gpa-0.7 - en to pl translation catalogue (210 entries)

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: GPA Message
pl: Komunikat GPA

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Files
pl: Pliki

en: _Yes
pl: _Tak

en: _No
pl: _Nie

en: days
pl: dni

en: weeks
pl: tygodni

en: months
pl: miesięcy

en: years
pl: lat

en: never expires
pl: nie traci ważności

en: unknown
pl: nieznany

en: Unknown
pl: Nieznany

en: _Public Keys
pl: Klucze _Publiczne

en: _Sign
pl: _Podpisz

en: Sign _as
pl: Podpisz _jako

en: A_rmor
pl: Opa_kowanie ASCII

en: Please provide a correct date.
pl: Proszę podać prawidłową datę.

en: Change expiry date
pl: Zmiana daty ważności

en: _never expire
pl: _nigdy nie wygasa

en: _expire on:
pl: _wygasa dnia:

en: Close all files
pl: Zamyka wszystkie pliki

en: Sign the selected file
pl: Podpisuje wybrany pliki

en: Check signatures of selected file
pl: Sprawdza podpis wybranego pliku

en: Encrypt the selected file
pl: Szyfruje wybrany plik

en: Decrypt the selected file
pl: Deszyfruje wybrany plik

en: File
pl: Plik

en: The file is already open.
pl: Ten plik jest już otwarty

en: Please report bugs to <
pl: Raporty o błędach wysyłaj do <

en: Backup key to file
pl: Wykonaj kopię zapasową klucza do pliku

en: The keys have been copied to the clipboard.
pl: Klucze zostały skopiowane do schowka.

en: Export public keys to file
pl: Eksport kluczy publicznych do pliku

en: _armor
pl: opa_kowanie ASCII

en: The keys have been exported to %s.
pl: Klucze zostały wyeksportowane do %s.

en: The keys have been sent to the server.
pl: Klucze zostały wysłane na serwer.

en: Decrypting...
pl: Odszyfrowywanie...

en: Wrong passphrase!
pl: Niepoprawne hasło!

en: Encrypting...
pl: Szyfrowanie...

en: Unknown Key
pl: Nieznany klucz

en: However, it is not certain that the key belongs to that person.
pl: Nie ma jednak pewności że klucz należy do tej osoby.

en: Do you <b>really</b> want to use this key?
pl: Czy <b>naprawdę</b> chcesz użyć tego klucza?

en: Revoked Key
pl: Unieważniony klucz

en: _Close
pl: Z_amknij

en: And can not be used for encryption.
pl: Nie można wykorzystywać tego klucza do szyfrowania.

en: The following key expired on %s:
pl: Ten klucz przekroczył swój termin ważności %s:

en: You didn't select any key for signing
pl: Nie wybrano żadnego klucza do podpisywania

en: Signing...
pl: Podpisywanie...

en: Verifying...
pl: Weryfikacja...

en: Generating Key...
pl: Generowanie klucza...

en: No keys were found.
pl: Nie odnaleziono żadnych kluczy.

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: No private key for signing.
pl: Brak klucza prywatnego do podpisu.

en: This key has expired! Unable to sign.
pl: Klucz stracił ważność! Nie można podpisać.

en: This key has already been signed with your own!
pl: Ten klucz został już podpisany przez ciebie!

en: You haven't selected a default key to sign with!
pl: Nie wybrano domyślnego klucza, który ma posłużyć do podpisania!

en: Which key do you want to import? (The key must be specified by key ID).
pl: Który klucz chcesz importować? (Należy podać identyfikator klucza).

en: Key _ID:
pl: _Identyfikator klucza:

en: Subkey ID
pl: Identyfikator podklucza

en: Status
pl: Stan

en: Can sign
pl: Można podpisywać

en: Can certify
pl: Można poświadczać

en: Can encrypt
pl: Można szyfrować

en: Can authenticate
pl: Można autoryzować

en: Revoked
pl: Unieważniony

en: Expired
pl: Po terminie ważności

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Unsigned
pl: Brak podpisów

en: Valid
pl: Poprawny

en: User Name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: User Names:
pl: Nazwy użytkownika:

en: Key ID:
pl: ID klucza:

en: Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

en: Expiration
pl: Data końca ważności

en: _indefinitely valid
pl: _zawsze ważny

en: expire _after
pl: traci ważność _po

en: expire o_n:
pl: traci ważność _dnia:

en: !FATAL ERROR!
    Invalid insert mode for expiry date.
pl: !POWAŻNY BŁĄD!
    Wprowadzono niepoprwane dane określające datę końca ważności.

en: Fatal Error in GPGME library
    (invoked from file %s, line %i):
    
    	%s
    
    The application will be terminated
pl: Poważny błąd w bibliotece GPGME
    (wywołanie z pliku %s, linia %i):
    
    	%s
    
    Działanie aplikacji zostanie za chwilę przerwane

en: The file %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik %s już istnieje.
    Czy chcesz go nadpisać?

en: ************************************************************************
    * WARNING: This file is a backup of your secret key. Please keep it in *
    * a safe place.                                                        *
    ************************************************************************
pl: ************************************************************************
    * UWAGA: Ten plik jest kopią zapasową twojego tajnego klucza. Zaleca   *
    * się przechowywanie go w bezpiecznym miejscu.                         *
    ************************************************************************

en: The key backed up in this file is:
pl: Kopia zapasowa tego klucza znajduje się w pliku:

en: Never
pl: Nigdy

en: Marginal
pl: Marginalne

en: Full
pl: Pełne

en: Ultimate
pl: Nieograniczone

en: Incomplete
pl: Niepełne

en: Fully Valid
pl: W pełni poprawny

en: Please enter the passphrase for the following key:
pl: Proszę podać hasło dla następującego klucza:

en: Wrong passphrase, please try again:
pl: Niewłaściwe hasło, proszę spróbować ponownie:

en: Enter Passphrase
pl: Wprowadź hasło

en: [Unknown user ID]
pl: [Nieznany identyfikator użytkownika]

en: Bad
pl: Zły

en: Generic
pl: Ogólne

en: Persona
pl: Nie sprawdzone

en: Casual
pl: Pobieżny

en: Positive
pl: Dokładne

en: The key can be used for certification, signing and encryption.
pl: Ten klucz może być użyty do wydawania certyfikatów, podpisywania i szyfrowania.

en: The key can be used for certification and signing, but not for encryption.
pl: Ten klucz może być użyty do wydawania certyfikatów i podpisywania, ale nie nadaje się do szyfrowania danych.

en: The key can be used for certification and encryption.
pl: Ten klucz może być użyty do wydawania certyfikatów i szyfrowania.

en: The key can be used only for certification.
pl: Ten klucz może być użyty tylko do certyfikatów.

en: The key can be used only for signing and encryption, but not for certification.
pl: Ten klucz może być użyty do podpisywania i szyfrowania, ale nie nadaję się do wydawania certyfikatów.

en: The key can be used only for signing.
pl: Ten klucz może być użyty tylko do podpisywania.

en: The key can be used only for encryption.
pl: Ten klucz może być użyty tylko do szyfrowania.

en: This key is useless.
pl: Ten klucz jest bezużyteczny.

en: %i public keys read
    %i public keys imported
    %i public keys unchanged
    %i secret keys read
    %i secret keys imported
    %i secret keys unchanged
pl: %i publicznych kluczy odczytano
    %i publicznych kluczy zaimportowano
    %i publicznych kluczy nie uległo zmianie
    %i tajnych kluczy odczytano
    %i tajnych kluczy zaimportowano
    %i tajnych kluczy nie uległo zmianie

en: About GPA
pl: Informacje o GPA

en: Removing Secret Key
pl: Usuwanie tajnego klucza

en: If you delete this key, you won't be able to
    read messages encrypted with it.
    
    Are you really sure you want to delete it?
pl: Jeżeli usuniesz ten klucz, to nie będziesz
    mogła/mógł odczytać wiadomości 
    zaszyfrowanych tym kluczem.
    
    Na pewno chcesz go usunąć?

en: Remove Key
pl: Usuń klucz

en: You have selected the following key for removal:
pl: Następujące klucze zostały wybrane do usunięcia:

en: This key has a secret key. Deleting this key cannot be undone, unless you have a backup copy.
pl: Ten klucz zawiera tajny klucz. Przywrócenie go po usunięciu nie będzie możliwe jeżeli nie posiadasz kopii zapasowej.

en: This key is a public key. Deleting this key cannot be undone easily, although you may be able to get a new copy  from the owner or from a key server.
pl: Wybrany klucz jest kluczem publicznym. Ponowne przywrócenie go po usunięciu nie będzie łatwe. Teoretycznie możliwe będzie uzyskanie nowej kopii od właściciela, lub z serwera kluczy publicznych.

en: Are you sure you want to delete this key?
pl: Jesteś pewna/pewien że chcesz usunąć ten klucz?

en: Edit Key
pl: Edycja klucza

en: Change _passphrase
pl: Zmień _hasło

en: Expiry Date
pl: Data końca ważności

en: Change _expiration
pl: Zmień datę utraty _ważności

en: RSA (sign only)
pl: RSA (tylko do podpisywania)

en: DSA (sign only)
pl: DSA (tylko do podpisywania)

en: Generate key
pl: Wygeneruj klucz

en: _Algorithm:
pl: _Algorytm:

en: _Key size (bits):
pl: _Rozmiar klucza (bity):

en: _Comment:
pl: _Komentarz:

en: Please insert your full name.
    
    Your name will be part of the new key to make it easier for others to identify keys.
pl: Proszę wprowadzić swoje pełne imię i nazwisko.
    
    Twoje dane personalne będą częścią nowego klucza, dzięki czemu łatwiej będzie innym osobom identyfikować do kogo należy dany klucz.

en: Your Name:
pl: Twoje imię i nazwisko:

en: Your Email Address:
pl: Twój adres email:

en: It is recommended that you create a backup copy of your new key, once it has been generated.
    
    Do you want to create a backup copy?
pl: Zaleca się utworzenie kopii zapasowej klucza, zaraz po jego utworzeniu.
    Chcesz utworzyć kopię zapasową?

en: Create _backup copy
pl: Utwórz kopię _zapasową

en: Do it _later
pl: Zrób to _później

en: Your key is being generated.
    
    Even on fast computers this may take a while. Please be patient.
pl: Rozpoczął się proces generowania klucza.
    
    Nawet na szybkich komputerach może, to trochę potrwać. Prosimy zachować cierpliwość.

en: GnuPG is rebuilding the trust database.
    This might take a few seconds.
pl: GnuPG przebudowuje bazę danych zaufania.
    Może to zająć klika sekund.

en: Owner Trust
pl: Zaufanie do właściciela

en: No keys selected for signing.
pl: Nie wybrano kluczy do podpisu.

en: You do not have a private key yet. Do you want to generate one now (recommended) or do it later?
pl: Nie posiadasz jeszcze klucza prywatnego. Wygenerować taki klucz teraz (zalecane), czy uczynić to później?

en: _Generate key now
pl: _Wygeneruj klucz teraz

en: You do not have a backup copy of your private key yet. Do you want to backup your key now (recommended) or do it later?
pl: Nie posiadasz kopii zapasowej swojego klucza prywatnego. Sporządzić kopię zapasową klucza teraz (zalecane), czy uczynić to później?

en: _Backup key now
pl: _Sporządź kopię zapasową teraz

en: Refresh the keyring
pl: Odświeża zbiór kluczy

en: Remove the selected key
pl: Usuwa wybrany klucz

en: Sign the selected key
pl: Podpisuje wybrany klucz

en: Edit the selected private key
pl: Edytuje wybrany klucz prywatny

en: Import Keys
pl: Importuje klucze

en: Export Keys
pl: Eksportuje klucze

en: Show Brief Keylist
pl: Pokazuje zwięzłą listę kluczy

en: Show Key Details
pl: Pokazuje szczegółową listę kluczy

en: Edit
pl: Edycja

en: Sign
pl: Podpisz

en: Export
pl: Eksport

en: The key has both a private and a public part
pl: Klucz posiada zarówno cześć publiczną jak i prywatną

en: The key has only a public part
pl: Klucz posiada tylko część publiczną

en: %s %u bits
pl: %s %u bit

en: No keys selected
pl: Nie wybrano żadnego klucza

en: Expires at:
pl: Traci ważność:

en: Owner Trust:
pl: Zaufanie do właściciela:

en: Created at:
pl: Utworzony dnia:

en: Details
pl: Szczegóły

en: Show signatures on user name:
pl: Pokaż podpisy danego użytkownika:

en: Signatures
pl: Podpisy

en: All signatures
pl: Wszystkie podpisy

en: Subkeys
pl: Podklucze

en: Sign Key
pl: Podpisz klucz

en: Do you want to sign the following key?
pl: Czy chcesz podpisać nas

en: Check the name and fingerprint carefully to be sure that it really is the key you want to sign.
pl: Dokładnie sprawdź nazwę i odcisk klucza, aby mieć pewność, że zamierzasz podpisać właściwy klucz.

en: All user names in this key will be signed.
pl: Wszyscy użytkownicy przypisani do tego klucza zostaną podpisani.

en: The key will be signed with your default private key.
pl: Klucz zostanie podpisany za pomocą twojego domyślnego klucza prywatnego.

en: Sign only _locally
pl: Podpisz tylko _lokalnie

en: The private key you selected as default is no longer available.
    GPA will try to choose a new default key automatically.
pl: Wybrany przez Ciebie prywatny klucz nie jest już dostępny
    GPA spróbuje automatycznie wybrać nowy, domyślny klucz.

en: Change key ownertrust
pl: Zmiana poziomu zaufania do właściciela

en: _Unknown
pl: _Nieznany

en: You don't know how much to trust this user to verify other people's keys.
pl: Trudno jest ci określić jak bardzo ufać temu użytkownikowi w sprawie weryfikacji kluczy innych osób.

en: _Never
pl: _Nigdy

en: You don't trust this user at all to verify the validity of other people's keys at all.
pl: Całkowicie nie wierzysz, że ten użytkownik potrafi weryfikować i sprawdzać ważność kluczy innych osób.

en: _Marginal
pl: _Marginalne

en: You don't trust this user's ability to verify the validity of other people's keys enough to consider keys valid based on his/her sole word.
    However, provided this user's key is valid, you will consider a key signed by this user valid if it is also signed by at least other two marginally trusted users with valid keys
pl: Nie ufasz temu użytkownikowi na tyle, aby tylko jego zdanie decydowało o poprawności danego klucza.
    Jednak, dostarczony przez tego użytkownika klucz będzie uznany za poprawny jeżeli zostanie podpisany przez conajmniej dwóch innych użytkowników o marginalnym zaufaniu z poprawnymi kluczami

en: _Full
pl: _Pełne

en: You trust this user's ability to verify the validity of other people's keys so much, that you'll consider valid any key signed by him/her, provided this user's key is valid.
pl: Wierzysz, że ten użytkownik bardzo dobrze zna zagadnienia związane ze sprawdzaniem poprawności kluczy. Określenie pełnego zaufania sprawi, że każdy klucz podpisany przez tego użytkownika będzie uznawany za poprawny.

en: U_ltimate
pl: _Nieograniczone

en: You consider this key valid, and trust the user so much that you will consider any key signed by him/her fully valid.
    
    (Warning: This is intended to be used for keys you own. Don't use it with other people's keys unless you really know what you are doing)
pl: Uznajesz że ten klucz jest ważny, oraz że wierzysz w możliwości tego użytkownika tak bardzo że każdy podpisany przez nią/niego klucz będzie w uznawany za w pełni poprawny.
    (Uwaga: Ta opcja powinna być przeznaczona do użytku ze swoimi kluczami. Nie powinno się jej stosować dla kluczy innych użytkowników, chyba że dobrze zdajesz sobie sprawę z konsekwencji)

en: In "Passphrase" and "Repeat passphrase",
    you must enter the same passphrase.
pl: W polu "Hasło" i "Powtórz hasło",
    należy wpisać te same dane.

en: You did not enter a passphrase.
    It is needed to protect your private key.
pl: Nie podano hasła.
    Jest ono niezbędna do zabezpieczenia twojego klucza prywatnego.

en: Warning: You have entered a passphrase
    that is obviously not secure.
    
    Please enter a new passphrase.
pl: Uwaga: Wprowadzone przez Ciebie hasło
    jest łatwe do odgadnięcia.
    
    Proszę wprowadzić nowe hasło.

en: _Enter new passphrase
pl: _Wprowadź nowe hasło

en: Take this one _anyway
pl: Mimo wszystko użyj _tego

en: Choose new passphrase
pl: Wprowadź nowe hasło

en: Passphrase:
pl: Hasło:

en: Repeat Passphrase:
pl: Powtórz hasło:

en: Key ID
pl: ID klucza

en: No error
pl: Brak błędów

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Operation not supported
pl: Operacja nie jest obsługiwana

en: Version mismatch
pl: Niezgodność wersji

en: Internal keyserver error
pl: Wewnętrzny błąd serwera kluczy

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Key not found
pl: Klucz nie został znaleziony

en: Key already exists on server
pl: Klucz już istnieje na serwerze

en: Key incomplete
pl: Klucz nie jest pełny

en: Could not contact keyserver
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem kluczy

en: Unknown Error
pl: Nieznany błąd

en: Connecting to server "%s".
    Please wait.
pl: Łączenie z serwerem "%s".
    Proszę czekać.

en: An error ocurred while contacting the server:
    
    %s
pl: Nastąpił błąd podczas próby kontaktu z serwerem:
    
    %s

en: There is no plugin available for the keyserver
    protocol you specified.
pl: Nie ma dostępnej wtyczki dla wybranego protokołu
    obsługującego serwer kluczy.

en: The keyserver you specified is not valid
pl: Podany serwer kluczy nie jest poprawny.

en: Local
pl: Lokalny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Level
pl: Poziom

en: Expired Key
pl: Przedawniony klucz

en: Key NOT valid
pl: Klucz NIE jest poprawny

en: Verified data in file: %s
pl: Zweryfikowano poprawność danych w pliku: %s

en: Signature: %s
pl: Podpis: %s

en: Signatures:
pl: Podpisy:
