grecipe-manager - en to sr translation catalogue (824 entries)

en: Recipe Index
sr: Попис рецепта

note: Set up hard-coded functional buttons...
en: _New Recipe
sr: _Нови рецепт

en: Add to _Shopping List
sr: Додај на _списак за куповину

en: View Re_cipe
sr: Прикажи _рецепт

en: _Search for:
sr: _Потражи:

en: Search for recipes as you type
sr: Потражите рецепте како будете куцали

en: _in
sr: _у

en: Search by other critera within the current search results.
sr: Потражите према другом правилу у резултатима текуће претраге.

en: A_dd Search Criteria
sr: Додај _критеријум претраге

en: Limiting Search to:
sr: Ограничавам претрагу на:

en: Search _Results
sr: Резултати _претраге

en: Set Fields for Selected Recipes
sr: Подеси поља за изабране рецепте

en: <span size="large" weight="bold">Set Recipe Fields for selected recipes</span>
sr: <span size="large" weight="bold">Подесите поља рецепта за изабране рецепте</span>

en: _Add Image
sr: Додај _слику

en: _Remove Image
sr: _Уклони слику

en: S_ource:
sr: _Извор:

en: _Rating:
sr: _Пласман:

en: C_uisine:
sr: _Кухиња:

en: _Category:
sr: _Категорија:

en: _Preparation Time:
sr: _Време спремања:

en: Coo_king Time:
sr: Време _кувања:

en: _Webpage:
sr: _Веб страница:

en: Image:
sr: Слика:

en: _Yield:
sr: _Принос:

en: _Only set values where field is currently blank
sr: _Постави вредности само за тренутно празно поље

en: Set all values for _all selected recipes
sr: Постави све вредности за _све изабране рецепте

en: Metakit (default, stored in a local file)
sr: Метакит (основно, ускладиштен у месној датотеци)

en: SQLite (stored in a local file)
sr: СКуЛајт (ускладиштен у месној датотеци)

en: MySQL (requires connection to a database)
sr: МајСКуЛ (захтева везу са базом података)

en: Choose Database
sr: Изаберите базу података

en: <b>Choose Database System for Gourmet to Use</b>
sr: <b>Изабери систем базе података за Гурманка да користи</b>

en: _Database System
sr: _Систем базе података

en: _Host:
sr: _Рачунар:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Password for your username on the database.
sr: Лозинка за ваше корисничко име на бази података.

en: Database _Name:
sr: Назив _базе података:

en: _File
sr: _Датотека

en: Hostname of the system where your database server is running. If your database server is running on your local system, use localhost.
sr: Назив домаћина система на коме ради ваш сервер базе података. Ако ваш сервер базе података ради на вашем месном систему, користите месног домаћина.

en: localhost
sr: локални домаћин

en: Save the password for next time. This means the password will be stored insecurely in your configuration file.
sr: Сачувајте лозинку за следећи пут. Ово значи да ће лозинка бити ускладиштена несигурно у датотеци подешавања.

en: _Save Password
sr: _Сачувај лозинку

en: Name of the database in which Gourmet should store its information. Gourmet will try to create this database if it does not already exist.
sr: Назив базе података у којој Гурманко треба да чува своје податке. Гурманко ће покушати да направи ову базу података ако већ не постоји.

en: recipe
sr: рецепт

en: Your username on the database.
sr: Ваше корисничко име на бази података.

en: _Browse
sr: _Разгледај

en: _Details
sr: _Детаљи

en: Gourmet Recipe Manager Preferences
sr: Поставке Гурманковог управника рецептима

en: <b>Index View Preferences</b>
sr: <b>Поставке прегледа пописа</b>

en: _Recipes per page:
sr: _Рецепта по страници:

en: <i>Configure which columns are included in the recipe index view.</i>
sr: <i>Подесите које колоне су укључене у прегледу пописа рецепта.</i>

en: Index View
sr: Преглед пописа

en: <b>Card View Preferences</b>
sr: <b>Поставке прегледа картице</b>

en: _Allow units to change when multiplying
sr: _Допусти јединицама да се промене приликом множења

en: _Use fractions
sr: _Користи разломке

en: Use fractions when possible for display
sr: Користи разломке за приказ када је могуће

en: <i>Remove items you don't use from the Recipe Card interface.</i>
sr: <i>Уклоните ставке које не користите из сучеља картице рецепта.</i>

en: Card View
sr: Преглед картице

en: <b>Shopping List Preferences</b>
sr: <b>Поставке списка куповине</b>

en: <i>What should Gourmet do with Optional Ingredients when adding recipes to the shopping list?</i>
sr: <i>Шта Гурманко треба да уради са додатним састојцима када додаје рецепте на списак за куповину?</i>

en: As_k whether to include optional ingredients
sr: Питај _да ли да укључиш додатне састојке

en: _Remember user selections by default
sr: _Запамти корисникове изборе по основи

en: _Clear remembered optional ingredients
sr: _Очисти упамћене додатне састојке

en: _Always add optional ingredients
sr: _Увек додај додатне састојке

en: _Never add optional ingredients
sr: _Никада не додај додатне састојке

en: Shopping List
sr: Списак за куповину

en: servings
sr: служење

note: renderer.set_property('editable',True) renderer.connect('edited',tst) Uncomment the below to test FauxThreads use_threads = False
en: Title
sr: Назив

en: _Title:
sr: _Назив:

en: Pre_paration Time:
sr: _Време спремања:

en: category
sr: категорија

en: rating
sr: пласман

en: Yield
sr: Принос

en: Yield Unit
sr: Јединица приноса

en: _Shop
sr: _Купи

en: Edit _description
sr: Уреди _опис

en: <b>Cooking Time:</b>
sr: <b>Време кувања:</b>

en: <b>Preparation Time:</b>
sr: <b>Време спремања:</b>

en: <b>Cuisine:</b>
sr: <b>Кухиња:</b>

en: <b>Category:</b>
sr: <b>Категорија:</b>

en: <b>Webpage:</b>
sr: <b>Веб страница:</b>

en: <b>_Yields:</b>
sr: <b>_Приноси:</b>

en: <span underline="single" color="blue">Link</span>
sr: <span underline="single" color="blue">Веза</span>

en: <b>Source:</b>
sr: <b>Извор:</b>

en: <b>Rating:</b>
sr: <b>Пласман:</b>

en: <b>_Multiply by:</b>
sr: <b>_Помножи са:</b>

en: <b>Instructions</b>
sr: <b>Упутства</b>

en: Edit _instructions
sr: Уреди _упутства

en: <b>Notes</b>
sr: <b>Напомене</b>

en: Edit _notes
sr: Уреди _напомене

en: Recipe
sr: Рецепт

en: <b>Ingredients</b>
sr: <b>Састојци</b>

en: Edit _ingredients
sr: Уреди _састојке

en: Add _ingredient:
sr: Додај _састојак:

en: Ingredients
sr: Састојци

en: Add recipe to shopping list
sr: Додајте рецепт на списак за куповину

en: Add to _shopping list
sr: Додај на _списак за куповину

en: Jump to recipe in Recipe Card vew
sr: Скочи на рецепт у прегледу картице рецепта

en: Delete selected recipe
sr: Обриши изабрани рецепт

note: saveEdits
en: _Delete Recipe
sr: _Обриши рецепт

en: Edit attributes of selected recipes
sr: Уредите особине изабраних рецепта

en: _Batch edit recipes
sr: _Групно уреди рецепте

en: E-mail selected recipe
sr: Пошаљи ел. поштом изабрани рецепт

en: _E-Mail recipe
sr: _Пошаљи рецепт ел. поштом

en: Print selected recipe
sr: Штампајте изабрани рецепт

en: _Print recipe
sr: _Штампај рецепт

en: Never buy this item. When called for in a recipe, it will show up in a "pantry" section of the list as a reminder that you need it, but it won't be included when you save or print the list unless you tell me you need to buy it.
sr: Никада не купујте овај артикал. Када је потребан у рецепту, појавиће се у одељку списка „шпајз“ као подсетник да вам је потребан, али неће бити укључен када сачувате или одштампате списак осим ако ми не кажете да треба да га купите.

en: Add to _Pantry
sr: Додај у _шпајз

en: Show _Options
sr: Прикажи _опције

en: Search _in
sr: Потражи _у

en: _Use regular expressions (advanced searching)
sr: _Користи регуларне изразе (напредна претрага)

en: Search as you _type
sr: Тражи док _куцам

en: <i>Search Options</i>
sr: <i>Опције претраге</i>

en: Category
sr: Категорија

note: __gsignals__ = { 'view-changed':(GObject.SignalFlags.RUN_LAST, None, ()), }
en: Key
sr: Кључ

en: Category Editor
sr: Уређивач категорије

en: Search by
sr: Тражи према

en: Search as you type
sr: Тражи док куцам

en: Use regular expressions
sr: Користи регуларне изразе

en: Advanced Search
sr: Напредна претрага

en: Add Category:
sr: Додај категорију:

en: Timer
sr: Одбројавач

en: <b><span size="larger">Timer</span></b>
sr: <b><span size="larger">Одбројавач</span></b>

en: <i>Timer Finished!</i>
sr: <i>Одбројавач је завршио!</i>

en: Timer will continue to go off until you close this dialog or reset the timer.
sr: Одбројавач ће настави да ради све док не затворите ово прозорче или поништите одбројавач.

en: Set _Timer:
sr: Постави _одбројавач:

en: _Reset
sr: _Поништи

en: _Start
sr: _Покрени

en: S_ound
sr: _Звук

en: _Note
sr: _Напомена

en: Re_peat alarm until I turn it off
sr: Понављај _аларм док га не искључим

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: <b>Edit fields throughout database</b>
sr: <b>Уреди поља широм базе података</b>

en: Field to _Edit:
sr: Поље за _уређивање:

en: For each selected value:
sr: За сваку изабрану вредност:

en: _Leave value as is
sr: _Остави вредност таквом

en: <i>New value will be added to the end of any existing text</i>
sr: <i>Нова вредност ће бити додата на крају сваког постојећег текста</i>

en: <i>New value will replace any existing value</i>
sr: <i>Нова вредност ће заменити све постојеће вредности</i>

en: _Field:
sr: _Поље:

en: _Value:
sr: _Вредност:

en: Change _other field:
sr: Уреди _друго поље:

en: C_hange value to:
sr: Уреди _вредност у:

en: _Delete value
sr: _Обриши вредност

en: <i>Select equivalent of</i>
sr: <i>Изабери еквивалент за</i>

en: <i>from USDA database</i>
sr: <i>из УСДА базе података</i>

en: _Change ingredient
sr: _Измени састојак

en: <i>or</i>
sr: <i>или</i>

en: _Search USDA Ingredient Database:
sr: _Претражи базу података УСДА састојака:

en: Search as you t_ype
sr: Тражи док _куцам

en: Show only food in _group:
sr: Прикажи само храну у _групи:

en: <i>Search _results:</i>
sr: <b>Резултати _претраге:</b>

en: <i>From:</i>
sr: <i>Из:</i>

en: _Amount:
sr: _Износ:

en: Unit:
sr: Јединица:

en: unit
sr: јединици

en: _Change unit
sr: _Измени јединицу

en: _Save new unit
sr: _Сачувај нову јединицу

en: <i>To:</i>
sr: <i>У:</i>

en: _Unit:
sr: _Јединица:

en: <i>Enter nutritional information for </i>
sr: <i>Унесите хранљиве вредности за </i>

en: <b>Choose a Density</b>
sr: <b>Изаберите густину</b>

en: <b>Ingredient Key: </b>
sr: <b>Кључ састојка: </b>

en: <b>USDA Item: </b>
sr: <b>УСДА ставка: </b>

en: Edit _USDA Association
sr: Уреди _УСДА придруживања

en: <b>Nutritional Information</b>
sr: <b>Хранљиве вредности</b>

en: Edit _information
sr: Уреди _податке

en: _Nutritional Information
sr: _Хранљиве вредности

en: Density:
sr: Густина:

en: USDA equivalents:
sr: УСДА еквиваленти:

en: Custom equivalents:
sr: Произвољни еквиваленти:

en: _Density Information
sr: Подаци о _густини

en: <b>Known Nutritonal Information</b>
sr: <b>Познате хранљиве вредности</b>

en: _Advanced Search
sr: _Напредна претрага

note: name stock
en: Nutritional Information
sr: Хранљиве вредности

en: I_gnore
sr: _Занемари

en: Gourmet Recipe Manager
sr: Управник рецепта Гурманко

en: Roland Duhaime (Windows porting assistance)
sr: Роланд Дихејм (испомоћ за прилагођавање на Виндоуз)

en: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows installer)
sr: Данијел Фолкинштајн <nanotube@gmail.com> (Инсталација за Виндоуз)

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
sr: Ричард Фергусон (побољшања сучеља претварача јединица)

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
sr: Р.С. Борн (побољшања за извоз Мајстора јела)

en: ixat <ixat.deviantart.com> (logo and splash screen)
sr: иксат <ixat.deviantart.com> (логотип и поздравни екран)

en: Yula Zubritsky (nutrition and add-to-shopping list icons)
sr: Јула Зубрицки (иконице хранљивости и додавања на списак за куповину)

en: Simon Darlington <simon.darlington@gmx.net> (improvements to internationalization, assorted bugfixes)
sr: Сајмно Дарлингтон <simon.darlington@gmx.net> (побољшања за интернационализацију, разне исправке грешака)

en: Choose Database File
sr: Изаберите датотеку базе података

en: Upgrading database
sr: Надограђујем базу података

en: Depending on the size of your database, this may be an intensive process and may take  some time. Your data has been automatically backed up in case something goes wrong.
sr: У зависности од величине базе података, ово може да буде интензиван поступак и може да потраје неко време. У случају да нешто крене наопако резерва ваших података бива направљена самостално.

en: Details
sr: Детаљи

en: A backup has been made in %s in case something goes wrong. If this upgrade fails, you can manually rename your backup file recipes.db to recover it for use with older Gourmet.
sr: Резерва је направљена у %s у случају да нешто крене наопако. Ако ова надоградња не успе, можете ручно да преименујете датотеку резерве „recipes.db“ да је повратите за коришћење са старијим Гурманком.

en: New Recipe
sr: Нови рецепт

en: Change _Category
sr: Промени _категорију

en: Create new category
sr: Направите нову категорију

en: Change the category of the currently selected item
sr: Измените категорију тренутно изабране ставке

en: Pantry
sr: Шпајз

note: name stock
en: Move to _Shopping List
sr: Премести на _списак за куповину

note: text
en: <Ctrl>B
sr: <Ктрл>Б

note: name stock
en: Move to _pantry
sr: Премести у _шпајз

note: text
en: <Ctrl>D
sr: <Ктрл>Д

note: key-command
en: Remove from shopping list
sr: Уклони са списка за куповину

en: Move selected items into %s
sr: Премести изабране ставке у %s

en: _Shopping List
sr: _Списак за куповину

en: Already Have (_Pantry Items)
sr: Већ имам (Ставке у _шпајзу)

en: Enter Category
sr: Унеси категорију

en: Category to add %s to
sr: Категорија у коју додати „%s“

en: Category:
sr: Категорија:

en: _Recipes
sr: _Рецепти

en: _Add items:
sr: _Додај ставке:

en: Remove Recipes
sr: Уклони рецепте

en: Remove recipes from shopping list
sr: Уклоните рецепте са списка за куповину

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Help
sr: По_моћ

en: Add items
sr: Додај ставке

en: Add arbitrary items to shopping list
sr: Додај произвољне ставке на списак за куповину

en: x
sr: количина

en: No recipes selected. Do you want to clear the entire list?
sr: Није изабран ниједан рецепт. Да ли желите да очистите читав списак?

en: Save Shopping List As...
sr: Сачувај списак за куповину као...

en: Select optional ingredients
sr: Изабери додатне састојке

en: Please specify which of the following optional ingredients you'd like to include on your shopping list.
sr: Наведите који од необавезних састојака желите да додате на списак за куповину.

note: menus
en: _Recipe
sr: _Рецепт

en: _Go
sr: _Иди

en: Export recipe
sr: Извези рецепт

en: Export selected recipe (save to file)
sr: Извези изабране рецепте (сачувај у датотеку)

en: _Delete recipe
sr: _Обриши рецепт

en: Delete this recipe
sr: Обришите овај рецепт

en: Adjust units when multiplying
sr: Дотерај јединице приликом множења

en: Change units to make them more readable where possible when multiplying.
sr: Измените јединице да их учините читљивијим где је могуће приликом множења.

note: ('Email',None,_('E-_mail recipe'), None,None,self.email_cb),
en: Print recipe
sr: Штампај рецепт

en: Forget remembered optional ingredients
sr: Заборави упамћене додатне састојке

en: Before adding to shopping list, ask about all optional ingredients, even ones you previously wanted remembered
sr: Пре додавања на списак за куповину, питаће о свим додатним састојцима, чак и онима које сте претходно заборавили

en: Export Recipe
sr: Извези рецепт

en: You have unsaved changes.
sr: Имате несачуване измене.

en: Apply changes before printing?
sr: Да применим измене пре штампања?

en: (Optional)
sr: (Необавезно)

en: Unable to find recipe %s in database.
sr: Не могу да пронађем рецепт „%s“ у бази података.

en: Edit Recipe:
sr: Уреди рецепт:

en: Save edits to database
sr: Сачувај измене у базу података

note: show_pref_dialog
en: View Recipe Card
sr: Прикажи картицу рецепта

en: Edit
sr: Уреди

en: Save changes to %s
sr: Сачувај измене у „%s“

en: Add ingredient
sr: Додај састојак

en: Add group
sr: Додај групу

en: Paste ingredients
sr: Убаци састојак

en: Import from file
sr: Увези из датотеке

en: Add _recipe
sr: Додај _рецепт

en: Add another recipe as an ingredient in this recipe
sr: Додајте још један рецепт као састојак овом рецепту

en: Delete
sr: Обриши

en: Up
sr: Горе

en: Down
sr: Доле

en: Choose a file containing your ingredient list.
sr: Изаберите датотеку која садржи ваш списак састојака.

en: Description
sr: Опис

en: Instructions
sr: Упутства

en: Notes
sr: Белешке

en: Amt
sr: Кол

en: Unit
sr: Јединица

en: Item
sr: Ставка

en: Optional
sr: Необавезно

en: The recipe %s (ID %s) is not in our database.
sr: Рецепт „%s“ (ИБ %s) није у нашој бази података.

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
sr: Претворени: %(amt)s %(unit)s

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
sr: Нису претворени: %(amt)s %(unit)s

en: Changed unit.
sr: Измени јединицу.

en: You have changed the unit for %(item)s from %(old)s to %(new)s. Would you like the amount converted or not?
sr: Изменили сте јединицу за „%(item)s“ из %(old)s у %(new)s. Да ли желите да претворите и количину или не?

en: Converted %(old_amt)s %(old_unit)s to %(new_amt)s %(new_unit)s
sr: Претворио сам %(old_amt)s %(old_unit)s у %(new_amt)s %(new_unit)s

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
sr: Не могу да претворим из %(old_unit)s у %(new_unit)s

en: Adding Ingredient Group
sr: Додавање групе састојака

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
sr: Унесите назив за нову подгрупу састојака

en: Name of group:
sr: Назив групе:

en: Choose recipe
sr: Изабери рецепт

en: Recipe cannot call itself as an ingredient!
sr: Рецепт не може сам себе да позове као састојак!

en: Infinite recursion is not allowed in recipes!
sr: Неограничено дубачење није дозвољено у рецептима!

en: You haven't selected any recipes!
sr: Нисте изабрали ниједан рецепт!

en: How much of %(title)s does your recipe call for?
sr: Колико „%(title)s“ ваш рецепт позива?

en: Recipes
sr: Рецепти

en: Ringing Sound
sr: Звук звоњаве

en: Warning Sound
sr: Звук упозорења

en: Error Sound
sr: Звук грешке

en: Stop timer?
sr: Да зауставим одбројавач?

en: Stop _timer
sr: Заустави _одбројавач

en: _Keep timing
sr: _Настави одбројавање

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Plugins add extra functionality to Gourmet.
sr: Прикључци дају Гурманку посебне функције.

en: Plugin is needed for other plugins. Deactivate plugin anyway?
sr: Прикључак је потребан другим прикључцима. Да га ипак искључим?

en: The following plugins require %s:
sr: Следећи прикључци захтевају %s:

en: Deactivate anyway
sr: Ипак искључи

en: Keep plugin active
sr: Остави га укљученим

en: or
sr: или

en: An error occurred activating plugin.
sr: Дошло је до грешке покретања прикључка.

en: An error occurred deactivating plugin.
sr: Дошло је до грешке искључивања прикључка.

en: Cuisine
sr: Кухиња

en: Rating
sr: Пласман

en: Source
sr: Извор

en: Website
sr: Веб страница

en: Preparation Time
sr: Време спремања

en: Cooking Time
sr: Време кувања

en: Modifications
sr: Измене

en: Invalid input.
sr: Неисправан улаз.

en: Not a number.
sr: Није број.

note: setup pause button
en: _Pause
sr: _Застани

note: setup stop button
en: _Stop
sr: _Заустави

en: Don't ask me this again.
sr: Не питај ме поново.

en: Do you really want to do this
sr: Да ли заиста желите да урадите ово

en: excellent
sr: сјајно

en: great
sr: одлично

en: good
sr: добро

en: fair
sr: просечно

en: poor
sr: оскудно

en: Convert ratings to 5 star scale.
sr: Претворите пласмане у лествицу са 5 звездица.

en: Convert ratings.
sr: Претворите пласмане.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
sr: Дајте сваком пласману еквивалент на лествици од 1 до 5

en: Current Rating
sr: Тренутни пласман

en: Rating out of 5 Stars
sr: Пласман од 5 звездица

en: No file selected
sr: Није изабрана ниједна датотека

en: No file was selected, so the action has been cancelled
sr: Није изабрана ниједна датотека, тако да је радња отказана

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
sr: Жао ми је, не могу да разумем
    количину „%s“.

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
sr: Количине морају бити бројеви (разломци или децимални), опсези бројева, или празне.

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
sr: 
    „Јединица“ мора бити у засебном пољу „јединица“.
    На пример, ако желите да унесете једну и пола шоље,
    поље количине може да садржи „1.5“ или „1 1/2“.
    
    „шоља“ треба да иде у засебно поље „јединице“.
    
    Да унесете опсег бројева, користите „-“ за раздвајање.
    На пример, можете да унесете 2-4 или 1 1/2 - 3 1/2.

en: flour, all purpose
sr: брашно, за сваку употребу

en: sugar
sr: šećer

en: salt
sr: со

en: black pepper, ground
sr: црни бибер, основа

en: ice
sr: лед

en: water
sr: вода

en: oil, vegetable
sr: уље, биљно

en: oil, olive
sr: уље, оливе

en: Unknown
sr: Непознато

en: Recipe calls for itself as an ingredient.
sr: Рецепт сам себе позива као састојак.

en: Ingredient %s will be ignored.
sr: Састојак „%s“ ће бити занемарен.

en: Shopping list for %s
sr: Списак за куповину за %s

en: For the following recipes:
sr: За следеће рецепте:

en: Select encoding
sr: Изабери кодирање

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
sr: Не могу да одредим одговарајуће кодирање. Изаберите тачно кодирање са списка.

en: See _file with encoding
sr: Види _датотеку са кодирањем

note: Convenience method for showing progress dialogs for import/export/deletion
en: Import paused
sr: Увоз је заустављен

en: Stop import
sr: Заустави увоз

en: Recipe _Index
sr: Попис _рецепта

en: Shopping _List
sr: Списак за _куповину

en: Saved!
sr: Сачувано је!

en: Save your edits to %s
sr: Сачувајте измене у %s

en: An import is in progress.
sr: Један увоз је у току.

en: An export is in progress.
sr: Један извоз је у току.

en: A delete is in progress.
sr: Брисање је у току.

en: Exit program anyway?
sr: Да ипак изађем из програма?

en: Don't exit!
sr: Не излази!

en: Permanently deleted %s of %s recipes
sr: За стално је обрисано %s од %s рецепта

en: Trash
sr: Смеће

en: Browse, permanently delete or undelete deleted recipes
sr: Разгледајте, трајно обришите или повратите обрисане рецепте

en: Undeleted recipes
sr: Необрисани рецепти

en: Number of %(unit)s of %(title)s to shop for
sr: Укупно %(unit)s %(title)s за куповину

en: Multiply %s by:
sr: Помножи %s са:

en: Set %(attributes)s for %(num)s selected recipe? | Set %(attributes)s for %(num)s selected recipes?
sr[0]: Да поставим %(attributes)s за %(num)s изабрани рецепт?
sr[1]: Да поставим %(attributes)s за %(num)s изабрана рецепта?
sr[2]: Да поставим %(attributes)s за %(num)s изабраних рецепата?

en: Any previously existing values will not be changed.
sr: Било која претходно постојећа вредност неће бити измењена.

en: The new values will overwrite any previously existing values.
sr: Нове вредности ће преписати било коју претходно постојећу вредност.

en: This change cannot be undone.
sr: Ова измена не може бити поништена.

en: Set values for selected recipes
sr: Постави вредности за изабране рецепте

en: Search recipes
sr: Потражите рецепте

en: Open recipe
sr: Отвори рецепт

en: Open selected recipe
sr: Отворите изабрани рецепт

en: Delete recipe
sr: Обриши рецепт

en: Delete selected recipes
sr: Обришите изабране рецепте

en: Edit recipe
sr: Уреди рецепт

en: Open selected recipes in recipe editor view
sr: Отворите изабране рецепте у прегледу уређивача рецепта

en: E_xport selected recipes
sr: _Извези изабране рецепте

en: Export selected recipes to file
sr: Извезите изабране рецепте у датотеку

en: _Print
sr: _Штампај

note: ('Email', None, _('E-_mail recipes'), None,None,self.email_recs),
en: Batch _edit recipes
sr: Групно _уреди рецепте

en: _New
sr: _Нови

en: _Import file
sr: _Увези датотеку

en: Import recipe from file
sr: Увезите рецепт из датотеке

en: Import _webpage
sr: Увези _веб страницу

en: Import recipe from webpage
sr: Увезите рецепт са веб странице

en: Export _all recipes
sr: Извези _све рецепте

en: Export all recipes to file
sr: Извезите све рецепте у датотеку

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Actions
sr: _Радње

en: Open _Trash
sr: _Отвори смеће

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Plugins
sr: _Прикључци

en: Manage plugins which add extra functionality to Gourmet.
sr: Управљајте прикључцима који Гурманку додају посебне функције.

en: Setti_ngs
sr: _Подешавања

en: _About
sr: _О програму

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Timer
sr: _Одбројавач

en: Show timer
sr: Прикажите одбројавач

en: Searchable index of recipes in the database.
sr: Претраживи попис рецепта у бази података.

en: Delete %s?
sr: Да обришем %s?

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
sr: Имате несачуваних измена у %s. Да ли сте сигурни да желите да обришете?

en: Deleted
sr: Обрисан

en: Untitled
sr: Неименован

en: Permanently delete recipes?
sr: Да ли трајно да обришем рецепте?

en: Permanently delete recipe?
sr: Да ли трајно да обришем рецепт?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете рецепт <i>%s</i>

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете следеће рецепте?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете %s изабрана рецепта?

en: See recipes
sr: Види рецепте

en: Delete Recipes
sr: Обриши рецепте

en: Deleted recipe %s
sr: Обрисан рецепт %s

en: Done!
sr: Готово!

en: Importing...
sr: Увозим...

en: Ingredient _Key Editor
sr: Уређивач _кључа састојка

en: Edit ingredient keys en masse
sr: Уредите кључеве састојака на гомили

note: to set our regexp_toggled variable
en: key
sr: кључу

en: item
sr: ставки

en: Field
sr: Поље

en: Value
sr: Вредност

en: Count
sr: Укупност

en: Change all keys "%s" to "%s"?
sr: Да изменим све „%s“ кључеве у „%s“?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the key "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
sr: Нећете бити у стању да поништите ову радњу. Ако већ постоје састојци са кључем „%s“, нећете бити у могућности да разликујете те ставке од ставки које сада мењате.

en: Change all items "%s" to "%s"?
sr: Да изменим све „%s“ ставке у „%s“?

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the item "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
sr: Нећете бити у стању да поништите ову радњу. Ако већ постоје састојци са ставком „%s“, нећете бити у могућности да разликујете те ставке од ставки које сада мењате.

en: Change _all instances of "%(unit)s" to "%(text)s"
sr: Измени _све примерке „%(unit)s“ у „%(text)s“

en: Change "%(unit)s" to "%(text)s" only for _ingredients "%(item)s" with key "%(key)s"
sr: Измени „%(unit)s“ у „%(text)s“ само за _састојке „%(item)s“ са кључем „%(key)s“

en: Change _all instances of "%(amount)s" %(unit)s to %(text)s %(unit)s
sr: Измени _све примерке „%(amount)s“ %(unit)s у %(text)s %(unit)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only _where the ingredient key is %(key)s
sr: Промени „%(amount)s“ %(unit)s у „%(text)s“ %(unit)s само _где је кључ састојка %(key)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s
sr: Промени „%(amount)s“ %(unit)s у „%(text)s“ %(unit)s само где је кључ састојка %(key)s _а где је ставка %(item)s

en: Change all selected rows?
sr: Да изменим све изабране редове?

en: This action will not be undoable. Are you that for all %s selected rows, you want to set the following values:
sr: Ова радња неће бити поништљива. Да ли ви то за све изабране редове — %s, желите да поставите следеће вредности:

en: 
    Key to %s
sr: 
    Кључ у %s

en: 
    Item to %s
sr: 
    Ставка у %s

en: 
    Unit to %s
sr: 
    Јединица у %s

en: 
    Amount to %s
sr: 
    Количина у %s

en: %s ingredient | %s ingredients
sr[0]: %s састојак
sr[1]: %s састојка
sr[2]: %s састојака

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing ingredients %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
sr: Приказујем састојке %(bottom)s на %(top)s од %(total)s

en: Amount
sr: Количина

en: Ingredient Keys
sr: Кључеви састојка

en: Ingredient Keys are normalized ingredient names used for shopping lists and for calculations.
sr: Кључеви састојака су нормализовани називи састојака који се користе за спискове за куповину и за прорачуне.

en: Guess keys
sr: Погоди кључеве

en: Guess best values for all ingredient keys based on values already in your database
sr: Погодите најбоље вредности за све кључеве састојака на основу вредностима које су већ у вашој бази података

en: Edit Key Associations
sr: Уредите придруживања кључа

en: Edit associations with key and other attributes in database
sr: Уредите придруживања са кључем и другим особинама у бази података

en: Key Editor
sr: Уређивач кључа

en: _Item:
sr: _Ставка:

en: _Key:
sr: _Кључ:

en: <b>_Change selected ingredients</b>
sr: <b>_Измени изабране састојке</b>

en: Shopping Category
sr: Категорија за куповину

en: Display units as written for each recipe (no change)
sr: Прикажите јединице како су написане за сваки рецепт (без промена)

en: Always display U.S. units
sr: Увек прикажи америчке јединице

en: Always display metric units
sr: Увек прикажи метричке јединице

en: Automatically adjust units
sr: Сам подеси јединице

en: Set _unit display preferences
sr: Подеси поставке приказа _јединица

en: Automatically convert units to preferred system (metric, imperial, etc.) where possible.
sr: Самостално претворите јединице у жељени систем (метрички, царски, итд.) где је то могуће.

en: Stars
sr: Звездице

en: %s ago
sr: Пре %s

en: Auto-Merge recipes
sr: Сам стопи рецепте

en: Always use newest recipe
sr: Увек користи новији рецепт

en: Always use oldest recipe
sr: Увек користи старији рецепт

en: None
sr: Ништа

en: Some of the imported recipes appear to be duplicates. You can merge them here, or close this dialog to leave them as they are.
sr: Неки од увезених рецепата изгледа да су дупликати. Можете их обједините овде, или затворити ово прозорче да их остави таквим какви су.

en: Find _duplicate recipes
sr: Пронађи _дуплиране рецепте

en: Find and remove duplicate recipes
sr: Пронађи и уклони дуплиране рецепте

en: Recipes with similar recipe information
sr: Рецепти са сличним подацима о рецепту

en: Recipes with similar ingredients
sr: Рецепти са сличним састојцима

en: Recipes with similar recipe information and ingredients
sr: Рецепти са сличним подацима о рецепту и састојцима

en: <b><span size="large">Duplicate recipes</span></b>
sr: <b><span size="large">Удвостручи рецепте</span></b>

en: _Include recipes in trash
sr: _Укључи рецепте из смећа

en: <i>_Showing:</i>
sr: <i>_Приказујем:</i>

en: Merge _all duplicates
sr: Стопи _све дупликате

en: <b>Merge recipes</b>
sr: <b>Стопи рецепте</b>

en: _Auto-merge
sr: _Сам стопи

note: len(vals)==0
en: For each selected value
sr: За сваку изабрану вредност

en: Where %(field)s is %(value)s
sr: Где %(field)s је %(value)s

en: Change will affect %s recipe | Change will affect %s recipes
sr[0]: Измена ће утицати на %s рецепт
sr[1]: Измена ће утицати на %s рецепта
sr[2]: Измена ће утицати на %s рецепата

en: Delete %s where it is %s?
sr: Да обришем „%s“ где је %s?

en: Change %s from %s to "%s"?
sr: Да изменим „%s“ из „%s“ у „%s“?

en: <i>This change is not reversable.</i>
sr: <i>Ова измена није повратна.</i>

en: Field Editor
sr: Уређивач поља

en: Edit fields across multiple recipes at a time.
sr: Уредите поља у више рецепта у исто време.

en: Email recipes
sr: Пошаљи рецепте ел. поштом

en: Email all selected recipes (or all recipes if no recipes are selected
sr: Пошаљи ел. поштом све изабране рецепте (или све рецепте ако није изабран иједан рецепт

note: only called for l>20, so fancy gettext methods shouldn't be necessary if my knowledge of linguistics serves me
en: Do you really want to email all %s selected recipes?
sr: Да ли заиста желите да пошаљете ел. поштом свих %s изабраних рецепта?

en: Yes, e_mail them
sr: Да, пошаљи их _ел. поштом

en: Cannot convert %s to %s
sr: Не могу да претворим %s у %s

en: Need density information.
sr: Треба ми податак о густини.

en: _Unit Converter
sr: _Претварач јединица

en: Calculate unit conversions
sr: Израчунавање претварања јединица

en: Unit Converter
sr: Претварач јединица

en: <b>From</b>
sr: <b>Из</b>

en: I_tem:
sr: _Ставка:

en: _Density:
sr: _Густина:

en: Density _Information
sr: Подаци о _густини

en: <b>To</b>
sr: <b>У</b>

en: _Result:
sr: _Резултат:

en: Archive (zip, tarball)
sr: Архива (зип, тарбал)

en: Loading zip archive
sr: Учитавам зип архиву

en: Unzipping zip archive
sr: Распакујем зип архиву

en: HTML Web Page
sr: ХТМЛ веб страница

en: Exporting Webpage
sr: Извозим веб страницу

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
sr: Извозим рецепте у ХТМЛ датотеке у директоријуму %(file)s

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
sr: Рецепт је сачуван као ХТМЛ датотека %(file)s

en: Original Page from %s
sr: Оригинална страница из %s

en: optional
sr: необавезно

en: Plain Text file
sr: Датотека обичног текста

en: Text Export
sr: Извоз у текст

en: Exporting recipes to text file %(file)s.
sr: Извозим рецепте у текстуалну датотеку %(file)s.

en: Recipe saved as plain text file %(file)s
sr: Рецепт је сачуван као датотека обичног текста %(file)s

en: Big File
sr: Велика датотека

en: File %s is too big to import
sr: Датотека %s је исувише велика за увоз

en: Your file exceeds the maximum length of %s characters. You probably didn't mean to import it anyway. If you really do want to import this file, use a text editor to split it into smaller files and try importing again.
sr: Ваша датотека премашује највећу дужину од %s знака. Ипак вероватно нисте мислили да је увезете. Ако заиста желите да увезете ову датотеку, користите уређивач текста да је поделите на мање датотеке и покушајте опет да је увезете.

en: Webpage
sr: Веб страница

en: Downloading %s
sr: Преузимам %s

en: Retrieving %s
sr: Довлачим „%s“

en: Gourmet XML File
sr: Гурманкова ИксМЛ датотека

en: Gourmet XML Export
sr: Гурманков ИксМЛ извоз

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
sr: Извозим рецепте у Гурманкову ИксМЛ датотеку %(file)s.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
sr: Рецепт је сачуван у Гурманковој ИксМЛ датотеци %(file)s.

en: Gourmet XML File (Obsolete)
sr: Гурманкова ИксМЛ датотека (застарело)

en: Mastercook XML File
sr: ИксМЛ датотека Мајстора кувања

en: Mastercook Text File
sr: Текстуална датотека Мајстора кувања

en: Mastercook import finished.
sr: Завршен је увоз Мајстора кувања.

en: Tidying up XML
sr: Сређујем ИксМЛ

en: KRecipe XML File
sr: ИксМЛ датотека КРецепта

en: Page Layout
sr: Распоред странице

en: Print Recipes
sr: Штампај рецепт

en: PDF (Portable Document Format)
sr: ПДФ (запис преносивог документа)

en: PDF Export
sr: Извоз у ПДФ

en: Exporting recipes to PDF %(file)s.
sr: Извозим рецепте у ПДФ %(file)s.

en: Recipe saved as PDF %(file)s
sr: Рецепт је сачуван као ПДФ %(file)s

en: Letter
sr: Писмо

en: Portrait
sr: Портрет

en: Plain
sr: Равно

en: cm
sr: цм

en: points
sr: тачака

en: Index Card (3.5x5")
sr: Пописна картица (3.5x5")

en: Index Card (4x6")
sr: Пописна картица (4x6")

en: Index Card (5x8")
sr: Пописна картица (5x8")

en: Index Card (A7)
sr: Пописна картица (A7)

en: Legal
sr: Правни

en: Index Cards (3.5x5)
sr: Пописне картице (3.5x5)

en: Index Cards (4x6)
sr: Пописне картице (4x6)

en: Index Cards (A7)
sr: Пописне картице (A7)

en: Landscape
sr: Положено

en: %s Column | %s Columns
sr[0]: %s колона
sr[1]: %s колоне
sr[2]: %s колона

en: Paper _Size
sr: Величина _папира

en: _Orientation
sr: _Усмерење

en: _Font Size
sr: _Величина слова

en: Page _Layout
sr: Распоред _странице

en: Left Margin
sr: Лева маргина

en: Right Margin
sr: Десна маргина

en: Top Margin
sr: Горња маргина

en: Bottom Margin
sr: Доња маргина

en: PDF Options
sr: Опције ПДФ‑а

en: MealMaster file
sr: Датотека Мајстора јела

en: MealMaster Export
sr: Извоз Мајстора јела

en: Exporting recipes to MealMaster file %(file)s.
sr: Извозим рецепте у датотеку Мајстора јела %(file)s.

en: Recipe saved as MealMaster file %(file)s
sr: Рецепт је сачуван као датотека Мајстор јела %(file)s

en: Shopping List Saver
sr: Складиштар списка за куповину

note: name stock
en: Save List as Recipe
sr: Сачувајте списак као рецепт

note: text
en: <Ctrl><Shift>S
sr: <Ктрл><Помак>С

note: key-command
en: Save current shopping list as a recipe for future use
sr: Сачувајте текући списак куповине као рецепт за будућу употребу

en: Menu
sr: Јеловник

en: Nutritional information reflects amount per %s.
sr: Подаци о хранљивости осликавају количину за %s.

en: Nutritional information reflects amounts for entire recipe
sr: Подаци о хранљивости осликавају количину за читав рецепт

en: Nutritional information is missing for %s ingredients: %s
sr: Подаци о хранљивости недостају за %s састојка: %s

en: Any food group
sr: Било која група хране

en: selection
sr: избор

en: Convert unit for %s
sr: Претвори јединицу за %s

en: In order to calculate nutritional information, Gourmet needs you to help it convert "%s" into a unit it understands.
sr: Да би израчунао хранљиву вредност, Гурманку је потребна ваша помоћ да би претворио „%s“ у јединицу коју разуме.

en: Change ingredient key
sr: Измени кључ састојка

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere or just in the recipe %(title)s?
sr: Да изменим кључ састојка из %(old_key)s у %(new_key)s свуда или само у рецепту %(title)s?

en: Change _everywhere
sr: Измени _свуда

en: _Just in recipe %s
sr: _Само у рецепту „%s“

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere?
sr: Да ли свуда да изменим кључ састојка из %(old_key)s у %(new_key)s?

en: Change unit
sr: Измени јединицу

en: Change unit from %(old_unit)s to %(new_unit)s for all ingredients %(ingkey)s or just in the recipe %(title)s?
sr: Да изменим јединицу из %(old_unit)s у %(new_unit)s за све састојке %(ingkey)s или само у рецепту %(title)s?

en: In order to calculate nutritional information for "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", Gourmet needs to know its density. Our nutritional database has several descriptions of this food with different densities. Please select the correct one below.
sr: Да би израчунао хранљиву вредност за „%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s“, Гурманко мора да зна њихове густине. Наша база података о хранљивости има неколико описа ове хране са различитим густинама. Изаберите испод ону праву.

en: To apply nutritional information, Gourmet needs a valid amount and unit.
sr: Да би применио хранљиве вредности, Гурманку требају исправна количина и јединица.

en: Nutrition
sr: Исхрана

en: Ingredient
sr: Састојак

en: USDA Database Equivalent
sr: Еквивалент УСДА базе података

en: 100 grams
sr: 100 грама

en: Calories
sr: Калорије

en: Total Fat
sr: Укупно масти

en: Saturated Fat
sr: Засићене масти

en: Cholesterol
sr: Холестерол

en: Sodium
sr: Натријум

en: Total Carbohydrate
sr: Укупно угљених хидрата

en: Dietary Fiber
sr: Дијетална влакна

en: Sugars
sr: Шећери

en: Protein
sr: Протеини

en: Alpha-carotene
sr: Алфа-каротин

en: Ash
sr: Пепео

en: Beta-carotene
sr: Бета-каротин

en: Beta Cryptoxanthin
sr: Бета криптоксантин

en: Calcium
sr: Калцијум

en: Copper
sr: Бакар

en: Folate Total
sr: Укупно витамина Б9

en: Folic acid
sr: Витамин Б9

en: Food Folate
sr: Витамин Б9 у храни

en: Dietary folate equivalents
sr: Дијететски еквивалент витамина Б9

en: Iron
sr: Гвожђе

en: Lycopene
sr: Ликопен

en: Lutein+Zeazanthin
sr: Лутеин+Зеаксантин

en: Magnesium
sr: Магнезијум

en: Manganese
sr: Манган

en: Niacin
sr: Витамин Б3

en: Pantothenic Acid
sr: Витамин Б5

en: Phosphorus
sr: Фосфор

en: Potassium
sr: Калијум

en: Vitamin A
sr: Витамин А

en: Retinol
sr: Ретинол

en: Riboflavin
sr: Витамин Б2

en: Selenium
sr: Селен

en: Thiamin
sr: Витамин Б1

en: Vitamin A (IU)
sr: Витамин А (ИУ)

en: Vitamin A (RAE)
sr: Витамин А (РАЕ)

en: Vitamin B6
sr: Витамин Б6

en: Vitamin B12
sr: Витамин Б12

en: Vitamin C
sr: Витамин Ц

en: Vitamin E
sr: Витамин Е

en: Vitamin K
sr: Витамин К

en: Zinc
sr: Цинк

en: Vitamins and minerals
sr: Витамини и минерали

en: Missing nutritional information
    for %(missing)s of %(total)s ingredients.
sr: Недостају хранљиве вредности за
    %(missing)s од %(total)s састојка.

en: % _Daily Value
sr: % _дневне вредности

en: Percentage of recommended daily value based on %i calories per day. Click to edit number of calories per day.
sr: Проценат препоручене дневне вредности на основу %i калорије по дану. Кликните да уредите број калорија по дану.

en: Amount per %s
sr: Количина за %s

en: Amount per recipe
sr: Количина по рецепту

note: filename=None if de.getBoolean( label=_('Load nutritional database.'), sublabel=_("It looks like you haven\'t yet initialized your nutritional database. To do so, you'll need to download the USDA nutritional database for use with your program. If you are not currently online, but have already downlo
en: Loading Nutritional Data
sr: Учитавам податке о хранљивости

en: Nutritonal database import complete!
sr: Завршен је увоз базе података о хранљивости!

en: Fetching nutritional database from zip archive %s
sr: Довлачим базу података о хранљивости из зип архиве %s

en: Extracting %s from zip archive.
sr: Извлачим „%s“ из зип архиве.

en: Parsing nutritional data...
sr: Обрађујем податке о хранљивости...

en: Reading nutritional data: imported %s of %s entries.
sr: Читам податке о хранљивости: увезох %s од %s ставке.

en: Parsing weight data...
sr: Обрађујем податке тежине...

en: Reading weight data for nutritional items: imported %s of %s entries
sr: Читам податке о тежини за хранљиве ставке: увезох %s од %s ставке

en: Water
sr: Вода

en: Kilocalories
sr: Килокалорија

en: g protein
sr: g протеина

en: g lipid
sr: g масти

en: g ash
sr: g пепела

en: g carbohydrates
sr: g угљених хидрата

en: g fiber
sr: g влакна

en: g sugar
sr: g шећера

en: mg calcium
sr: mg калцијума

en: mg iron
sr: mg гвожђа

en: mg magnesium
sr: mg магнезијума

en: mg phosphorus
sr: mg фосфора

en: mg potassium
sr: mg калијум

en: mg sodium
sr: mg натријума

en: mg zinc
sr: mg цинка

en: mg copper
sr: mg бакра

en: mg manganese
sr: mg мангана

en: microgram selenium
sr: микрограма селена

en: mg vitamin c
sr: mg витамина ц

en: mg thiamin
sr: mg витамина Б1

en: mg riboflavin
sr: mg витамина Б2

en: mg niacin
sr: mg витамина Б3

en: mg pantothenic acid
sr: mg витамина Б5

en: mg vitamin B6
sr: mg витамина Б6

en: microgram Folate Total
sr: микрограма витамина Б9

en: microgram Folic acid
sr: микрограма витамина Б9

en: microgram Food Folate
sr: микрограма витамина Б9 у храни

en: microgram dietary folate equivalents
sr: микрограма дијететских еквивалената витамина Б9

en: Choline, total
sr: Холина, укупно

en: microgram Vitamin B12
sr: микрограма витамина Б12

en: Vitamin A IU
sr: Витамин А ИУ

en: Vitamin A (microgram Retinal Activity Equivalents
sr: Витамин А (микрограма еквивалената активности мрежњаче

en: microgram Retinol
sr: микрограма ретинола

en: microgram Alpha-carotene
sr: микрограма Алфа-каротина

en: microgram Beta-carotene
sr: микрограма Бета-каротина

en: microgram Beta Cryptoxanthin
sr: микрограма бета криптоксантина

en: microgram Lycopene
sr: микрограма ликопена

en: microgram Lutein+Zeazanthin
sr: микрограма Лутеина+Зеаксантина

en: mg Vitamin E
sr: mg витамина Е

en: mg Vitamin K
sr: mg витамина К

en: g Saturated Fatty Acid
sr: g засићених масних киселина

en: g Monounsaturated Fatty Acids
sr: g мононезасићених масних киселина

en: g Polyunsaturated Fatty Acids
sr: g вишенезасићених масних киселина

en: mg Cholesterol
sr: mg холестерола

en: Percent refuse
sr: Проценат отпада

note: the DB Food Group Numbers seem to be inline with the group IDs (numbers > 1000 are in group 100, etc.) Since that's true, we can use the following table to properly add groups.
en: Dairy & Egg Products
sr: Производи од млека и јаја

en: Spices & Herbs
sr: Зачини и мирођије

en: Baby Foods
sr: Дечја храна

en: Fats and Oils
sr: Масти и уља

en: Poultry
sr: Живина

en: Soups & Sauces
sr: Супе и умаци

en: Sausages & Lunch Meats
sr: Кобасице и месо

en: Breakfast Cereals
sr: Житарице за доручак

en: Fruits & Fruit Juices
sr: Воће и воћни сокови

en: Pork
sr: Свињетина

en: Vegetables
sr: Поврће

en: Nuts & Seeds
sr: Језгра и семенке

en: Beef
sr: Говедина

en: Beverages
sr: Напици

en: Fish & Shellfish
sr: Риба и остриге

en: Legumes
sr: Махунарке

en: Lamb, Veal & Game
sr: Јагњетина, телетина и игра

en: Baked Products
sr: Пекарски производи

en: Sweets
sr: Слаткиши

en: Grains and Pasta
sr: Зрневље и тестенина

en: Fast Foods
sr: Брза храна

en: Meals, Entrees, and Sidedishes
sr: Оброци, предјела, и прилози

en: Snacks
sr: Грицкалице

en: Ethnic Foods
sr: Народна јела

en: entire database
sr: читава база података

en: Ingredient Key
sr: Кључ састојка

en: USDA ID Number
sr: ИБ број УСДА

en: USDA Item Description
sr: Опис УСДА ставке

en: Density Equivalent
sr: Еквивалент густине

en: USDA ID#
sr: УСДА ИБ#

en: Tools
sr: Алати

note: label key-command
en: Get nutritional information for current list
sr: Добавите хранљиве вредности за тренутни списак

en: Amount for Shopping List
sr: Количина за списак за куповину

en: Edit _nutritional info
sr: Уреди податке о _хранљивсти

en: stars
sr: звездице

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
sr: Извезох %(number)s од %(total)s рецепта

en: Export complete.
sr: Извоз је завршен.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
sr: Укључи рецепт у тело ел. поште (Одлична замисао без обзира шта ли је)

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
sr: Пошаљи рецепт ел. поштом као ХТМЛ прилог

en: E-mail Recipe as PDF Attachment
sr: Пошаљи рецепт ел. поштом као ПДФ прилог

en: Email Options
sr: Опције ел. поште

en: Don't ask before sending e-mail.
sr: Не питај пре слања ел. поште.

en: E-mail not sent
sr: Е-пошта није послата

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
sr: Нисте изабрали да укључите рецепт у тело поруке или као прилог.

en: Save recipe as...
sr: Сачувај рецепт као...

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
sr: Гурманко не може да извезе датотеку „%s“ врсте

en: Export recipes
sr: Извези рецепте

en: recipes
sr: рецепти

en: Unable to export: unknown filetype "%s"
sr: Не могу да извезем: непозната врста датотеке „%s“

en: Please make sure to select a filetype from the dropdown menu when saving.
sr: Уверите се да сте изабрали врсту датотеке из падајућег изборника приликом чувања.

en: Export
sr: Извези

en: Unable to print: no print plugins are active!
sr: Не могу да штампам: није покренут прикључак штампања!

en: Print %s recipe | Print %s recipes
sr[0]: Штампај %s рецепт
sr[1]: Штампај %s рецепта
sr[2]: Штампај %s рецепата

en: Retrieving file
sr: Довлачим датотеку

en: yield
sr: принос

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
sr: Унесите адресу архиве рецепта или веб страницу рецепта.

en: Enter website address
sr: Унеси веб страницу

en: Enter URL:
sr: Унеси адресу:

en: Enter the address of a website or recipe archive.
sr: Унесите адресу веб сајта или архиве рецепта.

en: Unable to import URL
sr: Не могу да увезем адресу

en: Gourmet does not have a plugin capable of importing URL
sr: Гурманко нема прикључак за увоз адреса

en: Unable to import URL %(url)s of mimetype %(type)s. File saved to temporary location %(fn)s
sr: Не могу да увезем %(url)s миме врсте %(type)s. Датотека је сачувана на привремено место %(fn)s

en: Open recipe...
sr: Отвори рецепт...

en: Import
sr: Увези

en: All importable files
sr: Све увозиве датотеке

en: Imported %s recipes.
sr: Увезох %s рецепта.

en: serving | servings
sr[0]: служење
sr[1]: служења
sr[2]: служења

en: Imported %s of %s recipes.
sr: Увезох %s од %s рецепта.

en: okay
sr: у реду

note: Interactive we go...
en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
sr: Не препознајем ову веб страницу. Користим општег увозника...

en: Import complete.
sr: Увоз је завршен.

en: Importing recipe
sr: Увозим рецепт

en: Processing ingredients
sr: Обрађујем састојке

en: Processing ingredients.
sr: Обрађујем састојке.

en: Servings
sr: Служење

en: Ingredient Subgroup
sr: Подгрупа састојка

en: Hide
sr: Сакриј

en: Text
sr: Текст

en: Actions
sr: Радње

en: Import recipe
sr: Увези рецепт

en: Clear _Tags
sr: Очисти _ознаке

en: Import Recipe
sr: Увезите рецепт

en: anywhere
sr: било где

en: title
sr: наслову

en: ingredient
sr: састојку

en: instructions
sr: упутствима

en: notes
sr: белешкама

en: cuisine
sr: кухињи

en: source
sr: извору

en: Use regular expressions in search
sr: Користи регуларне изразе код претраге

en: Use regular expressions (an advanced search language) in text search
sr: Користи регуларне изразе (напредни језик претраге) у претрази текста

en: Search as you type (turn off if search is too slow).
sr: Тражите док куцате (искључите ако је претрага превише спора).

en: Show Search _Options
sr: Прикажи _опције претраге

en: Show advanced searching options
sr: Прикажите напредне опције претраге

en: %s recipe | %s recipes
sr[0]: %s рецепт
sr[1]: %s рецепта
sr[2]: %s рецепата

note: Do not translate bottom, top and total -- I use these fancy formatting strings in case your language needs the order changed!
en: Showing recipes %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
sr: Приказујем рецепте %(bottom)s до %(top)s од %(total)s

en: %s in %s
sr: %s у %s

en: Paused
sr: Заустављено

en: Pause
sr: Паузирај

en: Done
sr: Урађено

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Error
sr: Грeшкa

en: Error %s: %s
sr: Грешка %s: %s

en: Traceback
sr: Повратно праћење

note: this is a bit of a hackish attempt to make a matcher for all plural forms of time units. We use range(5) since as far as I can see, enumerating the forms for 0 through 5 should give you all possible forms in all languages. See http://www.sbin.org/doc/glibc/libc_8.html
en: second | seconds
sr[0]: секунда
sr[1]: секунде
sr[2]: секунди

note: min. = abbreviation for minutes
en: min
sr: мин

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

note: hrs = abbreviation for hours
en: hrs.
sr: сати

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дана

en: week | weeks
sr[0]: седмица
sr[1]: седмице
sr[2]: седмица

en: month | months
sr[0]: месец
sr[1]: месеца
sr[2]: месеци

note: 'millennia':lambda decades: ngettext("millenium","millenia",round(decades)) 'centuries':lambda decades: ngettext("century","centuries",round(decades)) 'decades':lambda decades: ngettext("decade","decades",round(decades))
en: year | years
sr[0]: година
sr[1]: године
sr[2]: година

note: Translators... this is a messay way of concatenating lists. In English we do lists this way: 1, 2, 3, 4, 5 and 6. This set-up allows for variations of this system only. You can of course make your language only use commas or ands or spaces or whatever you like by translating both ", " and " and " wi
en:  and
sr:  и

en: and
sr: и

note: Note: the order matters on this range regular expression in order for it to properly split things like 1 - to - 3, which really do show up sometimes.
en: to
sr: до

en: Organize recipes, create shopping lists, calculate nutritional information, and more.
sr: Организујте рецепте, направите спискове за куповину, израчунајте хранљиве вредности и још много тога.

en: Browse Recipes
sr: Разгледај рецепте

en: Selecting recipes by browsing by category, cuisine, etc.
sr: Бирајте рецепте разгледањем категорије, кухиње, итд.

en: Main
sr: Главно

en: Find duplicate recipes
sr: Пронађи дуплиране рецепте

en: A wizard to find and remove or merge duplicate recipes.
sr: Чаробњак који проналази и уклања или стапа удвојене рецепте.

en: Send to Email
sr: Пошаљи ел. поштом

en: Email recipes from Gourmet
sr: Пошаљи ел. поштом рецепте из Гурманка

en: Zip, Gzip, and Tarball support
sr: Зип, Гзип, и Тарбал подршка

en: Import recipes from zip and tar archives
sr: Увезите рецепте из зип и тар архива

en: Importer/Exporter
sr: Увозник/Извозник

en: Gourmet XML Import and Export
sr: Гурманков ИксМЛ увоз и извоз

en: Import and Export recipes as Gourmet XML files, suitable for backup or exchange with other Gourmet users.
sr: Увезите и извезите рецепте као Гурманкове ИксМЛ датотеке, пригодне за резерву или размену са другим корисницима Гурманка.

en: HTML Export
sr: Извоз у ХТМЛ

en: Create recipe webpages from recipes.
sr: Направите веб страницу рецепта из рецепта.

en: KRecipe import
sr: Увоз из Крецепта

en: Import files from the Krecipe program.
sr: Увезите датотеке из програма Крецепти.

en: Mastercook import
sr: Увоз Мајстора кувања

en: Import files from the Mastercook program.
sr: Увезите датотеке из програма Мајстор кувања.

en: Mealmaster (tm) Export
sr: Извоз Мајстора јела (tm)

en: Export recipes as mealmaster text files
sr: Извезите рецепте као текстуалну датотеку мајстора јела

en: Printing & PDF Export
sr: Штампање и извоз у ПДФ

en: Print recipes or export them as PDF; this plugin allows a variety of page layouts.
sr: Штампајте рецепте или их извезите као ПДФ; овај прикључак омогућава разноврсне распореде странице.

en: Plain Text Guided Import
sr: Вођени увоз обичног текста

en: Help user mark up and import plain text. Also provides plain text export.
sr: Помаже кориснику да означи и извезе обичан текст. Такође обезбеђује извоз у обичан текст.

en: Webpage import
sr: Увоз са веб странице

en: Import recipes from the web.
sr: Увезите рецепте са веб странице.

en: Website Importers
sr: Увозници веб сајта

en: Importers for about.com, www.foodnetwork.com, and others
sr: Увозници за „about.com“, „www.foodnetwork.com“, и друге

en: Assign and edit ingredient keys (unique identifiers for ingredients, used for consolidating items on shopping lists).
sr: Доделите и уредите кључеве састојака (јединствени одредници за састојке, који се користе за спајање ставки на списковима за куповину).

en: Save shopping lists as recipes for future use.
sr: Сачувајте спискове куповине као рецепте за будућу употребу.

en: Calculate nutritional information for recipes.
sr: Израчунајте хранљиве вредности за рецепте.

en: Shopping Category Editor
sr: Уређивач категорије за куповину

en: Assign and edit shopping categories for ingredients from within the recipe editor.
sr: Доделите и уредите категорије куповине за састојке из оквира уређивача рецепта.

en: Spell Checking
sr: Провера правописа

en: Adds spell checking to paragraph length text boxes in recipe entry (Instructions, Notes).
sr: Додајте проверу правописа оквирима текста дужине пасуса у уносу рецепта (упутства, белешке).

en: Provides a simple unit calculator.
sr: Обезбеђује једноставан израчунавач јединица.

en: Unit Display Preferences
sr: Поставке приказа јединица

en: Allows you to always use metric (or imperial) units for display.
sr: Омогућава вам да увек користите метричке (или царске) јединице за приказ.

en: Check for Unicode-16 in text files
sr: Провера за Уникодом-16 у датотекама текста

en: Enable this if your utf-16 text files aren't importing cleanly into Gourmet. Disable this if you never use UTF16 and you're constantly being annoyed by the 'Encoding' dialog when you import files.
sr: Укључите ово ако се ваше утф-16 текстуалне датотеке не увозе исправно у Гурманка. Искључите ово ако никада не користите УТФ16 и ако вам стално смета прозорче „Кодирања“ када увозите датотеке.
