grecipe-manager - en to sk translation catalogue (575 entries)

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
sk: _Nový recept

en: Add to _Shopping List
sk: Pridať do _nákupného zoznamu

en: _File
sk: _Súbor

en: recipe
sk: recept

en: _Details
sk: _Detaily

en: Shopping List
sk: Nákupný zoznam

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
sk: Názov

en: category
sk: kategóriách

en: Yield
sk: Výnos

en: Yield Unit
sk: Jednotka výnosu

en: Recipe
sk: Recept

en: Ingredients
sk: Prísady

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
sk: _Odstrániť recept

en: Category
sk: Kategória

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
sk: Kľúč

en: Search as you type
sk: Vyhľadávať v priebehu písania

en: Timer
sk: Minútky

en: unit
sk: jednotka

note: name stock
en: Nutritional Information
sk: Nutričné hodnoty

en: Gourmet Recipe Manager
sk: Správca receptov Gourmet

en: Roland Duhaime (Windows porting assistance)
sk: Roland Duhaime (podpora pri portovaní do Windows)

en: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows installer)
sk: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Inštalátor pre Windows)

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
sk: Richard Ferguson (vylepšenia rozhrania na prevod jednotiek)

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
sk: R.S. Born (vylepšenia v exporte Mealmastert)

en: ixat <ixat.deviantart.com> (logo and splash screen)
sk: ixat <ixat.deviantart.com> (logo a úvodná obrazovka)

en: Yula Zubritsky (nutrition and add-to-shopping list icons)
sk: Yula Zubritsky (nutričné hodnoty a ikony pre pridanie do nákupného zoznamu)

en: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (improvements to internationalization, assorted bugfixes)
sk: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (vylepšenie prekladu, rôzne bugfixy)

en: Choose Database File
sk: Vybrať súbor s databázou

en: Upgrading database
sk: Aktualizujem databázu

en: Depending on the size of your database, this may be an intensive process and may take  some time. Your data has been automatically backed up in case something goes wrong.
sk: V závislosti na veľkosti vašej databázy to môže chvíľu trvať. Vaše dáta boli pre istotu automaticky zálohované.

en: Details
sk: Detaily

en: A backup has been made in %s in case something goes wrong. If this upgrade fails, you can manually rename your backup file recipes.db to recover it for use with older Gourmet.
sk: Pre istotu bola v %s vytvorená záloha. V prípade problémov s povýšením zálohu premenujte na recipes.db a môžete ju používať zo starým Gourmetom.

en: New Recipe
sk: Nový recept

en: Change _Category
sk: Zmeniť _kategóriu

en: Create new category
sk: Vytvoriť novú kategóriu

en: Change the category of the currently selected item
sk: Zmeniť kategóriu vybranej pložky

en: Pantry
sk: Zásobáreň

note: name stock
en: Move to _Shopping List
sk: Presunúť do _nákupného zoznamu

note: name stock
en: Move to _pantry
sk: Presunúť do _zásobárne

note: key-command
en: Remove from shopping list
sk: Odstrániť z nákupného zoznamu

en: Move selected items into %s
sk: Presunúť vybrané položky do %s

en: _Shopping List
sk: _Nákupný zoznam

en: Already Have (_Pantry Items)
sk: Už mám (_Položky zo špajze)

en: Enter Category
sk: Vložiť kategóriu

en: Category to add %s to
sk: Pridať %s do kategórie

en: Category:
sk: Kategórie:

en: _Recipes
sk: _Recepty

en: _Add items:
sk: _Pridať položky:

en: Remove Recipes
sk: Odstrániť recepty

en: Remove recipes from shopping list
sk: Odstrániť recepty z nákupného zoznamu

en: _Edit
sk: _Uverejniť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Add items
sk: Pridať položky

en: Add arbitrary items to shopping list
sk: Pridať ľubovoľné položky do nákupného zoznamu

en: No recipes selected. Do you want to clear the entire list?
sk: Nebol vybraný žiadny recept. Prajete si vyprázdniť celý zoznam?

en: Save Shopping List As...
sk: Uložiť nákupný zoznam ako...

en: Select optional ingredients
sk: Označiť voliteľné prísady

en: Please specify which of the following optional ingredients you'd like to include on your shopping list.
sk: Špecifikujte, prosim, ktoré z nasledovných voliteľných prísad by ste radi vložili do vášho nákupného zoznamu.

note: menus
en: _Recipe
sk: _Recept

en: _Go
sk: _Prejsť

en: Export recipe
sk: Exportovať recept

en: Export selected recipe (save to file)
sk: Exportovať vybraný recept (uložiť do súboru)

en: _Delete recipe
sk: O_dstrániť recept

en: Delete this recipe
sk: Odstráni tento recept

en: Adjust units when multiplying
sk: Upraviť jednotky pri násobení

en: Change units to make them more readable where possible when multiplying.
sk: Pri násobení upraviť jednotky pre lepšiu prehľadnosť kdekoľvek je to možné.

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
sk: Vytlačiť recept

en: Forget remembered optional ingredients
sk: Zabudnúť voliteľné prísady

en: Before adding to shopping list, ask about all optional ingredients, even ones you previously wanted remembered
sk: Pred pridaním do nákupného zoznamu potvrdzovať všetky voliteľné prísady, i tie, ktoré boli pôvodne zapamätané

en: Export Recipe
sk: Exportovať recept

en: You have unsaved changes.
sk: Máte neuložené zmeny.

en: Apply changes before printing?
sk: Aplikovať z pred tlačou?

en: (Optional)
sk: (Voliteľné)

en: Unable to find recipe %s in database.
sk: Recept %s nebol nájdený v databáze.

en: Edit Recipe:
sk: Zmeniť recept:

en: Save edits to database
sk: Uložiť úpravy do databázy

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
sk: Ukáž kartu receptu

en: Edit
sk: Upraviť

en: Save changes to %s
sk: Uložiť zmeny do %s

en: Add ingredient
sk: Pridať prísadu

en: Add group
sk: Pridať skupinu

en: Paste ingredients
sk: Vložiť prísady

en: Import from file
sk: Importovať zo súboru

en: Add _recipe
sk: Pridať _recept

en: Add another recipe as an ingredient in this recipe
sk: Pridať iný recept ako prísadu tohto

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Up
sk: Nahor

en: Down
sk: Dole

en: Choose a file containing your ingredient list.
sk: Vybrať súbor obsahujúci zoznam prísad.

en: Description
sk: Popis

en: Instructions
sk: Postup

en: Notes
sk: Poznámky

en: Amt
sk: Mnž.

en: Unit
sk: Jednotka

en: Item
sk: Položka

en: Optional
sk: Voliteľné

en: The recipe %s (ID %s) is not in our database.
sk: Recept %s (ID %s) nie je v databáze.

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
sk: Prevedené: %(amt)s %(unit)s

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
sk: Neprevedené: %(amt)s %(unit)s

en: Changed unit.
sk: Zmenená jednotka.

en: You have changed the unit for %(item)s from %(old)s to %(new)s. Would you like the amount converted or not?
sk: Zmenili ste jednotku pre %(item)s z %(old)s na %(new)s. Želáte si tiež previesť aj množstvo?

en: Converted %(old_amt)s %(old_unit)s to %(new_amt)s %(new_unit)s
sk: Prevedené %(old_amt)s %(old_unit)s na %(new_amt)s %(new_unit)s

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
sk: Prevod z %(old_unit)s na %(new_unit)s nie je možný.

en: Adding Ingredient Group
sk: Pridať skupinu prísad

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
sk: Vložiť meno pre novú podskupinu prísad

en: Name of group:
sk: Meno skupiny:

en: Choose recipe
sk: Vybrať recept

en: Recipe cannot call itself as an ingredient!
sk: Recept nie je možné použiť ako prísadu v sebe samom!

en: Infinite recursion is not allowed in recipes!
sk: V receptoch nie je povolená nekonečná rekurzia!

en: You haven't selected any recipes!
sk: Nevybrali ste žiadny recept!

en: Recipes
sk: Recepty

en: Ringing Sound
sk: Zvuk budíku

en: Warning Sound
sk: Zvuk varovania

en: Error Sound
sk: Zvuk chyby

en: Stop timer?
sk: Zastaviť minútky?

en: Stop _timer
sk: _Zastaviť minútky

en: _Keep timing
sk: _Pokračuj

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Plugin is needed for other plugins. Deactivate plugin anyway?
sk: Zásuvný modul je vyžadovaný iným modulom. Má byť aj tak deaktivovaný?

en: The following plugins require %s:
sk: Nasledujúce zásuvné moduly vyžadujú %s:

en: Deactivate anyway
sk: Aj tak deaktivovať

en: Keep plugin active
sk: Ponechať zásuvný modul aktivovaný

en: or
sk: alebo

en: An error occurred activating plugin.
sk: Pri aktivácii zásuvného modulu nastala chyba.

en: An error occurred deactivating plugin.
sk: Pri ukončovaní zásuvného modulu nastala chyba.

en: Cuisine
sk: Kuchyňa

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Source
sk: Zdroj

en: Website
sk: Webová stránka

en: Preparation Time
sk: Čas prípravy

en: Cooking Time
sk: Čas varenia

en: Modifications
sk: Zmeny

en: Invalid input.
sk: Neplatný vstup.

en: Not a number.
sk: Nieje číslo.

note: setup pause button
en: _Pause
sk: _Pozastaviť

note: setup stop button
en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Don't ask me this again.
sk: Nepýtaj sa ma to znovu.

en: Do you really want to do this
sk: Naozaj to chcete?

en: excellent
sk: vynikajúce

en: great
sk: prima

en: good
sk: dobré

en: fair
sk: ujde

en: poor
sk: nič moc

en: Convert ratings to 5 star scale.
sk: Zmeniť hodnotenie na 5 hviezdičkovú stupnicu.

en: Convert ratings.
sk: Zmeniť hodnotenie.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
sk: Prideľte, prosím, každému hodnoteniu ekvivalent zo stupnice 1 až 5

en: Current Rating
sk: Aktuálne hodnotenie

en: Rating out of 5 Stars
sk: Hodnotenie z 5 hviezdičiek

en: No file selected
sk: Nie je vybraný žiadny súbor

en: No file was selected, so the action has been cancelled
sk: Nebol vybraný žiadny súbor, takže akcia bola zrušená.

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
sk: Ľutujem, ale nerozumiem
    množstvo "%s".

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
sk: Množstvo musí byť číslo (zlomok alebo desatinné číslo), rozsah čísel alebo prázdne.

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
sk: 
    "Jednotka" musí byž v poli "Jednotka" osamote.
    Napríklad, ak chcete zadať jeden a pol šálky,
    pole množstvo môže obsahovať "1.5" alebo "1 1/2". "Šálka" príde do poľa "Jednotka"
    AK chcete vložiť rozsah čísel, oddeľte ich znakom "-".
    Napríklad, môžete zadať 2-4 alebo 1 1/2-3 1/2.

en: flour, all purpose
sk: múka, na každé použitie

en: sugar
sk: cukor

en: salt
sk: soľ

en: black pepper, ground
sk: čierne korenie, mleté

en: ice
sk: ľad

en: water
sk: voda

en: oil, vegetable
sk: olej, rastlinný

en: oil, olive
sk: olej, olivový

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Recipe calls for itself as an ingredient.
sk: Recept používa sám seba ako prísadu.

en: Ingredient %s will be ignored.
sk: Prísada %s sa ignoruje.

en: Shopping list for %s
sk: Nákupný list pre %s

en: For the following recipes:
sk: Pre nasledujúce recepty:

en: Select encoding
sk: Vybrať kódovanie

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
sk: Nie je možné určiť správne kódovanie. Vyverte, prosím, správne kódovanie zo zoznamu.

en: See _file with encoding
sk: Prezrieť _súbor s kódovaním

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
sk: Import je pozastavený

en: Stop import
sk: Zastaviť import

en: Recipe _Index
sk: Zoznam _receprov

en: Shopping _List
sk: Nákupný _zoznam

en: Saved!
sk: Uložené!

en: Save your edits to %s
sk: Uložiť vaše zmeny do %s

en: An import is in progress.
sk: Práve prebieha import.

en: An export is in progress.
sk: Práve prebieha export.

en: A delete is in progress.
sk: Práve prebieha odstraňovanie.

en: Exit program anyway?
sk: Naozaj ukončiť program?

en: Don't exit!
sk: Nekončiť!

en: Permanently deleted %s of %s recipes
sk: Nenávratne zmazaných %s z %s receptov

en: Trash
sk: Kôš

en: Browse, permanently delete or undelete deleted recipes
sk: Prechádzajte, mažte a obnovujte recepty

en: Undeleted recipes
sk: Obnovené recepty

en: Number of %(unit)s of %(title)s to shop for
sk: Nakúpiť %(unit)s na %(title)s

en: Multiply %s by:
sk: Vynásobiť %s:

en: Set %(attributes)s for %(num)s selected recipe? | Set %(attributes)s for %(num)s selected recipes?
sk[0]: Nastaviť %(attributes)s %(num)s vybraným receptom?
sk[1]: Nastaviť %(attributes)s %(num)s vybranému receptu?
sk[2]: Nastaviť %(attributes)s %(num)s vybraným receptom?

en: Any previously existing values will not be changed.
sk: Žiadna z predchádzajúcich hodnôt nebude zmenená.

en: The new values will overwrite any previously existing values.
sk: Nové hodnoty prepíšu predchádzajúe hodnoty.

en: This change cannot be undone.
sk: Táto zmena je nevratná.

en: Set values for selected recipes
sk: Nastaviť hodnoty označeným receptom

en: Search recipes
sk: Hľadať recepty

en: Open recipe
sk: Otvoriť recept

en: Open selected recipe
sk: Otvoriť vybraný recept

en: Delete recipe
sk: Zmazať recept

en: Delete selected recipes
sk: Odstrániť vybrané recepty

en: Edit recipe
sk: Upraviť recept

en: Open selected recipes in recipe editor view
sk: Otvoriť označené recepty v editore

en: E_xport selected recipes
sk: E_xportovať vybrané recepty

en: Export selected recipes to file
sk: Exportovať vybrané recepty do súboru

en: _Print
sk: _Tlačiť

note: ('Email', None, _('E-_mail recipes'), None,None,self.email_recs),
en: Batch _edit recipes
sk: Dávkovo upraviť r_ecepty

en: _New
sk: _Nový

en: _Import file
sk: _Importovať súbor

en: Import recipe from file
sk: Importovať recept zo súboru

en: Import _webpage
sk: Importovať _webstránku

en: Import recipe from webpage
sk: Importovať recept z webstránky

en: Export _all recipes
sk: Exportovať _všetky recepty

en: Export all recipes to file
sk: Exportovať všetky recepty do súboru

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Actions
sk: _Akcie

en: Open _Trash
sk: Otvoriť _koš

en: _Preferences
sk: Na_stavenia

en: _Plugins
sk: _Zásuvné moduly

en: Manage plugins which add extra functionality to Gourmet.
sk: Spravovať zásuvné moduly, ktoré pridávajú do Gourmetu ďalšie funkcie.

en: Setti_ngs
sk: _Nastavenia

en: _About
sk: _O programe

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Timer
sk: _Časovač

en: Show timer
sk: Zobraziť časovač

en: Searchable index of recipes in the database.
sk: Prehľadávateľný zoznam receptov v databáze.

en: Delete %s?
sk: Zmazať %s?

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
sk: Máte neuložené zmeny v %s. Želáte si ich zahodiť?

en: Deleted
sk: Zmazané

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Permanently delete recipes?
sk: Odstrániť recepty natrvalo?

en: Permanently delete recipe?
sk: Odstrániť recept natrvalo?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
sk: Naozaj chcete odstrániť recept <i>%s</i>

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
sk: Naozaj chcete odstrániť nasledovné recepty?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
sk: Naozaj chcete odstrániť %s vybraných receptov?

en: See recipes
sk: Pozrieť recepty

en: Delete Recipes
sk: Zmazať recepty

en: Deleted recipe %s
sk: Odstrániť recept %s

en: Done!
sk: Hotovo!

en: Importing...
sk: Importuje sa...

en: Ingredient _Key Editor
sk: Editor _kľúčov prísad

en: Edit ingredient keys en masse
sk: Upraviť kľúče prísad hromadne

note: to set our regexp_toggled variable
en: key
sk: kľúč

en: item
sk: položka

en: Field
sk: Pole

en: Value
sk: Hodnota

en: Count
sk: Počet

en: Change all keys "%s" to "%s"?
sk: Zmeniť všetky kľúče "%s" na "%s"?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the key "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
sk: Táto akcia nebude môcť byť vrátená späť. Ak existujú prísady s kľúčom "%s", potom nebudete môcť rozlíšiť medzi pôvodnými položkami a tými, ktoré práve meníte.

en: Change all items "%s" to "%s"?
sk: Zmeniť všetky položky "%s" na "%s"?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the item "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
sk: Táto akcia nebude môcť byť vrátená späť. Ak existujú prísady s položkou "%s", potom nebudete môcť rozlíšiť medzi pôvodnými položkami a tými, ktoré práve meníte.

en: Change _all instances of "%(unit)s" to "%(text)s"
sk: Zmeniť _všetky výskyty "%(unit)s" na "%(text)s"

en: Change "%(unit)s" to "%(text)s" only for _ingredients "%(item)s" with key "%(key)s"
sk: Zmeniť "%(unit)s" na "%(text)s" iba pre _prísady "%(item)s" s kľúčom "%(key)s"

en: Change _all instances of "%(amount)s" %(unit)s to %(text)s %(unit)s
sk: Zmeniť všetky výskyty "%(amount)s" %(unit)s na %(text)s %(unit)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only _where the ingredient key is %(key)s
sk: Zmeniť "%(amount)s" %(unit)s na "%(text)s" %(unit)s iba _kde kľúč prísady je %(key)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s
sk: Zmeniť "%(amount)s" %(unit)s na "%(text)s" %(unit)s iba kde kľúč prísady je %(key)s _a kde položka je %(item)s

en: Change all selected rows?
sk: Zmeniť všetky vybrané riadky?

en: This action will not be undoable. Are you that for all %s selected rows, you want to set the following values:
sk: Táto akcia nebude môcť byť vrátená. Ste si istí, že pre všetky %s vybraných riadkov chcete zmeniť nasledujúce hodnoty:

en: 
    Key to %s
sk: 
    Kľúč na %s

en: 
    Item to %s
sk: 
    Položku na %s

en: 
    Unit to %s
sk: 
    Jednotku zmeniť na %s

en: 
    Amount to %s
sk: 
    Množstvo zmeniť na %s

en: %s ingredient | %s ingredients
sk[0]: %s prísad
sk[1]: %s prísada
sk[2]: %s prísady

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing ingredients %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
sk: Zobrazené ingrediencie od %(bottom)s do %(top)s z %(total)s

en: Amount
sk: Množstvo

en: Ingredient Keys
sk: Kľúče prísad

en: Ingredient Keys are normalized ingredient names used for shopping lists and for calculations.
sk: Kľúče prísad sú normalizované mená prísad používané v nákupných listoch a pre výpočty.

en: Guess keys
sk: Odhadnúť kľúče

en: Guess best values for all ingredient keys based on values already in your database
sk: Odhadne najlepšie hodnoty pre kľúče prísad na základe hodnôt vo vašej databáze

en: Edit Key Associations
sk: Upraviť asociácie kľúčov

en: Edit associations with key and other attributes in database
sk: Upraviť asociácie s kľúčom a ďalšími atribútmi v databáze

en: Shopping Category
sk: Nákupná kategória

en: Display units as written for each recipe (no change)
sk: Zobrazovať jednotky ako sú v recepte (bez zmeny)

en: Always display U.S. units
sk: Vždy zobrazovať americké jednotky

en: Always display metric units
sk: Vždy zobrazovať metrické jednotky

en: Automatically adjust units
sk: Automaticky upravovať jednotky

en: Set _unit display preferences
sk: Nastaviť predvoľby zobrazenia _jednotiek

en: Automatically convert units to preferred system (metric, imperial, etc.) where possible.
sk: Automaticky prevádzať jednotky do preferovaných jednotiek (metrické, britských, atď.) kdekoľvek je to možné.

en: Stars
sk: Hviezd

en: %s ago
sk: pred %s

en: Auto-Merge recipes
sk: Automaticky spojovať recepty

en: Always use newest recipe
sk: Vždy použiť najnovší recept

en: Always use oldest recipe
sk: Vždy použiť najstarší recept

en: None
sk: Žiadne

en: Some of the imported recipes appear to be duplicates. You can merge them here, or close this dialog to leave them as they are.
sk: Niektoré z importovaných receptov vyzerajú duplicitne. Môžete ich teraz spojiť, alebo zatvoriť toto okno a nechať ich ako sú.

en: Find _duplicate recipes
sk: Nájsť _duplicitné recepty

en: Find and remove duplicate recipes
sk: Nájsť a odstrániť duplicitné recepty

note: len(vals)==0
en: For each selected value
sk: Pre každú vybranú hodnotu

en: Where %(field)s is %(value)s
sk: Kde %(field)s je %(value)s

en: Change will affect %s recipe | Change will affect %s recipes
sk[0]: Zmena sa dotkne %s receptu
sk[1]: Zmena sa dotkne %s receptu
sk[2]: Zmena sa dotkne %s receptov

en: Delete %s where it is %s?
sk: Zmazať %s kde je %s?

en: Change %s from %s to "%s"?
sk: Zmeniť %s z %s na "%s"?

en: <i>This change is not reversable.</i>
sk: <i>Táto zmena je nevratná.</i>

en: Field Editor
sk: Editor polí

en: Edit fields across multiple recipes at a time.
sk: Upravte pole v niekoľkých receptoch zároveň.

en: Email recipes
sk: Odoslať recepty e-mailom

en: Email all selected recipes (or all recipes if no recipes are selected
sk: Odoslať e-mailom všetky označené recepty (alebo všetky recepty ak niesú žiadne vybrané)

note: only called for l>20, so fancy gettext methods shouldn't be necessary if my knowledge of linguistics serves me
en: Do you really want to email all %s selected recipes?
sk: Naozaj chete poslať e-mail z %s vybranými receptami?

en: Yes, e_mail them
sk: Áno, odoslať ich

en: Cannot convert %s to %s
sk: Nie je možné previesť %s na%s

en: Need density information.
sk: Je potrebná informácia o hustote

en: _Unit Converter
sk: _Prevodník jednotiek

en: Calculate unit conversions
sk: Spočítať prevod jednotiek

en: Loading zip archive
sk: Načítam zip archív

en: Unzipping zip archive
sk: Rozbaľujem zip archív

en: HTML Web Page
sk: HTML web-stránka

en: Exporting Webpage
sk: Exportuje sa Web-stránka

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
sk: Recepty z adresára %(file)s sa exportujú do HTML

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
sk: Recept bol uložený ako HTML súbor %(file)s

en: Original Page from %s
sk: Pôvodná stránka z %s

en: optional
sk: voliteľný

en: Plain Text file
sk: Textový súbor

en: Text Export
sk: Textový export

en: Exporting recipes to text file %(file)s.
sk: Recepty sú exportované do textového súboru %(file)s.

en: Recipe saved as plain text file %(file)s
sk: Recept uložený ako textový súbor %(file)s

en: Big File
sk: Veľký súbor

en: File %s is too big to import
sk: Súbor %s je na import príliš veľký

en: Your file exceeds the maximum length of %s characters. You probably didn't mean to import it anyway. If you really do want to import this file, use a text editor to split it into smaller files and try importing again.
sk: Tento súbor presahuje maximálnu povolenú dĺžku %s znakov. Pravdepodobne ste ho ani importovať nechceli. Ak ho skutočne chcete importovať, rozdeľte ho v textovom editore na menšie súbory a skúste to znovu.

en: Webpage
sk: Webová stránka

en: Downloading %s
sk: Sťahuje sa %s

en: Retrieving %s
sk: Získavam %s

en: Gourmet XML File
sk: Súbor MasterCook XML

en: Gourmet XML Export
sk: Export Gourmet XML

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
sk: Exportujú sa recepty do Gourmet XML súboru %(file)s.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
sk: Recept uložený v Gourmet XML súbore %(file)s.

en: Gourmet XML File (Obsolete)
sk: XML súbor Gourmetu (zastaralý)

en: Mastercook XML File
sk: Mastercook XML súbor

en: Mastercook Text File
sk: Mastercook textový súbor

en: Mastercook import finished.
sk: Import súboru vo formáte MasterCook dokončený.

en: Tidying up XML
sk: Čistí sa XML

en: KRecipe XML File
sk: KRecpie XML súbor

en: Page Layout
sk: Rozloženie stránky

en: Print Recipes
sk: Tlačiť recepty

en: PDF Export
sk: PDF export

en: Exporting recipes to PDF %(file)s.
sk: Exportujem recepty do PDF %(file)s.

en: Recipe saved as PDF %(file)s
sk: Recept uložený ako PDF %(file)s.

en: Letter
sk: List

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: points
sk: bodov

en: 11x17"
sk: 11x17''

en: Index Card (3.5x5")
sk: Kartička (3.5x5'')

en: Index Card (4x6")
sk: Kartička (4x6'')

en: Index Card (5x8")
sk: Kartička (5x8")

en: Index Card (A7)
sk: Kartička (A7)

en: Index Cards (3.5x5)
sk: Kartička (3.5x5)

en: Index Cards (4x6)
sk: Kartička (4x6)

en: Index Cards (A7)
sk: Kartička (A7)

en: Landscape
sk: Na šířku

en: %s Column | %s Columns
sk[0]: %s Stĺpcov
sk[1]: %s Stĺpec
sk[2]: %s Stĺpce

en: Paper _Size
sk: Veľko_sť papiera

en: _Orientation
sk: _Orientácia

en: _Font Size
sk: Veľkosť _písma

en: Page _Layout
sk: Vz_hľad strany

en: Left Margin
sk: Ľavý okraj

en: Right Margin
sk: Pravý okraj

en: Top Margin
sk: Horný okraj

en: Bottom Margin
sk: Spodný okraj

en: MealMaster file
sk: Súbor MealMaster

en: MealMaster Export
sk: Export do MealMaster

en: Exporting recipes to MealMaster file %(file)s.
sk: Recepty sa exportuju do súboru pre MealMaster %(file)s.

en: Recipe saved as MealMaster file %(file)s
sk: Recept bol uložený do súboru MealMaster %(file)s

en: Shopping List Saver
sk: Uložiť nákupný zoznam

note: name stock
en: Save List as Recipe
sk: Uložiť zoznam ako recept

note: key-command
en: Save current shopping list as a recipe for future use
sk: Uložiť nákupný zoznam ako recept do budúcna

en: Menu
sk: Ponuka

en: Nutritional information reflects amount per %s.
sk: Nutričné hodnoty zodpovedajú množstvu %s.

en: Nutritional information reflects amounts for entire recipe
sk: Nutričné hodnoty zodpovedajú množstvu pre celý recept

en: Nutritional information is missing for %s ingredients: %s
sk: Chýbajú nutrične hodnoty pre %s prísad: %s

en: Any food group
sk: Akákoľvek skupina jedál

en: selection
sk: výber

en: Convert unit for %s
sk: Prevod jednotky pre %s

en: In order to calculate nutritional information, Gourmet needs you to help it convert "%s" into a unit it understands.
sk: Pre výpočet nutričných informácií Gourmet potrebuje vašu pomoc s prevodom "%s" na jednotku ktorej rozumie.

en: Change ingredient key
sk: Zmeniť kľúč prísady

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere or just in the recipe %(title)s?
sk: Zmeniť kľúč prísady z %(old_key)s na %(new_key)s všade, alebo iba v recepte %(title)s?

en: Change _everywhere
sk: Zmeniť _všade

en: _Just in recipe %s
sk: _Iba v recepte %s

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere?
sk: Chcete zmeniť kľúč prísady z %(old_key)s na %(new_key)s všade?

en: Change unit
sk: Zmena jednotky

en: Change unit from %(old_unit)s to %(new_unit)s for all ingredients %(ingkey)s or just in the recipe %(title)s?
sk: Zmeniť jednotku z %(old_unit)s na %(new_unit)s pre všetky ingrediencie %(ingkey)s, alebo iba pre recept %(title)s?

en: In order to calculate nutritional information for "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", Gourmet needs to know its density. Our nutritional database has several descriptions of this food with different densities. Please select the correct one below.
sk: Pre výpočet nutričných hodnôt "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s" potrebuje Gourmet poznať hustotu. V našej databáze máme pre túto prísadu niekoľko hodnôt, prosím , zvoľte nižšie tú správnu.

en: To apply nutritional information, Gourmet needs a valid amount and unit.
sk: Pre nutričné hodnoty je potrebné zadať množstvo a jendotku.

en: Nutrition
sk: Výživa

en: Ingredient
sk: Prísada

en: USDA Database Equivalent
sk: Ekvivalent databazy USDA

en: 100 grams
sk: 100 gramov

en: Calories
sk: Kalórie

en: Total Fat
sk: Tuk celkom

en: Saturated Fat
sk: Nasýtené tuky

en: Sodium
sk: Sodík

en: Total Carbohydrate
sk: Karbohydrátov spolu

en: Dietary Fiber
sk: Vlákniny

en: Sugars
sk: Cukry

en: Protein
sk: Proteín

en: Alpha-carotene
sk: Alfa-karotén

en: Ash
sk: Popoľ

en: Beta-carotene
sk: Beta-karotén

en: Calcium
sk: Vápnik

en: Copper
sk: Meď

en: Folic acid
sk: Vitamín B9

en: Iron
sk: Železo

en: Magnesium
sk: Horčík

en: Manganese
sk: Mangán

en: Niacin
sk: Niacín

en: Pantothenic Acid
sk: Vitamín B9

en: Phosphorus
sk: Fosfor

en: Potassium
sk: Draslík

en: Vitamin A
sk: Vitamín A

en: Retinol
sk: Vitamín A1

en: Riboflavin
sk: Riboflavín

en: Selenium
sk: Selén

en: Thiamin
sk: Tiamín

en: Vitamin A (IU)
sk: Vitamín A(IU)

en: Vitamin A (RAE)
sk: Vitamín A (RAE)

en: Vitamin B6
sk: Vitamín B6

en: Vitamin B12
sk: Vitamín B12

en: Vitamin C
sk: Vitamín C

en: Vitamin E
sk: Vitamín E

en: Vitamin K
sk: Vitamín K

en: Zinc
sk: Zinok

en: Vitamins and minerals
sk: Vitamíny a minerály

en: Missing nutritional information
    for %(missing)s of %(total)s ingredients.
sk: Chýbajú nutričné hodnoty 
    pre %(missing)s z %(total)s prísad.

en: % _Daily Value
sk: % _Dennej dávky

en: Percentage of recommended daily value based on %i calories per day. Click to edit number of calories per day.
sk: Percentuálne množstvo odporúčanej dennej dávky zaležené na %i kalórií na deň. Počet kalórií na deň zmeníte kliknutím.

en: Amount per %s
sk: Množstvo na %s

en: Amount per recipe
sk: Množstvo na recept

note: filename=None if de.getBoolean( label=_('Load nutritional database.'), sublabel=_("It looks like you haven\'t yet initialized your nutritional database. To do so, you'll need to download the USDA nutritional database for use with your program. If you are not currently online, but have already downlo
en: Loading Nutritional Data
sk: Nahrávam nutričné dáta

en: Nutritonal database import complete!
sk: Import nutričnej databázy ukončený!

en: Fetching nutritional database from zip archive %s
sk: Načítam nutričnú databázu zo zip archívu %s

en: Extracting %s from zip archive.
sk: Rozbaľujem %s zo zip archívu.

en: Parsing nutritional data...
sk: Analyzujem nutričné dáta ...

en: Reading nutritional data: imported %s of %s entries.
sk: Načítanie nutričných dát: importovaných %s z %s záznamov.

en: Parsing weight data...
sk: Analyzujem dáta o hmotnostiach ...

en: Reading weight data for nutritional items: imported %s of %s entries
sk: Načítanie dát o hmotnostiach pre nutričné položky: importovaných %s z %s záznamov

en: Water
sk: Voda

en: Kilocalories
sk: Kilokalórií

en: g protein
sk: g proteínov

en: g lipid
sk: g lipidov

en: g ash
sk: g popola

en: g carbohydrates
sk: g karbohydrátov

en: g fiber
sk: g vlákniny

en: g sugar
sk: g cukru

en: mg calcium
sk: mg vápniku

en: mg iron
sk: mg železa

en: mg magnesium
sk: mg magnézia

en: mg phosphorus
sk: mg fosforu

en: mg potassium
sk: mg draslíku

en: mg sodium
sk: mg sodíku

en: mg zinc
sk: mg zinku

en: mg copper
sk: mg medi

en: mg manganese
sk: mg magnézia

en: microgram selenium
sk: mikrogram selénu

en: mg vitamin c
sk: mg vitamínu C

en: mg thiamin
sk: mg tiamínu (vit. B1)

en: mg riboflavin
sk: mg riboflavínu (vit. B2)

en: mg niacin
sk: mg niacínu

en: mg pantothenic acid
sk: mg kyseliny pantoténovej

en: mg vitamin B6
sk: mg vitamínu B6

en: microgram Folate Total
sk: spolu mikrogramov kyseliny listovej

en: microgram Folic acid
sk: mikrogramov kyseliny listovej

en: Choline, total
sk: cholínu, celkom

en: microgram Vitamin B12
sk: mikrogramov vitamínu B12

en: Vitamin A IU
sk: vitamín A IU

en: microgram Retinol
sk: vitamín A v mikrogramoch

en: microgram Alpha-carotene
sk: mikrogram Alfa-karoténu

en: microgram Beta-carotene
sk: mikrogram Beta-karoténu

en: mg Vitamin E
sk: mg vitamínu E

en: mg Vitamin K
sk: mg vitamínu K

en: g Saturated Fatty Acid
sk: g nasýtaných mastných kyselín

en: mg Cholesterol
sk: mg cholesterolu

note: the DB Food Group Numbers seem to be inline with the group IDs (numbers > 1000 are in group 100, etc.) Since that's true, we can use the following table to properly add groups.
en: Dairy & Egg Products
sk: Mliečne produkty a vajcia

en: Spices & Herbs
sk: Korenia a bylinky

en: Baby Foods
sk: Jedlá pre deti

en: Fats and Oils
sk: Tuky a oleje

en: Poultry
sk: Hydina

en: Soups & Sauces
sk: Polievky & omáčky

en: Sausages & Lunch Meats
sk: Údeniny

en: Breakfast Cereals
sk: Cerálie

en: Fruits & Fruit Juices
sk: Ovocie a ovocné šťavy

en: Pork
sk: Bravčové

en: Vegetables
sk: Zelenina

en: Nuts & Seeds
sk: Orechy a semená

en: Beef
sk: Hovädzie

en: Beverages
sk: Nápoje

en: Fish & Shellfish
sk: Ryby a mušle

en: Legumes
sk: Strukoviny

en: Lamb, Veal & Game
sk: Jahňacie, telacie a zverina

en: Baked Products
sk: Pečené produkty

en: Sweets
sk: Sladkosti

en: Grains and Pasta
sk: Obilniny a cestoviny

en: Fast Foods
sk: Rýchle jedlá

en: Meals, Entrees, and Sidedishes
sk: Jedlá, hlavné chody a prílohy

en: Snacks
sk: Ľahké jedlá

en: Ethnic Foods
sk: Národné jedlá

en: entire database
sk: celá databáza

en: Ingredient Key
sk: Kľúč prísady

en: USDA ID Number
sk: USDA ID číslo

en: USDA Item Description
sk: USDA popis položky

en: Density Equivalent
sk: Zodpovedajúca hustota

en: Tools
sk: Nástroje

note: label key-command
en: Get nutritional information for current list
sk: Získať nutričné hodnoty pre tento zoznam

en: Amount for Shopping List
sk: Množstvo do nákupného zoznamu

en: stars
sk: hviezdičiek

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
sk: Exportovaných %(number)s z %(total)s receptov

en: Export complete.
sk: Export dokončený.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
sk: Vložiť recept do E-mailu (Dobrý nápad v každom ohľade)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
sk: Odoslať recept E-mailom ako HTML prílohu

en: E-mail Recipe as PDF Attachment
sk: Poslať recept e-amilom ako PDF prílohu.

en: Email Options
sk: Voľby pre E-mail

en: Don't ask before sending e-mail.
sk: Nepýtať sa pred odoslaním E-mailu.

en: E-mail not sent
sk: E-mail nebol odoslaný.

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
sk: Nezvolili ste vloženie receptu do E-mailu ani pripojenie ako prílohu.

en: Save recipe as...
sk: Uložiť recept ako...

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
sk: Gourmet nemôže exportovať súbor typu "%s"

en: Export recipes
sk: Exportovať recepty

en: recipes
sk: recepty

en: Unable to export: unknown filetype "%s"
sk: Export sa nepodaril: neznámy typ súboru "%s"

en: Please make sure to select a filetype from the dropdown menu when saving.
sk: Pri ukladaní nezabudnite z rozbaľovacieho menu vybrať typ súboru.

en: Unable to print: no print plugins are active!
sk: Tlač sa nepodarila: niesú aktívne žiadne tlačové zásuvné moduly!

en: Print %s recipe | Print %s recipes
sk[0]: Vytlačiť %s receptov
sk[1]: Vytlačiť %s recept
sk[2]: Vytlačiť %s recepty

en: Retrieving file
sk: Získavam súbor

en: yield
sk: výnos

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
sk: Zadajte URL archívu receptov alebo Web-stránku receptov

en: Enter website address
sk: Vložte adresu web stránky

en: Enter URL:
sk: Zadajte URL:

en: Enter the address of a website or recipe archive.
sk: Zadajte webovú adresu stránky či archívu receptov.

en: Unable to import URL
sk: Import URL sa nepodaril.

en: Gourmet does not have a plugin capable of importing URL
sk: Gourmet neobsahuje zásuvný modul umožňujúci importovať URL

en: Unable to import URL %(url)s of mimetype %(type)s. File saved to temporary location %(fn)s
sk: Nepodarilo sa importovať URL %(url)s mimetypu %(type)s. Súbor bol dočasne uložený do %(fn)s

en: Open recipe...
sk: Otvoriť recept ...

en: All importable files
sk: Všetky importovateľné súbory

en: Imported %s recipes.
sk: Importovaných %s receptov

en: serving | servings
sk[0]: porcií
sk[1]: porcia
sk[2]: porcie

en: Imported %s of %s recipes.
sk: Importovaných %s z %s receptov.

en: okay
sk: v poriadku

note: Interactive we go...
en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
sk: Web stránka nebola rozpoznaná. Používam univerzálny importér ...

en: Import complete.
sk: Import kompletný.

en: Importing recipe
sk: Importujem recept

en: Processing ingredients
sk: Spracovávam prísady

en: Processing ingredients.
sk: Spracovávam prísady.

en: Servings
sk: Porcií

en: Ingredient Subgroup
sk: Podskupina prísad

en: Hide
sk: Skryť

en: Actions
sk: Akcie

en: Import recipe
sk: Importovať recept

en: Clear _Tags
sk: Odstrániť ští_tky

en: Import Recipe
sk: Importovať recept

en: anywhere
sk: kdekoľvek

en: title
sk: názvoch

en: ingredient
sk: prísadách

en: instructions
sk: postupoch

en: notes
sk: poznámkach

en: cuisine
sk: kuchyniach

en: source
sk: zdrojoch

en: Use regular expressions in search
sk: Používať regulárne výrazy vo vyhľadávaní

en: Use regular expressions (an advanced search language) in text search
sk: Používať regulárne výrazy (pokročilý vyhľadávací jazyk) vo vyhľadávaní textu

en: Search as you type (turn off if search is too slow).
sk: Vyhľadáva v priebehu písania (vypnite, ak je vyhľadávanie príliš pomalé).

en: Show Search _Options
sk: Zobraziť m_ožnosti vyhľadávania

en: Show advanced searching options
sk: Zobrazí pokročilé možnosti vyhľadávania

en: %s recipe | %s recipes
sk[0]: %s receptov
sk[1]: %s recept
sk[2]: %s recepty

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing recipes %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
sk: Zobrazujem recepty %(bottom)s do %(top)s %(total)s

en: Paused
sk: Prerušené

en: Pause
sk: Prerušiť

en: Done
sk: Dokončené

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Error
sk: Chyba

en: Error %s: %s
sk: Chyba %s: %s

en: Traceback
sk: Spätné sledovanie

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
sk[0]: sekúnd
sk[1]: sekunda
sk[2]: sekundy

en: minute | minutes
sk[0]: minút
sk[1]: minúta
sk[2]: minúty

note: hrs = abbreviation for hours
en: hrs.
sk: hod

en: hour | hours
sk[0]: hodín
sk[1]: hodina
sk[2]: hodiny

en: day | days
sk[0]: dní
sk[1]: deň
sk[2]: dni

en: week | weeks
sk[0]: týždňov
sk[1]: týždeň
sk[2]: týždne

en: month | months
sk[0]: mesiacov
sk[1]: mesiac
sk[2]: mesiace

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
sk[0]: rokov
sk[1]: rok
sk[2]: roky

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for variations of this system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " wi
en:  and
sk:  a

en: and
sk: a

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
sk: do

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
sk: Zorganizujte svoje recepty, vytvárajte si nákupné zoznamy, spočítajte si nutričné hodnoty a omnoho viac.
