_tergere rețeta

en: Gourmet Recipe Manager
ro: Administrator rețete culinare Gourmet

en: _Shopping List
ro: _Lista cumparaturi

en: _Edit
ro: _Editează

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Go
ro: _Du-te

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
ro: Importul oprit momentan

en: Stop import
ro: Opriți importul

en: Recipe _Index
ro: _Index reţete

en: Shopping _List
ro: _Lista de cumpărături

en: Trash
ro: Coș de gunoi

en: Delete selected recipes
ro: Ștergeți rețetele selectate

en: _Actions
ro: _Acțiuni

en: _About
ro: _Despre

en: _Tools
ro: Unelte

en: _Timer
ro: Cronometru

en: None
ro: Niciunul

en: _Unit Converter
ro: Convertor _unitati de masura

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
ro: Organizați rețete culinare, creați liste de cumpărături, calculați informații nutriționale și altele.
