GParted - en to th translation catalogue (14 entries)

en: GParted Manual
th: คู่มือ GParted

en: GParted Project
th: โครงการ GParted

en: GParted is the Gnome Partition Editor for creating, reorganising, and deleting disk partitions
th: GParted เป็นเครื่องมือแก้ไขพาร์ทิชันของ GNOME ใช้สำหรับสร้าง ปรับโครงสร้าง และลบพาร์ทิชันในดิสก์

en: 2007
th: 2550

en: 2008
th: 2551

en: Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.2 or any later version published by the Free Software Foundation; with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. You can find a copy of the GFDL at this <ulink type="help" url="help:fdl">link</ulink> or at <ulink url="http://www.fsf.org/licensing/licenses/fdl.html">http://www.fsf.org/licensing/licenses/fdl.html</ulink> or in the file COPYING-DOCS distributed with this manual.
th: อนุญาตให้ทำซ้ำ เผยแพร่ และ/หรือ ดัดแปลงเอกสารนี้ได้ ภายใต้เงื่อนไขของ GNU Free Documentation License รุ่น 1.2 หรือรุ่นถัดมารุ่นใดๆ ที่เผยแพร่โดยมูลนิธิซอฟต์แวร์เสรี (Free Software Foundation) โดยไม่มี "หัวข้อห้ามเปลี่ยน" (Invariant Sections), ไม่มี "ข้อความปกหน้า" (Front-Cover Texts) และไม่มี "ข้อความปกหลัง" (Back-Cover Texts) คุณสามารถอ่านสำเนาของ GFDL ได้จาก <ulink type="help" url="help:fdl">ลิงก์นี้</ulink> หรือในแฟ้ม COPYING-DOCS ที่เผยแพร่มาพร้อมกับคู่มือนี้

en: GParted Manual 0.3.9
th: คู่มือ GParted 0.3.9

en: September ??, 2008
th: ?? กันยายน 2551

en: GParted Docs 0.3-1
th: เอกสาร GParted 0.3-1

en: June 1, 2007
th: 1 มิถุนายน 2550

en: This manual describes version 0.3.9 of GParted
th: คู่มือนี้อธิบาย GParted รุ่น 0.3.9

en: Introduction
th: เกริ่นนำ

en: To Be Done.
th: จะเขียนต่อไป

en: For more documentation refer to:
th: อ่านเอกสารเพิ่มเติมได้ที่:
